Opsesivno-kompulzivne radnje [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Opsesivno-kompulzivne radnje

ognjenka724
05-03-2011, 12:49
Poremećaj kad ljudi peru ruke 500 puta na dan, vješaju veš kvačicama samo iste boje, penju se po stepenicama samo lijevom stranom, na put uvijek idu samo u crvenim čarapama i sl.

Možda bi bili umiješani MO, PL, ME. Jer PL je ono mračno u nama i opsesija, a njegovu vezu s emocijama (MO) čovjek teško podnosi, pa dolazi do stanja koje se pokušava riješiti (ME – detalj, imitacija, ispravljanje, ponavljanje).

Stručnjaci kažu da je opsesivno-kompulzivni poremećaj mehanizam obrane kojim se ego brani. Pa bi moglo biti umiješano i SO. Možda u napetom aspektu prema SA daje borbu sa samim sobom?

Od polja bi vjerojatno bilo 8. u koje se stavlja sve ono što nas plaši, a kad se to nagomila nastaje opsesija. I 12. u kojem je nesvjesno, ali i bolesti mentalne naravi, psihičke teškoće. I još napeti odnos 6. i 12. polja, koji te teškoće pretvara u bolest.

Od aspekata možda napeti aspekt između ME i PL. ME0PL daju konstantan stres.

Kakvo je vaše mišljenje?

majabl
05-03-2011, 13:00
ovo je bas za mene kod mene to nije normalno koliko je naglaseno..ali imam neku opsesivno-kompulsivnu za sve..ne mogu ovo obuci, pa sto puta presvlacenja..pa nenormalno totalno, ne mogu to kontrolisati, a kayu da je cak neizljecivo medicinski..pa pogledajte kod mene to sigurno negdje ima...:):):)kod mene me180 pl i so 180 pl..a pl je jaci od oba..:):):)

ochajna domacica
05-03-2011, 13:01
Ako je umešan i ego, onda mora bit i vladar ASC.neovisno od toga koji je. Meni je SO60MC =pa kažu slab ego i popustljivost, prema ljudima(7, javno)..

Dok mi je Ma 120MC - a Ma mi je vladar ASC.i u 5.

Ja svakako nisam SO u svom natalu, ali od onih koji su u simbolici, imala sam takva ponašanja(restorani, gazda, vlasnik, trener, umetnik)..gde preovladava kompulzivno ponašanje, u smislu preterane zaštite životne okoline, zdravlja, dece. Do te mere da bi ti fizički pokazao "zašto je to dobro". I mada nikada do toga nije došlo, činjenica je da meni nije smetalo i prihvatala sam kao nešto normalno(prihvaćeno), dok onim ljudima u bliskom okruženju koji nisu "pratili" NIJE BILO DOBRO...jer to nije u skladu što su oni. Naročito jer su u navedenim slučajevima se našli kao podređeni.:rolleyes:

Moj zaključak je i da mora biti MC uključen(ok.njihov, pa bih morala derivatima da dođem do toga iz svog ako ću baš) :cool: vladar Asc.i 7 polje u nekoj teškoj kombinaciji. Ređe sam videla ljude kojima je prvo polje puno, ma gde bilo da baš vode računa da prelazi u opsesiju, a eto 6 i Devica...može biti. :rolleyes:

Majana
05-03-2011, 13:01
Da, pošto je to čin ponavljanja u nedogled tu je možda Merkur Retro pa u sedištu ali u opoziciji sa retro Saturnom koji ga primorava da sve to ponavlja.

majabl
05-03-2011, 13:03
pa kod mene to ponavljanje bas ide u nedogled godinama..a me nije retro...ali je r sa na mc...ali sam bas primjer za to..:):):)

ochajna domacica
05-03-2011, 13:09
Konjukcije definitivno, sa vladarem Asc ili Mesecom = okrenutost unutrašnjem životu, introvertnost, to da.
Ali bez obzira na milion konjukcija u mom natalu, ne odnose se sve na mene ;)(najteža jeste Me0Sa i odnosi se na oca).
Ja se osećam zaštićenom od primanje negativnog osećanja kada sam u simbolici 5. Jednostavno, loše vibracije primam od ljudi koji tada i nisu na svom terenu, i koji vidno brljaju(ali oni to ne vide). Mislim da se i to vidi u svačijem natalu. :)

