Aspekti sa Descedentom [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Aspekti sa Descedentom

pufnica
15-05-2007, 19:18
Drustvo, mene zanima sta se desava kada planete grade aspekte sa DC? :rolleyes: Znam, da opet to sve zavisi od planete i aspekta, ali kako se uopste odvija situacija? Da li su aspekti u sustini dobri ili ne? Ako neko zna nesto na ovu temu, volela bih da cujem, jer ja ne znam nista, samo nagadjam! NADAM SE DA TEMA NIJE DUPLIRANA, JER NISAM USPELA DA JE NADJEM, AKO JESTE!:D Hvala! Cmokic

da igual
15-05-2007, 21:22
aspekti s desc se ne gledaju u principu, bitno je samo ako se koja planeta nadje na desc, tj. da s njim pravi konjunkciju - kako u natalu, tako i u sinastriji - pa se onda nadalje gledaju aspekti prema toj planeti ;)

erna
15-05-2007, 23:11
Aspekti sa Dsc ili s vrhom sedme kuće svakako će utjecati na stvari kojom upravlja ta kuća,primjer,loš aspekat Marsa donijet će svađe u braku,dok bi Uran donio skoro siguran razvod ukoliko se potvrdi iz još nekog ugla.
Kako god,ne treba ih zanemarivati!!

uspavana
15-05-2007, 23:45
Sa120Dsc
Pl60Dsc
Ve0Ne0Dsc
Da nije malo mnogo...:cool: I šta s njima? :confused:

LosT_in_SpaCe
16-05-2007, 02:32
Sa120Dsc
Pl60Dsc
Ve0Ne0Dsc
Da nije malo mnogo...:cool: I šta s njima? :confused:

Magnetichan (PL) deda (SA), a ove ostale provali sama :hysterical:

Skorpija
16-05-2007, 12:27
Moj JU je egz na dsc.

aca210879
16-05-2007, 16:47
uran na descedentu(u konjukciji),moze dovesti do razvoda?

CARAPICA
16-05-2007, 16:58
uran na descedentu(u konjukciji),moze dovesti do razvoda?

ja mislim da samo uran na desc. nije dovoljan dokaz za razvod, vladar 7,venera....

uspavana
16-05-2007, 17:01
Magnetichan (PL) deda (SA), a ove ostale provali sama :hysterical:

Ma provalila davno :whine: al reko' neko će mi već reći koliko ja greeešim u proceni :4lol:
Ve u Str razveden, sa sve nAkom sitnom đečicom :bebadeckic::bebadeckic::bebadeckic: dobrooo, dosta http://img510.imageshack.us/img510/6237/4scaredim0.gif...Jedno je dovoljno!!!

pufnica
17-05-2007, 07:38
Ja nemam planeta na DC, a jedino Ne pravi kvadrat sa DC, ali to ne provaljujem sta znaci! :D Neko mi rece da kada ovaj moj Ur dodje na DC, posto mu se priblizava, moze doci do braka. Kako to, kada vi svi govorite o razvodu u tom slucaju????:confused: :confused: :confused:

CARAPICA
17-05-2007, 10:32
Ja nemam planeta na DC, a jedino Ne pravi kvadrat sa DC, ali to ne provaljujem sta znaci! :D Neko mi rece da kada ovaj moj Ur dodje na DC, posto mu se priblizava, moze doci do braka. Kako to, kada vi svi govorite o razvodu u tom slucaju????:confused: :confused: :confused:

nisam vjesta u tranzitima, ali po meni bi trebao biti pokazatelj to sto ce jupiter uci u 4 kucu napraviti konj.sa vladarom 7 i jos sa venerom....a uran ne razumjem zasto:...ne znam, mozda grijesim:rolleyes:

uspavana
17-05-2007, 16:49
SAM Ur, donosi iznenadne događaje-samo jedan primer-i to uopšte ne moraju biti samo loši događaji. Ako natal i tranziti podrzavaju u tom periodu sklapanje braka, naravno i Ur ga moze doneti :) Eventualan ''oprez'' kod Ur, je ako nešto uradimo na brzinu i nepromišljeno, pa onda slede i isto tako iznenadne (Ur) posledice.
Primer- tr.Ur kvadrira nat. Ve, mogućnost i prilike za veze.U tom periodu (tranzita) započinjete vezu, male su šanse da te veza i opstane na duže staze, normalno ne i nemoguće.
Što se Ju tiče, to svakako stoji, ali kao što znamo uvek za događaje postoji više okidača...Nema malo primera da i tr. Sa donosi brak...

Tanja_13
23-05-2007, 15:41
PLUTON 90 DSC
VENERA 120 DSC
MERKUR 90 DSC
MOON 90 DSC
evo i mojih aspekata nisu bas reprezetativni,puno pozdrava svima!

swoozie
19-06-2007, 12:05
PLUTON 90 DSC
VENERA 120 DSC
MERKUR 90 DSC
MOON 90 DSC
evo i mojih aspekata nisu bas reprezetativni,puno pozdrava svima!
hm... baš se posebno ne spominju aspekti sa DSC
nego aspekti s ASC
obzirom da su oni na suprotnim stranama
pa ćemo recimo uran u konj s desc promatrati kao uran u opoziciji s asc
uran u sekstilu s desc će biti u trigonu s asc
kvadrat je kvadrat:)
itd.

DagMar
04-01-2008, 21:29
URAN u 7. kući može značiti i da će se osoba vezati uz bračnog partnera
koji svojim ponašanjem, životnim stavovima ili profesijom "odskače" od
sredine u kojoj živi (npr. pjesnik, slikar, ili netko tko živi više među
zvijezdama nego u stvarnom životu) - osoba koja je nepredvidiva, promjenjiva i donosi nepredvidive promjene u financijama i svakodnevnom
životu. Ukoliko je osoba čiji je natalni uran u 7. kući spremna na takve
izazove i uzburkanost, te naiđe na takvog partnera, uran uopće ne mora
predstavljati razvod.

skorpijica
09-01-2008, 15:53
ja imam uran u 7 kući i imam momka koji je malo drugačiji od ostalih.uglavnom voli neobične stvari i na neki čudan način sve shvata.ne mogu to rečima da opišem........

thalatte
12-01-2008, 09:49
Meni Mjesec gradi ljepi egzaktan trigončić sa DC-om...Što bi to moglo značit u vezi sa svime što predstavlja 7-ma kuća u kojoj je inače Uran?:)

Mjesec mi je dobro postavljen,ali su me nešto upozoravali da ima i loše aspekte...(egz. kvadrat na ekvidistanc Saturn-Pluton) pa što bi onda značio ovaj trigon?

da igual
13-01-2008, 00:01
AC/DC te IC/MC su imaginarne točke i ne mogu pravit aspekte s ničim

zujalica
22-07-2008, 09:35
Eh sad neko kaze gledaju se aspekti sa Dsc, neko kaze ne... sto bi se onda gledalo sa Asc... nije mi bas jasno. Meni Dsc pravi bas lepe aspekte... trigoncice sa Marsom, Merkurom, Suncem, Uranom...

mysty
22-07-2008, 11:56
AC/DC te IC/MC su imaginarne točke i ne mogu pravit aspekte s ničim

:confused: otkud sada ovo? Bas sam skoro citala o aspektima sa istim?

mesecarka
22-07-2008, 16:15
AC i DC su ujedno i vrhovi kuca, a kako vrhovi dosta objasnjavaju, to svakako znaci da se uzimaju u obzir i aspekti sa istim!

ibis
22-07-2008, 18:11
NE gledaju se aspekti ka DC, samo prema ASC i MC. Aspekti ka DC i IC su vec iskazani na taj nacin. Ili je to neka nova teorija? :confused:

Skorpija
22-07-2008, 18:12
E,pa super,onda mi odgovara da kazem da moj dsc nije u konjukciji sa algolom.

ibis
22-07-2008, 18:55
Ja sam mislila na aspekte planeta, one se gledaju ka Asc i Mc...E sad fiksne zvezde, arapske tacke i ostalo, mislim da moraju drugacije da se posmatraju. Ispravi me ako gresim, tu se ionako gleda konjunkcija, pa ako je sa bitnom tackom u horoskopu, ne moze se opovrgnuti da postoji.

