Imam problem [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Imam problem

betys
13-07-2010, 22:05
Molim vas da mi pomognete.......
Jučer sam prvi puta u životu ušla u kladionicu jer su me nagovorili da idem i da uplatim listić.
Dobitak je bio 300 eura. ja sam taj novac jedva uzela i jedva došla kući, nakon čega nisam znala kako da ga se riješim. Ne znam da li me razumijete, osjećala sam se prljavo i kriminalno kao da sam nešto ukrala. Svom silom sam se htjela riješiti da odmah ode iz kuće i da više nikakve veze sa time nemam. Iznenadila sam samu sebe i ukućane. jako i neopisivo. Ne mogu naći suvislo obrazloženje zašto nisam htjela taj novac. Bože dragi šta mi se događa.........
šta je to, zbog čega

capella
13-07-2010, 22:13
I šta bi s lovom?

betys
13-07-2010, 22:17
Ranom zorom sam otišla u kladionicu, nisam se znala ponašati, uplatila sam dalje listić samo da sve to odmah propadne, što se je i dogodilo.
Sad me jeza hvata, mogla sam dati bilo kome od prijatelja, neko bi bio sretan. ali mene je sram i uopće neću da se zna i da netko o tome govori. Znam da je glupo. nemam suvisli odgovor. mogla sams tim novcem nešto u kući kupiti, bilo šta, ima sto opcija za potrošiti.
nisam mogla spavati od toga svega. nikad više
meni je ovo bio stres

capella
13-07-2010, 22:21
Lično sam mišljenja da taj novac uvijek i ode kako dođe, ease come-easy go-i da je bolje s njim ništa ne kupovati. Po meni ispravno što si ga vratila tamo odakle je i došao.

betys
13-07-2010, 22:21
Sad sam dobro. i spokojno, u svojem miru
zbog čega?
pa svi trebamo novce

Bosnian GirL
13-07-2010, 22:24
ako si mirna, onda je dobro sto si vratila..ubuduce i ne idi tamo vise :)

betys
13-07-2010, 22:24
Lično sam mišljenja da taj novac uvijek i ode kako dođe, ease come-easy go-i da je bolje s njim ništa ne kupovati. Po meni ispravno što si ga vratila tamo odakle je i došao.

Hvala ti puno. ja čak nisam niti ništa kalkulirala. nisam mogla zamisliti da imam u kući neki predmet kupljen tim novcem.
ne znam da li bi isto bilo da je osvojen na lotu ili bingu ili bilo negdje drugdje.
ne želim da ljudi misle da nisam normalna, ne mogu si to protumačiti

ako si mirna, onda je dobro sto si vratila..ubuduce i ne idi tamo vise :)

I odmah sam to odlučila. Ne znam šta sam htjela. možda sam htjela ne uspjeti.
jako samo se loše osjećala. morala sam to s vama podijeliti.
Hvala bogu opet je sve na svojem mjestu i duša i tijelo mirno

Bosnian GirL
13-07-2010, 22:30
na neki nacin te razumijem...i nisi nenormalna sto tako osjecas vjeruj...mozda bih cak i meni bilo neprijatno s tim parama nesto kupit..

betys
13-07-2010, 22:35
Opteretilo me je, nisam svojim rukama zaradila, zašto mi je to dano, a nisam zaslužila, tisuću pitanja,...........
mislim, potpuno sam zdrava, ha, ha i psihički i fizički, nemam problema s podvojenom ličnošću ili nešto slično, ha, ha
danas sam odmah i bolje volje. nemam iskustva s takvim stvarima.
pa jel bi u natalu bila neka glupost koja ukazuje na takve reakcije?

cvetak
13-07-2010, 22:36
Draga betys,

posto se profesionalno bavim igrama na srecu zelela bih da ti uputim par reci.

Prvo - sve je isto - i bingo i loto i sms i kladionice i slot klubovi i kazina
sve su to igre na srecu

zasto na srecu pa zato sto sustinski dobici zavise od srece ( a za kladionice moze da se kaze i poznavanje fudbala kao takvog ali ipak pre svega sreca)

kao drugo, ti nisi nikom ukrala novac
niti si ostetila gazdu ili slicno
niti si prevarlila ikog
niti bilo sta slicno

zao mi je sto se osecas lose zbog tog novca jer kao i drugo i igre na srecu je samo jos jedna delatnost koja se obavlja potpuno legalno, placaju se porezi, zaposleni itd. Igre na srecu su predvidjene da budu zabava i samo kada se igranje odrzava na tom nivou da kako da nisu opasne (ovo samo u smilu mogucnosti adikcije). I zao mi je sto ljudi i dalje gledaju na ovakve stvari sa zgrozavanjem i spajaju sa kriminalom ( to se bar u Srbiji odavno promenilo - naravno mislim na registrovane biznise, onih koji rade na crno ima uvek i svuda ali to je druga prica)

ali sustinski da si dobila novac ili nagradu tako sto si u nekoj npr. novoj radnji popunila kupon za nagradnu igru - sve je to isto. ;)

nadam se da ti ovaj tekst malo pomaze :D

betys
13-07-2010, 22:42
Cvetak,

puno hvala, naravno da mi pomaže. Jednostavno nisam sebi dozvolila da sve te stvari stavim u korelaciju. Sve što si napisala je istina, sve to znam i sve mi je jasno.
Do sad nikad nisam imala sličan OTPOR prema nekoj nagradi na sreću. Bilo je toga stvarno dosta, i na TV, i na radio, i novine, ........svega, i nisam se osjećala bespomoćno. Naravno da znam da je sve legalno i čisto, možda je meni zbog ovih tipova unutra bilo tako ......

