Kile Prshut-VRLO RADO ZAMORCHE! :* [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Kile Prshut-VRLO RADO ZAMORCHE! :*

Kile Prshut
06-08-2010, 16:45
...i nadam se da cete se lepo zabaviti,igrati i da cu ja da pokupim koju foru!:p

Obozavam vas sve,kakvi ste profesionalci&radoznalci:cool: al i malo zavidim sto sam i dalje daleeeko ispod:rolleyes:-pomagajte da naucim! :bebadeckic:

uranija
06-08-2010, 18:32
da te uputim,neces biti dugo daleko,samo pucaj redom po temama,inace osakatio si kartu kad si je otvorio sa nekim programom,ne vide se brojke,asc je na 16* ili 10*,ti si na faksu za menadzment?neko pravo ili ti je u kuci neko pravnik,to mi ono blic,mama mozda?
imas li problema sa kostima,nogama?

ganci
06-08-2010, 18:42
Mislim da je na 10* asc.Uranija,kako vidis to za fax?Vrh 9. u raku pa trgovina itd.+merkur u raku, sunce u 10oj, karijera, big boss itd.? Tako nesto ili lupam?

uranija
06-08-2010, 18:45
sunce vladar 10.-e u 9.-oj i to obuhvata regulus,zato ga pitam,ne lupas,ima povezanosti,sunce su menadzeri i direktori,sefovi,a mc mu je ocito karijera,znam jos jednog sa njegovim imenom i prezimenom,vrstan matematicar i usput je agent nekretnina bar bio,sta je sad,ne znam al on nije iz BG

Kile Prshut
06-08-2010, 19:00
iaoj odgovor :D jeeesss!
kao prvo i prvo ja sam devojcica :) ,nik mi je moj machak Kile.
dzabe ste se nadale da je jos neki astro muzjak ovdi,slabo ih nesto ima :(

kao drugooo-sto mi drago sto si bas ti,uranija,odgovorila-nekako mi se svidjaju tvoji postovi sto sam stigla da ishchitam :)
znaci da krenem redom,od onog najosnovnijeg (Osnove,Aspekti ili..) ?
asc je 16,i mislim da sam sad sredila malo kartu,ako ne valja opet cu.
na Defektologiji sam,mada mi je prva (nikad odradjena) zelja bila Primenjene umetnosti,tako da u kuci nemam pravo,a menadzment mi spansko selo :P

@ganci:super ti je nik :)
karijera&big boss mi se svidjaju B-)

e sad kad sam vam jos malo rekla + je karta sredjena cini mi se-da nastavimo ? :D

:* :*

e da,uranija,nisam ti odgovorila na prilicno dobre konstatacje: vezano za kosti-nemam bas probleme,al izgleda je moguce da se tako nesto desi (sa vratnim prsljenom),a sto se nogu tice-imam chukljeve i nisu naivni :P

Ramona
06-08-2010, 20:07
pomagajte da naucim! :bebadeckic:

Mozda bi mogla biti preciznija u tom ucenje, sta te interesuje? pitaj neko konkretnije pitanje.. :)

Kile Prshut
06-08-2010, 20:18
Mozda bi mogla biti preciznija u tom ucenje, sta te interesuje? pitaj neko konkretnije pitanje.. :)

(daj da kvotiram,da se zna kome odg.)
ex,kao sto sam vec negde napisala,a mrzim da se ponavljam al-1000stvari i od svaceg znam po malo,nikako da se skroz skncentrisem i krenem onako SISTEMATSKI da UCIM. Stavila sma ovde natalnu da bi mi vi,znalci,malo po malo pricali sta vam je naupecatljivije,i onda ja malo po malo ispitujem... moze tako? ;)

meni zadnje vreme jakojako zanima moj trigom Meseca,Jupitera&Merkura (&,aj da se opet ponavljam :bicycle: )koji deluje bas upecatljivo na prvi pogled natalne-potencijalna svekrva (dalje mozda negde u txt-u Po.Sv.,prim.aut.:p) mi rece da mi je to bas sve super za rad u nekim velikim institucijama vezano u komunikacijama (tako nesto) a humanitarni ili tako neki rad. Zavrsavam Defektologiju,pa bi bilo zgodno da razmisljam o nekim postdiplomskim (Sunce u 9oj je dobro za visoko obrazovanje?eto na kom sam ja niovou znanja :) ) koje imaju veze sa tako tim ? etoc,mislim da napokon i ja imam pitanje :seljak: :dancing: B-)

nedda
06-08-2010, 22:09
Ma, ja bih rekla da ces ti upisati postdiplomske, sta god mi ovde rekli.

Pazi samo da ne izbegavas pisanje radova, i da ne brljavis u tome - mozda bi trebalo da vodis racuna i o izboru mentora zbog toga, ako tezis akademskoj karijeri...ovaj retro merkur...

NOVICSLAVICA
06-08-2010, 22:17
KILE PRSUT- Vladar devete u desetoj -znaci radices posao za koji si se skolovala
Ono sto ""svekrva"" kaze vladar 11-te u 10-toj ne stoji bas .11 kuca jesu nevladine organizacije ali venera u devici nije bas humanitarac, pomoc bi dobili na kasikicu sa savetom polako jedi.
Nego ti tog vladara 11-te kuce Venera] iskoristi za posao [10-ta] u drzavnim institucijama [ 11-ta ][skolama ministarstvima itd]

Kile Prshut
06-08-2010, 22:35
Ma, ja bih rekla da ces ti upisati postdiplomske, sta god mi ovde rekli.

Pazi samo da ne izbegavas pisanje radova, i da ne brljavis u tome - mozda bi trebalo da vodis racuna i o izboru mentora zbog toga, ako tezis akademskoj karijeri...ovaj retro merkur...

Mhm :)
zavrsna sam godina na faxu,a postdiplomske bih,da nadogradim malo fax,ne sekiram se ja oko toga,nego sam mislila neke uputnice vezano za to... a taj retrogradni Merkur mi je uvek bio sumnjiv :rolleyes: radove stvarno izbegavam!! al videcu za dalje. Hvala,neddo :D

ginger
06-08-2010, 22:39
da te uputim,neces biti dugo daleko,samo pucaj redom po temama,inace osakatio si kartu kad si je otvorio sa nekim programom,ne vide se brojke,asc je na 16* ili 10*,ti si na faksu za menadzment?neko pravo ili ti je u kuci neko pravnik,to mi ono blic,mama mozda?
imas li problema sa kostima,nogama?

Mislim da je na 10* asc.Uranija,kako vidis to za fax?Vrh 9. u raku pa trgovina itd.+merkur u raku, sunce u 10oj, karijera, big boss itd.? Tako nesto ili lupam?

ma kako može asc bit na 10°? šta vam je?:D
pa vidite gdje je os na kojoj crtici- os je prešla sredinu znaka SC (15°)..dakle 16°..16°01'
točno je da se ne vide brojke ali nije prvi slučaj takav ovdje..bilo je i gorih karata po pitanju preglednosti ;)

Kile Prshut
06-08-2010, 22:40
KILE PRSUT- Vladar devete u desetoj -znaci radices posao za koji si se skolovala
Ono sto ""svekrva"" kaze vladar 11-te u 10-toj ne stoji bas .11 kuca jesu nevladine organizacije ali venera u devici nije bas humanitarac, pomoc bi dobili na kasikicu sa savetom polako jedi.
Nego ti tog vladara 11-te kuce Venera] iskoristi za posao [10-ta] u drzavnim institucijama [ 11-ta ][skolama ministarstvima itd]

Nisam sigurna da sam te razumela:confused: jel si pricala o onom trigonu koji grade Merkur/Mesec/Jupiter? al si me slatko nasmejala sa tom kashichicom sa savetom :D:D iako se bas ne kontam tako. Hvalaaa sto si gvirnula :D

uranija
06-08-2010, 22:41
e da,blic je blic,morala sam malo da se konsultujem sa tobom kile prsut i sad znamo da si zensko,venera u devici je vladar dsc,dakle kako si vidjena u javnosti,posto je ta venera(usi) u devici(govor),pad ,los znak je bolesni,opis tvog posla,bez obzira sto je u padu ona posto govori o karijeri,super je povezano,lepo ces se pokazati u tome iako ne verujes,tvoj stepen asc opisuje ambiciozne osobe i posto je njegov vladar pluton u 12.-oj,ti ces biti i na postdiplomskimskim studijama,a da bices mocna osoba na polozaju u drzavnoj instituciji kao sto rece i Slavica,potvrdjujem
Slavice jest da je venera u devici sitno i malo ali je mesec u biku,hm...na odlicnom mestu
idi redom kile prsut planete zatim kuce,pa aspekti pa orbisi,pa ptolomejeva tabela digniteta,tu ces shvatiti zasto kazem da je neka planeta u padu ili zasto se dobro oseca,onda ces vec sama krenuti dalje