Skorpija
22-07-2008, 19:12
Ja sam mislila na aspekte planeta, one se gledaju ka Asc i Mc...E sad fiksne zvezde, arapske tacke i ostalo, mislim da moraju drugacije da se posmatraju. Ispravi me ako gresim, tu se ionako gleda konjunkcija, pa ako je sa bitnom tackom u horoskopu, ne moze se opovrgnuti da postoji.
Naravno,previse mi je bilo lepo da bi bilo istinito ono sto sam rekla:D ,iskreno do sada sam uvek posmatrala i aspekte prema asc,dsc,ic i mc-om. Osim konjukcije naravno,jer sam u jednoj knjizi jos davno (ne secam se vise ni koja je) procitala da se recimo gleda tranzit neke planete prema vrhu polja,onda bi logicno bilo da se tako posmatra i u natalu.:eam:
U svakom slucaju eto ja imam jupiter u konjukciji sa dsc,a sunce,merkur i mars prave 180* sa dsc,a mesec 120...

ibis
22-07-2008, 19:18
U svakom slucaju eto ja imam jupiter u konjukciji sa dsc,a sunce,merkur i mars prave 180* sa dsc,a mesec 120...

E sad, ja bih rekla da imas Ju 180 Asc, So Me i Ma 0 Asc, A Mo 60 Asc, ali neko bi onda pomislio da sam tvrdoglava mazga, a nisam jel da :p

mandrak-21
23-07-2008, 00:29
Mislim da je ancolina mislila da te tacke (asc,dsc,mc,ic,) ne mogu praviti aspekte a planete su te koje prave aspekte prema tim tackama a sve su bitne i apekti prema njima kao i osi vertex-antivertex,i osa cvorova

ibis
23-07-2008, 00:50
Mislim da je ancolina mislila da te tacke (asc,dsc,mc,ic,) ne mogu praviti aspekte a planete su te koje prave aspekte prema tim tackama a sve su bitne i apekti prema njima kao i osi vertex-antivertex,i osa cvorova

Upravo tako. Planete prave aspekt prema OSI, a to su krajevi ISTE ose. Pa onda ne vidim potrebu da se tumaci aspekt prema DC ako si ga istumacio ka ASC.Ali neka svako tumaci kako mu volja, mada ja nikada nisam nasla da se neko time bavio na ovakav nacin. Drugo je naravno isticanje planete na uglu. Ako neko zna neki izvor takvih tumacenja, ja bih bila voljna da procitam.

12.kuća
31-08-2008, 11:31
Kada Pl sjedi egzaktno na DSC, kakve bi se transformacije mogle događati?

mesecarka
31-08-2008, 14:49
Moguce je da dodje do promene stava odnosno braku; do drugacijeg pogleda na ljubav; da pocnes intenzivnije da razmisljas u tom pravcu...

12.kuća
05-09-2008, 23:43
Pitala bih još malo: može li Pl na DSC donijeti i preorjentaciju u poslu, primjerice prelazak iz običnog posla u javniji, budući je 07. kuća i javnost? Ili samo otišla predaleko?

thalatte
06-09-2008, 14:10
Pitala bih još malo: može li Pl na DSC donijeti i preorjentaciju u poslu, primjerice prelazak iz običnog posla u javniji, budući je 07. kuća i javnost? Ili samo otišla predaleko?

Hm prije transformaciju...o kojoj smo već pričale na kvadrat..he,he...ne znam....7.kuća predstavlja i poslovne Partnere...a kako bi se taj Pluton odrazio...možda neki moćan poslovni partner...ili tajan...hm...zanimljivo pitanje...

cancro
06-09-2008, 20:06
Nisam sigurna je li mi Ve u konjukciji sa dsc,ne znam koliki orbis se uzima?

ibis
08-09-2008, 10:46
Nisam sigurna je li mi Ve u konjukciji sa dsc,ne znam koliki orbis se uzima?

jeste, u orbisu je, valjda moze orbis za konjunkciju. tj. 7, a ti imas 5...
odnosno, Ve ti je u opoziciji sa Asc, a ovde imas kratko tumacenje:

http://www.cafeastrology.com/natal/venusascendantaspects.html

cancro
08-09-2008, 12:18
jeste, u orbisu je, valjda moze orbis za konjunkciju. tj. 7, a ti imas 5...
odnosno, Ve ti je u opoziciji sa Asc, a ovde imas kratko tumacenje:

http://www.cafeastrology.com/natal/venusascendantaspects.html

hvala :4kiss: divna si

ibis
08-09-2008, 12:47
nema na cemisimu :)

12.kuća
26-10-2008, 21:03
Osvanulo mi je jedno pitanje:): ako mi je Ne na 24st. Strijelca, u 06. kući, a DSC na 28st. Strijelca, jesu li mi Ne i DSC u konjukciji ili je orbis ipak prevelik?

Osvanulo mi je jedno pitanje:): ako mi je Ne na 24st. Strijelca, u 06. kući, a DSC na 28st. Strijelca, jesu li mi Ne i DSC u konjukciji ili je orbis ipak prevelik?

jesu, nije prevelik ako računaš konjukciju s vrhom kuće...svakako je možeš računati

12.kuća
26-10-2008, 21:12
jesu, nije prevelik ako računaš konjukciju s vrhom kuće...svakako je možeš računati

A mogla bi gledati Ne kao da je i u 06. i u 07. kući? Ili ipak ne?

A mogla bi gledati Ne kao da je i u 06. i u 07. kući? Ili ipak ne?

kuće nisu fizički odvojene, zapravo je samo stvar osi koja dijeli kuću koja je najintenzivnija, tako da mislim da će se taj neptun više očitovati kroz 7 kuću budući joj je tako blizu, osjetila bi ga u 6 kad bi bio pri kraju 5, odnosno na početku 6.

12.kuća
26-10-2008, 21:28
U 06. ga sigurno osjetim, pogledat ću pronalazim li se u njegovim opisima i u 07. Hvala na brzom odgovoru.

Pročitala sam, ne sviđa mi se, tumačit ću ga u 06.:).

U 06. ga sigurno osjetim, pogledat ću pronalazim li se u njegovim opisima i u 07. Hvala na brzom odgovoru.

Pročitala sam, ne sviđa mi se, tumačit ću ga u 06.:).

pogledala sam, on je retro..pa moguće da ima veći utjecaj i na 6 nego bi bilo da je dir., no u svakom slučaju pripazi pri odnosima, čuvaj se ružičastih naočara i prevelike romantike koja bi ti mogla zasjeniti pogled na odabranika :)

12.kuća
26-10-2008, 21:45
Uh, jako sam kritična, mislim da mi u svakodnevici Ur u 06. tjera maglu koju donosi Ne u 06. Nadam se da će Ur proraditi i kada partnerstva budu u pitanju. Hvala na savjetu.

Bit će još pitanja, sigurna sam:).

skorpija_strelac
26-10-2008, 21:50
e sad ...kod mene je po sistemu derivatnih kuca na vrhu njegove 7 -Neptun...da li to znaci da ce on mene da vidi kroz ruzicaste naocare?:P

lullybully
06-12-2008, 20:22
Pluton 0 DES 1' a u Škorpiji u natalu?
Jao ili super?

