Moj natal ~ planete i njihovo značenje? [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Moj natal ~ planete i njihovo značenje?

sackili
08-07-2010, 21:37
:o treba mi popoc u desifrovanju i sredjivanju ljubavnih aspekata ....

capella
08-07-2010, 23:34
Pluton na DC-u ne donosi baš razvod a UR u V 0 MA zasigurno trzavice u ljubavi, još kad se doda kvadratura sa Venerom....

Ma Uran nije na DC, o tome se radi a može značiti razvod ako se tamo nađe uz loše aspekte.
Ona ima PL na IC-u, zato sam boldirala, mislila sam da si to vidjela. A MA 0 UR je sve sem dobar aspekt. Zato mislim da su tu trzavice, uz dodatak kvadrature sa Venerom.

sackili
09-07-2010, 13:35
Razumem ovo za desifrovanje,a ovo za "sredjivanje" verovatno mislis zbog UR na DC.;) ..Jesi ti razvedena ili si imala neku korenitu promenu u braku????

nisam se ni udavala :) zivela sam sa deckom 2 meseca u Americi pre par godina i nismo vise zajedno al mislim da je to suvise kratko da bi se gledalo kao 7. kuca....

***Sackili...svaka zajednica bilo formalna ili ne u kojoj emotivni partneri provedu neko vreme zajedno, moze da se posmatra kroz 7k.[/QUOTE]

nisam imala pojma da je tako ja sam cula da mora da prodje bar godinu dana zajednickog zivota da bi se to tako posmatralo...al i jeste logicno ako si sa nekime godinama iako ne zivite zajedno da se tako gleda

capella
09-07-2010, 15:17
Ne posmatram ni ja bukvalno, ali ako je planeta na DC-u onda je na DC-u a ako je vladar to je drugi par cipela.
Dakle to si mislila da kažeš: Vladar DC-a je Uran.

Mislla sam da ti vidiš Plutona na IC-u i da smtraš znakom za razvod, napisala sam ti već. Nisam ja znala da ti je planeta i znak isto.

sackili
10-07-2010, 14:01
kako da imam manje trzavica?i sta generalno moze da popravi moje ljubavne aspekte?

capella
10-07-2010, 18:20
Uh..!Ko bude citao pazljivo ukapirace gde si napravila gresku,a ti ako je ne uocavas,sta ja da ti radim.
Ovde sam se pojavila sa namerom da odgovorim clanu Sackili.
Nemam nista protiv ako su tebi zanimljiviji moji odgovori od njene karte,samo da znas da cu ignorisati dalje sve sto nema veze sa onim sto je ona postavila kao pitanje.
Hvala na razumevanju.

hahahah ja napravila grešku. da imala sam tip feler -umjesti IC napisala DC.

Vidjeti planetu gdje je nema nije greška? Čemu sujeta?

Pokušavala sam samo da vidim gdje vidiš planetu i nadošla na Pluton na IC-u, u prvom postu napisala na DC ali u drugom piše na IC.

Tvoji odgovori nisu zanimljiviji od teme (uopće nisu zanimljivi) ali ne treba početnicima ići sa "imaš uran na dc jesi razvedena", jer niti ga ima niti je to pristup u prvom postu. Valjda treba od suptilnijih stvari krenutia ne samo od par definicija koje znaš.

sackili
22-07-2010, 12:50
sackili...Ti zaista imas ta tri teska aspekta Venere,ali oni ne mogu "tehnicki" da se poprave,vec mozda neki drugaciji pristup zivotu i ljubavi i mogla bi znatno da ih ublazis.Jer su aspekti*kvadrata i izazovni aspekti.Mozes samo ti da ih popravis snagom pozitivnog misljenja,nazalost kroz tranzite ce uvek nesto od toga mozda malo da te ometa,ali neke lose stvari iz svega toga mozes da izbegnes.:)

Na koje tranzite bi trebalo najvise da obratim paznju?:(

ima li jos neko neki savet ?...

ginger
28-07-2010, 15:09
emotivna ribica- tu su tri planete od koje su dvije u dobrom dostojanstvu- idealizam i suosjećanje

asc lav malo osnažuje nježni sunčev znak i daje određenu dozu energije i inicijative, kao i mars u strijelcu

pogledam ti detaljnije uvečer..

