novajlijina natalna [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : novajlijina natalna

psychonaut
22-08-2010, 21:10
predpostavljam, da niko od prisutnih nece osetiti potrebu da mi, kao novom clanu, izadje u susret...sto narano, u potpunosti razumem, ali, pokusati moram, jer nista ne gubim...xD :P
posto se bavim meditacijom, najvise me zanimaju moji duhovni i okultni potencijali...
zatim, mozda malo i karijera, tacnije, uspeh na polju muzike...posto, trebao bih da postanem operski pevach.
ljubav slobdno preskochite, to ce doci samo...:)

http://img820.imageshack.us/img820/574/natalx.gif
hvala.:)

Neprilagodjena
26-08-2010, 11:39
Po polozaju tvog Plutona u Skorpiji ( u sedistu ), i to u njegovoj prirodnoj, 8. kuci, rekla bih da te jako privlaci sve sto je misticno, nedovoljno otkriveno - ezotericno i da su tvoji " okultni " potencijalim izuzetno jaki. Rekla bih da posedujes neku specificnu vrstu energije koja retko koga ostavlja ravnodusnim, jaku harizmu i izuzetnu moc regeneracije.
Sekstil Plutona i Neptuna bih tumacila kao jaku intuiciju i sposobnost transformacije svesti, sto govori u prilog tvojoj sklonosti ka meditaciji. Toliko sam uspela da povezem, s' obzirom na moje vise nego skromno znanje :)

arctiumLappa
26-08-2010, 12:05
najvise me zanimaju moji duhovni i okultni potencijali...
:rolleyes:
prosto se pitam jel' ovo neko ko testira astrologiju?!

nema ovde duhovnih potencijala. duhovnost = vodeni element u kom ti nemas ni jednu licnu planetu

takodje ovo je bas jaka karta sa 2planete u sedistu, ali obe vatrene -opet corak s aspekta s kog pitas

