drugarica- tumor na jajnicima i grudima [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : drugarica- tumor na jajnicima i grudima

nena1
29-01-2011, 21:05
Molim vas da pogledate kartu moje drugarice jako je bitno. Naime ona vec par godina ima ciste po grudima i to dosta 10-ak a takodje ima ciste na jajnicima, na oba jajnika. Sad se sve to iskomplikovalo i rekli su jod da su se ciste na grudima pretvorile u tumor i takodje na jajniku. Rekli su joj da mora da ide na hirursku intervenciju,..Ona je jako uplasena jer su joj rekli da postoji mogucnost da ne moze da ima decu. Ja sam malo gleda ali sam subjektivna i ne znam ni sama sta da joj kazem...Nikad nije radjala i nije imala abortuse.

drugarica karta http://i55.tinypic.com/2hyb7mu.gif

Astro_Nena
30-01-2011, 18:51
Neno kao prvo jako mi je zao sto to cujem.... i imam isto jednu drugaricu blizanac /riba je i skoro nas je isto dobro ispresecala sa svojim testovima. Ona npr nije isla redovno kod lekara, da li je to slucaj i kod tvoje drugarice... mislim ima slicnu kombinaciju znakova. Meni se cini da kad se bude ozbiljno time pozabavila da ce sve biti u redu, ali nesto nemam bas inspiraciju da kazem nesto vise....njoj je suvladar 5k venera u biku... to ne bi trebalo sve da bude lose. Zeznuto je sto su joj sve teze planete retrogradne, i ova konj so i mo nije bas sjajna.... a posto je u ribama moye po meni da govori o vodenim cistama na grudima, ako ne i na jajnicima...

nena1
30-01-2011, 20:24
Mojoj drugarici to traje sigurno zadnjih 5-6 godina mozda i vise. Prvo su joj se pojavile male vodene cistice,..i ona je to pratila i isla stvatno na redovne kontrole,..cak su joj se u jednom trenutku smanjile jer je pila neke cajeve,...medjutim sad je otisla ponovo na kontrolu kaze sad se to pretvorilo u tumor,..Na jajnicima ima neku cistu koja nije vodena ne znam kako se zove, ali najverovatnije da mora da je operise ove godine. Ona je jako uplasena, plasi se operacije, plasi se da nece imati decu,..

Skorpija
30-01-2011, 21:37
Samo da dodam ono sto znam sigurno,a moze da utesi tvoju drugaricu.
Ciste su jedna vrsta tumora.Medicinski se tako kaze,to ne znaci da je rak.Dakle,dobrocudni tumor koji se hirurski odstranjuje,a jajnici ne moraju,to sve zavisi,to doktori ne znaju dok ne "otvore" stomak.

Astro_Nena
31-01-2011, 10:08
Pa eto mozda je bas tako.... ipak nije nikome svejedno da tako nesto cuje, a nasli lekari su skrti na recima i ocigledno ne umiruju strahove nego ti kazu jednu recenicu i to je sve. Ja sam i mislila da je ona redovna jer joj je peta u devici i onda jos i retro saturn je tu... pedantna po tom pitanju i to do detalja onda... ako gledamo sestu kucu za zdravlje onda bi bilo mozda dobro da negde plati da je pregledaju... da li je kontrolisala te rezultate vise puta? Mislim i na privatnim klinikama i sl? Da li je obavestila porodicu? Znaju li oni o tome sve? Sad sam videla ovu temu medicinska astrologija... malo cu da posnjuram tamo pa ako mi nesto novo klikne javljam ;)
Kiss

p.s Evo upalila mi se sijalica.... posto je zdravlje generalno 6k, a ona je u skorpiji to u kazuje na osetljivost reproduktivnih organa i skorpije (kao i blizanci) imaju najcesce probleme sa tim delovima tela. Blizanci imaju tu jos umesane i grudi.... Dvanaesta kuca govori o hospitalizaciji i ja mislim da je njoj to najbolje resenje. Ne znam kako na ishod utice neaspektovana venera, ali po meni je ona jaka i mozda govori o duzem, ali sigurnom ozdravljenju. I sad cu da te zamolim da postavis samo natalnu kartu sa aspektima jer ovako ne mogu da vidim njene natalne aspekte, a nemam podatke da bih joj sama virnula u natal.... Jer mi je bitno da li ta ve ima neke poluaspekte ili ne... a kompjuter je ipak u tome spretniji nego ja ;)
veliki poz