Kile Prshut
06-08-2010, 22:49
e da,blic je blic,morala sam malo da se konsultujem sa tobom kile prsut i sad znamo da si zensko,venera u devici je vladar dsc,dakle kako si vidjena u javnosti,posto je ta venera(usi) u devici(govor),pad ,los znak je bolesni,opis tvog posla,bez obzira sto je u padu ona posto govori o karijeri,super je povezano,lepo ces se pokazati u tome iako ne verujes,tvoj stepen asc opisuje ambiciozne osobe i posto je njegov vladar pluton u 12.-oj,ti ces biti i na postdiplomskimskim studijama,a da bices mocna osoba na polozaju u drzavnoj instituciji kao sto rece i Slavica,potvrdjujem
Slavice jest da je venera u devici sitno i malo ali je mesec u biku,hm...na odlicnom mestu
idi redom kile prsut planete zatim kuce,pa aspekti pa orbisi,pa ptolomejeva tabela digniteta,tu ces shvatiti zasto kazem da je neka planeta u padu ili zasto se dobro oseca,onda ces vec sama krenuti dalje

ijaoj uranijauranijaaa,docices mi glave :rolleyes: ganula si me sad zheshce SVIIIDJA MI SEEE i ovo 'lepo ces se pokazati u tome iako ne verujes' je totalno ludilo kako si rekla,ko prstom u pekmez!! :cool: profi ste bre,ljudi...i sad znam put da krenem i ja....sve kako si mi rekla,tim redom cu,uranijo :p

Mesec u Biku mi je omiljeni u mojoj natalnoj,bas sam ponosna na njega,znam da mu je tu udobno i lepo :D

Nego,ta Venera u Devici...spomenula si GOVOR...IMAM problema sa glasom povremeno...da li je to zato sto je u padu? (ova konstrukcija je tebi sada ili machiji kashalj ili glupa,al to je od mene za sad,nadam se da cu se za par meseci citanja foruma izvestiti :cool: ) i vezano za kako me vide u javnosti...jel ima to negde na forumu,da te ne cimam da pises ?
HVAAALAAA!!!!:) i znaci nista od primenjenih umetnosti,jel? (osim kao hobi naravno,to moze uvek)

zvjezdica
06-08-2010, 23:12
Hm, neznam koliko još možemo pričati o financijama jer si mlada, ali imaš li ti manjka financija? Ova druga kuća je malo kaos...retro uran, kao signifikator jednog od roditelja...moguće da netko od roditelja nekako utječe na tvoje financije ili sistem vrijednosti, možda i na tvoje osobne želje..pa te remeti...

Što se tiće nastavka studija ljepo je što je vladar 9 u biku ali nije ljepa opozicija sa retro saturnom kao vladarom 3 polja..moguće da netko od bližnjih stane na put ili se preseliš pa odustaneš...jer dispozitor Mjeseca je venera u djevici koja radi opoziciju na Jupiter vladara 2 pa moguće da ne budeš imala para za svoje želje ili te opet neko bude spriječavo...

NOVICSLAVICA
06-08-2010, 23:13
Nisam sigurna da sam te razumela:confused: jel si pricala o onom trigonu koji grade Merkur/Mesec/Jupiter? al si me slatko nasmejala sa tom kashichicom sa savetom :D:D iako se bas ne kontam tako. Hvalaaa sto si gvirnula :D

Ovako ja gledam ; 9-ta kuca izmedju ostalog oznacava visoko obrazovanje a vrh 9-te kuce pocinje na 21* raka ,dalje vladar tog raka je Mesec koji je otisao u 7-mu kucu koja opet izmedju ostalog znaci i odnos sa javnoscu i pravi trigon sa Venerom koja je u 10-oj kuci koja oznacava profesiju a vladar je 11-te kuce zato sto ti 11-ta pocinje na 0* vage.

Nisam ti pomogla znam ali oni koji su astroloski pismeni znaju kakav sam miks pravila

O trigonu koji spominjes verovatno ti pomaze i osetis ga ali je u separaciji pa mu umanjuje velicinu i jacinu

Kile Prshut
06-08-2010, 23:32
Ovako ja gledam ; 9-ta kuca izmedju ostalog oznacava visoko obrazovanje a vrh 9-te kuce pocinje na 21* raka ,dalje vladar tog raka je Mesec koji je otisao u 7-mu kucu koja opet izmedju ostalog znaci i odnos sa javnoscu i pravi trigon sa Venerom koja je u 10-oj kuci koja oznacava profesiju a vladar je 11-te kuce zato sto ti 11-ta pocinje na 0* vage.

Nisam ti pomogla znam ali oni koji su astroloski pismeni znaju kakav sam miks pravila

O trigonu koji spominjes verovatno ti pomaze i osetis ga ali je u separaciji pa mu umanjuje velicinu i jacinu

Lepo si mi objanila!! Ima da sve ove mini postove sacuvam u jednom fajlu,pa cu natenane da sednem&da mi se skockaju u glavi,da makar za pocetak naucim svoju natalnu SKROZ pa cu lagano sve ostalo posle......ovo je vec korak ka sistematskom ucenju Astro-charolije :D cini mi se? nemojte da mi se smejete,ali nisam ni znala da su stepeni toliko vazni. samo,valjda se vide dobro tu.malo mi je sad sve nesto crno,tvoj&zvezdicin post,al dobro bez muke nema nauke :rolleyes:
'astoloski pismeni'--- zakon!! :)

Hm, neznam koliko još možemo pričati o financijama jer si mlada, ali imaš li ti manjka financija? Ova druga kuća je malo kaos...retro uran, kao signifikator jednog od roditelja...moguće da netko od roditelja nekako utječe na tvoje financije ili sistem vrijednosti, možda i na tvoje osobne želje..pa te remeti...

Što se tiće nastavka studija ljepo je što je vladar 9 u biku ali nije ljepa opozicija sa retro saturnom kao vladarom 3 polja..moguće da netko od bližnjih stane na put ili se preseliš pa odustaneš...jer dispozitor Mjeseca je venera u djevici koja radi opoziciju na Jupiter vladara 2 pa moguće da ne budeš imala para za svoje želje ili te opet neko bude spriječavo...

MANJAK FINANSJIA-OOO,DA TO SAM JA :p! u zadnje vreme govorim za sebe da sam sirotinja (meni to ipak nema negativan prizvuk-imam kucu&dvoriste,porodicu,svoje zivotinje&hranu makar :) ne radim nista,tako da svojix finansijskih muka nemam,nego su moji u xaosu zanjih par godina,dada,ubola si,svaka chast!!;)
i neko od mojih ne utice direktno na 'moje' finansije,a na sistem vrednosti tesko tu sam sama sa sobom i uticaja sa strane nema.
Odustajanje od faxa mi je padalo na pamet,ali vise iz nekih mojih stavova prema onome sto studiram. ali resila sam da ipak idem dalje!

&da vas pitam sada obe-jel ovo sto vi pricate sa jedne strane vasa vidjenja moje karte i ovo sto vam ja neke od ponudjenih opcija eliminisem-jel i to vama nesto znaci u smislu napretka u tumachenju&razvoju astro-sposobnosti? :rockon:

ginger
06-08-2010, 23:43

kod nje su za novac zaslužni otac (4.polje), nakon njega ovo nešto sa neptunom (to neznam tumačit jer je umetnuti znak) i poslije mars (5. i 6. polje) dakle lova od posla(6.) i od lutrije (5.):D:D ili od vlastite djece (da te djeca jedan dan izdržavaju)
nemoj sad molim te pretjerivat sa kladionicama pa da smo ti mi odnosno ja kriva za ovo napisano
samo sam navela kao mogućnost-možda griješim

i mislim da će najviše biti posredstvom marsa jer je mars egzaltiran u 2, polju u jarcu
moglo bi se posmtarti kao novac od partnera (ne muža već ljubavnika- mars partner prije braka)

inače karta joj je dobra energetski- ima 4 planete u dobrim kvalitetnim jakim dostojanstvima (sunce, pluton, mars, mjesec, jupiter..)super

thalatte
06-08-2010, 23:48
kile..koja te umjetnost zanima? Mislim da li imas nesto konkretno?
Trebalo bi biti nesto vezano sa motivima borbe, patnje i siromastva...vrlo precizno i prepuno emocija...moguce da iz neceg starog radis novo - kao reciklaza,ili prenamjena..

