Aspekti Sa Ascedentom [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Aspekti Sa Ascedentom

Strane : [1] 2 3

ArijeL
29-03-2007, 12:53
baš me zanima, a vjerujem i ostale...

pa ko zna i voli, nek izvoli napisati nešto

:raspica:

LosT_in_SpaCe
29-03-2007, 19:04
Mene nervira shto mi je Mesec na AC-u, ali nemam nishta protiv shto recimo Jupiter i Sunce rade sekstil sa istim...
Takodjer mi se ne svidja trigon Neptuna sa AC-om...
Shta znam, mislim da je bolje imati dobre aspekte sa MC-om nego AC-om, chini mi se da sam tako neshto chitala.... :eunsure:

ArijeL
29-03-2007, 19:26
logično je, kao što reče bamby da se uzimaju konjukcije i opozicije, al šta je sa kvadratima? ja ih nešto ne bih zanemarivala, a ne bih ni trigone i sekstile, ipak je u pitanju ascedent:econfused:

ajde vidjećemo šta će napisati neko ko je više čitao na tu temu
ja iskreno nisam ništa, al bi mi čudno kako se na to ne obraća pažnja
:ecool:

mandrak-21
29-03-2007, 19:36
Jako je bitno koja planeta i kako aspektuje asc. naravno iz kojeg znaka i kuce i to detaljnije objasnjava karakter,mogucnosti licnosti kao i prepreke u ostvarivanju onog sto nam zvezde omogucuju

ArijeL
29-03-2007, 19:40
pa evo za početak baci pogled i na moje aspekte sa asz...tako će mi biti jasnije..mislim da me asz90pl nagrdi, nije dobar:mad:
ovi ostali mogu proći

mandrak-21
29-03-2007, 19:50
nije to tako lose ali mozes uvek biti meta napada nekih umobolnih ljudi i mentalnih sugestija(citaj magije) i naravno govori o tvojim mentalnim mocima i mogucnostima da ih ispoljis a i taj polukvadrat PL-SO a sunce ti je vladar asc.moze biti nezgodan.Posto ti je PL u 4 polju u sco, u sedistu...jos stepen debilitacije meseca mislim da ce ti trebati jako puno vezbi meditacije da to preokrenes u svoju korist

Mislis da je to vaznije od vladara ASC? Nekako mi se kroz praksu pokazalo da je vaznije kako je vladar aspektovan i postavljen.
Potpuno si u pravu samo sto
ovo sto sam ja rekao i sto ti kazes ne neutralise jedno drugo najvaznije je kako je vladar asc postavljen i aspektovan ali aspekti prema asc pokazuju ,,put" kojim licnost moze ostvaruti ili izbeci ,,obecanja vladara ascedenta:)

ArijeL
29-03-2007, 21:22
nije to tako lose ali mozes uvek biti meta napada nekih umobolnih ljudi i mentalnih sugestija(citaj magije) i naravno govori o tvojim mentalnim mocima i mogucnostima da ih ispoljis a i taj polukvadrat PL-SO a sunce ti je vladar asc.moze biti nezgodan.Posto ti je PL u 4 polju u sco, u sedistu...jos stepen debilitacije meseca mislim da ce ti trebati jako puno vezbi meditacije da to preokrenes u svoju korist

pa da znaš da umobolni i sl. su pronalazili put do mene, a ja to sve vidim kao neku smjernicu i znak da ojačam, ali što kažeš samo uz punovježbe, napora i samoposmatranja stvar može da krene u pravcu u kome ja želim da je usmjerim, u suprotnom, mogu da postanem žrtva, i svoja i tuđa...

spaceshooter
29-03-2007, 22:33
U mom natalu Mars(11.) pravi opoziciju na Uran(5.),a zajedno kvadriraju Mesec,Veneru iz 8. i uopšte nemaju dobre aspekte sa ostalim planetama.Treba da mi ta opozicija stalno donosi nevolju.Naravno,donese s vremena na vreme,ali...
Mars gradi sekstile na moj ASC i MC,a Uran trigone na iste.
Mars je jedan od vladara šeste,a nalazi se u jedanaestoj,pa sam sa puno kolega postala dobar prijatelj,jer me pokreću,daju mi energiju,koju ja ne posedujem,jer me Saturn iz prve dosta ograničava,uvek su tu da me podrže,poguraju u nekoj akciji.
Uran vlada desetom,a nalazi se u petoj,bavim se decom profesionalno,a astrologijom iz hobija i vrlo često me ljudi oslovljavaju ili nazivom moje profesije ili pored mog imena u adresarima stoji astrolog(i ako mislim da je moje znanje iz astrologije prilično skromno i ne bih se usudila da sebe tako nazovem).Ljudi me tako doživljavaju.
Dakle,ne znam šta bi bilo da ova opozicija ne pravi ove lepe aspekte na ASC.

Da,a vladar ASC,merkur je u sekstilu sa Mesecom i Venerom,pa i on uvek izvadi stvar,kada su nevolje u ljubavi u pitanju.

mandrak-21
29-03-2007, 23:24
Na moju srecu i asc. a i mc su mi odlicno aspektovani jedini ,,negativan aspekt" je JU 180 asc.a to i nije negativan aspekt.UR,PL 120 a NE,VE I ME 60 na asc. a SA je 67* kao i kiron tako da verovatno tranziti tih planeta deluju kad prave neki aspekt na asc.

Vojvotkinja
29-03-2007, 23:32
MO 60 AC, ME 90 AC, VE 120 AC , MA 90 AC, JU 120 AC, SA 120 AC, UR 180 AC...
Fino boga mi, samo ja sve to posmatram kao aspekte sa Merkurom umjesto ac-a, jer je vladar mog AC Merkur...Shta mislite o ovim kombinacijama...

Anika
29-03-2007, 23:37
A ja bas bila uvjerena kako imam dobru natalnu, da sam "mrak":cool: , ..... kad ono...............mauna! :ranting:
I Me i moje jako sunce prave kvadrate sa ASC, samo venera trigon.
A vladari ASC su mars i pluton u 12. u vagi. Jel mi moze netko reci sta je bitnije na kraju, vladari ili neki od aspekata?:confused:

mandrak-21
29-03-2007, 23:44
U tvom slucaju mozes tako gledati ali, ja vidim nesto drugo:UR 90 ME i MA 0 ME, a to je vrlo slicno gore navedenim ...MA I ME 90 asc. a UR 180 asc.onda:SA 120 ME a merkur ti je bas na ekvid. izmedju venere i meseca

Vojvotkinja
29-03-2007, 23:48
ahahah, mandrak, a ti si vidio ono shto ne treba i shto se trudim da sakrijem :p...

mandrak-21
29-03-2007, 23:51
A ja bas bila uvjerena kako imam dobru natalnu, da sam "mrak":cool: , ..... kad ono...............mauna! :ranting:
I Me i moje jako sunce prave kvadrate sa ASC, samo venera trigon.
A vladari ASC su mars i pluton u 12. u vagi. Jel mi moze netko reci sta je bitnije na kraju, vladari ili neki od aspekata?:confused:

Sve je bitno i u pravu si da imas dobru natalnu.Sunce i merkur i kad prave lose aspekte to nema nekih vecih problema to su aspekti borbe i dokazivanja.A tvoj mars i pluton u vagi i nisu bas tako ,,crni" i oni se tu ponasaju malo suptilnije i neznije mada..Posto se radi o 12 kuci ti to skrivas i sebe prikazujes kao jaku licnost a raznezis se vrlo lako i oni (MA i PL) ipak opominju da se cuvas ispoljavanja jakih emocija i ljigavih muskaraca koji te mogu povrediti(intrigama lazima prevarama...)

Infekcija_Injekcije
30-03-2007, 00:21
Ja imam Sunce na DESC, orbis oko 1°. Ne vidim utjecaj na svoj izgled, izgleda da sam pod izravnom vlašću Jupitera i Neptuna. Jedino, što mogu sa sigurnošću reći, je da Sunce na DESC daje jedan malo kriv zub, malo se ističe, pročitah negdje. I to je točno, bar kod mene. To i inkonjukcija Mjeseca s ASCom su mi egzaktni i te uzimam u obzir.

Anika
30-03-2007, 00:22
Sve je bitno i u pravu si da imas dobru natalnu.Sunce i merkur i kad prave lose aspekte to nema nekih vecih problema to su aspekti borbe i dokazivanja.A tvoj mars i pluton u vagi i nisu bas tako ,,crni" i oni se tu ponasaju malo suptilnije i neznije mada..Posto se radi o 12 kuci ti to skrivas i sebe prikazujes kao jaku licnost a raznezis se vrlo lako i oni (MA i PL) ipak opominju da se cuvas ispoljavanja jakih emocija i ljigavih muskaraca koji te mogu povrediti(intrigama lazima prevarama...)

Ideees! Nije losa velis? Ajde...:D
Pa tocno je donekle ovo sto si napisao da skrivam svoju osjecajnu stranu nekad. Istina je ta da postoji neka vjecna oscilacija u meni, par dana se osjecam izuzetno mocno, jako, a ponekad mi dodje neki "ranjivi" dan kad se mogu rasplakati na reklamu, pa to skrivam...:D hihi
A ja kad volim onda istinski volim(valjda Mo i Ve u raku), pa makar on bio i dobro zamaskirani ljigavac, ja cu reci sto osjecam , mislim, sve cu naivno izbrbljati, pa taman mi taj Ma i Pl na uho vristali "Ne smijes!" Ma nekako me zaboli briga, jer ako i ispadne da je taj neki mister bio ljigez na kraju, ja se brzo regeneriram. ;) Sta ce mi budala...

ArijeL
30-03-2007, 01:55
pa dobro, ko bi se još borio i dokazivao, a da u njemu duboko ili plitko ne leži neki problem!

Anika
30-03-2007, 02:15
pa dobro, ko bi se još borio i dokazivao, a da u njemu duboko ili plitko ne leži neki problem!

'ebote jos cu ispasti retardirana do kraja.:D
Ne kuzim sta bi trebali znaciti ti aspekti. Samo znam da meni pola te moje natalke ne odgovara, a tocna mi je karta skoro u sekundu.
Sta bi sad trebalo znaciti SO90ASC? Da sam u sukobu ja osobno, moja nutrina i ono sto svijet vidi? Preiskrena sam uvijek i nista ne glumim, ali je istina da pojedinci na "prvu loptu" dobiju krivi dojam o meni, Jedino sto sam vec i napisala jest da skrivam svoju osjecajnost kad mi dodje takav dan, a ti dani, ta raspolozenja, ne znam koliko veze imaju sa natalom, a koliko sa hormonima.:) Nije ni bitno.
Me90Asc? Nemam blagog pojma. Aj vladari asc Ma0Pl, kad se aktiviraju, kad se razbjesnim, ne mogu uvijek izrci sve sto mislim, malo mi se "pomuti" um, jel? Hehe, a kad sam najbjesnija onda samo zasutim, dok se ne skuliram naravno, moram ja sve izbaciti iz sebe prije ili kasnije.
Ma umorna sam vise od svog natala.

LosT_in_SpaCe
30-03-2007, 02:39
Poshto sam ionako "shit" tunajt, ne zamerite mi ako neshto odvalim, ovo cu samo da logichki pokusham da povezhem...
Recimo SO 90* ASC, mozhda bi moglo da znachi da se mi (nash karakter, mi) formiramo zapravo boreci se protiv nekih nametnutih stvari, osoba od autoriteta, mozhda se ne slazhemo sa ocem?
Recimo, uzecu moj primer:
- SO 60* ASC pa ja uvek kazhem da se slazhem bolje sa ocem, nego majkom, iako u sushtini imam ok odnos i sa majkom (MO na ASC), ali jednostavno - ocheva pravila "igre" su mi logichnija, i oduvek sam pokushavala da ga imitiram (formiranje karaktera = ASC)
- ME 90* ASC pa mi se uvek chinilo da se bash i ne slzhem sa mladjima od sebe (ME u Blizancima - deca jel'?)
- VE 90* ASC pa u skladu sa tim i nisam bash osoba koja forsira zhenstvenost i uzhivanje bar ne u onoj meri koju bi trebalo da donese Venera u Biku, znachi - nesklad...
Mozhe li biti 'vako li no? :eunsure:

mandrak-21
30-03-2007, 08:20
Izvini ali ima. I te kako ima problema.
opet polemises a ja nisam nikad za to raspolozen kao i za dokazivanje ali moracu da napisem sledece; aspekti benefika kakvi god da su ne mogu biti i nositi opasnosti u njenom slucaju SO 90 ME ILI asc.moze znaciti samo malo vise arogancije kod nje i volje za svadjom sa starijima sefovima i svima koji su u simbolici sunca a opasni nikad nisu. i mogu znaciti jos upravo ovo sto ti radis teraju svoje do iznemoglosti i dok druga strana ne prihvati njihovo misljenje

sana
30-03-2007, 13:11
Mo konjukcija Asc, Ju opozicija Asc i Pl kvadrat Asc.
Raspolozenje jako promjenjivo. Drugi me cesto ne mogu provaliti kako se stvarno osjecam i sta stvarno mislim dok im to sama ne kazem. Nagli prelazi sa osmijeha na prijekor ili agresivnost. gomila energije koju ne znam nekad gdje da strpam.:p
previse entuzijazma i poleta za mnoge stvari i onda odjednom pad u nista. s ovakvim Ju i letim i padam i ne znam cemu se nadam, ali se uvijek nadam. pa ili ili. ;)
eto jedan dio simbolike.

ArijeL
30-03-2007, 16:38
i ja sam ti početnik, pa šta...svako je nekad bio..."put od hiljadu milja počinje prvim korakom"

ova tvoja kombinacija je dobra: sa Mjesecom ti daje intutivnost, sa Jupiterom optimizam, a Saturn unosi disciplinu...vidim da imaš dosta opozicija u natalnoj, možda ti baš ovi aspekti sa Asz mogu biti faktor stabilnosti i uravnoteženosti...a možda neutrališu tvoj nastup koji je moguće često drugačiji od onoga kako se ti stvarno osjećaš.

mandrak-21
30-03-2007, 17:32
Napisah ovo samo iz razloga sto SO i ME mogu da prave iskljucivo konjukciju, ako posmatras natal, a on je kljuc svega. Ne radi se o polemisanju nego te cackam da bi izneo argumente. Ovo je Astrologija za pocetnike i ukoliko se ne objasni ljudi mogu samo da se zbune, a to nikome nije cilj. :)

cackalice jedna ;)

Skorpija
30-03-2007, 19:58
Meni je asc bas izrazen samim tim sto imam stelijum bas na asc,+ NE isto na asc,ali malo sirem luku,i sve one prave aspekte sa ostalim planetama,narocito sa MO i JU koji su u trouglu.Meni su ti aspekti prema asc uvek bili bitni,narocito jer MO pravi egz sekstil.Sve u svemu meni se nekako sve vrti oko asc tj oko mene:D :D :D

Anika
30-03-2007, 20:59
Bamby, hvala za objasnjenje. Jos uvijek imam vremena za bavljenje astrologijom, ali neznam koliko, pa bih ja nabrzinu sve skontala.:rolleyes:
Ajde strpljivije cu, pomaze mi visak planeta u vodi...:)

Losti, bila ti gripozna ili ne, mislim da si "nagazila" na nesto...ima logike.
So90ASC bi mogao znaciti borbu sa autoritetima, samo u mom slucaju sa majkom.

Mandrak, ovo So90ASC, bi moglo znaciti u mom konkretnom slucaju borbu s majkom dok ju ne iscrpim i ona ne prihvati moje misljenje ili me pusti na miru.

Eto, svi ste mi pomogli da shvatim bolje ove svoje aspekte, pa vam se zahvaljujem...........:) :) :) :) :)

mandrak-21
30-03-2007, 21:15
Bamby, hvala za objasnjenje. Jos uvijek imam vremena za bavljenje astrologijom, ali neznam koliko, pa bih ja nabrzinu sve skontala.:rolleyes:
Ajde strpljivije cu, pomaze mi visak planeta u vodi...:)

Losti, bila ti gripozna ili ne, mislim da si "nagazila" na nesto...ima logike.
So90ASC bi mogao znaciti borbu sa autoritetima, samo u mom slucaju sa majkom.

Mandrak, ovo So90ASC, bi moglo znaciti u mom konkretnom slucaju borbu s majkom dok ju ne iscrpim i ona ne prihvati moje misljenje ili me pusti na miru.

Eto, svi ste mi pomogli da shvatim bolje ove svoje aspekte, pa vam se zahvaljujem...........:) :) :) :) :)
hvala i ja ti se zahvaljujem u ime pomenuih dama i u svoje ime jer i ti si nama pomogla ovim objasnjenjem:)

[osnovne stvari ok, ali za ozbiljno bavljenje potrebno je mnogo vremena, ucenje, strpljenja i ljubavi za coveka, kao i spremnosti da najlepsoj radosti i najtezoj patnji pogledas u oci i negde izuzmes sebe, vec toga kome radis kartu stavis na prvo mesto.quote=bamby;14392]Na brzinu retko sta moze. Da iscitas i naucis neke Da dodam nije kod svake osobe kao sto pise u knjigama a ima i knjiga i ‚‚‚knjiga"
SO90ASC bi se moglo odnositi na oca, na majku nikako.[/quote]
opste je misljenje roditelji su sunce-otac i mesec-majka ali sve vise pocinjem da sumnjam u to zbog mnogo ppogresnih prognoza i misljenja sam da to jesu roditelji ali mesec bi bio onaj kome smo duhovno blizi a sunce onaj roditelj koji ima veci autoritet???

da igual
30-03-2007, 21:58
vrlo moguće mandrak! tradicionalno se na oca gledalo kao glavu obitelji, autoritet, no hijerarhija u društvenom poretku se promjenila, pa tako i u obiteljskom, pa sad i žena/majka može da bude autoritativna, a otac onaj nježniji roditelj - pa bi se u tom slučaju simbolika promatrala obrnuto..

do istog zaključka sam došla i kod analiziranja dejvison karti - gdje je dečko/muž tradicionalno prikazan marsom i suncem, a djevojka/žena venerom i mjesecom - a u biti bitno je tko se doživljava u toj vezi kao dominantniji, a to može biti i žena, pa se može promatrati kroz sunce, a ako je muž inferiorniji, nježniji, osjećajniji, pa se promatra kroz mjesec..

a kako se promatraju homoseksualci? tu je isti spol, ali uvijek jedan ima više ženskih hormona, a drugi više muških..

CARAPICA
02-04-2007, 17:37
Sta donosi kvadrat jupitera i asc, naravno osim sklonosti debljanju :o jel nekakav ne moral ili tako nesto?

LosT_in_SpaCe
02-04-2007, 18:25
AC-om, ili MC-om?
Koliko vidim, ti nemash 90* nego 180* sa Ascendentom....

zvezdica
02-04-2007, 19:03
Mislim da u mojoj karti sunce predstavlja majku...ona u kuci ima veci autoritet od oca.A i ovaj kvadrat sa SO i Asc pokazuje upravo moju "borbu" sa njom.A sta moze da predstavlja Asa90Sa i Asc120Mo?:)

mandrak-21
02-04-2007, 22:04
Sta donosi kvadrat jupitera i asc, naravno osim sklonosti debljanju :o jel nekakav ne moral ili tako nesto?

JU 90 asc donosi nedostatak srece u kljucnim momentima bas za ,,dlaku"

Mislim da u mojoj karti sunce predstavlja majku...ona u kuci ima veci autoritet od oca.A i ovaj kvadrat sa SO i Asc pokazuje upravo moju "borbu" sa njom.A sta moze da predstavlja Asa90Sa i Asc120Mo?:)

delujes hladno cak i odbojno a u sustini si jako osetljiva i dobrodusna,moze jos znaciti da ces biti jako dobra majka i da ne trpis bas stroge ljude jer te gushe

ArijeL
03-04-2007, 00:36
ajde ako neko može, neka mi protumači malo detaljnije ove moje, ali u kompletu, znači: Asz0Ve, Asz90PL, Asz120Ur, Asz180Ju:)

zvezdica
03-04-2007, 02:45
Ne moze taj kvadrat predstavljati borbu sa njom vec samo sa tvojim dozivljajem njenog autoriteta. Tvoja mama je MO u biku. Kuva, cisti, sprema, brine, kupuje, donosi, odlucuje, ona se ponasa kao da vas sve "poseduje". Nekada nema dovoljno neznosti, ali to ne znaci da je nema uopste. Ona je tacno znala kakvog muskarca hoce i takvog je i odabrala. Zabavnog, po njoj lepuskastog, i pre svega onog za koga je mislila da ce biti najbolji otac njene dece. Po karti, tvoj tata bi mogao biti neki sef, direktor, mozda cak i nekog obdanista, ili mozda radi nesto sa kolima ili racunarima, ne znam ovo je sve simbolika. On se bori sa svojim avetima i demonima ne bi li vasoj kuci i svojoj porodici obezbedio sve neophodno i sve pod firmom kako je on drugar sa vama, a mama glumi neku ozbiljnost ;)

Ovo za mamu si skroz pogodila....uvek glumi neku ozbiljnost i autoritet u kuci....dok je tata uvek imao neki drugarski pristup prema meni i sestri i na taj nacin je pokusao da nam se priblizi!:p

delujes hladno cak i odbojno a u sustini si jako osetljiva i dobrodusna,moze jos znaciti da ces biti jako dobra majka i da ne trpis bas stroge ljude jer te gushe

Ponekad znam da delujem bas hladno i ne bas odbojno nego vise umisljeno....ali to je samo spoljasnji izgled. Zaista sam jako osetljiva i dobrodusna...to najbolje znaju ljudi koji me poznaju!:)

princess
07-05-2007, 17:15
JU 90 asc donosi nedostatak srece u kljucnim momentima bas za ,,dlaku"

UUUUUU,puno toga objasni covek u jednoj recenici.....:D
Acs Strelac,Jupiter u Devici
Me 0 Asc)90 Ju.......Ma0Ju 90 Asc.......

Scarlet
08-05-2007, 00:32
Pa dobro, da li je to kod tebe baš (samo) od Jupitera u kvadratu sa Asc-om ... ? :confused:
Remember, vladar Asc-a ti je Jupiter, u Devici - izgonu. Ne znam kako je aspektovan, ni šta je sa dispozitorom ali za početak govori nešto.
Osim toga, mislim da je to ipak uopštavanje ... mora se posmatrati sve.

luna2
18-06-2007, 14:09
Šta kažete na ovo?

swoozie
19-06-2007, 12:33
dobar spoj sunca i podznaka
vitalnost, interes za sport,
dobro zdravlje
otvorenost, što je na umu to je na drumu...
itd.itd.

