Kompleksi [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Kompleksi

zvjezdica
20-03-2011, 20:00
Evo, neznam je li to do tr. SA kroz 12 polje ili čega, ali u zadnje vrijeme sam često u fazama depresije. Nezadovoljstvo imam natalno u karti: stelij u 12. - svi mogući strahovi pa dodatno Mo u djevici-vječito analiziranje i sumnja u sebe. A ono najgore: vladar MC-a je SO u vagi u padu i još u 12. kući sakriveno...

Komplekse više ni ne brojim. JU na MC-u me izvlači pa ljudi uvijek imaju bolje mišljenje o meni nego ja sama, ali to mi ne znači mnogo kad mogu sama sebe da totalno ubacim u depresiju.

Ne smeta mi uopće to što sam niska. Nikad mi nije smetalo, no godinama imam trbuščić i nabijene ruke i to nikako ne mogu skinut. JU kvadrira ASC, pa nije ni čudo. I sve to nekako podnosim. No prije nekoliko dana sam se vidjela na tv-u i plakala sam sat vremena jer sam izgledala tako debelo da više nisam mogla povjerovat nikome da u stvarno sti tako ne izgledam.Još mi je majka rekla:da strašno si ispala debela.

Možda nekome zvuči glupo ovo što govorim, ali meni zaista taj manjak samopouzdanja u životu jako smeta i ne znam da li ću ikad to prebrodit.
Što je zapravo i najčudnije jest činjenica da me ljudi zbog mog rada i mišljenja dosta cijene, a ja sebe često ne mogu ni smislit. Mnogo puta mi dođe da obučem štikle, ali si igzledam šljampavo u njima pa obujem patike.
Neznam. Ako netko ima neki savjet u astrološkom smislu kako bi to sa godinama mogla promjeniti.

I naravno, tema je otvorena za sve ljude koji imaju neki problem u vezi kompleksa pa da zajedno pogledamo u čemu je problem i kako se može neki aspekt ili položaj planete preokrenuti na dobro. :)

Vojvotkinja
20-03-2011, 23:22
ta sam..puna sam onih kompleksa niže vrijednosti..nesigurna, samokritična, totalno nezadovoljna sobom...

Beba977
21-03-2011, 09:41
niko nije potpuno siguran u sebe,ima momenata kada nam se cini da smo najbolji,najlepsi,a opet ima i takvih kada se mrzimo,mislim da je sve to od raspolozenja...

nedda
21-03-2011, 10:08
Kompleksi, da bi bili trajni - moraju biti vezani za nesvesno. Dakle, za 12. kucu, i vodene znakove, posebno ribe - da bi bili vezani za emocije.

Kompleksi mogu nastati iz dve osnove: ili nesto stvarno lose radimo - i, i pored osecaja krivice, tuge, ne mozemo da promenimo. Na primer, bucmasti smo, i dalje jedemo stalno gluposti. I to nas stalno muci i koci. To nije kompleks u pravom smislu reci, i, da bi doslo do razvoja, covek mora napraviti 'eksperiment' i videti da li ce se osecati bolje ukoliko promeni to sto vodi tom nedostatku koji vidi kod sebe. Kada takav eksperiment napravi, najcesce se stvari toliko promene - da ni on sam ne moze da prepozna kakav je bio pre.
Ovakvoj vrsti 'kompleksa' najcesce pogoduju planete u izgonu/padu.

Druga vrsta kompleksa je ona kod koje osoba zivi u skladu sa simbolikom planeta, ali nesto joj stvara osecaj razocaranosti u sebe. To cesce daju jace planete koje su tesko uskladive.
Na primer (ovo nije detaljna analiza, samo je primer), kod Zvjezdice - imamo vladara Asc-a - marsa u osmo polju u blizancima koji bi trebalo da tezi atletskom, energicnom(mars), mladolikom (blizanci), zavodljivom (osmo polje).
Medjutim, zvjezdica je u ovom periodu zivota svoja venera, koja je u vagi, u polju svoje egzaltacije. Venera u vagi nije sklona preterivanju kao ona u biku, ali posto je u kuci riba, ima slucajnu egzaltaciju - te njen princip jeste sirenje, primanje. Tome posebno pogoduje sekstil sa jupiterom (koji nije bas jak, ali postoji), i kvadrat sa saturnom - koji mozed voditi izbegavanju skrtosti u bilo kom smislu, pa i prema sebi.
Mars i venera su u trigonu. Njih je moguce uskladiti, ali u ovom slucaju, i u ovom periodu to su tesko uskladive teznje.
I nastaje nezadovoljstvo,tim pre sto je venra vladar 7. polja - onako kako ocekujemo da nas vidi 'drugi'.
(treba li skrenuti paznju na to da je venera u kvadratu sa neptunom - pa mozda zvjezdica i preteruje malo u tome koliko je to ekstremno? ;))

Jedini lek za ovakav kompleks je razdvajanje i preusmeravanje energije. Ovako jaku venru ne treba trositi u nesvesnim previranjima....treba naci nacin da se sa njom izadje zaista u javnost.

