Hjuston, imam problem! [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Hjuston, imam problem!

thalatte
14-11-2010, 03:53
Imam. Problem.

Svidjaju mi se mladji (premladi) decki. Dobro, ne govorim o maloljetnicima , al opet..

Evo cak i oni koji su moje godiste mi vise nisu interesantni, a stariji su mi odbojni..

Brinem se..sta je to u meni zaostalo ili krivo...da mi je ideal muskarca zapravo balavac?

Svidja mi se kako su neoptereceni, smotani, bedasti i smjesno samouvjereni - nesigurni..

Ok osim sto imam VE0ME sto jos u mojoj karti govori o mladjima?
Htjela bi se sredit, al to je nemoguce dok biram nezrele..a kako se natjerat na starije?

Help!

uranija
14-11-2010, 09:18
ja mislim da jedan deo tebe ne zeli da se uozbiljii,samo vremenski zbog godina,ali u stvari ti najvise prija sloboda i vedro drustvo,sto oni jesu,sad razmisljam sta li bi mogli znaciti ovi ukljesteni znaci kod tebe u vagi i ovnu,6.-a i 12.-a,meni to izgleda kao otkljucavanje nekih osobina,ovan i mars bi bili privlacnost,akcija a to svakako samo s njima mozes imati,pa onda recimo,jupiter vladar tvojih strasti ulazi u ovna,mlado,inicijativno i novo,uran donosi i takva prijateljstva, u 12.-oj govori o tom osecanju da ga skrivas...

thalatte
14-11-2010, 11:54
Urani znaci ti mislis da je to prolazna faza?tj.uvjetovana trenutnim tranzitima?

Mene je strah da zbog UR da nije neki poremecaj..
Strah me je da jednom budem ocajna baba koja napada mlade muskarce i kojoj se svi smiju..
Isto me strah, hipotetski, kad bi npr. nasla muza i volim ga i sve i onda kad ostari da mi vise nece bit napet, da cu uvjek ceznut za mladima, to je grozna kazna..uvijek htjet nesto drugo..

Ok, znam, moram prvo muza nac, al opet, sta ako perverzni uran proradi sa godinama, bljak, ja bi da budem normalna

djurafigura
14-11-2010, 12:18
Hej pepuuu imamo sličan "problem":-) I ja bi želela da mi se svidi dečko mojih godina, kod mene je to raspon od plus-minus tri godine, ali mi prilaze ili mnogo mlađi momci (ponekad i do 10 god. razlike) ili dosta stariji (preko 10 god. razlike). E "problem" je što u tom slučaju uvek dajem prednost ovim mlađim, jer su mi interesantniji, zanimljiviji...a s mnogo starijima ne mogu nikako...nemam šta s njima da pričam, jednostavno su mi dosadni....
Ja imam Me*Ve, Me0Ur (Ur vladar 7.), Me90AC...ali i Ju0Sa (Ju vladar 5. a Sa suvladar 7.)....
Kod tebe primećujem samo Me0Ve i Me180Ur....
Evo jedna nova pesmica u skladu sa ovom temom :-)))
http://www.youtube.com/watch?v=MhfAbPBAO8k&feature=related

thalatte
14-11-2010, 12:29
djura upravo tako se i meni dogadja..samo sto mi ne prilaze stariji..jednostavno mislim da osjete odbojnost koju zracim..
A mladji...dovoljno mi je 5.min u prostoriji da se sretnemo, zapricamo..
Nikada na ulici u prolazu nisam ceznutljivo uzdahnula za starijim tipom ma kako prezgodan bio, meni je nebitan.. Dok mladji moze bit i ruzan i skroz off,a meni je napet..ne kuzim

Da imam Ve0Me i Me180Ur...ne znam dal je to dovoljno za moje stanje...ili je ipak sve VE180UR-nesto van okvira..

