Droga i izdaja u natalu [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Droga i izdaja u natalu

AleksT
02-11-2010, 14:22
Za ovog momka kažu da je loša osoba,da živi za izdaju(da ostavlja prijatelje na cedilu),da voli da bude bitan u društvu...koji aspekti u njegovom natalu ukazuju na to?
I još me interesuje da l može da se vidi da konzumira drogu?
http://i51.tinypic.com/2hfs3r9.gif - njegov natal
I generalno,kakva je on osoba?

egerija
02-11-2010, 14:28
Nemam vremena, ali moram ukratko. Pa dupli Ovan, naravno da hoce da bude prvi, mada to ne mora generalno da da podmuklu osobu. Ceo znak Riba u prirodnoj XII kuci, vladar u konjunkciji sa Uranom koji i vlada XII kucom i kvadratu sa So, naravno da je sklon porocima. Zanimljiv natal svakako, mada ima ovaj veliki trigon mogao bi da da oduska toj svojoj energiji.

AleksT
02-11-2010, 14:48
Nemam vremena, ali moram ukratko. Pa dupli Ovan, naravno da hoce da bude prvi, mada to ne mora generalno da da podmuklu osobu. Ceo znak Riba u prirodnoj XII kuci, vladar u konjunkciji sa Uranom koji i vlada XII kucom i kvadratu sa So, naravno da je sklon porocima. Zanimljiv natal svakako, mada ima ovaj veliki trigon mogao bi da da oduska toj svojoj energiji.

Pa da,vidiš za to za duplog Ovna nisam ni skontala tako!!!! A sasvim logično....
Ajde,kad budeš imala vremena,da mi malo više kažeš zašto je zanimljiv natal i kakva je on osoba generalno,molim te!!!!

ochajna domacica
02-11-2010, 16:17
Vrlo je nezahvalno postavljati teze na osnovu necijih aspekata u natalu, da li se drogira ili ne? Generalno svi aspekti mogu da ukazuju na poroke tih vrsta, a sta ako si u totalno pogresnom pravcu? Sumnjicis nekog na svoju stetu, umesto da das prostora da takvu osobu upoznas!!!
Iz licnog iskustva..navedena sam ponasanjem osobe, i insinuacijom "slicnih" koji su "niski'', da toj osobi potrazim po natalu slicno sto i ti, a sta je sa zdravim razumom, logikom? Verujes li ti drugima ili sebi svojoj proceni?

Ovako ingeniozna osoba Me120Ur, moze biti: vrhunski kriminalac i vrhunski kriminolog. Sunce90Ne, otvara puteve...a sta je sa Ma60So-aspekt hrabrsoti i uniforme? Sa Ma na kraju 11, moze da bude uniforma:zatvorska a moze biti i na strani zakona. Sunce je egzaltirano i u I-om polju, pa moze biti posten kriminalac ili posten cuvar zakona. Sve u svemu, sta god da odabere i cime god da se bavi, time se bavi hrabro!

AleksT
02-11-2010, 16:27
Vrlo je nezahvalno postavljati teze na osnovu necijih aspekata u natalu, da li se drogira ili ne? Generalno svi aspekti mogu da ukazuju na poroke tih vrsta, a sta ako si u totalno pogresnom pravcu? Sumnjicis nekog na svoju stetu, umesto da das prostora da takvu osobu upoznas!!!
Iz licnog iskustva..navedena sam ponasanjem osobe, i insinuacijom "slicnih" koji su "niski'', da toj osobi potrazim po natalu slicno sto i ti, a sta je sa zdravim razumom, logikom? Verujes li ti drugima ili sebi svojoj proceni?

Za drogu znam da je koristi,tu mi ne treba ništa da mi drugi kažu,nego sam samo pitala koji aspekti mogu da ukazuju na to,pošto jedina stvar za drogu u natalu znam samo da je Neptun i ništa više....čisto informativno sam to pitala da naučim!:) :)
A ovo ostalo...ja znam kakav je prema meni,i uopšte nije takav kao što pričaju ostali,ali znam šta je drugima uradio. Malo sam i ja u problemu oko njega,jer mi se sviđa,i kao što sam već rekla,dobar je uvek prema meni,i više nego dobar,i onda me ubije u pojam kad svako živi za njega kaže sve loše,a ja to uopšte na svojoj koži ne osetim!!!! Da sam slušala druge,odavno ne bih mislila na njega...:o :o :o

ochajna domacica
02-11-2010, 16:43
A ovo ostalo...ja znam kakav je prema meni,i uopšte nije takav kao što pričaju ostali,
Pa Ti nisi ostali, niti su ostali Ti. Slicnosti i razlike postoje, samo treba imati pravu sliku, a nju najcesce propustamo zbog sufliranja i mesanja drugih.

