moja natalna :D [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : moja natalna :D

chipsym
16-06-2010, 12:09
Da li bi mogao neko da pogleda moju natalnu? Ja sam sama pomalo proucavala, ali bas mi tesko ide. Doduse neke clanice su mi pomogle oko tumacenja nekih aspekata vezanih za posao, ali me najvise interesuje ljubav i zdravlje.
Hvala unapred :)

gasimetrija
18-06-2010, 08:37
Evo ja cu...
Prvo sto mi pada u oci je Sunce u 4 kuci,sto bi se reklo "imas plave krvi".
Imas I lep dom,ali vodis i poreklo ,verovatno po ocu,sa dvora.Raspitaj se za svoje pretke.
CITAT:
Sunce u 4. kući opisuje aristokratsko poreklo, pretke koji su imali porodični (4. kuća) grb ili amblem (Sunce). Ovo su porodice gde su muškarci bili pravi i veliki domaćini (Sunce), ali i časni muškarci, zatim majke (4. kuća) koje su izrodile prave heroje (Sunce). Sunce simbolizuje vladare, kraljeve i monarhe. Ovo može biti i potomak plemića, slavnih i časnih muškaraca. U zavisnosti od toga u kojem znaku je postavljeno Sunce, oni su mogli biti slavni heroji, bogati muškarci, veleposednici, koji su preko svog bogatstva imali moć i ugled (Sunce u Biku) .

Mesec u Vagi
disponiran u drustvu,esteta,cas hladan cas prijatan,zakasnjava na posao, voli zabave, cirkus,carobnjake,voznju.harmonican i rafiniran,protiv svake brutalnosti. tromost bubrega.
ovde mesec u nepovoljnim aspektima znaci teska raspolozenja, depresije, javne nezgode, brak po vezi.
Posto si podznak Jarac-zemljana karma
Zemljana karma (celijski, odnosno fizicki nivo pamcenja dogadjaja).Ovo je najlaksa karma jer je nastala kao posledica povredjivanja iz “nehata”.

Retrogradni Uran-
Opisuje ljude koji su bili revolucionari,utopisti,buntovnici,ateisti.Tako sada ti ljudi prozivljavaju kolektivnu karmu zemljotresa,bombardovanja, I drugih kataklizmi.To su ljudi koji su u proslosti napravili pogresan izbor ili na pogresan nacin koristili slobodnu volju.Tokom ovog zivota osoba ce biti u situaciji da brzo donese odluku ili da sprovede svoju volju u kljucnom momentu.Potrebno je biti samostalan,I ostati pribran,budan I miran u ozbiljnoj IZNENADNOJ situaciji,da bi se donela ispravna odluka I resila uranovska proslost.
Trebamo videti poziciju I aspekturu Urana,pa opisati situaciju koja se odigrala u proslosti,a ponovice se tokom zivota.Ukoliko Uran ima los aspect sa Marsom,vidimo da se radilo o ratu,,sa Merkurom znaci da je na brzinu doneta pogresna odluka,I los aspect sa Venerom,da je greska napravljena I u emotivnom zivotu-osoba je povredila nekoga.
Potreba retrogradnosti je da se osoba vrati u slicnu situaciju,da bi se ISPRAVILA greska
Koja je napravljena.