cvetak
13-07-2010, 22:46
Pa to gledas kao i na kafanu(klub, kafic, restoran ili bilo koje mesto za izlazak) uvek ce i svuda biti vise ili manje "mutnih" tipova ili onih koji tako izgledaju :D

drago mi je da sam malo pomogla ;)

betys
13-07-2010, 22:52
Cvetak,

totalno si u pravu..........
ali i dalje je ostala nedoumica - zašto?
možda je i jedan od razloga što sam u malo bad fazi pa odbijam od sebe sve dobro. kao ono ništa mi ne treba, ne želim ništa da mi se daje, dovoljna sam si sama. samo da mi je mirno i tiho. očito hitno trebam godišnji i odmor

inkogniti55
13-07-2010, 22:59
Jučer sam prvi puta u životu ušla u kladionicu jer su me nagovorili da idem i da uplatim listić.
Dobitak je bio 300 eura. ja sam taj novac jedva uzela i jedva došla kući, nakon čega nisam znala kako da ga se riješim. Ne znam da li me razumijete, osjećala sam se prljavo i kriminalno kao da sam nešto ukrala. Svom silom sam se htjela riješiti da odmah ode iz kuće i da više nikakve veze sa time nemam. Iznenadila sam samu sebe i ukućane. jako i neopisivo. Ne mogu naći suvislo obrazloženje zašto nisam htjela taj novac. Bože dragi šta mi se događa.........
šta je to, zbog čega

Hmmm...interesantno da ti kao sefica ne zelis taj novac? Pitanje da li je novac stvano iz kladionice!

betys
13-07-2010, 23:03
Inkogniti,

ne razumijem, šefica čega? Novac sam dobila isplaćen na blagajni kladionice, unutra su bili i ostali ljudi
zašto je pitanje da li je novac iz kladionice, ne znam kako misliš to...

thalatte
13-07-2010, 23:08
Možda u sebi imaš strah da ti se zbog te nenadane sreće, mora dogoditi neka nenadana nesreća ....kao ravnoteža?
( nešto vezano za praznovjerje)

To se meni događa :D ( ja dns kad vidim registraciju 8888 kažem ljubit ću se jeee, kad me svrbi nos odma mislim ,neee neko će me naljutit...i tak..) :D

betys
13-07-2010, 23:14
Možda u sebi imaš strah da ti se zbog te nenadane sreće, mora dogoditi neka nenadana nesreća ....kao ravnoteža?
( nešto vezano za praznovjerje)

To se meni događa :D ( ja dns kad vidim registraciju 8888 kažem ljubit ću se jeee, kad me svrbi nos odma mislim ,neee neko će me naljutit...i tak..) :D

Pa mogu ti reći da ima i tu istine......svaki put kad se dogodi nešto slično ja mislim da odmah moram biti kažnjena ili da će se nešto ružno dogoditi. Mislim da svi slično rezoniramo - ono u smislu - rad - nagrada, a ovakve stvari valjda s godinama ipak malo opterećuju, pogotovo ako je bilo "kazni" zbog nagrada.

Inkogniti, nema odgovora? S tvoje strane postoje neke insinuacije, temeljem čega? napiši šta te ponukalo da kažeš kako novac nije iz kladionice. i ja kao "šefica" da ne bi htjela novac. nisam te shvatila, ajde objasni

thalatte
13-07-2010, 23:15
Pa mogu ti reći da ima i tu istine......svaki put kad se dogodi nešto slično ja mislim da odmah moram biti kažnjena ili da će se nešto ružno dogoditi. Mislim da svi slično rezoniramo - ono u smislu - rad - nagrada, a ovakve stvari valjda s godinama ipak malo opterećuju, pogotovo ako je bilo "kazni" zbog nagrada.

E TO To....uffff sad mi je lakše...nekad ludim zbog toga :D

betys
13-07-2010, 23:19
Da, stvarno nema logike, valjda ima u našem odgoju. Roditelji su u nas usađivali cijeli život - radi vrijedno, živi pošteno i skromno, dijeli drugima, ko tebe kamenom - ti njega kruhom, itd ........znamo sve jel?
Ja sam mislila pa nije valjda da u natalu imam neke predispozicije za ovakve ekscese. Nije to sve skupa ništa strašno, ali ipak se čovjek malo zapita

I sad mi je jasno, novac brzo van iz kuće da ne bi morala biti kažnjena.....
a kazna ima RAZNIH, hmmm

Princess77
13-07-2010, 23:23
Betys nemoj da brigas, vazno da se sad bolje osjecas. Samo ako ti se nesto slicno opet desi mozda bi bilo bolje da das pare nekome kome su bas potrebne, neko dobro djelo. A sto se tice one poruke da pare mozda nisu iz kladionice, ne obracaj paznju ;)

betys
13-07-2010, 23:32
Princess,

Ja sam najiskrenije otvorila svoju dušu i misli i sve što me tištilo, našla sam na ovom forumu sve vas divne ljude, eto nemam šta reći, nego hvala. Nadam se da ćemo si i dalje pomagati, meni to jako puno znači.

Nisam imala do sad taj problem, mislim da je osnovni problem u tome što nisam doživjela kladionicu kao igru na sreću. eto, to je to i ono što kaže Pepu, malo praznovjerja, onda malo moj bad i sve skupa je to sad to - što je.
Inače radim baš na takvom mjestu gdje cijeli život pomažem ljudima i materijalno, i kroz razne programe, i psiho-socijalnu, ma svašta
Ovog trenutka nisam više za kladionicu.
druge igre budem igrala. nije mi ni jedna opteretila i ošamutila

capella
13-07-2010, 23:34
Ja i dalje žudim da saznam zašto si "šefica" :D sve osvježavam temu, ne bi li se autor oglasio :)

betys
13-07-2010, 23:41
Ja i dalje žudim da saznam zašto si "šefica" :D sve osvježavam temu, ne bi li se autor oglasio :)