Kile Prshut
06-08-2010, 23:54
kod nje su za novac zaslužni otac (4.polje), nakon njega ovo nešto sa neptunom (to neznam tumačit jer je umetnuti znak) i poslije mars (5. i 6. polje) dakle lova od posla(6.) i od lutrije (5.):D ili od vlastite djece (da te djeca jedan dan izdržavaju)
nemoj sad molim te pretjerivat sa kladionicama pa da smo ti mi odnosno ja kriva za ovo napisano
samo sam navela kao mogućnost-možda griješim

i mislim da će najviše biti posredstvom marsa jer je mars egzaltiran u 2, polju u jarcu
moglo bi se posmtarti kao novac od partnera (ne muža već ljubavnika- mars partner prije braka)

inače karta joj je dobra energetski- ima 4 planete u dobrim kvalitetnim jakim dostojanstvima (sunce, pluton, mars, mjesec, jupiter..)super

ginger,bas si pozitiva!! :D
Tako je-otac (koji je dekintiran&zato sam sad i ja,posto ne radim solo nista,ucim,jelte :p),lova od posla mi se skroz svidja!!! :cool:,deca,lutrija ma mooooze sve moze,al ok kladze cu da minimalizujem,kad si se vec tako lepo zabrinula mada ima nesto tu sto me opasno privlaci iako samo samo jednom bila. novac od decka - NEMAM KOMENTARA vise koje istine vi tako preko linije pricate hehe :)
jesam tebe,ginger,vec pitala da mi obj. sta su to dostojanstva na nekog 2og temi?:D al super sto su mi Energije dobre,YEAH!! kolko sam hiperaktivna danas+se navukla na ovaj forum ajajajaaa a ispiti se blize
i ovo cu sve u jedan Word fajl pa lagaaano da prucim. dajte jos ako ima nesto,da je odradimo za koji dan? ili zovite strucnjake-drugare sa foruma,spremna sam na sve! od vas i od mene :cool: odlican nacin da naucim da citam svoju,mislim
ljubim vas!

e da a kako si to mislila 'kod nje' ? sve te stvari vezane za finansije se gledaju isto kod svih ? ::treptrep::

NOVICSLAVICA
06-08-2010, 23:58
KILE PRSUT Posto svaka planeta ima oko 600 ili ko zna koliko simbolike znace nam tvoje smernice .Zasto sam izostavila hvale za Mesec objasnila je Zvjezdica .Na takav nacin sistemom eleminisanja napravimo miks ovo je dobro slaze se i podrzano je i u poziciji i dispoziciji a tvoj Mesec je dobar u poziciji malo ostecen u dispoziciji i puno uskracen sa opozicijom sa Saturnom

thalatte
06-08-2010, 23:59
5.kuca je i kreativnost, pa posto pocinje u ovnu kao i 6. A mars u jarcu u 2. Sto ne bi bila zarada od vlastitih ruku!

Kile Prshut
07-08-2010, 00:00
kile..koja te umjetnost zanima? Mislim da li imas nesto konkretno?
Trebalo bi biti nesto vezano sa motivima borbe, patnje i siromastva...vrlo precizno i prepuno emocija...moguce da iz neceg starog radis novo - kao reciklaza,ili prenamjena..

sad tek videh pepuuu :p
umetnost....nista konkretno nemam i radila sam svasta od crtanja slikanja,pravljenja nakita od perlica,cak sam i za postavljanje laminata u kuci :cool:,plochica u kupatilu..mislim sve sto se PRAVI u principu (kolikogod da smesno zvuci) :rolleyes:

thalatte
07-08-2010, 00:03
pazi da ne zaglavis u umjetnosti pa zarad toga rasfrckas ono sto ces nasljedit ;)
jel su se tvoji tome protivili? JU U 4. 180 VE,vjerojatno otac?

Kile Prshut
07-08-2010, 00:04
KILE PRSUT Posto svaka planeta ima oko 600 ili ko zna koliko simbolike znace nam tvoje smernice .Zasto sam izostavila hvale za Mesec objasnila je Zvjezdica .Na takav nacin sistemom eleminisanja napravimo miks ovo je dobro slaze se i podrzano je i u poziciji i dispoziciji a tvoj Mesec je dobar u poziciji malo ostecen u dispoziciji i puno uskracen sa opozicijom sa Saturnom

ODLICHNO sto vam znace!!
meni tek znaci sto se bakcete sa mojom kartom i vec vidim Word fajl koji sadrzi sve ove prepiske i mene koja uz kaficu u dvoristu proucavam....diiivno
stvarno sam spremna da me ogolite do koske,samo da dodjemo do One Prave Simbolike,moze?:p dobro meni-dobro vama
sad mi je zao sto mi je Mesec malo ostecen iako cika Saturna stvarno postujem.a sta mu radi?:( hm i nisam sigurna sta je dispozicija,sada cu da prosvrljam po formumu malo,valjda ima ::shy::

5.kuca je i kreativnost, pa posto pocinje u ovnu kao i 6. A mars u jarcu u 2. Sto ne bi bila zarada od vlastitih ruku!

UUUH VRHUNSKI!! svidja mi se !! :D
samo mi reci kako si to tacno zakljucila? ok,jasno mi je za znacenje 5.&6. kuce aliiii Mars i Jarac u 2.?:bebadeckic:

pazi da ne zaglavis u umjetnosti pa zarad toga rasfrckas ono sto ces nasljedit
jel su se tvoji tome protivili? JU U 4. 180 VE,vjerojatno otac?

ti to rece nasledstvo? nemam pojma za to a i gde se to vidi ? a sebe vidim zaglavljenu u umetnost,i te kako...mmm uzivacija :D i na sta da rasfrckam?

znaci Jupiter u 4oj je moj otac,tako? i nije da se protivio onako izricito,samo nije bas bio najsrecniji.onako standardno srpski 'sta ces s tim da radis' -price. covece,pa jel mozda to ono sto ste vec rekle da neko od roditelja utice ????:eek: mada,davno bilo,sad drugacije,velika sam devojka.:)

NOVICSLAVICA
07-08-2010, 00:09
Kile prsut-5-ta kuca srednjoskolska deca vladar 5-te u drugoj [finansije] dispozitor Marsa je Saturn u 1-oj ONA zaradjuje a,180* sa Mesecom [deca] 7-ma kuca odnos sa javnoscu kao defektolog i nije lako ima preko puta sebe nekog gde treba da se debelo potrudi, namuci kako bih zaradila platu.

thalatte
07-08-2010, 00:15
mars je radnik,akcija,fizikalija..zato kazem..

Nemas jake pokazatelje za bavljenje umjetnoscu..ljepotom..estetikom...iako si vjerojatno vrlo kreativna i uvijek ces imati u planu da se time bavis..mislim da jedino velikim zalaganjem i trudom mozes to durati..tipa vise zanat, nego umjetnost sama po sebi..

Dobro ti ginger rekla..he,he..ve180ju je aspekt sponzorusa,ha,ha

Kile Prshut
07-08-2010, 00:15
Kile prsut-5-ta kuca srednjoskolska deca vladar 5-te u drugoj [finansije] dispozitor Marsa je Saturn u 1-oj ONA zaradjuje a,180* sa Mesecom [deca] 7-ma kuca odnos sa javnoscu kao defektolog i nije lako ima preko puta sebe nekog gde treba da se debelo potrudi, namuci kako bih zaradila platu.

kao defektolog nije lako? (ako nesto pomaze u pitanju je oligofrenoloski smer-znaci rad sa osobama ometenim u mentalnom razvoju) hm....
nego,toliko si profi da je ovo 100 nivoa iznad mog poimanja,i malo govoris u siframa,trudim se da te razumem ali moram da te pitam: srednjoslolska deca-sta si pod time mislila? 5a kuca njih predstavlja? i kakve veze oni imaju sa mnom? i 'ona zaradjuje' to sam ja jel tako nema ko drugi:p uglavnom-sta znaci sto dispozitor Marsa Saturn koji je u 1 ima 180* sa Mesecom?

mars je radnik,akcija,fizikalija..zato kazem..

