Lažovi [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Lažovi

Rabiosa
15-07-2010, 19:13
Koji aspekti, planete po znacima daju patološke lažove, ljude koji izbegavaju istinu, koju su prevrtljivi i ljigavi, koji i kada ih uhvatiš u laži ne žele da priznaju? Kakva su vaša iskustva, šta vi mislite? Pred sobom imam kartu čoveka koji je inteligentan lažljivac, ali zbog slabog znanja astrologije ne mogu da dokučim šta je to u njegovoj karti zbog čega je sklon obmanama, lažima, poricanjima itd..?

Aurora
15-07-2010, 19:17
Pa recimo, naglasen Neptun, u aspektu sa vladarom ili konj asc. Naravno to nije dovoljno, kombinacija Merkura i Neptuna mi je tu nesto najjaca, a ako ima jakog Marsa npr u Sco onda je tu i osoba sklona kriminalu... Ili mozda juri iste :-)) So u RIbama, Mo u BLizancima, pa uz to Me 180 NE ... Ako je umjetnik - sve ovo ne mora da znaci... Takodje neke od kljucnih planeta bi trebale biti u znacima u kojima su u padu, jer tu onda nema dostojanstva,.. Ajde postavljajmo karte ljudi za koje znamo da su prevaranti pa da vidimo

thalatte
15-07-2010, 19:21
Neptun, Neptun i Ribe, Ribe...to je osvnovno polazište :D

Aurora je sve dobro rekla...

Uz to bi bilo dobro i ocjeniti moral npr., ugrožen Jupiter će samo još umnožiti te laži, zajedno sa lošim Saturnom, pa je tu i neka mržnja...sa Marsom da skrivene radnje , Venerom ljubavne prevare a može i novčane, Merkur laži iz usta, krivotvorenje dokumenata...and so on

Rabiosa
15-07-2010, 19:35
ovo je natalna karta tog čoveka, privatne podatke sam uklonila da bih ga zaštitila.

Neptun mu je u kvadratu sa ju? Šta vi mislite, kakav je karakter ovog čoveka? Strasti zadovoljava na čudan način, u svemu tome me najviše zbunjuje njegov porodični život, da li on ima ženu i decu?

thalatte
15-07-2010, 19:48
Ha jednom davno sam rekla da loš aspekt Me i MA može dati i laži a svi me popljuvaše ali i spretnog lopova :D

Sve to u SCO gdje je mars jak, Sco je tajnovita i destruktivna, taj Me je naprasit, bezobrazan, ne da nikom do riječi, vječito u pravu, pod cijenu života...

Mjesec ide u kvadrat sa Plutonom, pa su to dubinski strahovi koji su možda baš krivac da on se pod izgovorom da se štiti okrenuo nekim lošim stvarina...i čuda gle Saturn u raku pa to još više dokazuje da komplekse i probleme vuče iz porodice...iako je taj SA u trigonu na MA(ME, pa on vrlo dobro planira, dugo, točno ima zacrtane akcije koje sprovodi , ovo bi se reklo sa pedoumišljajem...

Iako kad bolje razmislim i ne izgleda mi tako loše :D...izgleda da zna voljeti ženu :D MO60VE120NE

Možda je čovjek samo jako iritantan zbog tog ME u SCO 0 MA??? :D

Vjerojatno i te trigone je dotukla ova 6.kuća koja je prepuna...tako da on htio ne htio uvijek će imati osjećaj manje vrijednosti i kao da je nečiji sluga...

Mogao je to okrenuti na drugu bandu , pa pomagati ljudima...ili nešto :D

Majana
15-07-2010, 19:57
Uh veruj mi da u zadnje vreme samo otvaram karte lažova.
Vladar Asc Merkur na samom Marsu u Skorpiji u 6! Verovatno jako inteligentan i brz na jeziku, oštar, a u 6 to je već navika, svakodnevica...

Aurora
15-07-2010, 20:01
So konj Neptun, to je bitno. Mislim da je veliki radoholik i da ga malo sta moze poljuljati u njegovim planovima. Moguce da se sluzi nekim lazima, malverzacijama ako je to neophodno za uspjeh. Evo asc Blizanac, mada Merkur nije ugrozen,ali kao sto rece pepuu moze i Ju 90 Nepptun dati los osjecaj za moral, pa Venera isto tako,a najvise bih rekla da je to So konj Ne,mada je prilicno siroka...Ju je u Ribama ,gdje je njemu mnogo dobro :-)) ali 90 njegov vladar Ne, pa i to doprinosi. Mozda bi trebalo malo gledati 3. i 9. polje ??

Rabiosa
15-07-2010, 20:04
pepuuu, sviđa mi se kako razmišljaš. ;)

Sa predumišljajem sporovodi gotovo sve akcije, mislim da veoma pazi kome i šta govori.

Zanimljivo je da kažeš da je iritantan zbog merkura 0 mars :D Misliš da nema neki ponos? :4lol:

Zanima me da li neko može da prokljuvi kakve on komplekse vuče iz detinjstva? Mislim da je bio vezan za majku, ali ne želim da ova pretpostavka bude pogrešna smernica u donošenju suda o njegovom odnosu sa roditeljima.

