Humanost, dobra dela [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Humanost, dobra dela

gasimetrija
04-02-2011, 13:13
Otvaram ovu temu jer slicnu ne nadjoh na forumu.
Zanima me kako bi trebalo da se "postave"planete u natalu da se humanost kod te osobe odmah uoci,
a kako bi trebalo da se nameste planete za zloupotrebu humanositi (kao recimo kod Katarine Rebrace...ili, setite se Jezde, Dafine,raznih Banaka bivse SFRJ koji nam uzese silne pare, pa propade drzava kao i nase pare i nikom nista).
Nemam datum rodjenja K.Rebrace (mozda neko od vas ima?).

Jesmo li posrnuli, i tonemo li ispod svakog ljudskog dostojanstva?
Kako (prepo)znati njihove prave motive, kako znati da li ce pomoc koju pruzite zaista stici do onih kojima je namenjena?

I moral ima veze sa humanoscu ,
pa pored znaka Vodolije mislim da treba gledati i Jupitera.
Jedanaesta kuca, i Mesec u njoj sa dobrim aspektima moze ukazati na humanu osobu...
MI SMO SADA U ERI VODOLIJE, pa bi ta dobra volja da se pomogne drugima trebala biti posebno naglasena.

biriboza
04-02-2011, 13:22
Svaka cast na odabiru teme!
Jedva cekam njenu razradu.
Kazu da su vodolije najhumaniji znak u horoskopu, da vole citav svijet i da bi bili najsrecniji kada bi mogli pomoci svima i zbrinuti sve unesrecene.
Ja sam vodolija, ganem se do suza svaki put kad naidjem na neko nesrecno bice koje ne moze sebi pomoci, vec zavisi od milosti drugih. Ali mi je ljubav prema bliznjima, bitnim ljudima u mom zivotu vaznija od ljubavi prema covjecanstu.

majabl
04-02-2011, 13:28
pa ne znam bas ..a vodolija s suncem u drugoj kuci i punom drugom kucom...ja sam primjetila da je dobar jupitre u prvoj..ne znam ima ga moja mama i iako ja i ona nemamo odnos svima pomaze svije vole..ali n nije normalna sta radi za druge..pa i neka priznanja je dobijala..a stvarno voli ljude...a inace je asc vodolija..ali joj je ju u ovnu..a imam ga i ja u prvoj i jedno je sigurno sto je moj to je i svih mojih prijartelja..moj novcanik je njihov novcanik ne znam reci ne zaomi se nekom javiti izbijem ga pa ga nazovem..pa su mi racuni kad god nesto treba, kazu da nisam normalna..a ja kao uvijek mogu trpiti..a ali nisam neka dobrica ko mama..ali volim da je svima dobro ipak imam naglasenu lijevu stranu..pa..:):):)

Vojvotkinja
04-02-2011, 13:31
eto me, ta sam sa svim tim što je gasimetrija navela :D
šalu na stranu, meni odmah prva na pamet pada Irena Sendler..naravno, dosta je, na sreću, i drugih koji se mogu pofaliti svojim zalaganjem, radom i djelima, ali na nju prvo pomislim kad se kaže humanost..valjda, zbog toga što je spasila toliko djece u toku Drugog svjetskog rata
evo njene karte, doduše ne sa tačnim rođenjem :(

Sunce i VEnera u Vodoliji prvi preduslov, pošto se zna koliko humanim znakom se smatra..
zatim majčinsko - zaštitnički Mjesec u Biku, sa sve Marsom koji ne odustaje kad naumi nešto..Bikovski - tvrdoglavo..
Jupiter u Vagi sa ovako izazovnim aspektima
evo i natala Irene Sendler

http://img64.imageshack.us/img64/7247/irenasendler.gif

Beba977
Ja mislim da je devica,(iako je skrta materijalno),humanista...Jer ona dosta pomaze ljudima,jos ako je JU u strelcu hm...Secam se da je Majka Tereza devica...Da i MO u biku voli da pomaze...(vidoh kartu gore pa se seti )

biriboza
pa ne znam bas ..a vodolija s suncem u drugoj kuci i punom drugom kucom...ja sam primjetila da je dobar jupitre u prvoj..ne znam ima ga moja mama i iako ja i ona nemamo odnos svima pomaze svije vole..ali n nije normalna sta radi za druge..pa i neka priznanja je dobijala..a stvarno voli ljude...a inace je asc vodolija..ali joj je ju u ovnu..a imam ga i ja u prvoj i jedno je sigurno sto je moj to je i svih mojih prijartelja..moj novcanik je njihov novcanik ne znam reci ne zaomi se nekom javiti izbijem ga pa ga nazovem..pa su mi racuni kad god nesto treba, kazu da nisam normalna..a ja kao uvijek mogu trpiti..a ali nisam neka dobrica ko mama..ali volim da je svima dobro ipak imam naglasenu lijevu stranu..pa..:):):)

Majo, trebaju mi neke pare na zajam. Ne znam kad cu ti ih vratiti. :)

Beba977
04-02-2011, 13:35
Majo, trebaju mi neke pare na zajam. Ne znam kad cu ti ih vratiti. :)
Ja mislim da su pare mali deo humanosti !

gasimetrija
04-02-2011, 13:44
Hvala devojke sto podrzavate ovu temu.
Evo texta o gore pomenutoj Ireni http://www.mycity-military.com/Vojna-istorija/Irena-Sendler-2.html

