7. kuća u vodenjaku [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : 7. kuća u vodenjaku

mala_m
24-04-2011, 21:39
dragi astroljupci, htjela bih čuti malo stavove vas koji imate 7. kuću u vodenjaku

kakve osobe vas privlače, da li lako održavate veze, da li ste se rastajali, da li šarate sa strane?...

ok znam da nije dobro samo izolirano gledati tako, nego u priču treba povezati i planete u toj kući, kuda je otišao vladar , koje aspekte radi i slično....

al bar okvirno da čujem vaša iskustva.

TigaBg
25-04-2011, 19:23
Imaju je svi sa Asc u Lavu. :D

nedda
25-04-2011, 22:20
Imam dva bivsa sa Asc u lavu, odnosno 7. u vodoliji. A imam i jednog sadasnjeg :D

Doktorirala sam na njima.

dunja2501
25-04-2011, 22:28
Neddo ajd podeli te utiske i mene zanima :D ... sta mislis ukoliko je uran retro i ne aspektovan?

sladjana
26-04-2011, 19:37
Ne znam šta da ti prenesem dobro ako se iz sestrine i mamine natale vidi samo razvod ...obe imaju VII u Vodoliji i jako nesretne brakove , koji su na početku davali sve....
Moja mama je trpela mnogo od mog oca sa kojim nemam lep i normalan odnos. Bilo je svega kod njih u braku , nasilja, laži ...još je njen vlada UR u 11 u Raku ..
Sestra je skoro, prošle godine okončala svoj brak posle neponih 10 godina i slično je...mada njen vladar je otišao u II kuću ali nema od njega ništa (pare, nasledstvo, posao ...) , mislim od braka , samo je ona morala da radi, bivši zet jako malo , skoro pa ništa...još je Ur u Vagi ...
Naravno tu treba uzeti i mnoge druge faktore u obzir, ali evo malo i ja da nešto napišem.
Moje lično mišnjenje je da Vodolija daje slobodu , ponekad razara da bi do nje došlo, zavisi ...može brak i bez papira ( moja sestra nije bila venčana a mama je trudna ušla u bar ) ....pozzzzzzzzz

TigaBg
26-04-2011, 19:54
Često se Vodolija na vrhu 7. kuće tumači kao razvod. Da li to znači da je svaki Asc Lav osuđen na loš brak? To mi deluje glupo, pravo da vam kažem :)

djurafigura
26-04-2011, 20:04
Naravno da je glupo. Sve yavisi od položaja vladara 7. kuće i aspekata koje pravi, kuće u kojoj se nalazi...a to se razlikuje od karte do karte.

dunja2501
26-04-2011, 20:41
Osobe koje ja znam da su se razvele,nijedna nije imala 7-mu u vodoliji...ali je zato Ur bio u 7-oj kuci ili u losem aspektu sa vladarom 7-og polja.

Po mom misljenju, ukoliko su aspekti kuce dobri, moze biti ili brak bez potpisivanja ili jednostavno neka vrsta zajednice koja odudara od tradicionalnog...ali u svakom slucaju, odredjena doza slobode je uvek prisutna...a sad zavisi,kako kome to odgovara :) ako oboje imaju taj vodolijski karakter ,do razlaza nece ni doci :)

Bosnian GirL
26-04-2011, 21:07
dal neko ko ima asc na 1 stepenu lava, moze se brojat takodjer vladar raka odnosno sedme kuce - saturn pored urana? a inace ako gledamo vladar vodenjaka (7 kuce) se nasao u petoj..brak iz ljubavi, al posto je to uran?

dunja2501
26-04-2011, 21:23
Ja saturna uvek gledam ako je 7-u vodoliji...i urana i saturna...kakve aspekte pravi taj uran u 5 kuci?

Bosnian GirL
26-04-2011, 21:30
Ja saturna uvek gledam ako je 7-u vodoliji...i urana i saturna...kakve aspekte pravi taj uran u 5 kuci?

da..ja sam to vise pitala jer je asc lav bas na pocetku pa rekoh mozda se broji takodjer znak rak i lav obadvoje, samim tim i dva vladara.

pravi opoziciju sa venerom, sekstil s jupiterom itd..evo pogledaj.http://tinypic.com/view.php?pic=3359i6t&s=7

dunja2501
26-04-2011, 21:43
[QUOTE=Bosnian GirL;267148]da..ja sam to vise pitala jer je asc lav bas na pocetku pa rekoh mozda se broji takodjer znak rak i lav obadvoje, samim tim i dva vladara.