U stvari, samo zamisli sinastriju svoju sa njim, i neke potpuno razlicite osobe od Tebe sa istim tim deckom. Nadam se da razumes na sta se to odnosi. Osobe nisu same na ovom svetu, pa samim tim se podrazumeva da ako je taj decko nekoga napustio, prestao da mu izlazi u susret, iz licnih razloga, neko to moze shvatiti kao izdaju, izneveresnot, dok bi mu se Ti bas divila zbog njegovog postupka, kada bi znala pravi razlog? :rolleyes:

AleksT
02-11-2010, 17:23
Pa Ti nisi ostali, niti su ostali Ti. Slicnosti i razlike postoje, samo treba imati pravu sliku, a nju najcesce propustamo zbog sufliranja i mesanja drugih.
U stvari, samo zamisli sinastriju svoju sa njim, i neke potpuno razlicite osobe od Tebe sa istim tim deckom. Nadam se da razumes na sta se to odnosi. Osobe nisu same na ovom svetu, pa samim tim se podrazumeva da ako je taj decko nekoga napustio, prestao da mu izlazi u susret, iz licnih razloga, neko to moze shvatiti kao izdaju, izneveresnot, dok bi mu se Ti bas divila zbog njegovog postupka, kada bi znala pravi razlog? :rolleyes:
Hvala ti stvarno na ovome što si rekla,jer svi oko mene kažu da ja ne vidim realnu sliku,i da to što se on ponaša prema meni ok,ne znači da je dobra osoba..bla,bla,bla...da ako je ostavio druga na cedilu da će danas-sutra ostaviti mene!!!!
A ja kao večiti optimista uvek mislim da to nije tako loše kao što ljudi pričaju i da on baš prema meni će se ponašati najbolje moguće...

zvjezdica
02-11-2010, 18:50
Za poroke se gledaju 8 i 12, te NE.

- 8 u škorpiji sa Pl tu, pokazuje da mu svijet droge i kriminala može biti jako privlačan i problematičan. 12 počinje u vodoliji - nemirna psiha, a vladar je UR u konjukciji sa NE - experimenti sa opojnim sredstvima.
UR u opoziciji sa JU - daje problem sa moralnošću osobe, za nju ne postoje neka moralna načela i sklona je kršiti ih.
Trigon sa ME - dobar je u komunikaciji, poprilično inteligentan.

Vl. ASC je MA na vrhu 12 polja - što opet pokazuje da je osoba sklonija unutarnjim nemirima, još je MA u vodoliji poprilično nestabilan. MA sekstil vladar 6 tj SO - mislim da sa zdravljem neće imati problema...iako su moguće nuspojave jer se Mo nalazi na 1* djevice u zaključanoj 6 kući gdje mu je loše i ima opoziciju sa VE u 12 koja je na 29* stupnju koji je ozlogašen - dakle osoba će ako nastavi sa porocima, imati teških posljedica na zdravlje i psihu.

Mislim da sa partnerstvima neće imati sreće jer je vladar DC-a VE u vodoliji zaključana na 29* - venera u vodoliji je slobodna, lepršava, nije za vezanje, a na 29* je njezin uzjecaj još više pojačan - krajnji stepen. Često ljudi čiji je vladar 7 polja na 29* ili ne uđu u brak ili ga završe brzo.

Inače, za svoj odnos sa njime biš trebala postaviti sinastriju ;)

Dečko ima lijepih aspekata i veliki vodeni trigon, ali nije li 90 godište prerano da zapadne u droge?