Bebo, i ja isto mislim...
ne kazem da pare nisu vazne, ali uvek je iskrenije kada se licno potrudimo oko nekoga, cak ugrozimo svoj zivot spasavajuci tudji, ... mislim- to je prava humanost.

majabl
04-02-2011, 13:44
pa ne znam kad vidim koliko ljudi pati zbog tog malog djela humanosti,..nije da mislim da su bitne..ali kad pogledam ove ljude oko sebe sto im zivoti trpe upravo zbog glupih para..pa bude mi uzasno i tako se osjecam nikako..jer ne podnosim nepravdu..ni duhovnu ni materijalnu..i tad pozelim da proradi ovo sunce iz druge da imam neku silnu lovu i svu da je podjelim i da novac nikome ne bude problem,.. kad sam bila manja uvijek sam imala neke nebulozne djecije ideje i molila mamu da mi pomogne da jednom napravim dom za djecu i kad bih dosla do tih para dala bih sve da ispravim nepravdu ..pa bar ovu meni vidljivu oko mene..a to sam se zarekla...:)a da kazem ona moja humanost s davanjem dara..vuce od mamine..iz njenog novcanika:):):)..pa bih i joj da vratim...nisam ja birala svijet u kome je novac osnov za humanost..na zalost to nije moje vec drustvno nacelo..tako da bh izgubila bitku pobijajuci ga..pa mogu jedino da se priklonm kako bih pomogla bilo kome..a nadam se da cu uspjeti...:)

gasimetrija
04-02-2011, 13:55
Majo, u pravu si, razumem tvoju zelju da pomognes.
Svuda oko nas su ljudi, kojima nedostaju pare,
ali mnogima nedostaju osnovne stvari npr. ljubav bliznjih, pa paznja i razgovor, a ima i onih koje je bolest okovala, a od njihovih najrodjenijih nikoga u blizini da im pomognu, idu u prodavnicu po hleb i mleko, da im bace djubre, kupe lekove u apoteci, ...ma i lepu rec od nekog iz komsiluka da cuju, nedostaju te svakodnevne sitne stvari.

majabl
04-02-2011, 14:01
a tekst o ovj zeni samo potvrdjuje gdje su nas ova raznorazna uvjerenja dovela..ali to nije moje da pisema..a da ne zaboravimo i Artisari je dobio Nobela za mir..ali to mu nece pomoci u njegovom djelu pakla,tamo to nista ne znaci..a ja duboko vjerujem da sve dodjje na svoje i da ce ova zena kao i mnogi drugi takvi dobiti mnogo vise u nekom narednom zivotu..za razliku od nekih kojima ni ne znam koliko nobelovih nagrada nece osigurati mir u sledecem..a pa to sto ste napisali je nesto sto se podraumijeva u odnosu covjeka prema covjeku... pomoci oko obicnih stvar i lijepa rjec :):):) to j nesto sto ne bi smejlo biti drugacije,..a danas se posmatr kao izdvojena pjava..humanost...ali kad smo krivi svi zajdeno..niko drugi..a kako smo krenuli bice humano sto ne ubijamo jedni druge..:):):)

Fiorellino
04-02-2011, 14:01
Goco, tekst o Ireni Sendler je divan, ona jeste najbolji primer humaniste! Kakve oci... :)

Moj posao se moze podvesti pod humanost, u principu volim da pomazem drugima, posebno deci, nisam materijalista, dosta ulazem u prijateljstva i prijatelje, kad se neko susretne sa nepravdom borim se za njega kako ne bi ni za sebe, idealista sam, nije mi bitno da neko prepozna da sam nesto dobro odradila ili da me pohvali, imam svoje principe...

Sesta mi je u vodoliji, asc u devici, Ju na ascedentu (ali u devici)... Moje neke humane i nesebicne akcije dovodim u vezu i sa Ne 120 Ma, odkud znam... Ne mi tranzitira sestim poljem od kada radim pomenuti posao.

Ali, npr., ne dajem pare ovoj deci sto prose, jer znam da je to organizovani kriminal, zloupotreba dece i sl., koji ne bi da podsticem. Onda, vrlo mi je bitno licno zadovoljstvo i uzivanje. Smatram da je neopodno da covek bude ostvaren i da ulaze u ono sto mu je licno bitno da bi uopste bio u stanju da pomaze drugima. Ipak, ovi pravi humanisti tu humanost stavljaju ispred sebe i to im je samo po sebi izvor najveceg zadovoljstva... I, nisam religiozna uopste.

