evo i moje - jedva čekam što ćete reći [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : evo i moje - jedva čekam što ćete reći

predatorica
13-06-2010, 15:32
1. karijera, tj. posao i financije?
2. udana jesam, a da li će biti happy ever after tj. bez razvoda i sl.
3. da li bi se mogla ozbiljno baviti astrologijom

Ma to su samo natuknice,moje smjernice, radite što god želite.... ja ću biti vesela ako nekome bude zanimljivo istraživati...;)

evo moja i od supruga u potpisu pa...:D

spartanka
13-06-2010, 16:40
jel mozda ovo tvom muzu drugi brak?

spartanka
14-06-2010, 23:16
To sam napisala,a mozda gresim,zato sto je njegova 7.kuca ukljestena u jarcu(jarac bi trebalo da bude skladan brak,zena srpskog porekla,srbija u znaku jarca) ali vladar je saturn koji je otisao u 12.pa je mozda zapoceta neka tajna veza..a po derivatnim kucama njegova 9.odgovara njenoj prvoj...ah sad vidim da nemam jake argumente..

capella
14-06-2010, 23:29
Nije ukliještena ako dvije kuće počinju u jednom znaku kao što je to ovdje slučaj. Ukliještena je kada počinje u jednom znaku, nastavlja se u drugom a završava u trećem.

predatorica
14-06-2010, 23:45
ovo mu je prvi brak ali imao je vezu od 10 godina prije mene ako se to računa, nisu živjeli zajedno. Nije srpskog porijekla, koliko ja znam.

spartanka
15-06-2010, 00:14
Nije ukliještena ako dvije kuće počinju u jednom znaku kao što je to ovdje slučaj. Ukliještena je kada počinje u jednom znaku, nastavlja se u drugom a završava u trećem.

Ah,da..moja greska..oprosticete mi,i dalje ucim..ali opet..nije mi jasno neki pricaju da se 7.kuca trosi,a neki ne..pa da se za drugi brak gleda 9...pa onda i 7. i 9. ..a ono sto mi je odmah upalo u oci da se njegova 9. ako uzmemo recimo da je to njena 1. slazu ..zato sam pitala da li mu je 2. brak..

capella
15-06-2010, 21:13
pa eto ako kaže da je imao vezu od deset godina i pretpostavimo da su živjeli skupa, to bi se računalo kao VII a onda se aktivira IX, s tim da je sedma i dalje baza

kanon
15-06-2010, 21:28
Ah,da..moja greska..oprosticete mi,i dalje ucim..ali opet..nije mi jasno neki pricaju da se 7.kuca trosi,a neki ne..pa da se za drugi brak gleda 9...pa onda i 7. i 9. ..a ono sto mi je odmah upalo u oci da se njegova 9. ako uzmemo recimo da je to njena 1. slazu ..zato sam pitala da li mu je 2. brak..

Ma samo si se malo pobrkala, nisi se možda dobro izrazila. Jarac mu je ukliješten u sedmoj kući, i mislim da tvoja teorija "drži vodu" :) -

capella
15-06-2010, 21:34
Ma svi pričate o ukliještenom Jarcu, vidim li dobro 8/

Princess77
15-06-2010, 21:42
Hahaha ja vise ne znam sta gledam. Mislim da nije jarac uklijesten nego sedma kuca jer pocinje i zavrsava u tom jarcu. Da ni jedna kuca ne pocinje u jarcu onda bio bi uklijesten.

kanon
15-06-2010, 21:44
Ma svi pričate o ukliještenom Jarcu, vidim li dobro 8/

Uuuuuu, pa gdje ja gledam :confused: ? U pravu si sorry :) .

spartanka
15-06-2010, 22:14
sad sam zbunjena..7.njegova se nalazi u jarcu,u samo jednom znaku..a znak jarca se proteze na 3.kuce..jel ima reci o ukljestenosti tu..ili sam ja samo pomesala nesto?

Princess77
15-06-2010, 22:25
Ako sam ja dobro razumjela te uklijestene znakove i kuce, znak je ukljesten ako u njemu ne pocinje ni jedna kuca a kuca je ukljestena (umetnuta) ako pocinje i zavrsava u istom znaku. Po meni je ovdje slucaj ukljestene VII kuce ali ne i jarca. Mozda grijesim, neka me neko ispravi.

