Astrologija&Ishrana ili kako se i zašto debljamo/mršavimo [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Astrologija&Ishrana ili kako se i zašto debljamo/mršavimo

ognjenka724
28-03-2011, 11:42
Čini mi se da nemamo ovu temu

Kako se astrološki promatra hrana? Temeljno bi bilo sljedeće:
1. 2. polje odnosi se na hranjenje, tj. na unos hrane u organizam, prirodni vladar VE govori što netko voli jesti
2. Mjesec je hrana, tj. navike u vezi prehrane
3. 6. polje je odnos prema tijelu.

Veza 2. - 6. polje pokazuje koliko se osoba zdravo/nezdravo hrani.

Prema raznim autorima postoji 4, 5 ili čak 6 okusa. To su: slatko, kiselo, slano, trpko, ljuto i gorko. Isto tako se prema raznim autorima i podjela okusa prema planetama razlikuje.
Po jednoj podjeli bilo bi: slatko – JU, VE; kiselo – MA, slano – MO, gorko – SA.
Prema drugoj: SO vlada ljutim, MO slanim, MA gorkim, JU slatkim, VE kiselim, SA oporim, a ME miješanim okusima – on je „most“ koji povezuje okuse.
Ayurveda (Vedska astrologija) govori da se elementi miješaju i tako stvaraju okuse, pa je: slatko– zemlja, voda; kiselo – zemlja, vatra; slano – voda, vatra; ljuto – vatra, zrak; gorko – zrak, prostor (eter, zvuk, ono što čujemo, vibracije); oporo – zemlja, zrak.

Vladavina nad ugljikohidratima se pripisuje VE. Bjelančevinama vlada SO. Mastima JU.
A pravilan odabir i potrebna količina namirnica bila bi pod vladavinom ME, djevice i 6. polja.

Simbolički je rađanje označeno ascedentom i 1. poljem. Da bi tijelo funkcioniralo treba energiju, a energija dolazi unosom hrane. Na koji način se debljamo/mršavimo i na što treba obratiti pažnju prvenstveno se vidi po ASC i znaku u kojem se nalazi vladar i naravno njegovim aspektima.

U 2. polju osoba se hrani. Zato 2. polje opisuje kakav stav prema hrani osoba ima. Znak na vrhu je generalni stav prema hrani, a vrstu metabolizma pokazuje os 2. (ulaz) -8. polje (izlaz). Planeta u 2. polju uvijek govori o načinu na koji tijelo prima hranu, dok prirodni vladar VE pokazuje što osoba voli jesti. Planeta koja vlada 2. poljem pokazuje najdraži okus.

Sljedeće što treba gledati je MO, jer je MO simbol majke – hraniteljice. MO simbolizira i kuhanje. Moramo obratiti pažnju u kojem je znaku smješten MO i kakve aspekte prima.

I treće, ali ne i manje važno je 6. polje. U 6. polju procjenjujemo nečije navike koje su vezane uz brigu za vlastito tijelo, a u tu brigu spada i ono što se unosi u organizam putem hrane. Zato je potrebno izbjegavati (smanjiti) okus koji je u simbolici planete koja vlada 6. poljem, jer taj okus donosi problem (bolest). Npr. ako MO vlada 6. poljem – MO vlada slanim, ali i tekućinama u tijelu – pa ako osoba jede previše slanog, mogući su problemi vezani uz tjelesne tekućine; ili ako JU vlada 6. poljem – JU vlada slatkim i masnim – pa treba smanjiti unos slatkog i masnog, ili će doći do problema koji se vezuju uz JU.

Važna je i najsnažnija planeta u horoskopu. To se uglavnom odnosi na planetu smještenu u vlastitom znaku ili egzaltiranu ili smještenu u polju u kojem može razviti svoju energiju. Ta planeta će imati utjecaja na sve aspekte života te osobe.

Mad Max
28-03-2011, 11:50
Ja imam jupiter u drugoj kući, dakle ja bi trebalo da se pretrpavam slatkišima što nije tačno, baš retko jedem slatkiše.

Inače primetio sam da probleme sa šećerom i gojaznošću imaju oni sa jupiterom u prvoj kući.

Edit:
Ili sam se zeznuo ... vladar drugog polja mi je mars (slano) a ja zaista najviše volim slano.

ognjenka724
28-03-2011, 12:09
Zato 2. polje opisuje kakav stav prema hrani osoba ima. Znak na vrhu je generalni stav prema hrani, a vrstu metabolizma pokazuje os 2. (ulaz) -8. polje (izlaz). Planeta u 2. polju uvijek govori o načinu na koji tijelo prima hranu, dok prirodni vladar VE pokazuje što osoba voli jesti. Planeta koja vlada 2. poljem pokazuje najdraži okus.

Tvoje 2. polje na vrhu ima Ovna. Reklo bi se da se brzo hraniš, iako si vjerojatno gurman. Također govori i da posjećuješ teretanu i da je i to jedan od načina na koji reguliraš kilažu.

Jupiter u 2. polju je pokazatelj bogate trpeze, obilja na stolu, a JU je također astrološki signifikator životinjskih masti.

Tvoj ASC je vodenjak, koji također govori o tome da se brzo hraniš, ali i da se vjerojatno ne debljaš zbog brzog metabolizma.

VE pokazuje što voliš jesti, tvoja se nalazi u vatrenom znaku i to je pokazatelj da su ti draži okusi kiselo, slano i ljuto od slatkog.

Mad Max
28-03-2011, 12:13
Tvoje 2. polje na vrhu ima Ovna. Reklo bi se da se brzo hraniš, iako si vjerojatno gurman. Također govori i da posjećuješ teretanu i da je i to jedan od načina na koji reguliraš kilažu.

Jupiter u 2. polju je pokazatelj bogate trpeze, obilja na stolu, a JU je također astrološki signifikator životinjskih masti.

Tvoj ASC je vodenjak, koji također govori o tome da se brzo hraniš, ali i da se vjerojatno ne debljaš zbog brzog metabolizma.

VE pokazuje što voliš jesti, tvoja se nalazi u vatrenom znaku i to je pokazatelj da su ti draži okusi kiselo, slano i ljuto od slatkog.Sve si pogodila bez greške.
Baš brzo jedem, raznovrsno a volim i da je onako lepo i ukusno spremljeno :D
I istina, treniram a pored sporta kojim se bavim posećujem i teretanu. Bio sam u toku 2008-2009 strašno debeo pošto sam imao operaciju ali sam uspeo gore pomenutim metodama da skinem skoro 15 kg, sad sam baš fit :cool:

Samo da pitam, da li na tu teretanu/sport ukazuje opozicija jupitera sa marsom koji je u 8oj kući koja označava vrstu metabolizma(izlaz)?

kanon
28-03-2011, 12:30
Ja imam jupiter u drugoj kući, dakle ja bi trebalo da se pretrpavam slatkišima što nije tačno, baš retko jedem slatkiše.

Inače primetio sam da probleme sa šećerom i gojaznošću imaju oni sa jupiterom u prvoj kući.

Edit:
Ili sam se zeznuo ... vladar drugog polja mi je mars (slano) a ja zaista najviše volim slano.

Ja imam Ju u Prvoj u Biku, disp. Ve koja mi je vladarica horoskopa. Nemam problema sa gojaznošću. Naprotiv, ja lalo gubim kile. Visoka sam i vitka. Ali zaista slatkiši jesu moja naj omiljenija hrana. Ovisna sam o čokoladi:D . Ljuto je nb. 2 na mojoj ljestvici naj omiljenijih okusa, pogotovo ljeti. Što je toplije mene više vuče ka ljutim paprikama:). To je vjerojatno zato jer mi je Ve u Lavu. Uživam u hrani. Jedem dugo i žvačem polako. S obzirom da mi šesto polje počinje u Djevici, a i Me mi je u šestom, a vladalac je drugog ipak pazim na kvalitetu ishrane. A da, i vegeterijanac sam već nekih 15-16 godina.

ganci
28-03-2011, 12:42
Meni je saturn u drugoj kuci i ja to povezujem sa tim sto volim iskljucivo hladnu hranu da jedem,saturn me uvek na nesto hladno podseca - cak i palacinke cekam par sati da se ohlade:D

Ako navike predstavlja mesec, moje su u zapecku ,zapostavljene u 12.kuci. Oduvek volim da neredovno jedem. Mesec ima lep kontakt sa saturnom pa se s vremena na vreme disciplinujem i tako iz perioda u period. Inace slab metabolizam. Mozda vladar druge u prvoj-pluton, spora planeta pa kilavo, prenaduvava pa nabacim lako ako ne pazim.

http://i38.tinypic.com/wkptec.gif

ognjenka724
28-03-2011, 13:37
Meni je saturn u drugoj kuci i ja to povezujem sa tim sto volim iskljucivo hladnu hranu da jedem,saturn me uvek na nesto hladno podseca - cak i palacinke cekam par sati da se ohlade:D

Ako navike predstavlja mesec, moje su u zapecku ,zapostavljene u 12.kuci. Oduvek volim da neredovno jedem. Mesec ima lep kontakt sa saturnom pa se s vremena na vreme disciplinujem i tako iz perioda u period. Inace slab metabolizam. Mozda vladar druge u prvoj-pluton, spora planeta pa kilavo, prenaduvava pa nabacim lako ako ne pazim.http://i38.tinypic.com/wkptec.gif

SA u 2. govori o tradicionalnoj ishrani i o jednostavnim temeljnim namirnicama, ali i o nekom obliku asketskog odnosa prema hrani. SA je simbolički vezan uz sve zamrznute namirnice. VE u aspektu prema SA voli ili mrzi krumpir.