Merkur
06-12-2008, 20:30
Jao ili super?
I jedno i drugo. Podrobnost, osetljivost, ponekad nemilosrdnost. Ako si procitala osnove i znas osobine Plutona, DSC, i Skorpije, dobiajs jasnu sliku sta to sve govori.Citajte, nemoj da Vas mrzi. Tako cete brze i lakse nauciti.:)

lullybully
06-12-2008, 21:39
Pa pluton mi je super jer je u sjedištu Škorpije ujedno je i jako aspektiran u mom natalu, no on kao planeta smrti u znaku strasti, smrti (dobro nasljedstvo me živcira pa ga neću spomenuti) u konjunkciji s vrhom moje 7.kuće braka, ali i javnosti po nekakvoj mojoj procijeni može donijet 2 stvari:
Nekakve zavrzlame s mužem/ neću se nikad udati jer ne priznajem brak, pa ćemo reći mojim dugogodišnjim partnerom/ ili sklonost strastvenim pomalo opasnim likovima ili pak nekakve veze s javnošću ... koja bi me mogla doživljavati strastveno zlom..sad lupam, ali tako nešto, moć, strastveni, moćni partner..hm..da..

Merkur
06-12-2008, 22:48
Pluton u Skorpiji moze doneti emotivnu napetost, a kako ti je u opoziciji sa ASC, verovatno ti to i radi. Pluton ti aspektuje ceo stelijum u 9 polju. Ako nisi, onda postoji mogucnost da zivis negde u inostranstvu. Sto bi tebi licno odgovaralo. Takodje njegov polozaj u 7 ukazuje na tvoju magnetnu privlacnost za suprotan pol. Naglasava tvoj temperament. Ukazuje i na partnera drugacijeg kulturnog porekla, sto opet zahteva prilagodjavanja i sa jedne i sa druge strane. Takodje moze da ukaze na bekstvo partnera od tebe:D ;) . Ono sto je vazno da znas da ovakav polozaj moze da ukaze na razne tumore. Moras se suociti sa svim losim navikama i nastojati da ih prevazidjes da bi mogla ispravno da iskoristis energiju Plutona.

JeJa
08-12-2008, 12:51
Podrobnost, osetljivost, ponekad nemilosrdnost. Ako si procitala osnove i znas osobine Plutona, DSC, i Skorpije, dobiajs jasnu sliku sta to sve govori.Citajte, nemoj da Vas mrzi. Tako cete brze i lakse nauciti.:)

Čitamo. Tako je. Moj je u Vagi tako da isključuje nemilosrdnost bez osnova i još sve zamotano u sjajan papir. Daje veze sa moćnim ljudima: političarima, hirurzima, advokatima, tajnim zanimanjima.. Kod mene pošto je u Vagi a tu čuči i Uran daje neobične i zanimljive ljude koji su vezani za kompjuter i vazduhoplovna zanimanja ili hobije. Uglavnom, zahvaljujući Pl i Ur poznajem kreativne i totalno neobične ljude. Ne bih ih menjala ni za šta na svetu!

dadiska
09-12-2008, 23:11
e sad ...kod mene je po sistemu derivatnih kuca na vrhu njegove 7 -Neptun...da li to znaci da ce on mene da vidi kroz ruzicaste naocare?:P

Mozda i on tebe tako vidi, jer se te ruzicaste naocare vise odnose na njega, tvoj Dsc je njegov Asc.:)
Bar ja tako mislim! :D

Sta oznacava SMC blizu Dsc?:p

skorpija_strelac
09-12-2008, 23:12
Sta oznacava SMC blizu Dsc?:p

danas mi bas Trilian rekla da je to mozda negativna karma koja se ispoljava kroz brak

dadiska
09-12-2008, 23:25
Zar ne bi trebalo lose da nosi Juzni mesecev cvor?

Jos mi je i ovo falilo, al dobro! :)

skorpija_strelac
09-12-2008, 23:29

pa i ja sam to mislila do danas

CARAPICA
10-12-2008, 00:30
ne slazem se.jmc je ono sto mi moramo odraditi,rijesiti,a svj.mj cvor bi bio mjesto "dobitka" a do njega mozemo doci tako da rijesimo jmc,i da se okrenemo kuci u kojoj je smc

TrilianSi
10-12-2008, 08:51
danas mi bas Trilian rekla da je to mozda negativna karma koja se ispoljava kroz brak
O tome je pisao Peđa Petković u Ključevima univerzuma. Smatra da je loša pozicija za partnerske odnose, samim tim što je J.M.Č. u I kući. Još kaže da može ukazivati i na brak sa razvedenom osobom ili nevenčani brak.

hehe Ja ga imam u VII ;)

No... da ne idem više u off :D

dadiska
10-12-2008, 14:49
O tome je pisao Peđa Petković u Ključevima univerzuma. Smatra da je loša pozicija za partnerske odnose, samim tim što je J.M.Č. u I kući. Još kaže da može ukazivati i na brak sa razvedenom osobom ili nevenčani brak.

hehe Ja ga imam u VII ;)

No... da ne idem više u off :D

Meni je u 6, ali pravi 0 sa Dsc.:D
A moja seka ima Smc u 1, a njen dugogodisnji decko ima Smc u 7! Tako da ne mora to biti toliko lose! :)

Tristran
10-12-2008, 18:51
Meni je u 6, ali pravi 0 sa Dsc.:D

Pa to znaci da je u 7. Meni su u vrhu 2. i u vrhu 8., sto znaci da u u tim kucama, a ne u prethodnim.

LadyCapricorn
25-06-2009, 21:23
Pa to znaci da je u 7. Meni su u vrhu 2. i u vrhu 8., sto znaci da u u tim kucama, a ne u prethodnim.

Ovo mi nikad nije bilo najjasnije; moj Saturn i Mesec su na 28,5(nesto)* a DC mi je na 29,05* to je bas mala razlika, i ja sam cula da se onda racunaju te planete kao da su u 7. a ne u 6. polju. Meni je to malo nelogicno, a sa druge strane mi je i logicno.
Ustvari, najlogicnije mi je da se racuna kao da su u obe kuce :D
:P

Vila 777
10-09-2009, 02:12
Sta znaci moje sunce na njegovom DSC?

Merkur
10-09-2009, 09:56
Sta znaci moje sunce na njegovom DSC?
Taj polozaj cesto ukazuje na ljubavnu i seksualnu privlacnost, pa je tako uobicajena u brakovima i drugim bliskim partnerstvima.
Vi uravnotezujete jedan drugom samosvest i samoizrazavanje suprotnim tackama gledista, tako kompezujuci jedan drugom nedostatke.
Takodje ukazuje da sa lakocom delite socijalne, kulturne i etetske aktivnosti.
Moguce je da se razlije snazna spiritualna veza. Svaka ogleda ego one druge. To moze da izazove sukobe ako niste dovoljno zreli, pa krivite nekog drugog za crte koje podsvesno ne volite u sebi. Pozitivno usmeren, ovaj aspekt moze biti sredstvo samospoznaje za oboje. Vazno je da oboje postujete samoodlucivanje i nezavisnost partnera ako zelite da postignete harmoniju.

Marlen
10-09-2009, 11:42
Meni je Mo na desc i to u raku. Preosetljiva sam kad su u pitanju udnosi sa drugim ljudima, a sama sam prilicno osiona, pa je to problem. Taj Mo mi donosi uvek neke 'idi mi dodji mi' tipove, ili ja biram takve:D Doneo mi je muza prvog iz okoline, iz iste ulice tacnije, takodje ispunjava simboliku da mi se mama mesala u brak i konstantno se mesa u moj zivot, mozda joj previse dopustam?:rolleyes: I sipunjava simboliku da mi je u drustvu, i zivotu uopste, jako vazno da budem kao na pozornici, da sam popularna, i jesam na neki nacin. Dakle, sve ispuni ova pozicija! :)
A taj Mo je 60Ju na IC, pa neka proradi vise...:D

skribent
10-09-2009, 23:33
Evo par pitanja: koliki orbis je dozvoljen u konjukcijama sa DC? Da li bi Hiron bio u konj sa DC sa orbisom od 4 stepena? I sta bi takva konj predstavljala?