selena
14-11-2010, 12:36
ja bih ipak za sve ovo okrivila URana ipak on ima opozicije na veneru ali i na merkur koji je suvladar tvoje 5 kuće pa te na neki način privlači u predbračne veze sve što je nekonvencionalno i drugačije od drugih...
e vidiš ženo ja se još privikavam na onu mlađu vagicu i nekako se više ne želim maknuti od njega ...iako moj saturn traži starije kao kod tebe tvoj uran mlađe...
nemoj da brineš nije to problem..mlađe slađe...pazi mlađe uvijek može da psotane iskusnije -ali straije nikad više neće da bude mlađe! pusa

uranija
14-11-2010, 13:00
ve opozicija uran je avanturisticki duh,zelja za novim i svezim,hm,pa,nemoj raditi ono sto moras,u svakom slucaju,ne mozemo nista na silu a to da ce te ismevati,pa,znas vreujem da ces prepoznati to,unutarnji neki osecaj,da ces nagrabusiti budes li se upustila sa tim i tim...,bar ja tako uvek predosecam

ochajna domacica
14-11-2010, 14:09
Ocajne babe gore pomenute su moj fah.. :D
Nekako se svi oduseve kad privlacis mladje i to poprilicno od sebe. Mada kako smo generacijski blizu, poprilicno je za mene i 5-6god., mada kada momci budu imali 30tak., mi oko 5/6god.vise, definitivno nece biti podudarna situacija.
Nosim se s istim tim strahovima pepuuu, da necu moci da se "sredim", povuce li me strast preko granice. Svesna sam vremena i prolaznosti, ali retko koji dvadesetogodisnjak muskog pola o tome razmislja. Vec samo da U ToM MOMENTU ima cicu pored sebe, hvaljenja radi. Ti si na sebi kako mentalno, tako i fizicki, da odgovaras ono sto jesi, radila deceniju i po vise pre nego sto su oni uopste dotakli teme o samospoznaji. Da li da te hvalim ili da se zalim na svoj kontakt SA60VE..o kome cesto govore kao aspektu koji s godinama lepsi izgled. Al' sta je vanjska lepota, bez unutrasnjeg bica..sta su uspesi ako nemas s kim da ih podelis? ;-)

uranija
14-11-2010, 14:52
saturn je u sekstilu sa venerom moja domacice:)vreme i ljubav,ljubav vremenom dolazi na mesto i dodje ko treba:)

oktobar
14-11-2010, 14:59
Sta se ne bi moglo samo gledati da joj je DC u SKo pa trazii nekog jakog,snaznog,punog energije MA ( a ne nekog tko se vuce) i jos joj je na stupnju JU koji isto daje mladost i snagu. To je ono sto ona zeli? Samo lupam,a vi ne zamjerite

ochajna domacica
14-11-2010, 15:02
Ne lupas Oktobar, to zaista jeste to! Urani.. ;-) alhemija je chudo!

uranija
14-11-2010, 15:19
hi,hi,zao mi je pepu ali ti jedno vreme neces moci da se njih oslobodis i cak mi se cini da ce naleteti neko sa kim ces se jako lepo osecati,aman sta te briga,opusti se,kao sto rekose,fatalnost ce tuci iz mladjih momkova,dakle starih nigde...

oktobar
14-11-2010, 15:32
Pa njoj po natalu i pasu ti mladi momci ,pa ne znam sto je problem. Valjda da je starci saljecu ,e onda bi bio problem, jer joj to nebi odgovaralo,a ovako jos bolje!
Ali pitanje je sta ce u stvari dobiti! mislim da nju vise to muci! pa curke navalite u to podrucje da joj objasnjavate!!

Poppy
14-11-2010, 15:41
Pepuuu, ja mislim da na to ne smijes gledati kao na problem. Zapravo, ja stvarno smatram da to nije problem. Uzivaj! ;)

TigaBg
14-11-2010, 17:01
Ok, znam, moram prvo muza nac, al opet, sta ako perverzni uran proradi sa godinama, bljak, ja bi da budem normalna

:D :D :D Hahah, baš me nasmeja!

Ni ja ne vidim zašto je to problem...A šta kad se srednjovečni (ili stariji!) muškarac pali na jedva punoletene devojčice, jel okolina to osuđuje?
Nemoj ni ti sebe, u tvojim željama nema ničeg nenormalnog, naprotiv.

mija
14-11-2010, 17:09
Urani znaci ti mislis da je to prolazna faza?tj.uvjetovana trenutnim tranzitima?

