Gde je Mesec, takvi snovi [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Gde je Mesec, takvi snovi

sladjana
16-11-2010, 19:05
Nova tema za vežbu...
Sanjamo svi snove. Nekada su oni ne bitno totalno a nekada nas baš interesuju šta znače. Postoje snovi koji nas prate celog života i označavaju bitne događaje, naše mislil, želje, slabosti ...
Koliko smo sposobni da prepoznamo njihovo značenje?!
Koliko je položaj Meseca važan ili bitan za snove ?

Moj Mesec je u Ribama i snovi vezani za vodu donose nevolju, bolest, nervozu, probleme ništa lepo ...ne vezano da li je voda bistra, mutna, hladna, topla, reka, more i slično ...

Kako vi vidite svoje snove ?!

ps ako neko od nadležnih misli da treba da se premesti teme , slobodno ....

nedda
16-11-2010, 22:17
Interesantna tema, Sladjana.

Mada, mislim da za snove treba obavezno gledati barem jos i 12. kucu i ribe.

Sto se meseca tice, moj u osmoj kuci umeo je nekada da donosi nocne more, narocito u detinjstvu (pod jakom vladavinom merkura je, i u kvadratu sa njim). Merkur je i vladar 12. kuce, pa je sve to mnogo povezano.
Zato mi snovi mogu puno koristiti...
Takodje, inkonjukcija sa plutonom - jaki snovi, koji teraju da se neka osecanja ponovo prozive.
Mesec je u triplicitetu jupitera i trigonu sa njim. Puno potencijala za sanjanje. Ali i kvadrat sa suncem...ponekad ne zelim da sanjam, i ne sanjam tada...Ipak, zbog sekstila sunca i neptuna, ja jako volim da sanjam.
Dalje - konjukcija sa hironom-lecenje rana kroz snove.

Eto, ukratko. Da ne duzim :)

egerija
16-11-2010, 22:30
da, slazem se da na snove utice i 12 kuca i Ribe, ali nije li tu i IV kuca, to je prirodno polje Raka?
Ja imam vrlo intenzivne i realisticne snove retro Ju u IV90 Ur, nekada mada vrlo retko sanjam nesto sto se dogodi.
Svakako, nocne more su mi svakodnevica pa sam se na njih navikla Pl u XII, pa su cesto i vrlo nasilni Mo0Ma...

skribent
16-11-2010, 23:38
Ja sam dugo vremena (nekoliko godina) imala nocne more, i to prilicno cesto, ali se nikada, NIKADA, nisam secala sta sam sanjala. Budila sam se nocu uz vrisak, verovatno polubudna, nikada ustajala iz kreveta, i posle kraceg vremena nastavila da spavam. Sutradan sam se budila kao da se nista nije dogodilo, potpuno nesvesna sta se u toku noci desavalo. Nekada se doduse desavalo da se secam da sam vristala, onako kroz maglu, ali to je sve. No, to je prestalo, vec pre nekoliko godina. Da li je to Ne u 12? Kakvu ulogu, i da li uopste, igra Mesec? Sta mislite?

kosooka
17-11-2010, 00:53
"Moj zivot je san"..znaci: Mo u Ribama u XII kuci...

nedda
17-11-2010, 07:43
Da, egerija, ako gledamo mesec, trebalo bi i 4. kucu.
Inace, koliko se secam, mesec kao pokazatelj snova...mislim da se velikim delom odnosi na snove u smislu teznji, potreba, mastanja...a sami sadrzaji snova i njihov znacaj za zivot - moraju se gledati i ove druge kuce...

Sad me Skribenit podseti - ona ima opoziciju urana i meseca. Kada je meni tranzitni uran pravio kvadrat sa mesecom - nisam mogla da upamtim ni jedan jedini san, skoro godinu dana.
Ujutru bih se setila da sam se budila u toku noci, i da sam bila uznemirena...ali sadrzaj - nikako.

makilli
17-11-2010, 11:57
Ja mnogo sanjam. To sam vec negde pisala. Snovi su mi kristalni, retko kad se ne setim sta sam sanjala. I svi su u boji. Nekoliko puta se desilo da to sto sanjam, desi se. Snovi su mi puni simbolike. 12. kucom mi vlada Sa koji je 8. u konjukciji (siri orbis) sa Pl.
Mo mi je u vodoliji na asc-u i kvadrira ga Uran. Stvarno se retko retko desi da ne zapamtim san.

Vladarka
17-11-2010, 12:23
Ja sam dugo vremena (nekoliko godina) imala nocne more, i to prilicno cesto, ali se nikada, NIKADA, nisam secala sta sam sanjala. Budila sam se nocu uz vrisak, verovatno polubudna, nikada ustajala iz kreveta, i posle kraceg vremena nastavila da spavam. Sutradan sam se budila kao da se nista nije dogodilo, potpuno nesvesna sta se u toku noci desavalo. Nekada se doduse desavalo da se secam da sam vristala, onako kroz maglu, ali to je sve. No, to je prestalo, vec pre nekoliko godina. Da li je to Ne u 12? Kakvu ulogu, i da li uopste, igra Mesec? Sta mislite?

ne secas se zbog neptuna, a vladar 12 se ne oseca najbolje u devici pa neka izlazeca konj sa SA otud nocne more. opet taj JU u trigonu sa MO pa se to prevazilazi vremenom...Onda gledas odakle su dosli vladari, povezes i eto uzroka kosmarima;)
Mislim da mesec igra ulogu jer on predstavlja instinkte, i ono nesvesno u nama. Generalno mislim da je mesec jak faktor po pitanju kod mnogih stvari malo vise kod zena ali i kod muskarca.

*Invisibleshadow*
17-11-2010, 12:25
sanjam uglavno ono što me muči ,i osobe koje spominjem i na koje mislim
nekad znam imat i noćne more
imam Mo u lavu koji je kvadratiran plutonom pa možda otud ružni snovi

Mislim da se za snove gleda 9kuća.
Često u zadnje vrijeme sanjam djecu

ochajna domacica
17-11-2010, 12:56
Vecita borba..Mo u Sco, sextil Ma. Cesto imaju dodatke ili prizvuk istorijskih dogadjaja. A neretko se nastave, tamo gde se prekinu Pl '0Mo - mozda?

dadiska
17-11-2010, 14:05
Nasi snovi su predstavljeni 9 kucom, ali ja smatram da mora biti umesana i 12 kuca!

Pa vidite sta se u njima nalazi i gde su vladari, sta rade od aspekata.. :)

laramaja
17-11-2010, 14:18
kad god se nalazim u nekoj opasnosti u snu,ja poletim :) i niko mi ne moze nista :)

Fiorellino
17-11-2010, 16:11
Dobra je tema!

Mislim da sam negde vec pisala ovo: Vladar 9. i 4., Ma mi se nalazi u 12. kuci u trigonu sa Ne koji vlada 8. i nalazi se u 4., vladar 4. Pl u sekstilu sa Ne. Snovi su mi se realizovali, ali mnogo vise kad sam bila mala nego sad... Inace, snovi su mi sada uglavnom vrlo konfuzni i nejasni, znam da sam sanjala ali ne secam se sta i tako... :rolleyes:

sladjana
17-11-2010, 16:28
Nasi snovi su predstavljeni 9 kucom, ali ja smatram da mora biti umesana i 12 kuca!

Čeprikla sam po nekima tekstovima po internetu i slažem se sa tobom oko gledanja kucću u natalu kada su upitanju snovi .

Ali Vladarka i ovo mi se dopada ...Mislim da mesec igra ulogu jer on predstavlja instinkte, i ono nesvesno u nama. Generalno mislim da je mesec jak faktor po pitanju kod mnogih stvari malo vise kod zena ali i kod muskarca.
Pogotovo što sam primetila svoje "čudne snove" :D za vreme ciklusa!!!

Takođe i druge planete imaju svoje uticaje različito na svakog od nas ...:rolleyes:

Moja IX kuca je u Vagi , sa Plutonom a vladar VE60MO , eto odgovora a i 12 kuca Strelac sa Merkurom vladar Ju retro ali isto tako ju180me ...

Kora
17-11-2010, 16:44

Vladar moje 9 kuce je upravo Mesec u Ribama koji se smestio u 4 kucu.

U 12 kuci mi je lilith u Skorpiji a 12 mi vlada Venera u Biku i nije nesto povezana sa Mesecom u Ribama.

Sanjam mnogo, ali ne znam bas sta znace ti snovi ...Mari mi pomaze ponekad da ih rastumacimo.;)
Posebno sanjam situacije pred neki vazan dogadjaj, ma sve sanjam Od vencanja vlastitog do dobijanja otkaza na posluu, kao i dobijanje novog posla.

ochajna domacica
17-11-2010, 16:50
9 kusa - snovi? Razlikujem snove od snevanja. Slazem se sa podsvesnim. (moj san je da budem ucesnik na olimpijadi, ali ja to nikad ne sanjam). :D

zvjezdica
18-11-2010, 02:02
Vl. 9 mi je Mo u djevici u 11 polju..snovi znaju biti jako detaljni, analitični...
12. polje mi je u vagi i tu mi je stelij VE;ME(dispozitor mog MO) i SO...

Svakako sanjam čudne snove, nekad i proročke...ali ono što me najviše zaintrigiralo je san od prije nekih godinu dana koji je izgledao kao da sam se vratila iz prošlog u budući život...srela sam partnera sa kojim sam bila zatvorena u nekom skladištu i onda smo uspjeli izaći..a drugi dio sna je bio kako hodam cestom, pomalo je maglovito..i prolazi muškarac na biciklu..zaziva moje ime okrećem se i odlazim u njegovu smjeru..dolazim do velike crvene kuće, pune cvijeća i čujem glazbu...na vratim me dočeka starica (majka tog dečka) i taj dečk osa bicikla dolazi u odjelu za vjenčanje i poljubi me..shvatam da sam došla na svoje vjenčanje i tu se budim...

osjećaj me i dan danas drži, a lice tog dečka sam potpuno zapamtila..imao je rez na ljevoj obrvi...

ochajna domacica
18-11-2010, 03:20
Whow.bas te stisla analiticna Devica :D Moji su detaljni, jer svakako mi Mo ode dispozicijom u Devicu. Ali ionako su vec u aplik.aspektu, nije da skodi, valjda sam bas zato "umela" da nastavim san, tamo gde sam stala TO BE CONTINUED.. or just change it more than once, but always changable or continuons..

zvjezdica
18-11-2010, 12:49
Stislo me :D meni ti je najbolje u snovima...Sad se pojavio Ezel pa ću njega sanjati :D

Dispozitor MO mi je ME na stepenu gdje i VE - vladarica 7 i 12 - ljubav i tajne..

egerija
18-11-2010, 13:58
a lice tog dečka sam potpuno zapamtila..imao je rez na ljevoj obrvi...
Zvezdice :guza:
Opisala si mog decka :beee:

zvjezdica
18-11-2010, 15:36
Haha, nisam valjda :)

Imamo je rez na lijevoj obrvi, visok je bio, crnokos, preplanuo, šarmer..i lijepi veliki osmjeh, pune usne :P

viksi72
18-11-2010, 16:07
veoma cesto mi se ostvaruju snovi.. i kroy njih podsvesno osecam sta se desava sa drugim ljudima.. valjda je to ovaj moj mesec u 12-toj, pa na 29 stepenu..

egerija
18-11-2010, 16:12
Haha, nisam valjda :)

Imamo je rez na lijevoj obrvi, visok je bio, crnokos, preplanuo, šarmer..i lijepi veliki osmjeh, pune usne :P
Lici, lici... srecom pa si mu daleko :p

sladjana
18-11-2010, 16:21
veoma cesto mi se ostvaruju snovi.. i kroy njih podsvesno osecam sta se desava sa drugim ljudima.. valjda je to ovaj moj mesec u 12-toj, pa na 29 stepenu..

Ovo crveno se i meni često dešava, pogotovo kada su nažalost ,loše stvari u pitanju :( . Mada mojji snovi više imaju veze sa mnom :D

andjela118
25-11-2010, 20:26
Ja sam imala kao mala izrazito teske snowe.Trajalo je intenziwno dok mi Pl nije ostawio na miru So,koje je wladar m0je 12.kuce,ali se nastawilo u manjoj mjeri..
Dogadjalo se da 4 noci zaredom sanjam isti san.Da npr.2-3 noc sanjanja istog,trazim rjesenje,jer znam da ce se ponowiti,ali njega nema.Dan danas ne razumijem njihowa znachenja...
Onda je swe bilo ok,do prije nek.godine 3-4,pa i sada.Desawa se da prwi san kada me uhwati,nadjem se u potpunom mraku i ne mogu da mrdnem,kazem nesto,ma nista,a nema sanse da se probudim bar 20sek (kako se cini u snu)i hwata me nenormalan strah.
Ne znam kad ce prestati.Ne znam sto mozda da rijesim da bi to prestalo

Mimiza
01-12-2010, 18:05
Moj Mesec je u Ribama i snovi vezani za vodu donose nevolju, bolest, nervozu, probleme ništa lepo ...ne vezano da li je voda bistra, mutna, hladna, topla, reka, more i slično ...