Shmishonja
11-09-2009, 04:37
Lično idem na onu opciju o brzini planete : Mesec je najbrži i njemu dajem orbis i 12° naročito kad "ide ka" Desc' ~ znači dok je u VI polju, dok u slučajevima sporih planeta, gde spada i Hiron, koristim minimalne orbise ~ 2° isto kao i u slučaju Meseca ~ kad "ide ka" Desc', a ako je već u VII polju samo do 1° :)

misticna
11-09-2009, 11:57
Lično idem na onu opciju o brzini planete : Mesec je najbrži i njemu dajem orbis i 12° naročito kad "ide ka" Desc' ~ znači dok je u VI polju, dok u slučajevima sporih planeta, gde spada i Hiron, koristim minimalne orbise ~ 2° isto kao i u slučaju Meseca ~ kad "ide ka" Desc', a ako je već u VII polju samo do 1° :)

haha a ja sam mahnula rukom kak nije moj dc u konjukciji s mjesecom, a 6 stupnjeva...pih...sada si me:( hahaha

Shmishonja
11-09-2009, 12:02
haha a ja sam mahnula rukom kak nije moj dc u konjukciji s mjesecom, a 6 stupnjeva...pih...sada si me:( hahaha

Jeste, a i tvoj Mesečak je divan, šta mu fali da bude u O° sa Desc :confused:

misticna
11-09-2009, 12:08
Jeste, a i tvoj Mesečak je divan, šta mu fali da bude u O° sa Desc :confused:

prenježan mi je...a tu je u konjukciji s njim borbeni mars, pa je to unutrašnja borba:D
eh i to ti izaziva cinizme, koje ljudi povrijede, a meni poslije bude žao, no nemrem drugačije

Shmishonja
11-09-2009, 12:33
prenježan mi je...a tu je u konjukciji s njim borbeni mars, pa je to unutrašnja borba:D
eh i to ti izaziva cinizme, koje ljudi povrijede, a meni poslije bude žao, no nemrem drugačije

Mesec je u separacionom asp. O° sa Marsom, ali zato u aplikaciona O° sa Vertexom, što je sjajno :)
Ta prva sep.O° ti donosi preveliku emotivnost i brzopletost, naročito kada su u pitanju odnosi sa drugima, sudski sporovi, odnos sa partnerom, ili poslovnim partnerom, ili pak direktora / nadredjenog / partnera koji je takav, ali zato ti apl.O° donosi ono najbitnije ~ da brzo shvatiš / nadješ grešku / problem i da je lako ispraviš ;)

ibis
11-09-2009, 17:21
Mars 0 Desc...Ono sto je drugima idila meni je dosada i camotinja...Ranije sam krivila druge za to, ali shvatila sam da sam ja ta koja umire da se nesto desava u odnosima, da ne bude status quo, da me okruzuju ljudi sa inicijativom, da postoje konstruktivne rasprave, da ima akcije i dinamike...a posto je Ve 60 Desc ide mi od ruke...:)

misticna
11-09-2009, 20:45
Mesec je u separacionom asp. O° sa Marsom, ali zato u aplikaciona O° sa Vertexom, što je sjajno :)
Ta prva sep.O° ti donosi preveliku emotivnost i brzopletost, naročito kada su u pitanju odnosi sa drugima, sudski sporovi, odnos sa partnerom, ili poslovnim partnerom, ili pak direktora / nadredjenog / partnera koji je takav, ali zato ti apl.O° donosi ono najbitnije ~ da brzo shvatiš / nadješ grešku / problem i da je lako ispraviš ;)

hm...moram se složiti s tobom...ogromna emotivnost koju skrivam ko zmija noge i brzopletost :( i da u odnosu sa drugim, haha a da već par godina imam šeficu koja isto plane jako brzo:p
brzo shvatim također, i obično to želim odmah riješiti....no to rijetki ljudi imaju potrebu odmah svi bi pustili vrijeme da ispravlja:rolleyes: no da znam i pretjerati u toj silnoj želji ispravka:D
"ibis
Mars 0 Desc...Ono sto je drugima idila meni je dosada i camotinja...Ranije sam krivila druge za to, ali shvatila sam da sam ja ta koja umire da se nesto desava u odnosima, da ne bude status quo, da me okruzuju ljudi sa inicijativom, da postoje konstruktivne rasprave, da ima akcije i dinamike...a posto je Ve 60 Desc ide mi od ruke... "

vidiš to je to dakle, što ja imam uvijek osjećaj da je nešto isprazno, da drugima dovoljno i baš super tako a ja tražim neku dubinu u svakom odnosu s kim bliska a rijetko ga nađem i ondak sam tužna i prazna...meni nije bitno toliko da se dešava zbivanjima nego upravo tom nekom dubinom odnosa, iako sam ja cinik i ismijat ću nekada takve stvari ali duboko u meni upravo je to ono što mi fali u većini slučajeva:o

ibis
12-09-2009, 07:13
vidiš to je to dakle, što ja imam uvijek osjećaj da je nešto isprazno, da drugima dovoljno i baš super tako a ja tražim neku dubinu u svakom odnosu s kim bliska a rijetko ga nađem i ondak sam tužna i prazna...meni nije bitno toliko da se dešava zbivanjima nego upravo tom nekom dubinom odnosa, iako sam ja cinik i ismijat ću nekada takve stvari ali duboko u meni upravo je to ono što mi fali u većini slučajeva:o

da, to je zbog Mo...a Mesecu iza ledja je Mars pa ga gurka da se ispolji jace...pa posto ce ti u dogledno vreme tranzitni Uran biti na Mesecu, mozda je vreme da se nesto menja u odnosima, Uran ce doneti oslobadjanje i promenu...i mozda neke nove ljude u tvoj zivot, drugacije...

misticna
12-09-2009, 15:10
da, to je zbog Mo...a Mesecu iza ledja je Mars pa ga gurka da se ispolji jace...pa posto ce ti u dogledno vreme tranzitni Uran biti na Mesecu, mozda je vreme da se nesto menja u odnosima, Uran ce doneti oslobadjanje i promenu...i mozda neke nove ljude u tvoj zivot, drugacije...

hm...uvijek sam se pitala zašto je svima super(npr neko druženje), a meni pomalo isprazno, hm "prizemno"....i baš se zbog tog osjećala čudak i neiznosila to da osjećam:rolleyes:
znači mogu se radovati uranu na mjesecu:D

ibis
12-09-2009, 17:13
znači mogu se radovati uranu na mjesecu:D

a sledece godine ces imati tranzitni Ju na Mo...:)

misticna
12-09-2009, 17:19
a sledece godine ces imati tranzitni Ju na Mo...:)

hehe to mora biti lijepo...u najmanju ruku ugodno...ako ne i više od toga...:D

ibis
12-09-2009, 18:30
hehe to mora biti lijepo...u najmanju ruku ugodno...ako ne i više od toga...:D

i meni je Mesec u Pi, meni ce to vec od februara, javim ti ;) ...meni ce se odraziti na posao, jer vlada 6 om a Ju 10, a tebi bi trebalo na medjuljudske odnose...

misticna
12-09-2009, 19:01
i meni je Mesec u Pi, meni ce to vec od februara, javim ti ;) ...meni ce se odraziti na posao, jer vlada 6 om a Ju 10, a tebi bi trebalo na medjuljudske odnose...
javi, javi...to i nije tako daleko...:D
ps.zašto na međuljudske odnose kada je mjesec u 6, a kroz sjedište mjeseca raku nema nijedan vrh kuće, ...to mi je uklješteni znak(a i preko marsa će on je vladar 8)...kod tebe mi je jasno mjesec-rak 6 kuća, jupiter-strijelac 10 kuća...ili sam opet nešto pomješala:rolleyes:

thalatte
12-09-2009, 20:19
Mistična...mislim zbog konjukcije Mjeseca sa Dsc ...a Dsc su svi ljudi nasuprot nas...