Mene je strah da zbog UR da nije neki poremecaj..
Strah me je da jednom budem ocajna baba koja napada mlade muskarce i kojoj se svi smiju..
Isto me strah, hipotetski, kad bi npr. nasla muza i volim ga i sve i onda kad ostari da mi vise nece bit napet, da cu uvjek ceznut za mladima, to je grozna kazna..uvijek htjet nesto drugo..

I ja mislim da su tvoji trenutni izbori samo plod tranzitnog UR0JU, koji ti kroz 60 aspektuje VE i ME a i kroz 120 tvoj natalni UR pa je mozda aktiviro ovu natalnu poziciju UR60JU - vladara VIII i suvladara XII i u ovom periodu osvjetljuje taj dio tebe koji ti je do sada mozda bio nepoznat a u jedno daje i mogucnost da ga lako ostvaris. Zar ti se sve to nije desavalo kada je bio prvi prolaz UR i JU, jer su sada R pa je vrlo lako moguce da si vec imala ''iste simptome'' nedavno?
Nadam se da se nisam previse zapetljala :confused:

Hahahahah, previse daleko razmisljas a to je opet vjerovatno od ovog tr. UR koji te podstice da razmisljas u daleku buducnost, tvoj stari muz je opisan SA0JU u vagi pa ga to predstavlja kao intelektualnog, obrazovanog muskarca i kao i svaki JU i SA osobu bez strasti :p A ti kao baka si taj NE U VIII koji kvadrira svog starca ali dispozicijom ides u 0 sa njim :) Mislim da cete biti istog kova.
A draga pepuuu, pa valjda ces do tada imati i djecu i unuke oko kojih ces, najvjerovatnije, vise da brigu brines, sa ovim MO u raku je to sasvim izvjesno ;)

uranija
14-11-2010, 17:33
u svakom slucaju mislim da ga sad nece naci pa bolje da radi sta joj sudbina donosi nego da sedi i brine sta ce biti,nece biti nista sto se ne moze preziveti a za osudu ne treba brinuti

mija
14-11-2010, 18:39
Slazem se Uranija, sve sto njena licnost, savjest i karakter mogu da podrze i dok se ona ugodno osjeca sa svojim odlukama, sve dotle nema razloga za brigu.

thalatte
14-11-2010, 18:53
Nosim se s istim tim strahovima pepuuu, da necu moci da se "sredim", povuce li me strast preko granice. Svesna sam vremena i prolaznosti, ali retko koji dvadesetogodisnjak muskog pola o tome razmislja.quote]

E pa to...tako se i ja osjećam...

[quote=Poppy;226242]Pepuuu, ja mislim da na to ne smijes gledati kao na problem. Zapravo, ja stvarno smatram da to nije problem. Uzivaj!

hhh thx poppy

Hahah, baš me nasmeja!

Ni ja ne vidim zašto je to problem...A šta kad se srednjovečni (ili stariji!) muškarac pali na jedva punoletene devojčice, jel okolina to osuđuje?
Nemoj ni ti sebe, u tvojim željama nema ničeg nenormalnog, naprotiv.

Ndaa...nisu mi ni te kombinacije nešto...muško staro, ona djete..

Moj strah je što mislim da , ne znam dal je moguće biti sretan...šta ja znam...nije to lako...mlađima stari dosadi brzo...a konkurencija je opaka hahaha

Zar ti se sve to nije desavalo kada je bio prvi prolaz UR i JU, jer su sada R pa je vrlo lako moguce da si vec imala ''iste simptome'' nedavno?

tvoj stari muz je opisan SA0JU u vagi pa ga to predstavlja kao intelektualnog, obrazovanog muskarca i kao i svaki JU i SA osobu bez strasti A ti kao baka si taj NE U VIII koji kvadrira svog starca ali dispozicijom ides u 0 sa njim Mislim da cete biti istog kova.
A draga pepuuu, pa valjda ces do tada imati i djecu i unuke oko kojih ces, najvjerovatnije, vise da brigu brines, sa ovim MO u raku je to sasvim izvjesno ;)

Ja imam stalno te simptome :D ...samo prije je razlika bila manja...ja sam bila 26 oni 21-22..
Problem je što sam sad u 30-oj a oni su još uvijek 21 i 22 :D...to me brine...ne pomiče mi se granica s godinama he he...