I PL možeš gledati kroz 2. polje, jer je blizu vrha (4 stupnja), a PL u 2. je teška hrana bogata kalorijama. On također ima aspekt prema VE, pa je pokazatelj lakše/teže probave, metabolizma - kod tebe je PL u sjedištu, a VE se ne osjeća dobro u djevici, dakle težu probavu i slabiji metabolizam.

Inače, ASC je u znaku vage koja lako nabaci kilograme, iako opet VE u djevici koja pazi i mjeri.

mini_mimi
28-03-2011, 13:40
meni je neptun u 2...u jarcu....volim slatkise,volim hranu,volim da jedem :-))))) Mada se u poslednje vreme suzdrzavam,jer se lako ugojim....i to na mestim gde ne treba :-)))

Verra
28-03-2011, 14:26
Primjetila sam, ne samo kod sebe vec i kod drugih osoba, zena narocito da mjeseceve mjene imaju veliki uticaj na faze debljanja ili mrsavljenja.

http://metro-portal.hr/mjeseceva-dijeta-dijeta-za-krizna-vremena/13491

nena peric
28-03-2011, 15:28
Volim sve osim masnog:D . Vladar 2 - mesec u 1.kuci, najvise volim slano, tj. volim sve osim masnog i uvek sa mesa skidam masnocu (sve sto je belo):D ,mozda je to zbog saturna u 2.kuci. Mnogi su se cudili koliko mogu da pojedem, a nista mi se neprimecuje...

natal http://img810.imageshack.us/img810/5243/mojanatalnakarta.gif

TigaBg
28-03-2011, 15:28
a PL u 2. je teška hrana bogata kalorijama. .

Ja volim dobro da pojedem (kao svaki Bik :D), ali sem slatkiša ne volim masnu i tešku hranu. Zapravo, jako volim "dijetalnu" hranu bez mnogo masnoća, ribu, salate, muslije i mogu bez problema da živim na tome. Zato mi se tu nešto ne slaže. Jer mogu da gledam prvenstveno Marsa u Vodoliji kao dispozitora 2. kuće?

ganci
28-03-2011, 17:42
SA u 2. govori o tradicionalnoj ishrani i o jednostavnim temeljnim namirnicama, ali i o nekom obliku asketskog odnosa prema hrani. SA je simbolički vezan uz sve zamrznute namirnice. VE u aspektu prema SA voli ili mrzi krumpir.

I PL možeš gledati kroz 2. polje, jer je blizu vrha (4 stupnja), a PL u 2. je teška hrana bogata kalorijama. On također ima aspekt prema VE, pa je pokazatelj lakše/teže probave, metabolizma - kod tebe je PL u sjedištu, a VE se ne osjeća dobro u djevici, dakle težu probavu i slabiji metabolizam.

Inače, ASC je u znaku vage koja lako nabaci kilograme, iako opet VE u djevici koja pazi i mjeri.

Ne mogu ja tesku hranu, imam potrebu za tim tek par puta godisnje. I da, meso ne volim, od skoro sam ga izbacila iz ishrane-to je opet mozda vezano sa venerom u devici na neki nacin. Ne znam sta simbolizuje meso:confused: Do pete, seste godine zivota me nisu mogli naterati da progutam meso, to mi je oduvek nesto strano. Do pre par godina sam tamanila slatkise, sad skoro iskljucivo slano. Ljuto ne podnosim. I nisam neki gurman,retko kad jedem sa merakom, sporo i da uzivam u hrani.
http://i38.tinypic.com/wkptec.gif

ognjenka724
28-03-2011, 18:20
Suzdržanost u hrani je prije svega odnos MO/SA, u tvojoj karti su u kvadratu. SA je u sjedištu, pa je ta suzdržanost prirodna i voljna. Taj aspekt može simbolizirati mnogo stvari, između ostaloga i lošu probavu, koja se aktivira nakon SA povratka.

Tvoj MO je u zračnom znaku i daje brži metabolizam.

Vrh tvog 6. polja je u znaku ribe, a ribe mogu reagirati tako da zaboravljaju jesti ili jedu previše, jer ne znaju kad im je dosta. Vladar 6. polja je NE i s takvom postavkom moraš paziti što jedeš da ti ne bi teško sjelo na želudac.

Tvoj sunčev znak je bik koji voli slatko, a i vaga – tvoj ASC također voli slatko.

VE govori o generalnom stavu prema hrani, pa tako u blizancima govori da ti u stvari nije stalo.

A PL jest teška hrana bogata kalorijama, ali mnogi kolači su i teški i bogati kalorijama, zar ne?

Jelena2012
28-03-2011, 18:27
Bas zanimljivo! Pokusavam da odgonetnem kod sebe,ono sto je tacno da obozavam slatko njega predstavlja Ju, kod mene je on u 4. polju u Vagi koja takodje voli slatko :D
Mo u blizancima,vazdusni znaka,pa mi metabolizam jeste brzi,hvala Bogu :D

kosmopolita
28-03-2011, 18:34
Sebe sam najvise pronasla po osi 2/8 polje,u smislu da je to ne uravnotežena ishrana,cesto se iscrpim,uvek imam vremena kada ću jesti...podjednako volim kalorično i lagano,slatko obavezno:)

capella
28-03-2011, 19:37
sta god da kaze polje 2 i njegov vladar, kod mene zadnju rijec uvijek ima venera u lavu koja obozava slatkise (i svako sa ovom pozicijom venere znam)... nema sanse da joj se to ukine a znam da ce mi to glave doci (linije takodje)

Kora
28-03-2011, 19:56
To važi i za ovu moju Veneru u Biku kojoj osim slatkiša, prolaze odlično i sve mogući specijaliteti i domaća kuhinja.

Malo, malo, ja opet na nekoj dijeti. Sve zbog tričavih 3-4 kg viška...mora se

swiss
28-03-2011, 19:57
Znaci tako! Drugo polje (venera) itd pa eto....odkad znam za sebe cokolade obozavam kao i ostale atkise a med o tome i necu da pricam hahaha slatko,bez slatkog mi zivot nije lep :D ! Heh,pa nisam dzabe ovde u svajcu hihihi :D. Ok a sesto polje mi je u Ribama....hm hm hmm,dobro! Hranim se Algam i Ribom pretezno...e dal je to opravdano,a mislim da jeste,jer vegetarijanac sam pa nesto neznam dal znak Ribe to opravdava sad....ma sve u svemu volim jesti,u zadnje 4godine boga mi vodim racuna o ishrani da je sto prirodnija i da je obojena morskim plodovima,zelenisom i kuvanom hranom ,vocem i to nesme ni trun mesa da ima! A tako ce i ostati,jer navikao sam se ili navukao sam se na zdraviju prehranu :D Umalo da zaboravim,Italijanska kuhinja nema je bolje na svetu,obozavam je a pastu pogotovu !

skorpijica
28-03-2011, 20:09
e da i ja nesto kazem kod mene je blaga katastrofa ako cemo gledati odnos 2 i 8 kuce mesec u kvadratu sa saturnom
venera mi je u sedistu u vagi i zaista ja jako volim slatkise
vladar 6 kuce je mars pa se trebam cuvati kiselog i ljutog kako pise gore u tekstu
inace nemam problema sa kilazom tj imam normalnu kilazu , mislim da sam negde procitala da ljudi koji imaju saturn u 6 kuci da paze vise na liniju tj poste jer je saturn post odricanje od hrane u svrhu zdravlja
ja ne postim niti se odricem ali ni ne preterujem u jelu

Dreamer
28-03-2011, 21:24
Meni je ju u prvoj u ribama, ali nemam problem sa viskom kilograma, pre sa manjkom. Mozda je to zato sto je retro,a mozda ima veze sa sa koji je neaspektovan posto on daje mrsavost. Mozda se to promeni sa godinama. Druga kuca mi pocinje u ovnu, ali ne jedem brzo, bas naprotiv volim polako da jedem, uzivam u ukusima. Desavalo mi se kad jedem sama da jedem i po sat vremena :). Volim da probam drugacija jela. Najvise volim slatkise, ali zbog nekih problema u poslednje vreme ih ne smem cesto jesti, tesko mi pada, ali uspevam nekako da se obuzdam. Volim i slano i razne zacine, ali ljutu, gorku i kiselu hranu ne, ona mi bas nikako ne lezi. Primetila sam poslednjih par godina da bas volim testeninu na razne nacine. Inace, nisam neki ljubitelj mesa, mogla bih komotno bez njega ziveti

nena peric
28-03-2011, 23:08
Ognjenka, vecina nas u jednom periodu godine nabaci par kila (u vecini slucaja zimski period), koje tranzitne planete bi uticale na povecanje kilaze, a koje na smanjenje?(mislim na ove brze planete) Verovatno ima veze i koje aspekte prave sa vladarom asc-a. Znam da mesec i meseceve mene uticu i to bas dobro, ali ima li jos nesto?

