preklapanje planeta i kuca u sinastriji? [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : preklapanje planeta i kuca u sinastriji?

Strane : [1] 2

danicaaa
23-11-2010, 00:09
Pozdrav svima!
Zanima me kako posmatrate preklapanje planeta i kuca u sinastriji?
Neki astrolozi smatraju da ukoliko neka planeta pada u neciju kucu, vlasnik planete je taj koji nosi simboliku kuce, dok drugi smatraju da je obrnuto, i da vlasnik kuce reaguje u simbolici iste.
Tako npr, ako neko licnom planetom puni necije 5 polje, u prvom slucaju se vlasnik planete zaljubljuje, a u drugom vlasnik kuce. Astrolozi koji su pristalice prvog pristupa, objasnjavaju to, kao da vlasnik planete dolazi u goste, u ovom slucaju u 5 polje, i samim tim sto je naisao na 5to polje, reaguje i ocekuje simboliku 5tog polja, pa od osobe vlasnika kuce ocekuje ljubav. U drugom slucaju, ovakava preklapanja planete i kuce se posmatraju kao neka vrsta tranzita, gde vlasnik kuce reaguje na planetu, pa se tada on zaljubljuje. Ovaj drugi pristup je, koliko sam primetila mnogo rasprostranjeniji, medjutim, naisla sam i na ova potpuno suprotna tumacenja, pa me zanima, sta vi ljudi mislite o tome?

ochajna domacica
23-11-2010, 03:14
Ja sam vlasnik 5 polja u Lavu, njegovo Sunce i Mesec(na kraju 5) su mi u poseti..da zaljubila sam se, odmah! Moje Sunce je nazalost u njegovoj 6oj(Asc.su nam u razmaku jednog znaka), pa tako om ima neopisivu zelju da stalno sa mnom deli informacije poslovne prirode koje ga muce, resavali smo zajedno neke situacije razgovorom, pustala sam ga da prica, ali je trazio i da dam povratnu info, voli da argumentuje. Samo sto sam ja zaljubljena...i zaljubljena, i to se nece promeniti, to su natalni uticaji, a ne tranziti.
inace, ovo je jako lepo Alea opisala(prenela primerom) na nekom dr.sajtu.
Druge komplikacije stvara to sto je njegov vladar Asc.kod mene u 5oj, vladar DC.u mojoj 7moj. Moj vladar u Asc.u njegovoj 5, a DC na sam kraj 7mog. Najegzaktniji aspekti su upravo konjukcija moj vladara Asc.na njegovom Mesecu. I njegov vladar 7mog(3vladara:Mars, Pluton, Jupiter) Jupiter na mom Suncu, te me on stvarno mesa za "poslovnog" partnera, ja njega za "ljubav svog zivota", vladar 9og mi je Jupiter u 7mom. Te mukama nikad kraja! I mnogo pre nego sto sam se upoznala s njegovim planetarnim pozicijama, pitao me je sta je to sto mi se svidja kod njega. A ja sam mu samo rekla istinu(ne znajuci za njegovo So u mom 5): "zaljubim se svaki put kada te vidim"..konkretno, ponovila tadasnje gestove i neke predjasnje, ali uvek se pojavi nesto novo. Sve u svemu, ovo sto sada pisem a nisam tamo negde s njim, pokazuje da se teorije grade, a zivot zivi..van, s nekim, pa cak se i teorije grade s nekim, razvija se odnos. Ovde su samo teorije, slabljenje sopstvenih zivaca ali i mogucnost da te neko osvesti ili ti nekog,pa mu pomognes. :)

ajana
23-11-2010, 16:40
ako su u sinastriji npr. njegov vladar ASC i DESC na kraju mog 4 polja (u konjukciji su) , da li se to racuna da su te planete na vrh mog 5 polja, orbis je 7 do ulaska u moju 5 kucu ?

danicaaa
23-11-2010, 21:49
ako su u sinastriji npr. njegov vladar ASC i DESC na kraju mog 4 polja (u konjukciji su) , da li se to racuna da su te planete na vrh mog 5 polja, orbis je 7 do ulaska u moju 5 kucu ?

ja bi to gledala kao da su te planete u 4toj, ko sto i jesu, a ako su bas blizu 5tog, svakako imaju upliv i u simboliku 5tog. (pitanje je koliko su vremena rodjenja tacna, samim tim se i vrhovi kuca pomeraju)

btw. 4to polje u sinastriji je, po meni, mnogo jace od 5tog.

danicaaa
23-11-2010, 22:06
@ocajna domacica hvala na primerima
znaci ti zapravo stojis iza tog stanovista da vise reaguje vlasnik kuce...

mandrak-21
23-11-2010, 23:36
Ja sam vlasnik 5 polja u Lavu, njegovo Sunce i Mesec(na kraju 5) su mi u poseti..da zaljubila sam se, odmah! Moje Sunce je nazalost u njegovoj 6oj(Asc.su nam u razmaku jednog znaka), pa tako om ima neopisivu zelju da stalno sa mnom deli informacije poslovne prirode koje ga muce, resavali smo zajedno neke situacije razgovorom, pustala sam ga da prica, ali je trazio i da dam povratnu info, voli da argumentuje. Samo sto sam ja zaljubljena...i zaljubljena, i to se nece promeniti, to su natalni uticaji, a ne tranziti.

vlasnik planete utice na kucu u koju padaju njegove planete u suprotnom chartu a vlasnik kuce prima te vibracije.Tako se ocajna zaljubila jer njegovo sunce aktivira njeno polje ljubavi a ona njega sa svojim suncem u njegovom 6. polju stimulise o poslu i svakako mu je od pomoci na tom polju ali je sesta kuca i kuca svekodnevnice,bolesti itd pa on njuu prihvata kao svoju svakodnevnicu i ''iscelitelja u neku ruku........treba videti da li i ona njemu aktivira to famozno peto polje(ili vladara) nekim drugim aspektima..

Chither
23-11-2010, 23:51
Zanimljiva teorija, ali sta je sa nama koji imamo ukljestene znake pa su nam pojedine kuce ogromne? Uzeli ste primer 5. kuce, sta ako kuca pocinje u ovnu a zavrsava u blizancima, onda ispada da ce svaki bik da utice na zaljubljivanje?

mandrak-21
24-11-2010, 00:08
Zanimljiva teorija, ali sta je sa nama koji imamo ukljestene znake pa su nam pojedine kuce ogromne? Uzeli ste primer 5. kuce, sta ako kuca pocinje u ovnu a zavrsava u blizancima, onda ispada da ce svaki bik da utice na zaljubljivanje?
nije to moja teorija,to je uticaj planeta na tvoje kuce ne mora sunce uticati na zaljubljivanje.ono je prirodni vladar 5 u sustini takve ljude volis a za ljubav je potrebno mnogo vise od ''upada'' necije planete u tvoje 5 polje.

danicaaa
24-11-2010, 00:15
Ali mora da postoji i uzajamno delovanje. Kako vidimo kako vlasnik planete reaguje na "prijem kuce" ?

Chither
24-11-2010, 00:16
nije to moja teorija,to je uticaj planeta na tvoje kuce ne mora sunce uticati na zaljubljivanje.ono je prirodni vladar 5 u sustini takve ljude volis a za ljubav je potrebno mnogo vise od ''upada'' necije planete u tvoje 5 polje.

Sta li ti je Mandrak, sta se ljutis, nisam ni rekla da je tvoja teorija, prosto konstatujem da je zanimljiva ali mi malo ne pije vodu u slucaju koji sam navela. Kod mene se i ne radi o V kuci nego o I i VII.

danicaaa
24-11-2010, 00:23
Mene je samo zbunilo sto mi je jedan astrolog rekao da, u ovom primeru (http://i49.tinypic.com/30a500i.jpg) vlasnik planeta koje pune 7 polje je taj koji je zainteresovan za vezu, dok je sve sto sam citala o preklapanju planeta suprotno tom tumacenju, i vecina drugih astrologa smatra da je obrnuto.

mandrak-21
24-11-2010, 00:24
Sta li ti je Mandrak, sta se ljutis, nisam ni rekla da je tvoja teorija, prosto konstatujem da je zanimljiva ali mi malo ne pije vodu u slucaju koji sam navela. Kod mene se i ne radi o V kuci nego o I i VII.
daleko od toga da se ljutim ;) pogotovo na tebe...ni meni ne pije vodu ,najmanje sto gledam u sinastrijama je u koje kuce padaju planete
po meni je najvaznije u sinastrijama pogledati odnose izmedju vladara 1,5,7,8,i 11 polja onda bliski aspektisa licnim planetama od ''upada'' je bitnije ako su vladar asc jedne osobe u 5 i 7 ,polju druge ili pak planete u uglovima drugog charta.

ochajna domacica
24-11-2010, 02:42
@ocajna domacica hvala na primerima
znaci ti zapravo stojis iza tog stanovista da vise reaguje vlasnik kuce...tako je ispalo! Nasla bih Ti rado jos neki primer. Ali spao bi izbor na moju prvu najvecu ljubav. Gde mu Asc.pada na moju Veneru u 9om, vladar mi je 7mog.
Sunce, Venera su u mom 12om, te smo bili javna tajna ili obratno?! A Mesec mu je u mom 2om. Uvek su me dozivljavali drugovi njegovi(naravno tako je stajalo u njeg.ponasanju kako je prenosio) kao devojku koja bi dala sve iz dz. On nije odavde, te bih sela na bus i otisla da se vidimo na par h.i nazad. Sta je on meni znacio? Mnogo toga..

vlasnik planete utice na kucu u koju padaju njegove planete u suprotnom chartu a vlasnik kuce prima te vibracije.Tako se ocajna zaljubila jer njegovo sunce aktivira njeno polje ljubavi a ona njega sa svojim suncem u njegovom 6. polju stimulise o poslu i svakako mu je od pomoci na tom polju ali je sesta kuca i kuca svekodnevnice,bolesti itd pa on njuu prihvata kao svoju svakodnevnicu i ''iscelitelja u neku ruku........treba videti da li i ona njemu aktivira to famozno peto polje(ili vladara) nekim drugim aspektima..
Iscelitelj nema sta :D ali utoliko sam se ja osecala bolesnijom. Njegovi Mars, Pluton(da zanemarim bas transc.),Ju u mom 7mom. DC NA 29'Sco. Ni on nije odavde. Ju na mom Suncu 0' orbis, Pl na mom Ju manje 1'(opet da zanemarim generac.), Ma siri orbis sa mojim So 4'. (vladar mog 9Jupiter u 7moj - prirodno ga osecam, sto ne znaci da i on mene na isti nacin).
A to famuozno 5 polje(njegovo?) :) separacije su pa ne vidim da je bitno(kao trajno, nazalost, jaci je uticaj njegov na mene pa ga se klonim sto je tesko, jer ja jesam njegovo polje svakodnevice). I naravno njegovSmc.na mom Ic. Duzna sam mu(da patim za njim, verovatno, da pomazem mami njegovoj, sestri mozda). Aplikacijski mu aktiviram Veneru u njegovom 4om, pocetak Lava, ali moj Mo i So prave kvadrat na nju, orbis Mo 4' i So 1'. Iritiram ga, strasno. Imala sam sukob i sa njegovom sestrom(Ve kao sestra)!
prizeljkujem da se odselim u "toplije krajeve"! On je isforsirao jedan jos jaci sukob za koji i sada vidim da on nije trebao da se umesa.
I to njegovo Sunce u mom 5-om, spasava malo(ali nedovoljno) mnja Venera na kraju njegovog 7mog(utice i na 8mo, samo to jos nisam nacisto sta je) praveci 120' samn rekoh slabo je to, orbis 6, separacija. A ako pogledam dispozitore, Sunce mu je u sedistu, Jupiter(vladar moje Ve) opet pravi 60' na to So ali nista jako, opet separ.3' :(
Taj moj Mars na 3'Devise na kraju moje 5te, a pocetak njegove 5te, ne mogu gledati konjukciju sa njegovim Suncem 26'Lava. Ali zato moj Mars aktiviran je njegovim Jupiterom aplik. '1(o Saturnu 0' tacno moj Merkur ni da ne pominjem, kocnica za sve, zato nigde i nismo stigli, meni Merkur vl.3 i 6 na kraju njegovog 5og. Zanimljivo da smo oboje imali duge veze, mogle da se zavrse brakom, ako se gleda osa 3/9, meni Merkur vlada 3, njemu Sa 9. Nego i nn je moj iscelitelj, recima). I opet je moje 5aktivirano njegovom 6om. Jedino sto mogu da dodam da on ne skida osmeh s lica(to je mozda moje So i njegov Ju), katkad mi se ucini i podrugljiv, ali sama sam kriva za TO!

Chither
24-11-2010, 16:19
Konjukcija Sunca i Meseca svakako jeste aspekt razumevanja, sto naravno ne znaci da ce samim tim brak da bude dobar ili da je uopste naznaka dugotrajnog odnosa, posebno ako su ostali aspekti losi, ali da ce lakse da prebrode neke probleme uz prisustvo ovog aspekta to je sigurno.
Eto ti, dzabe meni necija konjukcija Sunca sa mojim Mesecom kad je to automatski opozicija ka mom Suncu i Saturnu i kvadrat ka Asc-u. Ali meni (subjektivan dozivljaj naravno) vise prijaju cak i izazovni aspekti izmedju So i Mo nego nikakvi. Vise volim i svadje, rasprave, nadmudrivanja i sl nego miran ali mlak odnos - sto u neku ruku mozda i jeste bolje za brak.
U slucajevima kada sa osobom nemam nikakav odnos izmedju svetala to mi je fazon - nemam na sta da se pozalim, sve je u redu ali me nista posebno ni ne drzi vezanu za tu osobu.

I opet dolazimo do onog vec 1000 puta recenog, sve je pitanje licnosti i toga na cemu zasniva odnose.

Aral
24-11-2010, 22:48
kratko jeste ali sustinsko za sinastrije,bitan je odnos sunca i meseca za brak je dobro ako su u bilokakvim aspektima svetla...itd

pokušavam da bar nešto izvučem iz svih vaših postova, i hvala vam što pišete "razumljivim jezikom" :D

malo čeprkam, pa me interesuju ovi aspekti sunca i meseca... da li su povoljni aspekti ako su nam sunca u trigonu (plus je i njegov JU 0 moje SO), a meseci u konjukciji, ili ne?

Bosnian GirL
25-11-2010, 12:43
mjeseci u konjunkciji citala sam da ne garantuju trajnost veze a ni neku privrzenost a s druge strane kazu da je to dobro cak vise od naprimjer ve0ma jer ovo prvo je emotivna veza a ovo drugo vise seksualna? a sta onda ako je taj mjesec lose aspektovan u natalnoj karti.

thalatte
26-11-2010, 00:17
Ali mora da postoji i uzajamno delovanje. Kako vidimo kako vlasnik planete reaguje na "prijem kuce" ?

Nečija planeta (i ono što ona predstavlja) se može osjećati ugodno u 5. kući, ali neće biti baš sjajno ako se nađe u nečijoj 6. kući..

Ako je 5.kuča ljubav koju dajemo...onda vlasnik planete koja upada u nečiju 5. tu ljubav dobiva(on ju je potaknuo svojom planetom...aktivirao polje)...i naravno da mu je ok...a ako želimo znati gdje daje ljubav vlasnik planete, moramo gledati njegovu 5.kuču...

Najjednostavnije je to gledati na način kao i sa aspektima...ako moju planetu bombardiraju njegovi malefici...naravno da se neću dobro osjećati...ako moja planeta se nalazi u nekoj njegovoj slaboj kući, neće se sjajno osjećati

Dalje primjer...nečije planete padaju u partnerovo 7. polje...pogotovo ako su signifikatori...to znači da se taj netko osjeća kao prirodan partner osobi čija je 7. kuća, da je tamo gdje treba biti i bit će mu ugodno...(da je planeta pala u 6. osjećao bi se kao sluga, da je stalno u situaciji da čini usluge vlasniku 6.npr)To je ta neka tanka razlika ili igra riječi...dok će vlasnik 7.kuče vidjeti u vlasniku planete-signifikatora idealnog partnera-suprotnost za kojom traga.....

egerija
26-11-2010, 17:15
Evo primera njegova Ve u mom VI, a vladar njegove VII i covek se stalno zali kako uvek on mora da cini usluge meni, zali se, a i dalje radi isto :confused:

Chither
26-11-2010, 17:59
Hajmo jedan konkretan primer.
Sunce, Mesec, Venera, Mars u necijem 1. i 12. polju - kako se oseca vlasnik planete a kako vlasnik polja. (Dakle, ne radi se o stelijumu, nije primer nicije karte, nego onako pojedinacno)

thalatte
26-11-2010, 20:11
Ja necu duljit mozda poslje..

12.kuca je ono sto vlasnik ASC ne vidi...pa iako osjeca utjecaj planete, vjerojatno neki cudan osjecaj povezanosti koji ne moze jasno definirati... Vlasnik planete, moze bit neshvacen ili se osjecati da ga nesto gusi, zatvara..al mislim da je u prednosti jer moze okrenuti u svoju korist ono sto vlasnik asc ne vidi, cega nije svjestan...

Planete u 1.-oj su dobra suradnja, kanal medjusobnog razumjevanja na nivou onog sto predstavlja planeta...

Chither
26-11-2010, 20:32
Aha, znaci mislis da vlasnik 12. kuce to ne vidi ali oseca...onda bi vlasnik Meseca u necijoj 12. kuci imao blokirane emocije a vlasnik 12. kuce ne bi jasno video sta ovaj oseca, ali bi osecao emocionalnu vezu? Venera i Mras, verovatno slicno, seksualna energija ali blokirana, pa vlasnik kuce zeli u tajnosti ili mozda skriva od sebe - potiskuje svoje zelje.
A sta bi bilo Sunce? Da li ono ikako moze da bude dobro za bilo koga u tom odnosu ako je u 12. kuci?

P.S. Mislila sam da nije lose da izanaliziramo polozaj ove cetiri planete kroz sve kuce i njihov uticaj na vlasnika i planete i kuce, pa posle mozemo da se igramo i kombinujemo. :)

thalatte
26-11-2010, 21:21
Aha, znaci mislis da vlasnik 12. kuce to ne vidi ali oseca...onda bi vlasnik Meseca u necijoj 12. kuci imao blokirane emocije a vlasnik 12. kuce ne bi jasno video sta ovaj oseca, ali bi osecao emocionalnu vezu? Venera i Mras, verovatno slicno, seksualna energija ali blokirana, pa vlasnik kuce zeli u tajnosti ili mozda skriva od sebe - potiskuje svoje zelje.
A sta bi bilo Sunce? Da li ono ikako moze da bude dobro za bilo koga u tom odnosu ako je u 12. kuci?

Ne...mislim da se ne radi o blokadi...ne na taj način...možda više o nemogučnosti da se izrazi na pravi način...pokaže...ili se trudi pokazati ali vlasnik 12.ne percipira...
Može čak mislim biti i neki oblik gušenja...(ne doslovno...nego da se osjeća zarobljeno)

Vlasnik Mjeseca u 12. može vrlo dobro osjetiti što njegov partner osjeća i misli - to je svojevrstan instinkt (priroda Mjeseca)...ali njegove vlastite emocije mogu biti negirane od strane vlasnika Asc, jer će partner Asc tvrditi da tih emocija nema ili su nedovoljne...ili možda čak i obratno da vlasnik Asc previše idealizira emocije, stvara nešto čega u stvari nema,što opet može Mjesec učiniti tužnim ili pod pritiskom...
Venera može biti skrivena ljubav, tajna ljubav za koju vlasnik 12. ne smije saznati...(ne mora uvijek ima i drugih značenja)...

Mars u 12....kao planeta ne samo seksa, već akcije...pa to jesu skrivene radnje...razlozi mogu biti različiti...

Sunce...svakako nije dobro vlasnik se ne može iskazati kao ono što on zaista jeste...moguće je da je njegova osobnost nepriznata ili nejasna...može se osjećati manje vrijednim...

Ovo su neki moji primjeri iz glave...i ne mogu tvrditi da je sve 100% točno

andjelikadepeures
26-11-2010, 21:31
ali ce vlasnik planeta rado biti sluga,ako ima dobrih aspekata a imace teskoca cak i bolesti u suprotnom

ma da... njegov Merkur, Sunce i Mars u mom 6. polju i sad se on kao oseca kao moj sluga? neshto mi to ne pije vodu bash... do dushe, nisam bash sad gledala spekte, ali opet.....

Hajmo jedan konkretan primer.
Sunce, Mesec, Venera, Mars u necijem 1. i 12. polju - kako se oseca vlasnik planete a kako vlasnik polja. (Dakle, ne radi se o stelijumu, nije primer nicije karte, nego onako pojedinacno)

Znam za Mesec u 12. kuci....
Poshto je bio moj Mesec, a njegova 12. kuca, ja sam imala utisak da ne moze da me slaze, ma koliko pokushavao i trudio se, uvek sam znala da li govori istinu. Prochitala sam da on tada ima osecaj da mu "chitam po dushi" i to ga plashi i stvara veliku blokadu koja se bash i ne da prevazici. Uz to, moj Mesec koji je u Vodoliji, i inache nema osecaj pripadnosti i doma, sa njim je dao osecaj kao da sam u svom domu, neshto shto sam ja prvi put u zivotu osetila i shto me dodatno vezalo za njega. A on je, valjda zato shto nije "video" taj moj Mesec, sve vreme tripovao kako hocu samo sexualno da ga iskoristim i shutnem, da ga volim iz sazaljenja i tako to :eek: :(

uglavnom, koliko sam o tome chitala, donese jaku povezanost ali i razlaz jer vlasnik kuce ne moze da prevazidje te svoje blokade.

