Moja natalna karta [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Moja natalna karta

WolfWoman
27-08-2010, 01:47
Voljela bih da mi neko prokomentira natalnu kartu.. ja vec mjesecima nalazim svasta, ali nista ne mogu povezati i konkretno saznati.
Hvala unaprijed.

http://i37.tinypic.com/33za59s.gif

sladjana
30-08-2010, 19:42
Zanimljiva ti je katra...ali imaš li konkretno nešto što te zanima pa da se družimo...
Jesam i ja novija ovde, još učim ali znam po nešto ...pozzzzz

WolfWoman
30-08-2010, 23:29
Zanimljiva ti je katra...ali imaš li konkretno nešto što te zanima pa da se družimo...
Jesam i ja novija ovde, još učim ali znam po nešto ...pozzzzz

Naravno.. ljubav, skola, zdravlje, druzenje, novac, inostranstvo ili ne ?

Pa ti slobodno izaberi ono sto zelis protumaciti :)
I hvala :)

P.S. Ne bi bilo lose ako bi mi htjela reci ponesto vezano za skolovanje, jer sam nasla neke aspekte koji ukazuju na napustanje skolovanja.. Ja ne znam povezati vise aspekata, pa ako se ti razumijes u to i mozes pronaci nesto u mojoj karti, bila bih jako zahvalna :)

sladjana
31-08-2010, 17:34
Ti si jedna vesela i nemirna osoba na pozitivan način, malko si još detinjasta ...voliš da istražuješ , moguće da voliš knjige i da pišeš.
Mlada si ali u ljubavi tražiš sve, Sunce u tvom položaju daje ti veliku odanost do te mere da zapostaviš sve ostale ljude ...
Dosta si zaljubljive prirode, većinom ti se dopadne muškarac na prvi pogled, ali isto tako kad je kraj onda to dolazi naglo.
Dopadaju ti se možda i opasni momci...
Mislim da pored pisanja voliš da rizikuješ pa odatle moguće da ćeš prekidati školovanje ali to ti se može isplatiti jer si sklona avanturama (možda se iznenada zaposliš) a one su dobro iskustvo za dalje...
Venera ti je u Škorpiji, moguće da si vezana za majku ili ona dosta ima uticaja na tebe ?!
Merkur je retro kao i kod mene sa okolinom malo ima problema u komunikaciji ili ti u razumevanju ...mada ti daje lepotu u manirima, izražavanju, laku učiš ali kažem moguće da treba više napora da bi se sve to ostvarilo...
Verujem da si jaka osoba, šarmantna, družiš se lako sa ljudima ..moguće da želiš da radiš sa ljudima ili nekako timski rad ...
nadam se da sam pomogla...pozzz

WolfWoman
31-08-2010, 18:15
Ti si jedna vesela i nemirna osoba na pozitivan način, malko si još detinjasta ...voliš da istražuješ , moguće da voliš knjige i da pišeš.
Mlada si ali u ljubavi tražiš sve, Sunce u tvom položaju daje ti veliku odanost do te mere da zapostaviš sve ostale ljude ...
Dosta si zaljubljive prirode, većinom ti se dopadne muškarac na prvi pogled, ali isto tako kad je kraj onda to dolazi naglo.
Dopadaju ti se možda i opasni momci...
Mislim da pored pisanja voliš da rizikuješ pa odatle moguće da ćeš prekidati školovanje ali to ti se može isplatiti jer si sklona avanturama (možda se iznenada zaposliš) a one su dobro iskustvo za dalje...
Venera ti je u Škorpiji, moguće da si vezana za majku ili ona dosta ima uticaja na tebe ?!
Merkur je retro kao i kod mene sa okolinom malo ima problema u komunikaciji ili ti u razumevanju ...mada ti daje lepotu u manirima, izražavanju, laku učiš ali kažem moguće da treba više napora da bi se sve to ostvarilo...
Verujem da si jaka osoba, šarmantna, družiš se lako sa ljudima ..moguće da želiš da radiš sa ljudima ili nekako timski rad ...
nadam se da sam pomogla...pozzz

Naravno. Hvala :)

sladjana
31-08-2010, 18:20
Naravno. Hvala :)

Jel te zanima nešto još?! Šta studiraš kada te to brine ?!

WolfWoman
31-08-2010, 18:29
Jel te zanima nešto još?! Šta studiraš kada te to brine ?!