Voljela bi se skrasiti...al na ovaj način je to nemoguće...muškarci su ionako nezreliji od žene...imam potrebe odrasle žene, a zaljubljujem se u nezrele muškarce

Moj stari muž nema strasti :( ni ja neću imati :( ??:D O neee...šta će reći moj MA60MO...valjda će djeca biti dovoljna da si popunim vrijeme...

Slazem se Uranija, sve sto njena licnost, savjest i karakter mogu da podrze i dok se ona ugodno osjeca sa svojim odlukama, sve dotle nema razloga za brigu.

Hvala...

Uranija zašto misliš da mi nije vrijeme sad? Šta misliš kad će mi biti? Tj. i ono sa prethodne strane...po čemu se vidi da mi prilaze mlađi i da će neki biti posebno mi drag...znam da ste rekle za UR/JU a jel još nešto vidite ili?

selena
14-11-2010, 19:36
joj pepuuu 21 -22 je stvarno mlado....:D :D :D
svaka čast ako možeš s takvima na kraj:D

thalatte
14-11-2010, 20:16
..a nisam petljala sa tako mladima, ne u ovim godinama, samo realno oni su mi najprivlacniji..

djurafigura
14-11-2010, 20:29
Pa ako su ti najprivlačniji a što ne bi petljala? :-) Da imaš vezu ili da si u braku, pa da varaš...još i da razumem...
Ako si slobodna i ako postoje obostrane simpatije ne vidim nikakav problem u tome...bitno je da radiš ono što tebe čini srećnom...:-)
Ili misliš da je bolje da se uklopiš u neke standardne klišee, nađeš nekog svojih godina ili dosta starijeg (što ti ne odgovara) i budeš nesrećna? ;-)

limunada
14-11-2010, 21:18
E pepu dobro si otvorila tu temu :D i ja imam isti problem :( mene nikad nisu privlacili stariji...svi moji bivsi su bili mladji 2-3g. E sad u zadnji vrijeme uvijek naletim najmladji 5-6g. to je meni previse :( uvijek izbjegavam hmmmm e sad ne znam kako se vidi u mom natalu me zanima...ja imam ur60sa a nikad mi nisu privlacili stariji cudno

uranija
14-11-2010, 21:18
za momentalan dogdjaj je kriv tranzit merkura po dsc...

thalatte
15-11-2010, 14:17
Evo Lana Jurcevic 26g. Pjevacica nasa ima novog decka koji ima 19g.

Prije njega je hodala sa malim koji je bio 4.srednje - 18g.

Izgleda da sam IN u svojim lajkanjima :)

zvjezdica
16-11-2010, 01:29
Ne vidim što je tu problem?
Ako ti se netko sviđa i ako imaš svoj stav, onda te ne bi trebalo opterećivati što će netko reći. Tko ima vremena baviti se tuđim životom, taj nije dostojan da radi njega preispituješ svoje odluke i amen.

Zamisli tek da se pališ na neke od 50-60 godina. Onda bi te pak čudno gledali.

Osim toga gdje piše da se moraš udati za starijeg da bi bila sretna? To su gluposti. Neka je ljubav i poštovanje obostrano i to je sve što trebaš.

A o ovome sa razlikom u godinama mogu samo reći da smo ograničeni ograničenjima koje su ograničili ograničeni ljudi.

Uživaj jer ovo uopće nisu problemi :)

LavJarac
16-11-2010, 16:03
U pravu si Zvjezdice, zaista Peruu sta je tu problem :) ?
Slazem se sa prethodnim misljenjem, sto bi se opterecivala bezveze.
Kao sto znamo u ljubavi nema pravalia , sad mladji - stariji , stvar izbora.
Ako osecas da je to To samo guraj napred ;) Meni se malo cini kao da se ti preispitujes zbog tudjih misljenja u vezi sa takvom situacijom , budi sigurnija u ono sto zelis :)

Tranzitni Mars i Venera u prethodnom periodu su ti setkali oko Dc, a tran.Saturn preso natalni pa te sve to podstaklo na neko preispitivanje.Kad ti sledece godine Jupiter bude krenuo preko bika bice konkretnijih situacija pa ces spoznati sta zaista zelis :)

Fiorellino
16-11-2010, 17:55
Devojke, vi sto volite znatno mladje momke ili vam takvi zapadaju, samo da vam kazem da, kao sto su neke devojke pre mene konstatovale, nema tu problema! :D

Dozvoljeno je sve ono sto vam stavlja osmeh na lice i pri tome ne ugrozava nikoga! :1:

Jedino malo pripazite da ne prekoracite onu granicu punoletstva, mis`im da ne zavsite u zatvoru... ;)

thalatte
16-11-2010, 23:26
Cure ljepo ste to napisale...

