I moja natalna karta :) [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : I moja natalna karta :)

MajaBB
21-05-2010, 14:33
Evo i moje natalne karte, pa ko ima vremena i volje neka "baci pogled" :)

thalatte
22-05-2010, 18:36
Maja bez broja :)

Što te zanima u vezi tvoje natalne karte...neki dio posebno ?

MajaBB
23-05-2010, 01:10
Posao i ljubav...:)
Posao cesto menjam, ne zato sto mi ne ide nego se stalno "trazim" negde i u necemu... trenutno radim dva posla koja apsolutno nemaju nikakve veze jedan sa dugim...
A ljubav...malo mi fali pa da postanem i ja od onih koji ne veruju vise u ljubav...:(

cesarica
23-05-2010, 01:30
U 25-oj da ne verujes u ljubav:) Tebi stoji partner koji ce ti se pojaviti krajnje nenadano u zivotu ili ti u neocekivanom momentu izazvati odredjenu emociju a neki tvrde da strelac na Dsc mora dati makar kap strane krvi ako vec nije stranac u pitanju. Druga potvrda razlicitog porekla od tvog je polozaj vladara u devetoj, kuci inostranstva, dalekih putovanja, jos u vodoliji, mozda cak i internet kontakt ili poznanstvo. Konjukcija sa Mc, uspesan u svojoj profesiji, moguce rad sa savremenim tehnologijama a Saturn ti trenutno prolazi kroz peto polje predbracnih veza, moguce da te on cini pesimisticnom u polju emocija i ljibavi. Mozda ti na izlasku iz pete kuce donese ozbiljniju ljubav, on igra na sve ili nista.

MajaBB
23-05-2010, 01:56
Postoji nesto sto je sveze ali ne znam na cemu sam...videli se nekoliko puta i ostali nedoreceni, cutimo i on i ja. Jeste iz druge (susedne) zemlje i druge vere. I jeste me prodrmao bas, ali trenutno je tisina, sa obe strane...
Primetila sam da me vuce nesto ka muskarcima drugog porekla i vere.

Ja sam bila ubedjena da mi je Saturn trenutno u cetvrtoj kuci... pogresno sam nesto sracunala...

Tnx cesarice :)

gagilica
23-05-2010, 14:46
Hmm, taj retro neptun u sedam je i pokazatelj neke vrste idealizacije ili ne bas prave slike o partneru.Sto se predbracnih veza tice (5 kuca) tebi je merkur kao vladar otisao u 12, mozda ti se zato cini da nemas srece u ljubavi. Mislim da ti je veoma vazna komunikacija u vezi, da ste na istom intelektualnom nivou, da te razume do srzi. Ispravi me ako gresim.
Sto se posla tice, nekako mi se cini da ces pravi posao naci preko partnera, vladar 10 u 7, a to moze ukazivati i da ces biti domacica :) ne mislim u losem smislu.
Cini mi se da u ovom zivotu stalno tragas za svojim mestom pod suncem, da podsvest dosta utice na tvoje zivotne odluke.

MajaBB
23-05-2010, 18:03
Tacno tako, gagilice...

Sad bas gledam tranzite... Tranzitni Uran mi je u jedanaestom polju i priblizio se Mesecu...tacno 3 stepena od njega... hm..pa me interesuje kakvo znacenje ima tj.sta moze doneti tranzitni Uran u konjunkciji sa natalnim mesecom..?
A tranzitni retrogradni Saturn mi vec neko vreme "muchi" Juna u petom polju...:confused:

jadrankar
23-05-2010, 19:13
[QUOTE=MajaBB;183836]Tacno tako, gagilice...

Sad bas gledam tranzite... Tranzitni Uran mi je u jedanaestom polju i priblizio se Mesecu...tacno 3 stepena od njega... hm..pa me interesuje kakvo znacenje ima tj.sta moze doneti tranzitni Uran u konjunkciji sa natalnim mesecom..?

moze da prouzrokuje neprilike ili razdvajanje u porodici.utice na nagle i impulsivne postupke koji se lose zavrsavaju.opasno je odlaziti na kupalista gde postoje opasnosti od utapanja.pazljivo rukovati elektr.aparatima.za zene je los period jer moze da dovede do hirurskih zahvata vezanih za reproduktivne organe.

