Smrtonosna i uopste teska oboljenja u natalu [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Smrtonosna i uopste teska oboljenja u natalu

dunja2501
02-10-2010, 18:11
Nisam primetila da je neko konkretno otvorio temu smrtonosnih oboljenja u natalu,kao i drugih teskih bolesti...volela bih da mi neko pojasni koje su to zlocudne planete i kakve aspekte cine iz kojih mozemo da prepoznamo nastanak tih bolesti i u kolikoj meri je moguce izbeci ih ... :confused:

Bosnian GirL
02-10-2010, 18:19
ja imam najgori aspekt koji je moguc u natalu ma90sa i ma90ur pa se bas bojim tih oboljenja..:(

a kako izbjeci? ..

nova
02-10-2010, 19:23
imam i ja ma90ur ....ne znam draga Bosnian girl da li se mogu izbjeci, ali je valjda bolje pitanje, ako se, ne daj boze, dese...kako se sa njima boriti tj. kako ih pobjediti!!!!

NOVICSLAVICA
02-10-2010, 21:25
imam i ja ma90ur ....ne znam draga Bosnian girl da li se mogu izbjeci, ali je valjda bolje pitanje, ako se, ne daj boze, dese...kako se sa njima boriti tj. kako ih pobjediti!!!!

Sta ti je muz po profesiji ??

Mislim da se konjukcija Urana i marsa odnosi na njega .Ukoliko se bavi nekim opasnim zanimanjem [mesar,hirurg, vatrogasac pa i elektricar medicinar ...]
odmah si oslobodjena brige jer se trosi kroz njegov posao.
Promena adrese znaci selidbe nekoliko puta ti negine .Kao i glasnost u kuci verovatno je neko grlat i zestok.
Molim odgovor

nova
02-10-2010, 22:02
Sta ti je muz po profesiji ??

Mislim da se konjukcija Urana i marsa odnosi na njega .Ukoliko se bavi nekim opasnim zanimanjem [mesar,hirurg, vatrogasac pa i elektricar medicinar ...]
odmah si oslobodjena brige jer se trosi kroz njegov posao.
Promena adrese znaci selidbe nekoliko puta ti negine .Kao i glasnost u kuci verovatno je neko grlat i zestok.
Molim odgovor
Nisam udata...daleko sam ja od sticanja tog statusa, nazalost.

Momak koji mi se dopadao je masinski inzenjer, ali on se bavi i berzanskim poslovima i u vezi sa tim poslom, umalo nije bio uvucen u izvjesne spekulacije i prevare! Ne znam da li se ta opasnost odnosi na tu situaciju, a opet...kakva je trenutna situacija, tesko da ce mi i biti muz, pa ne znam koliko se ovo odnosi na njega!

Nisam se selila...ali zivim na relaciji dva grada, a u tom dr. gradu iznajmljujem stan. Glasnost u kuci, hm, pa ne znam...ja sam dosta tiha, pa je meni sve glasno...rekla bih da je sve u granicama normale...mozda je malo mama glasnija dok prica!

dunja2501
03-10-2010, 00:08
ja imam najgori aspekt koji je moguc u natalu ma90sa i ma90ur pa se bas bojim tih oboljenja..:(

a kako izbjeci? ..

a sta konkretno predstavlja taj aspekat? ...koje oboljenje?:confused:

Nale 83
03-10-2010, 01:07
A dje me nadje s ovom temom! :rolleyes:
U VIII vladar i XII i VI polja! SA0*MO0*PL 180* MA pa sad vi meni recite da li su ovo ti aspekti smrtonosnih oboljenja i mogu li se ikako izbeci?
(da napomenem da je simbolika vec jednom u zivotu odradjena kroz bolnicu i operacije)

dunja2501
03-10-2010, 03:49
Ono sto mene konkretno zanima,a ne mogu to da provalim u svom natalu ...zivot mi je bio ugrozen dok sam bila beba ( nekih 5-6 nedelja starosti), imala sam dosta tesku operaciju i bila je dosta komplikovana,tako da se moze reci da sam imala srece i ostala ziva :) ... postavicu svoju natalnu,pa ako je neko zainteresovan neka proceprka malo :)

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2at_01_dunja_ilic_hp.6477.10851.gif&res=63&va=&cid=knpfilevfvlGb-u1285980197

nedda
03-10-2010, 08:55
Karta ti ne radi, Dunja.

Od aspekata oboljenja, kombinacije marsa i urana, i marsa i saturna daju cesto lomljave, padove, prelome, udese (samo ako postoji potvrda u drugim pokazateljima). Narocito se u zenskom horoskopu to obicno ne odnosi na njih.

Predispoziciju za kancer daje mesec u kontaktu sa saturnom, i mesec u konmtaktu sa plutonom.

Ramona
03-10-2010, 09:13
Ja bih teska oboljenja tek na kraju povezala s aspketima. Tu bih prvo krenula od kuca i analize ASC, VI i VIII i jacine planeta koje su u vezi s njima, tj. njihovog dostojanstva i polozaja u natalu (kuce, stepen), pa tek onda dosla do aspekta...

cesarica
03-10-2010, 10:25
Mo0Sa predispozicija za kancer, kao sto je receno, ali i tuberkulozu i druga teska oboljenja, zavisno od znaka. Recimo, Blizanci pojacavaju opasnost od oboljenja pluca i sl. Losi aspekti Mo i Sa, takodje ali i cest su pokazatelj steriliteta u zenskom horoskopu, to se isto tretira kao bolest. Bitno je osvrnuti se i na nervna oboljenja, Mo0Ne cesto predisponiraju tako nesto.

zvjezdica
03-10-2010, 13:48
Generalno se treba gledati cijeli natal, jer neće samo 6 ili 8 ili 12 kuća pokazati neke bolesti...