Romantično je to...ljubav...kada se radi o tom jednom jedinom koji vam odgovara...kad se desi...da se volite...

Problem je kada imaš određene potrebe koje ti realno mladi muškarac teško može ispuniti...
Ajde da mi se sviđa taj netko...jedan...pa da mislim ljubav sve pobjeđuje...ali ne....
Imam potrebu da se skrasim, smirim, da izgradim nešto u životu....a tu sigurnost ne pronalazim u mlađima....a samo oni mi se sviđaju...to je ono što se ne slaže...

Problem je što mi se čini da se zavaravam i gubim vrijeme...i onda mi dođe taj osjećaj....tuko...a daj se zagledaj u nekog ozbiljnijeg, daj probaj...kako ću išta znat ako ne probam...a ne mogu...imam šprancu i gulim...

Znate kad kažu...želimo krive stvari...ili stvari koje ne možemo imati...ili još bolje želimo nešto što nas neće usrećiti ...

Al da ne dubiozim previše...ova sam temu zamislila više u light tonu - kao zabavu :)...malo da razmjenimo mišljenja i stavove :)

Buby
16-11-2010, 23:48
Pepulina draga simpa si mi sa ovom temom jako.
Kuzim ja kako mora biti blesav feeling kada si u raskoraku imedu onoga sto obicno biras jer ti se svida i onih misli hej zelim ja i nesto ozbiljnije, stalozenije, trajnije a sa ovim mojim izborima necu nikada to postici. Ali znas kako...nema sile, neke stvari jednostavno svatko od nas prvo mora proci da bi naucio lekciju...ja stvarno to vjerujem i tek onda stvari sjednu na svoje mjesto.
Znam ja masu poznanica koje su racionalno zakljucile kako je vrijeme da se skrase i tako su odabrale decke koji su se uklapali u tu ideju o tome sto bi one trebale...jedna je tako slucajno ostala trudna pa sta ces sada, druga je bila sa tipom koji ima puno para dok se ne zaljubi i pogadas ostala sa njim itd. Nazalost one su sve samo ne sretne.
Nemozemo protiv sebe a kada se natjeramo ili to odlucimo onda se zeznemo jer sve sto ne napravimo sa srcem i dusom na duze staze ne donosi srecu. Ja sam u to uvjerena.
Desit ce se i tebi onaj pravi kada se budes najmanje nadala i bio on stariji ili mladi funkcionirat ce ;)

makilli
17-11-2010, 00:34
A mene mladji nikada nisu privlacili... ni pod razno... jednom sam imala pokusaj sa nekim "klincem" koji je mladji 3 godine i nisam mogla sa sobom da se izborim...bas su mi odbojni...ne znam zasto... A ni nesto starije nisam imala... maksimum je 3 godine razlike bilo(stariji do 3 godine)... svi su mojih godina...Ne bi mi sad smetalo da je stariji tu negde do 6-7 godina... a jednom bih i 10 oprostila :D

thalatte
17-11-2010, 00:47
Buby odlican post, volim zive primjere :)

..da ne moze se tu nista..ne bi voljela zavrsit sa nekim na kog sam se natjerala...a sta cu jadna, onda cu jos malo uzivat u mladjim, pa kud me voda odnese :))

makilli valjda je stvar ukusa

- meni su mladji super jer su neoptereceni, nekako zrace tom energijom koja nije opterecena zivotom, e da i bedasti su, vidis im na faci kad su i kolko zaljubljeni, veseliji su, zivahniji, sa vise entuzijazma prilaze odnosu...joj da ne nabrajam...ima puno toga!