Chither
07-03-2011, 21:58
Evo slike tj karte od strane strucnih lica potvrdjene opsesivno kompulsivne osobe. Ruke pere milion puta na dan, ima svoju stolicu na koju niko ne sme da sedne, ona se ne tusira ona se bukvalno riba, ima odredjene delove garderobe koje nikako nece da obuce ali ih i ne baca, bilo je jos milion propratnih tripova poslednjih godina ali u sustini svi su vezani za kucu...tako da ja pretpostavljam da vaznu ulogu igra njen Mesec.

http://slike.hr/slike/op_11b43.gif.html

Poppy
07-03-2011, 22:49
Ja pogledam s vremena na vrijeme onu emisiju Hoarding - Buried Alive... uh, samo se stresem kad vidim one kuce prepune stvari, ti ljudi stvarno imaju ozbiljan problem.

ochajna domacica
07-03-2011, 23:11
Evo slike tj karte od strane strucnih lica potvrdjene opsesivno kompulsivne osobe. Ruke pere milion puta na dan, ima svoju stolicu na koju niko ne sme da sedne, ona se ne tusira ona se bukvalno riba, ima odredjene delove garderobe koje nikako nece da obuce ali ih i ne baca, bilo je jos milion propratnih tripova poslednjih godina ali u sustini svi su vezani za kucu...tako da ja pretpostavljam da vaznu ulogu igra njen Mesec.

http://slike.hr/slike/op_11b43.gif.html

A ipak treba napraviti razliku između osoba koje su autistične... :rolleyes:
ili se i ovo smatra jednom vrstom ove bolesti. Ja stvarno nisam upućenija u medicinska objašnjenja ili psihološka. Pa je svako pojašnjenje na osnovu neke karte dobrodošlo. Sem ako autističnost nema nikakvog kontakta sa ovim ovde.

ognjenka724
08-03-2011, 00:06
Već JU180PL govori o pretjerivanju. SO nema ni jedan dobar aspekt, napadnut je ego. I vlada SA u 10. u izgonu.

SA180MO imaju 90 prema ME/UR. MO180SA je težak psihološki aspekt, a u kvadratu prema UR - rastrzanost, nemir, stres, a ME je uvijek um.

Chither
08-03-2011, 21:06
A ipak treba napraviti razliku između osoba koje su autistične... :rolleyes:
ili se i ovo smatra jednom vrstom ove bolesti. Ja stvarno nisam upućenija u medicinska objašnjenja ili psihološka. Pa je svako pojašnjenje na osnovu neke karte dobrodošlo. Sem ako autističnost nema nikakvog kontakta sa ovim ovde.
Kakva crna autisticnost? Devojka je lepa, inteligentna, obrazovana, imala je mnogo prijatelja, dugu vezu, posao, sve je bilo ok donekle...njoj je to pocelo da se javlja po zavrsetku srednje skole a kulminiralo je kada joj je otac umro. Vecinu obaveza je normalno odradjivala (bar se tako cini oku koje je ne poznaje dobro). Npr, niko ko je ne poznaje dobro tj nije proveo dosta vremena sa njom ne provali da kada sedne obavezno mora da se mrdne dva puta u desnu stranu. Ona se toliko izvestila u tome da to deluje potpuno spontano (kao kad bi se bilo ko namestao da mu bude udobno), ali ona sama kaze da je to nesto sto mora da uradi!!! Prosto mora. Tacno se zna koliko traje pranje ruku, kada se kupa drzi otvorena vrata od kupatila i njene sobe jer kada izadje iz kade ne sme da dodirne nista dok ne dodje do svog kreveta i sl.
Isla je kod mnogo psihologa i psihijatara i svi su rekli da je ta bolest inace bolest inteligentnih ljudi i da je okidac obicno neki stresan dogadjaj, tako osoba pocne da vezuje neke svoje postupke (banalne) za losu situaciju i onda ih ili potpuno izbegava ili pak ritualno primenjuje jer podsvesno veruje da ce na taj nacin da izbegne da do lose situacije opet dodje.