pravi opoziciju sa venerom, sekstil s jupiterom itd..evo pogledaj.http://tinypic.com/view.php?pic=3359i6t&s=7[/QUO

ve180ur, ovo bas nije za pozeleti, a plus sto je ve u blizancima...ja mislim da ce dosta trebati da se osoba skrasi i pozeli brak ili zajednicki zivot...s obzirom je uran retro (ovo i mene jako interesuje za re urana,ali nisam sigurna), vrlo moguce da ce ta ljubav/veza (5 kuca) biti prekidana ili na neki bacin biti primorana na udaljavanje dok ne dodje do braka...ako gledam Sa i on je u 5 polju a takodje retro,tako da definitivno mislim da osoba ciji je natal ce uci u brak sa osobom koju vec poznaje, najverovatnije sa kojom je vec bila u vezi....u 7-oj je jupiter sto je samo po sebi jako pozitivno,ali je problem sto ga saturn kvadrira.

Bosnian GirL
26-04-2011, 21:58
[QUOTE=Bosnian GirL;267148]da..ja sam to vise pitala jer je asc lav bas na pocetku pa rekoh mozda se broji takodjer znak rak i lav obadvoje, samim tim i dva vladara.

pravi opoziciju sa venerom, sekstil s jupiterom itd..evo pogledaj.http://tinypic.com/view.php?pic=3359i6t&s=7[/QUO

ve180ur, ovo bas nije za pozeleti, a plus sto je ve u blizancima...ja mislim da ce dosta trebati da se osoba skrasi i pozeli brak ili zajednicki zivot...s obzirom je uran retro (ovo i mene jako interesuje za re urana,ali nisam sigurna), vrlo moguce da ce ta ljubav/veza (5 kuca) biti prekidana ili na neki bacin biti primorana na udaljavanje dok ne dodje do braka...ako gledam Sa i on je u 5 polju a takodje retro,tako da definitivno mislim da osoba ciji je natal ce uci u brak sa osobom koju vec poznaje, najverovatnije sa kojom je vec bila u vezi....u 7-oj je jupiter sto je samo po sebi jako pozitivno,ali je problem sto ga saturn kvadrira.

pa ne znam...on govori da ima zelju da se skrasi. a mislis iz ljubavi da ce ipak biti? jel moguce da ta zena od njega bude razvedena il da ce se on razvesti..a zasto mislis da ce uci s nekom koju vec zna odnosno bio s njom u vezi..?zbog retrogradnosti?

dunja2501
26-04-2011, 22:09
Mislim zbog retrogradnosti a pogotovo zbog retro Sa...a posto je sve to u 5 kuci,zato mislim da ce biti neko sa kim je vec bio u vezi...mada i to sto ti kazes,razvedene i zauzete takodje dolaze u obzir... e sad ,da li ce se on razveti...to ne znam...mada njegov ur je dosta ugrozen...

Bosnian GirL
26-04-2011, 22:15
Mislim zbog retrogradnosti a pogotovo zbog retro Sa...a posto je sve to u 5 kuci,zato mislim da ce biti neko sa kim je vec bio u vezi...mada i to sto ti kazes,razvedene i zauzete takodje dolaze u obzir... e sad ,da li ce se on razveti...to ne znam...mada njegov ur je dosta ugrozen...

al ima predivan aspekt ve120ju..

Renata88
26-04-2011, 22:16
Pozdrav svima! Već neko vrijeme sam član ovog foruma ali nisam još postala. Ova tema me inspirirala :)

I ja sam ASC Lav (u biti trostruki Lav, ASC, Sunce i Mjesec u Lavu) sa 7. u Vodenjaku. Moje iskustvo je da ovo baš nije najsretniji položaj za žene na ovom našem Balkanu :)
Ja 7. u Vodenjaku doživljavam kao poziciju koja traži ravnopravnog partnera, znači ljubavnika, prijatelja i životnog suputnika 3u1. Za mene to nije položaj tradicionalnog odnosa između žene i muškarca kakav je uobičajen kod nas. Također, mislim da je to i pozicija koja traži dosta slobode, u smislu da osoba u braku ili nekom dubljem odnosu ipak zadrži određenu slobodu da se bavi nekim svojim interesima, a ne da se podredi potpuno partneru.
Inače, moja životna priča s ovim položajem: do tridesete me uopće nije zanimao brak ali ni nikakav previše ozbiljan odnos. Nakon tridesete sam dobila želju za tim, ali tražim muškarca kakvog sam opisala, što je vrlo teško naći. Puno pokušaja veza, al malo ozbiljnih veza u životu.
Baš me zanimaju iskustva drugih Lavica u podznaku....

