SInastrije za čitav život [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : SInastrije za čitav život

thalatte
30-06-2010, 10:45
Ma sto godina nisam otvorila temu na afb...ajmo cure razbacajete se :)
...na karminu ideju tema;

- Dok nas smrt ne rastavi :) sinastrije...:) :) :)

Znači ovdje ćemo postavljati ljubavne horoskope parava čije veze su trajale do kraja...

...Problem jest, da je ''onda'' drugo vrijeme bilo i da se ljudi nisu rastajali samo tako...ali ajde baš da vidimo...

Majana
30-06-2010, 10:56
Znam takve parove, ali problem je što su oni rodjeni pre više od 60god, tako da je vreme diskutabilno jer ga uglavnom ne znaju. :)

gasimetrija
30-06-2010, 11:11
Ideja je odlicna, ali gde naci takav par?;)

Bosnian GirL
30-06-2010, 11:30
mislim da ce se tu naci tesko bilo kakav primjer a i ako se nadje upitno je dali je tacan sat..a makar bi mogli one sinastrije sto su trajale veze, 10,20 ili cak i vise godina.. :)

gasimetrija
30-06-2010, 12:12
http://i757.photobucket.com/albums/xx220/gasimetrija/astro_61gwgw_13_16_voja_v_marija_v.gif

Evo karte mojih roditelja...u braku su vec 47 godina.
Njene planete su crvene,njegove plave boje u krugu.
Njeno vreme rodjenja je tacno,njegovo nepoznato-pa je na 12h

Komentari...?

Marlen
30-06-2010, 14:20
Nije lose, So i MO imaju aspekata, mada njen Sa 90 njegov Ma, sigurno ga nije tukla, ali nesto ga je mucila, jos joj je Ve u ovnu...

Ja sam sa bivsim muzem imala fenomenalnu:D Pokvario nas bas taj njegov Sa90 moj Ma. Jedini los aspekt ja mislim. A sa sadasnjim imam njegov Sa90 moj Mo. Nema tu leba kad sam ja u pitanju, samo me povredjuju, necu vise da biram godista sa Sa u ovnu i biku :4lol:

cvetak
30-06-2010, 14:32
Bas neobicno ako dobro vidim njen Mo kao vladar IV, dispozitor Ma(koji je vladar njenog Asc i suvladar VIII) je neaspektovan!?

gasimetrija
30-06-2010, 14:57
Pa... mama mi je bila prelepa zena, ipak je tatu 'mucila' ljubomorom.Taj aspekt bi mozda tako mogao da se tumaci draga Marlen.;)

viksi72
30-06-2010, 16:46
http://i45.tinypic.com/acpmar.gif

sinastrija mojih roditelja.. i kao sto pepu rece, dok ih smrt ne razdvoji, a razdvojila ih je.. vrlo je simtomatican ovaj mesec u opoziciji sa mesecom i saturnom, pa je mama imala u jednom momentu poriv da pobegne..

kanon
30-06-2010, 17:03
Zanimljivo, u jednoj sinastriji So0PL, u drigoj Mo0Pl, oje konjukcije u Lavu. U obje sinastrije pozitivni aspekti Sa i Ne.

viksi72
30-06-2010, 17:11
a primecujete da su saturni veoma lose postavljeni? jedino u prvoj sinastriji jedan saturn pravi trigon, ostalo uzas, samo kvadrati i opozicije..

Marlen
30-06-2010, 20:04
a primecujete da su saturni veoma lose postavljeni? jedino u prvoj sinastriji jedan saturn pravi trigon, ostalo uzas, samo kvadrati i opozicije..

