Kucni ljubimci u nasoj karti :) [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Kucni ljubimci u nasoj karti :)

thalatte
08-08-2010, 22:16
Ovo moze biti vjezbalica za sve koji planiraju uzeti kucnog ljubimca..ili imaju pitanje u vezi njih...naravno,ja cu prva pitati :D posto sam u dilemi:

Voljela bi uzeti jednog malog psa :) pa trazim pomoc u tumacenju...

Naime, do sada sam uvijek imala macke za ljubimce..izmjenjalo ih se dosta, posto one cesto odlutaju, a moje su uvijek smjele ici van, jer ima dosta prirode oko mene pa bi i same se po drvu kraj balkona se spustale..dosta macaka je i nastradalo, sto od zlih susjeda,sto od nezgodne ceste u blizini. Kasnije ostala mi je samo jedna- moja stara mica. Prosle godine sam ju morala uspavati, jer je dobila tumor,a imala je 17.g. :(

Sad godinu dana vec nemamo ljubimce i voljela bi uzeti malog peseka..

Sto mislite kako bi se on i ja slagali? Dal je za mene pas, jel bi bio sretan kod mene itd...pisite sto vidite..
Namjerno sam detaljnije opisala kako je bilo sa mackama...naravno,pesek ne bi smio sam van :) i jako bi pazila i svjesna sam da je puno veca obaveza od macke...

Majana
09-08-2010, 10:11
Kućni ljubimci su predstavljeni 6 poljem, pa sam imala dilemu kada su u drugom stanju kako gledam "porodjaj". 5 od 6 ili 8 od 6?
Životinje:
Sunce: lav, panter, soko, petao, divlja mačka, paun, orao, svitac, ris, slavuj, labud, ševa
Mesec: žaba, krava, pilići, ribe, jastog, hrčak, ovca, patka, vidra, puž
Merkur: majmun, lisica, pčela, zec, vrabac, ptice, mrav, miš, veverica, lasica, hijena, pauk, kos, slavuj, lasta
Mars: konj, vuk, vepar, tigar, soko, pas, jastreb, ovan, jež, leopard, vrana, škorpija, lisica, gavran, ajkula, glodari, pauci
Jupiter: konj, ćurka, foka, kit, noj, slon, jelen, bik, golub, delfin, svraka, fazan
Saturn: kamila, medved, krtica, noćne zivotinje, bube, pacov, vrana, kornjača, krokodil, zmija
Uran: egzotične ptice, jegulja, kukavica, antilopa
Neptun: ribe, barske ptice, delfin
Pluton: zmija, tvor, otrovne životinje, crv, miš, slepi miš.

ochajna domacica
09-08-2010, 23:01
za pepuuu: Ljubav prema zivotinjama i nesrece zbog njih, dobro mi je poznato iz natala...verujem da ces ako ga uzmes dati mu ono sto mu je potrbno i dobiti isto toliko zauzvrat.

capella
09-08-2010, 23:13
Jupiter: konj, ćurka, foka, kit, noj, slon, jelen, bik, golub, delfin, svraka, fazan

JU vladar seste, Bamby jos uvijek jedna od tri zelje....

*Invisibleshadow*
10-08-2010, 00:39
obožavam životinje i voljela bi imat kućnog ljubimca,al eto nedaju mi

vrh 6. u škorpionu ,a pluton u 5.kuni ljubimci su mi hobi ,inspiracija ili šta već :D

Pluton: zmija, tvor, otrovne životinje, crv, miš, slepi miš.
Ništa od ovog ,ne bih baš.možda tvora.

Imala sam kunića ,mačku i kanarinca.:)

uranija
10-08-2010, 08:20
a kako se vidi da mi je omiljeni pas uginuo:( :( jel konj meseca i sunca(mesec na 16* a sunce na 17*lava),to je juce bilo....verovatno je malo of

Majana
10-08-2010, 08:44
6 u Strelcu a tr.Ju je do juče imao trigon sa nat, pa je krenuo da se vraća, obzirom da su i tranzitni i natalni R ne možemo očekivati povoljan uticaj već je taj trigon doprineo širenju nečega lošeg. Takodje je tr.Ju imao opoziciju sa tr.Ma koji simbolizuje psa.

ochajna domacica
10-08-2010, 14:16

Sta je zakljucak? Uzimas?

a kako se vidi da mi je omiljeni pas uginuo:( :( jel konj meseca i sunca(mesec na 16* a sunce na 17*lava),to je juce bilo....verovatno je malo of
Uranija, ne mogu da ti opisem da znam kakav je osecaj(vise puta sam prezivljavala to)...:(

thalatte
10-08-2010, 14:26
aha..hocem..al ga prvo moram pronaci :) mislim, ne znam jos koji mali pas ce to biti :)

aziza
12-08-2010, 14:42
Ja mnogo volim cicos-macos!!!
Ja sam do sada imala dve macke - obe crno bele , prvo muzjak pa zenka - i mnogo su bili vezani za mene.
Da povezem- vladar 6 Mars , ja Mars u 8 u Blizancima - pa su obe bile u dve boje crno-bela , 8 kuca je treca od 6 kuce pa su obe bile zivahne i stalno trce i stalno "pricaju" tj." svadjaju" se samnom
Mars ima aspekar sa Pl.- pa su opasne kada se naljute .:-)

Majana
12-08-2010, 15:57
Pepu glasam za šar pei, moji omiljeni, ali su preskupi. A moj tata ima ši cu, kada je štene, veličine dlana je, a i ne poraste mnogo. Sada ima frizuricu, kuždrav je :D

thalatte
12-08-2010, 16:49
ja se odlucila za havanskog psica..al jako malo ih ima..

Inace drazi mi kratkodlaki peseki, al ovi su dobri za alergicare, a nisu skroz bijeli...zapravo mi se svidili po karakteru...studiram male peseke danima..:D

Spes
20-08-2010, 21:50
Ovo moze biti vjezbalica za sve koji planiraju uzeti kucnog ljubimca..ili imaju pitanje u vezi njih...naravno,ja cu prva pitati :D posto sam u dilemi:

Naime, do sada sam uvijek imala macke za ljubimce..izmjenjalo ih se dosta, posto one cesto odlutaju, a moje su uvijek smjele ici van, jer ima dosta prirode oko mene pa bi i same se po drvu kraj balkona se spustale..dosta macaka je i nastradalo, sto od zlih susjeda,sto od nezgodne ceste u blizini. Kasnije ostala mi je samo jedna- moja stara mica. Prosle godine sam ju morala uspavati, jer je dobila tumor,a imala je 17.g. :(

Sad godinu dana vec nemamo ljubimce i voljela bi uzeti malog peseka..

Sto mislite kako bi se on i ja slagali? Dal je za mene pas, jel bi bio sretan kod mene itd...pisite sto vidite..
Namjerno sam detaljnije opisala kako je bilo sa mackama...naravno,pesek ne bi smio sam van :) i jako bi pazila i svjesna sam da je puno veca obaveza od macke...

Pepuuu, nije čudno što hoćeš malog psa. Ipak ti je vladar 6. kuće merkur pa još u sedištu.;) me0ve- volećeš ga baš, ali 90 ur, pazi ga nesrećnog događaja, tipa istrči na ulicu pod kola i sl....

bozena
22-02-2011, 19:03
ja bih da uzmem kucnog ljubimca ali imam mars,saturn i pluton u 6-oj kuci.strah me da ne bude agresivan i da me ujede a inace imam dvoje malo dece a zelim dobermana ,da li mi preporucujete?

sladjana
22-02-2011, 19:11
Veoma volim životinje , mada u današnje vreme one su postale izvor zaraze i nebrige a pomalo i pomodarstva što se meni ne dopada.
Mislim da je životinjama najbolje u prirodnoj sredini ...

Imala sam papagaja Srećka i jako sam ga volela. Bio je član moje porodice 7 godina a onda se razboleo i umro. Jako me je to dotaklo i posle toga ne želim da imam kućnog ljubimca jer me još bole rane :o ...

Moje VI polje počinje u Blizancima a vladar Me otišao u 12 polje -ptice a pošto mi je JU retro a ima i povezanost sa Me 180 ju a sam Me nije baš lep u 12 jer je to kuća ribe...

ochajna domacica
22-02-2011, 19:14
Postavite kartu, jer i moj komšija je imao 8 godina vučijaka, i ima u 6 polju: Mars, Saturn i Pluton, i nije sa njim imao problema da je nekoga ili njega ujeo, ali vidi se da voli pse. Ali je pas s obzirom da je vučijak, jako kratko živeo, razboleo se i uginuo.
Ali ima i Jupiter, pa je ovaj pas baš bio poseban..vidi se da je bio i dresiran. Šarmantan jedan dasa.
ja bih da uzmem kucnog ljubimca ali imam mars,saturn i pluton u 6-oj kuci.strah me da ne bude agresivan i da me ujede a inace imam dvoje malo dece a zelim dobermana ,da li mi preporucujete?
sada imaju opet nekog ali ne verujem da će ga zadržati.

sladjana
22-02-2011, 19:33
Postavite kartu, jer i moj komšija je imao 8 godina vučijaka, i ima u 6 polju: Mars, Saturn i Pluton, i nije sa njim imao problema da je nekoga ili njega ujeo, ali vidi se da voli pse. Ali je pas s obzirom da je vučijak, jako kratko živeo, razboleo se i uginuo.
Ali ima i Jupiter, pa je ovaj pas baš bio poseban..vidi se da je bio i dresiran. Šarmantan jedan dasa.

sada imaju opet nekog ali ne verujem da će ga zadržati.