Buby
17-11-2010, 01:43
Buby odlican post, volim zive primjere :)
..da ne moze se tu nista..ne bi voljela zavrsit sa nekim na kog sam se natjerala...a sta cu jadna, onda cu jos malo uzivat u mladjim, pa kud me voda odnese

:5rotfl: :roflmao: Kako si me sada samo nasmijala! Ma nego sta uzivaj jer kako god okrenes uvijek bi nasla manu. Evo ja sam jedna od onih koja ili je sama ili je u ozbiljoj vezi :rolleyes: a iako su mi svi partneri stariji (najcesce 4,5 god.) ja se uvijek ulovim za one emotivno rasturene pa se trudim i mucim oko njih, pomazem i lijecim...katastrofa... da ti ne pricam o karmickim lekcijama :eek: i muskarcima koji mi se potrefe i to vecinom djevice, bikovi i jarci. I ja se sada lupam po glavi i mislim si ma naucit cu se makar silom da ne vezujem odmah bezglavo i da mislim na sebe, svoj rast...ali ne ide mi bas. I sta ces dok me nesto ne zmrda (u prijevodu Sa :admin: ) nema mi spasa. Kad smo kod mladih otkrila sam jednu stvar koja mi je kod njih super a to je da su uvijek raspolozeni za seks :D

nedda
17-11-2010, 08:46
Evo, Pepuuu, da pokusam...

Vladari 5. i 7. kuce - u konjukciji na Asc-u. Prvo sunce. U triplicitetu i licu meseca, u znaku egzaltacije meseca. I pri tome u aplikacionom sekstilu sa mesecom, vrlo jakim, povezanim preko dostojanstva sa marsom, jupiterom i merkurom.
Da u ovom delu iskomentarisemo i Hirona - dakle u egz. konjukciji sa suncem.
Ovo je divan polozaj vladara 5. kuce za majcinstvo. Naravno, kada su u pitanju predbrcnih veza, dobijamo malo problematicnu situaciju - muskarca koji gradi neobicne veze, pune ljubavi, u neku ruku mozda i zenske ranjivosti, a mozda i muskarca koji ima specifican odnos prema zenama - one su mu ispunjenje potreba, nesto sto visoko cene (dominacija meseca, pa jos i mesec u derivatnoj devetoj kuci). Njih zena mora podrzavati, na osecajan i majcinski nacin.
Peta kuca se nastavlja u devici, a vladar merkur je na 29. stepenu bika. Merkur sam po sebi je mladji, i na 29. stepenu bika, on naginje ka blizancima - tezi da takav ostane. Ipak, bik ga vuce 'uzemljenju', i stalno ga vraca u njegovo dostojanstvo - koje je opet triplicitet meseca (merkur u triplicitetu meseca je teznja deteta da bude okruzeno majcinskim osecanjima), zatim termin marsa, i lice saturna.
Tek kroz ovo slabo dostojanstvo saturna, prvi put dolazimo do mogucnosti starije osobe.

Ako dalje gledamo sedmu kucu, kao bracnog partnera - prvo vidimo ovog urana, koji je u skoro egzaktnoj opoziciji sa merkurom. Moze biti naglo odrastanje, ili skakanje sa uloga - malo sam dete, a malo muskarac. Prva opcija za tebe je svakako bolja.

Zanimljiva situacija je sto je uran vladar derivatnepete kuce, nalazi se u njegovoj prvoj, i pravi opoziciju i na veneru, vladara njegove sedme kuce.
Venera je u svom sedistu, uran egzaltiran. Moje je misljenje da je planeta u sedistu jaca od egzaltirane. Mozda se ne ispolji uvek tako, jer egzaltiranu planetu nesto ponese povremeno, i daje joj energiju koja sustinski nije njena, ali dugorocno gledano - planeta u sedistu ostaje svoja.
Tvoja venera je u triplicitetu meseca (nije da i ti nemas malo majcinski odnos prema muskarcima...), i u terminu i licu satruna. Njoj treba trajnost. Mozda ne bi toi bilo toliko izrazeno, da saturn nije egzaltiran u vagi, i da njegov dispozitor nije ta ista venera.
Dalje, mars kao vladar sedme kuce, u biku...To je covek koji polazeci od teznje ka borbi s asopstvenim emocijama, dolazi u tvoje polje (Asc) gde uci da da se 'uzemlji', i da osecanje sigurnosti potice i od druge osobe, od tebe kao zene, a ne samo iz licne borbe. On se mora prvo nauciti prepustanju (bik to zahteva od marsa...zato on i jeste tu u izgonu...nije mu bas prirodno...)
Mozda je nevolja sto je mars u triplicitetu meseca, i u licu i terminu merkura...pa to polazi za rukom onima koji se osete kao dete pored tebe.