Što mislite da li taj tranzitni Ju preko Mo u Pi u muškom horoskopu nosi i neku ljubav?

Marlen
12-09-2009, 20:38
Što mislite da li taj tranzitni Ju preko Mo u Pi u muškom horoskopu nosi i neku ljubav?

Da, muski se zaljubljuju, dobijaju decu...;) Bar iz mog iskustva...

A zene zatrudne:D

thalatte
12-09-2009, 20:41
Super...ima jedan decko kojemu baš to želim :)

Shmishonja
12-09-2009, 21:56
Ja imam druga koji je kada mu je tr. Jupiter prešao preko nat. O° izmedju Meseca (vladar II i II) i Marsa (vladar XII) u Ribama u XI polju dobio posao, koji ni malo nije bio onakav kakav je na početku priče bio prezentiran ~ jako loši uslovi za rad, ali su njemu trebale pare, pa je prihvatio ~ a za to je bio odgovoran tr. Pluton koji je sklapao 90° iz njegovog VII polja upravo tu O° i dodatno sklapao 180° sa nat. Venerom u Blizancima (vladar VI polja) u I polju.
A sad kada mu je tr. Uran prešao preko te O° on je uznapredovao na poslu. Od ljubavi i bilo kakve veze naravno ni traga usled loših aspekata od strane pomenutih tranzita...

ibis
13-09-2009, 09:11
Ja imam druga koji je kada mu je tr. Jupiter prešao preko nat. O° izmedju Meseca (vladar II i II) i Marsa (vladar XII) u Ribama u XI polju dobio posao

e dizes mi moral :)...na zalost mozda ni kod mene nece biti kako ispocetka izgleda (radice 90 na Ne u 10)...ali kako Ju bude napredovao kroz Pi radice 120 na Sa ( Sa 0 vrh seste) a zatim na So u sestoj...OVO ne mogu biti isprazne nade...jer mi i direktivni asc dolazi na nat Ju...a Ju vladalac 10 se vraca na natalni polozaj...:)
odoh ja u off...

thalatte
13-09-2009, 10:02
Hm...prijatelj ima Mjesec na 4 Pi kao ibis...Pluton će tada izrađivati 60 iz Jarca,

- Prijatelj i natalno ima Mo120Pl ...
- natalno ima i Mo60Ju
- i Venera će tada biti ezaltirana u Ribama (Februar)
- Jupiter mu je vladar i Sunca, Merkura
- Mjesec je u 5. ali i vlada 10....pa može biti i u vezi posla...jer sad je nezadovoljan

Eto...mislim da će ipak i to donjeti...mada ću mu još prekontrolirati ostale tranzite...Najveći mu je problem Saturn preko Asc,al možda opet i nije...hm...

ibis
13-09-2009, 10:43
Hm...prijatelj ima Mjesec na 4 Pi kao ibis...Pluton će tada izrađivati 60 iz Jarca,

- Prijatelj i natalno ima Mo120Pl ...
- natalno ima i Mo60Ju
- i Venera će tada biti ezaltirana u Ribama (Februar)
- Jupiter mu je vladar i Sunca, Merkura
- Mjesec je u 5. ali i vlada 10....pa može biti i u vezi posla...jer sad je nezadovoljan

a da nisu zaruke?...10 kuca menja se status i smer u zivotu...a konjunkcija se desava u 5...kojom kucom vlada Ju?

thalatte
13-09-2009, 10:51
Hello...da Ju vlada 3.-om kućom...jedino to mi se ne uklapa u priču :D

ibis
13-09-2009, 12:00
Hello...da Ju vlada 3.-om kućom...jedino to mi se ne uklapa u priču :D

pa pazi, treca su ugovori...nije iskljuceno...mada kad se sve smiksa...hm...ispada da ce dozivljavati vise zadovoljstva u zivotu po pitanju svog statusa a sve zahvaljujuci napredovanju na polju ugovora, blize okoline...mozda mu se sestra porodi ili sl...uglavnom bice mu lepo :)

misticna
13-09-2009, 12:08
ps.zašto na međuljudske odnose kada je mjesec u 6, a kroz sjedište mjeseca raku nema nijedan vrh kuće, ...to mi je uklješteni znak(a i preko marsa će on je vladar 8)...kod tebe mi je jasno mjesec-rak 6 kuća, jupiter-strijelac 10 kuća...ili sam opet nešto pomješala:rolleyes:

ej, Ibis;) ...hajd mi molim te odgovori...gledam ćorim i ne vidim...(je da nosim cvike, no moram mjenjat dioptriju izgleda):D

ibis
13-09-2009, 12:11
ej, Ibis;) ...hajd mi molim te odgovori...gledam ćorim i ne vidim...(je da nosim cvike, no moram mjenjat dioptriju izgleda):D

pa kako je Pepu rekla, mislila sam zbog konjunkcije tvog Mo sa Desc...Desc nije samo partner, nego i drugi ljudi...kako se odnosimo tet a tet sa nekom osobom, kakve ljude privlacimo i kakve odnose gradimo...e sa Uranom tu moraju se desavati preokreti...:)

skorpijica
18-09-2009, 12:15
a kad je neptun na descedentu jel to moze da donese i zablude u pogledu partnera...npr da ga ja vidim bolje nego sto on u stvari jeste

imam tu i uran već sam pisala za momka ali jos nisam u braku

neću se valjda razvoditi
ako neko zna dobro bi mi dosla pomoć
ili to znači da ću imati 2 ili 3 braka

Shmishonja
18-09-2009, 12:27
a kad je neptun na descedentu jel to moze da donese i zablude u pogledu partnera...npr da ga ja vidim bolje nego sto on u stvari jeste

imam tu i uran već sam pisala za momka ali jos nisam u braku

neću se valjda razvoditi
ako neko zna dobro bi mi dosla pomoć
ili to znači da ću imati 2 ili 3 braka

Ne ~ to označava da si ti ta koja "ne vidiš" u potpunosti svog partnera zaista kakav je i ko je on ustvari ~ a vrlo često donosi odlaganja braka upravo zbog te magle koja okružuje partnera i zbog koje nikad nisi sigurna šta on ZAISTA misli i oseća :(
Ali ako taj Neptun ima povoljne aspekte može donesti dosta i lepog, naravno, ružičaste naočare, romantiku... itd ;)

skorpijica
18-09-2009, 12:46
au imamsmisonja mars iz 5k u kvadratu sa neptunom
trigon sa mesecom iz 4k
sekstil sa venerom iz 5k
bi li ovaj marsonja mogao da pokvari odnos on je u vagi

Shmishonja
18-09-2009, 13:09
au imamsmisonja mars iz 5k u kvadratu sa neptunom
trigon sa mesecom iz 4k
sekstil sa venerom iz 5k
bi li ovaj marsonja mogao da pokvari odnos on je u vagi

Da, mogao bi da ti pravi problema, jer em je u znaku svog izgona, em je umetnut u V polju ~ što u prevodu znači : tek kad bi veza počela, otkrila bi jako ružne navike koje taj čovek ima, a naročito ako taj muškarac i odgovara simbolici Marsa u Vagi {jer i sam Neptun ti je u Jarcu, pa on egzaltira taj Mars ~ naglašava ga 100%}

... iako mene ne brine previše taj tvoj aspekt jer je u pitanju separacija, a one se ne računaju previše kao "bitne" u samom odnosu, jer pokazuju dešavanja koja su se "nekada desila" pa su uslovila ponašanje i razmišljanje same osobe.