I moj Mo je u Ribama, i to jos u 8.kuci, :( u nekom periodu desi se da imam samo teske snove, pa cak i ako nisu losi snovi suvise su realisticni, kao da sve to stvarno prozivljavam pa cesto ustanem umornija nego kad sam legla :p Jako cesto sanjam, valjda zbog ovog Mo60Ne i Mo90Ju, i jos cesce se secam snova. Cesto nisu detalji ti koji su interesantni i upecatljivi vec sama atmosfera u snu, koja nekada bude tako jaka da jos dugo nakon budjenja budem pod utiskom (dobrim ili losim ;). A jako cesto sanjam stvari i osobe na koje u toku dana uopste nisam ni pomislila, valjda je to zbog ove naglasene 12.kuce-podsvesti...

sladjana
01-12-2010, 18:14
I moj Mo je u Ribama, i to jos u 8.kuci, :( u nekom periodu desi se da imam samo teske snove, pa cak i ako nisu losi snovi suvise su realisticni, kao da sve to stvarno prozivljavam pa cesto ustanem umornija nego kad sam legla :p Jako cesto sanjam, valjda zbog ovog Mo60Ne i Mo90Ju, i jos cesce se secam snova. Cesto nisu detalji ti koji su interesantni i upecatljivi vec sama atmosfera u snu, koja nekada bude tako jaka da jos dugo nakon budjenja budem pod utiskom (dobrim ili losim ;). A jako cesto sanjam stvari i osobe na koje u toku dana uopste nisam ni pomislila, valjda je to zbog ove naglasene 12.kuce-podsvesti...

I još MO počinje na 0 stepenu ...
9 kuca kroz koju gledamo snove ti je u Ribama a vladari Ne i Ju su ti u konjukciji moguće i to ...

volimsunce
14-02-2011, 17:11
http://img560.imageshack.us/i/daisy242.png/

Moj sin cesto ima nocne more, vristi, place..sutra se nicega nesjeca..
Dali mi mozete nesto reci?
Ovo gore je njegova natalna:-)

sladjana
14-02-2011, 17:32
http://img560.imageshack.us/i/daisy242.png/

Moj sin cesto ima nocne more, vristi, place..sutra se nicega nesjeca..
Dali mi mozete nesto reci?
Ovo gore je njegova natalna:-)

Možda nisam u pravu ali čini mi se da tvom sinu detinstvo nije baš lepo ima Sa90mo - možda se previše očekuje od njega ...
Mada noćne more kod dece nekako dolaze spontano i tako nestaju jer su mala i drugačije shvataju svet, pogotovo ako dosta vremena provode uz TV ili računar, igrice...
NIsam stručnjak ali ponekad treba i tamo zakucati i rešiti problem oko noćnih mora ...pozzz

volimsunce
14-02-2011, 21:04
Hvala Sladjana na tvome komentaru.
Moj sin je dosta bolezljivo dijete, uz to je uzasno nervozan, cesto nemoze zaspati od nervoze-a ja neznam vise kako da mu pomognem..:(

sackili
14-02-2011, 21:32
ja cesto i jako realne snove sanjam Mo u jarcu :)

Vojvotkinja
14-02-2011, 21:43
ja konstantno sanjam avione kako se ruše...i uvijek predosjetim njihov pad u snu i poslije nekoliko sekundi sruše se uz svu buku, eksploziju, vrisku...Moj Mjesec je u Ovnu, i ne umijem da povežem simboliku...

cmokic78
14-02-2011, 22:24
ja konstantno sanjam avione kako se ruše...i uvijek predosjetim njihov pad u snu i poslije nekoliko sekundi sruše se uz svu buku, eksploziju, vrisku...Moj Mjesec je u Ovnu, i ne umijem da povežem simboliku...

Nije cudo - Mesec u ovnu je impuls i agresija, borbenost. Ovde vidimo dvostruki uticaj kardinalnog kvaliteta a to je Ovan i Mesec koji vlada kardinalnim znakom Raka. Sve je naglo i brzo i kratkog daha .... odlicna simbolika aviona koji se rusi

Aeria Gloria
14-02-2011, 22:48
uh...snovi....baš imam problema sa spavanjem, iako se trudim da legnem na vreme ne pijem kafu poslepodne i slično....
često, zapravo stalno, imam noćne more...počevši od onih što me uplaše pa ustanem noći ne smem da se vratim da spavam...pa do onih od kojih se budim plačući od tuge...
mada, ovo će da zvuči čudno, sam baš zahvaljujući morama počela da kontrolišem snove, odnosno krene da se dešava neki horor ja u snu postanem svesna da je san i promenim neke stvari (tipa jure me da me ubiju i ja izgradim zid oko mene koji je 100% siguran) tako da se osećam sigurno i onda nastavim da sanjam
imala sam i periode mesečarenja, provalila sam ih tako što sam se probudila usred mesečarskog posla...moram reći baš strašan osećaj...
lepe snove sam imala nekoliko mogu na prste da ih prebrojim..
inače sanjam i mrtve iz familije...tako dođu da me obaveste za neke stvari koje dolaze ili ako previše brinu za mene da porazgovaraju samnom
imala sam periode kada sam po snu znala kakav me kuršlus čeka sutradan na poslu....
kao i periode da se ne sećam ničega...ali ono što je uvek bilo vezano bez obzira kakav je san je da se ujutru budim umorna :(

inače sanjam u boji

cmokic78
14-02-2011, 23:15
uh...snovi....baš imam problema sa spavanjem, iako se trudim da legnem na vreme ne pijem kafu poslepodne i slično....
često, zapravo stalno, imam noćne more...počevši od onih što me uplaše pa ustanem noći ne smem da se vratim da spavam...pa do onih od kojih se budim plačući od tuge...
mada, ovo će da zvuči čudno, sam baš zahvaljujući morama počela da kontrolišem snove, odnosno krene da se dešava neki horor ja u snu postanem svesna da je san i promenim neke stvari (tipa jure me da me ubiju i ja izgradim zid oko mene koji je 100% siguran) tako da se osećam sigurno i onda nastavim da sanjam
imala sam i periode mesečarenja, provalila sam ih tako što sam se probudila usred mesečarskog posla...moram reći baš strašan osećaj...
lepe snove sam imala nekoliko mogu na prste da ih prebrojim..
inače sanjam i mrtve iz familije...tako dođu da me obaveste za neke stvari koje dolaze ili ako previše brinu za mene da porazgovaraju samnom
imala sam periode kada sam po snu znala kakav me kuršlus čeka sutradan na poslu....
kao i periode da se ne sećam ničega...ali ono što je uvek bilo vezano bez obzira kakav je san je da se ujutru budim umorna :(

inače sanjam u boji

Mesec u Blizancima pokazuje podsvest tj um koga je tesko obuzdati pa nije ni cudo svo to mesecarenje i cudni snovi, trigon sa plutonom - intuicija, vidovitost, sklonost ka onostranom - to objasnjava tvoje snivanje premionulih clanova familije koji te upozoravaju na buduce dogadjaje.
iopozicija sa Neptunom - donosi dusevni nemir u snove.

majabl
14-02-2011, 23:18
a ja kako sam citala to sto je ona napisala pomislih kao da objasnjava moje snove, nisam vidjela da joj je mo u blizancima kao i kod men.. a i snovi su nam slicni, a jos moj sav u opozicijama..:):):)

Neprilagodjena
15-02-2011, 14:18
Moj brat, vec nekoliko godina unazad, periodicno sanja isti san. Budi se u pola noci u svojoj sobi i prvo sto zapaza je da su vrata od sobe otvorena sto ga jako uplasi./ Inace, ima trip da svako vece, obavezno zatvara vrata od sobe. Jednostavno, oseca se nelagodno ako spava u prostoriji gde su vrata otvorena./. Pokusava da ustane, da odreaguje, ali ne uspeva da se pomeri. Oseca uzasan strah i oseca da mu preti opasnost, da ce neko uci u sobu. U sobu ulazi zena ( nepoznata, ali uvek ista ), on uzasnut, ne moze da se pomeri i u tom trenutku se budi.
Inace, da ne idem u off, njegov Mesec je u Ribama i nalazi se u dvanaestoj kuci. Pri tom je i znak Riba ukljesten, pa i sam Mesec. Inace, Mo mu je dosta lose aspektovan. Jedini pozitivan aspekt je trigon sa Plutonom, vladarom 8. u 7. Vladar 12., Uran, otisao u devetu. Mesec dolazi iz 4. kuce. Jako je emotivan, ali kako ne uspeva da kanalise sve te silne emocije, na pravi nacin ( Mo u Ribama, ukljesten, 12. kuca ) sve to se ispoljava kroz snaznu podsvest, odnosno kroz snove.
Inace, secam se je kao dete imao uzasne nocne more. Jedan period se ista scena ponavljale svake veceri u priblizno isto vreme . Pocinje da prica u snu, na licu mu se ocitava strah i uzasnutost, zatim ustaje iz kreveta i pocinje da seta po kuci, govori uspaniceno, bezi od nekoga, brani se, doziva u pomoc - uzas jedan. To traje nekih desetak minuta dok konacno ne uspe da se razbudi.
Sada mi je prilicno jasno da je tu znacajnu ulogu imao taj njegov aflikovani, ukljesteni Mo u dvanaestoj kuci. Verovatno je to imalo veze i sa Mesecevim fazama, pretpostavljam da su u odredjenim Mo fazama ti snovi bili intenizvniji...

nena peric
15-02-2011, 20:10
Meni je mesec u blizancima u 1 kuci, mnogo puta sam sanjala snove koji me upozore na odredjenu opasnost, a pogotovo kada ce neko da umre :confused:. Mada moja mama i sestra isto imaju takve snove. Sestra isto ima mesec u prvoj kuci i neptun...

kristina 88
15-02-2011, 20:58
ja imam proročke snove,,:) Mjesec mi je u blizancima u 8-oj --

VitaminK
15-02-2011, 21:01
Meni u Strijelcu. Sta ja da ocekujem ???

majabl
15-02-2011, 21:01
mjesec u blizancima je bas neka nikakva pozicija za mjesec , ja ga imam tu i zato kazem, jer kao da su najvise karaktristike blizanca ispoljene ako se mjesec nadje tu jer nekako ne ide nije logicno da toliko ramisljas emocijama , pa si od tog nekako sav ni tamo ni ovamo i okupira te taj tvoj mjesec..a ne znam kako je kad je lijepo aspektovan, posto moj nije..:):):)

Vojvotkinja
16-02-2011, 01:33
a šta to fali Mo u Blizancima?
o'š ovaj moj ratnički u Ovnu..Ni Jovanka Orleanka ga nije imala, sigurno...

mikica
16-02-2011, 01:35
ja cesto i jako realne snove sanjam Mo u jarcu :)
Isto...ili mi se to vec desilo ili ce se desiti...iste scene,iste situacije,likovi..:rolleyes:

jole
16-02-2011, 01:37
Moj je u Vagi i pravi najvise aspekata u karti,izmedju ostalog sextil sa Ur iz 12.A i rodjena sam u noci punog meseca,sto daje pojacanu intuiciju!!!

majabl
16-02-2011, 16:26
a šta to fali Mo u Blizancima?
o'š ovaj moj ratnički u Ovnu..Ni Jovanka Orleanka ga nije imala, sigurno...

a ja volim mo u ovno on se bori za sebe i mora da je uvijek bitan...moja prijateljica ga ima.. :):):)

uranija
16-02-2011, 16:40
bas se razmisljam,moje 9.-o polje tj snovi u znaku riba,a neptun je u 6.-oj,pa stoga ja sam i u javi u nekim snovima i vodim se njima kao pretskazanjem,sanjam cesto u vezi posla,odakle ide neprijateljstvo za mene,opozicija sunce,uvek mislim da je neki sef ili direktor...a mesec u 4.-oj,sanjam i bliske ljude koji su u mojoj okolini cim nesto nije u redu...
12.-a,je vladar merkur pa sanjam i rodjake i ono sto me poslednje muci pre nego zaspim,a to je napredak u zivotu,kuda i kako a da ne pogresim...

natasha-77
16-02-2011, 16:50
Ja sam imala dosta problema sa snovima(nocne more) pre mnogo vise nego sada,mada ih i sada imam ali ne toliko cesto...najcesce sto sanjam jesu veliki talasi-cunami...mada ima tu i drugih cudnih snova...Mo je u 11 u Blizancima u konjukciji sa Ju,Merkur se nasao u opoziciji u 5. u Strelcu,takodje u opoziciji sa Ve,Ne,Su...9.polje je u Ovnu a Mars otisao u 12.

Fiorellino
16-02-2011, 18:16
Ja sam imala dosta problema sa snovima(nocne more) pre mnogo vise nego sada,mada ih i sada imam ali ne toliko cesto...najcesce sto sanjam jesu veliki talasi-cunami...mada ima tu i drugih cudnih snova...Mo je u 11 u Blizancima u konjukciji sa Ju,Merkur se nasao u opoziciji u 5. u Strelcu,takodje u opoziciji sa Ve,Ne,Su...9.polje je u Ovnu a Mars otisao u 12.