capella
15-06-2010, 22:25
Ukliješteno je kada vrh jedne kuće počinje npr u strijelcu pa se kuća nastavlja u cijelom jarua pa se završava negdje u ribama, e onda je jarac ukliješten i ne nalazi se na vrhu ni jedne kuće

a o ovim slučajevim kada dvije kuće počinju u istom znaku ima tekst na netu pa kad nađem postiram vam ga

mirab
15-06-2010, 23:14
Predatorice, ja cu pokusati malo da analiziram tvoju natalnu- ti ces mi napisati sta je u tvom zivotu od svega toga.
Interesantna kombinacija znaka Vodolije i podznaka Ribe, sa 5 planeta u vazdusnim znacima.Dominantnost elementa vazduha ti daje osobinu da imas uvek mnogo ideja, mnogo razmisljas o svemu, veoma si mastovita i izuzetno inteligentna.Merkur je u Ribama u padu pa je za vecinu stvari on ovde ostecen,narocito smanjuje logiku, te objektivno sagledavanje stvari i situacija je vrlo otezano.Cesto razmisljas na bazi svojih osecaja,emocija.Zato ti je intuicija dobra.Odnos Merkura i Neptuna u kvadratu dace ti mogucnost da recima savrseno manipulises.Cesto ces dolaziti u situacije kada ces biti u samoobmani, nekoj konfuziji,nerazumevanju,zaboravnosti.Moras obratiti paznju kada donosis vazne zakljucke jer ces donositi vrlo cesto lose zakljucke,pogresne procene.Sa samo dve planete u vodenim znacima i obe u losem dostojanstvu a dominantnost planeta u vazdusnim znacima ti se neces previse emotivno unositi u vezu.Tako mozes biti zrtva emocija i pogresnih procena.Ja bih se zadrzala na ovom Merkuru jer je on vladar tvog 7 polja(partnerstvo-brak) a u losem je polozaju sa vladarem tvog ascedenta(tebe).Kako se Merkur nalazi u Ribama a to je poslednji znak koji cesto opisuje nasu karmu ovakav polozaj vladara 7 kuce govori o sudbinskom braku, pa je vezanost izmedju tebe i tvog supruga velika.Ti bi morala proci kroz jaku karmicku vezu Ima tu neke lazi,prevare a ti ces najbolje znati gde i kako.Pitala si za opstanak tvog braka pa ti sama zakljuci sta bi moglo da se izdesava.Sama Devica na vrhu sedme kuce ne obecava interesantan brak i cesto je tu nedostatak emocija, neko je zauzet poslovima i ne posvecuje dovoljno paznje partnerskim odnosima koje svakako treba negovati.Vremenom takav brak se kvari,narocito sa losim polozajem merkura.Sunce u 12 kuci- to je zatvorena kuce koja predstavlja tajne i ogranicenja, pa je normalno da se Sunce sa svojim osobinama koje su u potpunosti suprotne sa simbolikom 12 kuce ovde nece dobro osecati.Cesto se sa ovim polozajem Sunca gubi hrabrost i odlucnost.Ovaj polozaj Sunca bi ti mogao biti dobar za sve poslove skrivene od ociju javnosti.Takodje sa ocem postoji neka karmicka veza; pa sa njim moze biti los odnos ( u smislu da ga je malo bilo u tvom zivotu,ili tako nekako). Mislim da da je tvoje ponasanje neobicno,nekonvencionalno i da te drugi slabo razumeju.Duboko u tebi skriven cuci idealista,revolucionar koji kao da svoje snove budan sanja.

Jos ponesto da dodam: Vladar tvog drugog polja je Mars u znaku Bika- gde je on u izgonu.Ova planeta akcije i borbe se nece dobro osecati u jednom tromom Biku.Zato kod tebe moze biti naglasen hedonizam i strastvenost,izdrzljivost,posebno tvrdoglavost.Moram ti reci da kvadrat Sunca i Marsa moze biti vrlo nezgodan po tebe pa bi bilo uputno voditi racuna o tome kako se ponasas.Ukazuje na mnogo sukoba kroz svakodnevni zivot.Ovaj aspekt ti moze doneti razdrazljivost, naglost i nepromisljenost.Unutrasnji sklad i ravnoteza mogu biti poremeceni pa stvarati konstantan nemir.Otac je u mladosti verovatno imao buran i problematican zivot.Morala bi voditi racuna o zdravlju jer je znak Lava ukljesten u 6 kuci i sa ovim aspektom bi mogle doci nagle i akutne bolesti.Treniranjem samokontrole mogle bi se izbeci i spreciti lose posledice ovog aspekta.Mesec je u znaku Skorpije pa kako je to znak Mesecevog pada(3 stepen) pa je ovo jedan od losijih polozaja za Mesec.Ovde mesec ima vrlo lose dostojanstvo i moze pokvariti mnoge stvari u horoskopu.Mesec je simbol kuce,porodice,majke,osetljivosti,emocija idr. pa ako je lose postavljen vec je uzdrman temelj jedne licnosti a to je porodican zivot.Mesec je u kvadratu sa drugim vladarem tvog ascedenta i vladarem 10 kuce(karijera) pa to ukazuje na problematicnu finansijsku situaciju. Ovaj aspekt ukazuje da novac samo prolazi kroz tvoje ruke i ti ne umes sa njim. Cesto si u situaciji nesigurnosti,neraspolozanju i preteranom i nekontrolisanom izlivu emocija.SVE OVO SE MOZE LOSE ODRAZITI NA ZDRAVSTVENO STANJE.Trebalo bi razvijati samodisciplinu.Velika je sreca imati Jupiter u 12 kuci koji ovde daje zastitu.Upravo dobar polozaj Jupitera i Saturna(trigon) moze biti povoljan po pitanju novca.Novac se zaradjuje kroz napor ali se moze i sacuvati.Sa godinama ti se moze finansijska situacija u kuci poboljsati.Ako imas dedu on je mogao biti dobar covek a moglo bi se naslediti nesto preko njega.
I tako Predatorice prica bi mogla jos da traje jer veliki je horoskop za analizu... javi o svemu?