natalna karta http://img810.imageshack.us/img810/5243/mojanatalnakarta.gif

caruso
28-03-2011, 23:10
Zanima me,zna li neko koji su pokazatelji za anoreksiju?
hvala:)
ne pitam za sebe:D

ognjenka724
28-03-2011, 23:15
Zanima me,zna li neko koji su pokazatelji za anoreksiju?
hvala:)
ne pitam za sebe:D

Izvor: www.forum.hr

• Iako je anoreksija bolest "novijeg doba" jer u njoj ima puno faktora koje potiče okolina, mediji i današnji izopačeni sistemi vrednovanja u životu, ono u čemu se stručnjaci slažu je to da je anoreksija psihički problem tj. da su u igri psihološki čimbenici. Dakle, anoreksija se "odrađuje" fizički (odricanjem od hrane), a u pozadini tog čina je ustvari psihički problem. Kako se u astrologiji odnos prema fizičkom tijelu i bolesti tijela gledaju kroz 6. polje, a psihičko zdravlje kroz 12. polje….osnova ove bolesti je na osi 6. polje - 12. polje.

• Nadalje, anoreksija je poremećaj prehrane. Osoba sebi uskraćuje hranu, svom organizmu životnu snagu. Anoreksičari su depresivni i imaju suicidalne misli, a krajnja točka ove bolesti je smrt fizičkog organizma. Zato je druga os koja je istaknuta kod anoreksije os 2. polje - 8. polje, posebno kod individua koje su sklone uništavanju i suicidu usljed anoreksije.

Dakle, što se tiče osi… dvije osi su naglašene. A glavni problem je na osi 6. polje-12. polje. Kako anoreksičari pokazuju izuzetnu neflesibilnost i ustrajnost ova polja se vezuju uz fiksnost, tj. fiksne znake.

Planete koje su kod anoreksije istaknute:
• Kako je anoreksija bolest suprotna pretilosti, temeljna planeta koja opisuje odricanje, ukidanje, restrikciju, mršavost i asketizam jest Saturn.

Saturn u 6. polju cenzurira ishranu, gladuje, izdržljiv je i strogo kontrolira namirnice. Posebno je striktan Saturn u djevici koji je promišljen, efikasan, puno pažnje poklanja detaljima, depresivan i sklon probavnim problemima. U znaku raka je također znakovit. Konjukcija Saturn/Merkur u ovom polju je vrlo slična principu Saturna u djevici, vrlo je sustavna i skeptična (posebno zbog toga što je kriticizam princip Merkura znaka djevice, Merkur broji kalorije, on je simbol ponavljanja). Također.. u osnovi anoreksije je poremećeno doživljavanje vlastitog tijela pri kojem se tijelo koristi kao objekt vrednovanja same sebe (Merkur/Saturn – vrednovanje). Ako se konjukcija nalazi u 12. polju onda je problem puno teži psihički i više poprima oblik psihičke opsjednutosti….teže se dijagnosticira uzrok i teže liječi.

• Anoreksičari obično dolaze iz obitelji koje imaju visoke zahtjeve glede njihovih dostignuća, često traže savršenstvo, služeći se prisilom u mnogim vidovima života. Osoba koja pati od anoreksije ima nisku razinu samopoštovanja i osjeća se nedostojna ljubavi. Dakle, ključne riječi su: poremećeni odnosi unutar obitelji, nedostatak samopoštovanja i oblik prisile. Astrološki ovo opisuje odnos između dva tijela: Mjeseca i Saturna.
Mjesec je simbol osjećajnosti, on predstavlja duševno stanje, ali i porodicu. Mjesec koji bih izdvojila je onaj u znaku djevice, poznat po "apotekarskom" pristupu i skromnosti. On opisuje inzistiranje na detaljima, nedostatak samopouzdanja, sklonost brizi i nervozi iznutra kao i interes prema ishrani. Mjesec pokazuje i navike u vezi hranjenja i gutanje hrane, a onaj u znaku djevice je vrlo odmjeren. Mjesec u jarcu je također sklon odricanju, škrtosti i mračnim "osjećajima". Saturn predstavlja oblik prisile, sputavanja i odricanja, a mjesto u natalnoj karti koje zauzima Saturn je mjesto ograničenja. Zato je za anoreksiju ključan Saturn u 6. polju koji je asketa prema fizičkom tijelu, zabrinut za zdravlje i uskraćuje. Ako je Saturn u 12. polju to je psihički problem teži, jer je osoba zatvorena, osjetljiva i prepuna crnih misli.

Dakle najvažniji je odnos između Mjeseca i Saturna općenito, a pojačava ga smještaj na relaciji 6. polje-12. polje (i znacima djevica/riba). Od aspekata su napeti: konjukcija, kvadrat i opozicija:

Konjukcija Mjeseca i Saturna općenito donosi potištenost i kritički duh. Ako se poveže s anoreksijom (nalazi u 6. polju) nosi jak kriticizam usmjeren na ishranu i odnos prema tijelu, jaku brigu oko načina ishrane, ali i bolest. Posebno je naglašeno ako je 6. polje u znaku djevice jer onda "sebe kori kritikom" kroz ishranu. Kvadrat Mjesec/Saturn je vrlo napet aspekt koji se očituje kroz oblik straha od života, nepovjerljivost, borbu i odricanje (napet odnos na relaciji osjećajnost -samonadzor). Dok opozicija naglašava obiteljske probleme koji stvaraju u osobi manjak samopouzdanja i osjećaj žrtve. Zato u anoreksiji ne pomažu uvjeravanja i dokazivanja, prijetnje ili molbe, davanje usporednih primjera ili kažnjavanja jer to osoba već sebi radi kroz napeti odnos Mjesec/Saturn na ovoj osi (više pomaže promjena ponašanja u obitelji, pravovremeno primijetiti promjene u prehrani).

• Anoreksičar nema kontrolu ni nad kojim segmentom svoga postojanja, osim nad vlastitim tijelom koje doživljava kao bojno polje između sebe i svoje okoline, te joj osjećaj kontroliranja tijela daje osjećaj da kontrolira svoj život. Zato treba pogledati i odnos Saturna iz 6. polja s Suncem (životna energija). I Pluton (opsjednutost).

Evo još na kraju sažetka da se lakše snaći:
• Anoreksija se gleda na osi 6. polje-12. polje.
• Anoreksičari skloni suicidu imaju napetu os 2. polje-8. polje.
• Fiksna kvaliteta na vrhovima ovih polja pojačava ustrajnost.
• Saturn se prvi promatra jer pokazuje gdje se osoba ograničava. Pa je ključan Saturn na osi 6. polje - 12. polje.
• Napeti odnos Mjesec/Saturn pokazuje psihičku osjetljivost, poremećen duševni svijet i nemogućnost kontrole.
• Fanatizam koji prati ovaj poremećaj naglašava se ako je neka od bitnih planeta u napetom aspektu (i konjukciji) s Plutonom ili vezana za znak scorpiona.
• Ritualnost koja prati ovu bolest je vezana uz princip djevičanskog Merkura, a Merkur uz Saturn daje tri "s"... sustavnost, sitničavost i striktnost.

Ako osoba u natalnoj karti ima pokazatelje koji navode na problem poremećaja prehrane u obliku anoreksije, onda naravno tranziti te točke aktiviraju. Saturn prema postu, a Jupiter prema neumjerenosti. Uran može biti nagli okidač u obliku neke stresne situacije koja naglo pokrene ovaj mehanizam

Vojvotkinja
28-03-2011, 23:27
e, meni više ni baba ne daje da jedem..
eto toliko..sve vam je onda jasno
Hvala lepo...

caruso
28-03-2011, 23:36
Hvala Ognjenka
iako mislim da i kdo anoreksije kao i kod preterane gojaznosti,psiholoski faktor igra najvazniju ulogu...cinjenica da gojazniji deluju srecniji...
oni sto imaju problem sa anoreksijom stvarno deluju zabrinutiji,ozbiljniji,opsednuti izgledom,tvrdoglavi,ali vrlo inteligentni...
Gledala sam neku emisiju o preterano gojaznima,oni sto ne mogu da ustanu iz kreveta....jako bitno da nemaju oni samo problem,nego i oni sto ih hrane...oni sto ih hrane tonama hrane,prosto uzivaju u tome,bolesno uzivaju...

ognjenka724
28-03-2011, 23:46
Ognjenka, vecina nas u jednom periodu godine nabaci par kila (u vecini slucaja zimski period), koje tranzitne planete bi uticale na povecanje kilaze, a koje na smanjenje?(mislim na ove brze planete) Verovatno ima veze i koje aspekte prave sa vladarom asc-a. Znam da mesec i meseceve mene uticu i to bas dobro, ali ima li jos nesto?

