aspekti Saturna [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : aspekti Saturna

Strane : [1] 2

moonstruck
20-10-2006, 00:02
Aspekti Saturna:

Svaki aspekt Saturna ukazuje na lekciju koju treba nauciti; ti aspekti podrazumevaju sposobnost koncentracije,discipline i davanja forme i sadrzaja vasem zivotu.

Konjukcija naglasava te principe.
Kvadrat i opozicija vas izazivaju da uspete ili da spoznate potrebu za prihvatanjem odgovornosti.
Trigon i Sekstil vam omogucuju da lako ucite i da se koncentrisete.
Inkonjukcija vas uci kako da se prilagodite ogranicenjima i odlaganjima.

LosT_in_SpaCe
12-03-2007, 05:20
Zanima me moja konjukcija Saturna i Plutona...
Mozhe li ona da se tumachi kao nemogucnost da se opusti i uzhiva u zhivotu (5.kuca) ili bar - ako se vec opushtash - opusti se 'fatalno'...
Zatim, shta donosi konjukcija MA/SA/PL/Ju...
Ajd' kad razloshim PL/JU - donekle mi je jasno...
Ali kad na to dodam MA/SA - gubim se...
Jel to mozhe da znachi rasipnishtvo (MA) pa period krize (SA) ili kako vec...?

Pa evo ovako, SA dolazi iz 5. u 2. kucu, i tu radi konjukciju sa MA (koji dolazi iz iz 8./9. kuce) a s druge strane konjukciju sa PL...
E sad, jedino shto meni pada na pamet je da mi taj SA donosi otezanje na finansijskom planu, poshto je vec u 2. kuci...
Ali, kako bash i nije neshto posebno teshka fin.situacija u mom sluchaju - to ne "radi"...
Onda posmatram 5. pa mogu recimo da kazhem da mi donosi ogranichenja u kreativnom pogledu (5.kuca) jer mi se chini da imam milion ideja u glavi za koje znam da bi mogle da budu itekako isplative (2.) ali mene kao da mrzi (SA) i onda - dizhem guzu samo ako iz nechega mogu da izvuchem maximum ili nishta (PL/JU)...
Ali me brine jer znam da su 5. i deca...
Eto, nishta mi drugo ne pada na pamet....
Pokushala sam....:-(

ladybag
13-03-2007, 20:07
Ajd da i ja dodam svog saturna......:)
Sa vladar Natala otisao u 9. kucu konj Ju (koji je vladar 12--- valjda zajedno vode "abroad") , sto je dobro jer je egzaltiran u Vagi....strog jeste ali mi daje jaku koncentraciju i disciplinovanost - Sa 60 Me.
Pravi i sextil sa So koje je u 7. u Lavu, osecam se dobro u svojoj kozi..ali mi je i potrebna potvda uspeha.....I na kraju ona simbolika Sa u 9 se delom ostvaruje (ne daju mu Ju i Pl iz 9. da me maltretira jako)....kada se radi o poteskocama na putovanjima, ostvaruje se samo kroz kasnjenja viza i papira......eh, ali tu je on kao vladar ASC, pa mi kaze da se strpim i ja poslusam
Vodi me u hladne zemlje (satrn -sever) i tamo se osecam najbolje!!!
I na kraju najizazovniji kvadrat sa Ma......za koji sam cula da je jedan od najtezih aspekata koji se mogu naci u natalu, ali mislim da kod mene samo daje vise energije....koju sam vremenom morala nauciti kanalisati --- borilacke vestine...

Da li ova analiza valja...ili je vi mozda vidite drugacije???? :) :)

Anika
21-03-2007, 03:06
Moj saturn je otisao iz 3. kuce u 11. u djevicu da mi tom djevicanskom preciznoscu zagorcava zivot. Bas ga ne volim. :mad:
Radi on fini aspekt sa merkurom u 9.kuci i uranom u 1. kuci, ali mi unistava moju njeznu venericu u raku, kvadratom se okomio i na neptuna u 2. kuci.

Kod mene vazi ono pravilo da saturn u 11. odnosi prijatelje, ali srecom ne patim zbog toga - tome valjda doprinosi SMC u 10. u lavu, jer on nosi iz proslog zivota nevezanost za druge ljude. Tako da oni koji mi nisu blizu i ne nedostaju previse, stalno mi neki novi ulijecu u zivot, dolaze, odlaze i tako u krug. A ni mene bas ne drzi mjesto.:D
lekcije koje trebam nauciti sto se tice venere mi nije jasno, jer kakvu lekciju trebam nauciti iz tih poteskoca da nadjem nekoga tko mi odgovara? Biti sama? To znam i mogu i njie mi lose ni biti sama, nekad i bolje od trulih veza koje sam znala proci......................za neptuna ok...u strijelcu u 2.kuci, rasipna sam katastrofa. U zivotu nisam nista ustedila, a uvijek imam koliko mi treba i kad mi treba. pa onda valjda trebam nauciti biti stedljivija. (valjda zato se i svadjam sa mamom oko tih problema, jer je ona tipicni stedljivi jarac :rolleyes: )

Uglavnom....ne volim saturn i jedva cekam da mi se makne iz 10 kuce, jer od kad je tu sve mi se usporilo. :mad:

sana
21-03-2007, 14:22
evo ja cu prokomentarisati Izgubljenu u Svemiru :)
Ma iz 9, Sa iz 5 u konjukciji. Velika ocekivanja. Samo vrednovanje stvari za tebe je drugacije od onog uobicajenog. Trazis vise i bolje. Vjerujes da zasluzujes najbolje, a cini ti se da te to sve sto zasluzujes bas nekako zaobilazi. Kao da stalno moras da se trudis vise nego drugi. Ovaj svijet je stvarno nepravedan! Ali zato tebi ne nedostaje ambicija. Mislim da te bas ova konjukcija tjera da postignes najbolje sto mozes. Potrebna su odricanja i zrtvovanja, jos kad se tu prikljuci slatki Pl, nema nista bez zrtvovanja:D
Djevica je vrijedna. Tvoj Me u 10, polje Jarca i jos u konjukciji sa Sa! Uspjeh ne dolazi s neba, kaze Lost in Space. Uspjeh se stice ogromnim trudom i naporom. ;) I to je uspjeh koji traje. Saturn hoce trajne vrijednosti, one koje prevazilaze vrijeme. Zato on mora da namuci da bismo prosvijetljeni mogli koracati ispravnim putem. A sta nam vise treba.

destiny
06-06-2007, 10:51
Saturn/Neptun
Konjukcija: sposobnost istraživanja nevidljivog i transpersonalnog svijeta na činjenični, konkretan način. Spoj idealizma i materijalizma. Osjećaj jedinstva može se konkretizirati, praktični idealizam. Ponekad asketizam. Moguće parapsihološke sposobnosti.
Harmonični: Ciljevi potječu od dubokih religijskih, metafizičkih i duhovnih uvida. Podsvjesni osjećaj za planiranje. Istodobno vizionarstvo i praktičnost. Taktičke sposobnosti. Konstruktivnost koja se može ispoljiti na spiritualnom i intelektualnom području. Sklad idealizma i materijalizma.
Neharmonični: slično konjukciji i harmoničnim aspektima no ponekad su vizija i praktično ostvarenje, idealizam i ambicija u neskladu. Mirno povlačenje inspirira i vraća snagu.
Saturn/Pluton
Konjukcija: intenzitet i izdržljivost. Sposobnost oblikovanja, dugog i teškog rada te izdržavanja stresa. Težnja za moći i uspjehom, grubo ponašanje. Talent za istraživanje i znanost. Želja da se potpuno ovlada nekim procesom (sociopolitičkim, magijskim, parapsihološkim i sl.).
Harmonični: ustrajnost, ambicija, žestina. Velika discipliniranost. Uvijek željni dokazivanja, sebi i drugima. Čvrsta samokontrola.
Neharmonični: ambicija, želja za dokazivanjem. Želja da se ograniči, definira oblik, transformira.

/sa net-a/
jub-sudbinica:o

Skorpija
15-06-2007, 19:19
Saturn u 2 oznacava i stedljivost,pa obicno ovi ljudi kasnije tek uzivaju u plodovima rada.

astronumera
08-07-2007, 23:16
:bebadeckic: Pa ja mislim da se ne može samo uzimati samo uticaj saturna i jupitera imai drugih pokazatelja.Moj satrurn je je u škorpiji u 12, šta kžete na tu kombinaciju , reba živeti sa ovakvim saturnom a još pogotovu sada do jeseni, odnosno do 16.8. 2007. posle će biti lakše.A pored svega saturn je moj saturn u kvadratu sa jupiterom.
Rastura me sa svih strana ali sam ja jača od njega i hvatam se u koštac učim samo na svoim greškama. :4hug:

Nella
23-07-2007, 07:53
Ja sam dosta dugo i favorizirala Saturn, jer on meni probleme nije radio.
Meni je u asc jarac, a saturn mi je otišao u egzaltaciju u vagu u 9. kuću. Od aspekata mi radi samo pozitivne aspekte i dosta mi je dobro toga učinio.

Ono što meni smeta kod saturna je to što on radi probleme u glavi mog dečka u poslijednje vrijeme, njemu baš i nije naklonjen.... - Naravno, pa i ja zbog toga imam frku.

Ali, neće on dovijeka trajati.... ako ništa bar mi je sam Saturn u mom natalu dao strpljenje.... izdržat ću ja njega....:D

ninja
27-09-2007, 00:00
1. sta znaci Saturn u Lavu u II u
kuci

2. sta znate o
Saturn BIQuintile MC
Saturn Square URAN
Saturn Trine Neptun
Saturn Sextil Pluton
sATURN sEMIsEXTIL AS

zvoncicaa
27-09-2007, 03:53
Nasledjeni nakit koji ce jednom imati veliku vrednost. Kakve ti to dukate krijes, a?
Znaci da treba da stavljas pare na stednju pre svega u francuske banke ili engleske, pa od kamata, posle bar sedam godina orocene stednje, eto lepih parica. Znaci dugove oca koji postaju i tvoji dugovi.
Znaci neku trgovinu njivama ili sumama u Sumadiji koja moze doneti pare. Znaci da ne treba novac da poveravas starijim ljudima. Znaci da zaradjujes novac preko turistickih promocija blago zatalasanih predela Srbije, kao sto je npr. Fruska Gora. Znaci da mozes da trgujes koznim tasnama koje su uz to i markirane , ali prvo da podignes kredit i da se zaduzis, i da jedva krpis kraj s krajem, ali kao trgujes, i kad mislis da je sve propalo, posao krece i zaradjujes novac. Znaci starijeg muza koji je morao nekad da bankrotira pa ponovo da stane na noge u materijalnom smislu. Znaci kameni spomenik u centru grada...od mermera..
Znaci...znaci...svasta znaci...

viksi72
03-10-2007, 00:54
Meni je tranzit Saturna preko natalnog doneo probleme sa kozom. Naplatio mi je nekadasnje suncanje, koje sa kozom nasledjenom od Rusa, nisam smela nikako da dopustim (izrazito bela i tanka). Uglavnom i dan danas, muku mucim sa tim problemom. Doduse, ipak sam ja Bik/Skorpija, kao stvorena za navedni problem.

antonela
24-12-2007, 16:13
Saturn!!! Plasi me ,zaista!
Kod mene je slucaj da je Saturn u mojoj 1.kuci koja je u znaku Lava,a u kvadratu sa Uranom,Suncem i Hironom,trigonu sa Neptunom i sekstilu sa Plutonom + konjukcija sa AC!!!
Jednom prilikom u raspravi sa jos nekim prijateljima koji malo "gledaju u zvezde" - jedna prijateljica je rekla "da imam saturnovski namrsten izraz lica"!!!
Sta vi kazete na sve ove aspekte?Treba li da brinem???:muerte:

Angliana75
15-02-2008, 21:58
Kod mene vazi ono pravilo da saturn u 11. odnosi prijatelje, ali srecom ne patim zbog toga - tome valjda doprinosi SMC u 10. u lavu, jer on nosi iz proslog zivota nevezanost za druge ljude. Tako da oni koji mi nisu blizu i ne nedostaju previse, stalno mi neki novi ulijecu u zivot, dolaze, odlaze i tako u krug. A ni mene bas ne drzi mjesto.:D
lekcije koje trebam nauciti sto se tice venere mi nije jasno, jer kakvu lekciju trebam nauciti iz tih poteskoca da nadjem nekoga tko mi odgovara? Biti sama? To znam i mogu i nije mi lose ni biti sama, nekad i bolje od trulih veza koje sam znala proci......................za neptuna ok...u strijelcu u 2.kuci, rasipna sam katastrofa. U zivotu nisam nista ustedila, a uvijek imam koliko mi treba i kad mi treba. pa onda valjda trebam nauciti biti stedljivija. (valjda zato se i svadjam sa mamom oko tih problema, jer je ona tipicni stedljivi jarac :rolleyes: )

Imam i ja Saturna u 11 kuci,i potpuno je tacno ono gore sto sam poplavila(da ne ponavljam)..potpuna istina..:D

ali ja jesam stedljiva osoba...uvek i bila jos kao det kada smo ja i brat dobijali cokolade pa on svoju celu pojede odjednom a ja svoju stedim pa jedem po 1 red svaki dan pa imam cokoladu 5 dana!!!:rolleyes: ..a takva sam ostala i dan danas...nema kod mene uzaludnog trosenja a i mnogih zadovoljstava se odricem govoreci sebi da mi to nije potrebno...ali znate sta...malo mi je dop....elo!!!:( pa hocu i ja vec jednom da uzivam u novcu da mohu da ga potrosim ne mareci da li cu ga imati i za sutra:rolleyes:

Saturn u 2 oznacava i stedljivost,pa obicno ovi ljudi kasnije tek uzivaju u plodovima rada.

@skorpijo draga,
pa tako bih volela da bude to istina...pozlatila ti se usta:D

nego..taj moj Saturn je 90 sa Marsom iz 9 kuce i 90 Jupiterom takodje iz 9 kuce!!A Saturn mi je vladar 6 kuce!!
Sta bi to moglo da znaci??tezak rad a malo para??

Skorpija
16-02-2008, 15:55
@skorpijo draga,
pa tako bih volela da bude to istina...pozlatila ti se usta:D

nego..taj moj Saturn je 90 sa Marsom iz 9 kuce i 90 Jupiterom takodje iz 9 kuce!!A Saturn mi je vladar 6 kuce!!
Sta bi to moglo da znaci??tezak rad a malo para??
Pa bas taj saturn ti kroz (uporan) rad donosi novac,odnosno kada jednog dana budes u penziji,neces morati da brines,sto ne znaci da neces pre toga imati,jer je upravo vladar 6 kuce,a to je saturn u trigonu sa svojim dispozitorom,pa bih ja rekla da bi ti mogla nekim privatnim biznisom da se bavis.Ne brini,ipak imas pluton u drugoj kuci,ali to je vec prica za drugu temu,ovde samo o saturnovim aspektima,:)

Angliana75
16-02-2008, 17:09
Pa bas taj saturn ti kroz (uporan) rad donosi novac,odnosno kada jednog dana budes u penziji,neces morati da brines,sto ne znaci da neces pre toga imati,jer je upravo vladar 6 kuce,a to je saturn u trigonu sa svojim dispozitorom,pa bih ja rekla da bi ti mogla nekim privatnim biznisom da se bavis.Ne brini,ipak imas pluton u drugoj kuci,ali to je vec prica za drugu temu,ovde samo o saturnovim aspektima,:)

uhh..malo si mi olaksala ovaj zivoti dala nadu u bolje sutra:thankyou:

a jeste saturn u trigonu sa svojim dispozitorom=Mesecom a taj isti Mesec je u 4 kuci=privatan biznis!:D pa ja bih tako volela da i vodim kakav privatan biznis;)
a pluton ...pa ako bi bila ljubazna da mi malo pojasnis o plutonu??:buketzadame:naravno na temi Pluton

selena
31-05-2008, 22:46
moj muž ima u natalu u 9 kući saturna u konjukciji sa SMČ(u djevici) i čini mu vrh t kvadrata sa neptunom retro koji je direktno na ASC(u strijelcu) i čini 180 sa venerom na desc(u blizancima) koja je u 90 sa saaturnom!!!
ima tko šta pametno da kaže budući da mu slijedi saturnov povratak i još će mu ga aktivirati tranzitni mars!!!!!
sve što sam pronašla dosad ne izgleda mi nimalo lijepo!!:bash: :bash: :bash: :please: :please: :please: :please: :please: :please:

zoka57
01-06-2008, 11:06
moj muž ima u natalu u 9 kući saturna u konjukciji sa SMČ(u djevici) i čini mu vrh t kvadrata sa neptunom retro koji je direktno na ASC(u strijelcu) i čini 180 sa venerom na desc(u blizancima) koja je u 90 sa saaturnom!!!
ima tko šta pametno da kaže budući da mu slijedi saturnov povratak i još će mu ga aktivirati tranzitni mars!!!!!
sve što sam pronašla dosad ne izgleda mi nimalo lijepo!!:bash: :bash: :bash: :please: :please: :please: :please: :please: :please:
posto sam ja idealista ja ne bih bas ove orbise uzimala kao ogranicavajuce.
Potrebna je odgovornost kad su poslovi ,drugovi i inostranstvo u pitanju.
Mislim da mora da se probudi i da ne rizikuje i idealizuje sto je (z mog iskustva) tesko ali ce u ovom periodu nauciti kako to da ubuduce radi.

svetlost
01-06-2008, 19:17
Selena,ja mislim da nema potrebe za brigu jer Saturn nije toliko strasan koliko je predstavljen i koliko ga mi strasno prihvatamo...ja sam prezivela Saturnov povratak :)i sve sto mi se dogodilo u tom periodu podnosila sam tesko,ali posle svega sam shvatila da je tako ustvari najbolje,cak mi je jedan astrolog prognozirao smrt oca u tom periodu(sto me je mozda i najvise navelo da pocnem ovim da se bavim) a zna se da astrolog takve stvari ne sme da ti kaze direktno,pa se hvala bogu to nije desilo.Ako budes o tome mislila stalno samo ces sebi napraviti gore,a mislim da bi muzu trebalo samo da skrenes paznju da bude obazriviji,vec si pola posla obavila.Slazem se sa zokom57

selena
01-06-2008, 20:33
u čemu da bude obazriviji????

svetlost
01-06-2008, 20:53
kao sto ti je rekla zoka57 po pitanju posla,finansija i inostranstva,ne brini se njemu nece nista biti,samo ce postati dosta ozbiljniji,promenice se,to sigurno i mozda ce biti malo nepodnosljiviji u tom periodu

selena
01-06-2008, 23:26
baš divno uz moj tranzitni uran i ostale tranzite-ako se ne poubijamo bit će ok!!!!:boxing: :boxing: :smack: :smack: :bash: :bash: :bash: :argue: :argue: :argue:

Nale 83
01-06-2008, 23:58
Saturn mi je u konjukciji sa Mesecom - mozda otezano ispoljavanje emocija :confused: ? Sta bi znacio trigon Saturna i SMC ?

Lyra
13-10-2008, 14:34
Ljudi,
evo, tr Saturn mi je u egzaktnoj konjukciji sa nat Merkurom u 8. kući...pa dalje radi kvadrat sa nat Marsom iz 5. i opoziciju sa nat Neptnunom iz 11.

Šta vi mislite o ovoj postavci?
Zeznuto ili ne? :)...

edit: Želila sam ovo pisati na 'Tranzitu Saturna'...falila sam...sorry.

emmilija
13-10-2008, 16:02
Ljudi,
evo, tr Saturn mi je u egzaktnoj konjukciji sa nat Merkurom u 8. kući...pa dalje radi kvadrat sa nat Marsom iz 5. i opoziciju sa nat Neptnunom iz 11.

Šta vi mislite o ovoj postavci?
Zeznuto ili ne? :)...

edit: Želila sam ovo pisati na 'Tranzitu Saturna'...falila sam...sorry.

lyrice, a sto nam ne stavis kartu u potpis da mi sve to vidimo...
nije mi jasno kako tranzitni saturn iz VIII moze da pravi opoziciju sa neptunom u XI...:eek::confused:
btw i meni tr.saturn pravi 90 sa marsom, za sad je sve mirno,ako proradi javi cu ti...:)

Lyra
13-10-2008, 17:36
lyrice, a sto nam ne stavis kartu u potpis da mi sve to vidimo...
nije mi jasno kako tranzitni saturn iz VIII moze da pravi opoziciju sa neptunom u XI...:eek::confused:
btw i meni tr.saturn pravi 90 sa marsom, za sad je sve mirno,ako proradi javi cu ti...:)

Možda sam se krivo izrazila...Mislila sam da Mars dalje pravi opoziciju sa Neptunom iz 11 (to je sve natalno). Ali taj tranzitni Saturn je trenutno na poziciji nat Merkura, koji ide u t- kvadrat (ME90MA180NE)...Zato sam to sve tako povezala :) ...
Btw, imam ja kartu u potpisu, samo klikni na smajlija....

emmilija
14-10-2008, 16:46
Možda sam se krivo izrazila...Mislila sam da Mars dalje pravi opoziciju sa Neptunom iz 11 (to je sve natalno). Ali taj tranzitni Saturn je trenutno na poziciji nat Merkura, koji ide u t- kvadrat (ME90MA180NE)...Zato sam to sve tako povezala :) ...
Btw, imam ja kartu u potpisu, samo klikni na smajlija....

upsss,stvarno karta na smajliju,dobro si je sakrila...:D
ok sad mi je sve jasnije...

Mirka
14-10-2008, 17:07
Meni tranzitni Saturn pravi opoziciju sa Mesecom i Merkurom, emotivno stanje je stabilno, isto kao uvek, jer već imam kvadrat između Saturna i Meseca i Merkura u natalu, naučila sam da se nosim sa tim, sasvim dobro, ali kvadrat između tranzitnog Saturna i natalnog Saturna doneo mi je probleme sa zubima. :)

elaela
12-11-2008, 11:00
Ćao,

interesuje me konjunkcija saturna sa severnim mesečevim čvorom u Devici u osmoj kući - rečeno mi je bilo, da to predstavlja neku tešku karmu, gde ja privlačim negativnu energiju u ovom životu u smislu ljudi koji me iskorištavaju - pa ako ima neko komentar ili alternativnu interpretaciju tog aspekta i načine kako to umanjiti?

Pozdrav svima! :)

vojvodjanka83
12-11-2008, 11:27
Zaista, do skoro uopšte nisam mnogo razmišljala o svom Sa, ali što ga više proučavam, uviđam koliki uticaj ima na moju ličnost. U V kući, na 0*38 Sco. U konjukciji sa Pl(koliko sam se samo puta do sad duhovno preobrazila i stalno sam u nekom samopreispitivanju, obično po sebi kopam dok ne iskopam nešto, shvatim, izvučem zaključak iz prošlosti i onda sve što je bilo zaboravim, ostane prečišćeno samo ono što sam shvatila da mi je koristilo), opoziciji sa So iz XII (manjak samopouzdanja u odnosu na onaj deo ličnosti koji je poznat samo meni, tako ja to tumačim), sekstil sa Ne i Jmč i trigonu sa Severnim iz I.

Kora
13-11-2008, 09:45
moj SA u 7. kuci u blizancima pravi kvadrat sa MO u 4. kuci u ribama. A tu je i knjunkcija SA sa MA vladarom Asc, i opozicija sa NE

Doyda
15-11-2008, 09:11
Ima li ista strasnije nego kada imate stelijum od 5 planeta u Strelcu, 9 kuca(Sunce, mesec, Veneru, Uran i Saturn.. a tu je i Merkur na 29 skorpije) i onda vas 2 i po godine KVADRATIRA Saturn iz Device... ide ide...pa se vrati..pa taman mislis, proslo je..pa se opet vrati...Ugasio me je potpuno! Trenutno mi je u egzaktnom kvadratu sa Suncem na 19 Strelca i prosto ne mogu da szivim, bezvoljna sam i nista me ne moze obradovati :( A sta je Strelac bez osmeha i optimizma?
Znam da je tu da bi me naucio odgovornosti, ali ja sam bila sasvim ok i bez toga :)
STA DA RADIM? Kako da ga povoljno iskoristim?

Kora
21-11-2008, 13:33
[quote=Mirka;108262]Meni tranzitni Saturn pravi opoziciju sa Mesecom i Merkurom, emotivno stanje je stabilno, isto kao uvek, jer već imam kvadrat između Saturna i Meseca i Merkura u natalu, naučila sam da se nosim sa tim, sasvim dobro, ali kvadrat između tranzitnog Saturna i natalnog Saturna doneo mi je probleme sa zubima. :)

Blago tebi, meni je rasturao tranzitni Saturn dok je pravio opoziciju sa Mjesecom na emotivnom planu, i cini mi se da jos traje. I ja imam u natalu Satrun kvadrat Mjesec.

Hajde molim te pomozi, i reci mi kako se ti nosis sa ovim aspektom? :)

lado
14-12-2008, 19:04
meni SA0MO u 7. kući u ovnu. tranzitni SA trenutno skoro Asc. moze li mi neko reći sta znači kad tranzitni SA i nat.SA naprave opoziciju:eek:

Merkur
14-12-2008, 19:23
...moze li mi neko reći...
Razvojne krize, pocetak nove faze u zivotu-mentalne ili zdravstvene, bolesti, depresija, nezadovoljstvo, neefikasnost, tuga.