dunja2501
26-04-2011, 22:31
Pozdrav svima! Već neko vrijeme sam član ovog foruma ali nisam još postala. Ova tema me inspirirala :)

I ja sam ASC Lav (u biti trostruki Lav, ASC, Sunce i Mjesec u Lavu) sa 7. u Vodenjaku. Moje iskustvo je da ovo baš nije najsretniji položaj za žene na ovom našem Balkanu :)
Ja 7. u Vodenjaku doživljavam kao poziciju koja traži ravnopravnog partnera, znači ljubavnika, prijatelja i životnog suputnika 3u1. Za mene to nije položaj tradicionalnog odnosa između žene i muškarca kakav je uobičajen kod nas. Također, mislim da je to i pozicija koja traži dosta slobode, u smislu da osoba u braku ili nekom dubljem odnosu ipak zadrži određenu slobodu da se bavi nekim svojim interesima, a ne da se podredi potpuno partneru.
Inače, moja životna priča s ovim položajem: do tridesete me uopće nije zanimao brak ali ni nikakav previše ozbiljan odnos. Nakon tridesete sam dobila želju za tim, ali tražim muškarca kakvog sam opisala, što je vrlo teško naći. Puno pokušaja veza, al malo ozbiljnih veza u životu.

Renata,divno si ovo opisala :) .... Ja se pronalazim u svemu od reci do reci....iako nisam lavica u podznaku, ali sam zato dupla vodolija :)...meni treba neko ko ima 7-mu u vodoliji,zato sto karakter osobe koje trazi za brak je ustvari ta vodolijska priroda,neko ko njemu nebi oduzeo tu slobodu koja mu je potrebna a niti bi on toj drugoj osobi :)

ajana
27-04-2011, 01:39
Često se Vodolija na vrhu 7. kuće tumači kao razvod. Da li to znači da je svaki Asc Lav osuđen na loš brak? To mi deluje glupo, pravo da vam kažem :)

Ja sam se razvela.. ne varam, verna sam osoba. Ako prevarim (sto mi se desilo 1 u zivotu) ne vracam se vise. Ali volim slobodan zivot u dvoje (tj vanbracni) . Od braka imam strah. Toliko o mom descedentu u vodoliji..

sladjana
27-04-2011, 16:49

Moja mama je dupla Lavica , razvela se od mog oca pre 20 godina i ne može a možda i nije zainteresovana da ima stalnog drugog partnera. Voli svoju slobodu i verujem da su većinom Lavovi svi takvi ...ona još ima PL u I kući u Lavu ...
Mislim da vodolija u VII nije tako loša, naravno postoje mnogi faktori koji na sve utiču pa i na taj brak, razvod ako do njega uopšte dođe ....Naravno treba gledati Saturna gde je , jer i on vlada Vodolijom!!!

Ja sam se razvela.. ne varam, verna sam osoba. Ako prevarim (sto mi se desilo 1 u zivotu) ne vracam se vise. Ali volim slobodan zivot u dvoje (tj vanbracni) . Od braka imam strah. Toliko o mom descedentu u vodoliji..

Da Vodolija svakako prvo voli slobodu svoju a i tuđu poštuje ...

Gloria
27-04-2011, 22:00
I ja sam vlasnica 7 kuće u vodoliji. Slobodi težim i ne volim vezivanje, brak me ne zanima, ljubav ako dođe, dobrodošla, ako ne, niko ništa.Ne tražim od života mnogo, jer obično ništa ne očekujem, pa se prijatno iznenadim. Inače rekoše mi (očajna domaćica) da mi brak ne bi bio loš, pa eto, možda nije sve tako crno i unapred određeno na propast.

puslica 88
27-04-2011, 23:15
Osim što mi je sedma u vodoliji, venera mi je u blizancima...:rolleyes: Ja na veze gladam kao na zabavu, ozbiljnu vezu nikad nisam imala, niti ih zelim (trenutno).Ono što bi mene privuklo da se malo skrasim je jako samostalan i samouveren muškarac koji bi se kako od prvog tako i svih ostalih dana trudio da mi ugodi i učini naš zajednički život zanimljivim.Onaj muškarac koji ne očekuje da ga gledam kao BOGA može da očekuje da ga istinski volim i nikad ne izneverim-ljubav, poštovanje ,prijateljstvo ali ono iskreno-to je za mene nešto za šta bih sve dala...
Ja se prosto naježim kad mi muškarci počnu pričati o braku- a tačno znam šta pod tim brakom podrazumevaju...:mad: KUĆA-POSO;POSO-KUĆA:D
Ma važi... I sama da ostanem...Usvojiću neko dete iz Afrike i tako...
:D

sackili
27-04-2011, 23:24
ja pored 7. u vodoliji imam i kvadrat jak venere i urana koji je u 5. kuci tako da mi se cesto desava da me veza gusi i treba mi mnooogo slobode al kad je dobijem znam i da je cenim.