natalna karta http://img810.imageshack.us/img810/5243/mojanatalnakarta.gif

Iskreno, nisam razmišljala o tome. Ako misliš na ona blagdanska prejedanja, to je vjerojatno "Kud svi Turci tu i mali Mujo". A mislim da brze planete ne mogu donijeti nešto značajno, možda jedino kad krenu retrogradno.

cokolina
29-03-2011, 00:16
Moj mesec u biku razbi me bas ali bas uzivam u hrani ja sam jedna prava bikcica ali posto sam jako energicna trosim se i uvek sam nekako na granici prosle godine skinula 10 kg ko od sale moracu ponovo na tu dijetu samo jos zvezde da pomognu i eto spremna za leto!!!!

nena peric
29-03-2011, 00:19
Evo pogledah malo tranzite, kada mi je saturn prelazio preko Asc-a i meseca u 1.kuci - bila sam bas mrsava, mada sam normalno jela, a u periodu kada sam isla u srednju skolu mogla sam doci do anoreksicne mrsavosti, tada mi je saturn prelazio preko natalnog jupitera:confused: , a pluton mi je bio na merkuru (vladaru asc-a) i verovatno mi je on dao iskrivljenu sliku o svom izgledu - bila sam bas mrsava, a mislila sam da nisam:D , mada sam i tada normalno jela, jedino sam radila vezbe da bi jos smrsala:o

andjelikadepeures
29-03-2011, 00:46
heh...
podznak Vaga, vladar Venera u Biku.... shto volim da jedem nije strashno, al' shto volim i da kuvam, to ce me ubiti...
Ju u Strelcu u 3. kuci... slatkoshe obozavam
Mo u Vodoliji u 4. pa pretpostavljam da zato chak i fast food donesem kuci, ne volim na ulici da jedem
Mo60Ju...
Mars u Biku...
Sa u 1. polju a nit vitka nit visoka...

ime li leka?

jole
29-03-2011, 01:06
Evo pogledah malo tranzite, kada mi je saturn prelazio preko Asc-a i meseca u 1.kuci - bila sam bas mrsava, mada sam normalno jela, a u periodu kada sam isla u srednju skolu mogla sam doci do anoreksicne mrsavosti, tada mi je saturn prelazio preko natalnog jupitera:confused: , a pluton mi je bio na merkuru (vladaru asc-a) i verovatno mi je on dao iskrivljenu sliku o svom izgledu - bila sam bas mrsava, a mislila sam da nisam:D , mada sam i tada normalno jela, jedino sam radila vezbe da bi jos smrsala:o

Sa preko Asc-a,garantovano se mrsavi i vise nego sto je potrebno,mozete da jedete koliko god hocete,ali nista.Kada mi je Pl kvadratirao Sa i Ur(vladari 2.)bila sam jako mrsava i lose sam se fizicki osecala.Mislim da Pl takodje igra vaznu ulogu ili se izgladnjujete ili pocinjete iscrpljujuce da vezbate,ma mora doci do neke promene u izgledu,pod uticajem njegovog tranzita.

ochajna domacica
29-03-2011, 03:29

Edit:
Ili sam se zeznuo ... vladar drugog polja mi je mars (slano) a ja zaista najviše volim slano.Ja sam JU primetila u Devici, VE u Devici(grickati stinice), VE u 3 i 6(standardno), JU u 3, JU180 VE ili MO - kao poriv da uvek ima neko premalo, ma koliko to bilo. Pa se to može odnositi i na prejedavanje ili previše pića.

Temeljno bi bilo sljedeće:
1. 2. polje odnosi se na hranjenje, tj. na unos hrane u organizam, prirodni vladar VE govori što netko voli jesti
2. Mjesec je hrana, tj. navike u vezi prehrane
3. 6. polje je odnos prema tijelu.

Veza 2. - 6. polje pokazuje koliko se osoba zdravo/nezdravo hrani.

Prema raznim autorima postoji 4, 5 ili čak 6 okusa. To su: slatko, kiselo, slano, trpko, ljuto i gorko. Isto tako se prema raznim autorima i podjela okusa prema planetama razlikuje.
Po jednoj podjeli bilo bi: slatko – JU, VE; kiselo – MA, slano – MO, gorko – SA.
Prema drugoj: SO vlada ljutim, MO slanim, MA gorkim, JU slatkim, VE kiselim, SA oporim, a ME miješanim okusima – on je „most“ koji povezuje okuse.
Ayurveda (Vedska astrologija) govori da se elementi miješaju i tako stvaraju okuse, pa je: slatko– zemlja, voda; kiselo – zemlja, vatra; slano – voda, vatra; ljuto – vatra, zrak; gorko – zrak, prostor (eter, zvuk, ono što čujemo, vibracije); oporo – zemlja, zrak.

Vladavina nad ugljikohidratima se pripisuje VE. Bjelančevinama vlada SO. Mastima JU.
A pravilan odabir i potrebna količina namirnica bila bi pod vladavinom ME, djevice i 6. polja.

Simbolički je rađanje označeno ascedentom i 1. poljem. Da bi tijelo funkcioniralo treba energiju, a energija dolazi unosom hrane. Na koji način se debljamo/mršavimo i na što treba obratiti pažnju prvenstveno se vidi po ASC i znaku u kojem se nalazi vladar i naravno njegovim aspektima.

U 2. polju osoba se hrani. Zato 2. polje opisuje kakav stav prema hrani osoba ima. Znak na vrhu je generalni stav prema hrani, a vrstu metabolizma pokazuje os 2. (ulaz) -8. polje (izlaz). Planeta u 2. polju uvijek govori o načinu na koji tijelo prima hranu, dok prirodni vladar VE pokazuje što osoba voli jesti. Planeta koja vlada 2. poljem pokazuje najdraži okus.

Sljedeće što treba gledati je MO, jer je MO simbol majke – hraniteljice. MO simbolizira i kuhanje. Moramo obratiti pažnju u kojem je znaku smješten MO i kakve aspekte prima.

I treće, ali ne i manje važno je 6. polje. U 6. polju procjenjujemo nečije navike koje su vezane uz brigu za vlastito tijelo, a u tu brigu spada i ono što se unosi u organizam putem hrane. Zato je potrebno izbjegavati (smanjiti) okus koji je u simbolici planete koja vlada 6. poljem, jer taj okus donosi problem (bolest).

Ja volim slobodu izbora, probati inovacije. VE u Strelcu. VE vladar 2. prirodni vladar.
Me mi je vladar 6 i u 60°sa VE, pod njenom vladavinom u znaku, ali ME u 6 polju. Nikada ne bih uzela nešto što stoji, iako sam mnogo puta morala. Tu ima i SA za nas kojima je u Vagi ili 6, pa nas nazivaju hipohonderima.
MO stvara rizik, jer je u Škorpiji(trula hrana)..kako je Ma vladar, volim dosta začinjeno.

swiss
29-03-2011, 09:57
Hvala Ognjenka
iako mislim da i kdo anoreksije kao i kod preterane gojaznosti,psiholoski faktor igra najvazniju ulogu...cinjenica da gojazniji deluju srecniji...
oni sto imaju problem sa anoreksijom stvarno deluju zabrinutiji,ozbiljniji,opsednuti izgledom,tvrdoglavi,ali vrlo inteligentni...
Gledala sam neku emisiju o preterano gojaznima,oni sto ne mogu da ustanu iz kreveta....jako bitno da nemaju oni samo problem,nego i oni sto ih hrane...oni sto ih hrane tonama hrane,prosto uzivaju u tome,bolesno uzivaju...

Podpuno ti dajem za pravo,nesto sam slicno gledao na TV-u,uostalom imam u fam. jednu takvu 77-o godiste je i rodjena u Blizancima sa Vodolijom na AC-u....a zanimljivo takodjer suprotan slucaj isto iz fam. imam,takodjer 77-o godiste je Skorpija sa AC-m u Vodoliji pati i bori se sa Kg... Mada o Anoreksicnima mislim da je odgoj u pitanju dok su bili deca,previse paznje im je bilo posveceno ili premalo,pa sa takvim stanjem zele privuci paznju na sebe.... Mozda gresim i izvinjavam se direkno svim Anoreksicnim osobama koji se ne slazi sa mojim misljenjem!

Marlen
29-03-2011, 15:20
Uh meni puna 6, i vladar 6 u 5. Obozavam da jedem, sve jedem, ali meso ipak najmanje.