Pa sta da zakljucimo onda? Jel to znak trpljenja i tolerancije, kada ljudi sa takvim aspektima ostanu ceo zivot zajedno?

gasimetrija
01-07-2010, 13:42
Da, u pravu ste...trpljenje i tolerancija.
Nista u zivotu nije idealno (sem kratkih avanturica,ali obratite paznju na rec -kratko).Sve vreme govorim da je zivot i crno i belo tj.siv.
Posebno kada je ljubav u pitanju, mislim da muskarci nema sanse da ostanu verni u braku,a onda nastupa "tolerancija":D

Santijen
01-07-2010, 14:02
Ljudi iz raznih razloga ostaju zajedno bas kao sto se iz raznih razloga i vencavaju, starije generacije su se cesce vencavali radi reda, obicaja, zato sto je vreme, radi materijalne sigurnosti itd..a redje iz ljubavi..ali su zato takvi brakovi i opstajali tj radi sredine, materijalne sigurnosti ,radi dece a razvod nije bio tako cesta pojava i sam brak do smrti nije pokazatelj ljubavi do smrti ili neke druge uzajamne licne vezanosti dve osobe...danasnji bracni parovi se cesce vezuju po vlastitom izboru ali se cesce i razvode i mislim bez obzira cak i ako se razvedu da medju njima jos uvek postoji neka iskra, ona koja ih je na neki nacin i spojila...moja prijateljica mi je jednom rekla ovako , nikada nisam volela toliko svog muza kao kad smo se razvodili..naravno da uvek postoje i oni losiji slucajevi...e sad posto sam zelela da se ukljucim na ovu temu htela sam samo da pitam , znaci jel trazimo samo pokazatelj ostajanja do kraja tj do smrti u braku?

Bosnian GirL
01-07-2010, 14:06
Zanimljivo, u jednoj sinastriji So0PL, u drigoj Mo0Pl, oje konjukcije u Lavu. U obje sinastrije pozitivni aspekti Sa i Ne.

zasto je zanimljivo..so0pl?...ja sam citala da to nema mnogo veze, posto je pl generacijska planeta i svako ko ima priblizno godiste ima taj polozaj..al bas me zanima taj aspekat..znate li nesto vise kazati o njemu? =)

egerija
01-07-2010, 14:15
Ovde bi bilo dobro za primer uzeti poznate parove koje je ljubav vezivala do smrti. Primer Frida Kalo i Dijego Rivera koji uprkos brojnim neverstvima ostaju zajedno ili Dragan Nikolic i Milena Dravic koji su zivi, ali godinama su zajedno uprkos tome sto nemaju dece, pa ko neko nekim slucajem moze da dodje do informacija...

razmišljam o zaključku i toleranciji, ali i o tome što je Imiširagić objasnio da za budućnost aspekta u sinastrijama treba gledati dispozitore...dakle ako je loš aspekt, a dispozitori ( i to : pr.za njezin mjesec koji je u ovnu gleda njegov mars kao dispozitor, ne pitajte me zašte-ne sjećam se više al pogledat ću...) nastavljaju međusobno loš aspekt, budućnost je u tom slijedećem aspektu ( mjesec i saturn u opoziciji, a njihovi dispozitori u sekstilu ) nakon povreda ili odvajanja dolazi do ponovnog zbližavanja i bliskosti )...trebalo bi to malo uključiti u proučavanja:)

Bosnian GirL
01-07-2010, 14:30
a sta ako je obratno? naprimjer u sinastriji mjesec i sunce imaju aspekt a njihovi dispozitori ne?

thalatte
01-07-2010, 14:35
U tom slučaju gleda se stanje dispozitora...u kakvom je položaju, znaku...sa kojom planetom radi dobrar aspekt, a sa kojim loš i radi se procjena...

Zanimljiva je to teorija u kojoj za svaku planetu u sinastriji postoje dva dispozitora...tipa za ženin Mjesec u Ovnu gleda se kako je postavljen Muškarčav Mars...ali i ženin...ima tu dota za razmišljati i kombinirati...

Super je kada su dispozitori u aspektu , to svakako olakšava tumačenje...

gasimetrija
01-07-2010, 14:45
za Bosnian Girl:...
SUNCE- konjukcija - PLUTON
Cudan seksualni nagon. Druge izaziva. Tajne veze. Neustrasive pustolovine.

viksi72
01-07-2010, 15:36
Pa sta da zakljucimo onda? Jel to znak trpljenja i tolerancije, kada ljudi sa takvim aspektima ostanu ceo zivot zajedno?

