Emocionalna patnja [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Emocionalna patnja

Tristran
16-06-2011, 02:49
Otkad se nisam hvatala astrologije da mi resi nedoumice... :)

Nadam se da me jos pamti neko sa ovog foruma.

Osecam se lose mesecima.
Radim, izlazim, vidjam se sa prijateljima, vodim racuna o sebi,
lepo izgledam...i nadasve radim , radim, radim, ispunjeni dani i malo slobodnog vremena,
a i kada ga imam, obicno skitam i vidjam se sa prijateljima.

Ali ljudi, ja sam mrtva iznutra.
Mrtva kao nikad.

Prvi put sam pomislila da cu otici po nekakve pilule za lilule, po nekakve antidepresive.

Kamen mi je na srcu.
Plasim se da cu se razboleti od necega ako se ne maknem iz ovog nistavila. Jako se lose osecam.

Volela bih da mi neko uzme tu strasnu tugu iz grudi, ali kako dani prolaze, ona samo vise i vise narasta. Ima li pomaka? Da li ce me neki aspekt izvuci, ili cu sve vise i vise da tonem u svog Neptuna?

Prvi put, cini mi se da vise nemam snage. Da se ne mogu pomaci. Da me je zivot smrvio.

Vidite li neki bolji, drugaciji period koji ce doci?

Dajte mi razlog da se ujutru probudim, ako je moguce...

bejbi
16-06-2011, 03:36
To ti je saturn u 12, ubija ti podsvest , psihu,imas kosmare, sta god da uradis nezadovoljna si. A sto se vise izolujes mozda ti bude bolje. I meni je isto tako. Radim, ucim, sve naizgled sjajno, problemi porodice se resavaju, a ja kao da nisam ziva.

Depresija latentna, samo puknes i places i opet sve u krug. Nadji neki hobi, nesto da radis kad si sama kod kuce, mozda pomogne.

kanon
16-06-2011, 07:41
Saturn ti je daga na Plutonu. Dvanaesta kuća, nije lako ali proći će. Drži se deaga, noć je uvijek naj hladnija prije svitanja.

alea
16-06-2011, 09:19
Tris, SA0PL već rekoše...ali tebi JU tek treba da aktivira jako dobre aspekte!
Posle ovog mraka doći će ushićenje...SA je konačno krenuo direktno i do septembra će izaći iz 12 polja. Ono najteže ti prolazi, a JU polako preuzima primat. :)

ibis
16-06-2011, 09:36

sledeca godina ce ti biti totalno different :)
tr Ju 120 Mo, uz to Jupiterov povratak...strpi se...tuga uvek pokusava nesto da nam kaze...da smo zapostavili neki deo nas...
sto rece kanon, Sa u 12 je mucan bas zato sto ne vidimo izvor patnje, ali bice ti sve mnogo jasnije vec od septembra kada izbije na Asc i kada budes mogla da delujes prema njemu...

Tristran
16-06-2011, 10:42
Hvala vam mnogo! Ja mislim da trenutno osecam i ovaj Mars koji mi pritiska Merkur na Algolu, mislim da sam neverovatno osetljiva na taj polozaj. Kao da izranjaju neke stare povrede, cak i susreti sa nekim bivsim ljubavima, iz dana u dan, iz veceri u vece.

On je vec dugo na Plutonu,ali moje lose stanje je zapocelo pocetkom aprila.

sledeca godina ce ti biti totalno different :)
tr Ju 120 Mo, uz to Jupiterov povratak...strpi se...tuga uvek pokusava nesto da nam kaze...da smo zapostavili neki deo nas...
sto rece kanon, Sa u 12 je mucan bas zato sto ne vidimo izvor patnje, ali bice ti sve mnogo jasnije vec od septembra kada izbije na Asc i kada budes mogla da delujes prema njemu...

A imas pravo, nista ne vidim, ne razumem, sva sam kao guska u magli.
Ali sam to pripisivala Neptunu. I solar mi je nezgodan...

Tris, SA0PL već rekoše...ali tebi JU tek treba da aktivira jako dobre aspekte!
Posle ovog mraka doći će ushićenje...SA je konačno krenuo direktno i do septembra će izaći iz 12 polja. Ono najteže ti prolazi, a JU polako preuzima primat. :)

Valjda ce povratak Jupitera u sredini Bika doneti neki preokret.

tori
16-06-2011, 11:09

To sigurno!:)
Ali nemoj da te zacudi ako bude i puno zabave, okupljanja i druzenja sa prijateljima, smeha, klope, prijatnih veceri...ipak bik je hedonisticki nastrojen:) samo pazi da se taj jupi ne ulenji i opusti previse, inace samo teraj brigu na veselje i uzivaj!
Od srca ti zelim da ti ovaj mracan period sto pre prodje!

kanon
16-06-2011, 11:11

Hoće sigurno:) . Sjećam se kada je Sa prije dvije i pol godine sjeo na moj Pl. Htjela sam ostati i bez srca i bez duše, toliko me boljelo. Pa je prošlo:) , a ja sam iz toga izašla jača.I ti ćeš iz ovoga izaći kao Ratnica nakon dobijene bitke. Još jača, još sigurnija u sebe.

ibis
16-06-2011, 11:36

meni trenutno ulazi Ju u sekstil sa Mo...ne mogu ti opisati osecanje emotivne stabilnosti, optimizma i zadovoljstva...ovaj Ju u biku je bas puten, uziva se i malim stvarima..evo sad sam dosla s bazena uzivala sam u vodi kako nisam godinama...
a daleko od toga da problema nemam...imam ih na izvoz...samo sam nekako zasticena...:)
a trigon je jaci od sekstila, raduj se...

Tristran
16-06-2011, 11:41
Imam neki osecaj gorcine i porazenosti.
Radim za troje, a ne zaradjujem ni upola koliko radim.
Ljubavni promasaj za promasajem, otkako sam dosla na forum 2007. sve gore od goreg.

Dobro je jedino sto sam skinula kilograme i ozdravila, jos mi samo fali da se ponovo razbolim, nije mi dosta bilo!
I sto sam dosla u kruzok psiholoske skole koji me zanima. :)

Mama se razbolela, sve je neizvesno.

Nemam vremena za pisanje, propada mi kreativnost, nacin na koji zaradjujem je naporan...
Po ceo dan drzim casove, pa engleski...pa moj kruzok, i tako u krug, u krug, u krug, zivot Amazonke i Sex i grad na bedni srpski nacin...

Ali bez seksa. :D

p.s. Rintam do 23. a onda mesec i po dana odmora u brdima, u jednom lepom nasem odmaralistu, ali cu morati da ucim sve vreme...

Mozda je ovo neraspolozenje samo umor i usamljenost
(u emotivnom smislu, inace sam okruzena prijateljima).

ibis
16-06-2011, 11:46
Ali bez seksa. :D

hahhaha, nisi jedina, meni Sa tranzitira kroz 8...:D
a ostalo ce proci...panta rei...:)
zao mi je zbog mame, takve stvari zaista umeju da budu ubistvene za dusu, ali ako je Mo signifikator za majku, trebalo bi da pzdravi ako gledamo traznite dugorocno...
bas ovaj Ju u biku vlada njenom sestom derivatno...

Tristran
16-06-2011, 11:49
Ono sto je bilo sjajno za ove 3,5 godine je koliko sam citala i razvijala se u nekom intelektualnom pogledu. U to vreme , bila sam u nekoj magli i sto se tice toga sta zelim da radim , i koje su mi emotivne potrebe, i na koji nacin zelim da pisem... Tada sam trasirala svoj put, ali mnogo ga je teze ziveti, nego ga odrediti.

Nemam podrsku od porodice, otudjeni smo sasvim, skoro da nemamo kontakte, nemam nista. Nemam partnera.

Moja velika porodica su moji prijatelji i to je sva podrska koju imam.

ibis
16-06-2011, 11:54
Nemam partnera.

nadji i procitaj fenomenalan tekst Sanje Peric o Sa u vagi...meni je skroz promenio odnos prema saturnu...

Tristran
16-06-2011, 11:55
hahhaha, nisi jedina, meni Sa tranzitira kroz 8...:D
a ostalo ce proci...panta rei...:)
zao mi je zbog mame, takve stvari zaista umeju da budu ubistvene za dusu, ali ako je Mo signifikator za majku, trebalo bi da pzdravi ako gledamo traznite dugorocno...
bas ovaj Ju u biku vlada njenom sestom derivatno...

I ja se nadam da ce ozdraviti!
Ja sam ucinila sve sto je bilo u mojoj moci da joj pomognem, alternativni nacini lecenja, ishrane i slicno.

Naravno, po obicaju je uzvratila nozem u ledja, ali se ne bih na to obazirala, neka njoj bude dobro.

Ali - sto dalje od mene, najiskrenije.
Ja sam svoju duznost odradila.

Za nekog koga sam citav zivot hlebom, a on mene kamenom,
odradila sam sve sto je do mene.

Zao mi je nje kao coveka i volela bih da ozdravi,
kao i bilo ko drugi,
ali ja nemam nikakav emotivni odnos prema njoj.