Dajte da vidimo sta nas konkretno goji, ili jos bolje kako da mrsavimo:D

ochajna domacica
29-03-2011, 15:35
Eve 'vako :D disciplinuj Marsa...:4lol:
..odavde http://img215.imageshack.us/f/98678048.jpg/ do ovde.. http://img20.imageshack.us/f/22042009639.jpg/..bušna je kašika, izlizane patike, nije bitno koja marka, samo nek su izlizane ;) ..seti se svega kada si bila dete što nisi volela, a kasnije si probala. Natal je naša lična karta, naš medicinski karton. Ako Mesec pokazuje(ili Asc) da zadržavmo vodu u našem telu(1.kuća), a simptomi su prepoznatljivi(otečene noge, naročito ispod kolena na dole, lice vidljivije dugo nakon buđenja..), zašto jednostavno tu vodu ili višak ne bi smo "eliminisali" ZAMENOM?! Ja i dalje kada se osvrnem na planete i koja signifikuje koje voće ili povrće, ni tada recimo one koje su predstavljene SA, nikada nisam ni volela, a on je recimo kod mene direktno povezan sa poljem 6(zdravlja, bolesti). :)
Konkretno setila sam se Capella ima VE u Lavu i mnoge koje znam sa VE u Lavu koji vole čokoladu, marmeladu, slatkiše uopšteno, ne sve naravno, nisu gojazni SADA naravno. Uvek postoje aspekti koji ukazuju na preterivanje(90Ma ili JU). Ali eto setih se baš Capelle koja nije gojazna. Imam i ja zaobljene kukove, ali po meni to je odraz koji stari ljudi povezuju sa plodnošću. :)

Marlen
29-03-2011, 15:45
Sad kad nisam umrla, otvorim imageshack i neko zgodno dete ali nisam ja hahahahahaahahahaahah

Ja ne mogu da busim kasiku, jednostavno ne mogu.....

Jabuka je Ve, u 6. kuci, to najvise i volim...a suvo voce Saturn, volim i to, ali gojiiiii

Rakovima se preporucuje povrce i voce sa zutom ljuskom: paprika, krompir, bundeva, banana, ananas, kruska, grejp, limun.
Upravo to i volim...

Znate, treba i novaca za ovakve stvari...

ochajna domacica
29-03-2011, 16:08
Jabuka bi recimo meni odgovarala, ali je NE VOLIM, i mislim da je to posledica toga što je VE u Strelcu, pa neko egzotično da, a ono što mi je dostupno neeeeeee...naravno da se i samim "žvakanjem" poboljšava varenje, a ko je dobar za to ako ne jabuka? Recimo da najviše volim Delišes ili Green. E da, i mogu piti sok od njih, ali samim tim smo uradili da smo unele mnogo više od 1 jabuke. Opet SA - mrzi ga da žvaće, ali ja na primer, ne volim lekove, zatim sve te preparate za mršavljenje, jer to je trenutna kura, isto kao što bi držala dijetetski režim ishrane samo par nedelja u odnosu na čitav život.
Svakako da treba novaca, ali AKO si zdrava onda je dovoljno svoje zdravlje održavati. Možda ja samo vidim i štednju kroz ishranu i na taj način.
Kad si spomenula bundevaru, ne podnosim je, ali nikako. :) Za Škorpije kažu, prvo pomirišu ono ispred njih, mada sam ja to naučila da radim diskretno i neuvredljivo, često vidim to kod drugih Škorpija :D jaoj, i onda nas sve porede.
Potrebno je znati i krvnu grupu. Pa onda i kombinovati. Ali ono što sam kroz kartu otkrila je zapravo NIŠTA NOVO! Ono što nikada nisam ni volela, a imam nažalost dosta dobro pamćenje, terali su me. A znate kako se kaže: "Hrana u rukama mudrog je lek, a u rukama budale OTROV".
P.S.Slika je namerno stavljena kao PUCAČKA, da dokaže da mi je MARS U 5-oj :D xaxaxa, i hvala! :o

~Inače, jabuka je(opet zavisi koja) prepuna šećera, tako da nije ona bezazlena U VELIKIM KOLIČINAMA. Može da izazove i gojenje u kombinaciji sadrugim namirnicama(ali samo ona OK.nećeš crknuti, a ide i čišćenje tela).Dok s druge strane i reguliše kod ljudi mnogo toga. Ja sam je jela na silu posle treninga recimo. Inače padam, nizak šećer.

I Marlen, sa Marsom u Lavu, pa ti nikako ne smeš bezmesnu hranu. Po meni NIKAKO. E sad, to je moje iskustvo. Makar i ono s roštilja. Ne znam da li voliš jagnjetinu(bi trebalo), ali uvek znači mlado meso, zbog JU i zbog Me, sa kojima glradi aspekt. A roštilj, mislim jer je u Sunčevom znaku. Pozz

Mad Max
29-03-2011, 16:09
Rakovima se preporucuje povrce i voce sa zutom ljuskom: paprika, krompir, bundeva, banana, ananas, kruska, grejp, limun.
Upravo to i volim...

Znate, treba i novaca za ovakve stvari...Kilogram voća je jeftiniji od pakle cigareta ili od dvolitre koka kole,a o dvoliti piva i da ne govorim. Izaberite prioritete.

@domaćica: Ti marsa nisi disciplinovala nego izdrilovala i izdresirala. Svaka čast.

ochajna domacica
29-03-2011, 16:27
Kilogram voća je jeftiniji od pakle cigareta ili od dvolitre koka kole,a o dvoliti piva i da ne govorim. Izaberite prioritete.

@domaćica: Ti marsa nisi disciplinovala nego izdrilovala i izdresirala. Svaka čast.

Drill, Grill(pa kažem ja Mars je u 5, meso na Sunce :D, a u kombinaciji sa Devicom) ;) Ma biće dobro, kada se vratimo smao onom što nam prija. Ali činjenica je da društvo koje diktira tempo(kako kome) nas uvek skrene, tako da se pre ili kasnije nađemo u problemu. Ali imam problem kože lica, i to je recimo ono što se nalazi u izreci koju sam navela.

Mad Max
29-03-2011, 16:34
Drill, Grill(pa kažem ja Mars je u 5, meso na Sunce :D, a u kombinaciji sa Devicom) ;) Ma biće dobro, kada se vratimo smao onom što nam prija. Ali činjenica je da društvo koje diktira tempo(kako kome) nas uvek skrene, tako da se pre ili kasnije nađemo u problemu. Ali imam problem kože lica, i to je recimo ono što se nalazi u izreci koju sam navela.

Kad reče gril, upravo sam završio sa ritualnim tamanjenjem ćevapa i jedne punjene pljeske :D

Što se tiče društva i stvari koje prijaju - ukusi se menjaju. Kao mali baš sam malo što šta jeo a sada umesto hleba povrće (ili rižu), ne mogu da zamislim nedelju dana bez ribe, da jedem posle pola devet nema šanse ... Ne mora baš uvek da se sprovode neke drastične mere kao što je 'bušenje kašike' već ona zamena koju si pominjala ;)

ochajna domacica
29-03-2011, 16:50
Pa to "bušenje" kod mene ne radi. Recimo da sam u roku od nedelju dana izgubila NA VAGI 5kg., ali letnja sezona, mene tera na veću aktivnost, te sam jela samo roštilj, bez nekih dodataka, svežu salatu. Bez testa i testenina, ali ja često i zaboravim da jedem (mislim se imam zalihe, neće mi biti ništa i nije mi bilo, uprkos veoma aktivnom životu).
I kako kažu omiljen obrok Škorpija je sendvič s nogu. E to sendvič ima drugo značenje kod mene, ali to je ta zamena! :D

Marlen
29-03-2011, 19:22
Kilogram voća je jeftiniji od pakle cigareta ili od dvolitre koka kole,a o dvoliti piva i da ne govorim. Izaberite prioritete.

Ne pusim, ne pijem gazirano, jednu kafu dnevno popijem, doruckujem pahuljice....:D

A meso, moze rostilj ali retko, curetina mi je ok npr, pastrmka...

Ali opet problem...

Mislim da mi se i gutljaj vode zalepi na stomak ili... znate vec gde :)

ochajna domacica
29-03-2011, 19:29
Па ако узмемо у обзир да ти је Венера у воденом знаку, то значи и да свака храна која има висок ниво воде, даје склоност задржавању исте. Ето јабуке на пример биџ ти ја заменила са црвеним грејпом, кои избацује воду и веже само вишак масноће, али не треба и НЕ СМЕ се претеривати; такође ти је грожђе рискантно, због тога што има шећер..дакле таква воћа бих баш уносила максимално с резервом. Не кажем да је лоше за сваког. Само, због надутости знаш да није баш пријатно кретати се, те ствара неко ограничење..спава нам се и сл.
А то што се залепи "знаш већ где", није проблем, то се демолира на такав начин да пређе у оно "види, види":rolleyes: :o тако да немој кукати и бринути се око тога, само га претвори у свог сарадника ;) јер има много жена које не могу добити то што ти имаш, само гледај из другог угла.

Mad Max
29-03-2011, 21:17
Ne pusim, ne pijem gazirano, jednu kafu dnevno popijem, doruckujem pahuljice....:D

A meso, moze rostilj ali retko, curetina mi je ok npr, pastrmka...

Ali opet problem...

Mislim da mi se i gutljaj vode zalepi na stomak ili... znate vec gde :)Vode bi trebalo bar litar ipo dnevno da piješ. Što se ostalog tiče svaka čast!

