Nedoumice u astrologiji [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Nedoumice u astrologiji

Strane : [1] 2 3 4

gasimetrija
18-01-2011, 09:30
Dragi forumasi,
sa vama ucim astrologiju vec godinu dana, i moram priznati imam dosta nedoumica. Verujem da se i vama desavaju situacije kada niste sigurni sta znace odredjeni aspekti, ili se dvoumite oko par "pravila" ,ili simbolike.
Zato sam pitala jednog od (po meni, i mnogima) najboljeg astrologa, koga inace zovu i "astroloska velicina" na prostoru Balkana.Nadam se da mi necete zameriti sto ga necu imenovati.

Da pocnem.

1. Kada je rec o znaku Blizanci-broj koji se odnosi na njega nije 2 -vec broj 3!!!
2.Za 1 brak se gleda naravno 7 kuca,ali i svi potencijalni partneri u celom zivotnom veku.
Za drugi brak se gleda 9 kuca, a ako vam je kojim slucajem ta deveta kuca zapoceta (kao kod mene)znakom Skorpije-kao vladara gledate i plutona i marsa.
3.Hiron ce u buducnosti biti proglasen vladarem Vodolije.
4.Konjukcija Sunca i Meseca u solaru-nikako ne znaci razvod.
5.Primer 1,u mom natalu:
Moja 10.kuca (a 2 derivatna kuca ,mog 2 muza)pocinje Strelcom,vladar je Jupiter,koji je otisao u Blizance.Dakle-jupiter je u blizancima u padu,ali je i u prirodnoj 4 kuci-analognoj znaku Raka-gde je Jupiter EGZALTIRAN.
Tumacenje, materijalnog stanja mog drugog muza je:On ce biti solidnog materijalnog stanja, za nase uslove u Srbiji, ali ne i bogat covek. Mesec na mom MC-u u opoziciji sa Jupiterom-pa je on imao turbulencije u svojim prihodima-nestabilnost.
Dodatno,...posto je Jupi u blizancima-kada on dobije jedan posao...odmah za redom dobije drugi,i treci(analogno znaku blizanci -i broju 3!!!).Imao je privatnu firmu(analogno znaku raka )i mojoj 4 kuci,gde se nalazi jupiter.
6.Primer 2 u mom natalu;
Moja 11 kuca (derivatna 3 kuca mog 2 muza),njegov automobil...Vladar Jarca jeste Saturn,u Ribama,i sad bi neko rekao auto mu je star,tamne boje...DA,ali on je takav auto vozio u mladosti.Za auto u njegovim "kasnijim" godinama gleda se su vladar moje 1 natalne kuce,a to je ovan,a njegov vladar je mars u vagi-pa tumacimo auto u simbolici -marsa u vagi..
7.Primer 3:
Posto je derivatno,vladar njegove 3 kuce Saturn (u Ribama)u mojoj natalnoj 1 kuci-i u opoziciji sa Plutonom i Uranom u Devici,i u kvadratu sa Jupiterom na IC-u(a Jupi je vladar Strelca,i analogan je auto-putu),mozemo zakljuciti da je on imao ranije veoma kriticnu situaciju u saobracaju,gde je uleteo u "makazice" ...kocenje(saturn),i jedva izbegao sudar,koji bi ga zivotno ugrozio.(Uran -brza voznja;Pluton-opasnost,jer je on i vladar 8 kuce...)
8.Moja 12 natalna kuca,pocinje u Vodoliji,derivatno njegova 4 kuca...dom (stan).Vladar je Uran u mojoj 7 kuci,u Devici,i u Konjukciji sa Plutonom.Opis gde se nalazi stan -pa verovatno blizu Poste,i na raskrsnici,i u neposrednoj blizini trafo stanice ili nekog dalekovoda(Uran).
Gledamo i su-vladara Ribe ..pa vladar Riba-Neptun...preseljenje na mesto u simbolici neptuna u skorpiji,verovatno pored reke.
9.Znak Skorpije je simbolika i poreske uprave.
10. Neptun na ASC daje glumce,ali ne mora obavezno da znaci profesionalne glumce, vec i ljude koji u svom zivotu "igraju uloge".
11.Skolski primer...
Tranzitni Saturn na natalnom Mesecu(Sade sati),i u kvadratu sa tranzitnim Plutonom u 4 natalnoj kuci,egzaktno na natalnom Saturnu-smrt u porodici.
12.Neptun na ASC u kvadratu sa Merkurom-covek laze (lazov).
13.Venera u natalu (jednog tipa) na 4 stepenu Riba, i egzaktno na mom ASC...NE ZNACI da on mene voli.

Ako se setim kasnije jos neceg dodacu.

uranija
18-01-2011, 11:23
gasimetrija,svaka cast,ova tema zasluzuje dopune,bravo,prava si majstorica u redjanju stvari na svoje mesto,da imas vise vremena,bila bi odlican moderator:)
smrtni slucaj dolaskom tranzitnog na natalni saturn i konjukcija saturna i meseca,ne daj boze smrt,a jesam u sade satima,,posle toga ide na pluton ovaj saturn...u ovom solaru mi na mesecu:(javljam ako se ne daj boze negativno nesto desi:(a sta mislis da li bi to moglo znaciti i neki gubitak ili odvajanje u kuci?ima li smisla,mora li bukvalno smrt,sve je bolno odvajanje...nikad nije lako

gasimetrija
18-01-2011, 12:31
Urki,vidi draga
tranzitni Saturn kod tebe,za 2 stepena seda na natalnog meseca,u Vagi u 4 kuci...(Sade sati na vrhuncu).Period-od 18.09.-05.10.2011.g..kada ce tranz. Saturn biti od 17-19 stepena Vage.

Kada bude tranz.Saturn na natalnom Plutonu i nat. Saturnu u 4 kuci,bice egzaktno i u kvadratu sa tvojim natalnim ascedentom...(obrati paznju tada na dogadjaje).Period-od 04.12.-27.12.2011.g..kada ce tranz. Saturn biti od 26-27 stepena Vage,na natalnom plutonu i saturnu....znacajan period.

U solarnom ...solarni MC je u vagi egzaktno na tvom natalnom Mesecu...znaci dogadjaji vezani za oscanja,ili majku.

dodatak...link
o Neptunu na ASC
http://nk-aquarius.blogspot.com/2011/01/cesto-osobe-s-neptunom-na-ascendentu.html

nale76
21-01-2011, 23:57
Imam 1 pitanjce Goco,ili vise...za tvoj primer br.6 da bih mogla da ukapiram situaciju...zasto suvladar tvoje 1..sta bi bilo da je cela 1 u ribama...Kako bi onda izgledala"limuzina"..i ne shvatam formulaciju"..u kasnijim godinama..."sta ako je promenio vise automobila...ili je to zbog samog vl.11,pa se to odnosi na to..Ako uopste kapiras sta hocu da pitam....:o

NOVICSLAVICA
22-01-2011, 09:44
GASIMETRIJA -Jedan u nizu tvojih kvalitetnih postova .Vecinu stvari koje si navela po derivatnim kucama citam i ucila sam iz Imsiragicevih knjiga ,ali nacin tvoje prezentacije je odlican .Povezivanje postoji neki red ja uglavnom mutavim i tumbam da ponekad ni sama sebe ne razumem .Ali zato sam sretna kad procitam dobar post da znam o cemu pricas i da tek tad vidim svoju astrolosku pismenost.
Hvala na ovako lepom objasnjenju.Pozzz

sladjana
22-01-2011, 15:40
Divno je tako videti i čitati povezanost ...
Mene je nekako privujao taj Mesec u tvojoj IX kuci i daje taj opis tvog drugog muža , pogotovojer je u Strelcu - promene, divljanje autom u mladosti - sloboda, promena ...
Verovatno je sporti tip muškaraca ali je dosta ranjiv, možda to ume nekada da sakrije . Isto tako Mo120Ve i Mo120Me daje neku vrstu promene ali Ve i Me su u tvojoj VI a njegova XII dođe mi kao ljubav iz prošlih života- morali ste da se sretnete ...

virgo84
22-01-2011, 18:55
[QUOTE=gasimetrija;242235]Urki,vidi draga
tranzitni Saturn kod tebe,za 2 stepena seda na natalnog meseca,u Vagi u 4 kuci...(Sade sati na vrhuncu).Period-od 18.09.-05.10.2011.g..kada ce tranz. Saturn biti od 17-19 stepena Vage.

Kada bude tranz.Saturn na natalnom Plutonu i nat. Saturnu u 4 kuci,bice egzaktno i u kvadratu sa tvojim natalnim ascedentom...(obrati paznju tada na dogadjaje).Period-od 04.12.-27.12.2011.g..kada ce tranz. Saturn biti od 26-27 stepena Vage,na natalnom plutonu i saturnu....znacajan period.

-super si ovo objasnila gasimetrija, mene je to zainteresovalo posto imamo postavku planeta u 4 kuci, kao i same kuce iste, skoro iste...ali kod nje je drugacija situacija jer dispozitor mjeseca kao i vladar 4 kuce je venera u lavu u 1, a dispozitor t evenere je sunce na 27 stepenu blizanca i pravice egzaktan trigon sa tim saturnom tranzitnim, kad sjedne izmedju plutona i saturna natalnog, a posto ona i natalno ima trigon plutona i saturna sa suncem, iz 12 kuce, ja ipak mislim, tj eto moja je predpostavka al ne mogu da tvrdim da to nece biti nesto lose, zbog tog sunca iako je u 12, a i tu je scm koje opet pravi trigon na sve te planete, sve ono dobro sto dobijamo u ovom zivotu....

thalatte
22-01-2011, 19:47
Ja tek sad vidim ovu temu...Hiron vladar Vodolije...ajmee...još, još o tome..kako zašto?

E i ovo zadnje...pa to vam ljudi cijelo vrijeme govorim....ne voli VE...nego ASC...ASC će se sviđati Venera...koga ta 1. Ve voli gleda se Mjesec vlasnika VE..

Princess77
22-01-2011, 20:12
Ja tek sad vidim ovu temu...Hiron vladar Vodolije...ajmee...još, još o tome..kako zašto?

E i ovo zadnje...pa to vam ljudi cijelo vrijeme govorim....ne voli VE...nego ASC...ASC će se sviđati Venera...koga ta 1. Ve voli gleda se Mjesec vlasnika VE..

A sta ako je Mo na Asc, voli li taj Mo Asc ili obrnuto? Ja vec znam da Asc voli Mo ;) ali da vidim voli li i on mene :D
Goco ja bih rado ime tog astrologa na pp ako nije problem ;)

gasimetrija
24-01-2011, 11:40
Hvala Virgo,NovicSlavice i Sladjo na ukljucivanju u temu.:)
Za Naleta76-
Sto se tice primera broj 6 iz 1 posta,...tako je meni objasnjeno (a nadam se da sam dobro razumela) znaci, u 2 polovini zivota se uglavnom tumaci i gleda su-vladar kuce, mada se ne iskljucuje ni vladar...
Tumaci se i u "sirinu" u smislu aspekata tog vladara...i td.
Sa derivatnim kucama treba biti oprazan, znaju da navedu na krivi put.

Za Pepu-
Sto se tice Hirona koji ce u buducnosti biti vladar Vodolije...ne znam da objasnim, jer ni meni to nije objasnjeno, ...ali ce se svakako tumaciti i Uran kao vladar Vodolije.(Kao sto se za Skorpiju tumace i mars i pluton...)
-------------------------------------------------------------------
Da razjasnim jos nesto iz mog natala...
mozda nekom koristi.

Vladar moje 9 kuce Skorpije, je pluton(i mars), i pluton je u devici u 7 natalnoj,u konjukciji sa Uranom. Ta 9 kuca pocinje skorpijom,jer se nastavlja na su-vladara 8 kuce...
i s obzirom da su u 8 kuci "smesteni" moji muskarci sa kojima sam bila u vezi "izmedju 1 i 2 braka" - neverovatna je simbolika skorpije i neptuna u 8 kuci-koja je doslovce ispunjena!
Nailazili su mi muskarci sa svim porocima(skorpija),ali posto je tu neptun-oni su ih skrivali,i glumili O.K. momke...
Dakle taj Pluton u devici u 7 natalnoj kuci-doneo mi je tipa koji radi u poreskoj upravi(skorpija),i koga znam jos dok sam bila u 1 braku(jer je vladar skorpije u 7 kuci,1 brak).Sirimo sliku...pa posmatramo i tumacimo aspekte koje pravi vl. skorpije-pluton...posto je u konjukciji sa uranom,on je organizatorna poslu(devica),a pluton je i u kvadratu sa jupiterom,pa bi to znacilo da nije bas pri paricama,...ali taj pluton ima i sekstil sa suncem-pa je on velike energije,uticajan,cenjen,i postovan,na polozaju.

Zaista ako se udubimo,imamo sanse za detalje,...jedino sto je astrosimbolika velika pa (bar ja,neiskusna,i tek u pocetku ucenja astrologije) teze unapred vidim-obicno mi se sve kockice sklope tek kad se nesto izdesava.
Poenta ovog primera je -da se zaista za kasnija desavanja izgleda tumaci su-vladar...recimo...pocelo je tako sto je ispunjena simbolika skorpije,al zavrsice se tako sto cu tumaciti simboliku strelca,meseca i vl. strelca-jupitera.
I tako dalje...za svaku kucu.

uranija
24-01-2011, 12:39
e sad,antisticije,sta mislite,da li deluju fiksne zvezde ako je to tacka,recimo moj antisticijski mesec je na formalhautu,3*riba...koliko se secam i za tacke vazi,no ajd misljenja....

nego primetila sam u solarima da i fiksne zvezde deluju,recimo merkur mi je na 15*blizanaca gde je fiksna zvezda i mnogo postizem obukom,planovima za inostranstvo,onako deluje kao pogonska energija i volja jer ocekujem obrt situacije,i ucenje ce mi se popraviti,pitanje je momenta,zima me definitivno ubije...

gasimetrija
24-01-2011, 13:06
e sad,antisticije,sta mislite,da li deluju fiksne zvezde ako je to tacka,recimo moj antisticijski mesec je na formalhautu,3*riba...koliko se secam i za tacke vazi,no ajd misljenja....

nego primetila sam u solarima da i fiksne zvezde deluju,recimo merkur mi je na 15*blizanaca gde je fiksna zvezda i mnogo postizem obukom,planovima za inostranstvo,onako deluje kao pogonska energija i volja jer ocekujem obrt situacije,i ucenje ce mi se popraviti,pitanje je momenta,zima me definitivno ubije...

Urki, licno mislim(al mozda gresim), da fiksne zvezde deluju samo u natalu...jer se i onako kaze recmo za tranzitne planete, da se ispoljavaju onako kako su polozene u natalu.
A volela bih da jos neko to prokomentarise.
Inace ta fiksna zvezda Fomalhaut
prema Ptolomeju ima prirodu Venere i Merkura.Kažu da je veoma srećna i moćna,( ali da ipak izaziva zlobu i prikrivenog izgleda i karaktera) . Kardan je ustanovio da zajedno sa zvezdama koje izlaze na 12 R donosi besmrtnost.
Ako je na Ascedentu ili u Zenitu horoskopa donosi velike i trajne počasti.

Sa Suncem: rasipnost, izuzetna podložnost uticaju lošeg društva, dobit od nasledja koja pak ne doprinosti ničem dobrom, moguće ispaštanje zbog nekog počinjenog zločina, opasnost od ujeda otrovnih stvorenja.

Sa Mesecom,donosi: potajni posao koji upriličava mnogo neprilika i neprijateljstva, ali se na kraju ipak dolazi do zarade posle puno poteškoća. Rastanak je mnogo blagotvorniji od vezivanja za ljude.

uranija
24-01-2011, 13:40
pa antisticija meseca jeste tacka iz natala,a videcu do kraja godine sta ce uraditi merkur inace ima dobro dejstvo kod mene u natalu pa ne verujem da nece delovati,pa ako ne bi nista pravio u natalu onda je razumno ne gledati ga,u suprotnom verujem da treba...sta mislis o tome?

gasimetrija
24-01-2011, 13:47
Da se podsetimo sta je antiscija?(Ja sam zaboravila)...meni je onda tacka antiscije meseca egzaktno na jupiteru u blizancima,jel tako Urki?

Antiscija je jedna od zaboravljenih tehnika u modernoj astrologiji, ali koja se intezivno koristi u tradicionalnoj astrologiju. Antiscija je tacka senke ili odraza planete, nalazi se u tacki simetricnoj polozaju planete u odnosu na osu koja prolazi kroz nulti(0.) stepen Raka i nulti(0.) stepen Jarca.

U sebi nosi iste kvalitete kao i planeta ciju senku pravi ali sa dozom tajnovitosti i misterije.

uranija
24-01-2011, 13:54
znam to,dakle on bi trebalo da deluje ako je egzaktno na tacki,mozda objasnjenje za nacin funkcionisanja mog doma,jer mi je mesec i te kako bitan u natalu kao vladar asc pa i antisticija koja skriveno na misteriozan nacin deluje

virgo84
24-01-2011, 16:29
Hvala Virgo,NovicSlavice i Sladjo na ukljucivanju u temu.:)

-------------------------------------------------------------------
Da razjasnim jos nesto iz mog natala...
mozda nekom koristi.

Vladar moje 9 kuce Skorpije, je pluton(i mars), i pluton je u devici u 7 natalnoj,u konjukciji sa Uranom. Ta 9 kuca pocinje skorpijom,jer se nastavlja na su-vladara 8 kuce...
i s obzirom da su u 8 kuci "smesteni" moji muskarci sa kojima sam bila u vezi "izmedju 1 i 2 braka" - neverovatna je simbolika skorpije i neptuna u 8 kuci-koja je doslovce ispunjena!
Nailazili su mi muskarci sa svim porocima(skorpija),ali posto je tu neptun-oni su ih skrivali,i glumili O.K. momke...
Dakle taj Pluton u devici u 7 natalnoj kuci-doneo mi je tipa koji radi u poreskoj upravi(skorpija),i koga znam jos dok sam bila u 1 braku(jer je vladar skorpije u 7 kuci,1 brak).Sirimo sliku...pa posmatramo i tumacimo aspekte koje pravi vl. skorpije-pluton...posto je u konjukciji sa uranom,on je organizatorna poslu(devica),a pluton je i u kvadratu sa jupiterom,pa bi to znacilo da nije bas pri paricama,...ali taj pluton ima i sekstil sa suncem-pa je on velike energije,uticajan,cenjen,i postovan,na polozaju.

Zaista ako se udubimo,imamo sanse za detalje,...jedino sto je astrosimbolika velika pa (bar ja,neiskusna,i tek u pocetku ucenja astrologije) teze unapred vidim-obicno mi se sve kockice sklope tek kad se nesto izdesava.
Poenta ovog primera je -da se zaista za kasnija desavanja izgleda tumaci su-vladar...recimo...pocelo je tako sto je ispunjena simbolika skorpije,al zavrsice se tako sto cu tumaciti simboliku strelca,meseca i vl. strelca-jupitera.
I tako dalje...za svaku kucu.

ok gasi, i ovo sto pises ima smisla..ja mozda se ne bih vremenski ogranicavala za suvladara..ja ovako posmatram svaka kuca ima pocetak i kraj, i govori zavisno od toga sto predstavlja kako ce nesto da pocne, a kako ce kasnije da se razvija i naravno zavrsi. evo tvoj primjer, tebi je 7 pocela u devici, a zavrila se vagom...brak je poceo onako pa mozda i iznenada zbog urana, al ipak je to devica koja je sve to dobro morala da skocka i izanalizira pa tek onda da uvede u brak..posto ti kao neptun si posla u 8, to odmah govori da se upste nisi nasla u tom braku, izlazila si iz tog okvira a ni njemu kao merkur u lavu isto to nije prijalo, nije mogao sebe bas tu najbolje da dozivi, jer je bio iza svojih ledja, tj nekako kao sporedna uloga se dozivljavao, iako je u lavu, na stepenu ovna pa mu to nikako nije prijalo...ipak mi djeluje kao osoba koja voli da sebe istice a u tom braku se mozda nije snasao( pazi, ovo ja kao vidim, znaci nista nije sigurno)...e sad ti si postavljena upravo u toj kuci izmedju 2 braka, tako da se mozda i moglo predpostaviti da taj brak nece trajati...ja sam citala jedan clanak pa ti dajem link, mozda ce ti pomoci bar nesto vezano za pokazatelje kada je razvod u pitanju...
http://rs.keplerunited.org/img/clanci/34%20Brakovi%20koji%20su%20kratko%20trajali.pdf

e sad ne znam koliko je tvoj brak trajao, ali ovo pokazuje, tj planete pokazuju kao i znaci u 7 kako je to dalje teklo i zavrsilo se...u pocetku je mozda bilo strasti, mada sve je to kontrolisano u device kasnije tu su nastale neke tajne jer vladar vage je venera koja je u konjuk sa merkurom u 6( znaci nesto tajno) a kako je tu mars u padu na stepenu device, koji je vladar 2 i 8( mozes da gledas svoje prihode i prihodi preko partnera)mozda je to vremenom i dovelo do nekih svadja, oko mozda nasledja ili para..mada ovaj merkur ima kvadrat a neptunom,. a to si ti a inace je jako dobro aspektovan..pa on je mogao i da zaradi dobro, imao je dobre pokazatelje za to...e sad ne znam kako si prosla posle razvoda, al mislim da ne bi trebalo da je bilo lose...i druga stvar on kao sa tobom dok ste bili u vezi je bio super, al u braku se niste pronasli..jer merkur sekstil mjesec( tvoja 5) ali u braku kroz osu 1-7 bili ste u kvadratu.
ajde sad dledamo veze posle braka, i mars i pluton kao vladari skorpije, koja vlada vecim dijelom 8 i na vrhu devete su u 7, pa oba pokazatelja da su to bili neki maco tipovi, ali u padu pa su mogli imati poroke, jer hoce i vaga to da da, a i mars u vagi na stepenu device, mozda cak i poznanstvo sa nekim kad je brak vec polako poceo da se kida.. sad ako gledamo drugi brak ti si 3 a on 9 kuca, ti sad pristupas kao bik dosta prizemljeno, posto je venera u lavu i tvojoj 4 od 3, jako ce ti biti vazan dom i porodica, bices dosta jaca i svesnija nego kao neptun u skorpiji, jer bik prije svega trazi sigurnost i stabilnost, i dobro pazi koga ce da bira za partnera...drugi muz skorpionski tip, al vrlo brzo on ce biti strijelac, pa mozda u pocetku onako posesivan, i mistican vrlo brzo ce u braku d abude opusteniji, sto ce i tebi da prija jer ces ti biti blizanac( opet u 4 kuci) tako da cete imati brak gdje je veoma vazna komunikacija, kao i stvaranje odnosa izmedju vas, voljecete da radite stvari zajedno, putujete, izlazite i da se druzite..pa ce isto biti bitan drustveni zivot...on je dosta intelektualna osoba, mozda da djeluje mladoliko, i u ovom braku vasa se veza bas osjetila od pocetka jer i plutoni i mars su lijepo aspektovali veneru, a merkur i jupi opet u sekstilu..znaci ispunjenost u ovom braku,cak i tebi stoji cvor u 3, na kraju pa se tu i pronalazis....
samo javi ima li ovo ista smisla:)

uranija
24-01-2011, 18:32
meni je onda tacka antiscije meseca egzaktno na jupiteru u blizancima,jel tako Urki?

on ti je na severnom cvoru,dakle uz taj mesec tvoj mili je dobitak,prijatna si,nezna,i zaista verujem da bi ti tesko neko bilo sta odbio,jer i sama mnogo dajes:)

Angliana75
24-01-2011, 23:28
zar ne bi trebalo da znaci da ako je sledeci partner razveden kao i sam natus da je onda natus predstavljen 5.kucom a taj buduci 11.kucom??:confused:
cini mi se da smo spominjali i da se vodila rasprava na ovu temu....jer kad su oboje razvedeni tj. imaju brak iza sebe onda se sve to pomera za relaciju 11-5 kuca!
sta vi kazete?
pitaj gasimetrija tog tvog astrologa za ovu teoriju?!:rolleyes:

capella
24-01-2011, 23:43
zar ne bi trebalo da znaci da ako je sledeci partner razveden kao i sam natus da je onda natus predstavljen 5.kucom a taj buduci 11.kucom??:confused:
cini mi se da smo spominjali i da se vodila rasprava na ovu temu....jer kad su oboje razvedeni tj. imaju brak iza sebe onda se sve to pomera za relaciju 11-5 kuca!
sta vi kazete?
pitaj gasimetrija tog tvog astrologa za ovu teoriju?!:rolleyes:

tako i imšir kaže, 1-7; 3-9; 5-11

Angliana75
25-01-2011, 08:26
tako i imšir kaže, 1-7; 3-9; 5-11

tak...tak :D:D.....ja mislim da je tak!...jer Imsa je zakon!neverovatan covek....da imam mogucnost da ga sretnem i da mu se zahvalim sto sve sto je napisao meni se desilo....i desava....i verovatno ce se desiti...:rolleyes:

gasimetrija
25-01-2011, 08:35
Da ne citiram ceo text...evo odgovora za Virgo84:
Draga pa ti se odlicno snalazis!Skoro sve tacno sto si napisala -sem ono vezano za podelu imovine posle razvoda.Tu me je opiljesio!Ne mogu ni da pisem o tome...koliko se nerviram.Al htela sam samo sto pre da izadjem iz te price-bio je to za mene pakao od braka-pa vidis i sama 3 malefika u 7 polju.