I ja povremeno sanjam ogromne talase, isto i neke cudne snove koje ne mogu ni da prepricam, a ovo sto sam podebljala nam je zajednicko! Interesantno.... :eam: Kao i ja, imas i Mo 0 Lilith. To je taj Ma u 12. najvise, cini mi se... Ne sanjam cesto ruzne snove. Da su zivopisni jesu i, onako, aktivni. :)

milupino
16-02-2011, 18:28
Sa Mo u jarcu imam,takodje predvidjajuce snove ne cesto,prosle godine sanjam decka koji mi je interesantan sa devojkom u prisnijem kontaktu,i posle par meseci saznam da je u vezi sa devojkom fizickog izgleda prepoznatljivog kao u snu...i ne volim sto sanjam tako slikovito

makilli
16-02-2011, 18:36
A meni vladar IX Pluton... Mo u vodoliji u I... A ja bas cesto sanjam vodu...
Da ne gusim opet o mojim snovima, vecina vas zna kako su tripozni i kako se cesto desava da to sto sanjam bude na javi... :D

uranija
16-02-2011, 20:47

mesec je u konj sa jupiterom u raku u kuci vodolije(govori cesto o nekim prirodnim nepogodama a da su velike),a jupiter u raku je velika voda,more,a uranska kuca daje uzburkanost pa jos uz blizance i vetar,aman sve ima smisla:)

jole
16-02-2011, 20:58
Ja sam,gotovo uvek,svesna da sanjam u snu,pa tako iako sanjam uzasnu situaciju,prosto sam svesna da je san.Inace vise puta sanjam isti san...

uranija
16-02-2011, 21:14
Ja sam,gotovo uvek,svesna da sanjam u snu,pa tako iako sanjam uzasnu situaciju,prosto sam svesna da je san.Inace vise puta sanjam isti san...

vladar meseca je retro merkur pa se zato san ponavlja a jos je merkur u ovnu pa daje tu svest zbog merkura i meseca u devici:)

jole
16-02-2011, 21:20
vladar meseca je retro merkur pa se zato san ponavlja a jos je merkur u ovnu pa daje tu svest zbog merkura i meseca u devici:)

Ne znam koju kartu si gledala,ali cini mi se solarnu,posto mi je Merkur u Biku,a Mesec u Vagi...?;)

Ne znam koju kartu si gledala,ali cini mi se solarnu,posto mi je Merkur u Biku,a Mesec u Vagi...?;)

A mislis li da Ur u 12. i JMC,takodje tu imaju uticaja,ipak je i to neka podsvest?

Vojvotkinja
16-02-2011, 21:46
Jole, imaš opomene za konstantno ređanje postova jedan za drugim, a to je ovđe zabranjeno.
Ovo ti je prva javna opomena, za drugu ti se neće ukazati prilika!

Aeria Gloria
16-02-2011, 22:00
Mesec u Blizancima pokazuje podsvest tj um koga je tesko obuzdati pa nije ni cudo svo to mesecarenje i cudni snovi, trigon sa plutonom - intuicija, vidovitost, sklonost ka onostranom - to objasnjava tvoje snivanje premionulih clanova familije koji te upozoravaju na buduce dogadjaje.
iopozicija sa Neptunom - donosi dusevni nemir u snove.

...unosi duševni nemir svuda :(...pade mi na pamet da možda na toliko moje mučenje u snovima ima uticaj i to što mi je vladar četvrte saturn u raku gde je u padu...

lepo je majabl opisala: kao da razmišljaš emocijama, non stop

uranija
16-02-2011, 22:17
A mislis li da Ur u 12. i JMC,takodje tu imaju uticaja,ipak je i to neka podsvest?
da,uran jeste visa svest pri snovima,pa jos mesec koji je u devetoj kuci ima aspekt sa uranom u 12.-oj,prava slika svesti

tanjica
16-02-2011, 22:28
zasto ja u snu cesto sanjam da letim?Mozda je tome zasluzan Ne kao vladar (.polja.Moji snovi su cesto i voda...nikada davljenje jer uvek isplivam.

nena peric
16-02-2011, 22:29
...unosi duševni nemir svuda :(...pade mi na pamet da možda na toliko moje mučenje u snovima ima uticaj i to što mi je vladar četvrte saturn u raku gde je u padu...

lepo je majabl opisala: kao da razmišljaš emocijama, non stop

Mislim da to "razmisljanje emocijama" i "dusevni nemir" nema veze sa tim sto je mesec u blizancima- nije mesec za sve kriv;) . Imam i ja mesec u blizancima i to u prvoj kuci, pa nikako ne "razmisljam emocijama". Daleko od toga da nisam emotivna:D . Obozavam moj mesec u blizancima zbog mnogih stvari, jedino zasta nevalja je to sto me sve zanima (interesovanja za sve i svasta)- moglo bi se reci da je to neka "nestalnost", ali ne dusevna i emotivna;)
.A i rodjena sam u noci punog meseca,sto daje pojacanu intuiciju!!!
Slazem se sa ovim,tj potvrdjujem da je isto i u mom slucaju...

jole
16-02-2011, 22:41
Jole, imaš opomene za konstantno ređanje postova jedan za drugim, a to je ovđe zabranjeno.
Ovo ti je prva javna opomena, za drugu ti se neće ukazati prilika!

Sorry,relativno sam nova,nisam znala.

majabl
17-02-2011, 01:31
Mislim da to "razmisljanje emocijama" i "dusevni nemir" nema veze sa tim sto je mesec u blizancima- nije mesec za sve kriv;) . Imam i ja mesec u blizancima i to u prvoj kuci, pa nikako ne "razmisljam emocijama". Daleko od toga da nisam emotivna:D . Obozavam moj mesec u blizancima zbog mnogih stvari, jedino zasta nevalja je to sto me sve zanima (interesovanja za sve i svasta)- moglo bi se reci da je to neka "nestalnost", ali ne dusevna i emotivna;)

pa na kraju tog posta sam napisala da mi je mjesec nikako aspektvan i da ne znam kako je kad nije....a prva kuca ja mislim da ne razmislja ona djeluje i tu uzimamo svoje znam po svojoj ve 0 ju iz prve, jedino kad ne mislim je kad je nesto u simbolici te konjukcije..:):):)

Aeria Gloria
17-02-2011, 08:26

moja poruka se odnosila na boldovano "opoziciju sa neptunom" iz cmokicinog posta
opouzicija meseca sa neptunom donosi duševni nemir...kao i kvadrat sa venerom (vladarom asc)...sam mesec u blizancima donosi da si uvek okenuta na sto stvari...sve te interesuje ali desi se da nekim stvarima prilaziš površno...pošto ti je mesec vladar treće moguće je da pišeš "dušom"
E sad na taj nestalni mesec koji je sav tako tralala ubaci opoziciju neptuna koja donosi zamagljenost, zbunjenost, nemir ...i eto

natasha-77
17-02-2011, 13:26
mesec je u konj sa jupiterom u raku u kuci vodolije(govori cesto o nekim prirodnim nepogodama a da su velike),a jupiter u raku je velika voda,more,a uranska kuca daje uzburkanost pa jos uz blizance i vetar,aman sve ima smisla:)
Da,toliko su velike da je to cesto i smak sveta kao u filmu 2012...jezivo:eek:

sladjana
17-02-2011, 17:21
zasto ja u snu cesto sanjam da letim?Mozda je tome zasluzan Ne kao vladar (.polja.Moji snovi su cesto i voda...nikada davljenje jer uvek isplivam.

Moguće...a da li sanjaš snove vezane za posao ...ili ako protumačiš san ima veze sa poslom ? MO ti je u X kuci - verujem da ima povezanosti ili neke intucije !? :)

Beba977
17-02-2011, 20:49
Ja cesto sanjam situacije na poslu MO u VI,nacalnicu najcesce,ona je bas onako stroga,koleginice,cesto sanjam kako se penjem negde,kako letim ali uvek padam,i kada sanjam da padam desi mi se obavezno nesto lose...Porodicu obavezno,u svaki san uskoci po neki clan,primetila sam kada sanjam sestru(ova sto je sada trudna)desi mi se nesto lepo,a i inace ona mi je nekako srecna,na njen rodjendan sam se zaposlila,ima jos tu nekih stvarcica sada ne mogu se setiti...

mishel
20-02-2011, 01:47
Jung je jos davno rekao da su snovi kraljevski put u nesvesno,a njega smatram najvecim expertom u tom polju a sa druge strane bio je i vrhunski astrolog..A polje koje oznacava nase nesvesno i koje je kreator sadrzaja nasih snova je 12 polje, tako da pored tog polja na nase snove i utice vladar 12 kuce, planete u njoj, mesec, znak riba, neptun...Mislim da ove planete uticu na to kako ce san da izgleda, taj povrsinski deo, sto bih ja rekla na scenografiju naseg sna i odabir likova
Vaznije je pitanje sta nam to pomaze, koja planeta da osvestimo nase snove i spoznamo njihovo znacenje?
Jung kaze da svi snovi nose vazne poruke, nesto sto jos uvek ne znamo, sto treba da spoznamo i da su nam najveci prijatelji i da nam uvek pomazu da razresimo situaciju ili problem u kojem se nalazimo, jer nesvesno je mudriji deo nase licnosti..vrlo mali broj snova je predvidjajuci..
Svi snovi su simbolicni i za svakog su jedinstveni sem opstih simbola koji se nalaze u nasem kolektivnom nesvesnom i za svakog imaju isto znacenje..npr.more je arhetipski simbol za nesvesno a i za zenski princip, zivotinje su instikivni delovi nase psihe koji potiskujemo..takodje snovi su slojeviti i imaju vise znacenja..
Ono sto je zanimljivo jeste da smo mi i glumci, reziseri i scenaristi nasih snova, tako da svaka osoba u snu predstavlja neki deo nas samih..
Ne secamo se snova zato sto nas svesni deo tj. ego potiskuje te nesvesne sadrzaje, jer ne zeli da se bavi sa njima, ne zeli promenu..
Kada imamo nocne more ili strasne snove i u sred noci se budimo, to su najvazniji snovi i nose najznacajniju poruku za nas razvoj i rast, jer ih mi kreiramo tako da bi uspeli da ih zapamtimo..ne treba plasiti tih snova nego pokusati da se shvate jer sve ima svoj razlog i svrhu..
Ako neko zeli da pamti svoje snove, to je stvar vezbe i jake namere,potrebno ih je svako jutro zapisivati i to vremenom postaje sve lakse..
Imam mesec i merkur u skorpiji i uran u vagi sve u 12 kuci i zbog toga me ova tematika posebno interesuje jer meni su moji snovi dugo bili neshvatljivi..a Jung je tvorac dubinske psihologije a to nosi svu simboliku skorpije..:)

uranija
20-02-2011, 11:00
dobrodosla na forum mishel,drago mi je da imamo jos jednog poznavaoca psihe i snova:)moze natalna u potpis?

mishel
20-02-2011, 13:52
Hvala na dobrodoslici,jos pokusavam da se snadjem na forumu..mislim da sam ubacila svoju kartu u potpis, mada iskreno imam problem sa vremenom rodjenja jer sam skoro saznala da vreme rodjenja koje sam godinam koristila nije tacno...tako da sam sada u procesu rektifikacije i pokusavam da pronadjem pravi stepen

uranija
20-02-2011, 15:05
pa koliko mislis da imas odstupanja?5-10 ili vise minuta,menja se situacija jer ti imas nagomilanih planeta...u 11.-oj i 12.-oj a ko zna gde sta pripada... idi na temu za rektifikaciju mozda uspes uz pomoc nas?

mishel
20-02-2011, 15:47
Najveci problem je sto mi je ostupanje sat vremena a stelijum planeta bas pravi zbrku..mama mi je trdila da sam rodjena u 7.30 dok nisam pogledala u maticni list i tu pise 8.30 i to mnogo sta menja jer stelijum planeta nije vise u 12 nego u 11 kuci a tu su i druga pomeranja..za sada sam dosla do nekog moguceg vremena rodjenja ali kada sam sebi radis rektifikaciju veliki je faktor subjektivnosti..
ocigledno mi treba pomoc :confused: , pronaci cu temu pa da pokusam sa vama.. tnx

uranija
20-02-2011, 16:58
Najveci problem je sto mi je ostupanje sat vremena a stelijum planeta bas pravi zbrku..mama mi je trdila da sam rodjena u 7.30 dok nisam pogledala u maticni list i tu pise 8.30 i to mnogo sta menja jer stelijum planeta nije vise u 12 nego u 11 kuci a tu su i druga pomeranja..za sada sam dosla do nekog moguceg vremena rodjenja ali kada sam sebi radis rektifikaciju veliki je faktor subjektivnosti..
ocigledno mi treba pomoc :confused: , pronaci cu temu pa da pokusam sa vama.. tnx

ti ne verujes mami?pa ona te je rodila....:)