Dorijana
19-06-2007, 13:25
dobar spoj sunca i podznaka
vitalnost, interes za sport,
dobro zdravlje
otvorenost, što je na umu to je na drumu...
itd.itd.

Ovo potpisujem. :D

Nevencica
19-06-2007, 23:54
A sta znaci kad su asc i mc u sekstilu?? :D Nesto dobro sigurno samo ne znam sta! ;)

swoozie
20-06-2007, 11:59
asc i mc u harmoničnom aspektu označva da su tvoje ambicije (MC)
usklađene s ASC

Child of Aquarius
25-07-2007, 16:58
Sunce na 21 stepenu vodolije u 11. kuci u sextilu sa asc.na 18 stepenu ovna? Jel moze neka ljubaznaaa,ljubazna osoba mi kaze sta zna o ovome?:D

zoka57
25-07-2007, 19:41
Dobri aspekti prema ascedentu mogli bi da znace podrsku osobi u simbolici palaneta koje aspektuju i kuca kojim vladaju
Pa bi ovo sunce moglo da znaci drugarski odnos sa decom i osobama koje volis i njihova podrska tebi kao i preporuka da koristis njihov utica i u zavisnosti od aspekata sunca ostalu simboliku.

pcelica maja
03-08-2007, 15:44
Mene nervira shto mi je Mesec na AC-u, ali nemam nishta protiv shto recimo Jupiter i Sunce rade sekstil sa istim...
Takodjer mi se ne svidja trigon Neptuna sa AC-om...
Shta znam, mislim da je bolje imati dobre aspekte sa MC-om nego AC-om, chini mi se da sam tako neshto chitala.... :eunsure:
Negde sam procitala da svaki aspekt Neptuna sa ASC,bilo on protocan ili ne predstavlja intuiciju i duhovnost.Samo za razliku od protocnih gde osoba to lepo prihvata ,ovi drugi se bore protiv toga ili je tesko ispoljavaju.
Konkretno kod mene.Neptun kvadrat ASC...pa Saturn kvadrat ASC.A u celoj prici Neptun opozicija Saturn.Pa se ja celog svog zivota borim protiv svoje intuicije i pokusavam da budem jedna realna osoba. Da sam sebe poslusala izbegla bih mnoge stvari u zivotu. :rolleyes: Jedno pitanje...da li imas izrazene snove?

LosT_in_SpaCe
03-08-2007, 18:44
Negde sam procitala da svaki aspekt Neptuna sa ASC,bilo on protocan ili ne predstavlja intuiciju i duhovnost...

Jedno pitanje...da li imas izrazene snove?

Ma ne volim ni ja to PchelicO...
Mada, nije bash da se upinjem protiv toga, nekoliko puta mi to zapravo i spasilo glavu, ali ne svidja mi se...
Znash kako ja to objashnjavam mojoj sestri?
Kazhem joj "Znash, imam osecaj kao da ce neshto da se desi, i to neshto je sad krenulo da putuje prema nama, i svake sekunde je sve blizhe, al' ne znam kad ce da opali..."
Ona me 'vako pogleda - :eunsure: , ranije me tuzhakala mojima, sad smo to prerasle :-D
Izrazhene snove, da, ali retko kad ih pamtim, mada bilo je takvih nebuloza, tipa - ja nosim Isusa u rukama, i bezhim s njim nekom pustinjom jer ljudi hoce da ga kamenuju, pa me po chelenki razvali jedna poveca kamenchuga...
I par meseci nakon toga - ja se stvarno krstim xaxaxxa:-D
Bilo je toga josh, sigurno, al' ovaj mi ostao u secanju....

zoka57
04-08-2007, 09:29
Kod tebe je venera na plejadama izuzetno aktivna ,mislim da ces ili si vec u familiji poznata po sposobnostima koje je imala neka od tvojih baba tetaka.

LosT_in_SpaCe
04-08-2007, 16:56
Tetke su uglavnom smorovi, tako da se nadam da sam ipak "na babu" http://www.kolobok.us/smiles/artists/laie/Laie_48.gif
Nego, Zoko, mislish na ovo "aktivna VE" zbog toga shto je u sedishtu, u Zenitu, ili shto je na Plejadama?

uspavana
04-08-2007, 20:54
Kod tebe je venera na plejadama izuzetno aktivna ,mislim da ces ili si vec u familiji poznata po sposobnostima koje je imala neka od tvojih baba tetaka.
Zoko, ovo za babe i tetke je zbog 10. ?
Pitam zbog Mo mi mučnog u 10. kvadriranog od strane Plejada iz 12....
baš mu se ne da :kompjuteras:

(http://img165.imageshack.us/img165/2365/uspavanaafj9.gif)

pufnica
04-08-2007, 21:08
"Znash, imam osecaj kao da ce neshto da se desi, i to neshto je sad krenulo da putuje prema nama, i svake sekunde je sve blizhe, al' ne znam kad ce da opali..."

Overavam, Losty!!! I ja imam Ne90As i nikada, ama bas nikada me osecaji nisu prevarili!!! Onda kada ih nisam slusala obicno je bivalo po mojoj :moon1: ! To sam naucila i sada im verujem!!!:D

zoka57
04-08-2007, 21:54
Zoko, ovo za babe i tetke je zbog 10. ?
Pitam zbog Mo mi mučnog u 10. kvadriranog od strane Plejada iz 12....
baš mu se ne da :kompjuteras:

Volela bih da umemda nasiroko objasnjavam astroloske aspekte ali ja sam samo amater i vidim tek po nesto.Kod tebe mi je interesantno da bi bilo dobro da ne zivis sa muzevom familijom jer ce ti padati mrak na oci od "lepote'

Tetke su uglavnom smorovi, tako da se nadam da sam ipak "na babu" http://www.kolobok.us/smiles/artists/laie/Laie_48.gif
Nego, Zoko, mislish na ovo "aktivna VE" zbog toga shto je u sedishtu, u Zenitu, ili shto je na Plejadama?
Zbog svega toga i sto nema dobre aspekte to je moze usmeriti da bude aktivna dodatno.

viksi72
04-08-2007, 21:59
I ja imam Mesec u konj sa Asc, pa jos plus Lilit. Najcesce pitanje koje mi postave je da li predosecam stvari (verovatno zbog ove Lilitke). E a onda ide divna opozicija sa Suncem. Ma bozanstveno!

uspavana
04-08-2007, 23:30
Volela bih da umemda nasiroko objasnjavam astroloske aspekte ali ja sam samo amater i vidim tek po nesto.Kod tebe mi je interesantno da bi bilo dobro da ne zivis sa muzevom familijom jer ce ti padati mrak na oci od "lepote'
Amater? heh... OK ;)
A nekako mi i na samu tu pomisao pada mrak na oči :smejuljica:
Hvala Zoko! :)

Dorijana
05-08-2007, 00:03
Da i ja podelim svoje aspekte i spoznaje ...
0SMC - uh..sama sam sebi pravi put :D
0Ne - cigarete, alkohol, tesko budjenje...nadje se od svega po malo...
120So - ovo cijenim da mi daje snagu
120Ju - ovo cijenim da me cuva
135Mo - hm..ovo nemam pojma sta radi..
90Me - za ovo pretpostavljam da bi se moglo izmedju ostalog reci da mi je jezik brzi od pameti..ili bi to moja mama tako srocila :D
90Hiron - ovo mi se ne svidja...ne znam sta je, al mi ne dopada...

Hekata
05-08-2007, 20:23
]Mislim da moja konzerva od AC-a je jako... uh! konzervisana!
Samo bolesnik, mislim može da je ima Saturn, Veneru na AC-u , ustvari to pomisli nekada:o

Ali nekada nađem i neko dobro objašnjenje, pa to nije tako loše:p

U svakom slučaju našla sam da je to aspekat vajara, grafičara tj. 3d modelara, što objašnjava moja ineresovanja i gledanje na stvari. Nešto oblikovano, sputano dugovečno, estetski vrednovano i funkcionalno, ali ipak starovremenski, karma predaka koji su bili klesari, antiqaru, zidari i vajari...

Eto kada istražuješ svoju natalnu na šta naletiš i uporediš sa svojom porodićnom istorijom!:D

Činimi se da je karma ipak ono što mi genetski nosimo od svojih predakane iz prošlih života;)
To sam ja naučila!

Pussica:4kiss:

zoka57
05-08-2007, 20:45
Koja je tvoja porodicna prica ,ko te je cuvao kad si bila mala.
Imas li ponekad ideju da usvojis neko dete.
Stidis li se ponekad kad ti neko kaze da si lepa.Pa mesto karme nosi krst oko vrata i ne brini toliko.Ne daj srcu da stane ,lepse mu je da radosno kuca,neguj ga i daj mu radosti - najbolja si ne sumljaj u to.Venera je u lavu pusti je da uzme najbolje i isto to i da da.

Hekata
05-08-2007, 21:16
Koja je tvoja porodicna prica ,ko te je cuvao kad si bila mala.
Imas li ponekad ideju da usvojis neko dete.
Stidis li se ponekad kad ti neko kaze da si lepa.Pa mesto karme nosi krst oko vrata i ne brini toliko.Ne daj srcu da stane ,lepse mu je da radosno kuca,neguj ga i daj mu radosti - najbolja si ne sumljaj u to.Venera je u lavu pusti je da uzme najbolje i isto to i da da.

Dobro me je obradio ovaj povratak saturna, sada samo rad pa šta bude biće:D
Nadam se
Hvala Zoko:thankyou: :3: :5:

matrischa
09-08-2007, 00:53
So u Vodoliji 10.kuca 90 Asc (0 stepeni 44` Blizanaca), Merkur u Vodoliji (9 kuca)

samo mi nemojte reci da ovo nis` ne valja
moze neko vedrijetumacenje

LosT_in_SpaCe
09-08-2007, 02:13
So u Vodoliji 10.kuca 90 Asc (0 stepeni 44` Blizanaca), Merkur u Vodoliji (9 kuca)

samo mi nemojte reci da ovo nis` ne valja
moze neko vedrijetumacenje

Pa recimo, ovih 90* sa SO mozhe da se odnosi naneprihvatanje nekog autoriteta, verovatno neslaganje sa jednim od roditelja, poshto je SO vladar 4. ili bar malo-malo pa izbije neka svadja oko toga shta je "dobro" a shta "nije" za tebe (ovo posmatrano iz njihovog ugla, naravno).
Ja recimo imam AC 60* SO pa se s ocem extra slazhem, i mogu reci da nam je karakter slichan....
A ovih tvojih ME 120* AC mozhe da znachi i da se dobro kapirash sa mladjima od sebe...

matrischa
09-08-2007, 09:13
verovatno neslaganje sa jednim od roditelja, ili bar malo-malo pa izbije neka svadja oko toga shta je "dobro" a shta "nije" za tebe (ovo posmatrano iz njihovog ugla, naravno). ...

u sustini nije bilo nekih svadja jer sam uvek sedela i "pazljivo" slusala predavanja tog tipa, oni su birali u koju cu skolu da idem, nisu mi dali da idem na moderne igre jer je folklor bolji... branili su da se druzim sa odredjenim osobama... iako sam udata i imam svoje dete (ne zivim sa roditeljima) desi se da i sada odrze neko predavanje tog tipa...

Mislite da trebam da se tome suprotstavim? Da li dolazi do zagusenja energije?

A ovih tvojih ME 120* AC mozhe da znachi i da se dobro kapirash sa mladjima od sebe...

...pa ja sam dete zarobljeno u telu odraslog coveka. Naravno da se kapiram sa mladjima, posebno sa decom. Jednostavno ih osecam i znam sta zele...
Oni su pravi :angel:

Hvala Losti :5:

Dorijana
09-08-2007, 11:57
u sustini nije bilo nekih svadja jer sam uvek sedela i "pazljivo" slusala predavanja tog tipa, oni su birali u koju cu skolu da idem, nisu mi dali da idem na moderne igre jer je folklor bolji... branili su da se druzim sa odredjenim osobama... iako sam udata i imam svoje dete (ne zivim sa roditeljima) desi se da i sada odrze neko predavanje tog tipa...

Hm, mozda da probas da istrajes u svom misljenju? Pa da vidis kako ce ici dalje. Ovo naravno u slucaju da tebi to smeta.

Tanya
09-08-2007, 14:57
Ja imam silne kvadrate sa ASC.. Venera 90 asc, Mars 90 asc, Pluton 90 asc...jupiter 180 asc....:o
jedino sunce i saturn prave trigone na asc...imam zaista jaku volju i cvrst karakter, uvek stojim iza svojih reci i dela, upornost, odgovornost, strpljivost (ispravite me ako gresim u vezi tih aspekata).....
a na sta se odnose ovi gore kvadrati, pojma nemam...:confused:

Hekata
09-08-2007, 15:19

[SIZE=2][FONT=Verdana][SIZE=1]

...pa ja sam dete zarobljeno u telu odraslog coveka. Naravno da se kapiram sa mladjima, posebno sa decom. Jednostavno ih osecam i znam sta zele...
Oni su pravi :angel:
[COLOR="Purple"][FONT="Georgia"]

Majo!
Ne znam kako, ali primetila sam da deca blizanci, ili Ac blizanci jako su osetljivi na roditelje, tj. neumeju da im se suprostave!
Imam drugaricu čija mama stalno joj je nešto sugeriše bez potrebe, i ona se trudi da je sluša, nije je baš negde dovelo!
Ima ih još sa sličnom pričom u godinama...
Nemam ništa protiv da se mešaju roditelji u naš život, ali neke stvari nekontaju, da nismo više mali! Neće da puste i ostvaruju snove preko nas...
Kao da taj lav u 4-oj sa saturnom, marsom, merkurom i neki autoritet kao mars i sunce na Mc-u ili pored njega baš daju za pravo roditeljima da se mešaju!
Slušaj sebe i dostignućeš zvezde! Inače vodolije uvek kasnije sazrevaju, sklone su detinjarijama i maštarijama, kao i svi vodenjaci.
Nemoj da gubiš samopouzdanje u svojim stavovima i delima, danas je sve moguće...
Pozdravčić:p

LosT_in_SpaCe
10-08-2007, 14:58
Aspekti sa Ascedentom:
SO / ASC:
Osnovno pitanje chitavog zhivota je izazov - u kojoj meri ljudima otkriti svoje pravo "ja"?
Stvaralachki impuls i potreba da se osoba slobodno izrazi stimulishu akciju i shire uticaj na druge.

MO/ ASC:
Pristup zhivotu obojen je perceptivnom intuicijom, a na raspolozhenje snazhno utiche velika osetljivost na okolinu.
Nachin samoizrazhavanja u spoljnom svetu je pod uticajem nagona za sigurnoshcu, emotivnih nagona, i potrebom da izrazi podsvesne predispozicije.

ME/ ASC:
Veshtina, umeshnost i intelektualni kvaliteti treba da se otvoreno pokazhu u mnogim zhivotnim podruchjima.
Razgovori, stvaranje veza i zhelja za razumevanjem sastavni su deo nachina izrazhavanja i celokupnog pristupa zhivotu.

VE/ ASC:
Drushtvene i ljubavne veze utichu na celokupan pristup zhivotu.
Smisao za umetnost i prefinjen ukus su sastavni deo nachina izrazhavanja.

MA / ASC:
Nametljivi, pionirski i agresivni nagoni treba da se izraze ka spolja.
Fizichka, sexualna, i rukovodilachka energija sastavni su deo nachina izrazhavanja.

JU / ASC:
Expanzivnost, samopouzdanje, i shiroki pogledi su kvaliteti koje treba izraziti ka spolja.
Vera i optimizam sastavni su deo nachina izrazhavanja osobe i daju ton celokupnom pristupu zhivotu.

SA / ASC:
Ambiciozni i odgovorni stavovi trazhe da se izraze ka spolja, a ozbiljan, praktichan stil preovladava celokupnim pristupom zhivotu.
Disciplinovana energija i pouzdanost su sastavni deo nachina izrazhavanja osobe.

UR / ASC:
Nezavisnost i originalnost trazhe da se izraze ka spolja, a nepredvidljiv, neortodoxni pristup zhivotu je prirodan.
Inventivnost, individualizam, i zhudnja za novim i uzbudljivim sastavni su deo nachina izrazhavanja.

NE / ASC:
Saosecanje, mashta i/ili duhovnost trazhe da se izraze ka spolja i daju boju celokupnom pristupu zhivota, fizichko telo osobe je osetljivo na spoljne uticaje.
Fantazije, snovi i inspiracije sastavni su deo nachina izrazhavanja.

PL / ASC:
Intenzitet, duboka privatnost, i prodorna pronicljivost daju ton celokupnom pristupu zhivotu.
Preobrazhenje i kompulsivne energije sastavni su deo nachina izrazhavanja: jaka snaga volje za dobro ili loshe.

(iz knjige Stivena Aroja "Bla Bla Truc" http://www.pic4ever.com/images/hippie7.giftj. "Priruchnika za tumachenje natalne karte")

Makišon
10-08-2007, 16:58
A kad je Retro Sa u konjukciji sa Asc (u XII a vladar V)? Meni morate da nasrtate dok ne ukapiram :)

aca210879
10-08-2007, 17:00
losty pozdrav za tebe i drustvo i da pitam da li su ovo aspekti konjukcije ili uopste bilo koji aspekt ako postoji kvadrat,trigon,....

Hekata
10-08-2007, 17:25
Losti da li to može da se kaže i za solar , ono MA/asc

LosT_in_SpaCe
10-08-2007, 18:02
A kad je Retro Sa u konjukciji sa Asc (u XII a vladar V)? Meni morate da nasrtate dok ne ukapiram :)

SA 0* ASC:

Ova konjunkcija ukazuje da ste konzervativnog i disciplinovanog ponashanja. Naginjete pomalo stidljivim osobama, posebno kada trebate da odbranite sebe. Dosta sumnjate u sopstvenu vrednost, pa stoga delujete obazrivo u odnosu na ostale ljude. Ovaj nedostatak samopouzdanja ce obichno biti nadomeshten verom u sebe, onoga trenutka kada shvatite samoga sebe, i kako vreme bude odmicalo - kroz razlichita zhivotna iskustva. Vi niste od onih koji imaju napadan pristup pa po tome ostaju u secanju drugima; vi ste od onih na koje se drugi oslanjaju, i od kojih drugi zavise. Tako se najchesce deshava da drugi, mnogo pre vas samih, shvate vashe prave vrednosti. Ne volite da sebe stavljate u prvi plan, zato vas i cene. Ne potcenjujte zato svoje dobre osobine, kao shto su: odlichan dar za rukovodstvo. Vi ste tip koji polako startuje, kome trebaju jaka ubedjenja da je neshto shto radi - ispravna stvar, a oprezni planovi su deo vas. Volite da sve ide svojim tokom, "step-by-step" shto bi rekli New Kids on the block :-D
Volite da budete sigurni u ono shto radite, volite da imate chvrstu osnovu, chvrst temelj za buduci rast. Nikada necete izneveriti one koji od vas zavise, imate snazhan osecaj krivice u suprotnom. Stoga, nauchite vishe da volite sebe, da biste uzhivali u stvarima koje vam pripadaju. Ne dozvolite da postanete zhrtva onih koji se pojave na kraju "da pokupe med".

losty pozdrav za tebe i drustvo i da pitam da li su ovo aspekti konjukcije ili uopste bilo koji aspekt ako postoji kvadrat,trigon,....

De si Zemljak? :-)
Yes, svi aspekti ulaze u tumachenje, ovo sam ja prepisala iz knjige koja bash i ne objashnjava aspekte "kako zvezde zapovedaju" zato - ak' imash neku dilemu - napishi sh'a te zanima od aspekata sa ASC pa da prevedemo kao za SA :-)

Losti da li to može da se kaže i za solar , ono MA/asc

Ne znam sh'a da ti kazhem...
Mozhda mozhe da ima uticaja za tu godinu, nije iskljucheno, ipak je ASC u pitanju...
Ovo ja napisah za Natalnu, ali shto da ne - posmatraj pa javi ako se neshto od toga ostvari i u Solaru :-)

princess
10-08-2007, 18:35
A Npr.vladar Asc Ju 90 Asc,ma 90 Asc?

LosT_in_SpaCe
10-08-2007, 19:04
A Npr.vladar Asc Ju 90 Asc,ma 90 Asc?

JU 90* ASC:

Ovaj aspekt pokazuje da nikada ne tezhite unapredjenju sopstvenih vrednosti, vec stalno tezhite da ugadjate sebi. Nedostaje vam samokontrole, sve radite tako da preterate, a tek kasnije shvatate koliko ste truda i vremena ulozhili u sve to. Imate velike ideje na kojima zhelite da radite i profitirate. Iako se nadate da ce vashi roditelji obezbediti sve shto je potrebno za sprovodjenje tih ideja, pripremljeni ste da iznadjete i druge alternative ukoliko oni "zashkripe". Vi shvatate vazhnost finansijskih sredstava, kao shto i znate da svoje kreativne sposobnosti mozhete unovchiti. Potajno se nadate da ce doci vreme kada cete uzhivati u svim onim blagodetima kojih ste morali da se odreknete na putu do uspeha. Ovo niposhto ne znachi da ste cicija, naprotiv - vi imate veliko srce, chak toliko da ponekad i ne shvatate da vas drugi iskorishcavaju. Zato vam je preko potrebna samodisciplina, posebno zato shto ponekad prihvatate vishe nego shto mozhete da ponesete na svojim ledjima. Znate kako da se ophodite prema onima koji vam mogu pomoci u svojim zamislima, posebno ste dobri u ophodjenju sa vazhnim ljudima. Zhelite da dostignete vrhunac svoje karijere chak i kada ste na samom pochetku, zato zapamtite - ponekad stojite na tankom ledu. Dobro bi bilo da radite neki partnerski posao, kako biste mogli da uskladite svoje sposobnosti sa timom.