Little Warrior
31-01-2011, 13:39
neka trazi misljenje drugog lekara. Kako su i grudi i dojke pod vladavinom meseca, a teza oboljenja pod vladavinom saturna, vidimo da su te dve planete u opoziciji, pogotovu ako vidimo da vladar osmog polja ima opoziciju sa mesecom, pa kazemo da lekari predlazu hirusku intervenciju (vladar osmog polja) na "zenskim organima". Kako je mesec u ribama, a i spaljen je od sunca, tj mlad mesec je u pitanju pa kazemo da se ne vidi dobro i u kvadratu je od dispozitora neptuna, moram da kazem da je obavezno potrebno potraziti drugo misljenje jer ovo moze da bude slika lekarske greske. Opozicija sa saturnom je orbisa 4 stepena i to aplikaciona, a 4 stepena je analogno 4. kuci i znaku raka i mesecu, pa opet treba biti dvostruko oprezan. Ne kazem da ovde problema sa dojkama i jajnicima nema, ali zbog spaljenosti tj mladog meseca i znaka riba i kvadrata od neptuna treba 2 puta proveriti. Kroz dispoziciju i meseca i saturna ponovo dobijamo opoziciju-sto znaci da problem postoji i ostaje da egzistira kod nje, ali je opoziicja u pitanju a ne kvadrat, tako da ja mislim da ce ciste da ostanu "ciste" :)

nena1
31-01-2011, 16:02
Ona ide kod samo jednog doktora jer to joj je neki dalji rodjak. Sto se ginokoloske strane tice,..pocelo je tako sto kad je otisla na pregled pre par godina,..rekli su joj da joj zid materice igleda kao da je imala 1000 abortusa,..a ona je devojka koja je stvarno imala 2 momka do tada,.Uvek smo se nas dve zezale kako je to problem,..da mora da nadje drugog momka:) Salu na stranu,..doktorka je ustanovila da je to zbog virusa koji je prosao telom. Jedno godinu dana je svako vece koristila vaginalete, ali svako vece,..i isla na 6 mesecne kontrtole,..medjutim svaki put bi bilo sve gore,...I napomenuto joj je da uvek mora da koristi zastitu tokom seksa cak i kad se uda, zbog tog tkiva koje je ogoljeno i sklono infekcijama,...Na zadnju kontrolu je isla pre par meseci i napipali su nesto,..nisu bili sigurni sta je pa je radila tumor markere mislim da se tako zove,..i po toj vrednosti koju je dobila kazali su joj da nesto nije u redu,...sad su joj preporucili da pije nekakve hormone...A sto se cista na grudima tice, bila je na ultrazvuku prosle nedelje i zena joj je rekla.."Izvini sto moram da ti kazem, ove cistice su se pretvorile u tumor" Moja drugarica samo sto nije umrla tamo u ordinaciji. Da rekla joj je da je verovatno benigni ali ipak rec tumor tako olako koristiti...Ona je rekla sve to sto se desava svojoj mami, ali problem je sto ima decka za koga bi trebala da se uda i on nista ne zna,..Ona se plasi da ce on da je ostavi kad cuje kakve probleme ima. Stalno me pita joj da li cu imati decu, a ja je tesim i govorim pa zasto ne bi imala, ne lupaj. A i sama sam uplasena zbog toga sto joj se desava...Ja sam namerno stavila solarnu kartu za ovu godinu u prvom postu, jer me je ona pitala da li ce biti hirurska intervencija ove godine. Koliko sam ja videla a laik sam za solar, da ce biti opterecena zdravljem u ovoj godini....Evo ostavicu njenu natalnu kartu http://i51.tinypic.com/2hs0mf6.gif

Skorpija
31-01-2011, 16:40
Naravno da je tumor marker povecan,jer ima cistu i to onu "cokoladnu"...ne mora uopste da bude maligno,i ne mora uopste da znaci da ce joj izvaditi jajnike.Ova cista se odstranjuje hirurski (tako je bolje) i treba redovno da prati,a i verovatno da pita za savet i drugog ginekologa.

Sve najbolje i bez brige :)

Astro_Nena
31-01-2011, 16:50
Cor vidis da su joj dijagnoze drugacije.... Vidis to za sakrivanje sam rekla zbog ovog marsa u lavu u 4 kuci ... pa sam pomislila da mozda krije od majke, ali ako kazes da ona krije od verenika... mozda moze i na to da se odnosi ne znam (ne bi trebalo jer je drugacija simbolika) Cini se da bi taj neko pokusao novcem da resi poroblem! Ili bi ona to volela da joj neko resi novcem! Mislim da sada kad vidim ove dobre aspekte venere jos... stvarno posle neke hirurske intervencije sve prodje u savrsenom redu. Jedino ne znam kako ce celu pricu da sakrije od verenika!! I zasto bi to zelela.... Nemam pojma, ajde solar cu da pogledam dr prilikom.... iako ni sama tu nisam bas previse strucna! ;) nadam se da je ovo makar malo pomoglo...

nena1
31-01-2011, 16:58
Naravno da je tumor marker povecan,jer ima cistu i to onu "cokoladnu"...ne mora uopste da bude maligno,i ne mora uopste da znaci da ce joj izvaditi jajnike.Ova cista se odstranjuje hirurski (tako je bolje) i treba redovno da prati,a i verovatno da pita za savet i drugog ginekologa.