Nathalie
19-12-2008, 14:00
Deco,

Sta znaci Saturn u uiku u prvom polju (na Asc), sa inkonjukcijom sa Merkurom u 8-mom polju u Strelcu? Cula sam da bi takva osoba bila potencijalni lazov i pevarant. Nisam ja u pitanju, vec neko meni potencijalno blizak... I da li su muskarci kojima je Sturn na asc starno svaleri? Ako neko ima iskustva, jer ja nemam...

bilja
19-12-2008, 18:47
Pa eto Tadic ga ima na ascedentu kazu da je zato sed i ozbiljan,a dal je svaler...hm...vec bi to kurir objavio ha ha

natasha-77
19-12-2008, 19:09
Ja imam Saturn na ascidentu,ali ja sam zensko....mada sam malo sklona spekulacijama

Nathalie
22-12-2008, 15:46
Eh, pa pitanje je bilo u stvari inkonjukcija Saturn iz 1 polja i Merkur iz 8, a ne asc. i Saturn na njemu. Znam neke ljude koji imaju Sa na asc i zaista su primer odgovornosti i privrzenosti porodici i svim ostalim tradicionalnim stvarima. A sto se tice Tadica:):):) Hmmm... Zasto mislite da bi Kurir tako nesto smeo da objavi :):)?

zulfica
22-12-2008, 15:51
tranzitni saturn ce mi doci u konjukciju sa smc u drugoj kuci u devici,i pravice trigon sa natalnim saturnom,da li to znaci neke promene na poslu?

wireless
24-02-2009, 20:42
tranzitni saturn ce mi doci u konjukciju sa smc u drugoj kuci u devici,i pravice trigon sa natalnim saturnom,da li to znaci neke promene na poslu?

koliko ja znam u natalnoj ti čvorovi ne rade tako kao u horarnoj, barem nije primećeno u većim razmerama, tako da od toga promena nema...

gita
25-02-2009, 10:38
Jao ljudi mozemo li mi i jednu temu malo uopsteno komentarisati,a ne odmah skakati- a meni,a meni ovo,a meni ono. Ko da ceka dezurni astrolog na forumu pa ce sad da daje odgovore

:D

A kad tranz sa kvadrira AC kakva su vam iskustva???

Hope
25-02-2009, 12:04
karta ti se ne otvara.

rekla bih da je utjecaj kvadrata nešto slabiji od konjukcije tranz Sa na Asc, vjerojatno ćeš osjećati neku vrstu blokade, pojaviti će se neki problemi koje ćeš morati riješiti da kreneš dalje. pozornost obrati i na kuću u kojoj se Sa inače nalazi u karti i svakako paziti na zdravlje. Sa često na površinu izbaci sve ono što nas smeta ili radi probleme, bilo u zdravlju, ljubavi, financijama itd. bez karte ne mogu više. ;)

OvanJarac
10-03-2009, 14:15
Zdravo narode,
ovo je moja prva poruka na ovom sajtu.
Volela bih da mi neko kaze nesto o Retrogradnom Saturnu u 7k u lavu.
Hvala unapred
Slavica

wireless
10-03-2009, 14:30
stariji partner, kasniji brak, veza uz teškoće

sahadow452
11-03-2009, 00:02

pre bih rekla da će ti doći novac na koji si zaboravila...a,mozda ti se poveća plata zasluženim radom

Angliana75
11-03-2009, 02:47
stariji partner, kasniji brak, veza uz teškoće

wireless....posto si ovo rekao za SA ...ja bih samo da te pitam za SA u blizancima,ako je u 7.polju napr. moze li doneti 2 braka ili vazi ono staro pravilo da SA u natal. 7.polju odrzava postojeci brak (ako je osoba sklopila brak)?:confused:

wireless
11-03-2009, 13:19
da, Sa može da ukroti duple znake u 7. polju i da čuva vezu/brak stabilnim, ali je tu veći problem ako ima 90 Ur ili Pl koji ga napadaju i hoće da ga sruše; ipak štošta može da izdrži ;)

zulfica1
11-03-2009, 15:30
pre bih rekla da će ti doći novac na koji si zaboravila...a,mozda ti se poveća plata zasluženim radom

sta god draga od ta dva bili bi lepo:)))

zvoncica0207
12-03-2009, 00:19
Wireless,samo jedno pitanje,molim,ako nije problem,posto je vec dotaknut SA u VII kuci,a aflikovan je UR,pomenuo si 90 stepeni...a ako je 180 u pitanju?A UR je SA dispozitor...?Da li je takva osoba sposobna da odrzi postojecu vezu ili brak,ili tezi nekonvencionalnosti...tipa veze pod zajednickim krovom,ali bez papira,ako nista,bar ta vrsta slobode da mu bude dozvoljena,da bi "normalnije" disao?

wireless
12-03-2009, 00:30
kako Ur može da bude dispozitor Sa? može samo znaka a ne planete, šta, Sa je u vodoliji u 7. i 180 Ur u lavu u 1., ili?

zvoncica0207
12-03-2009, 00:35
Da,u Vodoliji je SA...naravno da sam na znak i mislila,samim tim...

Angliana75
12-03-2009, 00:56
da, Sa može da ukroti duple znake u 7. polju i da čuva vezu/brak stabilnim, ali je tu veći problem ako ima 90 Ur ili Pl koji ga napadaju i hoće da ga sruše; ipak štošta može da izdrži ;)

a sta ako taj isti SA ima 90 sa MA ,pa 90 sa SO pa jos i 180 sa JU....a samo sa UR ima 120 SA:confused: sa PL nema aspekata nikakvih taj SA

da li to drzi i dalje brak ili taj brak ipak puca???:confused:

wireless
12-03-2009, 01:18
@zvoncica
ako ima između opozicije Ju ili Me 60, tj. 120 stepeni isti, onda može i papir, inače samo sa180/ur, željan slobode koja ga opet ograničava zbog spoznaje "prolazi mi vreme", pa nije nikad zadovoljan!

@Angliana75
ako je tip svesniji svog ega, može preko Urana da obuzda ovu dvojicu; uticaj oca/dede pomaže

Angliana75
12-03-2009, 01:26
@Angliana75
ako je tip svesniji svog ega, može preko Urana da obuzda ovu dvojicu; uticaj oca/dede pomaže

cekaj wireless...ako je po natalu nesto sudjeno..ja sam bas lep primer...i pisala samo tome na forumu...kod mene se sve odigralo kako je po planetama....
a i Dupor kaze jedan los aspekt dzaba svi ostali dobri ...

ali ako osoba ima jedan dobar aspekt a toliko losih a pogotovo SA 180 JU i SA90 MA...mislim da to nista spasiti ne moze...:( ...dzaba onda onaj aspekt SA 120 sa UR:(

dzaba!
a jos i UR u vagi...hmm...obicno takve osobe imaju poljuljan brak ,koji je non stop na staklenim nozicama pa samo neki jak vetar da dune pa da slomi to...jer UR=prekid vaga=brak....nema tu spasa..a jos taj isti UR nema vise ama bas nijedan jedini aspekt ni sa jednom planetom da podrzi taj brak,tj. da ga sacuva:(

slazes li se sa mnom??

mace
23-04-2009, 11:01
evo nasla sam kod sebe snimljeno u wordu sve spekte SA
pa cu to postaviti ovde..

"
Saturnove lekcije

Samome sebi budi iskren

Prvo slovo Astrološke abecede

Saturn u konjunkciji s Marsom ili Ascendantom ili vladarom 1. kuće; Saturn u 1. kući ili horoskopu; Saturn u kvadratu , opoziciji ili kvinkunksu s Marsom, Ascendantom, ili vladarom 1. kuće; Saturn u Ovnu; vrh 1. kuće u Jarcu. (Dajte više težine faktorima koji se pojavljuju na početku na ovoj listi. Bliži aspekti su značajniji.)
Karmički izazovi vrte se oko tema poput potvrđivanja, izražavanja licnog identiteta i volje, nezavisnosti, i prava osobe da postoji fizički u ovom svetu. Bes i akcija mogu biti fokus učenja. Verovatno ste prestrogi prema sebi; samokritika će obavezno biti preterana. Moguće da ste neuravnoteženi u vezi preuzimanjem obaveza - u nekim trenucima preuzimate ih previše, a u drugim je izbegavate kao kugu. Ponekad možete biti puni gneva, ali imati problema s izražavanjem toga. Možda se ograničite u vezi s onim što tražite u životu, osećajući da će vam autoriteti ili društvena struktura sprečiti da dobijete ono što želite. Možda se borite sa silama da izborite da bude po vašem. Možda se osećate kao da postojite samo kad radite, ili definisete sebe previše u terminima onoga što čime se bavite (vašim postignućima). Skloni ste vrlo dobrom poznavanju osećaja blokade, frustracije, ograničenja i ustezanja.
Prošli su životi doprineli osećaju licne nedoraslosti ili niže vrednosti. U nekim slučajevima upućivane su vam konstantne kritičke poruke, tako da se niste osećali dobro u vezi sa sobom. U nekim prilikama, govoreno vam je da ste jedino važni u onome što možete raditi "“ preuzimati odgovornosti i terete umesto drugih. U nekim situacijama bio je napadnut vaš fizički integritet u okolnostima (npr. ropstvo) gde se niste mogli obraniti. Morali ste se nositi s direktnim fizičkim pretnjama i napadima na vaš identitet i samosvest. Neke su okolnosti zahtevale gotovo konstantnu bitku s vašom okolinom te vas podstakli da verujete da se uvek morate boriti da biste preživeli. U nekim situacijama nije vam bilo dozvoljeno izraziti ljutnju ili nezavisnost; porodicno i kulturno okruženje pokušalo vam je slomiti volju.
Vaš izazov leži u tome da jasno definisete sebe i svoja prava unutar strukture društva drugih ljudi. Cilj vašeg sazrevanja je da budete sposobni jasno, hrabro i direktno tražiti svoje želje u isto vrijeme uzimajući u obzir pravila i propise koji štite prava drugih

S integracijom možete izraziti pristojnu i zdravu ljutnju (a ne sprezati je ili joj dopustiti da se nerazumno gomila). Možete pronaći profesiju (ili niz zvanja) koja vam dozvoljava da budete zadovoljni, slobodni, radosni i imate osećaj postignuća. Osećate se vitalni i živi u svom poslu, ali znate da ste mnogo više od onoga što radite. U stanju ste biti ono što jeste, izraziti se i poduzeti hrabre akcije na odgovoran, praktičan i efektivan način.

Zahvaljivanje i Zadovoljavanje

Drugo slovo Astrološke abecede:

Saturn u konjunkciji s Venerom (ili vladarom 2. kuće), Saturn u 2. kući, Saturn u kvadratu, opoziciji ili kvinkunksu s Venerom (ili vladarom 2. kuće), Saturn u Biku, Vrh druge kuće u Jarcu. (Dajte više težine faktorima koji se pojavljuju na početku na ovoj listi. Bliži aspekti su značajniji.)

Karmički izazovi vrte se oko tema poput senzualnosti, zadovoljstva, imovine, financija, odavanja užitcima, lepote, komfora i materijalne sigurnosti. Vladanje apetitima (u hrani, seksu, trošenju itd.) može biti fokus učenja. Možete sebi zabraniti sasvim normalne užitke kroz želju za samokontrolom, ili samoodricajući stav poput ÂŤmoram raditi naporno pa ću se onda opustiti i uživatiÂť. Možete sasvim nepotrebno zabraniti zadovoljstva. Suprotnost je takođe moguća "“ možete postati previše zaokupljeni materijalizmom. Možete biti previše zabrinuti gomilanjem novca, imovine ili odavanja užitcima. Može postojati svest o siromaštvu "“ u čijem slučaju previše radite a premalo ste plaćeni te izgleda da nikako ne napredujete u finansijskom smislu i u smislu uživanja u fizičkom svetu. Vaša sposobnost da zastanete i pomirišete cveće "“ da cenite i uživate u raznolikosti oblika lepote i užitka u svetu "“ može biti ograničena osećajima samokritike, nezasluženosti, preterane odgovornosti ili prejakom željom za kontrolom.

Prošli su životi doprineli vašim dvostrukim vrednostima naspram materijalnih sredstava. Bili ste uključeni u vrlo asketske, odricateljske grupe. Iskusili ste strogo uskraćivanje gde nikad nije bilo dovoljno hrane i osetili glad svaki dan godinama. Umrli ste od gladi ili ste bili namerna žrtva familije da izgladnite. Posvetili ste se umetnosti i nikad niste zaradili mnogo novca u jednom životu. Možda ste bili dete koga su roditelji mazili i pazili i štitili, ali ste videli glad i želju oko sebe i uvijek se osećali krivima. Umrli ste prerano da biste dali sva vaša svetovna dobra u dobrotvorne svrhe. Mogli ste biti aristokrata koji je osetio ogromni teret velikog poseda, s mnogim familijama čije je preživljavanje zavisilo o vama te ste zamrzili odgovornost vlasništva. Bili ste član proganjanih grupa čija su svetovna dobra bila konfiskovana i poslani ste u izgnanstvo.

S integracijom vi zarađujete pristojnu platu i lagodno se osećate u vezi s onim što posedujete. Nit se osećate uskraćeno (konstantno žudeći za više), niti ste preopterećeni materijalnim odgovornostima. Sposobni ste izraziti svoju senzualnost a da se i dalje osećate vladarem svojih apetita. Možete zarađivati novac, trošiti ga, davati, primati i deliti s lakoćom. Možete se opustiti u svetu prirode, ceniti lepotu, uživati u dobroj masaži leđa i znati da je zbrinuta vaša osnovna sigurnost.

Vešt i mudar

Treće slovo Astrološke abecede:

Saturn u konjunkciji s Merkurom (ili vladarom 3. kuće); Saturn u 3. kući, Saturn u kvadratu, opoziciji ili kvinkunksu s Merkurom (ili vladarom 3. kuće), Saturn u Blizancima, Vrh 3. kuće u Jarcu. (Dajte više težine faktorima koji se pojavljuju na početku na ovoj listi. Bliži aspekti su značajniji.)

Karmički izazovi vrte se oko tema poput razmišljanja, komuniciranja, učenja, spretnosti, radoznalosti i bezbrižnosti. Vaš odnos s braćom i sestrama, ukupnom rodbinom ili ljudima u vašoj užoj sredini može biti fokus vašeg učenja. Verovatno ste imali sumnji u sebe (barem u mlađem dobu) što se tiče vaših mentalnih sposobnosti ili komunikacijskih veština. Ili ste možda davali previše težine umu, oslanjajući se previše na logiku. Vaša je radoznalost možda bezrazložno zabranjena. Takođe ste mogli biti objektivni i ÂŤcoolÂť u nekim trenutcima, dok vam je u drugim nedostajalo perspektive i distanciranosti. Moć da ste se osećali da vas ljudi ne slušaju, ili ne mogu razumeti. Možete se nelagodno osećati kad trebate govoriti pred grupama, na telefonu, ili kad trebate govorite uopste. Slušanje može biti teško jer je vaš unutrasnji ÂŤgovor samom sebiÂť tako jak i samokritičan.

Prošli životi su doprineli vašem osećaju blokade u mentalnoj sferi. Više života ste proveli kao mlađe dete, koje je uvek pokušavalo sustići umno stariju braću i sestre. Moguće je da ste proveli čitav jedan život kao radoznalo dete tokom Inkvizicije a vaša je žeđ za znanjem ugušena prvo od strane porodice pa onda i crkvenih predstavnika. Moguće da ste porveli jedan život kao trgovac putujući od mesta do mesta učeći mnoge jezike, ali se nikada zapravo niste skrasili. Možda ste ubijeni zbog nečega što ste mislili ili rekli. Mogli ste imati brojne živote u kojima su vam davali nepodnošljive umne izbore da napravite, pa ste se osećali mentalno i emocionalno paralizovani (kao npr. roditelj koji se pita koje dete da žrtvuje). Možda ste jedan život proveli kao rob od kojeg se očekivalo da konstantno priča o, (robovlasničkim očima gledano ÂŤnepoznatoj i čudnovatojÂť) zemlji odakle ste došli. Nekoliko puta ste raspršili snage nikada se zapravo ne usmjeravajući se na karijeru ili životni cilj. Ponekad ste imali suv život, fokusiran čisto na mozak bez bogatstva emocionalnih veza. Imali ste nekoliko života kad vam je školovanje zabranjeno zbog pola, rase, klase ili kaste.

Vaš je izazov da stavite svoje znanje u opipljiv oblik. Pisanje u području učenja i komunikacije dozvoljava vam da se dokažete koliko znate. Prizemljivanje vaših govornih i umnih veština dopušta vam da nadiđete prošla ograničenja. Integracijom vi znate kada treba biti radoznao, a kad je potreban oprez. Znate kad govoriti, a kad slušati. Možete identifikovati prikladno vreme da budete logični, objektivni i pomalo distancirani. Znate ceniti ali i ne preceniti vašu neobičnu mentalnu sposobnost. Vaša razgovorljivost i čista pamet mogu biti upotrebljeni mudro.

Međusobna zavisnost

Četvrto slovo Astrološke abecede:

Saturn u konjunkciji s Mesecom, IC-om, ili nekim vladarem 4. kuće; Saturn u 4. kući; Saturn u kvadratu, opoziciji ili kvinkunksu s Mesecom, IC-om ili vladarom 4. kuće, Saturn u Raku, vrh 4. kuće u Raku. (Faktori na početku su važniji. Bliži aspekti su značajniji.)
Karmički izazovi vrte se oko zavisnosti, negovanja, kuce, familije, potreba za savijanjem gnezda, dece, emocija i potrage za sigurnošću. Porodicne stvari će verovatno biti fokus učenja.
Možete po prirodi biti brižni i lako prihvaćati veći deo od onoga što vam zapada od porodicnih obveza. Možda ste bili roditelj jednom i oboma svojim roditeljima. Možete biti ona jaka, sposobna osoba u domu "“ i zavisnost vas plaši. Vaše potrebe za slobodom mogu biti tako izražene da gledate na negu ili emocionalno povezivanje kao na zamku. S druge strane, možete biti stvarno zavisni i emocionalno posesivni. Možete tražiti potpunu sigurnost u porodicnim vezama, nastojeći da sačuvate sve sigurnim, predvidljivim i održivim. Pitanja tko što radi za koga unutar porodice su značajna. Verovatno ćete se osećati da niste dobili onu vrstu bezuslovne ljubavi, nege, zaštite i podrške koje svako dete želi i treba. Na neki način, morali ste se mladi suočiti sa stvarnošću.

Prošli su životi mogli doprineti osećanjima emocionalne nesigurnosti. U nekim slučajevima bili ste ostavljeni prilikom rođenja. Nekad biste preživeli; drugi put ne biste. Ponekad vas majka ne bi mogla tetošiti što ste vi shvatali kao odbacivanje. U nekoliko nemilosrdnih života doživeli ste brojne pobačaje i sve su vaše bebe umrle u prvim danima, zbog čega ste odbacili majčinstvo smatrajući ga previše bolnim. Nekada biste napustili voljenu domovinu u potrazi za većim prilikama, dok ste u drugim životima bili proterani u egzil. U nekoliko života vaši su roditelji umrli ili bili ubijen, pa ste vi preuzeli odgovornost za cijelu porodicu, često na veliku licnu štetu. U nekim prilikama obučavani ste da budete potpuno zavisni od vašeg gospodara (kao kineske konkubine savijenih stopala). Vaš je izazov da održite ravnotežu između oslanjanja na druge i oslanjanja na vas same "“ da s lakoćom možete činiti oboje.

Integracija znači da ste sposobni brinuti se za druge, podržavati ih i paziti, ali ne previše. (Izbegavate ulogu konstantnog dušebrižnika). Sposobni ste biti ranjivi, tražiti pomoć od drugih , dopustiti drugima da vam pomognu. Vi stvarate gnezdo koje je čvrsto, praktično, i na koje se može osloniti. Birati da delite svoj dom s ljudima koji vas pdstiču da se brinete i menjate se u ulogama onoga koji daje emocionalnu podršku i koji je prima.

Voleti dete u sebi

Peto slovo Astrološke abecede:

Saturn u konjunkciji sa Suncem (ili vladarom 5. kuće); Saturn u 5.; Saturn u kvadratu, opoziciji, ili kvinkunksu sa Suncem (ili vladarom 5. kuće); Saturn u Lavu; vrh 5. kuće u Jarcu. (položaji na početku su važniji. Bliži aspekti se trebaju vrednovati više.)

Karmički izazovi se vrte oko samopoštovanja, kreativnosti, rizikovanja, bivanja u središtu paznje, dece, špekulacije, ili bilo čega drugog što se ispoljava iz vas da biste dobili ljubav, pažnju, divljenje, ili aplauz od sveta. Vaša potraga za adrenalinom može biti fokus učenja. Vi radite na ravnoteži između toga da budete kralj/kraljica pozornice i da gušenja svojih sposobnosti ispod svog oklopa.
Mogli biste blokirati vlastitu kreativnost, omalovažavati svoja postignuća, kritkovati svoje rezultate. Problemi odgovornosti, autoriteta, kontrole i opreza mogu se pojaviti u vezi s decom i voljenim osobama. Mogu obilovati pitanja kako, kada, koga i koliko voeti. Prošli životi su pridoneli pitanjima vašeg samopoštovanja. U nekim slučajevima, bili ste umetnik koji se borio, jedva preživljavajući od onoga što bi zaradio. U nekoliko okolnosti bili ste, premda ste imali umetničkog talenta, da uđete u porodicni posao jer se niste osećali ÂŤdovoljno dobrimÂť da budete profesionalni umetnik. U jednom životu mogli ste zapasti u finansijsku propast i razviti gnušanje prema špekulacijama i ulaganju. Bili ste, možda, nadaren glumac, ali ste finansijski jedva preživljavali, osećajući se da umetnost nije vredna toga. Možda ste nekoliko života proveli kao majka deteta s posebnim problemima, pa ste počeli povezivati decu s teškom odgovornošću. Ljubavne veze su donele razne nivoe nesretnosti zbog opsesije, niskog samopoštovanja, prevelikog idealizovanja ili drugih hendikepa.

Vaš izazov je da razvijete dobro samopoštovanje, da se osećate ugodno sa svojim posebnim talentima. Cilj vašeg rasta je da budete sposobni da stvarate "“ da li na pozornici, kroz umetnost i estetiku, podučavanje, prodavanje, treniranje, rađanje dece itd. "“ i da osetite radost i nagradu u svojim naporima da razvijate sebe. S integracijom vi možete rizrkovati, špekulisati ispravno, i uživati u tome da budete centar pažnje ponekad. Vi ste senzibilni i odgovorni (ali ne previše) što se tiče dece i voljenih osoba. Možete davati i primati ljubav s lakoćom, sa zdravom ravnotežom. Vaša karijera (ili doprinos društvu) uključuje element kreativnosti, ljubavi, magnetizma, harizme, aplauza, uveravanja ili navijanja. Vi cenite sebe i moćicete pomoći drugima da se cene. Vaše dete u vama je živo i puno veselja.

Usluga "“ ne sluga

Šesto slovo Astrološke abecede:

Saturn u konjunkciji s Vestom ili Ceres (ili Merkurom ako odlučite da je Merkur više Devica nego Blizanci u karti) ili Saturn u konjunkciji s vladarom 6. kuće; Saturn u 6. kući; Saturn u kvadratu, opoziciji ili kvinkunksu s Ceres ili Vestom (ili Merkurom ili vladarom 6. kuće); Saturn u Devici; Vrh 6. kuće u Jarcu. [Dajte više težine bliskim aspektima i pojmovima na početku liste.
Karmički izazovi se vrte oko tema produktivnosti, proizvodnosti, zdravlja, rada i zdravog razuma. Teme usluga, poniznosti, brige oko detalja i sposobnosti su u fokusu. Vaša lekcija se tiče dovoljnog, ali ne preteranog rada i praktične brige o fizičkom telu. Možda ste neuravnoteženi što se tiče rada "“ odlazeći ponekad u radoholičarske ekstreme, a ponekad izbegavajući rad. Možda se suočeni s problemom zdravstvenih sposobnosti u smislu da trebate znati što možete a što ne možete fizički (realno znati svoje granice). Rad može izgledati kao teret, dužnost, tegobna potreba. Kolege mogu biti uključene u situacije s pitanjima odgovornosti, moći, kritike i kontrole, koja se javljaju između vas.

Prošli životi su pridoneli da imate problema s produktivim funkcionisanjem u vlastitom telu i na poslu. U nekoliko života samo ste terali karijeru. Previše ste se napinjali fizički pa ste na kraju imali zdravstvene padove. U nekim prilikama poslodavci su vas iskorišcavali. Imali ste suvišne dužnosti, stalno radili i bili na poslu, bez ikakvog priznanja. Nekoliko života koje ste proveli kao sluga doprineli su vašem osećaju da možda niste zaslužili ništa bolje "“ da je vaša uloga u životu bila ponizna služba. Verovatno je bilo drugih života u kojima ste odbijali raditi. Možda ste hteli voditi posao, izbeći ÂŤsitne detaljeÂť, no to nije moglo tako jednostavno funkcionisati. Niz života provedenih u siromaštvu i neprestanom radu mogli su doprineti lošem zdravlju. Nesreće u kojima se povredio neki deo tela (ili smrt nastala povredama tih organa) mogu ostaviti trag i u ovom životu.
Vaš izazov je da usvojite zdrave navike i da budete svesni i razumni koristeći svoje telo.