Najtezi korak u tome je prelazak preko kvadrata sa saturnom, koji je, verujem i doprineo njenom zatvaranju. Dakle, nesvesni strahovi u vezi odbacivanja (saturn) drustva (3. polje), prestanak intelektualizacije (da bi se venera oslobodila merkura, koji i ovako nije olicenje objektivnosti tu gde je postavljen), i trosenje energije na rad, bez straha od neuspeha.

mini_mimi
21-03-2011, 13:41
niko nije potpuno siguran u sebe,ima momenata kada nam se cini da smo najbolji,najlepsi,a opet ima i takvih kada se mrzimo,mislim da je sve to od raspolozenja...

slazem se..ja sam inace extremna,pa se sve to desi u roku od 2 h :D

zvjezdica
21-03-2011, 20:16
ta sam..puna sam onih kompleksa niže vrijednosti..nesigurna, samokritična, totalno nezadovoljna sobom...
Sad sam pogledala tvoj natal i vidjeh SA180MO, vjerujem da ti je teško sa ovim aspektom, dodatno što je MO u ovnu pa je poprilično svojeglav i sam sebe kad ubjedi da je loš onda teško da ga se može razuvjeriti...

Dodatno gledam tebi je vladar asc,zapravo ME u 10. polju u ribama-u ribama se ne osjeća dobro i ova konjukcija sa MA kao vladarom 12. - daje to nezadovoljstvo i strahove...Neznam, imam utisak da ti misliš da te ljudi neprestano drže pod objektivnom i seciraju sve što napraviš kao loše...

A ja ipak mislim da si ti dosta zanimljiva i lijepa na svoj način, MC u vodoliji i tu još VE :)

Imam dojam zbog MO u ovnu koji ima opoziciju sa SA i sa vladarom 8. JU, da ti sama sebi pobijaš svoju zavodničku stranu,svoj seksipil...

@Nedda, istina je da taj kvadrat sa Saturnom radi probleme...zaista misliš da ću jedog dana postati ismbolika ovog MA? :)
Inače, baš zbog tog kvadrata Saturna u 3. radim često poslove vezane sa komunikacijom, začudo odlično mi ide to...ali na emotivnom planu učim da iskazujem emocije (VE90SA)...
Problem je i ovo SO u padu i još u 12. u mraku...Inače, koincidencija je da ne volim svjetlo i da se najlijepše osjećam u mraku...Ali mislim da su i to opet kompleksi.

Što se tiče generalno za komplekse pretpostavljam da gledamo Sunce, Veneru i Marsa kao pokazatelje muškog i ženskog principa i vladara ASC...

dunja2501
21-03-2011, 20:37
Ja imam jedan kompleksic, ne gledam na to kao na nesto jako ruzno jer je to nesto sto mi je spasilo zivot...imam oziljak na stomaku koji je bas vidljiv, volela bih da ga nemam al sta sad:) ... mozda jednog dana odem na plasticnu operaciju hehhe :) ...taj moj kompleks se obicno javi leti kad je sezona kupanja, plaze itd :)... inace, nemam problem sa samopuzdanjem, zaista sebe cenim i volim...al eto jedina stvar koju bi menjala kod sebe je taj oziljak :D ...vidi li se i to u natalu(mislim na oziljak...operacija je dosta vidljiva kroz 12-tu kucu)?

zvjezdica
21-03-2011, 20:51
jel to bila operacija crijeva?

Operacije gledamo krzo 8. polje...i mars...e ti imaš VE0MO0MA...VE je vladarica 8 polja (opasnosti,operacije),MO je vladar 6. polja (zdravlje,crijeva,stomak), mA je inače nož...u ribama-moguće jaki anestetici ili čak nekako da je čudno došlo do toga, nejasno...

dunja2501
21-03-2011, 21:00

Operacije gledamo krzo 8. polje...i mars...e ti imaš VE0MO0MA...VE je vladarica 8 polja (opasnosti,operacije),MO je vladar 6. polja (zdravlje,crijeva,stomak), mA je inače nož...u ribama-moguće jaki anestetici ili čak nekako da je čudno došlo do toga, nejasno...