Moja jedina prava majka umrla je 1996.
A ovo je psiholoski zla maceha...bila i ostala.

Bolest ju je ucinila jos gorom prema ljudima i prema meni, najiskrenije.
Nije naucila lekciju, nije prihvatila upozorenje za svoj pogresan nacin razmisljanja i zivota.

nadji i procitaj fenomenalan tekst Sanje Peric o Sa u vagi...meni je skroz promenio odnos prema saturnu...

Citala ga, zaista je odlican, i citacu ga ponovo. :)

alea
16-06-2011, 12:00
Nemam podrsku od porodice, otudjeni smo sasvim, skoro da nemamo kontakte, nemam nista. Nemam partnera.

Moja velika porodica su moji prijatelji i to je sva podrska koju imam.

Manje više niko ga ovde nema. :p

Da ima, ne bi zjakali ovde već bi imali taj tvoj sex :D
Volim sex i rado ga se sećam :6party_3:

ibis
16-06-2011, 12:00
Nije naucila lekciju, nije prihvatila upozorenje za svoj pogresan nacin razmisljanja i zivota.

Mozda je najteza lekcija u zivotu prihvatiti da ne mozemo menjati druge, sta god ucinili, koliko god ljubavi pruzili, dobrote ili topline. Prihvatiti da neki ljudi imaju ogranicenja kojih ne mogu ili ne umeju da se otarase.
Zato kazem za taj clanak o Sa u vagi...svima nam je ovo period kad ucimo o odnosima...samo nekom manje nekom vise...

Tristran
16-06-2011, 12:04
Manje više niko ga ovde nema. :p

Da ima, ne bi zjakali ovde već bi imali taj tvoj sex :D
Volim sex i rado ga se sećam :6party_3:

Ahahaha, i ja cesto koristim tu izreku. :D

Mozda je najteza lekcija u zivotu prihvatiti da ne mozemo menjati druge, sta god ucinili, koliko god ljubavi pruzili, dobrote ili topline. Prihvatiti da neki ljudi imaju ogranicenja kojih ne mogu ili ne umeju da se otarase.
Zato kazem za taj clanak o Sa u vagi...svima nam je ovo period kad ucimo o odnosima...samo nekom manje nekom vise...

Da, sjajan je , vraticu mu se.

Sto se tice porodice, tako je - kako je, distanca.
Sto se tice posla, pokusacu da ga modifikujem i menjam nacin rada
(manje raditi, vise zaradjivati).

Sto se frajera tice, odgovor nemam.
Digla sam ruke.

Sazrela sam i znam sta hocu, ali toga nigde nema.

A prihvatanje stvarnosti?
Koju stvarnost da prihvatim, da mi je znati?

:)

alea
16-06-2011, 12:15
Ahahaha, i ja cesto koristim tu izreku. :D

Eh, Tris, kad tebe sada uhvati napad hedonizma...biće veselo :p

ibis
16-06-2011, 12:16

e to je pitanje na koje svako od nas mora naci odgovor...znam da je tesko svima sa jako izrazenim Ne...i ja se cesto pitam isto...:o

alea
16-06-2011, 12:25

Ovo je tvoj možda i najveći problem.
Sada sam videla, tvoj SA je bukvalno na samoj granici Raka i Lava, teško ga je svrstati u jedan ili drugi znak.
Zato možda i ne umeš da definišeš šta je to što treba da savladaš, mada je meni ta fraza stvarno izlizana, te "Saturnove lekcije" i koješta...

Ako ga gledaš kroz Raka, doneo ti je probleme u porodici, kao i svima nama sa SA u Raku. Osećaj nevoljenosti...
Ako ga gledaš kroz Lava, doneo ti je premalo zadovoljstva, problem sa egom...
Sada ti je sudbinski momenat da se suočiš sa potisnutim strahovima u sebi, banalno zvuči ali je istinito. I ja sam preživela ovaj aspekt i uz to SA0PL 90 SA ali i 90 PL tranzitni sa druge strane...:o

Ali, oba dispozitora idu u znak ME, u Blizancima je SO u Devici je MO, oba od tebe traže analizu, razmišljanje, promišljanje, a to je tvoja najjača strana, naročito što ti ME ima 60 SA. Uspećeš snagom svoga uma da prevazidješ njegova ograničenja, jer ti upravo u njegov znak ulazi JU.

A stvarnost na žalost, izgleda ume da bude veoma jednostavna i prosta, ali je mi zakomplikujemo svojim idealizmom i očekivanjima.

Tako bih ja to tumačila. :)

Tristran
16-06-2011, 12:29
Hvala, mada ja Saturn dozivljavam kao da mi je skroz u Lavu (nulti stepen). A posto je vladar 4 u 10, svejedno mi se odnosi na porodicu.
A moja porodica i jeste bas to: otudjenost i hladna ambicija, okrutnost i bezosecajnost.

Sto se tice price o realnosti, ljudima je najlakse da pricaju uopstene price koje nista ne znace... Kad je realnost mracna, prihvatiti je - znaci propasti.

Radije volim afirmativne savete o nadi i borbi.

ibis
16-06-2011, 12:30
Radije volim afirmativne savete o nadi i borbi.

rece Ma u lavu ;)

Hekata
16-06-2011, 12:31
Emocionalne patnje Mo u 12, 8 i recimo jak aspekt sa mo nekim malefikom daje emocionalno sputavanje i jake tamne emocije koje se bore sa pozitivnim.... mi sami biramo svoje puteve i šta ans privlači da bi bili povredjeni ili izbegli to, to nam je karma da uspemo da prevazidjemo!

Tristran
16-06-2011, 12:35
Emocionalne patnje Mo u 12, 8 i recimo jak aspekt sa mo nekim malefikom daje emocionalno sputavanje i jake tamne emocije koje se bore sa pozitivnim.... mi sami biramo svoje puteve i šta ans privlači da bi bili povredjeni ili izbegli to, to nam je karma da uspemo da prevazidjemo!

Ne slazem se da mi uvek biramo svoje puteve.
Ponekad mislim da nasi putevi biraju nas.

Mislim to u poslednje vreme: da ne upravljam ja svojom sudbinom,
nego da ona mene vodi.

Ponekad ne mozes da izaberes.
Ili nemas sta.
Ili neko odluci umesto tebe.

Princess77
16-06-2011, 12:44
Ne slazem se da mi uvek biramo svoje puteve.
Ponekad mislim da nasi putevi biraju nas.

Mislim to u poslednje vreme: da ne upravljam ja svojom sudbinom,
nego da ona mene vodi.

Ponekad ne mozes da izaberes.
Ili nemas sta.
Ili neko odluci umesto tebe.

Kao da mi citas misli....

Hekata
16-06-2011, 12:46
... ili si na raskrsnici, pa izabereš ono što si već više puta izabrao, od straha od nepoznatog! B)

Trist, ma ja se sama tešim da je to takoc, a većina astroloških tekstova koje sam pročitala kažu da izbori i rad na sebi daje neki novi put i pogleda emocionalnom razvoju i voljenju sebe pa i drugih! ;)

Tristran
16-06-2011, 13:06
Cudno je sve to...

Neke stvari ne mozemo nikada razumeti.

Ako mislis da je bolje obrisati, ok.

Procitala sam ja, dovoljno je.

alea
16-06-2011, 13:10
Cudno je sve to...

Neke stvari ne mozemo nikada razumeti.

Ako mislis da je bolje obrisati, ok.

Procitala sam ja, dovoljno je.

Nisam htela da deluje kao pametovanje, ali mene je baš žestoko prodrmalo...a.znam da ti to nije potrebno :o

bejbi
16-06-2011, 13:32
Ne znam, ja sve nekako gledam taj Saturn u 12 kao trazenje odgovora na nepostavljena pitanja. Istrazivanje sebe, a opet se osoba oseca kao da je u zatvoru ili karantinu. No, sreca da je u vagi, pa i nije tako lose kao sto moze da bude.

Tristran
16-06-2011, 13:43
Ne znam, ja sve nekako gledam taj Saturn u 12 kao trazenje odgovora na nepostavljena pitanja. Istrazivanje sebe, a opet se osoba oseca kao da je u zatvoru ili karantinu. No, sreca da je u vagi, pa i nije tako lose kao sto moze da bude.

Tako nekako. I sve vreme se preispitujem kao zena.
Cak su se vracali muskarci iz proslosti, sve vreme sam ih sretala, pricala sa njima...Jako cudno.

... ili si na raskrsnici, pa izabereš ono što si već više puta izabrao, od straha od nepoznatog! B)

Trist, ma ja se sama tešim da je to takoc, a većina astroloških tekstova koje sam pročitala kažu da izbori i rad na sebi daje neki novi put i pogleda emocionalnom razvoju i voljenju sebe pa i drugih! ;)

O, taj new age...:)

Salim se, i ja se time tesim...

bejbi
16-06-2011, 13:49
A znas da se sad najbolje uce strani jezici i najbolji je period za bilo kakvu novu aktivnost, kao crtanje, slikanje, pravljenje neceg. To je tako jer upravo zato sto ne znas vise kako da objasnis tu patnju i usamljenost, trazis reci za to, trazis nacin da objasnis svetu kako ti je tesko. A taj Jupiter u sedmom ti daje objavu svega toga i potvrdu da si dovoljno vredna i nailazis na odobravanje kod drugih. Znam da ti to nista ne znaci, ali znacice kad izadje Saturn iz 12-e.