Moj papagaj je bio veoma poseban, uspeli smo da ga naučimo par reči kao i da ne beži...često je leteo po stanu ali nikada nije pobegao...JU piter označava dresuru ? !

mini_mimi
23-04-2011, 15:55
Ja sam veliki ljubitelj zivotinja...od kad znam za sebe....sa tri godine sam dovukla nekog mesanca kuci...zvao se Cuki :-) imali smo i Rokija koji je ziveo 13 godina,sa macorom Pisom...a onda sam za 18.dobila haskija,koji je i dalje sa mnom :-) A krajem prosle godine sam usvojila i macu :-) I oni za mene nisu ljubimci,vec clanovi porodice..imam i u kraju par lutalica o kojma brinem...tako da,ako neko zeli psa,neka se javi :-))))))
Jel Jupiter u 5 predstavlja moju ljubav prema zivotinjama?

Mimiza
02-10-2011, 16:26
Moja 6.k. je u strelcu vladar Jupi u 5.k, volim zivotinje ali nisam ih nesto mnogo imala jer nemam bas ni uslova. Ranije sam imala dva papagaja koji sam bas naucila da pricaju, svaki je znao po 5-6 reci. :)
Inace, kako bi se iz moje natalne mogla videti ta ljubav prema pticama,papagajima narocito? Kako sam videla na prvoj stranici ove teme Jupi ne simbolise ptice...mozda je to uticaj Ju0Ur (Uran kao simbol egzoticnih ptica) i to u 5.k, obavezno moraju da budu malo u simbolici Lava, raskosnih boja i sl.

tatjanaj
02-10-2011, 16:30
Mnogo volim zivotinje, najvise pse i to labradore. Da li se to vidi u mojoj karti?

Bojana_NS
02-10-2011, 18:14
Ja toliko volim životinje da polako ali sigurno prelazim u vegetarijanca,ja imam 3 mace sve su domaće i jako su vezani za mene i ja za njih,a ako budem živela sama nekada biće tu dosta životinjica...Inače moje mačke su dosta ljubomorne.Jel se kod mene možda vidi ljubav prema ž.ili možda vegetarijanstvo???

http://s1084.photobucket.com/albums/j416/bojana_ns/?action=view&current=natalnisolarni.gif&newest=1#!oZZ6QQcurrentZZhttp%3A%2F%2Fs1084.photobucket.com%2Falbums%2Fj416%2Fbojana_ns%2F%3Faction%3Dview%26current%3Dmojnatalnibojana_ns.gif%26newest%3D1

skorpijica
02-10-2011, 18:29
ja sma imala moju doru lepog psa *veliki njemacki mister lenderski pticar*
imala je 14 godina kad je uginula, kad smo se preselili iz kuce u stan morali smo je odneti kod bake i dede na selo jer je nismo imali gde drzati a atata nije dao da bude u kuci , i onda je baka ovo leto javila da je uginula.to je moj omiljeni i jedini pas i ja necu da kupujem novog jer ga nemam gde drzati a ne mogu ponovo da ovo prozivljavam kad mi jave

moja 6 kuca je u skorpiji pluton je u 6k isto u skorpiji . moja dora nije bila opasna cak stavise svi su je voleli i sa svima se igrala, jedino sto je bila crna pa mozda to ima veze

ivanam
02-10-2011, 18:30
Ja sam godinama imala kanarince,prvi mi je bas dugo ziveo ,posle njega sto su bili nisu ziveli tako dugo.Nije mi bilo jasno zasto su uginjavali iz cista mira,dok nisam cula da kanarinci ne trpe odsustvo vlasnika duze od 2 dana,cak i ako ih hrani neko drugi i imaju sve potrepstine.A volela bih da imam jedan veliki akvarijum u dnevnom boravku ,al prvo moram da nabavim veci stan da stavim taj veliki akvarijum,jer sad u jednosobnom stanu nemam mesta.Inace,vladar 6.mi je Ve u ribama ,tako da verujem da bi akvarijum bio dobro resenje.

skorpijica
02-10-2011, 18:34
ivanam akvarijum je bas super a i ako ti ugine ribica ne moze ti biti toliko zao kao za psa ili macu ili papigu:) ovi se mogu maziti a ribice samo gledati. ja sam imala akvarijum ali su mi brzo uginule ribice , a cak sam im i temperaturu stimala i sve one potrebne djavolije sa pumpama i svetlom ali dzabe tako da ih posle nisam ni kupovala ali ih je lepo gledati:)

Bojana_NS
02-10-2011, 18:38
I ja bi volela da imam akvarijum ali baš veliki.Inače bolje da ne kupujete kućne ljubimce nego da uzmete sa ulice kucu,macu....bar će te ih spasiti i opet ćete imati dobrog kućnog ljubimca.Ja baš mrzim kad neko kupi psa,maču... ko da su kupili stvar a ne živo biće.

ivanam
02-10-2011, 18:39
ivanam akvarijum je bas super a i ako ti ugine ribica ne moze ti biti toliko zao kao za psa ili macu ili papigu:) ovi se mogu maziti a ribice samo gledati. ja sam imala akvarijum ali su mi brzo uginule ribice , a cak sam im i temperaturu stimala i sve one potrebne djavolije sa pumpama i svetlom ali dzabe tako da ih posle nisam ni kupovala ali ih je lepo gledati:)

U pravu si,ne mozes previse da se vezes za ribice.Za kanarincom sam plakala ko kisa kad je uginuo ,a imala sam ga 7 godina(onog prvog).Kad mi se poslednji kanarinac razboleo ,na spric sam mu obrizgavala lek u kljun,ali nije pomoglo.Nakon saznanja da uginjavaju zbog odsustva od kuce,nisam vise htela da ih kupujem.
Meni su lepi akvarijumi pogotovo nocu kad svetle u mraku.Doduse,to bi doslo u obzir samo ako ne spavam u toj prostoriji jer meni smetaju i najmanji zvuk i svetlo.

tatjanaj
02-10-2011, 18:43
Ja ne volim akvarijume i ribice. Sto kaze skorpijica, kao da umesto kucnog ljubimca imam igracku. A skupi su. Ulicne pse i macke cesto nahranim i napojim, bude mi ih zao, nekoliko njih sam cak dovela kuci, vakcinisala i vratila u zivot, pa na ulicu, ali najvise volim labradore, a njih tesko da cu naci na ulici. Oni su rasni psi, o kojima se u svakom pogledu brine, mada, kad bih naletela na nekog cistog labradora na ulici, sigurno bih ga prisvojila. Bas juce videh oglas da ih jedan moj komsija prodaje. Jedino sto trenutno nisam u mogucnosti da ih odgajam.

leptirica035
02-10-2011, 19:25
ja sam fanatik sto se tice kucnih ljubimaca, ne znam sta mi pise u natalu, ali opsesija kad su psi i macke u pitanju. u zadnje vreme vise macke...

TigaBg
02-10-2011, 19:30
Koja je simolika zaljubljenika u životinje, sem znaka Strelca?

leptirica035
02-10-2011, 20:12
da, to je poseban odnos, skoro pa nemusti jezik da razumem hehehe

gagonija
02-10-2011, 20:26
Mimi,imas Haskija? Blago ti se! Imala sam ga i ja,i ukrali su mi ga. To su za mene najlepsi psi :) Beli,sa krupnim crnim okicama...kada se setim mog.....

expulseza3
03-10-2011, 02:49
Ja imam psa,zove se Bongo,kod mene je 7.god.rasa dogoargentino.:)
Mnogo ga volim,vise od svih ljudi u mom okruzenju.Jer ako hocete da vas neko istinski voli,kupite psa.To je bezuslovna vrsta ljubavi.Pas,vas voli i kada vi ne mozete da mu pruzite,ljubav,paznju,toplinu.Usmeren je samo na vas,dok vi imate i druge osobe na koje volite.
Najveci strah kod mene postoji od zavrsteka njegovog zivota.Danas mi je zet rekao da je njegov pas na samrti,bila sam u soku i nisam mogla da se smirim ceo dan,jer su takve price za mene jako uznemirijuce.
Ponekad razmisljam da uzmem jos jednog psa,jer cu mozda tako njegovu smrt lakse podneti,ali sad vidim da nije tako,jer moj zet je pre celog tog desavanja sa psom dobio neko malo shtene.:eek: :( Ista je tuga bio tu jos jedan pas ili ne...Samo kada bi moj pas i umro isao bi na instutut sudsku medicinu,okruzenju,nista ne verujem.:D

I na kraju ako moj pas crkne,uhvaticu u prirodi neku zmiju,ne plasim se zmija mogu da ih hvatam,a sada sam procitala da je za Vrh 6k (Pluton) dobro imati zmije i glodare,ali glodare bas ne volim te morske prasice,miseve i ta ruzna stvorenja.:)

Uostalom nisam pristalica one teorije "nikad vise pas" tako da cu usreciti jos jednog psa.Kao sto ne postoji jedna ljubav za ceo zivot,tako ne postoji ni jedan ljubimac za ceo zivot.:)

tatjanaj
03-10-2011, 03:45
Pa sad Agena, zavisi... Kako za koga... Neko naleti na ljubav za ceo zivot, a neko ne. Ne znam od cega to zavisi. Moj natal je prilicno dobar, u odnosima sam krajnje korektna i fer, a ni emotivno-sexualno nisam hladna. Pa ipak, imala sam vise neuzvracenih, nego uzvracenih ljubavi. A ponasala sam se sasvim normalno prema njima. Nisam bila napadna, nisam bila ni hladna. S nekima bih bila prijatelj, s nekima bih dogurala cak i do flerta, ali tu bi se sve zavrsavalo. Dolazili bi mi posle 2, 3, 4, pa cak i 5 godina, ali uvek je bivalo kasno.....