Retrogradni Pluton-
U aspektu sa licnim planetamaopisuje mundalne dogadjaje,u kojima se osoba nalazi,masovna stradanja,opasnosti,dodir sa samom smrcu.Osoba je u proslosti bila blizu smrti,bilo da je sam acinila opasne stvari,ili da je sticajem okolnosti bila izlozena opasnosti koja je ostavila jak utisak,pa je osoba u stalnom starhu,sto ponovo privlaci opasne situacije.Pluton je najdalja palneta pa opisuje najsire dogadjaje I uglavnom utice na veliki broj ljudi.Dobro aspektovan Pluton,opisuje dobar odnos sa proslim iskustvima,mogucnost da ima se covek priblizi I ponovo ih dozivi.Ovo su ljudi koji prozive klinicku smrt.
Onaj ko bi uspeo da ovlada svojom seksualnoscu I najdubljim nagonima uspeo bi da polozi ispit I oslobodi se energije koja je vezana za retogradnost.
Za retrogradnog Saturna
je tipicno da govori o uzrocima koji vuku korene iz dva zivota pre ovoga, pa sa ovom pozicijom uvek treba obratiti paznju na 11. kucu(kucu koja govori o pretproslom zivotu)vladara 11. kuce,I kucu u kojoj se nalazi Saturn posmatrano od 11. kuceTakodje ovde je vazno uzeti u obzir I drugu poslednju konjukciju.Retro Saturn pokazuje da je u proslom zivotu osoba imala “priliku’da polozi taj ispit,ali da je negde pala, I sada po 3 put pokusava,bivajuci izlozena istim iskustvima u koja se jos davno upetljala.Mnogo je vaznije videti sta u tom veremenu Saturn zivi, jer ce to odrediti dogadjaj koji ce se desiti u ovom zivotu kada za to dodje vreme.Natusu ce biti stvorene iste okolnosti koje je imao u prethodnom zivotu sto ce sada biti izazov za natusa da ponovo nacini istu gresku,(ako je Saturn u zenskom znaku)pojavice se odredjena prepreka ili problem.Posto Saturn pravi samo polukvadrat sa suncem, osoba je obavezna da nekog pomaze(Sunce simbol oca).Ovde dusa ima potrebu da se vrati u vereme za koje je nekim utiskom jako vezana I ponovo prodje kroz istu situaciju, jer tek tada stice ogromnu stabilnost koja ce zatim biti oslonac njene dalje evolucije.
Hiron predstavlja mesto boli, ranjavanja, Ahilovu petu i prabol. To je stara i duboka rana. Pomažući onima kojima je pomoć potrebna, vremenom ćemo naći nekoga ko će biti u stanju da pomogne i nama.

Retrogradni Neptun-
To je vracanje na religiju koja je nekada bila.Ovo moze govoriti I o potrebi da se promeni vera tokom zivota.Osoba je pod uticajem proslozivotnih tajni.Cest je slucaj da su ljudi lagali I varali u proslom zivotu,pa sad nose veliki strah u sebi,koji ih tera da ponavljaju istu gresku.Opisuje I sumnju I nepoverenje.
Neophodno je proci kroz niz tajni I neresenih situacija,biti potpuno iskren I verovati,bez obzira kakve okolnosti bile.Samo ce dobro polozeni Neptun omoguciti osobi da ostane iskrena I verna,dok ce losi aspekti govoriti o potrebida se ponovo slaze I prevariiz strah ai povredjenosti.(los aspekt ,opozicija sa Merkurom.).Posto je Neptun u muskom znaku -strelcu,osoba je lagala u proslosti,I sad ace biti stavljena u situaciju da ponovo laze.

Položaj Hirona u natalnom horoskopu pomaže nam da shvatimo tačnu prirodu svojih blokada, mesta gde smo najranjiviji i gde se odvija najsnažnija unutrašnja patnja i neprijatnost. Znak će definisati prirodu bola, njegov sadržaj i njegovu istoriju, kuća će nam opisati kako će se u svakodnevnom životu manifestovati povređivanje i oblast preko koje će ići. Aspekti i uglovi koje Hiron pravi sa ostalim planetama u horoskopu, govoriće o načinima na koje će vaše rane i blokade uticati na ostale oblasti vašeg života.
CHIRON U 6. KUĆI
Uvijek možete pomoći suradnicima da rade bolje nego vi. Možda svima drugima pomažete u ozdravljenju, ali ne brinete o sebi.
Ponekad djeluje obrnuto - osoba od svih zahtjeva da je služe i nikad nije zadovoljna. Naravno, i to stvara probleme. I postoji problem s prehranom koji se manifestira kroz jako voljenje ili mrženje neke vrste hrane.
Chiron u Blizancima

Duboka rana u smislu vaseg vrednovanja sopstvene inteligencije. Vi sebe vidite kao neinteligentnu osobu, sporu, ne tako pametnu kao sto su drugi. Mozda imate problema sa jasnom i direktnom komunikacijom. Vi zelite da vas drugi bolje shvataju.
Sugestija: napravite listu oblasti koje poznajete i o kojima posedujete znanje. Ne prihvatajte Ne znam kao odgovor. Tragajte za vasim istinskim znanjima.
Pouka: Duboka potraga za znanjem i sposobnost da prenosite mudrost kroz komunikaciju. Spoznaja da pravo znanje lezi u srcu. Komunikacija sa drugima bez reci.