Kod mene je naprimjer problem astme, kao mala sam se gušila što je moglo dovesti do smrtnosti, a što pokazuje na to:

Uran na vrhu 3 kuće - problemi sa plućima
I vladar 6 je mars u 8 u blizancima(oboljenja pluća), mada je meni taj mars u blizancima donio operaciju ruke i dva ožiljka na njoj te problem sa vidom od malena :(

andjelikadepeures
03-10-2010, 19:06
ovo je karta mog bratanca...
Mo90Pl, Mo90Sa, Mars u Blizancima...
od rodjenja ima problem sa plucima i sl...
a sad kad videh pokazatelje, tek mi se nista ne svidja.
imali smo kancer u familiji, plus sam ja nasledila veci deo familijarnih boleshtina, ali me sada interesuje on.... moze li njemu nako da pogleda, shta mu josh od zdravstvenih opasnosti preti? konstantno je boleshljiv...

http://img189.imageshack.us/img189/9964/natalaz.jpg

alea
03-10-2010, 21:08
Treba malo prelistati Duporovu knjigu, "Astromedicina", on je to jako lepo objasnio, šta, kada i kako...
Genralno, uvek je najvažniji ASC i njegov vladar.:)
I ne treba tripovati bezveze nego razmišljati pozitivno.:)

mandrak-21
03-10-2010, 21:37
ovo je karta mog bratanca...
Mo90Pl, Mo90Sa, Mars u Blizancima...
od rodjenja ima problem sa plucima i sl...
a sad kad videh pokazatelje, tek mi se nista ne svidja.
imali smo kancer u familiji, plus sam ja nasledila veci deo familijarnih boleshtina, ali me sada interesuje on.... moze li njemu nako da pogleda, shta mu josh od zdravstvenih opasnosti preti? konstantno je boleshljiv...

http://img189.imageshack.us/img189/9964/natalaz.jpg

mo 90 pl --separacija
mo 90 sa--nema taj aspekt
ma u blizancima je 90 saturn .. problem sa plucima mozda ima brzi rad pluca mogucnosti upala ali vremenom ce se poboljsati (MA 60 SO daje vitalnost) a i merkur je dobro postavljen dobar
sunce nije ugrozeno a ni mesec posebno osim od pl a pokazatelji cancera su mnogo slozeniji od navedenih .

Treba malo prelistati Duporovu knjigu, "Astromedicina", on je to jako lepo objasnio, šta, kada i kako...
Genralno, uvek je najvažniji ASC i njegov vladar.:)
I ne treba tripovati bezveze nego razmišljati pozitivno.:)

Pametno receno,prvo Dupor pa ostali...pa malo videti i aforizme o tome
1.asc vladar i aspekti ka asc. i ka vladaru asc.
2.sunce i takodje aspekti polozaj
3.mesec..i isto polozaj i aspekti
4. 6 polje vladar i aspekti ka vrhu 6 i njegovom vladaru
5.8 polje vladar aspekti..
6. 12 polje vladar aspekti
7.4 polje vladar aspekti
8.znak device kao i polozaj merkura ...ima jos toga sto se treba gledati (stepeni i stepenske grupe)gde se nalaze vrhovi navedenih polja kao i malefici.
sam znak gde je saturn isto ukazuje na problem dela tela kojim upravlja doticni znak ali i kuca.
nekada ce lose 3 polje ukazati na probleme sa plucima a nekad malefici u blizancima..itd..
da napomenem mesec je kod zena bitniji i kod dece a sunce u muskom chartu.
sa takvim prognozama ne treba istrcavati

NOVICSLAVICA
03-10-2010, 22:20
Mandrak-21 Da li bilo koja planeta ,i bilo koji nacin predikcije [mislim na SOLAR lunar, tranzite, direkcije ] ukoliko napravi odnosno pokaze los odnos sa cvorovima jeste alarmantno da se obrati paznja na zdrastveno stanje ili..???? gresim smatras da nije dovoljan taj jedan pokazatelj.
Molim odgovor.

andjelikadepeures
04-10-2010, 00:27
mo 90 pl --separacija
mo 90 sa--nema taj aspekt
ma u blizancima je 90 saturn .. problem sa plucima mozda ima brzi rad pluca mogucnosti upala ali vremenom ce se poboljsati (MA 60 SO daje vitalnost) a i merkur je dobro postavljen dobar
sunce nije ugrozeno a ni mesec posebno osim od pl a pokazatelji cancera su mnogo slozeniji od navedenih .

mislila sam na kvadrat Marsa i Saturna...
videh te pokazatelje navedene, pa sam se bash upashila... otkinula, iskreno recheno. a valjda i naplashena zbog njegovih gushenja i sll. pa mi bash nije bbilo dobro....
hvala ti, Mandrak, verujem da si u pravu :)

dunja2501
04-10-2010, 01:40
evo mog natala, mislim da sam konacno uspela kako treba da ga postavim :)

