Natal Vodolija/Vaga [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Natal Vodolija/Vaga

mermaid
20-09-2010, 14:21
Pisite sta vam je najinteresantnije u vezi moje natalne. Prevashodno me bune ove konjukcije i i kako bih to mogla da vezem u jednu pricu. Zanima me moja karijera i skolovanje i predispozicije za brak. Sve sugestije su dobrodosle :)

Uranus_princes
20-09-2010, 15:25
Draga...pa isti znak i podznak kao ja...:D
Otac i majka su ti vjerovatno vrlo slozni,i veoma lijepo su te vaspitavali.Imala si podrsku tokom zivota od njih,medjutim ti si odrasla u samovoljnu osobu,koja zna da se brine o sebi i odlucuje sama.Dok govoris,vjerovatno si vrlo jasna,moguce je da te ljudi dozivljavaju kao principijelnu osobu,ali s druge strane i veoma ljubaznu osobu.Kreativna si i imas smisao za estetiku,u svemu trazis nekakvu ljepotu.Mislim da u zivotu tezis velikim stvarima,velikim djelima.Sklona si ucenju iz sopstvenih gresaka,produhovljavanju,samosvijesti.
Moguce je da si egocentrik,volis da se razlikujes od drugih,volis promjene i tesko te je zadrzati na jednom mjestu,zbog toga te ljudi cesto ne razumij ili osudjuju,ali ti ne maris mnogo,jer to si ti,tezis tome da te prihvate ili odbace,ali takvu kakva JESI,jer se ti ne zelis mijenjati ni zbog koga.Hirovita si.
Ti si osoba izuzetne,veoma zive inteligencije.Sposobna si veoma objektivno procijeniti sebe,talenat za pisanje,izrazavanje...govorom mozes uticati na masu,ubjedljiva si.Volis uzivati,empaticna si i humana u odnosu na druge ljude...tesko ti je gledati nepravdu.Volis djecu,i bices veoma dobra majka,kao sto su bili i tvoji roditelji.Izuzetno si privlacna muskom polu...ljubazna,draga,prefinjena,elegantna,skladne gradje,lijepog lica.Medjutim,veoma neobicnog stila i izraza,nisi ti privlacna na obican nacin..nego imas neku neobicnu harizmu u sebi,koja vecinu odusevljava.Vjerovatno mladolik izgled.Izuzetno si energicna,u stalnoj potrazi za novim izazovima,rekla bih da tu ima i emocionalnog nemira,teznje da se u isto vrijeme radi mnogo stvari..pazi da se ne rasplines zbog toga.Moguce je da imas strah od gubitka necega,da uvijek tezis nesto da zadrzis,bojeci se da ti ne isklizne.Imas neke strahove koji datiraju iz proslosti...moguce je da si nekad bila izlozena nekakvoj emocionalnoj rastrojenosti,koja je u tebi potakla teznju da se osjecas sigurno.Mada,postoji mogucnost da su neki strahovi sacuvani u majcinoj genezi...(Mo-majka,Pl-strah),pa kao da su naslijedjenji.Moguce je da u svoj zivot privlacis dominantne,agresivne muskarce,i da u vezama cesto dolazi do verbalnih sukoba,koji mogu da se zavrse i kao fizicki obracuni.Vjerovatno ce ti suprug biti hirovit kao i ti,impulsivan,strastven,osoba koja ima neke svoje principe od kojih ne odustaje,ima neki svoju zivotnu filozofiju,koju ne mijenja ni za sta.Sto se karijere tice,mozda neki porodicni biznis,sem toga,imas predispozicije za pisanje,za rad sa ljudima,neke humane poslove.Toliko od mene.
Pozdrav :)

mermaid
20-09-2010, 16:31
Dosta toga si pogodila. Vecinu navedenog sam i ja videla. Doduse, sto se odnosa oca i majke tice, tu su bas zategnuti odnosi. Hvala! :)

Volela bih neki komentar sto se inostranstva tice...

djurafigura
20-09-2010, 16:57
Što se inostranstva tiče mislim da tvoj partner može biti vezan za inostranstvo, možda neki naš koji je otišao u inostranstvo i to zbog posla. Profesija može biti: turizam, vojna karijera, letenje i sl.

nedda
20-09-2010, 17:29
U inostranstvo ces imati prilike da odes verovatno. Ali i da se vratis. Ne verujem da ces propustiti ni jednu ni drugu priliku.

