...Smrt u natalu... [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : ...Smrt u natalu...

Strane : [1] 2

zvjezdica
29-09-2010, 20:59
Ovako, za one kojima je tema morbidna, neka je ni ne otvaraju.
Za one koji žele diskutirati i proučiti, postaviti natale umrlih osoba i dopustiti da pronađemo uzroke i predispozicije za takvo nešto, neka slobodno pišu.

Meni smrt nije niti morbidna niti tabu tema, pokušavam ju razumjeti i vidjeti što je u nečijem natalu dovelo do nje.

Slučajno sam danas listala natale, i otvorila kartu mog pokojnog oca. Ne znam da li je stvar ne objektivnosti, ali svaku stavku njegova natala mogu objasniti, smrt ne mogu. Gledam 8 polje gdje je r jupiter, trebalo bi dati zaštitu, gledam vladara 8 koji je na asc - merkur u škorpiji, ali nema extra teške aspekte. Gledam vladare asc - Pluton u konjukciji sa uranom mi djeluje kao težak aspekt ali može značiti toliko toga, da mi nekako ne pada na pamet potencijalna smrt. Mars konjukcija venera, kvadrirad sa PL i uranom nije najbolje za vidjet, ali opet, zar je to indikacija tako rane smrti - 43g?

Nije imao lak život, bio je dosta izmučen, i znam da bi stvari bile drugačije da je otišao u inozemstvo kad je imao priliku (MO na regulusu, vladar 9)
I ovo SO u 12, na posljednjim stepenima u padu vezujem za njegovog oca kojeg nikad nije upozno.

Neznam, voljela bi čuti tuđe mišljenje i svačija pomoć je dobrodošla. meni bi bilo lakše da shvatim tj. da mi netko ukaže zbog čega bi natal mogao pokazivati na uranjenu smrt. Ako netko ima druge karte, a želi ih postaviti slobodno, može biti i od poznatih ljudi.

Oni koji ne shvaćaju bit teme, molila bi da niti ne počinju rasprave o tome je li etično ili nije. Hvala :)

Čart:
http://i53.tinypic.com/2hn6mhz.gif

egerija
29-09-2010, 21:17
Po meni tema nije morbidna, to nas sve ceka, ne znam zasto bi se neko plasio toga, a ko se plasi ne bi trebalo da ulazi na ovakve teme i kraj. Licno sam dosta trazila pokazatelje nasilne smrti u natalnoj, jer mislim da ih u mojoj karti ima dosta, i to smrt od strane ljubavnika, i sl. :D, ali to me ne opterecuje, samo nemoj da bude uskoro i ja zadovoljna ;)
Inace, Zvezdice, ja nisam u toku kako je umro tvoj tata, bolest ili nesto drugo jer 43 godine i jeste rano. Polozaj Sunca u 12. kuci nije povoljan, narocito ovako na kraju znaka Vage, Jupiter mu je vladar druge pa bi tu bila ta zastita. Vladar AC mu je u konjukciji sa vladarem 12. polja sto ukazuje na ranu smrt (jedan pokazatelj, i ja ga imam, ali nije dovoljno za bilo kakav zakljucak) Saturn i Pluton su mu u opoziciju, jos jedan los aspekt, a ako se ne varam smrt je nastupila pre god. dana bas kada je ovo aktivirano, zar ne?

NOVICSLAVICA
29-09-2010, 21:23
Zvjezdice-To je tesko spoznati i profesionalnim astrolozima. Jer se smrt manifestuje na razlicite nacine .Jako buni tumaca jer najcesce budu sekstili i trigoni umesan Jupiter ,Merkur Saturn Mars Pluton Uran.
Nije po nekom sablonu .
Direkcije pokazuju predstojeci los period [los, a ne smrt] a tranziti aktiviraju .
Imam nazalost dosta primera meni dragih osoba koje nisu vise sa nama ,ali ne bih se usudila da komentarisem .

ivanapetr
29-09-2010, 21:26
Zvjezdice-To je tesko spoznati i profesionalnim astrolozima. Jer se smrt manifestuje na razlicite nacine .Jako buni tumaca jer najcesce budu sekstili i trigoni umesan Jupiter ,Merkur Saturn Mars Pluton Uran.
Nije po nekom sablonu .
Direkcije pokazuju predstojeci los period [los, a ne smrt] a tranziti aktiviraju .
Imam nazalost dosta primera meni dragih osoba koje nisu vise sa nama ,ali ne bih se usudila da komentarisem .

Da li mislite da astrolog sme da govori sa koliko ce godina neko umreti???Da li je to ipak rizicno..Sta mislite o tome.Koliko se njih usudjuje da to kaze

zvjezdica
29-09-2010, 21:29
Da, prije godinu dana. Bio je on dosta bolestan, 4 godine ratišta, godinu prije nego je umro je imao moždani, ali ga je dočekao na nogama...bio je šećeraš na inzulinu, jako visok šećer bi imao..Otkazivali su mu bubrezi, ali to se normaliziralo sa godinama, ostao mu je bubrežni kamenac i jake glavobolje, u ratu mu je stradala noga i bubnjić.

Meni je jasno da je to sve prouzročilo smrt, i dodatni stresovi, ali opet, gledam natal i ne mogu baš naći nešto toliko gadno jer sam subjektivna.

vladar 6 mu je mars u konjukciji sa venerom - bubrezi, kvadriran od PL i urana -živci...stradanja u ratu...

Neznam simboliku za šećernu bolest i bubnjić.

Mars je inače i glava zar ne u konjukciji sa venerom vladarom 12 - traume.
A na asc ima Merkura i neptuna. NE - glavobolje, bio je jedno vrijeme na tabelatama nakon rata i skoro postao ovisan. A Me bi trebalo biti ruke, s njima nije imao problema.

I hvala ti na zanimanju za temu, mnogo mi to znači :)

egerija
29-09-2010, 21:30
Da li mislite da astrolog sme da govori sa koliko ce godina neko umreti???Da li je to ipak rizicno..Sta mislite o tome.Koliko se njih usudjuje da to kaze
Naravno, to je strasno delikatno pitanje i niko ne bi smeo niti trebao da se usudi tako nesto kaze, cak mislim da nijedan astrolog ne moze sa sigurnoscu da kaze kada ce neko umreti, ali moze da upozori na potencijalni los period i na sta klijent treba da obrati paznju, ipak se neke stvari mogu izbeci, u nekim slucajevima i smrt svakako.

ivanapetr
29-09-2010, 21:37
Naravno, to je strasno delikatno pitanje i niko ne bi smeo niti trebao da se usudi tako nesto kaze, cak mislim da nijedan astrolog ne moze sa sigurnoscu da kaze kada ce neko umreti, ali moze da upozori na potencijalni los period i na sta klijent treba da obrati paznju, ipak se neke stvari mogu izbeci, u nekim slucajevima i smrt svakako.
Slazem se, moze se izbeci mnogo toga,ali nekada je karta tako specificna i ekstremna, da covek tesko manipulise svojim zvezdama, i koristi njihove polozaje na pravi nacin...

mandrak-21
29-09-2010, 22:10
Mislim da se svi ovde slazu da astrolog ne treba nikome reci kad ce umreti,to i nije tema koju je zvjezdica postavila nego razlog smrti i astroloski pokazatelji ljudi koji su vec umrli.
Usput sama ta konjukcija ur 0 pl jeste generacijski aspekt ali pokazuje probleme masovnih stradanja kao sto su i ratovi.
sam vladar asc jeste mars koji je u t kvadratu od cak 3 malefika,posto je ujedno i vladar asc i 6 ipak ukazuje na bolesti.period najvecih problema je period marsa.Opasna je bila direkcija pl/ur 0 so u njegovih 38/39 godina kada mu je u principu i najvise naruseno zdravlje
sto se nogu tice mars u strelcu (misici i butine) 90 saturn(kosti ikolena) u ribama(stopala) prakticno cela noga je bila ugrozena ..........

nena peric
29-09-2010, 22:16
Secerna bolest ili dijabetes se vidi u karti tako sto je sigurno ugrozena venera. Negde sam procitala da venera u teskom aspektu sa uranom ili u konjukciji mogu dati secernu bolest. U "Knjiga vladarstva u astrologiji" - secerna bolest je opisana simbolikom : venere, jupitera,vage i device.
Upala bubrega :vaga i mars.
U karti tvoga oca se onda to i vidi: venera (vladar 12) i mars (vladar 6) u konjukciji u prvoj kuci. Venera pravi kvadrat sa uranom - dijabetes. Venera i mars mu inace pravi kvadrat sa svim teskim planetama (saturn,uran,pluton). Vladar 12.kuce i 6.kuce u konjukciji u prvoj kuci i u teskim aspektima sa drugim planetama.
Evo jednog teksta od Imsiragica:
"Uvek u jednoj karti posmatramo ono što je najmarkantnije i zaključujemo odakle dolaze opasnosti. Ukoliko se radi o smrtonosnoj bolesti, uvek će biti uključena 8, 12. i 4. kuća, naročito ako njihovi vladari ugrožavaju vladara ascendenta ili vladara Sunčevog znaka."
Ako gledamo po ovom tekstu kartu tvog oca,stvarno su ukljucene sve te kuce.

Mislim da ni jedan astrolog ne moze tacno utvrditi kada ce kod nekog nastupiti smrt, ali moze predvideti smrtnu opasnost i mislim da je duznost astrologa da upozori klijenta da mu npr. preti opasnost od saobracajne nezgode u tom i tom periodu i da se osoba cuva u saobracaju....

moja natalna http://img210.imageshack.us/img210/3198/mojanatalna.gif

zvjezdica
29-09-2010, 22:35
Mislim da se svi ovde slazu da astrolog ne treba nikome reci kad ce umreti,to i nije tema koju je zvjezdica postavila nego razlog smrti i astroloski pokazatelji ljudi koji su vec umrli.
Usput sama ta konjukcija ur 0 pl jeste generacijski aspekt ali pokazuje probleme masovnih stradanja kao sto su i ratovi.
sam vladar asc jeste mars koji je u t kvadratu od cak 3 malefika,posto je ujedno i vladar asc i 6 ipak ukazuje na bolesti.period najvecih problema je period marsa.Opasna je bila direkcija pl/ur 0 so u njegovih 38/39 godina kada mu je u principu i najvise naruseno zdravlje
sto se nogu tice mars u strelcu (misici i butine) 90 saturn(kosti ikolena) u ribama(stopala) prakticno cela noga je bila ugrozena ..........

Hvala Mandrak, točno je cijela noga je bila ugrožena, a najviše taj dio ispod koljena. u 38/39 godini mu je otkriven šećer tj. dijagnosticiran iako je on dosta ranije imao problema sa time. I tad je krenuo sa tabelatama, nakon toga nekih godinu dana, su ga stavili na inzulin. I stvarno se pridržavo svega :(

Secerna bolest ili dijabetes se vidi u karti tako sto je sigurno ugrozena venera. Negde sam procitala da venera u teskom aspektu sa uranom ili u konjukciji mogu dati secernu bolest. U "Knjiga vladarstva u astrologiji" - secerna bolest je opisana simbolikom : venere, jupitera,vage i device.
Upala bubrega :vaga i mars.
U karti tvoga oca se onda to i vidi: venera (vladar 12) i mars (vladar 6) u konjukciji u prvoj kuci. Venera pravi kvadrat sa uranom - dijabetes. Venera i mars mu inace pravi kvadrat sa svim teskim planetama (saturn,uran,pluton). Vladar 12.kuce i 6.kuce u konjukciji u prvoj kuci i u teskim aspektima sa drugim planetama.
Evo jednog teksta od Imsiragica:
"Uvek u jednoj karti posmatramo ono što je najmarkantnije i zaključujemo odakle dolaze opasnosti. Ukoliko se radi o smrtonosnoj bolesti, uvek će biti uključena 8, 12. i 4. kuća, naročito ako njihovi vladari ugrožavaju vladara ascendenta ili vladara Sunčevog znaka."
Ako gledamo po ovom tekstu kartu tvog oca,stvarno su ukljucene sve te kuce.

Mislim da ni jedan astrolog ne moze tacno utvrditi kada ce kod nekog nastupiti smrt, ali moze predvideti smrtnu opasnost i mislim da je duznost astrologa da upozori klijenta da mu npr. preti opasnost od saobracajne nezgode u tom i tom periodu i da se osoba cuva u saobracaju....

Hvala Nena za ove informacije, nisam baš vična povezivanju astrologije sa zdravljem. Koristiti će informacije i za druge analize. I kada pogledam, zaista jeste uključena 8,4 i 12 :(

Od tranzita na dan kad je umro 1.10. Ima tranzitni PL180natalni JU. Pl je suvladar njegova ASC, a JU je vladar 2 kuće u 8.

nena peric
29-09-2010, 22:59
Od tranzita na dan kad je umro 1.10. Ima tranzitni PL180natalni JU. Pl je suvladar njegova ASC, a JU je vladar 2 kuće u 8.

Mnogi astrolozi se slazu u tome da je u trenutku smrti umesan jupiter.

"U trenutku same smrti, često je prisutna planeta Jupiter – ona simbolizira oslobađanje duše kao 2 polje od 8. Nakon 8 – smrt, slijedi oslobađanje – 9. Često ćete vidjeti kod ljudi koji su umrli da je u trenutku njihove smrti Jupiter bio na svom natalnom mjestu, ili u trigonu sa natalnim Jupiterom , ili u aspektu sa vladarom ili vrhom 4. polja – kraj života.
Ono što izbavlja iz opasnosti je svakako dobar aspekt vladara ascedenta sa Suncem, sa mjesecom, kao i međusobno dobri aspekti svjetala. "

A evo jednog zanimljivog,ali i morbidnog teksta vezanog za ovu temu:
"S druge strane postoje neprijatelji koje ne vidimo, oni koji su tajni. A to je vladar 12 polja. Bitno je naglasiti da je nasilna smrt ovdje samo pojačana mogućnost, no da bi bilo sigurni da će se ona dogoditi mora biti u pitanju egzaktan aspekt.
Djelovanje egzaktnih aspekata se ne može izbjeći. Oni su od sudbinskog značaja.
Ubojstvo kao oduzimanje života se promatra kroz 8 polje a kako je 7 polje 2 polje od 8 ono prikazuje čovjeka koji duže vremena planira likvidaciju. On se maknuo iz vidokruga , otišao je iz 7 u 8 i tu će ukazivati na prikrivenog ubojicu.
Nadalje, svaki malefik, - Mars, saturn, Uran, Neptun, Pluton mogu significirati u datom momentu ubojicu i nasilan kraj. Ako se identitet ubojice zna ili se snažno sumnja na njega malefici će biti na uglovima.
Ali da bi zaista bili sigurni da je u pitanju naprasni završetak života, Sunce, Mjesec kao i vladar AC-a moraju ukazivati na takvo nešto.
Ono što izbavlja iz opasnosti je svakako dobar aspekt vladara ascedenta sa Suncem, sa mjesecom, kao i međusobno dobri aspekti svjetala.
8 polje koje počinje u Vodenjaku često sugerira na moždani udar ako to podržavaju ostale stvari u horoskopu. Uran u Lavu – brzo kucanje srca, Merkur u Vodenjaku – pretjerana neuronska aktivnost. Sunce u 8 polju će često donijeti svjesnu smrt, dočim će Neptun u 8 donijeti smrt od virusne infekcije ili smrt u snu, Uran će donijeti iznenadnu smrt a ako se radi o ubojstvu žrtva će biti šokirana kada vidi tko ju ubija. Saturn u 8 će donijeti dugo umiranje dočim će Mjesec donijeti želju za samom smrću, ali i bol pri umiranju. Svako uplitanje Plutona Urana i Neptuna će povećati dramatičnost samog umiranja. Kardinalni znaci na vrhu 8 polja će donijeti umiranje koje brzo počinje i završava dočim će fixni znakovi stvari mnogo usporiti ako se radi o bolesti.
Venera u 8 često označava da bračni partner umire prije same osobe. Slatka smrt. Sreća zbog odlaska. Škorpion na vrhu 8 često će ukazati da osoba boluje od bolesti za koju dugo vremena nije bila svjesna. Strijelac donosi smrt na putovanju ili u knjižnici. Riba na vrhu 8 će donijeti zaljubljivanje i maštu prije spoznaje o smrti. Djevica na vrhu 8 u kombinaciji sa Marsom će donijeti smrt uslijed operacije. Rak na vrhu 8 – smrt na jezeru ili kući." autor Domagoj Bažant

zvjezdica
29-09-2010, 23:47
odličan tekst Nena. vidiš ovo za JU nisam znala...oslobađanje duše.

E ovo za vrhove piše sve osim za vrh 8 u blizancima, ima li netko primjer?

Tata je umro tako da se samo srušio u dvorištu, došao k sebi i mislili smo da mu je samo pao šećer, a on je reko nije to šećer, kao da je znao..i potom opet pao...reanimirali su ga punih sat vremena :(

Santijen
30-09-2010, 19:00
ja mislim da bi se mogla obratiti paznja na fiksne zvezde..pogotovo ovaj mars vladar 1 ali i 6 i 5 u konjukciji sa fiksnom zvezdom antares i u kvadratu sa plutonom i uranom i saturnom...
prva peta i deveta kuca su kuce zivota i vitalnosti..a vladar 5 neptun sa 18 stepena skorpije kvadrira vladara 9 i suvladara 8 koji je na o stepenu device i u konjukciji sa ac...vladar 8 merkur na stepenu egzaltacije urana i 0 sa ac a merkur i pluton u recepciji.....itd..mislim da ne bi bilo lose uraditi kartu sa tranzitima na dan smrti ..izvinjavam se ako je vec pomenuto..pa onda videti u tranzitima aspekte...

zvjezdica
30-09-2010, 19:22
evo karta sa tranzitima na dan smrti:

http://i54.tinypic.com/2qi43dy.gif

gasimetrija
10-01-2011, 14:19
Evo tumacenja karte Isidore Dankan
http://www.astrologus.rs/pages/isidoradankan.htm

ajana
10-01-2011, 14:58
Nije po nekom sablonu .

ja bih voljela da prokomentarises sve sto znas , mislim sve primere koje mozes jer ima nas koji zelimo da znamo i da se ucimo, pa i ako negde covek promasi pa sta. i najbolji astrolog moze da promasi. ti kazes primere... ja trazim te primere na drugim kartama npr. jer mnogi se uce na licnim primerima

mirab
10-01-2011, 15:38
Naravno da ova tema nije za potcenjivanje jer svakako se kroz natal vide mnoge opasnosti koje bi se mogle izbeci ukoliko se imaju u vidu.Nije zgodno nekome predociti smrt ali ga upozoriti na neke moguce dogadjaje je itekako preporucljivo, samo tako i moze da se izbegnu neprijatni dogadjaji!
Imam jedan svez primer jednog interesantnog dogadjaja pa bi i vama dala podatke osobe o kojoj je rec.Ja sam iz njenog natala proslu zimu videla da je moguce da joj se tako nesto desi i rekla svima u svojoj okolini, tako da su bili iznenadjeni kako sam to predvidela, a ja sam samo procitala njenu natalnu, evo podataka: Mraovic Svetka rodjena 5.10.1925 u 9 cas. i 30 minuta u Zadru. Zelela bih znati da li i vi vidite kako ce ova osoba zavrsiti svoj zemaljski zivot, odnosno kakve mogucnosti joj stoje, ili okolnosti, sta moze da je ugrozi?? Javicu vam detalje o tome kada vi date svoje misljenje.

NOVICSLAVICA
10-01-2011, 15:45
AJANA -Uglavnom svakom odgovorim ili dam svoj komentar ali na ovu temu mi se nesto neda .Imas moju kartu u potpisu pa pronadji razlog zasto ne mogu da komuniciram na temu smrti???

Sigurno postoji neki pokazatelj volela bih i ja da znam zasto .....???

ajana
10-01-2011, 16:03
AJANA -Uglavnom svakom odgovorim ili dam svoj komentar ali na ovu temu mi se nesto neda .Imas moju kartu u potpisu pa pronadji razlog zasto ne mogu da komuniciram na temu smrti???