ochajna domacica
02-11-2010, 19:18
Pa da, Pluton u 8-moj moze mu biti privlacna droga, ali na koji nacin? Hm.i na ovaj i na onaj, mozda bas zbog Marsa90Pl, koji je njemu vladar Asc.u odredjenom zivotu taj izazov moze okrenuti u svoj opozit.
Odnosno, neretko osobe koje su u ranoj mladosti dosle u dodir sa opijatima u tom smislu, kasnije razviju sukob ili gadjenje. Mislim da ako govorimo o moralnim principima ili o tome sta je s ove strane zakona ili one, a opet da ne kazem dobro ili lose(svako ima svoje misljenje), on se moze uspesno baviti i borbom protiv kriminala, jel da? Aspekt koji moze okrenuti u svoju korist, pre nego stetu. Opet s tacke, drustvenog stava prema drogama, ajde da kazem s moje tacke gledista. Imam problem s tim da nekoga svrstam u nepromenljivo, te da nekom na osnovu jednostranosti, koju ne podrzavam, otpisem...sta cu? :)

nedda
02-11-2010, 19:30
Za drogu znam da je koristi,tu mi ne treba ništa da mi drugi kažu,nego sam samo pitala koji aspekti mogu da ukazuju na to,pošto jedina stvar za drogu u natalu znam samo da je Neptun i ništa više....čisto informativno sam to pitala da naučim!:) :)
A ovo ostalo...ja znam kakav je prema meni,i uopšte nije takav kao što pričaju ostali,ali znam šta je drugima uradio. Malo sam i ja u problemu oko njega,jer mi se sviđa,i kao što sam već rekla,dobar je uvek prema meni,i više nego dobar,i onda me ubije u pojam kad svako živi za njega kaže sve loše,a ja to uopšte na svojoj koži ne osetim!!!! Da sam slušala druge,odavno ne bih mislila na njega...:o :o :o

Za sada bez otvaranja karte.

Kao neko ko je imao mnogo prijatelja koji su petljali sa drogom, iz srca ti savetujem - ne upustaj se u ljubavni odnos ukoliko covek nje cist minimum 1 mesec pre toga. I ne nastavljaj, ako apstinenciju prekine, makar i jednom.
To je (verujem) jedina situacija kada kosmos dopusti da neki osecaji budu jednostrani - kada je jedna osoba pod uticajem ili prestankom uticaja psihoaktivnig supstanci.

Mislim da ce ti biti dovoljna informacija da je zadovoljstvo od jedne doze za njih neuporedivo vece od zadovoljstva koje proizilazi iz najboljeg orgazma.

Osecanja u tome nema.

AleksT
02-11-2010, 20:58
@zvjezdica
Je l NE takođe,pored droge može i alkohol da predstavlja?
Jeste nemirne psihe,rekla bih da je dosta buntovna osoba...voli sve da proba i vidi....dobar je u komunikaciji.....
Koliko ga ja znam,nije onaj okoreli narkoman,više to radi u nekom društvu,sa društvom pre svega...onaj fazon kad momci izađu pa da se bolje provedu(čista glupost za mene)...čak se bavi i sportom,ima neke silne medalje....
Upravo to,nije za neke veze duge,za neke laganije varijante je pre...
Pa baš zbog svega toga sam odavno svesna da sa njim ne mogu imati ni ozbiljnu vezu ni dugu...
A šta znači taj veliki vodeni trigon što si spomenula??
Evo je karta sinastrije naša:
http://i51.tinypic.com/1z4gy9z.gif

@ochajna domacica
hoćeš reći da on ima aspekte da ovaj aspekt droge koji je trenutno loš vremenom postane dobar aspekt,npr.u vidu borbe protiv kriminala???
Ili je to generalno tvoje mišljenje za ljude koje imaju bilo kakve veze sa drogom??

@nedda
Hvala na savetu...ali šta da radim?!?!?! I da kao ne koristi više,uvek postoji šansa da se ponovo vrati u to,zar ne? A pre svega meni je sa njim lepo,kao sa osobom,kao sa drugom...čini da se ja lepo i srećno osećam pored njega, i na žalost u svojoj okolini imam malo takvih osoba! Možda to ništa,po sinastriji,neće biti tako do kraja,ali trenutno je tako!!!

zvjezdica
02-11-2010, 23:26
Pa da, Pluton u 8-moj moze mu biti privlacna droga, ali na koji nacin? Hm.i na ovaj i na onaj, mozda bas zbog Marsa90Pl, koji je njemu vladar Asc.u odredjenom zivotu taj izazov moze okrenuti u svoj opozit.
Odnosno, neretko osobe koje su u ranoj mladosti dosle u dodir sa opijatima u tom smislu, kasnije razviju sukob ili gadjenje. Mislim da ako govorimo o moralnim principima ili o tome sta je s ove strane zakona ili one, a opet da ne kazem dobro ili lose(svako ima svoje misljenje), on se moze uspesno baviti i borbom protiv kriminala, jel da? Aspekt koji moze okrenuti u svoju korist, pre nego stetu. Opet s tacke, drustvenog stava prema drogama, ajde da kazem s moje tacke gledista. Imam problem s tim da nekoga svrstam u nepromenljivo, te da nekom na osnovu jednostranosti, koju ne podrzavam, otpisem...sta cu? :)

I ja sam mislila ovo napisati, jer i ja vjerujem da ljudi koji su ovisnici mogu kasnije uspjeti, ali kada sam vidjela UR opozicija JU, to je nemoguće..poptuno se UR suprotstavlja zakonima, krši ih...daklečim je jU napadnut, nemožemo govoriti o nekome tko bi radio na strani zakona jer taj uR je vladar 12 polja - kriminal.

