Evo i mene sa konkretnim pitanjem :) [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Evo i mene sa konkretnim pitanjem :)

Miki81
21-06-2010, 17:12
Zovem se Miroslav i astrologija mi je postala pomalo hobi od proslog leta, tako da u sustini ovom naukom ne baratam bas najsrecnije, ali se trudim i do sada sam Vas citao onako iz prikajka :)
Ovih dana se "spremam" za Saturnov povratak i razmisljam na zadatu temu sta me ocekuje posto Saturn krece preko brdo mojih planeta.Jednu sam prijateljicu vec zamolio da vas pita nesto o mom ne aspektovanom Merkuru, ali nije dobila puno odgovora, pa reko ajd da ja probam.

Smatram da sam za svoje godine dosta postigao u zivotu (naravno uz podrsku roditelja), tako da sam izucio visooke skole :), finansijski sam obezbedjen, spreman sam da i dalje ulazem u sebe i da napredujem u karijeri. To moj vladar Jupiter i sam za sebe govori, ali uvek ima jedno ALI...

Nikad nisam razmisljao o zenidbi, to mi je nekako uvek bilo jednog lepog dana, al me to sad pocelo pomalo brinuti. Osecajne planete su mi, morate priznate, izuzetno lose postavljene, vladar 7 Merkur u skorpiji sam, totalno ne aspektovan. Ovo me je uplasilo! Kiron u 5. Ima li nekog da mi ide u susret po pitanju braka, ili makar duze veze ili je sve do mene? Mozda se ona pojavila, a ja je nisam prepoznao? Nekad pomislim da sam sam kriv sto sam neostvaren u tom smeru. Moze li iko da mi objasni samog sebe, jer ja sam tu stvarno u neznanju? Ili samog sebe ne razumem ili sam sebi ne priznajem? Ako neko bude imao malo vremena da baci oko na moju natalnu.
Jos da smislim kako da postavim kartu hehehe, posto postavljanje mi nikako ne ide.

thalatte
21-06-2010, 17:41
Hej pa ostavi bar podatke pa cemo mi postaviti kartu..

Miki81
21-06-2010, 17:45
Hej pa ostavi bar podatke pa cemo mi postaviti kartu..

Odlicno, skratite mi muke, mucim se vec 2 sata i nista mi ne uspeva.Nesto izgleda radim pogresno.
Podaci:
Beograd, 06.10.1981. u 11:30am

thalatte
21-06-2010, 18:32
Evo miki81 da vidimo :)

miki chart http://i50.tinypic.com/lzj21.gif

Ajde nam samo malo pomozi...da li uopče nemaš sreće sa ženama...ili jednostavno nisi doživio ljubav...i da li voliš više biti sloboda i mjenjati žene ko leptirić sa cvjeta na cvijet hehe :D ? Uovakav horoskop često govori o muškarcu koji voli švrljati :D)

nessy
21-06-2010, 20:30
taj merkur vladalac 7 je i vladar 9 ...sto moguce i daje da je tvoje visoko skolovanje na neki nacin ugrozilo to sto nisi bio ozenjen...ali ono sto je meni upadljivije jeste mars 90 uran 0 venera ...sto pokazuje kratkotrajne sexualne veze,na brzinu...dok ima uzbudjenja i draga je tu... ...ceste promjene ...sto vjerovatno tebi dodjee da se ponosis tim -taj mars u 8 u Lavu- kao da voli praviti rofeje od svega toga ,,,blizanci 7 ...daju mogucnost i dva braka ...bolji nek nadopune

thalatte
21-06-2010, 20:38
nessy ja bi samo dodala jop i vladar 8. u 1.-oj Mjesec u Jarcu...dodatno naglašava to što spominješ i... sve ostalo si rekla ...

Baš me zanima što će Miki nam potvrditi :)

Miki81
21-06-2010, 21:47
Ovo je moj prijatelj. VZa njhga sam u par navrata postavljala pitanja na forumu, nadam se da ce neko pomoci.

Hvala Biljka,al meni nema leka :)

Pepu, hvala najlepse sto si postavila moju kartu umesto mene, ja cu se i dalje truditi da je postavim u potpis.