Nemas jake pokazatelje za bavljenje umjetnoscu..ljepotom..estetikom...iako si vjerojatno vrlo kreativna i uvijek ces imati u planu da se time bavis..mislim da jedino velikim zalaganjem i trudom mozes to durati..tipa vise zanat, nego umjetnost sama po sebi..

Dobro ti ginger rekla..he,he..ve180ju je aspekt sponzorusa,ha,ha

totototo ZANAT :cool:
realno umetnost mi je vise u snovima,ali ako nesto volim to je da majstorisem.al nije sad o tome rec.
NOVICSLAVICA rece da ni posao defektologa nije bas najsjajnija stvar? moram onda da izvucem nesto strava sa postdiplomskim :rolleyes:

ve180ju-sta ces :D nije meni lose,u principu,tako mi dolazi:rolleyes:.samo se ipak radujem vremenu kad cu i ja biti svoja na svome sto se tice para.

thalatte
07-08-2010, 00:29
kile a muz bi mogao biti stranac :D
to je sve od men..laku noc

Kile Prshut
07-08-2010, 00:34
kile a muz bi mogao biti stranac :D
to je sve od men..laku noc

ih,sad jos i stranac-zesca sam sponzorusa onda da :p
Hvala ti pepuuu na trudu&saradnji:)
ako budes nekad bila raspolozena za analizu moje karte sa malom pomocu od strane mene kao 'vlasnika' u vidu otvorenosti do koske! - tu sam uredno smestena u temi 'Natalne clanova' :rolleyes: +naravno-sto skupljam materijal za Word file :D 'nooocccc *

NOVICSLAVICA
07-08-2010, 00:34
KILE PRSUT-Kad sam kazala tesko mislila sam da je rad sa decom ometenom u razvoju tezak u smislu trosenja [pricam o drugoj kuci i tvom Marsu u jarcu] talenta potencijala .Imas snagu za 3-icu jer Mars u jarcu je izdrzljiv uzima na sebe teze poslove i uglavnom nikad se ne zali [nisi tuzibaba]
Mozes zaradjivati pare u radu sa decom srednjoskolcima .Na to sam mislila.

zvjezdica
07-08-2010, 00:39
Opozicija mjeseca i saturna ti može dati nemogućnost izražavanja pravih i iskrenih emocija, emocionalne blokade, rastrganost emocija...u tvom slučaju bi se moglo odrazit na brak..jer je mjesec u 7 u kući braka u opoziciji sa saturnom - krutost, moguć razvod..jer je vladar 7 venera u djevici loša i radi opoziciju sa jupiterom u 4 - netko će se protivit braku, a i jupiter je vladar tvoje 2 pa je lako moguće da ti budeš totalno nezadovoljna tim bračnim supružnikom..tj. on neće biti ono što ti želiš...

I da te pitam: jesi imala ti ikad dugu i ozbiljnu vezu? vladar 5 kuće predbračnih veza je retro mars u jarcu..što govori o lošem protoku energije u vezama i nekakvoj krutosti, formalnosti, kao da fali osjećaja..kao da se ne nalaziš u vezama...nekako naopačke...ima trigon sa vladarom 7 pa je moguće da si potajno sve muškarce gledala kao potencijalne velike ljubavi, čime doprinosi konjukcija sa neptunom - idealizacija i život u snovima...lako moguće lažii prevare u vezama...jer je neptun retro...

i naravno da znače tvoji odgovori :)

Kile Prshut
07-08-2010, 00:41
KILE PRSUT-Kad sam kazala tesko mislila sam da je rad sa decom ometenom u razvoju tezak u smislu trosenja [pricam o drugoj kuci i tvom Marsu u jarcu] talenta potencijala .Imas snagu za 3-icu jer Mars u jarcu je izdrzljiv uzima na sebe teze poslove i uglavnom nikad se ne zali [nisi tuzibaba]
Mozes zaradjivati pare u radu sa decom srednjoskolcima .Na to sam mislila.

:D
onda idealno (stvar o kojoj razmisljam vec neko vreme,dale ste mi astrolosku podlogu!) :ppostoji Srednja skola za ometene u razvoju u kojoj bih mogla da radim,a u njoj bih mogla da odradim ono sto je pepuuu pricala *ZANAT* jer je to srednja zanatska skola,znaci-skroz je ok da ja svoj 'talenat potencijala' potrosim tu,znaci sve u jednom - i defektologija&zanat (u tom slucaju limarski,molerski,i brdo ostalih ugl 'muskih' zanata sto sasvim meni sasvim pase cini mi se :p) hvaaaalaaaa :* moguce da je moje pitanje posla nekako fino reseno,mada mi za ovo i ne trebaju postdiplomske,mozda se Sunce malo smori sto ga ne ispostujem :rolleyes:?

Opozicija mjeseca i saturna ti može dati nemogućnost izražavanja pravih i iskrenih emocija, emocionalne blokade, rastrganost emocija...u tvom slučaju bi se moglo odrazit na brak..jer je mjesec u 7 u kući braka u opoziciji sa saturnom - krutost, moguć razvod..jer je vladar 7 venera u djevici loša i radi opoziciju sa jupiterom u 4 - netko će se protivit braku, a i jupiter je vladar tvoje 2 pa je lako moguće da ti budeš totalno nezadovoljna tim bračnim supružnikom..tj. on neće biti ono što ti želiš...

I da te pitam: jesi imala ti ikad dugu i ozbiljnu vezu? vladar 5 kuće predbračnih veza je retro mars u jarcu..što govori o lošem protoku energije u vezama i nekakvoj krutosti, formalnosti, kao da fali osjećaja..kao da se ne nalaziš u vezama...nekako naopačke...ima trigon sa vladarom 7 pa je moguće da si potajno sve muškarce gledala kao potencijalne velike ljubavi, čime doprinosi konjukcija sa neptunom - idealizacija i život u snovima...lako moguće lažii prevare u vezama...jer je neptun retro...

i naravno da znače tvoji odgovori

kao sto sam rekla - OGOLITE ME DO KOSKE jer time i vama dajem neku vajdu sto trosite vreme&trud na mojoj natalnoj a i sebi jer sve stavljam u veceras tolikoputaspomenuti Word fajl

da krenemo:
trenutno sto se i dalje ponekad desava je rastrzanost koju si spomenula..ostale stvari su skroz ok,izrazavanje emocija i sve to,hvala bogu!! cak sam mozda otisla u drugu krajnost
a sto se tice braka...vec sam nesto sama tako kontala al sta da se radi videcemo sta ce biti. nije to bas sve najbajnije sto se tice braka,a u sustini ga zelim i da - idealizujem,princ na belom konju i sl (proklete bajke,bolje da nam ih nisu ni citali kad smo bili mali!!! ili da govorim samo u svoje ime ipak?)
Jesam,sve sam muskarce gledala kao potencijalno velike ljubavi,to da,itekako. i sve se zavrsavala brzo,uvek sam ja odlazila cim sam osetila da to nije To. ali evo,zadnjih 1.5 GODINA gradim najozbiljniju vezu do sada i cudno je na trenutke ali IDE! njega ne idealizujem (iako mi je high school love,sa pauzom od 5godina),gledam da se tome suprotstavim,jer nista dobro ne moze da donese. bila je jedna veza od 3 god,al nju ne mogu da racunam kao dugu i ozbiljnu jer smo raskidali svakih 5 meseci...a i sad kad razmislim sex joj je bio glavni oslonac...ludo dobar sex iiii dobro zezanje,nista dublje.
krutost&formalnost u vezama ne mogu da potvrdim-svaka je bila mala slatka ljubavna pricica i zavrsava se kad ja resim da odem. prosto me malo i grize savest sto me niko nikad nije ostavio nego sam ja uvek ta kojoj nesto smeta:( samo 1 sekunda totalnog nerazumevanja koju osetim-skupim se i nema me vise.veze nema.
lazi&prevare ne.bar sto se mene tice ;)
jesam ti malo pomogla? sad se vec osecam poluogoljeno i izgleda da me ova tema dotakla :o

i da ,zvezdice (lep ti je nik,imam zvezdicu tetovazu,handmade) - ako si rekla da necu biti zadovoljna prvim muzem,jel 'vidis' negde drugog ? malo sam se smorila zbog toga.

zvjezdica
07-08-2010, 01:08
Hm fulila sam dosta :(

Ma generalno mužneće biti loš štoviše on po derivatnima u prvoj ima mjesec u biku..dakle jako osjećajan..ali tvoja venera u djevici umije da cjepidlači u sitna crevca i da izludi čovjeka...znam neke ljude sa VE u djevici...žao mi je što moram da kažem da se ti ljudi nikako nedaju opustiti...onako kao da je ljubav matematika pa neprestano nešto kalkuliraju, mjere, broje...pa znaju povrijedit druge... ( ne kažem za tebe već iz iskustva)...Možda to samo moja VE u vagi ne može razumjeti :D

ne razumijem retro mars u jarcu u konj sa reto neptunom ja bih odmah rekla laži i prevare..a ti kažeš nisu sad ne shvaćam :(

grubost?

