Tao-sporedni aspekt 165* [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Tao-sporedni aspekt 165*

capella
15-08-2010, 19:55
Nisam nasla nista na forumu a na jednoj temi nam je ovaj aspekt rijesio misteriju straha od saobracajne nesrece, pa reko da vidimo malo...

Uglavnom, to je sporedni aspekt od 165* stepeni, oznacen je simbolom jin-jang, dakle vec po ovome vidimo da sadrzi dvije energije u sebi.

Ovaj aspekt nam daje stalni osjecaj da nesto treba da se dogovdi, da ce nesto uslijediti ili se razviti vec prema simbolici planeta koje povezuje, njihovim pozicijama i vladarstvima nad kucama.

Ovaj aspekt natus prozivljava u sebi (ili na forumu :D), rijetko radi nesto konkretno po tom pitanju iako ima stalno istu misao na pameti.
Medjutim sa tog nivoa on utice na ponasanje ali ne i na djelovanje. On je vise kao rucna kocnica koju osoba stalno drzi u ruci, cekajuci da se to nesto desi, ali je nikada ne povuce.
U zavisnosti koje planete zahvata, moze dati i jaku neodlucnost.

Kod ovog aspekta sporija planeta salje misao onoj brzoj i na taj nacin se stvara strah od necega.
Ovaj aspekt se matematicnki nalazi izmedju opozicije i inkonjunkcije ali nema efekte koje moze imati inkonjunkcija. On je pasivniji dosta ali se moze posmatrati kao ëho"opozicije.

Ovaj aspekt tezi da izbjegne odredjene krize ali i dalje ne cini nista, osim sto smatra da se to moze izbjeci.

Angliana75
15-08-2010, 21:15
i gde je on tu nama u natalu??s kojim planetama?ja ne kontam ?!!

capella
15-08-2010, 21:40
Menio je licno izmedju MO i NE ali posto nama jedino mo nije isti, pogledacu i tvoj natal.

Angliana75
16-08-2010, 09:59
ok...;) a za sta je on bitan?:o

capella
16-08-2010, 11:14
Pa tamo na temi "treca kuca i saobracajne nesrece" se jasno vidi koliko on opterecenje nekom idejom daje a da se mogucnost tog dogadjaja ne vidi kroz druge aspekte.

Odoh ti vidjeti imas li ga u karti.....

Imas egzaktan tao izmedju MA i PL a i JU i QU, sad povezi sa vladarstvima i pozicijama.

Angliana75
16-08-2010, 11:46
sta ti je QU??

posto je MA vladar 9.polja a PL vladar 4.polja a i MA je suvladar 4.polja...znaci ja sam opterecena idejom da odem i zivim u inostranstvu!?...

pa da znas i jesam....;)

no....kako ga je moguce realizovati??ili taj Tao aspekt govori upravo o toj ideji bez realizacije?

capella
16-08-2010, 11:49
On ti daje strah da ostanes tu gdje jesi, iz kojeg razloga-reci ce ti Pluton jer on salje misao Marsu.

Sad, po definiciji ostaje na mislima ali kad pogledam onu temu o saobracajnoj nesreci-bice da ima i akcije (to jeste odluke na nesto) a onda i kod tebe bi trebalo biti.

Samo interesantnije je sta ti daje taj osjecaj? To mi pojasni kroz PL.

Ramona
16-08-2010, 18:05
Kolike orbise dozvoljavas? Kao i inace planete ili ipak nesto manje obzirom da je sporedan aspekt?

Ja imam So165Mo :) Imam i Ve165JMC.. :rolleyes:

E onda ima i Mo165Me, Ma165Ur, Ma165Ne..

Sta to znaci?

capella
16-08-2010, 18:17
Orbis je 2*, jesu svi ti tvoji orbisi u okviru ovog?

