18, 24, 30, 36, 40, 45, 72, 108, 135, 144... [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : 18, 24, 30, 36, 40, 45, 72, 108, 135, 144...

Vojvotkinja
29-09-2006, 15:52
ja samo da pitam shta znachi (konkretno u mojoj karti aspekt) ME bQ JU (tako ga napisah jer ne vidim druge oznake) i ME Q NE..Znam da je u pitanju tzv.kvinta (72 stepena), ali me zanima da li je to losh aspekt i shta priblizhno oznachava u mojoj natalnoj karti,Poshto ne mogu nigdje da nadjem pojashnjenja, barem shto se ove moje literature tiche :confused:

Merkur
04-10-2006, 16:52
http://img22.photobucket.com/albums/v66/nattalija/aspekti.jpg

uspavana
23-03-2007, 23:46
Prema veeeoma modernoj astrologiji svaka planeta je aspektovana...a kako i ne bi...Imate li iskustava...imate li ih u natalu, ne bih se iznenadila :rolleyes: ...rade li?

Semisextile- 30 1/2 Sextila (od 28-31) HARMONIČAN nešto slabiji od 60
Semisquare- 45 1/2 Kvadrata (od 42-49) Sličan 90 ali slabiji
Sesquisquare-135 1 i po Kvadrat ili vam 3x Semisquare (132-137) Sličan 90-neki tvrde slabiji a drugi, pak, jačine kvadrata
Quinquxs-150 o njemu već imamo topic.

Prema Kepleru:
Ne radi se o polovinama već o petinamaaa...
Quintile- 72 1/5 kruga Deluje u zavisnosti od toga koje su pl. u pitanju.
Bi-quintile- 144 2/5 kruga HARMONIČAN
Decile- 36 ili Semi-quintile HARMONIČAN ali slabiji ;)
Tridecile- 108 NEMAMO PODATAKA
Quindecile- 24 NEMAMO PODATAKA
Semidecile- 18 ili Vigintile HARMONIČAN ali slabiji

Novile - 40 - priroda Jupitera

Šta mislite?

LosT_in_SpaCe
24-03-2007, 00:03
E sad ja ne'am pojma, ali zaklela bih se da sam negde chitala da je aspekt koji se obelezhava sa "Q" daklem ovaj Quintile izuzetno mocan aspekt...
Dobra ti tema Sleepy, ja tih sitnijih imam ko pleve u natalnoj....

uspavana
24-03-2007, 00:18
Dok ih ne pobrojim, programi mi izbacuju Sesquisquare...od svih ovih ''harmoničnih'' ja ubodoh malefika...
Ju 135 Pl a Pl 135 Mo a Ju90Mo...
Divnog li triangla...:uzdisem:

mandrak-21
24-03-2007, 00:31
a ha aspekt od 18* je kao aspekt magije imsiragic spominje aspekte i od 51*.42857...kao jedini sa beskonacnim decimalama,i pripisuje mu osobina neptuna???? za te druge aspekte uzima se orbis od 1* sad da li deluju verovatno da deluju ali kako???

uspavana
24-03-2007, 00:54
deluju ali kako???
E a mi zato imamo eksperiment...če da vidimo...
Pi' , nemam ovaj neptunovski...al' zato imam divan Quindecile Pl i Ur ... :dance:
ču da ih proučim sve...i pravac ludaja...:igracka:

erna
24-03-2007, 01:07
Quintile-vrlo jak aspekt,pod utjecajem Merkura,ne treba ga nikako zanemarivati,donosi izlaz iz kriza,daje talente
Bi-quintile-slično djelovanje,pozitivan

uspavana
24-03-2007, 01:09
Losty, imaš egzaktan Bi-Quintile Pl i Ve :eek:

Erna, šta god znaš o bilo kom ovih aspekata, tj. njihovo delovanje, ak' si raspoložena...piši...

LosT_in_SpaCe
24-03-2007, 01:10
Quintile-vrlo jak aspekt,pod utjecajem Merkura,ne treba ga nikako zanemarivati,donosi izlaz iz kriza,daje talente

Imam Pluton BQ Venera, egzaktno;
Quintile nazhalost nijedan...

hahaha, sad videh tvoj post Sleepy :P
A shta da ti kazhem taj PL me 'oce pa 'oce....:-)

uspavana
24-03-2007, 01:16
Pih, nemaš Q? Ja imam egz. Kiron i MC :smejuljica:

LosT_in_SpaCe
24-03-2007, 01:19
Pih, nemaš Q?

Buahahahaha, ej, okani me se vecheras, ludo luda :hysterical:
Znachi taj tvoj "Q" ce da proradi kad zalechish tu boljku shto ti je uzrokuje Kiron, a ondak - pravac karijera :-)
Ravnotezha a? Da kroz neki svoj komplex dodjesh do uspeha? :kultura:

erna
24-03-2007, 01:30
Provjerite imate li možda te aspekte s bilo kojom planetom i vrhom neke kuće,onda će kroz tu planetu i kuću koju aspektira doći pozitivno..

LosT_in_SpaCe
24-03-2007, 01:33
Erna, moja VE je na MC-u, a radi BQ sa PL koji je tu, na samom pochetku 3. kuce....
Nazhalost, ovako - sa MC-om i AC-om - nijedan od ova dva "mocna"...

uspavana
24-03-2007, 01:36
Da kroz neki svoj komplex dodjesh do uspeha? :kultura::4lol:
U zatvoru ili sanatorijumu (Kiron u 12.) postajem poznata masama (Mo u 10.u Vod.) iznenada (Mo120Ur) pišući knjigu (Mo120Me), debeeeelu, na temu...ufff...
ovde već ima isuviše kombinacija...ma bjaaaži, ša se ja zevzečim ovdi s tebe...

Mož biti da kad se kroz karijeru ostvarim, prevaziđem svoje boljke...
Uta-taaa:girl_blum:
So, Ur BQ Asc ...

erna
24-03-2007, 01:38
MC je jedan od bitnih točaka horoskopa i svakako će imat utjecaja na tebe,sad ne stignem al sutra ću malo zavirit u tvoju kartu

LosT_in_SpaCe
24-03-2007, 01:41
:4lol:
U zatvoru ili sanatorijumu (Kiron u 12.) postajem poznata masama (Mo u 10.u Vod.) iznenada (Mo120Ur) pišući knjigu (Mo120Me), debeeeelu, na temu...ufff...
ovde već ima isuviše kombinacija...

Neka joj neko izvadi baterije - molim vas! :hysterical:

Erna - zahvaljujem unapred! :)

ladybag
24-03-2007, 15:51
Ja imam dosta semi sextila.....i mislim da kod mene malo harmonizuju stvari......imam So Q Pl - za sta potpisujem da RADI :hooray: jer mi je Pl vladar MC-ja a So dosta jako, pa mi talenat za inovacije i posao stvarno ne nedostaju :girl_sigh:.............a sto se Ur135Ma tice, nemam blage veze....cak ni ideju sta bi on tu mogao da napravi!!!!