Uranus_princes
20-02-2011, 18:21
Mjesec mi je u Sco,u prvoj kuci,i tu pravi konjukciju sa Pl.Vrh dvanaeste kuce mi je u Vagi (kao i vrh prve kuce,u kojoj je Mo,ako to ima nekakve veze ).
Po tome bih ja trebala imati teske snove.Sto je stvarno tacno.Ne samo da su teski,nego su i vrlo intenzivni.U svakom snu imam snazan osjecaj koji bukvalno boji taj san i ujutro kad se probudim obicno budem pod snaznim utiskom sna i tog osjecaja,a snovi su mi izuzetno realni,pa se desavalo da neke stvari iz sna pobrkam sa javim,da ne znam da li se to zaista desilo ili je to samo bio san.
Ono cemu sam jos sklona,a sto i bas ne lici na Mo u Sco(vise na neki Mo u Jarcu ili Djevici), je lucidno sanjanje.Ne znam sa cime bi to moglo biti povezano u mom natalu,ali da sam sklona-jesam..:D

mishel
21-02-2011, 15:47
ti ne verujes mami?pa ona te je rodila....:)

naravno da verujem mami ona najbolje zna :) ...ali mama mi je pogresila, tako da smo zajedno rekonstruisale taj dogadjaj i dosle smo otprilike do nekog vremena i sada pokusavam da preciziram i stepen ;)

Mjesec mi je u Sco,u prvoj kuci,i tu pravi konjukciju sa Pl.Vrh dvanaeste kuce mi je u Vagi (kao i vrh prve kuce,u kojoj je Mo,ako to ima nekakve veze ).
Po tome bih ja trebala imati teske snove.Sto je stvarno tacno.Ne samo da su teski,nego su i vrlo intenzivni.U svakom snu imam snazan osjecaj koji bukvalno boji taj san i ujutro kad se probudim obicno budem pod snaznim utiskom sna i tog osjecaja,a snovi su mi izuzetno realni,pa se desavalo da neke stvari iz sna pobrkam sa javim,da ne znam da li se to zaista desilo ili je to samo bio san.
Ono cemu sam jos sklona,a sto i bas ne lici na Mo u Sco(vise na neki Mo u Jarcu ili Djevici), je lucidno sanjanje.Ne znam sa cime bi to moglo biti povezano u mom natalu,ali da sam sklona-jesam..:D

Mislim da bas Mo u Sco ti donosi i mogucnost lucidnog sanjanja, volela bih da mi kazes kako se ta sposobnos manifestuje kod tebe?

sladjana
21-02-2011, 17:07
Jung je jos davno rekao da su snovi kraljevski put u nesvesno,a njega smatram najvecim expertom u tom polju a sa druge strane bio je i vrhunski astrolog..A polje koje oznacava nase nesvesno i koje je kreator sadrzaja nasih snova je 12 polje, tako da pored tog polja na nase snove i utice vladar 12 kuce, planete u njoj, mesec, znak riba, neptun...Mislim da ove planete uticu na to kako ce san da izgleda, taj povrsinski deo, sto bih ja rekla na scenografiju naseg sna i odabir likova
Vaznije je pitanje sta nam to pomaze, koja planeta da osvestimo nase snove i spoznamo njihovo znacenje?
Jung kaze da svi snovi nose vazne poruke, nesto sto jos uvek ne znamo, sto treba da spoznamo i da su nam najveci prijatelji i da nam uvek pomazu da razresimo situaciju ili problem u kojem se nalazimo, jer nesvesno je mudriji deo nase licnosti..vrlo mali broj snova je predvidjajuci..
Svi snovi su simbolicni i za svakog su jedinstveni sem opstih simbola koji se nalaze u nasem kolektivnom nesvesnom i za svakog imaju isto znacenje..npr.more je arhetipski simbol za nesvesno a i za zenski princip, zivotinje su instikivni delovi nase psihe koji potiskujemo..takodje snovi su slojeviti i imaju vise znacenja..
Ono sto je zanimljivo jeste da smo mi i glumci, reziseri i scenaristi nasih snova, tako da svaka osoba u snu predstavlja neki deo nas samih..
Ne secamo se snova zato sto nas svesni deo tj. ego potiskuje te nesvesne sadrzaje, jer ne zeli da se bavi sa njima, ne zeli promenu..
Kada imamo nocne more ili strasne snove i u sred noci se budimo, to su najvazniji snovi i nose najznacajniju poruku za nas razvoj i rast, jer ih mi kreiramo tako da bi uspeli da ih zapamtimo..ne treba plasiti tih snova nego pokusati da se shvate jer sve ima svoj razlog i svrhu..
Ako neko zeli da pamti svoje snove, to je stvar vezbe i jake namere,potrebno ih je svako jutro zapisivati i to vremenom postaje sve lakse..
Imam mesec i merkur u skorpiji i uran u vagi sve u 12 kuci i zbog toga me ova tematika posebno interesuje jer meni su moji snovi dugo bili neshvatljivi..a Jung je tvorac dubinske psihologije a to nosi svu simboliku skorpije..:)

Dosta si lepo objasnila ...:)
MOja XII kuca počinje u Strelcu a vladar Ju je retro u blizancima u VI kuci ?! Mada mi je Me tu u 12 - dosta rečiti snovi , kao i Me180JU ...
Pamtim većinu snova pogotovo one koje ukazuju na budućnost tj dešavanja u budućnosti ...

andjelikadepeures
21-02-2011, 17:16
ja svoju 12. nikad nisam neshto posebno ni analizirala... nekako, u njoj bash nishta i ne vidim posebno... ili je to samo moj subjektivni dozivljaj?

sladjana
21-02-2011, 17:26
ja svoju 12. nikad nisam neshto posebno ni analizirala... nekako, u njoj bash nishta i ne vidim posebno... ili je to samo moj subjektivni dozivljaj?

Počinje u Devici vladar Me u Ovnu 29 stepen - možda malo naginješ čudnim snovima, možda vidiš u snovima ono što i ne želiš- postoji mogućnost da potiskuješ sve to !!!

ps a možda sam lupila :D

Beba977
21-02-2011, 17:28
Moj sin je nocas sanjao i plakao celu noc,ono sto je zapamtio je da sam ja otisla sa drugim muzem i ostavila ga.Njemu je MO na asc.Sladjo sta znaci to?

andjelikadepeures
21-02-2011, 17:41
Počinje u Devici vladar Me u Ovnu 29 stepen - možda malo naginješ čudnim snovima, možda vidiš u snovima ono što i ne želiš- postoji mogućnost da potiskuješ sve to !!!

ps a možda sam lupila :D

brzo zaboravim shta sam sanjala, ali zapamtim one snove koji mi jasno govore o nekim buducim deshavanjima. tachnije, nekada sanjam bash ono shto ce da se desi i tako i bude.

sladjana
21-02-2011, 17:42
Moj sin je nocas sanjao i plakao celu noc,ono sto je zapamtio je da sam ja otisla sa drugim muzem i ostavila ga.Njemu je MO na asc.Sladjo sta znaci to?

Ne bi mogla tek tako ...zavisi od Znaka u kom je MO i od aspekata ?!
Moguće da je osetljiviji i da sve doživljava na emotivniji način!!!

mishel
21-02-2011, 17:59
Dosta si lepo objasnila ...:)
MOja XII kuca počinje u Strelcu a vladar Ju je retro u blizancima u VI kuci ?! Mada mi je Me tu u 12 - dosta rečiti snovi , kao i Me180JU ...
Pamtim većinu snova pogotovo one koje ukazuju na budućnost tj dešavanja u budućnosti ...

Sladjana kod tebe je interesantan uticaj Ne na 12 kucu( jer je pri kraju 11 polja) a Mo u ribama - medijalnost, interesantni zivi , prediktivni snovi ..sto niko ne bi rekao za jednog racionalnog duplog jarca :)
da li sanjas u boji i da li u snu govoris nekim stranim jezikom?
sanjas li neke duge zemlje?
Kazes da imas recite snove ako cujes glas u snu, upecatljiv, koji pamtis to moze da prestavlja glas Sopstva,sredisnjeg najmudrijeg dela nase licnosti..

sladjana
21-02-2011, 18:09
Sladjana kod tebe je interesantan uticaj Ne na 12 kucu( jer je pri kraju 11 polja) a Mo u ribama - medijalnost, interesantni zivi , prediktivni snovi ..sto niko ne bi rekao za jednog racionalnog duplog jarca :)
da li sanjas u boji i da li u snu govoris nekim stranim jezikom?
sanjas li neke duge zemlje?
Kazes da imas recite snove ako cujes glas u snu, upecatljiv, koji pamtis to moze da prestavlja glas Sopstva,sredisnjeg najmudrijeg dela nase licnosti..

Da Mo90Ne daje mi čudnosti u mom duplom znaku !!!I moja osetljivost je veoma izražena !!!
Mada su mi snovi u boji i često sanjam upadljive boje !
A što se tiče rečitosti moguće da ne govorim mnogo niti puno ko šta priča u mojim snovima ali su dosta jednostavne stvari i reči koje se u snu dešavaju , moguće je i da ih često pratim, intuicija je čudo !!!

mishel
21-02-2011, 18:30
brzo zaboravim shta sam sanjala, ali zapamtim one snove koji mi jasno govore o nekim buducim deshavanjima. tachnije, nekada sanjam bash ono shto ce da se desi i tako i bude.

Tvoj Me je na cuvenom 29° i postoje stvarno razlicita tumacenja tog stepena, mogucnost dubokih misaonih procesa i saznanja, neki ga tumace i kao stepen vidovitosti..kod tebe u ovnu i to je uvek brzina, snove brzo zaboravljas, vise si okrenuta mozda svakodnevnim stvarima nego ispitivanjem svog unutrasnjeg bica..dugo ti 12 poljem tranzitira Sa i trazi od tebe da se preispitujes, da svoje potisnute emocionalne dozivljaje izbacis na svelost, osvestis, a pogotovo strahove, rekla bih najvise strahove po pitanju musko zenskih odnosa, bliskosti..jer potisnute emocije su potencijal, energija, koja mora da se izrazi a jedan od mehanizama je projekcijom tj. svoje potisnute delove projektujes na svoju okolinu, na muskarca u tvom zivotu..

Nisam Sladja ali mozda da pokusam da odgovorim :)
Sa Mo na Asc sin je mnogo vezan za tebe, verovatno lici na tebe a sa druge strane vrlo emotivno dete, senzitivno i preosetljivo..njegov san mi govori o njegovom strahu da ce biti ostavljen, verovatno se nesto desilo sto je provociralo ovakav sadrzaj sna, mozda je nesto cuo a deca cesto sve preuvelicavaju i krive sebe, jer odrasli za njih su nepogresivi..decija psiha je mnogo krhka i sve se utiskuje lagano, tako da mislim da treba da pricas sa njim i otklonis mu sve strahove, da zna da ces uvek biti tu za njega..

anonimusi
21-02-2011, 19:27
Ja konstanto sanjam muskarce koji me jure a ja vecito bezim i uopsteno sanjam da bezim,trcim i u toku tih bezanja obavezno poletim i imam moc da letim.Inace MO mi je u ribama u petoj kuci konjukcija severni m.cvor.A od ostalih aspekata mesec trigon neptun,mesec trigon pluton.Sta to bezanje znaci?

mishel
21-02-2011, 19:51
Pa bezanje uvek znaci jednu istu stvar - strah od suocavanja sa osobom, problemom, dogadjajem ili situacijom..zanimljivo je sto ti je Mo u 5 tako da su ti veze i odnosi izrazito bitni a kod tebe ce biti mnostvo, obzirom da te muskarci jure pitanje je od cega to bezis u svojim vezama..znak riba cesto i nema snage za suocavanje i bezi u svoj imaginarni svet, a tvoj mesec je vrlo obojen karakteristikama ovog znaka..
Muskarac u snu je tvoj animus, tvoja muska strana i muski deo tvoje psihe, vodic, tvoj san moze da znaci da nemas snage da u sebi integrises neku od muskih osobina koja ti je neophodna u zivotu da razresis neku sitaciju..cesto zene koje ne osveste svog animusa u sebi sve to traze u svom partneru..
Sposobnost letenja u snu je takodje jedna vrsta bega, ne suocavenje sa realnoscu, detinji osecaj svemoci, jer svi mi smo puno sanjali da letimo kada smo bili deca..

makilli
21-02-2011, 20:46
Mishel, vides da pricas o Jungu :clap: on je meni bio ultra zanimljiv kad sam studirala... i on i Frojd :D
Samo da te pozdravim :bye1:
Citam vas pa ne znam sta se gleda na kraju: XII, IX, Mo, sve zajedno...?
Ja imam bas upecatljive snove. Jasne, u boji, sa jakom simbolikom. Cesto prediktivne. Ali vise za druge nego za sebe. Sanjala sam nekoliko puta i stvari koji su se meni desile. I svaki dan sanjam.
Meni je vladar XII Sa, koji je u VIII u siroj konjukciji sa Pl...pa u sextilu sa Ne. A Mo mi je najaspektovanija planeta... u prvoj kuci, u vodoliji.
Ista situacija i ako se IX gleda...
Mada kod mene je podsvest bas izrazena... u smislu pokusavam nesto da potisnem sveno - obavezno to sanjam...