Ramona
16-08-2010, 18:32
So165Mo, Ve165JMC, Ma165NE jesu :) Ne znam da li se JMC pika, ali taj mi je bas egzaktan.. :rolleyes:

Ma i Ur su 167*7', jel to ulazi u aspekt?

capella
16-08-2010, 18:52
Ja sam isto u fazi istrazivanja ovog aspekta i njegovog dejstva, pa cu samo pukusati da odgonetnem dejstvo a ti mi potvrdi ili demantuj.

MA 165 NE moze dati neke naznake straha od bolesti, posebno zaraznih, ali sa druge strane daje moc nad ljudima pa se sigurno tu kocis da ne prejeras jer mi se cini da ih bas fino znas eksploatisati :)

SO 165 MO- mislim da rucnu povlacis u ljubavi jer su vladari pete i devete ([eta od pete) pa se odnosi na uzivanja u ljubavi i kao da se nikad ne prepustis da se dogadja, da te nosi...valjda ono sto bi rekli "nemoj se smijati previse-oplakat ces", taj strah

Haj sad da vidimo ima li veze, ipak je ovo eksperimentalna tema :)

zujalica
16-08-2010, 19:07
Cini mi se da ja nemam ovaj aspekt, ali moja ljubav ima... izmedju Ma i Ur ako je orbis 2 * - njemu je na granici... 166 * 50'. Ur mu je vladar MC-a , a Ma je umetnut u Ovnu tj. 11.polju...
dakle Ur salje misao Ma , a strah bi bio... hm... mozda da se nesto vezano za karijeru nece realizovati zbog prijatelja... Capella, to bi tako islo ? :)

capella
16-08-2010, 19:16
Moze cak biti da ga je strah da izgubi kontrolu, sad da li nad sobom ili nad stvarima tipa karijera i to...mislim da se to moze kroz natal razluciti...

*Invisibleshadow*
16-08-2010, 19:28
Kako ću znati ,imam li ja taj aspekt :)

capella
16-08-2010, 19:30
Ukljuci ga na astru (ako nudi) ili prebroj 165 stepeni (na prvi pogled je skoro ko opozicija za kratkovise :))

zujalica
16-08-2010, 19:31
Moze cak biti da ga je strah da izgubi kontrolu, sad da li nad sobom ili nad stvarima tipa karijera i to...mislim da se to moze kroz natal razluciti...
Hvala ti... :) kontrolu...,da... MC em mu je u Vodoliji, pa i na stepenu iste... i opsednut je da mora nesto napraviti, mora ostaviti utisak... i kada ne ide onda je... ups..., a zaista je vredan i verujem da ce kad tad uspeti .

*Invisibleshadow*
16-08-2010, 19:37
Nisam ga našla na astro,a ne znam to izbrojat :shy:

capella
16-08-2010, 19:44
Nisam ga našla na astro,a ne znam to izbrojat :shy:
Imas izmedju cvora i AC i izmedju MO i MC i ME i MC....medju planetama nema...mislim da se ovo sa osama ne pika jer kako ce planeta osi poslat misao kad osa nema reakciju, ona je samo senzitivna tacka...ili sam na pogrsnom tragu????

*Invisibleshadow*
16-08-2010, 19:47
Imas izmedju cvora i AC i izmedju MO i MC i ME i MC....medju planetama nema...mislim da se ovo sa osama ne pika jer kako ce planeta osi poslat misao kad osa nema reakciju, ona je samo senzitivna tacka...ili sam na pogrsnom tragu????

hvala ti, ja to stvarno ne znam gledat
:)

capella
16-08-2010, 19:48
I ja tek ucim ali mi se cini jako zanimljivo jer pokazuje strahove neke koji se ne vide kroz glavne aspekte.

Ramona
16-08-2010, 20:44
Ja sam isto u fazi istrazivanja ovog aspekta i njegovog dejstva, pa cu samo pukusati da odgonetnem dejstvo a ti mi potvrdi ili demantuj.