Inače ajmo mi na prvo sex iskustvo :D 8 u blizancima kao i kod mene mora da te dosta simuliraju riječi :D ali kiron je tu..jel prvo bilo bolno? vladar je retro merkur u raku ima ljepe aspekte..ali je retro pa nešto nije baš bilo oki? ali što? u raku daje osjećajno vođenje ljubavi...

Kile Prshut
07-08-2010, 01:27
Hm fulila sam dosta

Ma generalno mužneće biti loš štoviše on po derivatnima u prvoj ima mjesec u biku..dakle jako osjećajan..ali tvoja venera u djevici umije da cjepidlači u sitna crevca i da izludi čovjeka...znam neke ljude sa VE u djevici...žao mi je što moram da kažem da se ti ljudi nikako nedaju opustiti...onako kao da je ljubav matematika pa neprestano nešto kalkuliraju, mjere, broje...pa znaju povrijedit druge... ( ne kažem za tebe već iz iskustva)...Možda to samo moja VE u vagi ne može razumjeti

ne razumijem retro mars u jarcu u konj sa reto neptunom ja bih odmah rekla laži i prevare..a ti kažeš nisu sad ne shvaćam

grubost?

Inače ajmo mi na prvo sex iskustvo 8 u blizancima kao i kod mene mora da te dosta simuliraju riječi ali kiron je tu..jel prvo bilo bolno? vladar je retro merkur u raku ima ljepe aspekte..ali je retro pa nešto nije baš bilo oki? ali što? u raku daje osjećajno vođenje ljubavi...\

Fulila si ali vidim da si opustena i da se trudis,to je najvaznije :D
uf jedva cekam da i ja tako probijem led...

nego,mnogo sam kucala danas nesto za fax+ovaj forum zeza me vrat pa cu biti kratka (nadam se:p) :

uuuu muz sa Mesecom u Biku pa to je nesto diiiivno!! al onda mi se to ne uklapa sa mojim deckom,pix. i kako necu biti zadovoljna njim (za derivate ne smem ni da pitam sta su,podseca me na neku xemiju a ne na astro) ako je tako senzi ?
moja Venera u Devici tebi,naravno,sa presavrsenom Ve u Vagi zvuci skroooz bzvz:rolleyes: ali naucila sam da zivim s njom. jesam matematicar u ljubavi ali sama sa sobom. ne smaram partnera mojim 'glupostima'.i opustena sam !! :D mora da me neki drugi aspekt opusta ? mozda bi to mogla da mi kazes,da naucim.
za retro Mars ne znam kako da ti pomognem-pitaj ako ti nesto pada na pamet? mislila si na grubost u vezama?koje vrste? mislim da ne,al ipak preciziraj.
sto se tice Prvog: bilo je prilicnoooo...cudno:p dosta stariji partner. ooo,da i ujedno i moja jedina prevara decka sa kojim sam.auf! i te kako cudno,vidis :rolleyes: mozda ti to objasnjava taj Hiron,jesi po njemu znala da nije bas bilo sve 'normalno'?ili po retro Merkuru?
e da REChI OOO DA ,razumes me :cool:

uranija
07-08-2010, 13:02
kile pogledaj kod nas sto se tice stepena knjigu "tajne stepena zodijaka"-Aleksandar Imsiragic i njegovu knjigu tocak sudbine 1 i 2,on ce te fino uputiti u sve,on ima i o karmickoj astrologiji,izgubices se ko vo u kupusu:D ima na temi negde na forumu sve sto je potrebno za nesto kao literatura,pronjuskaj:D

Kile Prshut
08-08-2010, 21:39
NOVICSLAVICA & zvjezdica - vratite seeee ajde da se jos malo igramo:p koliko cesto imate situaciju da se neko ovako nesebicno otvori&ponudi vam makar i najintimnije detalje iz zivota a vi da se na njemu vezbate:o .. ?

p.s.uranija,dobila si nadam se fensi zahvalnost na pp-u ;)

uranija
09-08-2010, 01:59
pa ako su u pitanju deca ometena u razvoju mora biti naglasen merkur a on joj je retro u 9.-oj,tako da to naglasava i njene talente za tako nesto,venera u padu po meni govori o grupi dece sa posebnim potrebama ako se ne varam

gasimetrija
09-08-2010, 11:58
Sa Saturnom u Strelcu (retro)-
ti imas osecaj za pravicnost,kratko i jasno izrazavas svoje stavove,polazes na obrazovanje i moralnost.Cenis i svoju i tudju slobodu.Prijatna si u drustvu.Zahvalna si za paznju,i gledas da ne ostanes duzna.
ASC u Skorpiji-
Bitka na sve ili ništa Napeti ste, tajanstveni, nedokučivi drugima, a vi samo izbegavate otvorenost jer negujete, težite i verujete u duboka emocijalna iskustva. Vaša napetost je proizvod unutrašnje borbe i težnje da se kontrolišete na tom emotivnom planu da ne biste pokazali ljubomoru i nedostatak emocionalne fleksibilnosti, jer sve vidite crno-belo. Vaša borba je zato žestoka, idete do kraja, ne birajući sredstva, dajete sebe kompletno, a vaši zahtevi su ultimativni. Od drugih tražite sve, jer to isto činite i vi. Sex i erotika su važni elementi u životu bez kojih ne možete. U nastupu ste oštri, i u odnose unosite elemente zategnutosti, jer ste jako provokativni i zahtevni, a sa njima nastupaju i krize u odnosima. Kod vas nema sredine: ili volite ili ne volite. Imate neku skrivenu moć kojom se branite odnosno privlačite ljude (kad vi to želite).
Kao ličnost iz koje neće izaći nikakva informacija, vi ste osoba koja koja je stvorena za tajne poslove. Takođe imate oštro oko i briljantan um koji raspoznaje laž i može da pronikne mnoge stvari, a naročito osećanja drugih ljudi.
Ali vas krasi moć da donosite vrlo teške odluke u teškim situacijama.

Imas u natalu dosta( 6 )retrogradnih planeta,sto otezava..

Svako retrogradno kretanje ima simboliku koja se razlikuje od simbolike
koju ima direktno kretanje. Direktnost se vezuje za prvu kucu, za Marsa, a
retrogradnost za 12. kucu i znak Riba. Retrogradnost je u osnovi
nenormalnost, nosi na prvi pogled, kao i 12 kuca, maleficnu crtu koja se
moze ispoljiti kroz razlicite vrste gubitaka, strahova i sl.

Pa,ukoliko osoba ima dosta retrogradnih planeta
bolje je da ima dobro postavljen Mesec, jer je to svetlo koje je zaduzeno
za tu sferu postojanja.
Tvoj mesec je u biku u 7 kuci, (ali,i na 27 stpenu i 35 minuta-analogno znaku skorpije,i 8 kuce).
Tvoj retro merkur -govori da obratis paznju na gubitak kljuceva,automobila(kradje),cak i da voznju polazes najmanje 2 puta,verovatno ces imati neki stari auto koji ce se cesto kvariti,....dalje,moze se desavati da se vracas kako bi zavrsila neke stvari koje si vec radila,na odlaganje stvari koje si ocekivala ranije da zavrsis (posebno u simbolici doma ,jer je merkur u znaku raka)...
Drugi ljudi ne znaju sta ti mislis,...neodlucna si.