Majana Izuzetno inteligentan, ali nikako, nikako ne mogu da ga provalim. Taman mislim da ga imam, ali sam već u sledećem trenutku na početku. Pravo je čudo kako sam uspela da dođem do ove karte imajući u vidu njegovu nedokučivost i zatvorenost (duga je priča ne pitajte me ništa :( )

Ono što je možda najbitnije je to da je on jako usmeren na druge ljude u smislu da kroz ljude na internetu ispunjava sebe, strasti, ma ne znam... rekla sam već da zadovoljava strasti na čudan način. Ako bismo mogli da posmatramo 6 kuću kao 7 potvrdilo bi se to da on na neki način puno prima od drugih, da voli da odmerava snage sa neprijateljima i da se na taj način dokazuje. Čisto radi eksperimenta ajte da 12 posmatramo kao prvu i sve tako do prve kuće koju ćemo posmatrati kao 12. Milsim da tako neke stvari imaju više logike, bar meni na osnovu onoga sa čime sam upoznata kod njega.

ginger
15-07-2010, 21:56
znam primjer patološkog lažova:

mjesec opozicija venera- negdje sam čitala da je to mitomanija
makar meni nema logike da jedan aspekt definira takav poremećaj

čovjek ima uran 90 me
neptun nije zahvaćen ničime specijalno

ali laže sto na sat
priča gluposti kao 'dobar dan'

Hekata
15-07-2010, 22:26
Mislim da Me90Ur ne daje lažove, mislim prvo da geldamo kao početak analize Sunce, pa onda to Sunce i Ne, Merkru kad je u Škorpiji i recimo Ju na asc, ali najviše su tu jaki kvadrati, So180Mo laže o svojim osećanjima, teško ih ispoljava, Mo180Ve ima sprotnost komuniakcije, flerta i ispoljavanje ljubavi sa osećanjima i duševnim stanjem, nesklad! Recimo mo180ve kad nekod voliš imaš problema da kažeš mu da ga voliš, jer ve ne želid a bude otkriveno, a sad sve to se uči kroz život is a odeređenim sinatrijama odrađuje....
Znači po meni, Jupiter ne aspektovani ili retro daje lažove i još ako ima problema sa ispoljavanjem svog ega neki teži aspekt!
Sa0So mi ej isto inetersantan, te osobe imaju problema da ispolje svoja osećanaj i grubi su i trvdi, zavisno od znaka, dosta haldne osobe, deluju kao odogovrni, osobe od poverenja, ali oni isto lažu, lažu da bi azšitile svoj ego! :( Zatvaraju se u sebe, znači svaki jače aspekt nešto daje što prikriv anešto drugo po meni, a to je laž!
Verbalna laž, je odlika onog koji je Lažov, o tome predpostavljm da je tema.
Lažov to je osoba koja ima recimo Ne- u 1. kući - ne vidi sebe, ima Merkura u vazdušnom ili vodenom znaku koji može da bude neaspektovan ili retrogradan...
DA neko bude sam od sebe lažov treba da mu je 1 kuća jako izražena sa 3 planete u vazdušnim ili vodenim znacima, Me, Ne, Ju odna laže sam od sebe, ako ima povezanost ovih planeta sa nekim drugim kućama to je onda pokazatelj od čega se stidi i zbog kojih razloga i trauma laže... umorila sam se, jako opširna tema! mislimd a ljudi lažu zbog materijanih stvari, strahova, frustracija i moralnih normi, hrabri ljudi ne lažu nego se suoče sa tim isto tako Laž je odlika inteligentnih ljudi, ali onih koji ne mogud a se uhvate, oni koji su uhvaćeni nisu nešto baš inteligentni! ;)

Rabiosa
15-07-2010, 22:49
Po opisima u mojoj karti ima više kvaliteta za laž. Pogotvo dancho šta je napisala, kao da je gledala u moju kartu. :D

Mo180Ve, 3 planete u I kući, Me u ribama, Mo90Ne, Ju180Sa ima toga zar ne... :D

thalatte
15-07-2010, 22:52
Dae i Mars u Blizancu kvadrat Merkur :D

Hekata
15-07-2010, 22:55
eeee i to, i ono što si recimo me90ma, ju
Mars i jupiter na vrhu 4 kuće, u kvadratu sa Merkurom u 1 kući u Strlcu sa saturnom u konjukciji, želaj da se prestavi nešto što nije, tj. neće da bude ono što je njena porodica, laže od nje, iako je ok joj porodica!

Po opisima u mojoj karti ima više kvaliteta za laž. Pogotvo dancho šta je napisala, kao da je gledala u moju kartu. :D

Mo180Ve, 3 planete u I kući, Me u ribama, Mo90Ne, Ju180Sa ima toga zar ne... :D

Ne paranojiši DT :*
Recimo dobar lažov je nesvestan ili recimo izuzetno inteligentan! :D

djurafigura
15-07-2010, 22:58
Primer jednog što me lagao debelo: retro Ju,retro Ur i retro Ne u I, Mo180Ve, Mo90Ju, Me90Ju, So90Sa, Mo90Ur, Ve90UrVe90 Ju...Ju, Ur, Ne u Strelcu, Mo u Ribama, Ve u Devici....Ju vladar Asc, Ve VIIe...
http://img685.imageshack.us/i/97496619.gif/