ima i toga.. medjutim, gledajuci brak mojih roditelja, moram da zakljucim i sledece: previse ljubavi na jednom mestu.. bilo su kao onaj crtani film sa pepeom, gde je moj pok.otac jurio za mamom po kuci i smarao je ponekada na kvadrat, dok je mama bilo onaj malko hladniji kraj price.. isto tako verujem da se mama nikada nije oporavila od njegove smrti i da mozda cak i ako pokusava da nadje nekog, tesko da ce ikada naci nekoga ko je toliko obozava.. to mi je i sama jednom rekla..

thalatte
01-07-2010, 18:31
Evo i mojih :D 39.g. braka...upoznali se preko ljeta, zaljubili...ali se svatko vračao u svoj kraj tako da su se tokom tri godine tu i tamo dopisivali, a onda se ponovo nalaze na fakultetu...(da to je onda tako bilo)...mam je brzo zatrudnila...pretpostavljam zbog MO180UR i rodila se moja seka :).

Evo karte http://i45.tinypic.com/2u8eyoo.gif (za tatu se ne zna točno v. rođenja, tako da kuće ne vrijede)

Tatino MO0SO u Vagi konjukcija mamino SO...ja mislim da ih je to držalo skupa, zajedno sa trigonom MO120SA...

Ali me čudi , mamin SA je neaspektiran :confused: , a bome i tatina Venera :confused:

- Dakle kako mama natalno ima Ve90PL,MA , tako tata, generacija svojim PLutonom egzaktno kvadrira njenu Veneru...

- imaju Ve0MA konjukciju , ali i drugi par njen.MA i nj. VE su u istom znaku, pa i to na neki način veže...

Imaju također i MA90PL

Tatin SUnce 0 Mjesec 90 Urani...Mamin Mjesec 180 Urani :D no i to je neka povezanost, haha...budući da je Mami Uran vladar 7.

E da mi neko da ovakvu sinastriju...prognoze bi bile...pa ja ne znam :D :o

Nije ni čudo što sam i ja nasljedila Urana u svojoj karti...kao i moja seka...koja ima Ve90Ur (ali separativno) a njoj je također 7. kuća u Vodenjaku...

Aeria Gloria
01-07-2010, 19:08
Evo i mojih :D 39.g. braka...upoznali se preko ljeta, zaljubili...ali se svatko vračao u svoj kraj tako da su se tokom tri godine tu i tamo dopisivali, a onda se ponovo nalaze na fakultetu...(da to je onda tako bilo)...mam je brzo zatrudnila...pretpostavljam zbog MO180UR i rodila se moja seka :).

Evo karte http://i45.tinypic.com/2u8eyoo.gif (za tatu se ne zna točno v. rođenja, tako da kuće ne vrijede)

Tatino MO0SO u Vagi konjukcija mamino SO...ja mislim da ih je to držalo skupa, zajedno sa trigonom MO120SA...

Ali me čudi , mamin SA je neaspektiran :confused: , a bome i tatina Venera :confused:

- Dakle kako mama natalno ima Ve90PL,MA , tako tata, generacija svojim PLutonom egzaktno kvadrira njenu Veneru...

- imaju Ve0MA konjukciju , ali i drugi par njen.MA i nj. VE su u istom znaku, pa i to na neki način veže...

Imaju također i MA90PL

Tatin SUnce 0 Mjesec 90 Urani...Mamin Mjesec 180 Urani :D no i to je neka povezanost, haha...budući da je Mami Uran vladar 7.

E da mi neko da ovakvu sinastriju...prognoze bi bile...pa ja ne znam

Nije ni čudo što sam i ja nasljedila Urana u svojoj karti...kao i moja seka...koja ima Ve90Ur (ali separativno) a njoj je također 7. kuća u Vodenjaku...

pa...mamin stelijum u vagi + tatin stelijum...koliko sam pročitala to je baš jaka varijanta-tipa taj par bi učinio sve da zadrži svoju ljubav (mada ja znam jedan par koji ima stelijum +stelijum pa nisu zadržali svoju ljubav....mada im je sinastrija puna kvadrata i tih nekoliko konjukcija)

ne znam, gledam ove sinastrije i upoređujem sa onim propalim sinastrijama, mislila sam da ranjeni mesec dovodi do toga da osoba mora da beži iz veze...ali i ovde su meseci ranjeni...