tori
28-04-2011, 07:31
I meni je 7.kuca u vodoliji, a vladar Ur otisao u 4.kucu koji je u konjukciji sa MA i Ve.
Bilo je svrljanja sa moje strane dok se nisam udala(prosle veze), posle toga sam se totalno okrenula braku koji je za mene svetinja. Prevara mi ni na pamet ne pada, a verovatno da ja budem prevarena- to bi me bas slomilo.
Meni je oduvek bio potreban neko pored mene, nikad nisam bila sama, nikad nisam tezila nekoj slobodi koja je u duhu vodolije...pretpostavljam, kao sto sam vec i pisala, da je to zbog Ma0VE0UR u Sco u 4....?

dunja2501
28-04-2011, 14:15
I meni je 7.kuca u vodoliji, a vladar Ur otisao u 4.kucu koji je u konjukciji sa MA i Ve.
Bilo je svrljanja sa moje strane dok se nisam udala(prosle veze), posle toga sam se totalno okrenula braku koji je za mene svetinja. Prevara mi ni na pamet ne pada, a verovatno da ja budem prevarena- to bi me bas slomilo.
Meni je oduvek bio potreban neko pored mene, nikad nisam bila sama, nikad nisam tezila nekoj slobodi koja je u duhu vodolije...pretpostavljam, kao sto sam vec i pisala, da je to zbog Ma0VE0UR u Sco u 4....?

Svi kontakti ve i ur zahtevaju neku vrstu slobode, i to se najcesce i najvise ispoljava u mladosti...necu da generalizujem ali kvadrati i opozicije su najtezi i mogu dati osobe koje cesto ulaze u paralelne veze, da ne kazem skloni su varanju itekako...ali ponavljam, nije bas u svakom primeru tako...ako je 7-ma u vodoliji to samo jos vise pojacava zelju da partner bude tolerantan, da je neka vrsta slobodnog braka, koji nije tradicionalan itd....ja mislim da ukoliko je saturn u karti dobar ,sa dobrim aspektima da do razvoda uopste ne mora doci i verovatno se takve osobe tokom saturnovog povratka uozbilje :) ... cesce sam vidjala da Ur u 7 kuci i sa losim aspektima da razvod,nego samo da je vrh 7 polja u vodoliji....Meni je moj astrolog rekla da bi bilo najbolje da sacekam saturnov povratak za brak iako ja nemam 7 u vodoliji,ali zato mi je uran dosta jak u karti...dupla vodolija i jos ve90ur,mo90ur, ma90ur .... Inace,to sto kazes za Mo0Ve, u kojem god znaku da je, najcesce se ispoljava sa mnostvom veza svakojakih :)

U svakom slucaju,lavovi mi savrseno odgovaraju...bas zbog te njihove 7 u vodoliji,gde ja sebe skroz pronalazim :) :D

sladjana
28-04-2011, 16:26
VODOLIJA NA VRHU SEDME KUĆE je nekorektna ili neobična u partnerstvu, bez predrasuda je. Traži intelektualca partnera s kojim može da bude pravi prijatelj, koji će joj omogućiti slobodu. Voli da dominira, ali joj se često desi suprotno. Usponi i padovi u braku, pa i razvod. Slobodan brak. Privlači vazdušne tipove.

http://aspektastro.forum2.biz/t435p10-polozaj-kuca-i-sve-o-njima

idanaa
28-04-2011, 19:51
Evo i moja sedma je u Vodoliji,Uran je otisao u 5.u Jarcu,sto bi vjerovatno trebalo da znaci da bi se trebala udati iz ljubavi. Tako mi bar rekose :D Imala sam dugu vezu od skoro 3 godine,koju sam prekinula tako iznenadno bez ikakvog razloga,preko noci,jednostavno mi se desio neki "klik" u glavi.Veza me gusila jer ja jednostavno nisam mogla biti "ja". I mislim da mi je Uran donio taj prekid,i tako sam mu zahvalna. Privlace me stariji(ne stari) muskarci,ili barem da tako izledaju,sa cvrstim stavom,obrazovani,kulturni,ali ipak da su buntovni,da vole putovati,da su slobodnjaci.. Ali nekako imam osjecaj da je to samo ono sto ja zelim,a da je stvarnost potpuno drugacija..ko zna...

Gloria
28-04-2011, 22:01
Meni treba neki vatreni znak..Vazdušni ne pašu...