ochajna domacica
15-07-2010, 23:00

Uz to bi bilo dobro i ocjeniti moral npr., ugrožen Jupiter će samo još umnožiti te laži, zajedno sa lošim Saturnom, pa je tu i neka mržnja...sa Marsom da skrivene radnje , Venerom ljubavne prevare a može i novčane, Merkur laži iz usta, krivotvorenje dokumenata...and so onEto, ...ali pepuuu...recimo treba mi pomoc oko ove osobe, zato sto mi intuicija govori jedno a prema sastavu karte drugo!
~odnos Ve90Ma govori kazes o ljubavnim prevarama ali i novcanim..ali cesce ova osoba biva prevarena, nevraceni dugovi, pa cesto raskinuti poslovni kontakti. Zato sto se Mars i kao vladar tj.suvladar 6 polja nasao u 6-om! A Venera je vladar Asc.
~Ono sto me vise brine je ovaj kontakt Me90Ne-RETRO!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MOLIM ZA POMOC!!!!!!!! HELP PLEASE HELP!!!!!!!!!

I JOS OVO!!!! NAS DVOJE IMAMO Ju0`Pl i mislim da upravo ne treba da ga se bojim!Iako on ima Jupiter90`Venera, ali njegov Jupiter je na mom Suncu 0`, tako da je to nazovi aspekt POSTENJA.
EVO KARTE!!! http://img821.imageshack.us/img821/3241/astro2gw03absolut457974.gif (http://img821.imageshack.us/img821/3241/astro2gw03absolut457974.gif)

Rabiosa
15-07-2010, 23:00
Dae i Mars u Blizancu kvadrat Merkur :D
Biću iskrena i reći ću da umem da slažem koliko sam teška. :D Ali u emotivnim odnosima sa momcima sam iskrena... :cool:

Primer jednog što me lagao debelo: retro Ju,retro Ur i retro Ne u I, Mo180Ve, Mo90Ju, Me90Ju, So90Sa, Mo90Ur, Ve90Ur...
http://img685.imageshack.us/i/97496619.gif/
svašta tu ima :eek:

djurafigura
15-07-2010, 23:01
Biću iskrena i reći ću da umem da slažem koliko sam teška. :D Ali u emotivnim odnosima sa momcima sam iskrena... :cool:

svašta tu ima :eek:
Taj više ne zna koju (koga) i zbog čega laže :D

cvetak
15-07-2010, 23:02
Sad gledam kartu jednog :

So90Ne
Ne0Asc
Me60Ne
Ne 180 MA
Me u vagi
So u devici
Ne u strelcu
Ma u blizancima
a ima i

Mo90Ve i na sve to Mo je u XII :)

ochajna domacica
15-07-2010, 23:04

Uz to bi bilo dobro i ocjeniti moral npr., ugrožen Jupiter će samo još umnožiti te laži, zajedno sa lošim Saturnom, pa je tu i neka mržnja...sa Marsom da skrivene radnje , Venerom ljubavne prevare a može i novčane, Merkur laži iz usta, krivotvorenje dokumenata...and so on

Eto, ...ali pepuuu...recimo treba mi pomoc oko ove osobe, zato sto mi intuicija govori jedno a prema sastavu karte drugo!
~odnos Ve90Ma govori kazes o ljubavnim prevarama ali i novcanim..ali cesce ova osoba biva prevarena, nevraceni dugovi, pa cesto raskinuti poslovni kontakti. Zato sto se Mars i kao vladar tj.suvladar 6 polja nasao u 6-om! A Venera je vladar Asc.
~Ono sto me vise brine je ovaj kontakt Me90Ne-RETRO!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MOLIM ZA POMOC!!!!!!!! HELP PLEASE HELP!!!!!!!!!

I JOS OVO!!!! NAS DVOJE IMAMO Ju0`Pl i mislim da upravo ne treba da ga se bojim!Iako on ima Jupiter90`Venera, ali njegov Jupiter je na mom Suncu 0`, tako da je to nazovi aspekt POSTENJA.
EVO KARTE!!! http://img821.imageshack.us/img821/3241/astro2gw03absolut457974.gif (http://img821.imageshack.us/img821/3241/astro2gw03absolut457974.gif):D :D :D
hajde devojke!!!samo da otklonim dilemu! Zato sto smo mnogo puta naisli na primere kada apsolutno nema u karti ali sinastrijski kontakt to odradi, pa ispada kao patoloski slucaj, a ono samo odnos dve osobe gde se nesto promeni na bolje ili gore. :rolleyes:

tanjica
15-07-2010, 23:07
E pa,ovako...imam ja Me90Ne,ali to mi se nekako ispoljilo kao ogromna masta (s kojom mogu svasta)...Me je u ribama u 9.kuci,a Ne u strelcu u 5.kuci.