Posto tranzitni Saturn ulazu u Vagu,a tebi je mesec u Vagi-pocinju ti sade sati...(procitaj vise o tome na temi...sade sati).

chipsym
18-06-2010, 14:07
wow. hvala na pomoci.
samo bih htela da pitam sta ti mislis o konjukciji plutona i meseca i u kojim slucajevima je konjukcija dobra a u kojim losa?
i da li je to sto mi je pluton u desetoj kuci dobro ili ne?

gasimetrija
18-06-2010, 14:16
wow. hvala na pomoci.
samo bih htela da pitam sta ti mislis o konjukciji plutona i meseca i u kojim slucajevima je konjukcija dobra a u kojim losa?
i da li je to sto mi je pluton u desetoj kuci dobro ili ne?

Draga ,kao i sve -moze da bude dobro,ali i...
evo texta-pa sama izvuci zakljucak

Mesec na MC-u - Sa ovom pozicijom, osoba ima vezu sa javnošću na emotivnom nivou. Ovo je slika osobe koja je društveno povezana i koja ima puno veza kroz mrežu poznanstava, a često su prisutne i porodične veze na poslu. Ona može da radi u nekoj uslužnoj delatnosti ili u domenu koji je tog trentka popularan. Sa Mesecom na MC-u osoba neće uvek biti "in vogue" i njena reputacije može da raste i opada (kao mesec); posao i profesija takođe mogu biti izloženi promenama.
(i ja imam mesec na MC-u)
Tacno-uvek sam radila posao koji je u tom trenutku popularan.Mesec raste i opada,pa su tu i usponi i padovi-sve tacno.

Pluton na MC-u -(nije bas na MC-u,ali je u 10 kuci,pa je skoro ista poenta)
Tradicionalno ova pozicija sugeriše moć iza prestola. I zaista, osoba često ima moćan i prikriven uticaj u svom okruženju. Pluton predstavlja ugnjetača, ali i ugnjetenog i od osobe zavisi koju će ulogu da odabere. Osoba je možda u mladosti bila na milosti drugog i osećala se bespomoćno. Ovaj položaj može da ukaže i na osobu sa mrljom na svom imenu ili reputaciji, kao i na neku prikrivenu porodičnu tajnu. Ponekad, osoba mora da počne sve ispočetka i Pluton na MC-u može da siboliše "povratak otpisanih".
E ovaj polozaj ima moj drug.I stvarno je tako...ili je na "vrhu",ili...losseee-
ali se opet popne-kada ga svi "otpisu"...trenutno je opet na vrhu,srecom).

Daklerezime-gore-dole;) kao na klackalici:D

chipsym
18-06-2010, 15:43
hehehe pa, dobro bolje i tako nego stalno lose, zar ne :D

ako ima neko nesto da doda, slobodno :)

xenijajajaja
21-06-2010, 18:40
pa mesec i pluton su ti 10 stepena razdvojeni em su u razlicitim znacima , ja bih rekla da to nije konjukcija uopste . znam za tu konjukciju da ako je egzaktna nekad ume da da zlostavljanja u familiji pogotovo u 12oj kuci .....a sunce posto ti je u konjukciji sa samim pocetkom 5te kuce - to se valjda gleda kao da je u petoj

gasimetrija
22-06-2010, 13:30
Mesec ima veliki orbis jer je brza planeta,i jeste u konjukciji sa Putonom(obelezeno je dole u tabeli).Nema veze sto je Mesec u vagi,a pluton u Skorpiji.
Sunce je u 4 kuci, ali ima uticaja na 5 kucu-dosta,jer je na samom kraju 4 -te kuce.Moze ti doneti lepa zabavljanja u mladosti,mozda i sa malo mladjim frajerima-jer je u konjukciji sa merkurom.;)

chipsym
08-10-2010, 02:22
e, da jos jedno pitanje
koliko je problematicno sto mi je sedma kuca prazna?
mislim sta to konkretno moze da znaci za moj brak (ako ga bude bilo uopste :))