Sve najbolje i bez brige :)

Da to su joj i preporucili da ide da odstrani te ciste,..mada ona je toliko uplasena da je to strasno,..Verovatno sto joj se sve smucilo posle toliko godina,..a i nasi doktori stvarno ne umeju da prenesu stanje normalnim recima nego samo lupe...Rekli su oni njoj da nema razloga da se brine da je to rutinska operacija i da nece da diraju janike,..ali je njen organizam takav da je podlozan tim cistama i da ne mogu nista da garantuju...Mada neki ginekolozi i ne trebaju da lece ljude...i slazem se da treba da trazi misljenje vise lekara jer jedna nasa druga drugarica je imala upalu jajnika i otisla je kod tog istog ginekologa koji leci sad ovu moju drugaricu na pregled. Devojka je bila nevina u tom trenutku pre par godina, a ova doktorka joj je rekla da je trudna. Nasta je moja drugarica rekla da je to nemoguce jer je nevina, a doktorka joj je odgovorila nemoj ti meni da pricas valjda ja bolje znam od tebe...Tako da stvarno treba ici na par razlicitih mesta i traziti vise misljenja. I jos jedan razlog sto je moja drugarica u stahu je to sto joj je dano neko gledao natalnu kartu i rekao da nece imati decu zbog plutona i saturna u petom polju...sto je po meni stvarno glupost lupiti tako i reci nekom.

Skorpija
31-01-2011, 17:08
I jos jedan razlog sto je moja drugarica u stahu je to sto joj je dano neko gledao natalnu kartu i rekao da nece imati decu zbog plutona i saturna u petom polju...sto je po meni stvarno glupost lupiti tako i reci nekom.O Boze,kakva glupost,kakav duduk je mogao tako nesto da kaze? Moja drugarica ima plutona u 5,pa ima zdravu i pravu devojcicu.

A ciste neka odstrani sto pre,i posle je mirna kao da nista nije bilo,znam da nije svejedno,ali posle ce biti happy.

nena1
31-01-2011, 17:18
O Boze,kakva glupost,kakav duduk je mogao tako nesto da kaze? Moja drugarica ima plutona u 5,pa ima zdravu i pravu devojcicu.

A ciste neka odstrani sto pre,i posle je mirna kao da nista nije bilo,znam da nije svejedno,ali posle ce biti happy.

Da i to joj je rekao jedan veoma poznati astrolog,..uzas! Sad smo se ja i moja drugarica cule i ja sam joj prenela vase savete i podrusku,...rekla mi je da vam se svima zahvalim i da joj to puno znaci i da joj je puno lakse sada...Hvala puno u njeno ime:)

Skorpija
31-01-2011, 17:19
Nema potrebe da se zahvaljujete,ja joj zelim sve najbolje,a videces da ce biti sve dobro na kraju...naravno crpi sve to energiju i zivce,ali videce da nije tako strasno kako su je zaplasili.
Pozdrav

nena1
31-01-2011, 18:22
Sad mi je drugarica rekla razlog sto su joj ciste na grudima prerasle u "tumor". Ona je isla kod ginekologa zbog tih cokoladnih cista na jajnicima i ginekolog je rekao da mora da uzima hormone da uspori rad jajnika i da bi bilo idealno da ostane trudna. Medjutim ona njemu nije rekla da ima ciste na grudima. Sad doktorka koja brine o grudima je rekla da nikako nesme da uzima hormone jer ce to da utice na ciste na grudima. I rekla joj da se javi za tri meseca. Naravno moja drugarica je pila te hormone zbog janika i jos ih pije, i onda je otisla na kontrolu za grudi. I doktorka joj je rekla" Jesam ti rekla da ne pijes hormone jer mozda lecis jajnike ali si ucinila da se ciste na grudima pretvore u tumor. Zato je ona preplasena jer leci jedu stvar a unistava drugu. I to sto je teraju da ostane trudna bas je opterecuje. Jer ona kaze sta naprimer ne udam se , ili ne zelim da imam decu,..znaci oni ce da me puste da se to uvecava i iskomplikuje. Sekira se posto prvo kazu da te cokoladne ciste ce najverovatnije praviti probleme da ostane trudna, a sa druge strane joj predlazu da treba u ovoj godini da zatrudni,...kao da ona moze da bira kad ce roditi. Ima decka sa kojim je dugo, prvo on nista ne zna niti ce mu ona reci, drugo planiraju jednog dana da se uzmu, ali ne sigurno pre sledece ili one tamo godine, a mozda i duze,...tako da je pod velikim pritiskom...Jos jedan razlog koji joj je kako kazu doktori uticao na ciste na grudima je taj sto je godinama pila anti bebi pilule zbog jajnika, a one nisu dobre u slucaju da imate ciste na grudima...