Rabiosa
15-07-2010, 23:09
očajna domaćice on ima kvadrat sunca i meseca sa uranom što ukazuje na nervozan temperament, i ko zna šta još lol, ima i merkur u kvadratu sa neptunom! hahahaha. Ju u kvadratu sa venerom, taj baš ima problema. Ala su mi jaki zaključci :D Njemu je još Ur na DC, sad poveži uranovske osobine sa simbolikom Dc-a, mene mrzi :D

ochajna domacica
15-07-2010, 23:57
očajna domaćice on ima kvadrat sunca i meseca sa uranom što ukazuje na nervozan temperament, i ko zna šta još lol, ima i merkur u kvadratu sa neptunom! hahahaha. Ju u kvadratu sa venerom, taj baš ima problema. Ala su mi jaki zaključci :D Njemu je još Ur na DC, sad poveži uranovske osobine sa simbolikom Dc-a, mene mrzi :DPa ide on pod moj rendgenski snimak ;) don't worry...znam ja posto sve pricamo sta i kako...ali isto to sto mi pruza info kakav je, on prema meni ispada ISKREN!!! KAPIRAS? TO JE TO O CEMU PRICAM, jedno je natal za sebe a drugo je kad se dve osobe nadju!
Drugi primer je moja sestra recimo ima Neptun u 3-oj , Mars u 12-oj ma90Ne. Nema vremena da se preprica, ali... :(

Angliana75
16-07-2010, 00:51
ja imam MEu blizancima 90 NE u strelcu...jel to znaci da ja lazem??

pa koliko sma na ovom forumu...uvek sam bila iskrena...cak sam isla i na svoju stetu,ispravljala krive drine...
pa prosto moj MA u ovnu ne dozvoljava laz!

jel bi mozda moglo da se to odrazi napr.; na mog buduceg muza...jer je on predstavljen 9.kucom pa mu po sistemu derivatnih polja mog natala ,moj ME u blizancima pa jos i R, dodje u polje komunikacije i radi ME90NE...
a sad ovaj s kojim sam trenutno ima ME u ribama...ali nema mu ME aspekte ni sa UR niti sa NE....ja bas mislim da je iskren...jer mu je i SO i VE u ovnu...

neko rece ovde da cak i ME u ribama daje lazove?!ali ako nema aspekata taj ME....sta onda?

Aeria Gloria
16-07-2010, 08:02
znam jednog patološkog lažova...

nije vezano za ljubav već za posao i karijeru,
znam dugi niz godina ali tek kad sam počela da radim sa njim počela sam da sumnjam da je i ranije, dok smo se družili govorio laži o svojim kvalitetima i sebi preuveličavajući događaje, izmišljajući i sl
ispostavilo se da je tačno

lik je o sebi stalno pričao bajke kako bi svoj rad digao u nebesa
kad sam mu pogledala u natal našla sam
sunce opozicija neptun
a onda sam pogledala još nekoliko natala za ljud koji su skloni laganju i oni su imali napadnuto sunce

e da, znam osobu kojoj je lilit na MC i ta osoba itekako laže

tako da je to moj zaključak: napadnuto sunce(ego) od lažljivog neptuna pa daje sunce koje je umotano u izmaglicu neptuna
a još mu je i since konjukcija venera pa daje da je izrazito šarmantan
pa kad laže žene - sve prolazi (mada znam i jednog tipa kod koga je sve prošlo ali on je posebna priča, žudi za pažnjom pa pije šta god mu se da)

da imam tačno vreme rođenja pa da mogu da vidim iz koje kuće dolazi neptun

Pa ide on pod moj rendgenski snimak ;) don't worry...znam ja posto sve pricamo sta i kako...ali isto to sto mi pruza info kakav je, on prema meni ispada ISKREN!!! KAPIRAS? TO JE TO O CEMU PRICAM, jedno je natal za sebe a drugo je kad se dve osobe nadju!
Drugi primer je moja sestra recimo ima Neptun u 3-oj , Mars u 12-oj ma90Ne. Nema vremena da se preprica, ali... :(

ih, pa nemoj tako ja imam neptun u trećoj dolazi iz šeste kuće (svakodnevnice i posla) pa mi nije doneo da sam lažljiva, baš naprotiv
a pravo da vam kažem volela bih da sam lažljiva (karijera bi mi otišla u nebesa) ovako ako nekažem istinu bukvalno me svrbi jezik
najdalje što sam uspela je da ODĆUTIM istinu...:((((

cvetak
16-07-2010, 10:43
Ja imam So90Ne, So vladar IX a Ne IV i u sustini retko slazem, cesce precutim tj ne pricam dok me neko ne pita ali kad pitam ugalvnom kazem istinu :D

ochajna domacica
16-07-2010, 13:21
ih, pa nemoj tako ja imam neptun u trećoj dolazi iz šeste kuće (svakodnevnice i posla) pa mi nije doneo da sam lažljiva, baš naprotiv
a pravo da vam kažem volela bih da sam lažljiva (karijera bi mi otišla u nebesa) ovako ako nekažem istinu bukvalno me svrbi jezik
najdalje što sam uspela je da ODĆUTIM istinu...:((((Njen ide iz polja 5!! Trebam li da nevedem koliko puta me je izigrala za "navodne" ponude za poslove?
Ne kazem da sam poverovala, ali sam se ponadala da ipak OVAJ PUT nece slagati.
Makar mi ovisio ZIVOT, ucinice drugarice...nekoj tamo...onako bzv.