U ZET programu povremeno dodam i opciju Minor Aspects, ali mi svi ti silni qvitili, bikvintili, 40, 51.....100 zakomplikuju stvari tako da brzo odustanem......ali generalno, mislim da su to oni aspekti koji pomazu u tumacenju kada si u nekoj nedoumici...ili........:rolleyes:

ArijeL
24-03-2007, 16:01

:banana: ja imam Me Q Mo

:party2: da mi je znati kakve me to blagodeti od njega očekuju...

a to što daje izlaz iz kriza - ima iz čega, pa nadam se da je stvarno jak

:33: hajde neka mi neko napiše nešto više

mandrak-21
24-03-2007, 17:31
nesto sam razmisljao matematicki pa bi opozicija mogla biti bisquare,trigon bisextil.i onda bi tek nastala pometnja u tumacenju aspekata jer inkonjukcija bimogla biti kao sextil-kvadrat...itd

uspavana
24-03-2007, 17:58
Mandro,
Pa kontam da mu to nekako tako i dođe...tako bar stručnjaci izračunaše, sve ono što je ''na pola'' malo je slabije pa 60 od 120 , 90 ne slabiji ali opet ga neki uzimaju kao bolje od 180...mož biti...

Arijel, Lady,
Baš sam brljala o Quintilu i Sesquisquare...aaaa...skrših prste, hehe... pa kuckam...Ovaj Q stvarno kažu da nije loš :) inače se obeležava zvezdicom(kao petokraka) .
Pronašla sam i GRAND Sextil, kao konfiguraciju, koliko sam razumela, to je kad vam se poveže masa sextila...Wooow...Božanska zaštita-u bukvalnom prevodu, a i kao dar za proricanje...hmmm....i veoma velike mogućnosti i povoljne prilike.

ArijeL
24-03-2007, 20:46
superiška:) čekamo...

imam još jedan, Ju Q MC:)

erna
24-03-2007, 23:01
Lost-ne znam jesi li sklona određenim fazama osamljivanja,ali ti ovaj aspekt doosi šansu da pronađeš način vrijednosnog sistema i izražavanja ljubavi i kreativnosti putem pisanja,ili neke druge vrste komunikacije,kao i sklonost nekoj posebnoj vrsti umjetnosti.
U životu ćeš se susretati s ljudima drugačije socijalne pozadine,ali tebi to nije problem jer ih ne ocjenjuješ po statusu.:4hug:

Arijel-ne vidim tvoju kartu,ali samo po aspektima,rekla bih da imaš osjećajnu percepciju intelektualnosti,da te privlače druge kulture,mitologija,legende..
sklona si humoru,posebno satiri,recimo samo da isti aspekt ima Oprah...a svima je poznat njezin način komunikacije prožet emocijama...

LosT_in_SpaCe
24-03-2007, 23:50
Lost-ne znam jesi li sklona određenim fazama osamljivanja,ali ti ovaj aspekt doosi šansu da pronađeš način vrijednosnog sistema i izražavanja ljubavi i kreativnosti putem pisanja,ili neke druge vrste komunikacije,kao i sklonost nekoj posebnoj vrsti umjetnosti.
U životu ćeš se susretati s ljudima drugačije socijalne pozadine,ali tebi to nije problem jer ih ne ocjenjuješ po statusu.:4hug:

Odlichno Erna! Hvala puno!
Pravo u metu! :-)

mandrak-21
24-03-2007, 23:51
uh pa imam dosta tih bi quintila??????3-4 ce da vidim i javljam

ovako Ve144Ma
i So144Ju ce mi neko kaze sta bi to moglo znaciti?

ArijeL
25-03-2007, 00:54
Arijel-ne vidim tvoju kartu,ali samo po aspektima,rekla bih da imaš osjećajnu percepciju intelektualnosti,da te privlače druge kulture,mitologija,legende..
sklona si humoru,posebno satiri,recimo samo da isti aspekt ima Oprah...a svima je poznat njezin način komunikacije prožet emocijama...

živa istina, kratko i jasno :thumbsup:

hvala ti puno, i bravo!

:banana:

erna
25-03-2007, 01:18
Mandrak,što više quintila,veća šansa za duhovni razvoj,ima li koji sa vrhom neke kuće??Ovaj sa Su i Ju je jako bitan.

mandrak-21
25-03-2007, 01:27
VIDECU IZNEO SAM SAMO EGZ. ce kuckam cim:detective:

uspavana
25-03-2007, 18:19
Drz se glavne trase
Bambić,
Apsolutno, još ni osnovno ne savladah...
Ovo je čista eksperimentaonica...Da vidimo...kako, šta, đe...
Može biti zanimljivo, ako ništa drugo. :dance:

CARAPICA
25-03-2007, 20:07
Vec sam zbunjena, ja imam Q između merkura i saturna, ma ne znam ja niti da li treba vjerovati u te manje aspekte? Meni je to sve nekako cudno, postoje oni osnovni i to je to.

sana
25-03-2007, 21:00
e pa meni je uvijek nekako bio privlačan taj aspekt Ve Q Ju i Ma Q Ju, stalno imam osjećaj da mi donosi neku sretnu okolnost ili ti izlaz, ali ga nešto posebno nisam nikad razmatrala. imam cak i Sa Q Ur! Jupiter je definitivno optimizam i nekakva euforija,još kad je u RAku, pa se nekad i sama pitam odakle mi toliko snage da stalno vjerujem u bolje i u ljude i međuljudske odnose, i generalno. iako u suštini, nisam nešto sklona da se zanosim idealima bez realne osnove, ali isto tako sam alergična na ljude koji stalno kažu ne možemo, ne znamo, to nikad neće uspjeti i sl. nerviraju me u najmanju ruku. ali da ne idem s teme, a možda i ne idem, ne znam.
ako je Mars vladar moje 3 kuće, onda bi se nekako moglo povezati sa Ju u Raku u 7 i nekim čudnim načinom da mogu uvjeriti ljude da je moguće nešto realizirati i da pronalazim ljude koji su to kadri i voljni uraditi. često primjetim da u govoru imam tu neku osobinu da djelujem pomalo euforično na mase ili ih nekako natjeram da se više okrenu svom unutrašnjem svijetu, probudim im emocije. ja to smatram više nekom patetikom, ali djeluje.
imam čak 14 tih sporednih aspekata i mislim da nista ne bismo trebali zanemariti. glavni su glavni, ali nekad se tajna krije u ovim likovima iza scene. ja sam za da ih malo više osmotrimo ;) s tim da napišete sta pretpostavljate da bi moglo da se odnosi na taj aspekt. nekako teoriju bez primjera ne smatram dovoljnom ni jasnom. digresije radi, to je kao kad sam u srednjoj imala pet iz informatike i došla na kurs gdje nisam znala upaliti računar. heheh samo praktično molim.
i molba moderatorima, ili ko već bude raspoložen, ako može da stavimo za svaki od ovih malih aspekata i njihov simbol. ja nekako uvijek pamtim slike a brojeve nula bodova:cool: tako da sliku vežem za značenje. hvala. nadam se da nisam sebična u zahtijevu.