Ne znam, ustvari, za koji bi znak ja licno vezala najvecu humanost... Vodolije koje ja poznajem su mi vise nekako individualisti, ne vide bas druge ljude oko sebe, to je moj utisak, odkud znam... Mada, za Mesec u vodoliji se vezuje humanost takodje.

dunja2501
04-02-2011, 14:13
Ajd da kazem po koju rec o volonterima :)
Poznajem dosta njih jer i sama raduckam malo u jednoj ne vladinoj organizaciji (volonter sam) ...mogu vam sa sigurnoscu reci da svako od njih ima po nesto u vodoliji...da li je u pitanju So,asc ili bilo koji benefik. :)

Beba977
04-02-2011, 14:13
Evo ga natal majke Tereze
http://www.dodaj.rs/?25/PA/2Z1QWZ8n/majka-teresa.gif
Meni su dva zeta vodolije,ovaj jedan vodolija-strelac,pomaze svima materijalno,doduse voli malo i da slaze..,a ovaj drugi je vodolija -devica,lekar je sada i direktor na klinici,on tacno zna gde mu je svaki denar,ali leci svakog ko ga nazove besplatno,popravlja nama sve sto nam se pokvari,previse je prijatan sa ljudima,zato je toliko i doguro u karijeri,kad se pomene njegovo ime samo su reci hvale,a kada se moja sestra nama pozali na njega uopste je ni ne registrujemo ;)

gasimetrija
04-02-2011, 14:14
Pogledah kartu Ireninu...
Ovako:
Mesec u 11 kuci u Biku- dobar pokazatelj humanosti.
Jupiter na 14 stepenu ...a on je analogan znaku Bika.
Sunce i Merkur u vodoliji i to na MC-u, voli decu, i pomaze im...opet znak za humani gest.
E sad ASC na 28 stepenu i 45 min. (ne znam jel tacan),al ipak on je analogan znaku Riba (28*40'-28*59') a ribe su isto human znak,jer po TA jupi je vladar riba-moral.
Uran kao vladar vodolije u konjukciji sa Merkurom(deca) na 29* 55' jarca (29 st. znak opasnosti,...pa ona pomaze deci i izbavlja ih nevolje).

Jedino mi malo nejasne ove 2 ukljestene kuce 11 sa saturnom i 5 sa znakom vage i jupiterom...

Bebo, majka Tereza ima dobar polozaj ...
ASC u Strelcu,i moralan,
pa onda, Uran je u sedistu u Vodoliji, i u 1 kuci.
Zatim,Mesec u biku je odlican ,
Jupi u 9 kuci (koja je analogna znaku strelca)...
da i ova karta ima dosta pokazatelja za humanost.

Cmokic78 da nemas ti kartu od Rebrace?

Ksantipa
04-02-2011, 14:47
Gasimetrija, divna tema :)
Pocetnik sam u astrologiji, ali mislim da bi sledece trebalo da se gleda u natalu kada je u pitanju humanost (molim iskusnije da me isprave :) )

1. kuca i ASC - nacin na koji natus dozivljava svoju svrhu i aktivnosti koje preduzima
6. kuca - posao kojim se bavi i usluga koju cini kroz to covecanstvu
11. kuca - aktivnosti kroz udruzenja i politicka opredeljenja u svrhu pomaganja i potpori humanosti. Ovo je kuca u koj se vidi da li postoji naznaka humanosti ili ne.
12. kuca - tajne akcije u sluzbi covecanstva

Ne znam da li i 10.kuca da se ubroji kao profesija....

Uran/Vodolija je simbol humanosti.

Nasla sam i da sledeci oblici simbolizuju humanost:

Neptun u kuci pokazuje gde moramo da zrtvujemo deo sebe i svojih emocija, zarad vece identifikacije i cinjenja covecanstvu
Neptun u Vodoliji
Uran u 9.kuci - zainteresovan za covecanstvo
Uran 0 ASC - mnostvo ideja koje mogu da se podele sa drugima za dobrobit covecanstva
Uran 90 Neptun - ukoliko natus savlada emocije, moze uciniti mnogo za ljude
Merkur 0 Jupiter - ljudi koji mogu da pomognu napredovanju covecanstva kroz svoj intekteltualni, advokatski ili religiozni rad
Mars 0 Chiron - ukoliko natus savlada lekciju da se koncentrise na potrebe spoljnog sveta, a ne svoje licne zelje, bice u mogucnosti da uradi puno za ljude i one kojima je podrska neophodna
Jupiter 180 Chiron - velike nade i zelje polaze u humanost

Ovo je malo nabacano, ali kad budem nasla jos nesto, pisem :)

gasimetrija
04-02-2011, 14:50
Gasimetrija, divna tema :)
Pocetnik sam u astrologiji, ali mislim da bi sledece trebalo da se gleda u natalu kada je u pitanju humanost (molim iskusnije da me isprave :) )

1. kuca i ASC - nacin na koji natus dozivljava svoju svrhu i aktivnosti koje preduzima
6. kuca - posao kojim se bavi i usluga koju cini kroz to covecanstvu
11. kuca - aktivnosti kroz udruzenja i politicka opredeljenja u svrhu pomaganja i potpori humanosti. Ovo je kuca u koj se vidi da li postoji naznaka humanosti ili ne.
12. kuca - tajne akcije u sluzbi covecanstva

Ne znam da li i 10.kuca da se ubroji kao profesija....

Uran/Vodolija je simbol humanosti.