http://es.tinypic.com/view.php?pic=2q8zrle&s=7

ochajna domacica
04-10-2010, 03:00
evo ja kad sam imala 4, 5 godina sam imala upalu pluca..imala takodjer bronhitis...svake godine obavezno moram se razboljeti, kisem, kasljem...ix bre pa ko ti nije imao? :p Inace procitala sam da je mandrak napisao u postu gore da So60Ma(koji i ja imam) donosi pobojsanje. Pa eto da se pridruzim grupi koja je imala problem sa disajnim organima, tzv.astmom, alergijskom...od 14god.do nedavno. Vremenom se popravilo, a i ja sam od prvog puta naucila da kontrolisem i da se koncentrisem kako ne bih pogorsala. Uvek sam izbacivala vodu, tj.visak pluvacke dok mi se dogadjao napad(Mo u Sco, verovatno :confused: )

prag
04-10-2010, 17:51
Mo0Sa predispozicija za kancer, kao sto je receno, ali i tuberkulozu i druga teska oboljenja, zavisno od znaka. Recimo, Blizanci pojacavaju opasnost od oboljenja pluca i sl. Losi aspekti Mo i Sa, takodje ali i cest su pokazatelj steriliteta u zenskom horoskopu, to se isto tretira kao bolest. Bitno je osvrnuti se i na nervna oboljenja, Mo0Ne cesto predisponiraju tako nesto.

Ako ce vam pomoci, za tumcenje, ja imam konjukciju saturn-mesec u blizancima, moja moja majka je umrla od raka pluca, na zalost. To mi je ja mislim najgori aspekt u karti. Aspekt je separacioni. Saturn ima sve ostale ok aspekte, a i sunce...

Kartu ne umem da postavim.

Lyra
04-10-2010, 21:51
Uh uh ! Ova tema dušu dala za moju hipohondriju.

@Prag, žao mi je.
Jesi sigurna da je to jedini pokazatelj ?

prag
04-10-2010, 22:06

@Prag, žao mi je.

S obzirom da sam laik, i to kakav u astrologiji (mada ucim, sa foruma,iz dana u dan) ovo mi je bio jedini direktan pokazatelj... ko zna, da umem da postavim kartu, mozda bi neko uspeo da vidi jos neki pokazatelj. Jedino sto vidim su sekstili ili trigoni, sunca, meseca, merkura,saturna..., kao i konjukcije svetala... U istoj kuci, saturn,mesec, venera. Venera na kraju znaka, pa bogu hvala nije i ona u konjukciji sa saturnom. U pitanju je jedanaesta kuca.
Mesec-pluton, nemam nikakav aspekt, mesec-uran, trigon.

A hipohondar, sam takodje:confused: , od trenutka kada sam izgubila majku...

Mislim da ovakva tema nije za nas pocetnike, jer mozemo da se utripujemo, ali eto htedoh da dam kakav takav doprinos... :o

nena peric
04-10-2010, 22:14
Evo ko hoce malo da vezba.

karta moje mame http://img830.imageshack.us/img830/4775/mamanatal.gif

Moja majka ima vise vrsta tezih oboljenja. Sta ukazuje na sva ta oboljenja, prvo: Vladar njenog asc mesec je u 6.kuci u jarcu u opoziciji sa uranom(vladar 8.kuce) u 12.kuci u raku:( Uran u 12.kuci je u opoziciji sa suncem i mesecom u 6.kuci:( Ima tu jos pokazatelja da se radi o bas bolesnoj zeni....

dunja2501
04-10-2010, 22:19
e ljudi koji znak ili kuca ili sta god vec predstavlja oziljke na telu od operacija i operacije u uopste? ...imate u potpisu moju natalnu....dosta ljudi mi je reklo da treba da se pazim struje ( to me bas iznenadilo) i kao necu imati neke zdravstvene probleme u zivotu...a niko nije primetio da sam sa 5-6 nedelja zivota bila zivotno ugrozena i imala bas tesku operaciju...jel moze neko to da provali po mom natalu? ...ja buljim u svoju kartu al bezuspesno...

@ Prag: poslacu ti instrukcije kako da postavis kartu.

Santijen
04-10-2010, 22:39
mars u prvom polju vrlo cesto je pokazatelj operacija..kod tebe konjukcija marsa venere i meseca ukazuje na to..mars je vladar 2 i suvladar 8 a venera vladar 8 ali i trece tj kuce pluca i nesreca, mesec vladar 6 i u kvadratu sa neptunom i uranom vladarem i suvladarem 1 kuce.. sto bi moglo ukazati na smrtnu opasnost..ali jupi i merkur iz 12 kuce tj bolnice daju podrsku ali i saturn kao njihov dispozitor tj vladar kuce bolnice, pa si verovatno prezivela....konjukcija na stepenu vodolije ...usput jupiter je na stepenu koji je analogan blizancima..tj merkuru..

nena peric
04-10-2010, 22:43
e ljudi koji znak ili kuca ili sta god vec predstavlja oziljke na telu od operacija i operacije u uopste? ...imate u potpisu moju natalnu....dosta ljudi mi je reklo da treba da se pazim struje ( to me bas iznenadilo) i kao necu imati neke zdravstvene probleme u zivotu...a niko nije primetio da sam sa 5-6 nedelja zivota bila zivotno ugrozena i imala bas tesku operaciju...jel moze neko to da provali po mom natalu? ...ja buljim u svoju kartu al bezuspesno...

Mars uglavnom predstavlja oziljke,operacije. Tvoj vladar asc -uran je u kvadratu sa vladarom tvoje 6.kuce(bolesti)- mesecom. Takodje je u kvadratu sa marsom i venerom, a sve to u tvojoj prvoj kuci.Verovatno si sklona oziljcima, a za struju su ti rekli verovatno zbog urana(struja) koji je u losim aspektima sa planetama iz prve kuce. A po natalu si sklona i operacijama, ali bez brige- samo neguraj prste u struju:D
Uh zakasnih, Santijen me preduhitrila sa mnogo boljim opisom;)

moja natalna

nedda
04-10-2010, 22:44
Uran je nosilac struje. Verovatno zbog ovog kvadrata sa mesecom.