Chither
26-11-2010, 21:43
Znam za Mesec u 12. kuci....
Poshto je bio moj Mesec, a njegova 12. kuca, ja sam imala utisak da ne moze da me slaze, ma koliko pokushavao i trudio se, uvek sam znala da li govori istinu. Prochitala sam da on tada ima osecaj da mu "chitam po dushi" i to ga plashi i stvara veliku blokadu koja se bash i ne da prevazici. Uz to, moj Mesec koji je u Vodoliji, i inache nema osecaj pripadnosti i doma, sa njim je dao osecaj kao da sam u svom domu, neshto shto sam ja prvi put u zivotu osetila i shto me dodatno vezalo za njega. A on je, valjda zato shto nije "video" taj moj Mesec, sve vreme tripovao kako hocu samo sexualno da ga iskoristim i shutnem, da ga volim iz sazaljenja i tako to :eek: :(
Uh, uh, sve mi je ovo odlicno poznato!
A da li bi onda Venera pruzala ljubav koju vlasnik kuce ne bi video tj prepoznao kao takvu, ili kao sto Pepuu rece, vlasnik Venere drzi ljubav u tajnosti?

thalatte
26-11-2010, 21:51
[quote=andjelikadepeures;228573]ma da... njegov Merkur, Sunce i Mars u mom 6. polju i sad se on kao oseca kao moj sluga? neshto mi to ne pije vodu bash... do dushe, nisam bash sad gledala spekte, ali opet.....
quote]

Ne mora se to tako doslovno shvačati...ali vrlo vjerojatno je on sam i bio u mogučnosti da ti čini razne usluge, ustupke, da ti pomaže, možda u nekim radovima, ili kao izvor novih informacija, ili kao netko ko ti je služio kao tvoja samopotvrda (ne znam kako bi to drugačije rekla)

6.kuća je jest kuća podčinjenih, sluga, suradnika ili zaposlenika koji su ajmo reći ispod nas...
Kao kuća zdravlja...mogao je i na tom polju da ti pomaže, kao liječnik, ili kao netko ko bi te natjerao na zdravije životne navike, prehranu...posjedovao dobar savijet ili informaciju u vezi tvog zdravstvenog stanja...ili jednostavno povoljno djelovao na tvoju psihu
..

Kako 6.kuća nije kuća ljubavi on sa svoje 3 planete u tvojoj 6. kući mogao se osjećati nedostojnim, iscrpljenim, možda mu je kadkad i prošla misao kroz glavu..''zar ja tebi samo radi toga služim''

Chither
26-11-2010, 22:16
Ne znam kakav je raspored ostalih planeta i kuca, ali to zvuci kao da je on tebi pre svega koristan i praktican - mozda opet kazem mozda jer ne znamo ostale polozaje, nije bilo mnogo strasti ili slepe ljubavi nego su racionalni razlozi odlucili da budes sa njim.

ochajna domacica
26-11-2010, 22:19
ali ce vlasnik planeta rado biti sluga,ako ima dobrih aspekata a imace teskoca cak i bolesti u suprotnom

Pa da! Ja se i sada osecam bolesno(kada ga nema), ali nekako ovisno. Prirodno je bilo to sto se vlasniku 6 polja u stvari vladari 7mog nalaze u 6mom. Pritom konjukcije na moje. Prirodno s moje strane je to sto jesam nekog u kome stoji opis Jupitera i Venere, vladara i dispozitora, Jupiter imam u svom 7mom, a Ve u njegovom. Nijednom ne bih odbila "poslusnost" nekome u kome vidim autoritet. To je zaista retkost, a to je i opis mog partnera, Sunce u 7mom. Biti ponizan i biti pokoran VELIKA JE RAZLIKA, A JEDNA JE U OPISU 6POLJA. Moja Ve je inace pred kraj 7mog njegovog, te ako utice na 8, oseaj "vlasnistva"..

andjelikadepeures
26-11-2010, 23:01
Uh, uh, sve mi je ovo odlicno poznato!
A da li bi onda Venera pruzala ljubav koju vlasnik kuce ne bi video tj prepoznao kao takvu, ili kao sto Pepuu rece, vlasnik Venere drzi ljubav u tajnosti?

ma kojoj tajnosti.... nego on imao te svoje tripove, i shta god da sam ja rekla ili uradila, on tumachio naopako...

Ne mora se to tako doslovno shvačati...ali vrlo vjerojatno je on sam i bio u mogučnosti da ti čini razne usluge, ustupke, da ti pomaže, možda u nekim radovima, ili kao izvor novih informacija, ili kao netko ko ti je služio kao tvoja samopotvrda (ne znam kako bi to drugačije rekla)

on to jeste u mogucnosti, ali ja nikad nishta nisam trazila od njega niti mi je chinio bilo kakve usluge.

6.kuća je jest kuća podčinjenih, sluga, suradnika ili zaposlenika koji su ajmo reći ispod nas...
Kao kuća zdravlja...mogao je i na tom polju da ti pomaže, kao liječnik, ili kao netko ko bi te natjerao na zdravije životne navike, prehranu...posjedovao dobar savijet ili informaciju u vezi tvog zdravstvenog stanja...ili jednostavno povoljno djelovao na tvoju psihu
..

mojoj psihi je prvo doneo raspad sistema i emocija, a onda novi pogled na svet... neshto kao duhovni uchitelj... okrenuo mi svet naopachke, razbucao sve moje zivotne i moralne postulate...

Kako 6.kuća nije kuća ljubavi on sa svoje 3 planete u tvojoj 6. kući mogao se osjećati nedostojnim, iscrpljenim, možda mu je kadkad i prošla misao kroz glavu..''zar ja tebi samo radi toga služim''

mozda mu je trenutno povredjena sujeta, ali je sam tako postavio stvari, ja sam se samo drzala njegovih uputstava i dogovora, al' mu se to nije mozda svidelo...

Ne znam kakav je raspored ostalih planeta i kuca, ali to zvuci kao da je on tebi pre svega koristan i praktican - mozda opet kazem mozda jer ne znamo ostale polozaje, nije bilo mnogo strasti ili slepe ljubavi nego su racionalni razlozi odlucili da budes sa njim.

koristan i praktichan? pa bash i nije....
mada iskreno, imm utisak da bih od njega mogla da zatrazim shta god ( a da nije vezano za emocije i sl. ) i da bi dao sve od sebe da mi ispuni zelju ili hir. i mislim da, bez obzira na sve nashe nesuglasice, jako poshtuje to shto nikad nishta nisam zahtevala, trazila i sl. iako znamo da ima dovoljno moci da mi sve servira na tacni. a strast je buknula pre nego shto sam uopste znala i ko je i shta je i bilo shta drugo.

evo sinastrije, pa pogledaj da l' ima chega zanimljivog i da l' se on stvarno oseca kao moj sluga.

http://img340.imageshack.us/img340/4377/sinastrija.jpg

ovan-skorpija
26-11-2010, 23:28
andjelikadepeures
Mislim da on unosi nemir u tvoju svakodnevicu i da te stalno tera da radis. Ne u bukvalnom smilu ali da ti imas takav osecaj. Seksulani zivot bi trebao da bude jako dobar. Moguce je da nema postovanje prema onome sta si ti, moze da ti ispuni neke zelje i ostvari neke tvoje planove a takodje moze i da ih porusi. Vase potrebe bi trebalo da budu iste- imate potrbu za neznoscu, dodirom...Ali kao da emotivno ne mozete da se pronadjete.... IMa li istine?

andjelikadepeures
26-11-2010, 23:38
andjelikadepeures
Mislim da on unosi nemir u tvoju svakodnevicu i da te stalno tera da radis. Ne u bukvalnom smilu ali da ti imas takav osecaj.

da... ali ovo smatram pozitivnim, jer me inspirishe da napredujem, znachi, ne da on to trazi od mene, nego prosto ja imam osecaj da tako treba, shto ti reche.

Seksulani zivot bi trebao da bude jako dobar. Moguce je da nema postovanje prema onome sta si ti, moze da ti ispuni neke zelje i ostvari neke tvoje planove a takodje moze i da ih porusi.

to vezano za poshtovanje... pokushava da mi nametne neki svoj sistem vrednosti u medjuljudskim odnosima, za koji on smatra da imam potencijala, a sa kojim se moja sushtina bash i ne slaze.
ali generalno mislim da si u pravu.

Vase potrebe bi trebalo da budu iste- imate potrbu za neznoscu, dodirom...Ali kao da emotivno ne mozete da se pronadjete.... IMa li istine?

da istina je. imam utisak da nashe Venere zele isto, ali nikako da mi to realizujemo do kraja... ili losh tajming, ili okolnosti... uvek neshto fali. a mozda uopshte nemamo potencijala za tako neshto? mada ga ja nekako prirodno i spontano volim, prosto imam ta neka nezna osecanja za njega, shto kod mene nije lako probuditi...

ovan-skorpija
26-11-2010, 23:52
Tvoj i njegov mesec nisu uskladjeni, mislim da je u tome problem. Svako vuce na svoju stranu.On ima emocije, ali ih usmerava prema sebi. Ti si emotivno otovorenija ali bas kao sto kazes , uvek je neki los tajming. Mislim da on takodje "blokira" emocije koje mu ti pruzas tj ne shvata ih na pravi nacin. I pored toga , ti smatras da ste emotivno bliski tj da ste se brzo emotivno zblizili.Sto se tice mogucih svadja- nije lose- ti mozes da budes malo tvrdoglava, a on se u svadji povuce tako da nema previlike agresije. da li sam u pravu...? nesto sam raspolozenena za analizu :)

thalatte
27-11-2010, 00:01
...and off we go! :D

danicaaa
27-11-2010, 00:18
A sta kad je muski mesec u konjukciji sa zenskim suncem, venerom i jupiterom, i kad to sve zensko pada u musko 8mo?
to je taj slucaj http://i49.tinypic.com/30a500i.jpg

ok, to mi sve izgleda mnogo lepo, al sta sa tim kvadratom sunca i meseca kod njega? samim tim i kvadrat na zensko sunce?
jel to neki njegov problem odbijanja il straha od osnivanja porodice (mesec u biku)?

selena
27-11-2010, 00:33
ja koja sam uvijek imala neke bolesne sinastrije sad prvi put imam jednu za koju nemam pojma kako tumačiti...
nema plutona ,nema saturna koji bi me povređivali....ima samo njegov mars u mojoj 12 kući i to me zbunjuje..
ono što me zavelo je njegovo sunce koje pada u moju 5 kuću i odatle trigonem ljubi moj mjesec i sekstilom moju lavovsku veneru ..
njegova 5 upada u moju prvu...
santijen mi je rekla da ovo s mojim mjesecem na njegovom MC-u nije ok jer on traži mamu-ja to baš nebi bila iako sam starija od njega:D :D

http://i56.tinypic.com/34h98o0.jpg -sinastrija

ovan-skorpija
27-11-2010, 00:57
Mars u 12 moze da donese da te on ponekad psihicki uznemirava, da te unervozi. tu je i venera pa moze da bude problem da ti on otovoreno pokaze ono sto oseca. Ono sto je lepo je to sto se ti pored njega osecas dobro i to sto on zeli da ti udovolji iako ga tvoj satrun malo blokira. To sto je mesec u njegovoj 10 moze da bdue da on ima utisak da ga ne postujes dovoljno....

cvetak
27-11-2010, 01:09
ah a ja se pitam sto se mlatretiram u jednom odnosu, kad moj stelijum Me,Ju, PL i Ve u njegovoj XII a njegov Mo i Ve u mom VIII, osudjeno na propast

Chither
27-11-2010, 01:13
A ja se ponadala da cemo ovde teoretski objasniti polozaje planeta u kucama pa onda preci na kombinacije...ali ne vredi...

thalatte
27-11-2010, 01:28
Teška misija....:D

marijana...što bi rekla svojim riječima...za ove planete o kojima smo govorili u 1. kući partnera? :)

Ovako ja razmišljam....ako je ASC - ja...ono što ja jesam, ajmo reč BIk...znači htjela ne htjela Bikovske sam prirode....pa iz toga proizlazi da svaka ta partnerova planeta koja upada u moje 1.polje ....polje ja....će meni biti razumljiva....lako ću moći shvatiti i prihvatiti njenu prirodu...ajmo sad iz ovoga dalje priču :)

ovan-skorpija
27-11-2010, 01:33
NPr Sunce u prvoj kuci, tj da njegovo sunce padne u tvoju prvu kucu u biku- to ce znaciti- da se ti pored njega osecas dobro, da se pored njega osecas najbolje :) To sunce u necijoj drugoj bi znacilo da taj cije je sunce daje sigurnost vlasniku 2, kuce . Ili mu mozda daje i novac- sto ne mora da bude lose. Moze li ovako?? :)

cvetak
27-11-2010, 01:33
ah evo da ne promasim promasenu temu :D

ako je venera u kojukciji sa asc vlasnik asc se raduje, prija mu nacin na koji ga Ve voli (a ja to nikad dozivela, msilim da je moj asc). ali svakako dobar polozaj

ovan-skorpija
27-11-2010, 01:36
Ako venera pada na asc neke osobe, onda vlasnik venere mili da je ta osoba lepa:)

Chither
27-11-2010, 01:37
Mene mnogo buni ta prva kuca, jer teoretski to je i fizicki izgled, to je i stav, i maska koju imamo ka svetu...pa sa te teoretske strane ne umem da uklopim, osmislim koji je uticaj.
Prakticno, kroz primere gledano, moja prva kuca je bas velika. Ribe su ukljestene, a malo riba poznajem, ali sve muske ribe koje poznajem dozivaljavam nekako blisko, iako intelektualnog razumevanja bas mnogo i nema. Mozda je kljuc u toj mojoj vodoliji na asc-u, pa ih vidim kao prijatelje, sto ti kazes prihvatam bez problema njihovu prirodu iako slicnosti ni malo nemamo. Mozda je to Sunce u prvoj?! Prihvatanje i postovanje pre svega, bez obzira na slaganje. Eto ja bih tako definisala (gledano kroz par licnih primera - jedna vodolija, tri ribe i jedan ovan - svi sa Suncem u mojoj prvoj kuci).

ovan-skorpija
27-11-2010, 01:41
Ti ces se osecati dobro i pored vodolija i pored riba, oni cine da si bolja. To moze da vazi za sve odnose . Ne samo musko- zenske. Naravno za dobar uporedni mogo toga treba jos, ja mislim, jer svaka veza ima mnogo slojeva...

Santijen
27-11-2010, 01:49
smatra se da planete koje padaju u kuce deluju slicno kao i tranziti tih planeta po kucama samo sto se to ovaj put svodi na osobni nivo i deluje dokle i veza mada u izvesnim kontaktima moze i da deluje i posle toga...vazno je takodje kao i kod natalne karte gde pada planeta dal na pocetak ili kraj kuce...kao i kod natalne karte planete koje padaju oko uglova su njaizrazenije...i postoji jos dilema koji sistem kuca se pokazao kao najbolji u uporednim horoskopima..

thalatte
27-11-2010, 01:50
Mozda je to Sunce u prvoj?! Prihvatanje i postovanje pre svega, bez obzira na slaganje. Eto ja bih tako definisala (gledano kroz par licnih primera - jedna vodolija, tri ribe i jedan ovan - svi sa Suncem u mojoj prvoj kuci).

Pa slažem se i kod mene bi bilo tako...

((Vrlo vjerojatno se situacija mijenja kada je u pitanju i umetnuti znak, koji nam je još uvijek dosta velika misterija....dal se on otključava, dal je to ono što moramo osvjestiti, dal je djelovanje tog znaka oslabljeno...neki čak kažu da je i dominantno...u svakom slučaju je prikriveno bez obzira na 1.kuću...))

Ako je Venera kako volimo...onda nečija Venera u mojoj 1.-oj kuči svakako bi značila da je meni ''blizak taj način voljenja''...ona je planeta i uživanja, estetike, blagostanja, hedonizma...i poprilično je jasno da meni će vjerojatno biti prijatno da mi ta simbolika aktivira 1.polje (ovdije govorimo samo o planetama i poljima...za krajnji zaključak je bitan podatak i kakva je ta venera ...kako je ona aspektirana u partnerovoj karti...ako je to jedna izubijana venera, loše postavljena, teško da če ona onda meni donjeti potpuno zadovoljstvo i da čemo se razumijeti...u izvjesnoj mjeri hoćemo, ali biti će i onih stvari koje i nisu tako dobre a utjecat će direktno na mene, jer je to moje osobno polje-ja..al zadržimo se samo planeta-kuća)

Ajmo Mars...mars će sigurno izazvati privlačnost i strasti...ali to je planeta malefik i zapravo nije dobro kada se nađe u 1.polju...Mars je krvnik, nasilnik...1.polje-Ja osobno...koga Mars povređuje ...mene moje tijelo...tako bi trebalo biti

Kako će se osjećati vlasnik Marsa u 1.polju partnera?

thalatte
27-11-2010, 01:55
smatra se da planete koje padaju u kuce deluju slicno kao i tranziti tih planeta po kucama samo sto se to ovaj put svodi na osobni nivo i deluje dokle i veza mada u izvesnim kontaktima moze i da deluje i posle toga...vazno je takodje kao i kod natalne karte gde pada planeta dal na pocetak ili kraj kuce...kao i kod natalne karte planete koje padaju oko uglova su njaizrazenije...i postoji jos dilema koji sistem kuca se pokazao kao najbolji u uporednim horoskopima..

Ovo je vrlo važno također...i uzbudljivo za istraživanje :)

U astralnim vezama ima dobro objašnjen ovaj način gledanja (planeta kao tranzit)

Santijen
27-11-2010, 02:02
mars u prvoj...hmmm puno fizicke privlacnosti naravno , puno podsticaja osobi od strane marsa..ponekad i rivalstvo pozitivno takmicenje ali u losim aspektima marsa..svadje ali i tuce...posebno je opasno ako mars lose aspektovan a pogotovo u nasilnim znacima pada na sam Ac ...mnoge zrtve partnera imaju upravo loseg marsa na svom ac (ne uzimajte ovo bas bukvalno kao i kod natalne potrebno je jos dosta stvari da se poklopi)

thalatte
27-11-2010, 02:12
Da..a stvarno dosta cesto sam u sinastriji sretala da voli taj MARsic da se ubaci u to prvo polje..

Da li mislite da Mars se osjeca nadmocno u partnerovom 1.polju? Da dobiva snagu, ali isto tako i zelju za vladanjem i dominiranjem...
1.kuca-Ovan, mars je tu zapravo dosao na svoje..

ovan-skorpija
27-11-2010, 12:22
Pa ne bih vise da diskutujem (iako imam iskustva i zelim da to podelim sa vama) jer vidim da svi kuliraju moje postove, a to nije bas lepo .....
pozdrav

jellenajeca
27-11-2010, 12:46
inace, ovo je jako lepo Alea opisala(prenela primerom) na nekom dr.sajtu.
Druge komplikacije stvara to sto je njegov vladar Asc.kod mene u 5oj, vladar DC.u mojoj 7moj. Moj vladar u Asc.u njegovoj 5, a DC na sam kraj 7mog. Najegzaktniji aspekti su upravo konjukcija moj vladara Asc.na njegovom Mesecu. I njegov vladar 7mog(3vladara:Mars, Pluton, Jupiter) Jupiter na mom Suncu, te me on stvarno mesa za "poslovnog" partnera, ja njega za "ljubav svog zivota", vladar 9og mi je Jupiter u 7mom. Te mukama nikad kraja! I mnogo pre nego sto sam se upoznala s njegovim planetarnim pozicijama, pitao me je sta je to sto mi se svidja kod njega. A ja sam mu samo rekla istinu(ne znajuci za njegovo So u mom 5): "zaljubim se svaki put kada te vidim"..konkretno, ponovila tadasnje gestove i neke predjasnje, ali uvek se pojavi nesto novo. Sve u svemu, ovo sto sada pisem a nisam tamo negde s njim, pokazuje da se teorije grade, a zivot zivi..van, s nekim, pa cak se i teorije grade s nekim, razvija se odnos. Ovde su samo teorije, slabljenje sopstvenih zivaca ali i mogucnost da te neko osvesti ili ti nekog,pa mu pomognes. :)

Nisam sigurna ali mislim da imam slicnu situaciju, bar po pitanju kuca? Moja peta na njegovom ASC, a moj DSC na njegovoj cetvrtoj...Moj mesece cvor na uranu i suncu, a moja karma na njegovom mesecevom cvoru...Moj ASC na njegovom MC...I ja se zaljubim u njega svaki put kad ga vidim, a mislim da on mene dozivljava samo kao ''poslovnog partnera''.

cvetak
27-11-2010, 12:50
Pa ne bih vise da diskutujem (iako imam iskustva i zelim da to podelim sa vama) jer vidim da svi kuliraju moje postove, a to nije bas lepo .....
pozdrav

draga nemoj da se vredjas, isprati malo i ostale teme videces da se ne komentarise svaki post, kad se neko prepozna ili misli suprotno ili ima drugacija iskustva tad obicno odgovara na tvoj. Ovo je prilicno divan forum, tako da slobodno pisi i uzivaj u druzenu.

Evo da ne mislis da ne citamo tvoje postove, slazem se i ja da vlasnik Asc misli da je za osobu cija je Ve u njegovoj I kuci lepa. Da te pitam a sta ako Ve pada u XII kucu a pravi konjukciju na Asc? Da li isto mislida je lepa ali krije?

ovan-skorpija
27-11-2010, 12:56
Pa mislim da svaka planeta koja je na 10 stepeni od ascedenta , sa bilo koje strane, onda se smatra da je u prvoj kuci. To vazi i za natal a vazi i za sinastriju. A mislim da bi venera u 12 necijoj kuci znacila da on skriva ono sto oseca prema njoj, ne mora biti iz lose namere, vec da vlasnik ascedenta ne zna tacno sta vlasnik venere oseca. E sad, cvetak ti vidi u kom se opisu vise pronalazis :)
A sta mislis tj mislite sta jupiter znaci po kucama u sinastriji ?

Chither
27-11-2010, 13:28
draga nemoj da se vredjas, isprati malo i ostale teme videces da se ne komentarise svaki post, kad se neko prepozna ili misli suprotno ili ima drugacija iskustva tad obicno odgovara na tvoj. Ovo je prilicno divan forum, tako da slobodno pisi i uzivaj u druzenu.

Evo da ne mislis da ne citamo tvoje postove, slazem se i ja da vlasnik Asc misli da je za osobu cija je Ve u njegovoj I kuci lepa. Da te pitam a sta ako Ve pada u XII kucu a pravi konjukciju na Asc? Da li isto mislida je lepa ali krije?