MA 165 NE moze dati neke naznake straha od bolesti, posebno zaraznih, ali sa druge strane daje moc nad ljudima pa se sigurno tu kocis da ne prejeras jer mi se cini da ih bas fino znas eksploatisati :)

SO 165 MO- mislim da rucnu povlacis u ljubavi jer su vladari pete i devete ([eta od pete) pa se odnosi na uzivanja u ljubavi i kao da se nikad ne prepustis da se dogadja, da te nosi...valjda ono sto bi rekli "nemoj se smijati previse-oplakat ces", taj strah

Haj sad da vidimo ima li veze, ipak je ovo eksperimentalna tema :)

Ma165Ne ~ ne razmisljam o bolestima iako bi me po natalu mnogi okarakterisali kao hipohondra, ali nista od toga.. ja sam se svojevremeno toliko puta povlacila po klinikama da sam sad totalno oguglala i sad ih ignorisem i izbjegavam.. Za eksploatisanje ljudi, ma jok, mene drugi eksploatisu.. :(

So165Mo ~ e to je skroz tacno, 100% :)

capella
16-08-2010, 21:14
Ma165Ne ~ ne razmisljam o bolestima iako bi me po natalu mnogi okarakterisali kao hipohondra, ali nista od toga.. ja sam se svojevremeno toliko puta povlacila po klinikama da sam sad totalno oguglala i sad ih ignorisem i izbjegavam.. Za eksploatisanje ljudi, ma jok, mene drugi eksploatisu.. :(

So165Mo ~ e to je skroz tacno, 100% :)

Haj bar pola :D

a kmozda obratno kod MA i NE, da stalno imas osjecaj da tebe exploatisu, kako kazes, je li te to uzrujava ili ti je svejedno????

Ramona
16-08-2010, 21:16
Haj bar pola :D

a kmozda obratno kod MA i NE, da stalno imas osjecaj da tebe exploatisu, kako kazes, je li te to uzrujava ili ti je svejedno????

Da, onda je obratno.. naravno da mi nije svejedno.. :(

Angliana75
16-08-2010, 21:19
On ti daje strah da ostanes tu gdje jesi, iz kojeg razloga-reci ce ti Pluton jer on salje misao Marsu.

Sad, po definiciji ostaje na mislima ali kad pogledam onu temu o saobracajnoj nesreci-bice da ima i akcije (to jeste odluke na nesto) a onda i kod tebe bi trebalo biti.

Samo interesantnije je sta ti daje taj osjecaj? To mi pojasni kroz PL.

ja ...nista ne razumem :confused: :(
kakav osecaj?Pl salje misao MA...pa da ode u inostranstvo...eto to je jedina misao ;)

capella
16-08-2010, 21:38
pa salje i misao da ne smije da ostane tu, msili su neke upozoravajuce, ne ideje koje sadrze ushicenje

Angliana75
16-08-2010, 21:54
a to da...u pravu si...;)
e sad...mislis da je moja svrha da tezim da odem jer mi PL to govori zbog losih okolnosti koje mogu da me zadese ako ostanem u domovini??ili me to PL upozorava da ne idem tamo nego da ostanem ovde?
e to mi nije jasno....sta je upozoravajuce?

capella
16-08-2010, 21:58
ma ti dozivljavas ovo kao upozorenje, isto kao ajana ono za saobracajni udes a ne mora nikad nista da se desi,nem ora ostanak biti poguban po tebe sve samo misao, tvoja impresija domovine ...e sad misao moze roditi rekaciju, a moze i samo nastaviti da misli....

egerija
16-08-2010, 22:55
Moze li neko da pomogne, da li ve ovaj aspekt kod mene izmedju Venere i SMC ili ga uopste nema?

capella
16-08-2010, 22:59
Orbis tri, ali opet ne znam sta sa cvorom moze da namasta a i dosta su joj bikvintili sa JU i Ki....

egerija
16-08-2010, 23:15
Orbis tri, ali opet ne znam sta sa cvorom moze da namasta a i dosta su joj bikvintili sa JU i Ki....
SMC sreca, pa sa Ve mastam o nekoj happy love story, a od toga nista, vidim da je bilo srecno tek kad se zavrsilo...ne znam da li bi ovo imalo smisla.
A sta predstavljaju ovi bikvintili, bas nisam obracala paznju, mislila sam nesto bas nebitno...
Sad vidim da sam totalno off :(

Ramona
17-08-2010, 08:01
Moze li neko da pomogne, da li ve ovaj aspekt kod mene izmedju Venere i SMC ili ga uopste nema?