Pa i ja isto, sve čekam da čujem i da mi kaže. Ne znam o čemu se radi, šta nije bilo jasno. Rekla sam istinu kao i uvijek do sada, i kao i svi vi. Istina je jedini preduvjet za normalnu komunikaciju, pogotovo kad tražiš pomoć.
Autor je netragom nestao. Nadam se da će se javiti, mislim bilo bi pošteno

capella
13-07-2010, 23:43
Ojjj pa i ti imaš Saturna u XII kao i ja...to ti je to! I ja čim nešto krene na dobro pomislim kakvo li me iznenađenje poslije čeka!

thalatte
13-07-2010, 23:44
Kaj možda zbog natalca ti to reko? Imaš 3 planete u Lavu i Ovan Asc:confused:

Ali i lepe planete u 5. nije čudo da si okinula kladu :D

betys
13-07-2010, 23:47
Ojjj pa i ti imaš Saturna u XII kao i ja...to ti je to! I ja čim nešto krene na dobro pomislim kakvo li me iznenađenje poslije čeka!

Pa jel onda to - to? Pa kako ćemo se onda uopće moći opustiti u životu? Stalno je tako. ma i za najmanju sitnicu odmah mislim da sam dužna milione. jel ima lijeka tome?

capella
13-07-2010, 23:50
To sam baš krenula da napišem- ne dozvoljeva nam da se opustimo. Uvijek tu da podjseća na odgovornost i dug u smislu obaveze.

betys
13-07-2010, 23:52
Kaj možda zbog natalca ti to reko? Imaš 3 planete u Lavu i Ovan Asc:confused:

Ali i lepe planete u 5. nije čudo da si okinula kladu :D

A i ti misliš da je to muško? odmah mi se učinilo.
novi je skroz, ne mogu procjeniti zašto je to rekao.

ma, općenito imam sreće u svakavim igrama......
čak se znam zafrkavati i unaprijed reći da se valjda zna ko će osvojiti nagradu. dobro, nije to toliko često, ali u odnosu na druge - i je

To sam baš krenula da napišem- ne dozvoljeva nam da se opustimo. Uvijek tu da podjseća na odgovornost i dug u smislu obaveze.

Da, to stalno nešto ruje po mozgu, stalno odgovorna, previše odgovornosti, savjest radi odgovornosti i odgovornost radi savjesti i tih analiza beskonačno.

jel misliš da će nam doći neko bolje vrijeme ili smo osuđene tako doživotno

cvetak
13-07-2010, 23:56
Da, stvarno nema logike, valjda ima u našem odgoju. Roditelji su u nas usađivali cijeli život - radi vrijedno, živi pošteno i skromno, dijeli drugima, ko tebe kamenom - ti njega kruhom, itd ........znamo sve jel?
Ja sam mislila pa nije valjda da u natalu imam neke predispozicije za ovakve ekscese. Nije to sve skupa ništa strašno, ali ipak se čovjek malo zapita

sa ovim se slazem...sto se mene tice na zalost je tako tj. na zalost su i nas kao i nase roditelje kao i njihove itd. ucili i vaspitavali tako

od malena nam uslovljavaju ljubav, ako uradis to i to dobices to i to, ako ne uradis to i to ili neces dobiti nista ili ces biti kaznjen itd itd
tesko je razbiti stare obrasce ponasanja pa cak i kad odrastemo oni uvek isplivavaju

ja verujem u to da sto zracis to i privlacis
po sistemu da ako mislis da ne zasluzujes odredjenu srecu tj tacnije srecnu okolnost (jer sreca je ipak stanje duha) onda ti se ista svavako nece desiti
ili ako ti se desi ipak nesto kao sto je dobitak na kladionici a ti mislis da to ne zasluzujes (nisi zaradila) i ces zato biti kaznjen verujem da ces i privuci nesto "lose" u svoj zivot

ljudi se cini mi se cesto boje da zele i da ostvaruju zelje, kao da biti srecan nije pravo svakom dato ( mislim na sustinsku srecu svakog pojedinca a ne ono sto su nas uclili da bi trebalo da nas usreci - mislim npr da zavrsis faks, da se udas , da rodis dete - tim redosledom naravno :D) pa onda i kad ispunimo neku od tih "zadatih" nam zelja shvatimo da ih mozda i nismo zapravo mi zeleli...

eeee odoh ja u off :D

mozda je inkogniti rekavsi sefica mislio na mene(jer sam rekla da se ovim bavim_) tj. mozda je izbrkao postove :)

capella
13-07-2010, 23:58
Da, to stalno nešto ruje po mozgu, stalno odgovorna, previše odgovornosti, savjest radi odgovornosti i odgovornost radi savjesti i tih analiza beskonačno.

jel misliš da će nam doći neko bolje vrijeme ili smo osuđene tako doživotno

Ma ja sam mu se prepustila...takav je kakave je i nema nam pomoći :) ako griješim ispravite me..

betys
14-07-2010, 00:06
Cvetak,

evo vidiš moguće da je mislio na tebe, ali je rekao da je pitanje da li je novac iz kladionice. Milsim, čemu to, nakon što sam skupila hrabrost i napisala vam moje stanje. Ja sam trebala pomoć. on to nije tako doživio i sad je nebitno.

Ovo što kažeš sve je istina, ljudi se boje željeti, boje se sreće, boje se lijepih stvari, boje se svega što bi makar i malo odstupalo od sadašnejg standarda svih vrsta. Živimo tu gdje živimo, nikome nije lako, roditelji su se morali boriti da bi nam omogućili NEŠTO, odricali su se i polako takve obrasce ponašanja usadili u nas. Pa ne možemo mi biti bitno drugačiji.

