braca,sestra,otac,majka u natalu [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : braca,sestra,otac,majka u natalu

Filip
11-02-2011, 21:42
evo hteo bih da otvorim ovu temu jer mise cini da nigde nije taksativno objasnjeno kako se u natalu vide braca,sestra ..tj koji su oni horoskopski znaci.
evo za pocetak moze da posluzi moja karta.
imam 2 starije sestre pa da cujem tumacenja kojih su horoskopskih znakova uz odjasnjenja :)

ognjenka724
12-02-2011, 00:19
evo hteo bih da otvorim ovu temu jer mise cini da nigde nije taksativno objasnjeno kako se u natalu vide braca,sestra ..tj koji su oni horoskopski znaci.
evo za pocetak moze da posluzi moja karta.
imam 2 starije sestre pa da cujem tumacenja kojih su horoskopskih znakova uz odjasnjenja :)

Ne može se iz tvoje karte reći kojih su horoskopskih znakova tvoje sestre.

Filip
12-02-2011, 00:28
a kako se to inace gleda? mislim da sam cuo da se gleda vrh 3. za mladju sestru ili brata ...4 i 10 za oca i majku ali ne znam nista vise o tome a zanima me

ognjenka724
12-02-2011, 00:36
Braća i sestre se gledaju kroz 3., pošto je tebi na vrhu ženski znak - rak, to može pokazati da se radi o sestrama.

4. i 10. označavaju roditelje, ali ne može se tvrditi da je 4. majka, a 10. otac. Više se tu radi o tome koji je roditelj dominantniji (10.), a koji je pasivniji (4.), jer nekad majka preuzme ulogu glave obitelji. U tom smislu se gledaju i planete koje prirodno vladaju tim poljima, dakle dominantniji roditelj je obično u simbolici sunca i/ili saturna, a pasivnijeg roditelja obično simbolizira mjesec.

Filip
12-02-2011, 01:04
meni je vrh 4te u lavu a 10e u vodoliji a mama mi je vodolija lav.a neaspektovano sunce verovatno govori o nepostojanju oceve figure..?

sladjana
12-02-2011, 14:51
Kroz III kuću vide se tvoje sestre jer je U raku, vladar MO otišao u VI kucu postoji opasnost da ti one budu neprijatelji ili si veoma privržen njima?! verujem da si bio stidljiv kao mali , nekako i bojažljiv pa su one tebe previše štitile ili si ih se bojao, imale su veći autoritet ...mada ni ti nisi daleko od njih...

Zbog Mo0Ma verujem da ti smeta svaka kritika od sestra ili roditelja jer u VI inače imaš dosta planeta a sam Škorpio je uklješten!
Postoji neka tajna u porodici , možda o ocu, nekom njegovom odlasku ju180mo , to je doneke tebi donelo emotivnu nestabilnost !!!

Da li sam nešto ok rastumačila ?! pozzzz

stefanija
21-04-2011, 19:40
Braća i sestre se gledaju kroz 3., pošto je tebi na vrhu ženski znak - rak, to može pokazati da se radi o sestrama.

4. i 10. označavaju roditelje, ali ne može se tvrditi da je 4. majka, a 10. otac. Više se tu radi o tome koji je roditelj dominantniji (10.), a koji je pasivniji (4.), jer nekad majka preuzme ulogu glave obitelji. U tom smislu se gledaju i planete koje prirodno vladaju tim poljima, dakle dominantniji roditelj je obično u simbolici sunca i/ili saturna, a pasivnijeg roditelja obično simbolizira mjesec.

Danima razmisljam da postavim upravo ovo pitanje, otac,majka itd.Majka moja je dominantniji roditelj i tu govora nema.Odrasla sam sa njom,iskolovala me je,postavila na noge...Razvela se od oca mog kada sam se rodila.Otac...ne znam sta da kazem,bio je tu negde,nikada dovoljno zainteresovan,uvek ljut i preke naravi,ozenio se i imao svoj zivot bez dece u tom braku.E sada hocu da pitam,da li po mom natalu otac moze biti mesec i to upravo u skorpiji,mesec od kojeg dozivljavam najgore lomove emotivne,pa se onda povratim i tako u nedogled...izujedana,povredjena,prevarena...i to od oca....a godine idu,ostario je,bolestan,na kraju ostao sam i opet sam ja tu negde,da mu pomognem,dam lekove i da cekam neki novi udarac....