MA 90* ASC:

Opet nedostatak umerenog ponashanja. Kada vam je stalo do nechega - vi se ustremite ka cilju bez uvijanja. Zato vas ljudi mogu smatrati nepristojnom osobom. A kada vam na to i skrenu pazhnju - vi se uvredite, jer smatrate da nikome ne trebate da odgovarate za svoje postupke. Skoro je nemoguce da vas neko sprechi u iskazivanju svog mishljenja, i vi se ne libite da vas svi chuju. Na svaku provokaciju reagujete istog trenutka. Chini se da uzhivate da nervirate ljude svojim loshim manirima. Volite da ih gledate kako se brane od vashe tiranije. Medjutim, kako niste bash sasvim sigurni u svoju superiornost, pobeda u bilo kojoj svadji - za vas je satisfakcija ega. Vashi roditelji su verovatno pokushavali da vam nametnu svoje snove, pa ste na kraju postali zhrtva ovakvog pritiska. Rana deshavanja u domu su zapravo sadashnji odraz vasheg neprihvatanja autoriteta. Iako zhelite da vashi talenti budu priznati, upravo to bezhanje od autoriteta kochi vash razvoj. Zato se verovatno divite ljudima koji svoje talente uspeju da pretvore u profesionalne uspehe. Pokushajte da se prilagodite, da razvijate svoje potencijale ispravno, pokushajte da se oslobodite frustracije da sve shto radite ne vredi nichemu.

Sirena
10-08-2007, 21:01
Jel zna neko da mi kaze koliko i da li joj uopste treba pridavati znacaj-Lilit u konjukciji sa ASC u Vodoliji?

Makišon
10-08-2007, 23:39
Losti hvalaaaa :) A odakle to kuckaš, koja je knjižica? :)

Scarlet
10-08-2007, 23:54
Jel zna neko da mi kaze koliko i da li joj uopste treba pridavati znacaj-Lilit u konjukciji sa ASC u Vodoliji?

Koliki je orbis konjunkcije ?

U svakom slučaju treba itekako - Asc je vrlo lična tačka (da ne kažem najličnija :D ) pa bi u svakom slučaju Lilit imala uticaj na tebe.

viksi72
11-08-2007, 01:15
Originally Posted by Sirena http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/aspekti/639-aspekti-sa-ascedentom-post28670.html)

Isto imam i ja, sa orbisom manjim od 1 stepena u Skrpiju.. Kazu jaka intuicija..

Scarlet
11-08-2007, 01:27
... i svega što Lilit inače nosi sa sobom :)

LosT_in_SpaCe
11-08-2007, 01:51
Lostic, kad si tako divna i ako vec nisi kuckala, moze i za VE120AC...

ASC 120* VE:

Trigon VE sa ASC vas daruje sharmom i ljubaznim manirima, te vam to obezbedjuje toplinu u odnosu sa ostalim ljudima. Uglavnom ste drushtveni, prefinjeni, graciozni, i te svoje osobine uglavnom koristite ne biste li doshli do nekog cilja, i nechije podrshke. Iako uzhivate da dobijate poklone, vi zapravo vishe volite da se oduzhite nekome uslugama radije nego poklonima; preciznije - pare vishe volite da troshite sami na sebe. Ukoliko i kupite poklon nekome, radije ga sami poklanjate nego da ga shaljete. Ono shto vas uzhasava jesu rasprave sa drugim ljudima, pogotovo ukoliko se radi o kritikovanju njihovih loshih osobina, sve iz straha da se zapravo - ne otkrije neka vasha losha. Ne mozhete da podnesete kritiku, i na neki chudan nachin - prava istina o vama vas ne zanima. Trudite se da vashe akcije naidju na odobrenje od strane vashih prijatelja, a i vi se trudite da to vratite istom merom - ne bi li oni imali lepo mishljenje o vama. Mozhe se desiti da radite vishe od vashih saradnika, mozhda bash zato shto vam ponekad fali vishe ozbiljnosti i samodiscipline od drugih da biste posao priveli kraju. Verovatno ste osoba dobrog vaspitanja, i osoba u chije su shkolovanje ulagali. Tokom tog perioda, tezhili ste da ostavrite kontakt sa ljudima koji su manje-vishe istih pogleda na svet kao i vi. Da bi vas neko privuk'o, mora pre svega da izaziva poshtovanje u vama, kao i da bude spremna da konstantno tezhi uspehu, te da u istom - zna i da uzhiva. Prijateljstva stichete lako, iako se najchesce drzhite onih koji vam mogu pomoci u karijeri.

Losti hvalaaaa...A odakle to kuckaš, koja je knjižica?

Prevodim ono shto imam u kompu Maki, nije knjizhica :-)

Ve90asc90mo ?

ASC 90* VE:

Ovaj aspekt pokazuje da ste sentimentalna osoba, previshe vezana za najranije detinjstvo. Ovakva vasha secanja se sukobljavaju sa zheljom da se osamostalite i da sami gazite kroz zhivot. Prati vas nekakav chudan osecaj - da, ukoliko postanete previshe slobodni, na neki nachin izdajete proshlost. Trebalo bi da vam bude jasno da, ukoliko se ne okanete slepe vezanosti za one koje volite, nikada necete uspeti da realizujete svoje sopstvene planove. Da biste opravdali tu teshkocu da preuzmete odgovornost za svoja dela - pribegavate raznoraznim opravdanjima. Sigurnost koja vam je toliko potrebna, mozhe se postici i razvijanjem kreativnih ideja.Poesbno bolna stvar za vas je nedovoljna finansijska rezerva. Vi jako dobro znate kako da zaradite novac, ali zapravo ne uzhivate u radu. Volite udobnost, i ne odrichete je se lako, vec samo ukoliko vam bash gori pod nogama. Mozhda je glavni razlog za ovakav nastup upravo udobnost koju vam pruzha roditeljski dom, dok vas neko drugi snadbeva za zhivot? S vremena na vreme ponashate se prilichno nezahvalno kada su vashi prijatelji u pitanju, posebno kada vas zamole za neku uslugu. Ovo se deshava zato shto chesto niste spremni da se "naprezhete" ukoliko vi od toga nemate nekakvu korist. Velikodushni ste samo onda kada u svojim mislima razradjujete planove, tipa - kako biste potroshili ogromne kolichine novca kada biste doshli do njih; dok je realnost zapravo takva da kada biste se i domogli ovog novca - nishta se bitno ne bi promenilo. Divite se ljudima koji su lukavi, i koji uspevaju da gomilaju novac, dok ste s druge strane besni na njih ukoliko vama ne pomognu da to ostvarite. Naporan rad je za vas neophodnost samo onda kada ispred vas imate neizvesnu buducnost; izbegavate ga sve dok postoji nekakva druga aletrnativa.

ASC 90* MO:

Ovaj kvadrat govori da ste osoba koja se kosi sa reakcijama i ochekivanjima drugih ljudi. Imate puno poteshkoca da realno procenite koje stvari vas zapravo iritiraju. Mozhe biti da ste vi chak i svesni ove svoje osobine, pa se zato chesto ljutite na sebe shto ne uspevate da budete bar malo objektivniji. Zapravo, vi ste zhrtva navika, koje su se toliko ustalile u vama da je kasno menjati ih. Emotivno ste jako ranjivi, lako vas povrede oni malo chvrshceg karaktera koji pokushavaju da vas prilagode sebi, pa im se na kraju najchesce prepushtate. Vasha teshkoca da se suochite sa realnoshcu uvecava probleme u odnosima sa drugima, jer oni nikada nisu do kraja sigurni kako cete vi reagovati na njih. Vi ste sentimentalno bice, jako vezano za porodicu i dom. Zato je vrlo vazhno za vas da se oslobodite svih stega koje obichno rade iza ledja vashoj slobodi. Tek tada cete biti u mogucnosti da se razvijate onako kako to vi zhelite, ne razmishljajuci hoce li to neko sa strane odobriti. Dok to ne uradite - i najmanje takmichenje sa ostatkom sveta za vas mozhe da bude gorko iskustvo. Zato probajte da sve ne pridajete k srcu. Pokushajte da se otvorite svojimprijateljima - videcete da skoro svi imaju slichne strahove, i da niste jedini. Ulazhite u svoje obrazovanje, ukoliko vec niste. Pazhljivo birajte saradnike koji vas nece izneveriti kada se najmanje nadate. I povrh svega - zadrzhite svoju najdublju intimu samo za sebe, ne dozvolite da drugi na kraju manipulishu vashim osecanjima.

Sirena
11-08-2007, 12:14
Koliki je orbis konjunkcije ?

U svakom slučaju treba itekako - Asc je vrlo lična tačka (da ne kažem najličnija :D ) pa bi u svakom slučaju Lilit imala uticaj na tebe.

Asc je na 19 41'a Lilit na 21 .. moram da kazem da sam se skoro do kraja pronasla u opisu Li u Vodoliji, ali kako se tumaci kad je u konjukciji sa ASC to bih volela da znam. Vladar Uran je na Mc-u ..

Scarlet,

jel mogu da ocekujem da ces mi pomoci oko odgovora? :rolleyes:

destiny
15-08-2007, 17:46
Lostic 'FALA na detaljnom opisu, mogu ti reci da me bas potrefilo, bas onako kako jeste, cak i one stvari koje ne zelim da priznam sebi...eto nisi ti LOST vec FOUND (ali mislim da sam to vec rekla par puta);)

Mermaid, i ja imam Lilit0AC, meni je orbis 2 stepena, ali je meni Lilit u XII kuci i u Vagi (na nultom stepenu), ja bih rekla da Lilit u tom slucaju (zavisno samo od znaka u kome se nadje) daje pecat izgledu, kod mene npr s obzirom na Vagu, vrckanje u hodu, tu koketnu crtu itd...a tvoja Lilit sa AC ti verovatno daje onaj zavodnicki pogled, nesputanost u oblacenju, drugaciju kosu koju primete (narocito muski), UR i Vodolija daju originalnost (mozda bas spremnost na nove modne trendove, s obzirom na Lilit - kao zavodnicu)...

jub-sudbinica:o

viksi72
15-08-2007, 19:08
Uf, kako, Destiny, objasnjavas onda Lilit0Asc u Skorpiji u 1.kuci? Opasan pogled? Na pr. Ustvari, mislim da se odnpsi vise na licnost, stavove.. Al' se nalupetahhhhhh..

Sirena
15-08-2007, 23:08
Mermaid, i ja imam Lilit0AC, meni je orbis 2 stepena, ali je meni Lilit u XII kuci i u Vagi (na nultom stepenu), ja bih rekla da Lilit u tom slucaju (zavisno samo od znaka u kome se nadje) daje pecat izgledu, kod mene npr s obzirom na Vagu, vrckanje u hodu, tu koketnu crtu itd...a tvoja Lilit sa AC ti verovatno daje onaj zavodnicki pogled, nesputanost u oblacenju, drugaciju kosu koju primete (narocito muski), UR i Vodolija daju originalnost (mozda bas spremnost na nove modne trendove, s obzirom na Lilit - kao zavodnicu)...

jub-sudbinica:o

Destiny,

sa Venerom u Skorpiji , Marsom u Vagi... pa i lilitom sa asc imam fine predispozicije za zavodnicu :D to me podsetilo na pricu sa posla, posto izmedjuostalog zavodim racune, prozvali su me zavodnica :p

Nesputanost u oblacenju,da ali pod tim mislim da mi je na prvom mestu bitno da se osecam komotno, da me nista ne steze jer kao i svako uranovo dete, sloboda rules :) imam svojstven stil odevanja, do skora sam crnu boju najvise forsirala, jer u njoj osecam da dolazi moja licnost do izrazaja, ali otkad procitah da aspekt meseca i saturna kad se noci crna boja da to pritiska dusu, dosta sam je smanjila, mada... sad je leto, pa je prirodno da nosim svetilje boje, ali zimi sam pretezno darkerka, osecam se mocnije u tamnim bojama. Za kosu apsolitno tacno. Imam kovrdzavu kosu, i prepoznatljiva sam po njoj, tacno je i da se gotovo svakom muckarcu svidja. Spremnost na nove trendove i nije bas moj fazon, jer ne volim da nosim ono sto je u trendu , onda ne mogu da budem jedinstvena a vodolije moraju da se razliku, jednostavno su drugacije.

Ponekad mi smeta sto odskacem od drugih, mislim pre svega na svoje nekovencionalno ponasanje, jer mi jako tesko ide da se usemim tek tako ali sto sam starija smatram to svojom prednoscu. Ne mislim da sam nepristojna , daleko od toga, samo vise volim prirodno, nego slepo vodjenje za kodeksima, posebno kad za to nema realnih potreba, toga se gnusam zaista.

Mislim da u sebi nosim tipicno ponasanje za umetnika, ali svoj talenat u umetnosti bar za sad nisam ostvarila, sto ne znaci i da necu , a onda ce mi sve biti oprosteno! :p

Elem, hvala za ovoliko, ako jos neko zna da pridoda nesto o ovom aspektu, bilo bi sjajno da podeli to samnom-nama. :)

aca210879
16-08-2007, 09:11
Pozdrav svima,losty jel moze tumacenje za aspekt >>asc_120_saturn,asc opozicija uran,asc konjukcija chiron.
Asc 90 VE,SOBZIROM DA MI JE VENERA VLADAR PODZNAKA A OPET U AFLIKACIJI SA SOBOM A I ve 90 ur,pa da sumiram ovo je neki trougao sa dva ugla od 90 stepeni i jednom opozicijom _asc90ve90ur180asc+ve.

zoka57
16-08-2007, 09:36
Pozdrav svima,losty jel moze tumacenje za aspekt >>asc_120_saturn,asc opozicija uran,asc konjukcija chiron.
Asc 90 VE,SOBZIROM DA MI JE VENERA VLADAR PODZNAKA A OPET U AFLIKACIJI SA SOBOM A I ve 90 ur,pa da sumiram ovo je neki trougao sa dva ugla od 90 stepeni i jednom opozicijom _asc90ve90ur180asc+ve.
Ti kvadrati su osobe koje ce ti u zivotu govoriti pokreni se bubo lenja i iskoristi mars trigon uran ,sto ce reci sem sto bombsto pricas ja pa ja imas i potencijala da nesto i odradis.
sori

aca210879
16-08-2007, 15:42
Izvini Ali Nisi Mi Bila Zoko Bas Jasna?

ArijeL
16-08-2007, 19:01
losty ajde napiši nešto o kvadratu s plutonom kad uzmogneš:)

LosT_in_SpaCe
17-08-2007, 01:49
ali kako se tumaci kad je u konjukciji sa ASC to bih volela da znam.

Lilith 0* ASC/ MC/ DC:

Lilit obichno pokazuje meshavinu mushkog i zhenskog temperamenta unutar osobe. Ona pokazuje misteriozni sharm, ona nam kazhe: "hajde da se igramo". Lilit na MC-u ce pokazati osobu koja svetu pokazuje "famme fatale", dok ce Lilit na ASC pokazati osobu koja sve to ne izbacuje u prvi plan, ali je svakako Lilit deo njenog karaktera. Tako da - osoba sa Lilitom na ASC nam mozhda nece delovati previshe sexy, ali zapochemo li razgovor sa njom - odveshce nas u svet misterija, vila, zmajeva... Iznenadice nas, to je sigurno, pogotovo ukoliko nam spomene da je aktivna u klubu feministkinja, ili da (recimo) ne zheli decu.
Pomislicemo da je ranjiva, i da zheli zashtitu, ali cemo se zgranuti kad shvatimo da ona prezire dominaciju bilo kakve vrste nad njom.

Lilit na DSC imaju osobe koje se nekako uvek zalepe za osobe koje zhele da menjaju svet, najchesce je rech o pomalo mrachnim, revolucionarskim osobama. To su osobe koje mogu imati puno problema, ali kada ih ugledamo mi kao da im kazhemo "molim te, prebaci sav teret na mene, samo me voli!".

ME,MA60ASC, naravno ME0MA

ME 60* ASC:

Vi umete lako da izrazite svoje stavove, i to omogucava ljudima da shvate kako vas, tako i vashe stavove. Ovo je pokazatelj da retko nailazite na konflikte i bezizlazne situacije. Chak i kada uletite u neku takvu - lako nadjete nachin da se opravdate. Ovaj aspekt takodje govori i o zhelji da sa ostatkom sveta razmenjujete ideje i zamisli. Slazhete se dobro posebno sa mladjim osobama, kao i osobama koje imaju kreativne zamisli. Kada je o poslu rech, mozhda vi i niste bash najbolji i najpredaniji radnik, ali vam bez obzira na to, lako polazi za rukom da 'mozak' pretvorite u 'finansije'. Iako cenite obrazovanje - vishe se oslanjate na moc komunikacije.

MA 60* ASC:

Sposobni ste da stvorite shanse, a onda da iste i iskoristite. Vi ste inicijator koji inspirishe druge ljude na pokret i akciju. Direktni ste, uporni, otvoreni u komunikaciji, zato vas ljudi i vole i poshtuju. Ne plashite se da iznesete svoj stav, ali ponekad drugima mozhete izgledati previshe nervozno. Pokushajte zato da uskladite svoju pojavu sa svojim delima, jer ponekad umete da izgledate nepredvidivo drugima, te da im kasnije objashnavate zashto ste uradili ovo ili ono, a niste to i nagovestili. Kada je posao u pitanju - spremni ste da radite i vishe nego shto bi trebalo. Uchite se samodisciplini.

losty ajde napiši nešto o kvadratu s plutonom kad uzmogneš:)

PL 90* ASC:

Ovaj aspekt pokazuje da previshe pazhnje poklanjate kontrolisanju tudjih zhivota. Zapravo, vi kao da ste ubedjeni da sve zavisi od vas. Nishta shto drugi urade nije po vashoj meri, vi smatrate da je ovaj svet chekao samo na vas da se pojavite i usmerite ga u pravom pravcu. Zbog ovakvog stava - obichno dolazite u konflikt sa osobama koje, za razliku od vas, zaista i imaju autoritet. Chak i njima vi zhelite da zapovedate, a ne shvatate koliko takvim stavom zapravo iritirate okolinu. Losha procena, loshe odluke, koje slepo sledite su samo deo vasheg karaktera. Jedini pozitivan aspekt ovog kvadrata je to shto, chak i kada vas pobede, ne odustajete. Kada biste samo mogli da se obuzdate, i nauchite da tolerishete tudje ponashanje i tudj stav, onda biste verovatno i mogli da postignete sve svoje zamisli.

ArijeL
17-08-2007, 02:47
Ovaj aspekt pokazuje da previshe pazhnje poklanjate kontrolisanju tudjih zhivota. Zapravo, vi kao da ste ubedjeni da sve zavisi od vas. Nishta shto drugi urade nije po vashoj meri, vi smatrate da je ovaj svet chekao samo na vas da se pojavite i usmerite ga u pravom pravcu. Zbog ovakvog stava - obichno dolazite u konflikt sa osobama koje, za razliku od vas, zaista i imaju autoritet. Chak i njima vi zhelite da zapovedate, a ne shvatate koliko takvim stavom zapravo iritirate okolinu. Losha procena, loshe odluke, koje slepo sledite su samo deo vasheg karaktera. Jedini pozitivan aspekt ovog kvadrata je to shto, chak i kada vas pobede, ne odustajete. Kada biste samo mogli da se obuzdate, i nauchite da tolerishete tudje ponashanje i tudj stav, onda biste verovatno i mogli da postignete sve svoje zamisli.
postiću ih ja i bez toga:)

tačno, skoro svaka riječ kad se još na to dodaju ostali kvadrati u horoskopu, i t kvadrati, a ovaj aspekt je upravo dio jednog, situacija se maximalno komplikuje a pošto je pl u 4 donio mi je i teško djetinjstvo!

losty hvala
ajde vidi mi opoziciju sa Ju, i trigon sa Ur.

LosT_in_SpaCe
17-08-2007, 03:59

SA 120* ASC:

Ovaj aspekt pokazuje da ste osoba koja oseca snazhnu potrebu za razvijanjem talenata iz kojih bi se kasnije mogla izvuci nekakva korist. Vi shvatate da uspeh ne dolazi uvek lako, te da naporan rad zapravo omogucava napredak. Iako vashi roditelji mozhda nisu bili u mogucnosti da vas materijalno podrzhe, vi ih ipak cenite jer su vas nauchili da se uvek oslanjate samo na sebe. Vi niste buntovnik, niti imate luckaste ideje koje bi vas vinule do zvezda, ali zato "imate nos" za stvari koje su sigurne i pouzdane. Ne volite da se kockate sa svojom sudbinom, ili da rizikujete bespotrebno. Ljude ne cenite po njihovom polozhaju. Lojalni ste onima koje volite. Iako mozhda nemate veliki krug prijatelja, one koje imate - chuvate ih ko kap vode na dlanu. Niste narochito preokupirani fizichkim zadovoljstvima, ne "palite" se tako lako. Pre nego shto udjete u neku vezu - najpre dobro osmotrite koje kvalitete vash izabranik/ica poseduje, pa tek onda delujete.

UR 180* ASC:

Zashto se vezivati, kad postoji sloboda? Privlachite ljude koji vishe od svega cene upravo tu svoju slobodu, chak iako to ponekad znachi da iskorishcavaju vashu, i to vas nervira. Neprijatno vam je chak i kada vas neko tera da obecate neshto, zato shto smatrate da je sve to jako frus3rajuce i obevazujuce. Zato vi tezhite malo liberalnijim vezama, brak nije u vashim planovima. Uzhivate u svojim prijateljima, posebno sa onima koji su iste prirode kao i vi. Shto nekonvencijalnija prijateljstva - to bolje. Kada je posao u pitanju - ne volite da vam neko pridikuje, ili govori kako shta da se uradi. Sa ovim polozhajem Urana, postojimogucnost da rano odete od kuce, ili da bar jedan period detnjstva provedete dalje od doma. Ali, pazite, iako imate nezavistan um, chesto niste u stanju da prihvatite odgovornost za svoje postupke, i to mozhe biti mach sa dve osh3ce.

losty hvala
ajde vidi mi opoziciju sa Ju, i trigon sa Ur.