MajaBB
23-05-2010, 22:16
Hvala jadrankar

MajaBB
26-05-2010, 23:27
Ekscentricnost i neobicnost je upravo ono sto me privlaci i sto moze da me zaintrigira :)

Interesuje me fixna zvezda Rigel...imam je na Ascedentu. Ono sto sam do sada uspela da nadjem o njoj je pozitivno, ispravite me ako gresim...
i naravno svaki podatak o njoj i konkretno ovom polozaju je dobrodosao.

Naravno, imam i Sunce na Algolu...i to sam protumacila na neki svoj nachin logikom sunce=otac pa mi je mnogo toga postalo jasnije, a i sam njegov uticaj konkretno na mene. I okrenula sam se nekim njegovim pozitivnim uticajima - npr.kod mene velika doza kreativnosti i potreba za ispoljavanjem iste... Mozda i nisu njegovi uticaji, mozda mi je samo lakse da mislim da i on ima nekih pozitivnih strana :)

MajaBB
29-05-2010, 17:00
Jos jedno pitanjce, pa ko bude mogao neka odgovori...
Kako se tumaci to sto mi je Mars u konjunkciji sa ascedentom i opoziciji sa Uranom...?

jadrankar
29-05-2010, 17:50
Jos jedno pitanjce, pa ko bude mogao neka odgovori...
Kako se tumaci to sto mi je Mars u konjunkciji sa ascedentom i opoziciji sa Uranom...?

opozucija ukazuje na tvoju tvrdoglavost ,buntovnost,neki skriveni talenat .nervi su ti oslabljeni pa cesto dolazis do udaljavanja od prijatelja .mozes cesto upadati u neprilike.nije povoljan aspekt za voznju .tvoj mars je u blizancima u 12 kuci.imas dobro zapazanje ,brza si na recima a jezik je ostar pa moze da zaboli,spremna si da dijalogom napadnes i porazis protivnika.inace si povucena ,tajanstvena i nedokuciva za svoju okolinu.mozes biti nepouzdana u ljubavnim odnosima .trebas se sklanjati sa mracnih mesta i od duboke vode.cesto daje potrebu za nikotinom,alkoholom i narkoticima.

MajaBB
11-06-2010, 13:25
Hvala Jadrankar.

Kako biste protumacili moju 12. kucu...?

I jos jedno pitanjce- sto se veza tice, ovaj tranzitni Saturn u petoj kuci...?

gasimetrija
16-06-2010, 09:31
Stvarno puna 12.kuca-Hiron,mars,sunce,SMC,merkur.
Hiron predstavlja mesto boli, ranjavanja, Ahilovu petu i prabol. To je stara i duboka rana. Pomažući onima kojima je pomoć potrebna, vremenom ćemo naći nekoga ko će biti u stanju da pomogne i nama.

Položaj Hirona u natalnom horoskopu pomaže nam da shvatimo tačnu prirodu svojih blokada, mesta gde smo najranjiviji i gde se odvija najsnažnija unutrašnja patnja i neprijatnost. Znak će definisati prirodu bola, njegov sadržaj i njegovu istoriju, kuća će nam opisati kako će se u svakodnevnom životu manifestovati povređivanje i oblast preko koje će ići. Aspekti i uglovi koje Hiron pravi sa ostalim planetama u horoskopu, govoriće o načinima na koje će vaše rane i blokade uticati na ostale oblasti vašeg života.
Hiron u 12 u Biku:
HIRON U 12. KUĆI
Osoba kompulsivno traži bolesne i siromašne da bi im pomogla i to nijekajući svoje portebe i potrebe svoje obitelji. Obrnuto, osoba bi mogla stalno trebati pomoć jer joj stalno iskršnjava jedan problem za drugim. osoba se stalno osjeća umorno i teško i treba joj jako puno sna da se odmori.