Sigurno postoji neki pokazatelj volela bih i ja da znam zasto .....???

mozes mi pisati privatno, pa i na tvojoj karti bih mogla mozda nesto da naucim

mirab
10-01-2011, 16:40
NOVICSLAVICA, jasno zasto ne zelis komunikaciju na temu o smrti: Saturn u Skorpiji u kvadratu sa Plutonom iz 5 kuce(ono sto volimo) a vladar Skorpije u Ribama(Mars) u opoziciji sa vladarem 8 kuce Jupiterom.Ovde bi se moglo naci objasnjenje odbijanja cak i pomisli o smrti.Znaj da je smrt deo zivota i da ljudima koji su verujuci nista ne smeta razgovor na tu temu.Molim te postavi kartu one osobe za koju sam zelela da se vidi sta joj je uzrocilo zavrsetak ovo-zemaljskog zivota(mozda ti je ovo lepse receno?).

NOVICSLAVICA
11-01-2011, 01:41
MIRAB I IVA -ima istine u postu i jedne i druge .

Kod Mirab je izrazena zdravorazumska pojava zivota i smrti.

Da li je kod mene tanatofobija [nezpoznat mi je taj termin ] ili sta vec ali znam da gubitak voljenih osoba boli ,boli boli....

ajana
11-01-2011, 02:12
Povezala sam da joj je zdravlje mozda naruseno,pa ne zeli tu temu.Nisam gledala dobre aspekte onda.U svakom slucaju mozda tanatofobija ili strah od bolesti.

Evo karte moje tetke moja je umrla.....
http://i54.tinypic.com/30cabtc.gif

Vrlo je lako da se poveze kako je umrla i zasto.....

da nije umrla od bolesti? rak? ufff al lupih...

ajana
11-01-2011, 03:13
Nije kancer.....!
Gde ti vidis kancer,majke ti???:confused:

ma mislila sam zbog meseca jer pravi kvadrat sa plutonom i sunce koje je u konjukciji sa plutonom.

Gloria
11-01-2011, 04:10
Riba na vrhu 8 će donijeti zaljubljivanje i maštu prije spoznaje o smrti. Ne razumem?

ajana
11-01-2011, 04:41
Riba na vrhu 8 će donijeti zaljubljivanje i maštu prije spoznaje o smrti. Ne razumem?

pa ti gledas moju kartu.. pogresila si kartu, ja imam ribe na vrhu 8, a upravo sam zaljubljena i mastam o jednoj neuzvracenoj ljubavi.. koliko mi je ostalo jos hahhahahha... sat .. dva

NOVICSLAVICA
11-01-2011, 13:01
IVAMATIC -ti meni postavila dijagnozu bolje i od jednog specijaliste .Da ,da ja sam ti ko crnogorska narikaca.Na sahrane ne idem gde god mogu da izbegnem .Ne mogu da podnesem ni taj miris ni kad svestenik kadi ni kad neko place ni kad pokojnika spustaju u raku .To je od perioda prvog prolaska Saturna kad mi je umrla mama u mojoj 29-toj god zivota .Od srca je iznenada i neocekivano umrla u vreme kad ja za takav gubitak nisam ni slucajno bila spremna [nije lezala ,bila duze vreme bolesna i sl. kad osoba ima vremena da se psihicki spremi .Meni je to natalno i pokazano.Posto mi 4-ta pocinje u raku ona mi prestavlja majku a tu je i konjukcija Urana i Venere u lavu] A tu je i GENETIKA koja pocinje da se odrazava jer i ja imam problem kardiovaskularni.Nakon 2 god umre mi otac i nakon 3 god pogine mi rodjeni brat u svojoj 29-toj godini zivota .Znaci za 5 god tri najdraze osobe sam izgubila i nije nenormalno oboleti od TANATOFOBIJE .

nedda
11-01-2011, 13:42
Leka za strah od smrti nema prirodno je da ga svi osecaju,ali tanatofobija se leci RADOM....Ovde ruke treba da su stalno zaposlene da bi um normalno fukcionisao.Na Ausvicu je pisalo "Rad oslobadja",jer je oslobadajo one koji su radili stvarno,a druge je oslobadjao patnje....;)
U psihologiji se taj strah leci anksioliticima i antidepresivima u kombinaciji,jer su ove cesto napete osecaju stalnu ankzionznost teskobu i patnju,potom psihoanalizom i radnom terapijom....Osoba mora da dodje do uvida sta kako i zasto ju je dovelo u to stanje.Obicno je to gubitak voljene osobe i depresija koja za njom traje duze od sest meseci.:(

Osim definicije, u ovome ima malo toga tacnog.
Strah od smrti se ne leci anksioliticima i antidepresivima, osim ako ne zelis da napravis zavisnika od osobe, ili licnost bez licnosti.
Sto se rada tice...da mozes napraviti i radoholika, opet bez mnogo licnog integiriteta i bez prave srece u zovotu.
Ovaj komentar sa Ausvicom...nemam reci.

Da ,da ja sam ti ko crnogorska narikaca.Na sahrane ne idem gde god mogu da izbegnem .Ne mogu da podnesem ni taj miris ni kad svestenik kadi ni kad neko place ni kad pokojnika spustaju u raku .To je od perioda prvog prolaska Saturna kad mi je umrla mama u mojoj 29-toj god zivota .Od srca je iznenada i neocekivano umrla u vreme kad ja za takav gubitak nisam ni slucajno bila spremna [nije lezala ,bila duze vreme bolesna i sl. kad osoba ima vremena da se psihicki spremi .Meni je to natalno i pokazano.Posto mi 4-ta pocinje u raku ona mi prestavlja majku a tu je i konjukcija Urana i Venere u lavu] A tu je i GENETIKA koja pocinje da se odrazava jer i ja imam problem kardiovaskularni.Nakon 2 god umre mi otac i nakon 3 god pogine mi rodjeni brat u svojoj 29-toj godini zivota .Znaci za 5 god tri najdraze osobe sam izgubila i nije nenormalno oboleti od TANATOFOBIJE .

Nije nenormalno imati tanatofobiju, ali ne moze se reci 'bolovati od tanatofobije'.
Tanatofobija nije bolest sama za sebe, ona je odraz dubljeg problema, unutrasnjeg nedostatka i konflikta.
Da, smrti bliskih osoba znaju da intenziviraju strah od smrti, koji je prisutan u svima u nekom trenutku zivota.
Nije prirodno da bude prisutan tokom celog zivota, i stalno.

Stalno prisutni strahovi u zivotu dovode do ozbiljnih fizioloskih i imunoloskih problema organizma, i samo to nam govori da ne moze biti ni normalno ni zdravo.

U natalnoj karti se predispozicija za takve srahove vidi cesto kroz kontakte meseca i venere (kao nosioce emocija) sa trans-planetama.
Kod tebe je to najociglednije vezano za urana.
Nisam detaljno gledala sta se desavalo na nebu u tih 5 godina, ali verujem da je smrt majke, pa mozda i brata bila blisko povezana upravo sa delovanjem tog urana.

Mogla bih puno pisati o tome, ali ne bih da gusim. Dodala bih samo - Slavice, imas kvadrat sa Neptunom u sestoj kuci - i nemoj pocinjati sa uzimanjem lekova poput anksiolitika ili antidepresiva.

Mogu li da ti preporucim jednu knjigu?

Zove se Strah od smrti, autor je Ljubomir Eric.

Najbolji nacin da resavamo stvari je da ih upoznajemo. Da ih analiziramo i razmisljamo o njima.

Skoro sam se iznenadila kada sam videla da se i Sanja Peric osvrnula na ovu knjigu u jednom svom clanku. Ta zena svaki put zavredi malo vise mog postovanja...

Evo linka gde ona pise nesto o tome:

http://www.sanjaperic.com/2010/02/25/dodatak-na-prethodni-tekst/

zvjezdica
11-01-2011, 13:52
@Iva da nije poginula u vožnji? Vladar 3. je PL u 12. u konj sa SO, vladarem 12...a inače je ona ME u lavu u kvadraturi sa SA...a SA je vladar 6 polja što pokazuje da je imala i neke boljke sa zdravljem..možda kosti...ili problem sa porođajima...jer je vladar i 5. polja...

zvjezdica
11-01-2011, 14:51
Joj a palo mi je i srce na pamet...

Ovo za 5 polje ti govorim jer ima kvadraturu ME(ona i djeca) i vladar 5. SA - poteškoće sa djecom i rađanjem.

NOVICSLAVICA
11-01-2011, 15:11
NEDO-koja planeta mi kvadratira Neptun ??????
Pozzz.
Hocu da verujem da u tom pogledu nisam psihijatriski slucaj. Resavam na taj nacin da se klonim i psihickog [razmisljanje] i fizickog [ne odlazenjem i izbegavanjem ispracaja na put bez povratka]
Zato me valjda i ispunjava rad sa decom jer su oni simbolika buducnosti i radost zivljenja.

egerija
11-01-2011, 15:27
Pozzz.
Hocu da verujem da u tom pogledu nisam psihijatriski slucaj. Resavam na taj nacin da se klonim i psihickog [razmisljanje] i fizickog [ne odlazenjem i izbegavanjem ispracaja na put bez povratka]
Zato me valjda i ispunjava rad sa decom jer su oni simbolika buducnosti i radost zivljenja.
Ma kakav psihijatrijski slucaj?!
Postoji emisija na TV-u koja se bavi ljudima koji imaju bilo kakvu fobiju i tamo se moze videti kako se ljudi lece upravu suocavanjem sa onim sto ih najvise plasi.
Moja majka je imala uzasnu fobiju od vetra, jer je za vreme jedne oluje jedva ostala ziva. Lekari su joj davali kojekakve lekove za smirenje, dok joj neka zena navodno nije skidala taj strah. Radi se o nekoj vrsti alternativnog lecenja i njoj je nakon toga bilo znatno bolje, zena joj je rekla da moze slobodno da izadje kada je napolju nevreme i ona je to poslusala, suocila se sa svojim strahom i tako ga prevazisla. Ja licno ne verujem da joj je ta zena nesto pomogla osim sto je uspela da deluje na nju u nekom psiholoskom smislu da prevazidje taj strah i putem autosugestije suzbije paniku kada oseti vetar.
Kod Slavice je problem delikatniji jer se radi o teskim traumama posle kojih niko ne bi ostao imun, ali svakako ne verujem da treba pribegavati medikamentima, vec kontrolisati problem u glavi, kako i pokusava.
Zvezdice, izvini sto smo skrenuli sa teme:(

NOVICSLAVICA
11-01-2011, 15:27
IVAMATIC-Ne nisi me uvredila danas malo ko a da nije pomalo osinut jer sta nam rade i sta nam se desava i slon bi kleco .
Interesuje me Neddino zapazanje sa kojom mi planetom Neptun pravi kvadrat.
Jer ja sad bas u ovo vreme sve cesce se hvatam za bensedin.A znam da Neptun u 6-toj daje viruse bakterije narkotike ...[ja sve mislim prolazno cim se zdrastveno oporavim batalicu a ako postoji mogucnost da se navucem da prekidam]

nedda
11-01-2011, 15:44
[QUOTE=nedda;239484]
Neddo,svaka fobija ili depresivno stanje mora da pocne da se leci medikamentima uz pomoc psihoterapije,to bi valjda trebalo da znas.;)
Nisam rekla da samoinicijativno uzima lekove,vec uz konsultaciju sa psihoterapeutom..I ti medikamenti se uzimaju jedan period i posle se doze smanjuju shodno brzini oporavka.:)
U svakoj psihijatriskoj ustanovi mora da postoji radna terapija i to bi trebalo da znas da se radom ne gubi integritet i sreca u zivotu.;) .

NOVICSLAVICE nadam se da vas necim nisam uvredila:( .Ja nisam psihijatar da bih vam posvaljala dijagnozu (jeste da u porodici imam psihoterapeuta),.....To su mnogo teske stvari i momenti u zivotu.:( I drago mi je da ste nasli "ventil" kako da se nosite sa svim tim.
Jos jednom izvinite,pogresno je shvacena moja interpretacija tanatofobije.

Iva, nemoj pisati o stvarima o kojima ne znas.

Ovo nije psihijatriski/ psihoterapeutski forum, nije ni forum za psihijatre/psihoterapeute pocetnike ... tako da nema svrhe nastavljati.

Ako ti odgovara politika Ausvica i radne 'terapije'... jednostavno cu se postarati da niko meni drag ne dopadne ruku tvojih ili tvoje porodice.

Pozzz.

Slavice, mislila sam na kvadrat sa uranom.
Sad se setih da je velikog orbisa.
Mada, i sam neptun u sestoj moze nositi simboliku zavisnosti od lekova (lekovi-svakdnevno).

Sto se tice tvog straha od smrti...imamo i jos neke pokazatelje - jupiter kao vladar 8. kuce (smrt) je u izgonu, i to bas u devici koja je veliki zagovornik brige o zdravlju, hipohondrije, i ljubavi prema fizickom svetu. Opozicija sa marsom u ribama ga jos vise udaljava od toga. A mars vladar 12 polja - naseg nesvesnog, naseg vidjenja (ili ne interesovanja) za onostrano itd.

Da li je izbegavanja pravo resenje? Ne znam...vidim da merkur koji je ipak onaj deo koji saznaje, koji je radoznao, i koji intelektualizira taj koji pravi trigon na mesec - daje mir dusi.

NOVICSLAVICA
11-01-2011, 16:29
NEDO-Hvala na odgovoru .Da onostrano me zaista ne interesuje jes sam ja devica- bik samo realno opipljivo ovozemaljsko.

NEDO-Verujem da imas efemeride i moj slucaj moze pomoci nekom da preduhitri ili olaksa sebi. [znas bolje recima da preneses pa te zbog toga prozivam da me dopunis ili korigujes]

Ovako-TR Jupiter je 60 dana bio na 23* i 24 -tom stepenu riba kljucno novembar mesec [znaci vladar moje 8-me kuce [hronicne bolesti ,smrti......] i iz te 11-te umetnute kuce [ili je bilo ili ce nesto biti] sve vreme pravi 180* sa mojim nat.Suncem [zivot.... srce...]Osecam jaku aritmiju zamor javljam se kod lekara te klimaks te visok holesterol sve dok tr . Venera [vladar mog asc [ JA] i vladar moje 6-te kuce [rada zdravlja ....] nije dosla do mog nat.Neptuna i to krajnje nakaradna a JAKA[ u svom sedistu] Na 29* vage retrogradna i za nju interesantno sporo kretanje unazad .Meni otkrivaju pad imuniteta i napad na srcani misic virusa Coxsackie sa kojim se organizam sam izborio a koji je ostavio trag i Cytomegalovirus .Kad sam videla da mi vladar 8-me kuce smrt] napada Sunce [zivot] mislila sam gotovo.U stvari napadnut je dispozitor tr Jupitera [Neptun i to je bio krajnji ishod simbolike ]
Da li to moze uzeti kao pravilo i gledati dispozitora TR planete kako se ponase gde se nalazi i sta ona pravi .Jer ova moja prva konstelacija je bila pozicija a uradila dispozicija ????
Da li je tumacenje OK???

nedda
11-01-2011, 17:27
Hm....hajde da vidimo.

- Jupiter kao vladar 8. kuce (i ukljesteni vladar 11, gde je dispozitor retro marsu) je 60 dana u egzaktnoj opoziciji sa tvojim suncem (srce, zivot).

- Istovremeno, uran je retro na 26 riba (vraca se polako u opoziciju koju je vec jednom prosao) sa tvojim suncem, a iz inkonjukcije sa neptunom (gde je bio na 28* riba.

- Venera - vladar fizickog i zdravlja dolazi na 29*vage, na tvog neptuna, i polako ulazi u egz. inkonjukciju sa tranzitnim uranom i kvadrat sa neptunom.

- Natalno imas konjukciju venere i urana, a sada tranzitni kvadrat (koji je najjaci oko 19-20 novembra) koji povezuje tvoju sestu i desetu kucu, ali bukvalno preko natalnog neptuna - jer energija venere se na neki nacin 'prelama' preko tvog neptuna.

- Uz to, mekrur (dispozitor sunca), 20. novembra pravi egz. kvadrat na jupitera u devici, i ulazi u sekstil sa mesecom.

- Mars je u konjukciji sa njim, te pravi iste aspekte.

Virusne infekcije su oznacene teskim aspektima marsa i neptuna. Ti imas natalno retro marsa u ribama, sto bi mogla biti analogija tome, iako direktnog kontakta ovih planeta nema.

Tesko je tumaciti, jer ne znamo kada je do infekcije doslo, i kada je nastao taj oziljak.

Ali mislim da mozemo da pretpostavimo sledece:

Problem je otkriven zahvaljujuci jakom jupiteru u opoziciji sa suncem, koji je pojacavao simptome.
Zatim, kvadratu merkura i marsa na jupitera u devici, koji dolazi iz sedmog polja.
Uz to, saturn pocetkom meseca prelazi retro merkura, praveci sekstil sa tranzitnim marsom.
i konacno, venera pravi te silne aspekte preko neptuna, odasiljuci informacije o svom stanju ostatku planeta.

E, sad...ono sto ti kazes - napadnut neptun. Jeste bio - tako se i saznao pravi uzrok tvojih problema (za koje mozemo samo da nagadjamo kada su nastali). Mislim da to nije zato sto je dispozitor jupitera, nego zato sto dok nije bio napadnut jednostavno imao dovoljno 'snage' da sliku drzi skrivenom, posto je to njegov uticaj (virusna infkecija - mars/neptun), i posto je u tvojoj sestoj kuci gde pa takvu situaciji cini sasvim izvesnom.

NOVICSLAVICA
11-01-2011, 21:26
Hvala Nedo .
Mozda je to koicidencija .Ja sam se dosta zadrzala posmatrajuci pa sam se bazirala kako sam vec navela na dispozitore .
Jer i dispozitor napadnutog Sunca , Merkur dana 18 11 2010 g. moj prvi dan u bolnici bio je na 13*12' strelca i pravio 90* na nat Jupitera i na nat Marsa u ribama Iz bolnice otpustena sam kad je venera promenula znak i presla u skorpiju a tr Sunce napravilo 120* sa natalnom Venerom .E to sam pogodila kad cu kuci posto sam sa sobom ponela efemeride.
Dosta je to tesko desifrovati .

nedda
11-01-2011, 22:04
E, vidis...to sa prelaskom venere u naredni znak je zanimljivo.

Ona je 30. novembra presla u skorpiju.

To je 4 dana posle onog kada je u povratku bila egz. na neptunu.

Dakle, otpustanje je bilo uslovljeno promenom znaka, a ne vracanjem preko neptuna u 6. kuci.

A hospitalizacija je bila bas na dan kada se okretala, spremajuci se da krene direktno. - a ne kada je bila u egz. konjukciji sa neptunom, 7 dana pre toga.

(uticaj tranzita venere je 1-3 dana).

Znaci, sam neptun nije direktno povezan sa ovim dogadjajima...

ochajna domacica
12-01-2011, 01:04
[

I meni su izgleda. :( meni je bas tesko da prihvatim da zena sa ovom kartom nije imala mogucnost radjanje dece.

ochajna domacica
12-01-2011, 01:19
ochajna domacice :5rotfl: ja nisam to rekla za tebe.:)
Mislim da je ovde doslo do nesporazuma,ako gledas kartu moje tetke,ona nije imala ni mogucnost za decu (nikada nije ostala u drugom stanju),ni ozbiljne veze,niti sta slicno.:( Ona je ceo svoj zivot bila usmerena na prijatelje i njen posao.Znam da nisi, nisam ucestvovala u temi, citala sam od pocetka i posto sam gledala kartu i stigla do kraja..nisam mogla da verujem zato sto ovde mogucnost ne izgleda kao bioloska stvar vec "izbora" ili mozda nemogucnost izbora..ok.to vec psihologija, i vas koji je poznajete..ali kad pomislim ko sve ima decu a neki :(!
I naravno uvek kroz :detective: zato sto i sama imam specificno 5 i 8.

ochajna domacica
12-01-2011, 01:39
A gde je tvoja karta?Kako ja da znam kakva je ti je 5 i 8?:confused:
Ne znam meni su ovde rekli da kao ovde clanovi sklone svoje karte zbog "negativne enerije" koja moze da se prenese preko natalne karte... :4lol:
Za pocetak si mozda u pravu - al' i u kontra pravcu..
A nisam ja jos za ovu temu..vec me je neko ubedio(iz sudske medicine ali i sa iskustvom pa kroz astrolosku sliku) da je carski rez mozda ispravan potez. Mars u Devici, Mars u 5-om 90`Uran u skorpiji na samom vrhu(pocetku trudnoce) 8-mom. Sunce je vladar 5 u Skorpiji, pa sa Marsom ima 60`..u svakom slucaju aspekt koji daje hirurske intervencije..s nadam se dobrim ishodom. :) tu je i Mesec..u Sko.