... ovaj aspekt sa Venerom mi je previše širok, jer sama Venera mora prvo da se drastično "promeni" da bi ostvarila taj aplikacioni aspekt... a aspekt s Mesecom mi i nije aspekt, jer je orbis zaista prevelik...

skorpijica
18-09-2009, 13:15
hvala smisonja znači nije bas toliko strasno ajde dobro ali mi se svakako ne sviđa jer mi je u toj kući i uran na samom desc.bliska konjukcija
imam osećaj ko da ću se udati za nekog uranskog tipa koji će samo po svom
ali me tesi vladar strelca jupiter jkoji je u vodoliji mada i vodolijom vlada uran

samo da nije diktator i ne bih volela da se razvodim
jednom mi jemandrak rekao daće da bude odbegla mlada ili odbegli mladoženja zamislito

Rivendell
18-09-2009, 16:22
Uran na Dsc često donosi iznenadno stupanje u brak; i/ili potrebu partnera za slobodom, razvijanjem. Također može donijeti partnera neobičnih svjetonazora, ili druge vjere. Problemi nastaju u slučaju kada se jedan od partnera krene mijenjati; Uran - simbol promjene, a drugi ne to ne može/ne želi pratiti.
Istina da je Uran na vrhu Dsc jedan od pokazatelja razvoda, ali smao u slučaju kada taj Uran pravi loše aspekte u natalu. Pa kad ga još aktiviraju loši tranziti... Ovako sam po sebi se odnosi na promjene s kojima ćemo se zbog braka trebati znati nositi ako uopće postoji želja da taj brak uspije. On predstavlja izazov da bi se te promjene koje on nosi (bilo da je riječ o pratneru ili situacijama u braku) premostile/svladale/pokrenule u pozitivnom smjeru.

Merkur
18-09-2009, 20:56
Uran na Dsc ....
Apsolutno se slazem sa tvojom izjavom. U stvari, potvrdjujem iz licnog iskustva.:)

skorpijica
19-09-2009, 09:57
hvala na tumačenjima ali ipak mora se paziti nije lako imati ga u 7k:)

Shmishonja
19-09-2009, 11:46
Apsolutno se slazem sa tvojom izjavom. U stvari, potvrdjujem iz licnog iskustva.:)

Ja lično nisam niti ću imati problema sa Uranom u odnosu na moj Desc' ako gledam O° i 180° :D

Drugi aspekti su mi doneli neke druge stvari, ali ne i raskid veze :rolleyes:

Ali zato 180° sa nat. Venerom dok je bio u mom nat. IV polju, mi je doneo raskid prve dugogodišnje veze, a 180° sa nat. Mesecom kada je bio na vrhu nat. V polja, raskid druge dugogodišnje veze.

U oba slučaja ~ ja sam bila inicijator tog raskida :cool:

viksi72
09-11-2009, 22:37
Ali zato 180° sa nat. Venerom dok je bio u mom nat. IV polju, mi je doneo raskid prve dugogodišnje veze, a 180° sa nat. Mesecom kada je bio na vrhu nat. V polja, raskid druge dugogodišnje veze.

U oba slučaja ~ ja sam bila inicijator tog raskida http://astro.axisdraw.com/forum/../images/smilies/cool.gif

isti slucaj, samo sto je kod mene bilo 90 i isto sam ja bila inicijator i prvog i drugog raskida.. a mogla bih reci da mi natalno ne stoji uopste lose..

ibis
11-11-2009, 10:43
ps.zašto na međuljudske odnose kada je mjesec u 6,

pa jeste ti u 6 ali u konjunkciji sa Desc :)

cvetak
13-11-2009, 00:35
Uran na Dsc često donosi iznenadno stupanje u brak; i/ili potrebu partnera za slobodom, razvijanjem. Također može donijeti partnera neobičnih svjetonazora, ili druge vjere. Problemi nastaju u slučaju kada se jedan od partnera krene mijenjati; Uran - simbol promjene, a drugi ne to ne može/ne želi pratiti.
Istina da je Uran na vrhu Dsc jedan od pokazatelja razvoda, ali smao u slučaju kada taj Uran pravi loše aspekte u natalu. Pa kad ga još aktiviraju loši tranziti... Ovako sam po sebi se odnosi na promjene s kojima ćemo se zbog braka trebati znati nositi ako uopće postoji želja da taj brak uspije. On predstavlja izazov da bi se te promjene koje on nosi (bilo da je riječ o pratneru ili situacijama u braku) premostile/svladale/pokrenule u pozitivnom smjeru.
Da li bi ovo moglo slicno da se kaze i za Ur180Desc samo mozda obrnuto? Da ce partner biti taj koji ce morati da se menja i prilagodjava mom promenljivom ponasanju i osecanjima-zbog Ur(dispozitor Meseca) na Asc...
ili cu ga toliko nervirati da ce da mi dodje glave(Desc 0 Algol) pu pu daleko bilo :D

nale777
21-11-2010, 14:03
NE na samom DC-u 180 MO u 1.kuci i 180 ASC, 60 PLu 5-oj i 120 SA u 4-oj.
Hm, jel taj NE govori o fizickim ili karakternim osobinama mog partnera?Brinu me i ove opozicije sa ASC i MO.
Komentar molim vas.

Majana
21-11-2010, 17:58
Eto ja nemam ali moj muž ima Ne na Dc-u. Dakle taj Ne opisuje mene, ali pošto je on na samom kraju 6, taj Ne je u mom 12 što je njegova kuća i to može opisivati mene kao zaludjenika za internet, malo sam poročna, nisam krimos, previše idealizujem ljude, kreativna, eto :)

nale777
21-11-2010, 23:06
Eto ja nemam ali moj muž ima Ne na Dc-u. Dakle taj Ne opisuje mene, ali pošto je on na samom kraju 6, taj Ne je u mom 12 što je njegova kuća i to može opisivati mene kao zaludjenika za internet, malo sam poročna, nisam krimos, previše idealizujem ljude, kreativna, eto :)

Taj se NE u 12. kuci tumaci kao opsesija internetom?Zar to ne bi bio UR u 12-toj kuci?
Sad, NE na ascedentu moze dati svasta, mogucnosti i simbolika su ogromni - od bolesnog partnera, preko zavisnika, do prevaranta, spijuna, sad sa bradom ili protezom kazu posto je NE na samom DC.Samo mi nije jasno kako se to tumaci za zenu, ona nema bradu, mozda imas protezu za zube?

Majana
21-11-2010, 23:48
Nemam protezu i ništa drugo.
Zašto Uran, on bi dao programera, ja samo imam porok/Ne internet/12.

nale777
22-11-2010, 08:08
Nemam protezu i ništa drugo.
Zašto Uran, on bi dao programera, ja samo imam porok/Ne internet/12.

NE na samom DC-u egzaktno, kao u mom natalu, govori o skrivanju nekog dela tela, posto je stepen bika, moguce je stomaka, ali vladar JU je na 22* bika, a to su valjda zubi, tako nekako.
Moze i tako da se gleda, NE kao porok...u pravu si :)

Majana
22-11-2010, 08:22
Kod najega Ne vlada 11 tj mojim 5 poljem, a Ne je u mom 12. 5 polje deca, oba deteta sam rodila uz pomoć totalne anestezije/Ne tj carskim rezom i bila dugo u bolnici. Imala sam dosta muvanja/5 preko interneta/12 naravno tajnih/Ne. To za stepene je diskutabilno ali Ne na mom Asc me je definitivno opisao kao osobu koja previše idealizuje svet oko sebe.

nale777
22-11-2010, 08:38
Kod najega Ne vlada 11 tj mojim 5 poljem, a Ne je u mom 12. 5 polje deca, oba deteta sam rodila uz pomoć totalne anestezije/Ne tj carskim rezom i bila dugo u bolnici. Imala sam dosta muvanja/5 preko interneta/12 naravno tajnih/Ne. To za stepene je diskutabilno ali Ne na mom Asc me je definitivno opisao kao osobu koja previše idealizuje svet oko sebe.