Cilj vašeg rasta je da saznate što možete, ne možete, i trebate uraditi da ostanete zdravi i dobro funkcionisete. Drugi izazov je da nađete zadovoljavajući posao u kojem možete biti stručnjak "“ bez odustajanja jer ste uvereni da nećete uspeti i bez preterivanja u poslu. Morate nadvladati ekstremnu radoholičnost (ili mentalitet sluge) ili totalno izbegavanje rada. Treba vam poziv u kojem možete pokazati pragmatizam, posvećenost, snagu i poriv da napravite opipljiv doprinos svetu.

mace
23-04-2009, 11:03
Pošteno je pošteno

Sedmo slovo Astrološke abecede:

Saturn u konjunkciji s Palas ili Descendentom (ili Venerom u slučajevima gdje je Venera više Vaga nego Bik) ili Saturn u konjunkciji s bilo kojim vladarom 7. kuće; Saturn u 7. kući; Saturn u kvadratu, opoziciji kvinkunksu s Palas, Descendentom (ili Venerom ili s bilo kojim vladarom 7. kuće); Saturn u Vagi; vrh 7. kuće u Jarcu. (dajte više težine bližim aspektima i položajima s početka ove liste).

Karmički izazovi se vrte oko tema jednakosti, ravnoteže, lpote, estetike, timskog rada, deljenja i partnerstva. Brak i druge veze mogu biti fokus učenja. Možete zahtevati mnogo od sebe, partnera ili ljudi s kojima delite život. Možete izbegavati veze zbog straha da ćete biti povređeni, ograničeni, da će vam se braniti, dominirati vama, da ćete biti kontrolisani ili kritikovani. Odgovornosti mogu biti neravnomerno raspodeljene između vas i bračnog druga ili partnera. Karijera jednog ili drugog partnera može se mešati u osećaje ljubavi i povezanosti. Autoritativne tendencije mogu uništiti intimu. Možete privlačiti starije ili mlađe osobe koji ÂŤpritiskajuÂť isto emocionalno dugme kao što je znao i jedan vaš autoritativni roditelj. Možete upasti u roditelj/dete vezu radije nego ravnopravni odnos. Rezultujući stres može vas nagnati da jednostavno izbegavate veze. Veze se mogu stvoriti na osnovi statusa, ili nečega što možete dobiti od partnera. Lepota, gracioznost i harmonija mogu izgledati inkompatibilni sa ÂŤstvarnim svetomÂť. Pitanja predrasuda, fer-pleja, pravde i jednakosti mogu biti važna.

Prošli životi su pridoneli vašoj nesigurnosti u vezi s partnerstvima. Proveli ste nekoliko života kao žena prodana u brak zbog materijalnih ili političkih razloga. Nekoliko života proveli ste kao žena u vrlo patrijarhalnom društvu gde vam je muž imao totalnu moć i kontrolu nad vama. Verovatno ste imali najmanje jedan život kao vrlo ambiciozna žena koja je morala birati između partnera i karijere, a izabrala karijeru. Barem jednom bili ste udati za dušu koja je postala vaš otac u ovom životu. Ponekad ste bili dominantni partner. Vi i vaš drug menjali ste se u ulogama gospodara i roba; voljenoga i ljubavnice, vladara i konkubine. Razlike u kasti, klasi, moći ili obrazovanju mogli su biti jako izraženi u prošlim vezama. U nekim prilikama morali ste se odreći svojih umetničkih ili estetskih uverenja da biste preživeli. U drugim prilikama izabrali ste da budete odani svojoj potrebi za lepotom i ravnotežom, čak i kada ih je pratilo siromaštvo.
Suočavali ste se s predrasudama s obe strane (potcinjenog i podcinitelja).

Vaš je izazov da jasno posedujete vlastitu moć i izaberete partnera koji je takođe jak. Cilj vašeg rasta je da budete sposobni deliti dužnosti, zadatke, i autoritet s nekim. Integracijom vi možete menjati uloge u tome ko će biti jak, nadležan, i brinuti se o poslu. Možete poboljšati uzajamno karijere i čak raditi zajedno. Svatko od vas uključuje svoju kritičku, rasuđujuću, kontrolisuću stranu u fizički svet i postižete zadatke, a ne smetajući jedno drugome. Možete uživati u sposobnosti kao i relaksaciji. Možete imati i lepotu i praktičnost u svom životu. Možete tretirati ljude kao sebi ravne i jednake, i biti fer prema svakome.

Psihološka moć

Osmo slovo Astrološke abecede

Saturn u konjunkciji s Plutonom (ili Juno ili vladarom 8. kuće); Saturn u 8. kući; Saturn u kvadratu, opoziciji, ili kvinkunksu s Plutonom (ili Juno ili vladarom 8. kuće); Saturn u Ĺ korpionu; vrh 8. kuće u Jarcu. (dajte više težine bližim aspektima i položajima s početka ove liste).

Karmički izazovi se vrte oko tema vladanja sobom, samokontrole, zavisnosti, nagona, dubokih viđenja, intime, seksualnosti, zajedničkih sredstava, transformacije i okultnih interesovanja. Zajedničke finansije, zadovoljstva i imovina mogu biti fokus učenja. Biti sposoban oprostiti, zaboraviti i krenuti dalje može biti teško. Pitanja ljutnje ili zameranja mogu se pojaviti. Jake emocije i tendencije ka stavu ÂŤsve-ili-ništaÂť su moguća. Možete biti uvučenu u situacije koje se tiču života i smrti. Pitanja moći, njene upotrebe, zloupotrebe ili pogrešne potrebe mogu obilovati. Manipulacija, emocionalno ucenjivanje, zastrašivanje i demonstracije moći mogu postojati. Vaša potreba da iskopate tajne, zaronite ispod površine i otkrijete skriveno znanje može biti ili prevelika ili ignorisana i potisnuta.

Prošli životi su pridoneli strahovima i teskoci u vezi s intimom. Nekoliko života koje ste proveli u religioznom celibatu tražeci trud s vaše strane da biste se sad opustili i uživali u intimi. Pustinjačke tendencije pobedile su nad potrebom za drugom u nekim prilikama. Nekoliko života u nasilničkom okruženju navikli su vas na konstantno ratničko držanje i borbe za dominacijom kroz pljačkanje imovine. Možda ste iskusili (ili bili deo) napastovanja, nasilja, mučenja. Okolnosti u vašem prošlom životu možda su uključivale bitke da bi se nadvladale zavisnosti od opijuma, alkohola i duvana. Možda su životi provedeni kao žena "“ žrtva silovanja "“ vežu vaš pojam seksa za strah. Iz života provedenog na evropskom dvoru vučete odbojnost prema spletkarenju, manipulaciji, niskim potezima, ali takođe i talent za prepoznavanje istih u praksi. Bili ste aktivni u magiji, veštičarenju i okultnim studijama kroz mnoge živote. U nekim ste i patili zbog te oduševljenosti time. U nekim životima dali ste svu svoju moć drugima, pokorili se njihovoj kontroli, zastrašivanju ili manipulaciji. U drugim životima borili ste se da zadobijete ili zadržite moć unutar svoje sfere.

Vaš je izazov da jasno definisete stepen vladanja sobom koji želite postići. Morate razlikovati previše kontrole (asketsko samouskraćivanje) i previše apetita za užitcima, da biste našli zlatnu sredinu. Razjasnite svoju poziciju što se tiče zajedničkih sredstava i imovine. S čime možete živeti; šta je praktično? Možda ćete morati malo poraditi na izbacivanju pojma nadmoći što se tiče seksualnosti. Potreban vam je konstruktivni izražaj tog nagona za moći "“ kroz posao, sport, igre, borbe za neki ideal. Trebate biti sposobni da pokažete snagu, da tražite kontrolu, da imate uticaj na svet u društveno prihvatljivim sferama. Vi radite na ravnoteži licne privatnosti i potrebe za dubokom, intimnom vezom s partnerom. Sposobni ste za ogromnu dubinu, veliku ustrajnost, fokusiranost i koncentraciju. Naglašena je odanost. Jednom kad se vežete, uradićete sve što je u vašoj mogućnosti da održite i poboljšate vašu vezu.

Vera, Nada, Milosrđe

Deveto slovo Astrološke abecede:

Saturn u konjunkciji s Jupiterom (ili Chironom ili vladarem 9. kuće); Saturn u 9. kući; Saturn u kvadratu, opoziciji, ili kvinkunksu s Jupiterom (ili Chironom ili vladarom 9. kuće), Saturn u Strelcu; vrh 9. kuće u Jarcu. (dajte više težine bližim aspektima i položajima s početka ove liste).
Karmički izazovi se vrte oko tema vere, istraživanja, avantura, obrazovanja, idealizma, vrednosti i traženja temeljnog značenja. Religija, filozofija, duhovne potrage ili svetovni pogledi mogu biti fokus učenja. Možete iskusiti previše vere (lakovernost, lako uveren da ide putem snova i planova); premalo vere (agnostik, premišljajući se ima li život ikakve svrhe) ili možete iskusiti vjeru na pogrešnom mestu u životu (pretvaranje novca u temeljnu vrednost; polaganje potpune vere u partnera; stvaranje deteta sa razlogom vlastitog življenja i sl.). Verovatno ćete iskusiti osećaje frustracije, ograničenja, odgovornosti, zahteva u vezi s značenjem, putovanjem, vizijama i potragom za većim i boljim.
Prošli životi su pridoneli potencijalnoj teskoci u vezi s traženjem i istraživanjem ponašanja. U nekoliko života bili ste istraživač koji je previše skrenuo sa staze i umro tokom tih svojih avantura. U brojnim životima bili ste umešani u kontroverzu između verskih i naucnih uverenja; ponekad ste bili na naucnoj strani, ponekad na verskoj. Verovatno ste proveli jedan život u postovanju i potrazi za moći, autoritetom i kontrolom. Iskusili ste verski progon u različitim oblicima. U nekoliko prilika bili ste žena gladna znanja, ali koju je u njenoj potrazi za obrazovanjem zaustavila njena civilizacija. U nekim prilikama vaš večni optimizam ili naivno verovanje u dobrotu drugih odveo vas je u smrt. Teški životi mogli su uticati na vaše osećaje prema putovanjima stranim zemljama (i stranim ljudima) i na potragu za svojim snovima.

Vaš izazov je da jasno definisete svoja uverenja, vrednosti i dugoročne ciljeve. Potrebna vam je čvrsta vera u sebe (ni brzopleta, blesava,) kao i vera u Višu Moć. S integracijom vi imate idealizam po kojem živite, ali verujete u svemir koji će preuzeti stvari u svoje ruke nakon što vi učinite svoj deo. Cilj vašeg rasta je da posegnete za većim znanjem, inspiracijom, svrhom i prosvjetljenjem na praktičan, prizemljen način koji se može primeniti na rezultate u stvarnom svetu.

Razumne odgovornosti

Deseto slovo Astrološke abecede:

Saturn u konjunkciji s MC-om ili vladarom 10. kuće; Saturn u 10. kući; Saturn u kvadratu, kvinkunksu ili opoziciji s MC-om ili planetama u kući ili koje vladaju desetom kućom; Saturn u Jarcu; vrh desete kuće u Jarcu. (dajte više težine bližim aspektima i položajima s početka ove liste).
Karmički izazovi se vrte oko tema autoriteta, kontrole, odgovornosti, ambicije, statusa, ugleda, roditeljskih arhetipova, sposobnosti, izvodljivosti, dominantnosti i realizma. Vaša karijera i/ili veze s autoritetnim osobama mogu biti fokus učenja. Možda ćete morati imati posla s diktatorskim, kontrolisucim i preteškim osobama. Možete biti prestrogi prema sebi. Jedna ekstremna manifestacija toga je da ste radoholičar "“ osoba s nagonom, koja preuzima previše odgovornosti, koja nosi čitav svet na svojim plećima, koja gura nemilosrdno. (Uobičajeni rezultat toga je iscrpljenost i možda čak zdravstveni problemi jer se ne može baš sve učiniti.)
Druga ekstremna manifestacija toga je da se osećate nesposobnim, nesigurnim, blokiranim, frustriranim i uplašenim da pokušate. Ako je to slučaj, onda ste uvereni da svet, poredak, roditelji, autoritativne osobe, pokušavaju da vas zaustave ili da ćete propasti u svojim pokušajima. Zašto onda i pokušavati? Često ljudi pokazuju obe strane u različitim vremenima i mestima u svom životu.
Prošli životi su pridoneli vašoj konfrontaciji zahtevima, dužnostima i mukotrpnim poslovima. Neki su životi uključivali težak fizički rad koji nikad nije prestajao. Imali ste nekoliko položaja od velike moći u nekim životima, ali je isto tako bila teška odgovornosti i konsekventni pritisak (da uvek donesete ÂŤpravuÂť odluku) "“ sve je to bilo previše da podnesete. U nekoliko slučajeva morali ste proći teške testove da biste dokazali svoju sposobnost. Stvari su retko dolazile lagano; činilo se da je vaš put uvek uključivao teškoće, ili ogroman trud. Moćne strukture činile su se kao da su postavljene protiv vas. U nekoliko slučajeva bili ste otac svome ocu (u ovom životu). Spoljne prilike (zbog vašeg staleža, rase, pola, itd.) često su vas sprečavale da se uspnete u zivotu. U brojnim situacijama čisto preživljavanje bio je vaš veliki uspeh.

Vaš je izazov da dobijete jak osećaj stručnosti. Možda trebate dokazati svoju sposobnost radeći neke stvari. Ĺ to više radili, više ćete prepoznavati svoju snagu i sposobnosti. Vi trebate da radite da biste postigli "“ čak i kad sumnjate u sebe. Integracija uključuje uravnotežen pristup odgovornostima "“ preuzimanje svog poštenog dela bez opterećenja. Izdizanje iznad svoje karme traži jasno odvajanje od vašeg autoritetnog roditelja "“ priznavanje korisnih doprinosa i traži da budete pristojno drukčiji. To znači posedovati svoju moć, stručnost i sposobnost i odbacivanje stava da je sva moć u spoljnom svetu. Vaš će rast uključiti i činjenje doprinosa društvu.

Budući šok

Jedanaesto slovo Astrološke abecede:

Saturn u konjunkciji s Uranom ili vladarom 11. kuće; Saturn u 11. kući, Saturn u kvadratu, opoziciji ili kvinkunksu s Uranom (ili vladarom 11. kuće), Saturn u Vodoliji; vrh 11. kuće u Jarcu. (dajte više težine bližim aspektima i položajima s početka ove liste).

Karmički izazovi se vrte oko tema individualnosti, jedinstvenost, slobode, pobune, distanciranosti, objektivnosti, nemira, promene i raznolikosti. Prijatelji, grupe ili udruženja mogu biti fokus učenja. Možete se suočiti s teskocom, strahom, nesigurnošću u vezi s budućnošću, tehnologijom ili jednostavno u vezi s činjenicom da budete drukčiji. Možete biti neuravnoteženi u vezi sa svojom jedinstvenošću - previše buntovni ili ekscentrični u nekim oblastima i dozvoljavati da vaš poseban ÂŤzačinÂť i individualni uvidi budu potisnuti od strane društva ili pritiskom sebi ravnih u drugim prilikama. Možete se osećati rastrgnuti između konvencionalnosti i nekonvencionalnosti; između starog i novog; tradicionalnog i avangardnog ili progresivnog.

Prošli životi su pridoneli svakom sadašnjem ograničenju, frustraciji, i zabrani u vezi s vašom željom da budete jedinstvena individua. Većina prošlih civilizacija je bila vrlo tolerantna prema onima koji su strcali iz gomile a vi ste patili od odbačenosti, izbačenosti, i čak smrti u različitim životima. Prečesto je boja vaše kože, ili religija, ili spol "“ bila osnova na kojoj su vas ljudi napadali. U nekoliko života bili ste pronalazac, ali ste verovatno umrli u eksploziji ili nesreći u jednom od tih života. Proveli ste nekoliko života na različitim stranama u večnoj borbi između konzervativnih starijih u plemenu i buntovne mladeži. U nekim životima previše ste rizikovali, dok ste druge živote proveli u čvrstom skladu.
Vaš je izazov da čvrsto ustanovite svoju individualnost, da budete sposobni ustati protiv gomile ako verujete da je to ispravno. Deo vašeg dara svetu je vaša mogućnost da promenite poglede, budete originalni, i prodrmate ljudske pretpostavke i predrasude. Vi možete pomoći grupama, prijateljima, i udruženjima da budu praktični, prizemljeni i realistični u njihovom dostizanju neobičnih ciljeva. Vi možete pomoći da budućnost postane stvarna.

Sveopsto razumevanje

Dvanaesto slovo Astrološke abecede

Saturn u konjunkciji s Neptunom (ili vladarom 12. kuće); Saturn u l2. kući; Saturn u kvadratu, opoziciji ili kvinkunksu s Neptunom (ili vladarom 12. kuće); Saturn u Ribama; vrh 12. kuće uz Jarcu. (dajte više težine bližim aspektima i položajima s početka ove liste).
Karmički izazovi se vrte oko idealizma, fantazije, magije, iluzija, zavaravanja, bega iz stvarnosti, saosećanja, lecenja, sjedinjenja, misticizma, duhovnosti, i lepote. Fokus za učenje mogu biti meditacija, samoća, boravak u prirodi, spajanje s Beskonačnim. Možda ćete se morati nositi s institucijama, lažima ili konfuzijom. Možda se osećate tmurno, fobično, nesigurno "“ u dilemi kome, i čemu da verujete i u šta da verujete. Ili možete imati čvrstu i utemeljenu veru. Možete sprečiti ili blokirati vlastitu intuitivnu stranu. Osećanja vas ponekad mogu preplavljivati te rezultovati time da ograničite svoje saosećanje i potrebu da pomognete.
Prošli životi su doprineli vašem osećaju frustracije u vezi s potragom za beskonačnom ljubavlju i lepotom. Neke ste živote proveli kao izgladnjeli umetnik. U nekoliko prilika bili ste beznadni idealista, koji je pokušavao poboljšati svet i koji je bio hronično isfrustriran beskompromisnošću tog sveta. Mučeništvo je bila vaša sudbina u nekoliko života; toliko ste dali sebe da ste na kraju umrli ili ste napadnuti od strane ljudi koji se nisu slagali s vašom željom da spasite podjarmljene. U različitim okolnostima bili ste i zatvarani. Jedan je život proveden posmatrajući svet i sanjajući o boljim načinima a da ništa niste uradili. Vaša imaginacija je bila dovoljno jaka da ste se mogli s vremena na vreme i izgubiti u njoj. U nekoliko života ste imali ulogu iscjelitelja "“ lečeći ranjena tela, um i duše. Verski poziv je takođe bio fokus u mnogim vašim životima.
Vaš je izazov da jasno definisete svoj san "“ kako želite učiniti svet mestom koje je bolje, lepše, punije ljubavi i ispunjenije. Zatim morate razjasniti korake koji su potrebni da postignete svoj san "“ i preduzeti ih, jedan po jedan. Cilj vašeg rasta je da postanete realistični mistik, praktični pomagač, prizemljeni umetnik ili pragmatični spasitelj. Umesto da bežite od nesavršenog sveta ili da živite s hroničnim nezadovoljstvom, vi uživate u procesu koji vodi ka savršenstvu. Vi preduzimate prvi korak prema poboljšanju, podizanju, inspirisanju i ulepšavanju našeg svemira.

tori
29-07-2009, 16:50
Moj natalni Sa( na kraju 1.kuce u devici) pravi trigon sa MC...kako se to tumaci? Citam, citam, ali nigde nisam naisla na to. Moze li neko priskociti u pomoc? Hvala:)

http://tinypic.com/view.php?pic=b861xk&s=5

ibis
31-07-2009, 10:05
Moj natalni Sa( na kraju 1.kuce u devici) pravi trigon sa MC...kako se to tumaci? Citam, citam, ali nigde nisam naisla na to. Moze li neko priskociti u pomoc? Hvala:)

posao kojim ces se baviti, a koji se odnosi na vrednosti bilo koje vrste (novac?) donosi ti spor ali konstantan uspon u karijeri.

tori
31-07-2009, 12:47
Draga Ibis, hvala na odgovoru zaista! sad mi je nekako sve logicno, povezala sam:)
Kazi mi samo kako se sad gleda kad ce biti taj neki vrhunac u karijeri, jer sam puno puta menjala poslove, pocinjala raditi pa prekidala i tako u krug...?
Hvala!!!!

ibis
31-07-2009, 13:06
pogledaj u progresijama i direkcijama kada ce se desiti neki egzaktan aspekt izmedju Ve, Me i Sa...a i sa So...imas na astro.com :)

cmokic78
31-07-2009, 14:25
Aj jos malo budi srce - pleeese!
venera u konjukciji sa saturnom a u kvadratu sa mesecom

ibis
31-07-2009, 14:38
Aj jos malo budi srce - pleeese!
venera u konjukciji sa saturnom a u kvadratu sa mesecom

iako te ljudi dozivljavaju kao ponosnu, cak i snoba mozda...ti se stalno osecas neprihvaceno i zato postavljas sve vise i vise ciljeve...gledajuci pozitivno to te vuce na rad na sebi...ali iznutra, emotivno, mozda bi zelela da budes prihvacena samo zato sto jesi...sto postojis...imas veliku, veliku potvrdu za potvrdjivanjem...ali iskreno mislim da ce ti to pomagati u zivotu...jedino u licnim odnosima trebalo bi da razvijas neznost i nesebicnost....da ponekad zaboravis na sebe i uzivas u jednostavnim zivootnim stvarima...:)

cmokic78
31-07-2009, 15:06
Ibis ti si stvarno carobnjak!

ibis
31-07-2009, 15:16
Ibis ti si stvarno carobnjak!

ne hvali me, oma cu se pokvariti :p

Rivendell
20-08-2009, 02:08
Imam prijateljicu čiji Saturn iz 11. kuće koja je u Raku pravi 4 kvadrata (ajoj:confused:) - Suncem, Merkurom, i Jupiterom u 8. kući (koja je u Ovnu) te Plutonom u drugoj kući koja je u Vagi. Ja sam zaista zbunjena, i ne znam kako da ovo protumačim; pokušat ću reći ono što mogu sama zaključiti, no molim te, Ibis, ispravi me ako treba i nadopuni.

Rekla bih da je zbog Saturna u 11. i u lošem aspektu sa Suncem i ostalim planetama u 8. gubila prijatelje, učila na vlastitim greškama, te da je nedajBože moguć i fizički gubitak nekih. Možda problemi s ocem, djedom, zdravstvenim stanjem jednog od njih, možda njenim zdravljem u kasnijim godinama - glavobolje ili ozljede glave (zbog simbolike Ovna). Pretpostavljam da taj Saturn koči dosta toga, opuštanje u životu, ostvarivanje materijalnog blagostanja (zbog odnosa s Pl u 2. ), da ne kažem besparicu ...
Što još dodati?

Scarlet
20-08-2009, 13:00
Što još dodati?
da ima problem sa planiranjem, naročito dugoročnim i da zbog sopstvenih kočnica i loših procena pravi sebi probleme u životu ... koje, zavisi od toga čime te planete vladaju.

Fingerprint
30-09-2009, 01:26
SLušam jednu astro emisiju,gostuje odličan astrolog,koji je malo prije rekao da SATURN konjukcija MJESEC je ,izmedju ostalog, aspekt kancera.
Zabrinula me pomisao da imam tu predispoziciju ..
Da li to važi ako se taj aspekt nadje u nekoj odredjenoj kući ili bilo kojoj ??

Meni su i saturn i mjesec u 11 kući u znaku Strijelca.

Ramona
30-09-2009, 08:00
SLušam jednu astro emisiju,gostuje odličan astrolog,koji je malo prije rekao da SATURN konjukcija MJESEC je ,izmedju ostalog, aspekt kancera.
Zabrinula me pomisao da imam tu predispoziciju ..
Da li to važi ako se taj aspekt nadje u nekoj odredjenoj kući ili bilo kojoj ??