Vojvotkinja
12-01-2011, 13:50
možete li da nastavite u mirnom tonu?
je l to toliko komplikovani zahvat?

mirab
12-01-2011, 17:05
Ja nisam znala postaviti kartu osobe za koju sam zelela da mi kazete sta stoji u njenom natalu o zavrsetku njenog zemaljskog zivota, verovatno ste zato preskocili ovo tumacenje a ja bih volela da vidite. Veoma je to karakteristicno, a interesantno je zato sto joj se to dogodilo u 85 godini zivota.Zamislite da joj je to receno u 25- da ce je to verovatno snaci ako nebude vodila racuna o nekim svojim stavovima,pokusajte vi postaviti njenu kartu ja to ne umem,hvala vam!

egerija
12-01-2011, 18:09
Ja nisam znala postaviti kartu osobe za koju sam zelela da mi kazete sta stoji u njenom natalu o zavrsetku njenog zemaljskog zivota, verovatno ste zato preskocili ovo tumacenje a ja bih volela da vidite. Veoma je to karakteristicno, a interesantno je zato sto joj se to dogodilo u 85 godini zivota.Zamislite da joj je to receno u 25- da ce je to verovatno snaci ako nebude vodila racuna o nekim svojim stavovima,pokusajte vi postaviti njenu kartu ja to ne umem,hvala vam!
Evo karte:
http://www.dodaj.rs/f/j/NJ/U0pzH04/astro2gw61mraovicsvetka6.gif
Ono sto mogu da primetim je ova Ve na kriticnim 22. stepenu na Asc pa u opoziciji sa Mo, pa mislim da su ovoj osobi opasnost mogle da donose zene za vreme zivota, pa buduci da je u ovaj veliki kvadrat umesan i Ne radi se o intrigama, lazima, ogovaranjima, pa posto Ne vlada IV kucom to je sve bilo usmereno na njene najblize. Vladar VIII je u kvadratu sa Ju i Pl pa kada je ovaj sa dodirnuo ziznu tacku ovog kvadrata sasvim sigurno doslo je do fatalnog ishoda

ochajna domacica
12-01-2011, 18:27
Evo karte:
http://www.dodaj.rs/f/j/NJ/U0pzH04/astro2gw61mraovicsvetka6.gifPa jel pricamo o prirodnoj smrti? Jel sem sto ima veze sa grobljem..dozivela na groblju? Ocigledno je dispozitor Ve ugrozen od neke zene u 7moj kao neprijatelj, ali je na "mrtvoj zemlji" pritom SA takodje..sto bi rekao Davitasvani..neke "madjije"..sve se vrti i preko vode(ne) i preko Mo i...izgubih se...u svakom slucaju :rolleyes: hm.
po derivatima ovo dodje meni smrt od nekoga ko ima veze sa njenim detetom..onda dodjem ako je musko dete imala do snajke i derivatno do njenog deteta, znaci unuce! ovo je tek prva verzija!
Umesane voda i zemlja...

andjela pizelli
12-01-2011, 22:20
jest tema morbidna,al sam imala prilike da vidim u nekoliko slucajeva da ako vladar VII kuce ide u VIII osoba gubi partnera na bilo koji nacin,ponekad i kroz smrt.

egerija
12-01-2011, 22:24
jest tema morbidna,al sam imala prilike da vidim u nekoliko slucajeva da ako vladar VII kuce ide u VIII osoba gubi partnera na bilo koji nacin,ponekad i kroz smrt.
Kako to mislis?
Pa ako je vladar VII Mo, on prolazi kroz VIII jednom mesecno :confused:

NOVICSLAVICA
12-01-2011, 22:33
Kako to mislis?
Pa ako je vladar VII Mo, on prolazi kroz VIII jednom mesecno :confused:

Bas i mene interesuje na koju vrstu predikcije je mislila ?

Meni je sad vladar sedme Pluton tranzitom jos uvek u 8-moj natalnoj .

Santijen
12-01-2011, 23:32
Mozda je Andjela mislila na natalnu poziciju . Vladar 7 u 8.

mandrak-21
12-01-2011, 23:46
Mozda je Andjela mislila na natalnu poziciju . Vladar 7 u 8.
naravno da je mislila na natalnu poziciju vladara 7 u 8 koji cesto znaci udovistvo

Santijen
13-01-2011, 00:01
naravno da je mislila na natalnu poziciju vladara 7 u 8 koji cesto znaci udovistvo

da dragi moj mandrace, cesto znaci udovistvo...i naravno mora kao i uvek biti i dodatnih pokazatelja

egerija
13-01-2011, 00:04
Pa da, mozda muz bude i grobar ;)

virgos
13-01-2011, 00:19

:D baš utješno...

uh i kod mene vladalac 7.u 8.polju baksuzu:wall:
ali i vlad.1.je tamo-mrtva trka znači:)

NOVICSLAVICA
13-01-2011, 11:27

Egerija - Srecom da sam udata .Samo bi mi jos grobar falio ,sama sebi bi raku iskopala .Zamisli situaciju dolaska muza sa posla i poslovnu pricu uz rucak.

da dragi moj mandrace, cesto znaci udovistvo...i naravno mora kao i uvek biti i dodatnih pokazatelja

Da draga moja da li su ti dodatni pokazatelji zuti zutuju a rumeni putuju.

Tako sam zuta .....

zvjezdica
13-01-2011, 19:12
Kad ste već kod teme gubitka bračnog partnera:

Moja majka u natalu ima DC u biku, a VE je u 6 polju u ovnu, neaspektirana...
Kao što rekoh na početku teme, tata je umro od bolesti.

Malo vuče simbolika 6(polje) tatino derivatno 12., pa venera u ovnu loše položena, neaspektirana.

ajana
14-01-2011, 00:00
[QUOTE=NOVICSLAVICA;240204]Egerija - Srecom da sam udata .Samo bi mi jos grobar falio ,sama sebi bi raku iskopala .Zamisli situaciju dolaska muza sa posla i poslovnu pricu uz rucak.

bolje i grobar nego doktor... salim se . ne zameri mi evo da ispricam jedno moje iskustvo. imala sam momka doktor patolog,sudski vestak. on po ceo dan secka mrtve ljude i dodje posle izadje samnom. sav smrdi na meso.. mislim na leseve jer mu taj miris udje u pluca. dzabe se kupa. i jos impotentan sa 36 godina. pa kako nebi bio kad po ceo dan secka... hahaha malo crnog humora ali istina

Santijen
14-01-2011, 10:59
svetlana raznatovic karti ima polozaj vladara 7 u 8 kuci i dodatne pokazatel
je udovistva

majabl
14-01-2011, 11:21
pa ako cemo tako imam i ja so 180 pl...0 me vl sedme 180 pl...a to je u mojoj drugoj..partnerovoj osmoj....:)

Beba977
14-01-2011, 13:21

Mene interesuje bas za te pokazatelje udovivstva,recimo moja koleginica ima cini mi se sve pokazatelje za to,cak joj je i astrolog rekao da pazi na zdravlje muza.Ona je mlada,a sta recimo primer moja mama je udovica,ali postala je udovica na 56god. i nema nikakav pokazatelj u natal za to.Interesuje me kolika je ta granica godina za to ili to ne postoji ?
A evo ga i natal moje koleginice....sve je pokupila u VIII..

http://www.dodaj.rs/?0/vq/4nXYkmr9/natal.gif

mirab
14-01-2011, 17:08
hvala egeriji i ochajnoj domacici sto su pokusale videti sta se desilo sa zenom(babom) za koju sam dala podatke.Ja cu se vratiti na tu kartu da vam odgovorim sta se vidi i sta se desilo toj zeni u 85 godini zivota,
Kao sto vidite ona u natalu ima Sunce u znaku Vage: a znak Vage je takodje povezan sa sudbinom, jer je planeta karme Saturn upravo ovde egzaltirana. Drugo Sunce u vagi je u znaku svog pada sto znaci da su snaga i energija umanjene.Sunce je u kvadratu sa Plutonom vladarem 12 polja i dispozitor nesrecno postavljene Venere u Skorpiji na nesretnom 22 stepenu.Sam Saturn je u 12 kuci i oznacava jaku karmu.Orbis ovog kvadrata je 3 stepena ( 3 polje- komsiluk) a sam kvadrat Sunca i Plutona je izuzetno opasan.On u sebi nosi energiju razaranja,stradanja, povredjivanja, ranjavanja, tragocnih dogadjaja, pa cak i smrti. Osobe sa ovim aspektom mogu biti nasilne, netolerantne agresivne ili sve to mogu na sebi doziveti. Kako se Sunce nalazi u 11 kuci(prijatelji) treba se cuvati"takozvanih" prijatelja.Saturn je vladalac 3 polja( komsiluk), znaci karma nosi opasnost od komsiluka.Maleficna planeta u maleficnom znaku ce sigurno uzrokovati lose efekte.Moze da ukaze na opasnost iz koje nastaju zle aktivnosti..trebala se je cuvati svih vidova nasilja i izbegavati situacije u kojima bi se ovakve stvari mogle isprovocirati. Ona se u zadnjih 5 godina druzila sa komsinicom koja je imala 35 godina i od nje je trazila sve vrste pomoci a pri tom joj je obecala sve to platiti.Baba je imala veliku penziju i dosta para( to je ova mlada zena znala) bila je veoma skrta( Jupiter u 2 kuci u Jarcu) i nije joj htela platiti.Kada je u augustu Saturn usao u Vagu na 2 stepena od njenog natalnog Marsa njih dve su se nasle u babinom stanu i posvadjale se oko novaca i ova mlada zena je uzela noz i izbola je babu, koja je umrla od posledica ranjavanja.To je bio 13 august i to PETAK. Tada je Saturn pravio kvadrat sa Plutonom; Mars je bio u kvadratu sa Plutonom i Uran u kvadratu sa Plutonom u tranzitu.Znaci kada su se kockice sklopila to se desilo.Zamislite da joj je to receno u njenoj 24 godini, ona bi rekla da je to netacno i da je to ludost, ali ono sto je zapisano u natalu a isprovocirano ponasanjem mora se dogoditi, zar ne?

ochajna domacica
14-01-2011, 21:53
Zamislite da joj je to receno u njenoj 24 godini, ona bi rekla da je to netacno i da je to ludost, ali ono sto je zapisano u natalu a isprovocirano ponasanjem mora se dogoditi, zar ne?Vrlo verovatno. Osobe sa takvim atributima prvo sto urade je poricu upravo one svoje negativne sklonosti, da ne kazem mane, ali uglavnom ono sto se karakterise kao losa osobina. Umesto da priznaju crno je crno one mesaju i stvaraju sivo!
Inace, moja boja(zbog Ma u Devici - skup svih boja :D)..
Zato sam na temi o astrolozima i napisala bas Tebi odgovor, jer moj natal pokazuje, primer je necega sto bi se pokazalo kao tacno, kada bih otisla kod profesionalnog astrologa, sigurno bih ostala uskracena za zadovoljstvo.
Pritom kazu Skorpije su najtezi slucaj..ovo je povrsno. Samo dalje prica ide u tom pravcu sto se tice mene. I pored toga ne zelim da ja zbog moguceg ocekivanog neudovoljenja od strane astrologa licne potvrde(koju inace ne trazim), imam realno misljenje da je bas taj i taj astrolog kompletan! A ne dozvoljavam sebi razocarenje. Eto zato sam se u upustila u astro. Da ne bih morala da krivim za svoje razocarenje, cackam sama, mozda cu nekad na Kepler i to mi je sto mi je. :) zivim punim plucima :D
~Ja sam otisla malo dalje, pa sam mislila da je smrt dosla od strane porodice, ali izgleda po prici da je nije imala, bar ne emotivno..

Gloria
15-01-2011, 00:55
Meni je žena astrolog rekla da nije bitan horoskopski znak, da su bitne energije koje dve osobe proizvode i ja se slažem sa tim. Horoskopski se možda slažem sa nekim ali ako nam energije nisu poklopive džabe sve.

zvjezdica
15-01-2011, 16:26
Meni je žena astrolog rekla da nije bitan horoskopski znak, da su bitne energije koje dve osobe proizvode i ja se slažem sa tim. Horoskopski se možda slažem sa nekim ali ako nam energije nisu poklopive džabe sve.

A daj mi molim te objasni što je natal nego energija tj. nosi planetarnu energiju. Normalno da nije bitan horoskopski znak za podudaranje, ali natal je itekako bitan.

:)

mirab
15-01-2011, 17:09
Imala je ta baba porodicu; tri cerke i muza koji je bio veliki covek i dobar otac. Ona je unistila zivote svojih ceri tako sto ih je svojom hladnocom i drskoscu oterala u brakove koji nisu bili iz ljubavi a samo da pobegnu od nje.Bila puna mrznje i volela je samo novac koji ju je na kraju i odneo u smrt.
Glorija, kakav je to astrolog koji ne zna da je i te kako bitan horoskopski znak? Pa zar nisi citala u mnogim astroloskim knjigama da su neki znakovi harmonicni a neki disharmonicni- i to je veoma vazno. A svakako da je uporedni horoskop slika slaganja dveju osoba, pa to bi trebao svaki poznavalac astrologije da zna.

majabl
15-01-2011, 17:33
ne znam koliko je ovo sad tema ali pisali ste ...pa ono sto je isprovocirano ponasanjem..a u kojoj mjeri mi mozemo uticati na natal..odnosno kako ne provocirati lose aspekte..pa kako bismo ih ublazili...

ochajna domacica
15-01-2011, 17:43
ne znam koliko je ovo sad tema ali pisali ste ...pa ono sto je isprovocirano ponasanjem..a u kojoj mjeri mi mozemo uticati na natal..odnosno kako ne provocirati lose aspekte..pa kako bismo ih ublazili...Pogledaj Ivinu kartu, pogledaj njeno ponasanje? :rolleyes: aktuelna samo po zlu!

Beba977
15-01-2011, 17:46
Imala je ta baba porodicu; tri cerke i muza koji je bio veliki covek i dobar otac. Ona je unistila zivote svojih ceri tako sto ih je svojom hladnocom i drskoscu oterala u brakove koji nisu bili iz ljubavi a samo da pobegnu od nje.Bila puna mrznje i volela je samo novac koji ju je na kraju i odneo u smrt.
Ta zena je cini mi se i zasluzila takvu smrt,samo zbog toga sto je deci nametnula brak bez ljubavi u svoju korist-sebicluk.

majabl
15-01-2011, 17:51
pitala sam,.. ako neko sad ima aspekte koje nose odredjene osobine kako,.. pa kako to promjeniti..pa ja imam neke osobine koje su jace od mene ne podnisim ih ali nekako uvijek se ispolje i ako ne zelim..eto kod mene je karakteristicno to moje, a ja kako kod mene ..a to ne volim a ne znam kako da kontrolisem...pa pitam je li to moguce posto ne znam koliko su teski karakteri vise zrtve sami sebi a koliko stvarno je do nekog izbora..jer je tesko nekad.pa kako bismo to ublazili...

Gloria
15-01-2011, 17:57
A daj mi molim te objasni što je natal nego energija tj. nosi planetarnu energiju. Normalno da nije bitan horoskopski znak za podudaranje, ali natal je itekako bitan.

A kako recimo moja majka da zna da li je ili nije kompatibilna sa nekim ako ne zna vreme svog rođenja? Moj primer je recimo takav da se horoskopski družim i imam u okruženju ljude koji mi po znaku ne odgovaraju ali su nam energije slične i super funkcionišemo. Niti sam im gledala natal niti ih pitam.Ono što sam htela da kažem je da su odstupanja moguća, ništa više.

nedda
15-01-2011, 18:05
Pa, nekada ti ne treba natal da bi znala da se sa nekim slazes ili ne.
Ali kada bi imala vremena rodjenja tih ljudi i uradila njihov natal, i uporedila sa svojim, videla bi odakle dolazi to slaganje - koje energije su vam tako dobro uskladjene.
Nekad, mozes stvarno da nemas potrebe za time.

Ali, nekada mozes da budes nesigurna, ili da se sa nekim odlicno slazes, a o onda te razocara - a razloge za to si mogla da nadjes u kartama...al te nije interesovalo.

Svi ljudi se sa prijateljima nekad bolje nekada losije razumeju, oko necega slazu oko necega ne. Retko se nadje i jedna osoba sa idealnim poklapanjima energija - pa da se u svemu 100% slazete, i da u 100% vremena funkcionisete zajedno.

Zato astrologija moze da ti da odgovor na pitanje zasto se nekada, u nekim situacijama ili u nekim pogledima ne slazes sa nekim (na emotivnom, intelektualnom ili drugom niovu), i daje ti mogucnost da razumes desavanja medju vama, i prihvatis ih ako zelis da i dalje gradis te odnose.

Gloria
15-01-2011, 18:12
Nedda, mislim da idealno ne postoji. Polazim od sebe.. Lepo rečeno.
Da ne znaš možda gde mogu da nadjem tabelu podznaka...

Lična karta nekog ko nije više među živima..
http://img703.imageshack.us/i/natalv.gif/

mirab
16-01-2011, 17:01
Glorija, nedda je to dosta dobro objasnila a ja cu da dodam : Sama si rekla da se dobro slazes sa nekima koji ti po znakovima nisu harmonicni, to govori da je potrebno znati vase uporedne horoskope gde bi se videlo kako deluju energije planeta i znakova u vasim uporednim horoskopima. Zato onaj ko zna astrologiju nikada nece sebi dozvoliti da samo po znakovima kaze da li se sa nekim slazes ili ne, tu je potrebno mnogo vise.
majabl, tebi moram reci da ce ti svaki astrolog koji ti bude uradio natalnu kartu reci koji aspekti ti mogu doneti probleme i sta ti je ciniti da do toga ne dodje.Natalna karta je slika naseg karaktera, najteze je poznavati sebe.

majabl
16-01-2011, 17:09
ne znam otkako cititam ovdje,..prosto sam se prepoznala u svojim aspektima...a tako slucajnio sam i pocela pratiti...pa tako posto se ne razumiijem...a za astrologiju bas treba koncentracija i logika..a kad pogledate moj horoskop nemoguce da sa ovim mo i ma u blizancima i ovim opozicijama koje svaka na svoju stranu jos ovaj ma 90 asc nista ne dovodim do kraja jer ne mogu se ni na sta skoncentrisati i usmjeriti na to..a nikako da se natrjeram da odem kod astrologa..a oticicu pa cu da vidim ....hvala na odgovoru

zvjezdica
16-01-2011, 17:11
A kako recimo moja majka da zna da li je ili nije kompatibilna sa nekim ako ne zna vreme svog rođenja? Moj primer je recimo takav da se horoskopski družim i imam u okruženju ljude koji mi po znaku ne odgovaraju ali su nam energije slične i super funkcionišemo. Niti sam im gledala natal niti ih pitam.Ono što sam htela da kažem je da su odstupanja moguća, ništa više.

Ma nisam mislila ništa loše, nemoj me pogrešno shvatiti :)
Samo sam ti htjela predočiti da je velika greška kada neki ljudi, često i mnogi astrolozi koji samo ubiru novce, govore o kompaktibilnosti ljudi po načelu njihova sunčeva znaka. To jako često ispada vrlo pogrešno, jer ako usporediš koliko je ljudi na svijetu i pridaš im 12 znakova, ispalo bi da se slažeš sa pola svijeta.. Zato se nekad dogodi da znaš npr. dvije osobe (ili više) rođene u istom znaku, sa nekima se super slažeš, neke ne možeš vidjeti ni nacrtane. Kada napraviš uporedni horoskop, onda tek vidiš raspored planeta koji je doveo do takvog odnosa.

Naravno da nećeš trčati za ljutima i pitati ih kad su rođeni, energiju ćeš sama osjetiti, no ako ikad poželiš shvatiti neki odnos sa osobom, onda pogledaj usporedne horoskope i što se u odnosu može popraviti...nemoj se voditi samo po 12. znakova horoskopa.

Gloria
16-01-2011, 19:42
Zvjezdice, taman posla! :D

uranija
16-01-2011, 22:33
ekvidistanc marsa i saturna,da li mu je bio aktiviran...?

Beba977
18-01-2011, 14:18
.Natalna karta je slika naseg karaktera, najteze je poznavati sebe.
Tacno tako je,mnogi koji su mi opisevali karakter,ja bih tvrdoglavo rekla ma ne nisam ja takva,al oni sto su sa strane gledaju objektivno i bolje te procene nego sam sebe,a sto je dobro u astrologiju ,astrolog ti ukaze koje strane mane da sakrijes ili kako da ih uklonis,cemu da se okrenes,sta bi te ispunilo,jednostavno te vodi na lep put,onaj sto bi te cinio sretnim.