Da predjem u bi?

No, da ne idem u offf, kako se to popularno kaze. Bice da cu i ja morati da nabavim psa, posto meni, bar u ovom zivotu, ljubavi nema :( Bar cu imati iskrenog prijatelja, ako nista drugo....

expulseza3
03-10-2011, 03:57
No, da ne idem u offf, kako se to popularno kaze. Bice da cu i ja morati da nabavim psa, posto meni, bar u ovom zivotu, ljubavi nema :( Bar cu imati iskrenog prijatelja, ako nista drugo....

Ne brini,za svakog ima ljubavi.:4hug:
Nekako zivot sa psom je ispunjeniji.Mene moj pas vrlo cesto zasmeje,ali sam ga bas razmazila,puno laje i to bas smesno.Ova rasa koju imam je malo agresivnija,ali on je bas pitom.Psi se hrane 1 put,a ja ga hranim minimum 5-6 puta.Jer da se hrani samo jednom bio bi daleko agresivniji jer je gladan.Ali time on ima tezinu iznad dozvoljene jer kada je bio mali hranila sam ga svim i svacim od kremica,preko sirove junetine,do plazme keksa i da ti ne pricam sta jos..:)
Od trenutka kako sam dobila psa,mislim da je zivot bez psa nezamisliv.:)
A imala sam razne kuce "ljubimce"od papagaja,zebe,zeceve,jedno vreme su me fascinirale samo ptice pa sam imala i golubove...i td..

tatjanaj
03-10-2011, 03:59
Jel pas moze da jede kremic?

expulseza3
03-10-2011, 04:03
Jel pas moze da jede kremic?

Moze kad umocim plazmu u kremic:D ,i ne znam u sta sam mu sve stavljala kremic,ali to ne smeju da jedu psi...;)

tatjanaj
03-10-2011, 04:07
Pa i ja mislim da ne smeju, zato pitam. Kad budem nabavila psa moracu da pazim da mu ovi moji indijancici ne poture slatkise. Kad sam imala macu, cerka mi je tad imala oko godinu dana i jednom joj je dala da lize sladoled. Umalo srcku nisam dobila kad sam ih videla :)

leptirica035
03-10-2011, 22:15
hehe moj bratanac jeo smoki sa mackom, pola smokij macka pola on, :))
Ja jos nisam prebolela nestanak mog macora, evo zima ide,...a taman me je lepo grejao prosle zime :(((

Bojana_NS
03-10-2011, 22:21
Jao ubiću vas,pas a i mačke imaju svoju vrstu ishrane,oni nemaju prirodni isulin,daj ti njemu ako hoćeš da pas dobije dijabetes,pa onda kupuj lekove da ga lečiš uffff

leptirica035
03-10-2011, 22:31
ma da, moj je jeo samo ribu, i to svezu. pojeo je 70 kilograma ribe za 6 meseci. imao je 5 kila, smrc, bio je macak jedanput...debeo ko svinja:D

MalaZbunjena
31-01-2012, 21:17
Vidi li se igdje opcenito u natalnim kartama ljubav prema konjima?

visnja
31-01-2012, 23:11
od kucnih lj. imala sam samo kornjacu, (sa u 6 kuci) uginula je, bas sam tugovala za njom. :o

6 kuca mi pocinje u lavu, pa hocu lava :D (pusti snovi) dispozitor u strelcu pa bi' i konja, al gdje da ga drzim? (kao to mi jedina prepreka) :p

gagonija
31-01-2012, 23:16
od kucnih lj. imala sam samo kornjacu, (sa u 6 kuci) uginula je, bas sam tugovala za njom. :o

6 kuca mi pocinje u lavu, pa hocu lava :D (pusti snovi) dispozitor u strelcu pa bi' i konja, al gdje da ga drzim? (kao to mi jedina prepreka) :p

haha Visnja dobra si!
Konji su meni tako drage zivotinje :)

Buby
31-01-2012, 23:18
Jao ozivjela ova tema bas u trenutku kada se vec duzi period lomim izmedu moje velikeeeee zelje da imam psa i realne sitacije da neznam gdje cu sutra zavrsiti pa ne zelim muciti zivotinju.
Ono sto me najvise brine i zanima je da li je zbog mog potucenog Mo-a kao vladara moje VI kuce neminovno da mi svaki pas oboli i prerano ode? :(

MalaZbunjena
31-01-2012, 23:31
haha Visnja dobra si!
Konji su meni tako drage zivotinje :)

Znaci, gleda se strijelac za konje? Ti i ja imamo saturn i uran u strijelcu :D

nymeria
01-02-2012, 11:51
Hm, meni je vladar 6.Pl, i u njoj imam Ur...nigde ne vidim povezanost za glodarima, imam cincilu, imala sam kunica, morsko prase, papagaja, ribice, ali moja najveca ljubav su upravo glodari :) nije prakticno, znam i cincila mi pojede pola stana i stvari u njemu, ali je presladaaaak :7:

A kako bi mogli da gledamo karakter ljubimca, to me vise zanima od vrste zivotinje, ali ne mogu da nadjem nikakav clanak o tome???

sunce78
01-02-2012, 13:33
Pre dve nedelje napustio me moj papagaj a bila sam veoma vezana za njim i jos uvek se zaletim da vidim dali ima voda ili hrana i onda se okrenem :5sadyes: i nikad vise u mom zivotu kucni ljubimac

Bojana_NS
06-04-2012, 17:11
Moj mačak je nestao (za sada nadam se) već ceo dan vičem derem se tražim,a njega nema :girl_cray2: :girl_cray3: :girl_cray2:
Postaviću glupo pitanje ali da li se može videti njegov nestana ali i povratak kući?
http://i1084.photobucket.com/albums/j416/bojana_ns/astro_245gw_01_bojana_ns_2012455452856402.gif

Bojana_NS
07-04-2012, 20:43
:girl_blum: :girl_blum:
Vratio se moj mačak posle tri dana ....
E pa vala im neće biti ništa...ne dam :D

A to što ti ne voliš mace hmm možda zato što mačke rade ono što žele teško je njih kontrolisati,a za ljude samo ti znaš taj odgovor :D

uran89
07-04-2012, 22:04
:girl_blum: :girl_blum:
Vratio se moj mačak posle tri dana ....
E pa vala im neće biti ništa...ne dam :D

Vladar tvoje 6 kuce je merkur, pa verovatno se povratak macka poklapa sa merkurovim kretanjem u direktni hod. Koliko vremena je bio odsutan?