Predpostavljao sam da cete pomisliti da mi je zivot pun kratkih burnih ljubavnih avantura sa tom Ve0Ur u Skorpiji (kvadrirano Marsom ali u separaciji) ;) Niste daleko od istine, al to su bile mladalacke ljubavi kratkog daha koje verovatno veliki procenat mladih ljudi dozive u tim nekim "ludim" godinama. Ja se, na zalost, smatram covekom koji do sada nije doziveo ljubav, iskreno, nemam puno poverenja u zene (barem koje sam ja do sada sretao), provodio sam vreme ostvarujuci neke svoje zacrtane ciljeve (koji su bili ciljevi i mojih roditelja), sve mimo toga sam smatrao kao kratki predah. Sad, u godini Saturnovog povratka, pocinjem da preispitujem samog sebe ,dal sam ja emotivno hladna osoba ili prosto nisam naisao na neku devojku koja bi mi zadrzala interesovanje ili je takvih i bilo, a ja ih nisam posteno ni pogledao dublje.
Uran je vladar moje druge pa nije ni zacudjujuce sto sam mislio da su sve devojke u mom okruzenju ciste materijaliste (da ne kazem sponzoruse), ili da za to krivim Veneru u padu.
Od trenutka kad sam poceo da se interesujem za astrologiju i kad sam pomalo pohvatao konce oko znakova, planeta, kuca i dostojanstva, onda sam se preplasio. Kiron u 5, venera vec pomenuta. Ljudi, zasto mi je Merkur neaspektovan, dal do braka nece nikad ni doci? A ako i dodje, koju cu ja nesretnicu postaviti kao mesec u Jarcu u I kuci ovna, izkvadriranu citavim stelijumom?!? Moze li ovo neko da mi protumaci? Moze li neko ko ima vise znanja u astrologiji od mene (ako i znam ista), da mi opise potencijalnu bracnu saputnicu, jer kakav je to Merkur u Skorpiji?
Kad mi tranziti i progresije predvidjaju neku normalnu vezu koji svi oko mene u ovim godinama vec imaju? :(
Jos da napomenem da sam relativno povucen tip coveka, ne volim preterano da se eksponiram, a i verovatno na zene delujem i pomalo stidljivo( to mi je vise puta receno).

zvjezdica
21-06-2010, 22:43
E Miki, Miki :) Dobrodošao za početak :)

Ovako Vaga/strijelac je meni lijepa kombinacija... Nas vage nitko ne razumije :D

..ASC u strijelcu i na asc NE kao vladar 3 polja, može govoriti o tome da ti je komunikacija jača strana, da možeš o dosta tema pričati,ali može biti znak da voliš laskat ili da okolina jako utječe na tebe i usmjerava te, pogotovo moguće majka ako je ona predstavljena MA u karti, ili otac, neznam koga prepoznaješ od roditelja po simbolikom MA a koga pod VE. Jer NE radi aplikacione aspekte sa MA ( vladar 4, jedan od roditelja) i samim JU ( vladarom asc).

Vladar ASC JU je 10 kući u vagi...pa to ukazuje na okrenutost karijeri, moguće i podložnost jednom od roditelja...JU u vagi me asocira na nekog pravnika ili lijepog momka ali ima aplikacio kvadrat sa MO koji je u jarcu što pokazuje da se ti emotivno ne možeš opustit...jer MO u jarcu je zgrčen i u kvadratu sa JU blokira tu energiju...

Dodatno, što se tiče neke seksualnosti, MA ti je u lavu, ali u uklještenoj kući, što znači da će se ta prava energija MA ispoljit kada ti tranzitni SA sjedne na natalno SO i otključa znak lava.

Što se tiče tvoje VE ona je u škorpinu, a ta venera je tu loše, ljubomorna, posesivna, u konjukciji sa UR nestalna, ne može se zadržat na postojanom osjećaju...inače, ta VE također predstavlja jednog ot tvojih roditelja...neznam jel majkaili otac, ali netko od njih je ljubomoran i posesivan...

VE je također i vladar 5 što ukazuje na tvoj problem sa vezama prije braka..sve pucaju...zbog konjukcije VE i UR.
To da netko od roditelja utječe na izbor djevojke je jasno vidljivo kroz kvadrat UR i MA...Jer UR je vladar 2 zaključane kuće tj vrijednosti koje ti zapravo ni nemaš, nego su ti oni usadili...

