Makedonija - natal [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Makedonija - natal

spo
12-10-2010, 11:14
Nas novi clan ostavlja podatke po temama drugih clanova, sa molbom za pomoc. Vidim da ne zna da poslavi kartu, pa ja postavljam umesto nje.

Makedonija - natal
http://www.dodaj.rs/f/3L/5N/37yPQR7E/astro2gw02makedonija3278.gif

Ona pise ovako:
Usamljena sam strasno,hoceli se pojaviti neko uskoro ?
16.05.1977.Skoplje
18h.15min.
Kako bi volela neke lepe reci bar od vas ...

Mozda ce neko naci vremena od devojaka....

arctiumLappa
12-10-2010, 11:58
uffff!
tri planete u izgonu, medju njima je venera, a po nesreci sunce je u sedmoj i mesec egzaltiran, te ona bez partnerstva ne ume ziveti... a sunce pride na algolu

hmmm draga, ovo je jedna jako teska karta
ovde je najbolji savet nauciti da zivis i kanalises na najbolji nacin ove energije

iako ima sunce u sedmoj, s obzirom na postavku vladara sedme i cinjenicu da je sunce na algolu, treba traziti najbolje van sedme kuce

u ovom slucaju to je vladar pete, odnosno zabave, dece i predbracnih veza. veze su natalno mnogo uspesnije prikazane nego brakovi, uz trigone saturna i neptuna one su produhovljene, stabilne, konjunkcija sa venerom -prozete ljubavlju, u petoj i na fizickom i na mentalnom nivou prosto zadovoljavajuce.... kad bi se to samo okrenulo prema veneri koja je u izgonu i u konjunkciji sa marsom, dobijemo dugorocno trpljenje i potencijalnu agresiju

steta je ako ne radis sa decom! kreativni potencijal je prisutan, sesta kuca zahteva usluznu delatnost, a ovaj mesec i mars tako traze decu i bilo sta kreativno!

sto se tice nekoga ko treba da dodje, da doci ce... imace cak nekoliko prilika da se pojavi, prva je vec naredne godine, pa 2012, pa onda 2014 (proveriti u efemeridama kad uran staje na natalnu Ve/Ma posto mozda gresim oko godine)

lep interval je ispred tebe, bice u potpunosti na tebi a odlucis kojim putem krenuti.

svaku srecu ti zelim u kom god smeru da krenes

spo
12-10-2010, 12:13
Sunce je neaspektovano i na Algolu....to bas nije narocito lepo. Treba traziti druge pozitivne stvari...
Venera jeste u izgonu, u Ovnu, ali ima i tri dobra aspekta....osim naravno opozicije sa Plutonom.

Makedonija, da li si vec bila u braku? Ta informacija je bitna, da vidimo sta treba da gledamo. ....Izgleda da vec imas dete, kad si pitala da li ces imati jos dece?

spo
12-10-2010, 12:50
Hajde, zene, pridruzite se....Svaki komentar je dobrodosao!

p.s. Beba977 je Makedonija. :) Dobro dosla na svoju temu...:)

Beba977
12-10-2010, 13:02
Da imala sam 2 braka jedan sklopljen januar 2005,drugi 25 septebar 2009,ovaj drugi jos traje al na papiru,nismo u kontakt odavno :(
Tacno je imam sina rodjen 11.05.2001. ali bih volela jos dece :)
Izvinite zbog moje nestrucnosti,sto koristim dva nika,macedonia i beba977 :(

Chither
12-10-2010, 13:12
Imam par pitanja za tebe...jos uvek vezbam, pa izvini ako izomasujem :)
1. Da li se tvoj prvi muz bavio sportom (mislim profesionalno - za novac) ili je mozda imao veze sa vojskom?
2. Da li ti radis (ili te to zanima) nesto vezano za inostarnstvo, jezike....?
3. NOvac bi trebalo da dolazi kroz poslove trgovine, komunikacije, nekako mi vuce na komercijalu?

spo
12-10-2010, 13:16
Vladar 11 kuce, kao pokazatelja treceg braka je OPET Venera, bas kao i prvog braka. U toj kuci imamo Pluton, a na njega opet opozicija Venere i Marsa iz pete. Doduse, Pl ima i dobrih aspekata sa Ne, Sa i Ju. ....Sa mojim znanjem, tesko mogu da tvrdim kako ce ici dalje...Bilo bi dobro da kaze neko sa vise znanja...
Za 2-3 godine, direktiva Ve i Ma na DC....moglo bi se nesto desavati na bracnom planu.

makilli
12-10-2010, 13:20
Da li si prvog muza upoznala na nekoj zabavi? Izlasku? Negde gde je bilo hrane i pica :D mozda svadba neka? Restoran...