gasimetrija
26-08-2010, 12:16
Ivane,uradicu ti tranzite,jer se upravo time “zanimam”
Tumacenje se odnosi na sledece 2-3 godine,jer su u pitanju spore planete.
SATURN U SEDMOJ KUĆI (teski odnosi - kasniji brak - strah od javnosti)
NE BI TREBALO DA U OVOM PERIODU ULAZITE U PARTNERSTVA ILI TRGOVINU, Javnost vam nije naklonjena i kritikuju vas. Uspeh mozete ocekivati tek protekom vremena Na ovom planu susrecete hladne, ozbiljne ili stare osobe, svi oni su karmicki pa necete moci da izbegnete susret sa njima. Ne bi trebalo, ako je moguce bas sada ulaziti u brak; moze se desiti da to bude zbog reda, porodice i tradicije. Brak ce biti stabilan, ali nema tu romantike, prelazi u rutinu i mucenje. SAVET: trebalo bi sve da radite sami. Period kada vas partner moze da se razboli, da vam bude teret, da cak i strada, a moguc je i razvod.
PLUTON U DESETOJ KUĆI (nedostojanstvo - tragican pad s polozaja)
Zbog preteranih i neostvarivih zelja mogli bi ste da stradate. Blazi izrazaj je opasna profesija, rizik, kontakti sa drugim svetom. Ali obicno ukazuje na vrlo opasnog roditelja istog pola ili autoritete sa kojima niste bliski. Ambiciozi ste, ali necete uspeti da karijeru vodite jednim stabilnim tokom, pa su moguci lomovi. Obratite paznuju jer u kriticnim trenucima u zivotu cete menjati zanimanje, pa izbegnite krajnosti. Lako moze da vam se desi i dodjete do nekog mesta pre no sto budete spremni za to. Moracete da izgradite licnost, cvrstinu, um, volju jer samo ako pravilno upotrebite moc - sledi vam veliki uspeh.
JUPITER U PRVOJ KUĆI (otmenost - velikodusnost - preterivanje)
Ostavljate utisak poverenja. Oseticete da vam se sreca osmehuje jer ste ispunjeni ste samopouzdanjem pa cete uspeti u bilo kojem projektu koji otpocnete, ali pazljivo proverite da li su vam ocekivanja i sposobnosti realni pre nego sto se upustite u nesto iz cega mozda necete moci da isplivate a da sebi ne naudite ili se ne obrukate. Borite se za koncepte pravde. Preuzimate brigu i resavate probleme drugih ali ne volite mnogo da kontaktirate. Bicete filozofski nastrojeni, imacete svoje misljenje jer imate sta da kazete na neku temu. Duhovnost i religija su teme koje ce vas doticati. Dobrog zdravlja. Pazite da se ne ulenjite i da ne preterate u uzivanju jer je period kada cete mozda dobiti koji kilogram vise.
URAN U PRVOJ KUĆI (naglost - iznenadni dogadjaji - neprilagodjenost)
Predhodni sedmogodisnji ciklus bili ste sputani, i on je imao za cilj da se iskreno suocite sa nametnutim modelima ponasanja. Da ih odbacite, ali da ne krivite nikoga. Mozda se i posvetite pomaganju ili lecenju drugih, ako je tako, dosta novozaradjene karme ste otplatili, ukoliko nije, to je jako lose po vas jer vam upravo pocinje nov zivotni ciklus, a vi po starom u nedogled.
Sada, u ovoj kuci vas Uran nagoni da razmislite - sta vi ustvari zelite, koje su vam potrebe i ciljevi u zivotu. Kada se pokrene taj mehanizam moracete da kori- gujete svoje ponasanje i stav. Mozete mozda i reci da zivot nema smisla, da se prepustite monotoniji, zelecete da ne menjate svoje modele ponasanja, ali ce se okruzenje postarati da ne bude tako.
NEPTUN U DVANAESTOJ KUĆI (zamrsene situacije - masta - prosvetljenje)
Period koji je pred vam, sa Neptunom ne obecava nukakvu konkretnu materijalnu korist. Jedini nacin da se pozitivno iskoristi je da se okrenete duhovnom. Budite oprezni da ne bi utonuli u neku svoju fantaziju ili da se odate alkoholu. U svakodnevnom zivotu mnogo intriga, spletki, problema za koje necete biti krivi, ali koji ce vas kociti i blokirati. Ne smete se povlaciti u samocu. Cuvajte se. Sada je period presabiranja i podvlacenja "crte" za sve sto ste cinili do sada u zivotu. Sumnjate, strahujete, povlacite se, nesigurni ste kako dalje, a najgore je sada se povuci u svoje snove. Pa tamo ste bili do sada, to nije valjalo, ne sme- te to ciniti. SADA MORATE SEBI PRIZNATI DA POSTOJE ZABLUDE KOJE SU VAS VODILE KROZ ZIVOT. Za pocetak je dovoljno sebi priznati da "to i to" nije valjalo, to je prvi pravi korak ka prociscenju od svega starog. Put kojim cete doci do smernica za buducnost. Niko vas sada nece kriviti zato sto ste priznali, niko vas nece kazniti, vi samo treba da kazete - to je bila zabluda. Izbegavanje suocavanja sa sobom vodi ka jos vecem nezadovoljstvu, nervnom slomu, ludilu. Zahtev koji vam postavlja Neptun je veliki pritisak na psihu - vasa volja je na kusnji. Vi ne morate nista da cinite, ali vam se nikada nece pruziti prilika da se oslobodite dosadasnjih zabluda i razocarenja. Polozaj kada se kaze - prilika vam je da prihvatite bozju ruku! Sklonost sektama. NIKAKO DA PRIZIVATE DUHOVE ILI NEKE NEDOZVOLJENE OKULTNE RADNJE. Morate biti oprezni kod uzimanja lekova, da pazite na dijagnoze koje mogu biti pogresne i da se TRUDITE DA NE OSTAJETE U BOLNICI. OBRATITE PAZNJU NA SVOJE SNOVE. U pozitivnom izrazaju jako je dobro za umetnost ili neku pronalazacku aktivnost. Intuicija je naglasena do vidovnjastva.
Aspekti:
(naravno neces uzeti sve navedeno u obzir,vec samo ono sto smatras dati dogadjaji donose)
Tranzitni Jupiter konjukcija natalni Mesec:-
osećanje sreće, entuzijazam, kontakti, spremnost da se pomogne, popularnost, velikodušnost, dobri odnosi sa ženama, prijateljstvo, ljubavne veze, društveni uspeh, materijalne pogodnosti, odnosi sa inostranstvom, optimistička razmišljanja,
Tranzitni Uran konjukcija Mesec-
iznenadna mentalna i emocionalna uznemirenost, nedostatak unutrašnjeg mira, nervoza, sklonost ka ekstravaganciji, konfuzija osećanja i misli, nepraktične ideje, neočekivani neuspesi, uznemirenost zbog ljubavi i braka.
Tr. Jupiter konjukcija Mars-
preduzetnički duh, želja da se urade velike stvari, borba za uspeh, veština u pregovorima sa vlastima ili pretpostavljenima, dogovori, ugovori (veridba, udaja), želja za stvaranjem, rođenje.
Tranz. Uran konjukcija mars-
slobodoljublje, želja za nezavisnošću, suprotstavljanje, nepodredivost, insistiranje na svojim principima samo radi kontriranja, netaktičnost, nedostatak sposobnosti prilagođavanja, konflikti, takođe i u braku, pravni sporovi, velika psihološka napetost i uznemirenost koja vodi ka iznenadnim promenama.
Tranzitni Saturn opozicija mesec-
inhibicije, promenljiva raspoloženja, kompleks inferiornosti, melanholija, tvrdoglavost, nestabilnost karaktera, bolest (zbog mentalnih patnji), pomanjkanje samopouzdanja, strah od izloženosti, poteškoće nakon putovanja ili promcna, otuđivanje, rastanak.
Tr.saturn opozicija natalni mars-
nezadovoljstvo zbog velikih poteškoća i antagonizama, strogost, oštrina, nepokornost, slabost, sklonost ka bolestima, opasnost od povreda i nezgoda, mentalne i emocionalne patnje, tuga, povređivanje od strane drugih ljudi.
Tr.pluton kvadrat natalni mars-
upotreba brutalnih sredstava, nepoštovanje drugih, patnje zbog nasilja,nezgode sa dalekosežnim posledicama.