Marlen
30-03-2011, 15:25
Hvala,

volim grejp i znam, trebalo bi vise vode.... ali lenstina sam :D

Jelena2012
30-03-2011, 15:38
E,ja vodu nikad ne bih pila,kao kamila sam :D popijem sad pa se setim za 7 dana :D nekako se teram da unosim tih 2l tecnosti na dan,posto ne pijem ni gazirano,ni sokove,samo vodu,al kad se setim :D

Marcipa
30-03-2011, 15:41
Vladar 2. polja mi je Sunce, a ljuto ama bas nikako ne volim, niti jedem. :S

ognjenka724
30-03-2011, 15:44
Ja ne razumijem to s vodom. Kažu da treba biti 2-3 l tekućine, a kad se osjeti žeđ da si već dehidrirao. I zapravo ljudi na silu piju vodu.

Zdrava logika mi ipak govori da treba piti kad si žedan. A one 2-3 l ispiru minerale i vitamine topive u vodi iz tijela.

Off je ali mi je zbilja to s vodom van pameti

Mad Max
30-03-2011, 15:55
Ja ne razumijem to s vodom. Kažu da treba biti 2-3 l tekućine, a kad se osjeti žeđ da si već dehidrirao. I zapravo ljudi na silu piju vodu.

Zdrava logika mi ipak govori da treba piti kad si žedan. A one 2-3 l ispiru minerale i vitamine topive u vodi iz tijela.

Off je ali mi je zbilja to s vodom van pameti

2-3 litre ako si u pustinji i težiš 90 kg, u normalnim uslovima to može da preoptereti bubrege. 1.5l do 2l je sasvim dovoljno.

Off je ali šta sad.

andjelikadepeures
30-03-2011, 15:59
shta ja da kazem kad zimi pijem 3-4l vode dnevno i to ne shto hocu, vec mi organizam trazi... a leti sigurno 5-6l, nekad i vishe... jedino tako mi bubrezi normalno rade, u suprotnom krecu bolovi...

sladjana
30-03-2011, 18:34
Mnogo dobra tema i odmah sam se dala proučiti sebe i uspela sam.
Ako gledamo gde je moja VE - I kuća u Jarcu - slatko obožavam, čokolade, kolači nikada ne odbijam.
II kuca u Vodoliji sa Uranom u škorpiji a Mo je u Ribama isto tu u II kući...ima li neko ideju šta bi to moglo da znači ?! Možda predstavlja moju mamu koja je izvaredna kuvarica a ja ne umem ni blizu da joj budem a to pokazuje uknještenu Ribu !!!

VI polje u bLizancima sa Ju - isto slatko . Verujem a i jeste tako da slatko ubija mene i da mi je to najveća opasnost ...
Asc je nekako balasn mene Ve je tu a i SO sve u Jarcu a Sa u VIII polju u lavu - lako skidam kile , lako ih dobijam. Daju mi disciplinu kada hoću...mada često imama oscilacije u 3-4-5 kilograma ...
POstoji povezanost Ve60MO, JU60Sa
Voda mi ne prija puno, nekako se često zadržava u mom organizmu. Više mi prijaju čajevi i sokovi, slano ne volim baš, čak ni ne solim niti dosoljevam išta pa makar bilo i neslano ...

ognjenka724
01-04-2011, 08:02
Jedan članak s Keplera na tu temu

http://rs.keplerunited.org/img/clanci/17%20Pravilna%20ishrana.pdf

Wicca
17-04-2011, 15:35
jel moze neko da baci pogled na moju natalnu i nadje uzrok mojoj ( nekadasnjoj ) anoreksiji i dugogodisnjoj vitkosti? nabildovala sam se i ugojila tek od svoje 20-te pa naovamo, do tad sam bila vitka ( tipa Nicole Scherzinger, Eva Longoria ) sto mi je smetalo ...

mozda moja anoreksija zbog Meseca,jer mi je to bilo vezano za raspolozenje ali... ne kontam kakve veze Mesec ima?

6 polja Ovan, Mars u Jarcu, vladar u sedistu puno treniram ali opet..oscilira..
jedino taj saturn 180 mesec ,bar kako ja vidim ali,nemoguce da smao taj jedan aspekt opisuje moju borbu da od vitke postajem onako...gradjena jako :p

mesec mi je vladr 9 u 9,pa opet,to je mozda bilo nesto da duhovnom,mentalnom nivou, VS osecaja vrednosti ( jarac deo druge ) .
vladar druge mi je jak jupiter,smao malo skorpijski jer je u osmoj... sta mislite,hocu li moci vremenom da postignem taj izgled koji zelim?

biriboza
17-04-2011, 16:34
Super tema! Vladar mog Asc je jupiter, slatko obozavam, zivjela bih na slatkisima, med jedem velikom kasikom! :) Uz to, obozavam sve vrste voca. Veliki sam gurman.
Venera mi je u 2. kuci u vodoliji, ali mi je vladar 2.kuce saturn. po tome, trebalo bi da sam pristalica tradicionalne kuhinje, sto svakako nisam, volim da eksperimentisem sa hranom. Volim i kiselo, jedem dugo, ostanem poslednja za stolom. Volim suvo voce - saturn.
Metabolizam mi je ok ako ne jedem tesku hranu, Mjesec mi je u vodoliji.
Slanu hranu nikako ne volim, nista ne dosoljavam, cak i ono sto je drugima neslano, meni zna da bude preslano. I pijem puuuuuno vode, bez obzira koje je godisnje doba. Ima li to veze sa tim sto i je Mjesec u vodoliji?

andjelikadepeures
17-04-2011, 17:10
Super tema! Vladar mog Asc je jupiter, slatko obozavam, zivjela bih na slatkisima, med jedem velikom kasikom! :) Uz to, obozavam sve vrste voca. Veliki sam gurman.
Venera mi je u 2. kuci u vodoliji, ali mi je vladar 2.kuce saturn. po tome, trebalo bi da sam pristalica tradicionalne kuhinje, sto svakako nisam, volim da eksperimentisem sa hranom. Volim i kiselo, jedem dugo, ostanem poslednja za stolom. Volim suvo voce - saturn.
Metabolizam mi je ok ako ne jedem tesku hranu, Mjesec mi je u vodoliji.
Slanu hranu nikako ne volim, nista ne dosoljavam, cak i ono sto je drugima neslano, meni zna da bude preslano. I pijem puuuuuno vode, bez obzira koje je godisnje doba. Ima li to veze sa tim sto i je Mjesec u vodoliji?

to sa slanim nema veze sa Mesecom u Vodoliji, jer ja uvek dodajem so...
a sa velikom kolichinom vode koju pijesh, mozda ima... jer i moja snaha ima Mo u Vodoliji i isto pije dosta technosti...

Kina
17-04-2011, 19:21
Extra tema! Kao bik naravno da volim da jedem, generalno ništa ne bih izdvojila, imam faze kada mi nešto više prija, nešto manje, mislim da se ipak na kraju sve svodi na recepciju Ve i Me (mešano) - kao vladar Asc-a.
Medjutim, itekako igra ulogu Devica na Asc-u, opterećena sam zdravom ishranom i brojanjem kalorija i ako malo preteram (kao što i umem i volim), odmah slede stroge restrikcije. Ne znam da li da računam Ve180Sa zbog obrisa, ali s obzirom da mi je Saturn najjača planeta u Natalu, onda mi je sasvim logično zašto mi post na vodi toliko prija. :)

Vojvotkinja
17-04-2011, 19:49
hoću li ja ikad smršati..tj. upristojit se...il sam osuđšena da dovijeka nosim ovaj tovar od sala, ka' Sizif kamen..
Ko će me izvuć -Mo u Ovnu, tr. Sa, nešto treće, ili ću vazda bit prasičko sa ovim Me u Ribama, i Blizanac na drugom stepenu otutašnog Bika?

Wicca
17-04-2011, 19:54
a ja postavljam pitanje kad cu se konacno ugojiti puno..

biriboza
17-04-2011, 23:22
to sa slanim nema veze sa Mesecom u Vodoliji, jer ja uvek dodajem so...
a sa velikom kolichinom vode koju pijesh, mozda ima... jer i moja snaha ima Mo u Vodoliji i isto pije dosta technosti...

Da, bas kao sto kazes, mislila sam na tecnost. :) A ovo za so sam rekla bez astroloskog utemeljenja, ne znam sa cim da povezem, znam da je mars odgovoran za slano.

Mad Max
18-04-2011, 00:33
Počinjem da verujem da sarma i musaka imaju neke veze sa desetim stepenom škorpije ili dvadeset prvim stepenom ovna ...

bejbi
18-04-2011, 01:35
Wicca, mogla bi da se ugojis sad, dok je jupiter u ovnu i do kraja godine dok pravi trigon sa tvojim drugim poljem i kasnije tvojim mesecom.

Ja na primer, uvek jedem raznovrsno, slatkie grickalice. Onda sam zbog saturna iz drugog bila 3 godine vegetarijanac, sad sam na low carb ishrani vec godinu dana. I taman krenula da odustajem i otkriju mi neku bolest i ne smem jos uvek nista da jedem. Samo meso i povrce. Inace sam super kuvarica. Sve znam da spremim.

nikor.rs
18-04-2011, 21:39
Ja se evo 28 godina borim sa kilazom, imam cudnu gradu,jake butine,,ufff treniram tri puta nedeljno i ne dam se,rezultati su vidljivi,,samo me zanima hocu li ikada izbaciti ovo salo i barem na kratko biti vitka....

skorpijica
19-04-2011, 17:58
Izvor: www.forum.hr

• Iako je anoreksija bolest "novijeg doba" jer u njoj ima puno faktora koje potiče okolina, mediji i današnji izopačeni sistemi vrednovanja u životu, ono u čemu se stručnjaci slažu je to da je anoreksija psihički problem tj. da su u igri psihološki čimbenici. Dakle, anoreksija se "odrađuje" fizički (odricanjem od hrane), a u pozadini tog čina je ustvari psihički problem. Kako se u astrologiji odnos prema fizičkom tijelu i bolesti tijela gledaju kroz 6. polje, a psihičko zdravlje kroz 12. polje….osnova ove bolesti je na osi 6. polje - 12. polje.