Aurora
23-01-2011, 20:56
Nisam primijetila da je neko vec to komentarisao, ako jeste promaklo mi je i unaprijed se izvinjavam sto se vracam na tu temu. Baba o kojoj se pricalo osim Ve na 22* Sco (gdje se nalazi Lesat i Šaula-žaoka Škorpije. Donosi opasnosti i aktivira onaj dio mita o Orionu u kome on strada od uboda škorpije.) ima i Mo-vladara ascedenta u konjukcij sa Algolom - uzima se orbis do 5*. Mo i Ve u su ženske planete,pa je zato stradala od žene. Neptun je u 3. polju - osa T-kvadrata. Dolazi iz 3. polja- to je komsinica- e a ja bih sad prema ovome prije pomislila da je pokusala da je otruje. Kad uzmemo da Sunce vlada ovim Neptunom koji je osa T-kvadrata, a pravi 90 na Pluton čiji je vladar Mjesec na Algolu, onda se možda dobija djelimično rješenje. A ja lično na prvi pogled ne bih ni pomislila da je tako nesto u pitanju...

ssssanjaaaa
23-01-2011, 22:36
Koliko sam ja shvatila da JU ima veliku ulogu za smrt, meni je SAT, PL, JU u 8 i svi retrogradni ako nesto znaci... Znaci duga dramaticna smrt...posto imam JMC 0 ASC a to moze znaci da ce neki neprijatelj tajni da me ubije jer je JMC u 12.kuci... Moguce da ce da cu da se borim za zivot...
Vrh mi je vaga, a Ve u 1.ukljestenoj kuci u ribama sto opet moze dovesti da me muskarac ubije sa kojim se zabavljam ili da me otruje jer mi je Ve 90 Ne...
A sto se udovistva tice ne mora da znaci da je vladar 7 u 8, moja kuma je udovica, njen vrh 7 je u strelcu a JU u 4 kuci u lavu - muz joj je nestao na poslovnom putu i posle mes dana ga nasli mrtvog...
Aspekti JU su : JU 90 SAT, JU 0 PL.
Al zato ima vladar 7 kuce u kvadratu sa 8 kucom, ako to nesto znaci...A trebalo bi...
Uh ja imam vladar 7 kuce u konjukciji sa 8 kucom sta bi to moglo da znaci? Jel bi to moglo da znaci brak sa udovcem, jer mi je So vladar 7 kuce a vrh 8.kuce ven a oni su u konjukciji?

majabl
23-01-2011, 22:40
pa meni je vl osme 90 vl prve i 0 ju,sluvladar ali onda i ju pravi 90 sa vl prve...haha..pa divno jos pluton u osmoj u opziciji sa suncem i ove opozicije ma i mo sa sa i ur iz desete i cetvrte

uranija
23-01-2011, 23:32
a ic u konjukciji sa vladarem 8.-e?sta mislite,pocetak i kraj necega...pluton da deluje na vladara 8.-e,on uvek donosi intezitet na problem...a ekvidistanc marsa i saturna pa tu vladar 8.-e...

Aurora
27-01-2011, 12:21
Nisam primijetila da je neko vec to komentarisao, ako jeste promaklo mi je i unaprijed se izvinjavam sto se vracam na tu temu. Baba o kojoj se pricalo osim Ve na 22* Sco (gdje se nalazi Lesat i Šaula-žaoka Škorpije. Donosi opasnosti i aktivira onaj dio mita o Orionu u kome on strada od uboda škorpije.) ima i Mo-vladara ascedenta u konjukcij sa Algolom - uzima se orbis do 5*. Mo i Ve u su ženske planete,pa je zato stradala od žene. Neptun je u 3. polju - osa T-kvadrata. Dolazi iz 3. polja- to je komsinica- e a ja bih sad prema ovome prije pomislila da je pokusala da je otruje. Kad uzmemo da Sunce vlada ovim Neptunom koji je osa T-kvadrata, a pravi 90 na Pluton čiji je vladar Mjesec na Algolu, onda se možda dobija djelimično rješenje. A ja lično na prvi pogled ne bih ni pomislila da je tako nesto u pitanju...

Ja sam ocigledno gledala pogresan natal, mora da sam vrijeme pogrijesila, jer prije neki dan kad sam gledala, nije bilo postavljene karte, samo podaci, pa sam je sama uradila...

lotos
05-03-2011, 12:01
Da, prije godinu dana. Bio je on dosta bolestan, 4 godine ratišta, godinu prije nego je umro je imao moždani, ali ga je dočekao na nogama...bio je šećeraš na inzulinu, jako visok šećer bi imao..Otkazivali su mu bubrezi, ali to se normaliziralo sa godinama, ostao mu je bubrežni kamenac i jake glavobolje, u ratu mu je stradala noga i bubnjić.

Meni je jasno da je to sve prouzročilo smrt, i dodatni stresovi, ali opet, gledam natal i ne mogu baš naći nešto toliko gadno jer sam subjektivna.

vladar 6 mu je mars u konjukciji sa venerom - bubrezi, kvadriran od PL i urana -živci...stradanja u ratu...

Neznam simboliku za šećernu bolest i bubnjić.

Mars je inače i glava zar ne u konjukciji sa venerom vladarom 12 - traume.
A na asc ima Merkura i neptuna. NE - glavobolje, bio je jedno vrijeme na tabelatama nakon rata i skoro postao ovisan. A Me bi trebalo biti ruke, s njima nije imao problema.

I hvala ti na zanimanju za temu, mnogo mi to znači :)

jedan od pokazatelja dijabetesa je venera kvadrat uran...kako bi bilo da uradis tranzitnu ili solarnu kartu tvog preminulog oca..tj ukucas onu godinu kada je preminuo u natal i da mi kazes da li postoje neke zanimljive opozicije malefika i teskih planeta

mirab
21-03-2011, 14:42
AURORA, JA SAM DALA PODATKE ZA ONU UBIJENU BABU; NISI DOBRO VIDELA, NEPTUN JE U 9. KUCI U LAVU,sATURN JE VLADAR NJENE 3. KUCE A NALAZI SE U 12.KUCI U sKORPIJI PA JE SMRT DOSLA NA TAJNI NACIN I MUCAN.BILE SU SAME U STANU I KOMSINICA JU JE IZBOLA SA 70 UBODA NOZEM( KOMSINICA IMA 35 GOD.)

aura
01-04-2011, 10:26
Devojke, imam jedno bitno pitanjce. Ako bi se neko smeo upustiti u analizu ovog charta, dete je zivorodjeno, nakon cega ga majci nisu dali vise od 24h, a zatim rekli da je urlo. Papiri su jedva dobijeni, plus sto u njima nije bilo nikakvih uzroka smrti, amo konstatacija, Ona, sa pravom, tvrdi da je dete neko ''pokupio", jer sutada u nasoj bolnici bile aktuelne kradje dece (culi ste verovatno na tv-u). E sad, nju samo interesuje da nije mozda ziv. Ja sam nesto gledala, tacka smrti na 13 Raka u 5 kuci 15 sa SA, ima puno napetih aspekata, VE (kao vladar 8) je u padu, UR (vladar ASC) u strelcu u 11. Vladar 6 MO u ovnu u dobrim aspektima. Nemam pojma. http://img708.imageshack.us/img708/2020/natalf.gif

mirab
01-04-2011, 13:58
Ja sam nesto gledala i videla da se vladar 8.kuce tog deteta (Venera ) nalazi na fiksnoj zvezdi DENEBOLA iz sazvezdja LEO pa bi to ukazivalo na neko stradanje, pogotovo sto i dispozitor(Merkur) to potvrdjuje jer se nalazi na fiksnoj zvezdi ZANIA iz sazvezdja Virgo.To stradanje se odnosi na njegovo odvajanje od roditelja a fiksna zvezda ZANIA upravo govori o nekoj zaveri i prevari.Merkur simbolicno predstavlja dete a inace je vladar njegove 5.kuce,(kuca dece), Merkur je u losem aspektu sa Neptunom pa i to potvrdjuje da je neko lagao o njemu.Nazalost ono sto ja vidim je losa KARMA tog deteta(Saturn vladalac 12 polja u kvadratu sa Suncem donose zlo i nesrecu u ranom detinjstvu i uskracuju sve ono sto bi bilo prirodno i normalno.Mozda ce jos neko pokusati da otkrije tajnu zivota ovog deteta.

aura
01-04-2011, 15:43
Hvala ti puno sto si se potrudila. Ja se nisam setila fixnix zvezda, samo sam gledala aspekte planeta.

malena1808
01-04-2011, 16:34
ufff,moja sestra je imala slicnu situaciju,ustvari potpuno istu pre 17 god.Kao da pricas o njoj pokusacu da uradim danas natalnu kartu njenog zivorodjenog deteta,ako se seti svih podataka,pa da malo pogledamo i tu kartu,Vidim da je tvoja prijateljica imala taj problem godinu i malo vise pre moje sestre

swiss
20-04-2011, 14:59
Bas da vas pitam kad ste dotakli tu temu smrti......dokle cu da zivim? Svima se potvrdi kad tek umru! Ajde da potvrdimo sad meni dok sam ziv! Hvala :)

nena peric
20-04-2011, 15:43
Bas da vas pitam kad ste dotakli tu temu smrti......dokle cu da zivim? Svima se potvrdi kad tek umru! Ajde da potvrdimo sad meni dok sam ziv! Hvala :)
Umreces pod stare dane od sex-a :5rotfl: : Vladar 8- mars u 5.kuci u trigonu sa Uranom (vladar 5) i trigonu sa saturnom (vladar 4). Bices stari deka :admin: , pa ces da navalis na babu :moon1: i takoooo... dodje :muerte: , a tebi lepo ......:roflmao: E, Swiss, svasta tebi pada napamet:D

swiss
20-04-2011, 16:18
Umreces pod stare dane od sex-a :5rotfl: : Vladar 8- mars u 5.kuci u trigonu sa Uranom (vladar 5) i trigonu sa saturnom (vladar 4). Bices stari :admin: , pa ces da navalis na babu :moon1: i takoooo... dodje :muerte: , a tebi lepo ......:roflmao: E, Swiss, svasta tebi pada napamet:D

Jaoooj breee....to volim da cujem,ima da se otegnem na Babi hahahaha kukuuu hehehehehehehe mmmmmm zamisljam vec! Neno...zivela ti meni 100 god. pa to lepo procitala u novimana ili gledala na TV-u kao no comment pod naslovom umro u 103 godine od sexa hahahahaha Cuti Neno...nije meni lako nikako kad mi musice udju u glavu pa podju picvajz da prave hehehe

Bas da dodam...danas sam doznao da mi je Dedin rodjak umro prekljuce! E eto vam sad prilike da vidite u mom natalnom ili solarnom,dal se vidi tako nesto?

Wicca
26-04-2011, 18:41
Ako ista znaci nekome,ja sam imala skoro pa smrtnu situaciju,gde su me mogli ubiti..desilo se prosle godine,imam cak i tranzite za taj dan,ako neko zeli da ih postavim :)
Inace se ne uvaljujem u opasne situacije ali,ta je bas dosla meni. Ne znam koliko znaci po natalu ali,opasnost mi je dosla od nekog koga sam znala ovako po kraju,ali ne licno,vise,preko poznanika,zbog mojih reci koje su lose protumacene i dosle do njega.

Beba977
27-04-2011, 23:50
Ako ista znaci nekome,ja sam imala skoro pa smrtnu situaciju,gde su me mogli ubiti..desilo se prosle godine,imam cak i tranzite za taj dan,ako neko zeli da ih postavim :)
Inace se ne uvaljujem u opasne situacije ali,ta je bas dosla meni. Ne znam koliko znaci po natalu ali,opasnost mi je dosla od nekog koga sam znala ovako po kraju,ali ne licno,vise,preko poznanika,zbog mojih reci koje su lose protumacene i dosle do njega.
Pa kako si se izvukla na kraju?Postavi kartu sa tranzitima....

Marlen
28-04-2011, 00:52

Umreces pod stare dane od sex-a :5rotfl: :

A ao zelis da umres na studentkinji, upisi babu na fakultet :5rotfl: niste normalni :4lol:

Kad ja umirem i kako? :D Moze i bez tog seksa :rolleyes:

mandrak-21
28-04-2011, 01:50
da pitali baku kad je deka umro
od cega je omro a baka kaze ne znam sinko tacno ali...
umro je od smrti:5rotfl:

Wicca
28-04-2011, 10:26
Pa kako si se izvukla na kraju?Postavi kartu sa tranzitima....

slucajno. imam tranzite jer sam dan posle sela za komp i postavila kartu na jedmom astro sjatu da pitam sta je moglo dovesti do toga. samo sma bila malo premlacena i u shoku.

taj covek koji me napao je inace u zatvoru vec dugo vremena sad,zbog ubistva.

Ja,nisma netso iskusna sto se astrologije tice pa nisam, a ne vidim ni sad nista posebno taj dan sto bi me dovelo u opasnot..jedino,imala sam srecu,tako sma pobegla.

http://i49.tinypic.com/b5qssy.jpg

Beba977
28-04-2011, 11:29
Imala si ME-reci 90 VE koja je iz 12-tajni neprijatelji i 7-javni neprijatelji,znaci losa komunikacija,svadja,ali te izvuklo ME60ME,mozda neki prijatelj je pomogao u sredjivanju situacije,jer ME vlada 11.Onda vidim JMC nad kironom u 8 opasnost,MA pravi samo kvadrat sa PL i to sa orbisom od 2,3 stepena,ali ipak deluje,agresivnost,ljutnja,opasnost,MA vladar 6,odrazilo se na zdravlje....
VE nad JU te isto spasila...

swiss
28-04-2011, 11:36
M&M (marlen+mandrak) samo vi zezaj te hehehe sta ima lepse nego od Orgazma umreti hehehe Pukne bree pa ko ga sisa,odoh sosmehom na licu Bogu na ispovest:D...ima da mi se smeju na onom svetu kao Babi kad je budu pitali sta je radila samnom......

Marlen...imacu na umu da bakicu upisem na fakultet tad hahaha pa da imam sta da kazem na onom svetu,da sam bio sa obrazovanom zenom i da me je to obrazovanje ubilo kad sam pokusao da ispitam ;)

Marlen
28-04-2011, 12:02
M&M (marlen+mandrak) samo vi zezaj te hehehe sta ima lepse nego od Orgazma umreti hehehe Pukne bree pa ko ga sisa,odoh sosmehom na licu Bogu na ispovest:D...ima da mi se smeju na onom svetu kao Babi kad je budu pitali sta je radila samnom......

Marlen...imacu na umu da bakicu upisem na fakultet tad hahaha pa da imam sta da kazem na onom svetu,da sam bio sa obrazovanom zenom i da me je to obrazovanje ubilo kad sam pokusao da ispitam ;)

Studentkinje su mlade i zgodne, ko gleda danas obrazovanje.

I ?
kako ja umirem?:D S osmehom ili...

Wicca
28-04-2011, 12:27
Imala si ME-reci 90 VE koja je iz 12-tajni neprijatelji i 7-javni neprijatelji,znaci losa komunikacija,svadja,ali te izvuklo ME60ME,mozda neki prijatelj je pomogao u sredjivanju situacije,jer ME vlada 11.Onda vidim JMC nad kironom u 8 opasnost,MA pravi samo kvadrat sa PL i to sa orbisom od 2,3 stepena,ali ipak deluje,agresivnost,ljutnja,opasnost,MA vladar 6,odrazilo se na zdravlje....
VE nad JU te isto spasila...

Hvala Bebo.

jeste, on je hteo da me odvuce u kola,a na zadnjem sedistu su bila jos dva tipa,i rekao je da ce me ubiti ( on je za to u stanju, ubio je pre i za manje ,za ciste sitnice ) i bas kad je skoro pa uspeo da me strpa u kola, culo se neki zvuk.. neki ljudi su naisli,grupica mala,,valjda je jedan od njih njega znao, i uzviknuli su nesto, njemu je opala koncentracija valjda ( buduci da sam bila na zemlji i vukao me za kosu ka kolima ) i popustio je i pobegla sam,a on je nastavio valjda da se sukobljava sa.. tim drugima.

za te tajne neprijatelje... i javne.. kako si lepo primetila.. ja sam jednom mom drugu rekla nesto u vezi tog decka,ali nisam znala da je taj moj drug izdajica, on je njemu posle preneo sta sam rekla,i cerio mi se dok me ovaj mlatio na suvozackom sedistu.

nena peric
28-04-2011, 13:08
U trenutku smrti moga oca u mojoj karti se videlo iz primarnih direkcija i tranzita, ali ni u jednom slucaju ne bih iz karte predpostavila da je to vezano za njega. Direkt. Pluton egzaktno na nat. Uranu, a direk. Uran egzaktno na nat.Marsu, a u tranzitima: tranzitni Mars na nat. Hironu, a tranzitni hiron na nat. Plutonu. A kod moje majke koja je tada postala udovica je Jupiter bio tacno na DC-u, a tranzitni Uran egzaktno na natalnom Jupiteru u 7.kuci. Nije bio ugrozen vladar 7.kuce u njenom natalu,ali je bila ugrozena planeta Jupiter u 7, a u mom nije bio ugrozen vladar 4.kuce (koji bi predstavljao moga oca ):confused:, takodje u karti moje sestre je isto kao i kod mene tranzitni hiron bio na nat.Plutonu (njen vladar 12), a tranzitni Mars na fortuni u 4.kuci, ni kod nje nije bio ugrozen vladar ni 4, a ni 10.kuce:confused: . Otac mi je umro relativno mlad, iznenada (uran), ali mi nije jasno zasto je tu bio i kod mene i sestre umesan pluton i mars i hiron u karti, a nigde nije bila ugrozena planeta koja bi predstavljala njega:rolleyes:

Beba977
28-04-2011, 14:00
Vidi u sekundarnim progresijama,meni je taj dan,kada mi je tata umro SO bilo nad JU,SO180NE-vladar 4 kuce.U primarnim progresijama MO na SO na algolu,UR180SO,isto umro je iznenada,infarkt,ovde vladar 4 ne pravi nikakav aspekat sa primarnim prog.planetama.U tranzitima tr.JU nad UR,tr.SO,VE,MA u konjukciji i prave 90 sa PL.Toliko nema drugih aspekata...

gama0510
28-04-2011, 20:43
Nadam se da cu uspeti postaviti dobro kartu da pogledate. Dete je u pitanju koje je umrlo dan pre punih 5 meseci u kolevci iznenada u toku noci. Ucim ast
rologiju ali ovo nisam tumacila osim sto sam videla da je saturn bio retrogradan i naisao je preko natalnog kada je krenuo direktno u 6. kuci. Moje je dete u pitanju bilo je 1991. Cisto ne mogu da znam razlog rekli su "sindrom smrti zdravog odojceta"
http://www.dodaj.rs/f/2v/id/86OsKKd/astro-23.gif[/img]

Nadam se da sam dobro odradila natal da mozete da vidite.U pitanju je dete koje je umrlo dan pre punih 5 meseci. Interesuje me misljenje jer ja tek ucim a ovde nesto gledam i vidim samo da je saturn bio retrogradan i u to vreme smrti isao je preko natalnog u 6. kuci. Pogledajte pa kazite sta vidite. Bilo je to pre 20 godina moje dete je u pitanju. lekari kazu " sindrom smrti zdravog odojceta".

http://www.dodaj.rs/f/2v/id/86OsKKd/1/astro-23.gif

gama0510
28-04-2011, 21:04
Nadam se da sam dobro odradila natal da mozete da vidite.U pitanju je dete koje je umrlo dan pre punih 5 meseci. Interesuje me misljenje jer ja tek ucim a ovde nesto gledam i vidim samo da je saturn bio retrogradan i u to vreme smrti isao je preko natalnog u 6. kuci. Pogledajte pa kazite sta vidite. Bilo je to pre 20 godina moje dete je u pitanju. lekari kazu " sindrom smrti zdravog odojceta".

