Skorpijeva natalna, molim vas napisite nesto! [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Skorpijeva natalna, molim vas napisite nesto!

skorpi
01-07-2010, 22:10
Posto vidim da ovde ima ljudi koji se razumeju dosta, molim nekog da prokomentarise moju natalnu kartu u par recenica!
Jesam li zaista toliki crnjak?

egerija
01-07-2010, 22:58
Meni ne delujes kao crnjak u smislu neke crne sudbine osim sto si dupla Skorpija, pa si sam po sebi mracan. Nemam vremena sada da detaljnije analiziram, ali evo na prvi pogled, mada sam i ja pocetnik, inace je tumacenje natalne opsiran posao i zahteva dosta vremena.
Mogu samo da primetim da ti polozaj Jupitera daje srecu u nesreci, odnosno stiti te od raznih opasnosti u zivotu, Venera kaze da nekada znas da pomesas ljubav i prijateljstvo, a sto se tice 12. kuce koja te toliko brine vidi se da imas problem da se izrazis iako imas sta da kazes ne nalazis prave reci upravo zato ljudi mogu da te okarakterisu kao manje vrednu osobu nego sto to stvarno jesi. Nenametljiv si, i imas potrebu da budes sam. Gledajuci 12. kucu pitam se da li ti uopste izlazis iz kuce? Ne vidim ti neku blistavu karijeru, a ako je ima ona je uvek u senci iza ociju javnosti ili u nekim ustanovama zatvorenog tipa. Medjutim, imas dobre aspekte za pisca. Mislim da nemas puno prijatelja jer ti je potrebno vreme koje koristis samo za sebe, sto i nije tako lose jer postoji mogucnost da budes okruzen zavidnim ljudima, ili ljudima koji te iskoriscavaju. U svakom slucaju iz ovakvih kontakata najbolje mozes da upoznas sebe jer ce se ovakvi prijatelji uvek povlaciti kada su ti najpotrebniji. Kod tebe je ili ili. Dakle, ili ces pronaci svoje mesto u drustvu ili ces postati neko koga je drustvo odbacilo.

skorpi
01-07-2010, 23:55
Mislim da si me dobro opisa @egerija!
Nadam se da ce mi Jupiter pomoci u zivotu :)
Tacno je za Veneru, 100%, ne umem ti ja da jasno razdvojim prijateljstvo od ljubavi odnosno, pomesam ti ja ta dva.
Uh, jako imam problem da se izrazim, a mislim da imam sto god da kazem. Krenem da pricam ili pisem i zablokiram.
Postoje neki periodi u godini kad mi se usta ne zatvaraju, samo nesto pricam. Koliko se secam bilo je to jula meseca.

Jel mozes da vidis koji su mi meseci najbolji za komunikaciju, kad se najbolje mogu izraziti?

U pravu si, imam potrebu da budem sam i vrlo cesto i jesam sam, ali mi ponekad toliko nedostaju ljudi, a ja nekako ne umem da se drustveno integrisem, sto me jako boli.
Takodje, nemam puno prijatelja, nemam pravih, nisam stalno u kontaktu s njima.

Iz ovog: "Dakle, ili ces pronaci svoje mesto u drustvu ili ces postati neko koga je drustvo odbacilo.", izgleda da je ovo drugo, sto me jako boli.
Hvala ti!

skorpi
03-07-2010, 10:50
@ivamatic hvala na odgovoru!
Nadam se da nisam bio previse korumpiran u prethodnom zivotu :) , ako sam bio lekar ili politicira, ili pak sudija.
Nisam za to cuo So u 12 kuci da to znaci.
U pravu si sve iz pocetka radim i to dosta, ali se vide i neki rezultati,moram da priznam.
Zesce me muci Saturn u 10 kuci.
Oca nemam, umro je pre 25 godina. Izolacija mi negine, tako izgleda, placam ceh.
Pisem kod, bavim se programiranjem. Uf, znam da trebam sto vise da izlazim, sedenje u kuci, za kompom, me vise ubija, potrebni su mi ljudi.
Kad sam cesto u kuci zna i depresija da me uhvati.
Bila si jasna, ko noc, salim se ko dan! :)
Jos neko nesto ima li da doda?

arctiumLappa
03-07-2010, 12:44
Jesam li zaista toliki crnjak?
Chart ti uopste nije crnjak, a otvorila sam ga samo jer zvucis crno pa me interesovalo koji tranziti te trenutno drmaju:
1. Sa na vrh 11og -odatle osecaj da nema ljudi oko tebe, nigde prijatelja, aman jadan ti sam na svetu
2. Ne na ICu -nije zgodno vreme za nasledje, hoce cesto neku sitnu nezgodu sa vodom u kuci da da, ali definitivno kako je IC ono sto smo mi, a ne sam dom... daje iluzije o tome ko smo, gde idemo i cemu stremimo... spor je tranzit, pa je to prosto vreme kad je covek ili malo izgubljeniji ili sklon idealizmu, a tebe na zalost ovo drugo nije pogodilo :-)

Elem u tom crnom chartu imas 2teske postavke:
1. uran 180 DC
2. saturn na MCu -rekla bih d aovim ne umes uopste da kanalises i ovo i ako je prirodna kuca saturna cesto ljude pretvori u okrutne poslodavce... milosrdje je jedna od prvih karmickih lekcija ovde.

Sve planete koje su na uglovima su naravno bitne te ces njihove tranzite i jace osetiti.
Sto se tice dobrih stvari u tvom chartu, neophodno je samo izvuci njihov maximalan potencijal a ima toga mnogo.
Venera u sedistu 0Pl u 11om -daje platonske ljubavi sa prijateljima iz detinjstva. Jedna velika ljubav ce obojiti tvoj zivot i bice sve ono sto zelimo jedni drugima -intenzivna i trajna.
Dvanaesta kuca -3planete u konjunkciji, 2planete intelekta +Ur, sve ovo u sco -zalost je ako se ne bavis programiranjem i astrologijom. Skolski primer obe oblasti!

Mesec ti je namucen u ovom chartu -egzaltiran i stabilan u biku, ali mucen od saturna i urana -odnos sa majkom nije zdrav, ili je mama prosla golgotu kroz zivot.

Daj se baci na 11tu i 12tu kucu posto masa potencijala ti lezi tu!