Ovan-skorpija, tvoji postovi su mi super jer pises bas konkretno bez uvijanja i okolisanja i molim te nastavi da komentarises!
Zbunjena sam, pa zato preskacem i ne komentarisem svaki post. Ti na prethodnoj strani rece da vlasnik Venere vidi vlasnika Asc-a kao lepog - sto mi je logicno, jer je asc izgled pa se Venera zaljubljuje u izgled, a sad Cvetak napisa obratno? Shodno tome rekla bih da vlasnik Venere potajno (krisom cak i sam od sebe) zeli vlasnika Asc-a, a da vlasnik asc-a to donekle i oseca mada nije u to siguran - pa sto je blize asc-u to je i privlacnost veca. (Konkretan primer : moj najbolji drug ima Veneru u mojoj 12. kuci - nisam ni pomisljala na to da bi mogao da me zeli fizicki, da me gleda kao zenu uopste, a ispostavilo se da me i te kako gleda, ali bezi od toga - to je fazon zelim te ali necu da te imam jer ne smem da te imam).

danicaaa
27-11-2010, 13:44
Moj je jedan prijatelj imao mesec u mom 12tom i bio je lud za mnom! To sam tek kasnije otkrila. Mislim da planete u 12tom i 8mom cine da ljudi odlepljuju, opsesivno. - i to vlasnici planeta! U 12tom potajno, a u 8mom opsesivno.

Moj muz sada ima mesec na mom ascedentu, a mesec mu je vladar 7, i sigurno je on taj koji mene vidi kao idelanu zenu. (u meni (fizicki) je prepoznao pravu zenu) :)

Chither
27-11-2010, 13:56
A sta mislis tj mislite sta jupiter znaci po kucama u sinastriji ?

Mislim da nam vlasnik Jupietra siri svest o znacaju kuce u koju pada.

ovan-skorpija
27-11-2010, 14:02
Prvo, hvala marijana511:)
Evo ovako, moja logika, a mislim da je ispravno. necija venera kada se nadje u partnerovoj prvoj znaci da venera voli neciji izgled. tj da vlasnik venere voli kako ta osoba izgleda. npr kod tebe svako ko ima veneru u ribama ili u vodoliji smatra za tebe da si lepa. Ne mora biti muskarac vec uopsteno receno jer znamo da se sinastrija moze raditi za bilo koje dvoje ljudi.
Sto se tice venere u 12, moram ti reci da je tvoj prijatelj zagrejan za tebe :) jer njegova venera pada u tvoju 12 kucu, znaci on masta o tebi ali krije to jer je u pitanju 12 kuca.... pa posto ti znas astrologiju, ne moze da ti lagi ili da kaze da nije :)
sta mislite o jupiteru po kucama u sinastriji?

Chither
27-11-2010, 14:27
Prvo, hvala marijana511:)
Evo ovako, moja logika, a mislim da je ispravno. necija venera kada se nadje u partnerovoj prvoj znaci da venera voli neciji izgled. tj da vlasnik venere voli kako ta osoba izgleda. npr kod tebe svako ko ima veneru u ribama ili u vodoliji smatra za tebe da si lepa. Ne mora biti muskarac vec uopsteno receno jer znamo da se sinastrija moze raditi za bilo koje dvoje ljudi.
Sto se tice venere u 12, moram ti reci da je tvoj prijatelj zagrejan za tebe :) jer njegova venera pada u tvoju 12 kucu, znaci on masta o tebi ali krije to jer je u pitanju 12 kuca.... pa posto ti znas astrologiju, ne moze da ti lagi ili da kaze da nije :)
sta mislite o jupiteru po kucama u sinastriji?

Eh, ali moj prijatelj ne zna da mu je moj Mesec "iza ledja" (u njegovoj 12-oj :) ) No manimo se njega, znaci ipak je zakljucak da se Veneri svidja ASC.
A taj Jupiter za kog pitas...najlogicnije bi bilo da nam kao sto vec rekoh siri svest o znacaju neke kuce ili nam prosto siri vidike na tom polju. Pa tako veliki broj mojih prijatelja ima Jupiter bas u mojoj 11 kuci. Mogao bi da bude i "pomoc" - ako recimo pada u X polje, osoba koja nam pomaze u razvoju karijere.

thalatte
27-11-2010, 14:29
Vlasniku Asc je Venera lepa...

Što će misliti vlasnik Venere o vlasniku Asc-a...moramo gledati Asc vlasnika Venere...nadam se da nisam previše zakoplicirala

Chither
27-11-2010, 14:38
Jao Boze, hocemo li se ikada rasplesti?!?!
Cekaj Pepu, molim te, ako sad ne ukapiram napokon dizem ruke. Asc je nas izgled, nas stav, nase ponasanje, predstavljanje spoljnom svetu, a Venera je ono sto volimo, kako volimo i sl. I onda mi sva logika ide u smeru da ako moja Ve pada u necije prvo polje, onda je to ono sto moja Venera voli, ono sto se mojoj Veneri svidja, a vlasnik prvog polja se pod uticajem moje Venere oseca lepo, pozeljno, zavodljivo...
I nikako ne kapiram kako moze da bude obrnuto? Molim te objasni mi.

danicaaa
27-11-2010, 14:39
Vlasniku Asc je Venera lepa...

Što će misliti vlasnik Venere o vlasniku Asc-a...moramo gledati Asc vlasnika Venere...nadam se da nisam previše zakoplicirala

Vlasniku venere je asc lep!

ovan-skorpija
27-11-2010, 14:41
PA tvoj mesec njemu iza ledja tj u 12 znaci da ti mozes njega da zbunis, da ti budis u njemu neke emocije kojih se on stidi ili nesto slicno :)
Pa da zakljucak je
venera u 1=
venera (voli) fizicki izgled te osobe (asc)
Mozda bi jupiter stvarno mogao da siri tematiku tog polja... ali ne znam da li je to uvek pozitivno?
Ma najgore je kad saturn kvadrira licne planete onog drugog, to provereno znam, dzabe svi sekstili i trigoni, taj saturn u kvadratu moze zaista da uporpasti.

thalatte
27-11-2010, 14:43
Mi smo ASC i mi volimo sve ljude čije planete prave dobre aspekte na nas na naš ASC

Vlasnik Venere će znat pokazati ljubav vlasniku ASC...to je aspekt poljubaca...

Edit: ovako...da ne polemiziramo bezveze...VE0ASC je predivan ljubavni aspekt...kao što sam rekla aspekt poljubaca Venera ljubi Asc i to u doslovnom smislu...ali što se tiče sviđanja , stoji ova teorija da gledamo ASC i koje partnerove planete rade dobar aspekt prema našem ASC-u

Majana
27-11-2010, 15:03
Bio je jedan tip koji me je užasno privlačio, i sada kada se setim...on je mene doživljavao više prijateljski, tj previše se brinuo za mene i izuzetno pažljiv, divan.
Nego, pogledam danas sinastriju i moj Mars je egz na njegovom Asc - ko tu koga sexualno privlači? I ostale planete su se poklopile ali ovo mi je bilo upečatljivo.

thalatte
27-11-2010, 15:11
Pa mislim obostrano kada se radi o tim konjukcijam dolazi do mješanja...vjerujem da je tu bilo obostrane napetosti koja je za njega možda bila too much...al svejedno mu je predstavljala svojevrstan izazov...

Mars je akcija, sex...to je znak da bi tu ti bila inicijator, a on je u određenom trenutku mogao se osjećati previše pod pritiskom...
A za ovu brižnost i pažnju moguće da je bio odgovaran neki drugi aspekt

ovan-skorpija
27-11-2010, 15:12
Tvoj mars u njegovoj 1 moze da znaci da ti njega pokreces na inicijativu...za seksulano privlacenje mora da bude kontakt venera - mars.
A sta mislite o cvorovoma u sinastriji ? a o fortuni i hironu ?

egerija
27-11-2010, 15:13
Oduvek sam se pitala zasto ova tema nema puno odgovora, ali evo krenulo je.
Majana, pa zar Ma na Asc ne predstavlja potencijalnog ubicu? Mislim tvoj Ma na njegovom Asc... :D No, salu na stranu ovde bi ti njega trebalo da privlacis seksualno jer se on bukvalno zalepio za tebe, ali mislim da su presudni drugi aspekti da bi se otklonila sumnja u vezi ubistva :eek:

egerija
27-11-2010, 15:18
Koliko ja znam osa 6/12 je osa 7/1 iz prethodnog zivota, zar ne?
Moja Ve je u njegovom 12 polju (znaci u mom prvom iz prethodnog zivota), a i mom 12 sto ukazuje na ljubav iz prethodnog zivota, a njegova Ve je u mom VI dakle VII iz prethodnog zivota+Ve mu je retro, opet ljubav iz prethodnog zivota.
Zao mi je sto ne pricam cisto teoretski, ali previse mi je interesantna ova podudarnost kuca i planeta da ne mogu da odolim.

thalatte
27-11-2010, 15:19
Tvoj mars u njegovoj 1 moze da znaci da ti njega pokreces na inicijativu...za seksulano privlacenje mora da bude kontakt venera - mars.
A sta mislite o cvorovoma u sinastriji ? a o fortuni i hironu ?

Hiron mi je zanimljiv...nisam ga previše pratila u drugim sinastrijama....ali meni je jednom doslovno nećiji hiron na mom ASC donjeo ozdravljenje...ne fizičko već ljubavno ;) to sam već spominjala...čovjek me preko noći ozdravio od slomljenog srca :D i inače iako nismo zajedno ili nešto...svaki puta kada se kontaktiramo se osjećam fino...kao ljek za dušu mi je...

Čvorovi...bitni..gledala bi konjukcije sa planetama....ali moram napomenuti...da ako netko ima SMČ u konjukciji sa nečijom VE ...to nije dokaz da će to dvoje ljudi se 100% spetljati ( dosta puta na forumu se odma zaključi da je to sudbina i da mora biti , a ja kažem treba puno više pokazatelja od tog jednog aspekta da bi se nešto i desilo...)

ovan-skorpija
27-11-2010, 15:26
Pa da, treba dosta toga da se poklopi....a opet ne moze da se dobije idealna sinastrija nikad. Hiron moze da bude da nas ta osoba necemu uci - u zavisnosti gde on pade. MOze da nam da lekciju za kasnije. Mada mislim da hiron nije dobar u konjukciji npr sa venerom ii sa mesecom. Cvorovi su bitni, i ja tako mislim ali bolje je SMČ sa venerom nego JMČ sa venerom...SMČ sa venerom bi trebalo da bude vleika ljubav....

Majana
27-11-2010, 15:33
Bilo je tu hemije itekako dobre, slažem se da sam ja inicijator bila. Ali ja i sada kada ga vidim ne mogu dva dana da dodjem sebi. Haha, ubica? Pa bila bih jer me je užasno nervirao u nekim stvarima, ali s druge strane mi smo znali po 10-ak sati svakodnevno da pričamo neprestano i tako par meseci, medjutim na moju bračnu sreću, to je prestalo. Ja sam ga naučila mnogo čemu pa je verovatno taj odnos bio karmički.
Njegov Smc u konjunkciji sa m.Mo0Ju, moja Ve u nj.1, nj.Venera i Jupiter u mom 5, So90SO

Santijen
27-11-2010, 16:04
Venera na ASC ili u 1. kuci druge osobe, daje stalnu potrebu za fizickim kontaktom i govori o zaljubljenosti.Vlasnik ASC oseca vlasnika venere lepim i biva njemu privucen, dok je vlasnik venere jos vise fasciniran drugom osobom, sa stalnom potrebom da je ljubi dodiruje...Odlican znak za vezu i ljubav.Jaka bliskost na fizickom nivou.

Mars natusa u 1. kuci partnera govori o jakoj fizickoj privlacnosti, ali i mnogo svadja.Vlasnik marsa vuce drugu osobu u svadju i cini je ljutom.Osoba u cijoj je kuci mars oseca se napadnuto i ugrozeno, pa ima potrebu da se brani.

imsiragic

danicaaa
27-11-2010, 16:05
Cvorovi su bitni, i ja tako mislim ali bolje je SMČ sa venerom nego JMČ sa venerom...SMČ sa venerom bi trebalo da bude vleika ljubav....

meni natalno venera egzakt konj juzni cvor... i ne mislim da je u sinastriji isti taj aspekt los

Chither
27-11-2010, 16:07
Bio je jedan tip koji me je užasno privlačio, i sada kada se setim...on je mene doživljavao više prijateljski, tj previše se brinuo za mene i izuzetno pažljiv, divan.
Nego, pogledam danas sinastriju i moj Mars je egz na njegovom Asc - ko tu koga sexualno privlači? I ostale planete su se poklopile ali ovo mi je bilo upečatljivo.
Ti si njega "napadala", tvoja energija se uliva u njega da tako kazem. A mislim da nije bas najbolji polozaj kada je zenski Mars u muskoj prvoj kuci, jer je Mars ipak muska energija.

Santijen
27-11-2010, 16:10
Prije nego li krenemo usporedjivati dvije natalne karte, treba prvo analizirati sto svaki partner pojedinacno zeli od partnerskog odnosa, kako ga zamislja i koliko su njegove zelje u skladu sa njegovim mogucnostima. Bitno je pogledati i kakav je bio utjecaj njegovih roditelja ili blize okoline na formiranje partnerskog ideala i da li je taj utjecaj bio dobar ili manje dobar ?

Na primjer, ako zena u natalnoj karti ima kvadrat Sunca i Saturna, u nekim slucajevima moze se primjetiti jak, ali ne uvijek i pozitivan utjecaj ocinske figure. Zena moze teziti strogim, dominantnim i emotivno nedostupnim partnerima iz razloga sto je u djetinjstvu imala upravo takav primjer muske energije u svojoj blizini, kroz ocinsku figuru ili nekog drugog muskarca, koji je sudjelovao u njezinom odgoju. Ponekad je moguce da je otac bio cesto odsutan iz kuce, jer se pretjerano posvecivao karijeri, no istovremeno je na taj nacin zapostavio svoje obiteljske duznosti. Zene, koje nemaju izbalansiran muski princip, u svojim odnosima sa suprotnim spolom mogu biti vrlo nesigurne, te pronalaziti teske partnere, koji ih nece istinski razumjeti.

Takodjer je slican slucaj i kad muskarac u svom natalnom horoskopu ima kvadrat Mjeseca i Saturna - majka je mogla biti emotivno hladna, otudjena, ili, ako je i bila njezna i topla, mogla je imati zdravstvenih problema, kao i prevelikih briga, vezanih uz obitelj, zbog kojih se nije mogla u dovoljnoj mjeri posvetiti djetetu, te mu svojim utjecajem pomoci u emotivnom sazrijevanju.

Ovo su samo neki od primjera, koji mogu ukazivati da osoba u ranoj mladosti nije imala dobar uzor, na osnovu kojega je mogla izgraditi pozitivnu sliku energije suprotnog spola, kao i viziju konstruktivnog partnerskog odnosa - pogotovo ako su izmedju majke i oca vladali neprijateljski odnosi, uz puno svadja. No sposoban astrolog nece praviti dramu cak ni kod vrlo teskih aflikcija - nama nije cilj da plasimo svoje klijente mracnim prognozama i da svojim analizama blokiramo moc njihove slobodne volje, vec im trebamo blago i saosjecajno pomoci da osvijeste neke negativne obrasce ponasanja i da ih aktivno pokusaju transformirati u prihvatljivije oblike zivljenja i djelovanja.
Kreshimira Gojanovic

u sinastriji izmedju mene i mog muza njegov mars pada na moj ascd a moj na njegov....kratko jasno ratujemo vise od 20 godina... ___________

Majana
27-11-2010, 17:16
Hvala vam. Biće da je tako, mada je odnos trajao prekratko da krenem u napad :)

ovan-skorpija
27-11-2010, 17:25
Mislim da venera sa južnim čvorom donosi da vlasnik južnog čvora uzima veneri ljubav, a ne daje svoju ljubav za uzvrat.
Tacno je da prvo treba analizirati svaku osobu pojedinacno, sta svako trazi od veze, na sta reaguje , koje su mu potrebe i ocekivanja.
Opet smtram da kad je mesec u skladnim odnosima sa drugim mesecom, dto moze da funkcionise. Izuzev ako saturn ne kvadrira nesto od licnih planeta....

Santijen
27-11-2010, 17:31
Buduci da je mesec specifican po tome sto on oseca, ali njega tesko neko moze da oseti(za razliku od venere), uporedna pozicija meseca po kucama u ljubavnim odnosima bitna je samo ako mesec zauzima prvu, cetvrtu, petu, sedmu ili dvanaestu kucu partnera.U pitanju su dakle, sve vodene kuce, jer se mesec kroz njih jako povezuje, kao i prva(sama licnost), sedma(veza, odnos), i peta kuca(ljubav).

Mesec jedne osobe u 1. kuci druge osobe govori o privlacnoti i bliskosti koju oseca vlasnik meseca, narocito ako je vrlo blizu ascendenta.
Mesec u 4. kuci privlaci i govori o sposobnosti za bliskost i zajednicki zivot.Dobro za porodicni zivot.
Mesec u 5. kuci se takodje raduje jer ovu osobu oseca zabavnom i lepom, pa je to vrlo privlaci.
Mesec u 7.kuci ukazuje na bliskost, mozda i vise nego polozaj u 1. kuci.Osoba koja je vlasnik meseca prirodno se oseca kao partner ove osobe.
Mesec u 8. kuci ukazuje na seksualnu privlacnost vlasnika meseca, ali ovo je dosta losa pozicija jer dovodi do svadja.
Mesec u 12. kuci moze govoriti o bliskosti, narocito ako se nalazi u znaku gde je ASC druge osobe, jer tada mesec oseca vladara tog znaka i preko njega i bliskost drugoj osobi.Ukoliko nije u istom znaku, slabije se oseca, ali moze opisati telepatsku povezanost i sposobnost vlasnika meseca da oseca podsvest druge osobe.

Ostali polozaji meseca ne ukazuju na bliskost i emotivnu povezanost, te nisu mnogo relevantni za emotivne odnose.

-Astralne veze-

ovan-skorpija
27-11-2010, 17:39
Ne bih se slozila sa konstatacijom da mesec u 8 kuci nekoga ukazuje na seksulanu privlacnost jer mesec nema veze sa seksom. Tvrdanj u vezi meseca u 12 stoji a negativne karakteristike ove pozicije mogy da budu da vlasnik meseca uznemirava psihu onoga cija je 12.-ta kuca. Znamo da je mesec jako nestabilan i promnljiv a u ugaonim kucama , u musko zenskim odnosima znaci zblizavanje , izuzev mozda kada je u 10 kuci druge osobe, pa je prica drugacija...

Santijen
27-11-2010, 17:43
imas pravo na neki nacin ...ali sigurno ukazuje na duboka osecanja a lose aspektovan na ona negativna...ovo je cesto odnos sve ili nista...mozda ukazuje i na materijalnu stranu veze ili nasledje...

Chither
27-11-2010, 18:35
Znamo da je mesec jako nestabilan i promnljiv a u ugaonim kucama , u musko zenskim odnosima znaci zblizavanje , izuzev mozda kada je u 10 kuci druge osobe, pa je prica drugacija...
Objasni molim te...sta se desava u X?

ovan-skorpija
27-11-2010, 19:25
Mesec u necijoj 10 kuci bi trebalo da znaci da vlasnik meseca "uznemiruje" pozicijy vlasnika 10 kuce, da nema postovanj i da ne saoseca sa onim u cemu se vlasnik 10 ostvario. Moze biti da se ne slaze sa njegovim cljevima i da to posmatraju na drugi nacin. Jos da se nadovezem na mesec u 8- moze da bude i da vlasnik meseca uzima novac vlasniku 8 kuce....
samo razmisljma sta cemo sa neptunom, plutonom? MOzda nemaju tako veliki uticaj jer su daleko?

Santijen
27-11-2010, 19:33
ovo sto si navela mislim da ce se pre odnositi na lose aspektovan mesec . a obratno ako je mesec dobro polozen..tj partner ce instiktivno osecati i podrzati zivotna stremljnja, uspeh i imidz partnera, pozitivne sugestije saveti i mozda cak i roditeljski stav...

Chither
27-11-2010, 19:35
samo razmisljma sta cemo sa neptunom, plutonom? MOzda nemaju tako veliki uticaj jer su daleko?

Zahvaljujem :)
A za Neptun i Pluton mislim da su vazni samo ako u samom natalu prave neki vazan aspekt sa brzim planetama, pa nije isto ako samo Mesec pada u neciju recimo V kucu i ako pada bliska konjukcija Meseca i Neptuna u neciju V kucu... ali Neptun sam za sebe bez znacajnijih aspekata...ne bih rekla da je vazan. Moja logika.

ovan-skorpija
27-11-2010, 19:36
Pa moze ali mesec je uvek neki nemir i promenljivost.... Unosi nemir...

ochajna domacica
27-11-2010, 20:11
Venera na ASC ili u 1. kuci druge osobe, daje stalnu potrebu za fizickim kontaktom i govori o zaljubljenosti.Vlasnik ASC oseca vlasnika venere lepim i biva njemu privucen, dok je vlasnik venere jos vise fasciniran drugom osobom, sa stalnom potrebom da je ljubi dodiruje...Odlican znak za vezu i ljubav.Jaka bliskost na fizickom nivou.

Vlasnik Venere je imao takvu potrebu samo sto nije bio u mogucnosti da je realizuje tako kako pise, pa meni cak i malo neukusno. O tome "stalno" govori i vecito drustvo i nikada sami, retko..I uvek je on meni prvi prilazio - ASC. Mislim da i sada kada bi se sreli.
Inace za sebe ne smatram da sam lepa. Ali on je kao dekcic sa filmova. :)

meni natalno venera egzakt konj juzni cvor... i ne mislim da je u sinastriji isti taj aspekt losNE bih se slozila sa time, pa makar ta konjukcija u sinatriji bila aspektovana dobrim/benefikom - i to, dobro polozenim!
Onako kako sam iskusila, tako su i moji poznanici. Cak osoba koja u svom natalu ima natalno Ve0JMC, pa muska dodje tu, iako Ve0Ve govore o istim smerovima, postovanjem kvaliteta, ukusa..davanje-primanje dovodi u disharmoniju, a ako jedna osoba sama po sebi to ne zeli u svom zivotu :rolleyes:

Mislim da venera sa južnim čvorom donosi da vlasnik južnog čvora uzima veneri ljubav, a ne daje svoju ljubav za uzvrat.
Ispravno bih rekla! Iako sam se kratko zadrzala u tom odnosu, nisam uzimala razume se nista(pod materijalno), niti dobijala, odbijala sam! Ali time pokazujem i da ljubav koja mi se nudi, nie TO TO! ;)
Mozda zato sto ja kao osoba(a ovde JMC), inace kada dajem dajem bez rezerve, uslovaljavanja i cenzure..te se lako moze znati koga volim!
Dalje su ralzike u ukusima, pa samim tim ono sto Venera JMC-u nudi, van je njenog ukusa (ne)morala..ali to su neki drugi aspekti, koji uslovaljavaju JMC da ne ostaje tu sa tom osobom!
Uvek je dobro kada prodje bez agresije.