Mars retro-U zenskom horoskopu ukazuje na neiskrene mladice, kukavice – (jer Mars je sam po sebi dobar jer simboliste direktnost i otvorenost, a
retrogradan gubi te kvalitete ).ne treba zapocinjati bilo sta (Mars - pocetak) kada je Mars retrogradan,posebno nove projekte (to se odnosi i na merkura).Posto ti je mars retro u 2 kuci,i jos je na 12 stepenu(analogno znaku riba)i nije u losem odnosu sa merkurom-moze biti povoljan za bavljenje delatnoscu tipa-opasna zanimanja,tajni agent,ali moze doneti i glavobolje.Mars je simbol i muskarca kakvog cemo dobiti-pa tebi ta retrogradnost moze doneti tipa koji ce biti sklon prevarama iza ledja-tj.taj 12 stepen analogan znaku ribe...

Retro Saturn-ponovljena zivotna situacija u kojoj ce se naci natus, slicna onoj u kojoj se nekada njegov predak, a najcesce deda nasao .

Retro uran u sterelcu u 2 kuci-na 18 stepenu,analogno znaku devica-na psiholoskom nivou - slobodni mislioci u oblasti duhovnog zivota,
duhovni reformatori, ljudi sa razvijenom intuicijom mastoviti istrazivaci
i tajne laboratorije.
Mada moze doneti i prijatelja koji ti "okrece ledja".

Retro neptun u Jarcu u 2 kuci,na 3 stepenu -analogno znaku blizanca-dobar (nemas losih aspekata saplanetama)- kroz najvecu mogucu intuiciju vodi u meditaciju, molitve, isceliteljstvo, nepregledne dubine iz koji osoba izvlaci maksimum .

Retro Jupi u ribama u 4 kuci-na 22 stepenu analogno znaku Jarca-dovodi do gubitaka pri radu sa ustanovama zatvorenog tipa,drzavnim ustanovama,i nije najbolji polozaj za fakultet,tj.bice prkida,i preispitivanja..pauza-do diplome.
Jupi je u opoziciji sa venerom(u 10 kuci),i u kvadratu sa uranom (u 2 kuci),pa moze doneti teskoce pri naplati tvog posla.

Eto,malo sam samo dotakla te retro planete-pa mi je zao sto ne zvucim optimizmom,ali imas ti potencijala,i sigurna sam da ces sve preokrenuti u svoju korist!:)

Kile Prshut
15-08-2010, 11:17
g.sutanovac hvala na vremenu&trudu da pogledas moj natal!!

da krenem redom,sta je a sta nije...jer ipak covekova Licnost je,po meni,30% horoskop,30% okruzenje u kome odrastamo,30%genetika&ono malo preostalo je Bog,Subdina,Svemir,Alah,Univerzum....kakoGakozove ;)

sto se tice rSaturna u Strelicu to je to,ASC Skorpija takodje...malo mi je to preuopsteno,ali JESTE.

'gubitak kljuceva' - SKROZ ;) stalno,nonstop..i ne samo kljucevi-sve te male 'nebitne' stvari. citala sam da rMerkur daje dara za pisanje?
imam 24 godine i voznju jos ne planiram da polazem. imam osecaj da bi prva bankina bila moja i da se ne bih uspela kontrolisati.
drugi ljudi ne znaju sta mislim. prilicno :)

rMars-uopste mi nije tako. uvek sam imala totalno iskrene lmadice. mora da je bitno koje akpekte ima rMars,jer mi je ipak neverovatno da sve r planete imaju samo i jedino negativno,tesko,ili kako-vec-da-nazovem znacenje?

o rSaturnu kog si opisala sam pocela da razmisljam...

dalje mi se sve uklapa,a kada sam dosla do Jupitera u Ribama - :( bas imam u planu da radim u drzavnoj instituciji,moguce i zatvorenog tipa.buduca struka tako nalaze.
prekidi na faxu tjs. PREISPITIVANJA su bila i prosla,sada gledam da pritegnem to i zavsim ga.

etoc,sa moje strane toliko :)

iskreno,bas mi nije bilo svejedno kada sam videla tvoju analizu i trebalo mi je nekoliko dana da dodjem i odgovorim. ako si raspolozena dalje uz ovu moju pricu da nastavis,tu sam:)
pozdrav :)

gasimetrija
16-08-2010, 14:55
Draga zao mi je ako je to delovalo depresivno.Nisam htela da tako zvuci.Tema mog tumacenja su retro planete.
Izvini,molim te.Punoo te ljubim:)

Kile Prshut
02-09-2010, 12:57
Draga zao mi je ako je to delovalo depresivno.Nisam htela da tako zvuci.Tema mog tumacenja su retro planete.
Izvini,molim te.Punoo te ljubim:)

bogami,da znas da JE (u toku prvog citanja) zvucalo depresivno :(,ako uzmemo da si ti ihahaj bolja od mene,sto i jesi;) a ja ocekivala nesto 2go (da se uklopi sa mojim vidjenjem natalne,pazi sto sam skromna pix!) dobila nesto 2go,to samo govori da moram jos da ucim

sve okeeej

mada,sta je tu depresivno--to je sto je+znajuci da si pricala samo o rPlanetama-onda stvarno sve ok.
ako neko ne bezi od crnila to sam ja MISLIM ONO tako se najbolje uci,da ne kazem ZIVI:p

:*ako si voljna izvoli i baci se na jos koji segment ove moje zvezdane zbrke:cool:

gasimetrija
07-09-2010, 14:11
Po matematickim obrascima horoskopa tvoj natal ,tj. planete su rasporedjene tako da obrazuju oblik zvezde.
Obrazac u oblika zvezde (vidi horoskop dirigenta Henrija Maneinija). Svih deset planeta raspoređeno je po ćelom krugu. U idealnom slučaju, nigdc nema konjunkcije. Nije značajno gde se koja planeta nalazi; važan je oblik obrasca. Ovakav obrazac uka¬zuje na svestranu osobu koja može uspešno da obavlja mnoge delatnosti; kad se zatvo¬re jedna vrata, otvara druga. Iz zbrke u stanju je da stvori red. Obrazac zvezde može da ima nepovoljni efekat; tada ukazuje na osobu koja rasipa energiju ili se kreće u svim pravcima.