http://www.dodaj.rs/f/2v/id/86OsKKd/1/astro-23.gif

ajana
04-05-2011, 13:29
trebala si staviti kartu sa tranzitima za taj dan kad je dete umrlo

vedrina91
04-05-2011, 13:40
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=utffileSSM06T-u1298488026;gm=a1;nhor=1;nho2=2;btyp=2;mth=gw;sday=6;smon=4;syr=2002;hsy=-1;zod=;orbp=;rs=0;add=22;node=-Yn;pfday=-YP%

ovo je natal meni veoma drage osobe. Nisam znala tacno vreme rodjenja. Ona je imala klinicku smrt, izazvanu penicilinskim sokom, 14 god pre nego sto je umrla. Osoba se inace strasno bojala doktora, lecenja i bolnica. Jako kratko je bolovala,negde oko mesec dana i pet-sest dana u bolnici, u pitanju je bio rak.

ajana
04-05-2011, 13:57
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=utffileSSM06T-u1298488026;gm=a1;nhor=1;nho2=2;btyp=2;mth=gw;sday=6;smon=4;syr=2002;hsy=-1;zod=;orbp=;rs=0;add=22;node=-Yn;pfday=-YP%

ovo je natal meni veoma drage osobe. Nisam znala tacno vreme rodjenja. Ona je imala klinicku smrt, izazvanu penicilinskim sokom, 14 god pre nego sto je umrla. Osoba se inace strasno bojala doktora, lecenja i bolnica. Jako kratko je bolovala,negde oko mesec dana i pet-sest dana u bolnici, u pitanju je bio rak.

kod osoba koje imaju sunce i mesec u konjukciji, fortuna je na ascedentu pa mislim mozda da bi ovoj osobi preko fortune mogli naci ascedent, bar priblizno ako se ne varam. izracunaj molim te gde joj je fortuna

vedrina91
04-05-2011, 14:52
ne mogu da se snadjem kako da stavim postavim polozaj fortune. pocetnik sam :confused:

majabl
04-05-2011, 16:11
imas sa strane na astro com kad ides na extended chart selection pa sa lijeve strane u stupcu imas pars fortunae..to markiras .a sa desne oznacis always use a day nigtht formula for pars fortunae..i to kao oznacis..

vedrina91
04-05-2011, 16:54
jesam selektovala ali nece da mi pokaze, sve sam pokusala al ne znam zasto nece :(

ajana
04-05-2011, 18:51
jesam selektovala ali nece da mi pokaze, sve sam pokusala al ne znam zasto nece :(

sad sam ja pokusala, ne moze jer sa ascedentom se pomjera i fortuna i koji god da ej podznak ona opet padne na ascedent.

vedrina91
04-05-2011, 19:01
sad sam ja pokusala, ne moze jer sa ascedentom se pomjera i fortuna i koji god da ej podznak ona opet padne na ascedent.

do sad sam pokusavala, ufff basa sam se iznervirala :mad:

Beba977
04-05-2011, 23:52

Pa dobro evo ovaj t-kvadrat pokazuje taj penic. sok,izmedju UR odjednom MA igla i UR -lek,trovanje,kako sam razumela ona je prezivela a u to joj je sigurno pomogla ova konjukcija UR0JU.

vedrina91
04-05-2011, 23:57
Bebo a sta pokazuje rak koze, i zaboravila sam da kazem da je doktorska greska ucinala da bolest brze uznapreduje? klinicki je bila mrtva par minuta, ali se posle toga brzo oporavila

Beba977
05-05-2011, 00:14
Bebo a sta pokazuje rak koze, i zaboravila sam da kazem da je doktorska greska ucinala da bolest brze uznapreduje? klinicki je bila mrtva par minuta, ali se posle toga brzo oporavila
SA je koza,kod nje je SA peregriran i nema nikakvu moc u sco jos je aflikovan od MA-doktor...toliko mogu da kazem na osnovu karte...

vedrina91
05-05-2011, 00:18
hvala, ja sam pocetnik pa mi ovo mnogo znaci

virgoscorpiolilith
05-05-2011, 09:40
Pa dobro evo ovaj t-kvadrat pokazuje taj penic. sok,izmedju UR odjednom MA igla i UR -lek,trovanje,kako sam razumela ona je prezivela a u to joj je sigurno pomogla ova konjukcija UR0JU.

UR nije lek,vec NE.
Ja bih ovaj T-kvadrat ovako protumacila:MA vlada iglama i injekcijama,radi opoziciju na UR0JU(UR vlada akutnim vaskularnim katastrofama,npr. pucanjem aneurizmi,embolijama,trombozama,apopleksijama,a JU vlada arterijama,kao i sirenjem i ekspanzijom,a sama konjukcija je u Ca,koji vlada telesnim tecnostima,limfom).Vrh ovog T-kvadrata je SO0MO0NE,pri cemu je MO0NE u Li,pa bih ja rekla da je ona dobijala lekove-penicilin zbog neke infekcije urinarnog trakta,eventualno upale jajnika i sl.Posto je u ovu konj. umesan i MO najverovatnije je doslo do administracije(MA=injekcija) leka(NE) direktno u krvni sistem,i to od neke starije zene(MO)(znaci umesto u misic-lek ubrizgan omaskom u krvni sud),sto je munjevito aktiviralo ovu UR0JU koja je rezultirala u trenutnoj(UR) vazodilataciji(sirenju perifernih arterija-JU) i izlivanju limfe u okolna tkiva(konj. u Ca)...Slika meni jasna kao dan...
E sad sto se tice malignog tumora koze...Razumem tvoje rezonovanje da SA vlada kozom i bolestima koze,otisao u Sco koja vlada malignim tumorima...Ja bih pak tumacila preko ovog MA u Aq,nekako mi je slika mnogo jasnija...On daje mladez na nekoj potkolenici.SA0ME u Sco 90 MA-zbog ovog SA koji vlada hronicnim i koznim bolestima verovatno ga je jako dugo imala,zbog ME je bio sitan i/ili ih je bilo vise,a u Sco-morao je biti maligni od pocetka,iako je vrlo moguce da je dugo izgledao benigno,sa malignim rastom u dubinu...Ginekolog koji je verovatno govorio da je bezopasan(SA u Sco)...Paznju izaziva kad je uporno poceo da gnoji(SA),a onda se aktivira onaj T-kvadrat sa munjevitim sirenjem malignih celija kroz limfni sistem...
Ne znam koliko sam "ubola",ali sam bar pokusala...

vedrina91
05-05-2011, 11:06
Penicilin je dobila od starije zene-medicinksa sestra, osoba je patila od ginekoloskih problema- imala je problematicne menstuacije. I za mladeze je tacno, imala ih je puno i bilo je i malignih.

virgoscorpiolilith
05-05-2011, 11:59
Penicilin je dobila od starije zene-medicinksa sestra, osoba je patila od ginekoloskih problema- imala je problematicne menstuacije. I za mladeze je tacno, imala ih je puno i bilo je i malignih.

Mislila sam na urinarnu infekciju(ev. ginekolosku) u konkretnoj situaciji koja je dovela do penicilinskog soka.Negde si postavila pitanje sta pruzrokuje rak koze i rekla da je osoba kratko bolovala,nekoliko dana,te umrla i da je u pitanju lekarska greska....Zato sam pretpostavila da je uzrok smrti malignitet koze i probala da nadjem objasnjenje u karti.Je li to bio uzrok smrti?Bilo bi lepo kada bi imali vise podataka...I o kakvoj lekarskoj gresci se radi?

Beba977
05-05-2011, 12:47
UR nije lek,vec NE.
Ja bih ovaj T-kvadrat ovako protumacila:MA vlada iglama i injekcijama,radi opoziciju na UR0JU(UR vlada akutnim vaskularnim katastrofama,npr. pucanjem aneurizmi,embolijama,trombozama,apopleksijama,a JU vlada arterijama,kao i sirenjem i ekspanzijom,a sama konjukcija je u Ca,koji vlada telesnim tecnostima,limfom).Vrh ovog T-kvadrata je SO0MO0NE,pri cemu je MO0NE u Li,pa bih ja rekla da je ona dobijala lekove-penicilin zbog neke infekcije urinarnog trakta,eventualno upale jajnika i sl.Posto je u ovu konj. umesan i MO najverovatnije je doslo do administracije(MA=injekcija) leka(NE) direktno u krvni sistem,i to od neke starije zene(MO)(znaci umesto u misic-lek ubrizgan omaskom u krvni sud),sto je munjevito aktiviralo ovu UR0JU koja je rezultirala u trenutnoj(UR) vazodilataciji(sirenju perifernih arterija-JU) i izlivanju limfe u okolna tkiva(konj. u Ca)...Slika meni jasna kao dan...
E sad sto se tice malignog tumora koze...Razumem tvoje rezonovanje da SA vlada kozom i bolestima koze,otisao u Sco koja vlada malignim tumorima...Ja bih pak tumacila preko ovog MA u Aq,nekako mi je slika mnogo jasnija...On daje mladez na nekoj potkolenici.SA0ME u Sco 90 MA-zbog ovog SA koji vlada hronicnim i koznim bolestima verovatno ga je jako dugo imala,zbog ME je bio sitan i/ili ih je bilo vise,a u Sco-morao je biti maligni od pocetka,iako je vrlo moguce da je dugo izgledao benigno,sa malignim rastom u dubinu...Ginekolog koji je verovatno govorio da je bezopasan(SA u Sco)...Paznju izaziva kad je uporno poceo da gnoji(SA),a onda se aktivira onaj T-kvadrat sa munjevitim sirenjem malignih celija kroz limfni sistem...
Ne znam koliko sam "ubola",ali sam bar pokusala...
Odlicno si opisala,bravo...da UR nije lek vec NE,brzinom kucanja pogresim.
Nego vidi kod mene u natal sta se desava sa zdravljem,imam teperaturu do 37.5,to traje od nedelje kada sam imala 39.Kako vidim tr.SA ima 135-los aspekat sa SO,i 150 sa MO.Takodje egz konjukcija na PL.
Bila bih ti jako zahvalna :)

virgoscorpiolilith
05-05-2011, 13:17
Odlicno si opisala,bravo...da UR nije lek vec NE,brzinom kucanja pogresim.
Nego vidi kod mene u natal sta se desava sa zdravljem,imam teperaturu do 37.5,to traje od nedelje kada sam imala 39.Kako vidim tr.SA ima 135-los aspekat sa SO,i 150 sa MO.Takodje egz konjukcija na PL.
Bila bih ti jako zahvalna :)

Tnx :) Astromedicina me nimalo ne privlaci,ali mi je ovde slika toliko bila upecatljiva da nisam mogla da odolim a da ne pokusam...A za tvoje pitanje saljem PM,posto odosmo off-topic :)

vedrina91
05-05-2011, 13:56
ona se zalila dosta pre smrti da se oseca cudnije, imala je neke bolove, szostajala joj je mestruacija. Doktor joj je rekao da pije videtime *sumece) i rekao da ona ulazi u menopauzu. Posle nekih mesec dana, hitno je bila prebacena u bolnicu. sad tacno dijagnozu ne znam, ali cu pokusati da nadjem otpusne liste, hvala

virgoscorpiolilith
05-05-2011, 14:24
ona se zalila dosta pre smrti da se oseca cudnije, imala je neke bolove, szostajala joj je mestruacija. Doktor joj je rekao da pije videtime *sumece) i rekao da ona ulazi u menopauzu. Posle nekih mesec dana, hitno je bila prebacena u bolnicu. sad tacno dijagnozu ne znam, ali cu pokusati da nadjem otpusne liste, hvala

Hvala tebi sto delis jednu ovako privatnu stvar...Cekamo onda otpusne da vidimo dijagnozu...Pozzz:)

Rabiosa
24-09-2012, 13:23
Tranzitni Uran na Suncu, tr. Merkur na Merkuru, tr. Mars na Marsu, tr. Saturn na Jupiteru i tr. Jupiter na Plutonu. Sve su egzaktni aspekti.
Ima li neko mišljenje?

Da li ću umreti u kolima na putu? Imam mars u trećoj kući, venera je u dobrom aspektu sa marsom što me možda izvuče, ali veći deo osme zauzima scorpija čiji vladar mars je u trećoj a on je u kvadratu sa merkurom i suncem koje je život.

mandrak-21
24-09-2012, 17:35
Tranzitni Uran na Suncu, tr. Merkur na Merkuru, tr. Mars na Marsu, tr. Saturn na Jupiteru i tr. Jupiter na Plutonu. Sve su egzaktni aspekti.
Ima li neko mišljenje?

Da li ću umreti u kolima na putu? Imam mars u trećoj kući, venera je u dobrom aspektu sa marsom što me možda izvuče, ali veći deo osme zauzima scorpija čiji vladar mars je u trećoj a on je u kvadratu sa merkurom i suncem koje je život.
a kome su ti tranziti?

Rabiosa
24-09-2012, 19:24
a kome su ti tranziti?

Koliko sam shvatila ti se dobro razumeš u astrologiju. Umesto što si postavio nebitno pitanje na moja pitanja, mogao si da napišeš odgovor.
To su bili moji tranziti.

mandrak-21
24-09-2012, 19:41
zato i pitam.pises u sadasnjem vremenu i vidim da se sada ti tranziti ne desavaju na natal u tvom potpisu.A na tvoje pitanje ne znam odgovor

Mia
24-09-2012, 19:50
Koliko sam shvatila ti se dobro razumeš u astrologiju. Umesto što si postavio nebitno pitanje na moja pitanja, mogao si da napišeš odgovor.
To su bili moji tranziti.

iskreno i ja sam se zacudila kada sam videla tranzite koje pominjes, jer trenutni svakako nisu, tako da mi uopste nije jasno o cemu pricas. . .

Rabiosa
24-09-2012, 19:51
Nije bitno više.

Mia
24-09-2012, 19:58
Nije bitno više.

ne razumem zasto se ljutis, mi smo samo probali da ti pomognemo?

Rabiosa
27-09-2012, 08:59
Mandrak je samo zeleo da ti pomogne:) ,a i pitanje ti je malo cudno ,jos cudnija karta..:D
Ako gledamo po TA.
Vrh tvoje 8k je u Vagi,Vaga sam znak vise pokazuje potencijal da budes udovica nego tvoju smrt.Stradanja i nevolje mogu biti uglavnom povezani sa politickim skandalima i ljubavnim aferama.:D
Kako ti je vladar 8k u 1k to znaci da ti sama mozes da izazoves opasnosti,pa to pojacava mogucnost loseg ishoda po tebe.Ono sto je dobro sto si ti izrazito hrabra i borbena osoba,tako da svojom snagom mozes sve prebroditi..:)

Pitanje je tražilo odgovor šta se dogodilo kada sam imala te tranzite, ali sad kad bolje razmislim bezveze je tražiti od vas da pogađate nešto što je već bilo. ;)

Vladar osme kuće lako može da mi bude Mars, ako sam rođena koji minut kasnije onda mi osa 1/7 kuća obuhvata ceo jedan ceo znak ovan/vaga. Znate da u porodilištima uvek gledaju da zaokruže vreme, tako da ne bi bilo loše razmotriti kao vladara osme i Mars.

Ovo "Kako ti je vladar 8k u 1k to znaci da ti sama mozes da izazoves opasnosti,pa to pojacava mogucnost loseg ishoda po tebe" je tačno. Ali ja sam u podznaku ženski znak što znači da sam ja pod većim uplivom sudbine i da se meni više toga događa nezavisno od mog delanja. Slažem se i sa sledećom rečenicom. :)

majabl
27-09-2012, 10:22
Daenerys pogledaj koliko slicne karte, odnosno raspored kuca , kod mene je isto vrh osme na 29 vage, ve u prvoj u ovnu.. :), a opet ako bih gledala ma posto se nastavlja u skorpiji, ma nam je isto u trecoj u blizancima..:)a ja jos imam i pl u osmoj...:)

Rabiosa
27-09-2012, 11:42
Daenerys pogledaj koliko slicne karte, odnosno raspored kuca , kod mene je isto vrh osme na 29 vage, ve u prvoj u ovnu.. :), a opet ako bih gledala ma posto se nastavlja u skorpiji, ma nam je isto u trecoj u blizancima..:)a ja jos imam i pl u osmoj...:)

Jeste slično, mi treba da budemo pažljivi u saobraćaju. Ja nisam imala nikakve saobraćajne nesreće, samo da tako ostane. :) Tebi je mars 180 saturn, a meni mars90sunce.

Dispozitori marsa nam se razlikuju tebi je merkur u biku u drugoj i nema lošeg aspekta sa marsom dok je kod mene na ascu merkur90mars. Mislim da je kod mene opasnije :confused:

majabl
27-09-2012, 11:47
Ne znam ja sam nekad bas imala neki strah od smrti, da ali mi me kao disp ima 180 pl ..sad vise i ne toliko, nekako sta bude neka bude...necu da se previse opterecujem...ne znam sto se tice saobracaja, ja imam dioptriju i procjena mi je nikakva i sa socivima,, tako da sam mislila da nikada ni ne polazem vozacki, ali sam se predomislila, pa cu sad, al ne vjerujem da cu sama voziti, ako bas ne budem morala, e sad jedino s nekim drugim...ali ne treba o tome tako razmisljati...ej asc..nam se poklapaju a, onda tvoje so i na mom asc i ve su nam na stepen razlike i ma..bas me zanima kako izgledas, mislim da li licimo .... :)

Rabiosa
27-09-2012, 11:56
Ne znam ja sam nekad bas imala neki strah od smrti, da ali mi me kao disp ima 180 pl ..sad vise i ne toliko, nekako sta bude neka bude...necu da se previse opterecujem...ne znam sto se tice saobracaja, ja imam dioptriju i procjena mi je nikakva i sa socivima,, tako da sam mislila da nikada ni ne polazem vozacki, ali sam se predomislila, pa cu sad, al ne vjerujem da cu sama voziti, ako bas ne budem morala, e sad jedino s nekim drugim...ali ne treba o tome tako razmisljati...ej asc..nam se poklapaju a, onda tvoje so i na mom asc i ve su nam na stepen razlike i ma..bas me zanima kako izgledas, mislim da li licimo .... :)

Sećam se da si to pisala još ranije, ali ne ličimo jer sam videla tvoju fotku. :)

Imam isto pl u osmoj ali mu ne pridajem neki značaj, zato sam ga izbacila iz karte. :D

majabl
27-09-2012, 11:59
ne sjecam se da sam to pisala ranije, je li ti nik bio drugaciji, ili se ja ne sjecam...a dobro ja gledam pl, , jer mi je jedina planeta u sjedistu..zezam se malo,..inace ne treba toliko razmisljati o smrti, previse koci zivot :)kad smo kod tog kad sam tek pocela analizirati kartu imala sam teoriju kako ce me neko ubiti i kao tako cu umrijeti... :)

Rabiosa
27-09-2012, 12:03
ne sjecam se da sam to pisala ranije, je li ti nik bio drugaciji, ili se ja ne sjecam...a dobro ja gledam pl, , jer mi je jedina planeta u sjedistu..zezam se malo,..inace ne treba toliko razmisljati o smrti, previse koci zivot :)kad smo kod tog kad sam tek pocela analizirati kartu imala sam teoriju kako ce me neko ubiti i kao tako cu umrijeti... :)

Slažem se da razmišljanje o smrti ne čini život boljim, ali ja ne razmišljam o smrti već me samo interesuje sa aspekta astrologije. :)

selena
27-09-2012, 18:27
21.08 ove godine u oko 10 sati prije podne jedan je mali anđeo poginuo u 12 godini života gledala sam duže vrijeme no sad tek vidim neke od gadnih tranzita koji su nam uzeli malenog-iako s druge strane nijedan nije dovoljno jak po meni da uzme život

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_376_patrik.58732.21495.gif&res=100&va=&cid=r25fileRKSCl1-u1185457999

prvo mi je upao u oči ovaj tranzit jupitera koji čini 180 na njegv natalni pluton
pa tranzitni pluton koji se drmao po njegovom JMČ-u
najgore mi je što još uvijek ne vidim ništa konkretnoga jer to po meni dovoljno da je maleni poginuo?

