Pozdrav od novajlije! [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Pozdrav od novajlije!

onira_mas
24-08-2010, 10:53
Nova sam na forumu, pa rekoh da se predstavim svima na forumu sanatalnom kartom , ni manje ni vise ;).
Elem, astrologija i misticno su me oduvek zanimalo, ali nikada nisam imala dovoljno vremena da se time bavim detaljnije, tj. uvek me zemaljske stvari odvuku. Dakle, daleko sam od nekog znalca i to je jedan od razloga zbog kojeg sam se prikljucila forumu.
Bila bih jako zahvalna kada bi neko od vas ko se razume u natalne karte, a stekla sam utisak da vas je poprilican broj, malo bacio pogled na m oju natalnu kartu. Trenutno se nalazim u nekog fazi preispitivanja i trazenja sebe, odredjivanja svojih zelja i mogucnosti da to ostvarim, a moram priznati da me je na to naterala nedavno zavrsena veza sa jednom Ribom - a mozete zamisliti kako je to sve jednoj Lavici bilo onako, truckavo i tesko.
Pre svega me zanima u kom znaku traziti najprihvatljivijeg partnera - nekako sam sigurna da to vise nece nikada biti Riba ;)

Hvala vam svima unapred i nadam se da cete moci da mi pomognete ( ako imate sta da kazete i na druge teme, necu se buniti!! ) :)

http://i36.tinypic.com/2ey7uz8.gif

sladjana
24-08-2010, 17:27
vidi se...
Kao dupla Lavica ti jako hrabra osoba i veoma časna.Sigurna si u sebe 200% i lako ubediš okolinu da bude uz tebe i za tebe...Bogami i fino izgledaš zar ne ? Otmenost je plus kod tebe i mislim da time osvajaš sve visine, sve što zamisliš...
Kažeš da si bila sa jednom Ribom , verovatno si osoba koja oseća veliku ljubav pa te osećaj i privukao takvom znaku...Puno želiš,planiraš, idealizuješ svog partnera Ne u V kući pa se lako razočaraš , patiš...
Imaš i jednu manu voliš da preteraš pa ti sve to ode u drugu stranu i često te shvate kao nadmenu ...a to muškarci baš ne gotive ...imaš li nekad takav utisak?!
isto tako V kuća u strelcu moguće da imaš vezu sa muškarcem koji ne živi u tvojoj blizini ili često putuje , moguće i neki stranac.

onira_mas
24-08-2010, 18:01
Znam da nece zvucati posebno skromno, ali ne mogu da kazem da si pogresila u svojoj 'dijagnozi'.
Moram da priznam da sam navucena na pravdu i moral, iako, kako prolaze godine i neko zivotno iskustvo se gomila, ucim da su ljudi samo ljudi.
Isto tako, uvek imam cvrste argumente za sve sto kazem iako se to vrlo cesto tumaci kao strogost. Zato se trudim da se ujedem za jezik za neke stvari koje bas i ne vrede toliko da bi bile predmet polemike.
Jako, ali jako sam emotivna, da mi je ponekad muka od mene same ;) Riba na prvi pogled uopste nije delovala slabo, ali se ispostavilo da je tipicna riba, slaba, sa nikakvom voljom, bez pojma o vremenu, ali vrlo romanticna i nezna kada to hoce ( vrlo je dobro znao doduse sta nece a veliki je problem bio oko toga sta hoce - i to je bila tacka razilazenja ). U svakom slucaju, Neptun me je tresnuo bas zestoko :)
Inace, jako sam vezana za Grcku, kako predjem granicu, ja se osecam kao da sam stigla kuci. Vrlo mi prija boravak tamo bez obzira na period godine, prosto se tamo regenerisem.
Pa eto, ako je moguc stranac, onda bi bilo super da se spoji lepo sa korisnim ;)
Hvala puno Sladjana !! :)

sladjana
24-08-2010, 18:14
hvala ti , učim još i ovo mi znači da nešto znam da i ja rastumačim...
Moguće i da ti putuješ prema ljubavi ...
Kažeš da se osećaš divno u Grčkoj , činimi se da je ona u znaku Jarca, možda ima povezanosti...
I ja sam bila u vezi sa jednom Ribom i to 5 godina, mnogo su skloni porocima a mama mi je Lav pa znam kako reaguješ ...pozzz

onira_mas
24-08-2010, 18:23
Grcka je inace u znaku Device, dok je Grcki arhipelag u znaku Bika.
A Riba, i bar tu nije bio problematican, nije bila nimalo porocna u smislu da je pio, kockao se, jurio zenske.....vec je onaj drugi tip - kolekcionar (skuplja motore, kola, dzipove i od toga je napravio i posao - vrlo mu je lako da napravi novac ). Mnogo mi je vise smetala i preterana tajnovitost i cutljivost, jer sta god da me muci, ja to odmah kazem i pokusam da napravim neki kompromis i resenje...a njemu resenja bas i nisu isla od ruke,a nije dozvoljavao da ja resim.
U osnovi nisam neko ko divlja po kafanama, toga sam se zasitila do neke 23-24 godine, ali nisam ni neko ko je statican. Sad vec osecam da mi je potrebna neka, kakva takva stabilnost i dosta se preispitujem poslednje vreme. Kao da mi je Riba pokazala sta mi NE treba! :)

mada Sladjana, evo upravo sad citam da su Grci genetski Jarac.
Posto nemam pojima sta to znaci, nadam se da ce tebi imati smisla!