Trebali bi biti spontaniji, doživljavati život u svoj svojoj punoći, ne odricati se, tražiti pomoć uvijek, više komunicirati, i tražiti svoja zadovoljstva bez obzira na sve. Ostarit ćemo i ovako i onako. ja već jesam

capella
14-07-2010, 00:09
Mislio je na tebe (betsy) jer je tvoj post citirao

cvetak
14-07-2010, 00:10
da slazem se...

treba dozvoliti da nam se sreca i lepe stvari dogode i ne sumnjati zapravo nikad ne pomisliti da nesto ne zasluzujemo jer ko to odlucuje do nas samih ;)

ochajna domacica
14-07-2010, 00:10
šta je to, zbog čegaPa ti nisi citava....haha...smej se, Ti si Robin Hud uzela si od losih!!! :D

betys
14-07-2010, 00:18
Domaćice,
ti znaš gdje radim i šta radim. ovo uopće nije ni približno spojivo sa mojim svjetonazorom, stilom života, pa ni sa položajem. Nema veze, tu su mi cure stvarno otvorile oči, ma sretna sam što vas imam
ali sam zato dva dana bila očajna domaćica

ochajna domacica
14-07-2010, 00:21
Domaćice,
ti znaš gdje radim i šta radim. ovo uopće nije ni približno spojivo sa mojim svjetonazorom, stilom života, pa ni sa položajem. Nema veze, tu su mi cure stvarno otvorile oči, ma sretna sam što vas imam
ali sam zato dva dana bila očajna domaćicaE pa vidis, ja nisam mogla da provedem u kladionici ni nekoliko dana obuke! To su me nagovarali ali je suprtno nekim mojim principima, radije cu biti Little John, nego na takav nacin, narocito posle svega sto sam cula!
Znam, samo videh da ti je to napravilo problem, pa da te opustim. Imas klasican primer nekog ko ima srecu na igricama na srecu, tvoje je da li ce i na koji nacin to "iskoristiti" - ruzan izraz, zato sam ovako stavila. ;)
Bogu Hvala, na samo 2 dana! kiss

betys
14-07-2010, 00:23
Zaključile smo da je kladionica - samo igra na sreću, da je sve čisto i legalno, da mi zaslužujemo obilje svega, pa i tako dobiven novac, da se ne smijemo radi toga opterećivati i tražiti kaznu, da se moramo otvoriti do kraja i privlačiti sva zadovoljstva te ne smijemo preslikati obrasce ponašanja naših roditelja koji još dan - danas sakupljaju hranu u kuću, za zlu ne trebalo i "nikad se ne zna"

mandrak-21
14-07-2010, 00:24
:4lol: tim novcem si mogla uciniti human gest i nekome pomoci.Ovako hm mozda ti se osladilo pa si pomislila da ce se 300 eura jos uvecati do 3000. kako bi pomogla jos desetorici ljudi itd na kraju i celom svetu,....
ali vratiti zbog razmisljanja o nesreci ,novac kladionici po meni nije nimalo human gest nego gest sebicnosti..............

ochajna domacica
14-07-2010, 00:26
Zaključile smo da je kladionica - samo igra na sreću, da je sve čisto i legalno, da mi zaslužujemo obilje svega, pa i tako dobiven novac, da se ne smijemo radi toga opterećivati i tražiti kaznu, da se moramo otvoriti do kraja i privlačiti sva zadovoljstva te ne smijemo preslikati obrasce ponašanja naših roditelja koji još dan - danas sakupljaju hranu u kuću, za zlu ne trebalo i "nikad se ne zna"I ne smemo, ukoliko su to kalupi koji bi mogli da povrede nase buduce voljene!
Betys, svaka cast!
Ne sudim, samo eto ja bih to drugacije raspolozila! mislim na novac...

betys
14-07-2010, 00:27
Domaćice,

sad sam konačno i opuštena, nemam više opterećenja, neću tamo ulaziti, ali ću povremeno odigrati neke druge igre.

egerija
14-07-2010, 00:28
:4lol: tim novcem si mogla uciniti human gest i nekome pomoci.Ovako hm mozda ti se osladilo pa si pomislila da ce se 300 eura jos uvecati do 3000. kako bi pomogla jos desetorici ljudi itd na kraju i celom svetu,....
ali vratiti zbog razmisljanja o nesreci ,novac kladionici po meni nije nimalo human gest nego gest sebicnosti..............
Apsolutno...
Stvarno ne mogu da razumem da ovo :eek:

ginger
14-07-2010, 00:28

slažem se u potpunosti-najviše sa prvim dijelom posta

danas su takva vremena došla da bi nekome kome zbilja baš jako jako potrebno (siromašni, bolesni..) taj novac priuštio toliko radosti i olakšanja

:rolleyes: :(

cvetak
14-07-2010, 00:31
ja bih samo da dodam(sta cu moram da "branim" svoju bransu) ako niste znali 40% od poreza i taksi koje placaju svi koji organizuju igre na srecu ide u humane svrhe zapravo 20% u humanitarne organizacije(tj crveni krst, razne sportske organizacije itd) a drugih 20% u razne drzavne investicije tipa popravka puteva, vodovoda itd. a verujte to su jako veliki iznosi u Srbiji, tako da sve se to lepo negde iznivelise :D

Zaključile smo da je kladionica - samo igra na sreću, da je sve čisto i legalno, da mi zaslužujemo obilje svega, pa i tako dobiven novac, da se ne smijemo radi toga opterećivati i tražiti kaznu, da se moramo otvoriti do kraja i privlačiti sva zadovoljstva te ne smijemo preslikati obrasce ponašanja naših roditelja koji još dan - danas sakupljaju hranu u kuću, za zlu ne trebalo i "nikad se ne zna" - ovo je odlizno receno!!!

betys
14-07-2010, 00:32

Mandrak, u trenutku kad se to desilo nisam razmišljala o ničemu, samo sam htjela odmah to riješiti. u mojoj glavi je bilo samo - to nije moj novac!!!!!!!
nikakvih kalkulacija tu nije bilo. moje cijelo tijelo je drhtalo, očito ne možeš shvatiti sve što smo danas ovdje napisali. pročitaj sve, bit će ti jasnije

kad smo kod humanih gesta, cijeli život to radim nesebično i predano, privatno i profesionalno

zvjezdica
14-07-2010, 00:35
Hm, čitam temu , gledam natal i moram pitati: sa psihološkog stajališta gledano ovaj tvoj strah od novca iz kladionice mora imati neke korjene. Da li si ikada bila u doticaju sa osobama koju su bile prevaranti ili bili ovisnici o klađenju? Jesi li ikad sam upala u takvu neku "glupost" pa sada imaš strah?