Mozda sam ga razduzila previse. Ali ono sto meni proizilazi iz cele price je to da tvoja sklonost ka mladjima ima osnova u tvom natalu. Da su planete drugacije postavljene, bilo bi moguce preusmeriti energiju na intelektualce, jer merkur sa vecom povezanoscu sa saturnom i jupiterom bi upravo to dao. Ali kako se u prici uvek nalazi i mesec...to su upravo mladji muskarci.

Ono sto je ohrabrujuce je sledece: Kao sto tebe privlace mladji, i ti privlacis njih.

Obrati paznju i na 11. kucu od pete. Peta su predbracne veze. Tvoja treca kuca je njihova jedanaesta. Tu je mesec u raku. Tvojim momcima su zene i majke prijatelji.
Ipak, u vezi sedme kuce - njihov uran kao vladar 5. kuce je u prvoj. Onaj ko bi trebalo da bude tvoj muz, ceni, voli svoje prijatelje. Njemu su idevojke prijatelji. On je sklon mesanju prijateljstva i veza. Ali on ih i bira (njegova prva kuca). Taj Uran je u opoziciji sa planetama u njegovm sedmom polju.
U trenutku kada on stupa u brak, aktivira se ova opozicija, jer je bas povezana sa petom i sedmom kucom.
To moze na dva nacina- meni njavise lici na stupanje u brak zbog dece (sa njegove strane). To je u tvojoj karti, sto se tebe tice podrzano jakim uticajem meseca preko dostojanstava.
I onda dolazimo do osnovne opozicije - venere u sedistu i urana u egzaltaciji. Mislim da ta opozicija govori o tome da li ce do braka doci ili ne.
U svakom slucaju, i tebi i tvom buducem muzu sleduje uravnotezavanje snaga i ove opozicije nakon stupanja u brak. Sa jedne strane je tvoja venera koja tezi stabilnosti, a sa druge njegov egzaltirani uran.
Posto je mars kao dispozitor i vladar u biku, na tvom Asc-u - mislim da se prica zavrsava zajednickim zivotom.
Ali u celom periodu braka - ostaje uticaj njegovog urana, marsa u izgonu i njegovih planeta u 12. polju (pluton u vagi, recimo...). To je njegovo nesvesno...i verovatno bi vremenom mogao da nesvesno polako rastura vasu zajednicu.
Ali, ako vec stvari stoje tako...mozda i nije losa varijanta krenuti u pricu, pa i sa mladjima ako treba. Jer suzdrzavanje, cekanje - moze samo da nagomila energiju koja ce se u jednom trenutku isprazniti, i onda ni ti neces moci da je kontrolises ni malo...i prevladace osecanje da ne mozes nista uciniti...a to ne ide na ruku ni tebi ni tvom zajednickom zivotu sa verovatno mladjim muskarcem, koji u tebi trazi oslonac i podrsku, koje bi inace mogla da mu das, obzirom na veneru i meseceva dostojanstva.

thalatte
17-11-2010, 09:13
Woow nedda kako iscrpan odgovor..

Sve si jako dobro opisala, istina je da se ponasam na 1.om mjestu kao majka i prijateljica, npr. neke devojke skacu oko muskarca, izjavljuju ljubav, umiljavaju se , zavode...ja sam na 1.mjestu brizna-mjesec, jel' si gladan, zedan, jadan, sto trebas, ja cu ti pomoci, slusati, pricati, uciti ...

Ovo sa prijateljstvom je zanimljivo, jer oboje imamo isto vl.11 u 7. :) ..dosta sam muvala sa prijateljima, vjerovatno ce i on!