Brak je trajao 16.g. i ja sam trazila razvod.

za Angli,
ovako:
5 kuca -veze pre braka,
1 brak-kroz 7 kucu,
veze izmedju 1 i 2 braka-8 kuca,
2 brak-osa 9/3,
treci brak-osa 11/5.

Angliana75
25-01-2011, 09:46
gasimetrija....znam ja to..;)..nego ti kazem ako si ti razvedena i on razveden onda je relacija 11-5 kuca!:)

gasimetrija
25-01-2011, 10:16
gasimetrija....znam ja to..;)..nego ti kazem ako si ti razvedena i on razveden onda je relacija 11-5 kuca!:)

Angli,...:)
Kada se desi javljam se,...jer postoji mogucnost da je on udovac.Inace 1 put cujem za tu opciju...:confused:

Angliana75
25-01-2011, 10:35
Imsina teorija ;)

gasimetrija
25-01-2011, 10:52
Imsina teorija ;)
--------------------------------------------------

Angli, jel kod tebe bila ovakva situacija...
Posto ti je su -vladar 7 kuce riba-neptun ...a on je i vladar pocetka 8 kuce...i otisao u strelca u tvoju 4 natalnu-trebalo bi da je bivsi muz pokusao da se pomiri sa tobom i vrati se da zivite zajedno...
pa su ti onda nailazili tipovi u simbolici ovna - i marsa...mozda u uniformi,ili ono tipa prvi,glavni,ja pa ja...?
----------------------------------------------------
za virgo
-link je odlican(citala sam ga ranije),ali ima uvek da se jos nesto nauci iz njega!
Da dodam jako je VAZNO da se tumaci i polozaj planete u polju,
npr.
moje sunce jeste u 5 polju u raku...medjutim tumacimo ga i kao da je u lavu-jer je 5 polje prirodno polje znaka lava.Znaci tumacimo-sunce ,rak,lav,5 polje,stepen...sve zajedno+aspekti.
I sad videh nesto, moja osa 9/3.....ja sam predstavljena pocetkom 3 kuce...i to bas na 26 stepenu bika-na Algolu!!!
I jos nesto-moj JMC je u konjuk. sa natalnim Mesecom -znaci karmicka veza!
U šoku sam.
-----------------------------------------------------
Odlican link - na literaturi...postavio Renko
"numericka priroda stepenva u predikativnoj astrologiji"

Angliana75
25-01-2011, 15:15
gasimetrija....jeste potpuno si u pravu....sve sto si napisala tako je...zivela sam 2x sa istim muzem...a i muskarci posle njega jesu bili u uniformi..dvojica....
i po tebi ...koje polje ja da gledam?...ajde kazi...:)

gasimetrija
26-01-2011, 09:05
gasimetrija....jeste potpuno si u pravu....sve sto si napisala tako je...zivela sam 2x sa istim muzem...a i muskarci posle njega jesu bili u uniformi..dvojica....
i po tebi ...koje polje ja da gledam?...ajde kazi...:)

Angli,
mislim ipak tu osu 9/3.
Posto ti je to 7 polje ispucano -prvi muz-
pa kasnije tj.8 polje (izmedju 1 i 2 muza) znaci su vladar 8 polja ovan,vladar ovna mars-u 9 natalnoj,i u svom sedistu,i u konjukciji sa jupiterom-znaci tog lika si upoznala posle razvoda, ...a inace si imala vise(jupi)tipova u istoj simbolici marsa u ovnu.
E sad, ima ona odlicna teorija o stepenima(pogledaj i prouci taj link-odlican je) "numericka priroda stepenova u predikativnoj astrologiji".
Kazes da ti je A. Imsiragic vec tumacio natal-pa sta on kaze?:)

Beba977
26-01-2011, 11:31
Meni sve ose zavrsavaju isto,lose,uglavno na MA0VE .Stigla sam do ose 4/10,jer sam se razvela i po drugi put.4 mi pocinje NE sto znaci da cu gledati pogresno na coveka :(Kako bi ste prokomentarisali moju 3/9 osu,sobzirom na to sto su tu uvuceni znaci,nekako mi ne lici moj 2 brak sa ovom osom,mozda zato sto nismo ziveli zajedno,samo smo se vencali.

yoohoo
26-01-2011, 12:17
gasimetrija,svaka cast,ova tema zasluzuje dopune,bravo,prava si majstorica u redjanju stvari na svoje mesto,da imas vise vremena,bila bi odlican moderator:)
smrtni slucaj dolaskom tranzitnog na natalni saturn i konjukcija saturna i meseca,ne daj boze smrt,a jesam u sade satima,,posle toga ide na pluton ovaj saturn...u ovom solaru mi na mesecu:(javljam ako se ne daj boze negativno nesto desi:(a sta mislis da li bi to moglo znaciti i neki gubitak ili odvajanje u kuci?ima li smisla,mora li bukvalno smrt,sve je bolno odvajanje...nikad nije lako

A???? Kakva smrt??? Ja imam natalno Mo0Sa a i u solaru... a jos malo ce mi Sa nagaziti tu konjukciju... leleeeeeeeeee kuku ne plasite me!!! Imam i Ne na AC vidim da ste i to pominjale... Ju ju ju

kanon
26-01-2011, 12:31
Meni sve ose zavrsavaju isto,lose,uglavno na MA0VE .Stigla sam do ose 4/10,jer sam se razvela i po drugi put.4 mi pocinje NE sto znaci da cu gledati pogresno na coveka :(Kako bi ste prokomentarisali moju 3/9 osu,sobzirom na to sto su tu uvuceni znaci,nekako mi ne lici moj 2 brak sa ovom osom,mozda zato sto nismo ziveli zajedno,samo smo se vencali.

Pa ja ovo nikako ne razumijem :confused: . Po tvojoj karti prvi brak bi ti trebao biti idealan. Vladar pete i sedme u konjukciji egzaktnoj. Taj aspekt se zove Kazimi i to je naj srećniji aspekt u natalu. I još imaju tako lijepe aspekte. Doduše uglavnom separacione, ali ipak :confused: .Jedino ta opozicija sa Pl. Šta se desilo, zašto je tom braku došao kraj? So koji je i signifikator za supruga je otišao u sedmu kuću to je možda odgovor, jer je ta pozicija So jedan od signifikatora za drugi brak, a pošto imaš dvije planete u sedmoj moguće je da i to govori o dva braka. Ili to ili ti je muž bio stranac ili netko koga si upoznala u stranoj zemlji. Ne znam zašto si spominjala osu 4-10, za drugi brak se gleda osa 3-9, za treći 5-11...
Kraj drugog braka je lakše izčitati iz tvoga natala. Vladar Mo otišao u šestu, pa si ga ti nekako doživljavala kao on bi trebao nešto tebi da služi i da ti bude od koristi, pa opet nekakva veza sa inostranstvom :confused: .Po meni je to neki stariji muškarac (Sa), na položaju (Leo), koji zna da uživa (Mo i Biku+disp u petoj)). E sad ova separacija Od jednog stupnja Mo90Sa može govoriti da je taj brak jako kratko trajao. Ako si bila udata svakako se računa kao brak, jer brak je ugovorna zajednica (sedma kuća-ugovori) pa živjeli vi skupa ili ne.
Haj javi se da vidim jesam li barem nešto skontala :)

Beba977
26-01-2011, 13:08
Pa ja ovo nikako ne razumijem :confused: . Po tvojoj karti prvi brak bi ti trebao biti idealan. Vladar pete i sedme u konjukciji egzaktnoj. Taj aspekt se zove Kazimi i to je naj srećniji aspekt u natalu. I još imaju tako lijepe aspekte. Doduše uglavnom separacione, ali ipak :confused: .Jedino ta opozicija sa Pl. Šta se desilo, zašto je tom braku došao kraj? So koji je i signifikator za supruga je otišao u sedmu kuću to je možda odgovor, jer je ta pozicija So jedan od signifikatora za drugi brak, a pošto imaš dvije planete u sedmoj moguće je da i to govori o dva braka. Ili to ili ti je muž bio stranac ili netko koga si upoznala u stranoj zemlji. Ne znam zašto si spominjala osu 4-10, za drugi brak se gleda osa 3-9, za treći 5-11...
Kraj drugog braka je lakše izčitati iz tvoga natala. Vladar Mo otišao u šestu, pa si ga ti nekako doživljavala kao on bi trebao nešto tebi da služi i da ti bude od koristi, pa opet nekakva veza sa inostranstvom :confused: .Po meni je to neki stariji muškarac (Sa), na položaju (Leo), koji zna da uživa (Mo i Biku+disp u petoj)). E sad ova separacija Od jednog stupnja Mo90Sa može govoriti da je taj brak jako kratko trajao. Ako si bila udata svakako se računa kao brak, jer brak je ugovorna zajednica (sedma kuća-ugovori) pa živjeli vi skupa ili ne.
Haj javi se da vidim jesam li barem nešto skontala :)
Hvala Konan,jeste oba su bili iz stranstva,prvi je morao da pukne,previse svadja,nesuglasice.Drugi je bio 5 godina stariji i na pozicii i bas onako je sav vazan kao lav.Mozda sam podsvesno i zelela da mi posluzi ta njegova pozicija,ali usla sam u brak iz prevelike ljubavi,volim ga i dalje,ali ja sam pogresila,lagala ga tako da sam ga izgubila,jeste skoro sve si tacno protumacila
..A gledam 4/10 kao narednu vezu ...;)
Taj aspekat mene unisti VE0MA sve mi se tu zavrsava,VE je u padu i ja bezim od njih,a posle se kajem(ovo se ne odnosi na prvog muza).A i treci brak isto bi se zavrsio tako...

gasimetrija
26-01-2011, 13:12

Bebo,
kod tebe je trenutno (vreme izmedju 2 i eventualnog 3 braka) aktuelna 10 kuca-tj. kakvi ti muskarci prilaze, ja taj period zovem "prelazni period".Ti si sad oprezna, jer ti je devica na pocetku 10 kuce-a posto je vladar merkur u 6-upoznajes ih preko posla,i u simbolici(devica,bik,jer je merkur u biku,i u konjuk. sa mesecom).
Ali ako se udajes treci put,bice aktuelna osa 11/5,on u simbolici vage(plutona),a ti ovna(venera konjuk. mars).

Beba977
26-01-2011, 13:19
Bebo,
kod tebe je trenutno (vreme izmedju 2 i eventualnog 3 braka) aktuelna 10 kuca-tj. kakvi ti muskarci prilaze, ja taj period zovem "prelazni period".Ti si sad oprezna, jer ti je devica na pocetku 10 kuce-a posto je vladar merkur u 6-upoznajes ih preko posla,i u simbolici(devica,bik,jer je merkur u biku,i u konjuk. sa mesecom).
Ali ako se udajes treci put,bice aktuelna osa 11/5,on u simbolici vage(plutona),a ti ovna(venera konjuk. mars).
Hvala Gasimetrija,da sada je na redu prelazni period ali ja ne bih da se udajem vise pa bih volela da to bude trajni,ali bez braka..
A zar se ne gleda 4 kuca u ovaj period,koja pocinje sa ribama ili to nema veze kad su prelazni periodi?

gasimetrija
26-01-2011, 13:27
Hvala Gasimetrija,da sada je na redu prelazni period ali ja ne bih da se udajem vise pa bih volela da to bude trajni,ali bez braka..
A zar se ne gleda 4 kuca u ovaj period,koja pocinje sa ribama ili to nema veze kad su prelazni periodi?

Ne, nisi najbolje razumela draga.
Dakle ovako-
1 brak -gleda se osa 7/1, ti si na ASC ,a on je okarakterisan 7 kucom.
2 brak -gleda se osa 9/3, ti si prikazana 3 kucom...a on tom tvojom 9 kucom.
3 brak -gleda se osa 11/5, ti si prikazana 5 kucom,a on je 11 kucom.
Period izmedju brakova:
1. Sve veze pre prvog braka prikazane su 5 kucom
2.Veze izmedju 1 i 2 braka -gledaju se kroz 8 kucu.
3. Veze izmedju 2 i 3 braka kroz 10 kucu.
Medjutim, uvek gledamo ,u globalu, i 7 kucu-kakvi nam muskarci prilaze kroz ceo zivot...
Najbolje sve to potvrdi(prouci)kroz svoj natal,taklo se najlakse uci.;)

Beba977
26-01-2011, 13:33
Ne, nisi najbolje razumela draga.
Dakle ovako-
1 brak -gleda se osa 7/1, ti si na ASC ,a on je okarakterisan 7 kucom.
2 brak -gleda se osa 9/3, ti si prikazana 3 kucom...a on tom tvojom 9 kucom.
3 brak -gleda se osa 11/5, ti si prikazana 5 kucom,a on je 11 kucom.
Period izmedju brakova:
1. Sve veze pre prvog braka prikazane su 5 kucom
2.Veze izmedju 1 i 2 braka -gledaju se kroz 8 kucu.
3. Veze izmedju 2 i 3 braka kroz 10 kucu.
Medjutim, uvek gledamo ,u globalu, i 7 kucu-kakvi nam muskarci prilaze kroz ceo zivot...
Najbolje sve to potvrdi(prouci)kroz svoj natal,taklo se najlakse uci.;)
E super,sad je jasnije i hvala bogu da se ne gleda 4 kuca,ne volim taj NE.

gasimetrija
26-01-2011, 13:51
Pitala sam SANTI (na drugoj temi)
Santi,
kod mene je Algol na kraku 3 kuce-koja ce se aktivirati osom 9/3-sa drugim brakom...kako ti to tumacis?Molim te vidi, bas me sad to uplasi...

Odgovor SANTI je:
treca kuca..saobracaj, braca i sestre, komsiluk, komunikacija...vladar otisao u 6..reklo bi se da se tice nekog kreativnog ispoljavanja jer je ovo aspekt sivenja ali i sestre, ve je i vladar tudjeg novca a dispozicijom ide u 6 kucu,mozda neka opasnost na poslu...sto se tice drugog muza..moze se desiti da ima problemana putovanjima ili inostranstvu jer vladar njegove 9 ide u 12

komentar:
Prijo moja hvala ti puno.
Da 3 kuca-saobracaj-imala sam tezak udes-jedva prezivela,to se desilo kad sam imala 23-24 godine.
Zbog vl. 3-ce , venere, koja ode u 6 kucu-imam i problem na poslu-"zanimljiva sam direktoru"pa me ganja..vec 5 godina ,ne odustaje-bas mi je problem.A nemam kud da odem.
I da, receno mi je da ce taj moj buduci imati problem u saobracaju.
Mene samo zanima jel taj 26 st. bika na kraku moje 3 kuce -ima neke veze sa duzinom tog 2 braka-jer sam negde procitala da kad je Algol na DC-u, brak se razvodi,ili je kratak.
--------------------------------------------------------------------------------

Numerička priroda stepenova u prediktivnoj astrologiji

Preuzmite kompletan članak u PDF formatu:

http://rs.keplerunited.org/clanci.php?prikazi=108

kanon
26-01-2011, 14:58
smrtni slucaj dolaskom tranzitnog na natalni saturn i konjukcija saturna i meseca,ne daj boze smrt,a jesam u sade satima,,posle toga ide na pluton ovaj saturn...u ovom solaru mi na mesecujavljam ako se ne daj boze negativno nesto desia sta mislis da li bi to moglo znaciti i neki gubitak ili odvajanje u kuci?ima li smisla,mora li bukvalno smrt,sve je bolno odvajanje...nikad nije lako

Uranija plašiš me. I ja sam u Sade Satiju, i meni je Solarni Sa Na Mo,
separaciono 5st. ali i na So, 4.st. Pa neće valjda i otac i majka da mi umru? Ili ja :mad: ? Ne osjećam baš nešto da mi se umire :) . Osim toga Solarni Mo mi je na Pl separacija 30sec. E sad kada mi je lani Sa bio na Mo (a opet će kada krene retrogradno) A tranzitni Mo na Pl majka mi se utapala, jedva je živu glavu izvukla. Sada je, hvala Bogu dobro.

E sada da pokušam i ja posložiti stvari na način kako je to Gasimetrija učinila.
Moj prvi brak.
Vrh sedme u Sco, fiksnom znaku, ali na stupnju blizanaca, pa je možda to bilo presudno. Jer je taj brak zaista jako kratko trajao.
Vladalac sedme otišao u petu i radi sxtil sa vrhom sedme, sto bi trebalo "čuvati" taj brak to i + Pl je samo doro aspektiran.
E sad, tradicionalni vladalac Ma, otišao u četvrtu na stupanj Riba, što opet nije loše za brak, što bi reklo, partner je nekako kućevan. U našem sičaju je bio samo agresivan+ Ma radi kvadrat na vrh sedme pa će biti da je to presudilo.
I Ne na DSC, sasvim lijepo opisuje mog prvog muža...
I Ve180Sa separaciono 1 stupanj. Ostavila sam ga nakon godine dana
Moj drugi brak je malo teže razumjeti iz mog natala.
Vladalac devete Sa, moj drugi muž je bio mladji od mene i po ničemu Saturnovski tip. Prije ga ovaj Ne opisuje. Muzičar, umjetnik, a pošto mi So koji je signifikator supruga recepcijom dolazi u petu kuću, vidi se i da je bio javna ličnost. Volio je reflektore i stage. Kako da Sa povežem sa njim ne znam. I opet Ur koji je vladalac Sa je dobro aspektiran i u petoj je kući, što je za ljubav dobro.
Zanimljivo je da sam sa njim rasčistila kada se meni desio Uranov povratak.
I opet taj Ve180 Sa sa separacijom od jednog stupnja. Raskinuli smo nakon godinu dana veze, da bi se opet našli za godinu dana i ostali živjeti zajedno. Sve u svemu, trajali smo osamnaes godina
Vladalac otišao u jedanaestu što govori da će partner težiti još jednom braku, on i jeste sada u drugom braku.
Da zaista imam nedoumicu, kako to da je Sa signifikator moga drugog braka?
E sada treći brak. U njemu nisam, nema čak niti kandidata, ali ja sam prokleta Vaga koja teži za odnosima, a i cijeli moj natal vrišti za partnerskim odnosom :( . Moj treći muž bi trebao biti razveden čovjek, zbog jedanaeste u Vodenjaku. Ili bi tek trebao da se razvede :confused:,? To još ne mogu da prokljuvim.
Pošto je moja dvanaesta njegova druga kuća, opet Neptunovski izvori zarade.
Stvarno previše nedoumica.

Hvala Konan,jeste oba su bili iz stranstva,prvi je morao da pukne,previse svadja,nesuglasice.Drugi je bio 5 godina stariji i na pozicii i bas onako je sav vazan kao lav.Mozda sam podsvesno i zelela da mi posluzi ta njegova pozicija,ali usla sam u brak iz prevelike ljubavi,volim ga i dalje,ali ja sam pogresila,lagala ga tako da sam ga izgubila,jeste skoro sve si tacno protumacila
..A gledam 4/10 kao narednu vezu ...;)
Taj aspekat mene unisti VE0MA sve mi se tu zavrsava,VE je u padu i ja bezim od njih,a posle se kajem(ovo se ne odnosi na prvog muza).A i treci brak isto bi se zavrsio tako...

Desetu gledaš kao na sebe između dva braka, za slijedeći brak gledaš osu 5-11. Ve ti jeste u padu, i na stupnju Blizanaca, znači može da slaže i da prevari, medjutim ona je u konjukciji sa svojim dispozitorom, sretna je u petoj kući i ima lijepe aspekte. Osim ove opozicije sa Pl koja daje fatalne strasti i veze koje se završavaju u mržnji. Jako je strastvena ta tvoja Venerica :) . Međutim i taj je aspekt separacioni. Ne govori više o onome što će se desiti već o onome što je već prošlo.

virgo84
26-01-2011, 15:17
Da ne citiram ceo text...evo odgovora za Virgo84:
Draga pa ti se odlicno snalazis!Skoro sve tacno sto si napisala -sem ono vezano za podelu imovine posle razvoda.Tu me je opiljesio!Ne mogu ni da pisem o tome...koliko se nerviram.Al htela sam samo sto pre da izadjem iz te price-bio je to za mene pakao od braka-pa vidis i sama 3 malefika u 7 polju.

Brak je trajao 16.g. i ja sam trazila razvod.

za Angli,
ovako:
5 kuca -veze pre braka,
1 brak-kroz 7 kucu,
veze izmedju 1 i 2 braka-8 kuca,
2 brak-osa 9/3,
treci brak-osa 11/5.

ok gasi, eto mozda nisam mogla da povezem da si ti bila na gubitku, a znala sam d je bilo pitanje imovine..ipak sam se nadala da je on:) samo mi reci nesto, da li je on u braku skrivao namjere tj vezano za novac, njegove prihode, nesto mi to tako mirise...kao d je on imao neke planove, nesto radio( sem ako to upravo nije bilo vezano za tebe i tvoj prihod, ako si vise od njega zaradjivala)

Beba977
26-01-2011, 15:22
Desetu gledaš kao na sebe između dva braka, za slijedeći brak gledaš osu 5-11. Ve ti jeste u padu, i na stupnju Blizanaca, znači može da slaže i da prevari, medjutim ona je u konjukciji sa svojim dispozitorom, sretna je u petoj kući i ima lijepe aspekte. Osim ove opozicije sa Pl koja daje fatalne strasti i veze koje se završavaju u mržnji. Jako je strastvena ta tvoja Venerica :) . Međutim i taj je aspekt separacioni. Ne govori više o onome što će se desiti već o onome što je već prošlo.
Ma jok kakva strastvena,imala sam 3 veze u zivotu,od njih 2 braka,a hemiju imala sa 2 muskarca,ali veze bile kratke,dobro i slakte..:)
Ja sam ti pravi bik,cekam,cekam ...
Ovog tvojeg drugog muza vise opisuje suvadar znaka 9,ciji je dispozitor otisao u V-umetnost..
Primetila sam imas JU do fortune,sto je lepo ali na algolu,mozda ti je neko nasledstvo izmaklo iz ruku...?

gasimetrija
26-01-2011, 15:25
Kanon,
vidi...tvoja nedoumica u vezi sa 2 brakom.
9 kuca na 7 stepenu jarca,a taj 7 stepen je analogan znaku vaga ,ciji je vladar venera (kod tebe je venera u na 29 stepenu lava,u 5 kuci).On je muzicar(vaga-venera),zabavljac(5 kuca),...e sad jos taj vl. jarca je saturn-a on je na 28 stepenu i 57 minuta vodolije-znaci skoro opet taj (ne bas sjajan )29 stepen...a vodolija opet zna da da razvod(vl.uran).
Simbolika je prevelika...zaista.

ZA VIRGO:
Draga,
zajedno smo radili,imali privatne firme...
al ,problem je nastao kada smo se razvodili-kaznio me-kroz novac-sto sam ga ostavila,tj. ja sam trazila razvod.Inace dok smo bili u braku...nije po pitanju novca bilo frke.
Bilo je perioda kada je on vise zaradjivao,a i perioda kada sam ja-sve u svemu-od kad smo bili privatnici-islo je odlicno.
Brak-ljubav,odnosi su skripali,posao ne.
On je imao u devici na ASC 3 malefika,mars,pluton i uran i sve tri retro-malo lukast,i neobican,i ekscentrik,..tezak covek (nikom ga ne bih preporucila,jer sve te planete su u devici-mozak!)

Santijen
26-01-2011, 15:27
Odgovor SANTI je:
treca kuca..saobracaj, mozda neka opasnost na poslu...sto se tice drugog muza..moze se desiti da ima problemana putovanjima ili inostranstvu jer vladar njegove 9 ide u 12

I da, receno mi je da ce taj moj buduci imati problem u saobracaju.
Mene samo zanima jel taj 26 st. bika na kraku moje 3 kuce -ima neke veze sa duzinom tog 2 braka-jer sam negde procitala da kad je Algol na DC-u, brak se razvodi,ili je kratak.
--------------------------------------------------------------------------------

imsiragic kaze da kontakt merkura i venere kad je u pitanju saobracaj daje male automobile kupe tipa..bas me interesje kakav je automobil bio u pitanju kod tvoje saobracajne nesrece i ko je bio vozac..ispastas na poslu to se lepo vidi...
e sad sto se tice muza mislimda duzina braka nema veze sa algolom ali kako je to njegovo 9 polje moze se ticati ili njegove religije ili zakona i mozda da je cak i boravio u zatvoru, mozda bas i on zbog saobracaja...

kanon
26-01-2011, 15:41
Ma jok kakva strastvena,imala sam 3 veze u zivotu,od njih 2 braka,a hemiju imala sa 2 muskarca,ali veze bile kratke,dobro i slakte..:)
Ja sam ti pravi bik,cekam,cekam ...
Ovog tvojeg drugog muza vise opisuje suvadar znaka 9,ciji je dispozitor otisao u V-umetnost..
Primetila sam imas JU do fortune,sto je lepo ali na algolu,mozda ti je neko nasledstvo izmaklo iz ruku...?

E Beba, dugo sam kontala o tom svom Algolu. Pa to je baš to. Jedinica sam kćerka, ali žensko, a otac mi kao takvoj (žensko), neće ostaviti ništa. Međutim opet nije nesreća, djete će mi biti zbrinuto što je za mene velika sreća :)

[quote=gasimetrija;245385]Kanon,
vidi...tvoja nedoumica u vezi sa 2 brakom.
9 kuca na 7 stepenu jarca,a taj 7 stepen je analogan znaku vaga ,ciji je vladar venera (kod tebe je venera u na 29 stepenu lava,u 5 kuci).On je muzicar(vaga-venera),zabavljac(5 kuca),...e sad jos taj vl. jarca je saturn-a on je na 28 stepenu i 57 minuta vodolije-znaci skoro opet taj (ne bas sjajan )29 stepen...a vodolija opet zna da da razvod(vl.uran).
Simbolika je prevelika...zaista.

