Moja natalna karta :) [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Moja natalna karta :)

Ell_
19-05-2010, 23:28
:)
Ukoliko neko nadje vremena da pogleda :) ( Ljubav, naravno)
Hvala!
http://yfrog.com/5bastrow2gw05elhp76689900g

Da se dopunim... Astrologija me interesovala povrsno, oduvek.
Sve do nedavno..
Sada se to promenilo.
Na forumu sam dosla do veoma korisnih informacija.
Priznajem, mislila sam da je puno jednostavnije.
Sledece nedelje mi stize literatura, nije mi problem da ucim...pa, videcemo.
Zamolila bih nekoga da pogleda moju natalnu...da kaze, ima li nekih znacajnih desavanja na ljubavnom planu...jer, poslednjih godinu dana je... malo slozena situacija na tom polju.
Imam izbor,ali... stvarno ne znam kakvu odluku da donesem?

Nista od mog potpisa izgleda....stvarno se trudim...evo 2 sata :(
Uspeloo jee :)

thalatte
20-05-2010, 10:03
Slažem se da će muškarac u tvome životu najvjerojatnije biti već razveden :) ili pred razvodom...

Zanima me da li možda živiš negdje u inostranstvu? Moguće je da se upoznate u inostranstvu ili na putovanju ,ali da je istog porijekla kao i ti ...

Kako Jupiter uskoro ulazi u Ovna , prelaziti će preko tvog Mjeseca i Venere ,pa je moguće da će biti ljubavnih prilika pa i nešto više...
Saturn radi trigon na Sunce, pa lako ti već nekoga poznaješ ko bi to mogao biti...Možda ga ponaješ od prije godinu dana, a sada se ponovo vratio u tvoj život...

tori
20-05-2010, 13:56
Jeste,uspelo ti je.:)

Vrh VII u Vodoliji pokazuje brak sa osobom koja moze biti razvedena ili je mozda preninula duzu vezu.Vladar tvoje VII je UR u 4 uci sto ukazuje da postoji mogucnost da ces tvog partnera upoznati u kuci ili putem telefona,interneta i td..
Ovaj polozaj je pokazatelj da se u brak ulazi iznenada i da o svemu neces bas puno promisliti.Takodje ovo moze doneti i malko ekcentricnog partnera.On moze biti osoba koja ce biti ili dosta starija od tebe ili dosta mladja,ali ce biti malo nervoznih pokreta.
Sto se tice dece,postoji mogucnost za i najverovatnije jedno dete.:)
Srecno.

Eli, i moj Asc je u lavu, a 7 u vodoliji, vladar Ur u 4:)
Sve sto ti je gore vec napisano je u mom slucaju tacno, osim sto mi je muz isto godiste kao i ja i nije se razvodio vec je pre mene raskinuo dugu i ozbiljnu vezu.
Uran simbolise sve sto se desava iznenada, naglo, neocekivano pa tako moze i takav brak da ti donese. Parner moze biti dosta nervozan, cudan cak, neobican, neobicnog zanimanja...
Mozda ti se smesi neko inostranstvo:)

Ell_
20-05-2010, 15:37
Ljudi :eek:
Sve je tacno.
Osim ukoliko ne dozivim reprizu :confused: , sto je smatram, poprilicno nemoguce
Jao meni.
E, ima tu neko, od pre godinu dana, upoznala sam ga u toku nekog njegovog raskida, ili je bio svez :D
I popucali po svim savovima oboje ,ali... i ja sam izasla iz duge veze, pa...
Ne znam zasto, ali sve nesto mislim, nece nam ici...:(
I jeste neobican, ekscentrik.
I iz jedne od drzava regiona, to bi moglo biti inostranstvo.
I nemam pojma sta me strefilo.
Ja mislim da sam se zaljubila, jer ne umem ni da mislim vise :D
I nisam pri sebi :24:
I videcu ga, mislim ovog ili sledeceg meseca, qq meni
Hvala :)

gasimetrija
26-05-2010, 14:57
Simpaticno mi je ono tvoje qq meni...pa da se ja malo potrudim oko tebe..;) i tvog natala.
Tvoja 10 kuca je puna lepih planeta.
Sunce ,cak i Hiron u tvojoj 10 nam kaze da si ti harizmaticna,i da cak mozes postati poznata u tvom poslu,ma cim da sa bavis.Taj merkur na 15 stepenu blizanaca,govori da si veoma pametna,(15 stepen opet analogno blizancima),a merkur je u svom sedistu!
Mars u 2 kuci na 0 stepenu vage,kaze da si spremna da se potrudis da zaradis,iako se moze desti i da trosis novac svog partnera.Tebe privlaci muskarac koji je sarmantan,kulturan,sa manirima,pametan,koji je kavaljer u pravom smilu reci.
U trecoj kuci ti je "guzva "od retro planeta,u vagi,i skorpiji.
Karmicki gledano vracas dugove ...