Hekata
08-03-2011, 21:33
Ok! Hm... mislimda svi iammo to ponašanje, to ej bežanje od nekih anksioznih ponašanja! Recimo meni akd su mama i tata se svadjali, ili imali tesne razgovore na putovanjima, ja sam preskala bandere koje su bile pored puta, onda kad žvaćem sam vodila računa da mi bude hrana ravnomerno, da ne bi bilo nejednakosti... to sve onda kad meni recimo je ili jako dosadno, ili akd sam nestrpljiva da bi pukla! To je ono kao brojanje u sebi kad je teška situacija... sistem odbrane! Meni Pluton kvadrira Sunce. Znači možemo da skontamo odakle dolazi problem sa mračnim Plutonom... :) ... i gde odlazi! Sad nemam potrebu za tim radnjama... mora da su tranziti! ;)

Aeria Gloria
08-03-2011, 21:47
Kakva crna autisticnost? Devojka je lepa, inteligentna, obrazovana, imala je mnogo prijatelja, dugu vezu, posao, sve je bilo ok donekle...njoj je to pocelo da se javlja po zavrsetku srednje skole a kulminiralo je kada joj je otac umro. Vecinu obaveza je normalno odradjivala (bar se tako cini oku koje je ne poznaje dobro). Npr, niko ko je ne poznaje dobro tj nije proveo dosta vremena sa njom ne provali da kada sedne obavezno mora da se mrdne dva puta u desnu stranu. Ona se toliko izvestila u tome da to deluje potpuno spontano (kao kad bi se bilo ko namestao da mu bude udobno), ali ona sama kaze da je to nesto sto mora da uradi!!! Prosto mora. Tacno se zna koliko traje pranje ruku, kada se kupa drzi otvorena vrata od kupatila i njene sobe jer kada izadje iz kade ne sme da dodirne nista dok ne dodje do svog kreveta i sl.
Isla je kod mnogo psihologa i psihijatara i svi su rekli da je ta bolest inace bolest inteligentnih ljudi i da je okidac obicno neki stresan dogadjaj, tako osoba pocne da vezuje neke svoje postupke (banalne) za losu situaciju i onda ih ili potpuno izbegava ili pak ritualno primenjuje jer podsvesno veruje da ce na taj nacin da izbegne da do lose situacije opet dodje.

kako je devojka sad? kako se nosi sa zivotom? da li je uspela da nekako ukombinuje svoj problem i zivot? znam da pitanje nije vezano za astrologiju ali me jednostavno interesuje

meni nekako deluje da sem očiglednog saturna koji muči dušu i UR90MO nekako odgovoran za tu hm...promenu kod nje

i kod mene je postojao jedan jako mracan period kada je um razvio zastitu u vidu pokreta, oblacenja...sl....falim te sve je proslo samo ponekad uhvatim svoje ruke u polozaju koji je bio karakteristican za ono vreme

joj i kod nje je saturn u X...ima nas nekoliko na ovom forumu koje se mucimo sa istim na polju posla

Ok! Hm... mislimda svi iammo to ponašanje, to ej bežanje od nekih anksioznih ponašanja! Recimo meni akd su mama i tata se svadjali, ili imali tesne razgovore na putovanjima, ja sam preskala bandere koje su bile pored puta, onda kad žvaćem sam vodila računa da mi bude hrana ravnomerno, da ne bi bilo nejednakosti... to sve onda kad meni recimo je ili jako dosadno, ili akd sam nestrpljiva da bi pukla! To je ono kao brojanje u sebi kad je teška situacija... sistem odbrane! Meni Pluton kvadrira Sunce. Znači možemo da skontamo odakle dolazi problem sa mračnim Plutonom... :) ... i gde odlazi! Sad nemam potrebu za tim radnjama... mora da su tranziti! ;)
ćale? PL90MO nasilje nad majkom/dušom? malo ja sad odoh u lične stvari :(

ochajna domacica
09-03-2011, 01:12
Nisam diplomirani psiholog ali sam to rekla na početku, ako si promašila :D
A navela sam "pa ipak....treba napraviti razliku jednih od drugih" - eto preformulisala sam. I nadala se da će neko možda umeti da objasni razliku kroz primere na kartama. Jer ako se slažeš i oni imaju ista ponavljanja...a to je karakteristika za obe grupe, a i oni se smatraju POSEBNIM!

ognjenka724
09-03-2011, 07:24
3 primjera za autizam, u svima je MO loše aspektiran i u 2 od ova 3 primjera i SO ima loš aspekt prema MO