Deveta mi počinje na četvrtom stupnju, dakle rakovskom i radi egzaktan kvadrat na Me. Jasno mi je da to govori o mom ne imanju nekog visokog obrazovanja, ali kako sve to da uklopim u ovu priču?, A Mo mi je na trinaestom stupnju. Dakle kada zbrojim stupanj vrha devete kuće i stupanj moga Mo ispada točno onoliko koliko je veza trajala. Samo to mi je previše nategnuto.
Onda ako ga gledam kao Mo a ne kao Sa, otišao je u moju šestu kuću. Nije bio bolestan, možda sam ga ponekad tretirala kao svoga podređenog, ali i ova teorija mi se isto čini previše nategnutom....
Trebalo bi biti jednotavnije, uočljivije. Na tvojim primjerima ve je avršeno jasno.

Santijen
26-01-2011, 16:32
Deveta mi počinje na četvrtom stupnju( koliko ja vidim 9 ti pocinje na 8 stupnju i mogla bi raditi kvadrat sa so i mo), dakle rakovskom i radi egzaktan kvadrat na Me. Jasno mi je da to govori o mom ne imanju nekog visokog obrazovanja, ali kako sve to da uklopim u ovu priču?, A Mo mi je na trinaestom stupnju. Dakle kada zbrojim stupanj vrha devete kuće i stupanj moga Mo ispada točno onoliko koliko je veza trajala. Samo to mi je previše nategnuto.
Onda ako ga gledam kao Mo a ne kao Sa, otišao je u moju šestu kuću. Nije bio bolestan, možda sam ga ponekad tretirala kao svoga podređenog, ali i ova teorija mi se isto čini previše nategnutom....
Trebalo bi biti jednotavnije, uočljivije. Na tvojim primjerima ve je avršeno jasno.

ajmo redom..vladar tvoje 9 otisao u 11 pa si muza verovatno upoznala u krugu prijatelja ili u nekoj poslovnoj organizaciji privatnog karaktera..a saturn kao pokazatelj bracnog partnera koji skoro uvek pokazuje razliku u godinama a ne starijeg partnera dakle moze biti i mladji i nekog kome je karijera na prvom mestu..ili lova a i neko ko se kasnije integrise u brak, tj prihvata zenu kao ravnopravnog partnera i da joj malo za pravo:) i za njene zelje .. saturn kao vladar njegove prve a otisao u trecu ukazuje da je imao problema u komunikaciji sa okolinom i u osnovnoj skoli ali mozda i u saobracaju, ti kao njegov dc si u ovom slucaju mesec koja si otisla skroz u njegovu senku i mozda u senku drugih zena...mars u njegovoj 8 u kvadratu sa neptunomiz 10 moze ukazivati i na operacije, sexualnost , alkohol pa i narkotike a sve u sluzbi i posla ali i radi trauma iz detinjstva...itd....

i sad videh da ti je razlicito vreme rodjenja u natalu i solaru..pa odluci se za jedno:), seronka...

kanon
26-01-2011, 17:35
ajmo redom..vladar tvoje 9 otisao u 11 pa si muza verovatno upoznala u krugu prijatelja ili u nekoj poslovnoj organizaciji privatnog karaktera.upoznala sam ga u disco clubu.a saturn kao pokazatelj bracnog partnera koji skoro uvek pokazuje razliku u godinama a ne starijeg partnera dakle moze biti i mladji i nekog kome je karijera na prvom mestu..ili lova a i neko ko se kasnije integrise u brak jako je mlad ušao u brak, 22 godine, tj prihvata zenu kao ravnopravnog partnera i da joj malo za pravo:) i za njene zelje .. saturn kao vladar njegove prve a otisao u trecu ukazuje da je imao problema u komunikaciji sa okolinom i u osnovnoj skoli ali mozda i u saobracaju, ti kao njegov dc si u ovom slucaju mesec koja si otisla skroz u njegovu senku i mozda u senku drugih zena apsolutno sam bila dominantna u toj vezi, sve se vrtilo oko mene.,..mars u njegovoj 8 u kvadratu sa neptunomiz 10 moze ukazivati i na operacije, sexualnost , alkohol pa i narkotike a sve u sluzbi i posla ali i radi trauma iz detinjstva
e to sve može...itd....
i sad videh da ti je razlicito vreme rodjenja u natalu i solaru..pa odluci se za jedno:), seronka....

Ispričavam se, tek sam sada vidjela da je karta koju sam postavila na početku mog sudjelovanja na ovom forumu, a kada o temi i kartama nisam znala ama baš ništa, pogrešna. Evo promjenila sam sliku u potpisu, to je sada to. Vidi se dakle da deveta počinje na četvrtom dakle hajdmo sada pokušati razriješiti tu moju nedoumicu.
Sorry :o , šta očekivati od plavuše, a i seronjica jesam.....malo:)

Angliana75
26-01-2011, 22:29
Angli,
mislim ipak tu osu 9/3.
Posto ti je to 7 polje ispucano -prvi muz-
pa kasnije tj.8 polje (izmedju 1 i 2 muza) znaci su vladar 8 polja ovan,vladar ovna mars-u 9 natalnoj,i u svom sedistu,i u konjukciji sa jupiterom-znaci tog lika si upoznala posle razvoda, ...a inace si imala vise(jupi)tipova u istoj simbolici marsa u ovnu.
E sad, ima ona odlicna teorija o stepenima(pogledaj i prouci taj link-odlican je) "numericka priroda stepenova u predikativnoj astrologiji".
Kazes da ti je A. Imsiragic vec tumacio natal-pa sta on kaze?:)
tek sad videh tvoj post :o
ma pogresno si me razumela...nije mi Imsa tumacio natal...ne...samo sam procitala u njegovim knjigama da ako su dvoje imali vec brak iza sebe onda se gleda za naredni brak relacija 5-11...;)
hvala ti za predlog....pogledacu! :)

@kanon....bas fino ti povezujes planete i aspekte...:)...

Santijen
26-01-2011, 22:45
.

Ispričavam se, tek sam sada vidjela da je karta koju sam postavila na početku mog sudjelovanja na ovom forumu, a kada o temi i kartama nisam znala ama baš ništa, pogrešna. Evo promjenila sam sliku u potpisu, to je sada to. Vidi se dakle da deveta počinje na četvrtom dakle hajdmo sada pokušati razriješiti tu moju nedoumicu.
Sorry :o , šta očekivati od plavuše, a i seronjica jesam.....malo
:)...ma nema frke ja reko oces da budes mladja pa barem 15ak minuta:)...e sad da pojasnim malo integrisanje u brak, znaci nisam mislila na vencanje i ulazak u brak ,znaci sto se mene licno tice dc u jarcu nikako ne mora da znaci kasniji ulazak u brak.. a sam dc u jarcu sam opisala ovde pa da se ne ponavljam ne znam dal si citala ev procitaj

http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-natalne-astrologija/1221-sedma-kuca-118.html

e sad namerno sam rekla da si ti bila u njegovoj senci jer bas da vidimo jer sam na temi spaljenost planeta vodila debatu dal mesec moze biti spaljen i kako mesec u pomracenju sunca da bude spaljen kad se tu sunce ne vidi ali evo ti rece da si bila dominantna pa eto nam jos jedne astroloske nedoumice jer po nekoj definiciji spaljene planete ne mogu da se ispolje od sunca ..mada se kod tebe u natalu radi o mladom mesecu....
pazi vladar njegove 12 pada u 5 na algola...sad mozda je covek imao veliku patnju i bio nesrecan a ima aspekt i sklonosti kocki iako jupi u 5 ukazuje na dzentlmena i nekoga ko bi zeleo mnogo..ljubavi..zabave..dece..
e sad sam malo zalutala i nemogu da se setim koju si ti ono nedoumicu imala po pitanju ove 9 kuce:)
elem ne znam dal sam i ja seronjica ali zna da sam lencina i da lapim ubrzano:)

kanon
26-01-2011, 23:35
:)...ma nema frke ja reko oces da budes mladja pa barem 15ak minuta:)...e sad da pojasnim malo integrisanje u brak, znaci nisam mislila na vencanje i ulazak u brak ,znaci sto se mene licno tice dc u jarcu nikako ne mora da znaci kasniji ulazak u brak.. a sam dc u jarcu sam opisala ovde pa da se ne ponavljam ne znam dal si citala ev procitaj

http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-natalne-astrologija/1221-sedma-kuca-118.html

e sad namerno sam rekla da si ti bila u njegovoj senci jer bas da vidimo jer sam na temi spaljenost planeta vodila debatu dal mesec moze biti spaljen i kako mesec u pomracenju sunca da bude spaljen kad se tu sunce ne vidi ali evo ti rece da si bila dominantna pa eto nam jos jedne astroloske nedoumice jer po nekoj definiciji spaljene planete ne mogu da se ispolje od sunca ..mada se kod tebe u natalu radi o mladom mesecu....
pazi vladar njegove 12 pada u 5 na algola...sad mozda je covek imao veliku patnju i bio nesrecan a ima aspekt i sklonosti kocki iako jupi u 5 ukazuje na dzentlmena i nekoga ko bi zeleo mnogo..ljubavi..zabave..dece..
e sad sam malo zalutala i nemogu da se setim koju si ti ono nedoumicu imala po pitanju ove 9 kuce:)
elem ne znam dal sam i ja seronjica ali zna da sam lencina i da lapim ubrzano:)

Evo pročitala sam. Ma čitam ja sve od tebe, super si tekstovi su ti odlični.
Što se tiče moje nedoumice :confused: . E pa ima ih više, i piše na kraju posta "previše nedoumica", a i post je podugačak pa mi se ne da sada prepričavati. Pročitaj ako imaš volje.
Ato se tiče moje dominacije. Nisam inače dominantna osoba. Možda malo agresivna u nastupu ponekad, a ponekad sam smo sjenka. I to je unazad nekih petnaestak godina. Prije toga bojažljiva, sramežljiva, introventirana. Naj radije bih da me nitko ne primjećuje.
Odoh off, sorry :o

gasimetrija
27-01-2011, 09:04
imsiragic kaze da kontakt merkura i venere kad je u pitanju saobracaj daje male automobile kupe tipa..bas me interesje kakav je automobil bio u pitanju kod tvoje saobracajne nesrece i ko je bio vozac..ispastas na poslu to se lepo vidi...
e sad sto se tice muza mislimda duzina braka nema veze sa algolom ali kako je to njegovo 9 polje moze se ticati ili njegove religije ili zakona i mozda da je cak i boravio u zatvoru, mozda bas i on zbog saobracaja...

Santi draga,:)
tada (kada sam imala udes) vozila sam Reno 4.
Inace naprotiv, obozavam velike automobile, tipa dzip, ven...( i vozila sam takve dugo).
Santi-nije to njegovo 9 polje...vec od mog natalnog 9-njegovo 7 polje,jer je bik kod mene (tj. Algol)na kraku moje 3 kuce...-verovatno njegov 1 brak...
Hvala na pomoci, (ipak se nadam da taj moj buduci nije bio u zatvoru,makar i zbog saobracaja).:D

--------------------------------------------------------------
Pokusavam da shvatim i ...vezbam malo ovu za mene novu oblast, a iz texta gore navedenog linka "numericka priroda stepenova u predikativnoj astrologiji".

Primeri:

1.Dejstvo dispozicije odredjene planete:
Posmatrajuci dispoziciju uvek krecemo od vladara ASC
kod mene je to Neptun na 17 st. skorpije
a dispozitor je mars(po TA) na 6 st. Vage
iz ovoga zakljucujem da je rec o mojoj 23 - 24.godini zivota (sabiranjem 17+6),a vezano za licno moj (neptun kao vladar ASC...i muskarac mars) dogadjaj vencanja.Da objasnim:javno (vaga)vencanje-kao na filmu (neptun)...jer je svadbu prenosila TV...
pa ima mi logike!

2.Kada je u pitanju pozicija planeta...
Odnos marsa(muskarac) na 6 st. vage,i saturna (zakon)na 17 st. daju broj 23,tj. 23 stepen + minuti...pa zaokruzujemo na 24, i dobijemo broj mojih godina kada sam se udala.

Odnos druge dve planete...
mars na 6 st. vage i neptun na 17 st. skorpije...daju moju 23 godinu -kada sam imala tezak udes-tu je neptun u 8 kuci...a 6 stepen je analogan i znaku device...
i da ..vladar ASC je neptun,a su-vladar 1 kuce je mars-opet mi ima logike.

To mozemo da vidimo i iz varijante mesec na 17 st u strelcu(auto put) i mars na 6 st. vage...opet se dobija 23-ca moja godina...a mars je malefik i na stepenu device-taj udes je bio na poslovnom putu.

3.Poziciju planeta...vidim ovako:
Imam cak 3 planete na 17 stepenu, mesec,saturn i neptun.Zaista ta moja 17 godina je bila vazna...za zaljubljivanje(mesec),za nazalost smrt dede(saturn),i za "neptunovsku krizu"...vezano za tablete...

Ako tom broju dodam 30 (saturnov povratak) verovatno cu imati u svojoj 47 godini vazan dogadjaj....a vezan za zakon(saturn),mesec(osecanja),i neptun...za ovo je velika simbolika...
ipaj dogadjaj je lican,jer je ukljucen vl.ASC neptun,i saturn u 1 kuci(nesto licno) i mesec u 9 ...dusa, ili osecanja (mozda drugi brak?).

4.Odnos planeta:
Ako posmatram saturna,masa i jupitera,kao odnos planeta...a mars je iz 7 kuce 1 brak,saturn iz 1 kuce ...i jupi iz 4 kuce-mislim da se dogadjaj odnosi na razvod braka.(17+6+18=41 godina)

Ima li jos neko da je ovo na svom natalu probao?Zanimljivo je.

dannijella
28-01-2011, 11:59
Vauuu.. Pa ja sam duduk za ovo ali ajd da probam da kombinujem.. Me (vladar ASC) na 21 i Ma na 7 21+7=28- godina kada sam pocela da vanbracno zivim sa deckom :)

gasimetrija
28-01-2011, 12:18
Vauuu.. Pa ja sam duduk za ovo ali ajd da probam da kombinujem.. Me (vladar ASC) na 21 i Ma na 7 21+7=28- godina kada sam pocela da vanbracno zivim sa deckom :)

Danijella,
da pokusam da dopunim tumacenjem...(vezbamo, ne oslanjaj se previse...;-))

1.U tvojoj natalnoj ukljestenoj 6 kuci, u znaku skorpije, imas sunce na 10 stepenu, i uran na 29 st..Uran je vladar MC-a,kuce karijere,posla...ugleda,i -po odnosu planeta- trebalo bi da u tvojoj 39 godini(10+29=39) imas vazan ,iznenadan dogadjaj a koji bi bio vezan za posao,karijeru jer su ukljucene 6 i 10 kuca.

2.Konjukcija saturna na 16 st. vage, i merkura na 21 vage,daju neki vazan dogovor,ugovor u tvojoj 37 godini(16+21=37) a verovatno vezan za drustvo(ukljucena je 5 kuca-mozda i 1 dete,ili ...)

yoohoo
28-01-2011, 12:26
Po ovome sam se ja trebala udati u 19 a nisam :D
Meni je vl ASC Sa na 11st skorpije a Ma na 8st Vage... kako racunam sledeci datum?

P.S. Imala sam jednu velikuuuu ljubav, pocela je kada sam ja imala 19-20godina... pa eto mozda to :)

P.S.S. Sa mi je u konj sa vl 7 kuce jedan na 11 drugi na 12 st - raskinuli smo kada sam imala 22.5-23

gasimetrija
28-01-2011, 12:29
Po ovome sam se ja trebala udati u 19 a nisam :D
Meni je vl ASC Sa na 11st skorpije a Ma na 8st Vage... kako racunam sledeci datum?
P.S. Imala sam jednu velikuuuu ljubav, pocela je kada sam ja imala 19-20godina... pa eto mozda to :)

Mozda...
za pocetak vezbanja je dobro da nadjemo ono sto se vec desilo...a kasnije cemo za buduce dogadjaje.E sad, kod nas malo starijih(;-)) je moguce vise dogadjaja desifrovati na ovu metodu,nego kod mladjih osoba.

...al ,nesto gledam...tebi vladar ASC saturn i vladar DC-a mesec u konjukciji daju broj 31.

yoohoo
28-01-2011, 12:34
Mozda...
za pocetak vezbanja je dobro da nadjemo ono sto se vec desilo...a kasnije cemo za buduce dogadjaje.E sad, kod nas malo starijih(;-)) je moguce vise dogadjaja desifrovati na ovu metodu,nego kod mladjih osoba.

...al ,nesto gledam...tebi vladar ASC saturn i vladar DC-a mesec u konjukciji daju broj 31.

Oni daju 23 (11+12) sad jedino ako si na njih dodala mars + 8 pa da se dobije 31... ok svidja mi se, necu dalje da cackam, udajem se u 31. :D

gasimetrija
28-01-2011, 12:41
Da,draga...moja greska...nisam napisala + mars (8 st.)...al sama si videla.
Da ne kvarimo ako ti se svidja.Javi bas da vidimo jel ova teorija radi...;-)

kanon
28-01-2011, 12:52
Gasimetrija, objasni mi molim te, pošto su već stipnjevi toliko važni u objašnjavanju ovih naših astro nedoumica, kojim znakovima pripadaju stupnjevi od 24-og do 30-og. Ostaje šest stupnjeva a znakova je dvanaest :confused: ?

yoohoo
28-01-2011, 13:03
Ovo imas objasnjeno na temi Stepeni zodijaka ili tako nesto, a koliko sam ja shvatila to bas i nema mnogo veze sa ovim, ovde je u pitanju cista matematika, al evo sacekacemo da gasimetrija da svoj odgovor

gasimetrija
28-01-2011, 13:08
Gasimetrija, objasni mi molim te, pošto su već stipnjevi toliko važni u objašnjavanju ovih naših astro nedoumica, kojim znakovima pripadaju stupnjevi od 24-og do 30-og. Ostaje šest stupnjeva a znakova je dvanaest :confused: ?

Kanon, ne mislim da su stepeni najvazniji, jednostavno meni su sad dosli tekstovi tog tipa na red...i ne vezujem ih za nedoumice.Nego eto, sve se nekako nadovezuje samo od sebe.

inace evo teksta
(ima na temi opis partnera -post je postavila jadrankar)
--------------------------------
znak je podeljen na dekade po elementu

pa prvih 10 stepeni ovna su bas ''ovnovski od 10-20 su malo vise lavovski a od 20-30 strelcevski.........

0-2,5-ovan
2,5-5-bik
5-7,5-blizanac
7,5-10-rak

posle pocinje sa sledecim znakom istog elementa-VATRE lavom

10-12,5-lav

12,5-15-devica
15-17,5=vaga
17,5-20-skorpija
20-22,5-strelac
22,5-25-jarac
25-27,5-vodolija
27,5-30-ribe

naredni znak bik

0-2,5---bik,
2,5-5-blizanac .........itd

A s druge strane... kada se stigne do 24° ostaje nam 25° - 26° - 27° - 28° pa se to onda po "logici" podeli ovako (29° ne ulazi u "podelu") :

• 25°00' do 25°20' Ovan
• 25°20' do 25°40' Bik
• 25°40' do 25°59' Blizanci

• 26°00' do 26°20' Rak
• 26°20' do 26°40' Lav
• 26°40' do 26°59' Devica

• 27°00' do 27°20' Vaga
• 27°20' do 27°40' Škorpion
• 27°40' do 27°59' Strelac

• 28°00' do 28°20' Jarac
• 28°20' do 28°40' Vodolija
• 28°40' do 28°59' Ribe

---------------------------------ne skodi ponoviti,a moze da bude korisno.
1° = 1 polje
2° = 2 polje
3° = 3 polje
4° = 4 polje
5° = 5 polje
6° = 6 polje
7° = 7 polje
8° = 8 polje
9° = 9 polje
10° = 10 polje
11° = 11° polje
12° = 12 polje
---------------------------------------
KRITIČNI STEPEN uopšteno odnosi se na 0 stepeni i 29 stepeni svih znakova Zodijaka.

Sam 29. stepen je veoma negativan iako donosi pozitivnosti i određeni uspeh. Ovaj stepen je veoma surov jer se osveti svakoj osobi ako neispoštuje ono što se od nje očekuje. Šta osoba treba da ispoštuje ipak će pokazati određena planeta koja se nalazi na tom stepenu i određeni aspekat koji tvori planeta.

Sam nulti stepen je opasan u svakom znaku jer jednostavno ima uticaj marsa i Ovna gde se uvek planeta pokaže u negativnom smislu, ma taman tu bila i Venera, Jupiter doneće samo loše.
------------------------------------------
Pojedine pozicije u Zodijaku su vrlo kritični u smislu jačeg vibriranja ili dejstva ukoliko se planeta nađu na određenom stepenu, a ovo se uglavnom bazira na pozicijama vrhova lunarnih kuća iz vedske astrologije. Oni su na sledećim mestima:

KARDINALNI ZNAKOVI (Ovan, Rak, Vaga, Jarac)

0 stepeni
12 stepeni 51'
25 stepeni 43'
29 stepen

FIKSNI ZNAKOVI (Bik, Lav, Škorpija, Vodolija).

0 stepen
8 stepeni 34'
21 stepen 26'
29 stepen

PROMENLJIVI ZNAKOVI (Blizanci, Devica, Strelac, Ribe9

0 stepen
4 stepena 17'
17 stepeni 09'
29 stepen
----------------------------------------

Princess77
28-01-2011, 13:26
Kad tranzitna planeta vise puta seta preko natalne sto direktno sto retro, je li moguce da se tek u zadnjem prelazu osjeti tj pokrene natalni aspekt? Konkretno tr Ur vise puta seta preko nat Ve (koja natalno ima 180 sa Ur i vladar je VII), moze li tek pri zadnjem prelazu doci do aktiviranja tog Ve180Ur?

donalea
28-01-2011, 13:41
Kad tranzitna planeta vise puta seta preko natalne sto direktno sto retro, je li moguce da se tek u zadnjem prelazu osjeti tj pokrene natalni aspekt? Konkretno tr Ur vise puta seta preko nat Ve (koja natalno ima 180 sa Ur i vladar je VII), moze li tek pri zadnjem prelazu doci do aktiviranja tog Ve180Ur?

ja mislim da da,pogotovo kad je Ur u pitanju,iz mog iskusta primetila sam da kao da ceka poslednji minut da donese dogadjaj,pritom kod mene je za neki dogadjaj uvek prisutno vise tranzita,i najcesce je Ur delovao malo ranije

gasimetrija
28-01-2011, 14:03

Ne moj da me drzis za rec,draga
al...vidi
tvoj uran je vladar 7 kuce-partnerstva,i on otkriva tajne,jer ti je prvo presao preko meseca(vladara tvoj 12 kuce-tajne),..pa i preko venere (vl.4 i 10-te kuce),i to sve u natalnoj 8 kuci(sex)...verovatno si imala neku zavrzlamu u vezi nekog muskarca ili neke afere...
I to sto je tranzitni uran bio retro, i vise puta prelazio preko meseca i venere,samo pokazuje produzenje agonije vezane za navedenu situaciju.A da li je pri poslednjem prelasku aktivirao tu opoziciju, pa odavno ti je tr. uran u 9 -toj kuci,i sama mozes videti -kako je prosao taj poslednji prelaz preko venere...iz iskustva.;)

donalea
28-01-2011, 14:07
Goco,ja mislim da ona pita za nekog drugog,jer spominje da Ve ima 180 sa Ur,a njena ima 120;),a i Ur je davno presao preko njene Ve,cini mi se negde 2007/8

gasimetrija
28-01-2011, 14:13
Goco,ja mislim da ona pita za nekog drugog,jer spominje da Ve ima 180 sa Ur,a njena ima 120;),a i Ur je davno presao preko njene Ve,cini mi se negde 2007/8

Donalea,...izgleda da je na to mislila,...
jer me zbunilo sto i u njenom natalu uran vlada 7 kucom(ali u opoziciji je sa jupijem,a ne venerom-to tek sad vidim,kad si mi ti skrenula paznju).;)

ima jedan super text koji govori bas o toj opoziciji ...
iz ASTROLOGUSA

"Borba između polova je večita jer jedni druge ne mogu razumeti. Kao što su u prirodnom horoskopu Ovan i Vaga (Mars i Venera) uvek u opoziciji, moraju se privlačiti, ali i ispaštati takođe. I kakve god bile borbe među njima, oni teže da ostanu zajedno, čak i po cenu svog stradanja. Mrze se i vole u isto vreme, ne mogu zajedno, a ni jedan bez drugoga, pa nigde ne mogu naći odgovor na pitanje: da li dići ruke od svega i posvetiti se samo duhu, ili se prepustiti strastima pa malo uživati a mnogo više ispaštati? "

EVO LINK http://www.astrologus.rs/pages/karmanaliza.htm

kanon
28-01-2011, 14:47
Thnx, idem i ja nešto da zbrojim,pokušam da spojim pa da doprinesem mao ovoj temi.