Muskarac sa prijateljicama, o daaa, tocno...samo tu je i problem, moja ljubomora ali i losa iskustva , em sam ja spetljala sa vecinom frendova, em me jedan znacajan prevario sa njeg.prijateljicom, jako mi je tesko vjerovat u m-z prijateljstvo..

betys
17-11-2010, 09:41
Halo pepuuu i sve drage,

Moram vam se javiti jer imam već stvarno puno godina i raznog iskustva. dok sam bila mlada mislila sam da će to proći, da su to trenutni hirovi i da se dogodilo nešto posebno kad meni dolazi mlađi muškarac. Međutim, promijenilo se nije ništa, to traje cijeli život. Svi, ali svi su mlađi redovito. Prije nisam radi toga mogla spavati, mučilo me je to, pekla me je savjest....ali sam s vremenom naučila da je to jednostavno tako i da drugačije neće biti.
Više ne pružam otpor i ne opterećujem se sa time. Znam da imam Ve0Me, koji govori o tome, za ostale aspekte - ne prepoznajem tu činjenicu.
Sadašnji je mlađi 9 godina, traži me jedan mlađi 10 godina, bivši 3 godine i da ne nabrajam dalje.
Eto, ne znam šta reći, treba se opustiti, život je prekratak pa ako tako treba biti - neka i bude. Šta sad

dikosava
17-11-2010, 16:57
... oh pepuuuuuuuu.... blago tebi... kod mene u familiji vecina zena je sa mladjima u braku, vezi, tacnije, blizi rod SVE zene imaj mladje... ja mu dojem kao neka crna ovca, stalno stariji 5 g pa na dalje- Sa u 7, ali blizanci pa su mladoliki i brbljvi...

Probala sa mladjima, cisto da izpotujem genetiku, ali osecam se kao da sam im keva, mislim i ja sam mladolika ;)
...bolje se se prepusti i uziiiivaaaaaaaj:)

selena
17-11-2010, 22:52
moj je SA0SO užasan protivnik odnosa starija partnerica -mlađi on...no 30 je nekako prijelomna za većinu pa je i meni donijela jednog 3 mlađeg mačića kojeg sam tako uspješno tjerala od sebe da sad ja predem u njegovom naručju..sram me bilo...
žene uživajte dok možete!!!
pepuuu putena bikice samo uživaj!!!

thalatte
17-11-2010, 22:57
Selena drago mi je da predeš, zaslužila si :D

Nadam se da ću i ja uskoro :)

Ima jedan mali crni ho ho ho ho :D

selena
17-11-2010, 23:02
e mačić plavi...bio na kavi ..neznam ko je više preo...i da imala si pravo mali je puno veći zavodnik nego sam ja to mislila ..na kraju je on mene smotao iako sam se klela da neće pogotovo ne netko mlađi ...
e sad sinastrija i dejvison su nježni ..ko i sve zasad...
pa čestitka na stručnom savjetu nekad davno ..e sad još i tebi jednog takvog...pa da i ti malo predeš...

thalatte
17-11-2010, 23:24
Mislim da ja čekam jedan tvoj savjet od davnina :D (onog nekog Plutona, jer nisam nikad :) )

To vjerojatno neće brzo...al do tada ćem da nađem zanimaciju - ovu mladu poletnu :D :) hihihi...

Živahno se razvila moja tema...

Cure pišite i dalje :)

selena
17-11-2010, 23:29
e sad bi ti plutona-pa da te sredi kao nas neke:D :D :D
iza njega trava ne raste neko vrijeme-al je plutonska ljubav ono od čega zastaje dah ...a srce ne kuca na trenutke....dobila ju uskoro pa da pričamo:D
ja ću sad merkurovu ljubav:D

cvetak
18-11-2010, 13:20
Eh pepu draga imam i ja slican problem(doduse ne odnosi se na razliku u godinama) tj. imam utisak da se vrtim u zacaranom krugu vec deceniju i vise ili ti otkako sam pocela da se zabavljam:D
Elem, pogresni izbori muskaraca. Onaj koji me privlaci nije onaj koji moze/hoce/ume da me usreci. I koliko god oni medjusobno bili razliciti sustina je ista, price su slicne/iste. Ne znam sta je to sto treba da naucim da bi se klupko odvilo.
I znam Ve90Ma(vladari V i VII) i Ve0Pl pa mora da bude i strastveno i na prvi pogled itd. ali kako kad me to uvek zezne. A bez da mi se svijda bas ne mogu ni da udjem u neki odnos, mada pokusala sam, nije da nisam onako razumom da biram...dobar decko i to, ali idalje isto. Ne ide. Sto rece buby valjda i nama naidje taj neki koji je za nas adekvatan i posloze se kockice ;)