pepuu, karma: kako se onda tumače aspekti za varijantudispozitor svoje planete kod partnera (ženina venera u ovnu pa se gleda muškarčev mars) ?

thalatte
01-07-2010, 19:18
U principu da i onda se slaze prica...ako je taj muski MA recimo dobro postavljen i radi npr.trigon na zensko sunce,e to je dobro..
Ali ako je taj Ma u kvadratu sa npr. Zenskim vladarom asc,e to je lose...povredjuje je

kanon
02-07-2010, 00:43
zasto je zanimljivo..so0pl?...ja sam citala da to nema mnogo veze, posto je pl generacijska planeta i svako ko ima priblizno godiste ima taj polozaj..al bas me zanima taj aspekat..znate li nesto vise kazati o njemu? =)

Pl jeste generacijska planeta. Moja generacija ima Pl60Ne, obje su spore pa nam je svima dopalo isto. Međutim So i Mo su brzi i u istoj generaciji rade različite aspekte, Ispravi me ako griješim :confused: .

thalatte
02-07-2010, 01:03
Pa je...al sa Plutonom kao treba gledati jako male orbise...

Čula sam teoriju da neki uzimaju samo 1-2 stupnja...pogotovo za separacije...

NOVICSLAVICA
02-07-2010, 22:46
PEPUUU- Udala se 04 06 1977 vencala 17 07 1977 - oko 12h i 30' znaci 33 god u braku
nikad se nismo rastavljali Ko ovde koga trpi i vise ispasta ???..

suprug rodjen 19 10 1951 god u 13h i 05 ' u Srbobranu nista se ne slaze
Slucaj valjda karmicke veze da se dobro izmucimo do smrti
Molim clanove da daju iskrene komentare hvala...

Hekata
03-07-2010, 00:18
Mislim za trajnost neke veze mora da postoji lepi aspekti između svetla i Venere da su u nekom lepom aspektu, onda ima šanse da se toleriše, čim nema aspekata između venera dolazi do mimoilaženja, i komunikacija je loša da se trpi dalja veza kad sex postane manje zanimljiv... Što kažu u Kinezi:" Ako tražiš nekog za čitav život, traži onog s kim ćeš imati o čemu da pričaš do kraja života! "

thalatte
05-07-2010, 10:32
Bila sam na putu :) Evo Sinastrije od Novic Slavice da možemo komentirati...

http://i47.tinypic.com/sxjins.gif

Ako će članovi biti raspoloženi za diskusiju, dodat ću i ostale karte :)

Ajmo :)

PEPUUU- Udala se 04 06 1977 vencala 17 07 1977 - oko 12h i 30' znaci 33 god u braku
nikad se nismo rastavljali Ko ovde koga trpi i vise ispasta ???..

suprug rodjen 19 10 1951 god u 13h i 05 ' u Srbobranu nista se ne slaze
Slucaj valjda karmicke veze da se dobro izmucimo do smrti
Molim clanove da daju iskrene komentare hvala...

baš gledam.....po aspektima nebi se reklo da je neka veličanstvena sinastrija, istina je da on tebi sjeda SA na ME - što znači da bi on tebi mentalno mogao biti težak ( tzv. psihičko maltretiranje) a s druge strane tvoj NE njemu pada na SO, ME...on često tebe ne razumjije problem u komunikaciji, neiskrena komunikacija itd.....jedini dobri aspekti su SA
60 VE, SA 120 MO, SO 0 ASC, VE 0 JU, VE120 JU, ovdje se čak ne vidi neka VELIKA ljubav- strast niti u početku, nego više pažnja i da vam je bilo ugodno, kako druženje tako i financijsko udruživanje....oboje ste bili na dobitku time što ste bili zajedno....trajnost proizlazi iz povoljnih saturnovih aspekata :)