Hiron u Blizancima
Duboka rana u smislu vaseg vrednovanja sopstvene inteligencije. Vi sebe vidite kao neinteligentnu osobu, sporu, ne tako pametnu kao sto su drugi. Mozda imate problema sa jasnom i direktnom komunikacijom. Vi zelite da vas drugi bolje shvataju.
Sugestija: napravite listu oblasti koje poznajete i o kojima posedujete znanje. Ne prihvatajte Ne znam kao odgovor. Tragajte za vasim istinskim znanjima.
Pouka: Duboka potraga za znanjem i sposobnost da prenosite mudrost kroz komunikaciju. Spoznaja da pravo znanje lezi u srcu. Komunikacija sa drugima bez reci.
SMC U BIKU
Juzni cvor u Skorpiji
```````````````````````````````````````````````````
a) osobine kojih se treba osloboditi ( prepreka ostvarenju karmickog duga):
- namere i ideje koje pozajmljujete drugima (drugi ih koriste);
- defanzivan stav ( odbrana," stitnici ");
-preventivna agresivnost;
- pospesivanje sopstvenih kriza;
- radije odbijanje da se nesto ima ,nego da se ima,pa da se izgubi;
- bojazan od uskracenosti za nesto ( u smislu posedovanja);
- potcinjenost fantaziji;
- potreba uticaja na druge;
- jako privlacenje misticnim stvarima;
- preterana zaokupljenost seksom
b)osobine koje treba forsirati:
- razoruzavanje okoline pojavom;
- otvorenost prema okolini bez precutkivanja;
- spontano davanje poverenja cak i ako se moze losim vratiti;
- uzivanje u trenucima;
- pravljenje mira u sebi i tako uskladjivanje sa okolinom;
- umerenost i neznost;
- uzivanje u zivotu bez zadnjih misli ( sta ce biti posle i sl.);
- pustiti da se stvari same menjaju,a ne uticati na promenu.
Izrazita ekstremnost bila je glavna odlika ovih nativa u ranijim inkarnacijama.Isli su iz jedne krajnosti u drugu u svemu cime su se bavili.Cinjenica je da su ove duse iskusile mnogo toga i da su ponele mnogo podsvesnih secanja na iskustva iz prethodnih inkarnacija.T u ima i strahova zbog silnih uspona i padova,mnogo neumerenosti,nepredvidivog reagovanja i tvrdoglavosti.U sadasnjem zivotu treba da prevazidju ekstreme i da pocnu da grade sebe - od pocetka.Treba da nauce da pravilno vrednuju svet (stavovi,principi),da prevazidju ljubomoru i zavist.Takodje,treba da dosegnu stabilnost i postojanost u svim odnosima.To je jedini nacin kako mogu dalje napredovati na karmickoj lestvici.Urodjeni sarm i prijatan izgled mnogo ce im pomoci u tome.
Inace merkur na 1 stepenu bika,kaze da znas da budes brza i ostra na jeziku.(Mislim da je to i Jadranka pomenula).

Retro su ti ;Neptun,uran ,saturn i pluton.ASC u Blizancima -VAZDUSNA KARMA:
U karmickoj to znaci:
Vazdusna karma (kvantno-mehanicki,odnosno kauzalni nivo pamcenja dogadjaja).
Najdublja I najtvrdja karma uzrokovana je zlodelima koja su nastala iz cistog predumisljaja.To znaci da osoba nije bila emotivno isprovocirana ni strahom,ni revoltom.Imala je izbora,ali je hladnokrvno planirala svoj zlocin.Kao I svaka druga intelektualna aktivnost,I ova se vezuje za element vazduh.Karmicka kazna dolazi preko kauzalne ravni,odnosno iz serije 11.Natus dozivljava takve udarce sudbine za koje se na prvi pogled misli da nemaju nikakve veze sa njim.Ovoga puta nije u poziciji da bira,posto je svoju volju pogresno usmerio onda kada je imao punu slobodu izbora.

Retrogradni Neptun-
vracanje na religiju koja nekada bila.Cest je slucaj da su ljudi lagali I varali u proslosti,pa sada nose veliki strah u sebi,kojiihtera da ponavljaju istu gresku.Retro Neptun opisuje sumnju I nepoverenje ako je lose aspektovan.U dobrim aspektima I polozaju,opisuje osobu koja se u proslosti bavila duhovnim radom,I sada u sebi nosi jak duh.Iso tako opisuje i osobe koje imaju potrebu da u tajnosti cine drugim ljudima,pa zbog toga imaju veliku zastitu.Retro neptun opisuje I coveka koji ima otvorenu auru,pa osoba moze lako gubiti zivotnu energiju,I osecati se popijeno zbog snage entiteta iz proslosti koji zive kroz nju.Neophodno je proci kroz niz tajni ili neresenih situacija,biti potpuno iskren I verovati,bez obzira kakve okolnosti bile.