kaiserin
01-02-2012, 18:14
ja imam 2 brata ,a vrh trece mi je u blizancima :)ima smisla :)

Tratincica84
01-02-2012, 19:27
Moj vrh trece je u strelcu? Kako ovo predstavlja moju sestru...nikako... JU mi je u konjukciji sa NE, jbt postoji li mogucnost da imam polubrata ili polusestru??? To mi je jos neko rekao u natalu,samo nisam zapamtila preko kog aspekta....kako da se vidi sa cije strane bi polubrat mogao biti? ... Moja mama je rak u horoskopu, tata strelac...

Mina
01-02-2012, 22:46
..pa po tati posto je on strelac..al ajde da cujemo jos nekoga..

..ako neko ima samo bracu ..moze li treca kuca biti u skorpiji i tu je ur.,

Tratincica84
01-02-2012, 23:25
..pa po tati posto je on strelac..al ajde da cujemo jos nekoga..

..ako neko ima samo bracu ..moze li treca kuca biti u skorpiji i tu je ur.,

Pa iskreno to je vrlo, vrlo moguce ... ima li jos neko misljenje o ovom mom?

nena peric
01-02-2012, 23:56
Bracu i sestre gledamo generalno kroz 3 kucu, ali :
mladji brat ili sestra je 3.kuca, pa sledeci mladji 5
stariji brat ili sestra su predstavljeni 11. kucom, a jos stariji 9.kucom, pa pogledajte kroz tu simboliku da li se uklapa :)

P.S. Ne moze se videti horoskopski znak brata, sestre, oca ,majke kroz vas natal. Nigde niko nije napisao da to moze da se vidi.

bosi7
02-02-2012, 00:05
Da, ovo ima smisla. Imam starijeg brata, 11k u Strelcu... al kad pogledam i 3k i 9k i 5k.. sve počinju u muškom, pa da sam gledala i preko treće bilo bi isto.:)

Imam jedno pitanje, mada možda nije tema. Znam da se braća/sestre partnera gledaju preko 9k derivatno, a kako znati hoće li partner imati starijeg ii mlađeg brata??

nena peric
02-02-2012, 00:12
Ja imam mladju sestru, koju gledam kroz 3.kucu, a posto mi je vladar 3.kuce mesec u 1 u blizancima, meni je moja sestra jako bitna, a mnogi misle da smo bliznakinje :D , iako je ona vise godina mladja od mene

natal http://www.dodaj.rs/f/1X/AD/49OJRxAu/moja-natalna-karta.gif

ognjenka724
02-02-2012, 00:25
P.S. Ne moze se videti horoskopski znak brata, sestre, oca ,majke kroz vas natal. Nigde niko nije napisao da to moze da se vidi.

naravno da ne može, ali postoji cijela tema horoskopski znak ili podznak vašeg partnera... i mnogo postova :rolleyes:

zujalica
02-02-2012, 09:16
naravno da ne može, ali postoji cijela tema horoskopski znak ili podznak vašeg partnera... i mnogo postova :rolleyes:

Meni je to sa znakom tj. podznakom puko nagadjanje koje nekad prodje . Prvo imamo znak na vrhu kuce, pa znak gde je vladar te kuce, pa znak gde je prirodni signifikator te kuce, pa onda gde je dispozitor, pa ... .Jos i ono znak ili podznak. I corava koka nekad ubode zrno! :)
Sta mislite, da li ja imam brata ili sestru ?

Beba977
02-02-2012, 09:24
Meni je to sa znakom tj. podznakom puko nagadjanje koje nekad prodje . Prvo imamo znak na vrhu kuce, pa znak gde je vladar te kuce, pa znak gde je prirodni signifikator te kuce, pa onda gde je dispozitor, pa ... .Jos i ono znak ili podznak. I corava koka nekad ubode zrno! :)
Sta mislite, da li ja imam brata ili sestru ?
Mislim da imas i brata i sestru.

zujalica
02-02-2012, 09:28
Mislim da imas i brata i sestru.

Zbog cega tako mislis ? Koji aspekt ?