Bojana_NS
08-04-2012, 09:55
Tačno tri dana :)

uranija
08-04-2012, 11:15
moj ljubimac je uvek pas,u karti jupiter je u konj sa uranom,uvek su lepi i posebni nekim svojim ponasanjem,za pse dusu dajem i vicem i grdim i sve,sve,kada gledate psa,to je i mars i jupiter,sve zavisi...temperament mog psa izvodim derivatnim poljima,uvek kako kod coveka,tako kod psa,temperament pokazuje genetika,cetvrto,navike 6.o,i 8.o ono sto najvise volimo onako strasno...pa nas to i u nevolje odvede...idemo redom,izvedena polja
kod mene njegova 4.a je moja 9.a,tako da je poreklo uvek pod znakom riba,nepoznato,nadjeno na ulici,nikad ih ne kupujem,uvek ih usvajam,to objasnjava jupiter konj uran u njegovoj 12.oj,uran je mesavina originala i izgledom uvek podseca na rasnog jupiter...recimo najcesce na retrivera...

njegova 6.a tj navike je moja 11.a,venera kao vladar,nazalost navike i lepota odvedu ga u njegovu 8.u,zaluta jer venera ima aspekt sa uranom u njegovoj 12.oj pa im se nesto iznenadno desi,ali pre svega su mi privrzeni jer im je navika da su uz mene,tj venera na mom asc,posto je venera skoro u drugoj,vole slobodu,igru,kucina 7.a to su oni koji ga ne vole,a to su moje komsije i okolina...to je njegova 3.a,uran

njegova 8.a sto posebno voli to je mesec u vagi,drustvo odnos,da ga vole,njemu je moja cetvrta gde je mesec njegova 11.a,prijatelji....jako se vezemo i svaki dan smo u setnji...ako ne svaki onda je slobodan ko ptica da radi sta hoce,protiv sam vezivanja al bas bas..

majabl
08-04-2012, 11:20
ja se bojim apsolutno svih zivotinja i pileta, ali bas ono bojim nenormalno, moras skloniti od mene...ne znam kako se to vidi....:) a volim zivotinje, volijela bih da ih se ne bojim.:)

uranija
08-04-2012, 11:36
Majobl@,pa evo razloga,sunce kao vladar 6.og polja je u opoziciji sa ovim plutonom u 8.oj,a 8.a uvek jesu duboko sakriveni osecaji za opasnost,saturn su strahovi i ima aspekt prema marsu vladaru 8.e,zatim sa venerom dispozitorom ljubimca,venera pokazuje da bi ti volela da nije tako,ali eto,to ima veze i sa prosloscu i detinjstvom ili prethodnim inkarnacijama...

majabl
08-04-2012, 11:40
e bas to strah od opasnosti, ne znam sta bi mi pudlica mogla uraditi, ali ja se eto bojim, kao da je ne znam sta...a nikad me nije pas ugrizao ili tako nesto....:)

zujalica
08-04-2012, 12:00
Ja imam i kuce i macku :) , tacnije oni su kuci sa mamom. Jedno vreme smo imali par maca, neke bi dali nekome, a neke su neslavno zavrsile - otrovane su od strane komsija. Bice da je za to kriva 180 izmedju Sa u 6. i Ne u 12. , pa ne znamo tacno ko, ali Ne je vladar 3. i eto komsiluka.
Sve mace su od jedne lutajuce macke koja bi se ponekad omacila u nasem dvoristu, a i kuce je mama pokupila na ulici kao stene, islo je za njom :D , a kako je crno njoj se svidelo ( Sa u 6. - crno ).
Nikad ne bih mogla da ih drzim u stanu, to bi mi bilo kao da su u zatvoru, ovako imaju dvoriste za jurcanje.

uranija
08-04-2012, 12:09
hehe,zujki,pravi ljubitelj,vladar 6.e u 10.oj,bez njih nigde..venera u sedistu u aspektu sa marsom pas,macke su sunce a sunce je u istom znaku kao i venera,samo eto lose za mace jer sunce je u vagi u padu...to si i sama rekla,kuce imaju vise srece...

zujalica
08-04-2012, 12:25
Koliko god da mace stradaju, ne odustajemo od njih :) , uskoro ce se ova koja je ostala omaciti, pa cemo sigurno zadrzati jedno mace. Bitno da ih dzukac ne dira, naprotiv super se slazu, samo im nikad ne bi dao svoju hranu :D.
Ja razumem da neko ne voli macke, ali da uce decu da ih ne vole i da vise vole da im misevi setaju po kuci , to ne razumem. Macke bar pamte ko ih udari vise ne prilaze, lako ih je oterati, ali otrovati...
A dzukac me obozava, kada odem kuci i ako uspem uci u kucu pre nego njega pomazim, istog momenta on otvara vrata i skace na mene i dok ga ne pomazim i ne ispricam sa njim, taj ne pusta.
Ja se plasim insekata, nekih... poput skakavaca, onih nocnih leptira tzv. leptirica... To kad udje u kucu ja izlazim :D i ne vracam se dok ne bude izbaceno.

uranija
08-04-2012, 12:33
DA on tebe jako voli,vidi kako taj lep aspekt marsa i venere,jos je to kucetovo deveto,pa opisuje njegovu max slobodu dodatno sto je u znaku vodolije-sloboda...

zujalica
08-04-2012, 13:08
A kad neko zaista ima znanje, onda on to tako lako povezuje ! Svaka ti cast Uranija ! :)

DraganaPe
08-04-2012, 20:30
I ja sam mislila da ne volim mace, a do nedavno sam ih imala 14 :D, i tri psa. Na žalost, mace se razbežale, ostalo ih 5, a moja keruša Lady je u januaru nakon 18 godina uginula :(, sama sam je sahranila.....

CARAPICA
08-04-2012, 22:31
Pa ne znam. Uspijeli smo spasiti malu mačkicu od 3 dana.
Čini mi se da je ipak tr. jupiter na 6. kuću nešto odradio :D
Mala žuta i debela :o :D

uranija
08-04-2012, 23:29
volim ja sve sto ima neznu dlaku :) i zeca,mislim prema zivotinjama sam slaba uopsteno,tesko podnosim da vidim gladne zivotinje,mrsave,mama je jos gora...:Dpas je kod ne uvek unutra i savrseno se razumeju,recimo,mama sanja nesto ruzno,kuca cuti i posmatra je ,kad vidi da je kriticno,prilazi i stavlja sapu na njenu ruku,sladak je ko secer,...ona ima baksuz da nekako njen pas nastrada nesrecno,ljubimac koji je bio moj,bio je kod mame jer sam ja otisla da zivim sa deckom,a i odmah cim sam dosla,mala dva kuceta su vec bila tu pa prosto nisam mogla i njega da donosim ,mama vezana za njega jako i molim lepo pas nastrada par meseci po mom odlasku :(tugovale smo i plakale ko za najrodjenijim...njoj je venera sa merkurom u strelcu a jupiter je u 12.oj,prosto pas ili nestane ili nastrada...ja macku nemam,niti od mog psa to mogu:D

Bojana_NS
08-04-2012, 23:33
Joj ja sam dosta posesivna i kad god mačke puštam napolje dobijem napad stresa,a moraju malo napolje jbg kad traže :(

Uranus_princes
08-04-2012, 23:37
Generalno volim sve sto se krece po svetoj zemlji,sem paukova,kojih se strasno bojim.Medjutim,ljubav prema mackama je kod mene posebna,i datira bukvalno otkad znam za sebe.Trenutno imam tri macorcine u kuci :D Gdje se vide taj moj veliki strah od paukova i velika ljubav prema mackama u natalu?

mali mis
13-09-2012, 17:11
Koja je simolika zaljubljenika u životinje, sem znaka Strelca?

I ja sam to htela da pitam!:) Mnoooogggoo ih volim,ali mi nije bas najjasnije sta treba da gledam...Pas je valjda Mesec,macka je Sunce,6.polje,Ju ...i ne znam vise....al negde sam citala da Ju oznacava velike zivotinje...nemam pojma,ajd nek nam kaze neko ko zna

Rabiosa
13-09-2012, 20:13
Ja sam pročitala u Milekićevoj astrosimbolici da je Neptun mačka.

mali mis
13-09-2012, 20:58
Moguce je. Sa Suncem poveyuju, valjda zbog lava...mada,stvarno mogu biti Neptun...

danica_91
13-09-2012, 21:08
jao, ja obozavam zivotinje, a i one mene...imala sam ih ne znam kolko mnogo...macke, pse, kornjace, puzeve, cak sam i skakavce cuvala :D mada sad mrzim paukove i skakavce velike i leptire, bas se plasim njih...

ali sa psima pogotovo nikad nisam imala problema, uvek su me pratili gde god da podjem, i psi sa ulice idu za mnom, ili sednu pored mene, pogotovo kad idem kroz mrak negde i kad sam uplasena, pojavi se neki pas i podje sa mnom, kao da oseti da mi neko treba...

to je moja Ve, vladar 6. kuce, u 9. kuci u konjukciji sa Ju i Ma...mada ovo sa Ju mislim da vise deluje....jer bas imam taj neki osecaj da me psi razumeju...dovoljno je da pogledam psa i on mene i ja se smirim i kao da sam se izjadala najboljem prijatelju...ili kad sam tuzna dovoljno mi je da zagrlim psa i bude mi mnogo bolje...ipak vise volim pse nego macke jer im vise verujem...

i volim ili mnogo velike pse ili one bas male, sredinu ne, trenutno mi je patuljasti pinc favorit i to ce mi biti sledeci ljubimac najverovatnije :)

mini_mimi
14-09-2012, 17:40
ja ceo zivot obozavam pse...ali se decembra 2010 desio neki preokret,i ja od tada imam i psa,ali i 2 macke....nisam ni znala kakva su to divna stvorenja

ennzo
14-09-2012, 17:57
ja ceo zivot obozavam pse...ali se decembra 2010 desio neki preokret,i ja od tada imam i psa,ali i 2 macke....nisam ni znala kakva su to divna stvorenja

Inace Blizanci pa i osobe sa Merkurom u Blizancima vole da imaju kucne ljubimce(najcese papagaje i druge vrste ptica) ali posto si ti njeznija varijanta Blizanca(sa ovom Ve u Biku) onda tebi odgovaraju i umiljate mace ili psi.
SAmo njezne osobe vole pored sebe da imaju i njezne ljubimce;)