NIKOLINA NIKOLOINA
29-04-2011, 01:06
Evo i mene sa podznakom u lavu i vrhu 7 -me u vodoliji,ja imam vezu od 6 god,priznajem jednom sam prevarila,jako sam se zaljubila i mislim da me to drzi i dan danas...on je sad na putu,ne znam sta da radim...?On hoce brak,ali ja ne zelim,ja bi volela samo da zivimo zajedno,pa da vidimo kako ide,ako ne...e,da i jos mi je mesec u blizancima u 9 kuci.Ma ne znam vise sta da radim,ako bi mogao neko da me uputi,da ne napravim pogresan korak:-( http://img684.imageshack.us/i/natalnakartay.gif/

Gloria
29-04-2011, 01:12
Evo jedan neastrološki savet većo vako..Udaj se, ako ga voliš, jer bolje se kajati zbog urađenog, barem si probala, pa ako ne ide, bože moj, ni prvi ni poslednji, nego da odustaneš i ceo život se kaješ zbog nečeg propuštenog (i možda idealizovanog).

Rose
29-04-2011, 01:14
Podrska za sedmu u Vodoliji! :D Sve se vrti oko slobode, iskakanja iz sablona... Moje pocetnicko misljenje :)

spartanka
29-04-2011, 04:25
7 u vodoliji,a saturn u konukciji sa dcom..uran kvadrat venera..ne voim da se vezujem,jedna duza veza na jedvite jade,volela sam ga,ali nisam znala na pravi nacin to da radim..itekako sam svrljala..umem da budem jako hadna prema drugim ljudima,ne umem da pokazem emocije..moja mama ima 7.u vodoliji isto hladna,ne ume da voli,naravno razvod..imam dosta karata sacuvano u mom kompu i sve karte sa 7.u vodoliji,su se razvele ili ne umeju da pokazu emocije na pravi nacin

nedda
29-04-2011, 08:08
Gledajuci ove dve karte mojih bivsih, i jednu - mog sadasnjeg - sve tri sa vodolijom na vrhu 7. kuce, mogu da primetim:

-Ako im se devojka postavi kao ortak, prijatelj, po principu "sve je dozvoljeno, o svemu moze da se prica" uz nijansu "kako cemo - lako cemo" - vezu se ko nenormalni, i odmah bi da zene devojku. Mislim da to ima veze i sa strelcom na vrhu 5. kuce.

- Vole psihologe :D

- Zanimljivo, ali prevara ni jednom od njih nije bila ni na kraj pameti - kazem opet mislim da to ima veze sa jupiterom kao vladarom 5. kuce (ipak su prve dve veze ipak bile bas veze-bez zajednickog zivota)

- Mislim da su se kacili za mene (planirali vencanja i sl.) zbog mog urana i jupitera koji su osnova moje price 5-7 kuca

- Mislim da je uspeh svega toga zavisio iskljucivo od toga - da li saturn daje dozvolu. U prve dve veze, Saturn je bio u opoziciji sa mojim suncem, u ovoj sada u trigonu, u sve tri veze - egzaktni aspekti.

*moram da napomenem i to da ni jedan od njih trojce nema ni jedan jedini napet aspekt sa uranom - samo sekstile, trigone - i u poslednjem slucaju, konjukcija sa merkurom.

LavJarac
29-04-2011, 15:55
Meni nije 7.kuca u Vodoliji, ali u mom natalu po derivatnim kucama 7.kuca mog partnera zahvata ceo znak Vodolije i to umetnut posto pocinje u Jarcu i zavrsava u Ribama.

Ono sto mi je karakteristicno da su moji partneri cesto razvedeni ili mi se udvaraju ozenjeni. A jos i doprinosi sto su vladari Uran i Saturn u kvadratu. Sad ne znam kako bese, uvek zaboravim , posto je Saturn na 6* a Uran na 3* to je separacioni aspekt , jel tako, pa da li se onda gleda po ovoj poziciji da je vec razveden ili razvod sledi posto ga upoznam?