JU 180* ASC:

Velikodushni prema saradnicima, ugladjeni prema protivnicima. Ponekad chak do te mere da ljudi posumnjaju u vashe namere. Tezhite da se povezhete sa ljudima koji su sigurni sami u sebe. Ukoliko pak osetite da sa njima nema prosperiteta - vi bezhite. Uglavnom privlachite srecne ljude, te sa njima delite optimizam, posebno ukoliko je on usmeren ka sticanju mat. dobara. Ovaj aspekt bi se mogao opisati na sledeci nachin: "dobar dan, ko ste vi? da vidimo, kako mozhete pomoci sami sebi, a samim tim i meni?" Divite se sebi kako imate njuh da procenite ljude, a s druge strane - totalno zanemarujete chinjenicu da vi samo uzimate, i uzimate, a retko dajete neshto zauzvrat (osim kada procenite da ce se i taj vash gest vratiti dvostruko). Pa ipak, ne mzohe se osporiti da ste chovek od ideje, vi uvek imate smishljenu prichu u rukavu, sa vama nikada nije dosadno. Vasha zhelja da uspete verovatno ima veze sa detinjstvom, u kome verovatno niste osetili drazh pompe. Zato joj sada tezhite svom snagom. Pokushajte nekad da saradjujete sa ljudima, umesto da ih iskorishcavate.

UR 120* ASC:

Kad god zahelite - moci cete da iskazhete svoju kreativnost, uglavnom zato shto ne dozvoljavate nikome da istu - sputava. Kreativni potencijali su veliki, samo vam je potrebno malo samodiscipline da ih sprovedete u delo. Ponekad delujete kao da nishta ne mozhe da vas iznervira, svi oni problemi koji vas se ne tichu - vas se doslovce I NE TICHU. Zhivite od danas do sutra, i nikada ne brinete o stvarima koje nosi novi dan. Niste od onih koji non-stop gledaju na sat, vi zhivite kako zhelite. Ne brinete o tudjoj slobodi, vama je vazhno da VI budete slobodni. Avanturistichkog pogleda na svet, smatrate da imate ideje koje mozhete pretvoriti u remek-dela chim zazhelite. Ne patite od toga da vas prepoznaju na ulici, status vas ne zanima. Ljude shvatate bolje nego sami sebe.

mary
18-08-2007, 13:51
Moze li tumacenje za:asc 60 sunce,asc 120 mjesec,asc 90 uran,asc 20 neptun,asc 60 pluton.

ArijeL
18-08-2007, 15:10
losty ovo za Ju i Ur je još bolje...jedino ono za materijalna dobra, tu se ne pronalazim...al ovo ostalo je fantastično:)

Dorijana
18-08-2007, 15:19
Dede Losty mogu li ja da pitam za Asc 120 So,Ju 90Sa i 0SMC.. :)
E da..i 90 Lilit.

Sirena
18-08-2007, 18:31
Sa90Asc, Sa vladar XII, na samom kraju VIII.

@Lost in Space spomenu razvoj kroz sukob sa autoritetima, ocem...

Sa ocem se dobro slazem, ali cesto dok sam bila klinka sam u momentima kada treba da se povinujem bila uzasno besna na njega, i dan danas kada podvikne ja ustuknem, jer je nekad ume da bude dosta agresivan,impulsivan, pa je pametnije da jezik drzim za zubima. Moguce je da iz tog odnosa dan danas ne trpim autoritete, dosta burno reagujem kad mi se ''naredi'' ,nekad cak i kad to nema taj prizvuk meni deluje...

vrlo je moguce da je to sve posledica pomenutog odnosa, kad malo bolje razmislim, oca mnogo volim jer je on dusa od coveka i mnogo je ucinio za mene kao svoje dete, ali kad god sam se ja njemu suprostavila naisla sam na prekor, a kako sam pravedna to je umelo da me jako zaboli.... tako da sam danas prema onima koji nisu u pravu a zele da nametnu svoj stav i misljenje vrlo ostra i rado raspolozena za zdravu raspravu kako bih isterala ono sto je ispravno.

LosT_in_SpaCe
19-08-2007, 00:36
Moze li tumacenje za:asc 60 sunce,asc 120 mjesec,asc 90 uran,asc 20 neptun,asc 60 pluton.

ASC 60* SO:

Vi lako izrazhavate svoje zamisli, uskladjene misli i pokreti, tako da kad god imate neshto da saopshtite - ljudi obrate pazhnju na vas. Autoritativni ste, a govorite onda kada ste sigurni u svoje rechi. Stojite iza svojih stavova. Obichno ste prijateljski raspolozheni prema ljudima, zhelite da se svako oseca prijatno u vashoj blizini. Vash optimizam, i pomalo detinjasto ponashanje, omogucuje vam da lako stupate u kontakt sa svim generacijama. Posedujete magnetski sharm, pa obichno ljudi zhele da vam ugode. Ljudi jednostavno osecaju da ne zhelite da ih iskoristite, pa vam rado chine usluge. Zarazan smisao za humor, odlichna konverzacija, mnoshtvo tema, sve su ovo vashe osobine, pa ljudi uzhivaju da provode vreme sa vama. Kada je posao u pitanju, ponekad se chini da ste previshe nemirne naravi, jer kao da ste ubedjeni da vam svet do sada nije dao shansu da pokazhete sve shto umete. Zato se ljudima ponekad chinite previshe samouvereni. Uzhasavate se pomisli da vas neko iskorishcava. Osetite li da vas neko koristi za ostvarenje sopstvenih ciljeva - gotovo nikada vishe nece moci da pridobije vashe poverenje.

ASC 120* MO:

Velika moc imaginacije, izrazhena senzualnost i emotivnost. Vi cenite sistem vrednosti koji su u vas usadili roditelji, te cete se truditi da ostvarite svaki svoj san, bez obzira na to shta vam se u tom trenutku nalazi na putu. Ne bezhite od onih stvari koje su neophodne za zhivot, ali se nikada necete odreci i one nematerijalne strane o kojoj mashtate. Zato morate da se uchite opreznosti, jer ce mnogi ljudi pokushati da iskoriste vashe talente, i vashu dobru narav pre svega. Vasha slaba tachka su vashi prijatelji, pa ne bi bilo na odmet da dva puta razmislite ko od njih zasluzhuje vashe poverenje. Dozvolite sebi da se osetite vazhnim, umesto shto se radije sklanjate drugima s puta. Malo upornosti i samozhivosti vas ne bi ubilo.

ASC 90* UR:

Buntovnik u srcu. Ovo bi bio vash najblizhi opis. Chim osetite da vam neko ugrozhava nezavisnost, i da se mesha u vashe planove - postajete nemoguci. Imate urodjeni osecaj da trebate da furate svoj fazon, ne mareci za res3kcije ili obaveze sa strane. Chesto ste neodgovorni, a retko kad se uchite na svojim greshkama. Vi uzhivate da budete natprosechna, chudna osoba, koja slusha samo sebe. Nemate izgradjen stav prema novcu, chak se mozhe reci da ste po tom pitanju pomalo indiferentni. Ono u chemu uzhivate jeste rushenje klishea, i u tom pravcu usmeravate svu svoju energiju. Vash stav je otprilike ovakav: "briga me za novac, dok god radim ono shto hocu". Svaka profesija koja ne dozvoljava choveku da ostavi svoj lichni pechat - nije za vas. Socijalna nepravda vas posebno iritira, pa chesto mashtate o tome kako biste bash vi to iskorenili.

ASC 120* NE:

Velika osecajnost, vashe potrebe je jako teshko zadovoljiti jer konstantno tezhite idealnom. Romantik ste u srcu, pa se chesto vezhete za neke ljudske osobine koje zapravo i ne postoje; da biste se kasnije - redovno razocharali. Umesto shto gubite vreme na ovakve stvari - mogli biste da poradite na sopstvenom kreativnom usavrshavanju. Imate puno talenata, izmedju ostalog - sposobni ste da svoju mashtovitost izrazite na gotovo nemoguc nachin. Umetnost vam mozhe pomoci da zaboravite na ovakve nepravde, kao i rad sa mladima, posebno malom decom. Kada je posao u pitanju - ne libite se teshkog rada, ali samo ako se vash rad zaista i poshtuje.

ASC 60* PL:

Ovaj aspekt ukazuje da igrate vazhnu ulogu u zhivotima onih koji vas okruzhuju, a shto je josh bolje - svesni ste te chinjenice. Ljudi vas rado lushaju, poneki chak i zbog straha od vashe reakcije. Vi uvek prihvatate izazove, posebno volite da se "obrachunavate" sa onima koji previshe hvale svoje kavlitete. Direktni ste, jasni, precizni, i zato imate svoj klub obozhavalaca. Pa ipak, vi niste bash uvek toliko sigurni u sebe koliko izgledate. Najverovatnije se trudite da izgledate hladnokrvno kako drugi ne bi otkrili vashe slabosti i iskoristili ih protiv vas. "Napad je najbolja odbrana" - to je vasha deviza. Imate velike planove, divite se ljudima koji su premni da se bore za svoje zhelje, i takvima rado pomazhete.

LosT_in_SpaCe
19-08-2007, 01:24
Dede Losty mogu li ja da pitam za Asc 120 So,Ju 90Sa i 0SMC.. :)
E da..i 90 Lilit.

ASC 120* SO:

Darezhljivi ste, a u isto vreme poprilichno sigurni u svoje kvalitete. Smatrate da mozhete da ostvarite gotovo sve shto zamislite. Optimistichne ste naravi, lako izlazite na kraj sa drugim ljudima. Inspirishete druge ljude na pokret, jer gotovo sve shto izgovorite - izleda lepshe. Medjutim, ovaj aspekt pomalo zbunjuje. S jedne strane - imate energije na pretek i chini se da vas nishta ne mozhe zadrzhati, a s druge - kao da ste nezainteresovani da sve svoje potencijale i iskoristite. Verovatno ste s vremena na vreme i poprilichno lenji, obichno zato shto smatrate da imate vremena na pretek da sve ostvarite. Roditelji su vam "obezbedili" dobar karakter, i poprilichno sredstava za normalan zhivot. Pa ipak, vi ste poprilichno osetljivi na svoje neuspehe, pa ne volite da vas iko kritikuje. Buducnost vam je jako vazhna, pa tezhite da se ostvarite profesionalano, i zaradite solidna fin. sredstva za stare dane. ZHelite da vam se dive zbog dobro odradjenog posla, a takodje - i da za isti budete dobro nagradjeni.

ASC 120* JU:

"Ochekujem pobedu! Uvek!" - ovo je vash moto. Uradicete sve da se domognete svojih snova, zato i imate grandiozne planove. Volite lagodan zhivot, ali kao da ne shvatate sasvim da on ne pada s neba?! Imate velika chekivanja, to zasigurno, ali u isto vreme - i konstantan strah da ce vas neko na tom putu pobediti, i domoci se onoga shto vama pripada. Zato se chesto deshava da precenjujete druge, a sebe podcenjujete, nekad vam se chini da svi ostali bolje obavljaju svoje zadatke od vas. Imate problem da shvatite da vas ljudi sa kojima radite cene mozhda i vishe no shto vi sami sebe cenite. Chesto vam se deshava da od silne zhelje da ostavite dobar utisak - zapravo radite vishe no shto bi trebali. Krajnje je vreme da shvatite da svetu trebaju vashi talenti. Zato postavite sebi odredjene kriterijume i pridrzhavajte ih se. Ne otkrivajte bash svaku svoju zamisao svojim konkurentima, ne pozajmljujte vishe novca no shto imate, poradite na smaokontroli.

ASC 90* SA:

Ne chini li vam se da ponekad previshe podcenjujete sebe i svoje sposobnosti? U odnosu sa konkurentima vi najpre krenete polako, poooolako, a u sluchaju da neko pokazhe zube - vi se radije povuchete. Zato vi i izbegavate izazove kad god ste u mogucnosti, a ukoliko do njih i dodje - sluzhite se 3kovima da se odbranite od napada. Vama uvek treba vremena da se pripremite, niste od onih koji krecu sa ogromnim samopouzdanjem. Previshe ste oprezni i disciplinovani da biste jurili. Zato vas verovatno vecina dozhivljava kao hladne i nezainteresovane, ali istina je zapravo da ste vi ozbiljni i odgovorni. Veliki ste perfekcionista, i niste zadovoljni ukoliko u svemu ne ostavite svoj maximum. Ovakav stav mozhe biti posledica ranog zhivota. Vi zapravo volite svoje roditelje, cenite ih zbog usadjenih normi, i pravila ponashanja, ali da li ste od njih dobijali savete ili nezhnost..? Chini se da je ipak ovo prvo preovladalo, pa ste zato sada previshe oprezni sa drugim ljudima. Poesdujete mnogo talenata, ali ih verovatno ni sami niste svesni, posebno zato shto smatrate da se pozicija u drushtvu meri ostvarenim uspehom.

ASC 0* SMCh:

Ova konjunkcija daruje pojedincu mogucnost da uspostavlja drushtvene trendove. Samim tim, moguca je popularnost. Osoba je usmerena na druge, ona kao da ne mozhe sama, prilagodljiva je svetu. Obichno je mrshava, i visoka. JMC konjunkcija DSC s druge strane, nije bash pogodna konjunkcija, posebno ne za partnerske odnose, i bliske, emotivne veze. Obichno se deshava nekakav chudan raskorak - pa kada osoba zheli da se vezhe - ona druga strana zheli da se oseca nesputano, ili obrnuto. Sve se ovo deshava zato shto druga strana ima osecaj da osoba pokushava da se poigrava, tj. sumnja u njene namere.

Merkur
19-08-2007, 04:29
ME 60* ASC:
Lost, da li je isto i za ME120*ASC? :rolleyes:

LosT_in_SpaCe
19-08-2007, 23:13
ME 120* ASC:

Josh jedan aspekt koji choveku pomazhe da iskazhe svoje mishljenje. Medjutim, za razliku od sextila, trigon osobi daje dozu dramatichnosti, pa ona ulavnom biva saslushana tek nakon shto pomalo histerichno stavi do znanja shta zheli. Sigurni ste u sebe i svoje potencijale, verovatno zato shto ste od vashih roditelja stalno dobijali podsticaj da mozhete uspeti. Trigon daje choveku sposobnost da razume kako svoje mogucnosti, tako i svoje nemogucnosti. Uglavnom ste optimistichne prirode, uvek se nadate najboljem. Veliki ste entuzijasta, i to vam pomazhe da ostvarite svoje zamisli. Chak i kada vam neshto narushi planove - vi jednostavno krenete sve iznova, iz prostog razloga - ne volite da gubite. Odluchni ste da uspete, i uglavnom nailazite na osobe koje imaju zhelju da vam u tome pomognu. Kada je posao u pitanju - mozhda i niste najveci moguci radnik, ali se uvek trudite da pronadjete nachina kako biste plasirali svoje ideje. Tada se ne oslanjate samo i iskljuchivo na srecu, vec i na zdrav razum. Lukavi ste, i uglavnom uspevate da ljude ubedite kako zhelite da im pomognete, pogotovo kada primetite da je ta osoba po nechemu iznad vas. Cenite obrazovanje, ali se ipak vishe oslanjate na komunikativne sposobnosti.

plutonija
04-10-2007, 22:31
Hajde da i ja pitam za ove aspekte našu dragu LosT_in_SpaCe (http://astro.axisdraw.com/forum/../members/lost_in_space.html),koja vidim dosta toga zna! Pa evo i mojih aspekata sa ASC
ME konj. ASC
JU bQ ASC
UR sekstil ASC
NE konj ASC
Kiron trig ASC
VE semisekst ASC

Hajde,please budi tako dobra,pa i meni kaži šta sve ovo znači

LosT_in_SpaCe
05-10-2007, 01:35
ME 0* ASC:

Ova konjunkcija ponekad ukazuje na osobu koja je previshe okupirana sobom. Verovatno rechenicu najchesce pochinjete sa "Ja..." ili se bar ona najchesce provlachi u toku konverzacije sa okolinom. Ovo nije nekakva strashna stvar, ali ljudima zna da bude jako zamorna. Pa ipak, vecina vashih prijatelja vam ovu osobinu tolerishe, jer je izvesno da ste osoba koja ima puno duha, i kojoj je mozak stalno zaokupljen novim stvarima. Tako vas i dozhivljavaju - kao izuzetno bistru osobu, vrcavog uma. Intelektualno ste jako radoznali, i volite da trazhite iglu u plastu sena, stoga nekada delujete kao provokator. ME na ASC obichno daje osobe koje su najvishe od svega ponosne na svoj mozak. Oni lako uche, pa ponekada nemaju strpljenja za osobe koje slabije kapiraju, ili za one kojima treba malo vishe koncentracije kada je uchenje u pitanju. Dozvolite ponekad drugima da dodju do rechi, zapravo - dozvolite im da na vashe postavljeno pitanje oni - odgovore. Vama prija shto u svakoj guzhvi vi delujete kao besednik u koga su uprte ochi publike, ali ako pogledate malo bolje oko sebe - mozhete shvatiti da samo vi uchestvujete u razgovoru. Malo manje gestikulacije takodje ne bi shkodilo. Ljudi su ionako fascinirani vashim oratorskim sposobnostima da nema potrebe da izigravate glumca koji je dobio scenario.

NE 0* ASC:

Senzitivnost = Vi. Pomisle li ljudi ponekad da ste vidoviti? Mashtate li svakodnevno...recimo....24h? Ponekad se ljudima chini kao da ste u nekakvom svom virtualnom svetu, kao da ste tamo negde pobegli od "surovog sveta". Svaka nepravda vas duboko zaboli, ponekad chak toliko da ugrozi vashe zdravlje. Zapravo vi ste od onih na koje okolina jako utiche, bilo da se radi o pozitivi, ili negativi, pa biste morali malo vishe da poradite na tome da ne uzimate stvari bash toliko k srcu, te da jachate svoju psihu iznutra, autosugestijom. Krajnje je vreme da shvatite da niste samo VI odgovorni za stanje na Zemlji, te da ne mora Zemlja da bude samo na vashim plecima. Ljudi lako nanjushe vash nezhan karakter, pa se uglavnom chudaci zalepe za vas, koji vas ili josh vishe obeshrabre - ili pokazhu zhelju da dominiraju vama. Kao da sredine nema. Zato biste trebali da se malo vishe okrenete ljudima koji stoje chvrsto na zemlji. Bolece malo, ali isplati se.

UR 60* ASC:

"Nije vazhno ponashati se kao buntovnik, sve dok vam je karakter takav" - to je vasha deviza. Tradicija vas zamara, svaka novina vam izmami osmeh na lice. Rechenica koju obozhavate je verovatno ona stara - "imam ideju!!!" Ipak, vi jako dobro shvatate da vam nishta ne znachi to shto ste stalno 'tamo-vamo' ako vas okolina ne razume. To je mozhda i najlepsha stvar onih koji imaju 60* UR i ASC - oni jako dobro znaju kako da ubede ljude da poveruju u njihove naizgled sulude ideje. Kreativni ste, nema shta! Veshti, lukavi, i uvek rado caskate sa ljudima o novitetima. Ne volite ogranichenja, pa vas samim tim gushe poslovi od 7-14 ili tome slichno. Volite ljude, shto razlichitije - to bolje. A i oni vole vas, zato shto niste previshe arogantni kao oni sa negativnim aspektom.

p.s. Ove ostale aspekte nigde ne uzimaju za neke koji imaju mnogo udela u celoj prichi...:-)

pufnica
06-10-2007, 19:35
ASC 60* SO:

Vi lako izrazhavate svoje zamisli, uskladjene misli i pokreti, tako da kad god imate neshto da saopshtite - ljudi obrate pazhnju na vas. Autoritativni ste, a govorite onda kada ste sigurni u svoje rechi. Stojite iza svojih stavova. Obichno ste prijateljski raspolozheni prema ljudima, zhelite da se svako oseca prijatno u vashoj blizini. Vash optimizam, i pomalo detinjasto ponashanje, omogucuje vam da lako stupate u kontakt sa svim generacijama. Posedujete magnetski sharm, pa obichno ljudi zhele da vam ugode. Ljudi jednostavno osecaju da ne zhelite da ih iskoristite, pa vam rado chine usluge. Zarazan smisao za humor, odlichna konverzacija, mnoshtvo tema, sve su ovo vashe osobine, pa ljudi uzhivaju da provode vreme sa vama. Kada je posao u pitanju, ponekad se chini da ste previshe nemirne naravi, jer kao da ste ubedjeni da vam svet do sada nije dao shansu da pokazhete sve shto umete. Zato se ljudima ponekad chinite previshe samouvereni. Uzhasavate se pomisli da vas neko iskorishcava. Osetite li da vas neko koristi za ostvarenje sopstvenih ciljeva - gotovo nikada vishe nece moci da pridobije vashe poverenje.

Sve ovo potpisujem, osim smisla za humor!!! Pojma nemam vic da ispricam...na pola se sama valjam od smeha, drugi pilje u mene i nista im nije jasno, dok ne skapiraju da nisam normalna, pa i oni ne pocnu da se smeju - MENI!!!!:hysterical:

s_ana_dra
14-10-2007, 20:03
AC konjukcija sunce, AC kvadrat Uran, trigon sa mesecom, AC trigon sa neptunom, sextil sa jupiterom

LosT_in_SpaCe
27-10-2007, 00:44
AC konjukcija sunce, AC kvadrat Uran, trigon sa mesecom, AC trigon sa neptunom, sextil sa jupiterom

ASC 0* SO:

Ponekad je jako teshko biti neprimecen, zar ne? Shta god radila osoba sa ovom konjunkcijom, nekako se dozna, a to godi. Zapravo, imati SO ovako blizu ASC i znachi zhelju da u svakom trenutku budete primeceni. Chesto se deshava da ova konjunkcija sa sobom nosi i nekakav komplex. Razloge naravno treba trazhiti u detinjstvu. Ili je ova osoba bila chesto pod nekakvom vrstom nadzora i prismotre dok je bila mala, ili se od nje oduvek previshe ochekivalo. O chemu se tu radilo, pokazace nam dalje aspekti koje SO pravi u karti, kao i da li je rech o dobrom ili loshem iskustvu. Bilo kako bilo, oni koji imaju SO na ASC, ili u 1. kuci tezhe da u svakoj situaciji budu svesni svoje uloge, po moguctvu - glavne. To vam je kao da ova osoba na trenutak izleti iz sebe same, i pochne da se posmatra. Isto tako - ona uzhiva u tome da su svetla reflektora uprta u nju. Ako bismo je morali opisati u jednoj rechi - to bi definitivno bila - samosvesna. Jak uticaj oca u detinjstvu, pa se ove osobe mnogo chesce od drugih identifikuju sa njim, tezheci da nastave njegovim 100pama. Ako SO radi konjunkciju sa ASC iz 12. kuce - onda se vec sa sigurnoshcu mozhe reci da je takva osoba bila preterano nadgledana kao mala, i da chesto nije mogla da dobije ni najmanje moguce priznanje za svoju individualnost. Nagrada kao da je uvek pripadala drugima, te je ova osoba chesto ostajala negde iza zavese.