Kod mene je izmedju VE i JMC i to je bas egzaktno.. nemam pojma sta bi moglo biti.. ja cvorove ne znam tumaciti ni s glavnim aspektima, uvijek me zbunjuju... :rolleyes:

zujalica
17-08-2010, 09:09
Kod mene je izmedju VE i JMC i to je bas egzaktno.. nemam pojma sta bi moglo biti.. ja cvorove ne znam tumaciti ni s glavnim aspektima, uvijek me zbunjuju... :rolleyes:

Sada cu ja da lupim... :) JMC salje misao Ve, dakle nesto iz proslosti vezano za oblast gde ti je JMC mozda stvara strah polju kojim vlada Ve... mozda si to u nekom proslom zivotu prezivela, pa je sada ostao strah.

Kina
18-08-2010, 04:12
Zanimljivo, znaci da je kod mene izmedju Ne i Ve (obris 2), Ne i Hiron (egzaktno) i Ne i MC (obris 2)..., jesam li u pravu?:o

Ramona
18-08-2010, 16:32
Sada cu ja da lupim... :) JMC salje misao Ve, dakle nesto iz proslosti vezano za oblast gde ti je JMC mozda stvara strah polju kojim vlada Ve... mozda si to u nekom proslom zivotu prezivela, pa je sada ostao strah.

Hvala zujalice, samo lupaj :)

Ve je vladatelj ASC-a.. ne znam sta se desavalo u proslim zivotima, ali sad sad veoma nesigrna, to nije strah, nego bas apsolutna nesigurnost.. mozda je izmedju ostalog i do ovog aspektica :)

Zanimljivo, znaci da je kod mene izmedju Ne i Ve (obris 2), Ne i Hiron (egzaktno) i Ne i MC (obris 2)..., jesam li u pravu?:o

Da, osim Ne i MC, mislim da je to malo preslo orbis od 2 za nekoliko minuta.. :)

Kina
18-08-2010, 17:08
[COLOR="DarkOrchid"]
Da, osim Ne i MC, mislim da je to malo preslo orbis od 2 za nekoliko minuta.. :)

Hvala:) Ne vlada 6.(posao, zdravlje) i 7.kucom(javnost, bracni partner) i smesten je u 4.kuci na stepenu Jarca.. A Ve 2.(novac, licno sticanje, osecanje unutrasnje vrednosti) i 9.kucom(fakultetsko obrazovanje, inostranstvo) i u 9. je kuci na stepenu Vodolije.. Da li ovo ima biiilo kakve veze s tim sto studiram dva fakulteta?!:confused:

Angliana75
22-08-2010, 08:55
ma ti dozivljavas ovo kao upozorenje, isto kao ajana ono za saobracajni udes a ne mora nikad nista da se desi,nem ora ostanak biti poguban po tebe sve samo misao, tvoja impresija domovine ...e sad misao moze roditi rekaciju, a moze i samo nastaviti da misli....

hmm...cek'...
ne dozivljavam kao upozorenje...nego dozivljavam ovu zemlju kao zemlju koja me vuce na dno...nikako ne mogu ovde da napredujem,da dobijem bolji posao,da neko primeti moje kvalitete...ne moze to u zemlji veza i vezica stele i stelica...i ako ti je tata,mama,stric,ujna,ujko,itd...neko i nesto jos ces i da dobijes posao kakav zelis...

e zato mi je cilj inostranstvo...tamo bar cene rad kad zasuces rukave..i plate to dobro! ;)

e tako ja vidim sebi to!;)

swiss
01-09-2010, 01:44
Ja ko ja opet nista ne razume o tom 165-om stepenu,gde se nalazi kod mene,i izmedju cega je,i sta lezi na njemu,AJDE NEKO DA MI VIDI pa da mi kaze :) hvala

nedda
04-09-2010, 12:22
Ja u karti imam cak 4 Tao aspekata.