Oziljci nastaju od marsa (noz) i saturna (trajnost).

Mars u prvoj kuci moze da donese oziljke (i vise njih)

Osma kuca je kuca operacija.

Tvoj vladar osme kuce je u prvoj, u konjukciji sa marsom. I tu je konjukcija i sa mesecom - dusom, pa odatle verovatno zivotna ugrozenost.
Sve u kvadratu sa neptunom - koji uvek mora biti aktuelan kada se radi u opstoj anesteziji nesto.

Da li je operacija bila 23. februara? Tada su mars, venera i mesec pravili egz. trigon sa uranom? Ili 13. marta? tada je sunce bilo na tom stelijumu u prvoj kuci, a mesec0uran na uranu?

Da li te je operisao neki izuzetno iskusan lekar, stariji mozda? Saturn nije bas najbolji u skorpiji, ali pravi trigon na taj steljum...

Santijen
04-10-2010, 22:49
verovatno su ti rekli da se cuvas struje jer je yran pokazatelj struje a u tvom 1 polju koje oznacava nase telo stoji konjukcija kuce smrti i bolesti na stepenu koji je analogan vodoliji tj uranu i pravi kvadrat sa uranom..tj vladarem prve i suvladarem 12 ali ipak taj uran pravi sextil sa ascedentom

dunja2501
04-10-2010, 22:57
Uran je nosilac struje. Verovatno zbog ovog kvadrata sa mesecom....

Neddo svaka cast ! ...operacija je bila posle 5 nedelja,sto bi bilo oko 23 februara,ne znam sad tacno...a lekar je bila jedna starija zena, poznata kao izuzetan lekar.

Mars uglavnom predstavlja oziljke,operacije. Tvoj vladar asc -uran je u kvadratu sa vladarom tvoje 6.kuce(bolesti)- mesecom....

Sklona sam inace oziljcima,jer taj od operacije nije jedini:( ... inace sto se tice struje,jos uvek nisam imala problema sa tim,a nadam se da i necu...tako da drzim se izreke,dont touch prekidac heheheh.... ono sto mi je isto bilo zanimljivo sto su mi rekli da ne jedem hranu iz mikrotalasne :) :) ..

NOVICSLAVICA
04-10-2010, 23:03

@Prag, žao mi je.

Saosecam sa Prag a mozes misliti meni i Jupiter i Sunce u devici koja je to uvecana hipohondrija .Citam a sve sa strahom da slucajno ne nabasam na nesto prepoznatljivo.

nedda
04-10-2010, 23:16
Pukosavam, Dunja, da dodjem do toga na kom delu tela je bila operacija.
Imam dve hipoteze, pa ako nije problem, mozes li da mi odgovoris?

Prva varijnat bi bila vezana za donje ekstremitete, bedra, prepone...tu mi na pametpada kila ili tako nesto, ali ne znam koliko je to zivotno ugrozavajuce?

Druga varijanta mi pade na pamet zbog marsa u padu - a on vlada 2. i 9. kucom koje su vezane za mozdane hemisfere, glavu.

Prilicno sam sigurna da je problem genetski, posto je mesec vladar seste kuce - genetskih smetnji.

Molim te, ispravi me ako gresim.

dunja2501
04-10-2010, 23:22
Pukosavam, Dunja, da dodjem do toga na kom delu tela je bila operacija.
Imam dve hipoteze, pa ako nije problem, mozes li da mi odgovoris?

Prva varijnat bi bila vezana za donje ekstremitete, bedra, prepone...tu mi na pametpada kila ili tako nesto, ali ne znam koliko je to zivotno ugrozavajuce?

Druga varijanta mi pade na pamet zbog marsa u padu - a on vlada 2. i 9. kucom koje su vezane za mozdane hemisfere, glavu.

Prilicno sam sigurna da je problem genetski, posto je mesec vladar seste kuce - genetskih smetnji.

Molim te, ispravi me ako gresim.
Bila je u pitanju operacija na stomaku,tacnije zamrsaj creva...sto se tice onog drugog oziljka sto sam spomenula,tada je bio problem sa kilom....ali obe stvari su bile u kratkom vremenskom razmaku...

nedda
04-10-2010, 23:34
Crevima vlada sesta kuca i devica....
Moze da bude mesec, kao vladar seste kuce, verovatno.

Hvala Dunja!

cesarica
08-10-2010, 10:00
Meni vladari seste (Ve), osme (Mo) i dvanaeste (Ma) cine famozni T-kvadrat a , opet, nisam imala operacije i bilo kakve jace zdravstvene probleme, hvala Bogu. Kad pogledam dispozitore, sem Marsa koji je u sedistu, Ve i Mo dispozijom iz opozicije idu u kvadrat So90Ur ali kako je taj kvadrat prevelikog orbisa, mozda i ne deluje??

