Duhovitost u natalu [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Duhovitost u natalu

Beba977
28-02-2011, 12:32
Ponekada smo svi smoreni,tuzni,depresivni,tada bi nam prijalo drustvo nekog da nas nasmeje.
Otvaram ovu temu da vidimo koji su pokazatelji duhovitosti u natalu....
Na ovo me potsetila Makili sinoc dok sam je citala na blabla....,pa sam se smejala onako od srce zahvaljujuci njoj.
Poznajem jednu osobu koja uvek zna da me nasmeje,on je vodolija-strelac...
Sta mislite koji su pokazatelji takvog duha....???

makilli
28-02-2011, 13:02
:D :D :D pa mislim fala lepo na komlimentu Bebo :D
Ja licno ne znam koji su pokazatelji u natalu za duhovitost... evo gledajte kod mene :D

Mislim glupo mi sad ovako da pricam sama o sebi, ali kao vazim za prilicno duhovitu...:5rotfl: Ljudi kazu da ih privlacim vedrim duhom... i koliko god da sam slomljena, duh me ne napusta (obicno se sprdam na svoj racun u tim situacijama)...

ognjenka724
28-02-2011, 13:15
Duhovitost je vrsta komunikacije, pa je važan jaki ME

Osim Merkura, smisao za humor pokazuju i MO i UR, a važan je i MA:
Merkur (jezik, gegovi, trik, brzina misli i riječi)
Mjesec (promjenjivost, raspoloženje, instikt, upijanje utjecaja iz okoline, mašta)
Uran (otkačenost, lucidnost, šok, nenormalnost)
Mars (izražavanje)

Humor je vidljivi oblik ispoljavanja komunikacije prema van, pa je vezan uz ASC (Ovan-Mars) i uz kardinalnu kvalitetu.

Vrstu i specifičnosti humora pokazuje položaj Merkura u znaku i njegovi aspekti.

ASC Merkurovski:
Blizanac – lakrdijaški s puno gegova,
Djevica –inteligentan, Britanski humor

ASC Marsovski:
Ovan – direktan, jasan i jednostavan
Škorpion – ironičan

Sarkazam: Saturn i znak jarca; Merkur trigon Saturn

Ironija: ASC škorpion, veza Merkura i Plutona, Merkur kvadrat Mars

Na vlastiti račun se šale strijelci i ribe, a lav, jarac i škorpion ne vole šale na svoj račun

Beba977
28-02-2011, 13:19
Makili ja tebi treba da zahvalim,:)
na zalost sve redje je takvih ljudi,a pogotovo neko ko zna i da se nasali na svoj racun.
Ja licno neznam ni vic da ispricam,a stvarno bih volela da znam koji su pokazatelji za duhovitost..
Mozete da postavite natal osoba koje poznajete,a da su duhoviti...

cvetak
28-02-2011, 13:23
Evo i meni smatraju duhovitom, sarkastican humor a cesto i najcesce na svoj racun :D

Mislim da me pocastio ovaj Ur na Asc i Mo u III u vodoliji, pa Ma u lavu pricam glasno i kad sapucem :) zabavljac u drustvu.

lotos
28-02-2011, 13:25
mozda merkur ..jupiter,uran i neptun bi bili dobra kombinacija za dobar duh

Beba977
28-02-2011, 13:27
Da mora da je vodolija ili UR jak u natalu,imala sam prijateljicu koja je znala bas dobro da me nasmeje,vodolija je isto...
Cvetak super,svi vole takve osobe u blizini,dali se i vama cini da je sve manje takvih ljudi?

lotos
28-02-2011, 13:32
zamisli vodolija podznak riba..shega cim zamislis ..."crna guja"--meni se cini to je prvi uransko plutonski humor

cvetak
28-02-2011, 13:32
Da nema ih puno a i vidim po sebi kako cesto budem neraspolozena, valjda nas sve stigne

i ja volim duhovitost kod ljudi, ali ne onu u smislu prepricavanja viceva i fraza iz filmova, to mi nije bas smesno, nego taj prirodni humor i naravno humor na svoj racun a ne samo na tudj :)

makilli
28-02-2011, 13:37
Duhovitost je vrsta komunikacije, pa je važan jaki ME

Osim Merkura, smisao za humor pokazuju i MO i UR, a važan je i MA:
Merkur (jezik, gegovi, trik, brzina misli i riječi)
Mjesec (promjenjivost, raspoloženje, instikt, upijanje utjecaja iz okoline, mašta)
Uran (otkačenost, lucidnost, šok, nenormalnost)
Mars (izražavanje)

Humor je vidljivi oblik ispoljavanja komunikacije prema van, pa je vezan uz ASC (Ovan-Mars) i uz kardinalnu kvalitetu.

Vrstu i specifičnosti humora pokazuje položaj Merkura u znaku i njegovi aspekti.

ASC Merkurovski:
Blizanac – lakrdijaški s puno gegova,
Djevica –inteligentan, Britanski humor

ASC Marsovski:
Ovan – direktan, jasan i jednostavan
Škorpion – ironičan

Sarkazam: Saturn i znak jarca; Merkur trigon Saturn

Ironija: ASC škorpion, veza Merkura i Plutona, Merkur kvadrat Mars

Na vlastiti račun se šale strijelci i ribe, a lav, jarac i škorpion ne vole šale na svoj račun

Evo na osnovu ovoga...
Moj Me je slabasan... u biku je i pravi samo jednu opoziciju...