Santijen
28-01-2011, 15:10

pa..nekad se desi ovako..prvi prelaz donese problem, drugi prelaz donese kulminaciju problema i treci prelaz donese resenje..e sad tesko je bez karte, cini mi se da rekose da se ne odnosi na tvoju kartu.

dannijella
28-01-2011, 15:43
Danijella,
da pokusam da dopunim tumacenjem...(vezbamo, ne oslanjaj se previse...;-))

1.U tvojoj natalnoj ukljestenoj 6 kuci, u znaku skorpije, imas sunce na 10 stepenu, i uran na 29 st..Uran je vladar MC-a,kuce karijere,posla...ugleda,i -po odnosu planeta- trebalo bi da u tvojoj 39 godini(10+29=39) imas vazan ,iznenadan dogadjaj a koji bi bio vezan za posao,karijeru jer su ukljucene 6 i 10 kuca.

2.Konjukcija saturna na 16 st. vage, i merkura na 21 vage,daju neki vazan dogovor,ugovor u tvojoj 37 godini(16+21=37) a verovatno vezan za drustvo(ukljucena je 5 kuca-mozda i 1 dete,ili ...)

Da dam podrsku prvom tumacenju-tako ja i planiram, kad izradjam decu i kad malo stasaju da se dam u biznis..
A drugo e to ne znam, za to cu da cekam jos 8 godina.. Mozda mi dete bude neki talenat, pa potpsem ugovor neki - daj Boze da ga do tada rodim...
A mozda se i dam u pevaljke u 37 godini :)
I da, mars i sunce, 7+10=17 kada smo resili situaciju sa nekretninama, preseljenje vrlo bitno..

Princess77
28-01-2011, 17:47
pa..nekad se desi ovako..prvi prelaz donese problem, drugi prelaz donese kulminaciju problema i treci prelaz donese resenje..e sad tesko je bez karte, cini mi se da rekose da se ne odnosi na tvoju kartu.

Hvala gasimetrija, donalea i naravno Santi :)
Nije moja karta vec ovog mog ozenjenog stranca pa nesto kontam naseta se taj Ur preko Ve, opet ce u martu pa zadnji put u novembru. U pravu si Santi, svaki put do sada je bilo velikih problema i nervoze, zadnji ce mu donijeti rastanak sto posto samo ne znam s kim ;)
Evo karte http://img177.imageshack.us/img177/7095/rsolar.gif

Angliana75
28-01-2011, 18:04
gasimetrija....malo sam zbunjena...koje pozicije,dispozicije ,vrhovi kuca i koje planete tacno gledas napr. za vencanje,radjanje deteta,razvod,drugi brak???nisi mi bas jasna...sorry...moze malo objasnjenja?!...

capella
28-01-2011, 18:52
gasimetrija....malo sam zbunjena...koje pozicije,dispozicije ,vrhovi kuca i koje planete tacno gledas napr. za vencanje,radjanje deteta,razvod,drugi brak???nisi mi bas jasna...sorry...moze malo objasnjenja?!...

imas novi tekst kod imse na stranici o tome, najbolje da ga procitas, dale su cure odlicne primjere

Angliana75
28-01-2011, 19:06
procitala sam....nego mi se ne uklapa bas kad po njima izracunam moje trudnoce...one su bese uzimale stepene vrhova kuca i dispozitore tj. vladare tih kuca sa signifikatorom??..napr. vrh mog 5.polja je na 17* strelca....to bi trebalo da znaci da cu roditi u 17 god??a ako s druge strane sabiram vrh kuce i vladara kuce onda izadje da cu prvo dete dobiti u 37 god.?? znaci totalno netacno!...nije mit a numericka astrologija bas temeljno obradjena...ne podudara mi se...jedino ako uzmem vladar 5.polja to je JU na 20* onda je istina da sam rodila u 20toj god. !ali one rekose signifikator dece je ME !!a moej trudnoce napr. u 26toj god...kako da dodjem do tog broja??vrh druge trudnoce na 6*+ ME=16* = 22..nije 26!!...ne ide mi ta njihova teorija ...ne pije vodu...:(

capella
28-01-2011, 19:12
ja sam isto tamo na temi "stepeni zodijaka" sabirala vladare VI i X za onu uspjesnu godinu kada sam unaprijedjena i podudrara se
evo bas gledam i tebi se podudara vladar V, sabiraj dalje vladare, na malim stepenima dodas 30 za saturnov krug..ja dodjoh kod tebe na 35, koja upravo tece....

makilli
28-01-2011, 19:18
Cekaj, onda npr. za brak se sabira vladar I i VII ili dispozitori ili oba vladara?

Meni se sve nesto 32 godina okrece....:confused:

Angliana75
28-01-2011, 19:20
ajde de....sabiram....vladar moje druge trudnoce je VE na 13* i vladar 5.polja dece je JU na 20* i to bi trebalo da znaci da sam ja ostala trudna u 33coj god. ...nije tacno...ja sam imala dve trudnoce posle moje cerke koje su se zavrsile abortusom....to je bilo u 26toj i 28oj god.!!gde su ti brojevi vidljivi sabiranjem u mom natalu???gde??nema ih!!

Princess77
28-01-2011, 19:24
Ja sam skroz izgubljena u ovim brojevima, nesto ne radim dobro. Ako saberem vladara I i VII dobijem 12 ili 15 (zavisi sabiram li sa Sa ili Ur). Sta sad treba tu jos da dodam?

donalea
28-01-2011, 19:28
ja ako saberem vl I sa VII (bilo Sa ili Ur) dobijam mnogo veliki broj koji mi nikako ne odgovara

Angliana75
28-01-2011, 19:28
eto..vidis...ma nema sanse da valja ta teorija...evo saberem ja...vladar mog 1.polja=SO na 28*+ vladar mog. 7.polja=UR R na 28* =56..hahaahahah...ja sam onda jaaaako poranila sa brakom....trebala sam da cekam onda 56tu god. da bih se udala prvi put????

ta nova teorija =nula!

thalatte
28-01-2011, 19:53
...di je taj tekst od Imše...na kojoj strani?

LavJarac
28-01-2011, 23:38
I ja sam pogledala tekst :)
Pa ljudi jos koliko novih nacina da bi dosli do odgovora :rolleyes:

Totalno sam zbunjena oko ovog proracuna ...... znaci za brak sabiram vladare prve i sedme : kod mene 6+11=17 u 17.god nisam se udala - mozda sam nesto propustila :D E sad po ovome ostaje 47. a ja ne bih bas toooooliko da cekam :cool:

capella
28-01-2011, 23:57
Sigurnije ti je ono sto smo kroz primarne i sekundarne gledali.
Btw, gdje je onaj dare :D

LavJarac
29-01-2011, 00:07
Sigurnije ti je ono sto smo kroz primarne i sekundarne gledali.
Btw, gdje je onaj dare :D

Ma tako je capella , vratimo se mi nasim starim tehnikama :) i ovako sam i sa njima dovoljno sludjena ;)

A gde je ....a sad se setih :D pa nemam pojma, nestade covek - mozda se uplasio . Desava se to kada je moje prisustvo u pitanju :D najedanput se samo uplase i pobegnu ;)

nena peric
29-01-2011, 00:53
Evo ja racunala na primerima ljudi koje odlicno poznajem i na samo 2 primera mi se pokazala ova teorija kao tacna,a na ostalih 6 kao netacna.Uzimala sam u obzir sve kombinacije :
1. Vladar 1 i 7
2. Vladar 1 i 7 i saturnov povratak
3.vladar 1 i mars(muskarac)
4.vladar 1 i dispozitor
itd..., ali mislim da je sve to :pain:

caruso
29-01-2011, 01:03
postavio renko na literaturi
Numerička priroda stepenova u prediktivnoj astrologiji

Ideju za ovo otkriće dobile smo nastojeći da otkrijemo KADA dolazi do kulminacije mešanja energija predstavljenih pozicijom i dispozicijom neke natalne planete. Došle smo do određenih zaključaka na osnovu mnogobrojnih primera koji su potvrdili našu konstataciju. Teorija je zasnovana na simbolici stepena Zodijaka.

Preuzmite kompletan članak u PDF formatu:

http://rs.keplerunited.org/clanci.php?prikazi=108

nena peric
29-01-2011, 01:08
Caruso, mozda ja nemam pojma, a i nemam:D , ajde baci pogled na moju natalnu please:) , pa mi reci po tvojoj racunici u kojoj godini udaja,a u kojoj prvo dete (decu jos nemam)...Ja sve kombinovala, ali mi se nista ne uklapa

caruso
29-01-2011, 01:25
Caruso, mozda ja nemam pojma, a i nemam:D , ajde baci pogled na moju natalnu please:) , pa mi reci po tvojoj racunici u kojoj godini udaja,a u kojoj prvo dete (decu jos nemam)...Ja sve kombinovala, ali mi se nista ne uklapa
Procitala sam vise puta tekst,al bas to za udaju,nije mi najjasnije:D
pratim,te gledaju asc+7 kuca,a onda odjednom gledaju i ic.....mozda neko pametan ukapira......nekad sva tri,nekad samo ova dva:confused:

nena peric
29-01-2011, 01:42
Procitala sam vise puta tekst,al bas to za udaju,nije mi najjasnije:D
pratim,te gledaju asc+7 kuca,a onda odjednom gledaju i ic.....mozda neko pametan ukapira......nekad sva tri,nekad samo ova dva:confused:

Pa to ni meni nije jasno, igrala se deca, pa sabirala brojeve,malo ovako,a moze i onako:D ....Pa normalno da ce kod nekog da "ubodu" tacnu godinu, posto ja nisam pametna za te stvari (probala na vise meni poznatih primera i nije se pokazalo kao 100posto tacno). Ajde neka neko kome je jasno sve iz onog teksta, da postavi tacnu formulu kako se gleda npr. za brak, prvo dete, ozbiljnije situacije u zivotu....itd. Hvala unapred

Beba977
29-01-2011, 01:57
Pa to ni meni nije jasno, igrala se deca, pa sabirala brojeve,malo ovako,a moze i onako:D ....Pa normalno da ce kod nekog da "ubodu" tacnu godinu, posto ja nisam pametna za te stvari (probala na vise meni poznatih primera i nije se pokazalo kao 100posto tacno). Ajde neka neko kome je jasno sve iz onog teksta, da postavi tacnu formulu kako se gleda npr. za brak, prvo dete, ozbiljnije situacije u zivotu....itd. Hvala unapred
Ja sam danas sabirala,pa gledala,pravila kombinacije,igrala se matematike..:D
i opet nista,ali bas nista se kod mene nije poklopilo.Mozda mi vreme rodjenja nije tacno :rolleyes:
A ko zna da racuna bas bih volela i meni da mi izracuna,na primer udaju,prvu,drugu,dete...

donalea
29-01-2011, 02:21
da,kod nekog su gledali vl asc i vl VII,kod nekog vl asc i njegovog dispozitora,zati vl asc i vl IV-verovatno kao promena u domu (sto sustinski i jeste,ili se selite ili se neko doseljava kod vas),a negde su cini mi se gledali samo vl asc,valjda sve u zavisnosti kako koga sta "radi",a mozda nekog ne radi nista,evo,po toj teoriji cini mi se da su naveli da se svakome desilo nesto znacajno u god koja je predstavljena vl asc,meni se vala ni u 28 ni u 29 (posto mi je So na 28,47 pa da gledam obe godine) nije desilo ama bas nista

Angliana75
29-01-2011, 10:37
kazem vam ja ;)...ta teorija ne pije vodu ;)

Kora
29-01-2011, 11:09
Izgleda da ovih forumula ima mnogo, ali još samo da utvrdimo koja od njih funkcioniše, jel:

*Vladar Asc + Vladar Dsc
* Vladar Asc + Mars,
* Vladar Asc+ Mars+ Vladar VII,
*Vladar Asc + Mars + Vladar IC....

Ili neka druga forumula?

thalatte
29-01-2011, 11:15
- malo sam gledala ove primjere koje imam ništa se ne uklapa...

Pogotovo kada netko ima Vladara (ko ja) na poljednjim stupnjevima, to ko će mu se stvari dešavati poslje 30-tih i u 40-tima...

Npr.
sister - brak, 2 djece...sve je riješila u 20-tim...a prema ovome ništa od toga joj se ne bi desilo tad...nego u kasnim 30 do 40...

frendica - također VL.na 23...do tridesete je i brak i djete...a najprije joj je trebalo sa 4o

Ma uopće ne moram nabrajati...kog god sam pogledana nigđe veze...

Kad mi se bude dalo pročitati ću sve primjere u tekstu...al kod mene u bazi nemerem 1 točan naći...

gasimetrija
31-01-2011, 08:23
Izgleda da ovih forumula ima mnogo, ali još samo da utvrdimo koja od njih funkcioniše, jel:

*Vladar Asc + Vladar Dsc
* Vladar Asc + Mars,

Ili neka druga forumula?

Da, Kora...trebalo bi da bar 1 od navedenih primera radi...al izgleda da nema pravila...
Ni meni bas ta teorija nije jasna.Iako sam kod sebe u natalu nasla par primera.

Princess77
31-01-2011, 11:54
Meni se najvise svidja ova vladar Asc + Ma + vladar Ic, to mi je krajem ove godine ili pocetkom sledece :D Sve ostalo je ili proslo ili nece za jos dugo. Hajde bas cemo vidjeti (neki su mi vec spominjali 34/35 bez ove formule) ;)

kanon
31-01-2011, 13:29

*Vladar Asc + Vladar Dsc
* Vladar Asc + Mars,

Ili neka druga forumula?

Da vidimo : Asc 29.59+Dsc 14,59 = 44,58. Ništa osim razvoda, ali on je bio kda sam imala 43.
Asc 29,59+Ma 12,24= 42,23. Razvod godinu dana kasnije?
Asc29,59+Ma 12,24+Pl 14,59. To je tek za 10 god. Javim ako se što desi.
Ve+Ma+Ic, Mo 12,30. Opet, treba nešto da se desi.

Vrtim ja sve u krug, zbrajam, oduzimam, tražim simboliku, ali ništa.
Ispada da, gledajući moje deveto polje, moj drugi muž je bio sasvim pogrešen čovjek ( prvi muž se savršeno uklapa, a i drugom bi više odgovaralo da je bio prvi (po simbolici)
Onda tako gledajući moj, eventulni treći brak bi trebo izgledati ovako:
Jedanaesta u Vodenjaku, čovjek bi trebao tek da se razvede, jer je So u biqvintilu sa Sa, aplikacionom. Pošto je tamo Sa180 Ve trebao bi biti dosta stariji od mene (10god?), Vladalac otišao u petu i u konjukciji sa vladarem sedme. Bit će sve bez veze jer cu samo malefici u pitanju I još u sextilu sa Ne pa će taj da me vara i laže:mad: . Dvanaesta, njegova druga, čovijek radi na TV, ili je umjetnik, ili ovisnik. Ali sam ovo sa umjetnikom i ovisnikom već konzumirala ajd sada neka bude sa TV-a ili anesteziolog (samo još da ga upoznam :) ). Moja prva-njegova treća, imat će velik auto sa velikim prtljažnikom....itd.
Nije da se nešto sad ja izrugujem sa astrologijom ili da sumnjam. Onako kako je Gasimetrija to objasnila drži vodu, sve je savršeno jasno. Ali kada to pokušam na vom primjeru ili na nekim drugim kartama ne ide. Ne znam gdje griješim, pomoć!!!

Evo i solara za godinu kada sam se prvi puta udala i rodila: http://img163.imageshack.us/i/astro31gw17sladjanatraj.gif/. Udala sam se početkom petog mjeseca a rodila krajem sedmog. Progresiranjem se može vidjeti kako su mi natalne planete bile aspektirane. Mislim da niti jedna od ovdje navedenih formula u mom prinjeru ne radi :confused: . Mo na Ju, Sa trigon Ju, Ve na Me to bi valjda govorilo o djetetu. Ali brak?. Ništa mi više nije jasno. Jel Taj Pl, Vladalac moje sedme u konjukciji sa Sa koji radi trigon sa natalnim Sa :confused: ? Ali taj čovijek i ja smo živjeli zajedno samo dva mjeseca, nema govora o trajanju. Doduše jesmo se razvodili godinama, ali ipak? Ili Ma trigon Ma (suvladae sedme). Samo taj aspekt se ponavlja svake godine, pa ne udajem se svake godine :).
Baš sam zatvrdoglavila :mad: , ali samo pokušavam razumjeti.

LavJarac
31-01-2011, 14:29
Pa meni se cini da se mogao naslutiti brak u tvom solaru.
Sol Asc ti pada u 4.kucu na natalni Uran, a tu je i Pluton vl. 7.natal. kuce. Mozda i taj Uran govori o tome da je to kratko trajalo.
Onda Jupiter ti je u tom solaru na samom ulasku u 7.nat kucu a inace ti je vladar 7.solarne kuce. Takodje Mars vladar tvoje 7.natalne je u njoj , a dispozitor opet Juiter u kvadratu sa natalnim Marsom. A sol Mars u kvadratu sa nat.Uran Pluton - problemi,razlaz.

kanon
31-01-2011, 15:02
Pa meni se cini da se mogao naslutiti brak u tvom solaru.
Sol Asc ti pada u 4.kucu na natalni Uran, a tu je i Pluton vl. 7.natal. kuce. Mozda i taj Uran govori o tome da je to kratko trajalo.
Onda Jupiter ti je u tom solaru na samom ulasku u 7.nat kucu a inace ti je vladar 7.solarne kuce. Takodje Mars vladar tvoje 7.natalne je u njoj , a dispozitor opet Juiter u kvadratu sa natalnim Marsom. A sol Mars u kvadratu sa nat.Uran Pluton - problemi,razlaz.

Ok, to je to, osim što je solarni Asc u petoj 0Ur, a Ma je u osmoj. Samo to ne podržava Teoriju Gasimetrije niti formule ovdije date. Ili ja neznam niti čitati niti računati. Stavit ću kasnije moj drugi brak, E tu se tek stvari kompliciraju. Ne mogu mog drugog muže da si nađem u natalu nikako, a bili smo skupa jakoo, jako dugo.

gasimetrija
31-01-2011, 15:09
Draga Kanon...nije to moja Teorija...vec sam i ja pokusala da nadjem bilo kakvu vezu sa mojim zivotom po pomenutom textu.

Inace tvoja venera na 29 stepenu...pa i saturn na 28 st. 27 minuta...opet 29 st. a vladar je tvoje 9 kuce-tj. druog braka...
sve to nagovestava nestabilne odnose...
a tvoj 1 muz (sa tim neptunom)mora da je bio glumac (ne bukvalno)vec je sve tebi odglumio da pomislis da je on bas ono sto tebi treba...
jel tako?

kanon
31-01-2011, 16:52
Draga Kanon...nije to moja Teorija...vec sam i ja pokusala da nadjem bilo kakvu vezu sa mojim zivotom po pomenutom textu.

Inace tvoja venera na 29 stepenu...pa i saturn na 28 st. 27 minuta...opet 29 st. a vladar je tvoje 9 kuce-tj. druog braka...
sve to nagovestava nestabilne odnose...
a tvoj 1 muz (sa tim neptunom)mora da je bio glumac (ne bukvalno)vec je sve tebi odglumio da pomislis da je on bas ono sto tebi treba...
jel tako?

Oprosti ko sam se nespretno izrazila. Pročitaj u predhodnim posrovima. Kda sam pročitala što si napisala i pogledala tvoju kartu, sve štima ko sat.
To za moju Ve i Sa to stoji. Taj brak je bio dugo stabilan i sretan kad je puklo puklo je. U ostalom u sinstriji immo Ve0Ur. Nšli smo se preko noći i razišli preko noći. Nek nije mi žo vrijedilo je svke minute.
Samo gledam on je bio Lav, Asc Rak, mlađi od mene. Nikko d nđem poveznicu između njeg i Jarca i Sturna. Jedino što vidim sada u solaru iz te godine je da mi je Ur iz pete sjeo egzaktno na vrh devete a I Sa mi je došao u devetu i radi trigon sa Pl vladaocem pete. Samo to opisuje događaj ne osobu.

gasimetrija
03-02-2011, 13:16
Pre pocetka sabiranja stepenova,potrebno je...evo citata:

Naravno, pre bilo kakve prognoze, kao i
za svaku prognostičku tehniku, potrebno je
prvo dobro procenti natalni horoskop.

Zato je uvek lakse prvo uraditi retifikaciju dogadjaja...pa uklopiti godine...posebno za nas pocetnike.
Kao sto je u tekstu vec objasnjeno...uglavnom na primerima poznatih.

Beba977
02-03-2011, 17:04
Zna li neko gde se planete raduju,u kojim kucama?

kosmopolita
02-03-2011, 17:11
bila je danas otvorena tema bas o radovanju planeta:)

Beba977
02-03-2011, 17:32
bila je danas otvorena tema bas o radovanju planeta:)
Nacula sam ja to,da je nesto dobro napisano,ali nisam izlistala dobro "neprocitane poruke" ,ubi me ovaj tranzit SO90NE,nista ne vidim,sad cu da pronadjem !
Izvinite na off...!!

gasimetrija
03-03-2011, 10:02
Zna li neko gde se planete raduju,u kojim kucama?

Merkur se raduje u 1 kuci
Venera se raduje u 5 kuci
Mesec se raduje u 3 kuci
Mars se raduje u 6 kuci
Sunce se raduje u 9 kuci
Jupiter u 11 kuci
Saturn u 12 kuci
---------------------
U mom natalu nema ni jedne planete u kuci u kojoj bi se radovale...
Medjutim, kod moje cerke je Jupiter u 11 kuci (u Lavu) ali je retrogradan.
Ne pise nista o retrogradnosti planeta u kucama u kojima se raduju...(bar ja nisam nasla)
Ona sama kaze da je primetila da treba "samo da nesto pozeli"i to joj se ostvari pre ili kasnije-ali ostvari se.
-------------------------------------------------------------

Kazu za Urana da je visa oktava Merkura
Neptun je visa oktava Venere
A, Pluton je visa oktava Marsa.

Medjutim, te transcedentalne planete
Neptun, Pluton i Uran...
posto su spore i njihovi aspekti sa ostalim planetama traju godinama,
pri tumacenju natala trebalo bi samo tumaciti ,tj.
uzimati u obzir 7 planeta,a ove transcedente samo-prema odnosu sa njima, ne obrnuto.(To sam naucila od Billya).;)

ognjenka724
03-03-2011, 11:40
A što znači kad se raduju?
Moj ME se raduje u 1.

gasimetrija
03-03-2011, 11:51
A što znači kad se raduju?
Moj ME se raduje u 1.

Draga Ognjenka, evo teme na ovom forumu...;)
http://astro.axisdraw.com/forum/sve-sto-je-potrebno-astrologu/295-radovanje-planeta.html?highlight=radovanje+planeta

cvetak
03-03-2011, 12:05
Eh gasimetrija, i ja imam Ju u 11 ( ali i jos poneku planetu tu) i neostvaruje mi se nista tako lako, i Mo mise raduje u 3, opet ne vidim kako mu ta pozicija pomaze :D

gasimetrija
03-03-2011, 12:14
Eh gasimetrija, i ja imam Ju u 11 ( ali i jos poneku planetu tu) i neostvaruje mi se nista tako lako, i Mo mise raduje u 3, opet ne vidim kako mu ta pozicija pomaze :D

Draga, stekla sam utisak da u mladosti sve ide nekako lakse, ...medjutim u zrelim godinama kao da Saturn uzima maha,...i sve se teze dolazi do ostvarenja zelja.Bar moj utisak je takav.
Sve sam to osetila i na "svojoj kozi".

ognjenka724
03-03-2011, 12:25
Draga Ognjenka, evo teme na ovom forumu...;)
http://astro.axisdraw.com/forum/sve-sto-je-potrebno-astrologu/295-radovanje-planeta.html?highlight=radovanje+planeta

..hvala ti!

cvetak
03-03-2011, 12:36
Draga, stekla sam utisak da u mladosti sve ide nekako lakse, ...medjutim u zrelim godinama kao da Saturn uzima maha,...i sve se teze dolazi do ostvarenja zelja.Bar moj utisak je takav.
Sve sam to osetila i na "svojoj kozi".

Da, ja volim da kazem da u mladosti i kad zelis nesto potpuno nerealno vise verujes u ostvarenje, s godinama zelje su malo realnije a verovanje ograniceno i manje. Sa me je opleo posteno, posebno povratak i prelazek preko stelijuma (jos traje) kao da malo malo udarim o zid, sapletem se, vratim korak unazad itd. Ali tesim se sve je prolazno :)

Beba977
03-03-2011, 14:59
Bas je moja venera srecna u mojoj 5,sva procvetah u ljubavi,to je zbog konjukcije MA,nema kod mene radovanja :(
Cvetak mene je saturnov povratak bio u 8 i slomio me,ali bukvalno,mislila sam nema kraja tuge,ali tada nisam poznavala astrologiju i nisam znala da prolazi pa je ocaj bio sve veci...

majabl
03-03-2011, 15:40
ej..a ja to oko sa pvratka ne kontam, kao kad dodje na natalnu poziciju, kako ako je meni u strelcu i u desetoj, a ognjenka mi je negdje napisala da mi je sad sa povratak,a sad je tr sa u vagi, pa mi nije najjasnije, kad je ili kad ce biti i na sta ce se odnositi , obzirom da je u desetoj kuci...:):):)

cvetak
03-03-2011, 16:15
majbl- nece tebi jos Sa povratak, mozda je oognjenka mislila na povratak Ju?