Santijen
27-11-2010, 20:28
Pa moze ali mesec je uvek neki nemir i promenljivost.... Unosi nemir...

ne bi se slozila...za nemir je zaduzen uran..mesec mozda na uspone i padove promenjljivost, mesec oznacava nacin na koji analizirana licnost uzvraca drugima, kolicina osecanja koju je osoba spremna tj sposobna da unese u odnos

ovan-skorpija
27-11-2010, 21:05
Uran je tajfun, promena koja ne moze da se predvidi, konstantni stres. Mesec je emotivni kapacitet, to je tacno, u natalu on je jako vazan ali sada pricamo o uporednim odnosima... Dobro, sve u svemu, svaka planeta , pa i aspket ima svoje i dobre i lose strane...

ochajna domacica
27-11-2010, 21:10
Jos da se nadovezem na mesec u 8- moze da bude i da vlasnik meseca uzima novac vlasniku 8 kuce....
I ovo sam iskusila, s tim sto je meni Uran na samom pocetku 8-mog gde su padala cak 2 muska Meseca.
Da, mislim da se osoba uznemiri u mom prisustvu.
Sto se tice novca, decko(deckic, mamino detence) je uzimalo novac od svih. Pa tako i od mene. Bilo da kupujem nesto svakodnevno od namrinica a on sa mnom, niti trazim da mi pomogne da popakujem, a jos manje da kada kasirka vraca MOJ KUSUR, da ga on STRPA nonsalanse u SVOJ DZEP. I tako 2 godine. ..:D
Sto se tice drugog prekratko je trajalo(onaj sa Ve na mom JMC) ali i kod njega vidim da postoji isti taj ne-ukus. Pozvao me je na prepad da izadjem da odemo kod njegove sestre(koja se nedavno porodila), a USPUT bio joj je rodjendan, sto nisam znala, i kupio joj je: cokoladu! Pritom ne radi se o NEMANJU NOVCA.

Aral
27-11-2010, 21:51
Bilo da kupujem nesto svakodnevno od namrinica a on sa mnom, niti trazim da mi pomogne da popakujem, a jos manje da kada kasirka vraca MOJ KUSUR, da ga on STRPA nonsalanse u SVOJ DZEP. I tako 2 godine. ..:D

bravo za čelične živce :3smilie_haendehoch:

ochajna domacica
27-11-2010, 23:00
bravo za čelične živce :3smilie_haendehoch:Neko rece gore da je Uran u ovom slucaju TAJFUN. Mozes misliti :rolleyes:

aldebaran
27-11-2010, 23:21
Ono što mogu reći o planetama u prvom polju je da sam imala slučaj gdje je moj smč na njegovom asc i Ne u njegovom prvom a njegov jmč je u njegovom prvom tako da su u konjukciji, s druge strane njegova fortuna na mom asc i u moje prvo upadaju njegovi mjesec,pluton i uran.
Godinama smo vezani jedno za drugo i mislim da zbog njegove fortune na mom asc on mene usrećuje i može da mi popravi raspoloženje i kad to nikom drugom ne polazi za rukom. Kako moj smč djeluje na njega a u konjukciji s njegovim jmč? Do sada je odnos nekako takav da uvijek pozitivno utičemo jedno na drugo.
Drugi slučaj je gdje je njegova venera direktno na mom asc i uvijek osjećam s njegove strane ( poznajemo se 5 godina ) pozitivnost i slabost na mene, on je meni isto drag i još nikad me nije iznervirao što je meni nevjerovatno, uvijek uradi i kaže šta treba tako da volim biti u njegovom društvu.
Slažem se sa očajnom domaćicom, nikad nismo bili sami, rijetko se viđamo i nikad ništa se nije desilo.

danicaaa
27-11-2010, 23:30
Ono sto sam nasla kao interesantno u tumacenju sinastrije je to da treba izdvojiti neke znacajne aspekte iz natala jedne osobe i posmatrati ih kroz natal druge osobe. Znaci ako neko ima venera/pluton opoziciju i to pada na partnerov asc / desc, njegove nevolje sa ljubomorom, nesigurnosti i zeljom za posedovanjem direktno ce uticati na identitet partnera i kako ce se partner odnositi prema drugim ljudima.

ochajna domacica
28-11-2010, 20:21
Zasto je ovaj decko i nakon 8god.od kada smo se upoznali ostao naklonjen(mada to i vidim) ali VEZAN za mene? Jel postoji opasnost da neki tranzit opet pokrene bliskiji kontakt, sto ne bih volela. A to bi vodilo opet mojoj finansijksoj propasti. Ne zivimo u istim gradovima. Svako u svom rodnom gradu zivi. Preklapanje kuca je krajnje interesantno: http://img262.imageshack.us/img262/9610/31599071.gif
upoznali smo se prelaskom Plutona na njegov Asc. :D i moju Veneru.

Chither
28-11-2010, 20:28
Idem off ali moram da prokomentarisem, sta se njemu desilo tada????? Pluton na asc-u, opzicija Mesec, kvadrat Sunce??!!! Ti mora da si mu bila jedina svetla tacka u zivotu u tom periodu.

ochajna domacica
28-11-2010, 20:38
Idem off ali moram da prokomentarisem, sta se njemu desilo tada????? Pluton na asc-u, opzicija Mesec, kvadrat Sunce??!!! Ti mora da si mu bila jedina svetla tacka u zivotu u tom periodu.Marijana511, pa on je tada imao 18god. Mislim da je u tom periodu poceo da stvara odluku(za buducnost) da ce pre biti sa nekim koga mozda i ne voli iz srca, nego iz glave! Jel da? :) A s obzirom da smo bliski, to mi je poznato. (dugu vez ima, Mo nema aspekata sa njenim planetama)
I da, cezne za tim da neko ko nije odande odvede ga iz male sredine.

selena
28-11-2010, 22:23
Mars u 12 moze da donese da te on ponekad psihicki uznemirava, da te unervozi. tu je i venera pa moze da bude problem da ti on otovoreno pokaze ono sto oseca. Ono sto je lepo je to sto se ti pored njega osecas dobro i to sto on zeli da ti udovolji iako ga tvoj satrun malo blokira. To sto je mesec u njegovoj 10 moze da bdue da on ima utisak da ga ne postujes dovoljno....

şvaka ti stoji-iako on nema problema da mi iskaže šta osjeća jer ja sam ta koja ga stalno hladi i blokira da mi ne izgori od ljubavi..možda i zbog toga ima utisak da ga ne shvaćam ozbiljno ali to smo otvoreno pričali...
ovaj sam put ja saturn i iako se trudim da ne budem onakva kakvi su bili saturni prema meni jednostavno na kraju ispadam led:mad:
ovaj moj saturn baš dira u njegove osjećaje i drži ih pod kontrolom ...hoću ja to ili ne nekako se na kraju svede sve na to...da se on osjeća povrijeđen,a ja zbunjena...
njegov JMČ je na mom neptunu vladaru 7 kuće pa dobivam potvrdu da je veza blago karmička:D
kod JMČ je ko ono kome dužan?

ovan-skorpija
29-11-2010, 13:10
Selena,
ne vidim u poptisu tvoju sinatriju.
Mislim da juzni cvor vise radi na nekoj od licnih planeta, i da se tu vidi ko je kome sta i sta moze od njega da ocekuje. Naravno nije dobro da juzni cvor bude nekom na mesecu, veneri, suncu, pa i marsu.
Gde padne juzni cvor, tu je vlasnik polja gde on padne "na gubitku", tj u toj temetici ne razmislja glavom...

ochajna domacica
29-11-2010, 14:46
Zasto je ovaj decko i nakon 8god.od kada smo se upoznali ostao naklonjen(mada to i vidim) ali VEZAN za mene? Jel postoji opasnost da neki tranzit opet pokrene bliskiji kontakt, sto ne bih volela. A to bi vodilo opet mojoj finansijksoj propasti. Ne zivimo u istim gradovima. Svako u svom rodnom gradu zivi. Preklapanje kuca je krajnje interesantno: http://img262.imageshack.us/img262/9610/31599071.gif
upoznali smo se prelaskom Plutona na njegov Asc. :D i moju Veneru.

Idem off ali moram da prokomentarisem, sta se njemu desilo tada????? Pluton na asc-u, opzicija Mesec, kvadrat Sunce??!!! Ti mora da si mu bila jedina svetla tacka u zivotu u tom periodu.

Opet sam preskocena, ali nema veze. Ovaj odnos jos traje...

Chither
29-11-2010, 15:46
Nisi preskocena nego nisam htela ovde da razvijamo pricu, jer je tema za sinastriju. Bila sam samo sokirana tim tranzitom u njegovoj karti!
Mislim da je u tom periodu poceo da stvara odluku(za buducnost) da ce pre biti sa nekim koga mozda i ne voli iz srca, nego iz glave! Jel da? :) Ne znam kako si dosla do ovoga?

ovan-skorpija
29-11-2010, 16:04
ochajna domacica
ovo je jos jedna prica vezana za veneru na ascedentu . Jos je njegova venera u konjukciji sa neptunom na tvom ascedentu. On je tobom ocaran a ti ces za njega uvek biti lepa. Privlacnost daje kontakt venere i marsa a tu neku vrstu stalne veznosti mesec i pluton....

nouvelle
29-11-2010, 16:45
A sta treba da znaci kada njegov Mesec i Neptun iz 11. upadaju u moju 12. kucu...? Neko je nekom ovde ne jasan? :)

andjelikadepeures
29-11-2010, 17:58
A sta treba da znaci kada njegov Mesec i Neptun iz 11. upadaju u moju 12. kucu...? Neko je nekom ovde ne jasan? :)

on je tebi nejasan i nikako ne mozesh da dokush njegova osecanja. chak ga se mozda podsvesno i plashish kad ostanete sami, ali ne fizichkog povredjivanja, vev zato shto ti njegov Mesec u tvojoj 12. "chita dushu" i moze tachno da zna shta mislish i osecash, dok ti takvu predstavu o njemu nemash.

ovan-skorpija
29-11-2010, 18:04
nouvelle
mislim da taj mesc vec ima uticaja na tvoju prvu kucu, jer ako je na 10 stepeni od vrha asc onda kao da je u njoj. Mesec u prvoj bi bio emotivno zblizavanje a da je mesec pao u 12 onda ib bilo da vlasnik meseca uznemiruje vlasnika 12 polja i da mu donosi promenljiva raspolozenja...
Prepoznaces se u nekoj od ove dve price :)

ochajna domacica
29-11-2010, 18:11
Nisi preskocena nego nisam htela ovde da razvijamo pricu, jer je tema za sinastriju. Bila sam samo sokirana tim tranzitom u njegovoj karti!
Ne znam kako si dosla do ovoga?To mi je decko bio! :) godinama..on bi najradije zadrzao mene, ali ja nemam para, nisam bogata. Stalno je izgovarao: "auu..sto volim novac" :) kao postavljanje barijere/nema previse bliskosti.
A ako kazemo da Pluton lomi taj deo - onda ce biti to njegova licnost. pa vidis i po natalu on ima Mesec opozicija sopstvena licnost.
ochajna domacica
ovo je jos jedna prica vezana za veneru na ascedentu . Jos je njegova venera u konjukciji sa neptunom na tvom ascedentu. On je tobom ocaran a ti ces za njega uvek biti lepa. Privlacnost daje kontakt venere i marsa a tu neku vrstu stalne veznosti mesec i pluton....Moja Venera je sa mojim Neptunom :) na njegovom Asc. ON je lep kao decko sa filmova, ali posle su se desile stvari koje kazu "bez duse si lep" :(

nouvelle
29-11-2010, 18:11
Izgleda mi tacno i da ne mogu da dokucim njegova osecanja i da mi donosi promenljiva raspolozenja...da, definitivno...i jos taj njegov mesec pravi kvadrat sa mojim saturnom...ufufuf to mi izgleda bas gadno...:-/

Princess77
29-11-2010, 19:02
nouvelle
mislim da taj mesc vec ima uticaja na tvoju prvu kucu, jer ako je na 10 stepeni od vrha asc onda kao da je u njoj. Mesec u prvoj bi bio emotivno zblizavanje a da je mesec pao u 12 onda ib bilo da vlasnik meseca uznemiruje vlasnika 12 polja i da mu donosi promenljiva raspolozenja...
Prepoznaces se u nekoj od ove dve price :)

Da nije ovo malo velik orbis da bi se planeta, pa i Mo, posmatrala kao da je u sledecoj kuci?

ovan-skorpija
29-11-2010, 19:07
Asc i dc su najvaznije tacke u horoskopu i mislim da je taj orbis prihvatljiv, malo manje je za ic i mc (mozda cak i isto) a za ostale kuce gledam 5 stepeni. Tako sam ucila a pokazalo se ispravno krzo iskustvo...

Chither
29-11-2010, 20:20
To mi je decko bio! :) godinama..on bi najradije zadrzao mene, ali ja nemam para, nisam bogata.

Znam to :D, nego te pitam gde si videla tj kroz koje aspekte si videla da je on prelomio u sebi da ce da izabere zenu prema novcu a ne ljubavi?

ochajna domacica
29-11-2010, 20:28
Znam to :D, nego te pitam gde si videla tj kroz koje aspekte si videla da je on prelomio u sebi da ce da izabere zenu prema novcu a ne ljubavi?aha. :D pa on sam naglasava da je brak po njemu pre iz glave nego iz srca. Valjda je to njegov Mo u Bliz., to u neku ruku opisuje i izbor njegovog dede ili babe. Ali Me je u izgonu. Vidi, Meces u dvojnom znaku i jos polju 7 daje unapred mogucnost, possibillity za vise od jednog braka.
Njegov deda se odlucio za brak iz ljubavi - PRVI, ne znam sta se desilo, tek nane koja ja znam je dedina druga zena. Mozda je i on i voleo iskreno tu prvu zenu, ali nesto je krenulo po zlu. Nisam zelela da pitam, da li je umrla ili vec..znas. Opet Merkur u Ribama, dvojni znak, i ode u Jarca. Materijalan ili ne znak, tek bio im je postojan brak(umrli su u kratkom roku deda pa baba za 6 meseci, pre godinu i pola godine).
Iskustvo s njima cini svoje. Dosta ga razmisljanja vode u cist materijalizam.

selena
29-11-2010, 22:16
evo sinastrije
jmč je na mom neptunu orbis 2 stupnja..

http://i56.tinypic.com/34h98o0.jpg -sinastrija

mislim neptun mi je vladar 7 kuće a pada u 3 kuću--gubim brak,obitelj ili sam mu to dužna???

ovan-skorpija
30-11-2010, 00:48
ono sto ja mislim je da su cvorovi vazni u aspektu samo sa licnim planetama- kada govorimo o sinastriji. Dosta bi oslikali odnos da je juzni u konjukciji npr sa venerom, mesecom, marsom, suncem. Sa planetama kao sto je neptun i koje nisu licne nemaju bas neki uticaj. Tebi vladar 7 jeste neptun i on je dosta blizy ic-a i misilim da njega mozemo da posmatramo vec kao da je u 4. To moze da ti donese muza stranog porekla a da ga opet upoznajes u svom neporednom okruzenju tj u mestu u kom si rodjena.
Elem, kada je u pitanju ova sinastrija, imate dobru emotivnu razmenu sto je za sinastriju najvaznije. Sunce i mesec u kontaktu- on tebe vidi kao idelnu zenu ali ovaj satrun moze malo da smeta i da se desi da se on zbog tebe oseca tuznim ili da postoji neka patnja u odnosu. takodje, moze biti i situacija da ti on ne pokazuje otvoreno sta prema tebi oseca. kao da ti on nije do kraja jasan....
medjutim ti se pored njega jako dobro osecas i brzo ste se emotivnp zblizili...
Mislim da bi trebalo da radite na otvorenosti i iskrenosti u odnosu..kao da se ti osecas obmanutom za neke stvari a zapravo nema razloga..

Dreamer
30-11-2010, 15:57
Ovan-skorpija, kazes da bi dosta oslikali odnos juzni mesecev cvor u konjukciji sa licnim planetama, pa sta bi onda znacila venera 0 jmc sem da je karmicka veza? Njegova venera je na mom juznom covru.
Evo i sinastrija ako ce biti lakse http://i56.tinypic.com/21o8qy9.gif, orbis je cini mi se 3 stepena

ochajna domacica
30-11-2010, 16:11
Slusaj, ja da ti kazem. Koliko god da kazu vidi dispozitore te konjukcije, oni govore o ishodu, to je bzv.pa makar bili sve sami trigoni(dakle mlaka voda), kvadrati - pa "poubijacete se" blago receno. To je JMC. Ti si JMC. Posmatraj se tako! Jel ti lep osecaj ili nije, sta je uopste tvoj osecaj, jel ti jaci prema toj osobi nego prema nekom ko ti je obelezio zivot? I nemoj da zabrljas sopstveni zivot prepustajuci se astrologiji a ne slobodnoj volji. Pozz

Dreamer
30-11-2010, 16:21
Slusaj, ja da ti kazem. Koliko god da kazu vidi dispozitore te konjukcije, oni govore o ishodu, to je bzv.pa makar bili sve sami trigoni(dakle mlaka voda), kvadrati - pa "poubijacete se" blago receno. To je JMC. Ti si JMC. Posmatraj se tako! Jel ti lep osecaj ili nije, sta je uopste tvoj osecaj, jel ti jaci prema toj osobi nego prema nekom ko ti je obelezio zivot? I nemoj da zabrljas sopstveni zivot prepustajuci se astrologiji a ne slobodnoj volji. Pozz

Joooj ocajna, nije to tako jednostavno kao sto se mozda cini. Pazi sad u cemu je problem! On je moja najznacajnija veza, nikad prezaljena. Imam ja te kao periode kad sam kao super i bas me briga,ali to je samo zavaravanje, tako se bar ispostavi na kraju. Prosto ne mogu da ga izbacim iz glave, a nije da nisam pokusala i da ne zelim. Cak i kad sam imala druge veze, uvek je on tu nekako. Iako dugo vec nismo zajedno povremeno se cujemo, vidimo.Dobro neko vreme i onda opet sve iz pocetka. Prosto ne mogu da se odlepim, kao hipnotisana. I ne zavisim od astrologije, cak sta vise nicemu i nikome ne verujem mnogo, ali eto, neke stvari me toliko zbunjuju nekad u vezi njega,pa valjda zelim da vidim odgovor jos negde....Nazvala bih ja sve ovo jos nekim imenom,ali ipak necu radi sebe :)

selena
30-11-2010, 16:25
draga moja puno ti hvala...e iako neću stalno uspjevam da ga povrijedim na neki način i da je tužan ...
ovo je jednostavno prva dobra sinastrija u mom životu koja je ok i ja je se bojim...jer je normalna prema onoj koju imam sa mužem

Chither
30-11-2010, 17:07

Nije lako imati neciju planetu na JMC. Imala sam obrnutu situaciju, moje Venere na necijem JMC...proslo je mnogo godina kada sam shvatila koliko sam ja njega zapravo povredjivala, i koliko nisam shavatala ozbiljnost svojih postupaka i reci...mislila sam bice uvek tu. On je trpeo i trpeo, buni se pomalo i otisao je u jednom trenutku naravno...ali da se ne lazemo, nikada nismo i verovatno i necemo biti ravnodusni jedno prema drugom. On je bio moja karma ako mogu tako da se izrazim.

Ja sam njega emotivno a nesvesno potpuno sludela. E sad mi se sve vraca...i prosto ne mogu da verujem...sada se ja nalazim u potpuno istoj situaciji sa nekim drugim u kojoj je bio on sa mnom, i sad razumem svaku rec koju mi je tada rekao, svako mrstenje cela, svaku psovku, svaku lepu rec...prozivljavam ono sto je on zbog mene proziveo...a sada taj drugi ima Mesec na mom JMC...

Kako ja vidim situaciju - ja njega jesam mnogo povredila ali je "bezeci" od mene zapoceo vezu sa nekim ko ga je mnogo voleo i voli ga jos uvek, i mada se u pocetku opirao i govorio kako medju njima nema strasti, nema vatre, nema onoga sto medju nama postoji, i pokusavao opet sa mnom na kraju se ipak prepustio i naucio da primi ljubav i da joj pruzi...jos uvek su u srecnoj vezi - skoro 8 godina. Da nije bilo mene, ne bi bilo ni njih dvoje :D

Veruj mi da sam posle mnogo godina dosla u situaciju da se njemu zalim i od njega trazim savet za ovog drugog...i u momentu kada sam mu sve ispricala i kada me je sa smeskom pogledao, u tom trenutku sam sve shvatila...ispastam...i naucila sam lekciju...naucila sam da se ne igram tudjim emocijama...naucila sam da ne bezim od nekoga ko ljubav pruza iskreno i otvoreno, naucila sam da ne treba toga da se plasim...