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=wgeJyNj8EKwjAQRL_G2wrdrVHbkENVEDx4EfGctrEJmirN1tC_N8UfkD3swDx2ZqN7OEWy80qj7Fu1cwPbBWUHczcNl0lVI7vArkkSKScE8EACEAELQYDbkjKwIkI3Bsig4qfuf_je8ZTW-QTXSwWbVaQ15EVPBGMC00jd1r325o_UGW01G0ViPvn6GF-bYXZTCVnz9E5feLZKc5Q2TGqJcggKb8cvXV5DLQ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=wgeJyNj8EKwjAQRL_G2wrZNC20IYeK4EHwIuI5bWMTJKkkW0P_3vQPZC7D7Ft2J7u3U1zOXmmUYVInF8keODublxmpK65fySVyY7EoBNYAHrgARMC2aYGJrmJgkWWY1wQM-jDaJerZ7LtXeNx7QNHmWkCDAStYC1Mk9TQE7c0fF3d00mQUFyW6LV_jBxP3aXlADrR9SgNPVmnK0qZNHVHGpPB5-QE1jEHK

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=wgeJyNjs0KwjAQhJ_G2wrZaC1pyKEiWL2KeE5_bIJNKs2G0Lc3fQOZyzDzwUyyH6u4HJ3SKH2vznYhs-PsMryHjqrs6kg2kO2yxUN5ZAAOBCCgOHFAXvEDGGQJxhiAQTP7eYpTzHRzg-ejBizKVHDg6FFAzEiW1H3rtRv-mNvQXtOgRE7u2ke9rFuX12VL6zefd2SUpiRNWNUe5RIUvq4_IlpAoA

Chither
09-03-2011, 20:50
Nisam diplomirani psiholog ali sam to rekla na početku, ako si promašila :D
A navela sam "pa ipak....treba napraviti razliku jednih od drugih" - eto preformulisala sam.

Niko nije ni pomenuo autizam. Tema se zove "Opsesivno-kompulzivne radnje", dakle ne radi se o ljudima sa autizmom. Zvucalo je kao konstatacija - da ona ima autizam, zato sam nasiroko objasnjavala.

ochajna domacica
09-03-2011, 20:55
Niko nije ni pomenuo autizam. Tema se zove "Opsesivno-kompulzivne radnje", dakle ne radi se o ljudima sa autizmom. Zvucalo je kao konstatacija - da ona ima autizam, zato sam nasiroko objasnjavala.
A šta je karakteristično za njih? "opsesivno-kompulzivne radnje"
Jel ponavljanje u okviru toga? Te "bolesti"? Pa onda je i u natalnim kartama prisutno.
mislim, sad izivini...ali ako bi dobila nekoliko karti i u svima zapaziš određene ugrožene planete, da li bi uspela da izbaciš "uljeza" :rolleyes:
I izvini ako sam promašila temu, a mislim da nisam "pasus" u životu osoba kojima je nešto zajedničko. Zašto bih njih - osobe sa autizmom odvajala, ali kažem da bih volela da neko ko je stručan(znači i ljudi iz oblasti medicine), pokušaju da naprave poređenje.
Toliko sam stavila i u svom pitanju pre toga. Kako u kartama videti razliku. A ti skočila da nekog nazivam autističnim. Što kao prvo nije meni blisko. kad je neko već bolestan a znamo, e onda je lako tražiti...

majabl
09-03-2011, 21:30
a da ruzno zvuci...ali ja bih za sebe rekla da sam nekako pomalo autisticna, a to ima veze sa opsesivno kompulsivnim radnjama i njihovim ponavljanjem, a mjesec mi jeste nikakav i to sigurno ima veze s tim....a medicinski autizam je i socijalna neadaptiranost...:):):)

Hekata
10-03-2011, 00:11
PL90MO nasilje nad majkom/dušom? malo ja sad odoh u lične stvari :(

Ne dušo, Mesec nema kvadrat sa Plutonom, jer je separacija, Mesec je zbrisao Plutonu, ali Sunce je kvadrirano aplikaciono, sad, hm daje Pluton koji je u 3 kući prevoz, a So sam ja fizički, imam potrebu da se ispoljava na rutini, jer je saturn na Asc sa Venerom, a Saturn je vladar 6 kuće, ti gde se umivamo i obavljamo svakodnevne obaveze! Dispozitor Asc je Sunce :) a tata mi je bio Lav, nije nimalo bio nasilan, imao je Marsa na mom Mesecu, i nekad mi je išao na živce ahhahah, ali nije baš tip koji je benseo lako, on je kao i ja, često kupi pa kad pukne pukao, je, ali verbalno :cool: Mama je ta koja stalno olako pravi tenziju...