NOVICSLAVICA
06-07-2010, 00:14
...jedini dobri aspekti su SA
60 VE, SA 120 MO, SO 0 ASC, VE 0 JU, VE120 JU, ovdje se čak ne vidi neka VELIKA ljubav- strast niti u početku, nego više pažnja i da vam je bilo ugodno, kako druženje tako i financijsko udruživanje....oboje ste bili na dobitku time što ste bili zajedno....trajnost proizlazi iz povoljnih saturnovih aspekata :)
ODLICNA PREDIKCIJA- Ne znam za neiskrenu komunikaciju ja ga stvarno ne lazem ne varam mozda ja mojim ponasanjem kod njega izazovem potrebu za tim .jer sve sto on voli za mene je uglavnom fuj.[lov, ribolov, konjicki sport preterano druzenje ...]
Hvala ti na dobroj predikciji .
Hvala Pepuuu na karti
Zaboravila sam da napomenem da sam smatrala da je nas najbolji aspekt Mesec trigon Mesec[ i to skoro pa egzaktno]-Sto bi u prevodu bilo da nam nije bilo potrebno vreme da bi se prilagodili jedno drugom i ovaj aspekt se vrlo cesto nadje u horoskopima bracnih partnera .Kazu da je dovoljno jak da moze da ublazi i neke teze aspekte .

thalatte
06-07-2010, 08:59
Novic slavica...jako mi je simpatično ovo sa lovovima i ribolovima i pretjeranim druženjem, jer je isto tako bilo i kod mojih..
Mama je sve to blje , mrzila...a tatek je bio fanatik ajmo reći za te stvari...većina naših odmora se odvijala u skladu sa tim hobby-jima , al ipak sada nam to fali...uvijek je bila neka akcija...:)

Možda sam ja malo pobrkala vremena, jer ovaj blesavi astro.com nije izbacio trigon Meseca ...

Evo a ova opozicija vaših Marseva može govoriti o različitim ukusima što se tiče akcija...

Naglašene konjukcije...što se i drži kao najjači faktor...a tvoj Mjesec je u trigonu sa Saturnom i to je trajnost...tako imaju i moji...

Urani su kod vas porpilično ''mirni'' jedino njegov kvadrira tvoj Merkur, što može govoriti o određenoj napetosti i nervozi pri komunikaciji, vjerojatno ni jedno od vas nema živaca da sasluša drugog do kraja :D

Tvoja konjikcija Ve0Ur koju inače lako povezuju sa rastavom, ali dobro je što je separacija i u sekstilu je sa njegovim Saturnom...trigonu sa Jupiterom koji vlada 11., a Uran i 11. mislim da ukazuju da ste prije svega znali jedan drugome biti prijatelji, a to je jako važno...

Njegov Mjesec je u kvadratu sa tvojim Marsom, ali kažu da je aspekt manje opasan kada se radi o ženskom Marsu...ovo je priča u kojoj je Mjesec osjeća da je ugrožen kraj tog Marsa, pomalo ga se boji i baš zato voli još više izazivati i podbadati Marsa sve dok ovaj ne plane i poludi...ali ako se taj Mjesec malo primiri i shvati da nema potrebe tražiti frku tamo di ne treba, onda ovaj aspekt se može prevaziči i daje da uvijek ima strasti...gospodin muž ima Merkur u Vagi pa vjerjem da zna biti dobar diplomata i da na kraju ipak voli da se oko svega lijepo dogovorite...

Dobro je i to da je on Vaga, a ti podznak Vaga jer vam je oboje partnerstvo važno, a sa Mjesecima u zračnim znakovima potrebe se razumiju i puno je lakše bilo da se karakterno prilagodite jedan drugome (jel eto da nije naglašen zrak, da je nekome Mjesec završio u nekom ''posesivnijem'' znaku, do kompromisa bi bilo puno teže doći)