Sada kad SA bude gazio ovaj stelij u vagi, srušit će sve te gluposti koje su te dovele u ovakvu situaciju i morat ćeš se iznova "rodit", dakle SAM postavit svoje prioritete i svoje vrijednosti, sam prepoznat što želiš a što ne i onda očekuj nagradu za to tj. ljubav.

što se tiče 7 kuće...u blizancima na stupnju vage...a ME je otišao u škorpiona i retro je na stupnju blizanaca u 10 kući ...škorpion su ljudi koji su ćutolozi i dubokoumni, nekad ljubomorni, a merkur tu i to retro moguće da će biti jako zatvorena, sklona ljubomori, možda upoznavanje preko posla ili u krugu njezine obitelji...obitelj će joj biti veoma važna i tu će biti dosta stvari vezanih za njezinu obitelj jer joj je to polje naglašeno...moguće da će tebi biti nedokučiva i neshvatljiva..dispozitor je pl u konj sa ju tj tobom, vjerujem da će se brak održat i da će biti jako privlačna...

cokolina
21-06-2010, 23:18
slusaj za zenidbu nebrini lepo aspektovane planete ako ti se bas zeni evo tu sam mars u lavu mozda bi se poubijali ali sigurno bi pilo vatre pozdrav!!!!dobrodosao na forum!!!!!!!!!!!

thalatte
22-06-2010, 03:55
Moje misljenje je da ako sam ne osjecas potrebu za vezivanjem, ne bi trebao se siliti na to, bez obzira sto to nije u skladu s opce prihvacenim normama..tvoje ljubavi ce uvijek biti neobicne,nepredvidive i vrlo vjerojatno sa zenama koje su ti na ovaj ili onaj nacin nedortupne..i ne moras zbog toga biti razocaran jer samo takve ti mogu zadrzati paznju dovoljno dugo da se stvore osjecaji...nista obicno,nista u skladu sa normama,jer to ni nije ono za cim u stvari tezis...

Miki81
22-06-2010, 09:17
Hvala na ulozenom trudu u analizi moje natalne karte. Devojke, zaista ste divne sto se trudite pomoci svakome na ovom forumu.
Zvjezdice, sa venerom u skorpionu prepoznajem majku koja jeste pomalo posesivna, a i znala je biti podosta ljubomorna na oca tokom braka. Nadam se da si u pravu i da ce Saturn u Vagi doneti osvescenje na poljima kojima me vec unazad dosta dugo zabrinjavaju. Javljam rezultate :)
Pepu, naravno da se ne silim na bilo kakvo vezivanje vec samo pokusavam shvatiti sebe samog i pomoci sebi samom ukoliko vidim da u necemu gresim. Kao sto rece Zvjezdica, previse sam emotivno zgrcen i verovatno i nesvesno sebi ne dopustam da mi se desi nesto sto je za ostali svet sasvim normalna i pozeljna stvar.
Interesantan mi je deo u kom si rekla da su mi moguce ljubavi sa zenama koje su mi nedostupne.U toj recenici sam se pomalo pronasao, mozes da mi obrazlozis koji aspekt ukazuje na to.Vracam film u glavi i kroz ceo zivot mi se desavalo da mi se svidi neko ko je vec zauzet (citaj udat) ili neko ko bi za moje roditelje bio socijalno ne prihvatljiv. I tu ja idem linijom manjeg otpora, cak ni ne pokusavam da bolje upoznam devojku o kojoj je rec.
Mlade ne izgradjene devojke koje po defaultu lice jedna na drugu, a kojih je najvise u mom okruzenju me zaista ne zanimaju.