Nasla sam i da sledeci oblici simbolizuju humanost:

Neptun u kuci pokazuje gde moramo da zrtvujemo deo sebe i svojih emocija, zarad vece identifikacije i cinjenja covecanstvu
Neptun u Vodoliji
Uran u 9.kuci - zainteresovan za covecanstvo
Uran 0 ASC - mnostvo ideja koje mogu da se podele sa drugima za dobrobit covecanstva
Uran 90 Neptun - ukoliko natus savlada emocije, moze uciniti mnogo za ljude
Merkur 0 Jupiter - ljudi koji mogu da pomognu napredovanju covecanstva kroz svoj intekteltualni, advokatski ili religiozni rad
Mars 0 Chiron - ukoliko natus savlada lekciju da se koncentrise na potrebe spoljnog sveta, a ne svoje licne zelje, bice u mogucnosti da uradi puno za ljude i one kojima je podrska neophodna
Jupiter 180 Chiron - velike nade i zelje polaze u humanost

Ovo je malo nabacano, ali kad budem nasla jos nesto, pisem :)

Bravo Ksantipa!!!
Ovo nam treba.
Divno si sve redom navela! Hvala puno.:)

evo nadjoh sad na netu :
Biografija: Katarina Rebraca

- Rođena je 1. oktobra 1972. godine u Njujorku, ćerka je hokejaša Nikole Rebrače i umetnice Sandrine Vagner.
- U Njujorku je živela do pete godine, kada se preselila u Beograd. Šest godina kasnije sa majkom prelazi u Los Anđeles, a potom u Njujork, gde počinje manekensku karijeru.
- U Beograd se vraća 2000. godine, kada je osnovala modnu agenciju „K models" i Fondaciju za borbu protiv raka dojke. Na TV Foks vodila je tok-šou „Katarina".
- Oprobala se i kao glumica - kao devojčica zaigrala je u filmu „Anđela, ljubavi moja" Roberta Divala, a glumila je u „Vašaru taštine" Brajana de Palme.
Citat sa sajta (pitanje postavljeno Katarini...:

• Šta ste u horoskopu i da li verujete u astrologiju?
- Verujem, to je nauka, čista matematika. Ja sam Vaga, podznak Jarac. Naravno, imam svog ličnog astrologa, ponekad se posavetujem za nešto, to mi je i deo zabave. Horoskop može da vas usmeri, da vam olakša dileme.
http://forum.astro-art.net/index.php?topic=208.75

Datum;1.10.1972.g.
New York
Time: 2:45
Univer. Time:18;45

zvjezdica
04-02-2011, 15:22
:)

Mogu samo reći na svom primjeru...inače se bavim humanitarnim stvarima od ranih godina i borbi prava za druge ljude...ponekad pretjeram, jer sve radim sa svojim novcem i često sam zbog toga i u besparici i iscrpljena zdravstveno..i plus što moja majka ne odobrava da se time bavim.

MO u djevici u 11...Vladar asc u 8. - radila sam i sa invalidima.
Ju u lavu na MC-u - uvjek želi pravdu za sve...i naglašen stelij vage u 12. polju...Neznam što još bih izdvojila.

majabl
04-02-2011, 15:27
e da sta god da sam radila bilo je o marginalizovanim grupama..a ne znam gdje se to vidi..a inace sam po natalu nehumana osoba..ali...ne znam od ovog svega imam ju u prvoj...dvanaesta mi je u vodoliji a sa i ur na mc, a tu je i ne..a kad kazem radila..mislim pisala o marginalizovanim grupama..imam ma0kiron iz onog teksta gore mada ne znam koliko je to kod mene vezano za to i generacijski ne60 pl..ali mi je ne vl asc,ajde kao i to ,a pl najjaca planeta..pa kao ajde da ima nekog uticaja i mc u strelcu..a sve ostalo po ovome okrenuta sam sebi ..a nisam toliko...uvijek nekome pomazem ..a to me vec pocinje nervirati.:):):)

Ksantipa
04-02-2011, 16:38
Mesec je emocija ali ne mora nuzno ukazati na humanitarni rad i humanost uopste. Humanitarni rad moze biti logican i racionalan kada pojedinac shvata da je nekome potrebna pomoc znaci ukljucen je um, vise saznanje (npr. Andjelina Zoli ima stelijum u 9. u Jarcu Mo, Ma, Ju i u 11. u Blizancima So i Me). Pritom kod nekog ostaje taj dizbalans emocija i racia, gde um kaze da je logicno pomoci nekome, a emocija da nema snage da se daje ili obrnuto...

Sto se natala tice konkretno nasla sam jos par pokazatelja ali sam pisala ukratko:

Naglasen 4. kvadrant
Mesec u vazdusnim znacima
Uran u Lavu - nije dobra pozicija za Uran i iskazivanje humanitarnih karakteristika
Sunce 60 ili 120 Neptune - osecajni prema onima koji pate. Vole humanitarni rad i imaju posebnu povezanost sa zivotinjama
Sunce 90 ili 180 Uran - humanitarci po prirodi na mnogo razlicitih polja, ali mogu biti grubi kada je u pitanju sentimentalnost ili vezanost za tradiciju i proslost
Mars 90 ili 180 Neptun - natus zeli da pomogne ljudima, ali da pritom ne zrtvuje svoju individualnost, srecu i strast
Jupiter 0 Neptun - dosta idealizma, ali i teznja ka humanitarnom i religioznom radu
Jupiter 60 Uran - rusi standardne norme, ali humanitarni rad naglasen u ovom aspektu
Uran u bilo kom aspektu sa MC i MC u Vodoliji - potencijalna karijera u humanitarnoj sferi
Uran 90 Ceres - humanitarne aktivnosti su u sukobu sa licnom potrebom da natus sam bude zbrinut i pazen
Uran 60 Juno - podstice humanitarni i grupni rad

Takodje, procitala sam negde, da kada se posmatra karta osobe koja se vec bavi humanitarnim radom, pocinje se od Jupitera i Neptuna da bi se razumeli postupci, razlozi i odnos.