Meni su i saturn i mjesec u 11 kući u znaku Strijelca.

ma pusti to vadjenje stvari iz konteksta, da je to tako jednostavno svi bi mogli predvidjeti rak. Moguce je ali treba tu jos pokazatelja i proci analizu da se nesto tako tvrdi. Napet aspekt izmedju SA i MO cesto se veze uz zdravstvene probleme, ali za tesku bolest vjerovatno bi trebalo biti povezano s sestom kucom (direktno ili preko dispozitora) ili pratiti po dostojanstvima jacine tih planeta itd itd

ili_ili
16-11-2009, 13:48
10. slovo, poklapa se u vezi strpljivog u upornog rada

spomenka
31-12-2009, 03:14
pozdrav... ovako ja sam se bacila u istraživanje svog horoskopa. Pa me zabrinuo moj saturn. On se nalazi u desetoj kući u jarcu i pri tome je retrogradan... to me plaši jer sam čitala da saturn kad nije retrogradan,a nalazi se u desetoj kući i jarcu, donosi to da osoba postiže vrhunac u karijeri ili velike rezultate na tom području...a kod jakih aflikacija su problemi na tom području... a budući da mi je saturn i retrogradan i pravi opoziciju na jupiter(koji je u 4.kući u raku) što bi to moglo značiti?! zar stvarno nešto loše?! molim da mi netko pomogne ko ima malo vremena...
unaprijed hvala!!!

moja natalna karta-
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_01_matildica.7278.5597.gif&res=100&va=&cid=uiyfileefH9SL-u1258739838

blindguardian
31-12-2009, 17:49
pozdrav... ovako ja sam se bacila u istraživanje svog horoskopa. Pa me zabrinuo moj saturn. On se nalazi u desetoj kući u jarcu i pri tome je retrogradan... to me plaši jer sam čitala da saturn kad nije retrogradan,a nalazi se u desetoj kući i jarcu, donosi to da osoba postiže vrhunac u karijeri ili velike rezultate na tom području...a kod jakih aflikacija su problemi na tom području... a budući da mi je saturn i retrogradan i pravi opoziciju na jupiter(koji je u 4.kući u raku) što bi to moglo značiti?! zar stvarno nešto loše?! molim da mi netko pomogne ko ima malo vremena...
unaprijed hvala!!!

moja natalna karta-
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_01_matildica.7278.5597.gif&res=100&va=&cid=uiyfileefH9SL-u1258739838
Ne mogu otvoriti ovu kartu, no nema veze, ako te zanima samo Saturn. Poznajem mnogo osoba, i ja sam jedna od tih koje imaju Saturna u 10k. To ukratko znači da ćeš se morati truditi i raditi duplo više nego drugi da bi došla do neke pozicije, do koje drugi s lakoćom dođu. Što se tiče ove opozicije s Jupiterom, mogu samo opisati slučaj mog prijatelja koji ima isti položaj i aspekt Sa i Ju. On je do 40-te god 2 puta išao od dna do vrha i natrag, obitelj ga nije baš podržala iako su mogli jer su bogati, a ujedno on sam nije osnovao svoju obitelj zbog koncentriranosti na karijeru, nadalje, uvijek ima velike dileme vezane uz moral, ne želi pasti pod utjecaj ljudi iz poslovnog okruženja koji ne posluju na baš moralan i zakonit način, pa ga i to koči itd. Uglavnom, ne trebaš se bojati jer se samo traži više rada i strpljenja da bi uspjela u svojim ciljevima.:)

viksi72
01-01-2010, 21:41
a kako je u svom prirodnom, desetom polju, nagrada bi trebala stici kad-tad :)

interglossa
02-01-2010, 00:11
Meni je Saturn u 4. kuci, a suvladar druge. Oduvek sam radila iz iliti od kuce. Bilo je pokusaja klasicnog zaposljavanja sa radnim vremenom od do ali nikada trajno. Obzirom da mi je posao takav da nikad ne znam kada ce me neko nazvati (prevodilac) odnosno periodi imanja nemanja, i kada ga ima onda mora saturnovski, disciplinovano da se odradi sa rokom koji je uvek - juce. Zatim, to je jedan od roditelja, e sada, mislila sam da je to otac jer je uvek bio strog, prgav, medjutim on se zaista sa godinama promenio, pa mi se cini da je to sada majka. Zivimo u zajednici tri generacije, ne bi se makla od mene ni pod tackom razno, uvek imam osecaj kamena oko vrata.

Tu su i nekretnine, nisam verovala da cu moci da zaradim za stan, odnosno da imam sopstveni krov nad glavom (isplatila brata za pola stana) ali se stan jos uvek ne vodi na mene (ugovor o dozivotnom izdrzavanju sa majkom jer je stan i dalje na majku) dakle opet saturnovski sporo.

Majcino nasledje...renovirala sam dedovinu (i to nisam verovala ) treba da se napravi ugovor o poklonu ovih dana.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=2uofilevRY8bk-u1240616513&lang=e&gm=a1&nhor=860419&nho2=22891390&btyp=2&mth=gw&sday=1&smon=1&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

gasimetrija
22-03-2010, 11:16
Evo da dodam,posto i ja imam Mesec 90 Saturn.
"Mesec I Saturn kvadrat-ocajanje,tuga,samoca,zapostavljenost,zene su ispastale u porodici,bile su teskih sudbina,bolesne,mucene,maltretirane I zle kobi."
Nazalost cesto sam ocajna,tuga je moj drug,sama -iako sam bila u braku 17 godina,...zaista zene u mojoj porodici su bile maltretirane,i to vise psihicki(a neke i fizicki)...teskih sudbina.Bas mi je zao sto imam ovaj aspekt.:(

nedda
22-03-2010, 11:57
Aspekti meseca i saturna jos svojom prvom simbolikom ukazuju na nacin kanalisanja energije.

Saturn - rad

Mesec - dusa

dobijemo "rad na dusama" - psihologe, humanisticke radnike svih vrsta, pshoterapeute, socijalne radnike, defektologe, negovateljice....

ili, ako to ne uspemo, onda je u pitanju "dusevni rad" - sazrevanje duse kroz odricanje (saturn), usamljenost, ceznju, do ocajanja (mesec u jarcu), racionalnost (jarac)...jednom recju nasa dusa "radi" i razvija se (mesec) pod uticajem strogo ucitelja saturna (koji trazi odricanje, samocu, posvecenost)...

Kao i svaka karmicka prica - karmu mozes razresiti u odnosu sa drugima ili u odnosu sa sobom. Neko izabere jedan put, neko drugi. Lekcija je ista. A astrologija to naziva zamenom energije.

thalatte
22-03-2010, 12:08
Sto mislite kakO se napeti mo-sa aspekti manifestiraju kod muskaraca...???
Primjetila sam da tesko izrazavaju osjecaje, emotivna hladnoca prema zenama, ukocenost i rezerviranost...Cak bi rekla i izvjesna okrutnost....Vjerojatno zbog straha da ne bi bili povrjedjeni...

Da li tko zna drugacije?

mirab
22-03-2010, 12:22
Saturn u odnosima sa nekom planetom moze ukazivati na Karmicki dug. Aspekt Saturna i Marsa u kvadratu, opoziciji ili konjukciji je jedan od najtezih aspekata u astrologiji. Takve aspekte( energije tih planeta) moramo resavati kroz zivot u zavisnosti gde se nalaze u kojim kucama, znacima.Ja imam Saturn u konjukciji sa Marsom u Osmoj kuci u Raku- pa da vam ne kazem kakvr mi je probleme doneo kroz porodicu.Da sam se ranije bavila astrologijom ovo bi znala i lakse bi resavala te probleme. Uglavnom Saturn gde god da se nadje odugovlaci, opterecuje, muci i uci.To je njegov zadatak.Ako se bavimo ovom naukom lakse cemo prevazici mnoge nevolje kroz zivot jer cemo poznavati i znati gde i sta nam je ciniti.

zvjezdica
22-03-2010, 18:22
Moj Sa je u 3 u jarcu dakle u sjedištu i kvadrira veneru u vagi u 12toj...i onda je u sjedištu...jedino mi na pamet padaju stariji muškarci budući da saturn kvadrira i moje sunce...
još neke ideje?

Buby
22-03-2010, 20:16
Saturn u odnosima sa nekom planetom moze ukazivati na Karmicki dug. Aspekt Saturna i Marsa u kvadratu, opoziciji ili konjukciji je jedan od najtezih aspekata u astrologiji. Takve aspekte( energije tih planeta) moramo resavati kroz zivot u zavisnosti gde se nalaze u kojim kucama, znacima.Ja imam Saturn u konjukciji sa Marsom u Osmoj kuci u Raku- pa da vam ne kazem kakvr mi je probleme doneo kroz porodicu.Da sam se ranije bavila astrologijom ovo bi znala i lakse bi resavala te probleme. Uglavnom Saturn gde god da se nadje odugovlaci, opterecuje, muci i uci.To je njegov zadatak.Ako se bavimo ovom naukom lakse cemo prevazici mnoge nevolje kroz zivot jer cemo poznavati i znati gde i sta nam je ciniti.

I moj Sa na 0 stupnju Skorpiona se nalazi u 8k gdje zajedno sa Pl koji je na 28 stupnju Vage (ukljestene) pravi konjukciju a oboje prave kvadrat sa Ma u Jarcu u 12k. Na koji nacin bi mogla ublaziti ovaj aspekt? Da li radom u nekoj ustanovi, zatvorenom, bolnici itd? Ja sam svjesna ovog aspekta ali ne i nacina na koji ga mogu ublaziti.

spomenka
28-03-2010, 14:58
za sve skijaše!;):)

Samo skijanje je sport koji opisuje aspekt: Saturn-Neptun.
Skijanje je sport koji se odvija na vodi (Neptun) u krutom (zamrznutom) stanju (Saturn-led). Kod skijanja je iznimno važno biti opušten, fleksibilan, "gumast" (Neptun)....tj. oblikovati svoj položaj tijela i težište (Saturn) prema zahtjevima staze (Saturn). U biti cijela priča skijanja se svodi na pravilno i pravovremeno prebacivanje težine (Saturn) tijela obzirom na zahtjeve staze (Saturn). Skijanje traži max. prilagodljivost (Neptun), ali ono što je još bitnije.....ono traži potpuno prepuštanje i povjerenje (Neptun), jer tek kada se čovjek prepusti tom klizavom terenu (Neptun) da ga vodi, on tada ne skija nego zapravo je on taj koji ledom - plovi....

--pruzeto sa jednog forumu

cmokic78
28-03-2010, 15:10
Ja nemam taj aspekt a skijam po celu zimu! Jel se to odnosi samo na na profi ili ~ inace jako volim skijanje i skijam od malih nogu ~ jel postoji jos nesto sto bi moglo da pokaze ljubav prema tom sportu

NOVICSLAVICA
29-03-2010, 19:29
Mirab- Astroloski autoriteti kazu da se Saturn konjukcija Mars potire jer jedan kaze stani drugi kreni .Vise se ispoljava na psiholoskom stanju osobe puna je naboja i neznas kad ce prsnuti .Ako imas taj aspekt sigurno bolje znas kako se ispoljava nemam tvoj natal da vidim to sa roditeljima jer mislim da nije samo ovaj aspekt "kriv."

jadrankar
30-03-2010, 07:40
mirab jos 1 znacenje konjukcija ili paralel mars saturn zasto nije dobar.mars je vreo i suv a saturn suv i hladan.marsova vrelina potire se sa hladnocom saturna ali zato marsova suvoca povecava saturnovu.susnost je neprijatelj zivota radosti i plodnosti.ovaj aspekt pojacava izvrsnu moc i sposobnost sprovodjenja kao i sebicnost pa samim tim uvecava vaznost materijalnog.povecava pohlepu i ambicije tako da moze da unese veliki nesklad u okolinu.

vinkywink
01-04-2010, 07:17
Imam konjukciju venera - saturn u kuci braka, moze li mi neko objasniti sta to znaci, inace sedma kuca mi je naglasena, tu su pored venere i saturna i sunce i merkur.. Inace jedno znam sigurno a to je da nemam mnogo srece u ljubavi... Inace konjukcija nije mnogo jaka...
Hvala...

Santijen
03-04-2010, 00:43
ah...taj Saturn, kazu u kojoj je kuci u toj oblasti cete doziveti najvise ogranicenja, patnje, strogosti itd sve sto simbolizuje saturna ali je bitno i iz koje kuce dolazi, znaci ishod u kuci iz koje dolazi zavisi od mesta gde je otisao(izgon, pad...)aspekti koje pravi (kao u ostalom i svi vladari kuca), to uostalom znamo svi jel tako;). eh sad ako je u vodenom znaku, gde mu je i polozaj najtezi, licni sam primer toga, bice pogodjena emotivna sfera naseg zivota, Kazu da je najlaksi u zemljanim znacima> Moj saturn je u ribama i iako pravi samo dva losa aspekta konjukciju sa kironom i kvadrat sa jupiterom, mislim da me je izmrcvario, iscedio svaku suzu iz mene do besvesti do bola , do ludila...iskreno mi je zao svakoga ko ima saturna u ribama.Vladar mi je sedme i osme, pa je to i moj muz koji je olicenje saturna, a otisao je u 10 pa zbog toga nikad se nisam vinula u visine karijere, a aspekt sa jupiterom me cini da sam u vecitoj besparici, sklona bila cak i samoubilackim namerama, al je jupiter u raku i 12 kuci pa mi je velika pomoc i zastita.najtezi period u mom zivotu je bio saturnov povratak ne samo da mi je brak bio u krizi,nego je ceo moj zivot bio u krizi, skoro na ulici sa dvoje dece u nepoznatom gradu bez banke u dzepu, ali tu je bio moj jupiter koji mi je uz sedative poslao pomoc odozgo i mog brata i sestre pa se kriza ipak prebrodila iako sam bila daleko od svih i sam sama u svemu tome.(nedaj boze nikome taj prvenstveno dusevni pakao)Ah necu vas vise daviti...usput kad mi je otac umro, tog datuma su tranzitni saturn i mars bili u konjukciji vrlo blizu neptuna.

uranija
03-04-2010, 16:01
moja majka ima saturn u ribama u 10.-oj,nikad nije imala neki posao da je ostala na njemu,te zbog bolesti,te zbog mene jer nema ko da me cuva,mesec i jupi su u 12.-oj,jupi je u biku,mesec u ovnu

Santijen
03-04-2010, 17:53
10 kuca je u biti saturnova kuca i to je skoro jedan od najizazovnijih polozaja za saturn,i ukazuje na potrebnu integraciju sa ostatkom sveta, to nije stvar obicnog posla, zaposliti se u trgovinu i raditi to do kraja zivota( to je vise domen 6 polja), ne 10 polje je vise polje nekog veceg uspeha, sireg polja, karijere, slave ambicije, najklasicniji primer su Hitler i Napoleon,moj od mene trazi da se vinem u visine a ja nemam hrabrosti ni snage, naciniti taj prvi korak...saturnu u 10 kuci je bitan imidz..

uranija
03-04-2010, 18:20
ok je to bilo dok je bila mlada,ona sada ima 45 i nije radila nigde 10-ak godina,na oba uha je gluva skoro 100%,na jedno uvo cuje par procenata,dakle samo ako dospe na radno mesto invalida rada uspece nesto,kao dete,jarac je i u horoskopu(sunce),imala je problema sa plucima(podznak blizanci na 6*),cetvrt godine je odsustvovala iz skole i sa odlicnog uspeha i natprosecne inteligencije ona je jedva izvukla 8 razreda,kako je sluh opadao i skola je bila i gora i ne zavrsi ona nama ni srednju,njena sudbina nije nimalo laka a sunce je u 9.-om polju

Santijen
03-04-2010, 18:34
pa tesko je bez karte govoriti, vidis njena inteligencija je ipak na visokom nivou ali nedoskolovana, mozda u religiji nesto uspe ili joj je od pomoci...da ti ne nabrajam slepe i gluve osobe kroz istoriju koje su uspele, problem u polju pravi polje iz kojeg saturn dolazi kod nje je to 9 cini mi se, znaci vise obrazovanje, a i betoven je bio gluv kazu...uglavnom tesko je bez karte...

selena
03-04-2010, 18:37
moj glavni aspekat je sunce konjukcija saturn u prvoj tik uz asc pa sve na zadnjim stupnjevima djevice...
šta sunce grije saturn hladi i cijeli mi život kao vladar 5 govori-ljubav -bilo prema čemu ili kome će te samo povrijediti....nema povjerenja u druge i tako to već gotovo 30 godina...
otac i suprug odgovaraju SA0SO...

jadrankar
03-04-2010, 18:55
meni je sa u 4 kuci.u ribama.mom rodjenom bratu koji je stariji od mene 4 god je u 4 kuci. u vodoliji. tu se prica ne zavrsava. i mom sinu kiji sada ima 17 god je u 4 kuci. u vodoliji.zanima me koliko dugo cemo porodicno otplacivati taj dug,? mora da je neka zestoka karma

uranija
03-04-2010, 20:19
http://img682.imageshack.us/img682/2087/asca1c1.gif
ovo je njen horoskop,ne znam ali meni se cini da samo kroz nas zivi sticajem okolnosti zbog karme saturna,jeste religiozna,katolkinja,ona sebe zove baksuzom a ja mislim da ce se tek u ovo doba aktivirati njen horoskop malo znacajnije

tanjaiv
03-04-2010, 22:46
Evo da dodam,posto i ja imam Mesec 90 Saturn.
"Mesec I Saturn kvadrat-ocajanje,tuga,samoca,zapostavljenost"
(

ah...taj Saturn, eh sad ako je u vodenom znaku, gde mu je i polozaj najtezi, licni sam primer toga, bice pogodjena emotivna sfera naseg zivota, Kazu da je najlaksi u zemljanim znacima> Moj saturn je u ribama i iako pravi samo dva losa aspekta konjukciju sa kironom i kvadrat sa jupiterom, mislim da me je izmrcvario, iscedio svaku suzu iz mene do besvesti do bola , do ludila...iskreno mi je zao svakoga ko ima saturna u ribama.(

vlasnica sam saturna u ribama u 11 kuci,kad boli raspadam se bukvalno...konjukcija sa hironom,kvadrat sa mesecom...cesto sam tuzna,ocajna,usamljena...nikako da prevazidjem ovaj aspekt...trudim se ali ne ide...

kazu u drugoj polovini zivota ce biti lakse...

Santijen
03-04-2010, 23:37
vlasnica sam saturna u ribama u 11 kuci,kad boli raspadam se bukvalno...konjukcija sa hironom,kvadrat sa mesecom...cesto sam tuzna,ocajna,usamljena...nikako da prevazidjem ovaj aspekt...trudim se ali ne ide...

kazu u drugoj polovini zivota ce biti lakse...
Pa sto se mene tice, meni je jako puno pomogla jedna knjiga da razumem sve sta mi se tako reci ni krivoj ni duznoj desava...u njoj otprilike pise ovako da osobe sa ovim saturnom treba da nauce iznad svega da kontrolisu svoja osecanja, obzirom da je meni i mesec u ribama potreban je ogromna snaga za kontrolu nad osecanjima...

caruso
10-04-2010, 20:40
ne hvali me, oma cu se pokvariti :p

Izvinjavam se sto sam se nakacila,ali kad je neko tako ljubazan,moram i ja da pohvalim,i zamolim da bacis oko i na mog saturna!
hvala unapred i unazad:o

Santijen
11-04-2010, 00:33
http://img682.imageshack.us/img682/2087/asca1c1.gif
ovo je njen horoskop,ne znam ali meni se cini da samo kroz nas zivi sticajem okolnosti zbog karme saturna,jeste religiozna,katolkinja,ona sebe zove baksuzom a ja mislim da ce se tek u ovo doba aktivirati njen horoskop malo znacajnije
Pa nije mi nesto jasno...zasto mislis da je saturn krivac za stanje u kom ti se nalazi majka,on pravi lepe aspekte tj sextile a to je aspekt mogucnosti, kvadrat sa ascedentom je samo stvar njene unutrasnje borbe da ne kazem straha koji mora prevazici, pazi...smatra se da ljudi sa saturnom u ovoj kuci uglavnom uspiju i ostave nesto iza sebe i da urade nesto znacajno za celo drustvo, osim toga ona ima tako lep veliki trigon u kome je i vladar 10, usput, mislim da ce uz pomoc dece i poceti da radi neki posao ali to mora da bude neki samostalni posao jer sa u 10 ne trpi bas nadredjene...a tek konjukcija venere Kao vladara6 i merkura vladara ascedenta...malo sam umorna pa ne mogu sve da sagledam...ali ovo bi trebala da bude uspesna osoba

zvjezdica
11-04-2010, 00:38
Moj Sa je u 3 u jarcu dakle u sjedištu i kvadrira veneru u vagi u 12toj...i onda je u sjedištu...jedino mi na pamet padaju stariji muškarci budući da saturn kvadrira i moje sunce...
još neke ideje?

malo mi je tu nešto nejasno..saturn kvadrira veneru..i ja često držim osjećaje u sebi tj nitko nezna često koliko sam loše, ne dam da me vide da plačem...

a opet, s druge strane po pitanju emocija u ljubavi, ja sam u stanju u 3 ujutro uzet telefon i reć nekome da ga volim ili nekoga zaprepastit svojim priznanjem da sam zaljubljena u njega...

ne razumijem što je to što je dovelo do te kontradiktornosti?eventualno moj pluton...

Merkur
11-04-2010, 01:11
malo mi je tu nešto nejasno.......
Kao prvo planete jedva vidim od silinih pespotrebnih aspekata koje si obelezila. :D
A sto se tice tvoje Venere, pa pored toga sto je u Vagi, nalazi se i u 12 polju gde je egzaltirana. Potpuno je normalno da iskazujes svoje emocije nekad cak i previse. A Saturn ti samo pomaze da to ne radis tako cesto. Ujedno, Venera i Saturn su ti dominantne planete u natalu.

uranija
18-04-2010, 10:43
Pa nije mi nesto jasno...zasto mislis da je saturn krivac za stanje u kom ti se nalazi majka,on pravi lepe aspekte tj sextile a to je aspekt mogucnosti, kvadrat sa ascedentom je samo stvar njene unutrasnje borbe da ne kazem straha koji mora prevazici, pazi...smatra se da ljudi sa saturnom u ovoj kuci uglavnom uspiju i ostave nesto iza sebe i da urade nesto znacajno za celo drustvo, osim toga ona ima tako lep veliki trigon u kome je i vladar 10, usput, mislim da ce uz pomoc dece i poceti da radi neki posao ali to mora da bude neki samostalni posao jer sa u 10 ne trpi bas nadredjene...a tek konjukcija venere Kao vladara6 i merkura vladara ascedenta...malo sam umorna pa ne mogu sve da sagledam...ali ovo bi trebala da bude uspesna osoba

u fazi sam pomaganja majci,ja sam jedino dete,da ja sam ta koja ima srece,nadam se da cu joj uspeti preneti,da,ima veliki strah,mnogo pomaze drugim ljudima i veliki je oslonac,svi je vole iako skrese u lice istinu koja boli,najcesce otrezni sagovornika i ne da mu da bude pod iluzijom,da je sve dobro ako nije,izrazena intuicija u dalje poglede,ima puno vere al se najcesce moli za druge:( nadam se da ce je ova besparica u kojoj je sada pomoci da se pokrene

zvjezdica
18-04-2010, 11:38
Kao prvo planete jedva vidim od silinih pespotrebnih aspekata koje si obelezila. :D
A sto se tice tvoje Venere, pa pored toga sto je u Vagi, nalazi se i u 12 polju gde je egzaltirana. Potpuno je normalno da iskazujes svoje emocije nekad cak i previse. A Saturn ti samo pomaze da to ne radis tako cesto. Ujedno, Venera i Saturn su ti dominantne planete u natalu.

Aha, dakle u tome je štos Merky :)
Bilo mi je to uvijek malo čudno. A sada ovaj aplikacioni kvadrat Venere sa Saturnom tumačim kao izazov. Mada napravi mi taj aspekt nekad totalnu blokadu, toliko da riječ ne mogu progovorit a želim. A nekad samo sipam :D

Što se tiče lekcija, pa nekad mi se to pretjerano izražavanje osjećaja obije o glavu, a nekad ne.
Kad nekome kažem što osjećam baš se osjećam ko ona ushićena venera, e a onda nakon nekog vremena vidim da li to traje ili me saturn prizemni.

Mada ja osobno volim svog saturna. Vladar 3 u trećoj i još u jarcu. Mnogo je pridonjejo ozbiljnosti razmišljanja, elokvenciji govora i nekoj zrelosti kada se radi o nekom poslovnom planu.

A u ljubavnom, često u samoj komunikaciji oči u oči da blokadu.

Hvala ti :)

Dragonslayer
21-06-2010, 21:25
Obrisano...

kanon
21-06-2010, 22:18
Nigdje nisam našla objašnjenje za aspekt Sa sa SMC. Zanime me objašnjenje Sa u Vodenjaku trigon SMC u Blizancima. Ako netko zna neka nakucka please :) .

Ramona
22-06-2010, 10:35
Ja imam SA60SMC i mene bas interesuje...

nanaa
22-06-2010, 12:57
Meni je Sa u svom sedištu u 8 kući u blizancima.Može li neko da prokomentariše? unapred zahvalna...

Santijen
22-06-2010, 13:14
Meni je Sa u svom sedištu u 8 kući u blizancima.Može li neko da prokomentariše? unapred zahvalna...

????...:)....

kanon
22-06-2010, 14:09

Sa je u sjedištu u Jarcu ili Vodenjaku. A prirodne kuće su im deseta i jedanaesta. Pa ne znam kako si ti to vidjela :) ? Ali otišle smo off :eek: .i

Santi, n.gemini i ja smo postavile jedno pitane ovdije, a nitko ne reagira :( . Pošto si ti jedna enciklopedija znaja odgovori nam please :) .