Beba977- da i meni je ocajan period, srecom znam za astrologiju pa znam da ce se i zavrsiti, malo je lakse ali opet nije mi pomoglo da se ne osecam lose :)

kosmopolita
03-03-2011, 16:25
Mene je bas nagazio Sa u 12p jesenas,dobra stvar sto sam u januaru u jeku zime pronasla forum i vratila se astrologiji,pa uspevam da umirim misli i ne razmisljam o tome kako sam po ceo dan u kuci...:(

Matilda7
03-03-2011, 18:28
Po čemu da gledam da li su dve osobe jedna za drugu? :)

kosmopolita
03-03-2011, 18:33
Po čemu da gledam da li su dve osobe jedna za drugu? :)

Pogledas prvo natale i koje potrebe ljudi imaju.Zatim uporedni,da li se ponavljaju aspekti natala:)

Matilda7
03-03-2011, 18:57
Pogledas prvo natale i koje potrebe ljudi imaju.Zatim uporedni,da li se ponavljaju aspekti natala:)

ako se ponavljaju, i ako imaju dosta planeta isto postavljene, šta to znači? :)

kosmopolita
03-03-2011, 19:07
ako se ponavljaju, i ako imaju dosta planeta isto postavljene, šta to znači? :)
Da ce veza trajati,koliko recice ti spore planete,kako zavisi od uporednog:Bez obzira bili aspekti dobri ili loši,moraju odraditi svoje.Stvar je u tome da kada se ponove aspekti iz natala,čovek prepoznaje svoje osobine i dogadjaje tj proživljavju ih zajedno:)

Beba977
03-03-2011, 23:23
ej..a ja to oko sa pvratka ne kontam, kao kad dodje na natalnu poziciju, kako ako je meni u strelcu i u desetoj, a ognjenka mi je negdje napisala da mi je sad sa povratak,a sad je tr sa u vagi, pa mi nije najjasnije, kad je ili kad ce biti i na sta ce se odnositi , obzirom da je u desetoj kuci...:):):)
Neznam Majo,po pravilu je kada ti tr.SA dodje na natalni SA,e sad kako pise da se to desava od 28-30god. u zivotu,meni je taj period bio SA nad 8,a kada je bio nad natalnim SA uopste nisam lose prosla,naprotiv,nagradio me...Tebi je jos uvek rano za saturnov povratak...

ognjenka724
03-03-2011, 23:35

Krivo sam izračunala. Ispričavam se.:o

gasimetrija
07-03-2011, 11:47
Nova info za polozaj Hirona u 10 natalnoj kuci...
takav Hiron obavezno natusu donosi ispred imena titulu Dr., Prof., ...i slicno..
Ovo sam cula od astrologa Jovane Lucic-Gajic.

Takodje veoma znacajan period u zivotu natusa je inverzija Mesecevih cvorova...
Recimo , kod mene,natalni SMC u 3 kuci(konjukcija jupiter),JMC u 10 natalnoj(konjukcija mesec),...
a kada tranzitni mesecevi cvorovi dodju na poziciju obrutu od natalnih (kao uskoro kod mene) SMC u strelcu ,na mesecu i JMC,
I JMC na jupiteru u blizancima i na natalnom SMC...

----------------------------

18.09.2011.G. ce mi trazitni SMC biti na MC-u,i na natalnom Mesecu..
a (obrnuto) tr.JMC na IC-u ,i na natalnom Jupiteru-kazu vazna pozicija.

Verovatno i vazni dogadjaji.Jer se desava inverzija mesta-u natalu SMC U Blizancima U 3,a JMC u 9 natalnoj-imace taj inverzivni -obrnut -polozaj..

Sjeverni čvor sa Mjesecom je posebno osjetljiva situacija. Ukazuje na gubitak emocionalne kontrole, odnosno mentalnih snaga pod vanjskim utjecajem. Može ukazivati na otrove (materijalne ili psihičke).
i
Južni čvor sa Jupiterom duhovne uvide.

e sad, vec dugo prodajem kucu...pa mislim da ce taj polozaj imati vezu sa tom inverzijom.

Naime,posto je JMC gubitak...verovatno cu prodati veliku kucu,i kupiti manji stan,pa se to tretita kao gubitak(jer tada i vracam veliki dug,od dela novca).
Dok ,sto se tice tr.SMC koji ce uci u moju 9 kucu(jer idu obrnuto),ima neke logike da mi "donese i drugog muza"...ili put u inostranstvo,ili gore pomenuto..gubitak emocionalne kontrole-jer ce ta prodaja..i sve sto ide uz to, svakako biti veliki stres.

Sta vi mislite?Ima li to LOGIKE?
----------------------------------------------------------------
ps
Da se malo vratim u proslost...
Npr.kada je tranzitni SMC bio u Vodoliji u mojoj 12 nat. kuci,a tr.JMC je bio u Lavu u 6 nat. kuci.-TADA sam bila na sluzbenom putu svojim autom,i imala sam tesku saobracajnu nesrecu-(to je bilo 14.jula 1989.g).
Znaci tr.JMC u 6 n.k. -posao,svakodnevnica(natalno u strelcu-auto-put),a SMC natalno u blizancima(kraci put-isla sam za Kragujevac).Neverovatno tacno.I dodatno blizanci(analogno broju 3-jer je 3 auta ucestvovalo u udesu!).
U isto vreme mi je tr.JMC bio u konjukciji sa tranzitnim marsom i venerom u konjukciji.Pa sam tada raskinula i vezu sa deckom.Da ne verujes!

A vidite ovo:
U oktobru 1985.g....dogadjaj
Tr. SMC u mojoj 2 natalnoj u Biku,a JMC u mojoj 8 natalnoj u Skorpiji,i u konjukciji sa vladarem ASC,Neptunom...
znaci:taj "gubitak" traznz.JMC se ogledao u mom pokusaju samoubistva,popila sam tablete i zavrsila na VMA.Tada je taj tr.JMC bio u kvadratu sa natalnim Merkurom i venerom ali i u trigonu sa natalnim Suncem...pa se sve dobro zavrsilo.
Inace moj vladar ASC Neptun,u 8 natalnoj u skorpiji i govori o mogucnosti trovanja(ili davljenja).

Eto, podelih sa vama moj losiji deo zivota.Kod mene se neverovatno sve poklopilo-i to tumaceci SAMO MESECEVE CVOROVE!!!
Cini mi se da ovde nema nikakvih nedoumica!

nena peric
08-03-2011, 11:50
Zna li neko nesto o ovome: Nekoliko tranzitnih planeta u konjukciji sa natalnim Hironom u trenutku vencanja. Gledam nesto za moje prijatelje koji bi trebali da se vencaju u maju, a u tom periodu i jednoj i drugoj osobi ce biti Mars,Jupiter,merkur i venera u konjukciji sa natalnim hironom:confused: Prvoj osobi su te planete vladari 3,4,5,11 i MC-a, a drugoj 3,7,9,11. Planiraju da se vencaju u crkvi u inostranstvu.Prvoj osobi je hiron u 11 kuci, a drugoj na kraju 6 kuce, tj na Dc-u. Ima li neko predstavu sta bi ovo moglo da znaci, odnosno da li hiron predstavlja neku opasnost ili ne?

gasimetrija
08-03-2011, 13:33
Zna li neko nesto o ovome: Nekoliko tranzitnih planeta u konjukciji sa natalnim Hironom u trenutku vencanja. Gledam nesto za moje prijatelje koji bi trebali da se vencaju u maju, a u tom periodu i jednoj i drugoj osobi ce biti Mars,Jupiter,merkur i venera u konjukciji sa natalnim hironom:confused: Prvoj osobi su te planete vladari 3,4,5,11 i MC-a, a drugoj 3,7,9,11. Planiraju da se vencaju u crkvi u inostranstvu.Prvoj osobi je hiron u 11 kuci, a drugoj na kraju 6 kuce, tj na Dc-u. Ima li neko predstavu sta bi ovo moglo da znaci, odnosno da li hiron predstavlja neku opasnost ili ne?

Neno,
evo ..., na dan mog vencanja (01.01.1990.g)je raspored na nebu bio ovakav:
Tranzitni Hiron je bio na natalnom suncu u raku u 5 kuci,
ali i u opoziciji sa tranzitnim suncem,uranom,neptunom,merkurom u 11 kuci u jarcu.
Tranzitni merkur u 12.kuci u vodoliji
Tr. SMC u 12. u Vodoliji,i
tr. mesec u 12. u Vodoliji.
Tr. mars na MC-u ,na natalnom mesecu,...
Dovoljno je da napisem da sam se razvela posle 16.g. braka i da sam imala (karmicki)tezak brak, sa dosta stresa.

nena peric
08-03-2011, 15:57
Neno,
evo ..., na dan mog vencanja (01.01.1990.g)je raspored na nebu bio ovakav:
Tranzitni Hiron je bio na natalnom suncu u raku u 5 kuci,
ali i u opoziciji sa tranzitnim suncem,uranom,neptunom,merkurom u 11 kuci u jarcu.
Tranzitni merkur u 12.kuci u vodoliji
Tr. SMC u 12. u Vodoliji,i
tr. mesec u 12. u Vodoliji.
Tr. mars na MC-u ,na natalnom mesecu,...
Dovoljno je da napisem da sam se razvela posle 16.g. braka i da sam imala (karmicki)tezak brak, sa dosta stresa.

Hm, mada je tebi vladar 7.kuce bio u 12 i mesec u 12 i imala si teske aspekte a i u natalu su ti teske planete u 7.kuci. U njihovom slucaju nijedna planeta nije u 12.kuci i nemaju neke teske aspekte,osim sto su im tranzitne planete na natalnom hironu:rolleyes: . Nije mi jasno:confused:

gasimetrija
10-03-2011, 12:45
http://www.astro-house.com/malaSkola.php?ID=113

i evo odlicnog,jasnog,i inspirativnog tumacenja natalne karte
Zakline Kenedi Onazis
http://www.astro-house.com/tekstSingl.php?ID=53

Zanimljivo...
1.Znak skorpije predstavlja snagu...banke,finansije
2.Vladar vodolije po TA je Saturn (ne tumaci transcedent...Uran kao vl. Vodolije)
Vodolija na vrhu 4 kuce(vazdusni znak) ceste selidbe,kretanje...promena.
3.Znak riba predstavlja patnju i bol..(joj,meni su na ASC)
4.Jupi u Blizancima predstavlja medije,stampu...(imam ga i ja...imala javno vencanje...)
5.Kumove opisuje 12 kuca
6.Ako u 9 natalnoj imate sunce u konjuk.sa Merkurom,to je slika muza (drugog)koji ima dete iz 1 braka...

Naisla sam na odlican text o nedoumicama...
http://www.astrozenit.com/astro-magazin/astro-magazin-broj-6/astroloske-istine-i-zablude

mandrak-21
13-04-2011, 20:20
Naisla sam na odlican text o nedoumicama...
http://www.astrozenit.com/astro-magazin/astro-magazin-broj-6/astroloske-istine-i-zablude

tek posle ovoga imam nedoumicu
mislio sam da je jupiter egzaltiran u raku a mesec u biku
Jasmina kaze jupiter je egzaltiran u biku???????????

TigaBg
13-04-2011, 20:35
tek posle ovoga imam nedoumicu
mislio sam da je jupiter egzaltiran u raku a mesec u biku
Jasmina kaze jupiter je egzaltiran u biku???????????

I ja sam imala to pitanje, našla sam isto u jednoj knjizi, sad me mrzi da tražim u kojoj...Čak mislim da si mi ti tad odgovorio.

mandrak-21
13-04-2011, 20:43
sta sam ti odgovorio???

TigaBg
13-04-2011, 20:47
sta sam ti odgovorio???

Da je to generalno ok pozicija i da Ju u Biku ima neki tvoj prijatelj koji radi sa zlatom.
Mislim da si bio ti, ili sam se sad ispalila :D

mandrak-21
13-04-2011, 20:50
Da je to generalno ok pozicija i da Ju u Biku ima neki tvoj prijatelj koji radi sa zlatom.
Mislim da si bio ti, ili sam se sad ispalila :D
svakako jeste dobra pozicija za jupiter,u biku i u drugom polju,ali nije to egzaltacija.

Lyra
14-04-2011, 11:26
Mandrače, kad si već tu ...
Ajde reci mi molim te svoje mišljenje o So O Sa ...
Ali me baš zanima slučaj, kada su u pitanju vladari znaka i podznaka ...

Ima li nade za balans ?

ognjenka724
14-04-2011, 12:02

Ima li nade za balans ?

Ako mogu ja dok dođe MAndrak. A on neka me ispravi
SO/SA daje veliku ambiciju i želju za vlašću. Toplo-hladna kombinacija, što je u tvom slučaju ublaženo s MO u raku

dadiska
14-04-2011, 23:27

Ima li nade za balans ?

Dok stigne Mandrak, da ti ja nesto napisem..:)

Smatram da taj aspekt uopste nije toliko los, naprotiv kod tebe nema ta konjukcija ni jednog loseg aspekta ka ostalim planetama. Uz to sam dispozitor je to SO koje je u svom znaku, a Sa je u 7 kuci egzaltiran, tako da ne znam zasto se ljudi boje Sa u sedam, kada je dobro aspektovan.

A sto se tice balansa sama si sebi odgovorila, vladar znaka i podznaka jedan pored drugog i to aplikacija! :kiss3:

Lyra
14-04-2011, 23:33
Dok stigne Mandrak, da ti ja nesto napisem..:)

Smatram da taj aspekt uopste nije toliko los, naprotiv kod tebe nema ta konjukcija ni jednog loseg aspekta ka ostalim planetama. Uz to sam dispozitor je to SO koje je u svom znaku, a Sa je u 7 kuci egzaltiran, tako da ne znam zasto se ljudi boje Sa u sedam, kada je dobro aspektovan.

A sto se tice balansa sama si sebi odgovorila, vladar znaka i podznaka jedan pored drugog i to aplikacija! :kiss3:

O Dado ... Hvala.
Nije da se bojim, već mnogo mozgam o tome. S tim što ja više SA doživljavam u 8. ... a ne bih ga tamo baš :D .

Hvala i tebi Ognjenka.

dadiska
14-04-2011, 23:37
Kao sto su meni kazu da je Ma u 8, e pa nije...Neko je jednom rekao da nije bez razloga bas za par stepeni ostao u 7 kuci...;)

Ne komentar je uopste, da se ljudi koji vide Sa pored licnih planeta ili u 7, odmah boje, treba gledati i dispozitore i aspekte, ma znam da se ti ne bojis Lav/Jarac..:D :)

Ja mislim da si ti bas zbog te konjukcije izuzetno hrabra i jaka osoba.

mandrak-21
14-04-2011, 23:37
Nemam sta da ispravim kombinacija sa dobrom dispozicijom, mislim da je jako dobro za balans,iz koga te mogu izbaciti samo prijatelji koji mozda previse pricaju ili brbljaju

Lyra
14-04-2011, 23:46
Kao sto su meni kazu da je Ma u 8, e pa nije...Neko je jednom rekao da nije bez razloga bas za par stepeni ostao u 7 kuci...;)

Ne komentar je uopste, da se ljudi koji vide Sa pored licnih planeta ili u 7, odmah boje, treba gledati i dispozitore i aspekte, ma znam da se ti ne bojis Lav/Jarac..:D :)

Ja mislim da si ti bas zbog te konjukcije izuzetno hrabra i jaka osoba.

Nemam sta da ispravim kombinacija sa dobrom dispozicijom, mislim da je jako dobro za balans,iz koga te mogu izbaciti samo prijatelji koji mozda previse pricaju ili brbljaju

Znate šta ću vam reći. Nekako sam tek sada na svom, što se tiče tih energija. Dok sam bila mlađa bilo je povuci - potegni. Ili možda i sama pripisujem pogrešne stvari toj poziciji. Baš sam digla preveliku famu oko toga :p .

Hvala drugari.

edit: Da, u biti me iznerviraju bespotrebne priče, ili kada mi neko postavi pitanje a stvar očigledna. Posebno kada sam se tek probudila, haha

dadiska
14-04-2011, 23:54
Pa sve ide s vremenom, ja nisam do prosle godine znala za strpljenje (Ma u Ovnu - o aspektima necemo :p):D

Beba977
15-04-2011, 08:53
Pa sve ide s vremenom, ja nisam do prosle godine znala za strpljenje (Ma u Ovnu - o aspektima necemo :p):D
Isto je bilo kod mene,dok ne procita malo za sekundarne progresije,sada nam je MA u biku pa je poprimio karakteristike bika :)

nena peric
15-04-2011, 15:56
Imam nedoumicu u vezi sekundarnih progresija:D . Kada gledam progresivni mesec ( mislim na sekundarne progresije) i taj progresivni mesec stane na neku natalnu planetu - donosi dogadjaj u vezi simbolike koju ispunjava ta planeta u natalu. E sad, a kad taj isti progresivni mesec za par meseci dodje na istu tu planetu, ali progresivnu- kako onda da tumacim? Jel gledam samo kartu progresija (bez natala) i u koju kucu padaju te dve progresivne planete u konjukciji ili gledam i tu kartu i natal zajedno. Takodje me zanima koja je onda kuca jaca vezano za konjukciju dve progresivne planete, je li jace utice kuca u kojoj su te dve planete u progresivnoj karti ili je jaca kuca iz natala :confused:

Beba977
15-04-2011, 16:08
Po meni je to prevelika simbolika,tek kada prodje dogadjaj ja ga rastumacim :).Osnove progresija i sek progresija donekle znam,ali kada hocu nesto da vidim sta ce biti,ja sam u cudu.Mislim da odgovor na tvoje pitanje je ako nesto ne postoji u natalu ne moze se desiti,ali isto tako pogledas odakle ti dolaze te planete,pa povezes iz natala imaju li aspekat ili njihovi dispozitori.Na mene vise deluju sek.progresije i to je vazno,koje progresije deluju na tebe.Evo recimo meni je u sek.pr.MO na prvi stepen lava.Ja se ubih sredjujuci frizure,opsednuta sam kosom,eto mali primer,nadam se da ce pomoci :)

tanjica
15-04-2011, 16:15
Super,bebo...Ja imam progresivni Mo na 28 blizanaca i to u 12 polju-znam da se on ovde ne oseca dobro,ali bas sam laik za progresije,tako da ne znam...A frizurun sam promenila iz korena pre 2 nedelje-progresivni Asc u lavu.

nena peric
15-04-2011, 16:49
Po meni je to prevelika simbolika,tek kada prodje dogadjaj ja ga rastumacim :).Osnove progresija i sek progresija donekle znam,ali kada hocu nesto da vidim sta ce biti,ja sam u cudu.Mislim da odgovor na tvoje pitanje je ako nesto ne postoji u natalu ne moze se desiti,ali isto tako pogledas odakle ti dolaze te planete,pa povezes iz natala imaju li aspekat ili njihovi dispozitori.Na mene vise deluju sek.progresije i to je vazno,koje progresije deluju na tebe.Evo recimo meni je u sek.pr.MO na prvi stepen lava.Ja se ubih sredjujuci frizure,opsednuta sam kosom,eto mali primer,nadam se da ce pomoci :)
Gledajuci unazad na mene deluju i primarne direkcije i sekundarne progresije:rolleyes: , znam da mi progresivna planeta kada dodje na natalnu donosi dogadjaj u simbolici natalne planete - to je provereno:) Skoro mi je progresivni mesec usao u skorpiju i uskoro ce mi biti u egzaktnoj konjukciji sa natalnim Uranom. Svasta sam mislila da ce se dogoditi, ali posto je moj natalni Uran, vladar MC-a, uskoro menjam profesiju:), za sada jos ucim i vezbam (vezano za taj posao), a pocecu samostalno da radim taj posao kada mi progresivni mesec bude u egzaktnoj konjukciji sa natalnim uranom;) . Sve mi je to jasno, ali za par meseci mi taj isti progresivni mesec pravi konjukciju sa ovaj put progresivnim uranom, pa me to zanima - ima li ko iskustva da mi objasni kako da ga tumacim - jel kojom kucom vlada u progresivnoj karti ( jer su u pitanju dve progresivne planete u konjukciji) ili u kojoj se kuci trenutno nalazi u progresivnoj karti ili je opet bitna simbolika kojom ta planeta vlada u natalu :confused:

makilli
15-04-2011, 17:35
Neno, u sekundarnim ne gledas spore planete. Mo, Ve, Ma, So, Me rade samo aspekte na natalne. Jer su spore planete u progresivnoj uvek blizu natalnih.

mandrak-21
15-04-2011, 19:17
O istom se dogadjaju radi progresivni mesec na natalnom uranu (ili progresivnom koji ne ode dalje od 1-2 stepena za ceo zivot).
ponekad progresivni horoskop uzima primat nad natalnim pa se dogadjji aktiviraju tek tranzitom na progresivnu planetu ali u skladu sa mogucnostima natalnog horoskopa.

nena peric
15-04-2011, 19:44
O istom se dogadjaju radi progresivni mesec na natalnom uranu (ili progresivnom koji ne ode dalje od 1-2 stepena za ceo zivot).
ponekad progresivni horoskop uzima primat nad natalnim pa se dogadjji aktiviraju tek tranzitom na progresivnu planetu ali u skladu sa mogucnostima natalnog horoskopa.

Mandrak,hvala puno na objasnjenju:) , bunila me je karta na astro.com - progressed chart- kao zasebna bez natala, pa mi nije bilo nista jasno:D, znaci da se "ne tripujem" zbog zasebne karte, nego da uvek progresivne planete gledam slicno kao tranzite u odnosu na natal.:)

Neno, u sekundarnim ne gledas spore planete. Mo, Ve, Ma, So, Me rade samo aspekte na natalne. Jer su spore planete u progresivnoj uvek blizu natalnih.

Hvala Makili, citala sam, ali bolje da pitam one koji mnogo vise znaju, nego da se pravim pametna:D Ranije me mrzelo da se petljam u te primarne direkcije i sekundarne progresije - izgledale su mi mnogo zamrseno, tek sam skoro otkrila koliko su bitne.;)

mandrak-21
15-04-2011, 20:53
bas tako kao tranzit na natal........
mada? hm kod nekoliko solara se ostvarivalo kao poseban chart za tu godinu pa nije na odmet posmatrati i solar kao zaseban i naravno i zajedno tako da se moze posmatrati i na progresivne karte zasto ne proveriti)

alea
15-04-2011, 23:44
A naročito deluju i tranzitne planete, naročito one spore, kada prelaze preko progresivnih, a još u natalu postoji veza izmedju tih planeta.

Carterova pravila natalnog horoskopa

1. Osnovno je pravilo da nijedna direkcija ne može doneti ništa što nije već pokazano u natalu. Izuzeci od ovog praktično ne postoje.

2. Ukoliko planete u natalu nisu međusobno aspektovane, onda ni aspekti progresivnih planeta ka progresivnim, ili progresivnih ka natalnim, između istih tih planeta, neće imati značajnog efekta. Izuzeci od ovog praktično ne postoje.

3. Natalna karta pokazuje šta se može desiti, a progresija govori o tome kada se to može desiti.

(Astrološke progresije, Robert P. Blaschke)

Ova tri pravila koja je Blaschke pronašao kod C.E.O. Cartera (Principles of Astrology) bi trebala da razjasne sve nedoumice oko toga zašto neke progresije kod nekih natala rade, kod drugih ne.

mandrak-21
15-04-2011, 23:52
tranziti sporih planeta deluju u polju kojim tranzitiraju,nekada jace nekad slabije(zavisi da li prave aspekt ka nekoj planeti) odnosno spore planete deluju u tranzitu i direkcijama.(u progresijama se skoro i ne pomeraju )
vremenom vise deluju ka progresivnim licnim planetama i zbog toga nekada neki tranzit ''zakasni'' sa predvidjenim delovanjem pa se dogadjaj koji ocekujemo desi nakon jedne ili vise godina.

alea
16-04-2011, 00:21
Meni je po primarnim direkcijama MO sada na 3* Jarca, gde se, eto slučaja, zadesio tranzitni PL, a sve 180 moj natalni SA....nije mi onda čudo što se često borim sa svojim emotivnim stanjima u poslednje 2 godine, jer se tranzitni PL i moj progresivni MO ganjaju već duže vremena, a kako je moj natalni MO u Škorpiji, moram da reagujem na tog PL...ako to ima smisla uopšte...pošto pokušavam, ali se ne sećam da mi je natalni MO ranije u životu bio tako težak..:o

Po sekundarnim, MO mi je sada mi na 26* Riba :)

ibis
16-04-2011, 09:26
Divota...znaci u julu ce mi biti tr Sa 90 prog Mo, koji ce biti na natalnom Sa u raku...a solar od jula So 90 Sa
eto idem da se besim...
dokle vise muka sa tim Sa Ca...pojeo mi pola zivota...:(

alea
16-04-2011, 09:33
Ja u ovom solaru imam solarni MO 0 SA natalni u Raku.
I, sve se ostvarilo, i taj solar, i progresivni MO 180 SA, do skoro je bio egzaktan...ali, gledam kako sve polako jenjava i prolazi...:o
Mada me čeka sekundarni MO 90 SA natalni...:D na zimu,kada i tranzitni SA napravi prvo 90 VE a zatim 180 MA.
Samo što sada znam kakav je osećaj, pa ne bih opet da isprobavam...:o

ibis
16-04-2011, 09:40
joj Alea...
bm ti zivot :wall:

alea
16-04-2011, 09:49
Znaš, Ibis ja uporno pokušavam da rešim problem sa tim svojim SA.
Pokušavam da se prisetim tog trenutka u svom životu kada sam izgubila samopouzdanje u emitvnim odnosima i postala osoba koja se plaši ostavljanja.
Mislim, da ako bih uspela da ojačam tu svoju slabu tačku i naučila da volim samu sebe više nego drugog, da mi ne bi bilo tako teško prihvatiti neke stvari u životu.