Drugog preko posla? Svakodneno vidjanje? Neka drzavna institucija? Poznanstvo u simbolici jarca....

Beba977
12-10-2010, 13:31
Ovako prvog sam upoznala na bazenu,lav je u horoskopu,drugog na preko prijatelja ovan je u horoskop..

spo
12-10-2010, 13:34
Nisi odgovorila na pitanja marijani511.....

Beba977
12-10-2010, 13:45
1.Prvi je samo vezbao fudbal i kako je pricao dobro mu je islo,ali cisto rekreativno,u vojsku nije bio !
2.Radim u administraciji !
3.Novac salje prvi suprug za dete iz stranstva !

Ja bih vise da se pozanimavate sa drugim muzem,on je sve sto sam nekad htela,volim ga,ali smo se rastali mojom krivicom :( Imal sanse za nas ,ako ne,bar dali ima neko slican njemu u mojoj buducnosti ?

p.s.hvala vam najvise na svetu sto ste uz mene :)

makilli
12-10-2010, 13:48
Ovako prvog sam upoznala na bazenu,lav je u horoskopu,drugog na preko prijatelja ovan je u horoskop..

Al sam ga ubola....:5rotfl: aj neko iskusniji nek pronadje simboliku vode kod prvog...:confused: a kod drugog jedino sto vidim je da je Mo u venerinom sedistu koja vlada prijateljima i to mi je jedino...:rolleyes: :confused:

spo
12-10-2010, 14:01
Ja bih vise da se pozanimavate sa drugim muzem,on je sve sto sam nekad htela,volim ga,ali smo se rastali mojom krivicom :( Imal sanse za nas ,ako ne,bar dali ima neko slican njemu u mojoj buducnosti ?
p.s.hvala vam najvise na svetu sto ste uz mene :)

Ja sam ti razumela da ti je to vec svrsena stvar, kako si gore pisala...pa sam odmah gledala treci brak.....:confused:

A sta ti to mislis da si pogresila kod drugog?

Beba977
12-10-2010, 14:08
Lagala ga ,obecavala da cu se preselit sa detetom kod njega u Englesku,ali nisam mogla,jednostavno bilo me strah,prvo za dete,onda za finansisku nezavisnost.Sad mislim da on tera svoj zivot,mada rekao mi je da ce me voleti uvek.Nismo u kontaktu,a treba da se razvedemo,ne javlja se necu ni ja :(

spo
12-10-2010, 14:12
Sunce dragoooo.....Bikuljo tvrdoglavaaaaaa! Jesi sigurna da si dobro uradila?
Skoplje te uvek ceka, uvek mozes da se vratis...ako ga volis, sta ti vredi Skoplje?

Brankica Mandić
12-10-2010, 14:13
Sledećeg proleća prosto mora biti neko nov i jedna jako lepa strasna veza .

Beba977
12-10-2010, 14:17
Nece me vise,znam sigurno,a bilo nam je kao u bajci :)Srusila sam mu svet,mnogo je investiro u meni kako materijalno tako i emocionalno,a tu je i njegova familija koja je sad vec protiv mene.On je rodzen 31.3.1972. u Bg. negde oko 19 i 30.

spo
12-10-2010, 14:18
Sledećeg proleća prosto mora biti neko nov i jedna jako lepa strasna veza .

Obrazlozi.....da ucimo! Sta si videla?