Santijen
22-06-2010, 14:30
kanonce..zavisi sta si usvojila o svom smc..a kako se oboje ticu na neki nacin karme i duse trigon ce olaksati dusi da ide u pravcu svoje karme i da izvuce korist od toga...ne znam dal si razumela znas da je ne verujem u to pa mi mozda tesko objasniti...

ev nesto uopsteno

TRIGONI SA SEVERNIM CVOROM
Planete koje tvore trigon sa Severnim cvorom obecavaju bogato nagradeno životno iskustvo. Spoljne životne mogucnosti ce biti u skladu sa pravcem u kojem se duša krece. Na taj nacin, osoba se može videti kako napreduje u životu, dok u isto vreme, glatko napreduje u karmi. Naravno, to pretpostavlja da planetarne energije nisu preterano zloupotrebljene do te mere da se benefici (planete dobrih uticaja) ponašaju kao malefici, a malefici postaju simbolicno sam pakao! Medutim, nece samo iskustvo Severnog cvora biti lakše da se postigne, vec ce osoba takode pronaci put koji ce biti pomognut spoljašnjim ohrabrenjem.

kanon
22-06-2010, 15:05
E hvala Santi :) . Sad moram samo da povežem. Sa trigon SMC, Ve sekstil SMC, sve troje u međusobnom kontakto. A svima konačni dispozitor So. Nekako mi nije lako analizirati vlastiti natal. Ne uspijevam biti objektivna .

nanaa
23-06-2010, 01:10
Sve sam pobrkala.Što mi ne pomognete,već se smeškate?

Angliana75
23-06-2010, 16:07
Sve sam pobrkala.Što mi ne pomognete,već se smeškate?

pa ides li ti za Australiju??
taj ti SA u blizancima na vrhu 8.polja i govori o tome..partnerovim novcem,imovinom ces uspeti da realizujes odlazak i ostanak tamo...radi ti SA120UR iz 12.polja...mislim da ce on imati veliku ulogu u garantovanju za tebe,jer mu je 6.polje tvoje 12.polje...a tu je UR...a ujedno ti tranz. JU0UR u ovnu i govore o odlasku iz postojece kuce i promene mesta boravka...

jesi li ikad imala probleme sa plucima ,bronhitisom,alergijama?

nanaa
24-06-2010, 00:15
pa ides li ti za Australiju??
taj ti SA u blizancima na vrhu 8.polja i govori o tome..partnerovim novcem,imovinom ces uspeti da realizujes odlazak i ostanak tamo...radi ti SA120UR iz 12.polja...mislim da ce on imati veliku ulogu u garantovanju za tebe,jer mu je 6.polje tvoje 12.polje...a tu je UR...a ujedno ti tranz. JU0UR u ovnu i govore o odlasku iz postojece kuce i promene mesta boravka...

jesi li ikad imala probleme sa plucima ,bronhitisom,alergijama?

Da,Angi,trebalo bi do kraja god .da se srede papiri.Ali bi ja radije na proleće....A što se tiče grla,uhvati me prehlada ako popijem hladnu vodu,a led ne smem ni da probam.

Angliana75
24-06-2010, 00:27
ne...SA u blizancima na vrhu 8.polja je kao trebao da ti donese probleme u delu respiratornih organa,kao mala...pa jesi li?...nisam mislila na grlo...grlo je nesto drugo...to je drugi znak ,..

nanaa
24-06-2010, 00:32
Jesam kako da ne, kao mala stalno bila na relaciji more-planina,bronhitis.Ma ja sam ti mamino nedonošče rođeno od 1.350gr. ha ha ha
A kako me je frka od tog puta....sad bi mi ti rekla da sam luda.Da mi je znati kada ću ?

Angliana75
24-06-2010, 00:39
put...krajem godine....;)...nista se ne brini....ti nama odlazis...;)
e da...sad kad ti je tranz. SA doneo preko PL napredak na poslu i profesionalnu afirmaciju, da li ti je time doneo neke dodatne novcane troskove,manje novca,ili manju platu od one koju si ocekivala da ces dobiti tim unapredjenjem..ili je plata ostala ista...ili si novac u nesto ulozila...??pricaj :D

a jel vidis..ma tacno sam znala da se SA u blizancima tako odigrao...;)...astrologija je opet tacna!

nanaa
24-06-2010, 00:48
Sada se smejem,kako pogađaš.Plata je ostala ista,al pošto sam ja u fazi trošenja,imam mlađu seku...punu prohteva malo sam prekoračila limit.A posao krenuo kao lud,pohvale i prijateljska atmosfera,pa se nadam biće i dobitaka.Mislila sam da uložim al ako ću da putujem bolje da planiram.Angi,vidiš li putujem li sama u bijeli svijet,blago meni:)?

Angliana75
24-06-2010, 00:59
mislim da neces ici sama...mislim da ce ici partner s tobom..
vidis za platu ..to ti je taj tvoj JU90PL...savet ti je da cuvas pare..ne ulazi ni usta...samo ih cuvaj...;) i ne trosi...nezgodan ti je polozaj JU90PL pa jos u 2.kuci...uvek problemi sa novcem....i sa tim buducim parnterom ces imati vecito trosak...jer ce i on biti lake ruke...nece mu biti zao trositi na tebe i na svoje bliznje...jer ce ziveti kao proleter...sto danas ima,ima za sve...a za sutra ga bas i nije puno briga!
zato ti budi pametnija...pa cuvaj....jer ce ti kasnije u zivotu tvoj SA u blizancima vratiti nagradom-duplim nasledstvom!

nanaa
24-06-2010, 01:11
mislim da neces ici sama...mislim da ce ici partner s tobom..
vidis za platu ..to ti je taj tvoj JU90PL...savet ti je da cuvas pare..ne ulazi ni usta...samo ih cuvaj...;) i ne trosi...nezgodan ti je polozaj JU90PL pa jos u 2.kuci...uvek problemi sa novcem....i sa tim buducim parnterom ces imati vecito trosak...jer ce i on biti lake ruke...nece mu biti zao trositi na tebe i na svoje bliznje...jer ce ziveti kao proleter...sto danas ima,ima za sve...a za sutra ga bas i nije puno briga!
zato ti budi pametnija...pa cuvaj....jer ce ti kasnije u zivotu tvoj SA u blizancima vratiti nagradom-duplim nasledstvom!

A setila sam se perioda prošle godine jul,avgust isto mi je bilo super na poslu bez problema sam radila,a povišicu dobila u septembru....setih se toga.Ako bude i sada znaću oko rođendana,jer u mojoj firmi to je mesec za povećanja.
Misliš li da trebam da štekam? ja kada imam svi oko mene imaju.A nikada nisam htela neko bogatstvo.Znači neki galantan tip?
A pomenula sam ti moju kumu onda,njoj sad ulazi u Vagu,a sve joj je stalo na poslu osjeća tenzije,moguć otkaz,emotivno nula,niko na vidiku,para ni malo a imala je itekako dobre prihode....blagi užas.Kako njoj već radi,a tek će.....

Angliana75
24-06-2010, 14:19
pa generalno..vagama i ovnovima krece jedan los period boravkom SA u vagi...:(

djurafigura
24-06-2010, 14:36
Još lošiji? :-( Pa meni ni do sad nije bio nešto naročito, štaviše, generalno gledano bezveze na svim poljima...
http://s958.photobucket.com/albums/ae61/djurafigura/?action=view&current=Mojnatal.gif&newest=1

ochajna domacica
04-08-2010, 09:58
Tip Saturna je obično visok, koščat, ledenog pogleda. Usamljenici, bezosećajni i oholi, umorni i oni koji umaraju. Često su obeleženi nekakvom anomalijom na licu ili su izloženi problemima sa kožom. Izuzetne snage i izdržljivosti ali sa osobinom da sami sebi budu najgori neprijatelji vukući sami sebe često u propast.

....taj ce mi doci glave...

capella
04-08-2010, 11:30
Ja upravo citam Aroja i on kaze da je tip saturna odgovoran, zastitincki nastrojen, neko ko nam se uvijek pojavi u fazi "ali mene niko ne voli".

ochajna domacica
04-08-2010, 11:55
Tip Saturna je obično visok, koščat, ledenog pogleda. Usamljenici, bezosećajni i oholi, umorni i oni koji umaraju. Često su obeleženi nekakvom anomalijom na licu ili su izloženi problemima sa kožom. Izuzetne snage i izdržljivosti ali sa osobinom da sami sebi budu najgori neprijatelji vukući sami sebe često u propast.

....taj ce mi doci glave...

Ja upravo citam Aroja i on kaze da je tip saturna odgovoran, zastitincki nastrojen, neko ko nam se uvijek pojavi u fazi "ali mene niko ne voli".Da to stoji naspram ovoga, zatos sto Saturn je u stanju da izvuce zlo i tamo gde ga nema.
Ovo sam izdvojila, znas vec prica prepricana i ispricana, zato sto na mom 15` je koji je kazu tezak, a ja tu tezinu osecam, a imam problem sa kozom.

I ONO JOS JACHE(GORE) zbog cega sam se javila je zato sto je to meni vladar MC, dakle karijera mi ne pada na pamet, a sve navedeno odnosi se na mog oca, taj covek je Mo0Pl na 18`Lava u 1-om i dzaba mu da mi to pravi sekstil na Me, kad je moja natalna sve rekla. vISOK, OHOL, BEZOSECAJAN...MA STA DA NABRAJAM, ja bre ni njega ni njegovu majku nisam videla da zaplacu, to je takav despotizam ...takvo zlo Saturnovsko da nista dobro ne moze da nikne na tom putu!!!!!!
Sebe ne vidim niti zelim da vidim, preko Sa, srecom Mars mi ne opsti s njim. I verujes kad ne opstim s njim, s ocem, uuuu...meni je osmeh vazda kao da imam konjukciju kao i Cmokic78 Ju0So :) i sve mi ide u zivotu!!!
30 god.se budim i lezem i prolazim taj fantik glas, za koji on verovatno stoji ili je zaljubljen u njega, a ja moram priznati da cak ni mrznja ne pomaze, znas li kakvo je to budjenje...stiglo me je sve...
...poslednjih 90dana, dakle 3x30 = maj, jun, jul...ne bira vreme, situaciju i sl.ali bitno je onda kad to ljudi(okolina 3...) ne vidi, da ostane onako fin i satro normalan, to su ponavljanje reci kao ploca, i ne obazire se na to sto ono sto prica jedina osoba kojoj prica, njegova majka koja sada zivi sa nama, ga ne slusa niti jednostavno dopire, a baba nije luda...e capella bila bih stvarno manijak kad bih rekla da jeste, ili kad bih lagala.

~Vidis moj otac je taksista, znaci nema radno vreme, dodje nocas u 1 ili pola 2, po 5 x dnevno zove sta mu radi majka, i na kraju u to doba, nebitno da li neko umire, ima ispit, treba da ide an razgovor za posao ili bilo sta drugo, da sam trudna....on ne razmislja, tortura 90 dana je malo, kroz 30 god....tako da sam ja nocas u to doba kad nisam vise mogla da slusam - PUKLA SAM!!!!! IZASLA IZ KUCE...PRE 10 DANA SAM MOGLA DA NAJEBEM ZATO STO ME JE NEKI AUTO PUN MOMAKA PRATIO I USLA SAM U NEKO DVORISTE KAO DA JE MOJE....izlazim iz kuce da nadjem mir...smirim se tek toliko/ali on se ne menja, mi smo svi prosli kroz svakakve faze.
Znas da sve cega se dotakne on zasere....i jos krece s pricom "jeste ja sam crna ovca...blabla"...jasno i evidnetno, niko od nas nije zadovoljan nakon toliko trpljenja a on prica kako je on uspeo u zivotu.

Da mi vidis facu, izbecena sam od nespavanja, nema to veze onaj nas tranzit kroz 12 polje!!!!
ispovest dana, malopre sam pukla ...eto cime Sa naskodi na sebi, tera u propast, ako ne istrpim slabic sam, moj brat koji sa babom ni malo postovanja niti uvazavanja, po 100x na dan joj kaze da je glupa...i meni malopre kaze da sam ja luda. Pa naravno da jesam! kad nisam pukla prvih mesec dana...ali oni su navikli da sam ja do poslednjeg momenta daleko uzdrzana. A kad puknem - e onda sam luda!
Baba, nije senilna, zdrava ko dren, ni jedan lek u 86 god, ne pije i znas sta radi? Pisa kud stigne, ode u garazu pa uzme nesto od alata i cacka okolo po dvoristu, ajde...neka zena sa sela, ali onda uzme pa zakunta/zaspi na travnjaku kao da je to stog sena u planini...dalje, ima dalje....cujemo kako se voda na WC solji pusta 2x, dok mama nije izvalila da ona prvi put pusta da nuzdi a drugi da opere ruke!!! Hoces jos...i tako to traje 3meseca, ona je meni u oci rekla kada sam bila u selu "sto si mi dosla nisam te zvala", ona nema osecaja koji moze da izrazi...deda umire, nije me video 6 god.eeee, nisam isla zbog svega sto mi je baba priredjivala, masiram dedi noge, nti jede niti pije samo mir mu treba i znas vec...a ona gleda sa strane i zena potpuno zdrava i jebenog bolesnog uma i ljubomore i zavisti znas sta je rekla? " i ja dok si mogu na noge, mogu posle ce si legam pa takoj ce i mene da sluzite"...
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
OVER! CAST SATURNU, ALI NE ZNAM KAKVU CE ULOGU PREUZETI JER JA STVARNO NE MOGU DA POVERUJEM DA NEKO KO IMA ZNANJE IZ ASTRO MOZE DA KAZE DA MI JE TO NAJBOLJA PLANETA U NATALU, NAJBOLJE DOSTOJANSTVO!!!! POZZ VELIKANI

olivera-olja
20-10-2010, 10:40
Da li ovaj moj saturn u petoj kuci znaci da cu imati problema sa decom ili da cu imati problema da ih rodim ? isprepadala me jedna devojka, rekla mi da necu imati dece i ako ih budem imala imacu problema sa njima ?? jel to tacno ??

uranija
20-10-2010, 10:58
ni slucajno,OLIVERA-OLJA@
ti se samo pazi stresa i nervoze,a inace ne stoji ti da ces biti bez dece zbog jupitera u raku,to je odlicno mesto,samo postoji opozicija sa stresom i nervnim napetostima,mozda ce biti suvise zivahna pa ces juriti ceo dan za njom ili njim ali da ces ostati bez dece sumnjam
problema sa decom uvek ima,to je normalno,pa moras da ih vaspitavas,razumes itd,to je naprosto osim velike ljubavi i odgovornost

Fiorellino
20-10-2010, 11:04
Da li ovaj moj saturn u petoj kuci znaci da cu imati problema sa decom ili da cu imati problema da ih rodim ? isprepadala me jedna devojka, rekla mi da necu imati dece i ako ih budem imala imacu problema sa njima ?? jel to tacno ??

Jedan moj drug ima retro Sa u 5. k u izazovnim aspektima takodje, ima decu, dobio ih bez problema!! Prvo dete jarac, ozbiljno i odgovorno, malo tesko po karakteru tako da se taj Sa, koliko ja primecujem, tako kod ovog coveka ispoljio...

olivera-olja
20-10-2010, 11:17
ni slucajno,OLIVERA-OLJA@
ti se samo pazi stresa i nervoze,a inace ne stoji ti da ces biti bez dece zbog jupitera u raku,to je odlicno mesto,samo postoji opozicija sa stresom i nervnim napetostima,mozda ce biti suvise zivahna pa ces juriti ceo dan za njom ili njim ali da ces ostati bez dece sumnjam
problema sa decom uvek ima,to je normalno,pa moras da ih vaspitavas,razumes itd,to je naprosto osim velike ljubavi i odgovornost

aaa hvala ti punoooo na odgovoru..
Nervoza, napetost i tenzije su uvek prisutne :) ee bas si me obradovala, ja u sustini jako volim decu i bilo mi je nezamislivo da ne rodim, pa makar jedno :)
prvo dete bi trebalo da mi je zensko jel ? zbog saturna vladara 5. kuce koji je u jarcu?? jarac je zenski znak jel sam potrefila ?? :)

Jedan moj drug ima retro Sa u 5. k u izazovnim aspektima takodje, ima decu, dobio ih bez problema!! Prvo dete jarac, ozbiljno i odgovorno, malo tesko po karakteru tako da se taj Sa, koliko ja primecujem, tako kod ovog coveka ispoljio...

jasno :) kapiram da mi i ovaj uran tu malo modeznizuje pricu ili daje sirinu pogleda :) znaci nije strasno :) hvala vam puno na odgovoru.. :)

andjelikadepeures
20-10-2010, 11:49
Svaki aspekt Saturna ukazuje na lekciju koju treba nauciti; ti aspekti podrazumevaju sposobnost

Konjukcija naglasava te principe.

ovo li znachi da moram da nadvladam Saturna?

Zanima me moja konjukcija Saturna i Plutona...
Mozhe li ona da se tumachi kao nemogucnost da se opusti i uzhiva u zhivotu (5.kuca) ili bar - ako se vec opushtash - opusti se 'fatalno'...

ooo da!!!! taJ sam... opushteno-dopushteno... a pre toga sve strogo, po P.S-u shto bi rekli...

ako mi neka planeta pravo aspekte, to je Saturn....

sa Merkurom opoziciju

sa Marsom opoziciju ( mislim da mi prosto blokira Mars, da ga stalno shiba po ushima i maltretira za sve i svashta, da mi ne dopushta da zivim opushtenije. chula sam da to prestaje kad tranzitni Sa predje preko Natalnog Sa... ako neko neshto o tome zna, nek se javi, molim vas... )

sa Neptunom sekstil

sa Plutonom konjukciju

sa Severnim Chvorom trigon...

inache mi je Sa u Shkorpiji u 1. kuci....

moze li neki komentar?

uranija
20-10-2010, 12:37
aaa hvala ti punoooo na odgovoru.. :D
Nervoza, napetost i tenzije su uvek prisutne :) ee bas si me obradovala, ja u sustini jako volim decu i bilo mi je nezamislivo da ne rodim, pa makar jedno :)
prvo dete bi trebalo da mi je zensko jel ? zbog saturna vladara 5. kuce koji je u jarcu?? jarac je zenski znak jel sam potrefila ?? :) :) :)

i meni se cini zensko,prvo krece znak strelca,a jupi je u raku,zenskom znaku:)

olivera-olja
20-10-2010, 13:56
ahahaha nista nisam potrefila :) salim se :) da da upravu si vrh 5. kuce je u strelcu .. jos bolje :)
ok ja se tek ucim, i svaki savet je dobrodosao :)

margita79
12-12-2010, 15:23
moj prvi post ovdje.

jako mi se dopada sajt i do sada sam samo citala i pokusava vise nauciti o astrologiji.

moj saturn je u 12. polju u djevici i pravi sljedece aspekte:

Saturn trine Sun
Saturn conjunction Moon
Saturn conjunction N.Node
Saturn opossition S.Node
Saturn sesquisquare Mercury
Saturn sesquisquare Mars

mnogo toga sam vec i sama nasla, pokusala povezati, ali je materija neiscpna, pa prilicno individualno kako neko ovo vidi...mada, ja moram da priznam...moje znanje je prilicno haoticno i nesistematizovano, ap pri tom, jos puno toga ne znam.

hvala unaprijed.

lotos
19-03-2011, 22:21
saturn opozicija mjesec...saturn u 10..mjesec u 4....sta je to

majabl
19-03-2011, 22:31
imam ja sa u desetoj mo u cetvrtoj u opoziciji...i pretpostavljam da znaci da mi se roditelji ne slazu, izmedju ostalog...:)

Verra
20-03-2011, 00:36
O.DOMACICE sad si me bas zabrinula:) I meni saturn zadaje muke...velike od problema sa kozom...alergija na sunce...

Kazes da ti karijera ne pada na pamet?! Zasto? Posto i ja imam slican slucaj, i taj saturn pravi lose aspekte sa ASC i MC, kao i kod tebe... Zar je toliko lose?Bas bez izlaza?

Kazu da saturn zahtijeva vrijeme i strpljenje. Kao ono ''strpljen-spasen''. I da ako pokusamo nesto nasilu,obice nam se o glavu...

nale777
19-05-2011, 17:14
retroSA u lavu u4.kuci, na samom IC-u- aplikaciona inkonjukcija SO u 8.kuci u jarcu, apl. kvadrat UR u 6.kuci u ukljestenoj skorpiji, trigon NE u 7.kuci u strelcu, sekstil PL u 5.kuci u vagi i ASC u blizancima.
Ostali aspekti sa MO,JU,MA,MC-om su slabiji, jer su separacije.
Sta me ocekuje sa ovim polozajem i aspektima Saturna?

ibis
19-05-2011, 18:36
I ONO JOS JACHE(GORE) zbog cega sam se javila je zato sto je to meni vladar MC, dakle karijera mi ne pada na pamet, a sve navedeno odnosi se na mog oca, taj covek je Mo0Pl na 18`Lava u 1-om i dzaba mu da mi to pravi sekstil na Me, kad je moja natalna sve rekla. vISOK, OHOL, BEZOSECAJAN...MA STA DA NABRAJAM, ja bre ni njega ni njegovu majku nisam videla da zaplacu, to je takav despotizam ...takvo zlo Saturnovsko da nista dobro ne moze da nikne na tom putu!!!!!!

ti kao da imas Sa u raku :(

Spes
20-05-2011, 01:24
Da to stoji naspram ovoga, zatos sto Saturn je u stanju da izvuce zlo i tamo gde ga nema.
Ovo sam izdvojila, znas vec prica prepricana i ispricana, zato sto na mom 15` je koji je kazu tezak, a ja tu tezinu osecam, a imam problem sa kozom.

Sebe ne vidim niti zelim da vidim, preko Sa, srecom Mars mi ne opsti s njim. I verujes kad ne opstim s njim, s ocem, uuuu...meni je osmeh vazda kao da imam konjukciju kao i Cmokic78 Ju0So :) i sve mi ide u zivotu!!!
30 god.se budim i lezem i prolazim taj fantik glas, za koji on verovatno stoji ili je zaljubljen u njega, a ja moram priznati da cak ni mrznja ne pomaze, znas li kakvo je to budjenje...stiglo me je sve...
...poslednjih 90dana, dakle 3x30 = maj, jun, jul...ne bira vreme, situaciju i sl.ali bitno je onda kad to ljudi(okolina 3...) ne vidi, da ostane onako fin i satro normalan, to su ponavljanje reci kao ploca, i ne obazire se na to sto ono sto prica jedina osoba kojoj prica, njegova majka koja sada zivi sa nama, ga ne slusa niti jednostavno dopire, a baba nije luda...e capella bila bih stvarno manijak kad bih rekla da jeste, ili kad bih lagala.

~Vidis moj otac je taksista, znaci nema radno vreme, dodje nocas u 1 ili pola 2, po 5 x dnevno zove sta mu radi majka, i na kraju u to doba, nebitno da li neko umire, ima ispit, treba da ide an razgovor za posao ili bilo sta drugo, da sam trudna....on ne razmislja, tortura 90 dana je malo, kroz 30 god....tako da sam ja nocas u to doba kad nisam vise mogla da slusam - PUKLA SAM!!!!! IZASLA IZ KUCE...PRE 10 DANA SAM MOGLA DA NAJEBEM ZATO STO ME JE NEKI AUTO PUN MOMAKA PRATIO I USLA SAM U NEKO DVORISTE KAO DA JE MOJE....izlazim iz kuce da nadjem mir...smirim se tek toliko/ali on se ne menja, mi smo svi prosli kroz svakakve faze.
Znas da sve cega se dotakne on zasere....i jos krece s pricom "jeste ja sam crna ovca...blabla"...jasno i evidnetno, niko od nas nije zadovoljan nakon toliko trpljenja a on prica kako je on uspeo u zivotu.

Da mi vidis facu, izbecena sam od nespavanja, nema to veze onaj nas tranzit kroz 12 polje!!!!
ispovest dana, malopre sam pukla ...eto cime Sa naskodi na sebi, tera u propast, ako ne istrpim slabic sam, moj brat koji sa babom ni malo postovanja niti uvazavanja, po 100x na dan joj kaze da je glupa...i meni malopre kaze da sam ja luda. Pa naravno da jesam! kad nisam pukla prvih mesec dana...ali oni su navikli da sam ja do poslednjeg momenta daleko uzdrzana. A kad puknem - e onda sam luda!
Baba, nije senilna, zdrava ko dren, ni jedan lek u 86 god, ne pije i znas sta radi? Pisa kud stigne, ode u garazu pa uzme nesto od alata i cacka okolo po dvoristu, ajde...neka zena sa sela, ali onda uzme pa zakunta/zaspi na travnjaku kao da je to stog sena u planini...dalje, ima dalje....cujemo kako se voda na WC solji pusta 2x, dok mama nije izvalila da ona prvi put pusta da nuzdi a drugi da opere ruke!!! Hoces jos...i tako to traje 3meseca, ona je meni u oci rekla kada sam bila u selu "sto si mi dosla nisam te zvala", ona nema osecaja koji moze da izrazi...deda umire, nije me video 6 god.eeee, nisam isla zbog svega sto mi je baba priredjivala, masiram dedi noge, nti jede niti pije samo mir mu treba i znas vec...a ona gleda sa strane i zena potpuno zdrava i jebenog bolesnog uma i ljubomore i zavisti znas sta je rekla? " i ja dok si mogu na noge, mogu posle ce si legam pa takoj ce i mene da sluzite"...
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
OVER! CAST SATURNU, ALI NE ZNAM KAKVU CE ULOGU PREUZETI JER JA STVARNO NE MOGU DA POVERUJEM DA NEKO KO IMA ZNANJE IZ ASTRO MOZE DA KAZE DA MI JE TO NAJBOLJA PLANETA U NATALU, NAJBOLJE DOSTOJANSTVO!!!! POZZ VELIKANI

Šta Saturna boji od planeta?