arctiumLappa
22-06-2010, 10:22
Oh kako neobicna karta... jaka i uspesna, a sa planetama u izgonu. Pravi je izazov ziveti je! Ima ljudi koji s ovim propadnu, a ima i onih drugih :-)
Nikad nisam razmisljao o zenidbi, to mi je nekako uvek bilo jednog lepog dana, al me to sad pocelo pomalo brinuti.
Aman! Muskarac i nemas ni 29, a statistika ti samo ide u prilog. Dok pricamo na forumu je bar 7 devojaka pozelelo takvog decka, jer se tebi zeni a njihovim momcima ne, u komsiluku ima ih bar toliko koje bi se odmah udale za tebe, a u glavnom gradu na desetine.... dakle strahovi su APSOLUTNO neosnovani! Zenidba definitivno nije problem. Ono sto jeste problem i sto si verovatno kroz astrologiju video, sto su obe planete koje predstavljaju ljubav/zenu kod tebe u izgonu.
Mozda se ona pojavila, a ja je nisam prepoznao?
Venera konjunkcija uran -tesko ce neprimecena proci :-)
Sad, u godini Saturnovog povratka, pocinjem da preispitujem samog sebe ,dal sam ja emotivno hladna osoba ili prosto nisam naisao na neku devojku koja bi mi zadrzala interesovanje ili je takvih i bilo, a ja ih nisam posteno ni pogledao dublje.
Kada je karta problematicna, idealno je da je partner komplementaran, bilo da ne uocava tvoje nedostatke, bilo da se s njima nosi na najbolji nacin
Ljudi, zasto mi je Merkur neaspektovan, dal do braka nece nikad ni doci? Moze li neko ko ima vise znanja u astrologiji od mene (ako i znam ista), da mi opise potencijalnu bracnu saputnicu, jer kakav je to Merkur u Skorpiji?
Daj da s'igramo!
Ona je venera, mesec i merkur
Venera kao vladar pete je mozda i najbitnija da je objasni. U konjunkciji sa uranom ona je socijalna margina. Mozda je razvedena, astrolog, go-go igracica, neobicna je i neshvacena. Emocije su joj obojene skorpijom -vatrena, najverovatnije lepa i izrazito sexualna. Na vrhu dvanaestog polja, upoznajes je najverovatnije na netu. Kvadrat sa vladarom cetvrtog -tvoji roditelji je nece odobravati. Sto se tice meseca u jarcu -posto je on u prvom polju, on ce pre opisati tebe nego nju, kao emotivno inhibiranu osobu, kako prima kvadrat dispozitora bilo bi najbolje da si materijalno u potpunosti situiran jer ce suprotno uticati na tvoj ego, pa i libido.
Na vrhu sedmog blizanci -veza/brak je intelektualnog tipa, privuci ce vas iste stvari. Merkur u skorpiji -duboke emocije, o cemu govori i neptun na ac-u -idealizam. Gde su njeni problemi -u kuci. Njena cetvrta je prepuna, vladar venera konjunkcija uran. Dakle ona definitivno ima problematicno poreklo i problem sa majkom. Sa 3 planete u njenom petom ona je kreativna sa dubokim emocijama, vladar pete u njenom drugom -borba na polju dece. Ili ce ih imati i ona nece biti prihvacena ili ce joj biti tesko da dobije istu -u kom slucaju uran predstavlja pomoc.

Da napomenem -ja naravno dajem najlepsu verziju dogadjaja jer se 2planete u izgonu i dvojni znak na vrhu sedme mogu i drugacije tumaciti :D

thalatte
22-06-2010, 11:16
Sviđa mi se kako si mu napisala Lappa...:)

Stvar je u tome da Miki...tebe brine - što ako neće biti braka...al još uvijek u tvojim riječima ne pronalazim riječi da ti to treba...tipa, treba mi ljubav, treba mi partner da bi bio potpun....ti se brineš jer znaš da je to normalno, ali da li imaš potrebu za drugom osobom...? Mislim, ti si sve to ljepo ispričao , zapakirao...ali sve se to meni previše izracionalizirano čini :D

Pitao si me koji aspekt su nedostupne žene? :) Pa ako gledamo po onoj nekoj staroj teoriji i zbrajamo aplikacije Mjeseca kao mogućnosti za brak...tvoj Mjesec radi jednu aplikaciju , 90 na JUpiter....i to orbisa 5.

Znači sve što je moralni prihvatljivo i poželjno (JU) za tebe je teško ostvarivo...orbis 5 dodatno naglašava područje u kojem se ovaj aspekt ispoljava a to su 5.kuča veze i zabavljanje prije braka...