što se tiče tvog natala ti imaš jako izražene predispozicije da: ili budeš okružena ljudima koji su prevaranti, kladioničari, lažljivci, ili da se i sama "zaputiš" na tu stranu.
Jako je dobro da si svjesna činjenice da ti to u životu ne treba.

Za kockanje, klađenje itd gledamo 5 polje. Počinje u Raku čime daje naznaku na osjetljivosti tog područja. MO je u lavu u istom polju a tu su i VE kao vladar 2 polja - novca i vrijednosti te 7 polja drugih ljudi i javnosti, te ME kao vladar 3 polja komunikacije i kao dispozitor konjucije PL i UR u 6 polju - posao, ono čime se svakodnevno bavimo....

Ova konjukcija UR i PL je po meni najgora stavka natala jer Pl dolazi iz 8 polja ( malefično polje, vezano za kriminal itd), a UR je vladao uklještenog znaka u 12 polju (tajne). I sve to u tvojoj svakodnevnici, čiji je dispozitor ME u konjukciji sa vlastitim vrijednostima i drugim ljudima...tj VE.

Također, ti na vrhu 8 polja imaš retro NE u škorpiji. Retro NE donosi uvjek laži, prevare, nestabilnu psihu, a u škorpiji može biti jako dobro prikriven.
A odakle dolazi taj NE? upravo iz znaka 12 polja u kojem je retro SA...

SA je vladar tvoje 10 kuće tj onoga čemu težiš, reklo bi se da težiš pravednosti, poštuješ zakone, ali dispozitor je retro neptun na vrhu 8 polja pa lako možeš završiti sa one strane zakona. SA je u opoziciji sa UR i PL, dakle stalna borba između pravde i bezakonja koja se odvija u tebi.

Ti ili vučeš karmu iz prošlih života ili tvoj strah nije tek tako došao. Ima sigurno razlog zašto se bojiš.

Kkao god bilo, počni se boriti sa njim i priznavati si zašto je to tako, jedino tako ćeš izbjeći da ne skreneš krivim putem.

Sve najbolje od srca želim! :)

mandrak-21
14-07-2010, 00:40
procitao sam sve
zasto si onda uopste to i radila zar ti ljudi nisu bili i kada si uplacivala dobitni tiket i ti nama ovde pricas o drhtanju o nekakvom nemiru zbog novca pa nisi novac nasla ili ukrala nekome! tada ocekuj i nadaj se nekoj nesreci ovako si igrala i dobila i bog je zeleo da dobijes cemu nemir i pravdanje ovde.

ja bih samo da dodam(sta cu moram da "branim" svoju bransu) ako niste znali 40% od poreza i taksi koje placaju svi koji organizuju igre na srecu ide u humane svrhe zapravo 20% u humanitarne organizacije(tj crveni krst, razne sportske organizacije itd) a drugih 20% u razne drzavne investicije tipa popravka puteva, vodovoda itd. a verujte to su jako veliki iznosi u Srbiji, tako da sve se to lepo negde iznivelise :D

- ovo je odlizno receno!!!

ne placaju organizatori nego jadan i siromasan narod

betys
14-07-2010, 00:43
Zvjezdice,

moram ti reći da sam u šoku, ha, ha, ha
Oprosti što sad moram reći neke stvari, ja sam iz vrlo ugledne obitelji intelektualaca, gdje smo svi završili fakultete davnih dana, na visokim položajima. NITKO nikada nije imao veze sa kriminalcima, osim sestre koja je tužiteljica, ha, ha, ha
O mojim predispozicijama za bavljenje kriminalom, sad si me bacila pod stol, evo iskreno,
ali obećavam da ću sve još dobro proučiti.
Hvala ti puno za tvoj trud. Ovo je bio moj prvi ulazak u kladionicu I ZADNJI

procitao sam sve
zasto si onda uopste to i radila zar ti ljudi nisu bili i kada si uplacivala dobitni tiket i ti nama ovde pricas o drhtanju o nekakvom nemiru zbog novca pa nisi novac nasla ili ukrala nekome! tada ocekuj i nadaj se nekoj nesreci ovako si igrala i dobila i bog je zeleo da dobijes cemu nemir i pravdanje ovde.

Nisam uplaćivala jer ne znam čak niti listić ispuniti. evo po istini. Društvo je uplaćivalo, ja sam isto dala novac, pretpostavljam da je to adrenalin, ništa drugo. i sve dok se nije znalo, pratili smo utakmice, tek kad sam primala novac osjetila sam da to nije moje......taj me osjećaj izjedao.
dobila sam ovdje pomoć i dobro se sad osjećam.