Tristran
16-06-2011, 13:51
Pa bas razmisljam o tome kako da moje misli koliko-toliko vide sveta...

Hvala vam devojke, neverovatno mnogo mi je znacila vasa podrska!

Nigde nema takvih ljudi kao sto su astroloski amateri! ;)

Cmok svima, odoh ja na posao.

zvončica
16-06-2011, 16:07
Draga Tristan, razumem te potpuno! Ni posla, niti će ga uskoro biti, emotivno osakaćena! Uvek biram one koji me neće, koji beže bez pozdrava! Od poslednjeg se oporavljam već mesecima.
Kada samo pomislim da sam kao tinejđžerka tačno znala šta hoću, ali sam izgleda negde skrenula sa puta.
I svaki dan kažem biće bolje....Valjda mi samo to još preostaje...Da se nadam....

kosmopolita
16-06-2011, 16:16
Tris,sećam se tvoje teme o planu vezano za novi posao:) Možda će te to ispuniti:)

ochajna domacica
16-06-2011, 20:34
Prvi put, cini mi se da vise nemam snage. Da se ne mogu pomaci. Da me je zivot smrvio.

Whow. I kako neko da kaže da se ne oseća ili da je preterano opisano?
Ja te se sećam po poslednjim postovima, ali se osećam isto kao Ti u svojoj koži..pa ne smem da dam svoj "doprinos". Samo da te podržavam.

Tristran
16-06-2011, 23:55
Whow. I kako neko da kaže da se ne oseća ili da je preterano opisano?
Ja te se sećam po poslednjim postovima, ali se osećam isto kao Ti u svojoj koži..pa ne smem da dam svoj "doprinos". Samo da te podržavam.

Sunce na Veneri i Mars u Lavu voli malo drame. :)

Tris,sećam se tvoje teme o planu vezano za novi posao:) Možda će te to ispuniti:)

Ko ziv ko mrtav do 2012. :)

Nema, sve je na meni, ili cu napraviti zivot ( i novac ) svojim rukama, ili ga nece biti...

Santijen
17-06-2011, 01:09
Ja mislim da je glavni krivac direktovani neptun, mislim da radi kvadrat na ac i dc a vladar je 6

ochajna domacica
17-06-2011, 02:11
Na Fortuni :confused:

visnja
17-06-2011, 14:40
Sunce na Veneri i Mars u Lavu voli malo drame. :)

ja bih rekla puno :D

Ko ziv ko mrtav do 2012. :)

Nema, sve je na meni, ili cu napraviti zivot ( i novac ) svojim rukama, ili ga nece biti...

Uvijek sam vjerovala u tebe Tris :4hug:

daki7
17-06-2011, 21:39
eto tristan nisi sama i ja se nekako osecam prazno i ne znam gde bi i kako i sta,i sto je najgore kad volis a ne znas da li ti je uzvraceno..ali se trudim da razmisljam pozitivno i saljem dobre vibracije i dok saljem ovu poruku upravo mi stize poruka od voljene osobe!ludo ha ipak se isplati biti pozitivna:-))))

danica_91
20-06-2011, 16:52
meni je sad saturn u jedanaestoj kuci u opoziciji sa mesecom u petoj, a posle prelazi u dvanaestu kad udje u skorpiju, tek tad ce biti veselo ...mislim da cu ja jos gore da se osecam od tebe, vec sad sam depresivna zbog ovog jadnog meseca...a sta me tek ceka...jooooj....:((( tesi se...imas vise srece od mene...;)))

swiss
21-06-2011, 19:52
Otkad se nisam hvatala astrologije da mi resi nedoumice... :)

Nadam se da me jos pamti neko sa ovog foruma.

Osecam se lose mesecima.
Radim, izlazim, vidjam se sa prijateljima, vodim racuna o sebi,
lepo izgledam...i nadasve radim , radim, radim, ispunjeni dani i malo slobodnog vremena,
a i kada ga imam, obicno skitam i vidjam se sa prijateljima.

Ali ljudi, ja sam mrtva iznutra.
Mrtva kao nikad.

Prvi put sam pomislila da cu otici po nekakve pilule za lilule, po nekakve antidepresive.

Kamen mi je na srcu.
Plasim se da cu se razboleti od necega ako se ne maknem iz ovog nistavila. Jako se lose osecam.

Volela bih da mi neko uzme tu strasnu tugu iz grudi, ali kako dani prolaze, ona samo vise i vise narasta. Ima li pomaka? Da li ce me neki aspekt izvuci, ili cu sve vise i vise da tonem u svog Neptuna?

Eh Tristran, bas mi je zao ali kad procitah ovo tvoje pisano, setih se proslosti svoje i iste muke koju trenutno prolazis...
Muka, bol, jad, tiga, cemer, zalos,... Tristran, bice bedno ma stagod da ti napisem sad za utehu! Bice jadno i cemerno stagod da ti podjem objasnjavati! Bice bezveze sve ako pokusam da docaram ti ovim slovima sta te ceka...jer jednostavno u bolu si dubinskom, u topionici si momentalno i jos se krckas dok ne dodjes do odredjenog stepena gde ces biti pretocena u nesto od cega ces ti a i svi ostali oko tebe imati koristi!
Tristran, zalosno ce ti zvucati rec SRECA u ovom momentu....istina je sve kako ti je danas, ali ja Tristran sedim danas s mirom i pijem kaficu, tacnije, espresso u restoranu "pod lipom"!

Danas je bio grad dok sam uzivao u kafici, promenio sam mesto da ne okisnem, seo sam pod ceradu! Navukli su se teski oblaci, sedim i dalje...pijem kaficu i uzivam u toj prirodnoj nepogodi!
Prodje nepogoda, ja narucih drugi espresso i casu vode! Fina devojka Arapskog porekla, tradicionalne nosnje iz Maroka, uz lep osmeh mi rece...izvolite gospodine! Pogleda u nebo i rece...nepogoda nije savokm nepogoda zar ne? A ja! Da, tacno tako! A ona ce ti uz lep osmeh i lepim plavim ocima meni? Gospodine, a sta bi smo mi bez nepogode vremenske kad bi nam samo Sunce sjalo?!

Eto, kad nepogoda prodje, pojavi se Sunce da rastera hladnocu posle grada koji je padao dobrih dvadesetak minuta! Ugrija lepo, ma jos lepse nego pre nepigode:)

Eto Tristran draga, nismo se pisali nikad ovde, al setih se tebe posle ovog razgovora sa konobarocom Arapskog porekla u tradicionalnoj nosnji! Pa se setih tebe da ti prenesem...jer tumacices je kako bilo, ali protumacices je u svakom smislu lepo po sebe, pa i kad sve prodje.

Pozdravvljam te, i da znas! Nece Bog dati detetu svom onoliko koliko nemoze da ponese ;)

Tristran
22-06-2011, 22:49
Hvala ti, ovo je divno, i procitacu ponovo jos mnogo puta.

Mozda bude i neka lepa prica o plavookoj Arapkinji, pa ti je posaljem. :)
Ja se lecim pisanjem, pa ti, eto, svecano obecavam pricu. :)

Ja se jako plasim 2016. i nemojte mi se smejati, molim vas!

Tada ce ceo moj natal tranzitima biti raspet na veliki krst.
Saturn u Strelcu na Neptunu, Neptun koji kvadrira i opozicionira
licne planete iz Riba i time ponavlja sve natalne grozne aspekte, Jupiter na Mesecu, ali sve u velikom krstu preko moje solarne karte za 2016/17.

Da li to znaci da cu se boriti do tad i ... prekid filma?

:(

Ako mozete, pogledajte mi taj solar za 5 godina, ti tranziti mi mira ne daju, jako me plase.

swiss
23-06-2011, 15:41
http://www.youtube.com/watch?v=4E4-9yKTv_I&feature=youtube_gdata_player

Fina pesma

Tristran
23-06-2011, 19:59
Nije ni ova losa. :)

http://youtu.be/2Rmil_raUtU

Tristran
23-06-2011, 22:00
A ovo je razlog zbog koga mi je lose od aprila. :)
Nije iz cista mira. Vise kao kap u prepunoj casi.

http://youtu.be/V0CG4eN8SUQ

It's a heartache
Nothing but a heartache

Hits you when it's too late
Hits you when you're down
It's a fool's game

Nothing but a fool's game
Standing in the cold rain

Feeling like a clown.

It's a heartache

Nothing but a heartache.
Love him till your arms break

Then he lets you down.
It ain't right with love to share
When you find he doesn't care for you.
It ain't wise to need someone
As much as I depended on you.

It's a heartache
Nothing but a heartache

Hits you when it's too late
. . .

It ain't r'ight with love to share
. . .