Miki81
22-06-2010, 22:11
Nisam ceo dan imao vremena da vam odgovorim i ponovo se zahvalim na ovakvom iscrpnom tumacenju.
Lappa, mozda sam vas naveo da steknete takav utisak, ali ja zaista nemam nameru jos uvek da se zenim, pogotovo ne preko noci i to sa bilo kim. Uz pomoc svoje natalne sam vrsio rekapitulaciju mojih ljubavnih veza i gledajuci moje zenske planete, sve u izgonu, sam samo priznao sebi da i zaista u zivotu nisam imao dugu vezu, jos manje fatalnu koja bi me prodrmala iz samog korena, neku veliku ljubav koju su svi mojih godina zasigurno do sada spoznali. Onda sam pomislio da mozda do braka nece ni doci, jer je Merkur ne aspektovan i to u X kuci(i to na stepenu pada Meseca), zbog preokupiranosti mojom karijerom i to me je tek onda uzdrmalo. U pravu je Peppa kad kaze da nije osetila da je meni trenutno potrebna ljubav, vec da se unapred bojim da zbog mog nacina zivota i preokupiranosti drugim stvarima ostanem zauvek uskracen braka ili makar jedne velike ljubavi koju kako kazu samo Venera u Skorpiji moze da dozivi, pa makar bila i fatalna. Lappa, postavila si najlepsu verziju koja moze sa ovakvim planetama da se ostvari, ako se ostvari u tom smeru.
Da napravim rezime, bez obzira sto sam negde duboko u dusi sposoban da volim i to takvim intezitetom da mi se poremeti tlo pod nogama (Ve u Sco, mada iskreno mislim da je i Mesec u Jarcu izuzetno osecajan cak stavise proizvodi samodestruktivna osecanja ), to moje osecanje ce verovatno biti kratkog daha(0UR) i to sa osobom cije karakterne crte ( a mozda i samo socijalne ) se nece dopasti mojoj porodici (i verovatno i mojim prijateljima zbog Plutona), koja ce vuci nekakve komplekse iz porodice, verovatno razvedena i sa decom iz prvog braka (ili mi necemo imati svoju zbog mog Kirona u V), pritom ce biti izuzetno neobicna (jel moze neko da mi kaze konkretno njeno zanimanje-otprilike i nesto vise o njoj po sistemu derivatnih kuca), i najverovatnije ce biti izuzetno nesrecna u braku (vezi) sa mnom ( iskvadriran Mesec u Jarcu).

Inace nisam Pravnik (propustio sam da odgovorim Zvjezdici), doktorirao sam na jednom Evropskom Univerzitetu medjunarodne finansije, al ostajem u zemlji za sada.

thalatte
23-06-2010, 00:12
Moze taj MO izvuci emocije,vjeruj..
Moj dobar prijatelj,rodjen isti dan kad i ti;
U braku,ozenio ljubav sa kojom dugo hodao, ona je skroz normalna zena,nisu skloni saranju,naprotiv..imaju jedno djete,drugo na putu,a planiraju jos...obiteljski ljudi ,ali su onako malo otkaceni,sve po svom,al u granicama, jer su dosta religiozni..

arctiumLappa
23-06-2010, 17:03
Lappa, mozda sam vas naveo da steknete takav utisak, ali ja zaista nemam nameru jos uvek da se zenim, pogotovo ne preko noci i to sa bilo kim.
Ziv bio nemoj da mi persiras
+moja je profesionalna deformacija da ne izvrcem reci nego ih tumacim suvoparno i logicki, a... nije da nisi spominjao brak brak brak brak :D
Po tranzitima vidim da ti nije frka.
Uz pomoc svoje natalne sam vrsio rekapitulaciju mojih ljubavnih veza i gledajuci moje zenske planete, sve u izgonu, sam samo priznao sebi da i zaista u zivotu nisam imao dugu vezu, jos manje fatalnu koja bi me prodrmala iz samog korena, neku veliku ljubav koju su svi mojih godina zasigurno do sada spoznali.
Pa cuj, ne mozemo blistati na svim poljima. Doziveo si i odradio neke stvari koje vecina nikad nece. Tezi duhovnom napretku i sve ce doci na svoje mesto +imas OGROMNU pomoc jer si svestan svojih nedostataka, pa je samim tim lakse upravljati ostatkom.
Onda sam pomislio da mozda do braka nece ni doci, jer je Merkur ne aspektovan i to u X kuci(i to na stepenu pada Meseca)
Trenutno mi padaju na pamet dve osobe koje imaju neaspektovan mesec, zene su i ostale su u drugom stanju kad se mesec aktivirao tranzitima. Dakle sa 4planete u vagi, mislim da ti i sad veoma jasno osecas da je bolje zasnovati partnerstvo/brak makar i racionalno nego ga nemati. S druge strane astrologijica toliiiiiiiko moze da ti pomogne, pa ona na svoj nacin moze kanalisati te dve planete u izgonu -bolesno dete, socijalni radnik... varijacije na temu su dozvoljene i pozeljne.
Evo najprostiji primer -tvojom desetom vlada ta jadno postavljena karijera. Nasao si balans i energiju u prepunom desetom polju, verovatno imao vrtoglavo brz uspon uz pomoc urana... ne patis, nisi bednik u ocima drugih... a sve to moze. Pa tako i ona, ne mora sve najgore da te zadesi, ali ako nastavis to da trazis, uverena sam da ces to i prizvati.
Lappa, postavila si najlepsu verziju koja moze sa ovakvim planetama da se ostvari, ako se ostvari u tom smeru.