A sta cu ja ovog sa Mesecom na mom JMC nauciti ne znam......znam samo da ludacki veze...i te veze se tesko kidaju ako ih je uopste moguce pokidati.

ochajna domacica
30-11-2010, 17:14
Dream. Ja sam naletela na nekog s Ve na mom JMC. Ne vidim kartu sada preko mob.-a, ali vidi teske tranzite ako rade egzaktno O', pa i kada je zapocela veza. Gore sam navela svoj primer sa nekim ko ima Asc.na mojoj Ve, dodatno uklapa se po "nekim" karakteristikama. Nije odavde, mladji...itd. Trajaloooo godinama, kad god bi se Pluton vratio na tacku Asc.0Ve, ja sam osecala "e sad ce..", a vreme koje prethodi i koje usledi nakon njegovog pojavljivanja, razdori u meni, raspad sistema. Eh, Pluton je bas izabrao da se krece napred-nazad tih godina, i sto je vreme odmicalo, cinilo se sve vise da cemo ostati zajedno. A u stvari nista nije islo!
Sa Ve na mom JMC, ne volim osecaj da sam nekom kako se kaze "opterecenje", iako se veza nije razvila, a nije trebala ni da zapocne(jednostavno brz tranzit Ve u sept.pokrenuo u najgorem periodu mog zivota), a u stvari od tad mi se desavaju, nizu jos veci neuspesi, kod mene je ta Ve u 10, doprinela unistenju ugleda, obmanama, lazima(ali on je takav sam po sebi, zasto bi bio sada drugaciji)..a iskreno materijalne razmene nije bilo, ali je on ostao sa egom na gore, bio je sa tom i tom curom, fina devojka(ovo sam zaista mislila za sebe, dok ga nisam pustila na 5min.blizu), a za njega Ve, ne moze se ni blizu reci da je fin, sad samo uziva "potrosen ugled" druge osobe.

kanon
30-11-2010, 17:24

vlasnik planete utice na kucu u koju padaju njegove planete u suprotnom chartu a vlasnik kuce prima te vibracije Recimo osobne panete osobe A padaju u osmu kuću osoe B, šta to znači? Da se osoba A "pali" na osou B a da će osoba B reagirati tj. pristati?.Tako se ocajna zaljubila jer njegovo sunce aktivira njeno polje ljubavi a ona njega sa svojim suncem u njegovom 6. polju stimulise o poslu i svakako mu je od pomoci na tom polju ali je sesta kuca i kuca svekodnevnice,bolesti itd pa on njuu prihvata kao svoju svakodnevnicu i ''iscelitelja u neku ruku........treba videti da li i ona njemu aktivira to famozno peto polje(ili vladara) nekim drugim aspektima.. Je bi se to moglo i ovako protumačiti:confused: Osoba A radi sa svojim So koji je vladaac sedmog poja osobe A, trigon na vladaoca sedmog polja osobe B. Je li netko nekome nešto tu aktivirao?

Oprosti što te tako seciram, ali meni još nikako nije jasno ko kome što radi, aktivira.....:confused: :confused: :confused:

ochajna domacica
30-11-2010, 17:32
On meni, planete radile mojim poljima, Sunce osvetlilo 5 pa i Mesec. :(

Dreamer
30-11-2010, 17:49
Marijana - kod mene je isto tako bilo, on je bio taj koji je mene povredjivao, a ja ta koja je trpela jer sam naivno verovala da ce biti bolji i da ce se eto promeniti i biti bolje, uzvratiti mi ljubav. Ne mislim da je bio ravnodusan prema meni, kao sto to ni sada ne mislim, ali iz nekog razloga nije mogao da mi uzvrati ljubav.
Ocajna domacice - i kod mene isto tako, budem ok, taman mislim da sam ga se resila i onda BUM odnekud se pojavi i unese mi nemir, sve mi zivo poremeti. Sto mi je jos gore, stvari kojih sam bila svesna jos tada kad smo bili zajedno, sada mi se samo jos vise potvrdjuju - da cu ga ocigledno ceo zivot voleti jer sta god da ucinim opet je on tu, pre ili kasnije. A bila sam posle njega i zaljubljena i u drugim vezama,ali ni prema kome nisam imala osecanja ni blizu koja imam prema njemu. Proslo je puno od raskida i hteo je par puta da se pomirimo, ali ja nisam htela jer me je puno povredio, ponos preovladao. Ne mogu s njim,a ne mogu ni bez njega, kao zacaran krug...........

Chither
30-11-2010, 18:28
To i jeste zacarani krug...vidis, ja ne znam bas nesto mnogo o karmickoj astrologiji, kada mi je jedna osoba gledala sinastriju za tog lika, rekla mi je da ne pokusavam vise da povratim taj odnos, da je to karmicka veza u kojoj je trebalo svako svoju lekciju da nauci i da produzi dalje i da svako produzavanje i produbljivanje vodi u jos vece povredjivanje. Ima logike...gurnes prste jednom u struju, ona te opece, ti ne ukapiras pa gurnes opet, i opet i opet...i nije onda struja kriva sto ti to radi nego ti sto guras prste u nju. A ta ista struja znamo koliko moze da bude korisna ako je koristimo na pravi nacin...ono sto hocu da kazem je da ako mislis da umes da upotrebis njegove pozitivne osobine u svoju korist, i da se od negativnih zastitis onda samo napred, ali ako ne, plasim se da ces nastaviti da se povredjujes iako on mozda nema nameru da ti to radi, prosto tako funkcionise!

ovan-skorpija
30-11-2010, 19:01
Ovan-skorpija, kazes da bi dosta oslikali odnos juzni mesecev cvor u konjukciji sa licnim planetama, pa sta bi onda znacila venera 0 jmc sem da je karmicka veza? Njegova venera je na mom juznom covru.
Evo i sinastrija ako ce biti lakse http://i56.tinypic.com/21o8qy9.gif, orbis je cini mi se 3 stepena

Dreamer
Kolko ja vidim ovde, kod vas je obostrana konjukcija venere i juznog cvora, s'tim sto je tvoj juzni cvor skoro egzaktno na njegovoj veneri. To bi u prevodu znacilo-ti ne zelis i ne mozes da pobegnes od njega, i ulazis sve dalje u tu pricu a znas da nije dobro. Treba da odes od njega a nikako ne mozes. Ti zelis da dobijes njegovu ljubav , a on ima utisak da ljubav ne dobija o tebe onako kako zeli. rekla bih da je to obostrano osecanje
emotivna bliskost je vrlo izrazena, ali on moze da unese nemir u vas odnos. Ti mu jako odgovaras u seksualnom smislu.
Ti mozes duboko emotivno da ga povredis ....i takodje da mu das neke "lekcije " u smislu pruzanja i pokazivanja emocija....

Dreamer
30-11-2010, 19:01
To i jeste zacarani krug...vidis, ja ne znam bas nesto mnogo o karmickoj astrologiji, kada mi je jedna osoba gledala sinastriju za tog lika, rekla mi je da ne pokusavam vise da povratim taj odnos, da je to karmicka veza u kojoj je trebalo svako svoju lekciju da nauci i da produzi dalje i da svako produzavanje i produbljivanje vodi u jos vece povredjivanje. Ima logike...gurnes prste jednom u struju, ona te opece, ti ne ukapiras pa gurnes opet, i opet i opet...i nije onda struja kriva sto ti to radi nego ti sto guras prste u nju. A ta ista struja znamo koliko moze da bude korisna ako je koristimo na pravi nacin...ono sto hocu da kazem je da ako mislis da umes da upotrebis njegove pozitivne osobine u svoju korist, i da se od negativnih zastitis onda samo napred, ali ako ne, plasim se da ces nastaviti da se povredjujes iako on mozda nema nameru da ti to radi, prosto tako funkcionise!

Eh da.....to je ono sto znam, a sto nikako ne mogu da prihvatim. Nadam se da ce kao sve biti bolje jednom, a u dubini duse sam savrseno svesna da taj dan necu docekati. Nekad sam stvarno pravi naivni optimista :). Ne znam kako da se iskobeljam iz svega toga

Dreamer
30-11-2010, 19:10
Dreamer
Kolko ja vidim ovde, kod vas je obostrana konjukcija venere i juznog cvora, s'tim sto je tvoj juzni cvor skoro egzaktno na njegovoj veneri. To bi u prevodu znacilo-ti ne zelis i ne mozes da pobegnes od njega, i ulazis sve dalje u tu pricu a znas da nije dobro. Treba da odes od njega a nikako ne mozes. Ti zelis da dobijes njegovu ljubav , a on ima utisak da ljubav ne dobija o tebe onako kako zeli. rekla bih da je to obostrano osecanje
emotivna bliskost je vrlo izrazena, ali on moze da unese nemir u vas odnos. Ti mu jako odgovaras u seksualnom smislu.
Ti mozes duboko emotivno da ga povredis ....i takodje da mu das neke "lekcije " u smislu pruzanja i pokazivanja emocija....

Vidis, uopste nisam obratila paznju na svoju veneru i njegov juzni cvor... U pravu si za ovo sto si rekla za mene. Iskreno, nemam utisak da sam ga icim povredila, jer sam uvek bila ja ta koja se cimala oko veze, koja je losije prolazila i uvek sam imala utisak da on to na neki nacin koristi. I ti mislis da od ovoga nema 'leba :D?

Chither
30-11-2010, 19:16
Koliki je orbis? Ne mogu da procenim? Za obe Venere. Jel njemu egzaktna konjukcija JMC i Sunca?

ovan-skorpija
30-11-2010, 19:21
Dreamer
ovo mora da traje izvesno vreme ali svakako ne moze da bude jesnostavno i lako... uh, mozes ti da izdrzis dosta toga....i jako teske faze u vezi... mislim da on malo " leluja " s' vremena na vreme/ Medjutim , takodje ono sto vas drzi je i kontakt pluton-venera i to znaci da se ste"zalepili" jedno za drugo ...:)

Dreamer
30-11-2010, 19:28
Dreamer
ovo mora da traje izvesno vreme ali svakako ne moze da bude jesnostavno i lako... uh, mozes ti da izdrzis dosta toga....i jako teske faze u vezi... mislim da on malo " leluja " s' vremena na vreme/ Medjutim , takodje ono sto vas drzi je i kontakt pluton-venera i to znaci da se ste"zalepili" jedno za drugo ...:)

Joj jeste, ja jos imam u natalu ve 0 pl, a u sinastriji njegov pl 0 moja venera, bas me stis'o pa ne pusta :))). Samo da mi je jednom bar mogao dokazati svoje reci delima, ne bih digla ruke, ovako..... I tacno je da mogu puno toga da izdrzim na svim poljima zivota
On je zauzet sada, kaze da nije srecan, ali mislim da ce ipak ostati u svemu tome jer mu je porodica vazna, a ja opet ne bih nikome izigravala drugu.

cvetak
30-11-2010, 22:04

draga dreamer ja bih te pitala posto je njegov Mo na tvom IC, kako si to dozivela?

Dreamer
30-11-2010, 22:35
Koliki je orbis? Ne mogu da procenim? Za obe Venere. Jel njemu egzaktna konjukcija JMC i Sunca?

Joj izvini, promakao mi ovaj tvoj post, tek sad videh. Orbis njegove venere na moj jmc je 3, a moje venere na njegov jmc je 4 stepena.Jeste mu egzaktna konjukcija so i jmc

Cvetak, verovatno bi ovde trebalo ja da osecam neku njegovu toplinu, da je zastitnicki nastrojen prema meni( isparvi me ako sam pogresila posto ne znam jos uvek bas dobro znacenja aspekata), ali nije bas tako. Ne znam bas ni sama kako bih opisala njega. Veza nam je bila svakakva. I jeste u pocetku bio sav brizan, nezan, vodio racuna o meni, onda su se desili neki preokreti,pa je nastupilo neko zahladjenje s njegove strane, pa opet fino i tako sve u krug. On malo drzi osecanja za sebe, ali toliko sam ga upoznala da ga cesto razumem bez ijedne reci, osetim sta zeli,sta misli, cesto mu zavrsim recenicu. Cudno je sve, ima svega, a opet na kraju nema nista. Bas sam zamrsila sad, je l' da?

ochajna domacica
30-11-2010, 22:50
Mo na IC, pa dao bi toplinu i akcenat na porodicnom nivou, podsecanje i osvecivanje tog dela podsvesti. Sta treba formirati mozda? Ali pazi taj MO ako je u 180` sa Ur. zvuci kao nevolja? i nije postojana, samim tim je Mo u Bliz. Umesto da stvara on razdvaja, na neki nacin. Pa umesto da se provodi najvise vremena, lepog u kuci..ono dobija suprotno, vreme koje se tamo provodi je nepredvidivo, neko nekog iritira. Uvek nesto zasmeta.
To ti je ono kao kada nekog pustis u svoj dom, a ta osoba pokaze neku crtu: na primer digne noge na sto, zato sto to radi u svojoj kuci, opusteno sve cetiri u vis ili uopste ponasanje kao kod sebe u kuci, a tebi se to ne svidja, nacin na koji to radi. Ali ostalo ti se svidja, ali postanes svesna da ako se desi da i kada niste sami u kuci, on tako radi a tebe sramota pred ljudima koji su tu..itd. Branis necije navike sa kojima ti nije prijatno da bi ga zastitila ali od toga nema nista. Vide ga onakvim kakav je, pa sta sad?
I njima se ne svidja, ali nece da ti kazu, a i tebi se ne svidja a ni ti neces da kazes..i tako = u krug! :D

cvetak
30-11-2010, 23:08
Hvala na odgovoru dreamer i domacice ,

pitala sam jer ja imam ali obrnuto moj Mo na njegovom IC, trebalo bi da je odlicno jer je em u konjukciji sa vrhom ugaone kuce em u svojoj prirodnoj kuci, samo mi nismo imali priliku za zajednicki zivot da bih znala kako bi se tad "ponasali" ali mogu da kazem da je u pocetku bilo nekako vidljivije(tako meni izgleda) imala sam zapravo utisak i da mi cita misli i da uvek tacno zna sta treba da kaze i uradi.pa i zavrsi moju recenicu...

dreamer pa zamrsila ili ne ali cim ga nezaboravljas tu nesto jos mora da se odradi/nauci, a potpuno mi je poznat osecaj i zao mi je sto nemam resenje kad te i vreme (koje kao leci sve) izda.

ovan-skorpija
30-11-2010, 23:20
Mesec na uglovima je emotivna bliskost. Pa cak iako se osobe ne vidjaju cesto, uvek se osecaju bliske jedna drugoj. Prepoznaju se emocije. To je izrazeno za 1, 4, 7 kucu a malo manje za 10-tu.
Medjutim koliko je mesec emotivan toliko je i promneljiv...pa u svaku kucu gde se nadje donosi i nemir...

ochajna domacica
30-11-2010, 23:30
Mesec na uglovima je emotivna bliskost. Pa cak iako se osobe ne vidjaju cesto, uvek se osecaju bliske jedna drugoj. Prepoznaju se emocije. To je izrazeno za 1, 4, 7 kucu a malo manje za 10-tu.
Medjutim koliko je mesec emotivan toliko je i promneljiv...pa u svaku kucu gde se nadje donosi i nemir...Imam egzaktno necij Mesec na DC i moram priznati emotivna bliskost? Sta je to? U fazonu te osobe... "neki parfem s buvlje pijace". Moj DC je u Vagi, mozda je zbog toga razlika. Ni slicnosti ni bliskosti.
Imam necij Mesec na Veneri u Strelcu i whooopa...emotivna bliskost kao da se poznajemo citav zivot. to je 9 kuca moja dakle nije ugaona. Njena - neka ostane tajna, ali ogromna razlika izmedju onog sto znas od rodjenja i onog koga upoznas u svojim kasnim dvadestim.

oktobar
30-11-2010, 23:44
Njegov Mo u mojoj 4 kuci,pa ja onda osjecam emotivnu bliskost,a on ??????
Ako mu je to prirodna kuca valjda bi i njemu bilo ljepo to, zasto bi unosio nemir??

tanjaiv
30-11-2010, 23:45
Izdvojicu iz moje sinastrije njegov Mo na mom DC(orbis 5),u konj.sa mojim juznim cvorom...moj AC na njegovom IC,u konj.sa mojim severnim cvorom...moja IV i V,sa Venerom,Merkurom,Suncem puni njegovu VII...njegov Pluton u sekstilu sa mojom Venerom...
Kako biste vi definisali ovaj odnos...puno karme...ko tu koga i kako dozivljava?"Zalepili" se jesmo,ali nikako da profunkcionise kako treba...

Moze li bez karte ukratko ..?

ovan-skorpija
30-11-2010, 23:45
Mnogo je finesa i nijansi u emotivnom odnosu , mozda je on tebe dozviljavao kao da si mu bliska a ti to nisi mogla da prepoznas i da osetis. Mozda vas je gadjao satrun kroz aspekte...Moze da da bude mnogo toga ..
mesec venera je klasican aspekt zaljubljivanja i poljubaca :)

cvetak
30-11-2010, 23:49
Medjutim koliko je mesec emotivan toliko je i promneljiv...pa u svaku kucu gde se nadje donosi i nemir...

da nemir to je vec potpuno opravdano u nasem slucaju, ja sam naisla u najgorem mogucem trenutku po njega. Pri poslednjem susretu sam to potvrdila, koliko ga moje prisustvo uznemirava i pozitivno i negativno zivotno(osetila), a nejgov So je na mom Dc. Pa smo se prilicno unervozili obostrano :) S tim sto ja mojim stelijumom Ju,Me, Sa, Pl i VE (koja pravi konjukciju na njegov Asc) prilicno mogu da "procitam" njegova osecanja a dok njemu nista nije janso kad su u pitanju moja , dok on meni sa Mo i Ve pada u VIII a to jos nisam bas razresila sta donosi :D

Dreamer
30-11-2010, 23:50
Hvala na odgovoru dreamer i domacice ,

pitala sam jer ja imam ali obrnuto moj Mo na njegovom IC, trebalo bi da je odlicno jer je em u konjukciji sa vrhom ugaone kuce em u svojoj prirodnoj kuci, samo mi nismo imali priliku za zajednicki zivot da bih znala kako bi se tad "ponasali" ali mogu da kazem da je u pocetku bilo nekako vidljivije(tako meni izgleda) imala sam zapravo utisak i da mi cita misli i da uvek tacno zna sta treba da kaze i uradi.pa i zavrsi moju recenicu...

dreamer pa zamrsila ili ne ali cim ga nezaboravljas tu nesto jos mora da se odradi/nauci, a potpuno mi je poznat osecaj i zao mi je sto nemam resenje kad te i vreme (koje kao leci sve) izda.

Eh, Cveticu, bas bih volela znati sta to jos imam da naucim, postaje vec mnogo i zamorno i bolno sve.
Inace, ni mi nismo ziveli zajedno, ali nekako imam utisak da bi bio prilagodljiv jer vidim da mu je zajednica bitna, ali sto kaze Ocajna domacica, taj uran uvek donosi neki nemir, pa ko zna kako bi stvarno bilo

ovan-skorpija
30-11-2010, 23:52
Izdvojicu iz moje sinastrije njegov Mo na mom DC(orbis 5),u konj.sa mojim juznim cvorom...moj AC na njegovom IC,u konj.sa mojim severnim cvorom...moja IV i V,sa Venerom,Merkurom,Suncem puni njegovu VII...njegov Pluton u sekstilu sa mojom Venerom...
Kako biste vi definisali ovaj odnos...puno karme...ko tu koga i kako dozivljava?"Zalepili" se jesmo,ali nikako da profunkcionise kako treba...

Moze li bez karte ukratko ..?

Aj da pokusam, ali bolje je kada je se razmtra cela karta- to je kompletan odnos
Ako je njegov mesec u konjukciji sa tvojim juznim cvorom - to bi bilo da ti uzivas u njegovi emocijama ali da trazis od njega emocije koje on ne zna kako da ti pruzi. To ne znaci da nece, vec da ti zelis da to pokaze na tebi svojstven nacin. Medjutim veliku ulogu igra to gde je njemu mesec a gde je tebi- znaci ce odrediti prirodu svega toga...

ako su tvoji venera , merkur , sunce u njegovoj 7 onda ti od njega hoces ozbijny vezu a zbog venere vas dvoje se stalno ljubite i mazite :)
Krivci za to sto nece da profunkcionise mogu da budu razni, teski aspekti od sporih planeta... trenutan los traznit ili kod tebe ili kod njega ....

cvetak
30-11-2010, 23:58
Eh, Cveticu, bas bih volela znati sta to jos imam da naucim, postaje vec mnogo i zamorno i bolno sve.
Inace, ni mi nismo ziveli zajedno, ali nekako imam utisak da bi bio prilagodljiv jer vidim da mu je zajednica bitna, ali sto kaze Ocajna domacica, taj uran uvek donosi neki nemir, pa ko zna kako bi stvarno bilo

pa dobro draga ti imas taj famozni So90UR, sta je za tebe malo nemira i razvedeni muskarac? :) salu na stranu ali ne znam, mozda bas to od cega se plasis tj od cega si pobegla sa njim ili nekim drugim i treba da savladas....

ochajna domacica
30-11-2010, 23:59
E da, tamo gde je Mesec tacno na mom DC, osobi na Asc. I emotivna bliskost - nista. Duplo ugaona! sorry za upad sad.

Dreamer
01-12-2010, 00:02
pa dobro draga ti imas taj famozni So90UR, sta je za tebe malo nemira i razvedeni muskarac? :) salu na stranu ali ne znam, mozda bas to od cega se plasis tj od cega si pobegla sa njim ili nekim drugim i treba da savladas....

Heheh pa da, ali ne verujem da ce se ovaj ikad razvesti :). Otisla sam zato sto je sve ostajalo samo na recima, a ja ne dajem ni pet para na njih ako nisu pracene delima. Mozda jednom, jednog dana se nesto promeni, ko zna ko zna :)

ovan-skorpija
01-12-2010, 00:03
Cvetak: dok on meni sa Mo i Ve pada u VIII a to jos nisam bas razresila sta donosi

Ako njegov mesec pada u tvoju 8 kucu, to moze da bude da ti on "uzima" podrsku, ili da ti je ne daje kada ti bas treba a sa druge strane doslovce moze da znaci da ti uzima neki novac...
ako njegova venera pada u tvoju 8 kucu...onda je to.......
:blush-anim-cl: :blush-anim-cl: ....ne smem da kazem...zanimljive stvari u vezi seksualnog zivota ...