Beba977
02-02-2012, 09:33
Zbog cega tako mislis ? Koji aspekt ?
Vladar 3-JU ima 2 aplikaciona aspekta 180 sa mo i 180 sa SA.

zujalica
02-02-2012, 09:38
Vladar 3-JU ima 2 aplikaciona aspekta 180 sa mo i 180 sa SA.

Izgleda da se ti aspekti trose na nesto drugo :) . Nemam ni brata , ni sestru , jedinica sam.

Beba977
02-02-2012, 09:45
Izgleda da se ti aspekti trose na nesto drugo :) . Nemam ni brata , ni sestru , jedinica sam.
Interesantno JU u svom sedistu u plodnu kucu,mozda ta dva maleficna aspekta su bili pokusaji :confused:

zujalica
02-02-2012, 09:55
Interesantno JU u svom sedistu u plodnu kucu,mozda ta dva maleficna aspekta su bili pokusaji :confused:

Onda bi trebale biti separacije (jer bila su 2 podbacaja pre mene) , a ne aplikacije.
Neko spomenu Ne i 12. kao mogucnost za polu-brata, sestru... Meni je Ne vladar 3. u 12. u 0 sa Ju -vladarom Asc, pa nemam ni polu-brata, sestru. Da ih imam pojavili bi se kada se resavalo pitanje nasledstva. :)
Siroka je simbolika...

tanjica
02-02-2012, 10:01
Moja 3.kuca se uopste ne uklapa u sliku mog maldjeg brata.Mladji je god. dana.u horodkopu je riba-blizanac...ima naglasenu devicu-jedino to.Znaci devica 3.kuca,vladar ME u ribama...po svemu sudeci sestra,a ne brat...

Vanesa
02-02-2012, 10:07
Meni je III kuca u znaku jarca e sad saturn u IX kuci kako to da shvatim ??? Inace imam jednu sestru ....

NIKOLINA NIKOLOINA
02-02-2012, 10:35
Meni je vrh 3 u vagi,imam stariju sestru i to jako lepu...:)

Tratincica84
02-02-2012, 12:45
Mislim da ova tvoja karta ne pokazuje da imas polubrata i sestru,jer taj Ne mora da ima neke veze sa 12k.:)

E ovako, imam jednu sestru stariju i ako je gledam kroz 11 kucu,ona mi pocinje u Lavu,i tu mi je i SO u devici, prvi aspekt konjukcija sa ME,a seka mi je blizanac/rak u horoskopu...nas dve stvarno imamo dobru komunikaciju, ako gledamo SO kao nekog ko je dominantan i sl...onda mi se ona tu ne uklapa jer vise ja nju vodim i savetujem kroz zivot nego ona mene...e sad meni je inace SO dominana planeta,bar po tablici, a na jednoj temi smo pricali o Andjelu, meni je Andjeo u 11 kuci, u egzaktnoj konjukciji sa SO, pa eto sad mi je jasnije ciji sam ja andjeo cuvar...

Beba977
03-02-2012, 14:51
Onda bi trebale biti separacije (jer bila su 2 podbacaja pre mene) , a ne aplikacije.
Neko spomenu Ne i 12. kao mogucnost za polu-brata, sestru... Meni je Ne vladar 3. u 12. u 0 sa Ju -vladarom Asc, pa nemam ni polu-brata, sestru. Da ih imam pojavili bi se kada se resavalo pitanje nasledstva. :)
Siroka je simbolika...
Ni meni se ama bas ne uklapaju moje 4 sestre kroz 3 kucu.Imala sam i brata koji je umro sa godinu ipo...
Sa vladar 3 ima puno aspekata,pojma nemam dali su za brata krivi maleficne aplikacije ili ove plave separacije.
Jedno se vidi-SA60JU-aplikacija ,JU otisao u blizanca,imam sestre bliznakinje.
Da zaista je tesko utvrditi i broj brace i sestara,a ne jos i znak.Doduse bliznakinje su blizanac u podznak,ali sta cemo jos sa ove 2 :)