ASC 120* MO:

Sa vama je ponekad tako lako saradjivati, dovoljno je samo da vas puste da razvijate svoju kreativnost - i vi ste i vishe nego zadovoljni. Jaka moc imaginacije, senzualnost, emotivnost, a sve to jako dobro uravnotezheno, i izbija na povrshinu samo kada treba. To ste vi. Vi ste zapravo pomalo dete sa druge planete, vi cenite stvari koje danas nisu bash preskupe, a koje su u vas usadili vashi roditelji. Dobar savet - zlata vredi; to je vasha deviza. Chak i kada se nadjete u nekoj naizgled bezizlaznoj situaciji, vi vadite zeca iz rukava, po principu: "ako ne mozhe ovako 'ajmo da pokushamo onako". Svaki kontakt MO i ASC je delikatan, i stoga morate da nauchite da vishe vodite rachuna upravo o tim vashim talentima, ljudi u vama vide dobru dushu, i mogu pokushati da vas iskoriste. Zato posebno pazhljivo birajte prijatelje, sachekajte da vam dokazhu svoju vrednost pre nego shto ih pustite u svoj svet. Kada je posao u pitanju, osim vasheg urodjenog umetnichkog talenta, vi ste jako dobro svesni da se uspeh ne postizhe preko noci, te da se chovek uvek mora zhrtvovati da bi uzhivao. Kada kazhemo "zhrtva" ovo se vecinom odnosi na vash ljubavni zhivot. Chesto se deshava da osobe sa trigonom MO i ASC odlazhu brak, ili rade na ushtrb svoje emotivne veze, jer smatraju da najpre treba zavrshiti sve obaveze a onda se prepustiti. Inache, za ovaj aspekt se chesto vezuje i ona stara: "pogledaj me tako da se osetim pozheljnom", vi naprosto trebate partnera u chijim ochima cete konstantno videti upravo to - pozheljnu zhenu.

JU 60* ASC:

Pochetni elan, zhelja za uspehom, optimizam... Vi ste jednostavno osoba koja zna kako da se odushevi. Volite da se smucate tamo-vamo, da upoznajete nove ljude, a oni vas vole bash zato shto ste uvek tako pozitivni i spremni za shalu. Vasha najbolja osobina je nesebichnost, i zhelja da uvek drugome izadjete u susret. Niste cicija, i to svi znaju. Pa o5, bez obzira shto se ponekad chini da se polako pretvarate u dvorsku ludu, vi umete govoriti sa takvim autoritetom, da ostali ostanu zapanjeni. To se deshava prosto zato shto niste od onih koji vole da ostanu neiformisani. Vi prikupljate podatke od profesionalaca, ili bar - glumite profesionalca. Vi tezhite uspehu, ali volite da odate priznanje i uspeshnijem od sebe, pre svega zato shto cenite kvalitet u svemu. Dobar ste savetnik, chesto vam se dive na sposobnosti da u svakom momentu pronadjete pravu rech. Zato treba poraditi na svim poslovima koji se tichu komunikacije: pisanje, novinarstvo, govornishtvo, obrazovanje, itd...

p.s. Za ASC 90* UR i ASC 120 NE imash pisanije na pochetku ove 6. strane :-)

jelena_bg
02-12-2007, 23:14
Sta bi znacilo ako se na ascendentu nadju tri planete: Pluton, Jupiter i Saturn??

LosT_in_SpaCe
02-12-2007, 23:52
Sta bi znacilo ako se na ascendentu nadju tri planete: Pluton, Jupiter i Saturn??

SA 0* ASC:

Ova konjunkcija ukazuje da ste konzervativnog i disciplinovanog ponashanja. Naginjete pomalo stidljivim osobama, posebno kada trebate da odbranite sebe. Dosta sumnjate u sopstvenu vrednost, pa stoga delujete obazrivo u odnosu na ostale ljude. Ovaj nedostatak samopouzdanja ce obichno biti nadomeshten verom u sebe, onoga trenutka kada shvatite samoga sebe, i kako vreme bude odmicalo - kroz razlichita zhivotna iskustva. Vi niste od onih koji imaju napadan pristup pa po tome ostaju u secanju drugima; vi ste od onih na koje se drugi oslanjaju, i od kojih drugi zavise. Tako se najchesce deshava da drugi, mnogo pre vas samih, shvate vashe prave vrednosti. Ne volite da sebe stavljate u prvi plan, zato vas i cene. Ne potcenjujte zato svoje dobre osobine, kao shto su: odlichan dar za rukovodstvo. Vi ste tip koji polako startuje, kome trebaju jaka ubedjenja da je neshto shto radi - ispravna stvar, a oprezni planovi su deo vas. Volite da sve ide svojim tokom, "step-by-step" shto bi rekli New Kids on the block :-D
Volite da budete sigurni u ono shto radite, volite da imate chvrstu osnovu, chvrst temelj za buduci rast. Nikada necete izneveriti one koji od vas zavise, imate snazhan osecaj krivice u suprotnom. Stoga, nauchite vishe da volite sebe, da biste uzhivali u stvarima koje vam pripadaju. Ne dozvolite da postanete zhrtva onih koji se pojave na kraju "da pokupe med".

JU 0* ASC:

Sa JU na ASC, vi ste pravi izvor optimizma. Umerenost ne postoji u Vashem rechniku, jer se nekako uvek nadate da ce neka Vasha ludost uroditi plodom i pokazati se kao dobra investicija. Imate masu ideja u svojoj glavi i gotovo ste 100% sigurni da cete uspeti u onome shto ste naumili. Kako ste osoba koja ima jaku veru u svoje sposobnosti, i srecu, retko kad se brinete za 'novo sutra' . Ambiciozni ste, ponekad se chini da mozhete vishe da zagrizete nego shto mozhete pojesti. Chesto se deshava i da precenjujete sebe, shto mozhe da bude poprilichno nelagodno ukoliko naidjete na ljude koji vas posmataraju drugachijim ochima, jer retko ko voli hvalisavce. Zato je chesto osoba sa JU na ASC primamljiva onima koji su na nekakvoj nizhoj lestvici u drushtvu, pa bi trebala da pazi kako i shta im obecava ukoliko ne mozhe svoja obecanja i da ispuni. Pa ipak, njima se retko kad mozhe zameriti da nisu dovoljno informisani, bar kada je posao u pitanju jer se osoba sa JU na ASC uvek trudi da svima (a posebno njoj samoj) bude dobro bilo chime da se bavi. Jedina zamerka bi mozhda bila nedostatak dikrecije, i ozbiljnosti, kada se radi o malo odgovornijim stvarima. Pazite na svoju liniju koja mozhe drastichno da varira sa godinama.

PL 0* ASC:

Ova konjunkcija figurativno oznachava osobu koja jako dobro zna kako funkcionishe svet u kome zhivi. Naime, osobe sa PL na ASC chesto imaju najvishe snage da pogledaju istini u ochi, i da u skladu sa tim - uchine prvi korak kako bi i drugim ljudima ukazale na nju. Chesto su ove osobe u prvim 'borbenim' redovima kada se neshto zahteva na globalnom ili politichkom planu. One su svesne da je glas naroda najjachi, i da se samo tako mogu transformisati postojeci prihvaceni stavovi. I koliko god da u svojim zhivotima ne preduzimaju konkretne mere kada je promena u pitanju, ukoliko se radi o nekim ozbiljnim problemima svetske razmere - naci cete ih na ulicama, u shtrajkovima, u pobunama. Maltretiranje svake vrste ih uzhasava, i retko kad ga trpe. Generalno gledajuci - osobe sa PL na ASC jako dobro znaju shta zhele od zhivota, ali one vole da ulazhu u prave stvari , kao shto je npr. talenat. Oni brane slabije, i znaju jako dobro da zashtite one koje vole. Ono shto njima ipakmozhe da se zameri jeste chinjenica da nekako uvek iz ljudi izvuku ono najgore. Zato malo opreza ne bi bilo na odmet.

dacked
03-12-2007, 11:01
kod mene je AC180Mo, AC0Me, AC0Ne i mislim da mi upravo ovo poslednje mnogo "radi". kao sundjer upijam sve lose stvari koje vidim kod drugih ili cujem. nisam od onih "dragih saveta", samo osecam jako ono sto se drugima desava.

zoka57
03-12-2007, 11:26
Trebalo bi i da mozes uspesno da sakrijes od drugih sta ti se desava i da bas dobro osecas sta se desava tvojoj sestri blizoj rodbini i drugaricama iz detinjstva.
Mozda lupam ali uticaj na tebe je imala i neka baba pa je moguce da te sa njom porede.

Snesko Belic
03-12-2007, 13:30
Sa mojim AC SAMO mesec ne pravi aspekte...:latigo:

dacked
03-12-2007, 16:59
Trebalo bi i da mozes uspesno da sakrijes od drugih sta ti se desava i da bas dobro osecas sta se desava tvojoj sestri blizoj rodbini i drugaricama iz detinjstva.
Mozda lupam ali uticaj na tebe je imala i neka baba pa je moguce da te sa njom porede.
ma, kakva baba...nisam odrasla sa babama i dedama, a nisam se ni druzila sa njihovim vrshnjacima! :D
krijem osecanja kao zmija noge! :) moze mnogo lose da mi bude, to niko nece primetiti, ali ja cu njih "namirisati"! :)

jelena_bg
03-12-2007, 18:24
Auuu...pa ovo je sve suprotno...jupiter na asc jedno, saturn drugo a pluton nesto sasvim trece...
a ja imam sva tri odjednom....:)

LosT_in_SpaCe
04-12-2007, 00:47
Auuu...pa ovo je sve suprotno...jupiter na asc jedno, saturn drugo a pluton nesto sasvim trece...
a ja imam sva tri odjednom....

Pa naravno da je suprotno, ovo su samo generalije na tu temu, tachnije prevod svakog posebno.
Spojiti SA/JU (pretpostavljam da si generacija '80. ili tako nekako, oni su imali tu konjunkciju ako se nisam zeznula) je kao spojiti nebo i zemlju, aspekti sa ASC su tek tachka na "i"....

sto mu gromova
04-01-2008, 22:20
ASC 90* UR:

Buntovnik u srcu. Ovo bi bio vash najblizhi opis. Chim osetite da vam neko ugrozhava nezavisnost, i da se mesha u vashe planove - postajete nemoguci. Imate urodjeni osecaj da trebate da furate svoj fazon, ne mareci za res3kcije ili obaveze sa strane. Chesto ste neodgovorni, a retko kad se uchite na svojim greshkama. Vi uzhivate da budete natprosechna, chudna osoba, koja slusha samo sebe. Nemate izgradjen stav prema novcu, chak se mozhe reci da ste po tom pitanju pomalo indiferentni. Ono u chemu uzhivate jeste rushenje klishea, i u tom pravcu usmeravate svu svoju energiju. Vash stav je otprilike ovakav: "briga me za novac, dok god radim ono shto hocu". Svaka profesija koja ne dozvoljava choveku da ostavi svoj lichni pechat - nije za vas. Socijalna nepravda vas posebno iritira, pa chesto mashtate o tome kako biste bash vi to iskorenili.

proprilicno tacno,imam jos par aspketa planeta prema ASC,ali Ur90ASC definitivno najvise osecam....Problem je sto jako tesko mogu sebe da iskontrolisem u nekim trenucima.... sa samo(ne)kontrolom se borim vec godinama,a boricu se verovatno celog zivota i definitivno su mi najzezntuje emotivne veze-e,to su pravi ispiti nerava-mojih slabasnih nerava...tu,kad krenem da pucam i kad krenu moji emotivni ispadi-jos imam MO90Pl-eto ih strasti na sve strane...Mislim da ce moj najveci ispit po pitanju samokontrole biti kada UR bude tacno na mom ASC,jer ce tad biti Ur90Ur,a to ce biti vrlo uskoro...:D

secam se da sam nedavno,tj.letos kada je tranzitni Ur u jednom trenutku dodirnuo moj ASC,a potom krenuo da se krece R,taman ja raskinula s deckom,i bas je bilo bolno....seo on na telefon,i zove me u 4 ujutru-budale li????!!!hajde mi da se vidimo,ja se taman vracala sa neke zurke,pa kao hajde,jos uvek zaljubljena u njega ko guska...otisla ja da se vidim,usput kupila pivce i nasla se s njim....i tako pricali mi,i u jednom trenutku (bice da je rekao nesto sto mi se nije svidelo:D ) ja sam se toliko iznervirala da sam pocela da ga sutiram i polivam onim pivom-hvala bogu,da nije bilo ljudi na ulici,ali izleteo je neki njegov drug,i poceo da vristi od smeha...tako da cu verovatno ostati upamcenam,kao ona sto je polivala ivana pivom...boze,kakav vandalizam i blam?!

a o tome,da volim da isterujem pravdu,ne zelim ni da pricam,ako ista moze da me zaboli,to je da mi neko nesto uradi iz hira,i tada zaista postajem nemoguca-znaci,ne postoji ni najmanja moguca sansa da taj neko prodje nekaznjeno,ili bolje reci da mu ja ne nabijem u lice sve sto mislim i osecam-a,kad krene moja strelcevska izkrenost,nema blama ,niti dlaka na jeziku....

Ja imam konjukciju Urana i JMC s ascedentom. Od ostalih aspekata tu su mjesec trigon asc, i merkur sekstil asc. Jel moze objasnjenje?

s ovim Ur na ASC i tebi je verovatno veselo,kao i meni...:D

laureena
04-01-2008, 22:59
Ja imam konjukciju Urana i JMC s ascedentom. Od ostalih aspekata tu su mjesec trigon asc, i merkur sekstil asc. Jel moze objasnjenje?

s ovim Ur na ASC i tebi je verovatno veselo,kao i meni...:D

Joj ne mozes ni da zamislis,a ja sam uz to i vodolija! Cini mi se da me drugi dozivljavaju kao totalnu ludjakinju (ali ja znam da nisam :D ), totalno sam bez ikakvog usmjerenja, a o fizickom izgledu da ne pricam - nesto vaserijsko :D .

Nadam se da ce nam do kraja zivota sinuti neka genijalna misao , pa sve ovo nece biti uzalud...

Podijelimo muke zajedno. :D

scorpiorising
22-01-2008, 02:37
Hm, mene zanima, posto mi MO iz trece kuce(koja vlada saobracajem i vozilima) pravi kvadrat sa ASC koji, jel' tako, predstavlja i telo izmedju ostalog... da li to znaci da sam u opasnosti u saobracaju?...a jos je i ASC u Skorpiji, ciji je Pluton isto u Skorpiji(ovo tumacim kao naglasen uticaj, zar ne?)
Ili am ja ovo sve samo nenormalno iskonstruisala u svom pocetnickom neznanju astrologije:confused:

A inace imam uzasan strah od saobracajnih nesreca...mozda ima uticaja to sto sam kao mala sa porodicom prezivela prilicno tesku saobracajku , iz koje smo se svi , na srecu:) , izvukli nepovredjeni...

sto mu gromova
22-01-2008, 19:45
Hm, mene zanima, posto mi MO iz trece kuce(koja vlada saobracajem i vozilima) pravi kvadrat sa ASC koji, jel' tako, predstavlja i telo izmedju ostalog... da li to znaci da sam u opasnosti u saobracaju?...a jos je i ASC u Skorpiji, ciji je Pluton isto u Skorpiji(ovo tumacim kao naglasen uticaj, zar ne?)
Ili am ja ovo sve samo nenormalno iskonstruisala u svom pocetnickom neznanju astrologije:confused:

A inace imam uzasan strah od saobracajnih nesreca...mozda ima uticaja to sto sam kao mala sa porodicom prezivela prilicno tesku saobracajku , iz koje smo se svi , na srecu:) , izvukli nepovredjeni...

Nisi ti nista nenormalno iskonstruisala,cak naprotiv,lepo si povezala stvari,a za jednog pocetnika,svaka cast...:) Kao sto si vec napisala ti si imala jednu saobracajku,pa Mo90ASC to donosi,posto je MO u 3. kuci,takodje tvoj Mo vlada tvojom ukljestenom 8. kucom-kucom opasnosti i smrti,a kako je Mo prirodni vladar 4. to ukazuje da je porodica bila umesana u tu saobracajku...e,sad sigurno je da je neki tranzit pokrenuo ovaj aspekt,verovatno Ur,jer ti je on vladar 3. kuce...da bi se bilo koji aspekt ostvario mora ga pokrenuti neki tranzit....i ne brini se za PL,Pl se dugo zdrzava u jednom znaku,tako da je njegov uticaj znacajniji po kucama...on se nalazi na kraju tvoje 11. kuce,pa dosta utice i na tvoju 12. kuci...nije bas najidealnije imati jednog malefika u 12. kuci,jer 12. kuca je kako bi laicki rekli najgora kuca...no,ipak ovaj Pl(prirodni vladar 8. kuce) pravi dobar aspekt sa tvojim Mo u 3. kuci,tako da nema brige...E,sad moguce je da ces imati nekih nezgoda i saobracaju,tako da treba da pripazis,ali ja ovde sem ovog MO90ASC ne vidim neki los aspekt....

skorpijica
13-02-2008, 17:20
ja imam uran 180 asc -to je nesto lose jel da ...........

tajci
13-02-2008, 17:59
:confused: Ja nemam ni jedan aspekt sa ascedentom osim opozicije sa Lilithom ,a to bas ne bih umela protumaciti!:confused:

sto mu gromova
14-02-2008, 11:23
ja imam uran 180 asc -to je nesto lose jel da ...........

pa,sad lose?nista nije ni lose ni dobro,hocu reci nista nije ni crno ni belo...ASC180UR ti daje da vrlo burno reagujes,da ne umes da se iskontrolises,sto se dalo primetiti iz onih tvojih postova prema meni:) ...bez brige,i ja imam ASC90Ur,tako da je situacija i kod mene vrlo slicna:D dakle,buntovnik u srcu...kako se ovaj Ur nalazi u strelcu,ume da ti povredi nepravda...a ono sto je dobro je da ti to daje dozu kreativnosti,uvek kazes bez mnogo uvijanja ono sto ti je na srcu...ali,vidim da ti se Ur nalazi na kraju 6. kuce,sto znaci da ima udela u 7. kuci,a tu ti je i Ne-2 malefika nije bas idelano imati ih u 7. kuci...hm,jos ti 7. kuca pocinje u strelcu,koji kao znak nije idealan za polje braka,jer spada u promenljive znakove,oni su uvek podlozniji razvodima,mada strelcem vlada Ju koji je benefik,a on se smestio u tvoju 9. kucu...ja nesto mislim da ces se ti razvesti,ili barem da neces biti srecna u 1. braku,jer ti je vladar 7. kuce u 9. kuci-tj,2.braku...9.kuca pocinje u jarcu,kojim vlada Sa,a Sa daje trajnost,mada on se smestio u tvoju 6. kucu,njegovu 12.,a 12. kuca uglavnom ukazuje na neke tajne,mada opet mozda on samo bude zatvorena osoba...u svakom slucaju 2. brak bi bio srecniji,jer u polju drugog braka imas jupija,koji stiti od losih stvari...

sana
14-02-2008, 12:11
e nasla sam se u svemu pomalo sto je napisano za ASC0Mo, 180 JU, 90 PL, 180 LI, ali i u onom LI na asc, iako je kod mene na Dc.
Moja podsvijest uvijek utice na moje stavove i odnos prema svijetu i drugim ljudima. Snovima pridajem znacaja u finoj mjeri. Oni mi prilicno najave stvari, ili upozore. Ju180ASC:Velikodushni prema saradnicima, ugladjeni prema protivnicima. Ponekad chak do te mere da ljudi posumnjaju u vashe namere. u sustini, ne podnosim sitnicave ljude, volim hrabre i one koji imaju petlje da mijenjaju stvari. Necu napasti prva nikada. Cak i kad sam napadnuta, uputit cu ubilacki pogled, ujest se za jezik. Ali samo jednom. Onda nastupa PL90ASC i ja ujedam rijecima, isijavam mrznju. nisam ubjedjena da sve zavisi od mene, ali zivotne okolnosti se tako upakuju, da milion stvari ovisi od mene. Primjer: na poslu, kuci, u ljubavi. Svi mene pitaju za savjet, svi od mene traze pomoc, informaciju, jer sam ja ta koja eto sve moze i zna i zaboga, nije joj tesko. Ne znam da li je do aspekta sa Mo, pa imam potrebu da to sve tako i funkcionise da ne bih povrijedila druge a ni sebe, pa tako ide, ide, ide, dok mi film ne pukne i trazim da i se i drugi mrdnu s mjesta. tolerisem tudji stav. ne podnosim autoritete bez pokrica. ne podnosim kad se ljudi umjesto ljudskkoscu kite titulama i sl. eto toliko za sada :)

skorpijica
14-02-2008, 12:57
pa,sad lose?nista nije ni lose ni dobro,hocu reci nista nije ni crno ni belo...ASC180UR ti daje da vrlo burno reagujes,da ne umes da se iskontrolises,sto se dalo primetiti iz onih tvojih postova prema meni:) ...bez brige,i ja imam ASC90Ur,tako da je situacija i kod mene vrlo slicna:D dakle,buntovnik u srcu...kako se ovaj Ur nalazi u strelcu,ume da ti povredi nepravda...a ono sto je dobro je da ti to daje dozu kreativnosti,uvek kazes bez mnogo uvijanja ono sto ti je na srcu...ali,vidim da ti se Ur nalazi na kraju 6. kuce,sto znaci da ima udela u 7. kuci,a tu ti je i Ne-2 malefika nije bas idelano imati ih u 7. kuci...hm,jos ti 7. kuca pocinje u strelcu,koji kao znak nije idealan za polje braka,jer spada u promenljive znakove,oni su uvek podlozniji razvodima,mada strelcem vlada Ju koji je benefik,a on se smestio u tvoju 9. kucu...ja nesto mislim da ces se ti razvesti,ili barem da neces biti srecna u 1. braku,jer ti je vladar 7. kuce u 9. kuci-tj,2.braku...9.kuca pocinje u jarcu,kojim vlada Sa,a Sa daje trajnost,mada on se smestio u tvoju 6. kucu,njegovu 12.,a 12. kuca uglavnom ukazuje na neke tajne,mada opet mozda on samo bude zatvorena osoba...u svakom slucaju 2. brak bi bio srecniji,jer u polju drugog braka imas jupija,koji stiti od losih stvari...

svađalice da jesmo ......:) ......ova nasa prepirka se isplatila sad smo super vidi kako se lepo dopisujemo ;)
a moze se ta 7k gledati i kroz duge veze a ja sam imala 1 vezu koja je trajala 2god i ja raskinula jer sam se zaljubila u svog sadasnjeg momka sa kojim sam 5 i kusur godina zajedno i stvarno mi je super .............sviđa mi se kako gledas te planete i vladare po kućama- sadasnji momak jeste malo drugačiji malo je čudak mozda zato i jeste 12k i jeste malo odsečen od sveta....
coki

sto mu gromova
14-02-2008, 13:53
svađalice da jesmo ......:) ......ova nasa prepirka se isplatila sad smo super vidi kako se lepo dopisujemo ;)
a moze se ta 7k gledati i kroz duge veze a ja sam imala 1 vezu koja je trajala 2god i ja raskinula jer sam se zaljubila u svog sadasnjeg momka sa kojim sam 5 i kusur godina zajedno i stvarno mi je super .............sviđa mi se kako gledas te planete i vladare po kućama- sadasnji momak jeste malo drugačiji malo je čudak mozda zato i jeste 12k i jeste malo odsečen od sveta....
coki

pa,7. kuca bi trebalo da pokazuje vezu u braku,ili barem vezu dvoje ljudi koji zive zajedno...u principu bi ta tvoja veza od 2 godine trebalo da odgovara analizi 5. kuce,jer je to veza pre braka...
a,sad kad malo bolje razmislim,i ja sam imala vezu od 2,5 godine,doduse jos uvek se mi tu vracamo jedno drugom i cimamo,i cela prica odgovara analizi moje 7. kuce...zaista ne mogu sa sigurnoscu da ti kazem,mislim da bi trebalo da o ovome pitas nekog strucnijeg...

skorpijica
14-02-2008, 19:01
a kako da gledam sporedne aspekte sa asc
npr.polukvadrat ili polusekstil-da li ih mogu gledati kao i kvadrat sekstil
a kako bq i quintile

Sirena
14-02-2008, 21:11
Jel zna neko kako se tumaci Lilith u konjukciji sa Asc? Ili to i nije tako bitno?

jupiter u raku
14-02-2008, 21:20
Kako tumačiti aspekte sa ASC?