Hekata
16-07-2010, 17:10
ja imam MEu blizancima 90 NE u strelcu...jel to znaci da ja lazem??

pa koliko sma na ovom forumu...uvek sam bila iskrena...cak sam isla i na svoju stetu,ispravljala krive drine...
pa prosto moj MA u ovnu ne dozvoljava laz!

jel bi mozda moglo da se to odrazi napr.; na mog buduceg muza...jer je on predstavljen 9.kucom pa mu po sistemu derivatnih polja mog natala ,moj ME u blizancima pa jos i R, dodje u polje komunikacije i radi ME90NE...
a sad ovaj s kojim sam trenutno ima ME u ribama...ali nema mu ME aspekte ni sa UR niti sa NE....ja bas mislim da je iskren...jer mu je i SO i VE u ovnu...

neko rece ovde da cak i ME u ribama daje lazove?!ali ako nema aspekata taj ME....sta onda?
Maaa daj Anđo, smanji gard, ti bre narodni heroj sa tim Asc u Lavu!
Jedino što možeš da lažeš one koji su predstavnici te kuće u kojoj je Me ;)
Nekad imiđ preterane iskrenosti dovodi ljude ko kontradiktornih izjava i stavova, treba biti inteligentan i tu se izvući!
Asc Lav je hrabrost i poštenje, ravnopravnost u prestavljanju prema spoljašnjoj sredini, ali ti si blizanac moraš da se izražavaš, zavisi od Merkura i jačine tog kvadrata sa Ne ;)

Uhhhhhhhhh!
Što ovde ima punoooo lažova! ;)
Svi govore kako ne lažu, a sigurno ono što nose je iz natala, svako hoće da sačuva svoj Ego od otkrivanja, to je sigurno!
Odlika u kom znaku je Sunce i na šta je osetljiv , Rak je osetljiv na porodicu, pa će da je čuva od javnosti ako je ugrožen i laže za nju isto tako mu je bitno šta javnost misli, neko će da ima Sunce u Devici i lagaće da je bio pio lekove ako je još bolestan, ili usisao i obrisao prašinu, a nije mogao ni super sposobnostima tako nešto da stigne, bitni su izvori i mesta planeta...
Jedno je sigurno, većina nas ne otriva svoje podatke na forumu, jer mi tu lažemo ili se prikrivamo, i ne pričamo o našim padovima, i uspesima, a isto sudimo nekad o drugima na osnovu toga što čitamo, ne govorim samo za forum, nego i za čitav sistem oko nas... Goli smo se rodili, ali su nas brzo prepovili da nam se ne krive kukovi i da se ne prehladimo. ;)

Angliana75
16-07-2010, 19:01
Dancho...znas sta ja mislim ...moj ME90NE se odrazava ....ja bar mislim tako...na tog mog buduceg ....imam vec neki blagi osecaj da ne govori istinu ..da nesto krije od mene....prosto ga citam izmedju redova ono sto se kaze....a i rekoh li ja vec :
"da li bi mozda moglo da se to odrazi napr.; na mog buduceg muza...jer je on predstavljen 9.kucom pa mu po sistemu derivatnih polja mog natala ,moj ME u blizancima pa jos i R, dodje u polje komunikacije i radi ME90NE..."

pa ne mogu da lazem kad je istina da osecam da me u necemu laze...samo nikako da prokljuvim sta?!?

Spes
16-07-2010, 19:57
Neptun je u igri, odgovorno tvrdim i to na osnovu velikog broja natalnih karti lažova koje sam gledala.
U nekoliko slučajeva Ne je bio u 1. zajedno sa Me, ali ne u konjunkciji...međutim, PRIMER BR. 1 Neptun U 1., loš 180 Mo(vi-), Me 90 Sa- što ukazuje na komplekse zbog kojih laže plus Jupiter, kao planeta morala 90 Pl- što svakako nije dobar aspekt za moralnost...svako ko laže, mora imati razlog za to.
Znači, ne postoji bezrazložno laganje!
Uvek tragajte za psihološkom osnovom.

Ostali primeri su vrlo slični.
Ali u kartama u kojima je Jupiter jak i dobar, slobodno aspekte Neptuna posmatrajte kao naglašenu maštovitost, romantičnost, umetničke sklonosti...što ne znači da kod onog kod koga je Jupiter loš neće imati i ove karakteristike koje sam nabrojala...

Lično, umem vrhunski da lažem, kad mi treba, to i radim.
Imam vladara Asc Mo u raku 180 Ne
me 90 ne

ali...zašto mi laganje nije vid sporta?

zato što imam me120ur - progovorim na lakat
zato što mi je vladar 2. polja (naši govori, oratorstvo) Sunce u Ovnu (egzaltirano) na MC-u i to egzaktno 180 Ma- tresnem činjanicama osobu po sred čela, ne umem da se foliram
zato što mi je Jupiter u škorpiji 120 Mesec kao vladar Asc. ujedno je i dispozitor Merkura koji gradi loše aspekte sa Ne....a kako mi je Ju u 4. znači svojom pozicijom dolazi u kuću egzaltacije
Jupiter nema više aspekata....

Sa ovim aspektima Neptuna prema ličnim planetama (ne180mo, ne90me, ne60ve), mogla sam glumica da budem i to odlična...i nije da nemam talenta...ali stidljivi Mesec u raku se zabio u 12. polje, pa me odvukao u drugom smeru....a i gluma je vid laganja. ;)

uranija
16-07-2010, 20:03
Neptun je u igri, odgovorno tvrdim i to na osnovu velikog broja natalnih karti lažova koje sam gledala.
U nekoliko slučajeva Ne je bio u 1. zajedno sa Me, ali ne u konjunkciji...međutim, PRIMER BR. 1 Neptun U 1., loš 180 Mo(vi-), Me 90 Sa- što ukazuje na komplekse zbog kojih laže plus Jupiter, kao planeta morala 90 Pl- što svakako nije dobar aspekt za moralnost...svako ko laže, mora imati razlog za to.
Znači, ne postoji bezrazložno laganje!
Uvek tragajte za psihološkom osnovom.

