Gest potiv sebe i gest u svoju korist [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Gest potiv sebe i gest u svoju korist

nena1
05-12-2010, 20:06
Jednom mi je astrolog Milena Ekart rekla da postoje godine u kojima radimo gest u svoju korist i godine kad radimo gest protiv sebe. Ne znam na koji je aspekt mislila,...Rekla mi je u 2003 u julu pravis gest u svoju korist poslovne prirode i ja sam se te godine upisala na fakultet sasvim slucajno na nagovor drugarica . Drugarici mojoj je rekla da je napravila gest u svoju korist 2001 godine i te godine je moja drugarica odbila da se uda za decka sa kojim se godinama zabavljala,...Rekla je da je dobro sto se nije udala za njega i tako je napravila gest u svoju korist.Da li neko zna nesto o ovome i kako se to gleda pa da malo vezbamo. Koliko sam ja ukapirala to je nesto sto ne moze da se izbegne.

Moja karta sa tranzitima u julu 2003 god http://i53.tinypic.com/34qjjbb.gif

NOVICSLAVICA
05-12-2010, 20:23
NENA 1- Radi se o cvorovima .Naime kad ti planeta stane na severni mesecev cvor [uglavnom Jupiter] tad si u situaciji da ucinis ,napravis nesto u svoju korist .A kad ti neka planeta napravi konjukciju sa Juznim mesecevim cvorom tad osoba ucini nesto protiv sebe ili na licnu stetu [obicno to bude Saturn] pozz

nena1
05-12-2010, 20:48
A kako znamo da li je ljubavne prirode, poslovne,..I kako i da li moze da se izbegne. Lako je kad je gest u svoju korist a da li moze da se nesto promeni kad je protiv nas. Koliko sam shvatila koju god odluku da donesemo bice pogresna kad je protiv gest protiv nas. E to me plasi.. Meni je uran 2004 krajem preko jmc u trecoj kuci,..da li je on mogao nesto lose da donese i koliko u puta se desava u zivotu gest za sebe,..da li svakig 12 kad jupiter tranzitira ili ...

donalea
05-12-2010, 20:50
@Slavice,sta mislite jel moze to "cinjenje na licnu stetu" nekako da se izbegne,il je neminovno,ja proverila kad mi je Ju bio na smc,skroz ste u pravu,i da,da li vaze i drugi aspekti-60,90,120,180 ili samo 0?

nena1
05-12-2010, 21:17
Evo gledala sam kartu od drugarice i mislim da to ima veze sa tranzitom cvorova Evo njene karte ona je raskinula sa deckom krajem 2001 ili pocetkom 2002 druge. Tako da nije tranzit jupitera preko smc, verovatno je obrnuto tranzit i aspakti cvorova preko planeta. Evo karta moje drugarice
http://i51.tinypic.com/58vna.gif

Princess77
05-12-2010, 21:34
Evo gledala sam kartu od drugarice i mislim da to ima veze sa tranzitom cvorova Evo njene karte ona je raskinula sa deckom krajem 2001 ili pocetkom 2002 druge. Tako da nije tranzit jupitera preko smc, verovatno je obrnuto tranzit i aspakti cvorova preko planeta. Evo karta moje drugarice
http://i51.tinypic.com/58vna.gif

Krajem 2001 i pocetkom 2002 joj je Uran prelazio preko JMC. Mozda i nije bilo u njenu korist ako tako gledamo prelaz preko cvorova.

nena1
05-12-2010, 21:42
Krajem 2001 i pocetkom 2002 joj je Uran prelazio preko JMC. Mozda i nije bilo u njenu korist ako tako gledamo prelaz preko cvorova.

Da ali tada je Milena rekla da je to bilo u njenu korist. Kaze da je dobro sto su raskinuli i sto se nije udala za njega. To me zbunjuje:confused: :confused: Kod mene u mom slucaju je logicno da je dobro nesto poslovno jer je jupiter tranzitirao 9 kucom ( pa upisala fakultet) Nego da li ima veze sto mi smc bio tacno na descedentu, mada to bi imalo vise veze za ljubav, sto je i bilo. Tada sam zapocela jako bitnu vezu u zivotu.

donalea
05-12-2010, 21:49

princess,Ur je tek u martu 2002 god bio na 25,26 vodolije,a krajem 2001 i u januaru 2002 je bio na 21,22 vodolije,a njoj je jmc na 27,da nije 5-6 st prevelik orbis za delovanje Ur?