Chither
01-12-2010, 00:08
Kad bih ja sad ovde postavila sinastriju mojih roditelja nikome verovatno ne bi bilo jasno sta njih dvoje traze zajedno...a bili su u vezi 5 godina pre braka i sad 26 godina braka. Daleko od toga da je brak savrsen, ali koji je? Ipak i posle toliko godina njih dvoje se i dalje ljubakaju, paze se, maze se, brinu jedno o drugom. Jedini "ljubavni" aspekt koji imaju je Ve 60 Mo. Sunca im se ne vide, So 90 Mo, Mo 0 Ma, cak njena neaspektovana Venera 180 njegov Uran, cvorovi nemaju konjukcija, Mars i Venera nemaju kontakte. Pa aj sad...*ebiga, na cemu je zasnovan njihov odnos?

cvetak
01-12-2010, 00:12
hahahaha nasmeja me pa bice da mi ne daje podrsku kad mi treba jer para nema da mi uzme :)
a te zanimljive stvari ja bih pre nazvalala kao njegovi "problemi' , iskreno je delovalo kao da je vise on tu "opcinjen" nego ja :D (ve mu je vladar VII pa joj i nije bas tu lepo)

evo karte ako zelis da vidis sliku i priliku :) http://yfrog.com/ncastro61gw0115anonymousag

dreamer eh ni ja u reci ic ne verujem samo dela!

Dreamer
01-12-2010, 00:29
Upravo sam naletela na tumacenje aspekata u sinastriji, mozda pripomogne nekome malo :)

http://www.madeinmontenegro.com/vbforum/showthread.php?t=4514&page=3

danicaaa
01-12-2010, 00:45
Jesu. Jos je i njen Uran na njegovom Asc! To nisam odmah ni videla.

evo karte http://slike.hr/slike/418120747_d0b18.gif.html

da... al njen uran je vladar desc i na njegovom je asc! To je znak broj 1!
Plus znam dosta brakova sa gotovo poklopljenim kucama, gde su uglovi u konjukcijama. To je isto jako jako, kao i kvadrat sunca i meseca. Citala sam jako zanimljivu teoriju da sunce i mesec, kada su u dobrom aspektu, donose jako lepo slaganje i zanos, al samo u pocetku, dok kvadrati i opozicije mogu biti na duge staze mnogo znacajniji. I mesece bi mogli gledati kao da su u konjukciji. (svetlima ovde dajem malo veci orbis)

ovan-skorpija
01-12-2010, 01:27
U pravu si...moj Mesec u strelcu,njegov u padu u skorpiji...velika razlika u iskazivanju emocija...ja otvorena,on tajanstven,flegmatican...
nesto ne uspevam sa regularnom postavkom karte...
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang=e&rs=0&adl=18%2C19%2C20%2C22%2C12%2C13%2C14%2C15%2C136199&node=-Yn&ast=&gm=a1&btyp=61&sday=30&syr=2010&asp=1&lang=e&zod=&pfday=-YP+1&fix=1&aspc=1&orbp=80&mth=gw&cid=2r6fileWOjbOu-u1264942981_2777776829&hsy=-1&smon=11&nhor=427352&nho2=867409&go.x=17&go.y=8

tanjaiv, uradila sam kod sebe sinastriju sa podacima sa ovog linka pa bih rekla da vas dvoje imate razlicite temperamente, kada je u pitanju emotivna razmena - ne smetate jedno drugom u tom smislu ali se i ne razumete bas najbolje. Postoji i nesklad izmedju Vasih medjusobnih potreba. Svadje mogu da budu vrlo energicne , a moze da bude i situacija da kada ti zelis da se posvadjas i rascistis nesto on jednostavno okrene ledja ili to blokira na neki nacin. Ti misis da bi sa njim mogla ozbiljno ali nisam sigurna da to mogu da kazem za njega.
taj mesec koga smo vec pominjali moze da donese izvesnu bliskost i vas dvoje ste verovatno brzo usli u vezu...ono sto je lepo je da on tebe smatra sa dobrog prijatelja...
Ali on tebe moze bas da unervozi i da se to desava svakodnevno
Malo mi smetaju ove konjukcije saturna. njegov saturn na tvom marsu i tvoj saturn na njegovm suncu....mada to donekle drzi pricu...

tanjaiv
01-12-2010, 10:35
tanjaiv, uradila sam kod sebe sinastriju sa podacima sa ovog linka pa bih rekla da vas dvoje imate razlicite temperamente, kada je u pitanju emotivna razmena - ne smetate jedno drugom u tom smislu ali se i ne razumete bas najbolje. Postoji i nesklad izmedju Vasih medjusobnih potreba. Svadje mogu da budu vrlo energicne , a moze da bude i situacija da kada ti zelis da se posvadjas i rascistis nesto on jednostavno okrene ledja ili to blokira na neki nacin. Ti misis da bi sa njim mogla ozbiljno ali nisam sigurna da to mogu da kazem za njega.
taj mesec koga smo vec pominjali moze da donese izvesnu bliskost i vas dvoje ste verovatno brzo usli u vezu...ono sto je lepo je da on tebe smatra sa dobrog prijatelja...
Ali on tebe moze bas da unervozi i da se to desava svakodnevno
Malo mi smetaju ove konjukcije saturna. njegov saturn na tvom marsu i tvoj saturn na njegovm suncu....mada to donekle drzi pricu...

Nerazumevanje postoji...nismo bas brzo usli u vezu,znali smo se poslom godinama...veza je trajala dva meseca,pa prekid...pa vec mesecima ne znam ni sama kako da objasnim,imam utisak kao da sam ja vise zagrejana,mada kadgod sam pokusala da okrenem ledja kretao bi za mnom...ne svadjamo se,ali i ne otvaramo previse...negde sam procitala da konj sunca i saturna zna da predstavlja jednom kamen oko vrata...sta ce biti od svega ne znam,moje zelje su evidentne...trebalo je vec da sam uveliko digla sidro a ja sam jos uvek tu...cekam razresenje...

Hvala ti na trudu

Princess77
01-12-2010, 10:41
Ovan-skorpija, sta bi rekla za ovu kombinaciju?

http://img710.imageshack.us/img710/5141/rija.gif

Imamo lijepih aspekata ali i onih, kako kazu, najgorih.
Ne ubacih Fortunu a zanimljivo mi je da je moja na njegovom Ic a njegova na mom. Kako bi to protumacili?

radoznal@
01-12-2010, 12:18
Ovako...njegova venera u 4. kuci je na mom severnom mesecevom cvoru u 8.kuci. Njegovo sunce 0 moj dc, moj mesec 0 njegov ac, njegov mesec 0 moje sunce (njegova 7.kuca). To su mi najupecatljiviji aspekti. Poznajemo se godinu dana, nismo u vezi. Kad sam ga videla prvi put osetila sam ogromnu privlacnost. On me muva, da kazem, ali cini mi se neozbiljno. Zaljubljen je u mene, rekla bih, a opet, cini mi se da nece vezu. Mada se stalno zeza da smo ''sudjeni''. Nisam prihvatala salu dok nisam otvorila kartu...sta vi mislite, ima li u sali i malo istine?
http://img593.imageshack.us/img593/1676/astro61gw0103jamilos801.gif

ovan-skorpija
01-12-2010, 13:07
Ovan-skorpija, sta bi rekla za ovu kombinaciju?

http://img710.imageshack.us/img710/5141/rija.gif

Imamo lijepih aspekata ali i onih, kako kazu, najgorih.
Ne ubacih Fortunu a zanimljivo mi je da je moja na njegovom Ic a njegova na mom. Kako bi to protumacili?

To za tvoju fortunu na njegovom ic-u znaci a ti prepoznajes i "zivis " njegove emocije.
Sto se ostalog tice- ogu da kazem da su vam emotivne potrebe razlicite ali da postoji neka hemija
Potrebe su isto razlicite ali ipak ne ugrozavate jedno drugog- dok si ti romanticna on je prevse energican....po pitanju mogucih svadja nije lose- mislim da mzozete mirno da "ratujete" :) Seksulna privlacnost medju vama umereno jaka:)
On hoce sa tobom ozbiljnu pricu i sa tobom se emotivno zblizio..
moze da ti priredi jako lepe trenutke ali ima utisak da ti njemu ne pokazujes ono sto zaista osecas, a sa druge strane da mozda ne postujes neke njegove ciljeve...
on zna cesto da te prekine u razgovoru ali opet je on taj koji unosi nepredvidive promene u vezu.
E sad, ova konjukcija meseca i satruna nije bas laka ali moram da ti kazem da drzi pricu i da pored neke patnje ovo mora da traje
( provereno u licnom iskustvu :) )
Ja bih rekal da on ne razume ne tvoje emotivne potrebe, da ih blokira, ne razume...mozes da patis zbog njega i da se osecas lose zbog njega....

ovan-skorpija
01-12-2010, 13:17
Ovako...njegova venera u 4. kuci je na mom severnom mesecevom cvoru u 8.kuci. Njegovo sunce 0 moj dc, moj mesec 0 njegov ac, njegov mesec 0 moje sunce (njegova 7.kuca). To su mi najupecatljiviji aspekti. Poznajemo se godinu dana, nismo u vezi. Kad sam ga videla prvi put osetila sam ogromnu privlacnost. On me muva, da kazem, ali cini mi se neozbiljno. Zaljubljen je u mene, rekla bih, a opet, cini mi se da nece vezu. Mada se stalno zeza da smo ''sudjeni''. Nisam prihvatala salu dok nisam otvorila kartu...sta vi mislite, ima li u sali i malo istine?
http://img593.imageshack.us/img593/1676/astro61gw0103jamilos801.gif

Da, ovo sto si navela su jako lepi aspekti...
On zeli sa tobom ozbiljnu pricu a ti prepoznajes njegove emocije...mada nisam sigurna da on u potpunosti zna koje su tvoje emotivne potrebe iako mu se svidjas...seksulana privlacnost takodje izrazena...
mali savet- ako bude doslo do svadje, nemoj da se tridus previse jer ce sa njim u tom mislu izgubiti bitku :)
Severni cvor na veneri je jako lep- mozete da delite ljubav i ti mozes da ga razumes...
mislim da se desavalo da ti i klecaju kolena u njegovom prisustvi ili skoci adrenalin :)
to bi bilo u najkracim crtama :)

Princess77
01-12-2010, 13:21
To za tvoju fortunu na njegovom ic-u znaci a ti prepoznajes i "zivis " njegove emocije.
Sto se ostalog tice- ogu da kazem da su vam emotivne potrebe razlicite ali da postoji neka hemija
Potrebe su isto razlicite ali ipak ne ugrozavate jedno drugog- dok si ti romanticna on je prevse energican....po pitanju mogucih svadja nije lose- mislim da mzozete mirno da "ratujete" :) Seksulna privlacnost medju vama umereno jaka:)
On hoce sa tobom ozbiljnu pricu i sa tobom se emotivno zblizio..
moze da ti priredi jako lepe trenutke ali ima utisak da ti njemu ne pokazujes ono sto zaista osecas, a sa druge strane da mozda ne postujes neke njegove ciljeve...
on zna cesto da te prekine u razgovoru ali opet je on taj koji unosi nepredvidive promene u vezu.
E sad, ova konjukcija meseca i satruna nije bas laka ali moram da ti kazem da drzi pricu i da pored neke patnje ovo mora da traje
( provereno u licnom iskustvu :) )
Ja bih rekal da on ne razume ne tvoje emotivne potrebe, da ih blokira, ne razume...mozes da patis zbog njega i da se osecas lose zbog njega....

U pravu si u dosta toga, velika hemija postoji medju nama, ja sam ta koja je romanticnija mada i on umije da iznenadi. Da, kad ratujemo onda je to mirno ratovanje :) Sto se tice seksualne privlacnosti, i vise nego umjereno jaka ;) Traje ovo sve dugo, sa velikim prekidom, pa opet Jovo na novo. Problem je to sto je on ozenjen, to je ono sto nas sputava. Naravno lose mi je zbog toga ali mi se cini da je njemu i gore jer je rastrzan izmedju mene i djece (nju ne racunam jer znam da od te ljubavi nije bilo nista ni prije mene).
Ovo za Fortunu pretpostavljam da vazi i obrnuto, tj da on "zivi" moje emocije?
Ne bih rekla da su nam emotivne potrebe razlicite, i jedno i drugo trazimo ljubav i toplinu koja nam treba da funkiconisemo kako treba. Nazalost malo smo se kasno sreli.

ovan-skorpija
01-12-2010, 13:34
Princess77
ta rastrzanost izmedju tebe dece i jeste predstavljena ovim napetim aspektom saturna. Ne bih rekal da je ovaj njegov brak za ceo zivot , on je tu ili uleteo naglo a i bio je jako povredjen kroz taj brak.
sto se tice fortune ako je njegova na tvom ic-u- onda on zivi tvoje emocije a ako je obrnuta pozicija - onda ti zivis njegove...

cvetak
01-12-2010, 13:43
draga ovan-skorpija ako imas volje "baci" neki komentar na moju sinastriju :)

http://yfrog.com/ncastro61gw0115anonymousag

ovan-skorpija
01-12-2010, 14:17
draga ovan-skorpija ako imas volje "baci" neki komentar na moju sinastriju :)

http://yfrog.com/ncastro61gw0115anonymousag

Imate slican temperament i to donosi da mozete da razumete jedno drugo oko nekih osnovnih zivotnih ciljeva. Mada zna on malo tebe da zablokira povremeno...
Emotivne razmene i potrebe nisu sasvim uskladjene- moglo bi biti bolje...
On od tebe zeli ozbiljnu pricu ali nisam sigurna da to mogu da kazem za tebe...tvoj mesec na njegovm ic-u doneo je bliskost...
svadje nisu tako ceste ali mogle bi da se dogode zbog obostranog neslaganja oko zivotnih stavova, uverenja....mada to nisu neke zucne svadje...
za njegovu veneru u tvom 8 polju rekli smo sta predstavlja :)
sa druge strane, on ima utisak da mu ti ne pokazujes otvoreno sta osecas i da nesto po tom pitanju od njega skrivas..
Ti mozes puno od njega da naucis u vezi svakodnevnog zivota, obaveza i posla a on od tebe moze da nauci mnogo po pitanju zajednice i ozbiljnih veza...
on tebe moze da iznenadjuje i pozitivno i negativno...

Chither
01-12-2010, 15:15
da... al njen uran je vladar desc i na njegovom je asc! To je znak broj 1!
Plus znam dosta brakova sa gotovo poklopljenim kucama, gde su uglovi u konjukcijama. To je isto jako jako, kao i kvadrat sunca i meseca. Citala sam jako zanimljivu teoriju da sunce i mesec, kada su u dobrom aspektu, donose jako lepo slaganje i zanos, al samo u pocetku, dok kvadrati i opozicije mogu biti na duge staze mnogo znacajniji. I mesece bi mogli gledati kao da su u konjukciji. (svetlima ovde dajem malo veci orbis)

Uran je vladar njegovog a ne njenog Desc-a, no nebitno. Mi se svi hvatamo za konjukcije, trazimo karmu i neko duboko znacenje, Mars - Venera, Sunce - Mesec, a sve to na kraju ne mora da rezultira nicim osim time da neko bude gadno povredjen. Dok parovi koji na ocigled nepostojanja tih aspekata i polozaja koje mi jurimo, traju.

Ako pogledas, videces da otac ima Mesec u skorpiji a majka u strelcu. Dva potpuno drugacija Meseca - i oni i jesu suste suprotnosti u svakom smislu te reci - on je prava analiticna usporena devica, koja tri put meri jednom sece, emocije tesko pokazuje, nije mnogo pricljiv, a ona strelac - rak - tipican primer: vesela, leprsava, detinjasta, cak i naivna, drustvena. Neko bi rekao da takve dve prirode ne mogu nikako da se usklade ali kod njih je ispalo da se suprotnosti privlace.
Moja baka, oceva majka je uvek bila nekako kruta, nije ispoljavala emocije, ja je do svoje 25. godine nikada nisam videla da je zaplakala, uglavnom je samo znala da se obrati ocu kada nesto pogresi, nije ga mnogo grlila, mazila, pazila, nikada pohvala od nje ma koliko nesto dobro ucinio jer je uvek moglo bolje - sto ce njegov Mesec u skorpionu i reci, pa on zato nije ni mogao da nauci da to nekome pruzi, ali zato je to nadoknadio kroz moju majku koja po 15 puta na dan poljubi i njega i mene, zagrli, voli da nam ugadja, da nas pohvali i kada nismo bas zablistali. E sad da njoj nije lako sto to ne dobija za uzvrat - nije. Ali on njoj pruza sigurnost i stabilnost, tu je da je spusti na zemlju kad previse poleti, da je spreci da upadne u glupost (sto naivni radoznali strelac cesto cini), da joj pruzi podrsku kroz konkretne poteze (devica).

Sto ce reci, da iako su njihova razmisljanja (Sunca) i njihove emocije (Mesec) tootalno drugaciji, oni se nadopunjuju. Sad, to da nju nervira sto je on krut i skrt u pokazivanju emocija, statican - nervira, i to da njega nervira sto ona ne ume da razdvoji bitno od nebitnog, sto ne ume da iskulira - nervira, ali negde izgubis, negde dobijes, vazno je na kraju da to kao celina funkcionise kako treba.

Aeria Gloria
01-12-2010, 16:33
Jesu. Jos je i njen Uran na njegovom Asc! To nisam odmah ni videla.

evo karte http://slike.hr/slike/418120747_d0b18.gif.html

kako da ne traju dugo kad sa jedne strane imaju kvadrat saturna i sunca a sa druge kvadrat saturna i venere

gde god je aspektovan saturn tu postoji sansa da veza dugo traje a kvalitet veze se vidi kroz druge aspekte...pri tome je njena venera u njegovom 6 sto ja volim da tumacim kao ljubav koja se manifestuje svakodnevno

e da, neko je pominjao na ovom pdf da ako planeta pada u neciju kucu onda osoba cija je planeta oseca uticaj kuce, ja mislim da je uticaj obostran al pri tome imam licno iskustvo koje je bas suprotno
venera osobe koja mi se dopadala je padalo u moju 11 i ja sam zaista zelela da budem prijatelj sa tom osobom, a nisam imala takav osecaj sa njegove strane

aldebaran
01-12-2010, 23:28
Princes77,
Razumijem te u potpunosti sa konjukcijom Mjeseca i Saturna, govorim iz iskustva. Ovaj aspekt drži jako dugo, kad misliš da si uspjela da se udaljiš krene sve ponovo i sve ispočetka i svaki put više veže a ne hladi. Ponovni početak se može dsiti ne samo zato što se vidite ili čujete, jednostavno neko drugi nešto uradi a tebi samo kroz glavu proleti kako on to nikad ne bi na taj način uradio i začarani krug opet počne. Ali osim bola ima i svoje prednosti, osjećaj da si voljena onakva kakva si, bez pokušaja da te mjenja i sigurnosti u nečiji uzvraćen osjećaj. I da ste na dva kraja svijeta trebalo bi da osjetite šta se dešava onom drugom, neki vid telepatije.
Ako sam se nalupala, sorry:o

Princess77
02-12-2010, 10:13
Princes77,
Razumijem te u potpunosti sa konjukcijom Mjeseca i Saturna, govorim iz iskustva. Ovaj aspekt drži jako dugo, kad misliš da si uspjela da se udaljiš krene sve ponovo i sve ispočetka i svaki put više veže a ne hladi. Ponovni početak se može dsiti ne samo zato što se vidite ili čujete, jednostavno neko drugi nešto uradi a tebi samo kroz glavu proleti kako on to nikad ne bi na taj način uradio i začarani krug opet počne. Ali osim bola ima i svoje prednosti, osjećaj da si voljena onakva kakva si, bez pokušaja da te mjenja i sigurnosti u nečiji uzvraćen osjećaj. I da ste na dva kraja svijeta trebalo bi da osjetite šta se dešava onom drugom, neki vid telepatije.
Ako sam se nalupala, sorry:o

Nisi se nalupala :) Kad smo raskinuli i nismo se vidjeli 3 godine mislila sam da je zaista gotovo, idem dalje sa zivotom. I onda nakon 3 godine on se pojavi i nastavimo kao da smo se juce vidjeli i kao da prekida nije ni bilo. Osjecam se voljenom i hiljadu puta sam rekla sve i ako ne budemo zavrsili zajedno nece mi biti zao sto sam bila sa njim jer mislim da ovakvo nesto necu ponovo imati. Narocito taj osjecaj da citamo jedno drugom misli i da tacno znamo kako se on drugo osjeca. I da, jesmo na dva razlicita kraja svijeta ;)

nouvelle
02-12-2010, 15:59
Znaci da i kvadrat Saturna i Meseca u sinastriji daju trajnost vezi..?I sta jos?

ovan-skorpija
02-12-2010, 16:53
Znaci da i kvadrat Saturna i Meseca u sinastriji daju trajnost vezi..?I sta jos?

I kvadrat i konjukcija daju trajnost ali kroz psihicki pritisak, vlasnik meseca pati zbog vlasnika saturna, vlasnik meseca se zbog vlasnika saturna lose oseca. To je emotivno ranjavanje....nerazumevanja...znamo da ne valja ali i dalje smo tu....

djurafigura
02-12-2010, 17:05
I kvadrat i konjukcija daju trajnost ali kroz psihicki pritisak, vlasnik meseca pati zbog vlasnika saturna, vlasnik meseca se zbog vlasnika saturna lose oseca. To je emotivno ranjavanje....nerazumevanja...znamo da ne valja ali i dalje smo tu....
A do kog orbisa deluje ovaj aspekt? Jel' 6* separacije mnogo?
I šta bi značilo kada je vladar mog DC-a na njegovom AC-u, a njegovog DC-a na mom AC-u?

ovan-skorpija
02-12-2010, 17:33
A do kog orbisa deluje ovaj aspekt? Jel' 6* separacije mnogo?
I šta bi značilo kada je vladar mog DC-a na njegovom AC-u, a njegovog DC-a na mom AC-u?