Cak moguce da zivis i malo paralelno - cas negde tamo, cas ovde, na relaciji.

mermaid
20-09-2010, 21:23
Što se inostranstva tiče mislim da tvoj partner može biti vezan za inostranstvo, možda neki naš koji je otišao u inostranstvo i to zbog posla. Profesija može biti: turizam, vojna karijera, letenje i sl.

Moze biti... I meni deluje zbog vladara VII u Strelcu i aspekta sa Saturnom. Verovatno neko uniformisano lice... Videcemo jos :)

U inostranstvo ces imati prilike da odes verovatno. Ali i da se vratis. Ne verujem da ces propustiti ni jednu ni drugu priliku.

Cak moguce da zivis i malo paralelno - cas negde tamo, cas ovde, na relaciji.

A kako vidis mesto zivljenja? Mene, recimo, buni ta IV kuca u Jarcu u konjukciji sa Neptunom. Mozda kuca pored vode? Ili "preko neke vode":)?

nedda
21-09-2010, 07:26
Neptun moze imati veze sa poreklom, ukazivati na nesto ne bas jasno sto se desavalo sa ljudima iz tvoje porodice ranije. Zatim moze ukazati na probleme sa alkoholom, drogom, lekovima u porodici/kuci.
Moze biti i da je porodica dosla sa nekog mesta gde je bila blizu neke vode.
A moze da znaci i da ces svoj posao jednog dana raditi od kuce (posto je neptun vladar 6. kuce).

Posto neptun nema nekihg autenticnih aspekata, kao ni pluton, sem tog generacijskog sekstila izmedju njih, i obzirom na to da povezuju 2, 4, i 6 kucu, moguce da cela prica ima veze sa sistemima vredbosti u porodici, nacinom na koji se zivi, novcem...

Vidis, mnogo je znacenja. Sama 4. kuc u jarcu ih takodje ima mnogo. Ali hajde da kazemo, ako se zadrzis u Beogradu, tvoja 4. kuca verovatno oslikava stan u starogradnji, debelih zidova, moguce prosiren da ima vecu kvadraturu.

Gde god da bude, bice dosta putovanja.Merkur kao vladar 9. kuce je u kvadratu sa mars0saturn, to moze biti preseljenje iz velike ljubavi, posto su 5. i 7. kuca umesane. Ali meni vise izgleda kao da ce te biti na relacijama stalno - inostranstvo i kuca u ovoj zemlji. Ipak je to merkur i treca kuca...

mermaid
21-09-2010, 23:43
Nedo, stvarno si carobnjak :) Ovo je jedno vrlo zanimljivo tumacenje, nikad nisam posmatrala ove aspekte na taj nacin. Da li bi imala strpljenja da mi rastumacis moju petu kucu? Tu imam jedan veliki stelijum sa vladarima I, III, IX, X, XI, XII kuce. Daj mi bar neki pravac kojim bih trebala da gledam sve ove planete koje su obojene medjusobnim uticajima.

Takodje, volela bih da svi clanovi dobre volje i strpljenja, bace pogled i kazu bar po koju recenicu. Hvala vam :)

nedda
22-09-2010, 19:48
Sa stelijumima je uvek teze, jer oni jos vise uvode u subjektivan svet osobe.
Hajde kreni ti sama:
- vladari kojih kuca su ti u 5? Sta same te planete znace? Sta znace kuce iz kojih dolaze?
-Koja sve znacenja ima 5. kuca, i koja vodolija?

Hajde redom. Tu ti je mesec, koji je vladar MC-a, 10. kuce.
MC govori o stremljenjima, zivotnim zeljama i ostvarenjima. Raka i Mesec kao njegovog vladara odlikuje velika nestabilnost. Sve sto je pod uticajem i vladavinom meseca jako puno zavisi od raspolozenja, stanja duse (mesec), emocija (rak), ranih iskustva (mesec). Mesec se najbrze krece u karti, pa daje najvise promena.
E, sad. Ako je mesec jak, npr. u raku i biku, mozemo pretpostaviti da je u pitanju osoba koja je u stanju da prepozna svoje prave potrebe, ono za cim njena dusa zaista tezi, i sta joj je potrebno da bi se osecala dobro. Osoba sa jakim mesecom nece lako dozvoliti da se duze vreme oseca lose, ona ima zdrav odnos prema svojim emocijama, licnosti. Ona ce emotivno patiti ako ja u takvoj situaciji, aliuvek nekako na zdrav nacin, na nacin koji vodi tome da sve prevazidje i izraste iznad svega.
Znaci, jak mesec, ne sprecava patnju, ali sprecava patnju uzalud, nekonstruktivne teznje, i ulaganje velike energije u stvari koje nam nisu zaista potrebne, vec smo mi umislili da bi smo ih zeleli.