• Nadalje, anoreksija je poremećaj prehrane. Osoba sebi uskraćuje hranu, svom organizmu životnu snagu. Anoreksičari su depresivni i imaju suicidalne misli, a krajnja točka ove bolesti je smrt fizičkog organizma. Zato je druga os koja je istaknuta kod anoreksije os 2. polje - 8. polje, posebno kod individua koje su sklone uništavanju i suicidu usljed anoreksije.

Dakle, što se tiče osi… dvije osi su naglašene. A glavni problem je na osi 6. polje-12. polje. Kako anoreksičari pokazuju izuzetnu neflesibilnost i ustrajnost ova polja se vezuju uz fiksnost, tj. fiksne znake.

Planete koje su kod anoreksije istaknute:
• Kako je anoreksija bolest suprotna pretilosti, temeljna planeta koja opisuje odricanje, ukidanje, restrikciju, mršavost i asketizam jest Saturn.

Saturn u 6. polju cenzurira ishranu, gladuje, izdržljiv je i strogo kontrolira namirnice. Posebno je striktan Saturn u djevici koji je promišljen, efikasan, puno pažnje poklanja detaljima, depresivan i sklon probavnim problemima. U znaku raka je također znakovit. Konjukcija Saturn/Merkur u ovom polju je vrlo slična principu Saturna u djevici, vrlo je sustavna i skeptična (posebno zbog toga što je kriticizam princip Merkura znaka djevice, Merkur broji kalorije, on je simbol ponavljanja). Također.. u osnovi anoreksije je poremećeno doživljavanje vlastitog tijela pri kojem se tijelo koristi kao objekt vrednovanja same sebe (Merkur/Saturn – vrednovanje). Ako se konjukcija nalazi u 12. polju onda je problem puno teži psihički i više poprima oblik psihičke opsjednutosti….teže se dijagnosticira uzrok i teže liječi.

• Anoreksičari obično dolaze iz obitelji koje imaju visoke zahtjeve glede njihovih dostignuća, često traže savršenstvo, služeći se prisilom u mnogim vidovima života. Osoba koja pati od anoreksije ima nisku razinu samopoštovanja i osjeća se nedostojna ljubavi. Dakle, ključne riječi su: poremećeni odnosi unutar obitelji, nedostatak samopoštovanja i oblik prisile. Astrološki ovo opisuje odnos između dva tijela: Mjeseca i Saturna.
Mjesec je simbol osjećajnosti, on predstavlja duševno stanje, ali i porodicu. Mjesec koji bih izdvojila je onaj u znaku djevice, poznat po "apotekarskom" pristupu i skromnosti. On opisuje inzistiranje na detaljima, nedostatak samopouzdanja, sklonost brizi i nervozi iznutra kao i interes prema ishrani. Mjesec pokazuje i navike u vezi hranjenja i gutanje hrane, a onaj u znaku djevice je vrlo odmjeren. Mjesec u jarcu je također sklon odricanju, škrtosti i mračnim "osjećajima". Saturn predstavlja oblik prisile, sputavanja i odricanja, a mjesto u natalnoj karti koje zauzima Saturn je mjesto ograničenja. Zato je za anoreksiju ključan Saturn u 6. polju koji je asketa prema fizičkom tijelu, zabrinut za zdravlje i uskraćuje. Ako je Saturn u 12. polju to je psihički problem teži, jer je osoba zatvorena, osjetljiva i prepuna crnih misli.

Dakle najvažniji je odnos između Mjeseca i Saturna općenito, a pojačava ga smještaj na relaciji 6. polje-12. polje (i znacima djevica/riba). Od aspekata su napeti: konjukcija, kvadrat i opozicija:

Konjukcija Mjeseca i Saturna općenito donosi potištenost i kritički duh. Ako se poveže s anoreksijom (nalazi u 6. polju) nosi jak kriticizam usmjeren na ishranu i odnos prema tijelu, jaku brigu oko načina ishrane, ali i bolest. Posebno je naglašeno ako je 6. polje u znaku djevice jer onda "sebe kori kritikom" kroz ishranu. Kvadrat Mjesec/Saturn je vrlo napet aspekt koji se očituje kroz oblik straha od života, nepovjerljivost, borbu i odricanje (napet odnos na relaciji osjećajnost -samonadzor). Dok opozicija naglašava obiteljske probleme koji stvaraju u osobi manjak samopouzdanja i osjećaj žrtve. Zato u anoreksiji ne pomažu uvjeravanja i dokazivanja, prijetnje ili molbe, davanje usporednih primjera ili kažnjavanja jer to osoba već sebi radi kroz napeti odnos Mjesec/Saturn na ovoj osi (više pomaže promjena ponašanja u obitelji, pravovremeno primijetiti promjene u prehrani).

• Anoreksičar nema kontrolu ni nad kojim segmentom svoga postojanja, osim nad vlastitim tijelom koje doživljava kao bojno polje između sebe i svoje okoline, te joj osjećaj kontroliranja tijela daje osjećaj da kontrolira svoj život. Zato treba pogledati i odnos Saturna iz 6. polja s Suncem (životna energija). I Pluton (opsjednutost).

Evo još na kraju sažetka da se lakše snaći:
• Anoreksija se gleda na osi 6. polje-12. polje.
• Anoreksičari skloni suicidu imaju napetu os 2. polje-8. polje.
• Fiksna kvaliteta na vrhovima ovih polja pojačava ustrajnost.
• Saturn se prvi promatra jer pokazuje gdje se osoba ograničava. Pa je ključan Saturn na osi 6. polje - 12. polje.
• Napeti odnos Mjesec/Saturn pokazuje psihičku osjetljivost, poremećen duševni svijet i nemogućnost kontrole.
• Fanatizam koji prati ovaj poremećaj naglašava se ako je neka od bitnih planeta u napetom aspektu (i konjukciji) s Plutonom ili vezana za znak scorpiona.
• Ritualnost koja prati ovu bolest je vezana uz princip djevičanskog Merkura, a Merkur uz Saturn daje tri "s"... sustavnost, sitničavost i striktnost.

Ako osoba u natalnoj karti ima pokazatelje koji navode na problem poremećaja prehrane u obliku anoreksije, onda naravno tranziti te točke aktiviraju. Saturn prema postu, a Jupiter prema neumjerenosti. Uran može biti nagli okidač u obliku neke stresne situacije koja naglo pokrene ovaj mehanizam

uuuuu ja imam ovaj napet aspekt meseca i saturna, na svu srecu pa mi nije u 12 kuci iako je saturn u 6k
samo mi tesko pada kad u tekstovim avidim da pise za kvadrat ove dve planete da donosi bezosecajnost, ja nisam takva ne, to ne prihvatam nikako
ali sto se tice ovog opisa ima istine ja nekad bice malo glupo ali i volim da se osecam gladno ali to je da volim da me hrana ne opterecuje ..tj da se osecam oslobodjeno tad sam sama sebi laksa i bolje radim dnevne stvari ..ali samo pod uslovom da nisma ono bas gladna kad sam jako nervozna ...ma cudno je to objasniti razumece me valjda neko ko ima ovaj kvadrat ma gde god mu bio
a volim da jedem pomalo stalno jer tad nema opterecenja i tezine koju hrana nosi :)

Uranus_princes
19-04-2011, 20:06
Hm,na vrhu drugog polja mi je Skorpion,pa samim tim volim da jedem.Vladar Skorpiona je Pl,koji je meni u prvoj kuci,pa mi je hrana veoma vazna.Buduci da je Mars suvladar Skorpije,a simbolise kiselo-meni najdrazi okus je upravo taj.N vrhu moje seste kuce je Ovan,koji simbolise sport,istaknutu fizicku aktivnost,sto je opet tacno -jer se godinama bavim fitnessom i jako mi je stalo do zdravlja.E sad,omiljena namirnica mi je meso :) buduci da je Skorpija predator i da jede zivotinje manje od sebe,da li to mogu da gledam kroz nju(vlada mojom drugom kucom)?

ognjenka724
20-04-2011, 07:25
Kažu da VE pokazuje što voliš jesti, tvoja je u jarcu, a jarac simbolizira životinje s rogovima i kosti.

Pa je meso koje voliš jesti možda teletina, kozletina, junetina... ili meso divljih rogatih životinja (vladar SA u vodenjaku) i možda voliš meso uz kost

Uranus_princes
20-04-2011, 10:06
Kažu da VE pokazuje što voliš jesti, tvoja je u jarcu, a jarac simbolizira životinje s rogovima i kosti.