A Pl mi je sada tranzitom na vrhu XII... sad tek kad krene, jadna ja :D

anonimusi
21-02-2011, 21:35
A jel ima veze to bezanje sa stvarnoscu,mislim u stvarnom zivotu momci pogotovu bivsi i posle svega me progone i dalje bi da budu samnom.A ja bas ne volim da se vracam u proslost...........:)

mishel
21-02-2011, 22:45
Mishel, vides da pricas o Jungu :clap: on je meni bio ultra zanimljiv kad sam studirala... i on i Frojd :D
Samo da te pozdravim :bye1:
Citam vas pa ne znam sta se gleda na kraju: XII, IX, Mo, sve zajedno...?
Ja imam bas upecatljive snove. Jasne, u boji, sa jakom simbolikom. Cesto prediktivne. Ali vise za druge nego za sebe. Sanjala sam nekoliko puta i stvari koji su se meni desile. I svaki dan sanjam.
Meni je vladar XII Sa, koji je u VIII u siroj konjukciji sa Pl...pa u sextilu sa Ne. A Mo mi je najaspektovanija planeta... u prvoj kuci, u vodoliji.
Ista situacija i ako se IX gleda...
Mada kod mene je podsvest bas izrazena... u smislu pokusavam nesto da potisnem sveno - obavezno to sanjam...

A Pl mi je sada tranzitom na vrhu XII... sad tek kad krene, jadna ja :D

Hvala draga Makilli na pozdravu i tebi jedan veliki pozdrav..drago mi je da se jos nekome svidja Jung i njegovi radovi..U osnovi pokusavam da spojim jungosvku psihologiju i zodijacke simbole naseg polja nesvesnog, kako bi bar donekle uspela da razresimo poruke nasih snova kao izraza dubljeg nivoa naseg bica..kao sto sam vec pisala posmatram sve zajedno 12 polje i vladara,Mo, znak riba i planete u znaku, neptun, aspekte pa i suncev znak i Asc kao nase svesne delove..
Spoj psihologije i astrologije je nesto sto me uvek fascinira, jer mislim da nasa licnost je dosta kompleksna i cesto nasa podvest upravlja nasim zivotom a mi se pitamo zasto se to desava ili smo ukljuceni na automatskog pilota pa stvari radimo po navici ne razmisljajuci, okrivljujuci druge a u stvari sve mi kreiramo..
Verujem da nista nije slucajno pa ti skoro istovremeno dozivljavas saturnovski povratak i tranzit plutona kroz 12 polje, ali ja ne verujem u podele dorbro i lose pogotovo u astrologiji, mislim da je ovo za tebe izuzetan period koji moze da ti pomogne u razvoju tvoj istinskog bica, tvoje sustine..Pl u 12 je uvek duboko poniranje u psihu, preispitivanje nasih blokada i kompleksa kao i izvlacenje nasih najdubljih snaga, gde je pluton tu je transformacija..a sve to ce ti sigurno pomoci sa izazovnim saturnom u tvom 8 polju

andjelikadepeures
22-02-2011, 00:11
Tvoj Me je na cuvenom 29° i postoje stvarno razlicita tumacenja tog stepena, mogucnost dubokih misaonih procesa i saznanja, neki ga tumace i kao stepen vidovitosti..kod tebe u ovnu i to je uvek brzina, snove brzo zaboravljas, vise si okrenuta mozda svakodnevnim stvarima nego ispitivanjem svog unutrasnjeg bica..dugo ti 12 poljem tranzitira Sa i trazi od tebe da se preispitujes, da svoje potisnute emocionalne dozivljaje izbacis na svelost, osvestis, a pogotovo strahove, rekla bih najvise strahove po pitanju musko zenskih odnosa, bliskosti..jer potisnute emocije su potencijal, energija, koja mora da se izrazi a jedan od mehanizama je projekcijom tj. svoje potisnute delove projektujes na svoju okolinu, na muskarca u tvom zivotu..
.

prelazak Sa preko ASC me prilichno promenio, narochito po pitanju m/z odnosa. da ne kazem da mi skinuo neke okove, ali je tu negde poredjenje.
i evo, sad me tvoj post naveo na razmishljanje. mislim da ipak imam srecu sa mushkarcima u svom zivotu (u ovo ne rachunam ljubavne veze), sa prijateljima, rodjacima, pa i poznanicima. a mislim da ni njima nije uopste lose u mom drushtvu, jer bi u suprotnom svi odavno nestali.
meni je zaista prilichno zao shto se meni retko neko svidi u pravom i potpunom smislu ali tu prosto ne mogu nishta

pantarei87
08-03-2011, 00:50

Vladar 9. kuće su Ribe (Jupiter je recimo u 9-oj, Neptun je u 6-oj), a Vladar 12-e Merkur (retrogradni) u 9-oj...

Svake noći sanjam, često jake snove... Uglavnom budu realni, ali bilo je jako interesantnih (sanjam da vozim žuti usisivač po gradu i svi mi se dive :4lol: )
Baš volim da sanjam :)

swiss
09-03-2011, 23:25
Ja svje snove pamtim u vecini slucajeva,i tacno znam koji su prorocki i sta zele mi reci a koji su obicni i ne zele mi ista nagovestiti...snovi moji su u boji svi,volim da sanjam jer pretezno su pozitivne prirode svi...i kad su losi,mislim,oni mucni itd,ne plasim ih se,jer u snu sam svestan da je to samo san hehehe pa zelim da vidim film do kraja,da vidim dal ce me nesreca stici ili mimoici,uplasim se ja u kad takve snove sanjam,al negde sam svestan u snu da jeto san :D

Wicca
15-03-2011, 16:46
Ja imam uzasne snove..ne spavam po pet noci zaredom posle njih

skorpijica
19-03-2011, 22:22
ja sanjam sve i svasta od lepih do ruznih stvari
mesec u lavu u 4 kuci ima kvadrat od saturna pa strahovi a dispozicijom ide u skorpiju u konjukciju sa plutonom\\\\\\

mikica
19-03-2011, 22:25
ja sanjam sve i svasta od lepih do ruznih stvari
mesec u lavu u 4 kuci ima kvadrat od saturna pa strahovi a dispozicijom ide u skorpiju u konjukciju sa plutonom\\\\\\

U proljece su svima teski snovi,pokusaj da promijenis raspored,meni uvijek pomogne..:D

sahadow452
19-03-2011, 23:14
Mesec u skorpiji kao i neptun...12 kuca ribe i tu je mars...mesec u 7,a neptun u 8 kuci...pa su mi neptun i mars zamenili mesta...jaka intuicija i snovi..uh...veliki broj snova se ostvari....sanjam periodicno...ali cim pocnem da sanjam uvek znam da mi predstoji promena u zivotu...Snove ne mogu tumaciti po simbolici,vec bas onako kako je u snu..nema tu mutne ili bistre vode...pre operacije sam sanjala voz i u njemu bolnicke krevete...i naravno,vozom sam otisla do Beograda,pravac bolnica..prema tome...isuvise realni i stvarni snovi...

selena
20-03-2011, 11:12
moji su snovi živi,puni detalja boja i ono što me ponekad i užasava puno puta lucidini i svi nose nagovještaj bez obzira jel lijep ili ružan...
vodim dnevnik snova jer tada mogu sve provjeriti..

Verra
20-03-2011, 19:28
Sto se snova tice ja sam ''skolski -astroloski'' primjer sanjalice.A i kako ne bi sa ovakvom 12 kucom. Stalno sanjam, cudne snove, takoreci filmske...Ponekad su cak i ''prorocki'':-) Ono sto sanjam obicno se i desi-ostvari. Ponekad cak kroz snove dobijem i odgovore na neke svoje nedoumice, pitanja koja me muce, probleme koji me zaokupljaju...Narocito kada se radi o simbolici petog, sedmog i devetog polja...Dok sam studirala tacno sam znala kad cu poloziti ispit... ponekad sam znala i sta ce me pitati. Ne bas tacno koje pitanje, ali otprilike koja oblast...

ochajna domacica
20-03-2011, 21:10
U proljece su svima teski snovi,pokusaj da promijenis raspored,meni uvijek pomogne..:D

promenila(više puta) :D

alea
20-03-2011, 22:30
Ja skoro svake noći sanjam, naročito ako sam nešto psihički ili emotivno opterećena. Kada se malo udubim da protumačim te snove, oni se stvarno i ostvaruju, samo što ja nisam baš vešta u tumačenju. Sanjam sve i svašta, od najvećih grozota do najčudnijih priča.
Preksinoć sam sanjala kako nosim neke voćke u rukama, izrazito crvene boje.
I to, često sanjam boje, a kažu da su nam snovi crno-beli.:o Inače, jako se teško vraćam iz sna u stvarnost, teško dolazim sebi nakon nekog intenzivnog sna, kada se probudim budem u nekom polu-snu i nisam svesna neko vreme da li sam sanjala ili je bila java. Imam tog NE na ASC i SO, i MO u Škorpiji u 12 polju.:o

saandraa
21-03-2011, 18:58
ja em sto obozavam da spavam em sto sanjam sve i svasta!
ALI cesto sanjam specificne snove (ponaked ruzne a ponekad i lepe) koje naravno poneki put lako "prevedem" a ponekad mogu samo da nagodim sta li sve to znaci (naravno ne uvek, samo kada su specificni snovi a to bude najcesce kada sanjam neke pokojnike koji pricaju sa mnom)
i cesto se desi da "ubodem" ili da san tacno ukaze na neki dogadjaj koji sledi.

vladar 12te je VE koja je u konjukciji sa kironom bas u 12tom polju, inace dosta naglasen Ne (Mo, So i Me u ribama)

sladjana
21-03-2011, 19:04
moji su snovi živi,puni detalja boja i ono što me ponekad i užasava puno puta lucidini i svi nose nagovještaj bez obzira jel lijep ili ružan...
vodim dnevnik snova jer tada mogu sve provjeriti..

Zaista je to jako dobro...time učiš o sebi i svojim nadama, problemima i počinješ da više veruješ i manje se greši....:) :) :)

Sto se snova tice ja sam ''skolski -astroloski'' primjer sanjalice.A i kako ne bi sa ovakvom 12 kucom. Stalno sanjam, cudne snove, takoreci filmske...Ponekad su cak i ''prorocki'':-) Ono sto sanjam obicno se i desi-ostvari. Ponekad cak kroz snove dobijem i odgovore na neke svoje nedoumice, pitanja koja me muce, probleme koji me zaokupljaju...Narocito kada se radi o simbolici petog, sedmog i devetog polja...Dok sam studirala tacno sam znala kad cu poloziti ispit... ponekad sam znala i sta ce me pitati. Ne bas tacno koje pitanje, ali otprilike koja oblast...

Tvoj vladar 9 polja je u 12 polju...a i Mo je tu u ribama...
Da li imaš češće vodene snove - reka, more i slično ...na šta ti ukazuju ?

Verra
21-03-2011, 23:40
Vjerovatno mislis da sanjam kako se davim zbog ovog kvadrata sa neptunom?:-)
Ali iskreno nikad nisam sanjala takve snove. Kad sanjam vodu to je uvijek nesto prijatno. Ili plivam, kupam se...voda je obicno blistava, topla, prijatna. Ipak sjecam se jednog sna koji sam kao dijete cesto sanjala, pa mi je zbog toga ostao upecatljiv. Naime, sanjala sam da sam u mraku. I to me nije plasilo jer sam uvijek voljela mrak. U daljini vidim svjetlo, jedva se nadzire,krecem se prema njemu i ono postaje ja;e. Shvatim da sam u tunelu. Sto se vise priblizavam svjetlosti osjecam kako se sve vise nadimam, kao da cu da ekesplodiram... borim se da dodjem do daha...Tada bih se probudila i shvatila da mogu da disem. U jednoj psiholoskoj studiji sam procitala da su mnogi ljidu opisali slicne snove i da oni u stvari predstavljanu sjecanje na nase rodjene .

alea
22-03-2011, 00:39
Tvoj vladar 9 polja je u 12 polju...a i Mo je tu u ribama...
Da li imaš češće vodene snove - reka, more i slično ...na šta ti ukazuju ?

I meni je vladar 9 p. na kraju 12. ali i 0 MO koji mi je vladar 8 p. a sve je sa NE kao vladarem 4 p. deo stelijuma.
Često, ali jako često sanjam vodu, i mutnu i bistru.... To je kažu zbog burnih emocija, jer su to naglašena vodena polja, a voda je simbol jakih emocija.
Kao mala sam se davila u reci, a izvukao me je i spasao ujak.
Imam strah od duboke vode, kao i kada prelazim most itd...
Takodje sam kao mala jako često sanjala ajkule, a to sam povezala sa MO u Škorpiji koji je dispozitor SA u Raku, jer SA u Škorpiji simboliše ajkule.

jelenica
22-03-2011, 03:12
kod mene je tacno mesec mi je u 3 kuci i neverovtno je da su mi skoro svi snovi vezani za saobracaj bilo da ja vozim ili da nekog srecem u autobusu dok putujem a jedno vreme sam imala nocne more kao ja prelazim ulicu i gubim snagu i padam i ne mogu da ustanem i probudim se od straha

sladjana
22-03-2011, 17:49
Vjerovatno mislis da sanjam kako se davim zbog ovog kvadrata sa neptunom?:-)
Ali iskreno nikad nisam sanjala takve snove. Kad sanjam vodu to je uvijek nesto prijatno. Ili plivam, kupam se...voda je obicno blistava, topla, prijatna. Ipak sjecam se jednog sna koji sam kao dijete cesto sanjala, pa mi je zbog toga ostao upecatljiv. Naime, sanjala sam da sam u mraku. I to me nije plasilo jer sam uvijek voljela mrak. U daljini vidim svjetlo, jedva se nadzire,krecem se prema njemu i ono postaje ja;e. Shvatim da sam u tunelu. Sto se vise priblizavam svjetlosti osjecam kako se sve vise nadimam, kao da cu da ekesplodiram... borim se da dodjem do daha...Tada bih se probudila i shvatila da mogu da disem. U jednoj psiholoskoj studiji sam procitala da su mnogi ljidu opisali slicne snove i da oni u stvari predstavljanu sjecanje na nase rodjene .