Da, bila su u pitanju creva...dosta teska operacija...i nije se znalo kako je doslo do toga, s obzirom da nije bilo genetskih predispozicija.
U pravu si da su operacije 8 polje, ja pobrkala sa 12-tim jer sam se i u tome pronasla...u toku zivota sam dosta boravila po bolnicama...znaci moj oziljak se konkretno vidi kroz VE0MO0Ma, ako samdobro shvatila? :)

sahadow452
22-03-2011, 13:48

Operacije gledamo koroz 12 polje,jer bolnica je zatvorena institucija, jos ako je tu i mars,definitivno ce doci do operacije..ako je u dvojnom znaku onda parni organi...svaki znak vlada odredjenim delom tela...
ako se poklope 12 i 6 kuca...onda se prica zaokruzi...
kroz 8 kucu se vise gleda porodjaj

mirab
22-03-2011, 15:46
Operacije se gledaju kroz 8. polje, znak Skorpije i planetu Mars.Ako se to nadje u 12.kuci onda se moze reci da ce se boraviti u bolnici zbog operacije.Sama 12. kuca ne oznacava operacije vec boravak u bolnici.Ja imam Mars u Raku u 8. kuci ali do sada nisam imala operaciju; ne zna se tokom zivota koji moze da potraje moze doci i do toga, to niko ne zna.

Dreamer
22-03-2011, 15:55
E veselja li, meni 8. polje u skorpiji i tu mi ve i pl, imam dakle dobre sanse za neku operaciju...Mada mars mi je dobro postavljen, kao i pluton, imaju fine aspekte tako da pretpostavljam da bi ishod operacija trebao biti dobar

sahadow452
22-03-2011, 16:54
Operacije se gledaju kroz 8. polje, znak Skorpije i planetu Mars.Ako se to nadje u 12.kuci onda se moze reci da ce se boraviti u bolnici zbog operacije.Sama 12. kuca ne oznacava operacije vec boravak u bolnici.Ja imam Mars u Raku u 8. kuci ali do sada nisam imala operaciju; ne zna se tokom zivota koji moze da potraje moze doci i do toga, to niko ne zna.
Pa operacija se mora obaviti u bolnici...recimo ,moja prijateljica je u podznaku strelac,6 polje u blizancima mars...12 polje skorpija...mesec u devici,a 8 kuca rak....oba deteta je rodila carskim rezom...

capella
22-03-2011, 17:25
Pa operacija se mora obaviti u bolnici...

ali zato boravak u bolnici ne mora ukljucivati operaciju i stoga ne spadaju pod istu kucu

oepracija je VIII, bolnica XII

zvjezdica
22-03-2011, 18:51
Kao što rekoh, 8. su operacije, Mars je nož,ožiljak itd...12. su zatvorene ustanove i bolnice. Mnogo je razloga zašto osoba biva u bolnici, često to uopće nije zbog nekog zahvata.

Primjer ja imam stelij u 12, stim i SO u padu, i dosta sam vremena provela u bolnici zbog problema sa cirkulacijom, nesvjesticama i cistama na jajnicima..sve je to opisano kvadriranim stelijem od SA.

Imala sam i operaciju(MA u 8. polju) na ruci (blizanci),i imam 2 ožiljka(MA) na ruci.

No tema nisu operacije, pa bi bilo dobro da nastavimo o kompleksima :)

majabl
22-03-2011, 20:16
e...pa ja imam problem da sam prestroga prema sebi...a i prema drugima..to mi je jednom psiholog rekao...meni nista nije dovoljno dobro pogotovo sta ja radim... i recimo ne smijem proci kroz kafic, jer svi sjede, pa kao gledace me..ili ako mi se neko svidja ne mogu progovoriti s njim..a inace se volim pokazivati..ali kad stvarno treba..ja se bas bas prepadnem...:):):)a to je ovaj ne koji je na mc, ali u jarcu...pa se tu ne osjeca dobro, a mc je u strijelcu..a ne ima 90 ju...pa i od tog.a samo ne na mc....pa ne znam kao bih se predstavila..pa tu jos i uran koji ima 180 sa ma i mo...pa su to ti kompleksi jer je ur vl 12..a tio sve tesko ponosim jer je tu i sa koji ima 0 sa ur 0 sa mc i 180 ma i mo...a kako bi vise kompleksa..:):):)