Oh it's a heartache

Nothing but a heartache.

Then he let's you down
It's a fool's game

Standing in the cold rain

Feeling like a clown.

It's a heartache
Then he let's you down
It's a heartache
. . .

Spes
25-06-2011, 13:26
Ja se jako plasim 2016. i nemojte mi se smejati, molim vas!

Ako mozete, pogledajte mi taj solar za 5 godina, ti tranziti mi mira ne daju, jako me plase.

Zašto sebe plašiš nekim konstelacijama koje najverovatnije nećeš ni osetiti ?:)

Koristi astrologiju pozitivno!
Mogu ti napisati primer- moje dobre drugarice koja se jaaaako plašila Urana na stelijumu u ovnu koji je ceo 180 stelijum u vagi, a ujedno i tr. SA na stelijumu u vagi 180 stelijum u ovnu...i znaš šta joj se desilo? Ostala je u drugom stanju s momkom s kojim se pre toga razišla. :p I zadržala bebi!:)
I ništa...malo stres, malo učenja preuzimanja odgovornosti...e da, još PL u jarcu 90 oba stelijuma ! ;)

Živi život i shvati da sve negativno što osećaš ima svoj kraj. Imala sam i ja tr. SA kroz 12. preko MO kao vladara ascedenta...isto sam bila tužna, prazna, beznadežno se osećala, nisam mogla iz kuće jer sam morala da spremam ispite, dečka nisam imala, a prijatelji u svojim mukama...ali eto, od tad, tranzit loših planeta ne osećam kroz depresiju jer znam da su one te koje to nose i nedam im da rukovode mojim životom, emocijama, željama, mislima. ;)
Pa sam tako, jesenas, imala tr SA 90 MO i tr. PL 180 MO i ništa...izdešavale su se stvari u porodice na koje nisam mogla da utičem, ali nisam bila skršena jer sam znala da će proći. :) Tako i ti...znaj da će proći i to brzo.:4hug:

Tristran
25-06-2011, 22:02
Izvini, Spes, znam da mislis najbolje, ali isto tako me niko na ovom forumu nije hteo cuti kada sam govorila da direktivni Mars u mojoj 34. ide na moj Mesec koji mi je najgore polozena planeta u natalu, a jos vladar 10. polja!

Bilo je raznih nebuloznih tumacenja, tipa da ce mi to doneti vezu ili trudnocu -a ja sam bila ubedjena da se radi o operaciji - mojoj ili verovatnije - moje majke.
I tako je i bilo, Sa na Mesecu u solaru i u tranzitu, doneo je njenu malignu bolest, a kasnije i operaciju (Ma na Mo u mojoj 34. godini).

Tako da...slaba vajda od utehe.
2016. se sprema nesto jako, jako krupno u mom zivotu i ne deluje nimalo bezazleno.

Aktiviraju se sve licne planete u t kvadratu, svi natalni negativni aspekti sa Neptunom,
preko solara ide veliki krst, sa najupecatljivijim Mo 180 Sa.

Isto sam imala u proslom solaru Mo 180 Sa - mamin rak.

I opet sam samo ja to videla, a od astrologa - niko.

Kako da imam poverenja u astrologiju kad niko ne prepoznaje ni najociglednije aspekte?
Tim zmurenjem se nista ne postize.

Kada nesto krupno kao Saturn zvizne po najugrozenijoj tacki u natalu,
ubilo se sto je tesko tumacenje...

PalchicaPG
06-07-2011, 20:38
emocionalna patnja mjesec iz trece u kvadratu sa plutonom koji je u konjukciji sa podznakom,ne znam puno ali mislim da je u mom primjeru to emocionalna patnja koju sama proizvodim svojim zeljama opsesijama ljubomorama i nasilnoscu svojem tananom mozgu iz trece kuce koji je pod uticajem mjeseca,venere,saturna i marsa.....cijelog zivota se borim sama sa sobom,nema apsolutno nikakvih spoljasnjih faktora za ovakvo mentalno stanje ali sama ih sebi proizvodim vjecito i dovodim sebe do granice ludila,pluton iz prve kvadrira sve ove 4 planete u trecoj.

ibis
06-07-2011, 21:13
preko solara ide veliki krst, sa najupecatljivijim Mo 180 Sa.

ja sam imala veliki promenljivi krst u 2009-oj, prva sedma, peta i 11 kuca, natalno prva sedma cetvrta i deseta...sve kardinalne kuce...u januaru mi umro tata, u februaru sam napustila muza, u aprilu ostala bez posla (koji doduse i nije bio neki), pa upala u destruktivnu vezu koja me ubijala emotivno...uzasna godina...
ali znati astrologiju znaci bar jedno- saznanje da se sve krece, da ide dalje...Panta Rei...
prosla je i ta 2009...

zivot nije bajka, ali dobri periodi smenjuju lose, i obratno...
ne mozemo pobeci od toga...

da li sam patila? uzasno...i ne nisam nista naucila iz te patnje, ali ona je dosla...i ona je prosla...

mada se slazem sa Spes da cesto trazimo tragiku gde je nema...iako se lose stvari zaista desavaju, unapred se opteretiti medvedja je usluga nama samima...

nale777
06-07-2011, 21:18
Meni tranzitni SA prelazi preko natalnog Pl u 5oj.Period velikih ljubavnih razocarenja i emocionalne praznine.

cmokic78
09-07-2011, 09:07
Ja trenutno imam jako los period ne znam da li to da pripisem Sa prEKO AC u konjukciji sa Pl nista mi nema smisao emotivno sam prazna pitam se kada ce proci

Beba977
09-07-2011, 09:24
Meni tranzitni SA prelazi preko natalnog Pl u 5oj.Period velikih ljubavnih razocarenja i emocionalne praznine.
Tebi je i kvadrat tr.SA sa natalnim SO iz 8,pa to je gore nego tr.SA nad PL. :(

supernova
09-07-2011, 11:49
Ja trenutno imam jako los period ne znam da li to da pripisem Sa prEKO AC u konjukciji sa Pl nista mi nema smisao emotivno sam prazna pitam se kada ce proci

Poslije saturnovog povratka, najteži tranzit je SA preko asc - depresija, emotivna praznina, totalna promjena, nekako se odjednom uozbiljiš, fizički se promijeniš, smršaš, pa možeš i sama sebi izgledati nekako beživotnom, umornom, bez blistavosti, vedrine,...a posebno što ti ide 0PL i 90SO,JU, gdje nestaje životni optimizam, biće ti to dok ne izadje iz orbisa sa PL i JU, ali ćeš ga osjećati kroz cijelo 1. polje iako ćeš poslije biti mnogo stabilnija i karakterno jača kao osoba, preuzećeš neke nove životne principe a napustiti stare...

mirab
09-07-2011, 13:41
supernova, znaci treba da se plasim Saturna preko ascedenta?!? Uskoro ce i meni taj tranzit... mislim da nije u tome sustina vec u nama samima. Tacno je da svi zelimo da zivimo kao srecna i ostvarena bica, ali da li smo i koliko spremno da na tome i radimo? Bolje je da skupimo hrabrost i sami osmislimo svoj zivot jer hteli mi to ili ne- do promena ce uvek doci. Potrebno je istraziti nove mogucnosti i ideje, okrenuti ledja svemu onome sto nas odredjuje i ogranicava. Svako ko to stvarno zeli moze promeniti zivot. Promene menjaju buducnost, a kljucna rec pri njihovom sprovodjenju i prihvatanju nije znanje, ni mudrost, vec - smelost.
Strah od novog, od velike promene uvek postoji. I kada nam se zivot, takav kakav je sada, nimalo ne dopada, nije lako osuditi se da nesto menjamo. Upustiti se u kretanje uvek sa sobom donosi rizik i dozu strepnje - sta ako nam bude jos gore - sto je sasvim prirodno razmisljanje i razumljivo.Pogledajte oko sebe- mozda je upravo sada pravo vreme da slusate svoje srce i da promenite zivot i ozivite dusu. Pruza vam se prilika da se "reprogramirate" i krecete, da udarite temelje onome sto ce se dogadjati narednih godina, povlacenjem pravih poteza. Budite spremni da razmenite novu energiju, s ciljem da promenite zivot - menjanjem zivotnog koda, navika i stavova.
Koliko god da je dobra ili losa trenutna situacija, promenice se. To je jedina stvar na koju mozete da racunate. Prihvatite promenu i shvatite da se ona desava s razlogom.U pocetku to nece biti glatko i jednostavno, ali na kraju cete videti da vredi.
Neke prepreke su u nama, a neke u spoljsnjoj sredini. Neke se mogu otkloniti i promenom sredine i promenom naseg odnosa prema zivotu podjednako efikasno. Pitajte se koje snove i zelje jos imate, kako bista jasnije napravili plan. Promenite stvari koje mozete, prihvatite one koje ne mozete. Kada mislite da ste nesto ucinili za svoju dusu a nista se ne popravlja, razmislite da li ste promenili pravu stvar.
Ako se nista ne menja i pored novih navika i strategija, znaci da niste otkrili ili ne zelite da priznate sta je to sto u stvari dovodi do nezeljenih efekata.

