...but i was a fool playing by the rules [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : ...but i was a fool playing by the rules

Little Warrior
10-06-2011, 19:02
http://www.imagedoll.com/out.php/i32788_limenkowrigc9.jpg

Ponekad se osecam pokradeno. Da sam dala vise nego sto sam dobila. Preletela pola sveta da dodjem do njega, da dokazem...
Pitam se..sta sam dobila? Zasto se osecam tako usamljeno? Zasto se osecam da zveci u meni ako je istina da me ovaj natal voli...

Ume li ovaj natal da voli? Da bude veran? I ako ume, ume li da voli mene...???

Vojvotkinja
11-06-2011, 00:41
Je l ti stvarno očekuješ neku provalu emocija od So i Mo, Me i Ma iz Djevice i razmažene Venere u Lavu?
Vjeran može , ako hoće.
Mada ovakvoga trebaš da zainteresuješ pričom i stavovima, odsječnošću, a ne izgledom.
O, da i stalno da mu pridaješ na važnosti i da ti mnogo ciše pokazuješ i dokazuješ da ti je stalo...Jer to godi njegovom egu...

zvjezdica
11-06-2011, 18:48
Umije da voli, i rekla bih d je vjeran.

vladar 5 mu je MA koji ima 60 sa PL - jake emocije u vezama.

Njegov problem je MO u djevici - nepovjerljiv, sitničav, bez samopouzdanja, analitičan do beskraja, nesiguran sam u sebe.

VE je u lavu, ali ima kvadrat sa Saturnom-koji ne dopušta toj veneri da bude lavica i srčana - već joj nadopunjuje osjećaj nesigurnosti,preispitivanja i nemogućnost izražavanja emocija.

Nije on škrt na tome, samo što voli na neki svoj način, iako često neće reći da voli :)

cvetak
11-06-2011, 19:23
Licno svaki do sada muski pripadnik ovog znaka koga sam upoznala bio je prava skrtica, emotivna a cesto i u originalnom smislu. Sa ovim stelijumom u devici ( i nesigurnoscu, analitikom, cepidlacenjem) ocekuj sve na kasicicu. Cak sam i ja, iako mi je samo So tu, sklona tome...posebno dok se ne uverim da taj neko zasluzuje 100 % vise od mene. Verujem da tvoj vatreni Mo to nikako ne razume...za ostalo se slazem i sa Vojom i sa zvezdicom...Sa90Ve u lavu, on ni sam sa sobom ne zna sta hoce, a i kad zna ne ume to da ispolji

Mada mozda je malo i do tebe, ne znam koliko si ti sputana opozicijom Ma0Sa sa Ve

A tu je i taj njegov Ur na tvom Mo, obecava sve samo ne mir i sigurnost, predvidivost...da li bi te uopste intrigirao da nije tako? (zbog tvoje natalne konjukcije)
Stavi ga na pijadestal i pokusaj da ga ne kritikujes, device misle da sve znaju i da su uvek u pravu...i da kritika zapravo jese njihov posao :D i vole da su potrebne i da zapravo neko od njih na neki nacin zavisi, one vole kroz brigu (cast izuzecima) , eto nadam se da ovo bar malo pomaze

CARAPICA
11-06-2011, 21:10
Zna da voli. Samo izgleda da voli analizirati pa i do vlastite boli :/
I to je istina, jedna mala kritika, nastaje od toga veliki slon... zna da voli, vjerojatno ti pokazuje na svoj način ali ne zna drugačije, išao bi u tom slučaju kontra svoje osobnosti...

sto mu gromova
11-06-2011, 21:34
složila bih se sa ostalim forumašima da mu ovaj stelijum u devici daje konstatno preispitivanje što ume jako opterećivati odnos...sama sam bila u vezi sa devicom pa znam šta pričam-jedno stalno kritkovanje od strane njega i zašto nije ovako nego je onako itd...ali,dodala bih i da je jako bitno pogledati da li postoje neke direkcije,progresiji i tranziti koji ukazuju na tvoj uklazak u njegov život i obrnuto,ako toga nema,možete imati i najsjajniju sinastriju,pa neće biti budućnosti medju vama...kada ste upoznali,tj.kada je odnos započet?