Beba977
12-10-2010, 15:51
Kakve su sanse da se pomirim sa suprugom,ili bar jos jednom makar bila sa njim?

mirab
17-01-2011, 20:02
Sunce u Biku a ASC u Skorpiji; Tvoje Sunce iz 7. kuce pravi opoziciju sa Ascedentom sto ukazuje na neuobicajenu kolicinu licne energije, pa to ukazuje da ponekad mozes imati sukob u odnosima sa muskarcem koji ima vaznu ulogu u tvom zivotu. Ovaj aspekt donosi teskoce u braku a moze se desiti da i sa poslovnim partnerom mozes imati sukobe. Cesto dolazi do nesporazuma u odnosima s ljudima dok bolje ne upoznas sebe. Kako su ti ljudi neophodni, vazno je da naucis s njima da saradjujes.. Tvoja jaka licnost mozda mora malo da se prilagodi drugima da bi te bolje razumeli i uspostavili uspesnije odnose s tobom. Osecas potrebu da radis po svom i ne obracas paznju na dobronameran pomoc i savet. Kad naucis da savladas subjektivnost i unutrasnji osecaj ogranicenosti, mozes postici zeljene ciljeve.Culnost i zelja za ljubavlju je osnovna psiholoska karakteristika Sunca u Biku. Ovde Sunce daje karakteristiku tvrdoglavosti.Kako Sunce u 7. kuci nije najsretnije postavljeno jer je ono uvek signifikator licnosti( povezan je sa 1. kucom zbog egzaltacije) pa ovaj polozaj uglavnom ostecuje Sunce. Zbog prevelike individualnosti brak tesko opstaje. Bilo koliko brakova da si imala uvek je osnova znak i planete u 7. kuci, naravno i svaka kuca koja obelezava sledeci brak. Ovaj polozaj Sunca je dobar za izlazak u javnost jer tu mozes da zablistas.Venera je u 6. kuci u Ovnu u egzaktnoj konjukciji sa Marsom koji je ovde jak. Venera se ovde nalazi u znaku svog izgona, pa su mnogi njeni kvaliteti osteceni.Kako se ova konjukcija ubraja u lose aspekte, to ce ti doneti mnogo strasti, emocija ali neminovvno dolazi i do sukoba, svadja i raskida braka. Ova planeta ljubavi i vladalac tvoje 7. kuce nalazi se u kuci Device, pa ima iste karakteristike kao da je u znaku Device. Ovaj izazovan aspekt sa Marsom stvara nesklad u tebi jer ti nisi nacisto sa svojim potrebama za zadovoljstvom. Ti bi morala izbalansirati energiju ovih planetarnih aspekata ako zelis biti srecna.Onda kad budes spremna da svoje strasti razumes, kontrolises i prihvatis mogu ti se otvoriti putevi kreativnosti, produktivnosti i strastvene ljubavi.Iako imas Jupitera u 7. kuci kako nije u dobrom polozaju (Blizanci- gde je u izgonu) tu se ne oseca najbolje a to znaci da nema veliku snagu, pa ti ne donosi mnogo srece u braku.Uz to kvadrat Meseca i Saturna ukazuju na tezak zivot i mnogo patnje. Ovo je aspekt koji donosi probleme oko dobijanja dece, ali kako je Mesec u svom znaku gde je egzaltiran nije iskljuceno da mozes imati decu.Od kako je Saturn usao u znak Vage ti imas dosta problema na polju ljubavi i mnogih odnosa, imaces jos jedno duze vreme na tom polju problema ali je moguce da ces poceti menjati sebe i da ti ta promena donese konacno i jednu srecniju pricu po pitanju veza i braka. Ti si jako vezana za svog sina i tvoja majcinska ljubav je velika, ali tvoj sin kada jos malo poraste moze napraviti neki iznenadni potez ili veliku odluku koja se tebi nece svideti. On je nagao i cesto ce donositi pogresne odluke. Ti bi mu mogla pomoci ispravnim vaspitanjem i svojim dobrim stavom u odnosu na njega. Male su sanse da se ti i tvoj muz pomirite jer on je tamo sa nekom drugom zenom, ne znaci da zajedno zive, ali je ima.Moglo bi se tu jos mnogo toga analizirati ali od mene je ovo toliko, bice mi drago ako ti je ovo bilo od pomoci.

Tamo gde pise da je Venera u 6. kuci- na vreme sam videla da je u 5. kuci ali sam zaboravila ispraviti, tako da sam je ispravno tumacila.