Ja sam npr. shvatila da sam trenutno najsrećnija kada sam sama, i to je delimično simbolika SA u 7 polju i VE u Jarcu, i ma koliko strasno želela ljubav svim srcem - mislim MA u svom domicilu kao vladar V polja! :o

Ali, razmišljam, možda tek kada sledeće godine progresivni MA koji mi ja na 2* Bika, dodje u 60 SA natalni, možda tek data budem stvarno spremna da gledam stvari koje mi se dešavaju na manje idealističan a više realan način, pa ću manje biti razočarana i povredjena u životu. :)

nena peric
16-04-2011, 09:51
Ima li neko iskustva vezano za solarnu kartu u slucaju da je rodjendan docekao negde u inostranstu i da se odmah posle rodjendana par dana vratio u svoj grad? Znam da postoji dosta teorija o tome, ali mene zanima iz licnog iskustva koji Vam se solar ostvario? Znaci ako je neko bio na godisnjem odmoru recimo 10- 15 dana u inostranstvu za vreme rodjendana i vratio se u svoj grad - koji mu se solar ostvario?

ibis
16-04-2011, 09:54
Alea, razumem sta govoris i podrzavam tvoje napore.
Ali moj Sa je mnogo suroviji, on nije u mojoj psihi, on je svuda oko mene, kuca u kojoj zivim, okolnosti, porodicni odnosi, moja majka koja mi pravi pakao. Zena koja ne moze da me pogleda a da ne zarije kandze u mene.
Ne onteresuje me njeno misljenje...Ali ziveti s takvom osobom je uzasno, nije meni dzabe vladar 4 90 Pl i 0 Sa.

Iskreno se nadam da cu se odseliti kada mi Ur napravi 90 Me i 180 Pl.
Sad gledam..Ur ce biti na preko 4 stepena u junu julu, a moji Me i Pl su 4 i 5...znaci poklapa se sa gore navadenim.

Ocigledno cu otici.

alea
16-04-2011, 10:02
Onaj ko nema SA u Raku teško da zna koliko je on bolan.:o
Verujem, jer tvoj vladar 4 polja ima dispoziciju preko MO u Ribama, da ćeš tada stvarno biti ispunjena i srećna, a pogotovo što medusobno imaju i 120.

Izgleda da nama trenutno taj SA iz Vage i PL iz Jarca ruše sve nade i stalno prisiljavaju da tapkamo u mestu.
Kada ti tranzitni PL napravi 180 SA natalni, videćeš kako će ti se prioriteti potpuno promeniti...sve počne da se menja, da ne možeš da prepoznaš do koje granice...:o
Meni se najpre urušilo samopouzdanje, pa planovi i ambicije, pa brak...sada, valjda sam u fazi kada se osećam manja od makovog zrna, osetljivija i ranjivija nego ikad.
Ove teške planete mi idu preko ugaonih polja, tr. PL u 1. tr. SA i natalni PL u 10. a natalni SA u 7..
Sve ono što sam bila ja nekada, više nisam.
Ali i verujem da je to i trebalo da se sruši. I moja gordost, i loš brak koji me nije činio sretnom, e sad za samopouzdanje ne verujem, ali možda je to kolateralna šteta :D

Ali duboko verujem, kada me dobro izmelju da ću nova ja biti bolja nego ona stara...:)

Nada umire zadnja :D

ibis
16-04-2011, 10:10

ja mislim da taj i ne zna sta je Saturn :mad:

Izgleda da nama trenutno taj SA iz Vage i PL iz Jarca ruše sve nade i stalno prisiljavaju da tapkamo u mestu.

Meni se najpre urušilo samopouzdanje, pa planovi i ambicije, pa brak...sada, valjda sam u fazi kada se osećam manja od makovog zrna, osetljivija i ranjivija nego ikad.
Ove teške planete mi idu preko ugaonih polja, tr. PL u 1. tr. SA i natalni PL u 10. a natalni SA u 7..
Ali duboko verujem, kada me dobro izmelju da ću nova ja biti bolja nego ona stara...:)

i ja mislim kao i ti...a mislim da nam onaj gore daje teret shodno nasoj snazi...:o

alea
16-04-2011, 10:17
Najgore je to što je i tebi i meni dispozitor SA u vodi, pa sve njegove restrikcije doživljavamo vrlo emotivno! :(
Meni je sada PL opet 90 PL, a ide ka 180 SA...još jednom će sledeće godine doći PL90PL i nadam se konačno da sam odradila onda svoj dug... :) Biću dobra, časna reč, samo neka me više ostavi na miru :D

ibis
16-04-2011, 10:27
N
Meni je sada PL opet 90 PL, a ide ka 180 SA...još jednom će sledeće godine doći PL90PL i nadam se konačno da sam odradila onda svoj dug...

ne stize tebi Pl vise u orbis sa Sa znas da su njegovi orbisi mali u tranzitima...
mislim da si ti najgore prosla :o

ja se radujem Uranu, on je uvek bio moj najjaci saveznik u zivotu...cak vise nego Ju...
Uran ce uskoro da dodje i da razbuca sve...Uran...JA...

silver006
16-04-2011, 10:34
Najgore je to što je i tebi i meni dispozitor SA u vodi, pa sve njegove restrikcije doživljavamo vrlo emotivno! :(
Meni je sada PL opet 90 PL, a ide ka 180 SA...još jednom će sledeće godine doći PL90PL i nadam se konačno da sam odradila onda svoj dug... :) Biću dobra, časna reč, samo neka me više ostavi na miru :D

Alea, ja stvarno o astrologiji ne znam nista, ali naucih kroz zivot da se uruseno samopouzdanje moze podstaci, doduse to me naucila jedna prijateljica i ja sam joj jako zahvalna zbog toga. Zvuci sasavo, ali deluje. Vazno je u tom trenutku, kad shvatis da je problem u samopouzdanju, da se skoncentrises na stvari koje si u zivotu uradila dobro i da radis stvari u kojima si dobra, pa makar i pekla kolace :), rezultat onoga sto radis mora biti tebi ocigledno dobar, tu je vazno naterati se da to radis, a to je najteze.

Nadam se da se necete ljutiti sto ovo napisah ovde :o , ali mozda nekome pomogne

alea
16-04-2011, 10:35
Ma da, neće stići skroz do njega, ali na manje od 1* hoće, mada mislim da neće više raditi tako jako. Još samo da prodje PL90PL...

Nego, vidiš ti to, tebi su SA i UR vladari ASC.
Jedan deo tebe te sada koči, ali onaj drugi deo želi da se svega oslobodi!
Tebi će cele godine UR 90 ME biti. Čak i kada prodju ovi SA kvadrati, ostaćeš ti, pobunjena i željna da se oslobodiš sveg pritiska...

Kada SA konačno izadje iz Vage, pa udje u Škorpiju napraviće Veliki trigon sa MO i ME...mislim da ćeš tada stvarno odahnuti!:o

Alea, ja stvarno o astrologiji ne znam nista, ali naucih kroz zivot da se uruseno samopouzdanje moze podstaci, doduse to me naucila jedna prijateljica i ja sam joj jako zahvalna zbog toga. Zvuci sasavo, ali deluje. Vazno je u tom trenutku, kad shvatis da je problem u samopouzdanju, da se skoncentrises na stvari koje si u zivotu uradila dobro i da radis stvari u kojima si dobra, pa makar i pekla kolace :), rezultat onoga sto radis mora biti tebi ocigledno dobar, tu je vazno naterati se da to radis, a to je najteze.

Nadam se da se necete ljutiti sto ovo napisah ovde :o , ali mozda nekome pomogne

Ma kakvi da ću se ljutiti! :) Puno ti hvala, svaki je savet dobrodošao, nebitno da li je astrološki ili životni!
Meni je problem što ja sva klonem, i duhom i telom...valjda je to rezultat MO0SO...teško se podignem ponovo, negativne emocije me nekako i fizički razbole...:(

ibis
16-04-2011, 10:42

ovo sam i ja probala stvarno deluje...ima i vezba da bliskim ljudima trazimo da nam navedu nase lepe osobine, probaj Alea, prijatno ces se iznenaditi :)

Ma da, neće stići skroz do njega, ali na manje od 1* hoće, mada mislim da neće više raditi tako jako. Još samo da prodje PL90PL...

Kada SA konačno izadje iz Vage, pa udje u Škorpiju napraviće Veliki trigon sa MO i ME...mislim da ćeš tada stvarno odahnuti!:o

(
i ja mislim tako :)

silver006
16-04-2011, 10:56
Ma kakvi da ću se ljutiti! :) Puno ti hvala, svaki je savet dobrodošao, nebitno da li je astrološki ili životni!
Meni je problem što ja sva klonem, i duhom i telom...valjda je to rezultat MO0SO...teško se podignem ponovo, negativne emocije me nekako i fizički razbole...:(
U potpunosti razumem o cemu pricas, prosla sam kroz to, zato i kazem pokusaj sa ovim, ne deluje odmah, ali stvarno deluje. Za pocetak, papir i olovka i pisi sve cega se setis da si uradila dobro, da si pomogla nekome, kada si se bas lepo obukla i dobila kompliment, kada si imala lepu frizuru, ma sve cega se setis.... ja u prva tri dana nisam mogla da se setim nicega, pa pokusaj da zamislis u kakvom sam stanju bila:)

alea
16-04-2011, 11:02
Ja toga imam na pretek, zaista, mislim tih dobrih stvari...ali se opsesivno vežem za one loše, samokritična sam i brutalna prema sebi do bola, MC u Devici, 0 PL a vladar ME u Škorpiji..to je ta Škorpija koja u tim momentima ne vidi ništa lepog u sebi...:o

silver006
16-04-2011, 11:07
Ja toga imam na pretek, zaista, mislim tih dobrih stvari...ali se opsesivno vežem za one loše, samokritična sam i brutalna prema sebi do bola, MC u Devici, 0 PL a vladar ME u Škorpiji..to je ta Škorpija koja u tim momentima ne vidi ništa lepog u sebi...:o

Zato kazem, papir i olovka, ako ne vidis u sebi, videces na papiru, da se podsetis na dobro kada te lose opsedne:) :) :)

i procitaj sta pise ispod moje natalne i solarne karte:)

alea
16-04-2011, 11:08
Zato kazem, papir i olovka, ako ne vidis u sebi, videces na papiru, da se podsetis na dobro kada te lose opsedne:) :) :)

i procitaj sta pise ispod moje natalne i solarne karte:)

Silver, pogrešan ti je nick...
Treba da bude GOLD :4hug:

Sada videh...tvoj JU je na mom MO i SO 120 MO tvoj...
A moj JU je u tvom velikom trigonu... :)

silver006
16-04-2011, 11:11
Silver, pogrešan ti je nick...
Treba da bude GOLD :4hug:

Hvala:) :) :) , dodacu ovu tvoju recenicu na moj papir:)

edit: a i bolje bi pristajao zbog izgleda, prirodna plavusa

miramax
16-04-2011, 13:31

Alea, ako ti nešto znači potpuno te razumijem a pogledaj u moju kartu i vidjećeš zašto,
pogledaj gdje mi tr Sa a gdje tr Pl,a gdje tr Ur a pogledaj natalni Sa,Mo,Ve...

kosmopolita
16-04-2011, 13:50
A šta reći za Sa u 4p 180*Ve i Ur u 10p?:(

alea
16-04-2011, 14:04
Alea, ako ti nešto znači potpuno te razumijem a pogledaj u moju kartu i vidjećeš zašto,
pogledaj gdje mi tr Sa a gdje tr Pl,a gdje tr Ur a pogledaj natalni Sa,Mo,Ve...

Baš nam je taj SA gadan...svi smo mi generacijski nekako na istom...
Nego, ja često samoj sebi govorim i ponavljam da preterujem, i sada to mislim.

Srećom, ti si omraženi Blizanac :girl_haha: šalim se....nego sam nešto besna na jednog pa redom ispaljujem rafale...:D

Nego, nadam se da i tebi to SO i ME u Blizancima, kao i meni Strelac daje snagu i nadu da će stvari biti bolje.
Sa ovakvim SA u Raku, kažu da se stvari kreću na bolje nakon 36 godine života, jer je to period kada prodje SA 90 SA, a i psihologija kaže, to su godine zrelosti, kada više ne smemo da se žalimo na nesrećno detinjstvo ( a šta je drugo SA u Raku nego tuga koja potiče iz detinjstva i doma ).

Tebi je VE po meni sasvim ok, ona odlazi od SA, a sa UR je ovo preveliki orbis, a JU je takodje separacija, tako da nemoj to da te koči.;)

Problem je MO koji je ranjen MA u domicilu, slično imam i ja MO 150 MA a MA u Ovnu je najjači MA, i ume da bude nemilosrdan i brutalan, pa smo mi zbog emotivne povredjenosti sklone da se osećamo loše i padnemo u bedak, pogotovo što su nam MO meni u padu a i tebi u izgonu.

MO90PL ti daje sličan efekat kao meni MO u Škorpiji, preteranu dubinu, pesimizam koji je pojačan Jarcem, i stalnu i opsesivnu usmerenost na negativna osećanja, kao da nema nimalo svetla.

Kada taj tvoj MO i dodje do ovog SA u Raku, a MO i SA su ti u recepciji :)
onda dodju periodi kada se smenjuje optimizam i pesimizam, od ovog JU 90 SA.
Srećom, kao što tekoh ti si vedri Blizanac i jaka Škorpija sa vladarem ASC u sedištu, tako da si jaka osoba. :)
Tranzitni PL će još jednom preći preko tvog MO, a ja se sećam kako to izgleda jer sam bila devojka kada je meni išao kroz 12 polje, i verovali ili ne, tada sam ostala trudna sa mojom kćerkom :)
Posle, neće više dolaziti do tvog MO ni MA...moći ćeš da odahneš od njega! A i SA će još jednom napraviti 90 VE i on te ostavlja, a ja ga čekam :D

mandrak-21
16-04-2011, 14:23
Verujem, jer tvoj vladar 4 polja ima dispoziciju preko MO u Ribama, da ćeš tada stvarno biti ispunjena i srećna, a pogotovo što medusobno imaju i 120.

zna,i onaj ko ga nema

miramax
16-04-2011, 15:18
..............................................
Baš nam je taj SA gadan...svi smo mi generacijski nekako na istom...
Nego, ja često samoj sebi govorim i ponavljam da preterujem, i sada to mislim.
Eh divno,drago mi je da si vidjela samo da ima gore od goreg,proćiće i ovi tranziti...

Sa ovakvim SA u Raku, kažu da se stvari kreću na bolje nakon 36 godine života, jer je to period kada prodje SA 90 SA, a i psihologija kaže, to su godine zrelosti, kada više ne smemo da se žalimo na nesrećno detinjstvo ( a šta je drugo SA u Raku nego tuga koja potiče iz detinjstva i doma ).

I moje djetinjstvo je bilo baš takvo,odsustvo oca i hladna i agresivna majka bez trunke topline,kojoj djeca nisu bila zadovoljstvo već samo ogroman teret za koji se ona "žrtvuje" ...
Tranzitni PL će još jednom preći preko tvog MO,
Posle, neće više dolaziti do tvog MO ni MA...moći ćeš da odahneš od njega! A i SA će još jednom napraviti 90 VE i on te ostavlja:D
Da to jedva čekam samo što me brine šta će ostaviti za sobom taj Sa kad me napusti,da ne budem :mogo: posle svega,jer dira mi i brak i imam tu probleme,krenuli su s prvim kontaktom tr Sa na Pl,pa se stišalo i evo opet se aktiviralo (vjerovatno kako ide retro), tu se lomim i što će biti ne znam,tu su djeca na koje treba misliti ali nekako moja osjećanja više nisu ista..[/COLOR].
Hvala ti Alea

Beba977
16-04-2011, 15:45
:D
Dali ovo vazi i za aspekat MO90SA.Da i meni ce oko 36 praviti tr.SA90 sa natalnim i to u 12 kuci,nad UR.Dali cu tada se konacno emotivno rasteretiti ili postati :mogo: ovakva.(iznasmeja me miramax)

alea
16-04-2011, 18:52
..............................................

Ja nisam pristalica mučenja u braku, iz iskustva sada kažem, i mislim da to nema svrhu.
Sada, iz ove perspektive mogu da kažem, da sam uradila dobru stvar, jer ma koliko imam probleme druge vrste, opet, mirnije spavam, i svaki dan ponavljam sebi, da pred sobom imam još najmanje pola života da ostvarim makar deo snova koje sam propustila...:)

mandrak-21
16-04-2011, 19:20
Dali ovo vazi i za aspekat MO90SA.Da i meni ce oko 36 praviti tr.SA90 sa natalnim i to u 12 kuci,nad UR.Dali cu tada se konacno emotivno rasteretiti ili postati :mogo: ovakva.(iznasmeja me miramax)
neces ti nikad biti takva,bices sve bolja i sve lepsa,i zadovoljnija u zivotu.

miramax
16-04-2011, 19:27
Ja nisam pristalica mučenja u braku, iz iskustva sada kažem, i mislim da to nema svrhu.

Eh draga,puno je lakše sagledati stvari i pričati o njima nakon što su prošle pa mirne glave rezimiraš,nego kad si u vrtlogu pa te sad osjećanja bacaju čas na jednu stranu čas na drugu,ni sam nisi više siguran šta je dobro a šta ne..:)

Jeli ti nije problem ako te pitam da mi napišeš li je kod tebe u tranzitima ili solaru bilo kakvih naznaka razvoda, ?
U natalu vidim sam Sa u 7 ,7p u Blizancima dvojno vuče na dva braka,pa vl.7 u 11p prirodnom polju Vodolije .. 3 pokazatelja ako ne griješim?

Beba977
16-04-2011, 20:14
neces ti nikad biti takva,bices sve bolja i sve lepsa,i zadovoljnija u zivotu.
Super Mandrak,do sada sam imala veliku srecu u zivotu na svim poljima koji me ne ispunjavaju,sem rodjenje deteta naravno,moglo bi se reci da sam rodjena pod sretnom zvezdom,ali nikad emotivno ispunjena,kao da sam zivela tugji zivot.

TigaBg
16-04-2011, 20:26
Šta bi mogao da predstavlja moj Ju na tački pada Urana? Sem gubitka velikog novca :)

alea
16-04-2011, 20:54
Šta bi mogao da predstavlja moj Ju na tački pada Urana? Sem gubitka velikog novca :)

A zašto misliš da to ima neke veze? Možda bi imalo da su u kućama jedno drugog, ili nešto slično?
Ja doduše imam ME gotovo na egzaltaciji UR, 12* Škorpije, ali ne znam da li to ima neke veze...

Jeli ti nije problem ako te pitam da mi napišeš li je kod tebe u tranzitima ili solaru bilo kakvih naznaka razvoda, ?
U natalu vidim sam Sa u 7 ,7p u Blizancima dvojno vuče na dva braka,pa vl.7 u 11p prirodnom polju Vodolije .. 3 pokazatelja ako ne griješim?

Ovako: u solaru UR 0 DSC, progresivni UR 0 SO natalno i 180 MA progresivni. Progresivni PL 0 ME natalni, vladar 7 polja, tranzitni SA 90 SA natalni u 7 polju, SA ušao u 10. polje - promena statusa, tranzitni UR 120 SO...Ali ja sam imala tada tranzitni JU 120 ME vladar 7. a kasnije JU 120 MO pa sam uživala i bila najsrećnija tada, i SA 120 JU i 60 SO0ASC, pa je kod mene sve prošlo bezbolno, kako ni sama nisam očekivala! :)

majabl
16-04-2011, 20:56
ej...meni je tu so...sta ja cu da se izgubim..hahah...pa ju je dobro u biku...:):):)ne kao vl asc na faciesu..e a je li to vama lici na to da cu ja da nestanem..

miramax
16-04-2011, 21:09
Ovako: u solaru UR 0 DSC, progresivni UR 0 SO........ pa je kod mene sve prošlo bezbolno, kako ni sama nisam očekivala! :)

Hvala ti još jednom:) odoh da upoređujem..

TigaBg
16-04-2011, 21:16
A zašto misliš da to ima neke veze? Možda bi imalo da su u kućama jedno drugog, ili nešto slično?

Zbog naglašene 2. i 8. kuće.

Ja doduše imam ME gotovo na egzaltaciji UR, 12* Škorpije, ali ne znam da li to ima neke veze...

A šta misliš, zašto ti ide astrologija? :D

nena peric
16-04-2011, 23:46
Alea, razumem sta govoris i podrzavam tvoje napore.
Ali moj Sa je mnogo suroviji, on nije u mojoj psihi, on je svuda oko mene, kuca u kojoj zivim, okolnosti, porodicni odnosi, moja majka koja mi pravi pakao. Zena koja ne moze da me pogleda a da ne zarije kandze u mene.
Ne onteresuje me njeno misljenje...Ali ziveti s takvom osobom je uzasno, nije meni dzabe vladar 4 90 Pl i 0 Sa.

Iskreno se nadam da cu se odseliti kada mi Ur napravi 90 Me i 180 Pl.
Sad gledam..Ur ce biti na preko 4 stepena u junu julu, a moji Me i Pl su 4 i 5...znaci poklapa se sa gore navadenim.

Ocigledno cu otici.

Ibis, svaka ti cast ako si mogla do sada da izdrzis sa ovakvom postavkom vladar 4.kuce u konjukciji sa saturnom u raku i da ostanes normalna:( .Strasno me podsetila tvoja prica na moju u jednom trenutku,pogotovo sto se tice porodice.Saturna u raku imam i ja, ali ga do skoro nisam osecala uopste, vladar 8 i 9.kuce u 2:mad: . Sto se tice novca nije mi pravio problem, jedino sto nisam zavrsila fax jer nisam imala toliko novca u tim godinama (za godinu fax-a mi je trebalo 2.500 maraka u ono veme)- simbolika vladar 9 u 2 u raku. E pre godinu dana sam ga osetila na svojoj kozi u vidu starije osobe(saturn) iz porodice (u raku), kao i ti od svoje majke - pakao... Pritom mi je tranzitni saturn pravio 90 na MO, uzas jedan, doslo mi da iskocim iz koze. Nadam se da ces se odseliti uskoro kako si rekla, zelim ti od sveg srca:) Za saturna u raku kazu da je teska karma koju moramo na neki nacin odplatiti, nadam se da kada nam prodje saturn 90 saturn i tranzitni pluton iz jarca 90 tranzitni saturn u vagi, da ce mo odplatiti te dugove;) , tebi se retro tranzitni saturn nece vratiti do plutona, pa je to olaksavajuca okolnost. Zelim ti sto pre da se odselis iz te kuce, jer se tvoje sledece preseljenje gleda kroz 6.kucu i mesec koji je mnogo bolje postavljen nego merkur

Onaj ko nema SA u Raku teško da zna koliko je on bolan.
Ali i verujem da je to i trebalo da se sruši. I moja gordost, i loš brak koji me nije činio sretnom, e sad za samopouzdanje ne verujem, ali možda je to kolateralna šteta
Ali duboko verujem, kada me dobro izmelju da ću nova ja biti bolja nego ona stara...
Nada umire zadnja
Bas tako, saturn iz vage i pluton iz jarca nas ....:bash: Glavu gore, znam da ti je tesko zbog svih ovih tranzita preko ugaonih polja, mogu ti samo reci da je meni najgori period bio kada mi je tranzitni saturn bio na Asc-u, a tranzitni pluton na Dc-u, malo je reci " zona sumraka":D . Kada prodju ovi teski tranziti bices kao nova,a tebi stoje 2 braka,ti ces se protiviti ulasku u taj drugi brak zbog aspekta sunca sa saturnom,plasices se da ne ponovis isto, ali a sa drugim brakom ( sunce u strelcu) u sekstilu sa jupijem (vladar tvog asc-a) i konjukciji sa neptunom (vladar 4) ces sigurno biti srecna i rasterecena :)

alea
17-04-2011, 08:53
Zbog naglašene 2. i 8. kuće.

A šta misliš, zašto ti ide astrologija? :D

Ja mislila zato što sam radoznali Strelac, sa JU u Vodoliji i 3. kućom u Vodoliji i UR i ME u 11 polju i vladarem 9 p. u Strelcu...:lesen:
Šalim se, naravno, mislim da za to stvarno treba ima puno pokazatelja, a moj ME je jedan od njih, a na fixnoj je zvezdi Alpheca koja inače ima simboliku i da daje interesovanje za astrologiju.

Ali, sigurno da ima nešto u tome što ti kažeš. Jer meni je ME vladar 7 polja, a na egzaltaciji UR sigurno da je delimično zaslužan i za razvod braka, ali i taj moj interes za astrologiju.