miss
08-10-2010, 23:56
osim što je tranzitni saturn sjedio na natalnom ne vidim nikakav drugi negativan aspekt koji bi mogao pridonjeti da zaradim baš gadnu opekotinu tog dana
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=ph1filexUp2UD-u1238357331&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=24&mth=gw&sday=26&smon=12&syr=2008&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

inače sam čitav život zdrava zdravcata pa mislim da će mi smrt biti nagla zbog urana u 8. i mars kao vladar ascedenta pravi kvadrat s njim.
šta osim struje još simbolizira uran tj. od čega se najviše trebam paziti?
hvala
bit će mi drago da sam u krivu i da me ispravite, ovo sam nalupetela onako na prvu

swiss
09-10-2010, 00:32
Nek se neko usudi,neko dobre volje mi pogleda cega bi ja trebao se cuvati,jer vec jedan zdrastveni problem imam sa Jetrom odavno vec,al opet neobaziruci se na to (moja pozitivnost) lepo je znati postoji li nesto upozoravajuce u mom natalnom nasta bih trebao paznju obratiti! Hvala unapred svima koji napisu makar sta,jer tako cu sam povezati i nastaviti dalje... :)

Bosnian GirL
06-01-2011, 08:27
meni otkad je pocela prva operacija sve je gore i gore...kasnije sam imala jos dvije....moze neko pogledat..ako je najvazniji asc onda je to u mene mjesec op.pluton :(

mirab
07-01-2011, 00:57
swiss, kod tebe se bas vidi sklonost oboljenju jetre; Ribe na vrhu 6 kuce (zdravlje) a vladari Neptun i Jupiter u Strelcu(jetra) a sve u opaziciji sa Saturnom iz 9 kuce( prirodna kuca Strelca i Jupitera- koji simbolisu jetru kroz astromedicinu).Da li si zbog toga bila u bolnici?

nedda
07-01-2011, 01:14
meni otkad je pocela prva operacija sve je gore i gore...kasnije sam imala jos dvije....moze neko pogledat..ako je najvazniji asc onda je to u mene mjesec op.pluton :(

Jeste, na prvom mestu vladar Asc-a, njegov dispozitor, vladar 6. kuće, za opercije i 8. kuća. Obavezno i sunce kao izvor života.
I planete, odnosno kuće - u zavisnosti od organa/dela tela koje je u pitanju.

Ne sećam se da smo ranije pričali o tome da si imala neke zdravstvene probleme...Ili nisam dobro videla? :o

Bosnian GirL
07-01-2011, 13:30
Jeste, na prvom mestu vladar Asc-a, njegov dispozitor, vladar 6. kuće, za opercije i 8. kuća. Obavezno i sunce kao izvor života.
I planete, odnosno kuće - u zavisnosti od organa/dela tela koje je u pitanju.

Ne sećam se da smo ranije pričali o tome da si imala neke zdravstvene probleme...Ili nisam dobro videla? :o

pa nisam ranije imala zdravstvene al od jula 2010 godine je sve pocelo :( prije sam imala koju prehladu, alergiju to je sve...a sad..kad ce zavrsiti??? :(

supernova
07-01-2011, 20:36
Nek se neko usudi,neko dobre volje mi pogleda cega bi ja trebao se cuvati,jer vec jedan zdrastveni problem imam sa Jetrom odavno vec,al opet neobaziruci se na to (moja pozitivnost) lepo je znati postoji li nesto upozoravajuce u mom natalnom nasta bih trebao paznju obratiti! Hvala unapred svima koji napisu makar sta,jer tako cu sam povezati i nastaviti dalje... :)

Zbog naglašene konstelacije djevice, te sunca i vladara asc u djevici, prvo i osnovno što moze kanalisati put bilo kakvom oboljenju jeste sklonost ka melanholiji, depresiji i hipohondriji, posebno jer je naglašen kvadrat saturna prema merkuru kao prenosniku informacije i vladaru psiho-motornih funkcija, te njihovo opstruiranje od strane saturna stvara energetske blokade, a saturn je i najblizi MC-u, pa se i njegovi aspekti najjace osjete, tako da je sve na neki nacin uslovljeno saturnom, koji vlada kucom genetike i genetskog naslijedja.

Kako je naglasen znak djevice, samim tim teziste je na organima smjestenim u predjelu abdomena, sa akcentom na jetru i probavne organe, asimilaciju hranjivih tvari...S obzirom da saturn pravi opoziciju prema JU/NE vladarima 6. kuće (orbis 6° - zdravlje), gdje JU predstavlja jetru a NE daje haos i ometanje u pogledu pravilne razmjene tvari i metabolizma, kao i neutraliziranja stetnih tvari, one se pod uticajem saturna skupljaju i gomilaju, dok ME na vrhu ovog t-kvadrata trpi najveći pritisak pa se sve odvija kroz uhodani sistem - potiskivanje depresije, bijesa i ljutnje, posebno necega sto nastaje u ranom periodu zivota, zadrzavanje istog unutar sebe sto svoju manifestaciju u materijalnom obliku dobiva kroz talozenje otrova i stetnih materija koje ne mogu da se odstrane i neutralisu.

Asc u vagi tezi ka stvaranju harmonicnih odnosa, dok mjesec u lavu daje dramaticne emocije, pa sve to na neki nacin utice na zdravstvene tokove ukoliko se osoba ne realizuje na tom polju, gura i potiskuje u izolaciju i osamu...

Ovdje najveću paznju treba posvetiti pravilnoj ishrani i pravilnoj komunikaciji i odnosu prema drugima, djevici najviše odgovara boravak u prirodi i sto prirodniji vid ishrane.

nedda
07-01-2011, 20:57
pa nisam ranije imala zdravstvene al od jula 2010 godine je sve pocelo :( prije sam imala koju prehladu, alergiju to je sve...a sad..kad ce zavrsiti??? :(

Tebe su tada bas dokacili teski tranziti na osi IC-MC.
Ali oni ce uskoro da prodju. Ne verujem da je samo do toga. Jesi li pokusala malo sama da izanaliziras?

virgo84
07-01-2011, 21:30
Karta ti ne radi, Dunja.

