Tavorim ... [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Tavorim ...

amaterka
07-07-2010, 09:22
Pozdrav drugari :)

Dugo me nije bilo, bavila sam se drugim stvarima a astrologiju zapostavila, pa i zaboravila ono sto sam skrpila od znanja :)

Kratak info: razvedena sam odavno, imam odraslu decu, nemam egzistencijalne probleme, ali imam emotivne .. zapravo ih i nemam jer je kod mene tabula raza.

Godinama se bas nista ne desava, osim nekih "idi mi dodji mi" susreta.

E sad, s obzirom da mi se tranzitni Ju i Ur primicu natalnoj Veneri, zapravo su vec u konjukciji (Venera je na 8-om stepenu Ovna) da li da se nadam nekoj vezi? Koliko ce kvadrat Ve i Pl da pokvari stvar?

Jos i Saturn ulazi u 5. kucu, ali ce bar da izadje iz kvadrata sa nat. Sa ..

Eto, ako ste raspolozeni za vezbanje, slobodno :)

mirab
10-07-2010, 17:01
Ma nisi ti sugva, vec ta karta koju si postavila nije dobra za analizu.Lepo ti napravi bolju kartu, kao i svi ovde da se vidi sve( aspekti, polozaji planeta,) pa cemo ti pogledati i ponesto izanalizirati...., brzo to uradi pa neces pricati pogresne price- jer prvo i uvek treba sebe zapitati sta je to u nama sto uzrokuje promasaje, zar ne?? E.., to jako dobro objasnjava svaki natalni horoskop, pa nam tada budu stvari mnogo jasnije.

amaterka
10-07-2010, 21:47
Ja uradim tranzite posebno, pa ih uporedim (kao sinastriju) sa natalom :) Okej, evo karte na klasican nacin.

Ali izvini, zasto mi niko nije rekao, hej, zenska, daj novu kartu .. nego svi cutite i sta ja onda da mislim? Mada, de facto, zaista mi se u poslednje dve god. mnoga vrata nisu otvorila.

ginger
10-07-2010, 21:57
imaš vrlo interesantnu kartu:rolleyes:

takva se riejtko viđa inače

veliki trigon koji obuhvaća vladara asc-plutona i saturna
ovo dvoje su vladari malefičnih polja (6 i 8)

vladara asc je u konjunkciji sa jmč i sa fortunom

s druge strane tu su se uokolo smč smjestili ovo dvoje vladari ugaonih kuća

pluton na 29*

sunce u žiži joda sa jupiterom i saturnom

amaterka
10-07-2010, 23:25
Ma zato sam sva maleficna :) Previse malefika u kombinaciji sa licnim planetama. Mada, mozda su oni u tom slucaju moji prijatelji i saveznici :)

A, da, rodjena sam 13-og ... da zacinim corbu :)

A Pluton je na Regulusu .. kraljevskoj zvezdi i to bas na IC (prosli zivoti)

ginger
10-07-2010, 23:31
nije loše imati malefike u dobrom aspektu tako postavljene ;)
sreća u nesretnim okolnostima
:)
a pl na ic- dal ti je otac bio intuitivan? imao sposobnosti vidovitosti, bioenergije, oporavka nakon bolesti..itd?

pluton je jak ..to svakako

pretpostavljam da si prošla i proći ćeš mnoge baš velike promjene u životu, upravo zbog njega
;)

ganci
10-07-2010, 23:41
Ma zato sam sva maleficna :) Previse malefika u kombinaciji sa licnim planetama. Mada, mozda su oni u tom slucaju moji prijatelji i saveznici :)

A, da, rodjena sam 13-og ... da zacinim corbu :)

A Pluton je na Regulusu .. kraljevskoj zvezdi i to bas na IC (prosli zivoti)

Ma kakvi maleficna;) La vita est bella:)
I ja sam rodjena 13-og, pa sta...meni je to bas super:) pa i da je baksuzno, moje je i ja ga volim
Ne znam sto mislis tako, mozda tvoje natalno sunce u 12-oj ima veze s tim..
Citaj tekstove koje su ljudi postavljali na forumu po raznim pitanjima, super su, mogu da pomognu:)
Veliki pozdrav za tebe
http://i49.tinypic.com/k2e33q.gif

amaterka
10-07-2010, 23:42
Hm ... koliko znam za oca, nista od vidovitosti .. (doduse, u vreme kad je on ziveo bilo je pametno da se o tome cuti) .. intuitivan je bio ..