A zašto ne gledaš te svoje naglašene kuće kroz svoje lične vrednosti, način na koji sebe ceniš?:o
Ja 2 kuću više povezujem sa samopoštovanjem i vrednovanjem sebe nego samo kroz novac, mada slažem se, ima puno veze sa materijalnim.
Tebi je 2 polje u Škorpiji i PL na vrhu jak u sedištu, opsesivno si vezana za materijalne vredonsti, ali i za trajnost, stabilnost, fixnost, emotivnu sigurnost. O sebi imaš dobro mišljenje i ne daš se pokolebati.
JU u Biku ili 2 polju prirodno donosi veliku potrebu za sigurnošću, stabilnošću, ne samo materijalnom već i emotivnom, porodičnom jer je to znak koji egzaltira MO, teži samim tim nekoj trajnosti, ekspanziji i uživanju, on je često ovde dosta lenj i trom, voli da uživa, bez da se puno trudi.
E sad, tebi su ova polja obrnuta, pa bi se derivacijom dobilo da je tvoje 8. u stvari partnerovo 2. pa bi on mogao biti taj koji je hedonista, pomalo trom, pasivan. PL bi onda bio njegovo 8 polje i napada ga, pa bi možda on bio taj koji gubi svoje nasledstvo, ili ga dobija iznenada nakon nečije smrti?
Dispozitor je VE koja je u 120 MA kao suvladar tvog 2 p. pa bi to dalo dobar ishod, a MA na vrhu derivatnog 11 p. pa bi značilo da se te nade, odnosno, taj rezultat JU 180 PL, na kraju ostvaruju, možda preko nekih njegovih rodjaka, ili možda i sestre ( jer je VE u njegovom 3 polju, još u Blizancima ).

E, ako sam se nalupala, svaka čast mom ME kakvu maštu on ima! :D

Bas tako, saturn iz vage i pluton iz jarca nas .... Glavu gore, znam da ti je tesko zbog svih ovih tranzita preko ugaonih polja, mogu ti samo reci da je meni najgori period bio kada mi je tranzitni saturn bio na Asc-u, a tranzitni pluton na Dc-u, malo je reci " zona sumraka" . Kada prodju ovi teski tranziti bices kao nova,a tebi stoje 2 braka,ti ces se protiviti ulasku u taj drugi brak zbog aspekta sunca sa saturnom,plasices se da ne ponovis isto, ali a sa drugim brakom ( sunce u strelcu) u sekstilu sa jupijem (vladar tvog asc-a) i konjukciji sa neptunom (vladar 4) ces sigurno biti srecna i rasterecena :)[

Hvala ti Neno
Mogu samo da kažem da iako često kukam na te planete, i nekada jednostavno nisam fer prema onome što sam u životu dobila. Ipak sam ja dupli Strelac, rodjena nekako zaštićena, vladar mi nije oštećen, a u 2 polju je koje je ipak sretno polje.
Nego imam te faze kada skroz potonem u pesimizam zbog tog Jarca i VE i SA u Raku i MO u 12 u dubokoj Škorpiji i ME koji mi misli vuče u najcrnje, i to naročito kada sam nesretna i neispunjena u ljubavi.
Ali, valjda sam odradila najteži deo, jer me ovi teški aspekti napuštaju polako, i stvarno osećam olakšanje u odnosu na protekle situacije.
Ipak sam ja jaka osoba, a na tu svoju snagu često zaboravim.
Ma koliko mi misli i osećanja nekada bile pesimistične i crne, ipak im je dispozitor MA u svom sedištu u 5 polju, koji je ponosan, hrabar i ne da se slomiti bez borbe, a SO na ASC 60 JU :D
A sada se tom MA bliži moj vladar JU!
Osećam ga svaki dan kako je sve bliže...
A u brak ne žurim...ali, ako se desi da naidje pravi, mislim da se neću dvoumiti...
kiss!

ibis
17-04-2011, 09:25
Zelim ti sto pre da se odselis iz te kuce, jer se tvoje sledece preseljenje gleda kroz 6.kucu i mesec koji je mnogo bolje postavljen nego merkur

hvala Nena...
ali koju kucu da gledam posto se ja vec jesam selila, udala se...onda sam se ponovo preselila tj vratila se u porodicnu kucu?

alea
17-04-2011, 09:33
hvala Nina...
ali koju kucu da gledam posto se ja vec jesam selila, udala se...onda sam se ponovo preselila tj vratila se u porodicnu kucu?

Dobro jutro Ibis :friends:
Ja nešto sada gledam, ako tebi posmatramo vrh 4 polja kao porodičan dom pre braka, onda si imala VE u njemu - ti kao devojka, i možda bila sretnja za nijansu nego pre, kada si se vratila.
Ali, ako sada tebe gledamo kroz 2-8, onda ti je IC sada u natalnom 5. polju, a vrh je opet u Blizancima, ali sada u njemu imaš ME- dete, ali i teret SA koje možda i ona oseća.
E sada, trebalo bi da gledamo i to da ti se ovo polje nastavlja u Raku čiji je vladar MO, otišao u tvoje natalno 1 polje, a sada ti je to 12 p.
Ibis, da nećeš ti negde u inostranstvo, ili na more, ili nešto slično? :confused:
Kao da je postojalo nešto što te je uvek sprečavalo da napustiš taj dom, jer ti Jarac vlada 12 poljem, ali ako sada gledamo MO on ima 120 UR i 120 ME :)

ibis
17-04-2011, 10:13
Alea, zasto sam ja sada 2-8? :confused:

Dobro jutro Ibis :friends:

ajde ne stezi tako jako, vrat si mi prikljestila...eeee...znam ja vas Ma ar...vasa ljubav boliii....hahahahah...

Ja nešto sada gledam, ako tebi posmatramo vrh 4 polja kao porodičan dom pre braka, onda si imala VE u njemu - ti kao devojka, i možda bila sretnja za nijansu nego pre, kada si se vratila.

jesam, bila sam mnogo srecnija...

alea
17-04-2011, 16:36
A tako sam čitala, kada se razvedemo, onda se gleda kroz osu 2-8, kao što se drugi brak gleda kroz 3-9.
Mada, ne znam koliko je to stvarno primenljivo, niti koliko sam ja to dobro rastumačila.:confused:

nena peric
17-04-2011, 17:40
hvala Nena...

Kazu tako, a ima i na ovom formu na nekoj temi da se prvi dom gleda kroz 4.kucu, drugi - 6.kuca, treci - 8.kuca, cetvrti - 10, peti- 12 i tako u krug. Proveravala sam na mom primeru i neverovatno koliko ima simbolike....

A tako sam čitala, kada se razvedemo, onda se gleda kroz osu 2-8, kao što se drugi brak gleda kroz 3-9.
Mada, ne znam koliko je to stvarno primenljivo, niti koliko sam ja to dobro rastumačila.:confused:

I ja sam citala da se emotivno stanje posle prvog braka gleda kroz simboliku 8.kuce

ibis
17-04-2011, 17:49
Zanimljivo...meni je onda drugi dom bio u raku, tu je bio So (muz) hehe...
vladar Mo u Pi, solidno polozen, pa jeste, to i jeste bio jedini dom zasad gde sam se osecala kao svoj na svome...
a treci...ovo sad postaje interesantno..vladar je otisao u 4 u prvi dom! sto je apsolutno tacno...u osmoj kuci je gadni pl...
a sledeci ce biti pod vladarstvom Ju u prvoj...ekstra :) ...SMC u desetoj...
ali tu je Ne...hm...

nena peric
17-04-2011, 18:41
Zanimljivo...meni je onda drugi dom bio u raku, tu je bio So (muz) hehe...
vladar Mo u Pi, solidno polozen, pa jeste, to i jeste bio jedini dom zasad gde sam se osecala kao svoj na svome...
a treci...ovo sad postaje interesantno..vladar je otisao u 4 u prvi dom! sto je apsolutno tacno...u osmoj kuci je gadni pl...
a sledeci ce biti pod vladarstvom Ju u prvoj...ekstra :) ...SMC u desetoj...
ali tu je Ne...hm...

Znaci i kod tebe se poklapa:) Meni se sva preseljenja poklapaju, a sadasnji stan mi je predstavljen 12.kucom:mad: i vladar mars 0 merkur (vladar asc-a) u skorpiji:mad: :mad: , a posto sam se relativno skoro doselila u ovaj stan - jos nisam protumacila tu 12-tu:(

ibis
17-04-2011, 19:14
Ne bi trebalo da bude lose, egzaltiran vladar srodan tebi sa samo jednim aspektom i to trigonom...e sad sesta...da li je to u blizini neki poslovnih zgrada ili fabrika ili tako nesto...

Beba977
17-04-2011, 20:46
Znaci i kod tebe se poklapa:) Meni se sva preseljenja poklapaju, a sadasnji stan mi je predstavljen 12.kucom:mad: i vladar mars 0 merkur (vladar asc-a) u skorpiji:mad: :mad: , a posto sam se relativno skoro doselila u ovaj stan - jos nisam protumacila tu 12-tu:(
Neno ne moze brak ili zajednicki zivot da se gleda kroz 6 kucu,da 8 je faza posle braka.E sad neko gleda naredne ose 9-3,11-4,ali izgleda da nije tako.Svaki brak se gleda kroz 7 i samo 7.To mi je rekao moj astrolog,a vidim i na drugom forumu kod Billy-ja tako tumace.Ai meni se poklapa samo 7 za oba braka.

mandrak-21
17-04-2011, 22:37
beba977
uvek se odusevim kad otvorim tvoju kartu:) kao krov kuce a vrh na saturnu,
razni magicni trouglovi,pravougaonik,veliki trigon i zapitam se sta tebi moze faliti u zivotu
to sam morao napisati a sto se odnosa tice takodje gledam 7 kucu
nekome i sistem 9,11,1,3,5, za drugi,treci,cetvrti,brak ''radi''?
Za sve odnose je bitno polozaj,pa aspekti vladara 7 kao i venera i njeni aspekti.
Za brak aplikacije sunca (kod zena) i aplikacije meseca kod muskaraca.
Neki astrolzi su iskljucivi i tumace da ako je sunce na poslednjem stepenu znaka i ne aplicira ni jednoj planeti do braka ne dolazi ali je i to pogresno onda se posmatra sama venera kao i vladar 7 polja i tek iz toga se izvede neki manje-vise precizniji zakljucak.
lako je gledati pokoojnoj elizabet tejlor i ''naci'' sve brakove i dati opis po derivantnim kucama a ??
da li joj je mozda neko prognozirao 7 brakova kada je imala 18 godina???

majabl
17-04-2011, 22:43
ej,...mandrak a sta ti o ovom sto mi je so na padu urana...ne, vl asc na faciesu...a jeste bolesno...ali je li tebi izgleda kao da cu nestati..posto mi taj vl asc koji je u jarcu ..i nije mu tu dobro kvadrira prvu kucu...:):):)

mandrak-21
17-04-2011, 22:51
ukratko
puno ocekujes i brzo se odusevis novim prijateljima i likovima posle cega nailazi razocarenje.
tvoj asc ima vladara jupitera i neptuna koji su u kvadratu pa cesto ni sama ne shvatis svoje postupke
sunce ti je jako njega ''bas briga'' sto se nalazi u padu urana,moze te postaviti u iskusenje da udjes u veze sa kolegama ili pak muskarcima gde bi naisla na osudu okoline.

majabl
17-04-2011, 23:05
ej...hvala ti..nisam pesimista..ali se zato bojim svega i svacega..pa od toga...a to sto si napisapo je tacno..ali je isto moj izbor...evo upravo sam bila na monodrami Riejci o Svecovijeku, Nebojsa Dugalic, i to je prihod isao za manasir Zica..i bilo je dvadeset ljudi u publici..eto a gdje su tu ti veliki moralisti :)...i bilo je jako ruzno i porazavajuce i opet se pokazalo da je srce Bozije jednostavno i u svemu vidi jedinstvo, jedno..a srce ljudsko, komplikovano,i vidi mnostvo, pa tezi da se izdigne i izdvoji ..ali onda opet ima ono da je vaznija dlaka s neba, od cvrstog konaopca na zemlji...teko da bi opet i da me osude..ako ce me osuditi takvi...:)ovo nem veze sa ovim...ali morala sam da napisem...:):):)a nisam to napisala na religioznoj osnovi...to sam napisala jer sam razoocarana u odnos ljudi prema ljudima..nebitno kojoj religiji pripadali,jer koliko god bjezali od toga svi smo jedno...i nije stvarno ni na kakvoj religioznoj osnovi napisano..ovo i ne govori o Bogu, vec o ljudima...:)

Beba977
18-04-2011, 00:12
beba977
uvek se odusevim kad otvorim tvoju kartu:) kao krov kuce a vrh na saturnu,
razni magicni trouglovi,pravougaonik,veliki trigon i zapitam se sta tebi moze faliti u zivotu
to sam morao napisati a sto se odnosa tice takodje gledam 7 kucu
nekome i sistem 9,11,1,3,5, za drugi,treci,cetvrti,brak ''radi''?
Za sve odnose je bitno polozaj,pa aspekti vladara 7 kao i venera i njeni aspekti.
Za brak aplikacije sunca (kod zena) i aplikacije meseca kod muskaraca.
Neki astrolzi su iskljucivi i tumace da ako je sunce na poslednjem stepenu znaka i ne aplicira ni jednoj planeti do braka ne dolazi ali je i to pogresno onda se posmatra sama venera kao i vladar 7 polja i tek iz toga se izvede neki manje-vise precizniji zakljucak.
lako je gledati pokoojnoj elizabet tejlor i ''naci'' sve brakove i dati opis po derivantnim kucama a ??
da li joj je mozda neko prognozirao 7 brakova kada je imala 18 godina???
Moj natal je svakom interesantan :)Nego dali si pogledao 6 kucu i aspekti sto izlaze iz planeta,svi stresni,pa jos u biku.E to mo muci taj t-kvadrat gde bi izduvni kanal trebao biti SO.Moje je u biku i ne aspektovano i na algolu.

Nisam mislila samo 7,trebala sam da dodam i asepkte SO,onda VE.
Mislila sam ono sa osama,nije mi logicno,isto i za decu,ja svaku trudnocu gledam po 5 kuci,aspekti vladara 5.

TigaBg
18-04-2011, 12:27
A zašto ne gledaš te svoje naglašene kuće kroz svoje lične vrednosti, način na koji sebe ceniš?:o
Ja 2 kuću više povezujem sa samopoštovanjem i vrednovanjem sebe nego samo kroz novac, mada slažem se, ima puno veze sa materijalnim.
Tebi je 2 polje u Škorpiji i PL na vrhu jak u sedištu, opsesivno si vezana za materijalne vredonsti, ali i za trajnost, stabilnost, fixnost, emotivnu sigurnost. O sebi imaš dobro mišljenje i ne daš se pokolebati.
JU u Biku ili 2 polju prirodno donosi veliku potrebu za sigurnošću, stabilnošću, ne samo materijalnom već i emotivnom, porodičnom jer je to znak koji egzaltira MO, teži samim tim nekoj trajnosti, ekspanziji i uživanju, on je često ovde dosta lenj i trom, voli da uživa, bez da se puno trudi.
E sad, tebi su ova polja obrnuta, pa bi se derivacijom dobilo da je tvoje 8. u stvari partnerovo 2. pa bi on mogao biti taj koji je hedonista, pomalo trom, pasivan. PL bi onda bio njegovo 8 polje i napada ga, pa bi možda on bio taj koji gubi svoje nasledstvo, ili ga dobija iznenada nakon nečije smrti?
Dispozitor je VE koja je u 120 MA kao suvladar tvog 2 p. pa bi to dalo dobar ishod, a MA na vrhu derivatnog 11 p. pa bi značilo da se te nade, odnosno, taj rezultat JU 180 PL, na kraju ostvaruju, možda preko nekih njegovih rodjaka, ili možda i sestre ( jer je VE u njegovom 3 polju, još u Blizancima ).

E, ako sam se nalupala, svaka čast mom ME kakvu maštu on ima! :D

Nisi se nalupetala, ima logike. Stvar je u tome što, kako otvorim svoj natal, vidim neke pare. :D Sad, sve mi je u principu jasno oko toga, ali Ju na padu Ur? To me asocira jednio na gubitak.
Ali mi se dopada to što 2. kuću gledaš kao način na koji cenimo sebe.

nena peric
18-04-2011, 13:56
Neno ne moze brak ili zajednicki zivot da se gleda kroz 6 kucu,da 8 je faza posle braka.E sad neko gleda naredne ose 9-3,11-4,ali izgleda da nije tako.Svaki brak se gleda kroz 7 i samo 7.To mi je rekao moj astrolog,a vidim i na drugom forumu kod Billy-ja tako tumace.Ai meni se poklapa samo 7 za oba braka.

Niko to nigde nije ni napisao :confused: Komentarisali smo preseljenja, tako sto prvi dom je opisan kroz 4.kucu, naredni 6, pa 8,10,12 itd., pa je Ibis komentarisala da joj se uklapa simbolika 6.kuce za drugo preseljenje gde je zivela sa muzem, verovatno si to procitala. :) A sto se tice braka: napisala sam da sam negde citala da se emotivno stanje nakon prvog braka gleda kroz simboliku 8 kuce;), mada ja to ne znam jer nisam proveravala na tudjim primerima... Razlicita su misljenja i razlicito gledaju mnogi astrolozi - Razlog: TA ili MA. Zavisi za koji pravac u astrologiji ces da se opredelis. Licno meni se vise svidja Moderna astrologija jer ne postoje za dzabe neke planete na nebu.Kao sto tehnologija napreduje, tako i astrologija treba da se nadogradjuje. Zamisli ovu situaciju: kada je postojao operativni sistem DOS i neko je naucio u tome da radi i nece da se prebaci na Windows :D Po meni je to razlika izmedju TA i MA. Zato i jesmo ovde da na tudjim primerima naucimo nesto, postujem TA, ali meni vise lezi MA jer sam na licnom primeru osetila uticaje nekih planeta koje se ne uzimaju u obzir u TA;)

gasimetrija
18-04-2011, 14:11
Posetila sam i sajteove gde se tumaci samo po TA...
i ima dosta razlika izmedju MA i TA.
Sem pomenute razlike za tumacenje 1,2,3 braka(po TA svi brakovi su u 7 kuci,a po Ma 7,9,11 kuca),
ima i naravno razlike u vladarstvu.
Pa je za ribe-prvo vladar Jupiter,pa tek se onda gleda Neptun,
onda, za vodoliju -vladar saturn,a transcedenti Uran (i dr. se koriste samo kao pomoc pri tumacenju)...
za Skorpiju-vladar mars...pa kao pomoc i pluton...i td.
Sada sam malo zbunjena STA da koristim TA ili MA?:D
ima da se uciiii;)

Beba977
18-04-2011, 14:47
Niko to nigde nije ni napisao :confused: Komentarisali smo preseljenja, tako sto prvi dom je opisan kroz 4.kucu, naredni 6, pa 8,10,12 itd., pa je Ibis komentarisala da joj se uklapa simbolika 6.kuce za drugo preseljenje gde je zivela sa muzem, verovatno si to procitala. :) A sto se tice braka: napisala sam da sam negde citala da se emotivno stanje nakon prvog braka gleda kroz simboliku 8 kuce;), mada ja to ne znam jer nisam proveravala na tudjim primerima... Razlicita su misljenja i razlicito gledaju mnogi astrolozi - Razlog: TA ili MA. Zavisi za koji pravac u astrologiji ces da se opredelis. Licno meni se vise svidja Moderna astrologija
Aaaa,ok povrsno sam procitala,sve u svemu htela sam da dadem naglasak za zajednicki zivot,kako ga ja gledam,mada se je nekad izgubim izmedju TA i MA.
Pozz.
@Gasimetrija,ima puno razlika,deca se gledaju samo kroz 5,a to za vladare mene je isto zbunilo.A sta mislis za dispozitore,tamo se tumaci samo jedan dispozitor i toliko,kao nema dalji protok energija kroz drugi dispozitor i dalje.Posebno je zbunjujuce kada je vladar asc lose postavljen,a dispozitorom ide jos gore.Dali bi to znacilo da taj covek ce da zavrsi mlad,zivot mu ugrozen itd...Sta mislis?

ibis
18-04-2011, 14:52
meni vise lezi MA jer sam na licnom primeru osetila uticaje nekih planeta koje se ne uzimaju u obzir u TA;)

takoDZe :)

gasimetrija
18-04-2011, 15:05
@Gasimetrija,ima puno razlika,deca se gledaju samo kroz 5,a to za vladare mene je isto zbunilo.A sta mislis za dispozitore,tamo se tumaci samo jedan dispozitor i toliko,kao nema dalji protok energija kroz drugi dispozitor i dalje.Posebno je zbunjujuce kada je vladar asc lose postavljen,a dispozitorom ide jos gore.Dali bi to znacilo da taj covek ce da zavrsi mlad,zivot mu ugrozen itd...Sta mislis?

Joj Bebo ne znam...
to su za mene finese...;)
mozda moderatori znaju...ili Mandrak,
svakako ce ti neko odgovoriti ko se bavi Tradicionalnom astrologijom.

mandrak-21
18-04-2011, 16:44
Ne bih ni jednoj dao prednost najbolje je kada se sve uzme u obzir i TA i MA
Posmatram tradicionalne vladare ali ne zanemarujem novootkrivene trans..planete ali samo u bliskom aspektu i malom orbisu.

gasimetrija
25-05-2011, 09:17
Vrlina MESECA je -Nada, a greh je prozdrljivost
Vrlina Sunca je -Vera, a greh je gordost i ponos
Vrlina Venere je -Milosrdje, a greh je pohota
Vrlina Merkura je- Mudrost, a greh je zavist
Vrlina Marsa je -Hrabrost,postojanost, a greh je gnev
Vrlina Jupitera je -Umerenost, a greh je pohlepa
Vrlina Saturna je -Pravednost , a greh je lenjost.
:)

nale777
25-05-2011, 09:33
Ja imam nedoumicu oko tumacenja stepena. Ako mi je npr. ASC na 14*44`, da li to gledam kao 14* ili kao 15*?Takode me zbunjuju 0*, jel se gleda kao 1*? I , kako se tumaci 29*?

kosmopolita
25-05-2011, 09:46
Ja imam nedoumicu oko tumacenja stepena. Ako mi je npr. ASC na 14*44`, da li to gledam kao 14* ili kao 15*?Takode me zbunjuju 0*, jel se gleda kao 1*? I , kako se tumaci 29*?

Gledaš sami stepen,minut ti nije važan:) bar tako radim ja,i ima mi smisla:)

nale777
25-05-2011, 10:07
Gledaš sami stepen,minut ti nije važan:) bar tako radim ja,i ima mi smisla:)

Ok, hvala.Kazi mi koji znak predstavlja 0*, a koji 29*?

kosmopolita
25-05-2011, 10:14
Ok, hvala.Kazi mi koji znak predstavlja 0*, a koji 29*?
0*,uvek čitaš znak u kojem se nalazi data planeta:)29*nisam sigurna potražićemo

jamburu
26-05-2011, 08:25
Ja imam nedoumicu oko tumacenja stepena. Ako mi je npr. ASC na 14*44`, da li to gledam kao 14* ili kao 15*?
gledaj kao 15
Takode me zbunjuju 0*, jel se gleda kao 1*?
da
I , kako se tumaci 29*?
zadnji-30

nale777
26-05-2011, 09:39
gledaj kao 15

da

zadnji-30

Ok,kom znaku onda pripada 30*,devici?

jamburu
26-05-2011, 16:18
od 0 do 1, je prvi stepen znaka, a od 29 do 30 je trideseti stepen znaka

Mad Max
13-06-2011, 20:02
Evo imam ja jednu astrološku nedoumicu vezanu za simboliku strelca. Strelca povezuju sa širinom zbog svog vladara (JU) a u astromedicini vlada butinama. Do sada sam upoznao samo jednu osobu u ovom horoskopskom znaku da je krupnije građe dok se sve ostale baš mršave. Važi i za muške i za ženske. Takođe ja bi sa mojim stelijumom u strelcu (3 planete + fortuna) trebalo da budem građen 'ko sosa' a ja uopšte nemam debele butke kao ni većina ljudi koji su mi vršnjaci. Još su u mom slučaju sve tri planete u trigonu sa JU. Takođe ovde na forumu imamo jednu koleginicu koja ima pet planeta u strelcu a i ona je baš zgodna a ne široka ...
Dakle nešto tu ne štima.

bejbi
13-06-2011, 20:37
Pa stima, jer strelac kad se opusti on se goji,on nije vizljast i misicav,nego se goji oko struka i bedara. Ali to strelac u sustini. Ja imam misicave noge iako sam mrsava. A kad bih jela normalno, to znaci koliko hocu, znam kako bih se ugojila. I moj brat ima 5 planeta u strelcu, isto tako. To je strelceva mana i losa strana, a moze da se spreci. Skorpije i ovnovi su misicavi. Strelac je misicav samo ako vezba.

ochajna domacica
14-06-2011, 13:18
Potvrđujem..Strelac u stanju mirovanja je "sosa" ili trut. Ali dovoljno je da se pokrene, s lakoćom se gradi, jer je to zaštitni znak sportista.
Dečko kog sm upoznala nedavno, pokazao mi je svoju sliku na kojoj ga ne bih prepoznala, izobličen..počeo je da trenira fudbal, za kratko vreme drugi lik..stelijum So, ME,SA, UR u Strelcu i pritom trigon JU u Ovnu, i goji se oko stomaka, ako idemo logikom da je MA i mišić, srce, onda se zna da osobe sa "pojasom" imaju veće karido probleme. Ovom dečku JU pravi trigon na stelijum, i ono što mi se zgadilo je kada je okarakterisao jednu žensku osobu "ne sviđa mi se ima jake butine" - devojka je pritom dosta visoka i mnogo mršavija od mene. Ali on u stvari ima isto to, pa tako izbegava svoju pojavu, da ne kažem leči kompleks.

ibis
14-06-2011, 13:41
Strelac nije vizljast i misicav,nego se goji oko struka i bedara. .