Princess77
05-12-2010, 21:57
princess,Ur je tek u martu 2002 god bio na 25,26 vodolije,a krajem 2001 i u januaru 2002 je bio na 21,22 vodolije,a njoj je jmc na 27,da nije 5-6 st prevelik orbis za delovanje Ur?

Na forumu ima spisak koliki orbis moze da se koristi a za Ur kaze 7* (mislim da je neko napisao da je to po Imsiragicu, nemojte zamjeriti ali nisam sigurna) A pocetak 2002 je za mene i februar. Znaci pitanje je kad tacno je raskinula ;)

donalea
05-12-2010, 22:01
Na forumu ima spisak koliki orbis moze da se koristi a za Ur kaze 7* (mislim da je neko napisao da je to po Imsiragicu, nemojte zamjeriti ali nisam sigurna) A pocetak 2002 je za mene i februar. Znaci pitanje je kad tacno je raskinula ;)

ok,pitam da bih znala,jer sam primetila da se kod mene stvari desavaju u malim orbisima-do 2, 2,5 st kad su u pitanju spore planete,da pitanje je kad je tacno raskinula

nena1
05-12-2010, 22:05
Evo meni je 27.januara 2008 smc bio tacno na mececu. Tog dana sam se preselila u ameriku i odlucila da se udam. Samo neznam da li je gest protiv mene ili u moju korist:):):)

donalea
05-12-2010, 22:08
Evo meni je 27.januara 2008 smc bio tacno na mececu. Tog dana sam se preselila u ameriku i odlucila da se udam. Samo neznam da li je gest protiv mene ili u moju korist:):):)

pa posto je smc benefik trebalo bi da je u tvoju korist:confused:

mypy
05-12-2010, 22:08
Da ali tada je Milena rekla da je to bilo u njenu korist. Kaze da je dobro sto su raskinuli i sto se nije udala za njega. To me zbunjuje:confused: :confused:

Pozdrav prije svega:)
mislim da je gest u svoju korist ili protiv sebe, uvijek pozitivan gest i nosi samo u konačnici dobru stvar za osobu. Pitanje je samo da li je planeta na sjevernom ili južnom mj. čvoru. Ako je na južnom patnja će biti velika da se do dobrog ishoda dođe. Tako je nena 1, tvoja drugarica učinila dobro što je raskinula s momkom al se vjerojatno ispatila; dok je vjerojatno tvoj tranzit preko smč bio lakši i s veseljem pa ti je donio upis na fakultet u dobrom raspoloženju.

Dakle, uvijek je krajnji ishod pozitivan ali je metoda na jmč bolna.

nena1
05-12-2010, 22:18
pa posto je smc benefik trebalo bi da je u tvoju korist:confused:
E vidis ja mislim da tako treba ali ja se kajem sto sam donela tu odluku, kad bih mogla vreme da vratim nikada to ne bih uradila. Sad mozda za par godina i shvatim da je ovako najbolje, ali mnogo sam suza prolila i jos lijem zbog zivota u inostranstvu. A kazu posto imam smc u 9 kuci i masu planeta da bi trebalo da mi bude bolje, ne znam nisam pametna... Nego jel ima neko licni primer da je uradio nesto sto se ipostavilo da je protiv njega. Nije prihvatio poslovnu ponudu, ili nije otisao u inostranstvo i li ljubavni plan, pa je to pogresan izbor ako moze tako da se kaze. Gde su vam bili cvorovi ?

mandrak-21
05-12-2010, 22:47
Celog zivota donosimo nekakve odluke zbog kojih se kajemo ili zbog kojih smo zadovoljni ,nekada su na prvi pogled dobre a kasnije uvidimo da su greske,i tako u krug.Bas kao sto se i planete krecu.
Koliko vidim u tvom natalu je aktivna direkcija sa pl i plus saturn u tranzitu ce biti na istom mestu jako dugo.Bozic(7.01.2011.) i nekoliko dana pre i posle je (MOGUCI) datum aktivacije cele te direkcije i tranzita,??I da napravis korenitu promenu u zivotu.Bice to vazna odluka za tebe i mislim pozitivna i uz neciju pomoc majka,otac sestra,brat i podrsku.
Cvor u devet neko tumaci kao bice ti lepo u inostranstvu zanemarujuci da si ti otisla u daleko inostranstvo koje predstavlja 12 kuca ciji dispozitror mars u raku gde ne ukazuje na bas povoljnosti u tome ali 9 kuca je i obrazovanje,ucenje, sto bi te moglo ciniti zadovoljnom.JU u lavu nije bas suvise jak ali je jak u kuci kod tebe tako da bi uz malo vise samopouzdanja mogla uspeti i u inostranstvu