silver006
09-07-2011, 14:05
Cini mi se da polako izlazim iz te faze, trajeeee a jos i uran ceka u prvoj.Supernova je odlicno sve opisala, upravo tako se osecam u poslednjih godinu dana., ali znam da ce da prodje :)

Tristran
09-07-2011, 14:15
supernova, znaci treba da se plasim Saturna preko ascedenta?!? Uskoro ce i meni taj tranzit... mislim da nije u tome sustina vec u nama samima. Tacno je da svi zelimo da zivimo kao srecna i ostvarena bica, ali da li smo i koliko spremno da na tome i radimo? Bolje je da skupimo hrabrost i sami osmislimo svoj zivot jer hteli mi to ili ne- do promena ce uvek doci. Potrebno je istraziti nove mogucnosti i ideje, okrenuti ledja svemu onome sto nas odredjuje i ogranicava. Svako ko to stvarno zeli moze promeniti zivot. Promene menjaju buducnost, a kljucna rec pri njihovom sprovodjenju i prihvatanju nije znanje, ni mudrost, vec - smelost.
Strah od novog, od velike promene uvek postoji. I kada nam se zivot, takav kakav je sada, nimalo ne dopada, nije lako osuditi se da nesto menjamo. Upustiti se u kretanje uvek sa sobom donosi rizik i dozu strepnje - sta ako nam bude jos gore - sto je sasvim prirodno razmisljanje i razumljivo.Pogledajte oko sebe- mozda je upravo sada pravo vreme da slusate svoje srce i da promenite zivot i ozivite dusu. Pruza vam se prilika da se "reprogramirate" i krecete, da udarite temelje onome sto ce se dogadjati narednih godina, povlacenjem pravih poteza. Budite spremni da razmenite novu energiju, s ciljem da promenite zivot - menjanjem zivotnog koda, navika i stavova.
Koliko god da je dobra ili losa trenutna situacija, promenice se. To je jedina stvar na koju mozete da racunate. Prihvatite promenu i shvatite da se ona desava s razlogom.U pocetku to nece biti glatko i jednostavno, ali na kraju cete videti da vredi.
Neke prepreke su u nama, a neke u spoljsnjoj sredini. Neke se mogu otkloniti i promenom sredine i promenom naseg odnosa prema zivotu podjednako efikasno. Pitajte se koje snove i zelje jos imate, kako bista jasnije napravili plan. Promenite stvari koje mozete, prihvatite one koje ne mozete. Kada mislite da ste nesto ucinili za svoju dusu a nista se ne popravlja, razmislite da li ste promenili pravu stvar.
Ako se nista ne menja i pored novih navika i strategija, znaci da niste otkrili ili ne zelite da priznate sta je to sto u stvari dovodi do nezeljenih efekata.

Lep post.

Ja sam uvek mislila da kad Sa predje asc. da ulazimo u sasvim novu zivotnu fazu, a da se stara zavrsava izlaskom Sa iz 12. polja.

I jedva cekam Sa u 1. i 2. polju bas zbog mrsavljenja,
bila sam lepo oslabila, a onda od aprila zderem li zderem, vec 3 meseca.

Stari mehanizam, hranom lecim zivce.

Jupiter u Biku, uffff...

Poppy
09-07-2011, 14:36
Ovako bih ja opisala moje emocionalno shajse http://youtu.be/pZSbB8G0A6w

I'm just one wishing
That I was a pair
With someone
Oh somewhere

mirab
09-07-2011, 14:38
Tristran, hvala, dobro si mislila ali te promene koje ocekujes moraju ici u skladu onog sto sam napisala.Pogresan ti je metod lecenja zivaca...kreni drugom metodom, budi strpljiva i uspeces!

supernova
09-07-2011, 15:02

Nema potrebe da se plašiš ovog tranzita, a i neće to biti tako brzo, jer u suštini prvi tranzit je i najteži, a kako imaš dovoljno životnog iskustva što i jeste u saturnovoj prirodi, to on sve slabije utiče jer sami postajemo saturn i crpimo snagu i mudrost iz vlastitog iskustva, a ne iz saturnovih tranzita i lekcija...Ovo o čemu si pisala i jeste suština onoga što moramo da naučimo, a kada to znamo, onda nema čega da se plašimo...

Obično, najmanje smo zadovoljni samim sobom i najmanje ljubavi dajemo sebi, zato nas tranzit SA preko asc učini potpuno ogoljenima prema samom sebi i daje rezultat tog odnosa, ono što smo sijali to ćemo i požnjeti, tako da on daje samo realnu sliku nas bez ružičastih naočala, bez uljepšavanja i šminke, tada se obično pokaže da nas i drugi ne mogu voljeti i prihvatiti jer sami sebi nismo dali dovoljno ljubavi, to je ustvari ogledalo našeg karaktera, mi smo jedna umorna duša koja se umorila od želje da bude prihvaćena i voljena, umorila se od predstavljanja u lažnom svjetlu, od ugadjanja drugima, od uklapanja u stereotipe i srandarde većine, SA nas vraća samom sebi i našem izvornom biću, onome na čemu moramo raditi ili osloboditi se onog što šteti našem karakteru, ali jedini istinski preporod nosi SA preko asc, od potpunog ubijanja samopouzdanja i slike vlastite vrijednosti, do dizanja iz pepela da bi konačno uslijedilo veliko zadovoljstvo sobom...

kosmopolita
09-07-2011, 15:16
Nema potrebe da se plašiš ovog tranzita, a i neće to biti tako brzo, jer u suštini prvi tranzit je i najteži, a kako imaš dovoljno životnog iskustva što i jeste u saturnovoj prirodi, to on sve slabije utiče jer sami postajemo saturn i crpimo snagu i mudrost iz vlastitog iskustva, a ne iz saturnovih tranzita i lekcija...Ovo o čemu si pisala i jeste suština onoga što moramo da naučimo, a kada to znamo, onda nema čega da se plašimo...

Obično, najmanje smo zadovoljni samim sobom i najmanje ljubavi dajemo sebi, zato nas tranzit SA preko asc učini potpuno ogoljenima prema samom sebi i daje rezultat tog odnosa, ono što smo sijali to ćemo i požnjeti, tako da on daje samo realnu sliku nas bez ružičastih naočala, bez uljepšavanja i šminke, tada se obično pokaže da nas i drugi ne mogu voljeti i prihvatiti jer sami sebi nismo dali dovoljno ljubavi, to je ustvari ogledalo našeg karaktera, mi smo jedna umorna duša koja se umorila od želje da bude prihvaćena i voljena, umorila se od predstavljanja u lažnom svjetlu, od ugadjanja drugima, od uklapanja u stereotipe i srandarde većine, SA nas vraća samom sebi i našem izvornom biću, onome na čemu moramo raditi ili osloboditi se onog što šteti našem karakteru, ali jedini istinski preporod nosi SA preko asc, od potpunog ubijanja samopouzdanja i slike vlastite vrijednosti, do dizanja iz pepela da bi konačno uslijedilo veliko zadovoljstvo sobom...
Shvatam da nas onda tranzit Sa kroz 12p,tera na introspekciju,razmišljanje o tome šta nismo završili a trebalo je,oslobađanje od prošlosti.Pretpostavljam da kontak sa ASC zavisi i od toga šta smo uradili dok je bio u 12p?:)

mirab
09-07-2011, 15:18
Ja sam samo postavila pitanje, jer si ti napisala da je to najtezi tranzit; verovatno jeste u svom prvom tranzitu. Inace, uopste se ne plasim mog sadasnjeg tranzita jer sam Saturnove lekcije vec prosla, i dobro si napisala da i sami postajemo Saturn.

supernova
09-07-2011, 15:29
Shvatam da nas onda tranzit Sa kroz 12p,tera na introspekciju,razmišljanje o tome šta nismo završili a trebalo je,oslobađanje od prošlosti.Pretpostavljam da kontak sa ASC zavisi i od toga šta smo uradili dok je bio u 12p?:)

Upravo tako, najviše iznese na vidjelo ono što se dogadjalo kada je išao kroz 12. kuću, odnosno ono što smo najviše pokušali da gurnemo u zaborav (podsvijest), kao što su neke greške iz prošlosti i sl., a nismo ih osvijestili, nismo oprostili sebi ili drugima, nismo se suočili s njima...ili nezadovoljstvo sobom ili drugima, pokušaj da odglumimo, "ne vidimo" ili prihvatimo nešto čime smo duboko nezadovoljni...sve to SA pošamara i odradi na svoj način, što dalji bijeg to te bolnije vrati na svoje mjesto...

Meni je tranzit SA preko asc baš tako djelovao. Ne mora svima biti bolan, nismo svi podjednako (ne)osviješteni, nemamo svi isti stepen životnog iskustva i naravno, najviše zavisi od znaka i dispozitora...kod mene je to bilo u znaku lava pa je najviši udar bio na ego, preko drugih ljudi (partnera), jer mi je dispozitor u 7. kući.