Po tom sistemu i po mom natalu, ako bi on imao NE na ASC, on bi vladao njegovim 5-im poljem, sto bi znacilo da je sklon tajnim ljubavima, a kako prema derivatnim poljima moj UR ide u njegovu 12.kucu, to ce reci tajne veze,sa zenama koje upoznaje preko neta.Blago meni!!!

Majana
22-11-2010, 08:48
Eto ti sad, ženska panika :)
Znaš i sama da dispozitori pričaju dalju priču. On ima Ma0Ur u Sco što takodje upada u moju 12?! Zamisli kakav bi frik trebala biti onda.
Možda će imati dete - Ne vladar 5 u 12, ili jednostavno biti vrlo talentovan - 5/talenti Ne/kreativnost na Asc ;)

nale777
22-11-2010, 10:14
Eto ti sad, ženska panika :)
Znaš i sama da dispozitori pričaju dalju priču. On ima Ma0Ur u Sco što takodje upada u moju 12?! Zamisli kakav bi frik trebala biti onda.
Možda će imati dete - Ne vladar 5 u 12, ili jednostavno biti vrlo talentovan - 5/talenti Ne/kreativnost na Asc ;)

Derivatno NE je vladar njegove pete, po mom natalu, ali se nalazi na ASC kod njega, ne u 5-oj, tako da ce on biti taj koji je tajnovit ljubavi.Zbog cega mislis da ce mozda imati dete iz neke veze pre mene?

tori
28-04-2011, 19:17
Ako je Dc na 26 55stepeni jarca, a So na 1 stepenu vodolije i Ma na 4stepenu vodolije, jel da da su svi oni u konjukciji, nije presirok orbis?

Dc 0 So 0 Ma = dominantan partner, javna licnost, sukob sa ocem (autoritetima zbog opozicije sa Asc)?

danica_91
23-06-2011, 23:13
pomenuto je malopre nesto oko algol zvezde na dsc ali nije zavrseno...da li to znaci da cu da imam grub odnos sa partnerom ili donosi jos neke probleme??? :((

majabl
24-06-2011, 01:02
ej.,..a kako gledam te aspekte ,je li vaze samo konjukcije..ili kako gledam aspekte asa dsc ..ne kontam....

alea
24-06-2011, 10:56
ej.,..a kako gledam te aspekte ,je li vaze samo konjukcije..ili kako gledam aspekte asa dsc ..ne kontam....

Ja recimo, imam NE0ASC, i to odmah znači da imam NE180DSC.
Takodje, imam JU 60 ASC, što znači da imam JU 120 DSC, i isto tako PL 120 DSC.
Kako je JU dispozitor mog NE, a PL vladar 12 p. (analogno NE kao prirodnom vladaru 12 p. ) ne mogu da ignorišem da imam maltene trostruki aspekt NE na ASC i DSC.

Ja sve svoje partnere idealizujem. :)

Bivšem mužu je moj NE padao derivacijom na vrh 7. i opisivao je mene, kao što me i inače opisuje, ali je derivacijom njemu bio vladar 10 p. pa je opisao njegov zenit života, ali i karijeru, odnos prema poslu i tačno je tako bilo, on nikada nije uspeo da se pronadje u nekom poslu, iako je svašta pokušavao, i vrlo je inteligentan, a i nekih 10 godina je držao razne kafanice i kafiće ( NE vladar njegovog derivatnog 10 p. ). Ali, nije uspeo da se zadrži ni u jednom poslu niti da se ostvari, on ima Hiron 0 MC, a natalno ME 90 NE 90 MA ( MA u Vodoliji mu je vladar MC, a NE suvladar 6 p. Takodje, celo 6. mu je u Jarcu, a SA 180 NE - što pokazuje i opisuje da nije uspeo da ostavari svoje nade - SA u 11. u pogledu posla kojim se bavio. )

Ja mislim da se gledaju i drugi aspekti na DSC osim konjunkcije, tako sam čitala negde, a čini mi se kod Imširagića. :)

kanon
24-06-2011, 12:58
Naišla sam na ovaj davni post i sjetila se nekoga koga znam sa Pl0DC u Lavu. I čovijek se bavi javnim poslom. Televizijski je novinar. A Pl mu je vladalac MCa. Plus ima Mo u Biku na stupnju svoje egzaltacije pa eto novca od širokih masa. A Mo je vladalac šeste kuće pa eto simbolike.
pomenuto je malopre nesto oko algol zvezde na dsc ali nije zavrseno...da li to znaci da cu da imam grub odnos sa partnerom ili donosi jos neke probleme??? :((
Da, nezgode partnerima. Ne samo bračnim, odnosi se na sva partnestva. Pročitaj mali o Algolu da vidiš što on nosi. Meni je vladalac sedme na Algolu. Pa je prvi muž mrtav, a ni drugi bivši nije baš dobro. Ne bih htjela da te ubediram, jer naši slučajevi nisu niti slični. Naime meni je dispozitor tog Jupitera samo loše aspektiran,dok tvoje So ima samo dobre aspekte:) .

danica_91
24-06-2011, 13:13
Da, nezgode partnerima. Ne samo bračnim, odnosi se na sva partnestva. Pročitaj mali o Algolu da vidiš što on nosi. Meni je vladalac sedme na Algolu. Pa je prvi muž mrtav, a ni drugi bivši nije baš dobro. Ne bih htjela da te ubediram, jer naši slučajevi nisu niti slični. Naime meni je dispozitor tog Jupitera samo loše aspektiran,dok tvoje So ima samo dobre aspekte:) .[/QUOTE]

joj, pa meni je vladalac sedme venera, a ona ima opoziciju sa saturnom...to i nije bas tako bajan aspekt...sad cu da nadjem jos nesto negde da procitam...hvala u svakom slucaju...:)

Verra
24-06-2011, 14:09
Meni je pluton na dsc donio probleme sa poslom, ceste promjene a poslovi su uvijek javni...mediji...

majabl
24-06-2011, 14:35
ej..onda ja imam so120 dsc i me 120 dsc...a me mi je vl dsc.a so mu je najbliza planeta..tako da i da ma180 dsc..ako sam dobro skontala i ne120 dsc...e sad sta sve to znaci,..kao kad povezem..

kanon
24-06-2011, 15:28
[/COLOR]6]

joj, pa meni je vladalac sedme venera, a ona ima opoziciju sa saturnom...to i nije bas tako bajan aspekt...sad cu da nadjem jos nesto negde da procitam...hvala u svakom slucaju...:)
Mislila sam na So, dispozitora tvoje Ve.
Meni je pluton na dsc donio probleme sa poslom, ceste promjene a poslovi su uvijek javni...mediji...
A koji medij je u pitanju ? TV?
ej..onda ja imam so120 dsc i me 120 dsc...a me mi je vl dsc.a so mu je najbliza planeta..tako da i da ma180 dsc..ako sam dobro skontala i ne120 dsc...e sad sta sve to znaci,..kao kad povezem..
Možda bi to moglo značiti da ćeš imati financijsku podršku od svog partnera, ili barem da ćeš njega i sve njegovo smatrati svojom ličnom svojinom :) .
A taj Ma90DC i nije neki problem jer mu disp. opet radi trigon.
Vladalac tvog AC-a 120 na DC, govori o harmoničnim odnosima u braku ili u partnerskim odnosima. Nekako, pošto se radi o drugoj i desetoj kući nikako ne bi iskljućila uspijeh kroz karijeru i poslovna partnerstva.