zujalica
06-07-2010, 09:10
Izgleda da je recept za sinastrije za citav zivot "tolerancija" sa ogromnim "T".
Ne znam vremena rodjenja mojih roditelja.. razveli su se par meseci pred moj 18. rodj., a onda sticajem okolnosti ( ili je to ipak sudbina ) jos 18 god. zivota (sve dok tata nije umro) u istoj kuci , sa periodima slaganja, svadja, pricanja, ne pricanja... uglavnom kada bi neko od njih bio bolestan uvek su bili tu, jedno za drugo. Uglavnom mama je ta koja je trpela i tolerisala.
Evo aspekata... izazovno, da ne moze biti izazovnije...
So 150 Ve
So 150 Ne
So 120 Me
Me 90 Me
Me 120 Ve
Me 0 SMC
Ve 0 Ma
Ve 150 Pl
Ma 90 So
Ma 150 Sa
Ma 90 Ur
Ju 90 Me
Ju 60 Ve
Ju 60 Ne
Ju 180 SMC
Sa 90 Me
Sa 120 Ve
Sa 120 Ne
Sa 150 Hiron
Sa 0 SMC
Ur 180 Me
Ur 150 Ve
Ur 150 Ne
Ur 60 Hiron
Ur 90 SMC
Ne 90 So
Ne 180 Sa
Ne 60 Ur
Pl 90 Me
Pl 60 Ve
Pl 60 Ne
Pl 180 SMC
SMC 180 Me
SMC 150 Ve
SMC 150 Ne
----------------
Prvo su tatine planete.
Ne znam vreme rodjenja, ali vrlo je moguce i...
Mo 90 So
Mo 150 Sa
Mo 90 Ur
kao i mamin Mo 90 Ve .

kanon
06-07-2010, 09:25
Zaboravila sam da napomenem da sam smatrala da je nas najbolji aspekt Mesec trigon Mesec[ i to skoro pa egzaktno]-Sto bi u prevodu bilo da nam nije bilo potrebno vreme da bi se prilagodili jedno drugom i ovaj aspekt se vrlo cesto nadje u horoskopima bracnih partnera .Kazu da je dovoljno jak da moze da ublazi i neke teze aspekte .

Il sam zbunjena il sam ćorava, al ja ne vidim Mo120M0, a niti dispozitori nisu u kontaktu :confused: ? Jedino su oba u zračnom znaku, pa ne znam ako s to računa bez obzira na orbis ? jer ako je tako onda su slijedeći aspekti "zacementirali" njihov odnos : Sa60 Ve, dispozitori nisu u konjukciji ali su u istom znaku i to u Sco, i još Sa120 Mo a njihovi dispozitori Ur i Ve takođe u sekstilu. Jer ako se kao kontakt računa to što su dvije planete u istom znaku, onda se i ovaj "agresivni" kontakt Mo90Ma riješava težnjom za skladom i harmonijom, naime oba su dispozitora u istom znaku, u Vagi. meni ovo izgleda kao dobra sinastrija jer dispozitori pričaju lijepu priču :) .
U sinastrijama propalih veza sam postavila tri karte, gdje se vidi da su sva tri moja partnera imali Mo120 sa mojim Mo, tako da je to još jedna potvrda da ovaj aspekt ne garantira dugovječnost veze :p .

thalatte
06-07-2010, 09:26
zujalice ljepše je kada se postavi sinastrija , jer se onda vide separacije i aplikacije kao i orbisi...pa se na temelju toga lakše zaključi što je vremenom prevladalo...ali ok...

Imaju puno aspekata pogotovo 150 koji se tumači kao prilagođavanje...izgleda da su oni :) do kraja se učili jedan drugome prilagoditi , bar po ovome što si rekla...

@kanon...da i ja sam malo korigirala svoj gornji post :) slažem se , dispozitori pričaju dobru priču..

kanon
06-07-2010, 09:31
Evo a ova opozicija vaših Marseva može govoriti o različitim ukusima što se tiče akcija...
Pepuuu
dispozitori ovih Marseva su u konjukciji u Vagi, mislim da oni svoje različitosti toleriraju i komunikacijom, harmoničnom, rješavaju :) .

thalatte
06-07-2010, 09:38
Da , da...to sam i rekla...gospodin ima Me u Vagi , kao i to da oboje imaju naglašenu Vagu, a zna se da su to najbolji diplomati :) (sve se može rješiti mirnim putem, na galantan i fin način :) )

NOVICSLAVICA
06-07-2010, 14:06
Pepuu , Kanon hvala na ovolikoj posvecenosti mojoj sinastriji .
Moj natalni Mesec je na 16* vodolije u 10 -tom polju a muzev na 17* blizanaca u 5-tom polju Ja sam u podznaku 24* bika a suprugov asc. na 22* jarca . [neznam da li je mozda tu greska ]Marsevi su nam stvarno opozitni i ova recenica sto je Pepuuu napisala da im sada to nedostaje nesto me rastuzilo -neka sportise do besvesti samo neka ostanemo zajedno sto duze jer je on zaista moj najbolji prijatelj a, svesna sam i svoje nesavrsenosti .Veliko hvala ...i pusic u nosic jer
ste sve osetile.