Beba977
17-01-2011, 21:36
Tamo gde pise da je Venera u 6. kuci- na vreme sam videla da je u 5. kuci ali sam zaboravila ispraviti, tako da sam je ispravno tumacila.
Hvala ti Mirab,kako si opisala mene,upravo je tako...
Da ovih dana me mnogo plasi uticaj oca na moje dete,bojim se da ne ode kod njega,naravno ja volim da je on srecan,ali bi mi bilo krivo ako ne bi se skolovao(uz njega je to tesko),jedino bih bila srecna kad zavrsi studije pa neka i ide !

ognjenka724
22-02-2011, 13:10
Najprije nešto o natalu, jer dok se ne pogleda natal ne može se predviđati:

Trostruko fiksna kombinacija govori o snazi volje, da se uvijek ravnaš prema vlastitim zamislima, ali i o iznenađujućoj izdržljivosti. Veliki je otpor prema promjenama, iako zapravo često pričaš o promjenama, možda čak pretjeruješ.

S MO u biku si jako zainteresirana za materijalno. Taj MO je dio T-kvadrata i još je u napetom aspektu prema PL. Pošto su planete koje su dio T-kvadrata neosobne (SA, UR, a i PL) emocije ne možeš kontrolirati snagom volje, a ona je jaka (trostruko fiksna) i kao da ti vrijeme ne ide na ruku (MO90SA).

Sklona si emocionalnim krajnostima (MO135PL), manjka ti tolerancije u vezi svih pitanja osjećajnog tipa, ne „leži“ ti umjerenost. To vrijedi i za tvoj odnos prema samoj sebi (6.) i za odnos prema drugima (11.). Ideš iz ljubavi u mržnju i obrnuto. Česti su emocionalni padovi. PL je u 11. i vlada 1., pa kao da te „ruši“ društvo. Pozitivna strana je da imaš snage izići iz začaranog kruga, tj. transformirati se.

ME u biku je temeljit, uporan i prizeman. Ima dosta živaca i strpljenja. Ipak, zbog napetog aspekta prema UR emocije djeluju na logiku, loše je pamćenje (ME/MO90SA), iako su prisutni pronicljivost i zdrav razum. Vlada 10. (karijera), pa može biti da "kasno pališ" po tom pitanju, a i pod vladavinom je VE iz 5. koja se voli zabavljati, ali kad jednom krene, bit će nezaustavljivo. ME0MO daje ustaljene navike i vjerovanja, a životni izbori su pod utjecajem emocija. SO i ME su u znaku bika, pod vladavinom VE, pa ti ljubavi treba u velikim količinama i svim oblicima.

Pošto su UR i SA napeto aspektirani, vjerojatno uzimaš na sebe više obveza nego si u stanju podnijeti, ali ne govoriš o tome (UR vlada umetnutim vodenjakom u 3., jarac na vrhu 3., UR180ME).

Vladar 5. polja je MA u sjedištu. Dio je vatrenog trigona i dio četverokuta, a jedini napeti aspekt koji prima je MA180PL.

MA ima egzaktnu konjukciju s VE, pa isijavaš šarm i jaku energiju. Nalazi se u ovnu gdje je iskazivanje emocija vatreno. VE nježne karakteristike su ublažene - ona je tu grublja, direktnija, sklona osjetljivosti i uvredljivosti, ponekad premalo obzirna prema drugima bez da to shvaća, na račun MA - instiktivno djelovanje, ljubomora i posesivnost, a sve se odvija u 5. polju.