Moon_1989
17-09-2012, 15:07
Škorpija će na vrhu 6 polja prije označavati male životinje ;)

Moon_1989
20-09-2012, 12:43
Ne bih bas rekla.Imam Skorpiju na vrhu 6k i imam velikog psa,jos plus sto je jako debeo.:D .Inace bas sam megaloman,pa volim velike stvari,prostrane kuce.Uopste tezim da sve imam u izobilju.Po onom sistemu :"Dok ne osta,ne bi dosta.."
Ne radujem se Saturnu u Skorpiji,jer ce neki tranzit nakaciti mog psa,pa vec sad placem zbog toga..:( :5sadyes: :shmrcka:

Ovo je samo generalno što sam rekla ne važi kod svakog, ti imaš marsa u djevici u uskoj konjukciji sa jupiterom, pa je normalno da težiš imati veće životinje za kućne ljubimce ;)

Rabiosa
21-02-2013, 20:08
Šta bih ja trebala da imam sa šestom kućicom u lavu i Jupiterom?
Dobila sam ideju da nažvrljam nešto na ovoj temi jer silom prilika već sat vremena slušam mačke pod prozorom, na kraju krajeva februar je mauumauu mauu :D

mali mis
22-02-2013, 00:12
Dobila sam ideju da nažvrljam nešto na ovoj temi jer silom prilika već sat vremena slušam mačke pod prozorom, na kraju krajeva februar je mauumauu mauu :D

...mozda nekog kucu,velikog-Ju na vrhu 6. blage naravi,privrzen-Mo u vagi...dostojanstven,ponosan....neki zlatni retriver,ili jos bolje irski seter-ja ga imam i stvarno su divni,a u isto vreme gordi,ponosni...prelepi su ;))

nouvelle
22-02-2013, 00:41
Heheheh ja imam macka vec godinu i po..Nema sanse da taj ode, jeste februar, izlazi on..ali se uredno vraca kuci na hranu i spavanje :D Prelep je, prica sa mnom, redovno mi na svako pitanje odmnjauce :) kad mu kazem "pokazi kako si lep" prevrce se i pokazuje mi stomak...na komandu "sedi"* seda, kao pas...neverovatno..Pametnica, sve razume :D

Rabiosa
22-02-2013, 07:41
...mozda nekog kucu,velikog-Ju na vrhu 6. blage naravi,privrzen-Mo u vagi...dostojanstven,ponosan....neki zlatni retriver,ili jos bolje irski seter-ja ga imam i stvarno su divni,a u isto vreme gordi,ponosni...prelepi su ;))

Ja bih volela da imam pandu :)
Jao, šta sve ja ne bi volela :rolleyes:
Kada sam bila mala dovlačila sam sa ulice mačke i pse lutalice. Tata i mama bi ludeli, ali ja sam bila tvrdoglavo dete.
Kada je komšinica kupila mojoj drugarici hrčka donela ga je u tegli sa piljevinom prvo meni da pokaže i ja sam odlepila. Morala sam da i ja sebi nabavim jednog. Imala sam dosta životinja, papagaje, zebice, hrčke. Nisam imala ribice a volela bih na kraju krajeva ja sam dupla riba. Samo što sam sigurna da bih došla u iskušenje da ih držim, jer ja sve što volim moram dobro da ispipam, ugnjavim, izljubim pa ko preživi :4lol:
Jedanput na moru, pre nekoliko godina, moj istraživački duh me je odveo dalje od plaže na plažu sa šljunkom i velikim stenama gde sam ugledala malog račića belog sa zelenim tufnama, bio je presladak! Ja sam ga ulovila prstima i malo posmatrala i onda ga pustila. Predivno iskustvo. :) Volela bih da imam jednog, ili više malih račića.
Pre dve godine na moru otišla sam na pristanište jer sam čula da se u sumrak mogu ugledati delfini i imala sam sreće, posle malo teturanja po stenčugama i roja mušica oko moje glave ugledala sam ih. Bili su daleko ali dovoljno jasno sam ih prepoznala skakali su nisko u vodi, ja sam zamišljala da više skaču, bili su kao kiflice iz daleko a pesma je bila nezemaljska. Bilo je jako lepo. Nisam želela da se pomerim ali roja mušica jednostavno nisam mogla da se otarasim. :D
Volim domaće životinje, ovce i kozice. U suštini za kućnu varijantu naginjem sitnim životinjama, ali volela bih da sa mnogim velikim i egzotičnim dođem u kontakt.

mali mis
22-02-2013, 23:40
joj, i ja sam ceo zivot blesava za zivuljkama;) ....isto sam dovlacila kuci sta sam stizala,moji su sizeli od mene! :D takodje sam na moru videla svasta zanimljivo;) u Grckoj sam jednom izronila bebu krabu! Bokte covece,kakve divne boje, mnogo je lepa bila! I isto sam imala prilike da vidim delfine uzivo,jedne godine kad sam bila u Cg u Ljutoj,al su bili prilicno daleko,dva para ... volim sve idalje,ali su mi najlepse okate zivotinje....mnogo volim srne,foke,miseve naravno;)...ma sve!;)))...dobro i naravno bolesti... Skromnim iskustvom sam primetila,da odredjeni br ljudi koji voli zivotinje uvek ima nesto u biku...ili u 6.kuci....

.....slucajno izbrisah da miseve ne bole ljudi zbog repova i bolesti,pa je sipalo gore ko da sam rekla da volim bolesti;)

Rabiosa
23-02-2013, 08:05
I ja volim miševe i nemam nikakav problem da ih poljubim, baš takvog belog kog ti držiš na avataru. Ali vidiš, kada sam imala hrčkove i papagaje neprestano sam ih ljubila, i zbog toga što sam ih često privlačila licu dobila sam alergiju. :4lol: Znaš ono, kad mi se oči jako zacrvene i zatvore i osećam svrab u nosu, i znaš morala sam malo da oladim sa preteranim ispoljavanjem ljubavi.
Imam ja toliko priča sa životinjama, i fotografija sa njima imam priličan broj. Ali ovo je ipak tema o astrologiji pa neću da preterujem iako o tome jako volim da preterujem.
Sad nemam ništa. Meni se na primer prilično sviđaju životinje koje savetuju blizancima da drže kao što su ptičice, tvorovi, majmuni. :licklips:Veverice, Paaande :D Koaaaaale :D Kako bi to bilo lepo imati
Škorpije bi trebale da drže morbidne životinje, kao na primer iguane, tarantule, škorpije, bubašvabe, zmije :cold: Toliko daleko baš ne želim da idem jer mi ni jedna od tih životinjki nije privlačna za igranje i maženje, a to je kod mene najbitnije kod izbora ljubimca da me zabavlja i da voli da se druži.
Vage žele privlačne ljubimce kao što su sijamske mačke sa kojima sam jednom imala prilike da se upoznam kod drugarice koja je imala dve, ne dopadaju mi se previše hladne i opake.
Strelčevima odgovaraju psi kao zlatni retriver i ši-cu. Jarcu ribe, kornjače i papagaji. Vodoliji egzotični ljubimci kao što su žabe, iguane, razni glodari, kornjače... A Ribama sve što mogu da nađu na ulici. :D
Još samo da dodam ovo imala sam priliku da vidim uživo krokodile - bili su vrlo mirni, i ajkule, one su plivale u akvarijumu koji je bio i iznad moje glave tako da je doživljaj bio kao u horor filmu. :D Ja sam bila vrlo oprezna nisam im prilazila imala sam uvrnut strah od toga da će pući staklo i da će one popadati na mene.

mali mis
23-02-2013, 13:09
ahaah,i ja volim da ljubim zivotinje! To mi je tako nekako, prirodan izliv emocija!:D Joj, ja se strasno bojim ajkula,ali strasno! Na tv kad ih vidim,mislim da pretrnem od straha! Mozda me je neka pojela u nekom od prethodnih zivota...a i inace imam taj Sa u sko,pa kontam da se zato i bojim njih..to sam na nekoj temi o Sa vec pisala da sam citala, da ljudi sa Sa u 12. se boje duboke vode,ajkule pa jos ako je u Sko,to je bingo!:D ..Mo mi je u Vagi,i bas mi radi , i stvarno volim zivotinje sve, ali nekako ovo za macke ne mogu da potvrdim, vise sam naklonjena psima...e a ovo ya ribe, da me ne shatis pogresno imam dosta prijatelja u znaku Riba,(najbolja drugarica mi je ribica)....svi oni, vole zivuljke ali su veoma neodgovorni, i svesni su toga ,tako da iz tog razloga ni nemaju vise zivotinje....drug riba je poklonio samojeda nije vise mogao da brine o njemu, drugarica poklonila macku,ova moja ima papagaja,ali se esi da yaboravi na njega...naravno sve zavisi i od ostalih pokazatelja!:)