Za Zujalicu --Mislim da je kompromis neophodan da jako malo

ima harmonicnih brakova uvek nesto nestima.Poenta je a i sreca pronaci osobu sa kojom se naj manje neslazes.

zujalica
06-07-2010, 15:28
Za Zujalicu --Mislim da je kompromis neophodan da jako malo

ima harmonicnih brakova uvek nesto nestima.Poenta je a i sreca pronaci osobu sa kojom se naj manje neslazes.
Slavice, slazem se sa tobom... :)
Pepuuu, zbog nepoznatog vremena ne stavljam kartu. A u njihovoj dominira 150 i 90 i tek po neki 120, 60... Ocigledno sudbina..., a i u numeroloskom zajednickom kodu imaju 2 5 7 , eto 2 - sudbinski broj... oni je bas ispunise.

yoohoo
06-07-2010, 15:30
Evo ja cu da prilozim jedan par... necu nista reci, prvo vasi komentari

http://img257.imageshack.us/img257/5463/dejvison.gif - dejvison
http://img692.imageshack.us/img692/1417/sinastrija.gif - sinastrija

Mislim da je njima mesto bas na ovoj temi :)

thalatte
06-07-2010, 15:45
heh..jel bilo tu mozda ljubavnica sa njegove strane? Zbog ovih Venera :D..ali sve letece,jer ovaj SA je zahtjevao ozbiljnost i nije dozvolio previse lutanja?

kanon
06-07-2010, 18:20
heh..jel bilo tu mozda ljubavnica sa njegove strane? Zbog ovih Venera :D..ali sve letece,jer ovaj SA je zahtjevao ozbiljnost i nije dozvolio previse lutanja?

Oprosti pepuuu, ja sve pitam ko neki tunto :eek: , jel to misliš zbog Ve u dvanaestim kućama? I njegova u njenoj i njena u njegovoj ?
A sad posebno tuntasto pitanje, možda su se dugo krili, možda su se tajno vjenčali a možda su se ??? uzajamno....

thalatte
06-07-2010, 18:34
Oprosti pepuuu, ja sve pitam ko neki tunto :eek: , jel to misliš zbog Ve u dvanaestim kućama? I njegova u njenoj i njena u njegovoj ?
A sad posebno tuntasto pitanje, možda su se dugo krili, možda su se tajno vjenčali a možda su se ??? uzajamno....

E da može biti i ova druga varijanta :)

Obje Venere joj padaju u 12...da zbog toga ja pitala :D pa kud puklo...još ta njena VE je vladar umetnutog Bika...pa se sve nekako ne vidi na 1.

yoohoo
06-07-2010, 18:56
Jesu se krili dugo... do pred vencanje, znaci neke 3 godine :) Za varanje ne verujem... koliko ih ja poznajem...

thalatte
06-07-2010, 18:59
Aha, hvala yoohoo :) baš zanimljivo...nego koji je razlog bio? (ako smemo da znamo)

kanon
06-07-2010, 19:02
Ako nije problem analizirati aspekt po aspekt, ja ću da lupaam a znalci neka me isprave. Ovdije vidim Sa180Ve, što sigurno nije pokazatelj dugovječnosti neke veze. Kao što smo temi :eek: . Jedino ako ovaj aspekt ne govori o slijedećem. On Sa je u njenoj sedmoj kući, a njegov dispozitor Ju u njenoj petoj kući. Dakle ona njega voli i doživljava kao svog partnera, ali i trpi i čeka. Njena Ve ulazi u njegovu dvanaestu kuću i to u znak Blizanaca. Dakle ona njemu nije jedina i skrivena je na neki način. Onda ta opozicija možda govori da je toj vezi, barem neko vrijeme, nemoguće bilo da bude javna :confused: :confused: ?