Ostali primeri su vrlo slični.
Ali u kartama u kojima je Jupiter jak i dobar, slobodno aspekte Neptuna posmatrajte kao naglašenu maštovitost, romantičnost, umetničke sklonosti...što ne znači da kod onog kod koga je Jupiter loš neće imati i ove karakteristike koje sam nabrojala...

potpisujem,imam sunce opozicija neptun ali jupitera u strelcu u 5.-oj,desi mi se da slazem ljude sa posla ali zato sto vise zelim da pomognem nego sto stignem i mogu:(

Ramona
16-07-2010, 20:30
heheh citajuci ovo ja sa svojim Ne i Me ispadoh totalni lazov :p a da vam pravo kazem da sam lazov ja ne bih imala nista protiv jer bi mi zivot bio puno laksi.. :rolleyes: ovako ganjajuci istinu i pravdu samo izvucem deblji kraj..

ochajna domacica
16-07-2010, 22:04
heheh citajuci ovo ja sa svojim Ne i Me ispadoh totalni lazov :p a da vam pravo kazem da sam lazov ja ne bih imala nista protiv jer bi mi zivot bio puno laksi.. :rolleyes: ovako ganjajuci istinu i pravdu samo izvucem deblji kraj..Sto lazes? :D :D :D

ginger
16-07-2010, 22:48
lik je o sebi stalno pričao bajke kako bi svoj rad digao u nebesa
kad sam mu pogledala u natal našla sam
sunce opozicija neptun
a onda sam pogledala još nekoliko natala za ljud koji su skloni laganju i oni su imali napadnuto sunce

e da, znam osobu kojoj je lilit na MC i ta osoba itekako laže

tako da je to moj zaključak: napadnuto sunce(ego) od lažljivog neptuna pa daje sunce koje je umotano u izmaglicu neptuna

hehe
prejako :D

samo treba ubuduće predvidjet nekog takvog tj ne dopustit da te obrlati već prije uvidjet kakva je situacija pa zbrisat na vrijeme :)

a mjesec cure..dal i napadnut mjesec neptunom daje lažova?

uranija
16-07-2010, 22:54
mislim da on mozda vara zenu ili sam sebe zavarava,zavisi odakle dolazi znak riba

supernova
16-07-2010, 22:59
a mjesec cure..dal i napadnut mjesec neptunom daje lažova?

Da...ovo sam lično iskusila...egzaktan MO90NE, još MO u ribama i vladar je asc.

uranija
16-07-2010, 23:01
e to da,asc,razmisljanje,stavovi u ribama,brrr

ginger
16-07-2010, 23:11
Da...ovo sam lično iskusila...egzaktan MO90NE, još MO u ribama i vladar je asc.

rak asc
sigurno se izvlačio na sažaljivanje i očaj :mad:agaskar :D:D
da to bi moglo bit jer je vladar asc
a ako nije?

uranija
16-07-2010, 23:13
onda ne mora da znaci,onda obmane mogu doci od drugih stvari,ljudi

supernova
16-07-2010, 23:31
rak asc
sigurno se izvlačio na sažaljivanje i očaj :mad:agaskar :D:D
da to bi moglo bit jer je vladar asc
a ako nije?

Meni ne leži taj MO u ribama, on je muljav i mutan na sve načine, jer u ovoj opciji on djeluje osjećajno, brižno, ranjivo, nepovjerljivo i mora mu se na sve načine dokazivati da je sve u redu.....a u pozadini svega je taj kvadrat sa NE koji ga uzima pod svoje i čini savršenog lažova koji dobro koristi tu poziciju MO...dakle, NE se zakačio za MO i putem njega najlakše ispoljava svoju primarnu prirodu, s obzirom da je u pitanju muški horoskop, onda će taj neptunovski otrov da osjeti žena ali najviše onda kada se dotakne porodice, majčinstva i sl...

Hekata
16-07-2010, 23:40
Dancho...znas sta ja mislim ...moj ME90NE se odrazava ....ja bar mislim tako...na tog mog buduceg ....imam vec neki blagi osecaj da ne govori istinu ..da nesto krije od mene....prosto ga citam izmedju redova ono sto se kaze....a i rekoh li ja vec :
"da li bi mozda moglo da se to odrazi napr.; na mog buduceg muza...jer je on predstavljen 9.kucom pa mu po sistemu derivatnih polja mog natala ,moj ME u blizancima pa jos i R, dodje u polje komunikacije i radi ME90NE..."

pa ne mogu da lazem kad je istina da osecam da me u necemu laze...samo nikako da prokljuvim sta?!?
Znaš, ono, :D jedna strana karte ti(istok)... druga on(zaapd), onda je on tu taj koji može da lagi!
Ne znači da je nešto drastično, može da ti puno tepa i to previše, pa da te nervira, ili da ti obečava.... :cool:

Angliana75
17-07-2010, 00:36
Znaš, ono, :D jedna strana karte ti(istok)... druga on(zaapd), onda je on tu taj koji može da lagi!
Ne znači da je nešto drastično, može da ti puno tepa i to previše, pa da te nervira, ili da ti obečava.... :cool:

pa da...upravo je takav...sam u tepanju..:D...a ovamo....mora da je svalercina!:mad:
:D

Spes
17-07-2010, 01:05
Da...ovo sam lično iskusila...egzaktan MO90NE, još MO u ribama i vladar je asc.Hoće da lažucka, sigurno i mo(pi-)120ne...ja sam to iskusila.