Aurora
13-06-2011, 13:18
Ne bih rekla da je narocito emotian, ali mislim da je sinastrija bitnija. Recimo imate aspekt Mo konj Sa koji cesto zna biti jako los za vezu, nekad nije samo do tebe ili njega. On mora da analizira...Sve se vraca na ovu Djevicu, a uz to Ve u Lavu je 90 Saturn- on misli da nije predodredjen da bude srecan i kad mu se nesto lijepo desi bjezi od toga... znam da neki ljudi sa ovim aspektom bjeze kad im neko ponudi mnogo ljubavi..Ali ima i Ve 120 Uran koja mora biti excentricna na svoj nacin i vjerovatno na neobican nacin i pokaze svoju ljubav a i jedino ga neke neobicne situacije i privlace.

supernova
13-06-2011, 14:53
U principu nedostatak opozicija u karti dosta govori o jednostranosti u odnosima, jer nema baš osjećaja za drugu stranu, to primjećujem u dosta karti - problematični odnosi...nisu ništa sjajniji ni ovi sa opozicijama ali znaju da se trude i iznalaze rješenja, nekako balansiraju, a ovi sa nedostatkom su priča za sebe, kao da su odsječeni, nema odziva, nema ispoljavanja emocija, sve se dešava unutra i teško je isprovocirati da nešto izadje vani, pa se tako osobe koje su s njima u vezi upravo osjećaju prazno, jer druga strana (opozicija) bukvalno ili simbolički ne postoji....Slikovito rečeno, kao kada u kući nemamo ogledalo, pa ono što smo obukli ne znamo kako nam stoji, već imamo neko svoje mišljenje na nevidjeno i držimo se tog mišljenja, iako možda ima hiljadu zamjerki ali ih mi nismo svjesni, to je ono što nedostaje, svijest o drugima i svijest o nama u očima drugih....

ME kao konačan dispozitor na MC najviše govori o njemu, u dekadi jarca, vladar dekade u škorpiji, 12 kuća, ME je u triplicitetu, terminu i licu venere koja je u lavu, u kvadratu sa SA, pa se njegova priroda najviše očituje kroz ME i kroz ovaj kvadrat SA i VE, ne voli on pretjeranu bliskost i emotivnost, samo distanca, logika, analiza, sitničavost, hiljadu zašto hiljadu zato...pa još konjukcija SO/MO na MC, što nosi samodovoljnost, ne voli zadiranje u svoju intimu...Takodje, konjukcija SO MO u djevici naglašava prirodu ovog znaka, to su svjetla, to je njegov vid- unutrašnji i vanjski i tako on gleda na život, na sebe i ljude oko sebe...opet sve dispozicijom ide u djevicu i kvadrat sa UR, koji vlada 3. kućom gdje se na vrhu smjestio JU, pa se on u priči i komunikaciji vjerovatno doima širokogrudnim, slobodnijim, velikodušnijim nego što na emotivnom planu može ponuditi...ali kad se krene u tom "emotivnom" pravcu ide ta praznina, zatvorenost, racionalnost, ali tu je duboko zakopan strah od vezivanja i bliskosti, jer nije lako imati SA u 12. 90VE...SA u izgonu VE i padu MO, to je ono čega se SA plaši i od čega bježi, dok VE u lavu zeli da se osjeca kao kraljica, ovaj SA joj ubija svu profinjenost i samopouzdanje i ona dispozicijom ide u pad, postajući jedna nesigurna i skromna djevica, ustvari njegova kopija, njegovo drugo ja i ako tako počne da se ponaša poput njega, tek tada bi funkcionisali, uslovno rečeno, jer tada ona biva njegov "vid", gleda njegovim očima ili ga suštinski razumije, jer se on ustvari tako i osjeća...

Ne znam koliko može biti vjeran, on "krije" znak blizanaca u 7. kući, koja počinje znakom bika (stabilnost), završava znakom raka (porodica), i to je neka maska, fasada pod kojim može funkcionisati kroz partnerstvo, ali ti umetnuti blizanci mogu značiti i nedostatak prave komunikacije ili neiskrenost, dvoličnost i sl...

Uh jesmo ga oplele :D, ali sad mu ide tranzit JU120MA, vl. 5. kuće, pa bi trebao malo više da se otvori za emocije, ali tr. NE180MA mu istovremeno zamagljuje percepciju, umanjuje vitalnost i energiju, i daje nedefinisanu situaciju po pitanju emocija...

Little Warrior
13-06-2011, 16:43
Ljudi hvala svima na tumacenju, ali supernova, ostavila si me bez daha!

Sve ja mogu da razumem i sve da prihvatim, ali kad neko radi i jedno i drugo u isto vreme to ne mogu...zato sam i postavila ovo pitanje...