Studiram pravo.. a nesto mi to jedva ide..

sladjana
31-08-2010, 18:49
Studiram pravo.. a nesto mi to jedva ide..

Ja po poziciji IX kuća -studije , kažeš da studiraš pravo -zakon je u IX kući koja je tebi u Ribama , gledamo gde je otišao Neptun i Jupiter...
Malo ti fantaziraš (izvini ako ti smeta) bi studirala ali i ne bi...nekako ...
Neptun u jarcu u VII kući ti ne znaš šta bi /potvrada od ranije još je i retro još bi da razmišljaš o studijama pravo ili bi nešto drugo sad ?!
Jupiter u Raku dosta si emotivna, više unosis emocije u sve pa one ometaju možda tvoje učenje a kompletna si ličnost ipak...
Imaš duha ali težiš i samoći, u joj pronalaziš svoj mir i snagu za dalje...
Mislim da ćeš završiti fakultet ali ćeš to malo produžiti a možda nađeš vremena i za neku drugu vrstu napredovanja....

WolfWoman
31-08-2010, 19:00
Ja sam oduvijek htjela upisati psihologiju, za to sam se pripremala kroz cijelu srednju skolu. Nacitana sam kad je u pitanju psihologija.
Da bi se na kraju promijenili planovi i ja zavrsih na pravnom fakultetu gdje vlada primitivizam i gdje o imenu i prezimenu ovisi ocjena. I da, istina je da sam u nedoumici.. ne znam ni sama da li da tu ostanem i studiram ili da dignem ruke od svega. Nemam volje, motivacije, ni cilja.
A sto se tice samoce, to mi odgovara. Samoca, tisina,mir, razmisljanje.

sladjana
31-08-2010, 19:07
Ja sam oduvijek htjela upisati psihologiju, za to sam se pripremala kroz cijelu srednju skolu. Nacitana sam kad je u pitanju psihologija.
Da bi se na kraju promijenili planovi i ja zavrsih na pravnom fakultetu gdje vlada primitivizam i gdje o imenu i prezimenu ovisi ocjena. I da, istina je da sam u nedoumici.. ne znam ni sama da li da tu ostanem i studiram ili da dignem ruke od svega. Nemam volje, motivacije, ni cilja.
A sto se tice samoce, to mi odgovara. Samoca, tisina,mir, razmisljanje.

Sad malo bez astrologije , ja sam upisala prvo socijologiju/filozofiju i posle 1 godine napustila jer me mrzelo da učim i sve to kao kod tebe (prolazili su samo poznati a ja morala da bubam ) pa sam godinu dana pauzirala i upisala Višu poslovnu i završila je skoro u roku.
Malo razmisli šta želiš jer imaš lepe ambicije za studiranje ali nečega finog jer voliš da maštaš, razmišljaš da radiš sama ...pozzzz

WolfWoman
31-08-2010, 21:09
Sad malo bez astrologije , ja sam upisala prvo socijologiju/filozofiju i posle 1 godine napustila jer me mrzelo da učim i sve to kao kod tebe (prolazili su samo poznati a ja morala da bubam ) pa sam godinu dana pauzirala i upisala Višu poslovnu i završila je skoro u roku.
Malo razmisli šta želiš jer imaš lepe ambicije za studiranje ali nečega finog jer voliš da maštaš, razmišljaš da radiš sama ...pozzzz

Wow, to zvuci super :)
Ali ja ne mrzim pravo.. Sto se tice predmeta na pravnom fakultetu, meni ucenje nije problem.. Samo me to okruzenje ubija, i to sto nesto naucim x puta bolje od nekog drugog- onda ja jedva dobijem prolaznu ocjenu, a taj neko dobije najvisu mogucu. Ne volim nepravdu i takve stvari me demotiviraju.
Cak razmisljam i da idem raditi na brod nekih godinu dana, kako bih dobro razmislila sta cu i kako cu dalje.. Postoji li nesto u mojoj natalnoj karti sto bi moglo ukazivati na odlazak zbog posla ?? ili si samo mastam o brodu? :confused:

Samo da dodam, uspjela sam dati prvu godinu na pravu. Upisala sam drugu, vidjet cemo kako ce ici dalje. :)

Ja sam vec postavila moju natalnu kartu prije, ali u mom zivotu se izdesavalo dosta nekih stvari, pa bih ukratko ispisala sve to, a vi onda mozete kroz moj natal pronaci sto je uticalo na mene i na tezak period moga zivota.