Hekata
17-07-2010, 01:20
pa da...upravo je takav...sam u tepanju..:D...a ovamo....mora da je svalercina!:mad:
:D
:D Ne znam šta da ti kažem, bolje da tepa i da prija i papuča, neg da se kocka, pije i vija sojke.... :p
Možda je to profesor u osnovnoj školi?

Angliana75
17-07-2010, 01:22
nije...nisi pratila kad sam pisala o njemu...inzinjer ...a vija taj sojke..vija :(

supernova
17-07-2010, 01:36
Hoće da lažucka, sigurno i mo(pi-)120ne...ja sam to iskusila.

Slažem se...samo je razlika u načinu na koji će se odati...sigurno će kvadrat dati više muke mjesecu nego trigon, ovaj sa trigonom to sigurno radi nekako "umjetnički", bezbolnije...

Ramona
17-07-2010, 08:06
Imam So180Ne.. Hm.. Kad pokusavam slagati nesto ja se sva spetljam, ne ide, jednostavno imam jaka moralna ubjedjenja da to ne valja (vjerovatno zbog polozaja Sa i Mo u njegovoj vladavini)..
U realnoj situaciji kad zaista treba izreci (Me) laz, to mi mislim Sa koci(90).. Uticaj Neptuna osjecam vise u samozavaravanju i mastanju, mogu smislit laz, ali problem je izreci..:o
i apsolutno ne trpim ako mene neko laze :eek: jako se razocaram u petljance.. primjetila sam u nekim kartam meni znanih lazljivaca kvadrat ME i MO, ali to sam gledala karte bas ljudi za koje mislim da prosto nisu ni svjesni da lazu, oni su jednostavno ubjedjeni da je tako kako kazu..

Aeria Gloria
17-07-2010, 08:39
Imam So180Ne.. Hm.. Kad pokusavam slagati nesto ja se sva spetljam, ne ide, jednostavno imam jaka moralna ubjedjenja da to ne valja (vjerovatno zbog polozaja Sa i Mo u njegovoj vladavini)..
U realnoj situaciji kad zaista treba izreci (Me) laz, to mi mislim Sa koci(90).. Uticaj Neptuna osjecam vise u samozavaravanju i mastanju, mogu smislit laz, ali problem je izreci..:o
i apsolutno ne trpim ako mene neko laze :eek: jako se razocaram u petljance..

Svaki natal je priča za sebe i kod svakog se neki aspekt može manifestovati na sto načina...

ovaj lik za koga znam da je patološki lažov

ima konjukciju sunca i venere i opoziciju neptuna
pri tome je ta venera signifikator merkura (merkur je u vagi) dok sam merkur je podržan od saturna (trigon sa saturnom što daje odličnu memoriju pa nema šanse da zaboravi šta je slagao)...

lik je stvarno čudo:
tipa priča priču šta mu se desilo na putovanju, cela priča u detaljima kako su ga zajebali pa ostavili negde...pa mu ukrali pare
pa šta je on mislio, šta je on reko šta mu odgovorili
meni sve to zvuči poznato da bih na kraju skapirala i PROVERILA da se sve to u stvari dešavalo drugom ortaku a da ovaj je samo malo zamenio glavne uloge

pa onda o tome šta je radio i gde je radio

i na kraju o kolegama: za mene znam da je sto puta slagao da nisam na poslu a ja sedim u kancelariji....i posle me ljudi pitaju "pa da li se sad dolazi na posao" kad krenem u wc...nemogu da objasnim da sam tu od jutros...pa sam morala da uvedem jutarnje šetnje po offisu da me svi vide ujutru

za ovog lika znam da je takav al ne treba generalizovati da je svako sunce napadnuto od neptuna u stvari patološki lažov ...
koja god planeta napadnuta od neptuna može da donese i zbunjenost
meni je neptun doneo da ljudi za mene često kažu "stalno si pogubljena/zbunjena"
doduše doneo je i da su mi reči često u magli, ne mogu tačno da setim šta neka reč znači...
takođe meni ljudi kad me upoznaju često kažu: "...he...baš sam iznenađen/a meni uopšte nisi delovala tako da (se baviš, misliš radiš) time..."

Ramona
17-07-2010, 09:04
Imam i ja primjer prijateljice upravo tog kalibra, jednostavno ima cijele filmove u glavi, preuvelicavanje prica, postavlja tudje dogadjaje u svoje itd..
Cak ona nema nikakvu zlu namjeru u tome, ne radi to da bi nekom naudila, samo je patoloski lazov, mislim da ni sama nije svjesna koliko laze.. Vladar ASC-a joj je u sexstilu s NE; SO je u kvadratu s NE (ali orbis 5-6*), ima konjunkciju ME i SA u kvadratu sa MO..

Drugi primjeri su kod onih koji se pokrivaju lazima, slazu da bi svoje krivice za nesto prikrili, oni sto gaze druge svojim lazima i taj bi morao biti povezan s jakim egom.. Npr, znam kartu gdje vladar ASC-a SO, ME je u konjunkciji sa SA (siri orbis oko 6* separacija) i opet u kvadaratu s MO, NE je u sexstilu s MO.. Jos jedan takav primjer, ali mislim u manjem omjeru izrazen je karta gdje je Ve180Ne, a Me60Mo..