Možda ne znam astrologiju, ali imam bujnu maštu, neka mi nitko ne zamjeri :) ;) :o .

thalatte
06-07-2010, 19:06
hej kanon...muško je iznutra...a ena izvana...bar kolko ja to vidim...

Aeria Gloria
06-07-2010, 19:22
Jesu se krili dugo... do pred vencanje, znaci neke 3 godine :) Za varanje ne verujem... koliko ih ja poznajem...

imaju retrogradni saturn u prvoj u dejvisonu...jašta nego da su se namučili u početku, ali taj saturn mislim da im je doneo i dugovečnost...a sunce u sedmoj i brak

Pepuuu
dispozitori ovih Marseva su u konjukciji u Vagi, mislim da oni svoje različitosti toleriraju i komunikacijom, harmoničnom, rješavaju :) .

ako postoji neki aspekt između planeta ali ne postoji između njihovih dispozitora, kako se to tumači?
da nema daljeg razvoja situacije ili da je situacija opisana sa prvim aspektom ...uvek

kanon
06-07-2010, 20:10

Zanima me, Pepuuu mi je već rekla ati potvrdi, tko je u nutra a tko vani, muž ili žena :confused: ? Nečiji Mo ulazi u nečiju devetu kuću, a onaj drugi u četvrtu. Jel netko stranac pa se doseljava u domovinu partnera ? Ili je druge vjere ili drugačijega socijalnoga statusa, pa se doseljava u partnerov dom ?

I opet Mjeseci u zračnim znacima u trigonu :), preponavanje i razumjevanje....

yoohoo
06-07-2010, 20:29
On je unutra a ona je spolja :)
Cesto su razdvojeni... on putuje a ona sedi kuci i ceka :)
Njena majka se devojacki prezivala kao on... zbog toga protivljenje porodica za vezu... al kako nije u pitanju krvno srodstvo vencali su se i prestali kriti :)

Marshmallow86
26-06-2016, 17:47
http://i68.tinypic.com/9bhiya.jpg

http://i65.tinypic.com/287i0dl.jpg

http://i68.tinypic.com/2mcke1.jpg

Jedan primjer ljubavi & braka, koja/i je zaista, trajao, do njegove smrti (2009.).
U pitanju su mamini ujak i ujna, njen natal je prva karta, njegov druga, sinastrija treća :)

To je uistinu bio brak iz ljubavi, koji je preživio raznorazna iskušenja, od njegovog alkoholizma do bolesti pred kraj života. Bez obzira na sve probleme, bili su istinski vezani, za 30 i više godina, jedva da su se odvojali na 10-ak dana.
Imaju i dva predivna sina :)

ginger
29-06-2016, 09:14
datumi mi trebaju Marshmallow.može i na pp.

Mala svalja
29-06-2016, 10:14
Ljudi iz raznih razloga ostaju zajedno bas kao sto se iz raznih razloga i vencavaju, starije generacije su se cesce vencavali radi reda, obicaja, zato sto je vreme, radi materijalne sigurnosti itd..a redje iz ljubavi..ali su zato takvi brakovi i opstajali tj radi sredine, materijalne sigurnosti ,radi dece a razvod nije bio tako cesta pojava i sam brak do smrti nije pokazatelj ljubavi do smrti ili neke druge uzajamne licne vezanosti dve osobe...danasnji bracni parovi se cesce vezuju po vlastitom izboru ali se cesce i razvode i mislim bez obzira cak i ako se razvedu da medju njima jos uvek postoji neka iskra, ona koja ih je na neki nacin i spojila...moja prijateljica mi je jednom rekla ovako , nikada nisam volela toliko svog muza kao kad smo se razvodili..naravno da uvek postoje i oni losiji slucajevi...e sad posto sam zelela da se ukljucim na ovu temu htela sam samo da pitam , znaci jel trazimo samo pokazatelj ostajanja do kraja tj do smrti u braku?

Davno napisano, lepo receno.
Niti su se starije generacije radjale sa boljim zvezdama, niti brakovi opstajali zbog boljih sinastrija, vec je trpljenje u braku bio imperativ.