Bosnian GirL
31-01-2011, 21:34
komplikovano dosta :( ako vec ima mogucnost neka zatrudni s covjekom kojeg voli i ako ima mogucnosti za to jer nikad se ne zna sta donosi dan a sta noc...jer dosta puta kazemo sutra cu ovo ili za godinu cu ovo pa na zalost nikad ne dodje..stvarno ne znam sta da joj kazem :( zelim joj srecu i cim prije da se oporavi. Javljaj nam sve!

nena peric
31-01-2011, 23:52
Tvoja drugarica pod hitno da ide kod jos nekog ginekologa, pa ako joj i taj potvrdi istu dijagnozu, onda neka uzme uput za bolnicu. Ona mora da kaze ginekologu da ne sme da uzima hormone, ako joj je to rekao drugi doktor zbog cista na grudima. Sa hormonima se ne sme igrati. Moj savet je da ide barem na jos jedno mesto na pregled. A sto se tice trudnoce koju joj doktori preporucuju, pa u ovom solaru joj stoje neki povoljni pokazatelji za trudnocu: 5 solarna na 11natalnu, zatim 11 solarna na 5 natalnu, merkur kao vladar 5-te natalne i 11solarne je u 5 kuci u konjukciji sa jpiterom, zatim neptun u 4.sol, venera na Mc-u (promena statusa iz devojke u majku), zatim Asc u skorpiji itd. Po meni dovoljno pokazatelja za trudnocu:bebadeckic: :) Trebala bi da se posavetuje sa jos nekim lekarom, jer ne moze doktor da joj savetuje trudnocu, a ona da pije hormone za usporavanje rada jajnika:eek: :confused: , pogotovo ako je taj isti doktor vasoj drugarici konstatovao trudnocu, a ona bila nevina:D . Moj savet - hitno kod drugog doktora...

nena1
01-02-2011, 20:18
Tvoja drugarica pod hitno da ide kod jos nekog ginekologa, pa ako joj i taj potvrdi istu dijagnozu, onda neka uzme uput za bolnicu. Ona mora da kaze ginekologu da ne sme da uzima hormone, ako joj je to rekao drugi doktor zbog cista na grudima. Sa hormonima se ne sme igrati. Moj savet je da ide barem na jos jedno mesto na pregled. A sto se tice trudnoce koju joj doktori preporucuju, pa u ovom solaru joj stoje neki povoljni pokazatelji za trudnocu: 5 solarna na 11natalnu, zatim 11 solarna na 5 natalnu, merkur kao vladar 5-te natalne i 11solarne je u 5 kuci u konjukciji sa jpiterom, zatim neptun u 4.sol, venera na Mc-u (promena statusa iz devojke u majku), zatim Asc u skorpiji itd. Po meni dovoljno pokazatelja za trudnocu:bebadeckic: :) Trebala bi da se posavetuje sa jos nekim lekarom, jer ne moze doktor da joj savetuje trudnocu, a ona da pije hormone za usporavanje rada jajnika:eek: :confused: , pogotovo ako je taj isti doktor vasoj drugarici konstatovao trudnocu, a ona bila nevina:D . Moj savet - hitno kod drugog doktora...