gama0510
03-05-2011, 22:34
Moja 7. je u vodoliji. Asc na 29*lava.Udala se sa 26 možda bolje da nisam.U braku 20 godina koji se pošteno trebao raspasti pre najmanje 5 godina. Još smo zajedno ali ništa od toga- zbog dece a nece ni da izadje. U 7. retrogradni saturn, a u prvoj uran i pluton u konjukciji. Nikada ga nisam prevarila a dok se nisam udala imala sam dosta veza. samo da mi je moj mir i sloboda dosta mi je pravila ponašanja. Nisam stavila natal jer tek sada to ucim da stavim. ne trcite u btak dsc vodolije

virgoscorpiolilith
03-05-2011, 23:21
Ja sam 13 godina bila u vezi sa momkom koji je Asc Leo,znaci VII kuca u Aq,pajos Mars u njoj...Prekidali smo i mirili se nekoliko puta,naravno sve neocekivano i iznenada,sa pauzama od po 2-3 god.,razlicite vere(sto bi pre trazilo umesanost Strelca/Jupitera,mada je nasa veza u toj sredini bila krajnje neobicna i unikatna-otuda valjda taj vodolijski element),verili se i na kraju otisli i unostranstvi i poceli da zivimo zajedno i-razisli se nakon godinu dana,sa svim elementima Vodolije,Urana i Marsa-kao grom iz vedra neba,uz zestoek svadje i agresiju,umesanost druge zene itd,itd...Znam da on sada opet nevencano zivi sa jednom devojkom iako mu je 40...I cisto sumnjam da ce se ikada vencati...Eto Vodolije na vrhu VII...

Daniella13
12-06-2013, 03:29
Moja 7 je u vodoliji, tu mi je i Lilit. Trenutno sam prilicno "ohladjena" prema svom partneru zbog njegove zalepljenosti za porodicu (ne mene i decu, tj. 1 dete koje imamo i 1 koje treba uskoro da rodim, vec za onu iz koje je potekao) i imanja dvojakih arsina prema "toj porodici" i prema svemu drugome, kao i zbog njegovog ne fer odnosa prema mojoj zelji da resimo pitanje nekretnine. Covek je pun planova da prodamo moj nasledjeni stan i dodamo njegove nasledjene pare a njegovi da ne poremete svoj komoditet. Pri tom svoje nasledjenje pare stoje kod njegovog tate na racunu a ja ne zelim da zivimo sa mojom mamom (kao ni moja mama koja bude sa nama po par meseci u stanu, vec bih da kupimo na njegovo ime neki mali kutak za nju a mi da ostanemo u stanu, ona bi bila tu da pomogne kao sto je uvek pomagala oko dece, a gospodin bi da zivimo svi zajedno jer je on tako zasticen ili pravi sulude kombinacije, pri tome njegovi cuvaju svoj stan i svoj mir i ne pada im napamet ni sada ni od kad smo poceli da zivimo da nesto urade da nama pomognu). I razmisljam se da mu postavim ili ili pitanje. Malo me brine to sto trenutno njegovim 7 poljem tranzitira uran (inace on je ovan-devica,vaga, 7 mu pocinje na 27 riba i nastavlja naravno ovnom u kome se nalazi sunce na 14 stepenu pa sam ja tako predstavljena istim - i stvarno jesam neko ko debelo vuce na razne nacine u toj prici, zajedno sa porodicom iz koje sam potekla, s tim sto ja nisam zalepljena za nju kao on.). Lilit mu je u 4, Mars u 9 u Blizancima, a Jupiter u Ribama u 6. Samo se pitam da li imam vise zasto?

snupy
14-06-2013, 15:18
Ja sam bila sa deckom koje dsc pocinje na 11 Vodolije,a isto tu se nasao i Sa.
Kroz vezu je bilo toliko forsirano prijateljstvo(sa njegove strane) i da se sve nekako bazira na bratsko-ortackom odnosu da je mene to pocelo da ubija.
Krenula sam da se povlacim a nisam imala petlju da raskinem jer mi je znacio.Sa bi ovde trebao da da neku postojanost odnosu ili tezinu...Medjutim bice da ce kod njega Sa biti u ulozi ucitelja s godinama.

Nisam htela da ga obasipam emocijama(rece stelijum u raku) jer sam znala da je povrsiniji po tom pitanju i da ga to opterecuje.Ja sam za slobodu u vezi ali ipak zelim da znam da imam nekog na koga mogu da se oslonim,na zalast sa njim to nisam mogla.Eto,moje iskustvo sa ovim polozajem

andjela
14-06-2013, 21:23
Imam drugaricu,ciji DESC je u vodoliji...Poprilicno slobodoumna devojka...Zivela je sa jednim deckom oko godinu dana,neformalno,i razisli su se...Mada,cini mi se da je nekako doslo i vreme vodolija...Ja prva imam imam Ve u vagi,Asc bik,Mo u raku,al opet ne volim nikako neku veliku prisnost,i to me prosto gusi...Cak ponekad pomislim da nije za neke,poput mene,ni brak...al koliko primecujem,danas je dosta ljudi takvo...

dunja2501
15-06-2013, 15:27
Nemam 7 polje u vodoliji, al ko da imam, jer mi je 7 u lavu a sunce u vodoliji, tako da skoro dodje na isto :)

Moram da pitam sve vas sa 7 u vodoliji, kako podnosite ovog trenutnog saturna, sta vam je doneo? Ja iskacem iz koze :D
Mislila sam da ce me saturn naterati da razmisljam ozbiljnije, o buducem smirivanju, da ne kazem udaji, porodici itd...Ljudi moji, da mogu, pobegla bi sad na pusto ostrvo :D...toliko osecam pritisak, prvenstveno okoline, da ludim.