Nadam se da sam malo pomogla ;)

caruso
04-02-2011, 17:54
Mozemo malo pokazati i humanosti na delu...Ukoliko neko ima krvnu grupu AB,a iz Beograda je....hitno je potrebno da se jave u institut za transfuziju krvi,Svetog Save 39(prvi sprat)....navesti da se testiraju za davanje trombocita!hvala
nazalost ja sam A(-):(
Hvala Bogu,javili se ljudi sa Ab krvnom grupom:)))

Beba977
04-02-2011, 21:48
Negde na forumu sam procitala,ko ima fortunu u XII,srecan je kad daje....

gasimetrija
09-02-2011, 10:55
Imam razvijen osecaj za ljude, njihove nevolje...pomazem koliko god je to u mojoj moci, al kod sebe uopste ne vidim naglasen polozaj planeta za humanost.To me buni.
Doduse retko sam u situaciji da pozajmim novac, i ako dam pozajmicu,obicno mi se to nikada ne vrati.Medjutim, obilato pomazem starijim ljudima, ono tipa,...prodavnica,apoteka, kuvanje,drustvo...i volim deci da pricinim zadovoljstvo sitnim paznjama,igrom,lepim pricama...

Ksantipa
09-02-2011, 12:38
Draga Gasimetrija, za tvoj razvijien osecaj prema ljudima zaduzen je Neptun u 8, jer je on vladar ASC, i samim tim deo tvoj karaktera.
Ti instiktivno osecas ljude i njihove potrebe, ali s obzirom na karakteristike Neptuna - zato ti ljudi ni ne vrate novac, jer ti jednostavno ne zelis, ne mozes da vodis racuna o svojim interesima u takvim situacijama. On ti je u dobrom aspektu sa Suncem, pa je tebi prirodno, odnosno ne mozes protiv toga da ne ucinis nesto dobro za ljude koji pate.
12.kuca ti je u Vodoliji, a Uran u 7, pa moze oznaciti da nacin na koji ti pomazes ljudima je kroz neki zatvoreni oblik partnerstva (kao sto si navela, pomazes pojedincima - apoteka, kuhinja...).

Volela bih kad bi se jos neko prikljucio sa komentarima iz iskustva, jer je tema lepa, pa da pokusamo da povezemo sta je to sto je kljuc da prepoznamo humanost kod nekoga u natalu. :)

gasimetrija
04-03-2011, 12:03
Ksantipa, hvala puno...
bas je tako, kako si opisala.

Tema jeste lepa, i zasluzuje vise paznje.

Da se nadovezem na temu humanost, jer svim navedenim "pokretima" je osnova i pokretacka snaga humanost i dobra dela.Bar bi tako trebalo da bude.

Masoni
Prve Masonske loze nastale su u Engleskoj 1717.godine.Clanovi loze bili su kraljevi i politicari npr.Edvard VII., David Lloyd George, Winston Churchill i dr.
U francuskoj u 19. veku , buneci se protiv feudalnog poretka unose revolucionarne, burzoaske ideje...Bili su to mislioci mislioci Voltaire, Denis Diderot, Jean-Jacques Rousseau, Victor Hugo.
U Nemackoj su u Masonima muzicari, pisci,filozofi, i oni za razliku od ostalih uvode hriscansku nauku.
Članstvo je hijerarhijski poredjano kroz tri stepena (šegrti, djetići, majstori) i. Prema škotskoj opservanciji postoje trideset i tri stepena.
Templari
Templari ili Vitezovi Templari, bio je Hriscanski vojni red osnovan 1118.godine.Templarski red je osnovao Hugo de Payens.
Sediste je prvo bilo mesta gdje je nekad stajao židovski hram, Templum Salomonis, po čemu je i dobio ime. Templari su kao i ostali crkveni redovi polagali večni zavet poslušnosti papi.
Na čelu reda je bio Veliki meštar i Generalni kaptol.
Brzo su postali znacajan cinilac svog vremena, cak su dobili i neke povlastice od pape...
Između ostalog pravo na ubiranje poreza na područjima pod svojom kontrolom. Rezultat takvog položaja je bio njihov brzi uspon.
U novije vrieme postoji niz istoimenih modernih templarskih organizacija koje poštuju duh viteštva i sastavljaju viteška pravila kao i ceremonije slične templarskima, međutim ni jednoj od brojnih viteških organizacija nije priznato istorijsko nasledno pravo templarskog reda.
Rotarijanci
Po definiciji iz Wikipedije (citat)
Rotari klub je međunarodna organizacija poslovnih i profesionalnih ljudi udruženih širom sveta, u cilju pružanja humanitarne pomoći, podsticanja visokih etičkih standarda u svim profesijama i unapređenje dobre volje i mira u svetu. Začetnik Rotari ideje Paul Haris, humanista iz Čikaga, organizovao je i osnovao prvi Rotari klub 23. februara 1905. godine. Paul Haris je 1910. godine postao prvi predsednik svetske organizacije Rotari Internacional. Danas u svetu ima više od 29.000 Rotari klubova u 140 zemlje.
Pravila kluba:
http://serbianforum.org/religija/72590-rotary-international.html