nena1
05-12-2010, 23:07
Celog zivota donosimo nekakve odluke zbog kojih se kajemo ili zbog kojih smo zadovoljni ,nekada su na prvi pogled dobre a kasnije uvidimo da su greske,i tako u krug.Bas kao sto se i planete krecu.
Koliko vidim u tvom natalu je aktivna direkcija sa pl i plus saturn u tranzitu ce biti na istom mestu jako dugo.Bozic(7.01.2011.) i nekoliko dana pre i posle je (MOGUCI) datum aktivacije cele te direkcije i tranzita,??I da napravis korenitu promenu u zivotu.Bice to vazna odluka za tebe i mislim pozitivna i uz neciju pomoc majka,otac sestra,brat i podrsku.
Cvor u devet neko tumaci kao bice ti lepo u inostranstvu zanemarujuci da si ti otisla u daleko inostranstvo koje predstavlja 12 kuca ciji dispozitror mars u raku gde ne ukazuje na bas povoljnosti u tome ali 9 kuca je i obrazovanje,ucenje, sto bi te moglo ciniti zadovoljnom.JU u lavu nije bas suvise jak ali je jak u kuci kod tebe tako da bi uz malo vise samopouzdanja mogla uspeti i u inostranstvu Znas sta mene brine evo naprimer ja imam aspekt sada neptun konjukcija mesec sve do januara 2012 koji donosi da stvari ne vidimo realno.Plus neptun kvadrat ascedent. Mozda mi on donosi iskrivljenu sliku i plus tranzit koji si ti pomenuo. I sad razmisljam sta ako donesem pogresnu odluku i kad prodje tranzit neptuna ja progledam i shvatim da sam ucinila pogresnu odluku? I taj aspekt saturn konjukcija pluton kako sam citala je jako bitan i sta se za vreme njega desi posledice ce trajati 14 godina. Onda bolje da bude dobar:) Pozdrav:)

TigaBg
06-12-2010, 21:16
NENA 1- Radi se o cvorovima .Naime kad ti planeta stane na severni mesecev cvor [uglavnom Jupiter] tad si u situaciji da ucinis ,napravis nesto u svoju korist .A kad ti neka planeta napravi konjukciju sa Juznim mesecevim cvorom tad osoba ucini nesto protiv sebe ili na licnu stetu [obicno to bude Saturn] pozz

Meni je to sad, odnosno Ju je skoro bio na 22* riba i ja nisam donela ama baš nikakvu odluku.

nena1
07-12-2010, 16:33
Meni je to sad, odnosno Ju je skoro bio na 22* riba i ja nisam donela ama baš nikakvu odluku.

Kazu kad jupiter napravi konjukciju sa smc i fotunom to je vreme srecanog socijalnog zivota. Dosta druzenja, ljubav, sve sto je povezano kroz druge i druzenje sa njima. Ovo je period optimizma i entuzijazma. Ucestvovanje i okretanje religiji, sticanju znanja, povecanje finansija i itd. Vreme kad si popularna u drustvu:)
Jel si osetila nesto od ovog?

sladjana
07-12-2010, 17:19
Znas sta mene brine evo naprimer ja imam aspekt sada neptun konjukcija mesec sve do januara 2012 koji donosi da stvari ne vidimo realno.Plus neptun kvadrat ascedent. Mozda mi on donosi iskrivljenu sliku i plus tranzit koji si ti pomenuo. I sad razmisljam sta ako donesem pogresnu odluku i kad prodje tranzit neptuna ja progledam i shvatim da sam ucinila pogresnu odluku? I taj aspekt saturn konjukcija pluton kako sam citala je jako bitan i sta se za vreme njega desi posledice ce trajati 14 godina. Onda bolje da bude dobar:) Pozdrav:)

A šta ću ja???
Imam u direkcijama Neptun progresivni na Veneru natalu od prošle godine a posle taj Ne ide na Sunce ?! Totalno ludo i ružičasto sve u ljubavi ?! :151: :wink_6: :cool:
Mada kada pogledam unazad, mnoge stvari sam preskočila što i nije tako loše ...