Hvala Ganci ... ma salim se za 13 .. bash volim sto je upadljiv datum :)

Idem sad u krevet, procitacu sutra nove komentare - ako ih bude :)

capella
11-07-2010, 11:14
Kad JU napravi 0* na VE, Satrun će ući u petu pa možda doista krene nešto ozbiljno i dugotrajno, Saturn je vrijeme, ozbiljnost i odgovornost.

amaterka
28-02-2011, 13:12
Ali, Saturn daje i otezavanje realizaciji .. odugovlacenje .. taman da se Jupiter pomeri sa Venere i ode aspekt u propast :) Uz Uran koji je takodje u konjukciji sa Venerom, kako doslo, tako proslo :(

Da li sam u pravu? Jesam, nisam? :)

Jos uvek tavorim ... ali bash nista bitno se ne desava .. iako je tranz.konjukcija JU i UR i dalje "skoro na" natal. Veneri .. a tranzit Mars i Venera usli u 5...

I dalje tavorim, tek da se zna .. a od ovog mog komentara prošlo je 7 meseci.

mirab
28-02-2011, 14:52
TRANZITI DONOSE UGLAVNOM ONO STO JE VEC POKAZANO KROZ NATAL.Da nebi tavorila prvo moras da se pokrenes, zatim da se potrudis i nadjes ono sto zelis. Bar tvoj Asc u znaku Blizanaca daje pricljivu i inteligentnu prirodu, uvek u pokretu.Kako ti je vladar (Merkur) u znaku Ovna smiri svoju impulsivnost, budi promisljenija i niposto brzopleta.Tvoja Venera dovodi Sunce u svoju egzaltaciju a dispozitorom odlazi u znak Riba gde je ona egzaltirana i pravi trigon sa Neptunom iz 5. kuce pa eto tebi sanse da dozivis zadovoljstvo kroz ljubav i decu.Mozda Ovaj Merkur u opoziciji sa Jupiterom (koji je vladar tvojih partnerskih odnosa mnogo ocekuje, ne dozvoljava ti da sagledas realnost i donosis pogresne procene.Potrebno ti je vise takta.Uran ce boraviti u Ovnu oko 7 godina pa ce ti doneti dosta promena po pitanju partnerstava i dece.Ti imas problem sa emocijama jer ti je Mesec u kvadratu sa Saturnom u kome zivi Jupiter.Tvoja dusa se sukobljava sa pravilima koje ne zelis da prihvatis. Imas preterane izlive emocija i mozda svoje probleme umes da uvecas, pa ti se cini da gore ne moze biti,zar ne? Budi strpljiva i mudra i Uran u tranzitu ce ti otkriti mnogo toga narednih godina.

amaterka
26-08-2011, 00:19
Mozda Ovaj Merkur u opoziciji sa Jupiterom (koji je vladar tvojih partnerskih odnosa mnogo ocekuje,Ovde nema zarez nego je tačka :) Kad kažem da tavorim mislim na emotivno tavorenje (inače, zivot ide, kotrlja se) a pod tavorenjem se računa i to što se ne odlučujem za bilo koga ... makar se to zvalo brzopletošću, ali ja to tako ne doživljavam ... jer od prave prilike (kad takvog prepoznamo) niko ne beži :) Teško da pravim baš toliko pogrešne procene, pa na svoju štetu ... jednostavno, nisam imala pravu priliku u poslednjih nekoliko godina.

Hvala Miro na konsultacijama, ja ću i dalje da tražim ono što želim, neću da pravim kompromise na svoju štetu, makar tavorila (bezveznjaka ima koliko voliš) .... a ako se pojavi neko bitan u mom životu - obelodaniću ovde, da ljubitelji astrologije provere koji su to aspekti dali :)

Još jednom, hvala :)

Kad JU napravi 0* na VE, Satrun će ući u petu pa možda doista krene nešto ozbiljno i dugotrajno, Saturn je vrijeme, ozbiljnost i odgovornost.

Jupiter je odavno bio u konjukciji sa Venerom, a i Saturn je odavno u petoj kući - i ništa od "emotivne veze" ..ni na vidiku :)

Pozdrav. Evo da se javnem i da kažem da se baš ništa ne dešava i da i dalje tavorim.

tatjanaj
26-08-2011, 00:21
Ne brini. Imam dosta drugarica koje su po 5, 6 godina cekale na ljubav. Do tad su kao i ti tavorile u kratkim avanturama. Ali su docekale...

amaterka
26-08-2011, 00:34
I ja sam "u kratkim avanturama" 6 godina .. možda i 7 (odavno se završila prethodna veza) .. verovatno mi je zato i dojadilo :)