Gloria
17-06-2013, 01:03
Mislim da ću uskoro završiti u Lazi zbog njega. Psihički sam prenapeta, ukočena, nezainteresovana.

dunja2501
17-06-2013, 09:58
Mislim da ću uskoro završiti u Lazi zbog njega. Psihički sam prenapeta, ukočena, nezainteresovana.

Meni je bilo najgore kad mi je Sa kvadrirao osu Asc/Dc, sad mi napada So, al pregurace se... mene zanima kako ljudi sa 7 u vodoliji prihvataju Sa jer je on ipak vladar 7 (negde sam procitala da ga treba vise uzeti u obzir od Ur), pogotovo kroz te kriticne tranzite. Da li menjate stavove po pitanju braka i veze?

Gloria
17-06-2013, 16:41
Nisam pristalica braka, jer ne verujem u večnu bezrezervnu ljubav. Ceo život težim toj nedosanjanoj slobodi, koju nažalost opet nemam, ali bih volela da se zaljubim i da budem sa nekim. Da li je do saturna ne znam, tek unazad 1,5 mi je jako loše...

Sani
20-06-2013, 22:29
Moje 7 polje je takodje u Vodolije.. a da to bude jos zabavnije tu su mi i Venera i Mars u Vodoliji :) Pravi sam borac slobode. Volim da volim i da budem voljena, ali u ljubavi vishe gubim nego sto dobijam, ili ne znam da to uradim na pravi nacin.

Vladar 7k- Uran u 5 k - rekli su mi da cu se udati iz ljubavi, Uran u strelcu- opet sloboda. Jos uvek se nisam udala, iako mi je 28 godina. Uran ne pravi lose aspekte ali ima tu sikstil sa Venerom, konjukcija Merkur, i trigon AC.

Saturn koji mi je u 4 kuci pravi kvadrate sa Marsom i sa Venerom iz 7 k, takodje kvadrat AC, a sikstile s Jupiter i Mesec..Tako da nisam sigurna da ove sikstile kao dobre aspetke mogu da poprave ovde kvadrate, jer moje veze tek sto pocnu vec se zavrshe, pa se nastavljaju i tako. Ne varam, ni ne pomishljam na to dok nekoga imam, dok traje. Ceznem za stabilnu vezu, ali mislim da taj kvadrat saturn mars, mi sve iskvari, svadjam se, mirim se i tako nekako zivim.

ganci
21-06-2013, 08:39
Imam primer devojke kojoj je vrh 7.u Vodoliji i jako voli brak i zelela je da se uda(iako je studirala bilo je samo brak ma sta istrpela) s tim sto je brak odlagan, udala se posle 8 godina veze. Ur180So u natalu, udala se kada je Ju (vladar pete i suvladar sedme) pravio 180 sa natalnim Sa.

zvjezdica
22-06-2013, 18:43
Poznajem više muškaraca sa 7. poljem u vodenjaku, jedan je prešao 4o godinu, nikad se nije ženio, liberalan je i traži inteligentnu partnericu. Ima poseban pogled na ljubav, jednom se razočarao i sad smatra da emocije samo uništavaju odnose.

Drugi je mlađi, i djeluje po principu - tko mu se sviđa, ne može biti ni sa kim drugim pa je najčešće emotivno sam.

Mene zanima Uran u 7. polju i iskustva sa njim, ukoliko osoba nađe partnera astrologa, ili humanitarca, ili nekog tko je nekonvencionalan i poseban, onda ne mora nuzno doći do razvoda zar ne? :)

Gloria
26-06-2013, 00:57
Mislim da ne mora. Sve je stvar dogovora.

sunce01
26-06-2013, 14:31
Znam osobu koja ima DC u vodenjaku Sa u 5 polju u strijelcu, udala se u vrijeme Sa povratka - početkom, nakon 10 godina veze, nije htjela zivjet izvanbračno, i oduvijek je htjela brak... hm, vidjet ćemo kako će bit kad joj tr. Sa bude prelazio strelij u 5 polju Ur, Ju, Mo i Ne, s tim da ima kvadrat Ur i Ve aplikaciju ali i sekstil Ve i Sa bit će zanimljivo :)