A SO u škorpiji, dispozitor MA u devici 90 UR ?
Devica je promenljiva...ovo bi moglo dati mega psihičku/verbalnu torturu, samoživost, bahatost, agresivnost, beskrupuloznost .

Realno, znam dosta ljudi sa SA u sedištu ili egzaltiranim koji imaju iza sebe teške saturnovske priče.
Posebno ako je nekako afliktovan, i ako egzaltiran ili u sedištu, daće veće zlo nego bilo koji drugi (izuzimam SA u raku i lavu, jer od toga ne može gore).

ochajna domacica
20-05-2011, 02:17
ti kao da imas Sa u raku :(

Šta Saturna boji od planeta?

A SO u škorpiji, dispozitor MA u devici 90 UR ?
Devica je promenljiva...ovo bi moglo dati mega psihičku/verbalnu torturu, samoživost, bahatost, agresivnost, beskrupuloznost .

Realno, znam dosta ljudi sa SA u sedištu ili egzaltiranim koji imaju iza sebe teške saturnovske priče.
Posebno ako je nekako afliktovan, i ako egzaltiran ili u sedištu, daće veće zlo nego bilo koji drugi (izuzimam SA u raku i lavu, jer od toga ne može gore).

Mesec u 7 polju, pa moja majka je i promenljiva na čas, kad se povinuje ocu, dakle započne nešto a onda promeni. Šta ga boji? Moja poslednja rečenica je bila upućena osobi koja je to rekla -najjača u natalu? Zar ne postoji i najjače u negativitetu? Jer ako ta planeta ili osoba koju simbolizje, USPE da mi svaki izbor uništi na gotovo isti način, a pritom moji izbori nisu vodili ni u kakvu vrstu "samoubistva" odnosno, čisti su, kako ga drugačije opisati - sem tako kako sam opisala. Zato su i moje emocije promenljive, planovi promenljivi, započnem pa onda budem uskraćena. Ucenjivana, jer on se tu stvarno oseća JAKIM. kao što je već rekla dotična osoba. Sve ima dve strane. Odatle se račva na mnogo više strana. A post je napisan pre nego sam doživela još jače i gore "udrace", zatim prekid komunikacije s nekima, i to moja lična kulminirajuća faza. Ali to se često može opisati sa onim što se pripisuje MO u Sco. Inače, to pokazuje i SA u svakodnevnom životu, uglađen i fin..sve epitete. Moj otac - kosa(VE) osedela još pre 30-te. Svoga oca do same smrti, poznavao kao što mene poznaje. Otac mu je Ma mislim. Imao je fizčku povredu noge, kolena..a relacija sa majkom(VE) tako uhodana, međutim, tek sada kada je nakon smrti dedine živela sa nama od maja 2010 do ovog maja, imao je prilike da vidi koliko ta "slatkoća" oko sebe širi sve ono što se on i dalje pravi da ne zna. Dakle, i dalje se on pokazuje kao čistunac, štiti svoju majku, svoj ugled, a toga nema u stvari. :rolleyes:
Dakle ako uzmemo da je i taj SA u 60 sa VE(majkom)koja je u 0 sa NE, dobija se ipak jedna slika žene koja nnije ono što se pokazuje da jeste. Mada sam ja još kao dete vraćana u 5 god, 9 i 12 iz sela na samo korak do kovčega. Whow, kako sam :D kritična. Prosto nju nije nikada bilo briga, nije vodila računa o nama, o životinjama jeste, to neću da se ogrešim(NE uz VE uvek ukazuje i na životinje), ali što lažno voli mačke recimo, to se ovde videlo kod nas, jer smo 24h.zajedno. Za nju je samo KRUPNA STOKA postojala. I naravno, avgusta sam naletela i na to da je moglo lako da se ponovi ono što je mene zadesilo u 5 god., od njene ruke, pa sam reagovala preburno. Naravno jako puno laže, idu zajedno.. ne razdvajaju se ona&laž. Što moju majku, psihu svakog čistog čoveka dovodi do nervnog rastrojstva.

Eto, ukratko i kroz neke derivate opisah sebi i svog partnera Ve, blago meni.. :5rotfl: neće mi ličiti na jednog od roditelja nego na babu, haha..(a nije ni smešno).
Sve u svemu - ta postojanost SA zapravo stvara samo jačeg i istrajnijeg ali za pogrešne ciljeve i ideje. Moju majku recimo niko ne obmane, niko ne prevari. Mi smo 2 puta gradili prizemlje. Jer je moj otac dao pare za materijal, dao novac za kvazi majstore. On pada na slatkorečivost, dakle podložan je, nije imun na laži, a to lopovima i lažovima omogućava i to što se on slaže s njima. Svaka naša sugestija je bila odbačena, kao da smo nevaspitani, uvredama na račun našeg rezonovanja situacija i što šta još. Svaka situacija je završila neslavno. Ah, da..uvek dovede svoje rođake(ako gledamo 3 polje od Jarca, onda je opet Neptun ili čak i ako uzmemo ME kao opšti) da rade neke poslove, ponaša se kao da ima milione, lažno predstavljanje slike u porodice, a oni se opuste kao kod svoje kuće. I onda naravno nastaje ono, potkradanje, iznošenje veće cene nego što je dogovorena, a kada se moja majka umeša na fin i kulturan način, DESPOT se uzjoguni. Ne zaboravimo da je MO u 7, pa mi je majka jako lepa(kuća VE). I onda je spusti pred svima, samo da se seljaci OVO NE MISLIM jer su sa sela, ne uvrede. A onda im isplati još i to koliko ga prevare. Rekla sam da smo živeli u malom stanu(40tak m2), koliko puta je samo nenajavljeno došao neko, da spava od njegovih, ne maminih rođaka, a ja imam starijeg brata. Nek sad neko kaže da je moja VE u Strelcu :o slobodna! Prosto nam je neprirodno da spavamo u istom krevetu, brat napravi feštu, uzme pare, kola i zapali negde, ja nemam gde i ostanem da trpim, mislite da sam spavala..boli mene PIiiiiiiiiiiiiiiP...za ove, mislim se gde li je ovaj ludak od brata "zapalio", naravno popiće, napraviće neki zez, i onda sutra AJ JOVO NANOVO..Prebacivanje krivice na sve nas od strane SA. Tako da često puta je sam sebe nazvao "Crnom ovcom" u porodici, ali kada se pogleda bliže, on to zaista kao i da jeste. Jer ja sam MA sa bratom UR imam 90("šila" sam ga u sprintu, bio mi je izazov :D), a mama je MO ima sa mnom 60, dok je u istom znaku kao UR, Škorpiji, inače oboje su tamnoputi. SA izolovan, ali nisam ja kriva za to.

ibis
20-05-2011, 07:00
Ocajna iz tvog opisa ja bih obrnula kuce...
Tvoja mama bi bila predstavljena egzaltiranim Sa u vagi, lepa, pametna (0 Me), trezvena, odmerena, koja daje za zajednicu. cak se i zrtvuje za nju...
A tata bi ti bio 4 kuca u raku, sto nam prvo pokazuje potrebu da glumi domacina. Vladar Mo u Sc, u padu i spaljen od Sunca, prvo znak Sc opisuje tiranina pre nego vaga, a posto je otisao u 7, to opisuje da mu je najvaznije kako ga drugi vide. Spaljenost Mo nam pokazuje da nije realan, lako gubi glavu, nije svoj, zavistan. Sunce derivatno vlada njegovom drugom, pa bih rekla da mu je ponasanje uslovljeno najvise time da pokaze kako on vredi, ima ego kao kuca,(iza kojeg se najverovatnije kriju kompleksi), i ego je tu bitan, a saosecanje, brzinost i zastitnicki instinkt su mu u drugom (ili stotom) planu, sto vidimo iz polozaja Mo u Sc i takodje iz spaljenosti Mo.
Derivatno, taj njegov Mo je u njegovoj 4 pa pokazuje odakle vuce komplekse.
(Sunce vlada i tvojom petom, pa ako bude imao unuke od tebe oni ce ga vrteti oko prsta :))

Ja imam Sa u raku, i nekako mi je tvoj opis zazvucao poznato, zato sam komentarisala. I ja sam prosla svasta. Tata mi je imao retro Ve u devici...koliko je takva osoba sposobna da iskaze ljubav stvarno je diskutabilno. (vremenom sam shvatila da me jeste voleo, ali nije umeo da pokaze)

A nekako mi Mo u Sc (takodje i Mo u jarcu), i Sa u raku deluju slicno, rak i Mo opisuju porodicne uslove, a Sa i pad Mo daju velike probleme u porodici.

ochajna domacica
20-05-2011, 13:45
To su mi rekli mnogo puta, ali sam preko tranzita naravno potvrdila kada je majka imala zdravstvene i fizičke probleme, uticaj na Mesec. Drugo, tada bih ja imala bliskost i slagala se sa ocem da je on Mesec, a ne sa majkom. Eto to je ono što se svi zalete. I što moram da opovrgnem.
Sledeće je što je moj otac sa planine, visoravni(Vaga), a moja majka je pored groblja imala kuću. Sad vidi gde je Mesec a gde SA :) I naravno, moja majka stalno potencira kako je DOMAĆICA :D naročito u društvu ovih žena koje nisu radile u firmi, što naravno utiče loše i na moju javnu pojavu, gotova da DA, osećam je kao javnog neprijatelja(Mo u 7). Jer kad krene da me hvaliiiiii...džaba mi sve ono KO sam I Kakva sam. Kao da mi je PR, ali kroz To uvek poredi sebe.

(Jeste moja mama lepa, ali pametna hm...pre bih rekla ono što je zapisano i meni, da zavisim od partnera. Njena Ve u Ribama0Ju, dok je njen ME spaljen od Sunca u Vodoliji). AKo je moj otac MESEC zar ne bi trebalo da me prirodno oseti, da zna ŠTA radim, a ne da PREKO majke, koja ima nekakav kontakt sa mnom, UTIČE i na to, da manipuliše? Za manipulatora je potreban i kontakt sa NE, zar ne?

alea
20-05-2011, 17:47
A nekako mi Mo u Sc (takodje i Mo u jarcu), i Sa u raku deluju slicno, rak i Mo opisuju porodicne uslove, a Sa i pad Mo daju velike probleme u porodici.

Ili da je jedan od roditelja slabiji, u bilo kom smislu ali slabija ličnost koja ne može da se iskaže, pa na njega dete ni ne može da se osloni, a onda MO u padu daje često da je onaj drugi preterano dominantan.

Domaćice, sa SA u Raku i takvom serijom 4. generalno je teško u kući i porodici, mislim da je teško sa oba roditelja, sa jednim se recimo ne razumeš, preterano je razvio agresivnost i manipulativnost, a drugi je možda previše nezainteresovan i slab, ili bilo šta slično, jednostavno čitala sam da je osobama sa SA u Raku najbolje da odu što dalje od domovine ili kuće, jer će tek tada moći da se na neki način rasterete.

ochajna domacica
20-05-2011, 18:01
Domaćice, sa SA u Raku i takvom serijom 4. generalno je teško u kući i porodici, mislim da je teško sa oba roditelja, sa jednim se recimo ne razumeš, preterano je razvio agresivnost i manipulativnost, a drugi je možda previše nezainteresovan i slab, ili bilo šta slično, jednostavno čitala sam da je osobama sa SA u Raku najbolje da odu što dalje od domovine ili kuće, jer će tek tada moći da se na neki način rasterete.
Izvini, ja nešto danas slabije kapiram. Jer meni ipak SA nije u 4 niti u Raku.
Jel to savet meni za SA u Raku poredite s mojim dešavanjima u kući? Hm.mislim da bi značajno toga doprinelo na bolje, da je moj SA imao kontakt sa MO.
Ja više ne sumnjam ko je ko u karti. Mama je ubrzo nakon mog rođenja, opet imala trudnoću koju je prekinula(tranzitni SA na MO). On je naravno tražio, inače bi ona rodila, a ja bih imala mlađeg brata :o kog sam stalno spominjala naravno ni ne znajući do nekih dvadesetak godina da je imala nakon mene prekide trudnoća, u tim prvim godinama čak više..SA je išao retro tada..a Jupiter je naravno bio u derivatnom maminom 4 i 5.

ibis
20-05-2011, 18:06
To su mi rekli mnogo puta.
Ne znam, razmisli.
Ja sam dugo zivela u iluziji da mi je majka 4 kuca...
Ali onda kada sam se bolje presabrala...kad sam shvatila da mi je otac izgubio nasledtvo koje sam trebala dobiti (vl 4 90 Pl u 8)...kada mi je otac umro sa udarom tranzitnog Sa i Ma na dispozitora vladara 4...onda sam shvatila da gresim.

Ja to tako vidim kod tebe. :)

ochajna domacica
20-05-2011, 18:08
Ja više ne sumnjam ko je ko u karti. Mama je ubrzo nakon mog rođenja, opet imala trudnoću koju je prekinula(tranzitni SA na MO). On je naravno tražio, inače bi ona rodila, a ja bih imala mlađeg brata :o kog sam stalno spominjala naravno ni ne znajući do nekih dvadesetak godina da je imala nakon mene prekide trudnoća, u tim prvim godinama čak više..SA je išao retro tada..a Jupiter je naravno bio u derivatnom maminom 4 i 5.

Ne znam, razmisli.

Zakasnila sam s postovanjem. Razmišljam ja, uvek ;) A ja sam dugo poštovala i popušta pred tuđim mišljenjem da je moja majka SA. I opet nisu u pravu, jer se ne poklapa već sam navela i dosta podataka.

ibis
20-05-2011, 18:12
Razmišljam ja, uvek ;)
Znam, inace ne bih ni pricala nista ;)

ochajna domacica
20-05-2011, 18:27
Znam, inace ne bih ni pricala nista ;)

Htela sam da kažem da sam preispitivala i preispitivala...i na kraju uvek naletim na zid. Ta recimo ekonomska škola srednja(koja spada pod Vagu), nije me mama forsirala niti odvela kao na linč :D On stalno optužuje moju majku za svaki nesklad između nas dvoje da je ona kriva, "ona me je odvela, ona me nije vaspitala"..i onda ona PADNE i prikloni se njemu. To je rekla Alea gore u svom postu moguće..jer kao što je jedan dečkić meni rekao: "Autoritet kao JEDINA istina, a ne ISTINA kao jedini pravi autoritet".
I dalje ću ja preispitivati, to znaš..kad budem saznala da grešim, javiću, ali mi je neprirodno bilo da MORAM da se složim s nekim samo zato što se bavi duže astrologijom. Ja sam se bavila dugo odbojkom pa su neki koji su se bavili dosta kraće, bili jači i kvalitetniji igrači. Isto kao što sam i sama od nekih bila bolja koji su bili duže u tome od mene. Ne može nam neko reći bez naše potvrde da li se desilo, kada i gde, da bolje zna život od nas. Pisala sam i to kako je moja majka živela pored groblja, ali pošto je to naselje po nazivu koje odgovora 7 polju(visoko), ja sam groblje videla s prozora. Sada opet vidim, :D iako sam se preselila. Dok SA to ne vidi tamo odakle je. Dedi se pogoršalo stanje, kada je SA prelazi MA, umro kada je SA napravio 60°UR, a mučio se od momenta kada je SA napraivo 60°i tada krenuo retro iz VAge. Ovde ne važi "o mrtvima sve najbolje"(jer tako treba već zato što tako jeste), zaista sam realna..otišla sam da ga vidim te nedelje, nisam ga videla 6 godina, neopisiv susret. Baba je hladna kučka. Mislim da bilo koji aspekt SA na VE i opisuje osobe kao krute, neće da pogazi svoje dostojanstvo da ih pokaže. Ta žena nije zaplakala ikada ljudi: sharana, svadba, nestanci, rođenja. Moj otac takođe. Neprirodno ponašanje, dok deda nema trunke tog SA u sebi.
Ovo sam isto ispitivala da li je baba na Asc ili DC..i tu se vodila polemika, jer pravilo je da je baba Asc., deda DC. Ma više ništa ne znam, vidiš i samaaaaaaaaaaaaaa...

alea
20-05-2011, 18:33
Ma Domaćice, ja to generalno za SA u Raku :)
I ja sam pogub izgleda danas...:confused:

ibis
20-05-2011, 18:39
I dalje ću ja preispitivati, to znaš..kad budem saznala da grešim, javiću, ali mi je neprirodno bilo da MORAM da se složim s nekim samo zato što se bavi duže astrologijom.

ma uopste ne moras da s e slozis...bre...:)
eto ja se zabavljala pa tumacila...;)

ochajna domacica
20-05-2011, 18:42
ma uopste ne moras da s e slozis...bre...:)
eto ja se zabavljala pa tumacila...;)

Hvala, vidiš da sam napisala da više ništa NE ZNAM :D

ibis
20-05-2011, 18:54
Ma Domaćice, ja to generalno za SA u Raku :)
I ja sam pogub izgleda danas...:confused:

Hvala, vidiš da sam napisala da više ništa NE ZNAM :D

hehe...sta je ovo danas a cak nije ni retro Me :D

manuela
28-05-2011, 12:27
meni je saturn u 1.kući....i teško je to, non stop puste obaveze, poslovi....rad rad i samo rad :(

ochajna domacica
28-05-2011, 17:14
Pa da.........gore je kada Ti je u 6-oj, pa uopšte ne možeš da nađeš posao.
Pusti dušmani :D :D :D i tako to......

ibis
28-05-2011, 17:18
Pa da.........gore je kada Ti je u 6-oj, pa uopšte ne možeš da nađeš posao.

na moju veliku zalost potpuno tacno :wall: :wall: :wall:

ochajna domacica
28-05-2011, 17:30
I šta još kažu za 6? :D (Ibis) polje manjih neprijatelja i podređenih, sa SA tu, uvek su bili problemi(jarčevska upornost ma kakvi ti bili ljudi s kojima se radi, tvrdoglavo urade nešto što te dovede u situaciju da napustiš, kako oni ne bi bili cinkareni jer to nije priroda onog koji SA u 6 ima), bolje je nemati radno mesto, jer su obavezno uslovi oni koji loše utiču na zdravlje(bilo i toga redovno, oni najgori)..zatim ono čega ti je vladar 6 ti pravi probleme, ali je istovremeno ta osoba ili oblast života neprijatelj napretku. Nekom je to šef, nekom roditelj, nekom sama očekivanja u karijeri(MC).
Svakako je najgore raditi u oblasti koja nema veze s tobom kao celinom ili individuom, direktno slabi zdravlje, stvara onog hipohondera :D do tad(do nedolaska u takvu situaciju) niti imaš problem niti pak osećaš da ti išta u životu smeta. A najgore je od svega kada ti taj SA tu daje i izdržljivost pa te upregnu ko magare!!!

kristina 88
28-05-2011, 17:37
Saturn Sagittarius 25°35'03 in house 2 direct

sta mee ocekuje od Sa u narednom periodu

swiss
29-05-2011, 13:59
Saturn Sagittarius 25°35'03 in house 2 direct

sta mee ocekuje od Sa u narednom periodu

Po knjigama kaze da si takticar dobar, posto je u drugoj kuci, ti to povezi sad sama! Kaze pored takta, da si i strpljiva a i odlucna, ambiciozna, dobar izvrsilac i umes sa novcem ali nikako nebi smela na kocku i kojekakve igre na srecu (ako natal ne podrzava) da se igras! Za ovo gore navedeno sve, nebi ti bilo lose da pokrenes samostalan posao, naravno, ako opet natal sve to podrzava! Novac se stice stednjom i upornim radom se dolazi do zeljenog cilja.

Ovo se radi pojedinacno, samo kad se taj stepen gleda zasebno, a sad ako drugi cinioci iz natala to ne podrzavaju, onda budi oprezna i nek ti pogleda neko ko jace ume da tumaci Natale.

Pozdrav

Beba977
30-05-2011, 11:24
Imam separ.trigon SA i MA0VE.Uz recepciju SA dolazi u 5 polje gde je MA vladar 6 polja.Dali je moguce da mi srce strada zbog SA u lavu,ipak je recepcija 2 malefika,generalno ovo naznacuje i problemi sa kicmom koje ja nemam,ali zadnje vreme imam tahikardije...?
Sta mislite?

ochajna domacica
30-05-2011, 23:58
Imam separ.trigon SA i MA0VE.Uz recepciju SA dolazi u 5 polje gde je MA vladar 6 polja.Dali je moguce da mi srce strada zbog SA u lavu,ipak je recepcija 2 malefika,generalno ovo naznacuje i problemi sa kicmom koje ja nemam,ali zadnje vreme imam tahikardije...?
Sta mislite?

uopšteno Mesec u Lavu, imaju izrazito hrabri i borbeni ljudi, sportisti čije srce najčešće strada. :( moje gledanje, i zato uvek i prepoznam među ljudima koji su poput ratnika na prvi pogled, taj osećaj da trebaju kontrolisati srce.
Zašto Bebo mučiš sebe nečim takvim? :mad: pitanjima razvijaš u sebi nešto poput malog srčanog udara.

Beba977
31-05-2011, 00:16
Zato sto u sekundarnim progresijama odkad je MA nagazio MO,a MO usao u lava,poceli su zdravstveni problemi,evo zadnja 2 dana osecam tahikardije :(

ochajna domacica
31-05-2011, 00:31
Meni je to urođeno :) ali sam naučila da se ne opterećujem. Razume strah naročito kada si majka mladom detetu. Onda provera. Poznato mi je da me je moj bivši koji je u pubertetu imao otkriven šum na srcu, bilo u vreme kada je MO bio u Lavu progresijom, ali to je bilo samo tada, i više se nije pojavilo na pregledima.

Beba977
31-05-2011, 08:13
Meni je to urođeno :) ali sam naučila da se ne opterećujem. Razume strah naročito kada si majka mladom detetu. Onda provera. Poznato mi je da me je moj bivši koji je u pubertetu imao otkriven šum na srcu, bilo u vreme kada je MO bio u Lavu progresijom, ali to je bilo samo tada, i više se nije pojavilo na pregledima.
Eto vidis,pretpostavila sam da je zbog MO u lavu gde mi je SA.Bila sam ja skoro na lekarski,srce mi je zdravo,evo i danas sam ok,pa videcu :rolleyes:

Princess77
02-06-2011, 11:30
Sta mislite?

Ja isto imam Sa u lavu, tahikardije su prisutne ali kod mene je to zbog jako niskog pritiska a imam i "visece" srce (ne pitaj ne znam sta to znaci, vazno da dr kaze da ne treba da brinem :D ) Mozda si bila uzbudjena ili pod stresom ovih dana pa otud tahikardija, nadam se da je vec proslo :)

swiss
02-06-2011, 13:10
Nesto sam primetio po pitanju Saturna kod mene pa me to zbunjuje! Primetio sam da razliciti Astroprogrami moj Saturn gledaju kao Retrogradan...dok pojedini to ne vide tako....nije li na taj dan kad sam rodjen slucajno Saturn trebao krenuti u R, pa je u tom datumu mog rodjanja stajao dugo tu pre nego je krenuo u R hod?! Dal bi mi neko umeo odgovoriti na pitanje?

Hvala

Princess77
02-06-2011, 13:19
Nesto sam primetio po pitanju Saturna kod mene pa me to zbunjuje! Primetio sam da razliciti Astroprogrami moj Saturn gledaju kao Retrogradan...dok pojedini to ne vide tako....nije li na taj dan kad sam rodjen slucajno Saturn trebao krenuti u R, pa je u tom datumu mog rodjanja stajao dugo tu pre nego je krenuo u R hod?! Dal bi mi neko umeo odgovoriti na pitanje?

Hvala

Sa je krenuo retro 19.9.1971 znaci dva dana nakon tvog rodjendana :)

manuela
02-06-2011, 13:22
meni je retrogradan...što to znači?...po meni sve sa zakašnjenjem...:(

Beba977
02-06-2011, 13:28
Ja isto imam Sa u lavu, tahikardije su prisutne ali kod mene je to zbog jako niskog pritiska a imam i "visece" srce (ne pitaj ne znam sta to znaci, vazno da dr kaze da ne treba da brinem :D ) Mozda si bila uzbudjena ili pod stresom ovih dana pa otud tahikardija, nadam se da je vec proslo :)
Da bolje sam,hvala,pijem nekakve vitamine za srce,koenzim Q-10...

swiss
02-06-2011, 22:55
Sa je krenuo retro 19.9.1971 znaci dva dana nakon tvog rodjendana :)

Hvala ti Princess77...znaci, 17og je stajao na 6 stepenu duze vec....e pa i to cu uzeti u obzir, to zadrzavanje uoci R pokreta sigurno ima znacenje!

HVALA TI :)

Saturn
08-06-2011, 13:25
Da swiss...stajao je na tom stepenu! Po mom vidjenju tebe...Saturn u Blizancima je drubezljiv,kreativan, al malo i nervirajuci za samog njega, jer Blizanac nestalan ga i iscrpljuje pomalo! Opet na kraju, ovaj stepen je dobar za pisca, za objave, za publikaciju, dobar je i za brak..jer ovde brak je neobicnog karaktera, koliko ljubavi toliko i zara ali i na intelektualnom nivou moze se sa partnerom ziveti...zbog nestalnosti Blizanaca moze se dogoditi i odgadjanje prstena....

nale777
08-06-2011, 15:00
Meni tranzitni SA prelazi preko natalnog PL u 5oj kuci, ciji je vladar u 8oj.Neki kažu da ovo ume da donese fatalnost u odnosima ili fatalne veze?

kosmopolita
08-06-2011, 15:08
Meni tranzitni SA prelazi preko natalnog PL u 5oj kuci, ciji je vladar u 8oj.Neki kažu da ovo ume da donese fatalnost u odnosima ili fatalne veze?