psychonaut
27-08-2010, 01:50
@Neprilagodjena
hvala:)

@arctiumLappa
uf...ovo iznad bi me ubedilo cak i da sam testirao astrologiju.:)
i da,to je moja natalna...na zalost, ili srecu...
zato, zaista, voleo bih da cujem i vase tumacenje...
@ g.sutanovac
hvala vam puno na trudu..:)
da li ste ovo vi pisali?
posto, voleo bih da pojasnim sebi neke delove, tako sto cu vas pitati jos po nesto kratko, ako imate volje i vremena...
hvala jos jednom...

i da,jel ovaj moj period od, kako kazete, 2-3 godine, poceo mozda jos pre godinu do 2 dana, ili je to bila samo uvertira?

gasimetrija
01-09-2010, 10:45
Ivane to se gleda ovako;
Tvoj tr. saturn ce biti u 7.polju do 26 stepena...pa pogledas u efemeride kada se to "zavrsava"
Dok je Pluton u tvojoj 10 natalnoj kuci ,koja se zavrsava na 7 stepenu Jarca...pa pogledas u efemeride
Uran je u 1 kuci,do 25 stepena ovna,kao i Jupiter...pa pogledas do kada u efemeride
evo linka:
http://www.astro.com/swisseph/ae/2000/ae_2012.pdf

Tvoj raspored planeta u natalu podseca na zvezdu po matematickim obrascima horoskopa;
Obrazac u oblika zvezde . Svih deset planeta raspoređeno je po ćelom krugu. U idealnom slučaju, nigdc nema konjunkcije. Nije značajno gde se koja planeta nalazi; važan je oblik obrasca. Ovakav obrazac uka¬zuje na svestranu osobu koja može uspešno da obavlja mnoge delatnosti; kad se zatvo¬re jedna vrata, otvara druga. Iz zbrke u stanju je da stvori red. Obrazac zvezde može da ima nepovoljni efekat; tada ukazuje na osobu koja rasipa energiju ili se kreće u svim pravcima.
Vise o tome na linku;
http://astrofield.friendhood.net/moderna-astologija-f2/obrasci-horoskopa-t1433.htm?highlight=matematicki+obrasci+horoskopa

nedda
02-09-2010, 22:34
Hm.

ne bih htela da se suprotstavljam misljenju Actuim Lape, jer sam se vec uverila da puno zna...ali neki aspekti vezani za duhovnost ovde posotoje.

Pluton u skorpiji, i sekstil sa neptunom su generacijski aspekti. Ali pluton u kvadratu sa suncem nije.

Uran je vladar 12. kuce, visoko je polozen i jako aspektivan, sto znaci da moze pokretati neke stvari. Ok, nesvesno (12. kuca) pokrece osobu. Nista novo.