Od aspekata oboljenja, kombinacije marsa i urana, i marsa i saturna daju cesto lomljave, padove, prelome, udese (samo ako postoji potvrda u drugim pokazateljima). Narocito se u zenskom horoskopu to obicno ne odnosi na njih.

Predispoziciju za kancer daje mesec u kontaktu sa saturnom, i mesec u konmtaktu sa plutonom.

neddo, jesi sigurna za ovo kontakt mjeseca i plutona? jer sa majkine strane, postoji ta bolest, prvo mi je tetka(njena rodjena sestra) bolovala od toga, evo vec 13 god se bori sa tim, ima rak dojke, operacije, cak je morala i da je skine i evo se opet javlja,a majka mi je ginekoloski morala sve da cisti jer je imala miome, a i ciste u grudima( ja se izvinjavam, al moram ove izraze da koristim) a njiova majka je od toga umrla...a to jeste nasledno..a ja to imam u 4 kuci, koja i govori o nasledju( majka i ta tetka su mi vage, a 4 mi je kuca u znaku vage), konjukcija mjeseca i plutona( pluton na pocetku skorpije) orb od 8 step...e blago meni:(
ps. mjesec mi je vladar asc, a dispozitor mu je ta venera vladar 4 kuce, koja ia samo lose aspekte..tako da sigurno i mene to ceka..

nedda
07-01-2011, 21:36
Prema pravilu, dve planete koje se nalaze u razlicitim znacima ne mogu biti u konjukciji, ma koliko je orbis mali.
Prema tome, ni tvoja konjukcija meseca i plutona nije prava, ni neptuna i jupitera u 6. kuci.
Takodje, ako ti je to sve smesteno u 4. kuci, moze upravo i ukazivati na tvoje poreklo sa zenske strane (4. kuca-majka).

Tako da to nije aspekt koji se mora 100% ostvariti.

Ali, posto ti je ipak mesec vladar Asc-a i govori i o tvom fizickom telu, a jupiter i neptun u sestoj kuci mogu da daju da ne uocis neki zdravstveni problem dok ne postane veliki (neptun - ne vidis ga, jupiter - dok ne poraste)...ja bih ti svakako savetovala redovne kontrole.

virgo84
07-01-2011, 21:46
Ali, posto ti je ipak mesec vladar Asc-a i govori i o tvom fizickom telu, a jupiter i neptun u sestoj kuci mogu da daju da ne uocis neki zdravstveni problem dok ne postane veliki (neptun - ne vidis ga, jupiter - dok ne poraste)...ja bih ti svakako savetovala redovne kontrole.[/QUOTE]

hvala, neddo..eto ja nisam bas puno vodila racuna o zdravlju, dok se ovo nije izdesavalo, pocela sam da idem na kontrole..mada su meni ukazali na problem sa venama...ja to povezujem sa jupiterom na vrhu 6, a kako je tu vladar u jarcu, koji ima kvadrat od venere(venera u devici- prirodni valdar 6 kuce) pa to mozda ima veze i sa problemima i sa varenjem i crijevima, kao i nervoza, al eto hvala ti na ovom tumacenju

Bosnian GirL
07-01-2011, 22:22
Tebe su tada bas dokacili teski tranziti na osi IC-MC.
Ali oni ce uskoro da prodju. Ne verujem da je samo do toga. Jesi li pokusala malo sama da izanaliziras?

pa tranzitni mars mi je sad u sestoj kuci, ne znam..:( vise mislim da je to zbog sa i ur u sestoj a mozda i neptun tu nesto radi. Najednom se to desilo..sve je bilo u redu a sad katastrofa nalazi pa jos cekam neke :(

swiss
07-01-2011, 23:37
Zbog naglašene konstelacije djevice, te sunca i vladara asc u djevici, prvo i osnovno što moze kanalisati put bilo kakvom oboljenju jeste sklonost ka melanholiji, depresiji i hipohondriji, posebno jer je naglašen kvadrat saturna prema merkuru kao prenosniku informacije i vladaru psiho-motornih funkcija, te njihovo opstruiranje od strane saturna stvara energetske blokade, a saturn je i najblizi MC-u, pa se i njegovi aspekti najjace osjete, tako da je sve na neki nacin uslovljeno saturnom, koji vlada kucom genetike i genetskog naslijedja.

Kako je naglasen znak djevice, samim tim teziste je na organima smjestenim u predjelu abdomena, sa akcentom na jetru i probavne organe, asimilaciju hranjivih tvari...S obzirom da saturn pravi opoziciju prema JU/NE vladarima 6. kuće (orbis 6° - zdravlje), gdje JU predstavlja jetru a NE daje haos i ometanje u pogledu pravilne razmjene tvari i metabolizma, kao i neutraliziranja stetnih tvari, one se pod uticajem saturna skupljaju i gomilaju, dok ME na vrhu ovog t-kvadrata trpi najveći pritisak pa se sve odvija kroz uhodani sistem - potiskivanje depresije, bijesa i ljutnje, posebno necega sto nastaje u ranom periodu zivota, zadrzavanje istog unutar sebe sto svoju manifestaciju u materijalnom obliku dobiva kroz talozenje otrova i stetnih materija koje ne mogu da se odstrane i neutralisu.

Asc u vagi tezi ka stvaranju harmonicnih odnosa, dok mjesec u lavu daje dramaticne emocije, pa sve to na neki nacin utice na zdravstvene tokove ukoliko se osoba ne realizuje na tom polju, gura i potiskuje u izolaciju i osamu...