(Opet odoh predaleko u prici. Sve zbog merkura u ribama)

Tebi je mesec u 5. polju, u vodoliji. Mesec u vodoliji tezi druzenju, osecanju zajednistva, tezi humanitarnim ciljevima, voli druzenje.
5. kuca simbolizuje sa druge strane zabave, zivotnu radost, snagu, davanje energije, uzivanje, ljubav, sposobnost davanja drugima. Sve ono sto sunce daje (posto je to prirodna lavovska kuca).

Dakle, nesto priblizno zajednicko vodoliji i 5. kuci je prijateljstvo. I mogucnost davanja drugim ljudima.
Sa mesecom na toj poziciji, pretpostavljam da su te teznje kod tebe izrazene?
Sunce u petom polju moze dati izrazeno osecanje casti i pravde. Ako opet povezemo sa vodolijom, i ostalom simbolikom 5. kuce, dobijemo srednjoskolku (5.kuca), koja je vrlo autenticna, ima moderna shvatanja i cvrsto stoji iza onoga u sta veruje. Kada bi smo jos imali i kvadrat sa suncem, dobili bi smo demonstranta i revolucionara :D Sva sreca, pa je sekstil ;)

robin
22-09-2010, 20:57
Stelijum u vodoliji ti daje skoro sve markantne karakteristike "Uranijanca".Tvrdoglava, ekscentrična, veliki ljubitelj svoje individualnosti, društvena, teško se vezuješ a voliš da se vezuješ...roditelji razvedeni ili razdvojeni.Vjerovatno lijepo izgledaš, imaš mekan i sladunjav govor - VE0ME.Činjenica da su ti u 5. polju sve sami benefici a prva planeta na vrhu kuće je Mo ti garantuje buran i intersantan ljubavni život.Zbog SO0VE u 5. polju tu bi moglo biti udvaranja od strane oženjenih muškaraca, e sad tu je i Me kao vladar 12. pa tu može biti svašta...
Dispozitor svih planeta je Ur, kao i SA koji su u Strijelcu, pa MA vladar 7. u Srijelcu što daje vezu sa inostranstvom, pogotovo što je UR dispozitor i ME vladara 9. a i MO, prirodnog vladara kuće.

Santijen
23-09-2010, 00:14
kakva neobicna karta i nema ni jednu planetu iznad horizonta.....otac i majka specificni neobicni..konjukcija sunca i meseca i venere i merkura moze ukazivati na tajni zivot oca , mozda i decu ..tesko detinjstvo... majka u senci oca...vrlo neobicni i otkaceni bracni odnosi izmedju oca i majke..puno slobode
treca kuca..teska komunikacija sa blizom okolinom, sukobi..problemi u skoli..sa zdravljem..mozda bronhitis il decija astma..sklonost nesrecama..

jupiter i u uran u recepciji..nastavljam sutra..

mermaid
23-09-2010, 11:50
Sa stelijumima je uvek teze, jer oni jos vise uvode u subjektivan svet osobe.
Hajde kreni ti sama:
- vladari kojih kuca su ti u 5? Sta same te planete znace? Sta znace kuce iz kojih dolaze?
-Koja sve znacenja ima 5. kuca, i koja vodolija?

Hajde redom. ...

Nedo, hvala na iscrpnom odgovoru :) Pokusacu postupno sa tumacenjem. Nikad mi nije bio problem da tumacim tudju kartu, ali svoju bas tesko... Valjda to tako mora da bude. Ako se zbunim, zovem za pomoc :0 A ti ako se setis neceg zanimljivog jos, slobodno dodaj. Hvala! :rockon:

Stelijum u vodoliji ti daje skoro sve markantne karakteristike "Uranijanca".Tvrdoglava, ekscentrična, veliki ljubitelj svoje individualnosti, društvena, teško se vezuješ a voliš da se vezuješ...roditelji razvedeni ili razdvojeni.Vjerovatno lijepo izgledaš, imaš mekan i sladunjav govor - VE0ME....