Pocet cu od zavrsetka srednje skole (2008.). Nakon zavrsetka srednje skole, upisala sam se na pravni fakultet. Medjutim, mojim nezadovoljstvom zbog samog okruzenja i sredine u kojoj zivim, te mnogo obiteljskih problema, moje dekoncentracije i nezainteresiranosti za bilo sto, nastupila je depresija koja je trajala cijelu godinu dana. Cak me vise ni fakultet nije zanimao, na prvom semestru sam dala neke ispite, a onda sam jednostavno odustala od fakulteta( nisam se ispisala, samo sam prestala ici na predavanja i uciti). U medjuvremenu se razvio i anksiozni poremecaj, pa mi je vise bilo frka otici na fakultet, u iscekivanju nekog loseg dogadjaja. Medjutim, nakon sto sam upisala obnovu prve godine, polako sam se pocela buditi iz "zimskog sna", moja depresija je polako popustala, te sam si i sama na kraju priznala kako imam problem sa anksioznoscu i prije neka dva mjeseca posjetila psihijatra.Sada sam na terapiji, ali moja koncentracija je nakon puno vremena napokon bolja, polako mijenjam svoj stav prema zivotu iako se moje gadjenje prema sredini nikad nece promijeniti. Prije mi nista nije uspijevalo, koliko god se trudila oko necega. Sada je to napokon proslo, taj neki odvratni period. Naravno, obiteljski problemi jos uvijek postoje, ali sto se tice same mene, ja se osjecam puno bolje.. kao da napokon mogu disati punim plucima.
Vracam svoj zivot u neko normalno stanje, ponovo izlazim i ponovo se druzim.. cak postajem i pomalo optimisticna, i rjesavam se negativnih misli.

Izvinite zbog ovako duge price, nadam se da nije gnjavaza citati sve ovo.

sladjana
16-10-2010, 18:33
Samo da dodam, uspjela sam dati prvu godinu na pravu. Upisala sam drugu, vidjet cemo kako ce ici dalje. :)

Bravo , sve pohvale :eaea: ...
Možda ide polako ali isplati se ....pozzz.

WolfWoman
16-10-2010, 18:36
Da, ne znam koji su aspekti zasluzni za ovo, ali wow :D rijesila sam sve, iako je to bilo "5 do 12" . A ocjene su mi .. sve najnize, ali ipak prolazne. Ja sam i tako sretna i zadovoljna. :)))

Hvala ti, Sladjana :)

sladjana
16-10-2010, 18:55
Možda je ovde najbolje ....
Tvoja V kuca počinje u Škorpiji mars kao vladar - težiš jakim borbenim muškarcima a Mars ode u vagu , ipak mora imati stila da bi te osvojio ?!

WolfWoman
17-10-2010, 01:13
Možda je ovde najbolje ....
Tvoja V kuca počinje u Škorpiji mars kao vladar - težiš jakim borbenim muškarcima a Mars ode u vagu , ipak mora imati stila da bi te osvojio ?!

Da.. ne volim brzoplete, neuredne muskarce. A dosta me privlaci intelekt.