Prejaka mi je 11ta kuca da bih bila pesimista :)
to moje osecanje ce verovatno biti kratkog daha(0UR) i to sa osobom cije karakterne crte ( a mozda i samo socijalne ) se nece dopasti mojoj porodici (i verovatno i mojim prijateljima zbog Plutona), koja ce vuci nekakve komplekse iz porodice, verovatno razvedena i sa decom iz prvog braka (ili mi necemo imati svoju zbog mog Kirona u V), pritom ce biti izuzetno neobicna (jel moze neko da mi kaze konkretno njeno zanimanje-otprilike i nesto vise o njoj po sistemu derivatnih kuca), i najverovatnije ce biti izuzetno nesrecna u braku (vezi) sa mnom ( iskvadriran Mesec u Jarcu).

Ajme kako si negativan.... hitno da promenis stav!
Tvoje osecanje kratkog daha -to prosto moze da bude najneobicniji odnos koji si ikad imao -upoznao si je na netu, 0Ur ona je u osnovi prijatelj i tek kasnije spoznajes sexualnost koju nosi -dve njene planete u Sco, moze da bude tehnoloski mag, astrolog, ili workaholic sa dve planete na vrh njenog sestog
Nece se dopasti porodici i prijateljima -biras je sebi a ne njima, bitno je da dovede tvoj energetski nesklad u balans, a ako narusava njihov mir... pa boze mili, vaseljena tezi povecanju entropije. Povecanje nereda je prirodna harmonija.
Vuce komplexe iz familije -pa cuj svi negde imamo probleme, s druge strane njena cetvrta je tvoja 10ta kao sto rekoh. Pre ce biti da ce ona padati gde i ti -tvoja peta -njena 11ta -cudni prijatelji, kratkotrajna prijateljstva 0Ur -veliko i neobicno socijalno okruzenje
Razvedena sa decom -deca nisu boles' a razvod je bolji nego da je upoznas dok je jos uvek u braku zar ne?! :D
so on and so on.... negativan si... ko zna kako li bi ti njoj bio derivatno prikazan