da igual
04-04-2007, 12:20
a kako bi se tumačili Pl Q Mo (Mo je vl. ASC) i Ur Q Sa (Sa vl. DC)? Ernita draga :) ?

imam još nekih bQ Sa i Ur sa So.. ne znam kako se manifestuju

e da, mislim da su bamby i madrak spominjali da je moj Mo u aplikacionom trigonu s Ne, a zapravo sad vidim da su u seskikvadratu :D
pa pošto nedostaje kvadrata u mojoj karti, možda ovi kvadrusi donesu malo dinamike..
Mo je i sesqua. MC (eto vl. ASC s MC uglom)

uspavana
04-04-2007, 14:45
Anchy,
Upravo tako, za kvadrat i po tvrde da je nešto blaža varijanta samog 90 dok mu drugi pripisuju istu ''težinu'' . U svakom slučaju, imaš akciju ;)
On je , 3x45(polukvadrat) a neki, što je opet logično, ga gledaju kao 90+45...
A Quintile...:confused: i samo tumačenje aspekata...Ernita darliiiiiing ...?

Za MO i SO orbis od 12 stepeni Ovo stoji! Svetla svakako, dosta širi orbis...pa čini mi se dolazimo do suštine tj. da li je određeni aspekt sextil (btw neki astrolozi čak i njega zanemaruju!) ili quintile...kad govorimo o Mo i So.:eam:

O 135 nešto malo i napisah ali Quintile ... hm...
Kažu da jeste moćan aspekt...nešto u smislu jačeg 60 ...JER pruža izvanredne mogućnosti da planete koje povezuje dođu do izražaja, u najboljem svetlu.Zašto ga povezuju sa 60? Sextile je aspekt ''mogućnosti'' gde treba malo truda.Quintile, navodno, nudi povoljnosti bez uloženog napora, iz tog razloga je veoma ''moćan''.
E, sad, ako nismo svesni da ga ''posedujemo'' , i te moći koju Quintile ''daje'' , dolazi do blokiranja energija, frustracija i sl. Znači ako ga ''ne koristimo'' može biti i štetan.
Quintile između određenih planeta, donosi genijalnost, velike talente i sl.
Ovo je naravno sa neta, i svi ponavljaju isto...vrlo malo...
Mada zanimljiva je povezanost 60 i 72...

Nadam se samo teoretski si pitala, kao sto teoretski pisemo ovdeMislim da bi ovde baš i trebalo da teoretišemo, eksperimentišemo, nagađamo...To je jedini način da skontamo da l' deluje pa i polusextil.
Logično jeste da će nekakav kvadrat koji ugrožava planetu a ta ista planeta u polusextilu sa drugom, da zanegira ovaj minorni aspekt ali...
U natalu upravo imam Pl135Mo egz. kvadrat i po, vrlo sličan 90.
Osećam taj kontakt Pl i Mo koji nije baš sladak, ali
ali i da nema tog aspekta ostatak karte to potvrdjujeŠto znači dodatno je potvrdio da imam tu i tu osobinu, taj i taj problem...

carobnica
10-04-2007, 10:56
da li neko zna nesto o apektima koje koriste astrolozi uranske astrologije, aspekt 22 30, 67 30.. kako deluju, i gde bi moglo o njima da se vise procita?da li je neko ispitivao njihov uticaj i sl..?
pozz

princgora
11-04-2007, 22:51
Imam 135 koji grade Ju u raku u 7, i Ne u strelcu u 11,ali nisam primetila da radi u nekom negativnom smislu...Ili to mozda zavisi od tranzita,ne znam da li sam dobro razumela.:confused:
A imam i jedan divni Ve u vagi u 9, i Smc u devici u 8 koji grade 30,mislim da ovaj osecam u pozitivnom smislu,i u ljubavi i u obrazovanju i sto se tice visih znanja i razumevanja svih i svakoga i u prastanju,i u inostranstvu i u sexu,i sto se tice pomoci drugih ljudi ,sve najpozitivnije u simbolici ovih dveju kuca, planete i cvora.

mandrak-21
11-04-2007, 23:02
Ju u sedmoj znaci da ces imati dobar brak i poslovne odnose ugled u profesiji,sreca u simbolici jupitera (pravo),naravno moze ukazati i na bogatog muza i na tvoju nesebicnu ljubav prema njemu a neptun te upozorava da ne verujes suvise ljudima jer mozes biti zrtva obmane prevare......

Ovo nisam nigde procitao ali aspekti od 30* bi trebalo biti jako vazni jer ipak po direkcijama to je konjukcija u 30-oj godini i taj aspekt se poklapa sa prvim saturnovim ciklusom?

princgora
11-04-2007, 23:25
Ovo nisam nigde procitao ali aspekti od 30* bi trebalo biti jako vazni jer ipak po direkcijama to je konjukcija u 30-oj godini i taj aspekt se poklapa sa prvim saturnovim ciklusom?

Jako interesantno razmisljanje,a po meni ima logike..
A i dopada mi se,jer je onda blago meni...:)

da igual
11-04-2007, 23:50
ja ja :D

ja imam Mo semisekstil Sa, Mo vladar ASC, a Sa vladar DC - za 3 god po direkcijama, eto mene da me šćepa neki sudbonosac :D

mandrak-21
11-04-2007, 23:56
Bas tako bi trebalo biti

erna
16-04-2007, 22:58
Ne treba zanemarivati male aspekte jer od njih nastaju veliki.Dat će bliže objašnjenje nekog događaja.
Tamo gdje postoji jaka konfiguracija,na primjer veliki križ,nije ih potrebno posebno objašnjavati jer se cijeli život vrti oko toga..
Orbis je do 2 stupnja za aplikacioni i do 1 za separacioni,ovisno o brzini planeta.
Najviše ih koristi Hamburgška škola,jer su se pokazale kao vrlo djelotvorne u astromedicini.

Ukoliko nema 72 i144 sa planetama,pogledajte ima li sa vrhom neke kuće,tumači se kao da je u aspektu s vladarem vrha te kuće.
Rijetko se u natalu ne nalaze mali aspekti jer je svakom pružena šansa da nađu izlaz.To je zadatak kojeg moraju ispuniti i nagrada dolazi kroz točku sreće.

Aspekt 72,144 donosi sposobnosti kojih nismo svjesni,ali ih treba prepoznati.Ukoliko je aspektom uključen Mars(akcija)to znači da sami moramo nešto poduzeti u skladu s drugom aspektiranom planetom.
Najčešće to traži od nas da nekome pomognemo,a time nam se dobro vraća.Također,ne treba zanemariti ostale aspekte dotične planete jer će pokazati na koji način će se ispuniti.
Separacioni aspekti donose da osoba teže prihvaća ispunjenje zadatka,više aspekata,više zadataka.