Verra
24-06-2011, 17:03
A koji medij je u pitanju ? TV?

Da televizija.

sladjana
24-06-2011, 18:13
Moj Dc ua Raku ima aspekt samo DC90Sev. čvor ?
DA li to znači da ću ja upravljati mojim brakom ili kućom ?
Ne bi bilo loše ...:D

AutumnFlower
26-01-2012, 01:36
Nadam se da ne treba svi aspekti sa Dc da se uzimaju u obzir. Po tome bih ja imala Ju90DC, Chiron90DC, Sa90Dc, Ne90DC, Mo90DC... Sto bi ugrozilo stvari vezane za 7. kucu poprilicno, i verovatno bi donelo neke teskoce.

GGirl
26-07-2012, 02:49
Sta mislite o jupiteru u konjukciji s Dc-om?

janja
26-07-2012, 09:08
Može li neko pogledati moj DC, mislim da je jako zanimljiv.............

Verra
29-07-2012, 12:36
Na DSC mi je pluton,u sestoj. Inace, pluton mi vlada osmom kucom, gdje je neptun sa kojim gradi sekstil. Pluton pravi kvadrat sa mojim licnim planetama marsom(vladarom asc) u jarcu i saturnom u raku, koji su u opoziciji na osi 4-10 kuca. Pluton je u kvadratu i sa MC. Jedini dobar aspekt koji gradi je trigon sa retro merkurom u 11 polju u vodoliji, koji mi je inace vladar trece.
Moze li mi neko dati bilo kakvo tumacenje i znacenje ove konstelacije?

kaiserin
05-10-2012, 15:12
a sta bi znacio Vertex na Dc-u ?

milunka
06-10-2012, 01:01
Meni je Pluton vladar DC-a na samom DC-u...
(tj. u 6. u konjukciji sa vrhom 7.)
Sta da mu radim. Ne znam sta to znaci. Sad ce se aktivira sa tranzitnim Saturnom.

nymeria
06-10-2012, 02:32
Ma zanima me ima li IJEDNOG tumacenja Ne na DC-u koje ne ukljucuje ruzicaste naocare u braku :p Smara me to vec :) I da li se 7. kuca odnosi na neku drugu oblast osim braka :p

Ja bih radije da saznam kako bi se to moglo odraziti na karijeru s obzirom da su mi oba vladara MC-a na DC-u...Ja uglavnom tumacim taj moj Ju i Ne kao savetodavni rad, valjda ne gresim (bavila sam se time) mozda cak i bracno savetovanje (ribe na MC-u + 7. kuca)

Mia
06-10-2012, 10:22
Ma zanima me ima li IJEDNOG tumacenja Ne na DC-u koje ne ukljucuje ruzicaste naocare u braku :p Smara me to vec :) I da li se 7. kuca odnosi na neku drugu oblast osim braka :p

Ja bih radije da saznam kako bi se to moglo odraziti na karijeru s obzirom da su mi oba vladara MC-a na DC-u...Ja uglavnom tumacim taj moj Ju i Ne kao savetodavni rad, valjda ne gresim (bavila sam se time) mozda cak i bracno savetovanje (ribe na MC-u + 7. kuca)

poznato je da je simbolika jako siroka, kad budes upoznaala svog partnera shvatices sta je odradila kod tebe

sto se tice Ne na dsc sem ruzicastih naocara, moze znciti da parnter ima karakteristeike Ne sem fizickih naravno ovo se moze odnositi i na psihicke karakteristeike i osobine, a takođe moze znaciti i da njegovo zanimanje ima takve karakteristike, a opet kako je Ne vladar njegove IC a odlazi na sam njegov asc moze znaciti i da ce mu dom biti jako, jako bitan, opet moze znaciti da je jedan od roditelja (majka) jako vezan za njega, moze znaciti da njegovi koreni odredjuju njega samog, moze znaciti da je npr patriota, tj voli simboliku IC ako razumes sta hocu reci. . . ako dalje nastavim ovo bi se pretvorilo u umacenje tvoje VII k a to nije tema a nije bilo nititvoje pitanje

dalje, kad su vladari MC na vrhu VII to je klasican primer za izlazak u javnost preko karijere
simpaticno je tvojue zapazanje o bracnom savetovanju i to je ponovo dokaz o sirini simbolike, a o tome sta sve predstavlja VII k imas celu temu i to vrlo podugacku, pa pocni da je citas ispocetka

pozz

nymeria
06-10-2012, 20:45
poznato je da je simbolika jako siroka, kad budes upoznaala svog partnera shvatices sta je odradila kod tebe

sto se tice Ne na dsc sem ruzicastih naocara, moze znciti da parnter ima karakteristeike Ne sem fizickih naravno ovo se moze odnositi i na psihicke karakteristeike i osobine, a takođe moze znaciti i da njegovo zanimanje ima takve karakteristike, a opet kako je Ne vladar njegove IC a odlazi na sam njegov asc moze znaciti i da ce mu dom biti jako, jako bitan, opet moze znaciti da je jedan od roditelja (majka) jako vezan za njega, moze znaciti da njegovi koreni odredjuju njega samog, moze znaciti da je npr patriota, tj voli simboliku IC ako razumes sta hocu reci. . . ako dalje nastavim ovo bi se pretvorilo u umacenje tvoje VII k a to nije tema a nije bilo nititvoje pitanje

dalje, kad su vladari MC na vrhu VII to je klasican primer za izlazak u javnost preko karijere
simpaticno je tvojue zapazanje o bracnom savetovanju i to je ponovo dokaz o sirini simbolike, a o tome sta sve predstavlja VII k imas celu temu i to vrlo podugacku, pa pocni da je citas ispocetka

pozz

Hvala :) Ma znam da je sarena simbolika zato mi je i nemoguce da na svim temama samo nalecem na te proklete :pink_machkica: bilo bi lepo kad bi ljudi malo slobodnije povezivali pojmove a ne stalno ponavljali jedno te isto.
Evo podelicu sa clanovima kako je ovaj Ne na DC-u uticao na mene posto muza/partnera imam. Muzicar koji tamani cigare :) Mislim da moze biti duga kosa i brada, zar ne? Ju-profesor je.
A bracnog savetovanja sam se setila jer se specijalizujem u toj oblasti i bilo bi lepo da to radim u buducnosti :) Vec sam imala prilike da zbog poslovnog angazovanja gostujem u medijima, i ne-nije mi se dopalo :/

Mia
06-10-2012, 20:54
Hvala :) Ma znam da je sarena simbolika zato mi je i nemoguce da na svim temama samo nalecem na te proklete :pink_machkica: bilo bi lepo kad bi ljudi malo slobodnije povezivali pojmove a ne stalno ponavljali jedno te isto.
Evo podelicu sa clanovima kako je ovaj Ne na DC-u uticao na mene posto muza/partnera imam. Muzicar koji tamani cigare :) Mislim da moze biti duga kosa i brada, zar ne? Ju-profesor je.
A bracnog savetovanja sam se setila jer se specijalizujem u toj oblasti i bilo bi lepo da to radim u buducnosti :) Vec sam imala prilike da zbog poslovnog angazovanja gostujem u medijima, i ne-nije mi se dopalo :/

kad se kaze izlazis u javnost, to znaci da si jako priznata i poznata u sopstvenom poslu a ne da se ne skidas sa malog ekrana, eto kako ljudi opet sve vrlo usko gledaju

pozz