cvetak
14-07-2010, 00:49

pa kao i u svakoj delatnosti, za sve placamo pa i za igre na srecu ako zalimo da ih igramo...npr ja ne zelim da placam porez na koriscenje mobilnog telefona ali zelim da ga koristim tako da nemam opciju , da bih ga koristila moram da platim racun ili kredit itd ...sve je to isto

ali ipak onaj ko organizuje to radi da bi zaradio(logicno) i od svoje zarade placa te poreze kao i svaki drugi privrednik

niko tu nije jadan tj. nije nateran da se tako oseca , ako me razumes
ipak je to stvar sopstvenog izbora

zvjezdica
14-07-2010, 00:52
Zvjezdice,

moram ti reći da sam u šoku, ha, ha, ha
Oprosti što sad moram reći neke stvari, ja sam iz vrlo ugledne obitelji intelektualaca, gdje smo svi završili fakultete davnih dana, na visokim položajima. NITKO nikada nije imao veze sa kriminalcima, osim sestre koja je tužiteljica, ha, ha, ha
O mojim predispozicijama za bavljenje kriminalom, sad si me bacila pod stol, evo iskreno,
ali obećavam da ću sve još dobro proučiti.
Hvala ti puno za tvoj trud. Ovo je bio moj prvi ulazak u kladionicu I ZADNJI

Kao prvo: nema potrebe za sarkazmom jer nisam imala zle namjere. To iz kakve obitelji dolaziš i da li si završila fakultet nema nikakve veze sa kriminalom i sa predispozicijama za neke loše stvari. pa koliko je intelektualaca bilo koji su na kraju ispali serijski ubojice?

Mislim da nema potrebe za pravljenjem diobe na školovane i ne školovane jer materijalni status i mogućnosti ne govore o čovjeku kao personi.

Kao drugo, ja nisam rekla da je itko tvoj bio kriminalac, nego dal' si se možda ikada zatekla u takvom okruženju poput mjesta stanovanja ( kvart, zgrada, društvo).

Ono što napišem to i potvrdim činjenicama iz natala: imaj na umu da upravo retro SA skriven u 12 polju u opoziciji sa PL i UR ( vladarima 8 i 12 kuče) predtsavlja jednog od tvojih roditelja, a mjesec predstavlja drugog. Eto, poveznica o okolini, ako ćemo baš o tome.

Inače, ja ti želim sve najbolje i svako dobro u daljnjem životu. kao što mandrak reče bilo bi bolje da si novac dala nekome kome je potrebno.

A i čemu klađenje ako si dobro situirana? Nešto te naganalo ka tome, a to nešto je ono o čemu ja pričam u tvome natalu . predispozicija da "zaružiš" na krivu stranu.

Ako imaš problem i ako postaviš temu i tražiš pomoć budi onda jednako toliko zrela da i prihvatiš dobronamjerne savjete.

liejpi pozdrav! :)

thalatte
14-07-2010, 00:58
Ma nije to nista strasno..jednostavno ti se nije cinilo ok..

Uz ono sto sam navela,pada mi na pamet jos i to da je stvarno bilo gro nesreca vezano za kladjenje..

Stalno oruzane pljacke, znalo je biti i ubijenih.. Nedavna afera sa namjestanjem rezultata-ofsajd,znaci usko su te kladionice vezane kriminalom.
Na drugu stranu posast ovisnika o kladjenju, zadnji podatci govore da je ta ovisnost danas usko vezana za nasilje u obitaelji..da ne spominjem slucajeve kada pobiju vlastitu obitelj.,.

Jednostavno sve to skupa utjece na to da se tebi taj novac gadi..

Ne isto,ali slicno kao i novac od droge...nemojte me napadat, znam da je tesko to povezat na prvu, al zapravo nije...kad si svjestan kakvo sve zlo vuku za sobom kladionice,

betys
14-07-2010, 00:59
Zvjezdice,

a zašto si ti uvrijeđena? Ja sam ti lijepo zahvalila na tvojem trudu i sve je ok, uzet ću ozbiljno sve što si napisala, nema ni govora o sarkazmu. nitko nikoga na ništa ne dijeli, samo sam ti htjela približiti okolinu u kojoj živim, ništa drugo.
nemoj se jutiti bez veze, nije mi to bila namjera.
i puno hvala za sve, zahvalna sam stvarno svima

mandrak-21
14-07-2010, 01:01
da, slazem se.Kada neko zaradi od bilo koje delatnosti treba da plati porez ali zasto igrac koji je dobio sedmicu na lotou(mada to i ne dobijaju igraci nego neki odredjeni 'srecnici') opet placa deo tog dobitka na porez,kada je vec organizator igre platio drzavi.kao i sa mobilnim,telefonima gde se takodje slazem sa tobom,mts,telenor,vip..placaju porez a drzava jos preko toga uzima gradjanim a izbor ? nemas drugi izbor ili imas idi u singapur gde nema poreza smesnih obrazlozenje

capella
14-07-2010, 01:04
Zvjezdice,

a zašto si ti uvrijeđena? Ja sam ti lijepo zahvalila na tvojem trudu i sve je ok, uzet ću ozbiljno sve što si napisala, nema ni govora o sarkazmu. nitko nikoga na ništa ne dijeli, samo sam ti htjela približiti okolinu u kojoj živim, ništa drugo.
nemoj se jutiti bez veze, nije mi to bila namjera.
i puno hvala za sve, zahvalna sam stvarno svima

Mislim da je pod "kriminalci" mislila na prošloživotna iskustva, molim da potvrdi :)

betys
14-07-2010, 01:05
Pepu,

evo sad još činjenica, pa to je to! naravno da podsvijest radi i naravno da je sve isprepleteno, taj loš osjećaj, krivi gard, mutni tipovi, povezane nesreće, ufffffffff

cvetak
14-07-2010, 01:08
@Mandrak
drzavna lutrija je druga stvar tj ona je u vlasnistvu drzave i niko nema iznad nje da je kontrolise i samim tim ona odredjuje sva pravila tj nadlezna minsitarstva ( a to su ti loto, bingo, sms itd znaci oni imaju jedini pravo da to organizuju - citaj monopol)

ja radim u privatnoj sferi koju kontrolise naravno drzava i gde kad npr dobijes nagradu na aparatu jos uvek ne placas porez
mada u susednim drzavama i nekim od zemalja EU se sad i to naplacuje, cak ima i tiketa na kojima je vec obracunat porez koji se odbija i koji ide drzavi ;)