Glavni je izmedju plutona u prvom polju i Mars 0 Venere na vrhu 7. polja.

Sporija planeta - pluton u prvom polju (teznja moci, kontroli) salje poruku da je neprihvatljivo prepustanje partneru (mars 0 venera u ovnu, vladari 1. i 7. kuce). Nije ni cudo sto nesto pukne u meni kad god se veza uozbilji, priblizi braku.

Swiss, ti imas tao izmedju Meseca i Marsa. Ja bih rekla da to ima veze sa tvojim odnosom sa zenom. Necija borbenost tu smeta da se mesec stvarno ispolji u lavu...

zvjezdica
05-10-2010, 14:07
Ja ili ne mogu naći ovaj aspekt ili ga nemam, može pomoć? :)

kosooka
05-10-2010, 19:06
A da li biste bili ljubazni da gvirnete i meni?

nedda
06-10-2010, 10:14
Zvjezdice, ti zaista nemas.

Ja imam nekoliko tao aspekta.

Najznacajniji je izmedju plutona i konjukcije marsa i venere, egzaktan je, i vezan za moje prvo polje - posto je pluton u prvom polju, jako postavljen, a venera vladar prvog (iosmog) polja u izgonu. Ta konjukcija je konjukcija vladara moje prve i sedme kuce, i nalazi se na vrhu sedme kuce, te predstavlja strahove u vezi ulaska u brak - sto je u mojoj karti jos podrzano kvadratom sunca i meseca.
Bas se usrecih :o

Drugi znacajan je izmedju meseca i juznog mesecevog cvora.
Posto stalno sebi postavljam pitanje da li radim sve kako treba, i da li sledim neki put koji bi trebalo, ili silim stvari da se desAvaju onako kako ja zelim, ne vodeci racuna o tome da li je to u skladu sa mojim potrebama, teznjama, mislim da je ovde taj aspekt vezan za takve neke strahove - da necu zavrsiti nesto sto treba, necu ispuniti nesto sto moram. Sam polozaj meseca u blizancima u osmoj kuci daje takvu nesigurnost, verovatno je samo potpomognuto nesvesnim strahovima koji poticu od ovog aspekta.

caruso
06-10-2010, 12:38
Nisam neki matematicar,dali ga ja imam izmedju meseca i saturna?

nedda
06-10-2010, 13:03
Da, sa orbisom manjim od 1*.

caruso
06-10-2010, 13:11
jel to znaci da saturn salje strah mom mesecu:D

ognjenka724
15-10-2010, 12:12
Here are some interpretive thoughts for the Quindecile aspect:

Quindecile (QD) to Midheaven: suggests obsessive and determined focus on career achievement in terms of the planet aspecting it.

Quindecile to Ascendant: suggests obsessive and even disruptive focus on relationship and self image in terms of the planet aspecting it.

Quindecile to the Sun suggests tremendous tension directing the life energy into the aspected planet. Tiger Woods has his Sun in Capricorn QD MC, which is an unrelenting focus of disciplined energy into career achievement.

Quindecile to the Moon suggests the emotional drive being channeled into the aspected planet. Also, the aspect works the other way, directing the other planet's energy into the emotional system, potentially creating a great upheaval within.

Arnold Schwarzenegger has his 6th house Moon in Capricorn QD ASC, suggesting the ambitious, workaholic drive entering into the identity, potentially upsetting relationships.

Quindecile to Mercury: the determined, obsessive or disruptive quality enters the mind in terms of the planet being aspected, potentially creating great anxiety. This extreme tension might become a fuel for intellectual output, and/or a cause for neurosis.

Quindecile to Venus: we can expect similar tension to enter within the emotional system and relationships, and sometimes into the aesthetic sensitivity (which may lead to productive artistic work.)