Sam tranzit Sa 0*PL.je tebi dobar jer ih imaš u natalu 60*,dakle spremila si se postepeno,vremenom za promene koje će uslediti tranzitom:)

Lyra
08-06-2011, 15:13

Mene ovo asocira na trudnoću ... (nisam detaljno gledala).

alea
08-06-2011, 17:35

Meni je to doneo. ;)
A SA mi je dispozitor VE u Jarcu a PL dispozitor MO i ME vladara 7.

Pošto se PL ne može osetiti drugačije nego kroz druge osobe, onda tranzit na njega, ili njegov tranzit ako je povezan sa poljima ljubavi, može da donese osobu, kroz koju ćeš osetiti ljubav koja je veoma duboka, vine te u nebesa, ali i veoma bolna...

nale777
08-06-2011, 17:48
Meni je to doneo. ;)
A SA mi je dispozitor VE u Jarcu a PL dispozitor MO i ME vladara 7.

Pošto se PL ne može osetiti drugačije nego kroz druge osobe, onda tranzit na njega, ili njegov tranzit ako je povezan sa poljima ljubavi, može da donese osobu, kroz koju ćeš osetiti ljubav koja je veoma duboka, vine te u nebesa, ali i veoma bolna...

To se već dogodilo i prekinuto je, na žalost, pre više meseci:( Bilo bi lepo da to bude trudnoća, samo ne vidim kako bi moglo, jer sam trenutno sama.

alea
08-06-2011, 17:54
To se već dogodilo i prekinuto je, na žalost, pre više meseci:( Bilo bi lepo da to bude trudnoća, samo ne vidim kako bi moglo, jer sam trenutno sama.

Takodje...
Upravo sam pisala na temi tranzitni PL, ali mislim da je to baš to o čemu pričamo, jer su te dve planete došle u kontakt bez obzira koja je koju dotakla, a PL je inače emotivna planeta, a tebi je SA vladar SO i dispozitor vladara ASC...

sahadow452
09-06-2011, 13:18
meni je retrogradan...što to znači?...po meni sve sa zakašnjenjem...:(

Ne mora da znaci da je sve sa zakasnjenjem,mozda te on samo vraca da ti licno sebe izgradis onako kako treba...ali ce ti dati veliku moc trpljenja,ono sto ti mozes izdrzati..retko ko drugi moze(osetih sve to na svojoj kozi)...nazalost,tako je...Mislim da ti unazad nekoliko godina uopste nije bilo lako...od depresija,povlacenja u sebe...do trazenja nekog svog unutrasnjeg mira...ali isto tako verujem,da si to pronasla bez pomoci sa strane...

Vladarka
09-06-2011, 16:33
Ne mora da znaci da je sve sa zakasnjenjem,mozda te on samo vraca da ti licno sebe izgradis onako kako treba...ali ce ti dati veliku moc trpljenja,ono sto ti mozes izdrzati..retko ko drugi moze(osetih sve to na svojoj kozi)...nazalost,tako je...Mislim da ti unazad nekoliko godina uopste nije bilo lako...od depresija,povlacenja u sebe...do trazenja nekog svog unutrasnjeg mira...ali isto tako verujem,da si to pronasla bez pomoci sa strane...

lepo receno sahadow452
kako si ti prezivale njegov povratak s obzirom da tebi izlazi na prvo polje?
meni ide preko zlog stelijuma u vagi pa dusu - vadi.

Inace da nemam MA u konj sa njim imala bih savrsen SA na 21 stepenu vage (ako je to za pohvalu). Ali eto povredjujem tetive i ligamente a kosti za sada ne...pupu da ne ureknem :)
pa jos trigon sa ME - zacudjuje me kako mogu da se disciplinujem i da naucim posle svog prezivljenog stresa.

danica_91
09-06-2011, 17:58
a sta znaci kada retrogradni saturn pravi opoziciju sa konjukcijom triju planeta( mars, venera i jupiter)? jel to dobro ili lose? :)

ochajna domacica
17-06-2011, 14:28
Saturn u 6:
~ Ako je dobro postavljen ili aspektovan, označava dobitke kroz radnike, zidarstvo, skulpturu, cement, gips itd.
Eto a meni je SA solidno postavljen, sem ME vladar 6 u 6, simbolično manje i česte neprijatnosti sa podređenima, radnicima, kolegama.
Isto tako, moj otac(SA) napravio je mnogo sitnih ali gubitačnih projekata i dalje posledice treju. Uposliti radnike od kojih imaš gubitak u startu preko 4.000e, a zatim još i ponovo ponavljati iste greške, mislim da čak nije ni vredno spomena.
Ja nemam socijalno osiguranje! Otac je insistirao da se odjavim sa biroa, ne proveravajući prethodno da nemam prava da budem osigurana preko njega. Ali se žučno raspravljao sa mnom kako ja radim nepravilno! Eto, sistem se promenio a možda ću ga konačno i dobiti nakon 5 god. ME0SA - daje sporost u akcijama.
I onda stvarno ne znam ko je rušilac, a ko zidar.
Moj otac ima jednu famuoznu izjavu, prepisanu ne znam s kojih dnevnih novina :o "Ako ima diplomu mora da je stručnjak". Sve što je on poverio DIPL., liči na sve samo ne na dela stručnjaka. SA u VAgi zahteva rafinman, a gledajući derivatno SA je vladar 1 u 9! Zna se koliko je SA u Strelcu dobro postavljen, mislim u kući kojom prirodno vlada Strelac!
:rolleyes:

OPŠTE:
~u aflikaciji sa Suncem, Mesecom ili Neptunom: hronično slabo zdravlje, slaba cirkulacija, slab odbrambeni sistem, nazebi, reumatizam, psihičke i teške bolesti.
Inače meni je SA90MC, pa samim tim je dovoljno da prikaže osobu koja svojim licem gradi 90 na svoj zamišljeni Asc.

Uvek treba obratiti pažnju na deo tela kojim vlada znak u kome se nalazi 6 kuća. Saturn označava i slabo varenje, pa čak i debilitet.

Saturn
18-06-2011, 14:25
Evo cu preneti nesto o Saturnu i sta je on po TA uopste... Znam dace se kositi sa vasim ovde ali budite stalozeni a ne subjektivni i negativni prema stavu ovom...

Saturn u TA

Planeta koja vlada I poljem nije Mars , već Saturn ~ koji je planeta forme , planeta težine i čvrstine . Pošto je I polje , polje koje pokazuje naš fizički izgled , naravno da će Saturn biti planeta koja će vladati I poljem .
Saturn se po TA vezuje za Boga Vrata ~ tako da Asc' možemo posmatrati i kao ulazna vrata na koja ulazimo kada dodjemo na ovaj svet. Takodje, I polje se vezuje za glavu , ako gledamo delove tela. Malo je stvari koje se vezuju u horarnoj astrologiji direktno za Asc'...

Saturn takodje vlada VIII poljem , koje je polje kraja , smrti ~ opet simbolično on predstavlja "kapiju smrti". Takodje , VIII polje je profit od tudjeg novca, a takodje predstavlja II polje partnera/partnerke.Saturn :

Astronomski podaci :
Najsporija planeta od svih. Za 29 godina i 157 dan prodje kroz ceo Zodijak.
Prosečna brzina je oko 02min 01sec za jedan dan.
Najveća severna latituda je 02°48',
najveća jućna latituda je 02°49'.
Vlada Jarcem i Vodolijom. Egzaltiran u Vagi.
Pad mu je u Ovnu. Izgon mu je u Raku i Lavu.

Generalno značenje :
Najveći malefik, najcrnje moguće što može da se desi natusu.
Donosi katastrofe, prekide, raskide, gubitke, smrt, žalost, plakanje.
Muška planeta, vrlo hladna i vrlo suva....primetice te sve ovo danas kod sebe, ali zasigurno sve ovo nije zastrasujuce, a nije jer poznato je mnogima da Saturn ne voli lenjost! Kod aktivnijh i koji ne umeju da se pokrenu...Saturn ce ih nagraditi sim gore navedenim.

Delovi tela :
Kosti, skelet, striktura tela, kosa, koža, nokti, slezina, kolena, desno uvo [Mars vlada levim] sluh, bešika i sedalica kulturno rečeno

Bolesti :
Umna zaostalost, starenje i odumiranje tkiva i ćelija, [ne]zgrušavanje krvi, kuga, lepra, slaba pokretljivost nogu, paraliza, apoplexia.
Hladne i bolne bolesti koje se periodično vraćaju i dugo traju.
Paranoični i hipohondrični strahovi.

Pojava & izgled :
Ne baš lepa pojava, štrči u gomili sa svojim koščatim telom, neprijatnog glasa, spojene obrve, neuredan izgled, deluje mnogo starije nego što jeste, ali ne u ozbiljnom smislu, već u istrošenom.
Problematična koža, problemi sa zubima, ali zato maljavost za medalju...
Često krive noge sa kolenima koja štrče, stopala liče na kopita, mala i kockasta.
Sporo se kreće, kao da vuče noge, često kašljuca pri govoru ili zamuckuje ili pravi i suviše velike i neprijatne "dramske pauze" u govoru koje više smetaju nego što daju pozitivan efekat priči.

Orijentalan ~ prava figura, prijatno preplanuo ten, dobra struktura kostiju, sitnija gradja, maljavost, sitnije oči.
Oksidentalan ~ mršav, koščat izgled, tanka dlaka, malo kose.
Ako je blizu najudaljenije latitiude ~ debeo i mesnat izgled.
U južnoj latitudi ~ mesnat i krupan ali brzih pokreta.
U severnoj latitudi ~ mesnat i krupan i maljav.

Ljudske karakteristike :
Često škrtica, iako ima para, naginje ka štednji čak iako nema razloga za to. Često nije mnogo uspešan biznismen, ne ume da radi kao timski radnik, više je samostalac, samotnjak. Vrlo često će na brz nalin [niko ne krije da je to i loš način] da dodje do para ili društvenog statusa, ali je to sve kratkog veka. Voli da kontroliše druge i da dominira u društvu, čak i na ružan način.

Kada je dobro postavljen :
Daje skoro savršenu osobu. Disciplina, učtivost, kultura, visok i oštar intelekt, pedantnost, odgovornost, brani slabije od sebe. Izuzetno dobar kao sudija jer perfektno ume da "pročita" ljude iz svoje okoline.

Kada je loše postavljen :
Naravno sve suprotno od gore navedenog...
Neuredan, nekulturan, lažljiv, nepriajtan u konverzaciji.
Paranoik i hipohondar, stalno bolestan ili se pravi da je bolestan da bi izazvao sažaljenje okoline i živeo na njihov račun.

Države & mesta:
Indija, Zanzibar, Egipat, Jemen, Arabia.
Saxonija, Bavarija, Sirija, deo Italije, deo Rumunije i deo Nemačke.

Lokacije & mesta :
Divlji i nerohodni delovi na planini, pustinje, pećine.
Podzemni kanali, odvodi, kanalizacije.
Stara naselja, oronule kuće, ruševine, nenaseljena mesta.
Zatvori, azili, ludnice, popravni domovi, groblja.
Rupe, prlhava, prašnjava, blatnjava mesta, podrumi, wc-i.

Etnički & religija :
Berberi i jevreji.
Stari ljudi prepuni tudjih tajni, evnusi, isposnici, lopovi.
Magovi, ezoterici, mistici, demoni, duhovi.
Mrtvi

Judeizam, jezuiti, monarsi, sektaši.

Zanimanja :
Farmeri, seljaci, radnici, gradjevinci, sudije, lekari, bankari.
Lopovi, kradljivci, obmanjivači.
Rudari, keramičari, stolari, odžačari, baštovani, voskari, pastiri.
Prosjaci, sluge, siromasi...

Životinje :
Slon, kamila, svinja, vuk, majmun, ovca, koza, medved, zec, lasice, mačke, miševi, zmije, puževi, crvi, gliste, škorpioni, bube, bubašvabe, mravi, krokodili, sve otrovne, crne "prljave" životinje i insekti.
Takodje, skakavci, svici, sove, detlići, ždralovi, čaplje, lepe male ali neprimetne ptičice, kornjača, školjka.

Voće & povrće & drva :
Hrast, jela, svo drveće sa bodljama i bez ploda, ali i citrus i maslinvo drvo. Svo voće koje je suvo i nema slast. Kupus i cvekla.

Ukus & boja :
Opor, kiseo, suv ukus, ukus koji ne ostavlja prijatan utisak.
Tamne i neupadljive boje, boje koje naginju boji zemlje.

Odeća i obuća :
Teška, kabasta odeća, vunenog materijala, neudobna obuća.

Metali i drago kamenje :
Gvoždje i čelik.
Kamen, mermer, lapis lazuli i safir.

Pravac sveta i doba dana :
Sever. Subota. Kasno noću.

I na kraju....

Pitace te se ili, pomislice te da je sad ovo cista glupost jer postoji i MA...primetio sam cak i pogrdne reci na racun TA! A ja bih te koji se ne slazu sa TA zapitao dal poznaju korene Astrologije uopste?!

Nebi mi bilo ugodno ako bi se ovaj naslov pretvorio u bojno polje samo zato sto se neki ne slazu sa TA.

NOVICSLAVICA
18-06-2011, 14:45
SATURN-Ne znam da li je po TA ili po MA ali ovo sto si napisao jesu i neka moja saznanja i vidjenje Saturna . Jedino mi nije jasno ono u vezi prve kuce no ne smeta mi ni ako to neko na takav nacin tumaci. Pozz

ochajna domacica
18-06-2011, 14:59
Evo cu preneti nesto o Saturnu i sta je on po TA uopste... Znam da/ce se kositi sa vasim ovde ali budite stalozeni a ne subjektivni i negativni prema stavu(2) ovom(1)...

I na kraju....

Pitace te se ili, pomislice te da je sad ovo cista glupost jer postoji i MA...primetio sam cak i pogrdne reci na racun TA! A ja bih te koji se ne slazu sa TA zapitao dal poznaju korene Astrologije uopste?!

Nebi mi bilo ugodno ako bi se ovaj naslov pretvorio u bojno polje samo zato sto se neki ne slazu sa TA.
"Evo preneću nešto o Saturnu i šta je on po TA uopšte... Znam da će se kositi sa vašim ovde, ali budite staloženi a ne subjektivni i negativni prema ovom stavu...
I na kraju.....

Pitaćete se ili pomislićete da je sad ovo čista glupost jer postoji i MA...primetio sam čak i pogrdne reči na račun TA! A ja bih te koji se ne slažu sa TA dal' poznaju korene Astrologije uopšte?!
Ne bi mi bilo ugodno, ako bi se ovaj naslov pretvorio u bojno polje samo zato što se neki ne slažu sa TA."
SA učitelj :admin:
POTPIS: Mars u Devici.

Obraćaš se određenim ljudima. Koji su ti?

Nisi napisao ništa što ne stoji, a STAV zauzimaš kao da te je neko napao unapred ili ga(napad) očekuješ razonode radi(ovde na forumu je postalo dosadno baš zbog takvog STAVA) :)

I na kraju..ovo je šala. Sa iskrenim željama da ti SA na kog si subjektivno ponosan pomogne da istraješ u učenju PRAVOPISA. Ovo nije nikakav napad, niti ismevanje. Ovo je slika onog što se kaže:
"Nije kriv neko zato što ne zna, već zato što NEĆE da nauči".

SA zna da da i osobine biti zadrt u nekim aspektima. Biti nepromenljiv mu je sinonim.

Inače, STAV je odraz LIDERSTA, a to ne dolazi od SA nego od MA. Ali to nema veze sa TA ili MA. :)

Saturn
18-06-2011, 15:18
Razumeo sam poruku! A i tvoj Saturnov povratak...

U zdravlje nek ti je :)

NOVICSLAVICA
18-06-2011, 16:02
SATURN-Pitam se sta ce nama Saturn -ucitelj i kosmicki policajac kad mi na forumu imamo i ucitelja i policajca u liku i delu Ocajne domacice,
Mozda nekom pocetniku [a ovo je forum tog tipa] ovo nesto saznajno i znaci .

Ja sam za MO ali mi ne smeta ako neko voli da tumaci samo po TA.

Saturn molim odgovor na jedno pitanje sa tvog stanovista TA.

Ako je moj podznak u konjukciji sa Uranom i ako mi je Mesec u vodoliji kako po TA moze da se eleminise planete koje ne uvazavate po TA u mom slucaju Uran ???....

kanon
18-06-2011, 16:19
I ja imam molbu vidi li netko neku ljepotu u mom Saturnu? Ima li taj moj Saturnčić nekih potencijala?

Saturn
18-06-2011, 17:20
NOVICSLAVICA, jel ovo dajes primer samo, kad bi se Uran nasao na Ac, jer u svom Natalo to nemas?! TA je totalno eliminsan Ne i Pl...ali samo po Licnom Natalu ali diskutuje se o UR jos, jer primecuje se on ali ako nema aspekte u Natalnom, tad zna i pokazati snagu ali samo na tom polju gde se nalazi! Ovo je i meni znimljivo...jer Uran deluje ali i ne i nema obnasnjenja zasto bar za sad?! Neznam ti reci jer koplja se jos uvek lome oko njega, bas zato sto je on vrhovni vladar neba bio! Al vratio je se ponovo al kako?
Uran je po meni ono momentalno dejstvo koje ne traje dugo, Ali jeste ono, sad ili nikad, ali zavisi sta se dogadja pa da na prepad mora se odlucivati,jer rekose da je hirovit!
Ali ajde da kazemo sad ovako, on je kod tebe na Ic seo a ne Ac...u opoziciji sa Mo u Vodoliji ali ako cu njega da eliminisem (Ur) i pogledam stanje 4te kuce (So) ispada mi da ti volis da je u domu po tvom ili nisi ziva, jer Venera ti je i vladar Ac, u stvari ti volis dom i dusu bi za njega dala, domacica si da ti nema ravne, kod tebe svega na stolu ima, volis da ugoscavas i da je veselje u kuci.... A Mo u Vodoliji je slobodarski nastrojen a to znaci neumes da dises mirno jer te trapavost izludjuje, a tu i Merkur dobro polozen dodaje jos citav smisao izvodjenja a jos je u Vagi, sto kaze da je skoln lepim stvarima, muzici i raznim umetnostima, sticanju novca i postenju koje je za tebe jako bitno, ali i cepidlacenju! Jer Vaga ima 100tinu licnosti u sebi a slicna je Devici u nekim stvarima poput higijene al i emocija koji su uzvitlani ovde jer Merkur je vrcav...A ujedno on je i tvoj vladar Device jos! Dobro je sto je Merkur ispred jer dogadja se plan i razmislja o njemu a dok iza da je, odgadja se i ostavlja za posle a to nema kod tebe izgleda!
Pitala si za Urana, e kad bih njega ukljucio sad u ovo sve, izadje mi suvisna nervoza iako ti je sve jasno! A ta nervoza se reflektuje kod tebe u smislu stomacnih tegoba jos jer Devica vlada i unutrasnjim organima, zeludac (to ti je poznato) A Sunce je vladar i 4te kuce u 5toj, ako ces Ur da ukljucis, ispasce jos da po kuci i terorises ukucane jer Ur u 4toj je kuci doma, jer izadje da te spolja ne izludjuje nista ali u porodici, pogotovu kod dece i te kako ako su aljkava i trapava u svemu, jer u 5toj ti je i Jupiter sto veli da imas pametnu decu sa visokim razmisljanjem.... NOVICSLAVICA....skrenuh smo sa teme skoro haha ne zamerite mi!

Dakle, Uran po mom vidjenju kod tebe ako ces da ga gledamo, ne pravi zbrku dok se ne zbrkas ti sama u razmisljanju! Eto :)

Little Warrior
18-06-2011, 17:26
. Pošto je I polje , polje koje pokazuje naš fizički izgled , naravno da će Saturn biti planeta koja će vladati I poljem .

Ali je isto tako 10. polje onaj prvi utisak koji ostavljamo na druge, to je nasa persona...tako da saturn u tom smislu ima dosta uticaja. Da, saturn jeste forma, ali ga ja sa prvim poljem povezujem sa tim sto je mars(prirodni vladar 1. polja) tu egzaltiran...

To je moje viddjenje stvari, ne poznajem TA da bih mogla diskutovati ili uporedjivati i post nije tu da bih ulazila u raspravu...:)

majabl
18-06-2011, 18:53
kod mene sa tacno na mc..i da jako se odrazio na fizicki izgled imam onako pohkadno lice i koscata sam...pa mozda od toga ovaj ju u prvoj ne moze da me udeblja...

Little Warrior
18-06-2011, 19:00
Taj ju u prvom polju je pre svega vladar 10. polja (saturnovo polje)
A vladar asc. takodje jupiter je u trigonu sa saturnom u 10. polju,
Pa jos sam saturn kroz dispoziciju dolazi u 1. polje...

Pre bih rekla da od toga dolazi tvoj opis, a ne od samog saturna u 10. polju...

majabl
18-06-2011, 19:04
e pa sad to objasnjenje je previse za mene kao pocetnika:)...a mislila sam posto su cesto pitali , jesam li i kako nisam deblja sa ju u prvoj...a potanka sam i koscata...a imam ribe na asc..koje bi opet bile zaobljenije i mekse...pa sam mislila da je od sa na mc...hvala na objasnjenju cor...

Little Warrior
18-06-2011, 19:06
MOlim, a i to je jupiter u ovnu, marsov znak, i da jesu obline, ne bi bile kao kod ju u raku npr :)

ochajna domacica
18-06-2011, 23:00
SATURN-Pitam se sta ce nama Saturn -ucitelj i kosmicki policajac kad mi na forumu imamo i ucitelja i policajca u liku i delu Ocajne domacice,

Držite se Slavice, ne dajte se. :D
Da znate postavljamo sebi isto pitanje. Šta će nama Saturn? Baš zato i takav odgovor. Samo nije išao Vama. Ali Vi ste brži i od Vašeg MO180SA = mrzim Tebe da ne mrzim sebe! :D

Ih.što ja to nemam :p

NOVICSLAVICA
19-06-2011, 00:05
Držite se Slavice, ne dajte se. :D
Da znate postavljamo sebi isto pitanje. Šta će nama Saturn? Baš zato i takav odgovor. Samo nije išao Vama. Ali Vi ste brži i od Vašeg MO180SA = mrzim Tebe da ne mrzim sebe! :D

Ih.što ja to nemam :p

OCAJNA DOMACICE-Meni nekad unuke zature naocare . Molim te pronadji svoje jer neznam gde si kod mene videla Mesec 180* Saturn. Nemam ni natalno ni tranzitno.

ochajna domacica
19-06-2011, 00:44
OCAJNA DOMACICE-Meni nekad unuke zature naocare . Molim te pronadji svoje jer neznam gde si kod mene videla Mesec 180* Saturn. Nemam ni natalno ni tranzitno.

>Eto, konačno i odgonetka OTKUD VI NA FORUMU! SAd krivite UNUKE...
Mada sad mi je lakše, to nije VAša karta bila. Ima nade Slavice, držite se.. :p

NOVICSLAVICA
19-06-2011, 11:37
OCAJNA DOMACICE-Pravilnik foruma ne odredjuje starosnu granicu.

Nisu krive moje moje unuke nego tvoje ne znanje kratica za planete.
Neko opravdanje za sebe si morala naci .

Zelim ti da prvo nadjes ko ce te ozeniti ,dete napraviti i kad dodju unuci ako do toga stignes videces da je to nesto najlepse sto jedna mentalno zdrava osoba moze da dozivi.

Bilo ti je dosadno na forumu ,sad smo mu dali malo po dinamici . Molim te da prekinemo i da vise ne zamaramo ostale mlade clanove foruma .