I dalje tavorim - proslo je 2 godine od ovog napisa ... eeeee mukica

ganci
11-05-2012, 16:08
Trebalo bi da se desava nesto u ovom periodu-Ju prelazi preko So a Ju vl.sedme a uz to u julu Sa pravi poslednji zaokret i prelazi preko natalnog Ju :)
Pogledaj jos i solar i direkcije/progresije vidi ima li tu interesantnih poklapanja, ovo tranzitno bi moglo da odradi nesto ;)

mirab
11-05-2012, 16:25
Nije vazno u kom si se trenutku u zivotu umorila, vec je vazno da smognes snage i ponovo krenes- sve ispocetka. Nije da se ne usudjujemo jer je tesko - vec je tesko jer se ne usudjujemo....
Neizvesna i stresna svakodnevnica ogranicava nas da se suocimo sa sobom, sumiramo svoju zivotnu situaciju i zapitamo se kolkio smo srecni, u sta verujemo, sta nam je cilj i sta nam je zaista vazno. Vecina nas priznaje sebi osecaj nezadovoljstva, da nas nesto "zulja "i da nam nesto u zivotu nije kako treba, ali se ne osudjujemo da nesto radikalno promenimo. Nismo u potpunosti nacisto sa sobom, koje korake treba da sledimo kako bismo realizovali promene, ni svesni unutrasnjih kocnica koje nas sputavaju u njihovom sprovodjenju. Cini nam se da stojimo u jednom mestu predugo, nezadovoljni i frustrirani, bez ideje sta dalje, iako mozda snazno zelimo da se krecemo napred. Bez kretanja zivimo mehanicki, postajemo umrtvljeni, potisteni i bezvoljni. Ne znamo sta da zapocnemo ni sa sobom ni sa drugima. U takvim situacijama je vazno odvaziti se i - poceti ispocetka. nikada nije kasno da svoj zivot menjamo i osmislimo na jedan sasvim drugaciji nacin, postavimo ga na sasvim novim osnovama i krenemo novim putem. Umesto da se prepustis dnevnoj rutini zivota, uradi nesto novo, jer mogucnosti su neiscrpne. Ne vracaj se na minule poraze, neuspehe i izgubljene bitke. ako zivis u kandzama starih navika ili ako je tvoja proslost tmurna, beskonacno tapkanje u jednom mestu nece ti pomoci da se uputis ka izlazu, i tada ne mozes zapoceti novo poglavlje u svom zivotu. Uvek kada se stara vrata zatvore, vreme je da se nova otvore.
amaterka, mislim da je proslo 2 godine (kako navodis) a da je sve isto bas iz ovih razloga.Razmisli, ne skodi a mozda pomogne!

amaterka
11-05-2012, 18:00
Hvala vam oboma na javljanju, no, vec pola godine sam invalid - skršila sam se i slomila koleno - zatim u gipsu dobila trombozu na mestu preloma, pa morala da mirujem nekoliko meseci - trenutno idem na fizikalnu uz pomoc štaka - i ništa osim vežbi ne mogu da mi daju da radim, jer je bila tromboza pa magneti i laseri ne dolaze u obzir, a oni bi mi ubrzali prohodavanje .. Oporavak će biti jako dug i ko zna kad ću na svoje noge (bez štaka) ... eto, iz ovakve pozicije teško da imam priliku i da upoznam i da menjam .. osim - prestala sam da pušim, i to je promena :)

Gloria
11-05-2012, 19:11
I ja čekam čitavog života pa ništa, dok sam mogla, bila zdravstveno ok, sve sam se i nadala, sad kad zdralje otišlo ne nadam se ničemu, samo barem da vratim svoj mir.

Ovo sam napisala da te utešim, i kao invalid privremeni, imaš šansu da upoznaš nekog na terapiji...Pokušaj da kada je to moguće, kreneš na fizikalnu i biće promena.

amaterka
11-05-2012, 20:11
Hvala ti Gloria na utešnim rečima i žao mi je što pišeš iz svog - ličnog iskustva, ali ne zaboravi - dok je veka ima i leka - pa i mogućnosti da se neko upozna .. meni je samo žao što mi vreme prolazi i godine kada sam mogla da dajem od sebe puno - sada, što kažeš, sve smo slabiji i sami sebi a kamoli da se delimo sa drugima ... taman da delim bolesti sa tim nekim, cvrc, to niko neće :)

Malopre se vratila sa fizikalne - radim vežbe - gimnastiku - to jedino smem .. terapeuti ženski, pacijenti ženski :) Bio jedan muškarac ali mi pacijenti tamo ne pričamo, svako legne na svoj sto i sluša šta mu kaže terapeut ..

Gloria
11-05-2012, 21:41
Nisam invalid ali imam problema sa srcem, pa kao da jesam. Večita ograničenja...Šta da ti kažem, nada umire poslednja.