Rabiosa
27-09-2012, 18:32
Hm....Pa ako tvrdis da postoji mogucnost naprimer da ti je Skorpija vrh 8k,to je jos bolje za tebe...;)
Losi aspekti Ma i Plutona mogu da pokazu stradanje u ratovima,kriminalu (sto ne verujem da ce da te stefi :D ,a i to mozes da izbegnes),a dobri aspekti Marsa koji imas MO120MA,ce potpuno eleminisati takav uticaj,pa ce ti smrt najverovatnije biti prirodna.Neretko natusi sa takvim polozajima docekaju duboku starost.:)
To sto bi ti u tom slucaju (Skorpije na vrhu 8k),Mars bio u 3k i vladar 8k bio u 3k,to samo moze da pokaze tvoju nervozu,da si ponekad sklona svadji,i moze da donese saobracajne nezgode,ali opet kao posledica ishitrenih odluka,ali ja ne verujem da tako mozes da okoncas zivot i u jednom i u drugom slucaju.Ono sto je zanimljivo da ljudi koji imaju vladara 8k u 3k cesto razmisljaju o fenomenu smrti,pa me ne cudi uopste sto si pitanje postavila.:D
Ali draga,Mars u 3k moze da bude mnogo sto-sta po smibilici,od losih odnosa sa bracom sestrama do prisluskivanja telefona,a kada je u losem odnosu sa Suncem kao kod tebe SO90Ma,to moze da se odnosi na fizicke povrede glave,oka a i ovaj ME90MA,moze da bude losa komunikacija,losi odnosi sa najblizim okruzenjem i ko zna sta jos.
Ne brini,ja ti nisam gledala tranzite,ali po natalu,nema sanse da ti smrt bude u saobracaju i nagla.:)

Ovo je tačno. :eek: Auuuu svaka čast.

Veneringa
27-09-2012, 22:27
21.08 ove godine u oko 10 sati prije podne jedan je mali anđeo poginuo u 12 godini života gledala sam duže vrijeme no sad tek vidim neke od gadnih tranzita koji su nam uzeli malenog-iako s druge strane nijedan nije dovoljno jak po meni da uzme život

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_376_patrik.58732.21495.gif&res=100&va=&cid=r25fileRKSCl1-u1185457999

prvo mi je upao u oči ovaj tranzit jupitera koji čini 180 na njegv natalni pluton
pa tranzitni pluton koji se drmao po njegovom JMČ-u
najgore mi je što još uvijek ne vidim ništa konkretnoga jer to po meni dovoljno da je maleni poginuo?

:( :(
oduvijek mi je bilo interesantno kako na dan smrti jupiter obavezno radi aspekt na asc ili natalnog jupitera,baš kao i ovom dječaku.jupiter je simbol oslobođenja duše pa ja to tako povezujem.
ubojica je definitvno pluton koji se nalazi na samom ascedentu i prima jake aflikacije, pogotovo je poguban ovaj kvadrat s mjesecom koji je vladar 8.kuće smrti.
okidač smrti se najbolje može vidjeti ako znamo koja kuća ''je zaslužna'' za smrt.recimo da je 6.(zdravlje),bilo bi potrebno pogledati saturna(natalnog i tranzitnog) i veneru kao vladaricu.no,mjesec kao njegov vladar smrti(8.kuća) je napravio 60 na tranzitni pluton pa je moguće da je taj aspekt oživio ovaj natalni kvadrat i doveo do tragičnog ishoda.

Gloria
28-09-2012, 01:12
Jupiter je kao visa oktava zivota,pa se natus "oslobadja zivota i tereta",jer znamo da karta jos zivi i da je sve reinkranacija.

Veruješ u reinkarnacije? Ne razumem?

selena
28-09-2012, 20:24
ja se ispričavam evo postavit ću kartu -amalo sam smotana još jer sam sa malim bila bliska i sa ocem sam mu rasta i porađala malog a sad smo ga izgubili kad se nakon berbe krumira vozio traktorem i bakinim bratem na susjedovu oranicu-traktor se prevrnuo u kanal a dječak je ostao zarobljen pod njim-glavicu mu je smrskalo ostatak tijela nije ništa dobio da je samo malo drugčije bilo samo 30 cm naš bi maleni bio živ!

http://i45.tinypic.com/2yx22s8.gif -evo karta sa tranzitima na dan smrti

selena
29-09-2012, 10:01
nekad davno sam dječaku radila kartu -sječam se da sam rekla neka se pazi u 12 godini svih vozila i mene je već tada karta ukazivala da će živjeti brzo i kratko ....
nisam još u mogućnosti ptpuno nepristrano pogledati mu kartu tako da hvala svima koji su pogledali

Veneringa
29-09-2012, 10:55
dovoljno je da malefik napada vladara 8. i to već samo po sebi ukazuje na nasilnu smrt.
promet i prometala su prikazani 3.kućom. njemu se u 3.kući nalazi vladar 8.kuće(smrt,okolnosti umiranja)-smrt u prometu.ljudi koji stradavaju u prometu često imaju povezanu 8. sa 3. i njemu još taj pluton napada vladara i suvladara pa je nasilna smrt više nego očita.
jesi li imala probleme pri porođaju?

selena
29-09-2012, 11:16
to je dijete mog bratića a ja sam bila uz njegovu ženu u rađaoni kad ga je rađala-rađao se 22 sata trudova i kad se rodio napokon bio je potpuno plav i nije plakao

uranija
29-09-2012, 11:50
merkur vladar zivotnog perioda do 14.e ima aspekt sa vladarem 4.e i to izazovni jos pogotovo mars,koji je na asc,tj glava :( njemu je eto po natalu bez tranzita bio sudjen ovaj los dogadjaj :( inace merkur kad pogledate kakve ima aspekte u natalu,sa velikim i teskim planetama,maleficima,uranom,a tranzitni uran u ovnu...
4.a je kraj,grob,rodjenje,tako da vladar 4.e u aspektu sa vladarem nekog zivotnog perioda,tj planetom koja vlada odredenim periodom dace predispozicije za tragedije zivotne,sto on u ovom slucaju ima

Veneringa
29-09-2012, 13:11
to je dijete mog bratića a ja sam bila uz njegovu ženu u rađaoni kad ga je rađala-rađao se 22 sata trudova i kad se rodio napokon bio je potpuno plav i nije plakao

pluton(smrt) na asc(rođenje) ga je dovelo do smrtne opasnosti pri rođenju. pluton blizu asc uvijek daje neke komplikacije pri porođaju

selena
29-09-2012, 13:18
i moja ena ima pl na asc isto je rođena sa pupkovnom oko vrata i bila 2 sata u intenzivnoj -nasreću sve je bilo dobro završilo:)

imam sad jedno pitanje -moj otac je više puta bio u životnoj opasnosti -i sad mu ide tranzitni saturn na JU0SMČ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=r25fileRKSCl1-u1185457999&lang=e&gm=a1&nhor=3883696&nho2=1724819&btyp=24&mth=gw&sday=29&smon=9&syr=2012&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&add=19&ast=

one je u invalidskoj penziji -jer je imao moždani i srčani i liječeni je alkoholičar ,a sad od nedavno ponovno pije -ne onako kako je to nekad bilo ali pije -ja u toj karti trenutno ne vidim ništa osim smrtne opasnosti opet-možda opet neki udar?dosad sam si znala naći -recimo zadnji sam put ga ja uputila kardiologu jer me upućivalo sve na srčani udar pa je ipak spašen navrijeme-a sad što bi bilo jupiter? jetra?

uranija
29-09-2012, 14:15
tati je kritican period period marsa,to znas jer ima aspekt sa jupiterom sto znaci da ce biti sada u opasnosti,najvise kardiovaskularnog tipa,a ako to prodje a opasno jeste jer je mars i vladar 8.e,onda je sledeci period vladar marsa od 48.e do 56.e a to je saturn,a ti bas pominjes jetru,pa vidi ovako to ce se sve sastaviti na kraju,ali period jupitera ne bi mogao preziveti a to je od 56 do 63.e,tad bi uran usao u 8.o polje,suvise iznenadjenja a i puno godina,to srce ne bi moglo izdrzati :( dakle on sad ima 54,cuvaj ga,od 56,sve neobicne promene i nabolje odjednom su alarmantne,znas vec

selena
29-09-2012, 14:25
znam draga pratim ja njegovu kartu i mogu reći da mu je karta i moje gledanje već par puta spasilo život
zadnji je put kardiolog rekao da kako smo došli bez fizičkih simptoma a on je bio pred udarem? na njegovoj sam karti učila puno astrologije zato i itam jer sam dosat subjektivna sad uslijed svega postala-jedno je predvidjeti nešto a drugo je doživjeti da ti se te stvari počnu događati kako si ih vidjela...
reci gdje imaš tu podjelu koje je koje doba to doba marsa itd?

uranija
29-09-2012, 14:46
evo ovako,ovde ima,dajem ti link a na ovom forumu nisam to nasla :) http://www.dnevnikastrologa.com/index.php?topic=231.0

Lahadima
29-09-2012, 15:42
Auuu baš mi je žao ovog dečaka :( Žao mi je uvek kad neko strada, a posebno dete :( Ja svoju smrt ne umem baš da protumačim, a imam uran u osmoj, u strelcu, dovoljno loše :) Jupiter je otišao u desetu, i pravi kvadrate sa Pl i Me (kuku meni) i kvadrat sa Asc, ali i trigon sa Ve. U prevodu - kako sam ja uopšte živa :) Jel ume neko to da mi poveže, ja sam previše subjektivna. Slobodno naišite čak i ako je loše (znamo da jeste haha)

Veneringa
29-09-2012, 17:40
ma nemoj se opterećivati time.uživaj dok si živa, a svi jednom moramo umrijeti ;)
a ako te već zanima,jupiter ti je napadnut od plutona,tako da će smrt biti nasilna tj. neprirodna i iznenadna,neočekivana(uran u 8)
iako,imaš trigon venere i jupitera (aplikacija), a oni su benefici i u kritičnim situacijama spašavaju, pogotovo jer ti je venera vladar asc.

Lahadima
29-09-2012, 17:47
Hvala na odgovoru :) Ma ja se ne opterećujem, svi moramo da umremo, nego sam ja po prirodi radoznala i nisam od onih ljudi koji kažu "jao nemoj to da mi pričaš", pa me stvarno zanima kako ću umreti. Morbidna sam haha

Veneringa
29-09-2012, 18:08
ma nisi, i mene smrt jako zanima.najvažnije je da te to što saznaš ne rastuži.meni je vladar 8. u 4. što može ukazivati na kraći život i uopće mi to ne smeta,dok bi to nekog drugog uznemirilo.

uranija
29-09-2012, 18:47
pa draga Lahadima nacekaces se jer ti je jupiter vladar 8.e .on vlada periodom od 56 do 70 a tebi je taj period odlicno postavljen u natalu,ali kad nastupi period saturna,to je posle 70.e, od starosti i neke vrste uzbudjenja oko radosnog dogadjaja,jer je sve u desetom polju,negde u javnosti,ne u kuci jer je mc da si medju ljudima,vidjena,krstenje dece ili bilo koji radostan dogadjaj,jupiter je u druzbi sa fotunom pa to mora biti nesto lepo,vrlo su pomirene energije u sve sekstilima,tako da,cini mi se lepe okolnosti sa unucima :) saturn u skorpiji je na dsc,prirodno polje venere tj zenskih organa,sam jupiter je arterija vodolija je eto iznenada,ali 10 o polje je metabolizam,jednostavno stop od starosti :) nista strasno ni lose ni bolno

selena
29-09-2012, 19:02
a ja ? ja nemam ništa u 8 kući -ali mi je vladar 8 mars u škorpiji koji je ishodište T kvadrata?

Lahadima
29-09-2012, 19:31
pa draga Lahadima nacekaces se jer ti je jupiter vladar 8.e .on vlada periodom od 56 do 70 a tebi je taj period odlicno postavljen u natalu,ali kad nastupi period saturna,to je posle 70.e, od starosti i neke vrste uzbudjenja oko radosnog dogadjaja,jer je sve u desetom polju,negde u javnosti,ne u kuci jer je mc da si medju ljudima,vidjena,krstenje dece ili bilo koji radostan dogadjaj,jupiter je u druzbi sa fotunom pa to mora biti nesto lepo,vrlo su pomirene energije u sve sekstilima,tako da,cini mi se lepe okolnosti sa unucima :) saturn u skorpiji je na dsc,prirodno polje venere tj zenskih organa,sam jupiter je arterija vodolija je eto iznenada,ali 10 o polje je metabolizam,jednostavno stop od starosti :) nista strasno ni lose ni bolno

Jao hvala, nikad ne bih protumačila to ovako :) S jedne strane što ne umem, a sa druge što kad sebi gledam vidim sve najgore haha. Puno ti hvala :193:
Ja sam već počela da tripujem razne scenarije, kako će me razneti bomba, kako ću umreti od raka itd. Idiot :) Ali se u suštini ne bojim smrti i doživljavam je kao sastavni deo života, nešto normalno i što nas sve čeka ali sam radoznala strašno pa svima redom gledam kako će da umru... Super, umreću u javnosti i pokvariti ljudima dan. Bar će imati o čemu da pričaju posle :D

uranija
29-09-2012, 19:58
a ja ? ja nemam ništa u 8 kući -ali mi je vladar 8 mars u škorpiji koji je ishodište T kvadrata?

draga Selena,pa vidis mars i uran jedan pored drugog,svakako u trecem polju nesto sa disajnim organima moguce,skoprija je krv,mars takodje,neko pucanje ,embolija,,eventualno neki iznenadan dogadjaj na putu,uran velika vozila,ali pre mislim ,pluca,srce jer uran vlada 5.om,jos jedna opcija,kap jer on je iznenadna simbolika,period od 41.do 56.e jedan mozda nezgodan tranzit,posmatraj ekvidistance mars saturn u nekim solarima ili direkcijama,ali iznenadan opisan nacin

selena
29-09-2012, 20:18
ja bih rekla srce budući da mi je u 24 godini nakon poroda otkrivena srčana greška...
prvi veći dio bolesti očekujem sad kad mi natalni saturn bude tranzitirao po Ma i UR kroz iduće dve godine , a ostalo nadam se da će ipak pričekati malo iako i ovaj solar mi nije tako bezopasan -puno hvala draga -morat ću da se požurim živjeti...

Rabiosa
29-09-2012, 21:14
A kada je u pitanju lična smrt koji su najčešći tranziti? Koja planeta u prvoj, četvrtoj, osmoj? Šta simbolizuje duži bolavak u bolnici i smrt u šok sobi? Šta je pokazatelj za astmatični bronhitis?

kaiserin
30-09-2012, 01:42
LJudi ja se ne bojim smrti, ali se plasim da pate oni koji me vole..to mi je najveci strah..A i smrti sam gledala toliko puta u oci, tako da..Bili su pored mene aparati i bilo je strasno, ali se nisam dala, Mozda je to zbog mog So u 12. kuci :D

loreley
30-09-2012, 12:42
Drage uranija i agena evo citam vae odhovore na selenine posove..jer je to i moj otac..zanima me jel iskljucen promet..jer evo ja mu jucer jedva uzela kljuceve...

draga Selena,pa vidis mars i uran jedan pored drugog,svakako u trecem polju nesto sa disajnim organima moguce,skoprija je krv,mars takodje,neko pucanje ,embolija,,eventualno neki iznenadan dogadjaj na putu,uran velika vozila,ali pre mislim ,pluca,srce jer uran vlada 5.om,jos jedna opcija,kap jer on je iznenadna simbolika,period od 41.do 56.e jedan mozda nezgodan tranzit,posmatraj ekvidistance mars saturn u nekim solarima ili direkcijama,ali iznenadan opisan nacinajoj..znaci kao sto smo razgovarale sa sele..evo mene sad samo muci da ne bude nesto u prometu

majabl
01-10-2012, 06:55
Uranija, a sta mislis kod mene? Vrh osme na 29 vage, ve u prvoj0 ju i 90 ne, sta otrovacu se. A posto je na 29, gledam i ma koji je u trecoj, pa bi to bio saobracaj..:)

lala
05-10-2012, 23:31
Znaci ja ke umram do 40ta posto vrn 8ma kuca mi je u lav :)

evo i moja karta :)

nymeria
06-10-2012, 02:23
A Sa u 8. ili kao vladar 8., kako se tumaci? To bi u nacelu trebalo da predstavlja duzi zivot, zar ne?

Pl vladar 6., kvadrira planete u 8., Ve i Me, sta bi to moglo biti, mozda neka hronicna ili terminalna bolest vezana za reproduktivne organe? A posto je Me vladar 4., mozda ta bolest dovede do kraja zivota? Sad lupetam :confused:

aisha
18-11-2012, 19:12
kako se gledati u koje doba života čovjek umire? što bi recimo za moj natal rekli, kad ću ja? ne pitam za godinu nego životno doba: mladost, srednje godine, starost, duboka starost. Jest malo morbidno, al i to je dio astrologije

milupino
18-11-2012, 20:36
kako se gledati u koje doba života čovjek umire? što bi recimo za moj natal rekli, kad ću ja? ne pitam za godinu nego životno doba: mladost, srednje godine, starost, duboka starost. Jest malo morbidno, al i to je dio astrologije

sta ce ti ovakva vrsta predznanja,posveti se svetlijim temama.....i ne znam kome je bilo zanimljivo postaviti ovu temu........pise se o smrti kao da je njeno prepoznavanje od znacaja za zivot sada i ovde,dok nam toliko vremena odlazi na razgovor o teskoj temi i u astro pogledu,umanjujemo sebi mogucnost za zdraviji i veseliji zivot.....

aisha
18-11-2012, 21:30
sta ce ti ovakva vrsta predznanja,posveti se svetlijim temama.....i ne znam kome je bilo zanimljivo postaviti ovu temu........pise se o smrti kao da je njeno prepoznavanje od znacaja za zivot sada i ovde,dok nam toliko vremena odlazi na razgovor o teskoj temi i u astro pogledu,umanjujemo sebi mogucnost za zdraviji i veseliji zivot.....

meni ovo nije teška tema, nego tema kao i svaka druga, sve je to sastavni dio života :rolleyes:

milupino
18-11-2012, 22:44
meni ovo nije teška tema, nego tema kao i svaka druga, sve je to sastavni dio života :rolleyes:

super,ti nagadjaj kao i svi sto bi da budu unapred upoznati kad i kako...

zvjezdica
19-11-2012, 00:24
Kad bi se vi potrudili barem malo nekad da procitate uvodni post teme, mozda bi zaobisli neke glupe komentare.

Temu sam otvorila ja i ne tice se smrti u natalu zivih ljudi, nego smrti mog Tate i pitanja sto je dovelo do iste.

I ne vidim tu nista morbidno, osim preuranjenih zakljucaka nekih forumasa. Dakle moj savjet je da temu iscitate prije nego ju komentirate ;)

VagaLibra
19-11-2012, 00:33
Danas sam procitala vecinu postova na ovoj temi, i bas se nacitala tipicnog razmisljanja kao i kod ljudi koje poznajem. Jedni se uopce ne boje, a drugi panicno da.

Ima jedna zgoda koju cu vam ispricati:

poznanica, susjeda inace dosta religiozna zena, al ne glupa ni zadrta, vec lagana... Imala jako tezak zivot i okolnosti je dovele da je zivjela sama s majkom do majcine smrti. Iznendila sam se kad joj je majka umrla, jer je bila jako mladolika i zivahna, izgledalo kao goodlooking 60godisnjakinja, a zapravo je imala preko 80. Bila aktivna do kraja..al ok, nebitno za pricu.
Uglavnom, pogodila me ta smrt, i srecem tu susjedu, i prilazim da joj dam saucesce, ono..bas mi zao. Jos s tim ona je sad sama..itd. I ona meni iz pristojnosti daje ruku i zahvaljuje. Pitam je kako je..a ona kaze sa osmijehom da je dobro i da nije nimalo tuzna. Da je to slijed zivota i da smo svi znali odmah pri rodenju sta nas slijedi. da je zapravo sretna sto je doslo i to vrijeme i da je ona svjedok svega toga. itd.. dalje mi je pricala o ljudima koji se boje otic na groblje..koji ne vole nista vezano za smrt..a ona kako kaze moze u sred noci presjediti na zabacenom groblju bez ikakvog neg.osjecaja. ne boji se smrti, u bilo kojem obliku. raduje joj se. kao i zivotu.
Dok smo tu razgovarale ..tj dok sam je slusala nekako sam i ja zavoljela sve to..tj..gledala drugacije na sve.

U prvi mah sam posmislila tada..da je frik. Al ustvari nije. Rekla je lijepu stvarnost.

Sama sam imala nekoliko doticaja sa smrcu. Jedna je bila plemenita, dala svoj zivot za dijete..pristala na rizik. I to sam osmijehom. Kad to se osjeti, velik osjecaj slobode preplavi svijest. Nije predavanje..vec davanje.

Jedino sto ne bih htjela znati kad cu umrijet..vec gdje i kako. To bi bilo zanimljivo znati.

Little Warrior
19-11-2012, 02:26
Mene mrzi da prelistavam temu od pocetka, pa da pitam, jel neko postavio natale osoba koje su umrle sa datumom smrti pa da ima sta da se uporedi?