mandrak-21
04-02-2012, 22:43
ponekad se moze pogoditi o braci i sestrama dosta toga ali nekog pravila koga se smemo i mozemo drzati nema.Kao i po pitanju dece.....
moje 11 polje u strelcu-stariji brat strelac jupiter u 7 polju 9 0d jedanaestog zivi u inostranstvu bogat malo puniji .....(ali ja znam o njemu sve ...da li bi tako mogao reci nekome koga ne znam??
moje 9 polje u vagi -starija sestra ...vladar venera u ribama ona je riba u horoskopu .......
u jednom slucaju je znak predstavljen bas kucom u drugom vladarem kuce .idemo dalje :
mladja sestra moje zene nema nikakve veze i slicnosti sa mojom sestrom iako bi u mom natalu bile predstavljene istom kucom ...onda bi po sistemu deriv.kuca moje prvo dete imalo jako slicnosti sa ev.drugim mladjim bratom i sestrom.....
a drugo bas kao bracni partner. sto se bas i ne poklapa u praksi...

majabl
04-02-2012, 22:54
mom mladjem bratu je jedanaesto polje u biku , ve mu je u biku, ja sam bik...kod tate peto u strelcu ali mu je tu ju,..a ja imam ribe na asc,..ali se kod mame ne mogu naci peto mamino u blizancima, me u prvoj u vodoliji ..a inace nemam dodirnih tacaka ni sa kim u porodici osim s tetkom cije je sunce egzaktno na mom asc...

nymeria
05-02-2012, 01:23
Mozda 3. kuca ne pokazuje kog ce hor. znaka biti nasa braca/sestre, al evo meni se zadesilo da 3. pocinje u lavu, imam brata koji je malo mladji od mene, lav u podznaku.
E sad to sto je meni So u 9. znaci-sta? Mi imamo blizak odnos, ali i dosta svadja, bukvalno smo non-stop bili zajedno kao mali jer je godinu dana mladji. Da li vladar 3. u kvadratu sa Ma mozda moze da opise svadje i tuce sa mladjim bratom? :boxed:

leptirica035
11-03-2012, 22:50
aa ovo je bas zanimljivo, evo pogodite da li ja imam brata ili sestru/? imate moju natalnu u potpisu.

pirat
11-03-2012, 23:51
aa ovo je bas zanimljivo, evo pogodite da li ja imam brata ili sestru/? imate moju natalnu u potpisu.

Paa mislim da imas brata ...

leptirica035
12-03-2012, 00:31
jeste, a kako si to video

andjelikadepeures
12-03-2012, 00:34
a ja, shta imam?

majabl
12-03-2012, 00:38
kod mog mladjeg brata jedanaesta je u blizancima, me mu je u raku u jedanaestoj u o sa so i recepciji sa mo koji mu je na 29 djevice...ima aplikacioni kvadrat sa mo i i polukvadrat sa asc, je li se zbog toga ne slazemo..a kod mene treca na 29 bka, znaci plejadama, ve u ovnu, ali mislim da je on vise predstavljen ovim ma u trecoj...:)

pirat
12-03-2012, 13:25
a ja, shta imam?

mislim da imas sestru ili si jedinica zbog ovog 10 stepena Ju....

manuela
12-03-2012, 13:41
ja imam jednu sestru rak˙je u horoskopu...moja treča kuća u škorpionu...

Vanesa
10-04-2012, 11:07
Hi, iako u mojoj 3 kuci nema nikakvih posebnih planeta ja se slabo razumem sa mojom majkom i sestrom dali ima nekih znakova da ce biti bolje ili sta da ocekujem to me nekad strasno sekira?

vreli_led
10-04-2012, 12:03
Mozete li meni pogoditi sta ja imam?

puslica 88
10-04-2012, 12:41
Kod mene je zanimljiva situacija-treca kuca mi pocinje u devici, merkur u biku.Brat(mladji) mi je devica-bik.Otac mi je skorpija, predstavljen ukljestenom skorpiji u cetvrtoj, dok mi je majka rak, a ja imam mesec u raku.Ne znam sta su mi roditelji u podzaku, ali ovo je previse slucajnosti...

Mia
10-04-2012, 23:59
sta mislite kakva je situacija kod mene, tj sta ja imam?