Sto se tice masecevih cvorova..u karmickoj:
Juzni cvor u Vagi,Severni u Ovnu
````````````````````````````````````````````````````````````````
a) osobine kojih se treba osloboditi (prepreka ostvarenju karmickog cilja):
- zavisnost spram drugih;
- neodlucnost i dvoumljenje;
-trazenje odobravanja iz okoline;
- potreba za pomirenjem nepomirljivog;
- teskoce za preuzimanjem inicijative,tesko donosenje odluka;
- preosetljivost za "klimu"( tesko opustanje u nepoznatom drustvu);
b) osobine koje treba forsirati:
- afirmacija sopstvene licnosti;
-autonomnost i nezavisnost;
-sposobnost samostalnog delovanja i suprotstavljanja problemima;
- prihvatanje razlika ( kako medju ljudima tako i uopste)
- postavljanje sopstvenih uverenja;
- formiranje sopstvenog misljenja bez odobravanja i uticaja sa strane;
- hrabro i odlucno zapocinjanje svih akcija;
- hrabro i odlucno startovanje u svim akcijama;
- odrzavanje utvrdjenog smera bez obzira na prepreke;
- na putu ka cilju ne obazirati se okolo.
U ranijim zivotima osobe sa ovim polozajem cvorova previse su zivele za druge ,pa nisu shvatale- sebe.Bili su neodlucni, nesigurni, nesamostalni i tesko su se usmeravali bez tudje pomoci.Previse popustljivi,mirno su se prepustali i prilagodjavali tokovima zivota.Mnogo su cinili za druge,zrtvovali se i podredjivali svoje potrebe njihovim,a oni to nisu znali da cene.Mnoge od tih osobina teze da se ispolje i danas.Opet su podlozni uticajima i sugestijama, osetljivi na komplimente i laskanje.Teze da budu u drustvu umetnika i produhovljenih ljudi,imaju umetnickog dara i prefinjen ukus,a to im moze biti velika smetnja ako se nadju u neharmonicnom okruzenju.Veoma su osetljivi na emotivnom planu i povredljivi ako ne dobiju zahvalnost za ucinjenu dobrotu.U ovom zivotu treba,na prvom mestu,da steknu samostalnost i nezavisnost u duhu i akcijama.Ovo je inkarnacija upoznavanja sebe,akcije i promena kao i preuzimanja odgovornosti za sopstveni zivot.Treba da nauce da im sam cin delovanja bude cilj,a ne bilo kakva nagrada ili zahvalnost.Poverenje u sebe takodje je vazna lekcija koju moraju nauciti.Danas,oni treba da budu oslonac drugima,a brak ce biti njihovo zivotno iskusenje.

Kile Prshut
11-09-2010, 12:02
Po matematickim obrascima horoskopa tvoj natal ,tj. planete su rasporedjene tako da obrazuju oblik zvezde.
Obrazac u oblika zvezde (vidi horoskop dirigenta Henrija Maneinija). Svih deset planeta raspoređeno je po ćelom krugu. U idealnom slučaju, nigdc nema konjunkcije. Nije značajno gde se koja planeta nalazi; važan je oblik obrasca. Ovakav obrazac uka¬zuje na svestranu osobu koja može uspešno da obavlja mnoge delatnosti; kad se zatvo¬re jedna vrata, otvara druga. Iz zbrke u stanju je da stvori red. Obrazac zvezde može da ima nepovoljni efekat; tada ukazuje na osobu koja rasipa energiju ili se kreće u svim pravcima.

Sto se tice masecevih cvorova..u karmickoj:
Juzni cvor u Vagi,Severni u Ovnu
````````````````````````````````````````````````````````````````
a) osobine kojih se treba osloboditi (prepreka ostvarenju karmickog cilja):
- zavisnost spram drugih;
- neodlucnost i dvoumljenje;
-trazenje odobravanja iz okoline;
- potreba za pomirenjem nepomirljivog;
- teskoce za preuzimanjem inicijative,tesko donosenje odluka;
- preosetljivost za "klimu"( tesko opustanje u nepoznatom drustvu);
b) osobine koje treba forsirati:
- afirmacija sopstvene licnosti;
-autonomnost i nezavisnost;
-sposobnost samostalnog delovanja i suprotstavljanja problemima;
- prihvatanje razlika ( kako medju ljudima tako i uopste)
- postavljanje sopstvenih uverenja;
- formiranje sopstvenog misljenja bez odobravanja i uticaja sa strane;
- hrabro i odlucno zapocinjanje svih akcija;
- hrabro i odlucno startovanje u svim akcijama;
- odrzavanje utvrdjenog smera bez obzira na prepreke;
- na putu ka cilju ne obazirati se okolo.
U ranijim zivotima osobe sa ovim polozajem cvorova previse su zivele za druge ,pa nisu shvatale- sebe.Bili su neodlucni, nesigurni, nesamostalni i tesko su se usmeravali bez tudje pomoci.Previse popustljivi,mirno su se prepustali i prilagodjavali tokovima zivota.Mnogo su cinili za druge,zrtvovali se i podredjivali svoje potrebe njihovim,a oni to nisu znali da cene.Mnoge od tih osobina teze da se ispolje i danas.Opet su podlozni uticajima i sugestijama, osetljivi na komplimente i laskanje.Teze da budu u drustvu umetnika i produhovljenih ljudi,imaju umetnickog dara i prefinjen ukus,a to im moze biti velika smetnja ako se nadju u neharmonicnom okruzenju.Veoma su osetljivi na emotivnom planu i povredljivi ako ne dobiju zahvalnost za ucinjenu dobrotu.U ovom zivotu treba,na prvom mestu,da steknu samostalnost i nezavisnost u duhu i akcijama.Ovo je inkarnacija upoznavanja sebe,akcije i promena kao i preuzimanja odgovornosti za sopstveni zivot.Treba da nauce da im sam cin delovanja bude cilj,a ne bilo kakva nagrada ili zahvalnost.Poverenje u sebe takodje je vazna lekcija koju moraju nauciti.Danas,oni treba da budu oslonac drugima,a brak ce biti njihovo zivotno iskusenje.

g.sutanovac,hvala sto si se ipak vratila na moju karticu :rolleyes:

obrazac u obliku zvezve me prilicno dobro opisuje,a sto se tice cvorova,vec sam citala ove opise na temama za cvorove na forumu (citam i vise nego sto izgleda po mojim postovima :p) i ponosno cu reci da se u zadnjih 2-3-4 godine oprastam i to radikalno sa osobinama pod a :D a ove pod b realizujem kolko prilike dozvoljavaju ;)

:* hvalaaaa,cujemo se!

ognjenka724
02-03-2011, 11:45
Za lavicu, koja prema postavkama u karti i nije baš lavica:

lav/škorpion/bik - bazična energija je fiksna, troma, slabo pokretljiva. Karakterizira je stabilnost i nespremnost na promjene, ali prisutna je upornost, izdržljivost i ideje o primjeni što daje konkretne rezultate.

Naglasak je na 2. polju, koje je prirodno polje bika, dakle materijalno posjedovanje, na vrhu je strijelac koji daje ideju, a dalje jarac koji daje ambiciju.

ASC je škorpion koji je je sklon odlasku u krajnost, a emocije su polje njegovog interesa i uvijek su intenzivne i spojene u jedno tj. nema tu sredine ili je ljubav ili mržnja, ili crno ili bijelo.

Vladar je PL u 12. napeto aspektira SO/ME, a ima povoljan aspekt s NE. U 12. podsvijest radi prekovremeno i sukobljuje se s egom. I to držiš u sebi. Kud nemaš zraka u karti, ME je retro i još napeto aspektiran od PL. Vlada 8. koje je prirodno polje škorpiona, a koje na vrhu ima blizance. Rekla bi da su te emocije površnije, da ME nije tako oštećen. U raku daje mogućnost neverbalne komunikacije (ili možda neki problem u komunikaciji, s glasom npr. – vladar MO u biku, ME i MO imaju izmijenjena sjedišta), kao da razumiješ što ljudi misle i osjećaju bez da to kažu, a uz bQUR „dalekovidnost“ i nekonvenconalnost.

U tvojoj karti je važan MA (suvladar škorpiona), koji predstavlja energiju i refleks. Nalazi se u jarcu, gdje je egzaltiran. On ovdje ništa ne čini bez namjere i svrhe. Ali ima samo 2 aspekta i to širokoorbisna, pa se moraš napregnuti da bi ga pokrenula. Još je i retrogradan, pa se energija zapravo nakuplja unutra i konstantno troši na subjektivne napetosti. Pasivnija si i manje borbena nego što se zapravo osjećaš, kao da „ključaš“ i u određenim trenucima nenadano „eruptiraš“. Općenito kao da su ti svi početci u životu na neki način kritični. Pošto je u 2. polju, njegova retrogradnost je u uskoj vezi s pitanjima i stavovima u vezi stjecanja i vrijednosti. Široka konjukcija s NE upravlja energiju (MA) prema nekom idealu (NE) vezanom uz 2. polje.

T-kvadrat sadrži UR/VE/JU. U žarištu je UR, neosobna planeta i još retro, pa i to više utječe na unutarnje stanje – pitanja emocija (VE) i morala (JU). Važno je napraviti ravnotežu između planeta u opoziciji VE/JU, a UR pokazuje kuda usmjeravaš energiju (2. polje).

Još jedna konfiguracija je Minor Grand Trine koja za žižnu ima MO, a podržan je od ME i JU. MO je u biku i ima izmijenjeno sjedišt s ME u raku. Rekla bih da uživaš bezrezervnu podršku majke (roditelja) vezanu uz školovanje, a to školovanje se malo odužilo? (ME i JU retro). A vezano je uz glas (ME) i neki defekt (retro). MO i VE, dva ženska principa su u dobrom odnosu i zajedno čine još jedan MGT, gdje je žižna ME. Vladaju 8/9/10/11 i 12. poljem, a nalaze se u 7/9/10, pa je tvoj muž (partner) netko tko te također podržava (možda i financijski) vezano uz obrazovanje/karijeru i možda si ga upoznala na studiju i doživljavaš ga osim kao partnera i kao druga. Uglavnom se dobro osjećaš u toj vezi/braku. A tvoja ideja braka je kućica u cvijeću (MO u biku).

Imaš jako puno retrogradnih planeta. To često daje u životu osjećaj „deja vu“. A pošto su i sve planete u kardinalnim znacima retro, kao da su svi početci kritični i na neki način odgođeni

Kile Prshut
02-03-2011, 13:11
Za lavicu, koja prema postavkama u karti i nije baš lavica:

lav/škorpion/bik - bazična energija je fiksna, troma, slabo pokretljiva. Karakterizira je stabilnost i nespremnost na promjene, ali prisutna je upornost, izdržljivost i ideje o primjeni što daje konkretne rezultate.