Na pr.-u mom natalu -iz 10k.sekstil VE 0 JU na ASC.,ali iz 7k. MA
opozicija ASC. iz 8k.inkonjukcija MO na ASC. i iz 9k.trigon vladara
ascedenta ME na ASC.
Ko će to da mi protumači,ja ne umem......:confused:

Makišon
09-03-2008, 16:37
ASC 60 So, ASC 60 Me, ASC 90 Ve, ASC 180 Sa (može li neko da napiše nešto o ovom aspektu?), ASC 120 Ur, ASC 90 Ne... kako vam se čine ovi moji aspekti? Ponekad me ASC 90 Ve jako smara, preterano sam vezana za ljude koje volim, za svoj dom...toliko mi je lepo kod kuće da jedva čovek može da me natera da odem nekud na par dana:confused: ASC 90 Ne i meni donosi jaku intuiciju i mnogo puta je nisam iskoristila u svoju korist a mogla sam (kada su nek dogadjaji ili mišljenje o nekim osobama u pitanju).

mara555
10-03-2008, 01:02
I mene " ubi" taj Asc 180 Sa....imam osecaj da mi stalno nesto uskracuje..jos je Sa R....

Nikita
10-03-2008, 11:32
Jupiter u raku,Makison i mara555, devojke bez ljutnje na ovoj temi od 5 strane pa na dalje ima napisano o svim aspektima sa ASC:)Samo malo procesljajte ovu temu,jer vidim da se postavljaju ista pitanja:)Jos jednom bez ljutnje:):):)

Makišon
10-03-2008, 14:01
Pa naravno da sam čitala temu od početka, ali nije pisano za Asc 180 Sa ;)
Nema ljutnje :)

Nikita
10-03-2008, 15:05
Ok,upravu si,nema,mislila sam da pomognem,posto ima par njih koji na nekim temama postavljaju ista pitanja,a ne procitaju sve stranice pa se ispostavi da vec ima takvih pitanja kao i odgovora:4hug:
Mislila sam samo da pomognem:4kiss:

Makišon
10-03-2008, 20:37
Znam Nikita, nema nikakvih problema :)

Stiven Arojo:
Sa-Asc: ambiciozni i odgovorni stavovi traže da se izraze ka spolja, a ozbiljan, praktičan stil preovladava celokupnim pristupom životu. Disciplinovana energija i pouzdanost su sastavni deo načina izražavanja osobe.

Ako neko ima za Asc 180 Sa, pls neka postavi :)

fish
10-03-2008, 23:16
Asc 120* Fortuna :rolleyes: aplikacija
Asc 180* Ve aplikacija
Asc 60* Pl aplikacija
Asc 120* Ju separacija
Asc 120* Ne separacioni aspekt

Nije lose, sve bih bas mirnim putem a i duboka analiza i dobra procena, malo me zeza taj asc 180* Ve za procenu, ali se brzo ispravim, jer nekad idealizujem.
Kako vama ovo izgleda?

skorpijica
12-03-2008, 21:41
ako neko zna posto je 1k lice koji aspekti mogu da pokvare ten npr........koji donose kilograme itd
ima veze sa asc ali jel to planeta saturn i jupiter

fenix7
12-03-2008, 22:21
Tranzitno jupi u 1. promjene na fizičkom tijelu!

jupiter u raku
12-03-2008, 22:28
tranzit jupitera preko ascedenta širi- povećava kilograme,
dok tranzit saturna smanjuje dovodi do mršavljenja.

skorpijica
12-03-2008, 22:28
dobro za telo a lice sta kvari ten
mora da je saturn
i da li mora da bude u 1k ili moze da pravi samo lose aspekte napr 90 ili 180 sa ascedentom

fenix7
12-03-2008, 22:36
tranzit jupitera preko ascedenta širi- povećava kilograme,
dok tranzit saturna smanjuje dovodi do mršavljenja.

Ovo mi sad nije jasno??:confused:
Jasno mi je da jupi u 1. donosi kile, ali mi nije jasno što meni sad odnosi kile, a nije mi saturn u 1 već u 7, a uran u 1

jupiter u raku
12-03-2008, 22:41
Jasno mi je da jupi u 1. donosi kile, ali mi nije jasno što meni sad odnosi kile, a nije mi saturn u 1 već u 7, a uran u 1

uran u 1 -promene na telu,eto kod tebe debljanje....
mora da ima još nekih aspekata ,a možda i više jedeš;)

Hm...uran ti je u konjukciji sa marsom, vjerojatno puno se više iscrpljuješ a i saturn ti radi opoziciju na asc...jedno s drugim...:p

jupiter u raku
12-03-2008, 23:00
Jednog dana samo će bure ostati na kosturu!:o

mnogo si trenirao;)

a ja pobrljala,pročitala da si se udebljao ,a ti smršao:D

karma ti je dobro napisala- uran 0 mars:rolleyes:

Ja se ne bih zabrinjavala ukoliko ne osjetiš neke zdrastvene smetnje, ur ti je u natalu na osi 6. kuće...pa bi moglo nešt iz vedra neba pa u rebra:o

mandrak-21
12-03-2008, 23:36
Mislim ako jedes vise a trosis se manje gojis se bez obzira gde je saturn jupiter ili ostale planete ,jupiter na asc samo uvecava apetit pa stime dolazi i do uvecanja tezine a saturn pored teskoca koje donosi smanjuje i apetit(sto je i logicno) i onda gubis telesnu tezinu

Snesko Belic
12-03-2008, 23:42
Samo da dodam da su moguci razlozi gojenja i neka vrsta nezadovoljstva, depresije, poznato da mnogo ljudi cesto poseze za hranom tada..pa na kraju ne mora biti ni Ju na AC, dovoljno da mozda postoji negde drugde problem.

fenix7
12-03-2008, 23:57
Ja se ne bih zabrinjavala ukoliko ne osjetiš neke zdrastvene smetnje, ur ti je u natalu na osi 6. kuće...pa bi moglo nešt iz vedra neba pa u rebra:o

Pa možda netko bude i sretan ako se to dogodi! :D

Mislim ako jedes vise a trosis se manje gojis se bez obzira gde je saturn jupiter ili ostale planete ,jupiter na asc samo uvecava apetit pa stime dolazi i do uvecanja tezine a saturn pored teskoca koje donosi smanjuje i apetit(sto je i logicno) i onda gubis telesnu tezinu

To je kod mene relativno, jer sam se u proteklih 2 godine udebljao, a sad u par mjeseci toliko smršavio, ali ovo mršavljenje je namjerno fokusirano, ali se tanjim na krivim mjestima, a bure koje sam htio skinut otišlo je 3/4 što nisam zadovoljan!
(kad bi me oni koji žele smršaviti poslušali, da vidiš kako bi brzo bili sretni, ali je potrebno dosta napora i odricanja, što mnogima nije po volji).

skorpijica
13-03-2008, 16:04
niko da mi odgovori
sta kvari ten npr. kod mene sad nista ne prelazi preko asc a moj lepi ten se pokvario da li je to saturn 90 ascedent
a nikada nisam imala sa tim problema čak ni u pubertetu imam suvu kozu inače
sta je u pitanju

mandrak da li bi ti mogao d ami kazes
i hvala ti mnogo:)

thalatte
14-03-2008, 10:40
-jako su dobri ovi tekstovi od Losti o aspektima Ac-a...svaki me pogodio u dlaku...više nego kad čitam tumačenja između samih planeta...

...valjda je to zato što taj Ac ... ja-osobno...glavom i bradom...

nisam mogla naći..jer napisano možda o asc o ur...? :p

gita
15-03-2008, 16:19
nisam mogla naći..jer napisano možda o asc o ur...? :p

osoba je orginalna, zagonetna drugima, i ima daleki pogled za necim uzvisenim, svojim idealima i vrijednostima, treba pripaziti, tj mjenjati svoje nagle, nestabilne ili drasticne odluke i promjene, posljedice istih:p

Tristran
15-03-2008, 18:20
uran u 1 -promene na telu,eto kod tebe debljanje....
mora da ima još nekih aspekata ,a možda i više jedeš;)

Tacno.
Varirala sam u kilogramima od mrsavosti do izrazite debljine.:mad:

Uvek druga frizura, boja kose, oblacenje...

Moj foto-album-desetak razlicitih devojaka, a uvek ja.:D
Venera u Blizancima i transformativni Skorpion samo su mi pomogli u tome...Jos kao dete, obozavala sam kostimiranje, sminku i sl...

Aspekti sa asc:
trigon Ve, So(najmanji orbis)

sekstil Ma
sekstil Ne

Pluton iz 12 je ipak malo dalje(9 stepeni orbisa, previse).

Skorpija
15-03-2008, 19:15
nisam mogla naći..jer napisano možda o asc o ur.
i interesovanje za astrologiju:)

Zeka
15-03-2008, 20:51
Pluton iz 12 je ipak malo dalje(9 stepeni orbisa, previse).

Sta si htela reci sa Plutonom, Tristi?

osoba je orginalna, zagonetna drugima, i ima daleki pogled za necim uzvisenim, svojim idealima i vrijednostima, treba pripaziti, tj mjenjati svoje nagle, nestabilne ili drasticne odluke i promjene, posljedice istih:p

hvala ti Gita, je prepoznajem se:D, no nisam baš primjetila da imam problema sa drastičnim i naglim odlukama, čak štoviše, više sa neodlučnošću ( moguće zbog vage i venere koja je dio vodenog trigona, igram na sigurno;)) jedino možda kad se radi o svakodnevnim sitnicama, tu si dam oduška:D

i interesovanje za astrologiju:)
to svakako, mila...:)

Tristran
16-03-2008, 02:26
Sta si htela reci sa Plutonom, Tristi?

Pluton mi je u 12. kuci i ima 9 stepeni do asc.

Ali mislim da je to previse za konjunkciju, ne znam koliko moze delovati.

gita
16-03-2008, 16:22
mislim da je to ipak konjukcija, a negdi sam i citala da je jaci utjecaj planete iz XII kuce u konj nego iz I na AC;)

a karma, tebi sigurno tu djeluje vodeni trigon, ja sam samo gledala ur konj ac, nisam isla dalje, nisam imala vrimena:)

selena
18-03-2008, 20:14
mojASC je napadnut sa svih strana-prvo ga prži sunce koje je vjenčano sa saturnom i to iz 1 kuće a iz 12 ga ljubi jupiter....
ima tko kakv savjet,komentar!!

Tristran
18-03-2008, 22:42
[quote=gita;68687]mislim da je to ipak konjukcija, a negdi sam i citala da je jaci utjecaj planete iz XII kuce u konj nego iz I na AC;)

O, ne!!!

Ako si u pravu, onda mi je dosta vise Sco, 8. polja, Algola, Plutona i sl...

Doduse, moj zivot to potvrdjuje...:mad::(

Poverovacu da se lako oporavljam-makar nesto.

[quote=gita;68687]mislim da je to ipak konjukcija, a negdi sam i citala da je jaci utjecaj planete iz XII kuce u konj nego iz I na AC;)

O, ne!!!

Ako si u pravu, onda mi je dosta vise Sco, 8. polja, Algola, Plutona i sl...

Doduse, moj zivot to potvrdjuje...:mad::(

Poverovacu da se lako oporavljam-makar nesto.

Mila, da i ja dam svoje mišljenje..ja ipak mislim da je malo prevelik orbis da bi se uzeo za konjukciju s asc, a regeneracija mislim da ti ide od trigona plutona sa suncom i venerom vl.asc u 8....pa eto:o

jupiter u raku
19-03-2008, 12:31
neptun mi je na ascedentu na 29 device ??

a karma, tebi sigurno tu djeluje vodeni trigon, ja sam samo gledala ur konj ac, nisam isla dalje, nisam imala vrimena:)
ma sve pet mila, za uran sam i pitala....istina bog, njega najviše osjećam u životu, ali i veneru u raku kao i sunce i mars u lavu...e ljudi moji, koji je to mešung :D:) kako me opisa jedan moj dobri prijatelj moj, izvana čelik iznutra putar u sve još umiješamo malo luckastosti ....

Tristran
19-03-2008, 16:23
neptun mi je na ascedentu na 29 device ??

Puno analize, ali ide na pogresnu stranu...

Izuzetan psiholog-ali kada ga ne ponesu emocije...

Zrtva za druge, sve drugima-nista sebi.

Iluzije i samoobmane.

jupiter u raku
19-03-2008, 16:30
Puno analize, ali ide na pogresnu stranu...

Izuzetan psiholog-ali kada ga ne ponesu emocije...

Zrtva za druge, sve drugima-nista sebi.

Iluzije i samoobmane.

šta si mislila pod ovim-,,puno analize,ali ide na pogrešnu stranu,,?

EnemyOfTheSun
19-03-2008, 17:03
mislim da je to ipak konjukcija, a negdi sam i citala da je jaci utjecaj planete iz XII kuce u konj nego iz I na AC;)

Ima razlicito delovanje.. ista planeta na istom znaku u konj sa asc iz npr I i XII...

Za pocetak ako ide u prvu onda je to izlazni aspekt.. ako dolazi iz XII to je ulazni.

Ono iz XII to je ono nase najdublje po mom shvatanju i kada planeta dolazi iz XII na asc, ja to dozivljavam kao nesto iz nas sto ce tek da se stvori, a kad ide u prvu nesto sto imamo od samog starta. Sem naravno ako nije extra izlazni aspekt, kada je konjukcija u pitanju onda verujem da to imamo na privid, ili mi uobrazavamo da imamo, ili drugi uobrazavaju da imamo. Ili pak moze da bude da "zelimo" da imamo....

Moje shvatanje, ne bash potkrepljeno praksom...ali mi ima logike.

Filozofija polja je nekako komplikovanija nego bilo sta ostalo. Zato sto je tek kasnije izvedena, a shvatanje polja ide prema suncevom kretanju. Mislim uopsteno shvatanje, ne subjektivno.

Npr sunce izlazi na istoku, to je nas pocetak, "po jutru se dan poznaje" znaci to smo mi, nas dan od 1 do 12 polje. To je verovatno filozofija ASC kao nase najbitnije imaginarne tachke, pocetka prvog polja itd.
Pa dalje...2 polje materijalno bogastvo, sunce u biku, maj kada sve cveta(iz zemlje materijalno znaci) itd...
Malo uvrnuta analogija nejasna bash nama modernima, jer potice iz vremena koje mi bash ne moze da razumemo.

Tristran
19-03-2008, 22:28
Hvala, Enemy, ima mi logike, nesto sto dolazi sa godinama...Svidja mi se i ostatak, kako razmisljas, bas podsticajno!

Jupiter, mislila sam analogno mom Mesecu u Devici u kvadraturi sa Neptunom- mozgas, mozgas, mozgas, i sve je to lepo i krasno, al propustis prvu (najjednostavniju) pocetnu premisu i sve ode dodjavola...
Jel shvatas sta sam htela reci?

Meni se to redovno desava,a analogni su to aspekti, pa jos kad povezemo sa zajednickim Merkurom na Algolu, mnogo analize, a na kraju se ipak gubi glava...

Makišon
01-04-2008, 23:12
Losty, možeš li da prevedeš za Asc 60 Uran, Asc 90 Ne, Asc 180 Sa :)

sandrapu
02-04-2008, 10:53
Evo ih konacno, aspekti sa AC a koliko sam trazila i pitala za njih;)
Kod mene So0Ac (So u XII, Sco), Ve0, Sa120, dosta toga radim u tajnosti, niko me ne poznaje do kraja, kad ide u ljubavi ide i sve drugo, i iznad svega ambiciozna, prakticna i nezavisna.
Dalje - Mo72AC - intuicija, Ur30-opet nezavisnost,nepredvidivost,Ch144 - e ovo ne znam.

Ima li sta da se doda ovom AC u Sco?

aca210879
02-04-2008, 11:20
Zna li neko protumaciti aspekt asc135*pluton,relacija 1.bik i 6.vaga polje?

mysty
16-05-2008, 01:55
Sunce u konjukciji sa Asc///osecate potrebu da izrazite svoju licnost,da vas drugi vide u najboljem svetlu i van svake sumnje da ste zapazeni;da li ce vas zapaziti po dobrom ili losem zavisi od drugih aspekata u ovoj konjukciji.Kod znakova elementa vatre postoji sklonost ka prilicnom uzvisenom misljenju o sopstvenim sposobnostima,ali uz pravo zalaganje,ova konjukcija moze biti povoljan izraz vase individualnosti

Sunce u trigonu/sekstilu/inkonjukciji sa Asc
Ovi aspekti obicno obecavaju dobro zdravlje,sposobnost i mogucnost za veoma povoljno izrazavanje vase licnosti,kreativnost i filozofski pogled na zivot.Drustveni i slobodni,uzivate da zabavljate ljude i cesto imate dobro misljenje o sebi.

Sunce u kvadratu/opoziciji/inkonjukciji ca Asc
Ovi aspekti oznacavaju neobicajenu kolicinu energije,ali rezultati se postizu isprobavanjem raznih postupaka.Cesto se moraraju prevazilaziti poteskoce sa zdravljem/posebno u inkonjukciji/a ponekad ima sukoba u odnosima sa muskarcem koji ima vaznu ulogu u vasem zivotu,obicno ocem.Ako se radi o zenskoj osobi,moze se dogoditi da ima teskoca u braku ili sa poslovnim partnerima,narocito u opoziciji.

*Invisibleshadow*
13-07-2008, 03:38
jupiter sekstil asc
mars kavdrat asc i uran opozicija asc ,šta to znači:)

Vojvotkinja
19-08-2008, 21:51
ja sam, cini mi se, nabrojala moje aspekte (Mo 60 AC, Me 90 Ac, Ve 120 AC, Ma 90 AC, Ju 120 AC, SA 120 AC i Ur 180 AC...)
i od svi najupecatljiviji mi je Me 90 AC , AC je ujedno Merkur koji gradi 90 sa Ur, tj. AC radi 180 sa Ur...
Meni se mishljenja mijenjaju brzinom svjestlosti...Mnogi pomisle da sam dvolichna, prevrtljiva, da opravdavam lazhove i sl..a ja samo imam vishe gledishta na jednu stvar..samo zavisi kako sam raspolozhena u datom momentu...da se razumijemo po pitanju nekih stvari imam jako chvrst i nepokolebljiv stav- mishljenje, a po pitanju drugih - minornih...kako vjetar duva..kazhem..po raspolozhenju ;)...jedan dan ovako, drugi dan onako..i mnoge iznenadim kad progovorim, jer nikad ne znaju kakav odgovor mogu da ochekuju od mene ;)

new2008
20-08-2008, 20:00
mars u mom natalu nije aspektovan /mislim na planete/:confused:
pravi samo aspekte sa asc 120
tj. desc 60
nesto mi to nikad nije bilo jasno:rolleyes:

mysty
26-08-2008, 22:23
mars u mom natalu nije aspektovan /mislim na planete/:confused:
pravi samo aspekte sa asc 120
tj. desc 60
nesto mi to nikad nije bilo jasno:rolleyes:

Lep aspekt...volis izazove...prijatelji uglavnom muskarci.Ne volis da ti postavljaju zahteve.