Hekata
23-02-2013, 13:34

:Dneku veliku mačketinu debelog mačora, risa, pumu ili leoparda :D

Obično Lav znači opozitno od one kuće znači prijatelj, pas X) ili neki hrčak, činčila.... ali pazi namlnožiće ti se, uvek više ljubimaca ;) Bez problema možeš odgajivačnicu da držiš kućnih ljubimaca, išlo bi ti dobro:)

Rabiosa
04-08-2013, 10:08
:Dneku veliku mačketinu debelog mačora, risa, pumu ili leoparda :D

poslužila bih im kao večera :4lol:

Obično Lav znači opozitno od one kuće znači prijatelj, pas X) ili neki hrčak, činčila.... ali pazi namlnožiće ti se, uvek više ljubimaca ;) Bez problema možeš odgajivačnicu da držiš kućnih ljubimaca, išlo bi ti dobro:)

Uglavnom bih imala više životinjica, maximum u isto vreme koji sam imala bila je jedna crno bela mačka dovučena sa ulice, hrčak i dve tigrice. Mačku bih uvek trpali u kavez kada bi tigrice puštali da lete, a ona bi ih netremice posmatrala očiju kao dva fildžana. A tigrice su pokazivale interesovanje za malu krznenu lopticu - hrčka - sklupčanog i uglu kaveza, često bi doletele na kavez izvrnule glavu i buljile u njega. :D
Sa jedne strane ne bih volela da budem odgajivač jer mi se ne dopada pomisao da prodajem ono što volim, i znam da bi oni najsrećniji bili u prirodi, ali iz sebičnih razloga mogla bih sebe da zamislim kao odgajivača jer bih ja sa njima bila srećna, ali bi oni možda ipak bili srećniji bez mene, dva metra ispod zemlje, u šumi, reci, na drvetu...

Ovo je puno čak i za mene, ja sam izračunala koliko sam do sada ukupno imala životinja - 15 :D A nisam imala ribice.

milicica21
05-08-2013, 07:41
Meni baš ne ide sa kućnim ljubimcima. Koliko god ih ja voljela ili nestanu ili nastradaju. Mislim da ću odustati od ideje da ikada imam ljubimca. Trenutno imamo mače, vidjećemo kako će završiti :(

ElipsaZ
02-12-2015, 16:39
Kad sam bila mala imala sam jednu mačku i njena tri mačeta, jer se omacila na tavanu pa smo ih usvojili :D Mačka i jedno mače su uginuli, a preostala dva su pobegla. Ne sećam se tačno kad se sve to izdešavalo a ne znam ni šta bi iz natala moglo to da potvrdi, sigurno ima veze sa tranzitima. A otkad znam za sebe imamo i pse. Vidim da mars predstavlja psa a moj ma90so možda pokazuje neki potajni strah od pasa, pogotovo jer me jedan od njih ugrizao dok sam bila mala(simbolika marsa-rana, posekotina). E sad što mi je bilo zanimljivo dok sam gledala svoju kartu, dok je tranzitni jupiter bio u lavu u mojoj 11. kući ove godine, dobila sam jednog novog prijatelja u simbolici marsa-kucu. Tata ga je našao ispred kuće pokojne bake(ako je moja baka 1. polje, vladar Venera, koja je u tom trenutku isto bila u lavu(a ona je igrom slučaja i bila lav :D) u konjukciji sa Ju, možda je to neka simbolika). Pošto se sve desilo iznenada, a uran predstavlja nešto neočekivano, tad je bio u ovnu čiji je vladar mars-još jedna simbolika.
Isto mi je zapalo za oko kada je krajem septembra imao saobraćajnu nesreću. Tad je tranzitni mars pravio kvadrat sa mojim natalnim jupiterom. Vladar mog 3. polja(saobraćaj) je jupiter, mars(nesreće) gde je kuče povredilo kičmu(lav) i desnu nogu(Jupiter). Još jedna simbolika. Trebalo mu je oko nedelju dana da se oporavi ali je opet 'stao na noge'. Nisam sigurna šta je u horoskopu ali rekla bih da je blizanac jer je mnooogo nemiran i radoznao :P
Možda je čudno što sam izanalizirala ovo kroz svoju natalnu kartu ali bilo mi je veoma zanimljivo kad sam počela da razmišljam o ovome i da upoređujem. Nadam se samo da nisam bila previše maštovita i sve ovo izmislila :confused: (ali me ne bi čudilo)

azraela
02-12-2015, 23:57
volim pse imala sam do pre 7 godina stalno pse. uvek neke dzukce, nikada rasnog. macke ne volim bas nesto, mada su prakticnije za stanove, a i ne traze setnju. ne bih mogla macku da gajim. pre bih se odlucila za papagaja, nego za macku. psa nemam vise, jer mi je tesko da brinem o njemu, a i pas kosta. tako da posto je poslednji pas uginuo, vise nisam uzela nijednog, a nekada pozelim. mozda cu jendom opet imati psa.

volim i kornjace npr. i neke neobicne zivotinje, lepi su mi aligatori

naravno volim i konje, obozavam ih, volela bih da imam i konja.

ElipsaZ
03-12-2015, 00:22
naravno volim i konje, obozavam ih, volela bih da imam i konja.
Vladar 6. polja ti je jupiter koji je simbolika konja, sigurno zato ih i obožavaš. U 6. su ti mars(pas) i neptun, zbog kojeg možda voliš te vodene životinje :D Kornjaču predstavlja mesec u jarcu, za šta si sama potvrdila da te isto privlače :)

azraela
03-12-2015, 00:25
Vladar 6. polja ti je jupiter koji je simbolika konja, sigurno zato ih i obožavaš. U 6. su ti mars(pas) i neptun, zbog kojeg možda voliš te vodene životinje :D Kornjaču predstavlja mesec u jarcu, za šta si sama potvrdila da te isto privlače :)

znam to, nego kazem, pa ljudi ako hoce neka povezuju i gledaju, jer je natal postavljen. :))

doduse nisma ni gledala ko vlada kornjacama... zanimljivo. eto meni su kornajce bas lepe i nekako mi ih je zao...male ili malo vece dobrice.

recimo akvarijume ne podnosim, ni ribice. privlace me reptili, ali ne i ribe.
moguce je da sam uvek imala dzukce, jer su i mars i jupiter u kontaktu sa saturnom, a on predstavlja beskucnike, a ja sam sve pse dovlacila sa ulice. ako bih ikada imala rtasnog psa to bi bio veliki pas, ostriji da ne kazem agresivna rasa. mada u obzir dolaze i neki hrtovi i jedna rasa lovackog psa, i jedna rasa sluzbenih pasa

Marshmallow86
24-06-2016, 20:08
Inace sam luda za zivotinjama, da se mene pita, imala bih u stanu zoloski vrt; najmanje tri psa, dvije macke, dva zeca, akvarij s ribicama, ponija, pa moze i koja egzoticnija zivotinja u dvoriste - mozda zirafa & zebra. Eventualno gepard, ali mislim da se ne bi najbolje slagao sa ostalim ljubimcima, hahahahaha

Salim se malo, od ljubimaca sam dosad imala samo ribice i to je to :/ Familijarno smo svi ludi za psima, medjutim, nemamo uslova (sto prostorno sto vremenski) da nabavimo nekog vucijaka ili labradora. Mada sestra i ja planiramo nabaviti macku ili zeca, zauzimaju manje prostora i samostalniji su, tako bar kazu :)

Zanima me jedna stvar, koliko god bila luda za skoro svim zivotinjama, jedna vrsta mi se strasno gadi (mjesavina gadjenja, averzije i straha koja granici sa fobijom), a to su PTICE. Ne podnosim ih, ne mogu reci da neke vrste nisu lijepe (labudovi, sove, kanarinci), ali mislim da ni ta ljepsa pernata stvorenja ne bih smjela dotaknuti ni za 10 000 €, hahaha

O golubovima i kokoskama da ne pricam, toliko mi se gade i toliko su mi odvratni/e, mislim da bih mi noc u golubarniku ili kokosinjcu prouzrokovala ako ne srcani, onda definitivno mozdani udar
Koji su pokazatelji te moje ornitofobije u natalu?!