Robin, istina ziva, 100% sam Vodolija :rolleyes: Mislim da se primecuje. Za osobine si upravu, za izgled, posebno za roditelje... Jos nisam imala situacije da mi se udvaraju ozenjeni muskarci, ali ko zna... Vreme ce pokazati. Ako vidis jos nesto, slobodno... Knock yourself out ;)

kakva neobicna karta i nema ni jednu planetu iznad horizonta.....

Ovo je tacno... Sve, sem oko zdravlja. Kao mala sam bila zdrava k'o dren. Doduse, imala sam u detinjstvu tri situacije kada sam bila prakticno u zivotnoj opasnosti... Ali pored toga, nisam imala tipicne decje bolesti, generalno sam bila zdrava. Za roditelje si pogodila sve, na zalost :( Tako je... Slobodno se raspisi, sta god ti padne na pamet. Hvala! :)

Ako vidite nesto odredjeno za karijeru, posao kojim bih se bavila... Na sta bi to moglo da se odnosi, osim mogucnosti da radim posao od kuce... Mislim da sam promasila skolu i fakultet. Ne leze mi bas... Da li postoji predispozicija da se bavim profesionalno astrologijom... Proucavam je amaterski vec skoro 10 godina.

Santijen
23-09-2010, 23:16
Ovo je tacno... Sve, sem oko zdravlja. Kao mala sam bila zdrava k'o dren. Doduse, imala sam u detinjstvu tri situacije kada sam bila prakticno u zivotnoj opasnosti... Ali pored toga, nisam imala tipicne decje bolesti, generalno sam bila zdrava. Za roditelje si pogodila sve, na zalost :( Tako je... Slobodno se raspisi, sta god ti padne na pamet. Hvala! :)

istekla ti je karta...verovatno sam previdela da je merkur u znaku svoje egzaltacije pa sam pogresila za astmu..ali saturn u trecoj kuci uvek skoro nagovestava gusenja komunikacije a to se odrazava na psihosomatiku kao sto je gusenje tj astma ili bronhitis.. i jos jednom istekla ti je karta...
i da imam osecaj kao da trazis nesto u svojoj karti sto ti je jako vazno...

mermaid
24-09-2010, 22:15
Draga Santijen, da, trazim nesto vazno u svojoj karti... Imala sam izuzetno tezak period u zadnje 3 godine i generalno izuzetno specificnu i tesku porodicnu situaciju od samog pocetka. Prozivela sam neke stvari koje niko od mojih vrsnjaka nije i mislim da me je to ucinilo dosta zrelijom i spremnijom za nove zivotne izazove. Problem je sto mi je tesko da uhvatim zivotni pravac (a, to prvenstveno, pripisujem Vodoliji :) ).

Posto, smatras da je moja karta ineresantna za tumacenje, eto prepustam ti je analizi. Ne ocekujem nista posebno, ali svaka sugestija je dobro dosla jer je teze analizirati svoju kartu, nego kartu nekog drugog. Karta je ponovo postavljena. Pozdrav :)

Santijen
25-09-2010, 00:06
eh pile moje...pa saturn, vladar tvoje 4 kuce tj doma, korena itd..je iz 12 kuce redao po ovom stelijumu u 5 kuci i to sa 150 tj inkonjukcijom, a po meni to je jako nezgodan aspekt i zatekne nas uglavnom nespremne i pojavi se iza ledja ...a u 5 kuci su ti i mama i tata i ljubav i braca i sestre..i jupi koji je u recepciji sa uranom a pluto u konjukciji sa ic i 90 sa uranom i 90 sa tim istim saturnom..ih ceri ala nezgodan splet tranzita......i sad saturn ide na ac a to je kao i saturnov povratak i pravice opet 90 sa ic ali i sa neptunom... kod tebe kao da je generalno ciscenje i prekopavanje celog zivota nastupilo ulaskom saturna u 12 i pl u jarca...ali mlada si ..i vodolija si , dete buducnosti..i nece tebi tvoj uran dozvoliti da padnes i da puno patis..

mermaid
25-09-2010, 03:20
Sta da kazem, osim jedno veliko hvala! Nikada nisam pridavala znacaja inkonjukcijama... Mogu samo da potvrdim sve prethodno napisano i da kazem da sam prolazila kroz bas turbulentan period. I taj Saturn u XII je bas zakuvao. Sad su stvari krenule na bolje poprilicno :) Da li vidis mogucnost bavljenja astrologijom profesionalno? Da li imam predispozicije za to? I ako ima jos nesto da se doda, slobodno izvoli. Hvala, jos jednom :)