Orbis moze da bude 5, 6 stepeni ali vazno je da za konjukciju to bude u istom znaku a ako je u pitanju kvadrat da planete budu u znacima koje su prirodno u kvadratu...
Vladar tvog dc-a na njegovm ac moze da znaci da ti njega vidis kao osobu sa kojom bi mogla da imas stabilnu vezu a vazi i obrnuto. Celu pricu dodatno boji priroda te plenete i njeno ispoljavanje u znaku, takodje i cela ostala sinastrija mora da se"poklopi"...

radoznal@
02-12-2010, 21:46
On zeli sa tobom ozbiljnu pricu a ti prepoznajes njegove emocije...mada nisam sigurna da on u potpunosti zna koje su tvoje emotivne potrebe iako mu se svidjas...seksulana privlacnost takodje izrazena...
mali savet- ako bude doslo do svadje, nemoj da se tridus previse jer ce sa njim u tom mislu izgubiti bitku.
mislim da se desavalo da ti i klecaju kolena u njegovom prisustvi ili skoci adrenalin
to bi bilo u najkracim crtama

u pravu si ovan-skorpija oko seksualne privlacnosti i klecanju kolena :D i mislim da si u pravu i da ne zna moje emotivne potrebe, jer ih ni ja sama ne znam pa ga zbunjujem samo. Reci mi samo, po kom aspektu vidis ovo za svadju? I sta time mislis, na svakodnevne prepirke, da je tvrdoglaviji i istera svoje, ili kad bi doslo do raskida da se ne trudim? Brine me ovaj kvadrat moje venere sa njegovim saturnom, da li to moze da se tumaci kao odlaganje ulaska u vezu ili ne?

ovan-skorpija
03-12-2010, 00:25
u pravu si ovan-skorpija oko seksualne privlacnosti i klecanju kolena :D i mislim da si u pravu i da ne zna moje emotivne potrebe, jer ih ni ja sama ne znam pa ga zbunjujem samo. Reci mi samo, po kom aspektu vidis ovo za svadju? I sta time mislis, na svakodnevne prepirke, da je tvrdoglaviji i istera svoje, ili kad bi doslo do raskida da se ne trudim? Brine me ovaj kvadrat moje venere sa njegovim saturnom, da li to moze da se tumaci kao odlaganje ulaska u vezu ili ne?

Venera kvadrat saturn je njegovo nerazumevanje tvojih potreba. MOze ga udaljiti to sto si ti stidljiva u pokazivanju emocija i sto ti treba vremena da se opustis. To moze njemu da bude strano i da se zbog toga stvari malo uspore. Vi mozete da udjete u vezu ali ce trebati vremena da se ti opustis . To moze stalno da se kasnije provlaci kroz vezu kao problme i blokada.
PO pitanju svadje mislim to da kada dodje do neke rasprave, nemoj da insistiras na nekim svojim stavovima i da ga uporno ubedjujes u nesto jer ce on imati vise snage da se ubedjuje nego ti i da mozda ima pametnije argumente (sto ne znaci da je on u pravu)
Tvoje emotivne potrebe mogu svaki cas menjaju, bitno je da nisi sputana na bilo koji nacin, da si iskrena i da su iskreni prema tebi, a opet tvoja potreba je da sve ide polako i da neko ima dovoljno strpljenja da ceka...

radoznal@
04-12-2010, 15:24
Hvala ti ovan-skorpija, sve sto kazes je zaista tacno. Upravo ovih dana sama sebe ucim kako da se opustim. Ne samo u ovom odnosu nego inace. Odlicno tumacis.

ochajna domacica
04-12-2010, 16:38
Nisam znala da Sa90Mo daju trajnost ljubavnih odnosa? Kao ni konjukcija? Mada mi je s psiholoske str.logicnije da ako je u pitanju Mesec zene, pa tipicno zensko..trpece, sto nece. Ali mi je bas tesko poverovati da ce muskarac ostati u takvom odnosu. Mislim da su ipak oni prakticniji, a mi romanticnije. :) prakticnost ne trpi.

ajana
06-12-2010, 04:43

a trigon saturna i meseca ?

ovan-skorpija
06-12-2010, 13:59
a trigon saturna i meseca ? Trigon satruna i meseca kao i sektil saturna i meseca je daleko bolji od kvadrata , konjukcije i opozicije....
Sekstil i trigon donose trajnost emocija u najbojem mogucem smislu... Saturn u dobrim aspektima sve stabiliziuje....
Naravno, jos dosta toga treba da se poklopi u sinastriji da bi odnos bio kvalitetan

dunja2501
06-12-2010, 16:08
Mnogo mi je interesantna ova tema,procitala sam sve postove ali i dalje ne kapiram jednu stvar :) ... shvatam sta je preklapanje kuca i kad neke planete padaju u neke nase i da treba da gledamo kako se te planete osecaju u doticnim kucama... e sad, ja sam mislila da preklapanje planeta je nesto sasvim trece... a to je kada na primer neke nase licne planete su u istom znaku i pribliznom stepenu kao partnerove i samim tim se poklapaju (u sustini ono sto daje konjukciju)... na primer moja ve u ribama na 23ş, a njegova takodje u ribama ali na 21ş...s obzirom da su na prbliznom stepenu, samim tim se poklapaju jedna na drugu :) ...jel to to preklapanje ili sam se sad bas posteno nalupetala? :)

ovan-skorpija
07-12-2010, 13:03
Mnogo mi je interesantna ova tema,procitala sam sve postove ali i dalje ne kapiram jednu stvar :) ... shvatam sta je preklapanje kuca i kad neke planete padaju u neke nase i da treba da gledamo kako se te planete osecaju u doticnim kucama... e sad, ja sam mislila da preklapanje planeta je nesto sasvim trece... a to je kada na primer neke nase licne planete su u istom znaku i pribliznom stepenu kao partnerove i samim tim se poklapaju (u sustini ono sto daje konjukciju)... na primer moja ve u ribama na 23ş, a njegova takodje u ribama ali na 21ş...s obzirom da su na prbliznom stepenu, samim tim se poklapaju jedna na drugu :) ...jel to to preklapanje ili sam se sad bas posteno nalupetala? :)

Naravno da je i to preklapanje. Svaka konjukcija u sinastriji je izuzetno vazna i boji odnos izmedju partnera. Pozicija planeta u kucama partnera daje kako mi reagujemo na njega i on na nas a aspekti ce dati realizaciju svega toga.
U tvom slucaju venere su u istom znaku i u bliskoj konukciji sto je lepo. U ribama- romatika, ludi od ljubavi ali i idealizacija, platonska ljubav itd. Trebalo bi i ostalo sve da se sagleda.
U svakom slucaju to sto su se venere poklopile znaci da cete razumeti jedno drugo, sta kome treba u odnosu i sta ko hoce od veze, jer zelite isto, moguce je da cete se razumeti i bez mnogo objasnjavanja kada su u pitanju emotivne stvari.....

dunja2501
07-12-2010, 15:36
Hvala ovan-skorpija na objasnjenju :)... imas jos 2 pitanjca :) ... ako se poklope dva marsa u sinastriji,da li tu onda dolazi do sukoba energija,svadje,pa mozda i povecana agresija?... kontam da sve zavisi i u koje polje pada,ukoliko je maleficno stvari se pogorsavaju.... i sta se desava sa onim generacijskim planetama?... pretpostavljam da se njima ne pridaje toliki znacaj ukoliko dodje do preklapanja, jesam li u pravu? :)

ovan-skorpija
07-12-2010, 17:33
Hvala ovan-skorpija na objasnjenju :)... imas jos 2 pitanjca :) ... ako se poklope dva marsa u sinastriji,da li tu onda dolazi do sukoba energija,svadje,pa mozda i povecana agresija?... kontam da sve zavisi i u koje polje pada,ukoliko je maleficno stvari se pogorsavaju.... i sta se desava sa onim generacijskim planetama?... pretpostavljam da se njima ne pridaje toliki znacaj ukoliko dodje do preklapanja, jesam li u pravu? :)

Ako se poklope dva marsa u sinastriji to moze da donese stalne svadje u odnosu, napade jedno na drugo i slicno. Vazno je u kom su znaku pa ce to reci kao ce se sve to ispoljiti i naravno kuca u koju pada.
Kada su u pitanju generacijske planete one ce se poklopiti ako su generacije bliske i iste...tako da tu nece ograti bitnu ulogu..
Veci znacaj ima ako generacijska planeta jedne osobe aspektuje licne planete druge osobe, ako se radi o emotivnim odnosima najvaznije je sta aspektuje mesec i veneru, i naravno ostale licne planete...

selena
07-12-2010, 17:53
kakvo mišljenje imaš o dva saturna u sekstilu-to daje veliku tajnost jel tako?

ovan-skorpija
07-12-2010, 18:14
kakvo mišljenje imaš o dva saturna u sekstilu-to daje veliku tajnost jel tako?

Moze da da trajnost vezi ali ako je to podrzano drugim planetama, idelano bi bilo da saturn salje dobar aspekt veneri ili mesecu...to onda traje...

tanjaiv
07-12-2010, 19:26
A sta ako su nam saturni u trigonu,moj saturn njegov mesec u trigonu 3 aplikacije,njegov saturn nema aspekata sa mojim mesecom,kako se ovo definise ovan skorpija?dovoljno da drzi pricu...?

ovan-skorpija
07-12-2010, 19:41
A sta ako su nam saturni u trigonu,moj saturn njegov mesec u trigonu 3 aplikacije,njegov saturn nema aspekata sa mojim mesecom,kako se ovo definise ovan skorpija?dovoljno da drzi pricu...?

Ako je tvoj saturn u trigonu sa njegovim mesecom , ti stabilizujes njegove emocije i to njemu prija i utice povoljno na vezu. Ne mora da bude obostrano isti aspkekt. Jos neki aspekti mogu da potrvrde ovo i da dodatno stabilizuju pricu, a naravno ima i onih aspekata koji unose nemir....

tanjaiv
07-12-2010, 19:52
Ako je tvoj saturn u trigonu sa njegovim mesecom , ti stabilizujes njegove emocije i to njemu prija i utice povoljno na vezu. Ne mora da bude obostrano isti aspkekt. Jos neki aspekti mogu da potrvrde ovo i da dodatno stabilizuju pricu, a naravno ima i onih aspekata koji unose nemir....

...pa sta prevagne...i pitanjce moje sunce u 5 egz konj.0 aplik.njegov Verteks u 7?Drzi?

ovan-skorpija
07-12-2010, 20:22
...pa sta prevagne...i pitanjce moje sunce u 5 egz konj.0 aplik.njegov Verteks u 7?Drzi?

Ako sam dobro razumela tvoja peta i njegova sedma se poklapaju, a to je dobro..
Tvoje sunce u njegovoj 5- on svakako emotivno reaguje na tebe a moze se desiti i da pricate o potomstvu tj da njemu sine ta ideja...
Taj verteks 0 tvoje sunce moze da znaci da on nesvesno prihvata tebe kao pravi izbor u pogledu partnera...

tanjaiv
07-12-2010, 21:52
Ako sam dobro razumela tvoja peta i njegova sedma se poklapaju, a to je dobro..
Tvoje sunce u njegovoj 5- on svakako emotivno reaguje na tebe a moze se desiti i da pricate o potomstvu tj da njemu sine ta ideja...
Taj verteks 0 tvoje sunce moze da znaci da on nesvesno prihvata tebe kao pravi izbor u pogledu partnera...

Moje sunce iz pete puni njegovu sedmu gde je u egz konj.sa Verteksom i njegovim Junom u sirem orbisu 6 step.Moje sunasce na 1.14 deve,njegovi verteks i juno na 1.15 tj.6.47 deve...zakomplikovah...

oktobar
07-12-2010, 21:58
A,sto bi bio Vertex njegov na mom IC? pleaseeee!

andjelikadepeures
07-12-2010, 22:48
ako njegova venera pada u tvoju 8 kucu...onda je to.......
:blush-anim-cl: :blush-anim-cl: ....ne smem da kazem...zanimljive stvari u vezi seksualnog zivota ...

eeee, ovo mene zanima :)
koje zanimljive stvari? :) gukni :)
pliiizzzzzzz :)

ovan-skorpija
07-12-2010, 22:56
A,sto bi bio Vertex njegov na mom IC? pleaseeee!

Verteks najvise radi u konjukciji sa licnim planetama, a ovako izlolovano ne mora da donese bas nista posebno....kad buden imala vremena mogu da bacim pogledm na tvoju sinastriju detaljnije...:banana:

ovan-skorpija
07-12-2010, 22:58
eeee, ovo mene zanima :)
koje zanimljive stvari? :) gukni :)
pliiizzzzzzz :)
pa andjelikadepeures....nemo me vuces za jezik :)
To su ''one'' stvari na malo bezobrazniji nacin
:whistling:

oktobar
07-12-2010, 22:59
Joj bas si srce, jer i ja sam evo gledala, ali ima dosta sukoba i usejanih glava u toj nasoj sinastriji da ja ne znam tko ce tu da napravi prvi znacajan korak ,vec sve neko inacenje i prkosenje poslje kojeg ja ronim kisu. Bas me zanima tvoj sud jer ja vidim previse MA i SA pa mislim se, jos sam dobro i ziva!

I mojem VE pada u moju 8. kucu!!! jos ne mogu reci jel to katastrofa ,ali sigurno pisem Feed ako provjerim.(HA;HA)

P.S. njegova je karta ratificirana, pa mozda vise obrati paznju na moje kuce ,koje su nadam se tocnije.

andjelikadepeures
07-12-2010, 23:01
pa andjelikadepeures....nemo me vuces za jezik :)
To su ''one'' stvari na malo bezobrazniji nacin
:whistling:

ako ti blam da napishesh javno, ti mi shibni na pp :)
znaaachi mnooogo me zanima :)))
verujem da postoji neshto vrlo specifichno...

oktobar
07-12-2010, 23:03
ako ti blam da napishesh javno, ti mi shibni na pp :)
znaaachi mnooogo me zanima :)))
verujem da postoji neshto vrlo specifichno...

Ako tebi posalje na pp, ti se nemoj sramiti meni poslati:D :D :D :D

andjelikadepeures
07-12-2010, 23:08
Ako tebi posalje na pp, ti se nemoj sramiti meni poslati:D :D :D :D

ako mi poshalje, prosledim ti obavezno :)

p.s.
moja Ve iz 8. u Biku upada kod njega u 8. u Biku...
njegova Ve iz 8. u Biku upada kod mene u 8. u Biku...
:D

selena
07-12-2010, 23:26
najbolje ipak funkcioniraju VE I MO tvoji na nečijem asc i desc,pa onda kad imaš svoj MA 180 na njegov MO pa oboje imate osjećaj da ste povrijeđeni -a ustvari si ti ta koja povređuje-ironija zar ne?
i naravno ne zaboravimo Kad nečiji PLuton ljubi vaš MJesec savjetujem okret na drugu stranu i ne gledat jer sve dulje od jednog trenutka košta glave!

oktobar
07-12-2010, 23:28
najbolje ipak funkcioniraju VE I MO tvoji na nečijem asc i desc,pa onda kad imaš svoj MA 180 na njegov MO pa oboje imate osjećaj da ste povrijeđeni -a ustvari si ti ta koja povređuje-ironija zar ne?
i naravno ne zaboravimo Kad nečiji PLuton ljubi vaš MJesec savjetujem okret na drugu stranu i ne gledat jer sve dulje od jednog trenutka košta glave!

Za koga je ovo???:(

selena
07-12-2010, 23:34
ja analaizirala svoje sinastrije

ovan-skorpija
07-12-2010, 23:47
andjelikadepeures i oktobar vi ste lude....:) ali pozitivno:)
Pa nije me blam da kazem sta je ta ve u 8 nego da ne ispadne nekulturna, mozda mi neko zameri...:)
To je drage moje...... oralni sex....i ko zna sta sve ne...
Ajde da vas cujem, jel se tako pokazalo kod vas u praksi...?

selena
07-12-2010, 23:49
to je sex sa malo drugačijim prizvukom..nešto nalik i na duševni seks-kad na tren uočiš da vam se i duše grle...
strava!

ovan-skorpija

i sta kazes selena kako radi taj pluton na mesecu? bas me zanima??? da li je gori od saturma na mesecu....

oktobar
Ja sam se izjasnila da cu javiti kad probam,pa vise nisam u stanju reci,ali me zanima i ko kom ,jer ipak njegova planeta upad u nase kuce.:D :D :D :D

P.S Nemoj tako o SA na MO jer ja ga imam egzaktno u obe vazne sinastrij i moram po netu traziti utjehu ,jer me satrase. OBa!!!

andjelikadepeures
07-12-2010, 23:51
Pa nije me blam da kazem sta je ta ve u 8 nego da ne ispadne nekulturna, mozda mi neko zameri...:)

priznajem, sve priznajem :D
josh imamo trigon Marsa i Urana, pa ti pusti mashti na volju :)
ma i na slici kad ga vidim, odmah bih ga.... :D :eek:

oktobar
07-12-2010, 23:54
p

:clap: :clap: :clap:

Ja imam s ovim kavadrat MA UR. Ja ne znam tko bi koga ,jer je MA moj ,ali ja bih njega isto
"Doktore, meni fali njega!" kaze stara baka u vicu!;)

Sad ugleda da mi oboje imamo opozicije kirona na nasa SO, SA nam u kontaktu s mjesecima. JAo,JAo sta je ta crna karma me se udovezala!!!!

ovan-skorpija
08-12-2010, 00:02
priznajem, sve priznajem :D
josh imamo trigon Marsa i Urana, pa ti pusti mashti na volju :)

jos je to u biku ako sam skontala dobro....

auuuuu, pa to je bas uzivanje u svemu sto se tice seksa, culna uzivanja...(to je i tvoj vladar 1 u 8 ve u biku)

verovatno bude i ovoga :guza: ....kada ste vec pomenule marsa :D

oktobar
08-12-2010, 00:04

auuuuu, pa to je bas uzivanje u svemu sto se tice seksa, culna uzivanja...(to je i tvoj vladar 1 u 8 ve u biku)

A,mozda bude ko u onom filmu Devet i po tjedana gdje su se prezderavali ispred frizidera pa tek onda s...:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Rekla je masti na volju,a ja imam jednog bika kraj sebe i kojem je ja mislim hrana vaznija od S...:(

andjelikadepeures
08-12-2010, 00:14

nisi ti dzaba ovan-shkorpija :D
:blush-anim-cl: sve znash :)

shta cu kad me chovek inspirishe na svashta...
prosto se pitam da l' on na svaku zenu tako deluje...?
poshto ja inache i ne gledam mushki svet po ulici...

A,mozda bude ko u onom filmu Devet i po tjedana gdje su se prezderavali ispred frizidera pa tek onda s...

Rekla je masti na volju,a ja imam jednog bika kraj sebe i kojem je ja mislim hrana vaznija od S...

ma Bikovi i Lavovi bre samo misle shta ce da jedu... manje ih interesuje da je@u

p.s.
moj je ovan-vaga kao i ja...

cvetak
08-12-2010, 00:14

eeee aj sad dovrsi recenicu i za Mo u VIII Pls :D

oktobar
08-12-2010, 00:19
ma Bikovi i Lavovi bre samo misle shta ce da jedu... manje ih interesuje da je@u

p.s.
moj je ovan-vaga kao i ja.

Moj je Bik-Lav i frizider mu je izvor srece i zadovoljstva i vec je poceo s trbuhom da se prosetava. sramota!! Mozda me zato kopka ova VE u 8?:rolleyes: :rolleyes:

ovan-skorpija
08-12-2010, 00:20
Oktobar kako sad bik...?
evo ja pogledala ovu tvoju sinastriju sa skorpijom pa da krenem:
razliciti temperamnti pre svega, emotivna ocekivanja nisu bas uskladjena ali ne smetate jendo drugom. Uh gde se nadjose dve venere u devici :))..pa vas dvoje stalno cekate jedno drugo, nesto ste stidljivi, povlacite se , spremni ste da cekate na onog drugog 200 godina...
kada su svadje u pitanju ti to dozivljvas emotvno a on se "istresa" na tebe..
on je u stanju da utice na neka tvoja uverenja a ako studiras mozda te je malo zaustavio na tom putu. Emotivno ste se brzo zblizili...za ve u osam smo rekli a posto njegova pada u tvoje 8 onda ce on to hteti od tebe :D...pripremi se pa nam javi...
on tebe dozivljava takodje i kao dobrog prijatelja a sto je bas lepo..
Mozete se svadjati oko sopstvenih uverenja..zivotne filozofije itd
rekla bih jos da on puno misli o tebi i vrlo cesto o tome kako izgledas..
moram da kazem da aspekti meseca i saturna donese psihicki pritisak, ti mozes da patis zbog njega i da se zbog njega ponekad lose osecas. Gde god je saturn umesan to mora da traje pa cak i kada su losi aspekti u pitanju... nadam se da sam nekako pomogla..

oktobar
08-12-2010, 00:27
Oktobar kako sad bik...?
Ma ovaj uz mene je bik,a ovaj kojeg zelim je sinastrija. Znam ,znam nezasitna sam:o
evo ja pogledala ovu tvoju sinastriju sa skorpijom pa da krenem:
razliciti temperamnti pre svega, emotivna ocekivanja nisu bas uskladjena ali ne smetate jendo drugom. Uh gde se nadjose dve venere u devici :))..pa vas dvoje stalno cekate jedno drugo, nesto ste stidljivi, povlacite se , spremni ste da cekate na onog drugog 200 godina...Stidljivi do bola
kada su svadje u pitanju ti to dozivljvas emotvno a on se "istresa" na tebe..Ja sve kod njega shvacam ozbiljno i sve mi je od njega uvreda
on je u stanju da utice na neka tvoja uverenja a ako studiras mozda te je malo zaustavio na tom putu.misllim da sam se sama zakocila i da bi mi on htio potaci napredak Emotivno ste se brzo zblizili...za ve u osam smo rekli a posto njegova pada u tvoje 8 onda ce on to hteti od tebe :D...pripremi se pa nam javi...Obecala sam
on tebe dozivljava takodje i kao dobrog prijatelja a sto je bas lepo..
Mozete se svadjati oko sopstvenih uverenja..zivotne filozofije itdskroz smo razliciti
rekla bih jos da on puno misli o tebi i vrlo cesto o tome kako izgledas..
moram da kazem da aspekti meseca i saturna donese psihicki pritisak, ti mozes da patis zbog njega i da se zbog njega ponekad lose osecas. Stalno! i stalno ponavljam da ga mrzimGde god je saturn umesan to mora da traje pa cak i kada su losi aspekti u pitanju... nadam se da sam nekako pomogla..

Puno,puno pomogla!!!
A jel mozes nesto o ovim kironima i cvorovima?