Bosnian GirL
17-07-2010, 10:41
posto se spominje mnogo neptun...dali moze i ma120ne...donijeti pokoju laz?

Hekata
17-07-2010, 11:19
Može, ali ka cilju, recimo to je aspekt koji stvara jaku imaginaciju da bi se atvorio cilj, tj. motivacija je na lepom stupnju, i kad nema za to nikakvog pravog temelja! Zaljubiva priroda, nesvesnost svoje agresivnosti i upornosti i seksualnosti

dadiska
17-07-2010, 20:01
Dobro po svemu sto ste napisali,sad mogu i otkrit lazova,ali kako znati iz natala dal ce lazov biti provaljen ili ne? :rolleyes: :)

Ramona
17-07-2010, 22:09
Dobro po svemu sto ste napisali,sad mogu i otkrit lazova,ali kako znati iz natala dal ce lazov biti provaljen ili ne? :rolleyes: :)

:D naravno sve te aspekte ne treba gledati samostalno.. a i bitno je i dostojanstvo planete..

kako mislis provaljen? manje vise svakog lazova neko uhvati u nekoj lazi, ali do sad nisam srela nekoga ko petlja i prizna.. svi nastave dalje..

Spes
18-07-2010, 11:49
Ovo je dobro pitanje.
Navodno, kad je trigon u pitanju, osoba biva teže razotkrivana, ili čak nerazotkrivena.

A kad je u pitanju kvadrat ili opozicija, biva razotkrivena lakše.

Međutim, mislim da veliku ulogu igra i to koga osoba pokušava da slaže.;)
One pronicljivije, neće voziti ni trigon, naivne će voziti i kvadrat.

dadiska
18-07-2010, 11:57
Ma mislim uopste ko od planeta ili znakova mora biti upleten kako se ne bi provalio lazov.

Gemini ne bi verovala kada shvatis sa strane posmatrajuci kako neko maze druge, a ne provalju ga!

select81
18-07-2010, 14:02
Molim vas moze li mi neko objasniti?

Ve retro u blizancima u 12.kuci, Asc na 21 st.Raka, Me na 24st Raka, Ne retro 20st Strelca, znaci Me120Ne, da li ovaj covek ima predispozicije za lazova?

Ramona
18-07-2010, 14:13
Ma mislim uopste ko od planeta ili znakova mora biti upleten kako se ne bi provalio lazov.

Gemini ne bi verovala kada shvatis sa strane posmatrajuci kako neko maze druge, a ne provalju ga!

e da, ali kazem neko nekoga uvijek provali, npr. neko uspjeva zamazati oci svima ali nadje se bar jedna osoba koja ne pada na to.. samo svi mu uvijek vjeruju jer vecina nadjaca..

eh sad.. mislim ko koga moze namirisati u lazi ili ko koga uspjeva muntati vjerovatno zavisi od sinastrije..
iskreno nisam to ispitivala.. onako po mojoj logici ako neko ima elemente u karti koji pokazuju lazljivost, onda treba pogledati vezu tih elemenata u sinastriji s drugom osobom, pa zavisi cije su planete jace, tj. cije imaju uticaj nad onim druge osobe bi mozda reklo ko tu "prevlada" ~ onaj sto mulja ili onaj kojeg se mulja..

ne znam ima li to smisla.. trebalo bi pregledati neke primjere u praksi..

select81
18-07-2010, 14:14
Evo i karta

http://img686.imageshack.us/img686/616/astro24gw30pitanjepitan.gif

Ramona
18-07-2010, 14:51
Evo i karta

http://img686.imageshack.us/img686/616/astro24gw30pitanjepitan.gif

interesantna karta..
Ve180Ne na relaciji 6-12 kuce mozda donosi neke svakodnevne tajne, ne zeli se exponirati pa krije svoje stvari.. a i vladatelj ASC-a je MO u Skorpiji.. jos je ta opozicija u T-kvadratu sa SA i MA ~ tvrdoglavost, ne da u svoje.. SA i MA su izrazeni veoma.. primaju i sextile s jedne strane s ME, s druge Mo0Ur.. Mo120Me ~ moguce da zna kada sta treba reci.. zna preveslati ljude kada mu to treba... ali ne bih okarakterisala kao lazova..

ochajna domacica
20-07-2010, 00:20
interesantna karta..
Ve180Ne na relaciji 6-12 kuce mozda donosi neke svakodnevne tajne, ne zeli se exponirati pa krije svoje stvari.. a i vladatelj ASC-a je MO u Skorpiji.. jos je ta opozicija u T-kvadratu sa SA i MA ~ tvrdoglavost, ne da u svoje.. SA i MA su izrazeni veoma.. primaju i sextile s jedne strane s ME, s druge Mo0Ur.. Mo120Me ~ moguce da zna kada sta treba reci.. zna preveslati ljude kada mu to treba... ali ne bih okarakterisala kao lazova.. N.Gemini, meni taj deo uopste nije interesantan...kad zivim citav zivot sa njim :D

dadiska
21-07-2010, 13:33
Select ja sumnjam da ovaj momak zna da laze, da ima lude ideje,planove i misli koje jako brzo menja to da,ali da laze ne.;)