Neda 86
19-11-2012, 02:37
Mene je zanimala ta tema bas zbog oca (umro je sa 32) lekari su rekli srcani udar mada obdukcija nije uradjena, s obzirom da je umro za ruckom, ja bih pre rekla da je u pitanju neko gusenje. Losa stvar sto ne znam vreme rodjenja :(

Little Warrior
19-11-2012, 02:49
Pogledaj po datumu pa pokusaj da provalis simboliku i povezi sa osmim poljem (rucak, iznenada, neocekivano itd...)

cici
19-11-2012, 03:47
moze li se sad npr otvoris moju natalnu kartu i vidis kad me i kako docekuje smrt??
ako moze dajte komentar ili tako nesto da se ozenim i da napravim 10toro djece :D

VagaLibra
19-11-2012, 09:03
Prvo sto se uocava je ovaj Ju u 8k,sto znaci da ti je to "velika zastita u smrti.." Kada je Ju u 8k osoba se na cudnovate nacine izvlaci iz opasnosti.
Inace kako smrt niko nije izbegao,tako ni sam Ju ne moze da spase natusa krajnjeg ishoda,ali bar da znas da ti smrt najverovatnije nastupa u inostanstvu,pa sa Ju ako si kuci,neces umreti jos...:D
Dalje...Ovaj Bik (Venera ) kao vladar 8k to ti je dobro,to ti je isto benefit za zivot i to smanjuje mogucnost stradanja ili nesreca.
Vodi racuna kada ti Saturn prelazi preko Venere ili kada je Venera u losem aspektu sa Saturnom ili Marsom,e tada ti moze biti smrtna opasnost.
Vladar 8k u 2k to znaci da ti jako dobro baratas novcem..:D i tvojim i drugih ljudi,ali se pazi da se u svemu tome malo ne prefosiras jer neki novac te moze direktno odvesti u bolest..:(
Jednom sam radila neki automatski online horoskop....i tamo je pisalo da cu dozivjeti duboku starost i umrijeti prirodnom smrcu u inostranstvu. To sam nekako povezala da cu se preseliti nekad i tamo docekati staorst. :D
Al ipak,.,.bolje je ne putovati, za svaki slucaj...:D Cudno, uvijek sam osjecala mjesto u kojem zivim privremenim.Nikako da pustim korijenje a realnost je da sam tu i nema nekih izgleda da cu mjenjati ovo sve...al ipak zivim tako nekako kao da cu negdje ic. Cak imam neku podmisao da ce bit neki veliki rat i da ce bit migracija velikih razmjera. Osjecaj koji predugo traje.

Sto se novca tice..to da bas baratam uspijesno novcem i nisam bas. Baratam..al ne uspijesno..hah..al moze se to prevesti ovako: baratam uspijesno jer novac trosim za osmijeh ljudi oko sebe. trosim ga na osnovno, za lijepe stvari i za druge ljude.

Nisam razumjela ovaj zadnji dio kako bi me novac mogao odnijeti u bolest. Mozda je povezan za trosenjem na drogu recimo? Nisam taj tip, iako sam veliki hedonist.

Hvala ti puno na odgovoru..nisam ocekivala da ce mi se odgvoriti..bar ne tako skoro. :D
Od srca zahvaljujem.

aisha
19-11-2012, 19:22
Ako hoces da ti neko kaze tacnu godinu,to je vrlo tesko.Mada ja to mogu da vidim...:(
Ali nacin kako ces umreti moze da se kaze i priblizno da se opise kako kod tebe stoji stanje:
Ti tvoj zivot zavrsavas u bolnici,moguce da ces pre same smrti imati neku operaciju,ali svakako svoj zivot ne zavrsavas u kuci,ili na moru ili u drugoj zemlji,to mora biti ustanova zatvorenog tipa.
Kod tebe opasnost dolazi od vode.Kako imas dobre aspekte NE (vladara 8k) i PL (smrti) to kod tebe nece biti u ranim godinama zivota.
Vladar 8k je u 5k pa to moze pokazati da ce smrt imati veze sa nekim javnim mestom,mozda ce ti tamo pozliti,pa ce te odvesti u bolnicu.
Kako ti je vladar 8k Ne,ti obrati paznju kada ti daju dijagnoze,ali i prognoze.;) Sa ovakvim vladarom 8k u 5k gotovo je sigurno da ces imati problema sa decom ili samom trudnocom.
U svojem postu sam jasno napisala da me ne zanima točna godina, nego doba života, iako si me ti zainteresirala kada si rekla da to možeš vidjeti. Pretpostavila sam da neće biti rana smrt zbog egz. Ju i dobih aspekata Ne koji su vladari 8k. Ne plašim se smrti, niti podataka kako će se zbiti, ja se plašim prerane smrti, a prerano mi je sve prije penzije (dakle prije 65). I za probleme s djecom sam znala, samo neznam kako pročitati dali samo s jednim djetetom ili s oboje (pročitala sam da ću imati 2) i neznam dal problemi sa zdravljem, ponašanjem... Kako to vidjeti?

cici
19-11-2012, 20:29
@Agena
hvala ti puno, mozes li da mi kazes sta znaci ovo jer ne kontam SO90PL

VagaLibra
19-11-2012, 21:32
Pa to se misli ovako govorim hipoteticki...:
Dobijes veci novac ne znas sta ces pa uzmes vecu kolicinu droge i predoziras se...:D
Ili radis neke "novcane "transakcije,pa te neko ubije zbog duga itd..
Sve su to moguce opcije..;)
Ili ono budes stara zena,odes u inostranstvo ocekujes neki novac,pa se iznerviras zbog toga pozli ti i dobijes kap ili umres na drugi nacin.
Ipak je kod tebe vladar 8k u 2k...:)
Agena ..hvala ti opet na odg.
Ugodan forum...susretljiv i lagan. Pitam se kakva je forumska natalna..heh..
Salim se..

Znaci kod mene se ne zna od cega bi mogla umrijeti..vjerojatno od bolesti ..?
Ma bolje da ne znam jos..dotada cu naaucit valjda citat detaljno i znacu na vrijeme.heh.
Hvala..:)

cici
19-11-2012, 23:27
Ljudi - zabrinut sam
sta znaci ovo
SO90PL
kakve veze ima sa tatom?

cici
20-11-2012, 01:41
Qq :((((((((((( ...........

VagaLibra
20-11-2012, 09:07
Bik na vrhu 8k donosi "lepu smrt' to je najcesce smrt u snu,lagana smrt ili smrt tokom vodjenja ljubavi..:D :)
Natusi sa Bikom na vrhu 8k,obicno su svesni svoje smrti,odlaze sa ovog sveta bez straha od "neizvesnosti" koju smrt donosi,tako da je to jedan od najbojih polozaja kada je smrt u pitanju.

Ovo tako sve lijepo zvuci, da evo sad, uzivam u pomisli na svoju smrt. :)
Kako je lijepo ne imati strah od smrti, koji zaista i nemam. S druge strane nisam hazarder da cu nepromisljeno ulijetati u situacije koje dovode do toga..bas nekako lagano u vezi svega toga.
Jako sam se zaintrigirala za duboko ucenje astrologije sad...al sad ne smijem previse trositi vrijeme na to, ucim za vazan tezak ispit..al nadam se cim to rijesim bacam se na to.

Agena..hvala opet i opet na strpljenju.

edit: ja sam zaista teski pocetnik. Znam neke crtice i odprilike sta kako. Ono sto ne znam, a kako bi jos i znala, je kako povezivati situacije, tj ono komplexnije razmisljanje u "zraku"..al naravno je to tek rezultat znanja i prakse. Ono sto mi treba je nekakav tutorial za "prvacice" al bas tako. Znaci da pocinje ovako: U nalatnoj imate 12 kuca, koje znace ovo i ovo..planete koje su smjestene su ove i ove. Kombinacina planeta i kuca su ove. konjukcije su ovo i one mogu bit ovakve i onakve..itd. I kad se cita natalna gleda se u to i to..i ne smije se zaboraviti na ovo i ono.. heheh..
Luda sam znam..al pokusavam i samoj sebi razjasniti..jer mi fale osnove.
Kao i fotografija..imam jak smisao za foto, osjecaj za kadar, motiv, trenutak, to mi je ujedno i velika ljubav i hobby..al nista od toga i nijepotpuno bilo dok nisam jednom sjela i napokon sebi razjasnila otvor blende, iso osjetljivost, svjetlost, fokalna duljina itd.

andjelikadepeures
20-11-2012, 11:28
a je l' cu ja d'umrem?
kad i kako, ako moz' se zna? :)

mirab
20-11-2012, 12:59
andjelika, kao i svi mi tako ces i ti jednog dana napustiti ovaj zemaljski svet i preseliti se u bozji vrt; kad ce to biti? To samo Bog zna!

andjelikadepeures
20-11-2012, 16:18
andjelika, kao i svi mi tako ces i ti jednog dana napustiti ovaj zemaljski svet i preseliti se u bozji vrt; kad ce to biti? To samo Bog zna!

morala sam malo da se nashalim ;) :D

Little Warrior
20-11-2012, 16:26
Nije smrt sama po sebi strasna zbog smrti, vec zbog rastanka.
Posle smrti, ja bar verujem u novi zivot. Ali to je "ko zna gde i ko zna kad"
A do tada samo rastanak i secanje.
To je bar ono sto mene "boli"

Kada neko ode, ok, dusa ostaje, bar ja u to verujem. Ali ako cemo se ikada vise sresti u nekom novom zivotu-ja vise necu biti ja, a oni sa kojima sam se rastala vise nece biti Oni!

I moracemo opet da se prepoznajemo.

E zato mene smrt boli.

Mislim da se svoje smrti ne bojim (mada ko ce ga znati cesto toga mi koji se busamo da se ne bojimo nismo svesni), vise se bojim bolesti i umiranja (raspadanje od teskih bolesti, nemogucnost da koristim svoje telo, simbolika "vezanih ruku" kod bolesti itd...nemogucnost lecenja zbog smrdljive zemlje u kojoj zivim)

Zato bih volela da capnem brzo i neprimetno-ili tako ili kao matora u snu.

I onda posle toga "i ko zna gde i ko zna kad"

Nije astroloski odgovor na temu, ali nisam mogla da odolim. Mada ono sto pisem se moze videti iz mog natala...

andjelikadepeures
20-11-2012, 20:33
Ti sa ovim Bikom na vrhu 8k isto bi trebalo da imas lepu i laganu smrt.
Imas MA180PL,ali ja bih to iskljucila kao mogucnost nagle smrti,jer je opozicija svest.Cak i kada bi ti se eventualno nesto desilo,ti bi postala jako popularna posle toga.
Kod tebe su moguce operacije genitalija jer imas SA180MA,PL180MA,pa na to pripazi.
U ljubavi tvoji partneri prema tebi imaju jaku stast i ljubomoru,pa to ponekad moze biti uzrok tvojih problema.
Venera ti je neaspektovana,pa prima uticaj drugih planeta,mada ovaj vladar 8k u 8k daje u principu dug zivot.:)
Ne brini...:4hug:

sa Wegom na Ic-u, ima logike da cu biti popularna posle smrti... chime li cu da ih zaduzim za zivota, pitam se pitam...
inace sam imala par "bliskih susreta" sa smrcu, al' josh nisam slavna :)

rachunam da cu ziveti oko 105 godina ;)

hvala Agena :)

ganci
20-11-2012, 21:55
Andjo, pogledaj malo i liniju zivota :D Salim se :p Mada nekim ljudima kojim sam vidjala duboku starost u natalu sam videla i liniju zivota jaku i dugu da oko zgloba ide.
Moja kraaatka....................:D

andjelikadepeures
20-11-2012, 22:22
Andjo, pogledaj malo i liniju zivota :D Salim se :p Mada nekim ljudima kojim sam vidjala duboku starost u natalu sam videla i liniju zivota jaku i dugu da oko zgloba ide.
Moja kraaatka....................:D

zbog linije zivota i kazem 105 godina :)))
duuuugaaaaaa... da se chovek prosto frapira koliko...

alex76
20-11-2012, 22:38
Agena zamolila bih te da pogledas natalnu mog muza,naime jednom mi je neka ciganka rekla da cu mlada ostati udovica,ja sam takodje u svoj natalnoj vidjela naznake toga,ako ti nije tesko da bacis pogled.Takodje,ajde mozda cu lupiti,ispravite me,ali kad je sunce u mom solarnom hor. bilo na 29 step. izgubila sam oca,za par godina ce ponovo doci na 29step.,da li to sad znaci opasnost za muza?Hvala

Little Warrior
20-11-2012, 23:28
To ne moze da se bira (nacin umiranja) ali jedno je sigurno.
Za coveka koji umire,bolje da capi i da umre brzo,ali za one koji ostaju iza njega (posebno ako su ga jako voleli) je bolje da pokalo umire kako bi se oprostili sa njim.

Ti si definitivno, ali definitivno jedan veoma poseban slucaj :D
Definitivno :4lol:

A ja?

Ja cu umreti od sexa sa klincima, cigara, pica i dobrog provoda. Da nadoknadim mladost sa cigarima i picima bar :D

caramaja3008
20-11-2012, 23:44
o boze,ko jos voli da gleda nekog svog bliskog i dragog kako se muci i dugo umire :confused: :confused: :confused: svasta cu procitati ovde....

andjela
21-11-2012, 00:06
Koliko cu ja ziveti dugo:confused: ...

Vladar 8.u 8.*dobar znak...Merkur u strelcu-opasnost od saobracaja,a to pokazuje i Uran u u8.u strelcu...U 8.je i Neptun-magla...So je u konjukciji sa Ur...pa bi i partner mogao da bude kraj mene,u avionu n.p.-Uran...Uran i Merkur konjukcija Jupi-sretne okolnosti...ali opet-nekad se mora umreti...a i suvladar 1.mi je Merkur u 8.konjukcija Ur,a Ur konjuk So...

mandrak-21
21-11-2012, 00:59
Ti si definitivno, ali definitivno jedan veoma poseban slucaj :D
Definitivno :4lol:

A ja?

Ja cu umreti od sexa sa klincima, cigara, pica i dobrog provoda. Da nadoknadim mladost sa cigarima i picima bar :D
;) vladar 8 merkur u 5 tako sa nekim 14-godisnjacima otprilike a?
ali kad bolje pogledam tvoje 8-mo nema nijedne planete mislim verovatno ti neces ni umreti juhuuuu,i ja da sam na tvom mestu ne bih iz inata umro :)

andjela
21-11-2012, 01:03
A ja?:confused: Od cega cu ja umreti i koliko ziveti...

Odmah da kazem-ako cu da umrem kraj televizora ili kuckajuci na astro forumu-da se odmah ubijem:)

andjelikadepeures
21-11-2012, 01:05
budala zivi dokle mora, pametan dokle hoce ;)

Little Warrior
21-11-2012, 02:39
Ja cu umreti onako kako hocu. :D
Definitivno i tacka.
Ili u nekoj cool samospoznaji i tako to lozana stvari

Ili kao sto vec rekoh-alkohol, cigarete i oh boze-mlad je i mozeeeee :4lol:

Drugacija smrt je besmislena. Osim ako se ne boris za neki veliki ideal ili ako cinis dobro delo.

P.s. merkur mi je u sestom polju. Umrecu na nekom mladom cinovniku. Bar ce da se tako rese direktorke :4lol:

Little Warrior
21-11-2012, 02:46
ahahahha, pa zlo ne umire lako.

I ja volim da se dizem grobaru s' lopate Savo :4lol:

Do jaja :D

caramaja3008
21-11-2012, 12:54
I ti imas dobre polozaje i Bika na vrhu 8k,a imas i VE60PL..;)

Ne vidi se karta.

Tesko mi da citam ovako kartu,ali cu pokusati.
Blizanci na vrhu 8k su jedan od boljih polozaja kada je smrt u pitanju.Nevolje su uglavnom izazvane teskim recima,ako ti je lose aspektovan Merur ili se pazi saobracaja ili neko od tvojih brace i sestara moze biti u nekom problemu.
Blizanci na vrhu 8k pokazuju sklonost ka okultnim naukama od kojih bi mogla da imas novcanu dobit.
Vladar 8k u 5k moze da znaci i to sto ste ti i Mandrak-21 naveli,ali 5k nije samo deca,sex i zabava,vec su to sva javna mesta.Smrt najverovatnije nastupa na mestu za zabavu.Vladar 8k u 5k to moze znaciti problem da trudnocom ili ces tesko ostati u drugom stanju,ili ces imati problematicnu trudnocu.
A i vladar 8k Me (smrt,nesreca,neprijatelji) u 5k (javnost),obrati paznju na ono sto govoris javno u svom okruzenju gde zivis i radis,jer od toga ti moze ici opasnost.Da te drugi mozda mrze sto si direktna,pa da ti napakoste u smislu tajnih planova za tvoje rusenje i td.
Inace imaces duzi zivot po ovome.:) Mada ti vidis i sama.

Nisam napisala da neko voli (uopste ne znam gde si to pocitala :rolleyes: ) vec kada je nezibeznost situacije takva,mozda je bolje za te ljude da se pokojnik "oprosti" sa clanovima porodice i bliskog okruzenja,a veruj mi kada ti neko umre iznenada to je za tebe mnogo gore.Ja sam imala situaciju gde je osoba koju sam jako volela umrla na mojim rukama polako gde sam mogla da ga poljubim i da mu budem podska u tim poslednjim momentima,a isto tako sma imala veliki sok kada sam se jedno vece cula sa jednom osobom koja je bila zdrava i prava,a ujutro nije bila ziva..:(
Ne daj Boze da ti se to ikad desi,onda bi znala o cemu ja pisem.

Smrt je sastavni deo zivota svakog coveka,nije njegov kraj...!
Kad si se rodila zelela si to i to si smatrala verovatno za prirodan proces,tako bi trebalo gledati na smrt.
Gde si bio pre zivota tu ces biti i posle smrti.

Ti imas klasicne polozaje za smrt u inostranstvu,a imaces dug zivot,tako da ce ti smrt nastupiti u poznim godinama zivota.Vladar 8k u 8k je super polozaj koji daje dug zivot,plus je to Jupiter u 8k koji stiti od nesreca i opasnosti.
Tako ne brini ispred televizora u tvojoj zemlji ili gradu,neces umreti.
ma,u redu je,agena-znas ti o cemu pises...al pomisli da i drugi isto tako dobro znaju sta pisu i da su prosli kroz neke situacije o kojima govore...a ja sam prosla i kroz brze i sokantne smrti sa bliskima i kroz mucne i teske,zato i dalje stojim iza stava-da nikom ne bih pozelela da mu se neko drag muci i umire polako...koje bre oprastanje i ljubljenje...
ovo je sad off i necu da sirim dalje....

Sicilijana
21-11-2012, 12:57
SA u skorpiji, pa "sljaka" tema kao luda.:D
Ne bojim se smrti uopste, kad bude - bice. Na sahranama kada svi rone suze, ja skroz :cool: , pa se pitam da li sam normalna :o . Moj vladar 8 kuce, SA u raku i to na ozloglasenom stepenu mi ne obecava lepu smrt. :D Samo bi volela da budem pokretna i samostalna do tog dana.

natal http://www.dodaj.rs/f/1T/JO/2NseDaag/moj-natal.gif

Scarlet22
21-11-2012, 13:06
Navodno je u trenutku smrti najviše aspektovan Jupiter, što natalni, što tranzitni sa nat. planetama.
I to lepo aspektovan. :D
Tako da su te srećne okolnosti riblje-mutno-srećne.

Sicilijana
21-11-2012, 13:09
JU odvodi dusu na nebo:D , pa je zato uvek umesan.

mandrak-21
21-11-2012, 13:13
Nije bas tako.ali jeste cesto jupi dobro aspektovan ili jupiter u tranzitu pravi dobre aspekte(sto je cesce).

Sicilijana
21-11-2012, 18:27
Tebe ce da koknu u pljacki slucajno ;) :D

:D :5rotfl: , to mislis zbog MA 0 ME?
Moze biti:D , a metak mi je jednom prosao na 20 cm od mene, ali me omasio. :p
Mislim da je ipak u pitanju neka "rakcina" - SA u raku vladar 8 ;)

alex76
21-11-2012, 19:04
Agena karte su profunkcionisale pa ako ti nije tesko baci pogled..bila bi ti zahvalna.