takodje se i sama igra ogranicava ( bas zbog bolesti zavisnosti), tj noviji aparati npr u Austriji imaju odredjen iznos , vremensko ogranicenje itd kako bi se sprecila koliko moze pojava adikcije , verovali ili ne sto se privatnih organizatora tice njima patologija nije u interesu ;)

betys
14-07-2010, 01:09
Capella,

svi znamo da sam ja početnik u astrologiji, dakle primam sva znanja i sugestije, imam rešpekt prema svemu tome, jer da nije tako, ne bi ni pisala ovdje.
ne mogu komentirati ova vaša viša znanja, samo eventualno povezivati sa real životom

capella
14-07-2010, 01:11
Ma ja samo pokušavam da pojasnim cvetka, jok astrologiju. Ne mislim da je željela reći nešto o kontaktu sa kriminalom, prije o nečemu karmičkom i prošloživotnom.
I meni je karmička nepoznanica.

cvetak
14-07-2010, 01:14
haha capella hvala :)

e a bas bi po mojoj natalnoj trebalo da se jasno izrazavam kad ono...a ista sam i kad pricam, ne samo kad pisem ( ja to zovem mozak radi brze od jezika/ prstiju pa ispadne nejasno) :D

capella
14-07-2010, 01:17
ma samo da ne bude neke zabune :) i ja imam averziju prema svemu što nije pošteno zarađeno pa kontam šta si željela reći..istražujući svoju karmu u prošlom životu sam nekog debelo navukla pa sada bježim ko đavo od krsta :)

betys
14-07-2010, 01:23
Sve je moguće, možemo samo nagađati šta smo radile u prošlim životima, ali ima nešto u svemu tome. Jer kako bi novac radio kod nekog nemir, a kod nekog mir i spokojstvo

mandrak-21
14-07-2010, 01:25
@Mandrak
drzavna lutrija je druga stvar tj ona je u vlasnistvu drzave i niko nema iznad nje da je kontrolise i samim tim ona odredjuje sva pravila tj nadlezna minsitarstva ( a to su ti loto, bingo, sms itd znaci oni imaju jedini pravo da to organizuju - citaj monopol)

ja radim u privatnoj sferi koju kontrolise naravno drzava i gde kad npr dobijes nagradu na aparatu jos uvek ne placas porez
mada u susednim drzavama i nekim od zemalja EU se sad i to naplacuje, cak ima i tiketa na kojima je vec obracunat porez koji se odbija i koji ide drzavi ;)

:D
takodje se i sama igra ogranicava ( bas zbog bolesti zavisnosti), tj noviji aparati npr u Austriji imaju odredjen iznos , vremensko ogranicenje itd kako bi se sprecila koliko moze pojava adikcije , verovali ili ne sto se privatnih organizatora tice njima patologija nije u interesu ;)
pricaj mi o aparatima i ruletu,nagradu na aparatu dobijes kada ti vec uzmu oko 10 puta veci iznos ali ovde je tema nesto sasvim drugo, postene igre na elektronskim slotovima i ruletima kod nas nema u zapadnoj evropi je to na daleko postenijem nivou sto se procenta davanja igracima tice

cvetak
14-07-2010, 01:31
eee ima ima :) pre svega jer u poslednjih par godina ne mozes da kupis aparat a da mu procenat davanja nije iznad 80 pa cak i 85 posto a najnoviji idu cak i do 88 (iako je nasim zakonom propisano samo 60%)

naglasavam da pricam o legalnim operaterima

druga stvar je neobavestenost naroda ( u smislu prepoznavanja legalnog od nelegalnog itd) i nemogucnost drzave da sve iskontrolise pa i ovu delatnost ali radimo na tome svi zajedno :D

ps. ja nisam niti radim za privatne organizatore tj ne zaradjujem od toga - da me ne shvatis pogresno, mnogo je slozenije iako je vezano za privatni sektor igara na srecu i nije za ovu temu

betys izvini na ovim upadima :)

betys
14-07-2010, 01:37
Cvetak,

sve OK, imam dizanje u pola 5 !!!! Ni sanjati nisam mogla da ćete mi posvetiti toliko vremena i truda, puno hvala, osjećam se super i sutra budem super
odlazim sada, čujemo se

mandrak-21
14-07-2010, 15:28
eee ima ima :) pre svega jer u poslednjih par godina ne mozes da kupis aparat a da mu procenat davanja nije iznad 80 pa cak i 85 posto a najnoviji idu cak i do 88 (iako je nasim zakonom propisano samo 60%)

naglasavam da pricam o legalnim operaterima

druga stvar je neobavestenost naroda ( u smislu prepoznavanja legalnog od nelegalnog itd) i nemogucnost drzave da sve iskontrolise pa i ovu delatnost ali radimo na tome svi zajedno :D

ps. ja nisam niti radim za privatne organizatore tj ne zaradjujem od toga - da me ne shvatis pogresno, mnogo je slozenije iako je vezano za privatni sektor igara na srecu i nije za ovu temu

betys izvini na ovim upadima :)

ne shvatam te pogresno ne brini:) pozdrav

caruso
15-09-2010, 14:03
Jesmo mi jadan i siromasan narod....koji voli da se kocka:D
Kad krenez niz ulicu,ide-banka,kockarnica,rostilj,banka,banka,kineska radnja,kockarnica:DMeni je jadno i bedno placati tv pretplatu,to je ocigledno podhebavanje(sorry),naroda i ujedno legalno trovanje sa "boljim zivotom",babama koje se cesljaju,porodicnim blagom,pa opet red boljeg zivota,pa onda full retro kamiondzije......."sreca moja",da sam podstanar pa ne placam pretplatu,ne pece me savest i ne gledam rts....