Pogledala sam sinastriju, i po mom mišljenju nije baš dobra...Ti inače imaš predispoziciju u natalu da te privlače teški tipovi, tvoj Mo je u konj sa SA - teške karmičke lekcije, a VE konjukcija PL u škorpiji - fatalne ljubavi, opasni tipovi.

ognjenka724
03-11-2010, 09:29
Vladar 5 polja u 6 govori da on želi sebi osigurati emocionalni mir MO (čitaj samopouzdanje) da bi bio sposoban nešto stvoriti. Ali, sva njegova inspiracija vezana je uz svakodnevicu i navike, a tek suočenost s bolešću (i droga je bolest, i svom ostalom simbolikom 6 polja) uspijeva iz njega izvući volju.

Jel taj dečko kocka? vlad 6 SO u 1 u ovnu, SO90UR, SO90NE, JU180UR, UR vlada 11 - nade, SA na samom vrhu 11 – Saturnov put, u stanju je satima sjediti i kockati toliko da izgubi sve, SO90SA, UR je faktor rizika i način na koji želi promijeniti svoju sudbinu JU.

Konfiguracija koju on ima u karti zove se zmaj, sadrži 3 trigona, 2 sekstila i opoziciju. Planeta koja čini sekstil s dvije točke trigona, ovdje JU, je mentalni stimulans – želja za bogaćenjem, pošto je u lošem aspektu prema 10, govori o lošim ulaganjima i gubicima zbog rasipanja, a koje ugrožavaju obiteljski imetak.

arctiumLappa
03-11-2010, 13:13
Aleks,
odgovaram ti kao osoba koja je potpuno fascinirana interakcijom medju ljudima. Izvini sto necu pokusati analizu njega, nego tebe u ovom slucaju. Iskopiracu nekoliko tvojih navoda:
Za ovog momka kažu da je loša osoba,da živi za izdaju
kakva je on osoba?
uopšte nije takav kao što pričaju ostali
znam šta je drugima uradio. :o :o
Za drogu znam da je koristi
nije za neke veze duge,za neke laganije varijante je pre...
odavno svesna da sa njim ne mogu imati ni ozbiljnu vezu ni dugu...
čini da se ja lepo i srećno osećam pored njega, i na žalost u svojoj okolini imam malo takvih osoba!

Veoma je jasno da ti imas vec formiran stav. Ti u sustini trazis potvrdu sopstvenog stava, pre nego bilo koju diskusiju ili osudu jer si to od okoline vec dobila.

Sreca je pa ne posedujes vise takvih osoba u okolini; 20godina, narkoman, koji lose postupa prema okolini!

Pisem ti iz drugog razloga. Ja nisam otvarala ni njegov chart ni vasu sinastriju ako je postovana. Osoba koja ovo pise mora imati veneru u izgonu. Kako se radi o tvojoj vezanosti za narkomana koji je socijalno marginalizovan i opisan kao moralno nepodoban, rekla bih da je tvoja venera u skorpiji? Osim ako nije agresivan sto bi ga prebacilo u ovna. Ako jeste u skorpiji trazi 3kontakta koja treba da ti objasne sta da radis -saturn, neptun, pluton. Kontakt sa saturnom, ako je tezak -ovakvi ljudi ce dolaziti u tvoj zivot i ti imas unapred odredjenu ulogu da im pomognes. Crpece te, neces napredovati, ali ces nazadovati ako to ne ucinis. Kontakt sa neptunom bi bio najpogubniji, jer moje reci neces razumeti. Povesces se idealom o dobrom coveku ispod lose ljusture, ali neces biti u stanju u realnosti da nadjes takve, te ce uvek iza loseg lica biti los covek -sklona si pogresnoj proceni. Kontakt sa plutonom daje moc regeneracije i razumevanja mnogo komplexnijih emocionalnih stanja i pobuda.