DraganaPe
11-04-2012, 00:02
Mozda 3. kuca ne pokazuje kog ce hor. znaka biti nasa braca/sestre, al evo meni se zadesilo da 3. pocinje u lavu, imam brata koji je malo mladji od mene, lav u podznaku.
E sad to sto je meni So u 9. znaci-sta? Mi imamo blizak odnos, ali i dosta svadja, bukvalno smo non-stop bili zajedno kao mali jer je godinu dana mladji. Da li vladar 3. u kvadratu sa Ma mozda moze da opise svadje i tuce sa mladjim bratom? :boxed:

Ista situacija, samo mi je sunce u 10. kući...

Ista situacija, samo mi je sunce u 10. kući...

Promašila sam, moj ima sunce u lavu :D

bosi7
20-04-2012, 02:02
sta mislite kakva je situacija kod mene, tj sta ja imam?

Mia,:) ti bi po ovome trebala da imaš brata, ako se ne varam.

uran89
21-04-2012, 15:05
Je li treca kuca simbolise i rodjake?

Ako je tako onda se meni sve poklapa. Ziveo sam u istoj kuci sa rodjakom, dosta smo vezani i dobro se slazemo. Ona je dupla vaga a meni je venera na vrhu 3 u vagi.

leptirica035
17-09-2012, 23:32
Paa mislim da imas brata ...

a kako si video da imam brata? koje planete ukazuju na to?

Mia
18-09-2012, 01:55
zelim da vas pitam kakva su vasa iskustva oko pozicije Mo u nekoj porodici, mislim jeli ako je aflikovan mora svima biti?

nadam se da ovo nije off na ovoj temi jer je tema porodica

ja recimo imam Mo neaspektovan na MC u sco
moja mama ga ima isto u sco i jos u 0 sa Sa i 180 sa Ve i Ma
brat ga ima na asc u vagi ali na 18 st sto ce reci na spaljenom putu 180 Ju ali 60 sa Me0Ur
a otac ga ima u raku u 0 sa Ur i 90 sa Ve i Ne

svima dodje ostecen, brat je cini mi se najbolje prosao

kaiserin
18-09-2012, 15:03
a sta ja imam ? :)

bosi7
22-10-2012, 21:04
Ako se braća i sestre partnera, derivatno gledaju preko 9 kuće, (kod mene je na vrhu 9k Vaga, moguće da bi trebao da ima brata), kako znati hoće li partner imati starijeg ili mlađeg brata???:)

kaiserin
22-10-2012, 21:25
Ako se braća i sestre partnera, derivatno gledaju preko 9 kuće, (kod mene je na vrhu 9k Vaga, moguće da bi trebao da ima brata), kako znati hoće li partner imati starijeg ii mlađeg brata???:)

ovo i mene interesuje! odlicno pitanje!bas me zanima kako se to gleda!nadam se da ce se javiti neko to da nam razjasni..
samo kontam da se prica komplikuje ako neko ima polubracu ili sestre :(

cavani
07-11-2012, 13:47
Meni je 3. kuca u Skorpiji, u njoj su mi Mesec i Pluton u Skorpiji i imam mladjeg brata koji je skorpija u podznaku.:)

tanjica
07-11-2012, 13:58
Meni je 3.k. u devici.Tu su mi SA i SMC.Merkur kao vladar otisao u 9.k. riba. Moj brat je riba-blizanac(3.k. blizanacka),sa stelijumom u devici.

manuela
07-11-2012, 14:00
ja imam sestru, koja je rak u horoskopu, u podznaku lav....a to je moja 11 i 12 kuća?
treća mi je škorpion....

Kora
07-11-2012, 17:26
zelim da vas pitam kakva su vasa iskustva oko pozicije Mo u nekoj porodici, mislim jeli ako je aflikovan mora svima biti?

nadam se da ovo nije off na ovoj temi jer je tema porodica

ja recimo imam Mo neaspektovan na MC u sco
moja mama ga ima isto u sco i jos u 0 sa Sa i 180 sa Ve i Ma
brat ga ima na asc u vagi ali na 18 st sto ce reci na spaljenom putu 180 Ju ali 60 sa Me0Ur
a otac ga ima u raku u 0 sa Ur i 90 sa Ve i Ne

svima dodje ostecen, brat je cini mi se najbolje prosao

moja mama ima MO u Blizancima 90 SA, a sestra bliznakinja i ja imamo MO u Ribama 90 SA u Blizancima.

Brat ima MO 0 MA u Ovnu...itd.