Nisam mislala baš na davljenje ali nema veze :rolleyes: ...
Jer moj MO je u ribama i sanjati vodu za mene je katastrofa , ne daim se ali je vidim i često je topla u snu, jednostavno to znam i naravno donosi mi bolest ne baš uvek meni ali u okolini uvek porodica, prijatelji ....

ps moj mo mi daje i to da sam antitalenat za plivanje pa odatle moguće da ni u snu ne volim vodu !!!

I meni je vladar 9 p. na kraju 12. ali i 0 MO koji mi je vladar 8 p. a sve je sa NE kao vladarem 4 p. deo stelijuma.
Često, ali jako često sanjam vodu, i mutnu i bistru.... To je kažu zbog burnih emocija, jer su to naglašena vodena polja, a voda je simbol jakih emocija.
Kao mala sam se davila u reci, a izvukao me je i spasao ujak.
Imam strah od duboke vode, kao i kada prelazim most itd...
Takodje sam kao mala jako često sanjala ajkule, a to sam povezala sa MO u Škorpiji koji je dispozitor SA u Raku, jer SA u Škorpiji simboliše ajkule.

Mislim da ti MO0So daje i dodatnu emotivnost ...koliko je ova konjukcija dobra , toliko ti daje i lošeg jer su SO i MO u različitim znakovima i to još u 12 kući - tajne, možda u snovima izražavaš ono što ne bi nikada nikome rekla ili pokazala !!!

alea
22-03-2011, 18:36
Mislim da ti MO0So daje i dodatnu emotivnost ...koliko je ova konjukcija dobra , toliko ti daje i lošeg jer su SO i MO u različitim znakovima i to još u 12 kući - tajne, možda u snovima izražavaš ono što ne bi nikada nikome rekla ili pokazala !!!

MO 0 SO nije baš dobar aspekt, ja mislim da je sreća što nisu u istim znacima! Ovaj aspekt mislim da daje da osobi često usled emotivnog stanja bukvalno i telo klone, jer daje sklad emocija i tela. Nisam baš načisto sa tim aspektom...:confused:
Mada im je dispozicija dobra, PL 120 JU, taj me aspekt uvek spašava.
A svoje SO ja uopšte nešto ne gledam da je u 12 p. nisam ni najmanje stidljiva, čak naprotiv, uvek sam nekako u centru pažnje, htela ne htela..mada imam perioda kada obožavam da se osamim...

Nego je to najviše (ja mislim ) do tog NE, jer je on i suvladar 4 p. a MO u 12 p. vodene kuće su mi u vodenim znacima, svi vladari tih kuća medjusobno povezani. I sve to ide preko mog karaktera., a NE dispozicijom preko JU ide u Vodoliju, gde je egzaltiran, pa opet sve te planete aspektuje, i on mi je najjača planeta u karti.

Verra
22-03-2011, 18:48
[QUOTE=sladjana;258732]Nisam mislala baš na davljenje ali nema veze :rolleyes: ...
Jer moj MO je u ribama i sanjati vodu za mene je katastrofa , ne daim se ali je vidim i često je topla u snu, jednostavno to znam i naravno donosi mi bolest ne baš uvek meni ali u okolini uvek porodica, prijatelji ....

ps moj mo mi daje i to da sam antitalenat za plivanje pa odatle moguće da ni u snu ne volim vodu !!!

Tvoj mjesec je u ukljusetenim ribama u kvadratu sa neptunom. Merkur u 12 u strijelcu u opoziciji sa jupiterom u blizancima...Ako se ne varam ti rece da si se davila kao mala...?
Sad primjetih da ti je vladar znaka i podznaka saturn na regulusu. Sreca.:-)

sladjana
22-03-2011, 18:56
[QUOTE=sladjana;258732]
Tvoj mjesec je u ukljusetenim ribama u kvadratu sa neptunom. Merkur u 12 u strijelcu u opoziciji sa jupiterom u blizancima...Ako s ene varam ti rece da si se davila kao mala...

Nisam se davila u bukvalnom smislu , više je to bila panika, strah , čak i volim more ali sam za plivanje 0 , čista !!!

Ali često sanjam i blato , to je dosta povezano sa vodom...mada i imam snove predviđanja ....

MO 0 SO nije baš dobar aspekt, ja mislim da je sreća što nisu u istim znacima! Ovaj aspekt mislim da daje da osobi često usled emotivnog stanja bukvalno i telo klone, jer daje sklad emocija i tela. Nisam baš načisto sa tim aspektom...:confused:
Mada im je dispozicija dobra, PL 120 JU, taj me aspekt uvek spašava.
A svoje SO ja uopšte nešto ne gledam da je u 12 p. nisam ni najmanje stidljiva, čak naprotiv, uvek sam nekako u centru pažnje, htela ne htela..mada imam perioda kada obožavam da se osamim...

Nego je to najviše (ja mislim ) do tog NE, jer je on i suvladar 4 p. a MO u 12 p. vodene kuće su mi u vodenim znacima, svi vladari tih kuća medjusobno povezani. I sve to ide preko mog karaktera., a NE dispozicijom preko JU ide u Vodoliju, gde je egzaltiran, pa opet sve te planete aspektuje, i on mi je najjača planeta u karti.

Ako So gledas kao i u I kući - moguće da ti zato vladaju vodeni znaci ...

Verra
22-03-2011, 19:07
...mada i imam snove predviđanja ....

Vrlo moguce da je to zbog ovog 29 stepena na kojem su ti i vladar znaka i podznaka, a i merkur.

sladjana
22-03-2011, 19:11
...mada i imam snove predviđanja ....

Vrlo moguce da je to zbog ovog 29 stepena na kojem su ti i vladar znaka i podznaka, a i merkur.

Moguće a i dve kuće počinju mi na 29 stepenu...a i sam Me je u 12 kući !!!
A što se tiče uklještene Ribe, trebalo bi da se već nekako otključala jer sa godinama, posle 30 godine ...jer posle 30 sam nekako živnula i snovi su postali jasniji...

visnja
21-06-2011, 01:01
tri veceri uzastopno sanjam kako se vozim liftom, pa uspinjacom, i kako idem prema gore veca me panika hvata (inace se ne bojim visine)
a sinoc stojim na vrhu planine, na samoj litici,pogled prema dole me uzasava al ipak gledam, noge me trnu od straha, ostajem bez daha . nigdje nikog samo ja i priroda

a steta, bas lijep pogled, nisam znala uzivati :rolleyes:

majda6
04-07-2011, 22:56
da li je netko od vas sanjao san u kojem prolazi vrijeme?

WolfWoman
05-07-2011, 02:10
Ja imam Mo u Blizancima... Ali nevjerovatno je sta svasta sanjam.
Uglavnom, cesto mi se desava da mi se ostvari ono sto sanjam. Ili da sanjam nesto sto ima odredjeno znacenje na javi, pa se onda to tako i desi.
Ali cesto mi se desava da sanjam neke emotivno teske situacije koje ne moraju biti nesto sto ce se stvarno desiti.
A naravno, uz moj Mo dolazi i pricanje u snu. :D hahaha

nale777
05-07-2011, 08:18
Ja imam Mo u Blizancima... Ali nevjerovatno je sta svasta sanjam.
Uglavnom, cesto mi se desava da mi se ostvari ono sto sanjam. Ili da sanjam nesto sto ima odredjeno znacenje na javi, pa se onda to tako i desi.
Ali cesto mi se desava da sanjam neke emotivno teske situacije koje ne moraju biti nesto sto ce se stvarno desiti.

I ja imam MO u blizancima, na samom ASC i sanjam vrlo raznovrsne snove, i po nekoliko tokom noci.Cesto sanjam da letim i da kasnim negde.Takode su prisutni prorocanski snovi.
Nisam znala da je SA na regulusu sreca.Meni je SA na 15* lava u 4oj kuci.

kosmopolita
05-07-2011, 10:25
Sanjam noćas,kako mi je ukraden mobilni telefon kod nekog kioska,gde sam kupovala cigarete.Mo u vodoliji jeste tel:)

Kile Prshut
05-07-2011, 11:04

Stvarno?:)
Moj Mo je na 27 Bika, pa je tu mozad taj uticaj Blizanaca, jer se i ja sita ispricam:D

nale777
05-07-2011, 13:24
Moj Mo je na 27 Bika, pa je tu mozad taj uticaj Blizanaca, jer se i ja sita ispricam:D

Ja vrlo retko pricam u snu a Mo mi je u blizancima.

WolfWoman
05-07-2011, 13:43
Nale777, meni se cesto znaju ponavljati snovi... ili sanjam da letim, pa da padam.. katastrofa xD
A Kile, mozda je to zato jer je tvoj Mo na kraju Bika, blizu Blizancima. Jer za ljude sa Mo u Blizancima je karakteristicno da pricaju u snu.
I naravno, ni ja ne pricam svaku noc u snu, nego jednom ili dvaput mjesecno me mama cuje dok pricam :D Bas mi se prije 2-3 noci desilo da govorim u snu.

snupy
05-07-2011, 15:10

27stepen je blizanacki:)
Ja bi i 9.polje vezala za snove,a tebi je ono u raku,gde ti je jos i Me.
Mo(vladar 9.)60 Me(prica)...Ja bi tako povezala

swiss
05-07-2011, 15:10
Mogu da upravljam letenjem u svojim snovima, da poletim i spustim se kad pozelim! Sta znaci to?

virgos
05-07-2011, 15:21
evo i mene sa MO u Ge i pričala sam kao mala puno u snu,sad izgleda ne,niko se ne žali:) a i ostvarivali su mi se do u detalje,pa sam jedno vrijeme i pisala što sanjam...sada ne obraćam pažnju toliko,mada kada sam bila u out"fazi,neke depresije..nisam ništa sanjala,al baš ništa..
kada me u snu nešto boli,i kada je prisutna krv obavezno bude na javi loše..

sladjana
05-07-2011, 17:19
Blizanci su vazdušni znak - zato je možda lakše leteti , makar u snovima....
Ja sam Vodena - Mo u Ribama ali voda mi ne donosi dobro.

Mogu da upravljam letenjem u svojim snovima, da poletim i spustim se kad pozelim! Sta znaci to?

Znači da vodiš svoj život ...
Tvoj Mo u Lavu - sve moraš da držiš u svojim rukama !!!

mikica
05-07-2011, 17:43
gdje si Sladjo Sunce te jarcevsko obasjano:) Moj Mo je u jarcu..i ucim da budem bas takva-hladna,proracunata,al ucim...sto znaci da jos srce radi prije razuma.....

sladjana
05-07-2011, 17:46
gdje si Sladjo Sunce te jarcevsko obasjano:) Moj Mo je u jarcu..i ucim da budem bas takva-hladna,proracunata,al ucim...sto znaci da jos srce radi prije razuma.....

Ne verujem d Mo u Jarcu daje hladnoću već distancu , srce radi ali samo pod garancijama :D ...
Tvoji snovi su realni do bola :) ...pozzz

mikica
05-07-2011, 17:58
Ne verujem d Mo u Jarcu daje hladnoću već distancu , srce radi ali samo pod garancijama :D ...
Tvoji snovi su realni do bola :) ...pozzz

ma kako da nisu,moja Sladjo,sve ti ja sanjam kao realnost,od boja,situacija,cak prisnivam jako cesto....to sam vec navikla ...
a distanca je nesto na cemu moram da radim....i potrudit cu se:rolleyes: :D

nale777
05-07-2011, 18:20
Moji snovi zaista jesu brzi, lako se smenjuju i uvek sanjam gomilu snova tokom noci, te se cesto budim umorna.U snu sam govorila jednom ili dva puta u životu.Posto mi je dispozitor MO u jarcu u 8oj kući, nije ni čudo što su mi snovi do te mere realni da se jedva budim i razgraničavam ih od realnosti. Vrlo su proročki, to je valjda taj položaj ME kao dispozitora u 8oj, škorpijskoj kući.

Ninche
07-07-2011, 19:50
Meni je MO u strelcu, u IX kuci...Citala sam da je to jedan od najboljih polozaja meseca...Ne sanjam mnogo cesto, ali uglavnom kada sanjam to bude nesto uzbudljivo i zanimljivo.

Zeka
07-07-2011, 19:58
...Ja sam Vodena - Mo u Ribama ....