Sicilijana
22-11-2012, 11:36
Ziveces ti dugo,jer imas Sa na vrhu 8k,a pogledaj kako ti je aspektovan Saturn ima samo ovaj SA90PL,a i Pluton ti je vladar (uklestene -kasnije) 6k...Ziveces ti dugo bez obzira sto je Sa u Raku...:4hug:;)

Ma ja uopste ne bi volela da zivim dugo kao kornjaca, sta ce mi zivot kada budem stara, matora, bolesna i kada ne budem mogla normalno da funkcionisem.:D SA 90 PL nemam, jer je orbis 10 st, a nemam jos neke aspekte od 120 koje mi prikazuje astro.com, pa cu morati i njih da izbrisem.:p

alex76
22-11-2012, 19:15
Agena hvala sto si bacila pogled,ma neka teta ciganka mi je to davno rekla,a ovaj moj mjesec u djevici me malo natjerao da o tome razimsljam hehhe...a kako ti se cini ovaj moj vladar sedme u osmoj!!?? I hvala ti bas se trudis da nam svima izadjes u susret.

alex76
23-11-2012, 20:58
Ma draga i ja sam joj se slatko nasmijala,medjutim posle me pocelo kopkati...sta ako...mada izgleda da nije puno ofulala hahah..mozda zena jednostavno nije znala da se izrazi hahah,sala na stranu,tu smrt braka sam uvijek nekako osjecala,ipak imam Mars u 7-moj!! Mos mislit !!! A sta cemo zivot ide dalje,hvala ti draga,jako si ljubazna..kiss

Astera
23-11-2012, 21:09
A kako cu ja umreti :) ?

Scarlet22
24-11-2012, 11:00
I ja ću umreti teško...:D

Sicilijana
24-11-2012, 13:19
ali ipak mislim kada budes umirala da neces umreti naglo,vec imas sklonost za teze bolesti (kancer na kraju zivota)

Tebi treba zabraniti dolazak na forum i gledanje u natalne karte u kasnim nocnim, tj. ranim jutarnjim satima.:D Ko zna gde si bila, ludovala i tako mamurna i neispavana gledas karte i plasis decu ( mislim na kancer).:D Ovo ostalo je ok.;)
Ako si mislila na SA o MO, ona ga nema, jer je orbis 10 stepeni. :)

I ja ću umreti teško...

Hoces:D , kad budes bila matora baba ( SA vladar 8) u nekom restoranu ( SA u 5 u devici). Mozda ti zastane neka kost u grlu dok budes klopala ( SA - kost 90 VE u prvoj - VE grlo ). :p
P.S. Nadam se da me niko nece shvatiti ozbiljno :o

Scarlet22
24-11-2012, 15:31
Hoces:D , kad budes bila matora baba ( SA vladar 8) u nekom restoranu ( SA u 5 u devici). Mozda ti zastane neka kost u grlu dok budes klopala ( SA - kost 90 VE u prvoj - VE grlo ). :p
P.S. Nadam se da me niko nece shvatiti ozbiljno :o
Ali meni se to đasvi.

Ti si baš pozitivac. Čak i smrt kada opisuješ zvuči zabavno...:D

A ovaj Neptun je isto neko davljenje? Onda bolje tako nego u vodi. Imam fobiju od duboke vode da mi nije prijatno ni avionom kada letim iznad mora (zamisli te mrtve logike...:D).

manuela
14-01-2013, 11:09
moj dečko ima tako kratku liniju života, malu i kratku.jedva centimetar i po..baš me prepalo kad sam to vidjela na obe mu ruke...sad mu je 35, čudim se.....jel poznate nekog sa malom crtom života? ko zna jel to istina????dužina crte na dlanu sa dužinom života?

andjela
14-01-2013, 13:15
Ne znam da li je validno to gledanje u liniju zivota...Nemoj da brines,mada pogledaj njegovu natalnu kartu,vladara 8.kuce...

dario87zg
10-02-2013, 03:33
http://img851.imageshack.us/img851/2944/natald.gif

kako cu ja otegnut papke? :D

plutonac
10-02-2013, 15:59
ja cu stradati u saobracajki,negde na autoputu blizu veceg grada,u paru,ja cu verovatno voziti,auto moj ce biti srebrne boje,a dgugi neki veliki ili kamion,sve u svemu bice lagana smrt... izmedju 41 i 56-te god
jel pije vodu to kod mene?

nale777
10-02-2013, 16:28
ja cu stradati u saobracajki,negde na autoputu blizu veceg grada,u paru,ja cu verovatno voziti,auto moj ce biti srebrne boje,a dgugi neki veliki ili kamion,sve u svemu bice lagana smrt... izmedju 41 i 56-te god
jel pije vodu to kod mene?

Vladar 8. ti je ME u konjukcij isa SO i Kironom.Pa je to rana po zivot opasna.Mada postoji mogucnost da preyivis saobracajku.Dispozitor ME je MO u konjukcij isa PL koji ima dostojastvo,na ASC, pa ostanes sa nekom tezom ranom.Ne znam gde vidis kamion,ali ja vidim da ce to biti kraj neke vode, jer je ME u raku.Mislis ranije godine,posto je ME u pitanju?
Kod mene je vladar 8.SA u lavu na IC u recepciji sa SO iz jarca. Ja cu ziveti kao kornjaca i svesna umreti u dubokoj starosti, u svojoj kuci ili svom mestu.I smrti se necu plasiti,kao sto vec biva...ni sada se ne plasim.Vec sam joj jednom gledala u lice.

plutonac
10-02-2013, 17:10
Ne bih voleo da prezivim kao neki invalid,ali ne bi me cudilo ni da se izvucem,vec sam imao saobracajku sa pijanim 180 Ne bratom,on teze povrede,meni nista..

Me180 Sa i Ne-kamion,po kisi,uz vodu itd
0So takodje i kod mene svesno,na vrhuncu moci,snage.

Scarlet22
10-02-2013, 17:43
Plutonac, imaš u karti predispozicije za nasilnu smrt. Vladar 8. ME u 9, pa to može da bude u inostranstvu. Aspekt koji će da te dokrajči je ME 30 MA. Ove opozicije Merkura su separacione, pa i ako se nešto desi u toj simbolici, preživećeš.
Npr. smrt u inostranstvu na radnom mestu, MA vladar 6. u konjukciji sa VE koja vlada 12. i Dsc. (kraj) na 6. stepenu - opet radno mesto.
Me (ruke), Ma (nož), Lav i Sunce (srce)...
SO na 21. stepenu - Strelac, inostranstvo... MA i VE na 17. - Lav...

plutonac
10-02-2013, 18:22
da mi ne zarije noz u srce nega cica? hahaha ;) ili u ledja (lav) inace mi ljudi uvek rade iza ledja..
ja bih i voleo da umrem naglo i brzo,bez bolestina i drndanja-cap smrt,cao zdravo.

hvala ti za tumacenje!

euroneuro
10-02-2013, 18:35
90%ljudi u svojim kartama imaju naglasene aspekte prisilne smrti(uvijek se takvi aspekti mogu pronaci,toliko je siroka astroloska simbolika) a ja sam siguran da cu da umrem iskljucivo i jedino od smrti:D .Posebno sam siguran u to jer mi je u 8moj dispozitor Sunca SAturn u konjukciji sa vladarom 8e u 8moj Mjesecom u Lavu,pa ce najvjerovatnije tamo negdje u poznim godinama da mi otkaze srce u sexualnom zanosu sa neuporedivo mladjom zenom koju cu prije toga dobro da platim:D (SA je vladar 2ge).U svakom slucaju moje ruke sto dalje od Viagre:5rotfl:

Scarlet22
10-02-2013, 18:44
Putonac - A ko ne bi voleo?!
It's better to burn out than fade away!

VE ti vladar 7. (žena)... će te zvizne onako od srca (17 lava), nožem (MA)! :D

plutonac
10-02-2013, 18:46
hahahaha bolje i to nego da te iskasapi nozem kao ova mene

kod tebe mi to vuce na cistu aterosklerozu i zatim mozdani i srcani udar

euroneuro
10-02-2013, 19:06
MA nece tebe niko da ubije,pogotovo zena,vidis da ti je vladar 8me u egzaktnom trigonu sa Mjesecom i Plutonom u Skorpiji pa ce zena da te spasava od belaja vazda

plutonac
10-02-2013, 20:06
pa aj sad dogovorite se vas dvoje? jel da se zenim ili od zene da bezim? ;)

ja ipak mislim da cu samo da se izlupam posteno u kolima i gotovo,nikakva patnja,u mom stilu..

euroneuro
10-02-2013, 20:18
Kako da bjezis od zene?Jedino da se zaredis u kakvoj jezuitskoj ustanovi pa da zivis u celibatu do kraja zivota:D
Najbolje da se ipak ti ozenis pa ce ovaj Mjesec(zena)u Skorpiji pored Plutona da dobije legitimitet da te brani:D
Ako se plasis saobracajke i SA u 3oj 180 Me u Raku pa vidis da je separacija,spasice te vjerovatno zenine sise u autu(umjesto vazdusnog jastuka):D
Nego imas ovaj MaoVe u Lavu pa se potrudi da odradis Ve na kraljevski nacin i nema da se sekiras;):D

plutonac
10-02-2013, 20:39
hahaha iz tvojih usta u bozje usi..ne bojim se smrti uopste,samo neka me uzme jakog i zdravog,kazem da me ne akaju bolestine jer cu onda sebi da presudim
da kucnem u drvo oko mene sve sa velikim "jastucima",bezbedan sam sigurno ;)

dario87zg
11-02-2013, 00:28

plutonac, mozes meni molim te vidjet? cini mi se da bi se ja mogao utopit....

plutonac
11-02-2013, 01:00
dario nece da se otvori tvoj natal...negde je problem,proveri

euroneuro
11-02-2013, 01:10
Kako ono kazu "Ko se sa velikim sis... druzi,zivot mu je duzi:D

plutonac
11-02-2013, 03:32
to je to,eliksir mladosti u dve boce tj balona ;)

Sicilijana
11-02-2013, 11:23

Najverovatnije u bolnici, jer ti je vladar 8 u 12 -oj kuci.

dario87zg
11-02-2013, 12:23
a godine? star, ili mladjahan momak :D

wesnaw
11-02-2013, 17:14
Nikad nisam gledala u svojoj karti kako bih ja mogla umreti...sta mislite? :)
8. ukljestena, jos Bik....vladar u 5. mozda na nekoj zurci mnogo se napijem i otegnem papke... :)))

ivce
17-02-2013, 22:35
wesna, saobracajka posle pijane zurke

a ja saobracajka na putu do posla :)

wesnaw
17-02-2013, 22:52
Ahaha, ako....bar da se dobro na zurci provedem...
Ivce bar neces taj dan raditi...a ni naredne :)
Videcemo dal cu se saliti ovako za 50 godina (ako dozivim)

ivce
17-02-2013, 23:20
sa ovom petom kucom ne sumnjam da ces do tada imati more dobrih provoda ;)

a taj dan cekam, da "pocinem" od posla :)

mrgud78
19-02-2013, 09:46
Negde sam procitala da je vrlo cest trigon natalnog i tranzitnog Jupitera u trenutku smrti, pa sam to proveravala. U vecini slucajeva i jeste tako.

Nisam procitala celu temu, pa cu pitati, da li ste pokusavali da pogodite nacin smrti u kartama ljudi kojima se to vec dogodilo...jel' sam morbidna :(

Alkmene
19-02-2013, 11:12
Kako to cest trigon natalnog i traznitnog Jupitera? U kojem polju, jel u 8-om? Ne znam, ja sam prije godinu i 2 mjeseca bila na ivici smrti, ne znam kako sam prezivjela i dan danas se sjecam datuma i vremna otprilike kad se to odvijalo... Bas cu da pogledam te aspekte... Inace meni je vladar 8. polja Rak, a vladar je otisao u Lava u 8. polju. Imam Sunce inkonjukciju Jupiter (vladar mog podznaka). Mozda nekome zvuci morbidno ali predosjecam da necu jos dugo pozivjeti. Ne mozes Smrt svaki put da pobijedis.

Nek ide zivot... ionako mi je pakao... ahaha. :D

Evo nadjoh natalnu kartu za daj datum i vrijeme, mislila sam da sam to obrisala... Jedini trigon koji je tog dana Jupiter radio jeste bio sa Plutonom, ali ja ga nemam u natalnoj karti... Uh... Ali npr tog dana je bila opozicija Sunca u Strijelcu (moja 1 kuca) i Mjeseca u Blizancima (moja 7. kuca). Zatim je bila inkonjukcija sa Venerom u Raku (moje 8. polje). Zatim Mjesec kvadrat Mars i polukvadrat Jupiter, i jos ovaj tranzit tog dana je bio, trigon sa Saturnom u Vagi (moje 10 i 11 polje), a inace imam i Mars u Vagi, a takodje imam natalni Mjesec trigon Saturn. Izgleda da me je cika Saturn odlucio sacuvati, da bi me kasnije mucio, kao npr. danas, haha. :D

wesnaw
19-02-2013, 11:20
Nemoj tako Alkmene, dosta nas je imalo neprijatnih stvari i koje ne vuce za sobom,... ja sam imala situaciju kada sam imala 8. godina, pa eto prezivela sam....skoro 20 posle toga :)))
tako da opusteno, kakvo umitanje te snaslo, tek pocela da zivis :)

Alkmene
19-02-2013, 11:27
Imam ozbiljnih zdrastvenih problema, koje godinama vucem, s tim sto mi se u zadnje vrijeme pogorsalo stanje... Imas pravo za sve sto kazes... Dokazala sam i ja sebi da sam poput Fenix pticice, zaista znam da se dignem iz pepela. :) Svaka cast tebi kad si se kao malena djevojcica izborila. Sunce mi je na 20 stepenu Skorpije, valjda je to dovoljan razlog za strah. :D Uglavnom, bas me zanima ova tema, dako otkrijem zasto se Smrt predomislila u vezi mene ili ko ju je uspio otjerati. Bez zezanja. :D

lilyrose
26-05-2013, 17:24
dovoljno je da malefik napada vladara 8. i to već samo po sebi ukazuje na nasilnu smrt.

Najverovatnije u bolnici, jer ti je vladar 8 u 12 -oj kuci.

Vladalac 8. mi je Venera, koja je u 12.kući.
U 8.kući imam Mars koji je u kvadratu sa tom Venerom, ali i sa Saturnom.

Nasilna smrt(?:eek: ) u bolnici...:confused:
Ili smrt za vrijeme operacije (Mars)?

Hm, nikako mi se ne sviđa taj Mars...

Pogledajte recimo april 2014...:
Na nebu će se stvoriti Veliki krst između Marsa (15 Vage), Jupitera (13 Raka), Urana (13 Ovna) i Plutona (13 Jarca)

Kod mene:

Mars - 15 Vage - kvadrat na moj Saturn i Mars
Uran - 13 Ovna - opozicija na moj Mars
Pluton - 13 Jarca - kvadrat na moj Mars

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

DraganaPe
26-05-2013, 18:37
20. maja u 45. godini umro je dečiji pesnik Saša Božović od moždanog udara. Postaviću njegovu natalnu kartu sa tranzitima tog dana.... Koji tranziti su doveli do njegovog kraja?

http://www.dodaj.rs/f/1W/vL/41plLi8e/astro2gw40saaboovi594262.gif

andjelikadepeures
26-05-2013, 21:22
Pogledajte recimo april 2014...:
Na nebu će se stvoriti Veliki krst između Marsa (15 Vage), Jupitera (13 Raka), Urana (13 Ovna) i Plutona (13 Jarca)

Kod mene:

Mars - 15 Vage - kvadrat na moj Saturn i Mars
Uran - 13 Ovna - opozicija na moj Mars
Pluton - 13 Jarca - kvadrat na moj Mars

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

tachnije 24.4.2014. :D
horor aspekti
poklapaju se sa mojim vrhovima osa :D

tinna-bg
10-08-2013, 23:36
Moj prijatelj je umro 10.12.2012 (noc pre zoru, ne znam bas tacno vreme) u kuci od tumora na mozgu. Bio je u terminalnoj fazi nekih mesec dana pred smrt. Pre osam godina su mu nasli tumor na mozgu gradus II (slabo maligni tumor, vise se racuna u dobrocudne, ali ima i malignih celija koje lice na normalne celije). Operisan je i ziveo je normalno, sasvim normalno pet godina. Onda su mu u maju 2010 ponovo pronasli tumor, doslo je do recidiva, ponovo su ga operisali pocetkom juna 2010. Ne mogu bas sa sigurnoscu da tvrdim, ali mislim da je ovaj drugi tumor i ako na istom mestu ko pre imao veci gradus (bio je vise zlocudan). Imao je razne poteskoce, epilepsiju, afaziju..itd Pred kraj nije ni bio svesan sebe, doslo je do edema mozga...itd Od idruge operacije se dve ipo godine borio, cak jei izlecio afaziju i normalno pricao, epilepsiju sve na minimum...ali :( Organizam mu propadao zbog edema i ostalih propratnih stvari koje ovaj tumor donosi.

Ovo je njegova natalna sa tranzitima u trenutku smrti, imao je 45 godina kad je umro :(

http://www.dodaj.rs/f/K/7Q/I0ddthv/djurosmrt.gif

aldebaran
11-08-2013, 03:20
Rođen je 18.09. kada i moja majka, taj dio medicinske astrologije nisam znala ni sebi vidjeti, tako da o njegovoj bolesti i ne mogu komentarisati, jer ne znam...:)

tinna-bg
11-08-2013, 09:29
Kad se pogleda njegova natalna odmah moze da se uoci da ce on biti narusenog zdravlja 12-a i 6-a kuca pune. Skorpiju vezuju za tumore. Pluton u konjukciji sa njegovim suncem, opozicija mesec. Uran u ekzaktnoj konjukciji sa suncem, da li taj aspkt dovodi do epilepsije? mars 120 saturn (njegova izdrzljivost i borba). Neptun vladar 6-e u skorpiji (tumori)...merkur opozicija saturn (to mu je valjda donelo afaziju), pogotovo kod je tr, saturn bio u vagi...itd

Ali ove se gleda tranutak smrti. Njemu je Tr. JU pravio trigon sa nat marsem, na samom vrhu 9 kuce, ali retro, ponovo ulazi u 8-u. I tr. JU je pravio ekzaktni sekstil sa natalnim Sa (vladarem ic-a). Venera, vladar njegovog asc-a u konjukciji sa natalnim neptunom...itd

Da li neko jos nesto vidi?

Ella
24-11-2013, 08:05
super temaa, moze li meni neko reci na koji nacin bi trebala da umrem....
Ja dosta strahujem od saobracajki, jer se jako plasim amputacija...najezim se cela kad pomislim...to mi je nesto najgore sto moze nekog da zadesi kao i unakazeno lice, ko u onom filmu sa tom kruzom... i dugih bolesti, se iskreno plasim... ono lecenje i picke materine..to mi je najgore...ovo ostalo mozeee

Kako vam se cini iz moje natalne
http://tinypic.com/view.php?pic=35bdm3q&s=5#.UpGlmNKko_w

ajana
24-11-2013, 13:26

ako je nekom ovo tesko lijepo pise na pocetku teme da ne ulazi i da ne cita a pogotovo ne treba da komentarise. znaci kome smeta teska tema, molim IZADJITE iz teme.. ja volim ovu temu .

Imam ozbiljnih zdrastvenih problema, koje godinama vucem, s tim sto mi se u zadnje vrijeme pogorsalo stanje... Imas pravo za sve sto kazes... Dokazala sam i ja sebi da sam poput Fenix pticice, zaista znam da se dignem iz pepela. :) Svaka cast tebi kad si se kao malena djevojcica izborila. Sunce mi je na 20 stepenu Skorpije, valjda je to dovoljan razlog za strah. :D Uglavnom, bas me zanima ova tema, dako otkrijem zasto se Smrt predomislila u vezi mene ili ko ju je uspio otjerati. Bez zezanja. :D

zasto krijes natal, voljela bih da vidim(nisam astrolog, ucenik sam). i ja imam sunce na tom mjestu...

ginger
24-11-2013, 16:54
ima više postavki vezanih za smrt u karti, datum nastupanja smrti..
tranzitni jupiter iznad mjeseca, tranzitni jupiter 4 poljem, progresivna konjunkcija sunca, vladara asc ili mejseca sa osi 4 polja, sa vladarem 4 polja.

svatko je nešto od toga i sam prošao tako da je malo vjerovatno pogoditi datum smrti.

ovo s jupiterom mi je logično- Ju0Mo -oslobađanje duše. to je na neki način utješno , vidjet takav aspekt kod osoba koje se dugo muče, boluju i pate