Wicca
02-06-2011, 01:19
Mo I Sa kao prvi? znam da je to bilo lako,ali,prvo mi palo na pamet. saturn bih bas vezala za komplekse, i mozda pluton jer je extrem, u smislu d aon moze dati opsesivnost, pa i preteranu opsesivnost spoljasnjoscu, da ''utolis'' zedj koju imas,jer si iznutra nesrecan..iako ako je Pluton u pitanju on to ne dozvoljava,ne daje ti luksuz da nosis maske, pre ce razbiti i ogoliti taj orah dok nista ne ostaje da ti stvori snagu,on nema neku milost...videla sam natal jedne devojke koja pati od kompleksa, niskog samopoudanja koji kompenzuje tako sto sili sebe i glumi laznu aroganciju..ne secam se celog natala samo da je vaga-skorpija, sa venerom u lavu,mesecom u ovnu

mozda lose aspektovan neptun,iluzije

ako neko zeli,ja sam jedno vreme imala neku malu...opsesiju izgledom,pa ko ima volje da vidi odakle je to doslo,nek izvoli

bejbi
02-06-2011, 09:15
Iako imam dosta stvari kojima se bavim i drugi mi kazu da lepo izgledam, ja to ne vidim. Samo se trudim da se intelektualno ostvarim, da li je pisanje ili astrologija ili citanje knjiga,eventualno crtanje ili fotografija. Cak mi nista ne znaci kad mi kazu da sam lepa, ja kazem na to da mi je kompliment kad mi kazu da sam pametna a spoljasnjost je samo ljuska. Inace nesigurna sam u sebe i stvarno nemam samopouzdanja. I ne znam kako to da promenim, ali mislim da kad zaradjujem i kad budem zavrsila fakultet da ce to doci na svoje. Kad se srede taj saturn i mesec.

majabl
02-06-2011, 09:41
ne kad smo kod samopouzdanja nikad ga necu imati mo180 sa..i ne kao vl asc u aspektu sa skoro svim planetam,,,nemam predstavu o sebi.a i kad imam nikad anisam sama sebi dovoljno dobr..koliko gdo ljudi nesto govorili..meni to smijesno...:) :) :)

Bosnian GirL
02-06-2011, 09:55
ne znam meni je sve bezveze, evo nekad mi dodje a to je cesto kao bas sad da sam bezveze, ne osjecam neku energiju ne vidim ni u cemu smisla osjecam se kao najgora osoba na svijetu. Prije sam mislila ako mi se sta desi da to nisam ni zasluzila al sad kazem tako ti i treba to si sve zasluzila sve sto ti se desava sama si kriva jer sve se vraca sve se placa.

http://tinypic.com/view.php?pic=2qkrp5x&s=7

andjelikadepeures
02-06-2011, 10:51
chime se sve vi opterecujete... qq... daleko sam od savrshenstva, ali nisam sklona da sebe muchim zbog toga, lepota i jeste u razlichitosti. kome sam gotivna gotivna sam, kome nisam, mogu da sijamko sunce, taj me voleti nece.

majabl
02-06-2011, 11:00
chime se sve vi opterecujete... qq... daleko sam od savrshenstva, ali nisam sklona da sebe muchim zbog toga, lepota i jeste u razlichitosti. kome sam gotivna gotivna sam, kome nisam, mogu da sijamko sunce, taj me voleti nece.

e to ja sad sebi ponavljam...:) :) :)

kosmopolita
02-06-2011, 11:02

:thumbsup: slažem se sa tobom Anđo.

swiss
02-06-2011, 11:30

Tacno Andjelika tako.....danas se slazem stobom podpuno i to 1000%...ko me nece, nemora me! Bas me briga i ni malo se ne sikiram, ma ni ne razmisljam, sta ce ko o meni i kako daprica i pise.... jednostavno uzivam u skladu osecanja i zdravog razuma...
Al priznacu da sam imao komplekse kao mladic, da necu biti prihvacen od ljudi, da moj osmeh nije lep, da kao budem pricao da ce ljudi da misle o meni sve i svasta......ma sve sam to imao al eto, i prevazisao uz Saturnov povratak, jer sam shvatio da ima jos gorih od mene! Pa kome se ne dopadam, neka me zaobidje....

Bravo Adzi....slazem se :D