ognjenka724
18-10-2010, 07:46
Sunce se u Djevici ne osjeća baš najbolje, jer je skromna Djevica protuteža samodostatnom i nadmenom lavu. Djevica služi, a Lav želi vladati, pa ova kombinacija daje ozbiljnu i povučenu narav, koja drži do vlastitog prestiža, koja slijedi razum, razmišlja, kritizira sve, čak i svoje osjećaje, ali postoji i manjak vjere u sebe.
To Sunce ima egzaktni polukvadrat s Plutonom. To je pohlepan, megalomanski aspekt, vrlo često povezan s različitim kompleksima i osjećajima ugroženosti. Uglavnom daje nestabilnost, sklonost ekstremima i čudnim strahovima. U cijeloj priči je ugrožen ego, najčešće od strane oca. Taj utjecaj se ne vidi kroz vanjski, već više kroz unutarnji život, što se najčešće odražava na odnose s najbližima. To je u biti napeti spoj 5. i 8. kuće, što znači da se dosta toga radi iz krivih razloga i poriva, ali i da je motivacija ogromna. Kada je Pluton u 4. polju onda je prisutna i snažna veza s majkom. A način na koji si povezana s njom nadilazi fizičke dimenzije postojanja. Pluton ovdje donosi teške doživljaje i iskustva iz najranijeg djetinjstva, a iz tog iskustva često dolaze kasniji emocionalni problemi. Tako nastaje kompulzivna potreba (Pluton) da sačuvaš ono što imaš (4. polje).
Karmička lekcija ove pozicije Plutona odnosi se na to da trebaš ostvariti emocionalnu nezavisnost od neke osobe ili situacije koja je vezana uz tvoje korijene i porijeklo.
Dalje Sunce ide u konjukciju s Marsom. Zbog Marsove oštrine često ostavljaš dojam svađalački nastrojenog razmišljanja ili komuniciranja. Pošto je ovdje u izgonu, daje sklonost verbalnom podmetanju i korištenju tuđih slabosti, koristi nepoštene i nepravedne metode. Pošto je u vagi, to je lukavo uvjeravanje. Mars zbog slabe pozicije gubi snagu da izrazi ono što misli (3. polje), neizrečene misli stvaraju potrebu da se od svih braniš (Mars). Takav Mars ne pazi što govori i daje ti sklonost hvalisanju (Merkur je jači - u svom polju, Lav na ASC) kada se želi riješiti napetosti. I dalje iz toga, znaš se narugati onima koje ne voliš, kritiziraš, imaš sposobnost da od vrline drugoga napraviš manu.
Konjukcija Sunce/Mars prima kvadrat od Urana iz 6 polja i kvadrat od Jupitera iz 12 polja. Marsi i Uran su u aspektu uvijek naelektrizirani. U svakodnevnom životu ima mnogo stresa, vrlo lako može doći do nekog prekida (rekla si da si prekinula studiranje), po vlastitoj odluci. Kao da živiš u nekom drugom vremenu ili drugoj duhovnoj sferi (Jupiter u 12.) i to je u napetom odnosu sa svakodnevnim životom (6. kuća). Dobro je ako ostvariš samostalnost što prije i ako ćeš sve stvari držati pod kontrolom.
Jesi li možda ljevoruka? U 3 polju su koordinacija pokreta i motorika (Mars) ruku povezane s mozgom (Merkur). Mars i Merkur su u konjukciji, pa su ruke brze i okretne, taj Merkur ima napet aspekt s Jupiterom (trapavost) i s Uranom (suprotno), pa možda ljevorukost…
Za početak... Ima li ovdje ičega?