Ako je Neptun u zenskom znaku govori da je osoba bila lagana,I nije mogla to da oprosti,pa ce tokom zivota ponovo morati da prodje kroz to iskustvo,sa ciljem da sada razume I oprosti.
Retrogradni Uran-
Opisuje ljude koji su bili revolucionari,utopisti,buntovnici,ateisti.Tako sada ti ljudi prozivljavaju kolektivnu karmu zemljotresa,bombardovanja, I drugih kataklizmi.To su ljudi koji su u proslosti napravili pogresan izbor ili na pogresan nacin koristili slobodnu volju.Tokom ovog zivota osoba ce biti u situaciji da brzo donese odluku ili da sprovede svoju volju u kljucnom momentu.Potrebno je biti samostalan,I ostati pribran,budan I miran u ozbiljnoj IZNENADNOJ situaciji,da bi se donela ispravna odluka I resila uranovska proslost.
Trebamo videti poziciju I aspekturu Urana,pa opisati situaciju koja se odigrala u proslosti,a ponovice se tokom zivota.Ukoliko Uran ima los aspect sa Marsom,vidimo da se radilo o ratu,,sa Merkurom znaci da je na brzinu doneta pogresna odluka,I los aspect sa Venerom,da je greska napravljena I u emotivnom zivotu-osoba je povredila nekoga.
Potreba retrogradnosti je da se osoba vrati u slicnu situaciju,da bi se ISPRAVILA greska Koja je napravljena.
Retrogradni Pluton-
U aspektu sa licnim planetamaopisuje mundalne dogadjaje,u kojima se osoba nalazi,masovna stradanja,opasnosti,dodir sa samom smrcu.Osoba je u proslosti bila blizu smrti,bilo da je sam acinila opasne stvari,ili da je sticajem okolnosti bila izlozena opasnosti koja je ostavila jak utisak,pa je osoba u stalnom starhu,sto ponovo privlaci opasne situacije.Pluton je najdalja palneta pa opisuje najsire dogadjaje I uglavnom utice na veliki broj ljudi.Dobro aspektovan Pluton,opisuje dobar odnos sa proslim iskustvima,mogucnost da ima se covek priblizi I ponovo ih dozivi.Ovo su ljudi koji prozive klinicku smrt.
Onaj ko bi uspeo da ovlada svojom seksualnoscu I najdubljim nagonima uspeo bi da polozi ispit I oslobodi se energije koja je vezana za retogradnost.
Za retrogradnog Saturna
je tipicno da govori o uzrocima koji vuku korene iz dva zivota pre ovoga, pa sa ovom pozicijom uvek treba obratiti paznju na 11. kucu(kucu koja govori o pretproslom zivotu)vladara 11. kuce,I kucu u kojoj se nalazi Saturn posmatrano od 11. kuceTakodje ovde je vazno uzeti u obzir I drugu poslednju konjukciju.Retro Saturn pokazuje da je u proslom zivotu osoba imala “priliku’da polozi taj ispit,ali da je negde pala, I sada po 3 put pokusava,bivajuci izlozena istim iskustvima u koja se jos davno upetljala.Mnogo je vaznije videti sta u tom veremenu Saturn zivi, jer ce to odrediti dogadjaj koji ce se desiti u ovom zivotu kada za to dodje vreme.Natusu ce biti stvorene iste okolnosti koje je imao u prethodnom zivotu sto ce sada biti izazov za natusa da ponovo nacini istu gresku,pojavice se odredjena prepreka ili problem.Posto Saturn pravi samo polukvadrat sa suncem, osoba je obavezna da nekog pomaze(Sunce simbol oca).Ovde dusa ima potrebu da se vrati u vereme za koje je nekim utiskom jako vezana I ponovo prodje kroz istu situaciju, jer tek tada stice ogromnu stabilnost koja ce zatim biti oslonac njene dalje evolucije.

MajaBB
16-06-2010, 10:08
Hvala puuuno.
Bas sam nameravala ovih dana da se bavim retrogradnim planetama, tako da mi ovo puno znaci.