sackili
28-07-2010, 16:34
Hvala! trudim se da naucim "citanje" natala al ima toooliko finesa da mi je pomoc za potpuno razumevanje neophodna :)

ginger
29-07-2010, 00:31
evo kako sam obećala za ribicu malo detaljniji opis:

mjesec ima dobre aspekte jer obuhvaća jupitera, plutona i konjunkciju sa neptunom
mjesec je u jarcu što daje emocionalnu rezerviranost i samokontrolu ali u kontaktu sa ostalim navedenim planetama on je obojen njima. sa jupiterom doprinosi optimizmu i euforiji, konjunkcija sa neptunom idealiziranju (u ovom slučaju neptun omekšava mjesec u jarcu što mu podaruje sanjarenje i empatiju) inače sama riba je sklona svemu tome tako da bi se to moglo pripisat i sunčevom znaku(zanesenjaštvo i idealizam)
mislim da postoji dobitak kroz karijeru- smč je na zenitu i to je vrlo dobro

u karti prevladavaju dva elementa -voda i vatra a nedostaje zraka i ima ovo malo zemlje-mjesec
zrak doprinosi mentalno-apstraktnom zapažanju i zaključivanju

ti si osoba koja se jako veže za pojedine osobe i stvari
nedostaje ti te neke ležernosti i neobaveznosti koja se vezuje za zrak.

tebi bi odgovarali poslovi, hobiji i zanimacije koje obuhvaćaju neki oblik umjetnosti.

***Sackili...svaka zajednica bilo formalna ili ne u kojoj emotivni partneri provedu neko vreme zajedno, moze da se posmatra kroz 7k.

mora postojat određena dubina u odnosu. nemože svaka veza "ispuniti" 7.polje. možeš ti biti u braku (kraćem) i nemora se ispunjavat značenje 7.polja. druga stvar- takve osobe se osjete. mogu biti u vezi od pola godine ..ali ako je to-to onda je to-to. ne? :D
ako npr osoba ima u karti urana vezanog za 7.polje i iza sebe vezu koja je bila sve samo ne normalna -ona može interpretirati svoje 7. polje "ispunjenim". makar ni to nije gotovo. osobi možda predstoje još 2 veze takve. tko je uopće ikada tvrdio da je 7.polje samo jedna veza?:confused:

Ne posmatram ni ja bukvalno, ali ako je planeta na DC-u onda je na DC-u a ako je vladar to je drugi par cipela.
Dakle to si mislila da kažeš: Vladar DC-a je Uran.

ajde molim te pojasni mi malo interakciju, točnije, razliku između planete na uglu i dispozitora tog ugla.
nikako da napravim razliku..i mislim i mislim i ništa da smislim:D..i gledam masu primjera, te ovakvih te onakvih (usredotočila sam se pritom na ascendente) da napokon razlučim šta je šta..
:rolleyes: :)

sackili
29-07-2010, 00:51
"u karti prevladavaju dva elementa -voda i vatra a nedostaje zraka i ima ovo malo zemlje-mjesec
zrak doprinosi mentalno-apstraktnom zapažanju i zaključivanju

ti si osoba koja se jako veže za pojedine osobe i stvari
nedostaje ti te neke ležernosti i neobaveznosti koja se vezuje za zrak."

zaista mi cesto ne dostaje jos elemenata ovako il sam voda ili vatra !!!ja ne znam sta je to sredina vrlo cesto:rolleyes:

ginger
29-07-2010, 01:02
teško ti je nać sedinu jer to su dva elementa koja su (generalno) u aspektu inkonjunkcije- aspekt kompromisnog prilagđavanja.

pojedine zajedničke karakteristike za sve elemente ipak postoje-u tvom slučaju je to strast, entuzijazam, emotivnost, inspiracija, mašta,kreativnost..
to je zajedničko i vatrenim i vodenim znakovima.
;)
laku noć :)

sackili
05-01-2011, 00:09
ima li neko ideju kada cu sresti onog pravog? kako se to gleda ?

Posto mi je na prethodno pitanje odgovorio zivot par meseci posle postavljanja da li sada moze neko da mi pomogne da shvatim kako da rastumacim 5 polje kao polje prvog deteta i kad bi taj bebac mogao da dodje?
p.s. citala sam sta ima na forumu al obzirom na zakukuljenost mog 5. nemam bas jasnu sliku sta sta predstavlja?
:)