Za pokazatelje u natalu mislim da se gleda prvo 10,i 11 kuca, kao analogija ugleda(10) i humanosti(11), a mozda i 1 kuca.
Od planeta vazan je polozaj i aspekti svetla:Sunca i Meseca.I naravno Jupitera,i Venere, od transcedenata Uran(vladar 11 kuce),i Neptun (vl. 12, vera).
Sta vi mislite?

ps
imam kartu jednog Rotarijanca, pa ako hocete mozemo da tumacimo...

mirab
04-03-2011, 14:00
Gasimetrija, kako da se ne vidi iz tvog horoskopa da si humana; Ascedentalno si Riba.One su uvek osobe koje se umeju zrtvovati za druge, zatim Uran u sekstilu sa tvojim vladarem netunom....
Ja imam Mesec na istom stepenu sa Jupterom( na 27 Vage) u 12 kuci.To je pokazatelj siroke duse, volim da pomazem drugima i rado to uvek cinim.Ne razmisljam da li ce mi to neko vratiti ili ne i zato sam srecna, nikad ne patim ako mi se to davanje adekvatno ne uzvrati.Vladar te konjukcije mi je Venera u Ribama, pa sam spremna uciniti sve za porodicu. Mozda kroz licne primere mozemo bolje uociti zasto smo takvi kakvi jesmo.

gasimetrija
04-03-2011, 14:11
Gasimetrija, kako da se ne vidi iz tvog horoskopa da si humana; Ascedentalno si Riba.One su uvek osobe koje se umeju zrtvovati za druge, zatim Uran u sekstilu sa tvojim vladarem netunom....
Ja imam Mesec na istom stepenu sa Jupterom( na 27 Vage) u 12 kuci.To je pokazatelj siroke duse, volim da pomazem drugima i rado to uvek cinim.Ne razmisljam da li ce mi to neko vratiti ili ne i zato sam srecna, nikad ne patim ako mi se to davanje adekvatno ne uzvrati.Vladar te konjukcije mi je Venera u Ribama, pa sam spremna uciniti sve za porodicu. Mozda kroz licne primere mozemo bolje uociti zasto smo takvi kakvi jesmo.

Da Mirab, slazem se, bar ja uvek najbolje uci kroz licni primer.
Mnogo sam naivna u svoj toj svojoj dobroj nameri i ljubavi koju pruzam, pa cesto zapadnem u "nevolju" u smislu da ako pomazem muskarcu (komsija dok je bolestan,nepokretan)on misli da ja to radim da bi me on "muvao"...i slicne situacije.
Najbolje tu moju "preteranu"dobru nameru je opisao moj bivsi muz kada je rekao:"Ma da ti si dobra vila!":D
Tu me je malo prizvao pameti...i shvatih da ljudi tu moju nesebicnu dobru nameru...razlicito tumace, uglavnom na pogresan nacin.:rolleyes:

Ni ja ne ocekujem da mi osoba kojoj nesto ucinim vrati uslugu.Imam utisak da se mnogim ljudima desava da im neko pomogne kome nikada nece imati priliku da vrate uslugu, medjutim energija kruzi, ode gore...pa se vrati na zemlju, tako sto mi pomognemo nekom drugom.:)
(malo sam zapetljala, al valjda razumete sta sam htela reci);)

mirab
04-03-2011, 14:22
Dobro si to objasnila, upravo tako; cesto nam neko pomogne a da mu nemamo priliku vratiti, pa to je ono sto se energetski vraca za neka prethodno ucinjena humana dela.Blago onom ko o tome ne razmislja jer psi laju a karavan mirno prolazi.

lotos
04-03-2011, 16:21
eto me, ta sam sa svim tim što je gasimetrija navela :D
šalu na stranu, meni odmah prva na pamet pada Irena Sendler..naravno, dosta je, na sreću, i drugih koji se mogu pofaliti svojim zalaganjem, radom i djelima, ali na nju prvo pomislim kad se kaže humanost..valjda, zbog toga što je spasila toliko djece u toku Drugog svjetskog rata
evo njene karte, doduše ne sa tačnim rođenjem :(

Sunce i VEnera u Vodoliji prvi preduslov, pošto se zna koliko humanim znakom se smatra..
zatim majčinsko - zaštitnički Mjesec u Biku, sa sve Marsom koji ne odustaje kad naumi nešto..Bikovski - tvrdoglavo..
Jupiter u Vagi sa ovako izazovnim aspektima
evo i natala Irene Sendler

http://img64.imageshack.us/img64/7247/irenasendler.gif

mars ..iz dvanaeste ...aktivnost u tajnosti.....povezan sa neptunom ...idealom... iz cetvrte...u svom domu..domovini..idealu sretnih porodica koje su na okupu itd..a taj vladar cetvrte..mjesec u dvanaestoj ali u napetom aspektu sa marsom..bojala se naravno...heroji i jesu oni koji nadjacaju strah,a ovi koji bez straha srljaju nisu...
jupiter iz pete u opoziciji sa saturnom iz jedanaeste...stop! nema dalje..neki frend nazovi frend odaje njenu akciju spasavanja djece i ona pada u muke i trpljenje od strane njemaca....ni tu nagradu za herojskog clana drustva ne dobija zbog kirona u 10....neptun je jak vazan za humanog covjeka kao i mjesec,znak vodolije,lava i raka...jarci su jako humani..barem zene

uranija
04-03-2011, 23:58
zene jarci zavise od celine,dobre osobine ovog znaka jesu pravda i pravila,samopostovanje i postovanje drugih ali kad je afliktovan saturn maleficima,stanje je blago receno TRAGEDIJA,upoznala sam ih par...sa sve iskvarenim osobinama,dakle ipak je potrebna celina,ne samo suncev znak

zvjezdica
05-03-2011, 00:09
Neznam koliko se samo položaj MO u Biku sam po sebi vezivati za humanost. Sve ljude koje znam sa ovim položaj svrstavam u teške egocentrike i materijaliste, naravno uz ostatak natala...