Kile Prshut
09-06-2011, 14:51
a medicinski autizam je i socijalna neadaptiranost...:):):)

Da, majabl, prvo i osnovno ovo boldovano... :o
Uuu, koja tema, super vas je citati!:p

swiss
09-06-2011, 22:50
Ognjenka....ako cu po Mo, onda sam ja biduci autista ili sta :D

ognjenka724
09-06-2011, 22:57
Ognjenka....ako cu po Mo, onda sam ja biduci autista ili sta :D

Zašto? Autist ili jesi ili nisi.
Ti očito nisi :)

Mad Max
09-06-2011, 23:11
U slučaju opsesivno-kompulsivnih radnji se slažem sa teorijom da moraju biti umešani mesec i pluton. Takođe bi obratio pažnju na devicu i jarca ko i na šesto i drugo polje. Mislim da u ovom slučaju osmo i dvanesto nemaju većeg značaja kao što neko pomenu.

milupino
09-06-2011, 23:21
meni upravo pl iz druge pravi kvadrat aplikacini sa mesecom u cetvrtoj,jos ukljesten,dosta se opterecujem sitnicama,motaju mi se slicno negativne misli po glavi,opterecujem se higijenom ruku,moze da bude autizam...

ognjenka724
10-06-2011, 07:05
Meni se čini da neki ovdje malo brkaju pojmove. Opsesivna-kompulzivnost i autizam su dva različita poremećaja.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Autizam

Vladarka
10-06-2011, 09:00
3 primjera za autizam, u svima je MO loše aspektiran i u 2 od ova 3 primjera i SO ima loš aspekt prema MO

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=wgeJyNj8EKwjAQRL_G2wrdrVHbkENVEDx4EfGctrEJmirN1tC_N8UfkD3swDx2ZqN7OEWy80qj7Fu1cwPbBWUHczcNl0lVI7vArkkSKScE8EACEAELQYDbkjKwIkI3Bsig4qfuf_je8ZTW-QTXSwWbVaQ15EVPBGMC00jd1r325o_UGW01G0ViPvn6GF-bYXZTCVnz9E5feLZKc5Q2TGqJcggKb8cvXV5DLQ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=wgeJyNj8EKwjAQRL_G2wrZNC20IYeK4EHwIuI5bWMTJKkkW0P_3vQPZC7D7Ft2J7u3U1zOXmmUYVInF8keODublxmpK65fySVyY7EoBNYAHrgARMC2aYGJrmJgkWWY1wQM-jDaJerZ7LtXeNx7QNHmWkCDAStYC1Mk9TQE7c0fF3d00mQUFyW6LV_jBxP3aXlADrR9SgNPVmnK0qZNHVHGpPB5-QE1jEHK

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?wgid=wgeJyNjs0KwjAQhJ_G2wrZaC1pyKEiWL2KeE5_bIJNKs2G0Lc3fQOZyzDzwUyyH6u4HJ3SKH2vznYhs-PsMryHjqrs6kg2kO2yxUN5ZAAOBCCgOHFAXvEDGGQJxhiAQTP7eYpTzHRzg-ejBizKVHDg6FFAzEiW1H3rtRv-mNvQXtOgRE7u2ke9rFuX12VL6zefd2SUpiRNWNUe5RIUvq4_IlpAoA

od 3 dva primera imaju MO u ribama - zive u svom svetu. Dokaz koliko je taj mesec jak,
ali da idem u off, ovo je tema o opsesivnom kompulsivnim nekako mogu iz primera da zakljucim: imam 2 osobe sa vazdusnim MO i vodenim ME (a trebalo obrnuto hehe) ali to nije dovoljno....
slazema se sa ovima gore koji su pomenuli PL jer on je vezan za opsesije
I sta je uzrok tome, mislim sa psiholoske tacke - neki stres ili sta?

swiss
11-06-2011, 02:00
Meni se čini da neki ovdje malo brkaju pojmove. Opsesivna-kompulzivnost i autizam su dva različita poremećaja.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Autizam

Opsesivno...hmm al tacno! Ja ruke perem cim udjem u kucu, pa i kad odem u goste, a dezifekciju koju redovno ukradem iz bolnice redovno koristim van kuce itd, a jedini lopovluk koji sa zadovoljstvom cinim je kradja alkohola za dezinfekciju, i to mora da je bolnicki ili inace nema efekta, kupio sam u apoteci al ne, nije to to hahaha.... Znaci, pranje ruku i dezinfekcija...