Nedostatak 72,144 znači da osoba sigurno ima aspekat od 150,koji joj također daje zadatak,ali kroz prilagodbu i puno teža jer je pod upravom Saturna.

Radi pomoći u tumačenju::
Kvintil,Bikvintil 72,144-Merkur
Septil 51,42-Neptun
Polukvadrat 45-Mars
Kvadrat i pol 135-Mars
Polusekstil 30-Venera
Nonagon 40-Jupiter

amfitrita
17-04-2007, 23:30
Vezano za ovu temu, navela bih cuveni primer Hitlera ( 20.april 1889. 18:30, Braunau am Inn, Austria, asc 26 vage) kod koga se u karti pravi tzv.prst sudbine upravo sa biquintilima i quintilima, ako ukljucite na tu kartu ove sitne aspekte, videcete kako je to jasno prikazano.

On ima MO JU konj u jarcu koja je u BQ sa SA u 10, i sa PL i NE u 8, a pritom su SA i PL U Quintilu, pa povezuju ovu konfiguraciju, cine taj prst, i karti daju u stvari pravi smisao...A shodno planetama i poljima, moze se izvesti zakljucak gde je to islo..na zalost, talenat je postojao za nesto sto nije ni lepo ni dobro...

Povezani su SA,PL,NE,MO,JU, veoma mocna postavka koja opisuje i moc i narod i magiju, snagu ogromnu, i sve ono sto je takav covek u negativnom kontekstu napravio, a sto je ostavilo strasan trag u istoriji, neko na koga je bukvalno prevedeno ukazano prstom sudbine...

Ja bas nisam pratila ove aspekte ranije, ali eto imam MO JU u bikvintilu, a MO mi je vl 9 kuce, pa to objasnjava neku moju zelju za putovanjima i konstantnu potragu za znanjem i svim u simbolici 9 polja, ako se ne varam, jer to osecam, a ako neko moze nesto da mi kaze vise, bilo bi mi milo...:)

princess
20-04-2007, 14:34
Moze li mi neko pomoci da razumem sta znaci Mo 144 Sa i Ve 30 So,Ve 150 Pl,Ve 45 Me,Ma 72 Ur?
Bas sam nova i u domenu sam klasicnih aspekata 0,60,90,120 i njih tek ucim.
Ali cini mi se da je Ve bas pod ovim "manjim " aspektima kao i Mo.
Neko ovde rece da je 150 aspekt prilagodjavanja.Sta bi trebalo da prilagodim sa Mo 150 Sa?
I kako se tumaci Ve 30 So,Ve 45 Me.....:24:

EnemyOfTheSun
16-05-2007, 01:22
Prvo, nikako da skapiram ovaj aspekt.

Konjukcija kada je ugao izmedju planeta 0*, a paralele isto.
1. Sta je to paralel
2. Koje njegovo znacenje
3. Crowley kaze :"aspekti paralele su od velike vaznosti, njena osnovna uloga jeste da ucvrsti i ojaca druge aspekte.Mnogo je delotvornije ako je paralela blizu nule."

Dupor o paraleli prica paraleli " ista nebeska0 duzina ali razlicita nebeska sirina. "

Mislim da ne razumem bas najbolje. Ustvari razumem, ali kako skapirati da li su planete u paralelu ili u konjukciji? Da posmatram Nebo teleskopom?

Scarlet
18-05-2007, 14:24
Da, upravo tako :p

Evo da postavim to ovako - natalna karta je slika neba u dve dimenzije. E, pa, sad pokušaj da predstaviš sebi kako to izgleda u 3 dimenzije. I onda će ti postati jasna razlika izmedju konjunkcije i paralela, i Duporova priča o dužinama i širinama.

Paralel ima slično tumačenje (po delovanju) kao konjunkcija.

EnemyOfTheSun
19-05-2007, 15:05
Odlichno skapirao sam ja to. Ali kako na karti koju mi izradi program da znam sta je konjukcija a sta paralel?

uspavana
28-05-2007, 17:05
Evo zanimljivog texta na ovu temu:
manji aspekti (http://astro.axisdraw.com/forum/4544-post5.html)

Bi li neko bio ljubazan da mi nađe paralel(e) u natalu...Ja ne mogu da se snađem, tj. da ih nađem :rolleyes:

sto mu gromova
26-10-2007, 09:01
ja imam venera kvintil jupiter-venera u skorpiji,jupiter u vodoliji...je l' zna neko nesto o ovom aspektu?

Nella
27-10-2007, 17:34
ja imam venera kvintil jupiter-venera u skorpiji,jupiter u vodoliji...je l' zna neko nesto o ovom aspektu?

VENERA KVINTIL JUPITER:
Jako ste talentirani u nalaženju životnog puta koji reflektira i izražava vaše osobne vrijednosti. Imate veliko srce koje često postaje učitelj i mentor umjetnicima u razvoju. Ne bojite se rizika, mogli biste imate nevjerojatne sreće u kocki. Vaše umjetničke crte su jako izražene i ekspanzivne, vaš stil je originalan, dramatičan i jako uzbudljiv.

sto mu gromova
04-01-2008, 22:40
VENERA KVINTIL JUPITER:
Jako ste talentirani u nalaženju životnog puta koji reflektira i izražava vaše osobne vrijednosti. Imate veliko srce koje često postaje učitelj i mentor umjetnicima u razvoju. Ne bojite se rizika, mogli biste imate nevjerojatne sreće u kocki. Vaše umjetničke crte su jako izražene i ekspanzivne, vaš stil je originalan, dramatičan i jako uzbudljiv.

ja,tek sad videla odgovor-hvala....tacno,imam puno umetnickih crta...

Chither
04-01-2008, 23:20
A sta znaci ono u tabeli polusekstil-reakcija. Ja imam ovaj aspekt izmedju Venere i Marsa pa me bas interesuje?

mandrak-21
08-01-2008, 17:20
Misljenja sam da je jaci egzaktan aspekt od 72,144,30,135....nego ptolomejov aspekt sirokog orbisa

zujalica
02-06-2008, 14:26
Ja se malo bavih matematikom :D ,pa izracunah da imam ovaj fini aspektic od 51 i kusur tj. SEPTIL... prave ga Jupiter i Merkur 51,17, a ako racunam i dozvoljeni orbis od 1 st. , onda Jupiter i septil sa Suncem 50,43! Zna li mozda neko jos nesto o ovom aspektu, osim da je Neptunovske prirode, da se povezuje sa misticnim i tajanstvenim dogadjajima, da je prst sudbine...?
A imam ja i ovih kvintila... Mars- Jupiter, pa Neptun- SMC, pa Vertex- Merkur, pa Vertex- Lilit, a i MC- Fortuna...
Ovaj septil me bas kopka...:eam:

Little Warrior
02-06-2008, 14:29
Misljenja sam da je jaci egzaktan aspekt od 72,144,30,135....nego ptolomejov aspekt sirokog orbisa

slazem se, egzaktno je uvek jace! narocito ako je separacija u pitanju.

lullybully
06-12-2008, 16:16
Ja imam Bi-quintile SO JU i MOQMA na 0 aplik.
Hehe

Nisam jedino shvatila što je to kada je pravokutnik 'prostreljen' nekakvim trokutom bez jedne katete?

zujalica
06-12-2008, 16:53
Ja imam Bi-quintile SO JU i MOQMA na 0 aplik.
Hehe

Nisam jedino shvatila što je to kada je pravokutnik 'prostreljen' nekakvim trokutom bez jedne katete?