I tebi? :) Zato se mi nalazimo tamo na temi Snovi! :)

nale777
07-07-2011, 20:48
Za mene se može pevati pesma"Sva od sna....ti si satkana", jer mi je Mo na ASC.

natasha-77
08-07-2011, 17:19
Mene ce moji snovi unistiti,jer cesto sanjam jako uznemirujuce snove,posle me ceo dan glava boli...:(

sladjana
08-07-2011, 17:38
I tebi? :) Zato se mi nalazimo tamo na temi Snovi! :)

da, tek sada vidiš ...:4hug:

Mene ce moji snovi unistiti,jer cesto sanjam jako uznemirujuce snove,posle me ceo dan glava boli...:(

Mo u blizancima - promene prikazuju tvoja osećanja, a time i tvoje snove.
Moguće da svoje brige i probleme ne znaš na pravi način da izneseš ili rešiš pa ti sama sebi deluješ loše posle toga i time sve rušiš pa ti snovi tako izgledaju :( ali glavu gore :) ...
Ili možda si veliki humanista pa brineš i tuđe brige i probleme ...

ivanam
08-07-2011, 23:33
Moj Mo na 29.stepenu blizanaca stvara romane u snovima i jako cesto lepo predvidi buducnost.Pored toga,imam So na 12 stepeni ovna u 12.kuci u trigonu sa Ne u 8.kuci,stelijum u ribama -mars,venera i merkur.Cesto imam samo neki predosecaj , a desavalo mi se i da o dogadjajima koji se jos nisu desili pricam kao da vec jesu,pa mi tek zbunjena reakcija drugih ljudi ukaze na to da to tek treba da se desi.Meni sa mnom nikad nije dosadno,haha

nymeria
29-04-2012, 15:06
Zanima me sta u natalu donosi veliku zelju za spavanjem i sanjanjem? Da li su to kontakti Mo i Ne, puno vode u natalu, vodeni Mo...:confused:
Ja npr. volim da spavam jako dugo jer onda puno sanjam (tj. onda se secam svojih snova-svi mi sanjamo nekoliko puta u toku noci ali se cesto ne secamo...)
Ja cesto imam nocne more, ali i pored toga ponovo zaspim i hocu da nastavim da sanjam satima...Najcesci su mi snovi proganjanja i lice na horor filmove (cudovista koja vladaju svetom, zaraze, zombiji :D , invazije itd...to najcesce zapamtim, ili neka "obicna" proganjanja od strane divljih zivotinja i ljudi ali zanimljivo je to da me niko nikad nije uhvatio :D )
Takodje volim da sanjam prirodu, obicno brdovite predele i gomilu staza, puteljaka...Sve u svemu jako su mi cudni i konfuzni snovi...Kako to da povezem sa MO u 1. kuci? Ok, imam Mo180Ne pa mi to "smrdi" na konfuziju i utopljenost u san...

milicica21
29-04-2012, 15:28
Ja stalno sanjam. Ali mi snovi ništa ne znače, nikada se ne ostvare, mislim da sanjam čisto da ne spavam bezveze :)
U zadnje vrijeme slabo pamtim snove, ali i kada ih zapamtim, to su neke nebuloze, tako da im ne pridajem mnogo značaja.

sladjana
29-04-2012, 16:22
Ja stalno sanjam. Ali mi snovi ništa ne znače, nikada se ne ostvare, mislim da sanjam čisto da ne spavam bezveze :)
U zadnje vrijeme slabo pamtim snove, ali i kada ih zapamtim, to su neke nebuloze, tako da im ne pridajem mnogo značaja.

Tvoj Mo u Raku daje ti visa osecanja ali ti zbog Me koji udara 120 na Mo vise volis realno,mudro ...dajes prednost opipljivom, ne voli iluzije ...to je dobro ...

Naravno treba malo da se zapitas sta se krije iza tih tkz nebuloza - mozda ima nesto...pozzz

Mina
29-04-2012, 16:28
..sladjo a ako taj isti mo ima kvadrat sa pl..onda su snovi mracni,teski..?..

sladjana
29-04-2012, 16:36
Zanima me sta u natalu donosi veliku zelju za spavanjem i sanjanjem? Da li su to kontakti Mo i Ne, puno vode u natalu, vodeni Mo...:confused:
Ja npr. volim da spavam jako dugo jer onda puno sanjam (tj. onda se secam svojih snova-svi mi sanjamo nekoliko puta u toku noci ali se cesto ne secamo...)
Ja cesto imam nocne more, ali i pored toga ponovo zaspim i hocu da nastavim da sanjam satima...Najcesci su mi snovi proganjanja i lice na horor filmove (cudovista koja vladaju svetom, zaraze, zombiji :D , invazije itd...to najcesce zapamtim, ili neka "obicna" proganjanja od strane divljih zivotinja i ljudi ali zanimljivo je to da me niko nikad nije uhvatio :D )
Takodje volim da sanjam prirodu, obicno brdovite predele i gomilu staza, puteljaka...Sve u svemu jako su mi cudni i konfuzni snovi...Kako to da povezem sa MO u 1. kuci? Ok, imam Mo180Ne pa mi to "smrdi" na konfuziju i utopljenost u san...

Moguce da tako vidis svoje okruzenje..a ne zelis sebi da priznas tako nesto jer Mo u Ribama daje velika osecanja, nestalnost, neznost kao i zelju da se sve lepo upakuje. Mozda treba nesto da promenis oko sebe da bi imala ciste snove ...

..sladjo a ako taj isti mo ima kvadrat sa pl..onda su snovi mracni,teski..?..

Ne mora da znaci...moze oznacavati da sama osoba sebe prociscava kroz takve snove...bolje je nekad na javi...

mirab
29-04-2012, 16:38
Sa mojim Mesecom u 12.kuci, cesto sanjam ali imam i prorocke snove.Mnogi dogadjaji mi se najave preko snova.

Alkmene
29-04-2012, 16:56
Ukratko, kod mene je slucaj da obicno sanjam nebuloze, a desava mi se i da sanjam snove koji mi se bas ostvare, ponekad i sanjam one "kontra" snove... Tipa, da sam pala ispit, 0 bodova, u stvarnosti ja osvojim maximum poena :))... Mo mi je u Lavu, u 8 polju, 9 kuca mi je u Lavu, dispozitor Sunce je u Skorpiji u 12 polju... Mislim da ovdje lezi odgovor na moja pitanja zasto pored svega i cesto sanjam vodu, more, rijeke, okeane, talase, kise, oblake... Sto se tice aspekata, imam So90Mo, i So45Ne, Mo i Ne nikakav aspekt ne prave... ali dispozitor Ne, Sa pravi 30So i Sa120Mo.

bosi7
29-04-2012, 17:15
Kod mene Mo u Ovnu na 12 st., analogno ribama, na kraju 2k poč. 3k, ne sanjam često, a kad sanjam onda su to dosta isprekidani snovi koju se brzo smenjuju. Mo je u trigonu sa Ne i Ve, dešavalo se da sanjam i neke događaje vezane za budućnost, uglavnom emotivne prirode.
Dok sam studirala takodje sam stalno sanjala kako izlazim na ispit i da li prolazim ili ne. U zadnje vreme dosta često sanjam neke brojeve, (igram loto na te brojeve) , pa neke poznate ljude sa kojima razgovaram, neke emotivne situacije a jedno vreme sam uzastopce sanjala kako se penjem na neku planinu...

nymeria
29-04-2012, 17:19
Moguce da tako vidis svoje okruzenje..a ne zelis sebi da priznas tako nesto jer Mo u Ribama daje velika osecanja, nestalnost, neznost kao i zelju da se sve lepo upakuje. Mozda treba nesto da promenis oko sebe da bi imala ciste snove ...

Moguce...mada kazu da uglavnom monstrumi i divlje zivotinje predstavljaju nase nesvesno (Id, Senku) tj. mracni deo nase sopstvene licnosti koji ne zelimo da prihvatimo pa nas zato juri..Mene najvise kopka sta je u natalu zasluzno za takve stvari...Ne znam koja planeta/aspekt simbolizuje divlje zivotinje i cudovista, pa da krenem mozda odatle...Ili da se pozabavim Plutonom (ali on je lepo aspektovan sa Mo) Mislim da za tu bujnu mastu mozda ipak treba da krivim Ne :)

Mirab primetila sam da je sam polozaj Mo u 12. dobar za te tzv. prekognitivne snove a posto je u ovom slucaju Mo u konj. sa Ju plus trigon sa vladarem 12. i sve sami benefici mislim da je situacija dodatno povoljna (u smislu da kod tebe ne donosi iracionalnost i mozda neke strahove vezane za snove vec preciznu intuiciju i psihicku stabilnost jer Mo u 12. moze biti cesto opasan i doneti nestabilnost ako je afliktovan) Ne znam da li sam dobro povezala :)
Plus So u ribama, jako mi se svidja ova kombinacija :)

Akarui
30-04-2012, 01:22
Mo u 12. sve mi snovi predskazu...Od sutradan poziva nekih ljudi, situacija dobrih ili losih..Rado se secam sutradan sta sam sanjala jer osecaj mi bude prelep u snu, i nekada kad se nocu probudim odem do toaleta iili sta vec bude mi jako zao sto prekinuh san..Jer kao da mi emocije rade tokom sanjanja..:) Mada cinjenica je da ovaj mo u 12 je ranjiv ,slabasan, krije se mnogo..ume da da strahove i paranojice..kod mene je to slucaj....

andjela
01-05-2012, 01:17
Moj Mesec je u raku,u 4.kuci...Imam bas prorocke snove,i to za sve moguce situacije-vencanja,smrtne slucajeve,itd.itd.Kada sam studirala,skoro uvek bi znala pred ispit da li cu ili ne poloziti...Mnogo toga mi snovi -kazu-...Ne znam sa cime je to konkretno povezano u natalnoj karti...Vladar 12.mi je Neptun,u 8.kuci...Mesec je,eto,u 4.kuci...

kentauri
03-05-2012, 21:07
Sanjam slikovito, detaljno, u boji uvek, sa mnogo akcije, pokreta, brzih obrta, relativno često baš filmski sa meni potpuno nepoznatim ljudima pri čemu ja nisam u snu nego imam osećaj da posmatram " iza kamere ". Dešava mi se, kao noćas npr. da u snu imam vrlo realan osećaj fizičkog dodira, a tako sanjam s vremena na vreme. Kao i svi, u toku noći sanjam više snova, noćas sam zapamtila 3 blesava i potpuno nepovezana, a mnogo češće ne zapamtim ni jedan. Takođe, uglavnom sam svesna da sanjam.
Trebalo bi da često sanjam vodu, ali to je baš retko. Moji snovi uglavnom nisu u realnom vremenu i prostoru. Ne mogu ih lako tumačiti tj. ne umem i sve se svodi na simbole i preneseno značenje, pa malo šta uspem povezati.
Moj Mesec je vladar 12. kuće i u konjukciji je sa Neptunom koji vlada 8. Mars u Devici je vladar Meseca i 9. kuće i u kvadratu je sa Mesecom. Dispozicija Marsa je Merkur u Škorpiji, a Meseca Jupiter u Škorpiji ( ja baš mnogo toga osećam dok sanjam i intenzivno proživljavam snove ).
Mesec je u egzaktnoj inkonjukciji sa Hironom koji se povezuje sa nesvesnim i ranjivim delom ličnosti, pa nekad mislim da mi podsvest kroz snove neke potisnute emotivne rane izbacuje na površinu, ne znam...

sladjana
03-05-2012, 21:18
Sanjam slikovito, detaljno, u boji uvek, sa mnogo akcije, pokreta, brzih obrta, relativno često baš filmski sa meni potpuno nepoznatim ljudima pri čemu ja nisam u snu nego imam osećaj da posmatram " iza kamere ". Dešava mi se, kao noćas npr. da u snu imam vrlo realan osećaj fizičkog dodira, a tako sanjam s vremena na vreme. Kao i svi, u toku noći sanjam više snova, noćas sam zapamtila 3 blesava i potpuno nepovezana, a mnogo češće ne zapamtim ni jedan. Takođe, uglavnom sam svesna da sanjam.
Trebalo bi da često sanjam vodu, ali to je baš retko. Moji snovi uglavnom nisu u realnom vremenu i prostoru. Ne mogu ih lako tumačiti tj. ne umem i sve se svodi na simbole i preneseno značenje, pa malo šta uspem povezati.
Moj Mesec je vladar 12. kuće i u konjukciji je sa Neptunom koji vlada 8. Mars u Devici je vladar Meseca i 9. kuće i u kvadratu je sa Mesecom. Dispozicija Marsa je Merkur u Škorpiji, a Meseca Jupiter u Škorpiji ( ja baš mnogo toga osećam dok sanjam i intenzivno proživljavam snove ).
Mesec je u egzaktnoj inkonjukciji sa Hironom koji se povezuje sa nesvesnim i ranjivim delom ličnosti, pa nekad mislim da mi podsvest kroz snove neke potisnute emotivne rane izbacuje na površinu, ne znam...

MO je vladar 12 i bolje nego daje u 12 :rolleyes:

Tvoji snovi su deo tebe, tvog unutrasnjeg ja - kojeg retko pokazujes a trebala bi ...nema sta da se stidis, tebi ce biti lakse .