Ovo je visoko profesionalna osoba, odlican u svom poslu, veoma komunikativan i kao sto SUPERNOVA rece

pa se on u priči i komunikaciji vjerovatno doima širokogrudnim, slobodnijim, velikodušnijim nego što na emotivnom planu može ponuditi...ali kad se krene u tom "emotivnom" pravcu ide ta praznina, zatvorenost, racionalnost, ali tu je duboko zakopan strah od vezivanja i bliskosti,

Sa prijateljima i u drustvu je takav...ali kada treba da dodir, lepu rec...on to ne radi...kao stena...
U isto vreme je malo po malo radio na tome da krenemo da zivimo zajedno, sto i jesmo poceli jos pre 7 meseci (nakon 3 meseca veze)...ali kako krenuli...dodjem jedan dan kod njega, a on kaze :"idi sutra kuci" Ja krenem sutra, a on kaze idi prekosutra...i tako u krug...Nista ne govori javno, otvoreno...sve emotivno je smuljano...

I onde dobijam potpuno drugacije informacije od njega...neko ko zeli da ga ispratite iz kuce i u istoj docekate, neko ko zeli da nocu spava pored vas i pored vas se budi, neko ko je zbog vas dosao iz inostranstva i resio da tu i ostane...neko ko sa vama zeli sve....JE TOLIKO HLADAN
da se zapitate o cemu se ovde radi...?!@?!?!

sto mu gromova
13-06-2011, 19:49
Ako sam dobro izračunala rekla bih da ste ušli u vezu negde u avgustu prošle godine...zanima me kad ste tačno upoznali i da li je simaptija i muvanje krenulo od starta ili tek kasnije-to mi je sve bitno da bih mogla da odredim koje su vas direkcije,progresije i tranziti spojili...no,da ne bih lupala napamet,bacila sam malo pogled na vašu sinastriju...imate neke teške aspekte,a naročito mi se ne sviđa što su tvoje lične planete upletene sa njegovim maleficima...imate obostrane loše aspekte Ur i Meseca,mada znam parove koji su uspeli i sa tim aspektima,imate i tvoj Sunce 180° njegov Sa,ali opet i tu znam parove koje su izdržali sa ovim aspektom,ali ne znam nijedan par koji je izdržao sa lošim aspektom Ma i Sa...a vas dvoje imate Ma0°Sa pri čemu je Ma vladar tvog ASC...

Spes
13-06-2011, 22:41
Zatvoren, hladan, proračunat, emocije daje u mrvicama, meni se on ne dopada.
Ne volim da vidim toliko naglašenu devicu, to mi odmah smrdi na kalkulantsko ponašanje.
Al' ajd', odrađuj to 7. polje. Šta da radiš. ;)

supernova
14-06-2011, 11:05
MA kao vladar 5. kuće u djevici govori da on svoje zadovoljstvo nalazi u poslu i praktičnom radu, društvenom životu i javnom potvrdjivanju, stalo mu je do imidza u javnosti (10. kuća), pa tamo usmjerava i troši svoju energiju, tako da partnerka ostaje na neki način uskraćena... To govori kako on daje svoju ljubav, a to je na grame, odmjereno, promišljeno, sitno, nervozno, nesigurno, stidljivo, kontrolisano, trpeljivo, po dužnosti...tu ljubav prerasta u dosadu, rutinu, svakodnevnicu, on očekuje od partnerke da ga prati, razumije, pa i služi, sluša...nema tu ništa megalomansko...sa djevicom je sve posloženo kao u apoteci, nekako sterilno i beživotno, predvidivo...U suštini, mislim da se on dokazuje i potvrdjuje kroz posao i na taj način kompenzuje svoje strahove i emotivne blokade, ranjivost, strah od odbačenosti, sumnjičavost, ne vjeruje da može biti voljen...zbog asc u škorpiji on može biti posesivan, ljubomoran, pomalo otrovan i sarkastičan, ali svoje emocije ne pokazuje ili ih racionalizuje jer je vladar asc otišao u djevicu...

Little Warrior
14-06-2011, 16:11
Ako sam dobro izračunala rekla bih da ste ušli u vezu negde u avgustu prošle godine...zanima me kad ste tačno upoznali i da li je simaptija i muvanje krenulo od starta ili tek kasnije-to mi je sve bitno da bih mogla da odredim koje su vas direkcije,progresije i tranziti spojili...no,da ne bih lupala napamet,bacila sam malo pogled na vašu sinastriju...imate neke teške aspekte,a naročito mi se ne sviđa što su tvoje lične planete upletene sa njegovim maleficima...imate obostrane loše aspekte Ur i Meseca,mada znam parove koji su uspeli i sa tim aspektima,imate i tvoj Sunce 180° njegov Sa,ali opet i tu znam parove koje su izdržali sa ovim aspektom,ali ne znam nijedan par koji je izdržao sa lošim aspektom Ma i Sa...a vas dvoje imate Ma0°Sa pri čemu je Ma vladar tvog ASC...