Beba977
09-07-2011, 15:35
A dali zna neko sta ce doneti tr.SA kroz skorpiju ?

Tristran
09-07-2011, 19:00
Ja ne smem ni da mislim sta... :(

ibis
09-07-2011, 19:15
A dali zna neko sta ce doneti tr.SA kroz skorpiju ?

U pozitivnom slucaju oslobadjanje psiholoskog balasta, bice okidac za mnoge patoloske pojave, perverziju i izvitoperenost, ali bice i put da se ovakvi motivi prociste. Dalje strahovi, bolesne strasti, fobije, opsesije.

swiss
10-07-2011, 15:52
Jaoooj kako cu? Sta da radim moram iz Beca da se vratim u Svajc A JA NEEECUUUU, necu, necu i nedam!
Ehh moji forumasi, prijatelji moji! Zaljubio sam se u Bec pre 7 godina i vise, i neznam kako cu bez njega...dusa me boli kad vidim ovu voznu kartu, pocepao bih je odmah i ostao ovde i samo ovde. Jadan sam ti ja, kukavac sinji, ozlojedijen i uvredijen

muke moje niko nezna
niti kome pricam ja,
kako mi je bez Beca,
moja dusa znaa
moja dusa znaaaa...

:D

Ubi me 33C i vise cccc

Tristran
10-07-2011, 16:08
Ahahahaha, ahahahaha, ahahaha,
ja mislim da mi je malo ovog godisnjeg od mesec i po dana u prirodi i mozak na otavi,
u depresiji sam sto se moram vratiti vec krajem avgusta...

Strasno, strasno!:D

skorpija_strelac
10-07-2011, 17:20
ma nije to tranzitni Saturn
to je nikad zadvoljni Mesec u devici

na forumima ovakve teme cesto otvaraju upravo ljudi s Meseco u devici

ovaj Mesec je dodatno napadnut sa svih strana
aspekt nezadovoljstva Ve 90 Mo

ovde bi stvar resio jedan samopouzdani lav
koji bi ulivao samopouzdanje osobi
koji bi je pokretao

super kombinacija su lavovi i blizanci
recimo jedan lav sa Venerom u devici bi bio prava stvar

ne mislim ovo samo zbog toga sto je ona sama pa joj kao treba muskarac
nego je taj vladar sedme (partner) fino integrisan u horoskop na vrhu neba u kuci svoje egzaltacije u znaku koji mu prija kao da je bas u odnosu najveca sreca (deseta kuca-postignuce)
ima ove kvadrate ali su oni sa presirokim orbisima
podznak vaga opet je odnos ovde jaaako bitan

ne znam da li si ikada imala lava kao partnera

pao mi je na pamet i vodolija zbog asc vaga i so vodolija
ali zbog 180 sa Marsom mislim da to ne bi opstalo

Tristran
10-07-2011, 17:57
Ja bih pre Lava sa Mesecom u Biku i Venerom u Lavu. :)

Nije bilo Lavova, ali je bilo lavovskih tipova - stelijuma u 5. polju ili Meseca u Lavu.

I bili su naglaseni Jarac i Vodolija.

So mi je u Blizancima, ne u Vodoliji.

skorpija_strelac
10-07-2011, 18:02
Ja bih pre Lava sa Mesecom u Biku i Venerom u Lavu. :)

Nije bilo Lavova, ali je bilo lavovskih tipova - stelijuma u 5. polju ili Meseca u Lavu.

I bili su naglaseni Jarac i Vodolija.

So mi je u Blizancima, ne u Vodoliji.

mislila sam na vodoliju zbog toga sto si asc vaga a so u blizancima
pa se zatvara vazdusni trigon

ja mislim da vodolije nisu dobra ideja

jeste to prija tvom asc i suncu
ali Mesec u devici trazi nesto stabilnije

sad se setih moje drugarice bikice sa Mesecom u devici(90Ve u gem)
njen dragi je upravo Lav sa Venerom u devici

smirio je samo tako
gundja ona i dalje
ali mislim da je tek sad kako tako zadovoljna

ja mislim da bi tebi trebao sa Ve u devici jer bi te samo taj razumeo skroz
jer bi imao isto to u sebi

Tristran
10-07-2011, 18:07
Nije ti losa ideja, da covek zna sta je nezadovoljstvo i gundjanje... :)

Al nisam ja bas gundjava.
Vise se lako rastuzim i postanem depresivna.

Ne pravim frku oko sitnica, vrlo sam tolerantna.

nale777
10-07-2011, 19:00
ovde bi stvar resio jedan samopouzdani lav
koji bi ulivao samopouzdanje osobi
koji bi je pokretao

super kombinacija su lavovi i blizanci
recimo jedan lav sa Venerom u devici bi bio prava stvar

Lav sa VE u devici super stvar????To je najgora moguca pozicija VE u muskom horoskopu.

Tristran
10-07-2011, 19:10
Slazem se sa tobom, u potpunosti. :)
Mislim da je moj predlog o Veneri i Mesecu mnogo bolji.

skorpija_strelac
10-07-2011, 22:13
Lav sa VE u devici super stvar????To je najgora moguca pozicija VE u muskom horoskopu.

za nekoga je super:)
sto da ne
evo ja koja imam Veneru u skorpiji mnogo bolje se kapiram sa muskarcima koji imaju Ve u ovnu nego Ve u vagi (jer je moja Ve takva kakva je)
za nekog je nesto dobro

zato sto ona ima Mesec u devici zato je moja ideja muskarac koji ima Ve u devici
a to se cesto srece kod bracnih partnera
cak to vise vidjam od cuvene kombinacije isti znak za Mesec i Sunce u horoskopima partnera

izmenjeni znakovi Ve i Meseca su prava stvar :)

posmatrati pozicije kao "najgore" i "nabolje" nisu domen mog interesovanja

Spes
10-07-2011, 23:21
Ma ja ne volim VE u devici jer je baš kalkulantska.
A obe moje veeelike ljubavi su je imale. dakle, iskustva s njom (ve u devici) mi ne manjka.
Sreća pa imaše lepe mesečke.

nale777
10-07-2011, 23:38
za nekoga je super:)
sto da ne
evo ja koja imam Veneru u skorpiji mnogo bolje se kapiram sa muskarcima koji imaju Ve u ovnu nego Ve u vagi (jer je moja Ve takva kakva je)
za nekog je nesto dobro

zato sto ona ima Mesec u devici zato je moja ideja muskarac koji ima Ve u devici
a to se cesto srece kod bracnih partnera
cak to vise vidjam od cuvene kombinacije isti znak za Mesec i Sunce u horoskopima partnera

izmenjeni znakovi Ve i Meseca su prava stvar :)

posmatrati pozicije kao "najgore" i "nabolje" nisu domen mog interesovanja

Da,ali je VE u devici jako hladna,analiticna, previse kritikuje, manipulise.Kako to može biti dobro za ikoga?

Eh,Spes, i ja imam iskustva sa muškarcem koji ima VE u devici i to na samom ASC,a MO u blizancima.Potpuna kalkulacija,ako mu nešto odgovara može,ako ne ništa, emocije tu ne igraju veliku ulogu,osim emocija prema samom sebi.

ganci
10-07-2011, 23:42
Stajem u odbranu Ve u devici :uzdisem:
Imam je i ne ponasam se kalkulativno u ljubavi.
Ova Venera samo ne ulazi u ljubavni odnos impulsivo, onog trenutka kada srce nalaze vec ustukne u onoj meri u kojoj joj aspekti i dispozitor Merkur nalazu...Ona samo nije naucena da nesebicno pruza i da na pravi nacin primi to sto joj se pruza.
E sad, dok se sve poslozi, ljubav davno nasla drugi dom...:o

http://i38.tinypic.com/wkptec.gif

silver006
10-07-2011, 23:51
Ova Venera samo ne ulazi u ljubavni odnos impulsivo, onog trenutka kada srce nalaze vec ustukne u onoj meri u kojoj joj aspekti i dispozitor Merkur nalazu...Ona samo nije naucena da nesebicno pruza i da na pravi nacin primi to sto joj se pruza.

I ja sam vlasnica doticne VE u devici, moguce je da zbog prevelike analize ispadne da kalkulisemo. Da, kada mi se smuci pocnem da kalkulisem kako da dignem sidro i ne povredim nikoga, a na kraju sam ja povredjena.

nale777
11-07-2011, 11:42

VE u devici ne ume da se opusti i prihvati ljubav ni osobe koju voli i uvek ce izmedu osecanja i koristi kalkulisati, potvrdujem.Jednostavno, ne ume da oseti ljubav, ni da joj se prepusti, ponasa se kao da ne zna sta hoce, i hoce, a ne bi, uplasena je jako i svojih sopstvenih emocija, a kamoli tudih.
Meni je nje zao, volela bih da pomognem, posebno osobi koju volim, ali to je jako tesko jer je takva VE nesvesna ljubavi.
Ne napadam VE u devici, da se ne shvati pogresno,samo iznosim svoje videnje,koje se donekle i poklapa sa opstim videnjem takve VE u astrologiji.Ja inace obozavam jednog muskarca koji ima VE bas tu i bas na ASC.