predatorica
19-06-2010, 12:18
Hvala ti
Puno si toga pogodila. Intuicija mi je doista jaka, ali ju oduvijek "provjeravam" kroz logiku, čak me je iskustvo naučilo da ne trebam toliko provjeravati jer je uglavnom intuicija uvijek u pravu. Zato mi taj dio za logiku ne stoji , osim ako misliš na nešto drugo, pojasni.
Što se tiče samoobmane, konfuzije.... toga je više bilo u prošlosti, pogotovo dok mi je tranzitni saturn prolazio kroz prvi kvadrant i puno me toga naučio. Uglavnom na području faksa i ljubavi.
Sad je još prisutne najviše na području PL, tj, braka.
Drugo što se tiče loših zaključaka, ne vidim ili ne razumijem.
U ljubavi sam dosta emotivna, nisam bila , ali sam radom na sebi to razriješila pa to više ne stoji. Dapače, mog supruga je moja emotivnost na neki način plašila vjerujem zbog te njegove retrogradne venere - jeste ju primijetili?

.Moras obratiti paznju kada donosis vazne zakljucke jer ces donositi vrlo cesto lose zakljucke,pogresne procene...
Tako mozes biti zrtva emocija i pogresnih procena..
Ti bi morala proci kroz jaku karmicku vezu Ima tu neke lazi,prevare a ti ces najbolje znati gde i kako..

Što se tiče karmičke povezanosti između mene i supruga, to i ja imam osjećaj cijelo vrijeme. Za laži i prevare ne znam - za sada. Možda ih ima pa sam ja slijepa:confused: ).
U biti neću pisati svoju analizu da nekoga ne navedem na svoj možda subjektivan opis.
Nisam dosad nikada previše pažnje pridavala Merkuru, pa si me iznenadila, osobno sam uvijek zalijepljena na SA ili PL.
A isto tako si mi skrenula pažnju na moju 6 kuću u kojoj je uklješten lav, a to mi je uspješno promaknulo.
Loš odnos sa ocem, bravo!
A nekonvencionalnost i često nerazumijevanje od strane drugih također.:)
U načelu si dosta pogodila, ove druge stvari neke ne stoje više jer sam osoba koja puno radi na sebi pa sam dosta toga razriješila, u biti ja nikad ne prestajem raditi na sebi :D .
idem na tvoj drugi post...

Prije sam bila dosta svadljiva i nervozna što sam ja pripisivala obiteljskoj atmosferi. Ja sam u tome "odrasla" dok oni još uvijek nisu. :eek:
Za oca ne znam, nemamo neki odnos povjerenja a on ionako "boluje od savršene slike sebe" pa mi ne bi ni priznao.
zivot.Morala bi voditi racuna o zdravlju jer je znak Lava ukljesten u 6 kuci i sa ovim aspektom bi mogle doci nagle i akutne bolesti.Treniranjem samokontrole mogle bi se izbeci i spreciti lose posledice ovog aspekta.Mesec je u znaku Skorpije pada(3 stepen) pa je ovo jedan od losijih polozaja za Mesec.
.Mesec je u kvadratu sa drugim vladarem tvog ascedenta i vladarem 10 kuce(karijera) pa to ukazuje na problematicnu finansijsku situaciju. Ovaj aspekt ukazuje da novac samo prolazi kroz tvoje ruke i ti ne umes sa njim. Cesto si u situaciji nesigurnosti,neraspolozanju i preteranom i nekontrolisanom izlivu emocija.SVE OVO SE MOZE LOSE ODRAZITI NA ZDRAVSTVENO STANJE. I tako Predatorice prica bi mogla jos da traje jer veliki je horoskop za analizu... javi o svemu?
Što se Mjeseca tiče, ne znam, uvijek sam imala osjećaj da ga razumijem i da mi je od koristi. A nisam ga ni povezivala ovako kao ti pa mi je to dalo misliti :rolleyes:
A sa novcima sam uvijek znala raspolagati i nisam imala problema dok se nisam udala, sad ih imam itekako. Sad shvaćam da financije ovise samo o meni i da tako mora biti u mom braku.
Dedu nisam upoznala, nasljedstvo ne vjerujem, nisam ja te sreće...
Ti slobodno "bacaj misli", zato i učimo jer svatko je subjektivan glede sebe i lako se previde stvari, pa sam već sad naučila nešto novo.:) :D