Nastavljam...
Zaboravila sam, Mars/Uran aspekt rješava se sportom.
Zbog aspekta Mars/Jupiter nedostaje ti umjerenosti i smisla za mjeru. Pretjeruješ čak i kad si suzdržana. Jako su izraženi nezadovoljstvo i prkos, mnogo tražiš, a malo daješ. Sama si svoj neprijatelj. Zbog opozicije prema Jupiteru moguća je i namjerna grubost u govoru.
Dalje ta konjukcija Sunce/Mars prima kvadrat od Saturna iz 6, koji je opet u opoziciji prema Jupiteru i formira drugi T-kvadrat.
Saturn u 6. govori o služenju, o neminovnosti i svakodnevnom radu. Sa Saturnom u 6. je najteže voljeti svakodnevicu. Traži odricanje. Ograničava Marsovu energiju, koja je ionako slaba (Mars u izgonu), pa bi se ovaj aspekt Mars/Saturn mogao opisati kao položaj „između vrućeg željeza i hladnog razočarenja“. Kao da se oduševiš za nešto, ali to kratko traje. Kad naiđeš na neku prepreku i ukloniš je, kao da dalji posao prepuštaš drugome. Aspekt daje i želju da se ide vlastitim putem. Sve to u opoziciji prema Jupiteru vodi razočaranju, a često nestalnosti i odvratnosti prema sigurnim i stalnim odnosima, i dalje u depresiju. I Saturn i Jupiter su jaki, pa ti nisi površna, ne bježiš od rada, možda ti samo nedostaje malo inicijative. Daje i problematičan odnos s ocem i zagušenost volje.
Sunce je dalje u konjukciji s retrogradnim Merkurom. Mars je na ekvidistancu, pa formiraju stelij. Ali, nalaze se u različitim znacima, pa kao da razgovaraju iz različitih prostorija.
Merkur je u 3. polju kod kuće, ali pošto je retrogradan, kao da ne želiš komunicirati na direktan način, naročito ne kad se to tiče tebe. Prilično si razgovorljiva u razgovorima o neosobnim temama, ali kad počne priča o tebi, kao da se jezik zaveže i nisi sklona davati detaljne informacije. Pošto je Merkur u napetom aspektu s Jupiterom, Saturnom, Uranom i Neptunom može se raditi i o tome da više procjenjuješ i razmišljaš, a da o tome govoriš tek kasnije, možda kad dobro promisliš ili kada te netko izravno pita, ali ni tada do kraja. Uvijek je prisutna suzdržanost.
Merkur čini kvadrate prema Saturnu, Uranu, Neptunu i Jupiteru, a Saturn, Uran i Neptun opoziciju prema Jupiteru. Umiješane su 3/6/12.
Merkur i Saturn daju lukavost i nepovjerljivost, tvrdoglavost, osjećaj da nisi dorasla nekoj odgovornosti. Izazivaju strah i želju za samoćom, depresiju.
Zbog aspekta s Neptunom odbijaš prihvatiti realnost, to je jak psihički aspekt (umiješano je i Sunce i Mars). Često se osjećaš izdanom. Pošto je vezan s egom (Sunce), može dati i osjećaj manje vrijednosti (Djevica).
Neptun je uvijek „magla“ i daje probleme vezane uz 6 kuću. To su nepoznate i nejasne stvari u svakodnevici, strahovi i fobije, ali i alergije. Kao da ne znaš čime bi se bavila. Ali pošto su Venera i Saturn (Neptun je sačinjen od Venere i Saturna) u dobrom aspektu to izlazi na dobro. Od suštinske je važnosti da nađeš zanimanje (posao) koje će te neprestano inspirirati. Dobro bi bilo raditi nešto u simbolici Neptuna, npr briga o starima (Ne u Jarcu), ili možda kemija, farmacija... S neptunom u jarcu si sigurno antialkoholičar. Neptunovi aspekti se mogu nekako iscrpjeti ako se baviš odgovarajućim aktivnostima (npr. astrologija....).
Neptun je i u kvadratu s Marsom i to potiče kojekakve udare na psihu, gubljenje kontakta s realnim svijetom… Mars je volja, borbena motivacija za postizanje cilja. Neptun ga buni i zamagljuje mu cilj. U trenutku kad Mars shvati dubinu Neptuna i kada prodre u njegovu zabludu, Mars postaje oslobođen i njegova motivacija raste. Problem je samo u tome što to traje. Prije nego nešto konkretno poduzmeš poslušaj svoju intuiciju. Maštu (Neptun) probaj aktivno (Mars) provesti. Obrati pažnju i na snove jer ti i oni nose poruku.
Zbog kvadrata s Uranom tvoja razmišljanja se ne slažu i oprečna su razmišljanju okoline. Često puta si previše iskrena i sama sebi stvaraš nepotrebne neprijatelje.
Merkur je u dobrom aspektu s Mjesecom iz 11 u blizancima. I daje dobru tjelesnu izdržljivost.
Tom Mjesecu se gade odnosi koji sputavaju ili ne podržavaju neovisnost i slobodu. Ali to ne znači da upravo na takve odnose ne nailaziš ili da si takvih odnosa pošteđena. Dapače, često upravo takvi odnosi prate ovaj položaj Mjeseca. To često znači da moraš preuzeti visok stupanj odgovornosti koji se često sastoji i u potpunom odbacivanju nametnutih roditeljskih pravila ponašanja ili općenito pravila sredine u kojoj živiš. Ali ne buntovništvom ili nepoštivanjem, već unutarnjom neovisnošću o njihovim utjecajima. A to traži disciplinu i rad.
Ovdje emocije (Mjesec) moraju biti lagane i protočne i u svakom trenutku osjetiti potpunu slobodu. Pretjerana bliskost, predvidljivost ili svakidašnjica u kojoj se ništa ne događa te opterećuje, jer to ograničava tvoj pojam slobode (tvog Mjeseca). Za onu pravu bliskost je tvoj Mjesec daleko, iznutra je vođen Uranovim poticajima i nije u stanju dugo biti na istom pravcu. Zato ti je teško odvojiti osjećaje od vanjske situacije i teško ti je procijeniti koliko su dobri/važni… emotivni ili prijateljski odnosi.
Planovi za budućnost su mnogobrojni, ali fali ustrajnosti za ostvarenje ciljeva.
Ovaj Mjesec mora pomiriti neke suprotnosti – ponekad je princip prijateljstva (11 polje) ili emocija (mjesec) odnos na daljinu (uran), tj. s prijateljima se viđaš kad i koliko možeš, ali je to daleko od zajedničkog života i dijeljenja obaveza i odgovornosti, kao u obitelji (Mjesec). Pošto je vladar Merkur i još iz 3. polja, svoje osjećaje moraš verbalizirati, ali to radiš iz jednog jako subjektivnog, osobnog razloga. Pokušavaš shvatiti samu sebe, jer ako ne pretvoriš svoje osjećaje u misao, osjećaš se izgubljena i bespomoćna
Mjesec je u inkonjukciji s Plutonom. Pluton izvlači skrivene strahove koji bude pesimizam i nepovjerenje, a zbog aspekta s Mjesecom se to emotivno jako osjeti i daje neku opću anksioznost i jake oscilacije u pristupu životu, dok Neptun i Jupiter daju fantazije o zamišljenim neprijateljima.
Pluton je u konjukciji s Venerom. Često su ljudi koje susrećeš i s kojima stvoriš neki odnos (Venera) teški karakteri (Pluton, Škorpion) i često te nekim svojim postupkom povrijede (Mjesec). Zbog Plutona se znaš jako fanatično vezati, ali teško praštaš (i sebi i drugima).
Inače Venera u konjukciji s Plutonom daje magnetsku privlačnost, ljepotu i šarm. Nemaš povjerenja u vlastite zavodničke sposobnosti, ali one su tu. Samom svojom pojavom opčiniš neko muško. Venera u aspektu s Neptunom daje ljepotu, pošto je tu i Mars on daje elektricitet i naboj koji se pamti.
Ja sam se raspisala... Treba i drugima dati prilike da izraze svoje mišljenje o ovoj karti. Zbilja je zanimljiva i ima mnoštvo aspekata, pa je lako nešto previdjeti
Pozz