Apsoltuno netacno, osim ovog poslednjeg...strelac je vatreni znak, sto znaci brz metabolizam.
Znak strelca najcesce donosi visoku, izduzenu figuru. Naravno sa godinama dolazi do pojave ovog slaufa, ali to i dalje ne menja sustinu.
Samo kad se setim Tine Tarner i njenih fantasticnih nogu i u 60-oj.
Mada, strelac koji je debeo, a jedan mali procenat njih jeste, postaje jako debeo, zbog vladara Ju koji donosi ekstremno sirenje.

tori
14-06-2011, 13:51
Apsoltuno netacno, osim ovog poslednjeg...strelac je vatreni znak, sto znaci brz metabolizam.
Znak strelca najcesce donosi visoku, izduzenu figuru. Naravno sa godinama dolazi do pojave ovog slaufa, ali to i dalje ne menja sustinu.
Mada, strelac koji je debeo, a jedan mali procenat njih jeste, postaje jako debeo, zbog vladara Ju koji donosi ekstremno sirenje.

Ma, devojke, to im je sve od previse piva:):):)
salim se:)
Strelac bi trebao biti sportski tip pa ne bi trebalo tu biti mesta za slaufove i slicno zar ne? jeste da jupiter donosi sirenje ali ...

bejbi
14-06-2011, 14:08
Pa ja sam strelac i nisam visoka, imam oko sebe bar 5 strelceva nisu visoki. Ne bave se sportom, a i oni koji su se bavili, goje se. Sve drugarice koje su strelcevi sa po 3-4 planete tu imaju lepu gradju ali ne definiciju(trbusnjake,vidljive misice). Sve izgledaju ,,mekano",a i muskarci isto. Celulit i slaufi su kao dobar dan za njih, za oba pola. Ja sam govorila o prirodnom stanju, a svaki sportista ima misice kad vezba. Nema veze koji je znak.

ibis
14-06-2011, 14:59
Sta mislite, kojim aspektima, planetama bi bilo predstavljeno to da neko radi za neku tajnu sluzbu ???

Mad Max
14-06-2011, 15:27
Znak strelca najcesce donosi visoku, izduzenu figuru. Naravno sa godinama dolazi do pojave ovog slaufa, ali to i dalje ne menja sustinu.E baš ovako mogu da opišem većinu strelaca. Izduženi, krakati.

Sta mislite, kojim aspektima, planetama bi bilo predstavljeno to da neko radi za neku tajnu sluzbu ???
Možda ME u sco u 10oj. Ili možda NE u 10oj. U svakom slučaju ne verujem da bi tu mogao da se nađe MA jer to nije posao gde se traži akcija već obmane, istraživanje tajni itd.

kosmopolita
14-06-2011, 15:34

Aspekti brzih planeta ka Ne,naročito Mer,Mer u 12p,veza istih sa MC-om,možda Ju u 12p:)

Spes
14-06-2011, 15:37
Što strelca tiče , mislim da sam Jupiter ume da da ''krupan'' izgled.
Kad je strelac na ascedentu, mnogo zavisi u kom znaku je Jupiter.
Ako je JU u biku, osoba će biti jaka i stamena, ali ne i visoka.
Ako je JU u blizancima, biće vižljasta figura, neće biti mišićav.
Naglašen strelac može biti i kepec- posebno kad se sjati mnogo planeta u trećoj dekadi strelca.

Što se tajne službe tiče:
-naglašeno 12. polje, ribe, Neptun
- SO ili vladar asc. u 12.
-signifikatori rada u vezi sa 12. kućom (npr. SA u 12., vladar 6. u 12.)

bejbi
14-06-2011, 15:49
Znam dva primera koja se bave tim poslom: neptun 120 jupiter u pis, nep 90 saturn. Jupiter opozicija pluton. Mars u ovnu i ribama.

ibis
14-06-2011, 15:58
Puno vam hvala na odgovorima, potpuno ste u pravu, posto osoba za koju znam da radi takav posao ima dosta od faktora koje ste naveli. :)

Mad Max
14-06-2011, 16:06
Što strelca tiče , mislim da sam Jupiter ume da da ''krupan'' izgled.
Kad je strelac na ascedentu, mnogo zavisi u kom znaku je Jupiter.
Ako je JU u biku, osoba će biti jaka i stamena, ali ne i visoka.
Ako je JU u blizancima, biće vižljasta figura, neće biti mišićav.
Naglašen strelac može biti i kepec- posebno kad se sjati mnogo planeta u trećoj dekadi strelca.

Ju u prvoj u 99% slučajeva daje krupne osobe. Naravno kada je direktan.

ibis
14-06-2011, 16:07
Ju u prvoj u 99% slučajeva daje krupne osobe. Naravno kada je direktan.

Sva sreca moj je retro.
Nekad mi nabaci koju kilu, ali nista strasno :)

majabl
14-06-2011, 16:14
e ne daje , ja ga imam u prvoj..i bas sam tanka, cak i vise...

ibis
14-06-2011, 16:16

tvoj Ju nema vremena da se goji, u turbo ovnu - i pod vladavinom nemirnog Ma Ge, osim toga Ju 120 Sa :)

majabl
14-06-2011, 16:20
e pa jedino to..a ne znam sta ce biti kasnije, progresijama...:) :) :)

Mad Max
14-06-2011, 16:21

tvoj Ju nema vremena da se goji, u turbo ovnu - i pod vladavinom nemirnog Ma Ge, osim toga Ju 120 Sa :)Taj u ovnu mi dade da gradim muskulaturu bez problema ... još 180 MA, ihaaaa ...

majabl
14-06-2011, 16:28
e da ja bas lako gradim muskulaturu...haha to je tacno,.,..:) :) :)

ochajna domacica
14-06-2011, 16:44
Samo kad se setim Tine Tarner i njenih fantasticnih nogu i u 60-oj.

Kud nađe Tinu :o jednu od samo par ljudi na svetu koji primaju INJECTION of youth ili kako god se zovu..(ne kažem da je plastika)..

Videli ste Vanju Grbića koji je nakon prestanka bavljenja profesionalno, odmah se žalio na broj kg., na takihardiju i sl., krenuo da razmišlja o ishrani itd., mislim velike su to promene..e pa Tinu vidim kao takav kalibar! Profi..

u svakom slučaju spomenuh VELIKE ljude u svakom smislu, a nisu to svi Strelčevi.
Nije bitno da su poznati, ali kažem ja znam većinu iz kontra branše..zapuštene.
Krakatost im ipak pomaže da se manje primeti.. :)

caruso
20-06-2011, 17:53
Vrlina MESECA je -Nada, a greh je prozdrljivost
Vrlina Sunca je -Vera, a greh je gordost i ponos
Vrlina Venere je -Milosrdje, a greh je pohota
Vrlina Merkura je- Mudrost, a greh je zavist
Vrlina Marsa je -Hrabrost,postojanost, a greh je gnev
Vrlina Jupitera je -Umerenost, a greh je pohlepa
Vrlina Saturna je -Pravednost , a greh je lenjost.
:)
lepo....:rolleyes:

alea
21-06-2011, 14:36
Dragi forumasi,
sa vama ucim astrologiju vec godinu dana, i moram priznati imam dosta nedoumica. Verujem da se i vama desavaju situacije kada niste sigurni sta znace odredjeni aspekti, ili se dvoumite oko par "pravila" ,ili simbolike.
Zato sam pitala jednog od (po meni, i mnogima) najboljeg astrologa, koga inace zovu i "astroloska velicina" na prostoru Balkana.Nadam se da mi necete zameriti sto ga necu imenovati.

10. Neptun na ASC daje glumce,ali ne mora obavezno da znaci profesionalne glumce, vec i ljude koji u svom zivotu "igraju uloge".

12.Neptun na ASC u kvadratu sa Merkurom-covek laze (lazov).

Neptun na Ascendentu (ovisnost)
Često osobe s Neptunom na ascendentu razviju sklonost piću, kocki i drugim ovisnostima... Posljednjih decenija izražena je ovisnost o narkoticima. Nerijetko će i sam ovaj podatak uputiti na alkoholičara, narkomana ili kockara. O ostatku karte ovisi dubina i dramatičnost problema. Osobu čiju kartu vidite je mučilo i piće i karte...
Za roditelje je bitno da kod djece koja u svojoj karti nose ovu astro predispoziciju uznastoje prevenirati da se astrološka uvjetovanost ne materijalizira, odnosne ne realizira na materijalnom planu, a to mogu uz pomoć dubljeg uvida u natalnu kartu i savjeta astrologa.
Tako položen i loše aspektiran Neptun stvara još i lažove i prevarante, na zdravstvenom planu probleme s alergijama i disanjem...
Pozitivno aspektiran i usmjeren daje izvrsne glumce, glazbenike i plesače.

Ako se setim kasnije jos neceg dodacu.

Tek sada sam videla ovo što je ovde Gasimetrija napisala i uz ovaj tekst moram d aprokomentarišem, s obzirom da sama imam NE egzaktno na ASC.

Mislim da je loš NE jako, jako loša planeta za čoveka.
On je u stanju da poptuno iskrivi stvarnost u kojoj osoba više ne vidi ni sebe ni druge, ni svoje nedostatke ni mane, kao što ih nekad ne vidi kod drugih.
Medjutim, ovde je lako zapasti u zamku, ako se planeta gleda samo površno, kao NE0ASC.

Namerno sam postavila onaj tekst gore, da bih pokazala kako je tanka linija izmedju lažova i čoveka istančanih i senzibilnih emocija.

Moj NE je u Strelcu a ima sledeće aspekte:
NE0SO - SO u Strelcu, vladar 9 p. to je kombinacija koja mi izgleda često daje da ne vidim snagu svoje volje koju u stvari imam, ne vidim jasno svoje SO ponekad iako je na ASC.
NE 60 JU - e ovo je jedan od ključnih aspekata, jer mi je JU vladar SO i ASC, vladar 4 p. i nekim delom vladar 3 p.
Ali, taj JU je i dispozitor mog NE i vodi ga u Vodoliju gde je NE egzaltiran. JU i NE su vladari Strelca i Riba, pa ja imam jako puno karakteristika Ribe, i često privlačim muškarce sa VE u Ribama.

JU 120 PL, a PL je vladar 12 p. kao i mog MO i ME ( vladari 8. i 7 p. ) pa sam zbog cele ove postavke planeta koje prenaglašavaju ovog NE izuzetno senzibilna osoba. Sve dživljavam na neki poseban način, ali zanimljivo, nemam nikakve ovisnosti!
Ne pijem, osim kad izadjem sa društvom pa trgnem jednu -dve :D , ne pušim, ne drogiram se, nisam čak ni neki kafaroš, ne pijem tablete za smirenje osim za glavobolju jer imam problem sa sinusima...

Ali...ovaj NE se odrazio kod mene na polju umetnosti i muzike.
Nisam završila umetničku školu, ali sam jednostavno ovisnik o muzici, ritmu, melodiji, plesu. Obožavam da izlazim u grad, u diskoteke, i uvek, ali uvek sam na nogama i uvek igram! Prosto muzika prija svim mojim čulima. Ovisnik sam os vemu što prija duši, ovisnik sam o ljubavi, inspiracii, nadahnuću, volim taj osećaj koji oplemenjuje dušu, baš kao što su lepi ritmovi, reči...:)

Imam mnoštvo talenata, jednostavno, čega god se latim ja to lako savladam. Slikanje, pisanje, čak sam naučila da šijem, baš imam smisla i kreativnosti.

A u poslednje vreme sam razvila još jednu sposobnost, da prosto čitam ljude iz njihovih reči, rečenice koje izgovaraju me neverovatno asociraju na njihove karakteristike, i to mi se desilo bukvalno preko noći!
Tranzitni NE 90 SO, kao i tranzitni UR 120 NE0ASC ( UR mi je suvladar 3 p. ) a NE mi tranzitira 3 p.
Možda zato toliko pišem u poslednje vreme, prepuna sam nadahnuća, reči prosto teku same od sebe...

Ne bih rekla da imam talenat za glumu, mada možda i jesam nekad glumac, a volela bih da vidim onoga ko to nekada nije :D
I imam još jedan aspekt a to je JU 90 ME sa separacijom od 5*, a ME mi je vladar 7 p.
Jako dugo sam gajila bajku o svom exu, držala ga na pijedestalu, a inače sam sklona tome da idealizujem svoje partnere, mada je to i zbog NE 180 DSC...Umem nekada da donosim pogrešne zaljučke, ili da učim metodom eliminacije :D odnosno, da se fokusirama više na to zašto nešto nije, nego zašto nešto jeste.
Ali, ovaj kvadrat osim što je separacioni rešava se kroz PL 120 JU, pa strašno volim da pišem, što se i da primetiti :) I mislim da imam sposobnost da svoje misli prenesem na jasan način drugim ljudima.

Svakako je čudan taj NE, ali on meni nije doneo ništa loše, ja sam možda jedna od retkih osoba koja je osetila njegovu lepšu stranu!

Dok sam inače, imala priliku da vidim natale dvoje ljudi rodjenih otprilike kada i ja.

Drugar, rodjen dan posle mene, ima MO u Strelcu 0NE0SO 60 JU sve kao i ja, osim MO. Ne znam mu podznak, ali je bio narkoman, alkoholičar, porodica mu je veoma problematična, kažu da mu je sestra bila prostitutka i ima dete sa nekim, ko zna sa kim...imao je posla sa kriminalcima i jednom su mu slomili obe ruke! Verujem da nije dupli Strelac kao ja jer je meni vladar ASC super položen, a njegov život je skroz drugačiji. Osim toga, kod njega se u punoj snazi ispoljava i ovaj naš brutalni i nasilni MA 180 UR, jer on više opisuje njega, dok kod mene opisuje moje muškarce.

Druga je devojka rodjena 10 dana posle mene, ona je Strelac/Riba i ima isto NE0SO, ali joj je MO čini mi se u Ovnu 0 MA.
Strašan život, raspad porodice, bila je takodje sa nekim krimosima, narkomanka, mislim da je obolela od AIDS-a i ako čak nije sada u zatvoru...

Eto, i tu treba biti jako oprezan.

Nekada se ovaj uticaj NE na prvi mah uopšte ne vidi, ali je recimo dispozitor ASC ili lične planete sa njim u lošem aspektu i eto, on iskrivi celu sliku koja je obećavala da bude baš dobra...:)

gasimetrija
21-06-2011, 15:03
Alea bravo za text! Al od tebe to i ocekujem,i rado citam sve tvoje napisano...;-) Sve redom analizirano.Bravo jos jednom!

Imala sam u vidu jednu osobu koju vidjam svakodnevno,znam ga vec vise od 20 godina, i ima taj famozni neptun na ASC u skorpiji.
Covek je presao 50-tu, i zaista ima probleme sa disanjem(bas pre neki dan je primio tri dana zaredom po 2 inekcije zbog gusenja),i inace je alergican na polen i svakog proleca ima probleme...
Zaista gleda sve ,a posebno svog partnera kroz ruzicaste naocare, zatvoren je prilicno, i dodatno glumi sve uloge...dobrog poslovnog coveka,dobrog muza...i td, al stvarnost je drugacija, sebi je na 1 mestu,i na drugom...pa svi ostali...i kome se ne svidja nek ide.Dispozitor ASC skorpije,mars (po TA) JE u biku u 7 kuci-hedonista je, uziva u zivotu sve u 16,i td,i td...a (po MA) PLUTON je u lavu u 10 kuci...

alea
21-06-2011, 15:37
E vidiš, ja recimo nemam probleme zdravstvene niti sa plućima, niti sam nešto bolešljiva.
NE u Škorpiji je i dosta okultan ja bar mislim. Osim toga, i njemu bi trebao da vlada 4. ili možda 5 p. jel tako nekako?
Možda, ako mu valada 5. mu daje neku ovisnost o sexu :D mislim, šta znam, moguće je da je jako sexualno harizmatičan čovek, pogotovo zbog MA u Biku pa baš voli erotiku, voli da uživa, a što kažeš da se sebičan, pa Bik je okrenut sebi dosta. I ja imam neku sličnu karakteristiku jer mi je vladar u 2 p.

Ali, definitivno imam tu neku svoju stvarnost. Lagala bih ako ne bih priznala da imam često drugačiju sliku sveta od ostalih ljudi.
Moja sestra recimo, stalno strahuje od mojih emocija :D Ja se zatelebam brzo ako sa nekim udjem u vezu, dodelim mu osobine koje mi se dopadaju i mašala :D iako imam VE u Jarcu, ali se jako duboko vezujem za ljude i te pozitivne osobine koje sam u njima videla, pa dugo posle patim.
Jako se lako prilagodjavam okolini, i to mi je karakteristika, to je isto NE, jer on nema čvrstinu, tako ja nisam kruta u svojim stavovima.

To je meni nekako teško objasniti, jer ja stvarno živim na nekom drugačijem nivou. Ne znam kako to da prenesem, ali ovako kako pišem, ja se tako stvarno i ponašam, čak imam i taj neki bajkoviti izgled, imam plavu kosu, malo dužu, tanka sam i onako krupne oči i duge trepavice.
Kao Vila Ravijojla :5rotfl:

Priznajem da sam često opsednuta sobom, ali ne u smislu da sebi ugadjam na štetu drugih ljudi, već da samu sebe stalno nešto analiziram, tražim, i vrline i mane, stalno se nešto preispitujem! Onda deluje da druge ni ne vidim, ali to je samo zato što sam sva fokusirana na sebe i traženje sebe, a ne zato što mi nije stalo do drugih ljudi.

Nije sa ovim aspektom uvek lako živeti, jer prosto nekad imam osećaj da živim makar 30 cm iznad zamlje i da je svet oko mene poptuno drugačiji od sveta koji ja kreiram, ali taj moj svet je jednstavno takav. Preterujem nekada u lepim stvarima, imam potrebu da oko mene sve bude takvo, i ja i ljudi i situacije.

A nekad sam i strahovito konfuzna, onda moram da stanem, zavučem se negde i bukvalno da pronadjem ravnotežu, jer se poremetim skroz! Doduše, to je dosta i od MO...:o

gasimetrija
22-06-2011, 09:04
To sto "letis"je neptun na ASC i u sekstilu sa jupijem ,vladarem ASC,,a jupi je jos dadatno u vodoliji (vazduh)...a on daje "mnogo"necega,a vezan je i za duh,mentalno...

da..kod toglika(gore pomenutog) je neptun vladar 5 kuce-tako da si u pravu i za sex.
Ni njemu se te alergije nisu manifestovale pre 38-40 godine, vec kasnije...
al sa godinama to poprima sve vece i ozbiljnije razmere.

alea
22-06-2011, 11:47
Pa da, letim ja, letim dok ne brečim o zemlju :5rotfl:
Valjda je i taj NE u Strelcu sav je tako idealistički, mekan je on...i to što kažeš, super si objasnila za JU "mnogo idealizma", a JU u Vodoliji i jako voli ljude, pa im tako i pirstupa.

Recimo, po Duporu je i Kepler imao NE0ASC, ume taj NE svašta da donese.

Nego, tek sam skoro primetila, da meni NE trostruko aspektuje DCS i ASC!
Prvo preko samog NE, a zatim preko PL 120 DSC i 60 ASC ( PL vladar 12. ) i preko JU 120 DSC i 60 ASC ( dispozitor NE ) a JU 120 PL! :)

E, baš sam nešto danas razmišljala, imam jako dobar osećaj za lekove, odnosno, često me pitaju kao " imam to i to, šta da popijem?"
Neverovatno znam i pamtim koji je lek za čega :p

To mu valjda isto dodje taj NE?

gasimetrija
22-06-2011, 11:52
Haha, veruj mi i mene to isto pitaju, i ja pamtim lekove ...
Pa i moj vladar ASC (Riba)je Neptun u Skorpiji...i ima dobre aspekte sa uranom,saturnom,i suncem, al i sa plutonom.

alea
22-06-2011, 11:58
Pa da, a vidiš nisam nikada nešto proučavala NE po znacima, ali je ta postavka NE u Škorpiji baš deluje onako moćna :D

Meni sve u Škorpiji deluje moćno :5rotfl:
Odmah se probudi moj MO!

gasimetrija
06-07-2011, 09:45
ovo je super objasnjeno,procitajte...i odusevicete se.Link:
http://astrofield.friendhood.net/t1919-numericka-priroda-stepena-zodijaka

Beba977
06-07-2011, 11:56
Super tekst,meni se sve vrti oko moje 34,35 godine...
Ima istine,nego ne mogu da odgatnem ovo za mojeg umetnutog SA znaci najvise dobija upliv SO -35,36 godina jel?A rasplet dispozitor SO,je VE,ako bi dodali SA-novih 30 godina onda 44 godina bi bila sta?
Inace tacno je MA u 5 polju na 14*+30 ,vladar 5-na carski sam dobila dete :)
Vladar 6-bolest,MA na 14* +30g.upalu pluca pocetak 34 godine i temperature.
Jesam li dobro krenula sa racunanjem?

sladjana
06-07-2011, 18:19
ovo je super objasnjeno,procitajte...i odusevicete se.Link:
http://astrofield.friendhood.net/t1919-numericka-priroda-stepena-zodijaka

Deluje interesantno ...ve na 20 stepenu u i kući jesam tada imala prvu ozboljnu i dugu vezu jer kada dodam mo na 17 stepenu + 8 dc= 25 godina raskin te veze ...
jedino ova za brak ispadne mo17 + sa 29...ispade stara baba ide u brak ???!!!
možda ponovo da izračunam ...

gasimetrija
07-07-2011, 08:45
Sladjo, jes ti razumela ovu tabelu?(To je na stranni 2,3...)
http://astrofield.friendhood.net/t1919p30-numericka-priroda-stepena-zodijaka

nale777
07-07-2011, 10:42

Ja ovo ne razumem, a ne vidim ni kakvu tabelu.Vidim da je u pitanju sabiranje stepena planeta,samo ne kapiram zasto neki tome dodaju i SA.
Pojasnjenje, molim te!

gasimetrija
07-07-2011, 11:12
Nale, ni ja ne razumem, nisam se ,ocigledno, dovoljno udubila....
ako neko zna nek napise.

Spes
07-07-2011, 11:15

Ja ovo ne razumem, a ne vidim ni kakvu tabelu.Vidim da je u pitanju sabiranje stepena planeta,samo ne kapiram zasto neki tome dodaju i SA.
Pojasnjenje, molim te!

Piše vam sve u uvodu teme. :)
Sabiranjem stepenova, a u nekom slučaju dodavanjem numeričkih vrednosti saturnovog ciklusa može da se prognozira događaj.

Jadranka je napisala, recimo, ''Vladar moje 8 kuce je Mesec( Majka na 9,10 lava + 1 saturnov ciklus 30 = 39god ) polozen u 8 kuci operacija, vise se I ne secam koliko je puta bila operisana a najvecu brigu o njoj preuzimam u svojoj 39/40 .''

Mora dobro da se poznaje simbolika da bi moglo da se proggnozira...kao i za svaku vrstu prognoze. ;)

Imam ja jedno pitanje!

Kako prognozirati osobi koja ima SA u 5. o vezama?
Dakle, SA u raku, u lošim aspektima.

Kod ove osobe čak i kad su se namesti solar, direkcije, tranziti, ne desi se veza.

Da li kod ovakvih slučajeva gledamo kad SA pravi aspekte ili...?

Evidentno je da joj se veze ne dešavaju .

Beba977
07-07-2011, 11:16
Nasla sam jos nesto,vladar 4,NE je na 15*18,tata mi je umro kada sam imala nepunih 16 god.

nena peric
07-07-2011, 11:39
Bez ljutnje, ali meni ovaj metod " ne pije vodu". Gledala sam na primeru moje natalne i nista se ne poklapa (sve kombinacije sam uzela u obzir), a na primeru nekih mojih bliskih osoba sam nesto i " ubola", ali to je stvarno mali procenat. Razumem potpuno da se nekome poklopi godina dogadjaja sabiranjem stepenova, ali mi nije jasna pouzdanost metode kada u nekim primerima sabiramo samo stepene, a u nekim dodajemo i saturnov povratak,negde uzimamo u obzir mesec- milion kombinacija, pa normalno je da ce neko sa igranjem sabiranja raznih brojeva ubosti nekad i tacnu godinu. O ovoj metodi je vec bilo reci, mislim da sam citala i tekst na Kepleru, ali da je to bas tako, onda astrologija ne bi bila tako komplikovana, vec bi jednostavnim sabiranjem brojeva znali tacan dogadjaj ;)

sladjana
07-07-2011, 18:16

Nešto sam gledala ali ne kapiram nešto...
Možda ću lupiti ali Ma u VII na na 5 stepenu i Sa na 29 = 34 godina to mi se sviđa ...:D

gasimetrija
23-08-2011, 11:10
Naisla sam u Duporovoj knjizi "Ne vjerujte proverite" sledece
Još je sumnjivija tzv. "via combusta" ili izgoreni put između 13 Vage i 13 Škorpiona, čije se značenje zaboravilo. Vjerojatno se odnosi na podzemni put Iziđe na najsporijem putu Sunca na jesenjoj ekliptici.

Jel se moze reci da taj put izmedju 13 vage i 13 skorpije vazi i za tranzitne planete...pa trenutno je tu tranzitni saturn?
...Il samo na poziciju natalnih planeta?