predatorica
19-06-2010, 12:42
To sam napisala,a mozda gresim,zato sto je njegova 7.kuca ukljestena u jarcu(jarac bi trebalo da bude skladan brak,zena srpskog porekla,srbija u znaku jarca) ali vladar je saturn koji je otisao u 12.pa je mozda zapoceta neka tajna veza..a po derivatnim kucama njegova 9.odgovara njenoj prvoj...ah sad vidim da nemam jake argumente..

zanimljivo, sad mi je palo na pamet nešto.
Suprug i ja smo oboje bili u vezama sa bivšima kad smo počeli sa "prijateljskim kontaktima" - to bi moglo značiti ono tajne veze...
Nismo ništa imali osim platonskog odnosa ali ipak smo završili u braku he he ...

Ako sam ja dobro razumjela te uklijestene znakove i kuce, znak je ukljesten ako u njemu ne pocinje ni jedna kuca a kuca je ukljestena (umetnuta) ako pocinje i zavrsava u istom znaku. Po meni je ovdje slucaj ukljestene VII kuce ali ne i jarca. Mozda grijesim, neka me neko ispravi.

ja mislim da si u pravu, da to nije uklješten znak već samo kuća, a da li to nešto znači i što, ne znam. Treba prokopati po literaturi. ;)
Ja na to osobno nisam uopće obratila pažnju a sad ste me zainteresirali.:)

spartanka
19-06-2010, 17:19
zanimljivo, sad mi je palo na pamet nešto.
Suprug i ja smo oboje bili u vezama sa bivšima kad smo počeli sa "prijateljskim kontaktima" - to bi moglo značiti ono tajne veze...
Nismo ništa imali osim platonskog odnosa ali ipak smo završili u braku he he ...

da..mozda je cak on vise pokazivao emocije odnosno dopadljivost,dok si ti bila uzdrzanija...

mirab
20-06-2010, 00:51
Draga predatorice, kazes da sam pogodila- ali u astrologiji se ne pogadja vec sam analizom citala tvoju kartu i povezivanjem znacenja simbola tumacila; tako su ti se neke stvari vec izdogadjale a neke te jos cekaju.Kako sama kazes mnogo radis na sebi ( sto je za svaku pohvalu) pa ces mnogo toga izbeci, ispraviti i svakako ulepsati. Inace analiza svake karte ogleda se kroz individualnu pricu svakog ponaosob, svako to vidi i tumaci nekim svojim vidjenjem- sto je sasvim uredu, i tako treba i da bude.

predatorica
21-06-2010, 23:17
Ma znam Mirab, samo sam se neprecizno, odnosno pogrešno izrazila sa tim "pogodila".;)
A nisam baš puno toga dosad izbjegla, uglavnom idem težim putem koliko sam primijetila (saturnovim putem). Nadam se da ćeš nastaviti sa analizom jer si mi ukazala na neke dijelove koje sam sama "preskočila ili ignorirala" iz nekih razloga. Npr. sad tek "otkrivam" svoj NE (i razmišljam baš o tim lažima koje si spominjala...) te njegovu ulogu u mom braku a dosada sam ga stalno ignorirala i bila koncentrirana na SA i PL.
Ma evo i sinastrije pa se bolje kuži NE koji mi je čini se očitao lekciju što sam ga zanemarivala...:rolleyes:

http://img340.imageshack.us/img340/5232/sinastrijanaa.gif

Hekata
21-06-2010, 23:55
OK! Uklještena kuća je kad počinje u i završava se u istom znaku!
Uklješten znak je kad se on nalazi samo u jednoj kući! ;)

predatorica
18-07-2010, 09:19
ja sam tek sad shvatila da imam zmaja sa vrhom u SMČ. I 3 t- kvadrata fiksna.:D
Toliko gledanja u kartu a ovaj forum što više čitam to sve više gledam puno toga na nov način, to je suuuuper!:) :) :)