To bi trebao biti seskvikvadrat (valjda se tako zove :) ) tj. 135 stepeni , a kljucna rec mu je "nagrizanje".

skorpija_strelac
06-12-2008, 17:00
Hm ...ja imam Ne 30 Mo..orbis 1 ali je aplikacioni....
na sve to aspekt se desava u prvoj kuci posto su tu obe planete...ne svidja mi se...
sta mislite?

Merkur
06-12-2008, 18:47
.....ne svidja mi se...
sta mislite?
Zasto ti se ne svidja? Obe planete uticu na emotivnost. Kontakt Ne i Mo ukazuje na neuobicajene zelje i sklonosti. Puna si toline, volis umetnost. Ono sto ti se mozda ne dopada je to sto malo vise idealizujes partnera. Mo ukljesten u 7 (partner) a Ne vladar 3 polja (komunikacija). Sto moze ukazati i na film, pozoriste, dakle, bila bi dobra glumica, na primer.:)

thalatte
12-12-2008, 17:04
...ovako tekst je skinut sa neta prije godinu dana...i nažalost više ne znam adresu,nadam se da nije bad...:D

Q i bQ aspekti…tumačenje se može primijeniti za oba aspekta…

Sunce

Sun Q or bQ Moon
You love creativity. You take great delight in clever and creative works and in games. Even in your later years, this trait keeps you young, and you dont't easily bored because you find life so interesting.
Sun Q or bQ Mercury
You consider a really intelligent person to be someone who can creatively express ideas and not just simply understand mechanics or memorize details.This preference of yours affects many decisions in your life, the people with whom you associate, and the path you choose in life.
Sun Q or bQ Venus
With your knack for creative expression, you need to find outlets for your clever and ingenious aesthetic sensitivity. Whether through art, music, entertainment, or games you have a gift of creative vision that breathes new life into situations.
Sun Q or bQ Mars
You have a knack for developing creative ways to achieve your goals. Rather than meet obstacles head on,you have a talent for developing graceful maneuvers that are more affective. You can excel at a sport or copetition that requires finesse and creativity as well as sthrenght and power.
Sun Q or bQ Jupiter
Professional and business environments suit you well. You enjoy the progressive, creative, outgoing, lively life style that participating in a progressive or professional activity brings you.
Sun Q or bQ Saturn
Very likeli you notice more often than others some highly acclaimed work is a variation of some much earlier work. You prefer art, music, and literature that require mastery and real originality.
Sun Q or bQ Uranus
You can succeed in an area that requires creativity or ingenuity. You appreciate creativity , and technical expertise probavly doesn't excite you as much as innovation. There is a light-hearted side to you that enjoys jokes, games, cleverness off all kinds, and freedom from dull repetition.
Sun Q or bQ Neptun
You have natural ability to understand and appreciate different artistic styles. You can grasp how the dreams, hopes, aspirations, and religious beliefs of people are creatively expressed through traditions, music, arts, and life style.
You have a rich imagination and sensitivity to draw upon in your own creative work.
Sun Q or bQ Pluto
You have a creative drive that gives you the ability to express yourself with extra zip and impact than most people.You are good at finding creative solutions and you enjoy a contest or competition that requires ingenuity as well as strenght or will power. You react effectively when there are surprises and you meet challenges well. You enjoy competitions, either against yourself or against others.

Mjesec

Moon Q or bQ Mercury
You may have a particularly strong aptitude for, and interest in, mythology or legends. You may also have an interest in anthropology. You find the different ways in wich different cultures meet life's challenges very interesting.
Moon Q or bQ Venus
You enjoy , and seek out , relationships that bring interesting experiences into your life .Laughter, games, and learning together are likely to be more important to you than physical attraction. You are likely to take a creative approach to your home enviroment and your tastes are a bit unconventional or more sensitively developed that other people in your family .If you have not developed the qualities described above, then this is a side of yourself that you may have suppressed or avoided, and consequently liberating your creative , fun-loving side can fill an empty or missing aspect of your life.
Moon Q or bQ Mars
For you competition is great fun. You want to win , but even tahn winning , you appreciate a competitor who forces you to improve your ''game'' and develop creative strategies to win. You love the competition and you love the celebration that follows if you are victorius. You are most compatibile with people who find challenges enjoyable entertaining.For you play i slike work to others, and your work i slike play.
Moon Q or bQ Jupiter
You seek out enviroments that are enjoyable and interesting. While others may be preoccupied with their responsibilities or goals, you have a knack enjoyable places where laughter,creativity,and happines abound. Whether rich or poor and regardles of your background, you find enjoyable activities like games,parties.exploring various ethnic styles,or simply by enjoying a creative and interesting approach to daily activities. You can also help others to lighten uo and drop their worries by simply being open to what is interestin and enjoyable in their own lives.
Moon Q or bQ Saturn
FOr your full creative powers to develop , you need periods of solitude and reflection. You are not a recluse and you can fare well without solitude but your own unique and individual creative powers aew developed through your own individual reflection. Studying the works of masters rather than reading another person's interpretation of the work of a master can also often benefit you. You have the ability to develop new methods and concepts that are useful and practical.
Moon Q or bQ Uranus
You like to improvise and break traditional rules for doing things. You feel free and exhilarated by being able to express yourself spontaneously and in a uninhibited manner. You can also develop a great sense of humor and become interested in comedy or games.
Moon Q or bQ Neptun
You have a very creative imagination. You appreciate imaginative stories, arts, and music. Your dreams may be vivid. Ar tor music is a good outlet for you ,either by creating the works yourself or appreciating the work of others.
Moon Q or bQ Pluto
Most likely you enjoy movies, plays, books,poems, and other works that issues like death, jealousy, or the psychological depths and complexities of people. You have the ability to express deep feelings creatively. You may also have an interest in many kinds of art and music,particulary primitive or very expressive art forms

aca210879
16-03-2009, 15:26
Da li neko zna tumacenje za septil aspekte?Imam sunce septil mars*3.kuca,i sunce septil pluton

zujalica
16-03-2009, 17:04
Da li neko zna tumacenje za septil aspekte?Imam sunce septil mars*3.kuca,i sunce septil pluton

Septil se povezuje sa misticnim, tajanstvenim dogadjajima, pozitivan je, zovu ga i ruka sudbine... ne moze mu se odupreti, mada se i ne zeli.
Ja imam septil Me- Ju, So - Ju ; biseptil Mo - SMC i kopka me kako rade septili... :) Uglavnom povezuju se polja kojima planete iz aspekta vladaju, a ne gde se nalaze... tako ja shvatih :) , pa bi po tome ja dobila sudbinskog partnera... Me vlada Dsc-om, Ju Asc-om.
Ove su nesto malo vise iskuckali o tome... http://www.zvezdavodilja.com/index.php?topic=2155.new

caruso
06-10-2010, 13:08
Neko je pomenuo aspekt 18(orbis 1')
meni od merkura do plutona 19
i od plutona do venereouran 17
ima li to neko znacenje?hvala

nedda
15-10-2010, 11:24
Evo Caruso...ima dela i o tome...