Quindecile to Mars: this may suggest unrelenting drive to exert energy, in terms of the aspected planet, or Mars' sign and house placement. Albert Einstein has Mars in Capricorn QD
his ASC, suggesting the quality of unrelenting determination and achievement fused with the identity.

Quindecile to Jupiter: may suggest obsessive focus on education, philosophy or spirituality. This aspect may intensify the need for rewards in terms of Jupiter's sign and house placement.

Quindecile from Saturn: may suggest obsessive focus on ambition, control and achievement. There may be an intense suppression and disruption of the aspect planet.

Quindecile from Uranus: unrelenting drive toward individual freedom, innovation, and even rebelliousness is possible.

Quindecile from Neptune: Potentially disruptive intensification of creative, visionary, or escapist drive can be expected. Poet William Wordsworth has his Neptune QD Mercury, which seems to corroborate his obsession with romantic ideas and aesthetic communication.

Quindecile from Pluto: obsessive, unrelenting motivation toward empowerment or destruction. Warren Buffett has his Pluto QD Saturn, which suggests monumental empowerment and absolute fixation on practical achievement.

Personal example: I have three quindeciles, all from Jupiter in the 3rd house ruling the 10th house of career: Jupiter QD Moon, Mars and Neptune. In my horoscope it all leads to the need to teach and write about spiritual, inspirational or healing matters (8th and 9th emphasis over and over again).

izvor: http://holisticastrologer.blogspot.c...le-aspect.html

kosooka
15-10-2010, 15:32
Jel ja imam Pl 165 SMČ? Pl vlada VIII kućom...može pomoć?

capella
13-11-2010, 23:36
jel to znaci da saturn salje strah mom mesecu:D

Možda ne baš strah ali brigu... Ne mogu da otvorim tvoju kartu :S

caruso
14-11-2010, 00:18
Možda ne baš strah ali brigu... Ne mogu da otvorim tvoju kartu :S
kako ne mozes,sa cu se besim......:D
razmisljala sam o tome....dali su to realni strahovi....ili imaginarni...ili neka slutnja u vezi neceg loseg,....hvala ti:)

capella
14-11-2010, 00:50
Otvorila, miči omču :)
Pod ovim aspektom strahovi su uvijek nerelani, piše i u opisu teme "čega se bojimo bez osnove".

Rak Jarac ukliješteni na potezu V-XI, Mjesec Saturnu dispozitor....možda strah da nećeš dobiti nazad onoliko ljubavi koliko daš ili nešto u tom stilu, obziron na kuće V i XI-ljubav koju dajemo i primamo. Ili nešto vezano za djecu, da li si dobar roditelj (ili ćeš biti, nisam u toku oko stausa)...

caruso
14-11-2010, 01:12
[quote=capella;226152]Otvorila, miči omču :)
:hysterical:
omca skinuta!
E,vidis kad ti tako napises onda je meni lakse da kazem da si me procitala:) ....nego da ja napisem svoje sumnje...
mada,manje -vise,davanje uzimanje,uvek neko vise daje,dobija....ali strahovi u vezi dece.....(nemam status,a ni dece:o ).....vise mislim da je i 4 kuca uticala na te brige,a i posao mi je dosta uticao na iskrivljenu sliku...
ne zelim da ti sturo odgovorim,ali malo mi.....
hvala ti puno sto si mi skinula omcu:D

Chither
22-11-2010, 22:48
Oba cvora prave aspekt i u oba slucaja III kuca.

SmC iz III u biku 165 Uran u X u strelcu.
JMC iz IX u skorpiji 165 Mo u III u biku.

tatjanaj
26-07-2011, 10:56
Kvindecil, 165 stepeni - Aspekt opsesivno-kompulsivnih misli i dela. Ali, u zapadnoj astrologiji i na nekim sajtovima, posebno stranim, kao kvindecil se spominje i aspekt od 24 stepena. Malo sam zbunjena :) Da li ova dva aspekta isto deluju?