WolfWoman
20-10-2010, 22:51
Sunce se u Djevici ne osjeća baš najbolje...

Nisam napustila fakultet, mada sam o tome razmisljala. ali presla sam u drugu godinu i sad je sve ok. I da, izgleda ponekad kao da sam svadjalacki raspolozena i imam prilicno ostar jezik. I naravno, ljevoruka sam. Odusevila si me :)

Nastavljam...

Hvala ti puno. 99 % od svega sto si napisala je tacno, jedino odnos s ocem imam odlican. A sve ostalo je bas onako kako si napisala.

Sto se mene tice, ti slobodno nastavi tumaciti moju kartu, jer ja stvarno uzivam dok sve ovo citam. Kako si i sama napisala, pokusavam samu sebe shvatiti, pa mi tvoje tumacenje jako dobro dodje.

Hvala ti jos jednom :) I slobodno nastavi ako ti je moja karta zanimljiva.

ognjenka724
21-10-2010, 11:15
Sunce obično predstavlja oca, ali može i nekog drugog, a koga to ćeš ti najbolje znati. Zato je i potrebna interakcija s onim kome se gleda kako i sva astrološka literatura preporučuje.
Jako mi je drago da nisi prekinula studij i nemoj. Moraš obuzdati svoj Uran.
I jedan prijateljski savjet, "potroši" energiju Marsa na neki konstruktivan način.

WolfWoman
07-07-2011, 15:39
Ja ne znam sta se desava s mojim Uranom, ali eto.. trudim se i nakon dugo vremena, imam osjecaj da se dizem kao feniks iz pepela.

A vezano za osobu, poslala sam ti privatnu poruku :)

Jel moze neko pogledati moj natal i provjeriti jel postoje neki aspekti za nezeljenu trudnocu, abortus, vanbracno dijete ili cak djeca tek nekad kasnije ?
Jos nista ne znam o tome, a zanima me.
Hvala unaprije.

Jel bi mi neko mogao reci nesto vezano za ljubav, posao i obrazovanje?
Bila bih jako zahvalna.