Medjutim, Uran u kvadrau sa mesecom.
To je tipican aspekt vantelesnih iskustava. Obzirom da ti je uran skoro presao prvi put preko meseca, i napravio kvadrat sa natalnim uranom, pretpostavljam da je prethodni period (a i naredni ce biti) bio prilicno emotivno haotican. Ne mislim pri tome na emocije prema ljudima, to u ovim tranzitima ide kao posledica unutrasnjih stanja. Mislim bas na osecaj da hoces da iskocis iz sopstvene koze.

Meditacije kojima si poceo da se bavis na divan nacin mogu da zamene tu energiju. Mozes slobodno (i bilo bi zaista dobro) u narednom periodu nastaviti sa meditacijama.

Ali, da se razumemo. Relaksirajucim meditacijama. I ni sa cim drugim.

Zbog kvadrata meseca i urana, kao i plutona i sunca, morao bi da se pazis da ne odes daleko u tome, i posebno, da ne zagazis u ezotericne price, i ako to praktikujes u drustvu, da nemas bas poverenja u sve ljude i sve sto ti kazu. Neptun (moguca losa procena) je na vrhu 11. kuce (prijatelji, druzenja, udruzenja). Uz to, Saturn kao vladar te iste 11. kuce pravi opet kvadrat sa mesecom.

Licno, verujem da je meditacija maltene jedini pravi lek za nezgodne postavke urana i meseca, posebno tranzite. Ali vrlo pazljivo sa time, i bez pokusaja astralnih projekcija.

Uran, kao vladar 12. kuce jeste u strelcu (sirenje), pa jupiter i blizancima (svestranost, sirenje u svemu, ocekivanja od raznih stvari), a merkur ima finu postavku. Venera je vladar 8, i opet u blizancima (svestranost u okultnom). Zato pamet u glavu - ne moras sve isprobati.

Ipak su svetla (mesec, sunce) nekim stvarima ugrozeni, a svetlosti su zivot ;)

Santijen
02-09-2010, 23:18
slazem se sa nedom (ali donekle i sa articum).. da je ovoj karti potrebna meditacija ali samo u smislu relaksacije bez dublje neke filozofije ili nedaj boze nekih indijskih filozofija..posto je jedino vladar 9 polja polja duhovnih putovanja u povoljnom polozaju i nalazi se u trecoj kuci..kuci licnih saznanja..mislim da bi religija u ovom slucaju dodro dosla kao duhovni put.. pluton je u svojoj kuci ali u losem aspektu sa marsom ali je zato suvladar jupiter u dobrom odnosu sa marsom koji je suvladar 9 kuce..znaci religija samo za licnu upotrebu, a cini mi se da bi ovaj aspekt marsa i plutona mogao ukazivati da je upravo radi religije ali na sirem nivou bilo nekih materijalnih ostecenja...e sad vladar 9 u 8 kuci moze ukazivati da osoba ima filozofiju života koja se može povezati sa metafizikom i okultizmom. Njegovu radoznalost bude dublje misterije života i ono posle njega. Izrazito je intuitivan i perceptivan. Ako sledi svoje unutrašnje osećanje i sluša glas "iznutra", nepogrešivo će uvek doneti pravu odluku i izabrati najbolji put.

ali po polozaju ostalih vladara ukazuje da to ne bi trebalo biti sirih razmera

operski pevac bi morao imati jakog bika i veneru koji simbolisu grlo i pevanje ali i jaku poveznicu sa saturnom koji je simbol karijere i uspeha, operski pevaci najcesce imaju bika na vrhu 10 kuce... sad ovo sunce i ovaj merkur ukazuju na pozornicu a vladar 10 na kraca putovanja i komunikaciju sa okolinom ali ne bih rekla da je to karijera operskog pevaca..
vladar 11 i suvladar 10 su u 10 pa bi to pre moglo ukazivati na karijeru u drzavnim organizacijama

ne znam kako pevas ali karijera ne bih rekla da se moze postici ...
sto se tice ljubavi..kada dodje..pricacemo o njoj...

psychonaut
03-09-2010, 00:48
Hm.

Licno, verujem da je meditacija maltene jedini pravi lek za nezgodne postavke urana i meseca, posebno tranzite. Ali vrlo pazljivo sa time, i bez pokusaja astralnih projekcija.