Dreamkeeper
05-09-2008, 20:40
Imam uran na samom asc (Asc je na 22 43' a uran je na 22 57' 23" strelca) a imam i saturn koji iz 12. kuce gadi konjukciju sa ascedentom. Mogu da kazem da su kod mene izrazene sve karakteristike urana (kako dobre, tako i lose, sve od originalnosti do netakticnosti), ali osecam i da me saturn na neki nacin "disciplinuje" (sto je malo teze jer mi u horoskopu dominira vatra, imam 7 planeta u vatrenim znacima i po jednu u zemljanim, vodenim i vazdusnim). Hm, jos sam tvrdoglavi lav pa 'ajd' sad, uhvati macka za rep! Mogu samo sigurno da kazem da mi je taj saturn doneo tesku karmu (tako kaze moja mama koja se trudi da nauci sto vise moze o astrologiji) ali i tesko detinjstvo (za sta mogu i ja da nadjem objasnjenja u nekim aspektima, na zalost). Inace, zanimljiva stvar sa uranom na ascedentu je da on daje nesto neocekivano, "uz prasak" :D E, to "neocekivano" je kod mene doslo u najprostijem obliku-nisam se mogla normalno roditi pa su me izvukli vakumom :D Mama kaze da sam posle toga izgledala kao vanzemaljac dobrih par godina. Ne znam da li to ima neke veze, ali ako mama kaze-verujem! :D

Imam jos samo trouglove sa Ascedentom i to Asc 120* So, Ju, Ma (nadam se da se tako pise, ne zamerite novajliji).

I, naravno, posto jos uvek istrazujem i ucim, ako ce biti zanimljivo nekom iskusnijem neka protumaci to zarad' nauke :)

jeccika
18-09-2008, 01:43
moji aspekti su ovakvi
asc120mesec
asc120merkur
asc90sunce u 4 kuci oca u zenskom horoskopu pa se bas i ne slazem sa njim,cesto me ne razume i uvek se posvadjamo...
to valjda nije toliko lose po onome sto sam procitala ali mene brine ovo
asc90saturn posto je asc u vagi a vladar venera otisla u 3 kucu saobracaja znaci li to da mi je lose za voznju? imam jos i
asc90neptun on je takodje u 3 kuci.... sve mi se cini da mi nikako nije dobro za voznju jer sam upravu???? e videla sam jos nesto vladar 3 kuce je otiso u 8 kucu smrti.....znaci li to da cu poginuti u saobracaju????

ibis
18-09-2008, 10:28
Asc 60 Mars
Asc 60 Uran

hehe...sa ovim dosadno?...a mozda i bi...nista bez dobrih starih kvadrata :)

zujalica
18-09-2008, 10:45
hehe...sa ovim dosadno?...a mozda i bi...nista bez dobrih starih kvadrata :)

Bilo bi dosadno da su i ostali aspekti takvi... Da, da... nista bez
starih dobrih kvadrata, jeste da nekad plase ali bar i donose promene :)

Nale 83
18-09-2008, 10:52
Pogledah i ja aspekte sa ASC
ASC60*Merkur
ASC90*Venera :rolleyes:
ASC60*Jupiter
Nije lose. Ovaj kvadrat, ni manje ni vise, sa Venerom je tu da mi nebude dosadno :D.
MC i njegovi aspekti mi se mnogo vise svidja!

scorpiorising
18-09-2008, 13:30
Super, sta ja sad da mislim sto mi saturn iz 12. kuce(14'26'' skorpije) pravi siroku konjunkciju sa ASC(24'14'' skorpije) i sto moj vodolijski mesec iz 3.(28'51'') kvadrira moj ASC?

ovo mi se bas i ne cine kao najlepsi moguci aspekti...:(

mysty
25-09-2008, 00:07
Mars Square MC +7°33`
nervozna priroda,,nezgodan temperament.Volis da se raspravljas,i privlacis ljude koji ti predstavljaju problem...pa tebi je to izazov zasto da ne..........

cancro
25-09-2008, 09:05
Evo da i ja stavim svoje aspekte,dosta su lijepi :)
Ac180Ve, Ac120Ju i Sa i Ac45Ne i Ve150So

ibis
25-09-2008, 20:49
Evo da i ja stavim svoje aspekte...
Ac180Ve, Ac120Ju i Sa...

jesi li ti uvek onako doterana sa merom?...ili je jaca vodolija kao kod mene pa volis malo da budes drugacija? :)

cancro
25-09-2008, 21:19
Sa mjerom :) volim drugačije, ali sam nekako oprezna,nemam tu opuštenost da na sebi isprobavam...prije sam bila puno hrabrija po pitanju tih stvari,a sad već....sad sam u nekom čudnom stanju,trebala bih da se trznem, ali ne ide još uvijek :( :)

vojvodjanka83
16-10-2008, 12:21
Imam Ve na ASC, ali vidim da niko nije pisao nešto o tome..Može neko?

mysty
16-10-2008, 12:22
Imam Ve na ASC, ali vidim da niko nije pisao nešto o tome..Može neko?
koja pravi konjukciju sa Asc i trigon sa mc;)

skorpija_strelac
16-10-2008, 13:28
Ja imam Ne 0 Asc...hm....nisam porocna,antialkoholicar,ne pusim, volim da mastam ali..ne znam nisam nerealna, Ne je vladar trece...ne znam sa cim bih mogla da povezem ovaj aspekt...
treca kuca..sestre?..pa da ...imam sestru koju obozavam koja je jarac(vladar 3 u jarcu na vrhu ASC)...ima li ovo smisla?

12.kuća
02-11-2008, 11:13
Ako Pl radi trigon sa ASC ( orbis 6st., separacioni ), uzma li se u obzir ( budući je riječ o ASC ) ili je orbis ipak prevelik?

thalatte
02-11-2008, 11:41
Ako Pl radi trigon sa ASC ( orbis 6st., separacioni ), uzma li se u obzir ( budući je riječ o ASC ) ili je orbis ipak prevelik?

Mislim da je ipak previše...Uzima se za Pluton 2...za Asc 3 stupnja...:o

Vindex777
02-11-2008, 12:42
slažem se sa rečenim.

cesarica
07-11-2008, 14:38
Mislim da je ipak previše...Uzima se za Pluton 2...za Asc 3 stupnja...:o

A So Pepuuu? So mi pravi kvadrat na Ac, 5 stepen? Sa60AC, isto peti stepen?

tori
22-12-2008, 19:31
auuuu, sto je ovo komplikovano!
pazi sad:
AC u lavu
AC 60 PL
AC 60 ME
AC 120 NE
AC 90 UR
AC 90 MA
AC 90 VE
AC 90 MO

Neki komentar? :)

http://tinypic.com/view.php?pic=b861xk&s=5

Merkur
24-12-2008, 21:22
AC 60 ME

Volis da razmenjujes ideje, imas dobre reflekse i posedujes inteligenciju. Imas svoj krug ljudi i gotivis strance. Veoma si otvorene prirode.
AC 90 VE
Ovaj aspekt moze da ukaze na neiskrenost ljudi iz tvog okruzenja. Kao i na tvoje krajnosti kada su zadovoljstva u pitanju.:D Po nekad se moze desiti da se nadjes u "sumnjivom drustvu".
AC 90 UR
Ovaj aspekt moze ukazati na tvoje nervoze i povremeno nepristojno ponasanje.
AC 120 NE

Ovaj aspekt moze ukazati na pojacanu senzitivnost i lako podpadanje pod uticaje drugih.....
Sve u svemu, opasna si ti.:D

Skorpija
24-12-2008, 21:25
Ok,a mesec 60 asc?

tori
24-12-2008, 21:40
Merkurice, ja cu ti se izgleda svakog dana zahvaljivati:):)

od takvih se najbolje uci:)

jako sam otvorena, i sa nasima i sa strancima nikad nisam imala problema, a neiskrenih i zavidnih ljudi u okruzenju ima koliko hoces...
e sad, da sam pametna...pa trebalo bi, bar po ovome sto sam do sada odradila u zivotu! Valjda mi jednog dana cavke nece popiti mozak:)
i dosta sam osetljiva, samo se pravim.)

Merkur
24-12-2008, 21:48
Ok,a mesec 60 asc?
Moze da ukaze na ljubav prema putovanjima, kao i na to da volis promene. Takodje ukazuje na dobar uticaj porodice. Kao i tvoju otvorenost prema drugima.

Poppy
24-12-2008, 21:52
Moj ascedent (Ribe) u kvadratu sa Neptunom - i uz malo istrazivanja, koje razocharanje ... mislim opsjednuta sam poslom (nemanjem istog), a ovaj aspekt me tako maltretira kada je u pitanju odabir mog posla konstantno! Prvo je bila u pitanju srednja skola, pa faks, pa sad evo i posao ... da ppzds!

Merkur
24-12-2008, 21:58
Moj ascedent (Ribe) u kvadratu sa Neptunom -...
Da, donosi ti razocarenja i patnje. Prilicno te cini slabom.

Poppy
24-12-2008, 22:05
Da, donosi ti razocarenja i patnje. Prilicno te cini slabom.

Cini me slabom, ali ne djelujem tako uopste :)

Merkur
24-12-2008, 22:07
Pa imas Marsa u Vodoliji, znas kako da sakrijes.:D ;)

Kora
25-12-2008, 00:19
Moj Asc u Skorpiji pravi opoziciju sa Venerom (vladarom 7.kuce) kao i sa Marsom (vladarom 6. kuce i vladarom Asc)

Auuu, ispade da sam ja u opoziciji i sa samom sobom, a ne samo sa svojim partnerom ...

Skorpija
25-12-2008, 15:20
Moze da ukaze na ljubav prema putovanjima, kao i na to da volis promene. Takodje ukazuje na dobar uticaj porodice. Kao i tvoju otvorenost prema drugima.
Tacno,mada mi mesec dolazi iz desete,a suvladar je osme:confused: Inace meni je asc malo vise naglasen iz bog stelijuma,a i zbog opozicije jupitera prema asc i tom stelijumu,ali znam i sama koje probleme mi je doneo,nisam znala kako mesec utice.Hvala Merky:)

Merkur
25-12-2008, 19:12
...Inace meni je asc malo vise naglasen ...:)
Mnogo vise mi je privukla paznju opozicija 0* 49' sa ASC. Kako je i sam Jupiter u Biku (hrana) na Algolu u 7 (pokvarena hrana) polju a dolazi iz 2 (hrana) polja a Jupiterov dispozitor je Venera (slatkisi, secer...) se nalazi u Jarcu (zapustenost). E sad, kako ta opozicija ukazuje i na tvoje krajnosti kada je hrana u pitanju, mogla bi malo da povedes racuna. Venera kao Jupiterov dispozitor obrazuje aplikacioni trigon sa cvorom i aplikacioni sekstil sa Uranom sto je dobro ali opet bi bilo dobro da malo pripazis. Mozda cak i da odradis neke analize, mislim na secer itd. I da dodam jos da tvoja pozicija Jupitera dosta ukazuje na resecnje kroz odlazak u inostranstvo i potpuno novi nacin zivota.:)

makialele
25-12-2008, 19:20
sa mojim Asc-om prave opoziciju So (iz 6. kuce) i Ne (iz 7. kuce). So180Ac je slabiji jer je separ. 8. st, mada ga osecam - ispoljava se u velikoj neodlucnosti i oslanjanju na tudje misljenje u donosenju odluka.
Opozicija sa Ne je aplik. 9 st. - mada ne znam sta donosi, verovatno isto kao prethodni, samo u odnosu sa partnerom?

Skorpija
25-12-2008, 19:40
Venera kao Jupiterov dispozitor obrazuje aplikacioni trigon sa cvorom i aplikacioni sekstil sa Uranom sto je dobro ali opet bi bilo dobro da malo pripazis. Mozda cak i da odradis neke analize, mislim na secer itd. I da dodam jos da tvoja pozicija Jupitera dosta ukazuje na resecnje kroz odlazak u inostranstvo i potpuno novi nacin zivota.
Ovo drugo mi se itekako svidja,jednostavno sam uvek znala da cu ziveti u inostranstvu,ali za slatkise mi se nikako ne svidja-ne mogu bez njih!Kad si vec spomenula cvorove,jeste da je venera u egz.aspektima,a i cvorovi su na znacajnim step.mozda zato mi ide na stetu.

Merkur
25-12-2008, 20:02
Auuu, kako je ovo tačno!
Naravno da je tacno:D imam ga i ja.:D
Pa sam to rekla iz licnog iskustva.;)

Sco, nisam bas detaljisala ali sad kad mi kazes za cvorove, da ima smisla.
Povedi racuna!

Skorpija
25-12-2008, 20:08
ali sad kad mi kazes za cvorove, da ima smisla.
Ma ok,ali cvorovi siu na stepenima plutonove i meseceve egzaltacije,a venera pravi egz.trigon i sekstil,pa ne nisam znala kako deluje,ali necu sada off.

Roberta
06-02-2009, 23:52
Ovo je odlicna tema. Aspekti prema Asc ili su pomagaci ili smetaju. To je kao da imate nekoga iza sebe, a ko vas gura sa ledja u cilju da idete napred. Ili, vas cak i ogranicavaju. Ja imam Merkura egzaktno na Asc u Jarcu sto daje crtu promisljenosti, racionalnosti, realnosti, razboritosti. Dakle, ucenje, komunikacija, pisanje i sl. a Merkur se u Jarcu sasvim OK oseca.Ali, takodje imam i kvadrat Urana prema Asc sto na primer u mom slucaju i nije dobro jer me taj Uran tera prema samostalnosti, nezavisnosti, modernom i sl. ali ga Jarac dobro ne prima jer je on tradicionalan, ozbiljan, krut i suprotan Uranu. Medjutim caka je u tome sto je upliv Merkura mnogo jaci, jer na Asc, a Asc je najvazniji u horoskopu, dok Uran baca kvadrat iz 9. kuce. U svakom slucaju i Merkur u uglu je vece snage nego Uran u 9. kuci, ali to ne znaci da treba zanemariti i uticaj Urana. Ali, da mi smeta - bas mi smeta, jer ga ja kao Jarac uopste dobro ne primam...Tako da treba meriti i odredjivati koja ce planeta tu ustvari da prevagne prema Asc, ako postoji vise aspekata.

Nemam vremena sada da izlistam sve postove, ali cu drugi put. Ova tema me posebno interesuje i veoma je zanimljiva. Bas bi volela jos komentara na ovu temu...Hajde ljudi, pisite...

LadyCapricorn
07-02-2009, 14:56
Pa ja nemam nista ne ASC ali u opoziciji imam Saturn i Mesec (koji su u konj.)
Znam da Mesec u opoziciji sa ASC daje snalaziljivost u javnosti i sl. Ali nznm za Saturn...
Ima li neko komentar?

Kaja
08-02-2009, 22:32
Nikada nisam obracala paznju na aspekte sa ASC, osim ako je konjunkcija u pitanju.
Moj asc je u trigonu sa Venerom, Neptunom i sekstilu sa Plutonom. Ali u kvadratu sa vladarem ascedenta - Suncem, kao i Uranom (sto me ne cudi, Uran mi zivot kreira, cudilo bi me da ga nije bilo u ovom aspektu).

Kako tumacite asc kvadrat Sunce?

Klara
08-02-2009, 22:45
Ascedent mi je u jarcu,i u 1. kući se nalaze dve retrogradne planete:Saturn i Neptun.Obe prave medjusobne konjukcije,kao i konjukciju sa Asc-om.Treća R planeta je Uran(12. kuća) koja pravi konjukcije sa obe,gore pomenute,planete,kao i sa Asc-om.Znam da dosta ljudi ima R Neptuna i Urana,ali rekla bih da u mom slučaju to ima veći uticaj jer je prva lična planeta.Ono što me interesuje je veliki trigon koji prave Ur,Sa i Ne,tj. na koji se način to odražava na moj asc?Volela bih da podelimo mišljenja ako je neko zainteresovan.
Pored toga,Venera mi pravi trigone sa svim što je pomenuto,dok je Jupiter :mad: -pravi opozicije sa Ur,Sa i Asc.Mada je sa Venerom u sekstilu :D

Roberta
08-02-2009, 23:30
Pa ja nemam nista ne ASC ali u opoziciji imam Saturn i Mesec (koji su u konj.)
Znam da Mesec u opoziciji sa ASC daje snalaziljivost u javnosti i sl. Ali nznm za Saturn...
Ima li neko komentar?

Nije bitno da li je konjuncija sa Asc vec bilo koji aspekt od onih osnovnih. Mesec u aspektu sa Asc ne bi trebalo bar u prioritetu tumacenja da ukazuje na snalazljivost u javnosti. I, konacno, sta to znaci kada neko kaze, snalazljiv u javnosti? Taj Mesec,a s obzirom da je benefik ne utice toliko lose na tvoj Asc koji je u Lavu. Kada dodas Mesec na zodijacki znak Lava, onda ipak imas osecajnijeg Lava, jer taj znak nije emotivan. Ali, tu moze biti problem sa Saturnom koji ti salje opoziciju, a Saturn kao Saturn ogranicava, ima svoja pravila, tera na odricanje...I, ne bi to bio problem da na Asc nije Lav. Dakle ti si Lav, a kada Saturn salje aspekt prema Lavu, gde je u nepovoljnom dostojanstvu, onda taj aspekt nije dobar, ali u smislu da ga neces dobro primti. Saturn ima svoja stroga pravila, a da li je Lav spreman da ih prihvati? verovatno nije, a ako ih ne prihvati ili bukvalno ako pomeris prst, Saturn cete udariti po ruci i reci da to ne smes da radis...Dakle, ogranicenja, on ce ti oduzeti nesto...A, sta? Ono sto imas na Asc i sto si ti, a to je da sijas, da izrazis sebe, da istaknea sebe i svoju licnost. Odakle? Ogranicenje ce ti biti iz 7. kuce, pa sada i sama zakljuci.

Roberta
08-02-2009, 23:37
Nikada nisam obracala paznju na aspekte sa ASC, osim ako je konjunkcija u pitanju.
Moj asc je u trigonu sa Venerom, Neptunom i sekstilu sa Plutonom. Ali u kvadratu sa vladarem ascedenta - Suncem, kao i Uranom (sto me ne cudi, Uran mi zivot kreira, cudilo bi me da ga nije bilo u ovom aspektu).

Kako tumacite asc kvadrat Sunce?

Mislim da trigon sa Venerom treba odbaciti jer je veliki orbis. U svakom slucaju najbitnije je da ti vladar Asc aspektuje stepen Asc i to mogu da budu velike mogucnosti bez obzira na formu aspekta. Posebno sto je Sunce u uglovnoj 10. kuci, gde si ti iznad drugih. Sta Sunce dodaje? Organizaciju, jasnocu, volju, ambiciju i to utice na formiranje karaktera tvoje licnosti..

zujalica
08-02-2009, 23:49
Ja jos ne pohvatah sta mi zapravo daju ovi moji aspekti sa Asc... zapravo sextili... sa Suncem, Merkurom, Marsom i Uranom... ispada da bih ja trebala imati dobre prilike, olaksanja, talente... u zivotu (cini mi se da 60 o tome govori), pa bi to trebale biti oblasti kojima vladaju ove planete koje su u sextilu sa Asc?

Roberta
08-02-2009, 23:54
Ja jos ne pohvatah sta mi zapravo daju ovi moji aspekti sa Asc... zapravo sextili... sa Suncem, Merkurom, Marsom i Uranom... ispada da bih ja trebala imati dobre prilike, olaksanja, talente... u zivotu (cini mi se da 60 o tome govori), pa bi to trebale biti oblasti kojima vladaju ove planete koje su u sextilu sa Asc?

Sekstil uopste ne mora da bude olaksavajuci aspekt...To je cesto smor, dosada, inferiornost, NEDOSTATAK MOTIVACIJE...Cak naprotiv kada ugledas kvadrat to je BORBA :)

zujalica
09-02-2009, 00:04
Sekstil uopste ne mora da bude olaksavajuci aspekt...To je cesto smor, dosada, inferiornost, NEDOSTATAK MOTIVACIJE...Cak naprotiv kada ugledas kvadrat to je BORBA :)

Roberta, slazem se sa ovim... meni zaista skoro uvek treba da me nesto bocne da bih profunkcionisala i iskoristila svoje potencijale.
U jednom postu i napisah da bi bilo dobro da imam i neki kvadrat ka Asc... ali nemaaa... osim egzaktnog kvadrata sa Junom, pa je moguce da ce mene partner terati na akciju. :)

Roberta
09-02-2009, 00:14
E, sada izvini:) Ali, sta ti je to egzaktan kvadrat sa Juniom? Mozda nisam nesto skontala..

zujalica
09-02-2009, 00:22
E, sada izvini:) Ali, sta ti je to egzaktan kvadrat sa Juniom? Mozda nisam nesto skontala..

Mislila sam na asteroid Juno koji je kod mene na 17, 44 Device... a kako drugi (koji mnogo vise znaju) kazu on predstavlja partnera.

natasha-77
09-02-2009, 19:50
Au,pa ja sam tek sada obratila paznju na aspekte sa asc....a ima svasta...sekstil sa Plutonom,trigon sa Neptunom,kvadrat sa Uranom(a on mi je vladar 7),jel to lose ili dobro??...pa konjukcija sa Marsom,pa opet trigoni sa Merkurom i Venerom,to bi trebalo da je dobro...

LadyCapricorn
12-02-2009, 16:33
Nije bitno da li je konjuncija sa Asc vec bilo koji aspekt od onih osnovnih. Mesec u aspektu sa Asc ne bi trebalo bar u prioritetu tumacenja da ukazuje na snalazljivost u javnosti. I, konacno, sta to znaci kada neko kaze, snalazljiv u javnosti? Taj Mesec,a s obzirom da je benefik ne utice toliko lose na tvoj Asc koji je u Lavu. Kada dodas Mesec na zodijacki znak Lava, onda ipak imas osecajnijeg Lava, jer taj znak nije emotivan. Ali, tu moze biti problem sa Saturnom koji ti salje opoziciju, a Saturn kao Saturn ogranicava, ima svoja pravila, tera na odricanje...I, ne bi to bio problem da na Asc nije Lav. Dakle ti si Lav, a kada Saturn salje aspekt prema Lavu, gde je u nepovoljnom dostojanstvu, onda taj aspekt nije dobar, ali u smislu da ga neces dobro primti. Saturn ima svoja stroga pravila, a da li je Lav spreman da ih prihvati? verovatno nije, a ako ih ne prihvati ili bukvalno ako pomeris prst, Saturn cete udariti po ruci i reci da to ne smes da radis...Dakle, ogranicenja, on ce ti oduzeti nesto...A, sta? Ono sto imas na Asc i sto si ti, a to je da sijas, da izrazis sebe, da istaknea sebe i svoju licnost. Odakle? Ogranicenje ce ti biti iz 7. kuce, pa sada i sama zakljuci.