Zbog vatrenog trigona veze uzimaš ozbiljno (SA), iako si često nezadovoljna, kao da te ne ispunjavaju (NE) i često poduzimaš akcije (MA) ne bi li ih poboljšala. Tražiš osobu s kojom ćeš imati uzajamno poštovanje (SA). Očekivanja prema partneru su velika (VE/MA60JU), a unutarnju vjeru i optimizam (JU120PL) si sposobna konstruktivno (SA) izraziti, tj. reći što očekuješ, iako on možda neće uvijek shvatiti (NE) što mu govoriš, mislit će da su u pitanju samo velike riječi i filozofija (NE180JU). VE u aspektu prema NE govori o zanesenosti i nedorečenosti, o emotivnom potencijalu bez realnih iskustava, a zbog sekstila prema JU o gladi prema ljubavi i (VE0MA) o pohoti. VE/NE su nejasni i nestabilni odnosi. VE uspješno vara i samu sebe, pa često sa strane izgleda da joj se "opet slučajno dogodio krivi izbor", a ono što se ona trudi izbjeći zove se grubo prizemljenje (SA). A dogodi se jer ne vidi (previdi) ono što je svima očito. Osim što ne vidi, kreira i nemoguća očekivanja (strijelac), a sve u potrazi za Mr. Perfect. Sve ovo otežava tvoj fiksni karakter, jer se nisi spremna mijenjati. Također i MA u aspektu s NE donosi nepromišljenost u odabiru partnera.

VE/MA su napeto aspektirani od PL i to je u osnovi kompulzivni strah da ćeš jednog dana nekoga jako voljeti i da ćeš ga potpuno izgubiti, a taj strah je nesvjestan. Ovaj aspekt privlači u život snažna i intenzivna (fatalna) emotivna iskustva, tj. privlače te osobe koje su imale/imaju dublje životne probleme. I sad, s jedne strane te privlači strastvena PL priroda, a s druge strane želiš izići iz toga bez negativnih posljedica. MA daje dodatnu notu tom aspektu, pa se osjećaš kao da ti je zabranjeno djelovati kada i kako želiš. Kao da si na lancu, pa svaki nagli pokret zateže taj lanac. Ti se boriš i još više zatežeš lanac i nastaje začarani krug.

Ajde malo iskomentiraj, pa onda možemo na solar.