Za tvoje dobro procitaj knjigu Formule ljubavi od dr Zorana Milivojevica. Znacice ti!

AleksT
03-11-2010, 13:52
@zvjezdica
Pa to sam i mislila,da nije baš najbolja...Uvek,ali uvek me privuku neki idioti i prblematični!!! Pa eto i sad....a kakva karmička lekcija? Šta sam ja to radila u prošlom životu pa da mi se sad takvi sviđaju,jel znaš da mi kažeš?

@ognjenka
Ne kocka...i porodica mu je dosta bogata...tako da može da se desi da loše ulaže i rasipa se.....

@arctiumLappa
Ma ne znam ni ja više šta tražim sa njim...da l potvrdu svog stava ili potvrdu stava društva o njemu ne bi li se nepokon manula njega!!!
Samo ću reći:WOW!!!!Ako si po mom pitanju skontala da imam veneru u izgonu i to baš u Škorpiji,onda svaka ti čast!!!
E sad,ja te malo ne razumem što se tiče ova 3kontakta...znači trebalo bi da imam jedan od ta tri...i sad,po mojoj reakciji,se zna koji je??Jel tako?
Nije ovo prvi put da mi se svidi narkoman,i to se uvek desi da mi se svidi,i da tek posle dužeg vremena saznam da jeste....Ako je prvi kontakt,onda mislim da nijednom do sad nisam pomogla...jesu me crpeli,pogotovo sa prvim narkomanom,pre ovog,nisam napredovala,ali eto,otkad je ovaj u priči,mogu reći da je sitaucija bolja nego sa prošlim!
Hoću,čim nađem knjigu pročitaću je,hvala ti na preporuci!!!!

arctiumLappa
03-11-2010, 17:25
Ako si po mom pitanju skontala da imam veneru u izgonu i to baš u Škorpiji,onda svaka ti čast!!!
Da!
Dala sam objasnjenje zasto mislim da je u izgonu, a bilo je naravno nagadjanje da je u skorpiji.
E sad,ja te malo ne razumem što se tiče ova 3kontakta...znači trebalo bi da imam jedan od ta tri...i sad,po mojoj reakciji,se zna koji je??Jel tako?
Ovako, ja nisam imala tvoj natal ispred sebe. Zakljucke sam donela iskljucivo prema onome sto si ti napisala. Posto ja verujem da je astrologija jedan od nacina na koji pojedinac sebi moze da pomogne, prvo samospoznajom, a potom delanjem, rekla sam ti da potrazis da li je u tvojoj karti natalna venera aspektovana od strane saturna/neptuna ili plutona. U zavisnosti sa kojom planetom je u kontaktu tvoja percepcija ljubavi moze da se modeluje prema tom principu (najkvalitetnije). Vazno je spoznati da imas problem, a potom pokusati metod samoizlecenja. Astrologija je MOCNO orudje ako je posmatras na taj nacin.
Nije ovo prvi put da mi se svidi narkoman,i to se uvek desi da mi se svidi,i da tek posle dužeg vremena saznam da jeste....
Uffff
Ne znam sta da ti kazem. Ja sam empaticna i ja okupljam psihicki nestabilne osobe oko sebe. Takodje sam nekad bila shvatanja kao i ti, da ih ne detektujem na vreme. E onda ako sednes i logicki razlucis, potpuno je neverovatno (statisticki) da privlacimo istu kategoriju ljudi. Iz toga mozes zakljuciti da ili im saljes signal da ti pridju ili si perceptivna na njihovu vrstu problema, razvijajuci relaciju (jednosmernu) prema njima i ovo potom postaje model ponasanja koji si usvojila, a koji je autodestruktivan. U prvom slucaju treba da naucis sta da prekines da radis, a u drugom slucaju da razumes da se ne treba identifikovati sa tudjim problemom. Gubljenjem identiteta postizes stapanje sa drugim, na sopstvenu stetu, a prividno na njihovu dobrobit. Poremecena percepcija ljubavi, voljenja, svidjanja, bliskosti, dopadanja je nesto na cemu mora da se radi.

What we achieve inwardly will change outer reality!

Sve najbolje.

AleksT
05-11-2010, 15:15
Ok,hvala na objašnjenju...pogledala sam i pluton je taj koji je u konjukciji sa vernerom što onda znači da je kod mene slučaj regeneracije o kom si pričala!
Hvala ti puno! I ja ti želim sve najbolje!!! Pozdrav