Moj Mo u Ribama pa jos 120 ur ...znam biti jako ranjiva, tesko to pokazujem, tesko me shvataju ali to sam ja. Od kada sam shvatila da mi je lakse priznati poraze, padove, snove i to mozda bas ovde - shvatila sam sebe .Drugima to smeta , misle da sam lakomislena, lazna i slicno ali to mi ni malo ne smeta jer meni je lakse priznati ...

Probaj da vodis dnevik snova, mislim na emocije bice ti lakse da prebolis,zivis ...pozzz:rolleyes:

kentauri
03-05-2012, 22:45
MO je vladar 12 i bolje nego daje u 12 :rolleyes:

Tvoji snovi su deo tebe, tvog unutrasnjeg ja - kojeg retko pokazujes a trebala bi ...nema sta da se stidis, tebi ce biti lakse .

Moj Mo u Ribama pa jos 120 ur ...znam biti jako ranjiva, tesko to pokazujem, tesko me shvataju ali to sam ja. Od kada sam shvatila da mi je lakse priznati poraze, padove, snove i to mozda bas ovde - shvatila sam sebe .Drugima to smeta , misle da sam lakomislena, lazna i slicno ali to mi ni malo ne smeta jer meni je lakse priznati ...

Probaj da vodis dnevik snova, mislim na emocije bice ti lakse da prebolis,zivis ...pozzz:rolleyes:

Hvala ti draga :4hug:
Pokušaću da vodim taj dnevnik, to zaista ima smisla u mom slučaju...
Mislim da imamo sličan problem, Mesec kao kapacitet emocija u vodi ( kod mene dispozicijom i kućom, kod tebe znakom ) i Venera ( opet jedan način ispoljavanja emocija ) u Jarcu. Mnogo osećamo, ali postoji suzdržanost u izražavanju pa ljudi to mogu pogrešno shvatiti.

sladjana
03-05-2012, 22:53
Hvala ti draga :4hug:
Pokušaću da vodim taj dnevnik, to zaista ima smisla u mom slučaju...
Mislim da imamo sličan problem, Mesec kao kapacitet emocija u vodi ( kod mene dispozicijom i kućom, kod tebe znakom ) i Venera ( opet jedan način ispoljavanja emocija ) u Jarcu. Mnogo osećamo, ali postoji suzdržanost u izražavanju pa ljudi to mogu pogrešno shvatiti.

Ali to je njihov problem :rolleyes:

andjela
03-05-2012, 23:03
Ja imam Mesec kvadrat Pluton.Mesec mi je u raku,Pluton u skorpiji...Sanjam skoro svake noci,i imam prorocke snove...Unapred par meseci znam kada ce ko,DALEKO BILO,da umre u kraju,ali isto tako ne gresim ni za svadbe-vencanja...Koliko mi se samo puta desavalo da sanjam citave filmove i n.p.na nekoj sam sahrani...Meni sada pade na pamet da to moze da bude zbog Plutona u skorpiji...I sve se ujutru probudim smorena i kazem...bila sam cele noci na sahrani...Tuzno,ali istinito.Mada,sanjam i lepe snove.

kentauri
03-05-2012, 23:11
Ja imam Mesec kvadrat Pluton.Mesec mi je u raku,Pluton u skorpiji...Sanjam skoro svake noci,i imam prorocke snove...Unapred par meseci znam kada ce ko,DALEKO BILO,da umre u kraju,ali isto tako ne gresim ni za svadbe-vencanja...Koliko mi se samo puta desavalo da sanjam citave filmove i n.p.na nekoj sam sahrani...Meni sada pade na pamet da to moze da bude zbog Plutona u skorpiji...I sve se ujutru probudim smorena i kazem...bila sam cele noci na sahrani...Tuzno,ali istinito.Mada,sanjam i lepe snove.

A Neptun kao vladar 12. kuće u 8. doduše pri kraju, i plus Jupiter kao suvladar takođe u 8. Verovatno i to doprinosi sveukupnom doživljaju...

Ali to je njihov problem :rolleyes:

Svakom svoja briga :)

sladjana
05-08-2012, 14:04
citam ove snove i razmisljam nesto....bas je covek cudna biljka.....zasto sanjamo?....zasto uvek ne upamtimo san?.....ne znam da li se i vama desava da nekad sanjate...i probudite se i secate se sna....i kazete sebi upamticu ovaj san i prepricate ga jos jednom sebi i ponovo zaspite.....i kad se probudite ponovo ne secate se vise sna....taj dan znam da ce mi biti sheban.....uvek znam da sam sanjala i ako ne pamtim san....po tome sto se osecam umorno, istroseno,bezvoljno...i znam da dan nece biti dobar....
imam jako dobru intuiciju...sto me ponekad i plasi.meni ona vise smeta nego koristi.vise bih volela da je nemam....uznemirava me bas.
izvinite ako sam uletela u temu bez veze.....

Ima tema i za to ...
Ti imas Mo0Ne u 12 kuci ali ne zelis da verujes svojoj intuiciji, stah od nepoznatog, loseg..mada volis da sanjas i kada spavas i kada ne spavas.Jer te Sa120Mo sprecava u tome , 29 stepen SA u Ribama- ima nedorecenog a ti bi odmah sve .

mirab
05-08-2012, 16:28
nymeria, dobro si povezala tu pricu oko polozaja planeta sa snovima.Kako je Mesec u egzaktnoj konjukciji sa Jupiterom mnogo sanjam ali nisu svi snovi prorocki, ja tacno znam sta mi se kroz snove ukaze kao predstojeci dogadjaj, imam veoma razvijenu intuiciju i to mi je pomoglo u mom radu sa ljudima.Naravno sada vec ja upravljam zvezdama i pomazem im da na najbolji nacin ispolje svoju energiju kroz moj zivot, a u tome mi pomaze astrologija....

vanjchika
05-08-2012, 16:39
meni je mesec u drugoj kući u blizancima... mislim da mi je intuicija prilično izoštrena, a ponekad baš odsanjam nešto što će se desiti sledećeg dana... ne znam sa čim to da povežem u mom horoskopu

mirab
05-08-2012, 17:18
Mozda sa znakom Riba u 12.kuci...

zujalica
05-08-2012, 17:47
Ja retko pamtim sta sanjam , ali nemam problem da mi je taj dan bljak kao sto je neko naveo...
Ne volim kad sanjam da je neko umro, mada kazu da je to dobro, al' osecaj je bljak. A kada sanjam nekoga ko je mrtav da je ziv , ako mi je mucan san , ja obavezno odem u crkvu, zapalim svecu za tog nekog i onda sam mirna, takoreci odmah zaboravim sta sam sanjala.
Ja imam Mo 180 Ne , Ne je u 12-ici . Jeste to 180, ali opet nisam sigurna kako gledati na to jer Mo i Ne nisu u znacima koji su u 180...

More
05-08-2012, 18:40
Moj mjesec je na poslednjim stepenima device u 7.kuci. Vladar je 5.kuce i pravi konjukcije sa SA i JU i sekstile sa MA i UR. Dispozitor mu je ME koji nema aspekata.
Ja cijeli zivot sanjam, non stop, cak i danju kad legnem na pola sata sanjam nesto. Nemam nikakve nocne more, a svasta sanjam, uglavnom sve iz prethodnog dana i svega se sjecam do u detalje. Ne mogu da zamislim da popijem kafu ujutro sa koleginicom a da joj ne ispricam detaljno sta sam sinoc sanjala. ;)

Bojana_NS
05-08-2012, 19:07
meni je mesec u drugoj kući u blizancima... mislim da mi je intuicija prilično izoštrena, a ponekad baš odsanjam nešto što će se desiti sledećeg dana... ne znam sa čim to da povežem u mom horoskopu

Rak na vrhu četvrte kuće!

vanjchika
05-08-2012, 19:58
Tačno na tu četvrtu kuću nisam obratila pažnju!

WolfWoman
20-05-2013, 17:02
Ja cu se opet nadovezati na ovu temu, jer sam ranije pisala...

Moj Mjesec je u Blizancima u 11. kuci, s tim da dolazi iz 12. kuce.
Kao dijete sam stalno pricala u snu, i sad pricam u snu, ali puno rjedje. Snovi su zivopisni, skoro svaku noc nesto sanjam i uglavnom se sjecam svega sto sam sanjala.
Medjutim, postoje oni jako teski snovi- bar za mene. Jer imam prorocke snove, ne u vidu deja-vu snova, nego snovi koji upucuju na nesto sto se treba desiti. Naprimjer, kad je moja majka bila bolesna i doktori nisu mogli otkriti sta je u pitanju, ja sam to otkrila kroz san koji me uputio na odredjeni dio tijela i ispostavilo se da je zaista to bilo u pitanju. To je donekle dobro, ali meni snovi izazivaju neku dozu stresa, jer je tesko razlikovati prorocki san od onog najobicnijeg, pa cesto se jako lose osjecam kad ruzno sanjam.
Kod mene su takvi snovi, prorocki, prilicno cesti, jer ipak taj Mjesec dolazi iz 12. kuce(intuicija,duhovnost) i odlazi u 3. kucu(odluke, racio, razmisljanje).
Cak mi se cesto ponavlja jedan san, jos od djetinjstva. Kazu da su snovi koji se ponavljaju povezani sa proslim zivotom, ali ko ce znati....
U pitanju je jedna stara zgrada, ona bas stara gradnja sa debelim zidovima iza kojih je jako hladno u svako doba godine. Zgrada je dvospratnica. Na sred zgrade postoje vrata koja su otvorena. Smedja drvena vrata ispred kojih stoji debela zena sa tamnom kosom svezanom u pundju koja prati sta se desava i galami. A ispred zgrade je livada na kojoj je jako puno djece koja se igraju.
Sad, ako je povezano sa proslim zivotom... Mozda sam bila dijete u domu za nezbrinutu djecu ili je pak u pitanju skola? Mada, kroz osjecanja povezana sa snom vise mi se cini da je u pitanju dom, jer se osjecam tuzno dok to sanjam, donekle i uplaseno.

noddy
20-05-2013, 17:22
Moj Mjesec u 9.polju- prorocki snovi def...pa na MC-u,uvijek se nalazim u nekoj guzvi i uvjek drzim neko predavanje,ljudi su ispred mene(slika Mjeseca u Vagi je slika diplomate).. Mjesec kvadrat Npetun iz 1.polja,pa su cesto teski snovi jer sebe vidim u raznim izdanjima.
Vladar 12.polja,Jupiter u 8.polje konjunkcija Merkur- zivi snovi namrtvo.. cak i astralni.

Bojana_NS
20-05-2013, 18:59
Moji snovi su opisani sa Mo0Ju u Raku u četvrtoj,a pošto je vladar osme u četvrtoj to dosta ima upliva u moje snove.

mrgud78
23-05-2013, 08:13
Moj Mesec je u VII u ribama, a dolazi iz XI. I ja sanjam stvari koje ce se desiti. Ali ne znam kada. Odnosno snovi mi otkrivajuu tajne sa jave.
Recimo sanjala sam da se moja prijateljica uselila u nas stan jer je zaljubljenaa u mog muza i tu ce ostati. Moj muz zbunjen, kao nije to ocekivao, a ja se povlacim iz spavace sobe sa decom u drugu sobu da bih njima obezbedila zajednicki zivot. Posle dve godine ja saznam da me muz vara upravo sa njom i razvedem se... I slicni snovi.
I znam koja osoba u snu mi sta donosi na javi...
Da li to ima veze sa mojim mesecom ili sa necim drugim?

Mia
25-05-2013, 00:07
auh, vau. . mrgud kakav uzas!

ne znam mislim da si podsvesno slutila tako nesto, znas opazila si na podsvesnom nivou pa si to i sanjala

ma uzas. . .

zao mi je!

sladjana
25-05-2013, 00:19
Moj Mesec je u VII u ribama, a dolazi iz XI. I ja sanjam stvari koje ce se desiti. Ali ne znam kada. Odnosno snovi mi otkrivajuu tajne sa jave.
Recimo sanjala sam da se moja prijateljica uselila u nas stan jer je zaljubljenaa u mog muza i tu ce ostati. Moj muz zbunjen, kao nije to ocekivao, a ja se povlacim iz spavace sobe sa decom u drugu sobu da bih njima obezbedila zajednicki zivot. Posle dve godine ja saznam da me muz vara upravo sa njom i razvedem se... I slicni snovi.
I znam koja osoba u snu mi sta donosi na javi...
Da li to ima veze sa mojim mesecom ili sa necim drugim?

Neaspektovan Sa u 12 polju mi je deluje kao krivac .

mrgud78
25-05-2013, 09:27
Sumnjala nisam. Cak sam ja i ubedila supruga da ona radi sa njim. god dana nakon sna njen muz je digao frku jer je posumnjao, ja sam ga ubedila da je to glupost i tako sam i mislila. nakon jos god dana naletim na dokaz. tako da mislim da podasvest nema veze sa tim.
A taj saturn mi je najveca enigma u natalnoj. Sta on predstavlja, moje snove ili...

AstraSole
06-12-2014, 03:32
U ribi,snovi ne povezani i gotovo nikad lepi. Osecala sam se srecnom u snu kada nas je sve pokosila kometa,eto xD