Spes
11-07-2011, 12:22
Moja prva ljubav- VE u devici, MO u ribama. Ume on da voli, ali tako što uvek prvo na tas stavi šta dobija. Voli novac i i ako znam da mu je bilo baš stalo do mene, čak bih bila sklona da kažem da je on voleo više mene nego ja njega, vezalo ga je za mene to što sam imala oca na položaju i lagodniji život od njega. To sam 100% sigurna. Samim tim je više patio kad smo se razišli, jer je izgubio i devojku koju voli i ono izračunato za šta se vezao.

Drugi je bio potpuno druga priča. VE u devici, MO u raku. On je divnica emotivna koja nije imala sreće u ljubavi- eto, VE u padu.
I šta je uradio kad je dogurao do 39. godina neoženjen?
Oženio proračunato svoju koleginicu. Zbog potomstva. Ona je imala titulu, društveni položaj...nije mu se više emocija tražila i ako znam mnoge koji sačekaju i do 45 da bi našli ženu/čoveka svog života.
I naravno, pokajao se zbog izbora.
Al' za prosutim mlekom nema svrhe plakati. ;)

Moj otac, VE u devici, MO u strelcu (divan, jako lepo aspektovan), kaže meni jednom ''kad se budeš udavala, gledaj i da bude materijalno obezbeđen''. To je VE u devici- priča o braku VE na devičanski način. Još mu je VE u 6. polju, devičanskom. ;)

mirab
11-07-2011, 12:59
Da, da VENERA u Devici je u padu u ovom znaku, dosta ostecena a problemi su najcesce na emotivnom planu. Da bi detaljno mogli opisati ovakvu VENERu svakako moramo pogledati njene aspekte i dispozitore pa cemo tek tada videti kompletnu sliku ove VENERE. Treba istaci da su osobe sa Venerom u Devici veoma pedantne, odgovorne i uredne. Da, sklone su da partnere pa i svoja osecanja analiziraju do najsitnijih detalja cime se rusi spontanost, radost i opustenost. Ova Venera je ovde preterano oprezna i sumnjicava. Skoro da se nikada u potpunosti ne moze opustiti ni u ljubavi ni u seksu. Konstantno je prisutan unutrasnji grc koga se veoma tesko oslobadja. Ako joj jos i Saturn pravi kvadrat, moze doci do frigidnosti ili drugih seksualnih blokada i strahova. Sto se tice partnerskih odnosa sa ovim polozajem Venere osoba previse bira i niko joj ne odgovara. Svakom nadje manu pa se zato kasno udaje-zeni, a ponekad do braka i ne dodje. U ljibavi se ne daju previse.Dobro ste naveli da vise kalkulisu nego sto osecaju. Kod njih je uvek Razum jaci od srca, u tome mogu da preteraju pa postaju hladni, distancirani i nepristupacni. U nekim horoskopima ovaj polozaj Venere ukazuje na stidljivost. Ako je ova Venera lose postavljena u horoskopu moze otici u svoju suprotnost i postaje seksualno promiskuitetna samo da se nebi istinski emotivno dala. Iskazuje strah da nebi bila povredjena. Ovo su vrlo realne ali i depresivne osobe. Cesto su usamljene i tuzne. Da bi se situacija popravila trebalo bi imati Merkur ili Jupiter dobro postavljene, da budu jaki.

nale777
11-07-2011, 13:09
A muškarac sa VE u devici naASC, dispozitorom ME u 12oj kuci u lavu, u sucevom znaku?Njegova VE osim konjukcije sa ASC ima i kvadrat sa retroNE u 4oj u strelcu,a koji mu vlada upravo 7om kucom.Dispozitor tog NE je JU u ovnu u 8oj kuci.Takode ima i aplikacioni kadrat sa MCom u blizancima.
Da li to znaci da je on previse zatvoren i stidljiv i da bira partnerku koja ce mu unaprediti status?

mirab
11-07-2011, 13:38
Mislim da taj muskarac nije previse stidljiv. Rekla si da mu je Neptun vladar 7.kuce sto znaci da mu je znak Ribe na vrhu te kuce pa mu je Jupiter drugi vladar 7.kuce a kazes i 4.kuce. Jupiter mu je vazna planeta za partnerske odnose (ovo govorim na gledajuci horoskop doticnog gospodina, samo na osnovu tvoje price). Pozicija Jupitera u 8. kuci nije najbolja za ovu planetu osim ako nije u dobrim aspektima ili ako ga izvuce Mesec ili Saturn koji gospodare njegovom egzaltacijom i debiltacijom. Tako ce on biti vedrog duha i optimistican ali ce imati velika iskusenja u zivotu. On poseduje veliku kolicinu energije a dace mu potrebnu kolicinu samouverenosti , koju inace kao ascedentalna Devica moze imati smanjeno.Takodje moze posedovati impulsivnost, naglost, netoleranciju.

nale777
11-07-2011, 14:17
Ma ja ne volim VE u devici jer je baš kalkulantska.
A obe moje veeelike ljubavi su je imale. dakle, iskustva s njom (ve u devici) mi ne manjka.
Sreća pa imaše lepe mesečke.

Mislim da taj muskarac nije previse stidljiv. Rekla si da mu je Neptun vladar 7.kuce sto znaci da mu je znak Ribe na vrhu te kuce pa mu je Jupiter drugi vladar 7.kuce a kazes i 4.kuce. Jupiter mu je vazna planeta za partnerske odnose (ovo govorim na gledajuci horoskop doticnog gospodina, samo na osnovu tvoje price). Pozicija Jupitera u 8. kuci nije najbolja za ovu planetu osim ako nije u dobrim aspektima ili ako ga izvuce Mesec ili Saturn koji gospodare njegovom egzaltacijom i debiltacijom. Tako ce on biti vedrog duha i optimistican ali ce imati velika iskusenja u zivotu. On poseduje veliku kolicinu energije a dace mu potrebnu kolicinu samouverenosti , koju inace kao ascedentalna Devica moze imati smanjeno.Takodje moze posedovati impulsivnost, naglost, netoleranciju.

Sve vezano za njegove partnerske odnose je zamagljeno.On smtra sebe jako nesigurnim. Njegov JU u 8oj, za koga kazu da je zastita u opasnim situacijama, ima 60 mo na Mcu u blizancima i 90 SA u 11oj u raku. Inace, vladar ASC i MCa je isti, merkur i nalazi se u 12oj kuci,pa sam mislila stidljiv i nesiguran zbog te pozicije,A kako su mu ti vladari pod uticajem suncevog znaka, ciji vladar je u svom dostojanstvu, posto je gospodin lav, a i So ima sve same dobre aspekte, rekla bih da on to sve drzi pod svojom kontrolom i previse.

mirab
11-07-2011, 14:22
Razumljivo sa tim znakom na vrhu 7.kuce ali veruj mnogo toga krije i ume da se pretvara. Ne treba slusati njegovu pricu vec analizom videti ko je ustvari on (ako znas njegove podatke).

nale777
11-07-2011, 14:33
Razumljivo sa tim znakom na vrhu 7.kuce ali veruj mnogo toga krije i ume da se pretvara. Ne treba slusati njegovu pricu vec analizom videti ko je ustvari on (ako znas njegove podatke).

Da,imam njegov natal i sa njim se mucim vec 6 godina i jos ne mogu da ga provalim, ne možeš ga uhvatiti ni za glavu ni za rep, jedno prica, drugo radi.Zaista bi mi znacila necija pomoc u tumacenju njegovog natala.Inace, on je moja velika ljubav,iako me je jako razocarao.Mogu li ti poslati njegov natal na pp, ako si raspolozena da mi kažes svoje viđenje?

Tristran
11-07-2011, 15:41
Iskreno, ja najvise volim vazdusnu Veneru kod muskaraca, jer ide uz moju.

I zemljani Mesecak, ozbiljni.

Eventualno u nekom Lavu, licim malo i na to.

Mada su me hteli ovi sa Mesecom u Blizancima ili Vodoliji.

Spes
11-07-2011, 15:48
Ja volim vodene Mesečke :)
Posebno mi leže u ribama i raku.
Imala sam i Mo u škorpiji, i to pada u moje 5.
Ali ne prija mi...oseća se taj njihov strah od vezivanja i svašta je taj moj ex bio sklon da radi da bi emocije sprečio da se razviju. Ne volim ja te emotivne kukavice.