Joj Neno rekla sam joj sinoc,...Mada ona kaze taj njen ginekolog je neki poznati, radi na fakultetu, nacelnik na ginekologiji,..i trista nekih titula. Nasta sam ja poludela. Dzaba njemu titule i zvanja kad praksa pokazuje da covek stvarno pravi neke po meni sulude greske. Ipak je to devojka koja je mlada( jeste da ima 30 godina) ali ipak nikada nije radjala i svakoj devojci je to jako bitno. Ja prva se uplasim kad mi kazu da imam obicnu upalu janika a kamoli to sto moju drugaricu muci. Mada ona ima te ginekoloske probleme od kad znam za nju a znam je 15 godina. Njene menstruacije se katastrofa, svaki put kad dobije ciklus ona je u hitnoj pomoci. Dobije neverovatne bolove, onesvesti se,...primi po 2 inekcije obavezno. Cak je naucila sama sebi da daje inekcije u slucaju da je negde na putu ili ako odemo na letovanje...Ja joj prvo iskreno nisam verovala kad mi je pricala i zalila se da ima bolove...dok nisam prisustvovala napadu , tad smo je strpali u kola i odvezli u hitnu pomoc i dok nije primila 2 inekcije nije se smirila. Tako da mukica stalno muci muku. Zvala sam i pricala sa njenom mamom i rekla joj da mora da je vode kod nekog drugog ginekologa. Ne samo sto ima te ciste na grudima nego je one bole, kaze da je boli kad ruke pokrece, kao da ima upalu misica....Daj Boze da stvarno zatrudni uskoro,..i ja sam primetila to u njenom solaru:) Hvala Neno, javljacu kako se situacija odvija ona sredinom meseca ide na kontrolu pa cemo videti kako je.

candy
18-06-2011, 23:31
jako mi je zao sto cujem to za tvoju drugaricu...i saosecam sa njom jer sam i ja to isto imala na grudima i operisala...ali se ponovo vratilo...samo sto sam pored cisti imala i fibroadenome,to su dobrocudni tumori...mozda je to i kod nje...ako jeste nemoj da se plasi,samo neka ide na redovne kontrole i neka potrazi misljenje nekog hirurga,jer je najvaznije da se prate i da se izvade ako predju 3cm...a inace moja doktorka mi je objasnila da je to sve povezano sa hormonima ili cak stresom u zivotu...puno pozdrava za tvoju drugaricu i tebe jer brines za nju...zelim joj sve najbolje... :) iskreno ja ne znam da li to ima veze sa planetama i da li se moze videti u natalnoj,ali ako moze bila bih zahvalna da neko pogleda evo i moju pa da uporedimo sa njenom i mozda su nam slicne karte... :(

evo je moja:
http://www.astro.com/cgi/aclch.cgi?btyp=ack&lang=e&nhor=4

cokolina
18-06-2011, 23:46
Mojoj drugarici su nasli boga oca endometrijozu dvorogu matericu zakrzljale genitalije i nakraju te cokoladne ciste te operacija haos otisla kod drugog doktora i on sredio stvar rodila zdravo i pravo dete nek se posavetuje obavezno sa jos nekim!!!!!!!!

Bosnian GirL
29-07-2011, 15:08
neno kako je s drugaricom? jel sve u redu?

nena1
30-07-2011, 00:04
neno kako je s drugaricom? jel sve u redu?
Hvala na interesovanju:)
Sto se drugarice tice stanje je onako. Sad u septembru treba da ide na kontrolu jos uvek je uplasena. Njen organizam je podlozan cistama, tu jednu veliku koju ima na janiku kad je bila na zadnjoj kontroli kazu da se smanjila ali se pojavila nova mala,..za grudi jos uvek ne znamo kakvo je stanje. Radila je biopsiju, rekli su da nije maligna ali cista je bas velika pa je prate. Ako se i dalje uvecava operisace je. Mada ona vec dva meseca pije neke trave i meleme stavlja pa se nadamo da ce biti bolje. Namuci se jadna.

oktobar
30-07-2011, 00:14
Hvala na interesovanju:)
Sto se drugarice tice stanje je onako. Sad u septembru treba da ide na kontrolu jos uvek je uplasena. Njen organizam je podlozan cistama, tu jednu veliku koju ima na janiku kad je bila na zadnjoj kontroli kazu da se smanjila ali se pojavila nova mala,..za grudi jos uvek ne znamo kakvo je stanje. Radila je biopsiju, rekli su da nije maligna ali cista je bas velika pa je prate. Ako se i dalje uvecava operisace je. Mada ona vec dva meseca pije neke trave i meleme stavlja pa se nadamo da ce biti bolje. Namuci se jadna.

zao mi je tvoje prije, ali mogu samo reci da sam i ja ih imala i jos se ponekad znaju javiti na jajnicima i bole ko sam vrag. meni je jedna takva puknula, ali nije bilo nekih posljedica. dodu i odu. dobro je da ta na prsima nije zlocudna pa je sve lakse. nek se ne boji. jel uzima hormone? to zna pomagati kod cista? super da ima takvu prijateljicu da joj moze davati podrsku!:)