Hm...dakle mogu imati neprijatelje, a s obzirom da je ASC u kvadratu sa plutonom, to mogu biti i tajni neprijatelji, ili ipak to pokazuje samo da ce mi drugi biti krivi sto ne mogu da izrazim sebe...
Sad
Izvinite sto sam offtopic, ali sad sam primetila da mi j MC u kvadratu sa saturnom i mesecom. Moze li to znaciti da cu se baviti nekim poslom koji se protivi zatarelim metodama ili tako nesto...?

mylyca
23-02-2009, 20:19
Mene mnooogo koči ovaj Mo 90 Asc, nisam impulsivna ni malo... Ne reagujem na prvu loptu, pa se skuplja u meni i onda kad proradi moj Ma u Biku, odlepim totalmente. Drhtim i vrištim od besa :D

Roberta
23-02-2009, 21:49
Hm...dakle mogu imati neprijatelje, a s obzirom da je ASC u kvadratu sa plutonom, to mogu biti i tajni neprijatelji, ili ipak to pokazuje samo da ce mi drugi biti krivi sto ne mogu da izrazim sebe...
Sad
Izvinite sto sam offtopic, ali sad sam primetila da mi j MC u kvadratu sa saturnom i mesecom. Moze li to znaciti da cu se baviti nekim poslom koji se protivi zatarelim metodama ili tako nesto...?

Ne treba da posmatras tako i to nije tacno bar iz aspekta Plutona prema Asc. Dakle, taj aspekt uopste nije u predisoziciji za tajnim neprijateljima. Aspekti prema Asc prvenstveno uticu na formiranje tvoje licnosti, jer je Asc ustvari fizicko, mentallno i emotivno ustrojstvo licnosti. Drugim recima nisi samo taj znak koji te predstavlja na Asc vec si i dodatak tog Plutona...itd..

Mene mnooogo koči ovaj Mo 90 Asc, nisam impulsivna ni malo... Ne reagujem na prvu loptu, pa se skuplja u meni i onda kad proradi moj Ma u Biku, odlepim totalmente. Drhtim i vrištim od besa :D

To ti nije do Marsa u Biku, jer Mars nije povezan sa tobom, odnosno nije povezan sa Asc ili vladarem Asc. Ti si Asc i ti si vladar Asc, a nijanse dodajes sa planetama koje aspektuju stepen Asc i vladara Asc...Kao kada pravis kolace, pa dodajes malo soli, secera, brasna i ostalo i tek na kraju dobijes jedinstveno smesu.I, to su elementi koji direktno od samog pocetka ucestvuju u formiranju tvoje kompletne licnosti koju iznosis dalje..

mylyca
23-02-2009, 23:53
Ali Mars u Biku mi daje da tu energiju i bes čuvam u sebi i onda odjednom poludim? Bez obzira na Asc sam mislila?

Scarlet
01-03-2009, 05:27
napisala je već Roberta a ja da dopunim, tvoj Mars ne samo da je u Biku već je i u 12 polju tako da teško takvom Marsu možeš pripisivati impulsivnost. inače Mars nikada ne može dati kočenje, to je u prirodi Saturna a ti u njegovom znaku imaš celih 6 planeta uključujući i Sa samog koji njima vlada i naravno vladara Asc. Inače nije baš da nemaš temperamenta pošto je vladar asc u konjunkciji sa Suncem ali teško da ćeš reagovati na prvu loptu uvek pošto su te a i ostale planete u Jarcu. Nagle reakcije daje Uran koji je kod tebe u konjunkciji sa Suncem i široj sa Merkurom koji ti je vladar.

thalatte
01-03-2009, 08:15
Ti si Asc i ti si vladar Asc, a nijanse dodajes sa planetama koje aspektuju stepen Asc i vladara Asc...

...uuu...onda sam ja dobrano iznijansirana...jedan debeli kolač sa puno file...:D

Šalim se,naravno...pretpostavljam da najbliža aplikacija na Asc ostavlja i najviše nijanse...ili je tu bitnija snaga (kako je postavljena u znaku i aspektima) same planete (jači-kači)???

dadiska
01-03-2009, 13:56
Tebi Pepu najace deluje Mo na Asc jer pravi aplikaciju od 1* (ma i manje od pola stepena) sto govori da si veoma osecajan osoba, pogotovo sto ti je jos on u Raku.
Ali pre svega ja mislim da planete koje prave aspekte na Asc se odnose na izgled. Pa po tvom primeru So govori o okruglom licu, Mo o velikim plavim ocima (ovo sam provalila da kada je mo u raku i jos blizu asc ili u aspektu na asc donosi velike plave oci(svetle/ponekad i zelene oci) ;)
Ma i So su planete vatre koje se takodje odnose na izgled ali ja mislim pre svega kosu, jer vatra daje tanku i svetlu kosu.
A za temeperament sami pogledajte jer to nije tesko. ;)

Roberta
01-03-2009, 23:02
Naravno i na izgled, ali ne samo na igled, odnosno ja bih to rekla fizicku konstituciju. Zasto? Ako je podznak i 1. kuca fizicko, emotivno i mentalno ustrojstvo licnosti, onda shodno tome i kada planeta aspektuje stepen Asc i ako se nalazi u 1. kuci, onda utice na taj kompletan sklop licnosti, odnosno formiranje licnosti, a ne samo na izgled.Takodje, planeta koja je u aspektu sa stepenom Asc ima mnogo toga i sa motivacijom i nagonima.

...uuu...onda sam ja dobrano iznijansirana...jedan debeli kolač sa puno file...:D

Šalim se,naravno...pretpostavljam da najbliža aplikacija na Asc ostavlja i najviše nijanse...ili je tu bitnija snaga (kako je postavljena u znaku i aspektima) same planete (jači-kači)???

Naravno da je bitna snaga. neka planeta ce imati manje uticaja na Asc, a opet neka ce imati snazniji uticaj. Kod tebe su to Sunce i Mars. Zasto? Zato sto su u konjunkciji sa Asc, sto znaci da su ugradjeni u tvoju licnost, zato sto su u uglovnoj kuci, zato sto je Asc najvazniji u razmatranju horoskpa, a ove planete su ti na Asc i zato sto je konjunkcija kao aspekt snaznija, odnosno ima jacu snagu ili upliv od na primer sekstila od strane Meseca. Naravno, neces odbaciti Mesec, ali najjaci upliv je od Sunca i Marsa.

smaragd
15-03-2009, 05:00
jedan astrolog je rekao mojoj drugarici da se vidi iz natalne katre da ima uvijenu kosu.koji je to aspekt ?koja planeta sa ac pokazuje kakva je nekom kosa?

*Invisibleshadow*
04-06-2009, 23:52
šta biste rekli za moje aspekte -rekli su mi da imam mnogo energije na asc

imam 4 aspekta d toga 3 neskladna ac kvadrat mars ,opozicija uran i neptun i jupiter sekstil

Ramona
05-06-2009, 10:37
šta biste rekli za moje aspekte -rekli su mi da imam mnogo energije na asc

imam 4 aspekta d toga 3 neskladna ac kvadrat mars ,opozicija uran i neptun i jupiter sekstil

pa gomila energije dolazi od tog Marsa, ali mislim da je tesko kanalisati jer postoji tu taj nestalni Uran.. :rolleyes:

girl from venera
05-06-2009, 11:00
Kod mene puno aspekata: ASC kvadrat Mars, kvadrat Uran, kvadrat Jupiter, ASC trigon venera, mjesec, saturn, pluton...uh! Vjerovatno me ovi kvadrati sa Marsom i Uranom pokreću jer imam tromi mars u Biku, al ne znam šta ovaj kvadrat s Jupiterom donosi?

...Rya...
05-06-2009, 17:09
ah i kod mene puno aspekata sa asc-om - sun(jarac) opozicija asc, mjesec(ovan) kvadrat asc, merkur (jarac) opozicija asc, mars(škorpija) bQ asc,saturn( strijelac) opozicija asc, uran(strijelac) opoz. asc, neptun (jarac) opozicija asc i plus sj.čvor kvadrat asc... al me nađe, a u ascedent mi blizanac... muku mučim sama sobom, jedno mislim drugo govorim a treće radim... ko podvojena ličnost...:151:

licmi87
20-07-2009, 21:37
kada se kaze: venera u konjunkciji sa ascendentom, kako se gleda u kojoj je planeti ascendent sa natalne karte???
hvala na pomoci:)!!!

mandrak-21
20-07-2009, 22:39
kada se kaze: venera u konjunkciji sa ascendentom, kako se gleda u kojoj je planeti ascendent sa natalne karte???
hvala na pomoci:)!!!

ovo pitanje nisam razumeo? ascendent je u znaku ne u planeti ............
za sve ostale aspekti prema ascendentu se uzi,aju u obzir zbog moguce greske u tacnom vremenu i siri orbisi ali ce bas vazzniji dogadjaji pomoci u rekrifikaciji to je sto se orbisa tice<ako je tacno vreme unda najegzaktniji najjace deluju imaju uticaja na izgled i karakter osobe(i aspekti prema MC-u mogu delovati na izgled) takodje ukazuju odakle su neprijatnosti i odakle moze osoba ocekivati pomoc i dobre stvari...npr ako mars kao vladar 6 polja aspektuje 90 asc moguca bolest upale ozzlede,sportske povrede ako je mars u nasilnom znaku moguce i fizicki nanete povrede(uz jos neku aflikaciju malefika)..........

Zivkovic
22-07-2009, 10:55
Pitanje: koliko jace deluje konjunkcija Plutona sa asc,od egzaktnog trigona iz V kuce sa asc..?

Znaci asc trigon Pluton orbis 0, ostali aspekti,Merkur R(ovan)kvadrat asc isto egzaktni,asc opozicija Neptun(jarac)orbis 2,asc opozicija Uran orbis 5,asc konjonkcija Kiron orbis 2,asc konjunkcija Mars orbis 7...

Karmina
03-08-2009, 13:36
Vidim da imam asc 90 su, asc 120 mo, asc 90 merkur ali neznam kakav mi aspekt pravi sa saturnom. Može li neko da vidi šta je?

Billy
03-08-2009, 19:49
@ Karmina Sa SA imaš aspekt od 150* - inkonjukcija

@Živković Pl uvek najjače deluje u konjukciji,dok u ostalim aspektima slabije. U konjukciji sa nekim telom može se posmatrati simbolikom malefične nekretnice

Tora26
04-08-2009, 00:40
Ja imam AC 60 Mo AC 180 Me,AC 120 Ve i AC 120 Ne.
E,sad posto mi je Pl vladar AC,meni to deluju kao relativno nepovoljni aspekti,ali to kako sve meni deluje i kako je u realnosti najcesce nema nikakve veze :D
Doduse ja imam i Ve 90 Pl i Ve 90 Sa,pa se ama bas nigde ne pronalazim u karakteristikama koje daju ti aspekti,Ve 90 Pl ,i donekle,ali ovaj drugi zaista nema nikakve veze sa mnom.Tako da se nadam da i ako su nepovoljni nemaju nekog uticaja na moju malenkost :)

aknerd
04-08-2009, 09:43
Meni je Sunce (u Jarcu) u kvadratu sa ASC, i to čisto kao suza, a Mars (u Vagi) mi leži na ASC. Hoće li mi to donijeti nekakve iznenadne nesreće (ili možda smrt) ili se to odnosi samo na moj karakter? Bila bih zahvalna na odgovoru (pogotovo ako bi mi Mandrak-21 bio voljan odgovoriti (generacijo-please))!

Karmina
04-08-2009, 12:25
[quote=astrobilly;143034]@ Karmina Sa SA imaš aspekt od 150* - inkonjukcija
Hvala Astrobilly, a jel to dobar ili loš aspekt?:confused:

ovan-skorpija
11-08-2009, 20:16
sta misliste o asc konjukcija satrun, acs sekstil jupiter, asc sekstil fortuna, asc opozicija merkur?

monika21
14-08-2009, 19:03
@Živković Pl uvek najjače deluje u konjukciji,dok u ostalim aspektima slabije. U konjukciji sa nekim telom može se posmatrati simbolikom malefične nekretnice[/QUOTE]

astrobilly jos jedno pitanje-sta mislis na koji nacin drugi vide moju ogromnu energiju ako mi je pl u konjukciji sa asc u vagi? da li ih plasi ili sta? cesto govore da se treba paziti mene????

tinna-bg
19-08-2009, 19:01
Imam konjukciju sunca, merkura, urana, venere sa asc. A lilit mi je u egzaktnoj konjukciji sa asc. Iako imam tolike konjukcije sa asc mogu reci sa psiholoskog gledista da sam izbalansirana tj. ujednacena osoba. Nemam promene raspolozenja, nemam depresivne ili euforicne faze..itd
Ali sa fizickog aspekta posmatranja, te konjukcije veoma deluju. Merkur mi je dao da sam sitnije i skladne gradje i mladolikost, uran mi je dao neobicnu lepotu (hocu reci upadljiva sam, sve na glavi mi je krupno, imam krupne oci, pune usne, istaknute jagodice, visoko celo, veci nos) Venera mi je dala izrazenu zenstvenost, prefinjenost pokreta i sarmantnost. Lilit mi je dala veliku dozu seksipila. Sve u svemu ne zalim se :D

Hekata
19-08-2009, 19:11
Venera daje lep osmeh, srcolik oblik lica, pune usne i da zracis... uran daje krupnije oci i obrve interesantne, a sunce daje harizmaticnost i sarm.... :D

Skorpija
19-08-2009, 21:00
Imam konjukciju sunca, merkura, urana, venere sa asc. A lilit mi je u egzaktnoj konjukciji sa asc.Mene samo zanima kako izdrzavas teske tranzite,jer imam i ja stelijum na asc,pa kada krene napad onda bas bude burno.

viksi72
19-08-2009, 21:26
A lilit mi je u egzaktnoj konjukciji sa asc.

takodje.. reci mi kako ga osecas?

Billy
20-08-2009, 01:10
astrobilly jos jedno pitanje-sta mislis na koji nacin drugi vide moju ogromnu energiju ako mi je pl u konjukciji sa asc u vagi? da li ih plasi ili sta? cesto govore da se treba paziti mene????

PL na samom ASC daje osobi malo markantnosti,magnetizma,često dubok i prodoran pogled (obično onaj koji ljudi ne mogu da izdrže,pa skreću pogled ili okreću glavu). To je jaka energija koja tera one slabije na povlačenje,one jače na pobunu.Ipak,s obzirom na ovaj mix u vagi i kontakt sa MO,ovo su takođe i snažne emocije koje deluju kroz suptilnu površinu vage,što kod ljudi može izazivati nevericu.Naime,tvoja ljupka vaga je pomešana sa uticajima ovog jakog PL,pa ljudi teško mogu steći u tebe poverenje na prvi pogled,ma koliko bila otvorena i prijatna. Zbog PL će uvek misliti da se ispod tog šarma krije nešto drugo...

cokolina
20-08-2009, 01:20
Moj Asc je u opoziciji sa mesecom mala lenjost moram priznati jeste ponekad nezainterovanost ponekad povrsnost u tigonu sa MC kad hocu mogu i to do zvezda potreban pokretac u saksilu sa Jupiterom iz Vi valjda uspeh na poslu kojim se bavim ali me brine zato sto je vladar Asc saturn u Vii kako da tumacim to ?

tinna-bg
20-08-2009, 02:19
Mene samo zanima kako izdrzavas teske tranzite,jer imam i ja stelijum na asc,pa kada krene napad onda bas bude burno.

Iskreno, nemam neki uzasan osecaj teskih tranzita, jer taj moj stelijum je u dobrim aspektima sa ostalim planetama u natalu. Bas sam na temi o saturnovim tranzitima pisala o tome. E kad se uz moju natalnu kartu doda i moja optimisticna i vesela priroda ja nekako nemam problema sa tim tranzitima, uvek ja u necemu losem nadjem i nesto dobro.

A lilit mi je u egzaktnoj konjukciji sa asc.

Gledajuci kroz moj karakter, vec sam napisala da imam taj neki urodjeni seksipil, koji nema veze sa gardarobom, sminkom i ostalim nacinima kojima mi zene pribegavamo ne bi li bile zavodljivije. Znaci i dzak da navucem na sebe, taj seksipil bi izbijao iz mene, to je moj nacin hoda, glas, pokreti, pogled..itd
E ja toga dugo nisam bila svesna, i kao mladja sam se dosta cudila zasto sam privlacna muskarcima, mogu da budem u drustvu vise devojaka i uvek ce muski svet mene da startuje, tako da su me drugarice zezale da nece vise sa mnom da izlaze jer ja se uvek vratim kuci sa pet-sest pokupjenih brojeva telefona, a one nista. I stvarno i dan danas me dosta startuju bilo gde da se pojavim, od ulice nudeci mi prevoz gde god zelim iako to nisam trazila, prodavnice, kafica, nocnog kluba, plaze..itd Ja to sve pripisujem ovoj mojoj lilit na asc, jer ja nisam neka rasna lepotica pa da zbog toga budem privlacna muskom svetu, ali lilit odradjuje svoje :D :D

Scarlet
20-08-2009, 13:08

Gledajuci kroz moj karakter, vec sam napisala da imam taj neki urodjeni seksipil, koji nema veze sa gardarobom, sminkom i ostalim nacinima kojima mi zene pribegavamo ne bi li bile zavodljivije. Znaci i dzak da navucem na sebe, taj seksipil bi izbijao iz mene, to je moj nacin hoda, glas, pokreti, pogled..itd
E ja toga dugo nisam bila svesna, i kao mladja sam se dosta cudila zasto sam privlacna muskarcima, mogu da budem u drustvu vise devojaka i uvek ce muski svet mene da startuje, tako da su me drugarice zezale da nece vise sa mnom da izlaze jer ja se uvek vratim kuci sa pet-sest pokupjenih brojeva telefona, a one nista. I stvarno i dan danas me dosta startuju bilo gde da se pojavim, od ulice nudeci mi prevoz gde god zelim iako to nisam trazila, prodavnice, kafica, nocnog kluba, plaze..itd Ja to sve pripisujem ovoj mojoj lilit na asc, jer ja nisam neka rasna lepotica pa da zbog toga budem privlacna muskom svetu, ali lilit odradjuje svoje :D :D
ovo može da bude i od planeta u Vagi, prava Lilit odradi svoje tek kad rasturi pokoju vezu ili brak :D

monika21
20-08-2009, 14:15
PL na samom ASC daje osobi malo markantnosti,magnetizma,često dubok i prodoran pogled (obično onaj koji ljudi ne mogu da izdrže,pa skreću pogled ili okreću glavu). To je jaka energija koja tera one slabije na povlačenje,one jače na pobunu.Ipak,s obzirom na ovaj mix u vagi i kontakt sa MO,ovo su takođe i snažne emocije koje deluju kroz suptilnu površinu vage,što kod ljudi može izazivati nevericu.Naime,tvoja ljupka vaga je pomešana sa uticajima ovog jakog PL,pa ljudi teško mogu steći u tebe poverenje na prvi pogled,ma koliko bila otvorena i prijatna. Zbog PL će uvek misliti da se ispod tog šarma krije nešto drugo...

hvala najlepse astrobilly! svaki put me pogodis:D

viksi72
20-08-2009, 16:43
ej, tinic, ista stvar, zato sam i pitala.. doduse moja je u skorpiji, ali radi vrlo slicno..

ovo može da bude i od planeta u Vagi, prava Lilit odradi svoje tek kad rasturi pokoju vezu ili brak http://astro.axisdraw.com/forum/../images/smilies/biggrin.gif

e od ovoga sam bezala uvek.. brrr..

tinna-bg
20-08-2009, 17:16
ovo može da bude i od planeta u Vagi, prava Lilit odradi svoje tek kad rasturi pokoju vezu ili brak :D

Ovo nisam najbolje shvatila. Ako si mislila na moje veze, e tu sam bila neprevazidjeni telenat da ih rasturim zbog gluposti, a onda sam porasla :D (sazrela).
Sto se tice zauzetih muskaraca, nikad me nisu privlacili. Ja mnogo volim da budem jedna jedina i neponovljiva za nekog muskarca da bih se petljala sa ozenjenim ili u nekoj vezi, tako da nikad u zivotu nisam niciju vezu i brak rasturila jer nikad nisam ni bila sa nedostupnim muskarcem za mene.

Scarlet
20-08-2009, 21:07
Ovo nisam najbolje shvatila. Ako si mislila na moje veze, e tu sam bila neprevazidjeni telenat da ih rasturim zbog gluposti, a onda sam porasla :D (sazrela).
Sto se tice zauzetih muskaraca, nikad me nisu privlacili. Ja mnogo volim da budem jedna jedina i neponovljiva za nekog muskarca da bih se petljala sa ozenjenim ili u nekoj vezi, tako da nikad u zivotu nisam niciju vezu i brak rasturila jer nikad nisam ni bila sa nedostupnim muskarcem za mene.
nisam mislila da ti to želiš ili da te to privlači :) samo da se za Lilit vezuju takve stvari, e sad od konkretnog slučaja zavisi da li će se to ispoljiti na ovaj ili onaj način (da li to radi svesno ili nesvesno) i da li će se ispoljiti uopšte.

Zivkovic
25-08-2009, 01:47

A deluje li tako Pluton u trigonu,posto mu ja ne pridajem mnogo znacaja u velikim orbisima..ali ipak je kod mene orbis 0.16 i to asc Castor a Pluton-Zuben Elchemali pa me malo buni.....

Samo sto je ovo u potpunosti tacno...slabi se povlace,jaki napadaju,ali gotovo uvek imam nicim izazvane protivnike...i ljudi uvek skrecu pogled u stranu u obicnom razgovoru...

perica2
30-08-2009, 23:13
Ja imam konjukciju ascedenta i plutona (pluton u prvoj kuci) sunce u prvoj takodje u konjukciji sa plutonom :) Sta je to?

Rivendell
18-09-2009, 18:49
Asc 0 Pl; po mom mišljenju daje markantnost i privlačnost, škorpionske odlike fizičkog izgleda. U konjukciji sa Suncem veliku fizičku izdržljivost, moće regeneracije. Određenu dozu drskosti u karakteru. Neustrašivost.

TigaBg
18-10-2009, 22:31
Kako da protumačim kvadrat Asc i MC?:confused:

viksi72
19-10-2009, 01:22
ma tigisa, veoma cesto se to desava.. zelja za uspehom, najjednostavnije receno..