Santijen
08-12-2010, 00:33
eh ne bi vam sad rekla gde mi muzevljava venera pada niposto...:p

@ Oktobar

izgleda da njega manje vise svima fali:p

oktobar
08-12-2010, 00:35
eh ne bi vam sad rekla gde mi muzevljava venera pada niposto...:p

@ Oktobar

izgleda da njega manje vise svima fali:p

Mozes ti to ! Pa djeca su nam vec legal i doba je kasno za starije od 18.:p

A po derivatnimi ti je u 4. muzu a vladar u 5.(MA) pa je neka zabava vrhunska kod kuce!!!

ovan-skorpija
08-12-2010, 00:38
oktobar
Oko cvorova sam vec nesto pomenula. Ali moram da kazem da oni deluju jace kada su u konjukciji sa licnim planetama partnera. ako dobro vidim njegov juzni covr je na tvom marsu a to je opet neki sex :) sa dryge strane tvoj severni cvor na njegovom marsu = agresija...
U vezi hirona- ti njemu mozes da dajes lekcije o tome sta je ozbijna veza i zajednica...a on tebi daje neke lekcije o nacinu komunikacije i stavovima...

ovan-skorpija
08-12-2010, 00:40
eeee aj sad dovrsi recenicu i za Mo u VIII Pls :D
Ako sam te dobro razumela...
neciji mesec u necijoj 8.....iskreno mesec nema neke veze sa seksom...On moze da donese da vlasnik 8 kuce ima neku podrsku od vlasnika meseca ali to je jako promenljivo....

cvetak
08-12-2010, 00:43
da da dobro si me razumela, ok posto su Mo i Ve u mojoj VIII i da potvrdim sta si napisala za Ve :))) pretpostavljam da se obrni okreni Mo ipak ne oseca tu najbolje...

hvala!

oktobar
08-12-2010, 00:47
Oko cvorova sam vec nesto pomenula. Ali moram da kazem da oni deluju jace kada su u konjukciji sa licnim planetama partnera. ako dobro vidim njegov juzni covr je na tvom marsu a to je opet neki sex :) sa dryge strane tvoj severni cvor na njegovom marsu = agresija...
U vezi hirona- ti njemu mozes da dajes lekcije o tome sta je ozbijna veza i zajednica...a on tebi daje neke lekcije o nacinu komunikacije i stavovima...

Ja sam mislia da MA O JMC donosi stradavanje jos zbog proslih zivota i da je meni sad neugodno u njegovoj blizini( privlaci me ,a ona mi je neugodno:confused: ),
A da SMC bi doni neko izravnavanje racuna, a posto mu je to (po TA) vl. znaka ne bi bilo tako lose, vec isto neko rasvjetljenje.

>Kod kirona nam postoje opozicije na SO obostrano pa sam mislia da je to onda ranjavanje zbog loseg aspekta, iako nije na karti ucrtan.

ovan-skorpija
08-12-2010, 00:53
Ja sam mislia da MA O JMC donosi stradavanje jos zbog proslih zivota i da je meni sad neugodno u njegovoj blizini( privlaci me ,a ona mi je neugodno:confused: ),
A da SMC bi doni neko izravnavanje racuna, a posto mu je to (po TA) vl. znaka ne bi bilo tako lose, vec isto neko rasvjetljenje.

>Kod kirona nam postoje opozicije na SO obostrano pa sam mislia da je to onda ranjavanje zbog loseg aspekta, iako nije na karti ucrtan.

cvorovi jesu uvek vezani za prosli zivot ali ovo je kako oni sad deluju na odnos izmedju dvoje ljudi...
Hiron je vazan u konjukcijama najvise a narocito ako je u konjukciji sa mesecom, venerom itd...takdje daje neku pricu u zavisnosti u koju kucu kod partnera padne..

Santijen
08-12-2010, 00:54
Mozes ti to ! Pa djeca su nam vec legal i doba je kasno za starije od 18.:p

A po derivaciji ti je u 4. muzu a vladar u 5.(MA) pa je neka zabava vrhunska kod kuce!!!

hahhaha..i jos ve i ma u recepciji jel:)

gledam ovu tvoju sinastriju....unutra si ti jel...on spolja, sele jel to on ima sve ovo ..urana na ac..marsa u 12 skoro na ac i plutona u 12, saturn u 9...a joj ko ce tom tipu staviti soli na rep...elem niko a? njegov pl iz 12 u tvoju 8...

oktobar
08-12-2010, 00:57
cvorovi jesu uvek vezani za prosli zivot ali ovo je kako oni sad deluju na odnos izmedju dvoje ljudi...
Hiron je vazan u konjukcijama najvise a narocito ako je u konjukciji sa mesecom, venerom itd...takdje daje neku pricu u zavisnosti u koju kucu kod partnera padne..

Sad si me utjesila! Hvala! Ja to sve razvezla ,meni se cini; u nedogled. ja sam trazila vuka i gdje ga nema:(pusem i na hladno)
U natalu kiron jako osjecam pa sam mislia da bi i ovdje moga donjeti svasta,jer tamo imam problem s rodbinom , pa ja sad ga digla na pijedestal jake planete(sto neki i kazu):o

oktobar
08-12-2010, 01:00

gledam ovu tvoju sinastriju....unutra si ti jel...on spolja, sele jel to on ima sve ovo ..urana na ac..marsa u 12 skoro na ac i plutona u 12, saturn u 9...a joj ko ce tom tipu staviti soli na rep...elem niko a? njegov pl iz 12 u tvoju 8...

Ja se nadala da cu ja!:D (jel da je skromno?) Mozda sam ja Saturnko u 9 ?Bio bi mu isto drugi brak.
Ma nadam se da mu je to sve izaslo kroz posao u simbolici 12 , jer mu tamo ono nitko nemoze dodati vode(jel se tako kaze?)
Dugo je vec slobodan, ali me kaci nemilo. Stara bojim se!! Vec sam ti rekal;)

A pluton u 8, nadam se da me nece ubiti, akad mi vidi ruke od urana kako mi se tresu, valjda ce misliti da je Parkinsonova!

Santijen
08-12-2010, 01:11
Ja se nadala da cu ja!:D (jel da je skromno?) Mozda sam ja Saturnko u 9 ?Bio bi mu isto drugi brak.
Ma nadam se da mu je to sve izaslo kroz posao u simbolici 12 , jer mu tamo ono nitko nemoze dodati vode(jel se tako kaze?)
Dugo je vec slobodan, ali me kaci nemilo. Stara bojim se!! Vec sam ti rekal;)

A pluton u 8, nadam se da me nece ubiti, akad mi vidi ruke od urana kako mi se tresu, valjda ce misliti da je Parkinsonova!

uran mu pada u tvoju 9 kucu pa te je verovatno podstakao da preispitas kompletnu svoju zivotnu filozofiju....

oktobar
08-12-2010, 01:16
Ma ja Jarac u dusi i u shvacanjima! Konzerva na kvadrat! A sad poludila od valjda Urana i sve bih bila okrenula naopacke za njega. Jos mi je i u primarnim prog. ASC u Vodenjaku pa valjda tezim slobodi i drugacijim shvacanjima.(ne samo zbog njega)
P:S: ovo je malo off pa mozemo i na pp

Mozda onda moj MO u njegovoj 9 njega promjeni!
I jA imam planeta za trku!!!

Santijen
08-12-2010, 01:21
Ma ja Jarac u dusi i u shvacanjima! Konzerva na kvadrat! A sad poludila od valjda Urana i sve bih bila okrenula naopacke za njega. Jos mi je i u primarnim deriv. ASC u Vodenjaku pa valjda tezim slobodi i drugacijim shvacanjima.(ne samo zbog njega)
P:S: ovo je malo off pa mozemo i na pp

Mozda onda moj MO u njegovoj 9 njega promjeni

eh i tvoj uran pada u njegovu 1..pa mogla bi ti njega komplet promeniti, a i dinamicna privlacnost je u pitanju...ali saturni vam cepe mesece...

oktobar
08-12-2010, 01:25
eh i tvoj uran pada u njegovu 1..pa mogla bi ti njega komplet promeniti, a i dinamicna privlacnost je u pitanju...ali saturni vam cepe mesece...

Ma vidjela sam ,ali evo vec kuburim sa jednim Sa, pa valjda sam sad zrelija pa cu mozda izgurati. Ne znam sta ce to donjeti, ali nema trajnosti bez SA.;) Pa valjda ce se smilovati. moj je vladar ASC pa ce mozda biti blagonaklonjen.
Problem je valjda sto su oboma oni vladari uglova, pa je to isto neka tezina

selena
08-12-2010, 21:03

čekaj malo santi ja gledam koju ti to sinastriju gledaš i nije mi jasno koja je to?
nisam imala nikog sa pl u 12 i iskreno nemam ni želje....

drage moje znate li šta je kad njegov mjesec je u konjukciji sa mojim chironem?
taj si aspekat nisam jedino uspjela nikad da protumačim??

ovan-skorpija
08-12-2010, 21:38
drage moje znate li šta je kad njegov mjesec je u konjukciji sa mojim chironem?
taj si aspekat nisam jedino uspjela nikad da protumačim??[/QUOTE]

To znaci da ti njega na neki nacin duboko emotivno povredjujes.....

selena
08-12-2010, 21:45
znači ja njega ...ipak ...isti mu taj mo povređujem sa marsem 180 iz škorpije i još sam mu u konjukciji sa chironem na isti ...baš ga bolim je tako...

djurafigura
08-12-2010, 22:04
A sta znaci kada je moj SMC u konjukciji s njegovim Me na granici 12 polja i AC-a?

egerija
08-12-2010, 22:58
nisam imala nikog sa pl u 12 i iskreno nemam ni želje....

[/COLOR]
A sta bi znacio taj Pl u 12.? Toliko lose? :confused:

ovan-skorpija
08-12-2010, 23:16
A sta znaci kada je moj SMC u konjukciji s njegovim Me na granici 12 polja i AC-a?

To znaci da ti intenzivno razmisljas o njegovim emocijama...sta on zeli, sta on hoce....
E sad, ako je to na 10 stepeni od asc onda se smatra da je na asc ili u prvoj kuci a ako nije onda je ostalo u 12....

ovan-skorpija
08-12-2010, 23:18

To moze da bude lose ali posto su to spore planete mislim da su manje vazne od licnih planeta...zavisi od ostalih aspekata...
Vec znacaj pridajem ako se npr mars nadje u necijoj 12.....to je lose....

egerija
08-12-2010, 23:19
To moze da bude lose ali posto su to spore planete mislim da su manje vazne od licnih planete...zavisi od ostalih aspekata...
Vec znacaj pridajem ako se npr mars nadje u necijoj 12.....to je lose....

Da, zato i pitam, jer ne razmatram Pluton u sinastrijama nista posebno pa bih rekla da nema posebnog znacaja u kojoj je kuci ;)

andjelikadepeures
08-12-2010, 23:31

osoba chiji je Pluton jako je privlachna osobi u chiju 12. kucu upada.
jaka sexualna privlachnost

Santijen
09-12-2010, 00:08
loae aspektovan pluton u 12 kuci moze da bude jako kritican jer moze da manipulise sa osobom u ciju kucu pada..moze navesti osobu da se susretne sa svim svojim losim osobinama...i svim slabostima karaktera...

inace posto se kod vrsanjaka plutoni poklapaju a starijima od nas padace u kucu iza a mladjima od nas obicno u kucu ispred nase pozicije plutona..
tamo gde pada pluton partnera otkicemo svoje najdublje strane za koje mozda nismo ni znali da postoje i obicno doziveti potpuni preobrazaj u stavovima vezi sa tematikom kuce u koju pl pada i naravno kao i uvek jako su bitni aspekti plutona i u njegovoj karti ali i oni koje pravi na nasu kartu

Majana
09-12-2010, 11:09
Sada sam pogledala maminu sinastriju sa potencijalnim dečkom i zaista sam se šokirala. Prvo što njegov Asc pada egzaktno na njen Mo, njegovo So egz na njen Neptun, njen Mars egz na vrh nj.2 i vladari 5, njen Merkur i njegova Venera u konjunkciji, orbis 1st, njegov Mo u njenu 5.

oktobar
09-12-2010, 23:01
Mislim da se ovdje izmjesalo tumacenja. malo ste pisali o nakome tko u natalu ima PL u 12. a amlo ako pada u sinastriji nekome u 12.
Ja svojim PL upadam njemu u 12. kucu, a on ga tu ima i u natalu.
Moje misljenje je da je taj PL u natalu za njega tezak ,a meni bi trebalo biti svejedno jer moj upada njemu.
Jos je teze jer mu je on vladar znaka rodenja, pa je u 12. zatvoren povucen tajanstven....

Moze li netko napisati nesto u MA u 12, jer ja ne vidim sto je tu lose ,tako crno, jer se moze ocitovati na 100 nacina.

selena
10-12-2010, 13:07
pluton obavezno gledam i sinastriji-on daje svemu težinu i dubinu..osjećaj fatalnosti...
u jednoj sinastriji imam njeggov mars u svojoj 12 i još ne znam kako on djeluje...nadam se da neću ja opet biti povrijeđena
a za pluton trigon mjesec u sinastriji imam samo riječi sex na svim razinama...:D :D

nouvelle
10-12-2010, 22:09
Zna li ko objasniti konjukciju Plutona i Saturna?

ovan-skorpija
10-12-2010, 22:33
Zna li ko objasniti konjukciju Plutona i Saturna?
Pluton i saturn nisu licne planete pa manju ulogu igraju u uporednom odnosu. Vaznije je da li taj saturn ili pluton prave neki aspekt za licnim planetama partnera- npr sa mesecom, venerom, marsom....
Sa dryge strane, oni mogu biti znacajni ako se nadji u 1, 4,7, 10 kuci i vazno je naravno kojim poljima vladaju...

Kora
10-12-2010, 23:11
O JMČ (muškom horoskopu) konjukcija Saturn (u 7 kući u Blizanicima) u ženskom horoskopu, možete li šta dodati o ovom aspektu?

ovan-skorpija
10-12-2010, 23:24
Njegov juzni cvor na tvom saturnu moze da donese neku patnju u odnosu...kao da jedno drugo povredjujete...on zeli da bude sa tobom ali postoji neka blokada..

Kora
10-12-2010, 23:34
Tu blokadu onda i čini daljina među nama (Jmč 0 Sa). Patimo radi razdvojensot, njegov posao je takav da ne može kada želi ići na odmor. (veza na daljinu)...Hvala

aldebaran
10-12-2010, 23:45
Šta znači, moj Saturn iz 11-te tačno na njegov Verteks u 8-oj i sve to u raku?

ovan-skorpija
10-12-2010, 23:49
Šta znači, moj Saturn iz 11-te tačno na njegov Verteks u 8-oj i sve to u raku?

I saturn i verteks su mnogo vazniji kada su u aspektima za licnim planetama, tada ce se oni mnogo vise osetiti kroz odnos...

Ali to bi moglo da bude da on nije svestan nekih tvojih blokada, patnje, nije svetan zasto si ponekad tuzna....
zavisi i od ostalih stvari...

selena
10-12-2010, 23:58
zašto ono ne valja kad je njegov mars u mojoj 12 kući?

aldebaran
11-12-2010, 00:03
I saturn i verteks su mnogo vazniji kada su u aspektima za licnim planetama, tada ce se oni mnogo vise osetiti kroz odnos...

Ali to bi moglo da bude da on nije svestan nekih tvojih blokada, patnje, nije svetan zasto si ponekad tuzna....
zavisi i od ostalih stvari...

Ono što ne mogu da skontam je što taj moj saturn ima egzaktni trigon s njegovim Chironom i to aplikacioni, ko će tu koga povrijediti?Njegov Verteks pravi egzaktni trigon na moj mjesec isto aplikacioni.:confused:

Ima tu još puno sa strane mog saturna prema njemu i njegovog prema meni.

ovan-skorpija
11-12-2010, 00:10
zašto ono ne valja kad je njegov mars u mojoj 12 kući?

Partnerov mars u nasoj 12 ne valja jer taj partner moze da nas razdrzuje psihicki, da nam unosi nervozu, da se zbog njega nerviramo, moze da nas izoluje od sveta, on je u stanju da nas naljuti....sto bi rekli skace po zivicima...
Ovo je provereno u praksi :D Ne ponovilo se, moj bivsi je imao mars u mojoj 12 i veruj mi, nisu nam pomogli nikakvi sekstili, trigoni i svasta nesto...
Nadam se da nemas to u uporednom....

selena
11-12-2010, 00:16
imam i tak tu sinastriju i osjećam...
imam jednu i saturn njegov u mojoj 12 -to pak je hlađenje i kameni cvijet....
najbolje se osjećam tam gdje ja imam mjesec u njegovoj 12:D ...iako on taj moj mjesec ljubi trigonem plutona pa je sve ala fatalno...:D
hvala draga:)

oktobar
11-12-2010, 12:37
Njegov juzni cvor na tvom saturnu moze da donese neku patnju u odnosu...kao da jedno drugo povredjujete...on zeli da bude sa tobom ali postoji neka blokada..

Zar JMC nije nesto sto je bilo izmedu njih ako su u konjukciji? I tko recimo koga povreduje Ako je mus. JMC u 7. u raku u konj. s zenskim MA? Ja sam mislila da je onda MA neugodno u prisustvu osobe JMC , jer vucu neprijateljstvo iz proslih zivota,pa tu ne moze biti zajednistva.:rolleyes:

andjelikadepeures
11-12-2010, 16:48
neshto gledam...
njegov Mesec pada na moj MC... u Raku su oba... zna li neko shta bi to moglo da znachi?

ochajna domacica
12-12-2010, 03:36
Pokusavam da nadjem post o nekom istrazivanju gde je obicno partnerkin Asc.2 znaka ispred partnerovog. Ali eto slicna zapazanja sam uocila i ja. Prvo kod mojih, iako vreme kod oca nije u minut tacno, ali ovde je obrnuto..njegov je u Raku, majcin pocetak Device(isto da se pomeri za koji minut bio bi u Lavu.Regulus). Znam 2 para, Skorpija(zena) &Lav(suprug), ona Asc.Ovan sredina, on Blizanac pocetak..i dupla Skorpija(on), a ona Lav(Strelac)..varira dakle nekih 40tak stepeni medju Asc. Ali uvek upadaju svaka sledeca kuca, sto me jeste zacudilo, jer bi se kod jedne osobe uvek Sunce naslo u nezavidnoj poziciji. Kao na primer Sunce moga oca upada u 6 mamino, njeno u njegovo 7..posto imamo 2 Vodolije.

kanon
12-12-2010, 16:43
kako da ne traju dugo kad sa jedne strane imaju kvadrat saturna i sunca a sa druge kvadrat saturna i venere

gde god je aspektovan saturn tu postoji sansa da veza dugo traje a kvalitet veze se vidi kroz druge aspekte...pri tome je njena venera u njegovom 6 sto ja volim da tumacim kao ljubav koja se manifestuje svakodnevno

e da, neko je pominjao na ovom pdf da ako planeta pada u neciju kucu onda osoba cija je planeta oseca uticaj kuce, ja mislim da je uticaj obostran al pri tome imam licno iskustvo koje je bas suprotno
venera osobe koja mi se dopadala je padalo u moju 11 i ja sam zaista zelela da budem prijatelj sa tom osobom, a nisam imala takav osecaj sa njegove strane

Uf kako se iznerviram kada me netko poljulja u ovom mom, i onako krhkom znanju :confused: :D . Pa zar se nismo dogovorili na razno-raznim temama ovoga foruma. Kao što su sinastrije propalih veza, i onih koje nisu propale , i teorijama....da loši aspekti Sa i Ve nisu dobri:confused: ??? Uvijek Sa ohladi Ve. I da je to ljubav sa rokom trajanja i sa bolnim završetkom??? I taman da si to utuvim u glavu i pomirim se sa tim i onda ti uletiš sa teorijom da loš aspekat Sa-Ve daje trajnost:confused: ? :confused:

Kada sam već kod Sa, zanima me šta znači Sa na DSC (njegov Sa na mom DSC ) i Sa u prvoj kući (moj Sa U njegovoj prvoj kući).
I Što u sinastrij znače Fortune u konjukciji?

ovan-skorpija
12-12-2010, 17:18
Uf kako se iznerviram kada me netko poljulja u ovom mom, i onako krhkom znanju :confused: :D . Pa zar se nismo dogovorili na razno-raznim temama ovoga foruma. Kao što su sinastrije propalih veza, i onih koje nisu propale , i teorijama....da loši aspekti Sa i Ve nisu dobri:confused: ??? Uvijek Sa ohladi Ve. I da je to ljubav sa rokom trajanja i sa bolnim završetkom??? I taman da si to utuvim u glavu i pomirim se sa tim i onda ti uletiš sa teorijom da loš aspekat Sa-Ve daje trajnost:confused: ? :confused:

Kada sam već kod Sa, zanima me šta znači Sa na DSC (njegov Sa na mom DSC ) i Sa u prvoj kući (moj Sa U njegovoj prvoj kući).
I Što u sinastrij znače Fortune u konjukciji?

Saturn u kvadratu sa venerom u sinastriji mora da da trajnost ali kroz jako bolna iskustva i patnje. ovi partneri mogu da traju jako dugo jer se stalno suocavaju sa istim problemom ali i uprokos tome ostaju zajedno. Kvadrat i jeste aspket borbe. mislim da je sa opozicijom malo drugacije jer je prica takva da je dovojna jedna siutacija koja moze totalno da ohladi vlasnika venere. Privuceni su jedno ka drugom a to tesko opstaje na duze.
saturn u sinastriji u 1 ili 7 moze da donese da postoji neka blokada- neko od partnera je zauzet, ili su odviojeni fizicki. ako je njegov saturn na dc , onda on blokira da se u vezu udje ...
fortuna je vazna u konjukcijama sa licnom planetama...narocito sa mesecom , venerom pa i marsom....

ginna
12-12-2010, 18:05
u slucaju da je saturn osobe vladar 5-og polja i pada u 7.kucu partnera, da li i u tom slucaju dolazi do povredjivanja vlasnika 7-og polja?
takodje, saturn te druge osobe je takodje vladar 5-og polja i pada u partnerovo 9-to polje...da li se u tim slucajevima saturn tretira kao planeta ljubavi?