Od manjih aspekata spomenuti ćemo vigintile (18), semisekstil (30), decile (36), quintile (72), tridecile (108), biquintile (144), semisquare (45), sesquiquadrate (135), septile (51 3/7), biseptile (102 6/7), triseptile (154 2/7), nonagon (40) i quadrinovile (160). Preostale aspekte koje neki autori uzimaju za razmatranje možete naći na web adresi: http://www.vtx-astrologija.com/tablice_aspekti.htm

VIGINTIL: indicira suptilno samo poboljšanje i spajanje svih dosadašnjih iskustava. Kod njega je dozvoljena orbita od 1 stupnja osim u slučaju kada su u piranju Sunce i Mjesec – tad možemo koristiti 2 stupnja.

DECILE: ističe izražavanje volje i vezan je za razvoj društvenih resursa. On donosi specijalne poglede i inuitivne sposobnosti. Osoba je sposobna prepoznati ideje i veze – odnose, koji nisu vidljivi na površini. Vrsta i opseg takve percepcije ovisi o planetama koje tvore Decil i područja života kojima Decile vlada u natalnom horoskopu. Aspekt će omogućiti osobi da poveže naizgled nepovezane činjenice, situacije, informacije i da ih kombinira i tako složi pravu sliku.

QUINTILE: aspekti donosi specijalni talent u spajanju ideja i komunikativnost koja joj može unaprijediti karijeru ili profesionalne ciljeve. Poput Decila, donosi sposobnost da naoko nespojive činjenice spoji u niz informacija koje mogu osobi pomoći da dostigne svoje ciljeve. Ovo je aspekt specijalnog talenta ili genija.
Kod Decila i Quintila je zajednička crta izuzetna sposobnost vizualizacije i kreativne imaginacijske.

TRIDECILE: ima većinu kvaliteta koje donosi Decile. Odražava se na kulturnom nasljeđu osobe i razvoju. Po svojoj karakteristici je Jupiter-Neptun prirode, tako da donosi intuitivne sposobnosti, maštu, vidovite sposobnosti i sposobnost da shvati suptilne sile koje formiraju kulturno okruženje i sudbinu.

BIQUINTILE: ima većinu obilježja Quintile aspekta.

SEMISQUARE: donosi frustracije i iritacije vezane za posjede, mogućnost zarađivanja, resurse te ostvarenje ciljeva. Nedostatak novca, resursa ili bilo čega što je osobi potrebno a da bi postigla svoje ciljeve, može osobi donjeti osjećaj blokiranosti, zakočenja. Ukoliko je Semisquare točan a Kvadrat u karti slabiji onda će Semisquare jače djelovati nego slabi kvadrat.

SESQUIQUADRATE: indicira također frustracije, iritacije i probleme u odgoju djece, romantičnim vezama, poslovima, zajedničkim financijama, osiguranjima, taksama, nasljeđima i ostavštinama. Također postoji opasnost od zloupotrebe ili krive upotrebe seksualnih ili okultnih praksi.

SEPTILE, BISEPTILE i TRISEPTILE: imaju dozvoljenu orbitu od jednog stupnja, a ukoliko je Sunce ili Mjesec u pitanju onda dva stupnja. Ovi aspekti imaju okulno značenje koji u sebi donose i element nepredvidljivosti i neočekivanosti. Stvari kojima vladaju planete u ovim aspektima su često špdložne neočekivanim promjenama koje su stalne i uvijek se nanovo ponavljaju ali uvijek na malo drukčiji način. Ovaj aspekt donosi osobi originalnost, intuiciju, te može donjeti važne i nepovratne promjene u sudbini osobe.

NONAGON i QUADRINOVILE: ovi aspekti također donose okultne sposobnosti, te mogućnost povezivanja stvari koje imaju sličnu prirodu ali se odvijaju na različitim nivoima.

SEMISEKSTILE: donosi sposobnost ujedinjenja prošlih iskustava i pribavljanja resursa potrebnih za daljnji razvoj. Također donosi umjetničke talente, te za njega možemo koristiti orbitu od 3 stupnja. Ukoliko je Sunce ili Mjesec u pitanju možemo ići do 5 stupnjeva.

Kod svih manjih aspekata koristimo orbitu od 2 stupnja (osim kod onih kod kojih je to posebno napomenuto). Ako su Sunce i Mejsec uključeni onda možemo koristiti do 4 stupnja.

Svi ovi manji aspekti su zasnovani na frakcijama kružnice osim Vigintila.

(http://forum.burek.com/astroloski-aspekti-t13717.html)

caruso
15-10-2010, 11:47
Evo Caruso...ima dela i o tome...

Od manjih aspekata spomenuti ćemo vigintile (18), semisekstil (30), decile (36), quintile (72), tridecile (108), biquintile (144), semisquare (45), sesquiquadrate (135), septile (51 3/7), biseptile (102 6/7), triseptile (154 2/7), nonagon (40) i quadrinovile (160). Preostale aspekte koje neki autori uzimaju za razmatranje možete naći na web adresi: http://www.vtx-astrologija.com/tablice_aspekti.htm

VIGINTIL: indicira suptilno samo poboljšanje i spajanje svih dosadašnjih iskustava. Kod njega je dozvoljena orbita od 1 stupnja osim u slučaju kada su u piranju Sunce i Mjesec – tad možemo koristiti 2 stupnja.

DECILE: ističe izražavanje volje i vezan je za razvoj društvenih resursa. On donosi specijalne poglede i inuitivne sposobnosti. Osoba je sposobna prepoznati ideje i veze – odnose, koji nisu vidljivi na površini. Vrsta i opseg takve percepcije ovisi o planetama koje tvore Decil i područja života kojima Decile vlada u natalnom horoskopu. Aspekt će omogućiti osobi da poveže naizgled nepovezane činjenice, situacije, informacije i da ih kombinira i tako složi pravu sliku.

QUINTILE: aspekti donosi specijalni talent u spajanju ideja i komunikativnost koja joj može unaprijediti karijeru ili profesionalne ciljeve. Poput Decila, donosi sposobnost da naoko nespojive činjenice spoji u niz informacija koje mogu osobi pomoći da dostigne svoje ciljeve. Ovo je aspekt specijalnog talenta ili genija.
Kod Decila i Quintila je zajednička crta izuzetna sposobnost vizualizacije i kreativne imaginacijske.