Naglasak je na 2. polju, koje je prirodno polje bika, dakle materijalno posjedovanje, na vrhu je strijelac koji daje ideju, a dalje jarac koji daje ambiciju.

ASC je škorpion koji je je sklon odlasku u krajnost, a emocije su polje njegovog interesa i uvijek su intenzivne i spojene u jedno tj. nema tu sredine ili je ljubav ili mržnja, ili crno ili bijelo.

Vladar je PL u 12. napeto aspektira SO/ME, a ima povoljan aspekt s NE. U 12. podsvijest radi prekovremeno i sukobljuje se s egom. I to držiš u sebi. Kud nemaš zraka u karti, ME je retro i još napeto aspektiran od PL. Vlada 8. koje je prirodno polje škorpiona, a koje na vrhu ima blizance. Rekla bi da su te emocije površnije, da ME nije tako oštećen. U raku daje mogućnost neverbalne komunikacije (ili možda neki problem u komunikaciji, s glasom npr. – vladar MO u biku, ME i MO imaju izmijenjena sjedišta), kao da razumiješ što ljudi misle i osjećaju bez da to kažu, a uz bQUR „dalekovidnost“ i nekonvenconalnost.

U tvojoj karti je važan MA (suvladar škorpiona), koji predstavlja energiju i refleks. Nalazi se u jarcu, gdje je egzaltiran. On ovdje ništa ne čini bez namjere i svrhe. Ali ima samo 2 aspekta i to širokoorbisna, pa se moraš napregnuti da bi ga pokrenula. Još je i retrogradan, pa se energija zapravo nakuplja unutra i konstantno troši na subjektivne napetosti. Pasivnija si i manje borbena nego što se zapravo osjećaš, kao da „ključaš“ i u određenim trenucima nenadano „eruptiraš“. Općenito kao da su ti svi početci u životu na neki način kritični. Pošto je u 2. polju, njegova retrogradnost je u uskoj vezi s pitanjima i stavovima u vezi stjecanja i vrijednosti. Široka konjukcija s NE upravlja energiju (MA) prema nekom idealu (NE) vezanom uz 2. polje.

T-kvadrat sadrži UR/VE/JU. U žarištu je UR, neosobna planeta i još retro, pa i to više utječe na unutarnje stanje – pitanja emocija (VE) i morala (JU). Važno je napraviti ravnotežu između planeta u opoziciji VE/JU, a UR pokazuje kuda usmjeravaš energiju (2. polje).

Još jedna konfiguracija je Minor Grand Trine koja za žižnu ima MO, a podržan je od ME i JU. MO je u biku i ima izmijenjeno sjedišt s ME u raku. Rekla bih da uživaš bezrezervnu podršku majke (roditelja) vezanu uz školovanje, a to školovanje se malo odužilo? (ME i JU retro). A vezano je uz glas (ME) i neki defekt (retro). MO i VE, dva ženska principa su u dobrom odnosu i zajedno čine još jedan MGT, gdje je žižna ME. Vladaju 8/9/10/11 i 12. poljem, a nalaze se u 7/9/10, pa je tvoj muž (partner) netko tko te također podržava (možda i financijski) vezano uz obrazovanje/karijeru i možda si ga upoznala na studiju i doživljavaš ga osim kao partnera i kao druga. Uglavnom se dobro osjećaš u toj vezi/braku. A tvoja ideja braka je kućica u cvijeću (MO u biku).

Imaš jako puno retrogradnih planeta. To često daje u životu osjećaj „deja vu“. A pošto su i sve planete u kardinalnim znacima retro, kao da su svi početci kritični i na neki način odgođeni

Hvala Ognjenka!! :)
(Rodjena sam na Ognjenu Mariju sto mi je i krsteno ime, pa mi ovaj tvoj nik Ognjenka bas prija)

Hmmm.... malo mi ostaje los osecaj posle citanja tvog tumacenja.. Skoncentrisala si se na zizna mesta, bez da mi pojasnis kako se prevazilaze (astroloskim snagama), molim te?
Ono sto si nekoliko puta pomenula su problemi s glasom - imala sam ih: plitko disem zbog svog karaktera koji ide ka manicnosti (ups&downs na sve strane prshti:rolleyes:), pa su mi glasne zice bile ostecene nekoliko puta do sad )kao izgrebane zbog prebrzog strujanja vazduha i nisam imala glasa uopste (otvorim usta, 'pricam' kad ono -:eek:). S tim je sad gotovo, jer sam uspela da sredim svoj temperament koliko-toliko i da razmisljam o disanju. Majstor sam citanja neverbalne komunikacije, makar mislim da jesam i pokreti su mi jako vazni.
Fax mi inace traje 4.5 godine, studiram ga od 2005., tako da nije strasno oduzivanje,planiram da je gotov do kraja ove godine. Da li vidis povoljne aspekte za odlazak u inostranstvo sa muzem (skoro sam se udala:D), konkretno Novi Zeland?

Retrogradne planete.... kako ih ublaziti i okrenuti u svoju korist?:rolleyes:

Morala sam odmah da ti ogd., jer sam odusevljana sto si se bavila mojim natalom, a sada cu da se bacim na iscitavanje svega sto si napisala, i da gledam natal uporedo, da mi se sve iskristalise... eh, astro me toliko privlaci, a sto vise citam na forumu sve vise shvatam da je jaaaako komplexna i da sam zagrebala tek 20ak%...:bebadeckic:

p.s. a to da nisam tipicna lavica sam i znala, nego malo da ti se ushlihtam (kao pravoj lavici;))..ali vooolim lavice i lavove i pokupila sam par stvari, jeij! pozdrav

ognjenka724
02-03-2011, 14:17
Prema Imširagiću Novi Zeland označavaju rak i ribe. Tvoja 9. je u raku, pa bi to bio dobar izbor. MO vladar raka je u položaju izmijenjenog sjedišta s ME, što je također dobar pokazatelj. Prirodni je vladar 4. u kojem je JU, a s njim (i s ME) ima pozitivan aspekt. Još je tu i VE kao vladar 12. u kojem se nalazi PL, a u dobrom aspektu s NE, što je sve povoljno za odlazak.

Jedino PL ima napeti aspekt prema 9., pa će vjerojatno biti problema s dokumentima, ali su vladar 9. (MO) i vladar 12. (VE) u dobrom aspektu pa će ishod biti pozitivan.

Općenito izlaz iz napetih aspekata treba tražiti kroz najbliži pozitivan.

A retrogradne planete ne možeš ublažiti. Možeš samo naučiti živjeti s njima. I neki tranzit im može dati iskru da "ubrzaju".

Kile Prshut
02-03-2011, 15:00
Prema Imširagiću Novi Zeland označavaju rak i ribe. Tvoja 9. je u raku, pa bi to bio dobar izbor. MO vladar raka je u položaju izmijenjenog sjedišta s ME, što je također dobar pokazatelj. Prirodni je vladar 4. u kojem je JU, a s njim (i s ME) ima pozitivan aspekt. Još je tu i VE kao vladar 12. u kojem se nalazi PL, a u dobrom aspektu s NE, što je sve povoljno za odlazak.

Jedino PL ima napeti aspekt prema 9., pa će vjerojatno biti problema s dokumentima, ali su vladar 9. (MO) i vladar 12. (VE) u dobrom aspektu pa će ishod biti pozitivan.

Općenito izlaz iz napetih aspekata treba tražiti kroz najbliži pozitivan.

A retrogradne planete ne možeš ublažiti. Možeš samo naučiti živjeti s njima. I neki tranzit im može dati iskru da "ubrzaju".

Oh, super, hvala, ovo je mali podsticaj celom Planu za NZ, znaci da se i planete slazu, sad mi nekako bas milo :o
Sto se tice muke sa papirologijama - na to sam nekako i racunala,uopste me ne cudi obzizirom iz koje zemlje planiramo da odemo:p al super da ima indikacija da se zavrsai srecno!
Izmenjeno sediste MO sa ME-mislila si na moju 9.&7. kucu - iako 7. pocinje u Biku, zavrsava se u Blizancima, pa se zato ME moze gledati kao vladar?

HVALA!:)