E sad Ur, Mo, Ma....
ASC mi je u vodoliji, na stepenu ovna, Mo takodje u vodoliji u kvadratu sa Uranom. A Ur u egzaktnom sekstilu sa Marsom....(a Mars mi je rahitican)
Vladar asc-a uran mi je u strelcu, pa mozda odatle da volim da se salim na svoj racun... a umem biti sarkasticna i ironicna za medalju :D

A volim i na tudj racun da se sprdam :D ali naravno ne u nekom pogrdnom smislu i nikada to nije zlonamerno... i na srecu ljudi to kapiraju, pa se skoro niko ne ljuti... Kao Maja Soprano npr. :D

Vojvotkinja
28-02-2011, 13:38
ja bih se zaklela da je ova tema postojala ranije...

makilli
28-02-2011, 13:42
Evo Voja je meni super duhovita :D

Beba977
28-02-2011, 14:04
ja bih se zaklela da je ova tema postojala ranije...

Izvinjavam se ako sam je duplirala,ja sam proveravala u pretrage i jedno 15 min.u vezbaonicu...
@Cvetak da to i ja volim,ne samo viceve i sl.vec onako neko ko ima tu harizmu milu,veselu,saljivu stranu osobe,koja zna da te nasmeje bas onako nevino,neznam dali me razumes?
I da Vojvotkinja isto ima smisao za humor,cesto se nasmejem na njene postove.
@Makili ja to nisam shvatila kao sprdanje,a mislim da i drugi nisu,ti znas, cini mi se umes sa ljudima,mozda zbog toga marsa rahiticnog :lol: si blaga

Poppy
28-02-2011, 14:09
Hello :D Ja sam potpuno duhovita :D 3. kuca u blizancima, Merkur 0 Mars 90 Uran - Merkur cini mi se 60 Mjesec, i tako dalje i tako blize :D A volim i sarkazam i bezobrazluk, ali Saturn mi je prefinjen u Vagi pfff

cvetak
28-02-2011, 15:05
[quote=Beba977;253440]Izvinjavam se ako sam je duplirala,ja sam proveravala u pretrage i jedno 15 min.u vezbaonicu...
@Cvetak da to i ja volim,ne samo viceve i sl.vec onako neko ko ima tu harizmu milu,veselu,saljivu stranu osobe,koja zna da te nasmeje bas onako nevino,neznam dali me razumes?
/quote]

da da razumem...s tim da ja npr ne umem da pisem lepo i duhovito ( kao Maki, Voja, Poppy) tj da prenesem na papir, forum itd hocu reci lepo pricam pisem bzvz :D
Moj Me je u vagi i deluje suptilno, pa tako i pricam i tako se uglavnom salim. Vulgarno samo po potrebi :cool: I mislim da sam zbog So u devici, blago cinicna a zbog Asc u sco i Ur na njemu kao vladara III i pomalo morbidna ;)

eto, tako sam ja duhovita

lotos
28-02-2011, 15:20
meni je iako ne volim viceve smijesno jednom bilo kad su me pitali sta ispadne kad se ukrstaju medvjed i vjeverica....odg.

vjeverici oci

i...to bi isto bio mislim neki uransko,merkurovsko,plutonski humor u vicu...
ili onaj glupi zonfa..znas li kako se ostavljaju koze u ishchekivanju?

reci su ti..
sutra

yoohoo
28-02-2011, 16:00
Evo Voja je meni super duhovita

I meni je bas bas

Hello :D Ja sam potpuno duhovita :D 3. kuca u blizancima, Merkur 0 Mars 90 Uran - Merkur cini mi se 60 Mjesec, i tako dalje i tako blize :D A volim i sarkazam i bezobrazluk, ali Saturn mi je prefinjen u Vagi pfff

Kako ti taj Saturn nije prefinjen kad se na mene okomis a? :p

Eto i Poppy mi je jako duhovita :D

I ja sam sebi jako duhovita a cini mi se i drugima

andjelikadepeures
28-02-2011, 17:38
mislim da to koliko je nama neko duhovit zavisi mnogo od toga u kom je znaku nash Merkur i da li se medjusobno razume sa Merkurom te druge osobe. Jer sam primetila da se sama najbolje kontam sa ljudima chiji je Merkur u Ovnu, pa josh ako su i sami rodjeni u znaku Ovna, onda extra, i Merkur u Raku mi je takodje vrlo razumljiv i duhovit, iako samo Sa imam u vodenim znacima...

Poppy
28-02-2011, 18:52
I meni je bas bas

Kako ti taj Saturn nije prefinjen kad se na mene okomis a? :p

Eto i Poppy mi je jako duhovita :D

I ja sam sebi jako duhovita a cini mi se i drugima

Tvoj Pluton maltretira moj Merkur + tvoj Merkur i Neptun je sjeo na moj Mjesec - odatle mi inspiracija :p