Daj da se igramo nje derivatno:
I kuca: blizanac -Me r u cetvrtoj u skorpiji. Intelektualni tip devojke, osecajna, verovatno ima ili govornu manu, ili prebrzo prica i gresi. Cinizam i sarkazam su njene stilske figure. Blizanac je koscat, skorpijica je sexy, a sa toliko mnogo vage koju imas ona mora biti lepa. 0Ur -upecatljiva. Vladar asc u 4oj, kuca iz koje potice ju je oformila, verovatno je na neki (ne dobar) nacin vezana za istu, jaka licnost, vazni preci. Njen vladar u cetvrtoj, tvoj mesec u jarcu, puna vaga -pre se nikad ne bi ozenio nego sto bi ona bila razgolicena i exponirala svoju sexualnost
II kuca: prebijenu banku nema -mesec u izgonu i iskvadratiran od celog stelijuma. Mars u drugoj kao vladar pete i desete -ona se definitivno trudi da zaradi, dakle nije lenja ali u tvom vrednosnom sistemu ona nece dobro zaradjivati (moji mama i tata imaju ovakvu postavku, on je gradjevinac i izdrzavao nas je, a ona je svoju platu koristila kao dzeparac -nisu poredbeni prihodi). Zarada od 5te i desete -hobi (na sta upucuju i planete u petom) -bilo koje socijalno umrezavanje 0Ur -od obdanista jer je peta u pitanju, do interneta jer imamo i uran. Mora biti kreativno jer je vodeni znak +peta kuca u pitanju, dakle suvoparno ili klasican zanat ne nikako. Opusteno moze biti i umetnik i naucnik i vaspitacica sa ovim.
III kuca: Devica na vrhu trece -ona mora biti inteligentna sa postavkom 1-3, Me u Sco
IV kuca: najizrazenija ovde. Na vrhu IV ona ima So0Sa -tata, bake i dede su igrali veliku ulogu u njenom odgoju. Ju 0 IC -njena je kuca putujuca, zivi ili je zivela u inostranstvu, voli obrazovanje i putovanja. Sistem vrednosti skroz drugaciji. So0Sa0Ju0Pl u vagi -mozda je pravnik, ali u tom slucaju samo i iskljucivo branilac ili neka vrsta zastite ljudskih prava jer su ovo osobe sa jakim moralnim nacelima. S druge strane ovo opterecuje i svaki stelijum predstavlja visak energije, tako da je njena kuca tempirana bomba i moguce je da ju je izgubila, napustila ili da je izgorela u nekom momentu.
V kuca: 4, 5, 9 su njena najjaca polja. Ona je emotivna, ume da pruzi ljubav, kvadrat mars -postoji neki ulozen napor ovde pa je moguce da se trudi da dobije decu ili da voli da ih neguje. Vrsta ljubavi -ili potpuna predaja partneru ili ljubomora uz raskide
VI kuca: strelac -Ju u cetvrtom, blizu stepena egzaltacije saturna Ju0vladardruge0vladar osme... ovo mi je zagonetka... da njene pare stoje bolje, ja bih bila uverena da je ovo privatni posao. Jupiter je vladar njene seste i devete, te je mooooozda akademska/pedagoska karijera u pitanju. To bi imalo smisla jer nije placeno, a ulaze se napor... pusticu pametnijima da komentarisu. U svakom slucaju sve to na vrhu 4og ja bih rekla da ona jeste workaholic i da to sve detterminise njene stavove.
VII kuca : da se vratim na moj pozitivan duh. Ja mislim da vi treba da se nadjete po moralnim/drugim nacelima a o tome govori mnogo stvari -neptun na njenom DCu tvom ACu -idealizam, Ve0Ur drugacije, neuobicajeno, rastereceno, stelijum tvoj u vagi -potreba partnerstva i ozvanicenja istog. Zelim ti nekog tu koliko toliko slicnog... mada jeste catch Ve0Ur -ali ima dobrih brakova sa tim. Ima i dobrih brakova sa Ur0DC
VIII kuca: ona nasledjuje dosta -Sa 0 Ju, sa oceve strane 0So, to su nekretnine... u vagi, verovatno stanovi pre nego kuca. Mora da bude >1
Verovatno nasledjuje kucu/stan gde je zivela
IX kuca: Ne i Ju vladari. Ne konjunkcija DC, Ju 120 ASC -ona je zasigurno visoko obrazovana, pretpostavljam i religiozna osoba. Ju na 19vage 0Sa0So -tradicionalista
X kuca: karijera i kako je drugi vide -ovan, mars u lavu, kvadrat sa planetama u skorpiji -borbena. Stelijum 180MC -ne bi bilo dobro da se bavi javnim poslom, jer joj javnost ne bi bila naklonjena, ne verujem da ce ljude sarmirati lako. Kombinacija 6-10 energicna, inovativna, skolovana, nikako usluzna delatnost... bilo bi dobro da je karijerista, jer u suprotnom bi verovatno bila samo agresivna osoba.
XI kuca: s jedne strane planeta vladar u izgonu, s druge strane 0prirodni vladar 11og. na vrhu sestog -prijateljstva medju kolegama, na netu, sa cudnim ljudima i soc. marginama, svadje i posesivnost medju prijateljima, ljubavna afera sa nekim od prijatelja
XII kuca: merkur u vodi -verovatno intuitivna i osecajna

thalatte
23-06-2010, 17:23
ukratko lappa..''ona'' je - JA!ha,ha
osim ovog workholik..jer sam trenutno poluzaposlena i nisam koscata,ha,ha...zamalo!!
Joj nemojte mi zamjerit, ja se salim... Jer covjek ima VE0UR ravno na moju opoziciju..:D

arctiumLappa
23-06-2010, 18:25
ukratko lappa..''ona'' je - JA!
ahahahahahahaha
nista nije iskljuceno :D

egerija
23-06-2010, 18:42
Mislim da smo mi sa Venerom u Skorpiji prokleti :D svi do jednog!