Prijatan nedeljni rucak zelim svima ..

patrakg
20-09-2011, 08:03
Mom suprugu je Sa u IX , u opoziciji sa Ve u III , u kvadratu sa Mo u V ( MO je u konjukciji sa Ne) i u kvadratu sa Ju u XI . 7 kuca mu je u jarcu a 8 u vodoliji Njemu je drugi brak. Znaci li sve ovo da cu mu Ja samo zagorcati život ?

patrakg
20-09-2011, 11:25
http://www.astro.com/tmpd/cwuofileSWCjPm-u1090726469/astro_w2gw_10_tina_djordevic_hp.33861.24038.gif?24084

evo moje natalne

Bojana_NS
28-09-2011, 17:34
Moj Saturn pravi opoziciju sa suncem,mesecom i jupiterom,ako može neko da prokomentariše...

skorpija3010
29-09-2011, 10:12
@bojana
ja ti mogu reci za SA konj JU -vl.natalne 8 i 9, a to sve u 6. kuci,.
bilo je prici za moj posao u inostr. za maticnu formu i sl. jako sam zeljela da odputujem- 9.kuca ali se nikako nije dalo.

vjerovatno ce izazivati razrjesenje neke situacije u oblastima kojima vladaju MO /SO/JU,
neka neko strucniji vidi.

meni SA tr koji je inace vl MC, kvadrira MC ovih dana

ad li je neko imao takvo iskustvo?

nale777
29-09-2011, 10:20
Inkonjukcija SO i SA, uz njihivu recepciju po znacima, bi znacila?So mi vlada 4om,SA 7,8,9om.Jel to mogu da tumacim kao kucu na daljem putu i partnerstvo, brak, zavisnost od tudeg novca,verovatno parterovog?

tanjica
29-09-2011, 10:24
Inkonjukcija SA i SO???Mislim da imam ovaj aspekt koga sam zanemarivala,ali ispalo je da je jaaako vazan.So-10 kuca,a dolazi iz 2.- sa u 3.kuci-dolazi iz 7. Molim vas za misljenje :-)

hope26
06-10-2011, 15:06
Pre nekoliko godina sam upoznala velikog ucitelja Saturna,tada mi je to bilo strasno.Danas sam mu zahvalna...:) Posmatrajuci moj natal,uocila sam da postoji opet dolazak ucitelja,ali ne znam kako da protumacim.Nadam se da je neko rad da mi pomogne....:)
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_245gw_01_anonymous_20111017.46775.32161.gif&res=100&va=&cid=ezqfile5s2KTM-u1317769852_3271335206
Ne znam da li sam dobro postavila..... :D

swiss
06-10-2011, 16:18
Saturn, OBOZAVAM GA MAJKE MI MILE, hahaha po ko zna koji put vec sam ovo napisao i Zahvalan sam mu na ZASTITI i sto nisam zalutao u bezverje.

Imam ga na 6* Blizanca 9 polju Bika, "stacioniran" sa 7 aspekata (najvise u natalu) i odande iz Blizanaca pokazuje bas ono sto Blizanac nije, povrsan i brzoplet....pravi mi 180 Ju0Ne (3) pa 120 Ur (1), Ma (5), pa 120 Pl0Ve0Ac (12) pa odatle i 60 Kiron (7) al los sa Mo (11) al sa Meseceve strane i 90 Merkur (12)....ma sve konce mi on drzi hehehehe

tatjanaj
07-10-2011, 01:34
Ja obozavam mog Boga Saturna :) Tezak je, ali pravedan i vodi pravim putem, a onda ume biti izuzetno velikodusan i darezljiv. Samo ako uspete da savladate njegove lekcije.

hope26
08-10-2011, 15:02
Da li mi neko moze objasniti saturn 120 jupiter?

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2gw_01_hope_hp.45408.31738.gif&res=63&va=&cid=ezqfile5s2KTM-u1317769852_3269473318

Monja
02-11-2011, 12:04
A gospodin Saturn u prvoj kuci? Sta to treba da predstavlja? :)

ibis
02-11-2011, 16:09
A gospodin Saturn u prvoj kuci? Sta to treba da predstavlja? :)

Bila bi fenomenalan profesor, Me vladar 9 na Asc, , Ve vladar 10 0 Sa u 1 120 Ma u 5.
Imas tvrdu kicmu, skoro nesalomljivu.
Veliki radnik.
Gotovo zagarantovan uspon na drustvenoj lestvici.

AutumnFlower
02-11-2011, 16:25
Sa0Mo, Sa0Ur, Sa0Ne, Sa180Ju, Sa60Pl i jos Sa90Ac i Sa180MC... U svakom slucaju, buduci da imam jak Sa, bas na IC-u, i da mi je dominantna planeta, i konacni dispozitor, ne bih zanemarivala ni jedan aspekt, pa ni ove generacijske. Ne znam samo da li ova planeta deluje dobro ili lose na mene.

Monja
02-11-2011, 17:50
Bila bi fenomenalan profesor, Me vladar 9 na Asc, , Ve vladar 10 0 Sa u 1 120 Ma u 5.
Imas tvrdu kicmu, skoro nesalomljivu.
Veliki radnik.
Gotovo zagarantovan uspon na drustvenoj lestvici.

Ooo pa hvala ibis,to je skroz moj fazon! ;) Ima li još nečega bitnog što mi Saturn poručuje? :rolleyes:

ibis
02-11-2011, 17:56
Ooo pa hvala ibis,to je skroz moj fazon! ;) Ima li još nečega bitnog što mi Saturn poručuje? :rolleyes:

Osim ako sam nesto gadno previdela, nikad neces biti debela.;)

andjelikadepeures
02-11-2011, 20:35

meni Sa u 1. kuci, pa muku muchim sa kilazom.... mom drugu takodje...
dzaba Sa u 1. kad je Ju60Mo, pitom Ju u sedishtu, pa josh Ma i Ve u Biku...

ibis
02-11-2011, 23:11
meni Sa u 1. kuci, pa muku muchim sa kilazom.... mom drugu takodje...
dzaba Sa u 1. kad je Ju60Mo, pitom Ju u sedishtu, pa josh Ma i Ve u Biku...

Da, ali ona ima stelijum u jarcu ukljucujuci i samog Sa. Doduse, vladar asc u lavu moze da da i neku zdepastost, ali ovoliko jarca vise naglasava koscatost.

LavJarac
02-11-2011, 23:53
Ja imam stelijum u Lavu ( VII polje) sa sve mojim vladarom podznaka - Saturnom, on mi je na istom stepenu gde i Sunce. Nemam problema sa kilazom, cak sta vise vrlo lako izgubim koje kilo ako sam fizicki aktivnija.

Sem kvadrata sa Uranom, moj natalni Saturn pravi sekstil ka Plutonu i trigon ka Neptunu.
Ne znam sta da ocekujem od njega sem da nikako da da se otkljuca ovo moje VII polje, brak jos ni na pomolu :(

tanjica
03-11-2011, 11:20
Meni pre neki dan ovde na forumu skrenuse paznju da mi je aspekt SA180VE velikog orbisa-tako da ga ne osecam puno.Mrzim ovaj aspekt-najgori mi je u natalu.

andjelikadepeures
03-11-2011, 16:34
Meni pre neki dan ovde na forumu skrenuse paznju da mi je aspekt SA180VE velikog orbisa-tako da ga ne osecam puno.Mrzim ovaj aspekt-najgori mi je u natalu.

pa i meni Mo90Sa 10 stepeni separacije, a osecala sam ga samo tako...
mislim da orbisi i ne znache toliko... bar ne kod svih
i recimo, kod mene vishe deluju separacije od aplikacija

tanjica
03-11-2011, 17:35
andjo,ovaj moj je u aplikaciji,ali orbis je 8*.Strasno.

andjelikadepeures
03-11-2011, 17:40
pa da, zato ti i kazem, neku veci orbisi mogu da deluju mnogo jache od onih manjih... ama da ubijaju u pojam.... :(
mada bih se ja na tvom mestu vishe prepustila Mo60Ve, Me30Ve i pokusala da ignorishem Sa koliko god mogu...

tanjica
03-11-2011, 17:44
pa da, zato ti i kazem, neku veci orbisi mogu da deluju mnogo jache od onih manjih... ama da ubijaju u pojam.... :(
mada bih se ja na tvom mestu vishe prepustila Mo60Ve, Me30Ve i pokusala da ignorishem Sa koliko god mogu...
eto,vidis...ja i ne obratih nesto veliku paznju na VE30Me.:eek:

andjelikadepeures
03-11-2011, 17:51
eto,vidis...ja i ne obratih nesto veliku paznju na VE30Me.:eek:

znachi, vishe se prepusti osecanjima nego razumu.
Sa i onako samo kvari zabavu :D

tanjica
03-11-2011, 17:55
Ja sam jedno potpuno Nerazumno bice;)..Pogledaj mi vodeni trigon,nema mesta SA-samo osecanjima.A tako bih volela neku ozbiljnost i temeljnost SA.

andjelikadepeures
03-11-2011, 17:58
ma bezi... Sa pa josh u Devici... samo da dzangriza i zanoveta... ne treba ti to :)
Moj je u Sco, pa edva izlazim na kraj sa njim, shto je bash slab...

tanjica
03-11-2011, 18:08
tvoj Sa ti daje izvesnu ozbiljnost i jedan hladan pristup.Mislim da uvek pristipas hladne glave problemu...Moj Sa je bas dzangrizalo..

andjelikadepeures
03-11-2011, 18:13
da... ja cesto umem da reshim "nereshivo" i od nechega shto mnogi iskomplikuju do besvesti, ja to pojednostavim do krajnjih granica, pa onda, naravno, reshavam :)
inache moj drug ima Ve u Devici i dodje mi nekad da ga zviznem koliko zanoveta i gleda u sitna crevca :)

tanjica
03-11-2011, 18:20
umem i ja da budem takva,ali cesce gurnem problem pod tepih za izvesno vreme,a onda ga resavam-tek kad se meni hoce.Lenja sam zbog MO90Asc.Zbog ovog Sa u 3. imam neki cudan odnos sa blizom okolinom.Ma koliko se trudila-uvek nailazim na Ignore...ne zanam .Ma nisam dopadljiva okolini.

andjelikadepeures
03-11-2011, 18:37
umem i ja da budem takva,ali cesce gurnem problem pod tepih za izvesno vreme,a onda ga resavam-tek kad se meni hoce.Lenja sam zbog MO90Asc.Zbog ovog Sa u 3. imam neki cudan odnos sa blizom okolinom.Ma koliko se trudila-uvek nailazim na Ignore...ne zanam .Ma nisam dopadljiva okolini.

ahaaaaaah pa dobro, umem i ja sa nekim problemom tako... da prosto chekam da se reshi sam od sebe, shto se i desi (So120Ju), ali uvek procenim koji pristup bolje "pali" u kom sluchaju.

a sa okolinom imam uglavnom super odnose. mada me ljudi ili bash gotive ili bash mrze. gotive me pozitivci, mrze negativci.

tanjica
03-11-2011, 18:42
ahaaaaaah pa dobro, umem i ja sa nekim problemom tako... da prosto chekam da se reshi sam od sebe, shto se i desi (So120Ju), ali uvek procenim koji pristup bolje "pali" u kom sluchaju.

a sa okolinom imam uglavnom super odnose. mada me ljudi ili bash gotive ili bash mrze. gotive me pozitivci, mrze negativci.

Imam i ja SO120Ju...mada imam i SA30So...ipak ne umem da se nosim sa autoritetima kao i problemima.

Monja
04-11-2011, 11:25

Naravno i za ovo si u pravu, debela sam bila jedino kao beba...
Sada imam 20 godina i 50kg na 'visinu' od 165cm.
Toliko o Jarcu i Saturnu,pozdrav devojke :)

AutumnFlower
04-11-2011, 12:28
Naravno i za ovo si u pravu, debela sam bila jedino kao beba...
Sada imam 20 godina i 50kg na 'visinu' od 165cm.
Toliko o Jarcu i Saturnu,pozdrav devojke :)

Takodje, ista tezina i visina i kod mene i isto jak Sa i stelijum u Jarcu. Sto znaci da je teorija potvrdjena!

ibis
04-11-2011, 12:35
Takodje, ista tezina i visina i kod mene i isto jak Sa i stelijum u Jarcu. Sto znaci da je teorija potvrdjena!

Naravno. Sa uvek tezi da sve smanji i redukuje, recimo moja kuma ima samo jednu planetu u jarcu, Veneru, ali to joj je vladar Asc i izuzetno je vitka. Druga drugarica ima Sa u prvoj u raku, takodje je jako vizljasta.

kanon
04-11-2011, 14:06
Izgleda da i meni moj Sa čuva liniju.

Monja
05-11-2011, 11:52
Hvala Sa. ;)

lilithsco
05-11-2011, 17:48
Ja imam ASC90JU0SA...pola godine sam savršene težine,a pola dobijem par više..pa u krug..možda JU i SA rade svako po 6 mjeseci...ovo pola godine s JU je uvijek oko Božića..eee,neće ove godine....

tatjanaj
05-11-2011, 17:53
Ja sam od kako sam prestala da rastem uvek na istoj tezini manje-vise. Tu sam negde oko 55kg. Ne da mi Saturn da se ugojim :)

lilithsco
05-11-2011, 18:02
Ja sam sebi najljepša sa 55-56kg.Sad imam 60 (opet radi JU...ha,ha)...sva sreća da sam Ovan pa mogu da vježbam do iznemoglosti...živio svaki Saturnov aspekt za lijepu figuru...

anabeld
13-11-2011, 00:07
poydrav ljudi, ima li neku ideju sta jos od ovog mog nesrecnog saturna mogu da ocekujem...osim što sam mršava i suva kao grana :D

kanon
13-11-2011, 09:09
poydrav ljudi, ima li neku ideju sta jos od ovog mog nesrecnog saturna mogu da ocekujem...osim što sam mršava i suva kao grana :D

Ne razumijem zašto bi tvoj Sa bio nesrećan ? Vladalac prve i sedme u egzaktnoj u konjukciji u petoj kući. Što će reči ti i tvoj dragi u ljubavi. A i dispozitor dobar u znaku, pa u lijepom aspektu sa prirodnim vladarem pete.
Stvarno mislim da je dobar taj tvoj Saturn. Malo hladi te tvoje jake strasti.

ibis
13-11-2011, 09:33
Ne razumijem zašto bi tvoj Sa bio nesrećan ? Vladalac prve i sedme u egzaktnoj u konjukciji u petoj kući. Što će reči ti i tvoj dragi u ljubavi. A i dispozitor dobar u znaku, pa u lijepom aspektu sa prirodnim vladarem pete.
Stvarno mislim da je dobar taj tvoj Saturn. Malo hladi te tvoje jake strasti.

Ne verujem Kanon da njoj prija njen Sa, s obzirom da joj sedi tacno na Mo u Sc, vladaru Asc, koji je ionako tezak natusu, plus sto je i drugi zenski princip i znaku egzila..
Iako ne prima kvadrate i opozicije, sama 0 Mo i Sa je teska, i u ovom slucaju ova 0 se moze smatrati izazovnim aspektom. Jos mi deluje teze sto nema kvadrata koji bi podstakli akciju i borbu, i ova naglasenost fiksnog znaka skorpije a fiksni znaci takodje imaju sklonost ka ostajanju u nekoj situaciji ili stanju.
Ali u pravu si, dispozicija vadi pricu, znaci uz napor ovo nece izaci na nesto negativno.

tanjica
13-11-2011, 12:42
Imam jako los odnos SA I SO-nikad sa nadredjenima nisam imala problem,ali sa ocem DA.To je nekakvo precutno nerazumevanje koje mene dovodi do ludila.Mada SA je vladar 7.polja,a SO 2.polja...U sve to bih rekla da je ukljucen i moj partner ali i novac...

kanon
13-11-2011, 14:19
Ne verujem Kanon da njoj prija njen Sa, s obzirom da joj sedi tacno na Mo u Sc, vladaru Asc, koji je ionako tezak natusu, plus sto je i drugi zenski princip i znaku egzila..
Iako ne prima kvadrate i opozicije, sama 0 Mo i Sa je teska, i u ovom slucaju ova 0 se moze smatrati izazovnim aspektom. Jos mi deluje teze sto nema kvadrata koji bi podstakli akciju i borbu, i ova naglasenost fiksnog znaka skorpije a fiksni znaci takodje imaju sklonost ka ostajanju u nekoj situaciji ili stanju.
Ali u pravu si, dispozicija vadi pricu, znaci uz napor ovo nece izaci na nesto negativno.

Pa upravo to što kažeš. Dobro je da postoji ipak neki izazovni aspekt. Pa ako već nema kvadrata i opozicija. Pa hjde barem nešto da je pogura.
Al na kraju priče je dispozicija ipak važna.

anabeld
13-11-2011, 17:52
Pa upravo to što kažeš. Dobro je da postoji ipak neki izazovni aspekt. Pa ako već nema kvadrata i opozicija. Pa hjde barem nešto da je pogura.
Al na kraju priče je dispozicija ipak važna.

znaci da stisnem zube, bice tesko???:eek: al na kraju se mozda i ispetljam :D ps- a hoce biti cupavo kad SA napravi krug, tj bude u skorpiji opet?:guitar:

samo me ti ibis razumes :24:
:213:

ibis
13-11-2011, 18:26
samo me ti ibis razumes

kazu kad neko ima obrazac klupka, onda je previse fokusiran na samo neke stvari....zato takvi ljudi najvise uce od drugih, odnosno, ljudi koji im svojim planetama popunjavaju prazne delove horoskopa...
ti si veoma cvrsto vezana za druge, a najbolji nacin da iskoristis svoje sklonosti je da skroz produbis razumevanje SEBE i drugih...uz Mesec u Sc to ti nece biti tesko jer mnoge stvari citas izmedju redova...

ali izazov kod tebe mora doci od drugih, odnosi su polje gde ces sazrevati...

osnovni problem je sto prihvatas svu odgovornost u odnosima, i sto treba i sto ne treba...sto TRPIS...

pokusaj da shvatis da samu sebe treba da oslobodis stega, pa ce onda to uciniti i drugi ljudi...

anabeld
13-11-2011, 23:06
kazu kad neko ima obrazac klupka, onda je previse fokusiran na samo neke stvari....zato takvi ljudi najvise uce od drugih, odnosno, ljudi koji im svojim planetama popunjavaju prazne delove horoskopa...
ti si veoma cvrsto vezana za druge, a najbolji nacin da iskoristis svoje sklonosti je da skroz produbis razumevanje SEBE i drugih...uz Mesec u Sc to ti nece biti tesko jer mnoge stvari citas izmedju redova...

ali izazov kod tebe mora doci od drugih, odnosi su polje gde ces sazrevati...

osnovni problem je sto prihvatas svu odgovornost u odnosima, i sto treba i sto ne treba...sto TRPIS...

pokusaj da shvatis da samu sebe treba da oslobodis stega, pa ce onda to uciniti i drugi ljudi...
svaka cast na tumacenju...mislim, da ovakvi i meni slicni tesko mogu da se oslobode stega, ma koliko se trudili, to je neki beleg koji nosimo kroz zivot...i da taj mesec u skorpiji je zaista cudo...mislim da ljudi sa takvom pozicijom meseca mnogo bolje razumeju i saosecaju sa drugima , nego sami sa sobom-ma koliko to paradoksalno zvucalo :doh:
nego, ono sto me je zabrinulo kad je ta konjukcija mesec/saturn u pitanju, pa jos u petom polju je- negde sam procitala da su to pokazatelji neplodnosti...toga sam se mnooogo uplasila, pa mi se odtada sve ostalo cini manje bitnim...ima li uopste neke istine u tome?:eek: :smrc:

ibis
13-11-2011, 23:42
toga sam se mnooogo uplasila, pa mi se odtada sve ostalo cini manje bitnim...ima li uopste neke istine u tome?:eek: :smrc:

kod tebe je cini mi se veca opasnost da psihicki gusis svoju decu, a i sebe na taj nacin...
znam da je Mesecu u sc, a pricamo o njemu jer to si ti, tvoj vladar horoskopa, tesko da pogleda u sebe...
od svih pozicija Meseca cini mi se da Mo Sc ima najjace odbrambene mehanizme koje je tesko srusiti, ali prosto- izbora nema, ili cemo upoznati sebe, ili cemo se okameniti i ziveti poluzivot...
ili smo dobri znanci sa svojim dubinama, ili te dubine vladaju nama...

anabeld
14-11-2011, 20:58
kod tebe je cini mi se veca opasnost da psihicki gusis svoju decu, a i sebe na taj nacin...
znam da je Mesecu u sc, a pricamo o njemu jer to si ti, tvoj vladar horoskopa, tesko da pogleda u sebe...
od svih pozicija Meseca cini mi se da Mo Sc ima najjace odbrambene mehanizme koje je tesko srusiti, ali prosto- izbora nema, ili cemo upoznati sebe, ili cemo se okameniti i ziveti poluzivot...
ili smo dobri znanci sa svojim dubinama, ili te dubine vladaju nama...
pa unisti me ibis...totalno me unisti :eek: al hvaaala ti na izdvojenom vremenu :) slazem se sa tobom , al sve je to lako reci, al uraditi...rudarski posao....sad je jos i dobro...onaj pubertetski/period samoupoznavanje je bio stvaaarno kritican i neka misli ko sta hoce, al mislim da mi srecnici sa mesecom u skorpiji i/ili saturnom jos u blizini...stvarnooo ima da se mucimo ceo zivot...:eek:

ibis
14-11-2011, 21:27
pa unisti me ibis...

ma jok...sustina je da imas nacin da se boris, to sam htela da objasnim...:)

alea
14-11-2011, 22:07
pa unisti me ibis...totalno me unisti :eek: al hvaaala ti na izdvojenom vremenu :) slazem se sa tobom , al sve je to lako reci, al uraditi...rudarski posao....sad je jos i dobro...onaj pubertetski/period samoupoznavanje je bio stvaaarno kritican i neka misli ko sta hoce, al mislim da mi srecnici sa mesecom u skorpiji i/ili saturnom jos u blizini...stvarnooo ima da se mucimo ceo zivot...:eek:

MO u Skorpiji pored tebe i tvog karaktera, u tvom horoskopu vise pokazuje tvoju mamu, i njen odnos prema tebi.
Mislim da ces se ti kao majka, najvise naci u MO svoje dece.
Mozda ces ti biti preterano brizna, ali oni ce tebe dozivljavati kroz svoj MO.

Ja imam MO u Skorpiji u 12. i kroz njega najvise gledam odnos svoje mame prema meni, dok sam ja svojoj deci MO u Lavu 180 UR...ni ovaj MO nije cvecka, ali ja sam kao majka sve, samo ne posesivna...cak sam i preterano liberalna i popustljiva, mada se zna ko je car :D ( MO 180 UR ).

Sori na upadu, samo sam htela da prokomentarisem zbog MO u Skorpiji. ;)

larisa81
14-11-2011, 22:39
svaka cast na tumacenju...mislim, da ovakvi i meni slicni tesko mogu da se oslobode stega, ma koliko se trudili, to je neki beleg koji nosimo kroz zivot...i da taj mesec u skorpiji je zaista cudo...mislim da ljudi sa takvom pozicijom meseca mnogo bolje razumeju i saosecaju sa drugima , nego sami sa sobom-ma koliko to paradoksalno zvucalo :doh:
nego, ono sto me je zabrinulo kad je ta konjukcija mesec/saturn u pitanju, pa jos u petom polju je- negde sam procitala da su to pokazatelji neplodnosti...toga sam se mnooogo uplasila, pa mi se odtada sve ostalo cini manje bitnim...ima li uopste neke istine u tome?:eek: :smrc:

Najbitnije je da rešiš odnos a mamom,tvoja odvisnost od matere je toliko velika,da postoji verjetnost da nečeš nikada prekiniti toga odnosa.Možda ti je i mati razlagala kakve probleme ima u ljubavi.I tvoji odnosi če biti pod upitnikom sve dok se ne odlučiš za partnera.Zato je mogučnt kod tebe ,kasnije imati decu.Nisi sposobna pokazati svojih pravih emocija i hladnoču nosiš od svoje mame.I traumu koja baš može doneti blokadu i nepodnost.

anabeld
14-11-2011, 23:04
o hvala drage... znaci mi svako misljenje i tumacenje, jer cinjenica je da je ovaj aspekt problematican...i dugo se tradim da ga definisem. Nisam verovatno svesna velike vezanosti za majku...ali naglasila bih i oca, dakle roditelje uopste. Postojale su tu i razne traume i frustracije iz detinjstva-ali zbog bolesti oca. Sad ne ynam da li se i to moze tumaciti kroz ovaj aspekt? ps-o nekad mi je tako turobna ova moja natalna karta...prosto nikakve povoljnosti u njoj :girl_sigh:

larisa81
15-11-2011, 09:06
Za oca se tumači sunce Neptun i Sunce Pluton.Što sigurno pokazuje i tu probleme.A za Saturna je tvoj karmični zadatak,da kod emocijonalne hladne matere razviješ stupanj čustvene topline.Ti misliš,da nisi vredna ljubavi baš zbog tog što misliš ,da moraš biti takva kako mati želi.Mati je uplašena i nekako te veže nase jer te želi zaščititi pred svetom(TAKO i SEBE)a ujednom ne zna pokazati svojih emocija.Nekad se mati plaši pokazati ,da ju je strah i to prenosi na tebe,.A tu je mati ambicijozna ,želi da ti postigneš neke stvari što jih ona nije mogla.Jer tebi je mesec u padu,i prevladuj Saturn i tako češ želeti ,da se navežeš emocijonalno na svoju karjeru i uspunjenje želje svoje mama.
Taj aspekt pokazuje ,da ste kod kuče imali komunikaciju ali da ste emocije krili.....itd i kasnije u životu ti aspekti donose probleme u intimnim odnosima jer pojedinac pokazuje nedostupnost i hladnoču.I zato je bitno ,da sve se to sa mamom razčisti.Da ne prenosiš ništa od nje.

manuela
15-11-2011, 12:35
meni je sad saturn u drugoj kući..teško mi je ...tako radim a plaće nema 3 mjeseca ...jako mi je teško vezano za moje financije....

majabl
15-11-2011, 16:16
moj sa je u desetoj, to mu je prirodna kuca , a ju kao njegov disp nije lose postavljen i pravi 120 sa i 120 mc posto mi je sa 0 mc, i nadam se da nece biti toliko los za moju karijeru, posto mi vec neda mira jer pravi ove ruzne 180 sa ma0mo.:) :) :)