Ovdje najveću paznju treba posvetiti pravilnoj ishrani i pravilnoj komunikaciji i odnosu prema drugima, djevici najviše odgovara boravak u prirodi i sto prirodniji vid ishrane.

Whoow,bas si lepo opisala stanje kod mene :D Jeste,hronicna bolest Jetre je u pitanju,tacnije HBV nazalost,i to bas kad mi je Jupiter tranzitirao Devicom (12 polje)! Al mislim da ta gomila planeta u Devici,u stvari,moj podznak odrzava stanje pozitivnim koliko toliko jos,mad gledano sta si napisala sad nisam sklon bas tolikoj melanholiji,depresiji i tim nekim negatovnim fazama vise,mada je toga bilo u mladosti do mile volje,mislim,kao dete sam preziveo frustracije,emotivne stresove itd i to sve od strane oca mog nazalost(vidi se u natalu vec),sto mi dodje na kraju da je negde ta nagomilana negativna energija morala da izadje na videlo,a izasla je kad sam doziveo ljubavni slom pre 6 godina od prilike (saturnov povratak),pa je to preko Jetre se iskazalo u obliku izreke DZIGERICU MI POJEDOSTE hehehehe,prepostavljam da ce mi i Bubrezi biti ugrozeni putem bolesti aktuelne,jer koristim jedan jaci lek koji se putem bubrega izlucuje,a to znaci,svremenom ce da oslabe,a mozd ai ence ako Bog da,a i kombinacija Sa-Mo mi se ne dodpada,al ajd,imam vazdusni za podznak,a to puno znaci kako negde procitah kad je Astromedicina u pitanju. Vidim,pises o pravilnoj ishrani,uravnotezenom nacinu razmisljanja,uzimanje iz okoline i davanje itd,cu ti iskreno napisati da sam u TOJ FAZI JOS UVEK kad sam JA u pitanju i to sto me odrzava u zivotu!!! Uspeo sam da izbalansiram sebe uz zahvalnost Bogu milom i intuiciji svojoj,signalima koje mi je telo slalo a salje ih jos,odrzavam sebe u izolaciji od svega sto pre nije bio slucaj.....al duga je to prica za sad :) Sve u svemu,zahvaljujem ti se sto od :heart: :D

virgo84
07-01-2011, 23:38
ja bih ovdje stavila jedan link, al ukoliko smatrate da nije za ovu temi, javite da brisemo
http://www.astrolook.com/magazin/doc/113.shtml

swiss
07-01-2011, 23:45
swiss, kod tebe se bas vidi sklonost oboljenju jetre; Ribe na vrhu 6 kuce (zdravlje) a vladari Neptun i Jupiter u Strelcu(jetra) a sve u opaziciji sa Saturnom iz 9 kuce( prirodna kuca Strelca i Jupitera- koji simbolisu jetru kroz astromedicinu).Da li si zbog toga bila u bolnici?

Da,bio sam u Bolnici,u stvari,nisam bio zbog naglih intervencija,al zbog redovnih analiza i pretraga sam duzan svakig pola godine ici,mada odlazim i pre toga njima u posetu,jer tako mi je obelezeno kroz natal koliko vidim,BOLNICA itd :) Vidim Ribe pominjes,a mislim da cu i sa Bubrezima imati kasnije problema,pa se trudim da tecnosti unosim dovoljno u organizam kako bi Bubrege odrzao u ok kondiciji,jer lek koji pijm se kroz Bubrege izlucuje a to kasnije moze da ostavi posledice u obliku slabije funkcije,kojoj se ne nadam ako Bog da! Hvala ti na odgovoru,pa ako vidis jos nesto sto nema veze sa ovim stanjem,na pisi,mada ovaj Saturn-Mesec kombinacija mi se ne svidja bas,jer lako moze da dodje do Raka Jetre na kraju ako se ne varam. Sta mislis ti? Hvala :)

nedda
07-01-2011, 23:47
ja bih ovdje stavila jedan link, al ukoliko smatrate da nije za ovu temi, javite da brisemo

Zanimljivi tekstovi, narocito ovi vezani za eklipse na kraju.
Hvala :)

pa tranzitni mars mi je sad u sestoj kuci, ne znam..:( vise mislim da je to zbog sa i ur u sestoj a mozda i neptun tu nesto radi. Najednom se to desilo..sve je bilo u redu a sad katastrofa nalazi pa jos cekam neke :(

Dobro, ali mars je trenutno egzaltiran, i jak. To nije bas mars koji lako pravi greske. Jesi li primetila jos nesto od aspekata sto bi moglo biti u vezi sa tvojim nalazima?

swiss
07-01-2011, 23:54

VIRGO,jako poucno,super stvar:) Postavi ga,pa sta bude neka bude ,u stavri,OSTAVI GA :),ili,prepisi ga pa da citaju svi!

ochajna domacica
08-01-2011, 00:03

a kako izbjeci? ..

a sta konkretno predstavlja taj aspekat? ...koje oboljenje?:confused:

Karta ti ne radi, Dunja.