Nina Sofia
27-06-2013, 11:53
Moja koleginica ima Vodoliju na vrhy 7 kuce, Saturn joj je u 10 kuci u Blizancima a vrh 10 kuce u Biku . Upznala je muza u decembru 1999 , 2 meseca posle ju je on zaprosio i 6 meseci kasnije su se vencali. U svakom slucaju u prilicno funkcionalnom braku su vec 13 godina (tj juce pre dva dana je bila proslava 13 godina braka ) :)

lioness-a
08-01-2014, 05:10
Osim što mi je sedma u vodoliji, venera mi je u blizancima...:rolleyes: Ja na veze gladam kao na zabavu, ozbiljnu vezu nikad nisam imala, niti ih zelim (trenutno).

Sunce mi je u lavu, venera u blizancima, 7. kuca u vodoliji, uran u strelcu i saturn u skorpiji u 5. Nikada nisam varala, ali sam uvek imala priliku (tako se nekako desi). Mnogo neozbiljnih veza, mnogo borbe za kontrolu (mislim zbog kvadrata marsa/sunca sa plutonom u natalu). Ozbiljnu vezu zelim, ali nikako do nje.

Moje 3 znacajne (ne bas ozbiljne i duge) veze su dobar primer uticaja vodolije u 7. Najznacajnija je sa vodolijom (mesec u raku; venera u jarcu) u stranoj zemlji u kojoj smo se oboje nasli privremeno. Razlicite nacionalnosti. Prijateljstvo, razumevanje, i otvorenost. O svemu smo pricali. Upoznali smo i prijatelje (vodolija!). Ja bih nastavila vezu na daljinu, on nije zeleo. Druga sa lavom (mesec u vodoliji, venera u devici). Bio je dosta drugaciji (nacionalnost, stavovi, nacin zivota). Bili smo zajedno kad smo zajedno i kad se cujemo telefonom, ali zapravo nikada nismo spojili zivote. Potpuna sloboda, ali i njegova jaka ljubomora. Meni je to smetalo. Raskinula sam posle godinu dana. Treca sa ovnom (mesec u raku, venera u ovnu; jos uvek ne znam kako i zasto se to uklopilo sa ovim mojim uranom/saturnom). Veza na daljinu. Kad je veza postala ozbiljna, ja sam se ohladila. Stalno sam mu nedostajala. On meni nije (iako mi to, zato sto zaista zelim zajednistvo i ljubav, nije imalo smisla ni odgovaralo). Raskinula sam. Ne znam zasto. Jednostavno odjednom sam samo osecala neku tezinu u vezi sa njim.

Kao sto neko rece - 7. u vodoliji nije bas najsrecnija pozicija za zene. Ali, moje licno iskustvo je da veze sa ovom pozicijom iako retke/kratke/drugacije su dok traju jake, i uzbudljive, i ostavljaju jak trag na osobe sa 7. u vodoliji :)

VODOLIJA NA VRHU SEDME KUĆE je nekorektna ili neobična u partnerstvu, bez predrasuda je. Traži intelektualca partnera s kojim može da bude pravi prijatelj, koji će joj omogućiti slobodu. Voli da dominira, ali joj se često desi suprotno. Usponi i padovi u braku, pa i razvod. Slobodan brak. Privlači vazdušne tipove.

http://aspektastro.forum2.biz/t435p10-polozaj-kuca-i-sve-o-njima

Slazem se. Prijateljstvo i razumevanje. Postovanje, iskrenost i otvorenost. Racionalnost u vezama. U sustini najvise osecam za nekog kad nisam konstantno sa njima. Cudno. Ali, verujem da ostale planete/aspekti u natalu osobe imaju uticaj.

alea
09-01-2014, 16:20
Slazem se. Prijateljstvo i razumevanje. Postovanje, iskrenost i otvorenost. Racionalnost u vezama. U sustini najvise osecam za nekog kad nisam konstantno sa njima. Cudno. Ali, verujem da ostale planete/aspekti u natalu osobe imaju uticaj.

Mislim da kod tebe dominira ovaj aspekt MA0SO 180 JU, kao i MO180VE.
Obe ove opozicije govore o stalnim razlikama kako u stavovima, tako i konstantnom nezadovoljstvu i nemogucnosti da nadjes emotivno ispunjene i harmoniju u ljubavi zbog MO i VE.
JU je onaj koji u Vodolji stalno tera inat SO, neposlusan je i svojeglav, buntovan i ne zeli da ga neko ukalupi, zato su ti veze uvek pomalo neobicne, ali i na daljinu, a cim se jedna strana priblizi, druga ima potrebu da se distancira...:)