Pipa Midlton
24-06-2016, 22:34
Inace sam luda za zivotinjama, da se mene pita, imala bih u stanu zoloski vrt; najmanje tri psa, dvije macke, dva zeca, akvarij s ribicama, ponija, pa moze i koja egzoticnija zivotinja u dvoriste - mozda zirafa & zebra. Eventualno gepard, ali mislim da se ne bi najbolje slagao sa ostalim ljubimcima, hahahahaha

Salim se malo, od ljubimaca sam dosad imala samo ribice i to je to :/ Familijarno smo svi ludi za psima, medjutim, nemamo uslova (sto prostorno sto vremenski) da nabavimo nekog vucijaka ili labradora. Mada sestra i ja planiramo nabaviti macku ili zeca, zauzimaju manje prostora i samostalniji su, tako bar kazu :)

Zanima me jedna stvar, koliko god bila luda za skoro svim zivotinjama, jedna vrsta mi se strasno gadi (mjesavina gadjenja, averzije i straha koja granici sa fobijom), a to su PTICE. Ne podnosim ih, ne mogu reci da neke vrste nisu lijepe (labudovi, sove, kanarinci), ali mislim da ni ta ljepsa pernata stvorenja ne bih smjela dotaknuti ni za 10 000 €, hahaha

O golubovima i kokoskama da ne pricam, toliko mi se gade i toliko su mi odvratni/e, mislim da bih mi noc u golubarniku ili kokosinjcu prouzrokovala ako ne srcani, onda definitivno mozdani udar

Marsh, sledeće životinje su u simbolici Ovna: ovan, koza, sova, jastreb, orao, petao. Sledeće su u simbolici Bika: krava, bik, tele, golubica, slavuj, lastavica, labud. Nemam pojam koliko mi je logika dobra ali ja nekako to povezujem sa time što ta dva znaka Ovan i Bik zahvataju tvoje osmo polje.
Verovatno tu ima još nečeg što ja ne znam da povežem jer ti kažeš da voliš labudove a oni su po ovome u simbolici istog znaka odn. Bika kao i golubovi koje ti ne voliš.
Buni me i to što je na primer koza navedena i pod simboliku Ovna i pod simboliku Jarca. Isto važi i za labuda koji je naveden i pod simboliku Bika i Blizanaca.
Kažeš da voliš zebre, one su u simbolici Strelca kao i slon i pelikan.

ElipsaZ
25-06-2016, 00:26
Ja nađoh da su ptice merkur a tvoj merkur ima kvadrat sa plutonom, možda zbog toga imaš taj strah i gađenje prema pticama. Ja se, na primer, užasno gadim insekata, buba itd. a šesta kuća predstavlja insekte. Vladar mi je neptun koji ima aplikacionu inkonjukciju sa marsom, možda to ima neke veze.

snupy
25-06-2016, 11:24

Marsh, moj čovek :D
Ja se plašim ptica, od vrapca pa na dalje. Od goluba, svraka, vrana (ovo što se viđa svakodnevno) dobijam fras na ulici.

Rečeno mi je da Su0Mo daje piliće/patke/guske- domaća živina. Ptice su Me u kombinaciji sa još nekim vazdušnim elementom ili kući. Kao malu su me napale ptice i to je izazvalo veliku traumu i u jednom momentu je nastao problem sa govorom Me90Ma

Marshmallow86
25-06-2016, 14:20
Ja se plašim ptica, od vrapca pa na dalje. Od goluba, svraka, vrana (ovo što se viđa svakodnevno) dobijam fras na ulici.

Rečeno mi je da Su0Mo daje piliće/patke/guske- domaća živina. Ptice su Me u kombinaciji sa još nekim vazdušnim elementom ili kući. Kao malu su me napale ptice i to je izazvalo veliku traumu i u jednom momentu je nastao problem sa govorom Me90Ma

Neki dan nam je u kaficu vrabac na sto sletio, samo sto srcani nisam dobila, hahaha
Na kraju su se zbog mene sestra & drugarica morale na +30 premjestiti unutra :)
I ono kad ljudi kazu "nece ti nista"...ZNAM ja da teoretski nece (?!) nista. Ni bube NE mogu nista (uglavom), pa ja ne ismijavam tudje fobije...

Kazu da je meni mama prenijela fobiju (i ona je ornitofobicar), mada ne znam kako se to moze prenijeti..moze mozda biti nasljedno, ali da je "zarazno" i sestra bi se bojala...

Koje su te ptice napale, golubovi ili vrane?! Vrane su grozne, i agresivne jako, nisu bezveze glavnu ulogu u Alfredovim Birds imale, hahaha

Nije mi iz natala ta moja fobija jasna, mozda treba malo detaljnije Saturn prouciti i kod mene i kod tebe, ipak je on glavni donosilac fobija & strahova

snupy
25-06-2016, 14:35
Neki dan nam je u kaficu vrabac na sto sletio, samo sto srcani nisam dobila, hahaha
Na kraju su se zbog mene sestra & drugarica morale na +30 premjestiti unutra :)
I ono kad ljudi kazu "nece ti nista"...ZNAM ja da teoretski nece (?!) nista. Ni bube NE mogu nista (uglavom), pa ja ne ismijavam tudje fobije...

Kazu da je meni mama prenijela fobiju (i ona je ornitofobicar), mada ne znam kako se to moze prenijeti..moze mozda biti nasljedno, ali da je "zarazno" i sestra bi se bojala...

Koje su te ptice napale, golubovi ili vrane?! Vrane su grozne, i agresivne jako, nisu bezveze glavnu ulogu u Alfredovim Birds imale, hahaha

Nije mi iz natala ta moja fobija jasna, mozda treba malo detaljnije Saturn prouciti i kod mene i kod tebe, ipak je on glavni donosilac fobija & strahova

Koliko se sećam ti si rekla da osećaš upliv Sa180Mo... ovo može izazvati strahove kod natusa, anksioznost i generalno sklonost "tmurnim" mislima.
Mada tebi Sa podržava 120Me... ipak bi trebalo da se izdigneš iznad straha. Nemam ideju :D
Mislim da ti je fobije "preneta" na taj način što ti je mama verovatno stalno panično ponavljala da se kloniš ptica, pa si dodatno to shvatila kao opasnost. Tako da je to postao i tvoj obrazac. Fobije nisu genetski prenosive xD

Komšije od kumova kod kojih smo bili u poseti su imali mini zoo vrt u svom dvorištu. Ja naravno kao ljubitelj životinja sam odmah pohitala tamo i da li su mi da hranim ptice (kokoške i guske) parčetom hleba. Međutim kada su ptice videla/osetile hranu, sve su se sjatile na mene. Tako da vuče zaista ozbiljnu traumu. Alergična sam na perje, ne jedem jaja... vegetarijanac sam pa preskačem i meso.

Lahadima
25-06-2016, 15:02
Jao koje ste kraljice :D Svako ima neku svoju fobiju, pa tako ja ne podnosim bube, ali nekako prevazilazim s godinama taj strah... Imala sam u kući najezdu buba rusa, to mi je bila "terapija"...

Kad smo kod ptica, ja ih npr. obožavam za razliku od vas dve. Baš ih volim, imala sam papagaje kao mala, baš baš volim ptice, golubove, vrapce, labudove, ma sve :D Nemam pojma kako se to vidi iz natala, ali eto da kažem... Inače volim sve životinje, od tih sam :)

Marshmallow86
25-06-2016, 15:11
Koliko se sećam ti si rekla da osećaš upliv Sa180Mo... ovo može izazvati strahove kod natusa, anksioznost i generalno sklonost "tmurnim" mislima.
Mada tebi Sa podržava 120Me... ipak bi trebalo da se izdigneš iznad straha. Nemam ideju :D
Mislim da ti je fobije "preneta" na taj način što ti je mama verovatno stalno panično ponavljala da se kloniš ptica, pa si dodatno to shvatila kao opasnost. Tako da je to postao i tvoj obrazac. Fobije nisu genetski prenosive xD

Komšije od kumova kod kojih smo bili u poseti su imali mini zoo vrt u svom dvorištu. Ja naravno kao ljubitelj životinja sam odmah pohitala tamo i da li su mi da hranim ptice (kokoške i guske) parčetom hleba. Međutim kada su ptice videla/osetile hranu, sve su se sjatile na mene. Tako da vuče zaista ozbiljnu traumu. Alergična sam na perje, ne jedem jaja... vegetarijanac sam pa preskačem i meso.

Pravi odrasli "mudraci", djetetu od 2-3 godine dati da hrani GUSKE. Kokoške, ajde inekako, ali guske...koje su i od ćurki agresivnije :rolleyes:

Meni je interesantno baš to što me mama nije upozoravala, tek sam sa 6-7 godina primjetila da se i ona plaši ptica, ali moja fobija datira od kako znam za sebe. Krenulo je od straha od goluba, najviše radi kljuna, proširilo se na strah od kokoški - OGAVNE su mi. Deda je na vikendici držao kokoške, pčelinjak & ovcu, nikad nisam smjela s bakom u kokošinjac sići, NIKAD

Čini mi se da sam na Astroriznici pročitala da 6. polje predstavlja upravo golubove i kokoške. Moj vladar 6. (Sa) u opociziji sa Mjesecom - eto odgovora. Ujedno i jedina "životinjska" fobija ... inače bez problema uzmem zmijicu u ruke, hranim jelene po zološkim vrtovima & trčim za malim majmunima da ih fotografišem - istovremeno bježeći od ptica :) (u simulatornim Amazonskim rainforests)
Sa u Strijelcu bi trebao donijeti strah od pasa i konja (kopitara generalno).
S druge strane, imam skladan odnos Merkura & Venere iz Lava sa Saturnom& Uranom - eto ljubavi & divljenja prema svim vrstama mački, sisarima generalno :)

Sa180Mo - da znam biti vrlo tjeskobna, znam. Ima kod mene i nekih znakova OCD-ija, ali nisam klasičan fobičar. Mislim da je do pozicije planeta po poljima, a i Mo je ipak donekle potpomognut Ju & Ma.