sladjana
24-08-2010, 18:43
Prvo postavi link natalne u potpis/imaš objašnjenje na početku pod help...
Ne znam kako je tebi ali ja sam posle raskida ssa Ribom nekako živnula ...bez obzira na tugu i koliko me je povredio...bolje bez njega , preboleh ga ...

Tebi je VII kuca u Vodoliji , odgovara ti neki mistični tip muškarca a vladalac Uran je otišao u IV kuču u Škorpiju i to mislim da ti je sex na prvom mestu i bitno ti je da muškarac voli promene, decu i sebe i tebe ...Dosta si nezavisna od svih, od roditelja ijako ti je porodica stabilna i u tome uzivaš , tako bi i tvoj partner trebao da misli, želi....
Uran ima kvadrat sa merkurom ii suncem, jako komunikacija ili nedostatak prave komunikacije ....

onira_mas
24-08-2010, 19:07
test test....trebalo bi potpis sada radi

da.....pa recimo da mi je bilo strasno jer on nije davao objasnjenja, pa sam ja morala to da prekinem a znala sam da to nece proci bez patnje i to na obe strane jer sam recimo, bila vrlo eksplicitna i direktna, smatram da je istina dragocena ma koliko bolela.
znam da ce biti bolje bez njega :)

uglavnom mi se dopadaju misticni i neobicni tipovi, oni od kojih mogu nesto novo da naucim. jako se retko zaljubljujem i retko ko mi se uopste dopada. bitno mi je da je zabavan i interesantan, i tacno sto si rekla da voli decu.

tori
25-08-2010, 14:25
Eto, pogledaj malo moj slucaj, obzirom da imamo nekih slicnosti u karti:)
vladar 7 ti je, kao i meni, Ur u 4 u Sco...ja sam upoznala svog muza preko porodice moje, tj.u kuci.
Moguce da ces zaista imati neke veze sa strancem.
vazna ti je porodica, to ocekujes i od svog dragog.
Zbog Ne u 5, idealizujes cesto ljubav.
Privlaci li te ikako gluma, na bilo koji nacin?
Drugo nista ne mogu da vidim, jako ti je sitna karta, nabolje da je stavis u potpis( imas uputstva na forumu).
sve najbolje!

onira_mas
25-08-2010, 14:52
ajde jos ednom da probam ;)

test test.....

Izvanredno, konacno sam uspela da je stavim u potpis!! :D

Ja sam sve svoje velike ljubavi, tj, 2 upoznala pored vode, a pored vode sam nekako najopustenija.
Jesam poprilicno kreativna i svi govore da sam trebala u glumice a ne u pravnike. :)
Kao mala sam zelela da budem reziser i da snimam filmove :)

tori
25-08-2010, 14:53
e sad je uspelo:)

onira_mas
27-08-2010, 10:22
pa eto, malosam citala prethodnih dana i 'kopala' po svojoj natalnoj i zaista osecam jak uticaj ovog retrogradnog neptuna u 5. kuci......jel moze neko iskusniji da potvrdi na neki nacin, da li je to karma, lekcija koju valja nauciti u ovom zivotu...ili??? to mi je jedina retrogradna planeta u natalu a neverovatno je koliko utice na mene :-/
takodje, procitala sam da je retrogradnost uobicajno stanje severnog cvora, dok je kod mene direktan. da li moze neko da mi pojasni sta to znaci?
hvala!:)

gasimetrija
01-09-2010, 10:34
Po sistemu matematickih obrazaca horoskopa tvoj raspored planeta u natalu je u obliku zdele.

Obrazac u obliku zdele .
Sve planete smeštene su na jednoj strani zodijaka i zauzimaju samo polovinu kruga. Ovakav obrazac jc još više naglašen kad se javljaju uglovi (podela po ekvatoru ili meridijanu). U idealnom slučaju dve planete koje predstavljaju ivicu kupe treba da su u opoziciji. Osoba koja u horoskopu ima ovakav obrazac jc veoma povučena, potpuno subjektivna i Često zadovoljna sobom. Može imati potrebu da se posveti unapređivanju neke stvari od opšteg značaja ili ispunjenju nekog zadatka. Neispunjen deo horoskopa za njega je izazov—nepoznato koje želi i ima potrebu da razume da bi pravilno delao.

vise o tome na
http://astrofield.friendhood.net/moderna-astologija-f2/obrasci-horoskopa-t1433.htm?highlight=matematicki+obrasci+horoskopa

onira_mas
01-09-2010, 19:47
hvala g.sutanovac na linku, tekst je poprilicno tacan.