NOVICSLAVICA
07-12-2010, 20:00

Ne cudi me duso ,taj Konjukcija Jupitera i SMC je tako lose postavljeno kod tebe da je Jupiter mogao samo aktivirati taj kvadrat sa Venerom .

Kora
07-12-2010, 20:27

Slavice, tačno tako je bilo i kod mene kada je tr Jupiter pravio konjukciju sa SMČ, ma ništa od toga nije radilo jer je ta konjukcija pokrenula kvadrat mog SMČ i Venere.

TigaBG, ako i ti imaš kvadrat SMČ i Ve u natalu, neće tr Ju na SMČ baš biti ugodan, ali nije preterano ni loše. Meni je doneo period nesigurnosti, neizvesnosti i fizičkog razdvajanja sa partenerom radi posla.

Period srećnog socijalnog života meni je doneo tr Jupiter 0 natalni Jupiter koji je pokrenuo moj trigon Jupitera i Venere...period sreće, ljubavi i zadovoljstva i lepih druženja....dosta lepog u tom periodu januar- maj 2008.

cokolina
07-12-2010, 20:41
sta ako je obrnuto meni saturn preko svernog a jupi preko juznog znaci nesto protiv sebe?

mandrak-21
07-12-2010, 21:14
moguce nesto sto ce te dovesti u nedoumicu i moraces doneti odluku koja se kosi sa tvojim principima.Ne znaci da ce biti protiv tebe ni za tebe ali moralno ces imati nedoumicu

selena
07-12-2010, 23:18
kad mi je pred dvije godine progresivni mjesec stao na JMČ saznala sam odgovore na neka pitanja nakon kojih sam se izgubila -doslovno sam shvatila ono ako ne želiš čuti odgovor nemoj pitati jer sam shvatila koliko je neko za***o ,a taj netko sam bila ja ,ono što je možda loša strana svega toga da se nakon toga moj pogled na život promjenio a dal će na kraju sve ispasti kao dobitak ili gubitak za mene ...

TigaBg
08-12-2010, 02:17
Kazu kad jupiter napravi konjukciju sa smc i fotunom to je vreme srecanog socijalnog zivota. Dosta druzenja, ljubav, sve sto je povezano kroz druge i druzenje sa njima. Ovo je period optimizma i entuzijazma. Ucestvovanje i okretanje religiji, sticanju znanja, povecanje finansija i itd. Vreme kad si popularna u drustvu:)
Jel si osetila nesto od ovog?

Meni je Sa na Mesecu i na Asc, mislim da je taj tranzit mnogo bitniji i mnogo više radi od Jupitera i čvorova.
Upoznala sam nekog ko se ludo zaljubio u mene (opet :D), ali to su pokrenuli drugi tranziti.
Ne cudi me duso ,taj Konjukcija Jupitera i SMC je tako lose postavljeno kod tebe da je Jupiter mogao samo aktivirati taj kvadrat sa Venerom .
Zašto misliš da je loše postavljeno?

TigaBG, ako i ti imaš kvadrat SMČ i Ve u natalu, neće tr Ju na SMČ baš biti ugodan, ali nije preterano ni loše. Meni je doneo period nesigurnosti, neizvesnosti i fizičkog razdvajanja sa partenerom radi posla.

Opet kažem, ništa posebno...Ju nije više retro, pa imam dosta posla, ovo poznanstvo i sem toga ništa značajno, u smislu neke bitne životne odluke ili bilo kakve druge odluke.

cokolina
08-12-2010, 10:18
moguce nesto sto ce te dovesti u nedoumicu i moraces doneti odluku koja se kosi sa tvojim principima.Ne znaci da ce biti protiv tebe ni za tebe ali moralno ces imati nedoumicu
mandrak i to si totalno u pravu posto nisi napisao na kga se odnosi ja prepostavljam na mene u svakom slucaju pronasla sam se kako sam bik i volim ovozemaljska uzivanja bice da je to materijalna u odnosu na emotivnu korist tu me samo uvek zezne mars sexsil venera