Beba977
11-07-2011, 15:54
Ja volim vodene Mesečke :) Isto
.
Imala sam i Mo u škorpiji, i to pada u moje 5.
Ali ne prija mi...oseća se taj njihov strah od vezivanja i svašta je taj moj ex bio sklon da radi da bi emocije sprečio da se razviju. Ne volim ja te emotivne kukavice.Ovaj moj sa MO u scorpiji meni bas odgovara,mislim da se konacno opustio,veruje u moju ljubav,a bogami tesko je bilo dok je nisam dokazala,ali se isplati :)

Spes
11-07-2011, 16:00
Znam ja da oni mogu da vole do koske, ali uvek tu ima posesivnosti.
A ja VE u vodoliji i stelijum u vagi...i UR u 5. !
Ja najviše volim onog koji mi da slobodu, puno slobode. :dance:
E sad, nisam ja neko kome treba provod, druženje...ne, ja sam MO u 12.
Treba da mi da vremena za sebe i to između četiri zida. Da shvati da to što sam se osamila u sobi ne znači da ne mislim na njega.
Ja sam sad u vezi sa čovekom koji ima tri planete u škorpiji u 8.:)
Ima i Mo u ribicama....ali on sam kaže da ga nervira kad nisam njemu dovoljno posvećana. A to ''dovoljno'' ume baš da bude za moj ukus...puno.
I to će nam praviti probleme u odnosu. jer on misli da meni nije dovoljno stalo do njega. A to nije tako. :)

Ta škorpijonska energija meni ne prija previše.

Tristran
11-07-2011, 16:05
Eto, ja se opako lozim na jednog hardrokera koji ima Veneru na mojoj Veneri,
a Mesec na mom Mesecu. :)

A Mars mu je u Ovnu i pravi
trigone, sekstile
trigone, sekstile,
trigone, sektile...

Uffff...

Ovi sto mi prave kvadrate i opozicije
na Ma i Ve, zajebi...

To je ljubav od koje cvokocu zubi, ne treba mi ta vrsta napete privlacnosti. :)

Nikada me to nije usrecilo!

Posto natalno imam egz 60 Ma i Ve, ne ide uz mene ni kvadratura ni opozicija u sinastriji.

silver006
11-07-2011, 16:06
Moj Me je u lavu, So i ve u devici u XII. Stidljivost pokrivam brbljanjem. I to jako dobro, do te mere da sam sebi prouzrokovala razne zdravstvene probleme. (nesnosne bolove u stomaku, koji nastaju usled treme i stidljivosti sa kojima sam se uvek borila) Sto se tice materijalne kalkulacije, ne bih se stidela da priznam, moji prijatelji mi govore da treba da naucim da kalkulisem jer uvek sve podelim, uglavnom na svoju stetu.

Spes
11-07-2011, 16:19
Moj Me je u lavu, So i ve u devici u XII. Stidljivost pokrivam brbljanjem. I to jako dobro, do te mere da sam sebi prouzrokovala razne zdravstvene probleme. (nesnosne bolove u stomaku, koji nastaju usled treme i stidljivosti sa kojima sam se uvek borila) Sto se tice materijalne kalkulacije, ne bih se stidela da priznam, moji prijatelji mi govore da treba da naucim da kalkulisem jer uvek sve podelim, uglavnom na svoju stetu.
Pa naravno da deliš, kad ti je dispozitor VE u devici galantni ME u lavu. :)
Ja mislim da si ti prema sebi škrta, emotivno i materijalno.

silver006
11-07-2011, 16:29
Pa naravno da deliš, kad ti je dispozitor VE u devici galantni ME u lavu. :)
Ja mislim da si ti prema sebi škrta, emotivno i materijalno.
Hmmm, iskreno bas ne razumem sta to znaci :)

swiss
11-07-2011, 17:34
Hmmm, iskreno bas ne razumem sta to znaci :)

Pa to ti znaci...sve ces razumeti ocima sto gledas, al kad si ti u pitanju? Ti prema samoj sebi? Podvices rep i reci...ma nije to bas sve tako! Slaba si pred sobom samom, u stvari, da ne ispadne ovo pregrubo moje pisano, slaba si u smislu da se iskreno zamislis nad stvarima LICNE PRIRODE, stvarima koje se tebe samo ticu i ne vezane su za svet oko tebe, ne vezano uz okolinu! Na primer....osecanja svoja, kao nacin razmisljanja prema sebi, kao interes licni, kao ponasanje u tom svetu svom u kojem zivis, kao na primer...ko si ti sama sebi itd:)

Beba977
11-07-2011, 22:26
Ali nije joj dispozitor VE u devici vec sama VE je u devici,ali kuca odgovara,kuca riba,pa ona zna i te kako pruziti ljubav i sanjariti...

Tristran
14-07-2011, 04:08
Evo, odoh najzad na letovanje...
Kasnije nego sto sam se nadala.
Osecam umor koji nikako da prodje...
Zapravo bih spavala po petnaest sati dnevno, ne mogu se maknuti.
Za one koji misle da kukam bez razloga...
imala sam ekstremno tezak zivot , koji dobar deo ovde ne bi pregurao bez posledica.
A valjda nisam ni ja...
Ne umem vam objasniti...kako se osecam sada.
Samo umor, umor, umor.
Spavati, izgubiti svest, ne misliti.
Samo mi to treba.
Valjda ce i ovo proci.

Idem sad da emigriram. :)
http://youtu.be/E1aJk2CJH_A

Recimo, sad umem da se svadjam kad krenu saveti o borbi.
Budi jaka.
Snazna.
Ne daj se.
Bla bla bla.
U stvari bih malo da spustim mac.
Da prestanem da izigravam snaznu zenu - ratnicu.
Da prestanem da se borim.
Da se opustim i osetim mir u sebi.
Od sutra, cebence pa u borovu sumu, i pogled kroz granje...
Nista mi ne treba. Niko mi ne treba.
Cak ni sopstvene misli. Samo disati,
duboko, duboko disati...za pocetak.
Ne mogu vise da se borim. Ne, ne, ne,
borba me je i dovela dovde, da lezim sva u ranama.
Ne treba mi borba, nego prepustanje.
Mir.

tatjanaj
14-07-2011, 04:36
ja se ne borim.. ne ratujem... ili volim ili odem.... borim se ljubavlju, tolerancijom, prastanjem, velikodusnoscu, ali ako vidim da ne ide, odlazim.... za mene ne vazi ona: ono sto me ne ubije, ojaca me. mozda je bolje da to i ti primenis. znam da je covek nekad primoran da se bori, ali mislim da uvek imas izbora da se povuces i potrazis mir na drugoj strani....... prvo u sebi, a potom i.... sigurno i negde oko sebe :)

skorpija_strelac
17-07-2011, 14:49
Da,ali je VE u devici jako hladna,analiticna, previse kritikuje, manipulise.Kako to može biti dobro za ikoga?
.

ti sumom ja drumom:)

za nekog je dobro za nekog nije
Venera u devici je dobra za nekog sa Mesecom u devici
Venera u biku je dobra za nekog sa Mesecom u biku recimo ali " nije " dobra za nekog sa Mesecom u vodoliji bez obzira sto je to njeno sediste

gledamo kako se sta dopunjuje

Mesec u biku je egzaltiran ali dzaba meni taj Mesec ne prija ni najmanje

moze neki Muskarac da ima Veneru u ribama i moze ona da bude lepo polozena do neba ako Tris nije ta Venera ako ona ne ulazi u opis te Venere

ta Venera pravi 180 na njen Mesec i 90 na njenu Veneru

i Mesec u blizancima je dobar za nju ,dapace vrlo dobar!!
to bi doslo kao idealno
Sunce u lavu+ Mesec u blizancima+Venera u devici

ganci
17-07-2011, 15:25
@Skorpija-strelac-

Apsolutno sve stoji. Imam Ve u devici i tri jako jako bliske osobe (a da nisu iz porodice) imaju Mo u devici! Fantasticno se slazemo.
A inace privlacim marseve koji imaju trigon ili sekstil sa mojom venerom pa bili oni dobri kao Mars u skorpiji ili losi kao mars u raku...:rolleyes:
U pravu si, sve je stvar poklapanja, nekad i dobra ta Ve u devici ispadne :D

tatjanaj
17-07-2011, 15:43
za nekog je dobro za nekog nije
Venera u devici je dobra za nekog sa Mesecom u devici
Venera u biku je dobra za nekog sa Mesecom u biku recimo ali " nije " dobra za nekog sa Mesecom u vodoliji bez obzira sto je to njeno sediste

nisam znala za ovo.. koje su najpreporucljivije kombinacije onda za veneru u devici i veneru u skorpiji (moja sestra ima u devici, a ja u skorpiji, pa me zanima za obe). primetila sam da mi ne prija mesec u skorpiji iako su kvaliteti isti... u cemu je caka>

bosi7
17-07-2011, 16:06
Da li je po tome Venera u Lavu dobra za nekog ko ima Mjesec u Ovnu??

kis napraforgo
17-07-2011, 16:15
da li to znaci da ima nade za moju VE u ovnu koja je jadna jos i ugrozena konjukcijom sa SA (u IX polju), ako je njegova VE u konjukciji sa mojom?
ili se samo gledaju aspekti VE/MO?

nale777
17-07-2011, 16:35
ti sumom ja drumom:)

i Mesec u blizancima je dobar za nju ,dapace vrlo dobar!!
to bi doslo kao idealno
Sunce u lavu+ Mesec u blizancima+Venera u devici

:eek: Pa ovaj moj ima bas tu kombinaciju.Reci m ikako on ide uz mene, posto ja imam MO u blizancima(kao i on)So u jarcu, VE u vodoliji.Uzas kombinacija,zar ne?