mozdani udar! zasto se ne bi odnosio na vlasnika natala? Ako mu je to jedan od vladara horoskopa? :rolleyes:
Inace, u porodici umro je ujak: sestrin natal Mars u 12-oj u Vagi 90 Neptun, vladar ocevog 8-mog u 6-oj. Umro je u bolnici, nakon operacije.
Mesec je vladar 10-og ima sekstil i sa Sa i sa Ur..dispozicijom ode mesec u Strelca i znas kako ona je postala mnogo srecnija nakon te smrti, tako izgleda.
Ujak njen, kako je taj isti Ma vladar 7-mog, dakle ujak isto je umro rak..isto u bolnici. isto je za njenog partnera, ili to ili zatvor, posto se bas voli druziti sa 'dobrim" momcima, da radi sa njima, pa onda nije ni cudo sto su je ostavili golu u sumi..neki od onih koje je volela..
..pa onda najeb...svako ko s njom dodje u kontakt, neminovno..mislim nekom dodje glave.. :rolleyes: nadam se niko koga poznajem ili ko je nevin.
Tako da..sve se vrti u krug!
mama joj je, tj.ujna Saturn..ona se odlicno fura...:rolleyes:

Imam i ja ma90Ur(mars Devica 3`48`` Uran 28`Skorpije): nana mi je imala 2 ili 3 udesa..sipku u nozi i ruci. Super zena.. superman..a umrla je u starosti iznenada kada je videla da nema ujaka par dana a kucka od ujen nije joj govirla gde, pala je u postelju i za sva dana skoncala svoj zivot. iako je to bila 86god., nije bila bolesna. ovo zato sto je nana kod mene vezana za mars..
ja obozavam motore..i ne bojim se da vozim, pa tako ono negde gde pise da smo kukavice ili ne rizikujemo, pre bih rekla da rizkujem sedeci pred net-om..da mi se zgrce misici..a to je onda odlicna podloga i za sve ostale nesrece i bolesti i tako dallje. Sve u svemu, kako Bosnian da izbegnes..pa izaberi trosenje energije na nesto sto ti je zdravo i sto ce te jacati..a ne izjedati..ali kada si sa So u Sko..treba vremena da se naucis da ne pridajes znacaju sve sto ti napravi haos od sistema. Sve najbolje!

Bosnian GirL
08-01-2011, 10:40
evo konkretno meni moze slijediti jedna opaka bolest ako nalazi budu losi :( dali vidite to u mom natalu? neke veoma opasne bolesti ?

Shmishonja
08-01-2011, 10:58
Kada je reč o ovakvoj temi, tj. analiziranju natala vezano za "teške i smrtonosne bolesti" treba imati na umu i činjenicu da li natus ima u svojoj porodici genetski "predodredjen" teži zdravstveni problem...

Ako ima, onda treba "brinutI" u suprotnom, ne treba brzati i donositi prevremene zaključke...

Bosnian GirL
08-01-2011, 13:03
meni drage osobe na ovom forumu me opozoravaju da nalaze odnosno preglede vise puta provjerim jer su moguci radi neptuna lazni rezultati...da ne vjerujem odmah nego provjerim. I meni je cudno da u takom kratkom vremenu dodje do tako groznog rezultata.

virgo84
08-01-2011, 13:38
VIRGO,jako poucno,super stvar:) Postavi ga,pa sta bude neka bude ,u stavri,OSTAVI GA :),ili,prepisi ga pa da citaju svi!

e pa super, da vam odg, i meni se cini interesantan:)

ochajna domacica
08-01-2011, 16:36
meni drage osobe na ovom forumu me opozoravaju da nalaze odnosno preglede vise puta provjerim jer su moguci radi neptuna lazni rezultati...da ne vjerujem odmah nego provjerim. I meni je cudno da u takom kratkom vremenu dodje do tako groznog rezultata.

evo konkretno meni moze slijediti jedna opaka bolest ako nalazi budu losi :( dali vidite to u mom natalu? neke veoma opasne bolesti ?A jesi li ti bolesna uopste? Ja mislim da Neptun radi malo vise s tvojim zivcima, dok si u iscekivanju?
Nije cudno da se ispolje rezultati neki ako si bolovala od malena..ovako ne "vidim" o cemu pricas!!!:rolleyes:

Bosnian GirL
08-01-2011, 16:59
A jesi li ti bolesna uopste? Ja mislim da Neptun radi malo vise s tvojim zivcima, dok si u iscekivanju?
Nije cudno da se ispolje rezultati neki ako si bolovala od malena..ovako ne "vidim" o cemu pricas!!!:rolleyes:

kao prvo zar bi izmisljala nesto pogotovo ako je u vezi sa mojim zdravljem, nebi me zanimalo uopce i nebi postavljala pitanja a drugo nebi iznosila javno koji je problem!!!

pozzzzzzz

ochajna domacica
08-01-2011, 18:32
kao prvo zar bi izmisljala nesto pogotovo ako je u vezi sa mojim zdravljem, nebi me zanimalo uopce i nebi postavljala pitanja a drugo nebi iznosila javno koji je problem!!!

pozzzzzzz
Da, ali ti si vec ucinila ono sto je trebalo! Otisla kod lekara! Astrologija neka ti pomogne u psihloskom smislu, ali vidim da kod tebe radi kontra..a i da ne kapiras sta sam rekla. A nisam ni pitala da iznosis o cemu se radi. :rolleyes:

Bosnian GirL
08-01-2011, 18:54
nisi rekla da iznosim nego si pitala dali sam uopste bolestna da nisam nebi postavljala pitanja i sta ja znam, toliko o razumjevanju...dal ja kapiram ili ne, to ti ne mozes znat, mnogi pitaju svakakva pitanja od djece do zenidbe pa ne vidim zasto nebi i ja o ovome pitala.

moze neka bolest doci iznenada i ispoljiti se a ne samo one bolesti od koje sam bolovala od malena...ako ne vidis ti o cemu pricam mozda ima neko drugi tko vidi!