;)
al si me pogodila.
ali kasno...vec sam ih imao.
kao neko ko je jos kao dete bio ateista,nisam pripadnik ni jedne religije ili sekte, niti u okruzenju imam istomisljenika, nekoga, ko se bavi ovim stvarima...
prve informacije pokupio sam "slucajno", na jednom forumu, citajuci o chakrama i astralnim projekcijama...
posto sam inace vec eksperimentisao sa menjanjem stanja svesti, uglavnom halucinogenim drogama i slusnjen psihodelichne muzike, nije bilo tesko zainteresovati me za ovakve stvari...
ja ne verujem nikome, ali se uveravam.
ispostavilo se, da sam vec tada osetio trece oko, a potom i sve ostale chakre u rekordnom roku, tako da mi ni na tom forumu mnogi nisu verovali,a ne ljudi iz okruzenja...od tada...meditiram po 3-4 puta dnevno,sad vec po sat vremena i vise, provodeci u trans stanju...sam, bez ucitelja...
prva astralna, ali samo ruku i nogu, desila se posle nekoliko meseci...da bih kasnije doziveo i nekoliko pravih....zastrasujucih, u najmanju ruku...recimo da je to nesto,na sta moj ego nije bio spreman.

poceo sam ljudima oko sebe cesto da vidim aure,a desavalo mi se da im cak cujem misli....
takodje cesto imam lucidne snove...
tesko da mogu prestati da se bavim ovim....ne posle svega.

da li je ovaj tvoj stav o vezbanju astralnih samo u mom slucaju, ili si u globalu protiv toga,i zasto?

nedda
03-09-2010, 08:54
Xaxaa...pa naravno, forum - uran!

Nisam u globalu protiv toga.
Astralna projekcija jeste jedna stvar koja ti menja zivot.

Ali astralna iskustva sa polazne tacke - ateizam? Ne moze a da ne bude opasno.

Da, konkretno sam za tebe rekla da nije najpametnije. Rekla sam i zasto - tvoja svetla (zivot) su ugrozena upravo aspektima koji ti omogucavaju astralnu projekciju.

Hajde sad, kada si vec krenuo. Ne zelim da ti pravim blokadu u tome, blokadu od straha koja je zapravo najvise frustrirajuca. Samo pamet u glavu.

Prosto sam u zivotu videla mnogo ljudi koji su izgresili na tom putu, i ostali samo pola-ljudi nakon toga. Ljudi sa kakvim potencijalima!

Da treba da zivimo u malakutu, ne bi smo bili rodjeni ovde.

psychonaut
03-09-2010, 11:35
ateizam je samo rec, da bi buntovni klinac kontrirao svima ostalima..
ateizam, zapravo, i ne postoji.:)
u mom slucaju, radi se samo o konzumiranju sushtina, ukrstenih mudrosti i znanja, svih mogucih religija, sa tendenicjom da se ne vezem ni za jednu...

sto se tice astrala...i ovako sam,reako bih, podsvesno malo blokiran u tome poslednjih meseci, posle poslednjeg prepada...
ako bi zelela, mogla bi mi napisati i u inbox nesto o tome, sta se desilo sa tim ljudima...jeste da mi to bilduje najveceg neprijatelja, strtah, ali svakako zelim biti upozoren...ipak, nikog ne poznajem sa slichnim iskustvom.

hvala na tumacenjima..:)
sad moze i ljubav...da me dokrajcite.:P

gasimetrija
03-09-2010, 12:45
Vezano za ta astralna putovanja..
da li bi mogao da nam napises tvoja iskustva?
Mene to jako zanima,a ima tema na forumu nadmudrivanje zvezda i druga ezoterija,i podnaslov
"misticna iskustva"( pokusaj pomocu pretrazivaca).

psychonaut
03-09-2010, 12:48
sa zadovoljstvom..u toku posle podneva, ili veceras...

gasimetrija
03-09-2010, 13:19
............tnx!;)

egerija
03-09-2010, 13:22
prva astralna, ali samo ruku i nogu, desila se posle nekoliko meseci...da bih kasnije doziveo i nekoliko pravih....zastrasujucih, u najmanju ruku...recimo da je to nesto,na sta moj ego nije bio spreman.

Ja sam jos kod ovog prvog dela ruku i nogu, uz male varijacije, mozda zato sto nisam bas aktivna, ali me fascinira mogucnost astralne :D , ne odustajem...

psychonaut
03-09-2010, 20:27
to je to...samo strpljivo,sve ce se samo dogoditi.
napisao sam ponesto u "mistichna iskustva"...