Beba977
22-02-2011, 15:37
Trostruko fiksna kombinacija govori o snazi volje, da se uvijek ravnaš prema vlastitim zamislima, ali i o iznenađujućoj izdržljivosti. Veliki je otpor prema promjenama, iako zapravo često pričaš o promjenama, možda čak pretjeruješ.
Veruj mi da je tako,jako sam teska na promene,ali mi se desavaju vrlo cesto,a ja nikad spremna i to dozivim kao stres...
S MO u biku si jako zainteresirana za materijalno. Taj MO je dio T-kvadrata i još je u napetom aspektu prema PL. Pošto su planete koje su dio T-kvadrata neosobne (SA, UR, a i PL) emocije ne možeš kontrolirati snagom volje, a ona je jaka (trostruko fiksna) i kao da ti vrijeme ne ide na ruku (MO90SA).
Uvek kazem sve mi se desava u pogresno vreme ako se na to misli,za materijalno jesam,ali duhovno mi je ipak bitnije,jer sam dozivela najveci pad u zivotu sa punim dzepovima i bila jako nesrecna,tada sam pocela da shvatam sustinu srece,zivota,menjam se i jaca sam uvezi kontroliranja emocija..
kao da te „ruši“ društvo apsolutno tacno,svadja sa najboljom prijateljicom u srednjoj sam dozivela depresivno,mnogo ulazem u prijateljstvo,pomazem,uvek sam tu kad treba,a sa druge strane osetim izdaju,osecam se iskoriscena i mnogo mi je tesko zbog toga,a sto je najgore i dalje im se smesim,fina sam sa istima,sve u nadi da sam ih pogresno shvatila...
loše je pamćenje tacno,a imam neku svoju logiku,cini mi se da je realna..
manjka ti tolerancije u vezi svih pitanja osjećajnog tipa, ne „leži“ ti umjerenost Ili crno ili belo,vise crno, :D
Pošto su UR i SA napeto aspektirani, vjerojatno uzimaš na sebe više obveza nego si u stanju podnijeti, ali ne govoriš o tome (UR vlada umetnutim vodenjakom u 3., jarac na vrhu 3., UR180ME).
Nikad niko nezna iz porodice niz sta ja prozivljavam kada patim,(sem Vi na forumu:))ili zbog ljubavi,zdravlje,bilo sta,retko i pricam svoje odluke,ispricam kad se zavrsi...
Nalazi se u ovnu gdje je iskazivanje emocija vatreno. VE nježne karakteristike su ublažene - ona je tu grublja, direktnija, sklona osjetljivosti i uvredljivosti, ponekad premalo obzirna prema drugima bez da to shvaća, na račun MA - instiktivno djelovanje, ljubomora i posesivnost, a sve se odvija u 5. polju.sve tacno osim ljubomore,vise su na mene ljubomorni partneri,posesivna sam u smislu da nikada ne bih bila sa ozenjenim ili sl. hocu ono sto je moje da je samo moje..
Zbog vatrenog trigona veze uzimaš ozbiljno (SA), iako si često nezadovoljna, kao da te ne ispunjavaju (NE) i često poduzimaš akcije (MA) ne bi li ih poboljšala. Tražiš osobu s kojom ćeš imati uzajamno poštovanje (SA). Očekivanja prema partneru su velika (VE/MA60JU), a unutarnju vjeru i optimizam (JU120PL) si sposobna konstruktivno (SA) izraziti, tj. reći što očekuješ, iako on možda neće uvijek shvatiti (NE) što mu govoriš, mislit će da su u pitanju samo velike riječi i filozofija (NE180JU). VE u aspektu prema NE govori o zanesenosti i nedorečenosti, o emotivnom potencijalu bez realnih iskustava, a zbog sekstila prema JU o gladi prema ljubavi i (VE0MA) o pohoti. VE/NE su nejasni i nestabilni odnosi. VE uspješno vara i samu sebe, pa često sa strane izgleda da joj se "opet slučajno dogodio krivi izbor", a ono što se ona trudi izbjeći zove se grubo prizemljenje (SA). A dogodi se jer ne vidi (previdi) ono što je svima očito. Osim što ne vidi, kreira i nemoguća očekivanja (strijelac), a sve u potrazi za Mr. Perfect. Sve ovo otežava tvoj fiksni karakter, jer se nisi spremna mijenjati. Također i MA u aspektu s NE donosi nepromišljenost u odabiru partnera.
Nenzam ovo si sklopila kao da si zivela samnom do 20 i neke,sve to uvezi prvog muza,svi oko mene su videli drugacije,ja mu dosta pricala da se"opameti",sigurno je to shvatao kao filozofiranje,e sada sam se dosta promenila,ili mozda tako mislim zbog NE u I,mada i okolina mi to kaze da sam drugacija,nedam niko da me gazi,mogu i da patim i izdrzim,ali ne popustam,promenila sam uloge,cekam da oni filozofiraju,ovaj aspekat sa VE120SA ja bih protumacila da ja zaista volim da budem sa nekim koji je ozbiljniji,zna sta ce da kaze,a pre svega da je intelektualno jak i da prevelika su mi ocekivanja uvezi partnera..
VE/MA su napeto aspektirani od PL i to je u osnovi kompulzivni strah da ćeš jednog dana nekoga jako voljeti i da ćeš ga potpuno izgubitidefinicija za mene,zato mozda i bezim kad se zaljubim...bravo!!!
I sad, s jedne strane te privlači strastvena PL priroda, a s druge strane želiš izići iz toga bez negativnih posljedica. MA daje dodatnu notu tom aspektu, pa se osjećaš kao da ti je zabranjeno djelovati kada i kako želiš. Kao da si na lancu, pa svaki nagli pokret zateže taj lanac. Ti se boriš i još više zatežeš lanac i nastaje začarani krug.hahaha,tacno,volim da guram nos gde mu nije mesto,onako lukavo upletem se i u poneke situacije,al nikad ne snosim posledice,znam gde je granica,taj lanac,i povucem se,ovo prakticno,a sto se emocija tice a i sexualnost,sve je gore stanje,taj lanac sve cvrsci,pocinjem i da gubim i interesovanje,da osecam se kao da mi je zabranjeno da delujem,jer su se i okolnosti nametnule protiv ...
Hvala Ognjenka,super si !!!