Bravo! Upoznali smo se 31.7.2010. i istog dana je veza i krenula...U momentu kada smo krenuli oboje smo bili zauzeti...
Muvanje(sa njegove muvanje radi zezanja, sa moje ubijanje vremena) je krenulo 2 meseca ranije i nikada nismo ni planirali vezu...ali eto, upoznali smo se preko neta, tog dana i odlepili jedno za drugim...Mogu slobodno reci (iako bi se on dobro nasmejao kad bi ovo procitao) da je ovo bilo opasno vezivanje na prvi pogled (bukvalno na prvi pogled)...Sta da ti kazem osim da je on 2 dana nakon naseg poznanstva otisao u inostranstvo i da je sve to opstalo i ostalo! Momak me je poznavao samo 2 dana i pijan zvao iz inostranstva i urlao na telefon pitajucu sta sam mu to uradila kad ne moze da prestane da misli na mene (ZAMISLITE STA ZNACI KAD TO DEVICA KAZE) :D... Neverovatne emocije za prvi susret, toliko jake sa obe strane da je to nesto neverovatno...

I zato posle toliko jakog pocetka ja necu da dozvolim da mi kolotecina sprzi ovu vezu...I zato se pitam ume li da voli ili samo to ne pokazuje...

Hvala ti :)

Zatvoren, hladan, proračunat, emocije daje u mrvicama, meni se on ne dopada.
Ne volim da vidim toliko naglašenu devicu, to mi odmah smrdi na kalkulantsko ponašanje.
Al' ajd', odrađuj to 7. polje. Šta da radiš

AAA ne volim ni ja :D device, al sta cu, to sto kazes, riljaj Lazo svoju sedmicu :D

MA kao vladar 5. kuće u djevici govori da on svoje zadovoljstvo nalazi u poslu i praktičnom radu, društvenom životu i javnom potvrdjivanju, stalo mu je do imidza u javnosti (10. kuća), pa tamo usmjerava i troši svoju energiju, tako da partnerka ostaje na neki način uskraćena... To govori kako on daje svoju ljubav, a to je na grame, odmjereno, promišljeno, sitno, nervozno, nesigurno, stidljivo, kontrolisano, trpeljivo, po dužnosti...tu ljubav prerasta u dosadu, rutinu, svakodnevnicu, on očekuje od partnerke da ga prati, razumije, pa i služi, sluša...nema tu ništa megalomansko...sa djevicom je sve posloženo kao u apoteci, nekako sterilno i beživotno, predvidivo...U suštini, mislim da se on dokazuje i potvrdjuje kroz posao i na taj način kompenzuje svoje strahove i emotivne blokade, ranjivost, strah od odbačenosti, sumnjičavost, ne vjeruje da može biti voljen...zbog asc u škorpiji on može biti posesivan, ljubomoran, pomalo otrovan i sarkastičan, ali svoje emocije ne pokazuje ili ih racionalizuje jer je vladar asc otišao u djevicu...

Sve je tacno. LJudi ja sam pozitivno iznenadjena koliko dobro radite astrologiju...Samo bih dodala da je socijalno veoma inteligentan, nije ustogljen kao tipicna devica...veoma drustven, odlican u komunikaciji, natprosecno inteligentan, zgodan :D i veliki bivsi svaleras...zasto bivsi, zato sto zna da ce da se probudi sa svojim penisom u ustima ako ga uhvatim...;)

Licno svaki do sada muski pripadnik ovog znaka koga sam upoznala bio je prava skrtica, emotivna a cesto i u originalnom smislu. Sa ovim stelijumom u devici ( i nesigurnoscu, analitikom, cepidlacenjem) ocekuj sve na kasicicu. Cak sam i ja, iako mi je samo So tu, sklona tome...posebno dok se ne uverim da taj neko zasluzuje 100 % vise od mene. Verujem da tvoj vatreni Mo to nikako ne razume...za ostalo se slazem i sa Vojom i sa zvezdicom...Sa90Ve u lavu, on ni sam sa sobom ne zna sta hoce, a i kad zna ne ume to da ispolji

Mada mozda je malo i do tebe, ne znam koliko si ti sputana opozicijom Ma0Sa sa Ve

A tu je i taj njegov Ur na tvom Mo, obecava sve samo ne mir i sigurnost, predvidivost...da li bi te uopste intrigirao da nije tako? (zbog tvoje natalne konjukcije)
Stavi ga na pijadestal i pokusaj da ga ne kritikujes, device misle da sve znaju i da su uvek u pravu...i da kritika zapravo jese njihov posao i vole da su potrebne i da zapravo neko od njih na neki nacin zavisi, one vole kroz brigu (cast izuzecima) , eto nadam se da ovo bar malo pomaze

Odlican opis...odlican...ljudi toliko sam zbrkana u glavi, da mi je problem da srocim to sto hocu da kazem i da vam odgovorim posteno