Hm, čitam temu , gledam natal i moram pitati:..............
Uvek lepo objasnis,pojasnis i povezes,zadovoljstvo te je citati....skoro uvek,hi,hi
uvek izmiksujes sa malo psihologije i to je zanimljivo....sve najbolje...pozz za Pulu

ochajna domacica
15-09-2010, 14:20
xaxa...a ja se setih ovog kad je zvjezdica napisala za kriminal i to kod sebe prepoznah, meni je Pluton vladar 8-mog a ulazi mi u 7-mo, pa sam i sama kod sebe prepoznala da ako neko ce da ima veze sa kriminalom ili kriminalcima onda je to moj partner(ali ne poslovni, jer u tom slucaju bih i ja bila Ochajan kriminalac! :D )...i to sto je Uran u 8-mom, opet bre neki kriminal.
~Ovo nije ismevanje zvjezdice i njenog tumacenja, vec samo povtrda da je to ono cega svesno ili podsvesno strahujem i tako se stitim dodira sa kriminalom svakakve vrste.

betys
15-09-2010, 14:23
Točno si rekla ovu zadnju rečenicu. Stalno se štitim na sve načine da ne dođem u doticaj sa bilo kakvim kriminalom. Uvijek sve po zakonu, uvijek sve točno, uvijek sve na vrijeme i kako treba.........
valjda vučem iz prošlog života

caruso
15-09-2010, 14:25
Opet ja:D
Ovde mi je takodjer zapalo za oko,ono sto ste zakjlucili o obrascima ponasanja,roditeljstvu,uslovlajvanju ljubavi...i dan danas se cuje.....nemoj da places -pa ti si velik:eek: mA placi bre,kad god ti se place ,nisi dobar(ma,dobar si samo sad ti malo ponasanje nije bilo u redu),i ta standardna poruka,necu te voleti ako nisi dobar:eek:
svaki dan to vidjam i nije mi dobro....nije lako biti bolji od svojih roditelja,svi to zelimo,i onda uhvatimo sebe da da koristimo njihove reci:eek:pozzzzzzzz

ochajna domacica
15-09-2010, 14:29
ne znam, meni je neko jednom rekao iz neke knjige da sam bila kopac na Zapadu,, ucestvovala u otkrivanju zlatne zile(otud i alergija na neko zlato) :D i da sam sve prokockala(prokockao)..xexe..valjda i zato imam cudan feeling blizu kladionica...kao mala sam na moru igrala sa aparatima i stalno "padalo"...kasnije ne.

Mislila sam ovo za kriminal i partnera, a kako je i dispozitor Ve, Jupiter u 7-mom , javnost i kriminal uvek idu jedno s drugim.
Ima tu istine sto je zvjezdica izvukla kao mogucnost uvek!
Eto, neke stvari sitne nisam ni pojmila vezano za decka u kog sam zaljubljena bila, ali ni to nema veze.
S druge str.cim sam upoznala ovog decka sada, dugo smo pricali sve i svasta i opet se dotakli nekog kriminala - proslosti(dakle ne on, ali opet...uvek mi ljudi kazu i ono sto ne trazim, samo pustam)

betys
15-09-2010, 14:36
Ma ja sam kroz život toliko propatila radi raznih stvari, pa se sad i svoje sjene bojim i svih situacija koje odskaču od normale. tu pod normala čitajte opet one naučene obrasce ponašanja........
užas,......ali učim, napredujem, nedam se, družim se s ljudima koji su "drugačiji", opušteniji i ne pridaju pažnju "glupostima" s kojima se ja opterećujem

Zizue
15-09-2010, 15:04
Sad sam tek videla ovu temu,i videh sta je betys pisala na početku.Da sam bila na njenom mestu,iskreno bolelo bi me levo uvo za to što su pare iz kladionice.Da je mutljavina-jeste,pa pomislite samo koliko nerazumnih ljudi ostavlja zadnji dinar na neku tamo lažno nabijenu kvotu,pa koliko samo ima nameštenih mečeva,te kladionice uzimaju od naroda (zavisničkog)...More,baš bi me bolelo uvo da im uzmem pare. :D

ochajna domacica
15-09-2010, 15:17
Sad sam tek videla ovu temu,i videh sta je betys pisala na početku.Da sam bila na njenom mestu,iskreno bolelo bi me levo uvo za to što su pare iz kladionice.Da je mutljavina-jeste,pa pomislite samo koliko nerazumnih ljudi ostavlja zadnji dinar na neku tamo lažno nabijenu kvotu,pa koliko samo ima nameštenih mečeva,te kladionice uzimaju od naroda (zavisničkog)...More,baš bi me bolelo uvo da im uzmem pare. :Dpricekaj sledecu ligu sampiona prijatelju, zakasnela malo... :D s tvojim aspektima :o

betys
15-09-2010, 22:46
Sad sam tek videla ovu temu,i videh sta je betys pisala na početku.Da sam bila na njenom mestu,iskreno bolelo bi me levo uvo za to što su pare iz kladionice.Da je mutljavina-jeste,pa pomislite samo koliko nerazumnih ljudi ostavlja zadnji dinar na neku tamo lažno nabijenu kvotu,pa koliko samo ima nameštenih mečeva,te kladionice uzimaju od naroda (zavisničkog)...More,baš bi me bolelo uvo da im uzmem pare. :D

SVE TOČNO............
I sigurno ću debelo razmisliti idući puta, ako ga bude. Ovo je bilo prvi puta pa je tako ispalo. nema veze, prošlo je, ja sam ovdje dobila bolju i veću podršku nego da sam je tražila od svih prijatelja ili rodbine ili bilo koga. Otvorili smo, analizirali, razgovarali, ............ i sigurno tu noć neću zaboraviti. stekla sam prijatelje, istomišljenike, jako dobar osjećaj. Jako sam zahvalna svima i na svemu