TRIDECILE: ima većinu kvaliteta koje donosi Decile. Odražava se na kulturnom nasljeđu osobe i razvoju. Po svojoj karakteristici je Jupiter-Neptun prirode, tako da donosi intuitivne sposobnosti, maštu, vidovite sposobnosti i sposobnost da shvati suptilne sile koje formiraju kulturno okruženje i sudbinu.

BIQUINTILE: ima većinu obilježja Quintile aspekta.

SEMISQUARE: donosi frustracije i iritacije vezane za posjede, mogućnost zarađivanja, resurse te ostvarenje ciljeva. Nedostatak novca, resursa ili bilo čega što je osobi potrebno a da bi postigla svoje ciljeve, može osobi donjeti osjećaj blokiranosti, zakočenja. Ukoliko je Semisquare točan a Kvadrat u karti slabiji onda će Semisquare jače djelovati nego slabi kvadrat.

SESQUIQUADRATE: indicira također frustracije, iritacije i probleme u odgoju djece, romantičnim vezama, poslovima, zajedničkim financijama, osiguranjima, taksama, nasljeđima i ostavštinama. Također postoji opasnost od zloupotrebe ili krive upotrebe seksualnih ili okultnih praksi.

SEPTILE, BISEPTILE i TRISEPTILE: imaju dozvoljenu orbitu od jednog stupnja, a ukoliko je Sunce ili Mjesec u pitanju onda dva stupnja. Ovi aspekti imaju okulno značenje koji u sebi donose i element nepredvidljivosti i neočekivanosti. Stvari kojima vladaju planete u ovim aspektima su često špdložne neočekivanim promjenama koje su stalne i uvijek se nanovo ponavljaju ali uvijek na malo drukčiji način. Ovaj aspekt donosi osobi originalnost, intuiciju, te može donjeti važne i nepovratne promjene u sudbini osobe.

NONAGON i QUADRINOVILE: ovi aspekti također donose okultne sposobnosti, te mogućnost povezivanja stvari koje imaju sličnu prirodu ali se odvijaju na različitim nivoima.

SEMISEKSTILE: donosi sposobnost ujedinjenja prošlih iskustava i pribavljanja resursa potrebnih za daljnji razvoj. Također donosi umjetničke talente, te za njega možemo koristiti orbitu od 3 stupnja. Ukoliko je Sunce ili Mjesec u pitanju možemo ići do 5 stupnjeva.

Kod svih manjih aspekata koristimo orbitu od 2 stupnja (osim kod onih kod kojih je to posebno napomenuto). Ako su Sunce i Mejsec uključeni onda možemo koristiti do 4 stupnja.

Svi ovi manji aspekti su zasnovani na frakcijama kružnice osim Vigintila.

(http://forum.burek.com/astroloski-aspekti-t13717.html)
E,mace divna si hvala ti....a ja sad idem da spavam....jer dok ste vi nocas hrkali,neko je radio....a ne mogu da odolim ....taman pomislim sad cu da odem....uvek procitam nesto zanimljivo....iiiiiii....hvala jos jednom:)

nale777
21-11-2010, 13:24
A kad imate BQ vladara ASC - ME iz 8.kuce sa samim ASC u orbisu S1 i jos JU iz 12. kuce i PL iz 5. kuce u orbisu A-1?I jos Q Kirona u 12. i MC-a u 6-oj , orbis s-1.
Na sta ovo ukazuje?

aldebaran
23-11-2010, 21:41
Imam egzaktan Ma Q Vertex i Lilit Q MC.
Tu su još i Pl Q Ve i So Q Pallas.
Ma bQ asc, Ur bQ fortuna, Sa bQ Ne.

Ne znam kako da protumačim ovaj Ma Q Vertex, šta bi ovo moglo da znači?:confused:

tatjanaj
04-08-2011, 09:45
Paralele

U natalu SA/PL, SO/ME, SO/MA (inace, sa i pl, i so i me prave neki semisekstil, a sunce i mars konjukciju)

A u sinastriji NE/SO, VE/LILITH, UR/VE, NE/ME (ne i so prave 24*, ve i lilith 85*, ur i ve konj. kao i ne i me).

Znaci, ovaj blagi kvadrat venere i lilit je ublazen ovim paralelom?

zujalica
04-08-2011, 10:33
Tatjana, kako si proverila da imas paralele ? Mene zanima da li ih imam... Na astro.com-u toga nema...

tatjanaj
04-08-2011, 10:37
Imam program Zet 8, ali ne pise sta znace, samo su obelezene

zujalica
04-08-2011, 10:49
Imam program Zet 8, ali ne pise sta znace, samo su obelezene

Ako mogu da te zamolim da pogledas za mene... , ako ne, nema veze... :)
Postoje i kontraparalele.
Kada npr. imas 0 i paralelu , paralela pojacava postojecu nulu u pozitivnom smislu ( ako su benefici u 0 ). Ako je npr. 180 i paralela onda je valjda pojacano suprostavljanje...
A kada se umesa kontraparalela onda se postojeci aspekt ne ispoljava bas... npr. imas lep 120 i kontraparalelu i ona koci taj trigon.
Tako nekako ide, valjda... :)

tatjanaj
04-08-2011, 11:00
U natalu su mi sve neki semisekstili, sem ma i so, koji su u konjukciji, a u sinastriji su sve dobri, sem venere i lilit koji su u kvadratu (85*), pa je to verovatno ublazeno ovim paralelom

Imas paralelu JU/MA, SO/UR, i kontraparalelu SA/JU i NE/SA

zujalica
04-08-2011, 11:26
Imas paralelu JU/MA, SO/UR, i kontraparalelu SA/JU i NE/SA

Hvala ti... :)
Kontraparalele na 180, to bi trebalo da znaci da ovih 180 bas i ne deluje... :D Necu se zaliti... samo jos kad bi tako bilo.

tatjanaj
04-08-2011, 11:46
Paralele deluju kao konjukcije, a kontraparalele kao opozicije, samo malo slabije. E sad, ako imas trigon sunca i meseca, a istovremeno i kontraparalelu, taj trigon ce biti malo slabiji. Ili, ako imas sekstil dve planete i paralelu izmedju njih, njihov odnos ce biti mnogo jaci, jer je sekstil slabiji od paralela. A vazni su i orbisi.
Meni se posebno svidja moj paralel ME/SO (inace su na razdaljini od 19 stepeni) :)

zujalica
23-03-2012, 13:54
Aspekt na koji ja nisam ni obracala paznju i nemam pojma kako bi mogao raditi :) Mo 135 Me ; Mo u 5., vlada 8., Me na MC-u , vlada 7. i 9. poljem. Ima li neko ideju na koji nacin bi mogao raditi taj aspekt ?

kosmopolita
23-03-2012, 14:09
Aspekt na koji ja nisam ni obracala paznju i nemam pojma kako bi mogao raditi :) Mo 135 Me ; Mo u 5., vlada 8., Me na MC-u , vlada 7. i 9. poljem. Ima li neko ideju na koji nacin bi mogao raditi taj aspekt ?
Ne znam da li ti uopšte deluje,pošto imaš orbis skoro 3*?

zujalica
23-03-2012, 14:14
Ne znam da li ti uopšte deluje,pošto imaš orbis skoro 3*?