Dok mi drugarica ima Sa (12. polje) 90 Mo (8. polje) - od straha od duboke vode, visine, grmljavine do pravih napada panike (uslijed anksioznosti).

snupy
25-06-2016, 15:21
Ti Lahadima sa Su u vazdušnom znaku da se ne javljaš :p Tebi su generalno zastupljeni vazdušni znaci pa si verovatno ljubitelj sveg' nenormalnog- kamikaza u luna parku, paraglajdinga, bandžija, itd... Pa i ptica :D

Ja sam kasnila na ispit jer su golubovi bili ispred faxa, a zgrada se nalazi u maloj jednosmernoj ulici. U tom zlu času se prof. nalazio profesor koji je doviknuo : koleginice, jel vam je dobro?
Verovatno sam iz njegove prespektive onako preplašena izgledala kao kreten.
A poseta Baščaršiji mi je presela jer golubova ima svuda a toliko su se odomaćili da su napadni i jedu sa tobom! Užas

Čekaj Marsh... ti ispade baš plašljiva od životinja?
VI kuća i jesu ljubimci/životinje... Sa kao vladar VI daje podlogu za strah, ali tebi je Sa sasvim ok postavljen, ponavljam sarađuje sa Me (vladarem asc), ali gađa ti Mo (psiha, osećaji). Su ima 180 Ma, možda je to na neki način strah/borba.. ali to bi mi pre ličilo na napad, nego samo na pasivan strah

Marshmallow86
25-06-2016, 15:23
Jao koje ste kraljice :D Svako ima neku svoju fobiju, pa tako ja ne podnosim bube, ali nekako prevazilazim s godinama taj strah... Imala sam u kući najezdu buba rusa, to mi je bila "terapija"...

Kad smo kod ptica, ja ih npr. obožavam za razliku od vas dve. Baš ih volim, imala sam papagaje kao mala, baš baš volim ptice, golubove, vrapce, labudove, ma sve :D Nemam pojma kako se to vidi iz natala, ali eto da kažem... Inače volim sve životinje, od tih sam :)

Imala sam i ja najezdu bubasvaba nedavno, nije ugodno & jesu gadne, ali opet manje gadne od golubova :)
Bubasvabe smo nemilice potamanili :) Mnogo ljudi ima fobiju od insekata, imam u familiji tinejdzerku Vodoliju koja zivi blizu sestre i mene, proslo ljeto nas je zvala da joj pauka iz sobe istjeramo :)

Marshmallow86
25-06-2016, 15:35
Ti Lahadima sa Su u vazdušnom znaku da se ne javljaš :p Tebi su generalno zastupljeni vazdušni znaci pa si verovatno ljubitelj sveg' nenormalnog- kamikaza u luna parku, paraglajdinga, bandžija, itd... Pa i ptica :D

Ja sam kasnila na ispit jer su golubovi bili ispred faxa, a zgrada se nalazi u maloj jednosmernoj ulici. U tom zlu čas se prof. nalazio profesor koji je doviknuo : koleginice, jel vam je dobro?
Verovatno sam iz njegove prespektive onako preplašena izgledala kao kreten.
A poseta Baščaršiji mi je presela jer golubova ima svuda a toliko su se odomaćili da su napadni i jedu sa tobom! Užas

Golubovi su se generalno jako udomacili po gradovima, ljudi im daju da zderu i sakom & kapom, i vise se i ne plase kao prije nekih 15-20 godina:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Snupy - ni slucajno blizu Bascarsije, Straduna (i tamo gamadi ima sa svih strana, osjecala sam se pretproslo ljeto ko glavni akter u Call of Duty - slican/malo blazi slucaj je i Splitska riva) Trgu Sv. Marka u Veneciji, simulatornim Amazonskim prasumima po vecim zoloskim vrtovima (male tropske pticice slobodno lete okolo) itd.

New York - grad koji nikada ne spava, kao ni njegove golubcine :)
Da odselim tamo, sa svim drugim bi lako (i metroima, i guzvama i krimosima i Brooklynom i Bronxom i mogucom zombie apokalipsom), osim s pticurinama :)

Lahadima
25-06-2016, 16:09
E volim luna parkove, istina :D I sve nebuloze u njemu :5rotfl:
Pa tako i te strašne golubove :)

Šalim se malo, shvatam da kad neko ima fobiju, osobi koja je nema izgleda smešno. Tako npr. moja baba se plašila pasa jako, i onda je vrištala kad je na nju "skočila" da se igra toj pudla iz komšiluka, ljudi, to je mrvica... Onaj pas je mali kao mače, podjednako opasan (čak je mače opasnije), ali eto, ona je vrištala, mi se smejali pola sata :D
Moja mama se plaši zmija, ne može da ih vidi ni na slici. Ozbiljno, povraća joj se, ako se pojavi na tv-u, ona skreće pogled. Svako ima nešto svoje...
Za mene, to su bube, gade mi se.

biriboza
02-07-2016, 18:51
Lahadima kao i ti, ja obozavam luna parkove, ali mi nije svejedno kad sam ne nekoj vecoj visini (recimo na drvetu, sa terase nekog stana u soliteru i sl.) da pogledam dolje.
A zivotinje sve obozavam (osim buba, bljaksi). Kod kuce imam zitavo zivotinjsko carstvo, ali sam opcinjena macjim rodim (trenutno ih na "lageru" imam 4, haha).

elza
04-07-2016, 22:50

Rečeno mi je da Su0Mo daje piliće/patke/guske- domaća živina. Ptice su Me u kombinaciji sa još nekim vazdušnim elementom ili kući.

Sa/Me/Pl u vazdusnom - ne volim ptice, ali ih ne mrzim. Strah iz detinjstva. Ne volim zvuk krila, zakacila me kokoska po licu. Ne volim pticiji pogled.

So0Mo u vazdusnoj kuci.

Milica2808
09-09-2016, 23:53
Moja macka za koju sam jako vezana, u junu ove godine je dobila neki psihicki poremecaj. Bar tako veterinari kazu. Napala je i mene i mamu. Natal i tranziti su u potpisu.
Sta mislite, hoce li se oporaviti?

Sanja
10-09-2016, 00:17
Ja sam imala dosta kucnih ljubimaca u zivotu, ali ih nisam dozivljavala kao svoje, mama je brinula o njima, ja im se i nisam nesto radovala. Kao i svako dete "mama, hocu ribicu/zeca/pekinezera/papagaja".

Prvi kucni ljubimac o kome sam ja brinula, bio je zeka. Medjutim, ni njega nisam dozivljavala, volela i duboko u dusi brinula za njega. Bio mi je sladak, vodila sam racuna izuzetno o njemu, ali ga nisam dozivela.

Tako daaaa, moj prvi, pravi, najvoljeniji, ja ga zovem "parce moje duse", ljubimac jeste macak kog sam nasla na ulici prosle godine. Nekad stvarno mislim da ga vise volim od sebe, od svih na ovom svetu. Raspala bih se da mu se nesto desi.

Ono sto sam htela da napisem jeste, jako zanimljiva stvar. Vrh moje 6. u Strelcu, Ju0Ve u Devici 3k. Macak je izuzetno lep, bas poseban. Ne mislim samo ja da je lep, vec svi koji su ga videli. E, sada. Ono sto je zanimljivo jeste da macak ima iste probleme kao i ja, od trenutka kad je dosao :D Tranzitni Saturn kvadrira Ju i Ve. Macak i ja vec neko vreme imamo gljivice na kozi. Hm, hm. Uz to, okrnjio je prednja dva ocnjaka dok se pentrao po krovu. Imao je herpes par meseci nakon sto je dosao (to ja nisam imala). Sve u svemu, macak je osetljiv isto koliko i ja od kad je poceo ovaj kvadrat. Opao mu je imunitet, sada zajedno pijemo riblje perlice i mackamo se istim kremama.

Mesec dana nakon njegovog dolaska dosao je jos jedan macak. Volela bih da znam kako se gleda druga zivotinja, znaci imam dva macora. Drugi ima specificno ime koje opisuje njegov karakter: zove se Gonce. Mnogo kaki, prducka, kopa mi po djubretu, ma ponasa se kao da se u kontejneru ispilio :D Pravi mali dzibercic. Jako je mrsav, mali rastom.

ElipsaZ
17-01-2017, 21:44
Ovo ce biti smesno pitanje ali, ako 6. kuca predstavlja kucne ljubimce, a 8. kuca je trudnoca, znaci moja 1. je njihova 8., da li je moguce da je ovaj tranzitni jupiter u mojoj 1. doveo do toga da mi pas zatrudni? :D
Mi smo mislili da je debela jer je mnogo jela ali svi simptomi su ukazivali na to jos ranije. Moji je valjda jos uvek nisu odveli kod veterinara, ali izgleda da cu dobiti kucice. I ona i ja se ugojile, bas lepo :D