swiss
22-02-2011, 18:15
Hey lepoto, pokupi to dete i spakuj se i prvi Avion za Englesku da si otisla! Nemoj da si nepostena prema sebi,jer zivot van Makedonije ti nece biti los,naprotiv,bice ti i zanimljivo iz razloga sto volis borbu a Engleska treba takve poput tebe! U svakom slicaju ce ti dete biti i zahvalno zbog biducnosti ako nista drugo... E sad taj Algol i Sunce ima i pozitivnih strana jer ti kao Bik ces lakse podneti nego bilo koji drugi znak da je u pitanju,tu konjukciju njegovu al pod uslovom da te se ne moljakas za sve i svasta u zivotu jer sanse ces uvek imati a sto je i cudo,umes ih i prepoznati,al sto ih odbijas nije mi jasno nikako! Dal je to tipicno Bikovska tvrdoglavost ili sto ti nikad nije dovoljno dokaza,nebih umeo odgovoriti! Tvoja buducnost nije mucna ako ti to neces da bude,al iako hoces da ti bude to ti bar nije tesko izazvati jer imas pravo izbora draga moja! E sad,pitam te ja,kad ces ljubomoru da smiris? Razumem te da umes da volis do koske,da umes i da se predas do bola al ne razumem tvoj strah da ce neko da te svesno obezglavi a i sama znas da je to bez razlozno lupanje glave,pa zasto se onda ne predas tom Lavu ( ako sam dobro ukapirao da ti je sadasnji Lav )! Vidim da se pise o trecem braku pa cu pozuriti da ti napisem da i njega ne ulazis uopste,nego pokusaj da imas svoj kutak,naj mirnija ces biti ako si sama u svojoj kuci pod uslovom da se od odlaska u Englesku ne bude nista,jer u istinu brak treci ti nista bolji biti nece od prvog al ne i drugog ;) a pisem ti tako jer decu radjaj i sama podigni,imaces snage al tutor ti svakodnevni ne treba pod istim krovom,u stvari,kako si starija gledaces drugacije i pozitivnije na sebe! Dakle,brak ne al deca ako zelis mozes ih jos imati,blagoslov neba ti je tu pa izvoli radjaj i tu ti je dato da sama odlucujes hoces li ili ne. Draga moja de eliminisi te ne opravdane strahove,de se okreni pozitivnijem razmisljanju,probaj,jer tvoja upornost savladati prepreke ume i to fino i dugorocno,pretvori se u pozitivnog egoistu i imaces vise nego sto ce ti trebati,tako i po pitanju posla isto,uspeces ako hoces i to ti je jasno,pa sto onda ne iskoristiti sanse koje umes prepoznati,jer i inteligentna si dovoljno da mozes dosta toga bez greske da sprovedes u delo. Glavu gore i ne ocajavaj jer nije ti bas sve tako sivo kako si uvrtila u tu svoju tvrdu glavu hehe. Izvinjavam se ostalima ako sam se nalupetao,al ja tako vidim nju,osecam da treba samo malo da lepse kanalise tu neverovatnu energiju koju ima. Eto draha Klementina,bice tebi super,videces tek u biducnosti pa ces se ovom danas slatko nasmejati uz reci da je sve ovako trebalo boti jer nebi postigla taj mir o sklad koji te ocekuju u biducnosti..... a haa u buducnosti. :)

Beba977
23-02-2011, 09:00
Swiss hvala na tumacenju,pa bogami bas si me tacno opisao,tvrdoglava do bola,sve trpam u sebi,samo cekam da explodiram.Ne razmisljam o trecem braku,tacno je ne volim tutora nad glavu,vec sam navikla na svoju nezavisnost.A sto se Engleske tice,to je zavrsena prica,a i bolje je sto sam imala taj instinkt da ne odem tamo jer bi se ugusila u samoci,a uz to dete bi patilo,on je bio protiv,nikako nije mogao da ga prihvati.On je ovan-skorpija jos gore,nego lav..:)Ako me je bas voleo mogao je on da dodje da zivi ovde,zar ne :) Sve sam strahove i pokupila kada sam zivela kod prvog muza isto u stranstvu,treba vremena da iskanalisem tu negativnost,mnogo me podiglo radjanje deteta,to je moja svetla tacka u zivotu,ali kako raste opet mi se javljaju strahovi sada uvezi njegove buducnosti.Znam da ce mi biti super,kod mene nada nikada nije umrla ,hvala bogu...