uranija
05-03-2011, 00:11
imaju poremecaj uzivanja u negativnim aspektima meseca u biku,da,tacno zvjezdice

Beba977
05-03-2011, 01:03
Sasvim tacno,ustvari kako su starije,ne uzivaju u nista,sem u majcinstvo,ja moj bik ne bih menjala zato sto mi je dao plodnost,da se ostvarim kao majka,sem te radosti,odavno ne uzivam u nesto "normalno" !

uranija
05-03-2011, 10:22
osnovna je vodolija i uran jak u karti,jupiter u pozitivnim aspektima i na dobrim mestima,dostojanstvima a ne kao pokazatelj imanja vec karaktera,strelcevi umeju oni pravi da sagledaju onako objektivno i da umire ljude,jupiter u raku kao pokazatelj karaktera definitivno znaci

Princess77
05-03-2011, 11:22
So i Mo u vodoliji, Ur na stepenu svoje egzaltacije. Cesto pomazem drugima iako se i sama borim sa finansijama, narocito sam osjetljiva na djecu i stare ljude, srce mi se slama kad vidim da je neko dijete zeljno case mlijeka a o igrackama i ostalom i ne razmisljaju. I ne volim da pricam o tome kome sam i koliko pomogla, evo sad vama ali iz moje okoline niko ne zna. Ne radim to da bi me neko pohvalio. Pretpostavljam da je to vodolija u meni.

sladjana
05-03-2011, 17:42
Jedna tvrda Jarica da da udela u ovoj simpa temi ...

Moj Ju je u VI kući- radno okruženje ! Tu se dajem 100% i nije mi žao, dosta me ljudi, kolega prihvata i ceni, dosta im pomažem i nikada mi nije teško . Mada mnogo volim da budem autoritet i sada sam pokazala da umem da budem ...u sadašnjoj firmi sam 3-4 ljudi podučila poslom i dovela šefa da mene pita za izbor, naravno na jako lep i kulturan način. Pomogla sam svakom da se uklopi i leo mi se vratilo. Veoma sam ponosna na to ...

Ako gledamo Ne - definitno u mojoj 11 kući je prijateljstva tu se dajem ali i biram prijatelje. Nekako mi tu dođu i pastorčad ?! (ako se udam za nekog ko ima decu već) .

Ono što u meni drugi vide je humanos prema deci i više puta su mi nudili dodatno da zaradim novac čuvajući decu , mada i sestrinu obožavam. Nekako oni su mi slaba tačka, odmah me zavole i dosta sam popustljiva prema njima i u stanju sam svašta da im kupim što požele (grozna tetka - tako kaže moja sestra sve sa novcem ali znamo obe da nije ) !!!

U Vodoliji nemam ni jednu planetu a Uran u Škorpiji - nešto tu ne vidim humanost !!! Mada možda posao jer je u 10 kući !

uranija
05-03-2011, 23:43
sladjo,vladar 2.-e,to su mogucnosti koje sami stvaramo,ono sto mozemo,a ona ti je u vodoliji,a uran u 10.-oj,bas kao sto kazes kroz posao,status itd,spoljni svet te dozivljava kao humanu osobu:)

kosooka
06-03-2011, 00:28
Izgleda da ja imam dosta pokazatelja humanosti, s tim sto sam jos u razvoju, i volela bih da vremenom imam i vecu moc za pomaganjem ljudima.

swiss
06-03-2011, 00:56
Humanost?! E pa tu,na tom polju umem i preterati,mislim! Spasao sam dobrog drugara sigurne propasti,mozda i smrti..duga je prica pa da ne objasnjavam! Sestru i decu skupa,uz pomoc majke sam izdrzavao deset i vise godina...pomagao familiji i prijateljima iako nisu delom zasluzili....davao sirotinji kad ih vidim al intuitivno,pogotovu kod nas al ne i u svajcarskoj,ma davao sam i pomagao onoliko koliko sam mogao,znanima i ne znanima,pilo je se i jelo na moj racun...al ni kojeg momenta nisam zazalio...ni kog momenta nisam osetio poriv kad mi je zatrebalo nesto da ja od njih potrazim pomoc itd ne,nikad! Novaca po dugu imam,nikad nisam zatrazio,pa ako se seti neka vrati,ako ne Bog nek mu oprosti jer ja sam vec...na placao sam se kafa i cigara drugima,oprostio ako vidim da nema u novcaniku prebijene a dosao je kod mene u kafanu....ma volim pomoci ne volim da mi pomognu dok ne vidim da me je situacija u cosak nabila,al eto,ne zalim se al opet bi isto ucinio ako vidim da treba al sam i naucio da nikad poslednje ne dajem kao nekad...Bog je ipak za sebe Svet stvarao,pa kad je video da je dobro,prepustio ga je nama jednim delom a tako cu i ja u buduce,visak cu podeliti,pa nek ide u zdravlje :) a i moj Natal potvrdjuje vec napisano.