Pa je meso koje voliš jesti možda teletina, kozletina, junetina... ili meso divljih rogatih životinja (vladar SA u vodenjaku) i možda voliš meso uz kost

Bravo Ognjenka :D

sladjana
20-04-2011, 17:00

Moja Ve je isto u Jarcu a ja baš nisam ljubutelj mesa, pogogoto ne rogatih ...više volim piletinu , ćuretinu i od svinskog - krmenadle....

Uranus_princes
20-04-2011, 17:35
Ja obozavam meso i tjesteninu,a od okusa -kiselo i slano :) Bez slatkog bih mogla zivjeti,ali bez mesa i tjestenine -ne :D Hvala Bogu na Ve u Jarcu,pa se ne debljam,inace kolika bih bila :D

nymeria
31-07-2012, 23:35
Ima logike ovaj prvi post...Meni je vladar 2. Mo, a pritom je on i vladar ASC i na ASC je, i to u sedistu pa sve njegove aspekte poprilicno ozbiljno shvatam...radi opoziciju na Ju koji je u padu (znaci MO-slano protiv Ju koji predstavlja slatko)
Ja slatke stvari stvarno obozavam ali sam od nedavno saznala da moram da ih izbegavam zbog zdravstvenih problema-bio mi je bas ugrozen gastrointestinalni trakt :(

E sad kazu da i Ve govori o ishrani a moja bas nije najsrecnije postavljena...ranije sam bila bas izbirljiva sto se tice hrane, imala sam poprilicno jednolicnu ishranu (meso-testo-slatkisi), pa ne znam da li znak Jarca moze govoriti o toj jednolicnoj ishrani...sad se trudim da jedem uglavnom meso, voce i povrce i donekle uspevam u tome :)

AutumnFlower
01-08-2012, 00:32
Moja Ve je isto u Jarcu a ja baš nisam ljubutelj mesa, pogogoto ne rogatih ...više volim piletinu , ćuretinu i od svinskog - krmenadle....

Takodje imam Ve u Jarcu, ali ja bas ne volim meso zivine... Mada, problem je to sto ja imam fobiju od ptica i nema apsolutno nikakve veze s ukusom.

Kozje meso se ne bih usudila da probam, prema tim zivotinjama imam poseban odnos i to je za mene prosto nesto sto se ne jede i grizla bi me savest. Isto tako dozivljavam i konje.

U mojoj ishrani dominira riba, povrce-narocito zeleno poput zeljas, spanaca i blitve, a veliki porok su mi kafa i slatkisi. Volim i testeninu, ali izbegavam.

Ja obozavam meso i tjesteninu,a od okusa -kiselo i slano :) Bez slatkog bih mogla zivjeti,ali bez mesa i tjestenine -ne :D Hvala Bogu na Ve u Jarcu,pa se ne debljam,inace kolika bih bila :D

Kod mene suprotno, nikako da ostavim slatkise, iako se uporno trudim. Cokoladu i sladoled mogu u svako doba. :o

Nemam probleme s kilogramima, ali imam jake bokove (i zadnjicu nazalost) i samo tu dodajem. Bas sam klasicna kruskica. Stomak uvek ravan i struk ne prelazi 60cm kad sam najdeblja, ali zato bokova nema sanse da se resim. Verujem da je to uticaj Strelcevskog elementa, a Jarac sve drzi u nekim prihvatljivim granicama.

Mada, imam ja Mo0Ve u Jarcu u 4, i Asc Vaga, pa mozda i otud obline u donjem delu... :D Pored toga sto sam Strelac.

andjela
01-08-2012, 01:35
Ja n.p.uopste ne volim meso...retko kada ga jedem...Nekako mogu te preradjene -oblike-cajna,prsut,ali konkretno pecenje,ribu,i ostalo...slabo.Mada,ponekad mogu...ali retko kada.Jedino piletina mi ne smeta...

Najvise volim povrce,i nikako ne volim grickalice,tacnije-vise volim kuvanu hranu,supe,corbice,itd.Slatkise volim,ali hvala Bogu ne mnogo...

Ujutru inace obavezno pijem caj,pa i sada u sred leta...Mleko,sa druge strane,ne podnosim.

Za dorucak leti imam obicaj da naseckam svega-paprika,paradjz,krastavac,luk,cak i ljute papricice malo,i to tako sa sirom obozavam...

Skoro nikada ne jedem brzu hranu...i cak nameravam na silu da pocnem da konzumiram med,mleko,da -uvedem-jos neke cajeve u opticaj,i tako...

Imam super kilazu,ali stvarno samo slusam svoj organizam,i jedem koliko mi je potrebno-ni vise,a ni manje...

milupino
18-09-2012, 21:36
i nije da sam debeljuca ali sam sklonija gojenju oduvek.....meni je vladar drugog venera pa sam sladokusna pogotovo otkad sebi sama reziram nacin ishrane.....ranije je majka uvek mesala svoje prste oko toga sta mi je korisno i time mi se rusio apetit....sad unosim hranu koja mi najvise prija.....i do pre dva meseca se nisam mogla zaustaviti kad krenem da jedem.....jela bi prilicne kolicine,i redjala jedo po jedno nebitno da li je slano pa onda kiselo,a moglo je posle toga doci i slatko i td:p :p :p bese Ju u biku i pravio je 120 sa Mo,a kako je dispozitor istog Ju Ve koja vlada II ....e sad sam tezinu svela na 8kg nize....takoreci krenula sam sa mislju da zelim zdravlje i da cu uciniti za pocetak sve sto se moze i sad sam sigurnija da zelim kvalitetniji zivot za sebe,idem s onim sto je dostupno i prija mi da vodim racuna o ..... imam utisak da su mi se stvari pocele menjati sa prelaskom tranzitnog Ju u blizance i sek.Mo u jarca ....

danica_91
18-09-2012, 21:46
kod mene je vladar 2. polja Ju, znaci da mnooogo jedem :D
i Ju0Ve0Ma...e sad, ovako, ja jedem mnogo i brzo, to je mozda Ju i Ma, i volim da jedem mnogo to je i ova Ve :D mada, slatko mi nije toliko bitno, najvise volim meso, pa hleb i testenine ostale, volim i voce, povrce vec manje...posto je Ve0Ma0Ju u lavu onda se mozda tu vidi da volim meso, ako lav voli meso, mada volim i ribe i lignje i pecurke, ma svasta nesto :)

bas sam gurman :D

kilaza varira, nikad nisam bila debela, ali sam imala periode kad sam bila punija i moram da pazim da se ne gojim jer mrzim kad se gojim, oduvek sam patila da budem mrsava, a bas mrsava nikad nisam bila, to mi ne ide...e sad, iako toliko jedem, a to je mnogo, ipak treba da budem srecna sto dobro izgledam, to je mozda ovaj Sa, sto sve opozicionira pa mi pomaze mozda da nekako sve to nestane
jer moje drugarice mi sve kazu da jedu mnogo manje od mene i da treba da budem srecna sto sam ovakva s ozbirom na to koliko jedem :D

ali trudim se da se hranim zdravo, sad sam i hleb i testo i slatko izbacila od pre nedelju dana i vec smrsala 2kg...ide mi brzo kad hocu da smrsam...ali mrsava nikad necu da budem, jer mi gradja to ne dozvoljava :)

imam jos jedno pitanje, sta predstavlja kafu??
ja sam bas bas zavisnik :D

Rabiosa
18-09-2012, 22:01
drugo polje počinje u ovnu, vladar mars u trećoj reklo bi se da volim da jedem brzo u hodu ali nije tako.
volim da jedem životinjske proteine iliti meso , povrće, salate, neko voće i da ne zaboravim slatkiše - to je valjda do meseca u vagi.

danica_91
18-09-2012, 22:06
drugo polje počinje u ovnu, vladar mars u trećoj reklo bi se da volim da jedem brzo u hodu ali nije tako.
volim da jedem životinjske proteine iliti meso , povrće, salate, neko voće i da ne zaboravim slatkiše - to je valjda do meseca u vagi.

pa veci deo 2. polja je Ve...sto i jeste slatko :) a ni brzo :) mada Ve jeste u ovnu...ali trebalo bi da si mrsava, jel?

imam drugaricu koja ima Ve u ovnu ali Ju u opozicii sa njom, i jos Ju na asc i uvek se mucila sa kilazom, bila uvek bucka...i krupnije gradje, ali vrlo niska...

e sad, ali tvoju Ve napada i Ur...trebalo bi da si mrsava, m? :)

Rabiosa
18-09-2012, 22:13
pa veci deo 2. polja je Ve...sto i jeste slatko :) a ni brzo :) mada Ve jeste u ovnu...ali trebalo bi da si mrsava, jel?

imam drugaricu koja ima Ve u ovnu ali Ju u opozicii sa njom, i jos Ju na asc i uvek se mucila sa kilazom, bila uvek bucka...i krupnije gradje, ali vrlo niska...

e sad, ali tvoju Ve napada i Ur...trebalo bi da si mrsava, m? :)

Nisam više mršava sada sam taman.