Pa nemam pojma, rekoh da ne znam ni kako bi mogao delovati :D. Posto je aplikacija u pitanju, a ukljucen Mo koji je najbrzi, zato pomislih da ima smisla taj aspekt , samo kakvog ? :D

kosmopolita
23-03-2012, 14:31
Pa nemam pojma, rekoh da ne znam ni kako bi mogao delovati :D. Posto je aplikacija u pitanju, a ukljucen Mo koji je najbrzi, zato pomislih da ima smisla taj aspekt , samo kakvog ? :D
Ovde je par objašnjenja koje me podseća na 8p,a tebi je Mo vladar 8p,pa vrati film unazad da vidiš ima li istine.

zujalica
23-03-2012, 14:55
Ovde je par objašnjenja koje me podseća na 8p,a tebi je Mo vladar 8p,pa vrati film unazad da vidiš ima li istine.

Sto se tice nasledstva, tu ima smisla. Me se moze gledati i kao papirologija, pa oko nasledstva kuce posle tatine smrti je bilo haoticno. Mi nismo imali jedan papir,nije ga bilo ni u arhivi, a u katastarskoj sluzbi nije sve bilo zavedeno kako treba. Sudija je pre licio na potrcka nego na sudiju i pored toga sto sam samo ja naslednik, napravili su haos, trazili sve i svasta .Srecom uz dobrog advokata i prebacivanje kod drugog sudije i uz naravno sve papire koje su trazili (cak i vencani list mog strica, da bi strinino pounomocje bilo validno jer je ona drzavljanin druge drzave) sve je dobro reseno. A bilo je za izludeti :) , cak sam i plakala zbog krelaca. A kako imam isto ime kao baka, a nisu obracali paznju na srednje slovo, dok me nisu upisali u katastar kao vlasnika , siznula sam... I kostalo nas je... uhuhu... Me - vladar 9. tu spadaju advokati, u 10. tu spada sud , a verovatno i katastar, pa onda se ovih 135 bas uklapa u ovu pricu.
Hvala ti sto si pomogla da skapiram kako bi mogao raditi ovaj aspekt... :)

ognjenka724
23-03-2012, 18:51
Sesquikvadrat (ili kvadrat i pol - 135 stupnjeva) - Pod utjecajem ovog aspekta češće dolazi do iznenadnih svađa i neočekivanih ometanja koja na kratki rok iznenađuju, šokiraju i udaraju na naš senzibilitet, ali i na senzibilitet onih s kojima se sukobljavamo. S ovim aspektom na manja ometanja i sukobe reagiramo pretjerano, situacija izmiče kontroli. Osjećamo se kao na lancu, kao da ne možemo utjecati na događaje. A nemogućnost kontroliranja događaja izaziva blagi bijes i ljutnju. Pod ovim aspektom se nešto razbije ili raspadne u zadnji tren. Ovaj aspekt zahtijeva smirenost, strpljenje i objektivnost. Naše izražavanje nezadovoljstva samo dodatno raspaljuje problem u većini slučajeva, jer su naše reakcije uglavnom neprikladne. Pretjerano dramatiziranje s ovim aspektom vodi prema pogrešnim procjenama.

azraela
28-07-2014, 12:40
imam te minorne aspekte, i to par egzaktnih...a zakacili su se samo oni nepovoljni.

Rejhana al Mahmud
23-07-2016, 07:27
Svidja mi se ideja da imam ovaj Q izmedju Mjeseca i Jupitera koji izbacuje astro.com....i da taj Q "radi" ☺

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Pipa Midlton
26-07-2016, 15:43
Svidja mi se ideja da imam ovaj Q izmedju Mjeseca i Jupitera koji izbacuje astro.com....i da taj Q "radi" ☺

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Jel ti izbacuje vigintil 18st. između Meseca i Venere? Trebalo bi da to imaš.
Razmišljam o onome što smo juče pričali pa sam se setila da to pripišem ovom aspektu. U tom slučaju on nije minoran.

biriboza
26-07-2016, 19:15
Sta bi znacio Me bQ Sa0Ju? Ju dispozitor tog istog Me (vladar 7. I 10. kuce)?

Rejhana al Mahmud
27-07-2016, 13:52
Jel ti izbacuje vigintil 18st. između Meseca i Venere? Trebalo bi da to imaš.
Razmišljam o onome što smo juče pričali pa sam se setila da to pripišem ovom aspektu. U tom slučaju on nije minoran.
U pravu si i slažem se...definitivno se osjeća ...volim što imam to povezivanje i sad mi se sve poklapa :bebadeckic::bebadeckic:

bosi7
27-07-2016, 18:46
Bi-quintile- 144 2/5 kruga HARMONIČAN

Aspekt 72,144 donosi sposobnosti kojih nismo svjesni,ali ih treba prepoznati.Ukoliko je aspektom uključen Mars(akcija)to znači da sami moramo nešto poduzeti u skladu s drugom aspektiranom planetom.
Najčešće to traži od nas da nekome pomognemo,a time nam se dobro vraća.Također,ne treba zanemariti ostale aspekte dotične planete jer će pokazati na koji način će se ispuniti.

Imam BQ biquintile (144) Sunca i Mjeseca aplikacija, orbis 2
Ve30Ju – polusekstil, separacija 2
Venera Q Smč - quintile 72 - ovo je egzaktno... nisam našla objašnjenje za quintil Venere i Smč-a?

Evo malo o quintilu i bi-quintilu sa planetama: https://cafeastrology.com/natal/quintile_biquintile.html

biriboza
28-07-2016, 21:07
Bosi, hvala na linku. Tu sam nasla sta me zanima. :)

Lahadima
29-07-2016, 10:04
Ajoj gde me nađoste s tim minornim aspektima, toga u karti imam na pretek, a veze nemam šta znače :) Možda i bolje, da se ne zamrsim previše :D

biriboza
01-08-2016, 23:23
Mene kopkali ovi moji koje spomenuh, jer su egzaktni, pa jos umijesan Me (vladar 7. I 10.). Shvati meee! :D

zujalica
03-08-2016, 13:59
Biri ti bar imaš bQ, a ja septil (egzaktan):doh: I jeste tako - nepredvidivo, čudno, stalne promene, ali uvek drugačije,... još kada bih sebe uspela da ubedim da se ne nerviram i da će biti kako ˝neko˝ zapoveda (prst sudbine) bilo bi ok. Ali... to je nemoguća misija.:D