pantarei87
06-03-2011, 01:02
Da uočim konačno i nešto što mi se dopada u sopstvenoj natalnoj karti :)

Mjesec u Biku u 11-oj, ako može nagoviještavati humanost (vidim kasnije dileme oko toga). Teško mi pada kada vidim ljude u nevolji u bilo kom smislu. Jako me guši neka nepravednost startne pozicije života, i dalja zavisnost osoba od iste. Koliko mogu pomognem finansijski, razgovorom ili makar davanjem do znanja da mogu da se oslone na mene. Nekad gorim u situaciji da pomognem i učinim da se neko osjeća lijepo nakon problema i briga...

Kao mala sam znala noću da uzmem mnogo medvedića i lutkica koji su predstavljali djecu koja su gladna i kojima je hladno, i da ih uvučem pod svoj jorgan i grijem, a danju je svaka moja kašika supe ili zalogaj mislima označavao da hranim te "medvediće i lutkice" od prošle noći.

zvjezdica
06-03-2011, 01:51
Planete ipak treba gledati u kontekstu cjelokupnog natal. Normalno je da neće svi ljudi sa istaknutom vodolijom biti humani, niti će svi sa mjesecom u biku biti pohlepni. Treba gledati aspekte planeta, položaj u kući, i ostatak natala.

Uranija je spomenula da gledamo vladara 2. kuće kao ono što možemo i prilike koje sami stvaramo, meni je to JU na MC-u u Lavu. poprilično je žestok u lavu, a još na mC-u, ljudi često kažu da sam jako hrabra u borbi za druge,ali da ću izgorit u opasnostima u koje se nekad uvaljujem.

Istina meni je vladar asc MA u blizancima u 8 - radila sam sa invalidima.
JU na MC-u borba za tuđa prava, ustanci protiv Vlade...
Stelij u 12. možda bi mi bio dobar rad u izolovanoj ustanovi, ali nekako ne volim bolnice.
Mo u djevici u 11. Previše usmjerena na druge.

uranija
06-03-2011, 12:54
Da uočim konačno i nešto što mi se dopada u sopstvenoj natalnoj karti :)

Mjesec u Biku u 11-oj, ako može nagoviještavati humanost (vidim kasnije dileme oko toga). Teško mi pada kada vidim ljude u nevolji u bilo kom smislu. Jako me guši neka nepravednost startne pozicije života, i dalja zavisnost osoba od iste. Koliko mogu pomognem finansijski, razgovorom ili makar davanjem do znanja da mogu da se oslone na mene. Nekad gorim u situaciji da pomognem i učinim da se neko osjeća lijepo nakon problema i briga...

Kao mala sam znala noću da uzmem mnogo medvedića i lutkica koji su predstavljali djecu koja su gladna i kojima je hladno, i da ih uvučem pod svoj jorgan i grijem, a danju je svaka moja kašika supe ili zalogaj mislima označavao da hranim te "medvediće i lutkice" od prošle noći.

vladar asc je mesec u biku,a venera na dsc je u humanoj vodoliji,svaki primer koji mi date,ja cu vam povezati sa venerom(ljubav),mesec(osecajnost),vodolija,humanost
zvjezdice,bas taj mesec u devici koji imas je u kuci vodolije(11.-oj),uvek ima nesto sa brojem 11,drustvo i humanost,drustvene grupe,kod tebe je venera u ribama sa jakom vizijom i pod uticajem razmisljanja o pravdi-vaga,a kuca neptuna,verujem da je rec o internetu kao sirenju,zar ne,to i ja znam;)

zvjezdica
06-03-2011, 17:09
Istina, sve ide preko interneta kod mene. Ali sam primjetila da me ljudi ili vole ili ne vole. Znala sam naići na teške kritike i na odobravanja mog rada. Valjda zbog Ju u lavu djelujem previše energično ili buntovno pa ljudi nekad ne razumiju moje ideje.

Hm. Neznam.

uranija
06-03-2011, 22:07
zvjezdice nisu izgleda svi slobodnog uma i ne osecaju dobru nameru ni da im trci pred nosom,prvo ce im pasti na pamet da pametujes i filozofiras i da hoces da si glavna,ali ne razumeju zasto nastupas tako,da si navikla na otvorenu pricu,kritike itd,ne razume svako svakog...to je pluton,ili omiljenost ili hejt...pravi ljudi te osete sta zelis,ma sta te briga za ostale:)

zvjezdica
06-03-2011, 23:13
Da, imaš pravo sad si mi pomogla. JU je filozofiranje, a Lav i MC donose tu žestinu i prodor. Iskreno i ja sama znam da nekad trebam stati na loptu jer neki ne razumiju što želim reći, ali često se živciram kad nešto govorim na početku i ljudi me popljuju, pa nakon nekog vremena ispadne da sam bila u pravu.

Mislim da su problem i moje godine trenutno i prije. U smislu: što ova balavica nas ima učiti o nečemu"..

Kako rečeš i ti sama: što me briga za druge :)

mini_mimi
06-03-2011, 23:21
Ju u 5 kuci U Ovnu....dobra dela ,da...ali vezano za zivotinje :-)