Retrogradni Jupiter-
cesto opisuje prostore na kojim je osoba nekad boravila I koje ce sada ponovo posetiti.Ta prostranstva se nalaze u bizem ili dalje inostranstvu,vec I od konkretne pozicije jupitera u horoskopu.Na takvom mestu osoba treba da se nadje I uradi ono sto pozicija jupitera u znaku,kuci I aspektu zahteva.Ponekad su u pitanju “nezavrseni racuni” sa ljudima u inostranstvu,a katkad se radi I o novcu koji je potrebno “vratit’i,jer je nekad zaista uzet nezasluzeno.

Za retrogradnog Saturna
je tipicno da govori o uzrocima koji vuku korene iz dva zivota pre ovoga, pa sa ovom pozicijom uvek treba obratiti paznju na 11. kucu(kucu koja govori o pretproslom zivotu)vladara 11. kuce,I kucu u kojoj se nalazi Saturn posmatrano od 11. kuceTakodje ovde je vazno uzeti u obzir I drugu poslednju konjukciju.Retro Saturn pokazuje da je u proslom zivotu osoba imala “priliku’da polozi taj ispit,ali da je negde pala, I sada po 3 put pokusava,bivajuci izlozena istim iskustvima u koja se jos davno upetljala.Mnogo je vaznije videti sta u tom veremenu Saturn zivi, jer ce to odrediti dogadjaj koji ce se desiti u ovom zivotu kada za to dodje vreme.Natusu ce biti stvorene iste okolnosti koje je imao u prethodnom zivotu sto ce sada biti izazov za natusa da ponovo nacini istu gresku,pojavice se odredjena prepreka ili problem.Posto Saturn pravi samo polukvadrat sa suncem, osoba je obavezna da nekog pomaze(Sunce simbol oca).Ovde dusa ima potrebu da se vrati u vereme za koje je nekim utiskom jako vezana I ponovo prodje kroz istu situaciju, jer tek tada stice ogromnu stabilnost koja ce zatim biti oslonac njene dalje evolucije.

Saturn i Venera u kvadratu
Jak duznicki znak,prvenstveno po pitanju ljubavi.To je aspect maltretiranja(ili cak silovanja).Osoba je u proslom zivotu bila opsednuta ljubomorom.Umesto neznosti I bliskosti pokazivala je oholost.Emotivna veza podrazumevala je stalnu borbu,ceste svadje,a ipak taj pakao nije mogao da se prekine.Dusa je ostajala u stalnom kontaktu s kim nije trebalo.Posledice su takve da je osoba danas prinudjena da dugo ceka na ljubav,a kada se ona napokon I dogodi,treba savladati neku ozbiljnu prepreku.Dakle,moze se zaljubiti u nekoga ko mu po necemu ne prilici.Duga veza se sada I odrzava,ali ne pruza dovoljno zadovoljstva.Posmatracu sa strane moglo bi se uciniti da ova osoba prosto uziva u svojoj patnji.Radi se zapravo o tome da natus ovde ljubav definise kolicinom patnje.Ukoliko se odnos razvija suvise lepo,ova dusa ga odbacuje jer zna da ne zasluzuje tako laganu pricu.Naravno, tipicnu sliku predstavlja par koji se stalno rastavlja I miri.

Saturn I Neptun trigon-
Otkriva nam da je osoba nekad bila velikodusna,a ujedno I vrlo skromna.Svako ko je nekad ucinio dobro delo,za koje se nije saznalo da je to bas on ucinio,zasluzio je dobrog neptuna u vazecem horoskopu.To je fantasticno,jer daje dobrog andjela koji osobu stiti.Dobrocinstvo se vraca I to kroz pomoc iz visih sferaTakodje,ova osoba je stekla veliku snagu ziveci u osami,izolovano.U ovom zivotu osoba ume da nadje prikladnu formu za sve sto predstavlja neptun,muziku,ples…moramo znati da profinimo nivo komunikacije,jer duhovni potencijal samo treba razvijati.

Retrogradni Neptun-
vracanje na religiju koja nekada bila.Cest je slucaj da su ljudi lagali I varali u proslosti,pa sada nose veliki strah u sebi,kojiihtera da ponavljaju istu gresku.Retro Neptun opisuje sumnju I nepoverenje ako je lose aspektovan.U dobrim aspektima I polozaju,opisuje osobu koja se u proslosti bavila duhovnim radom,I sada u sebi nosi jak duh.Iso tako opisuje i osobe koje imaju potrebu da u tajnosti cine drugim ljudima,pa zbog toga imaju veliku zastitu.Retro neptun opisuje I coveka koji ima otvorenu auru,pa osoba moze lako gubiti zivotnu energiju,I osecati se popijeno zbog snage entiteta iz proslosti koji zive kroz nju.Neophodno je proci kroz niz tajni ili neresenih situacija,biti potpuno iskren I verovati,bez obzira kakve okolnosti bile.
Ako je Neptun u zenskom znakugovori da je osoba bila lagana,I nije mogla to da oprosti,pa ce tokom zivota ponovo morati da prodje kroz to iskustvo,sa ciljem da sada razume I oprosti.

SMC u 11 kuci nam kaze da ce se tvoje zelje i nade ispuniti,medjutim JMC u 5 kuci ,kaze da ces imati mali problem sa vezama...dok ne stupis u brak.Ljubavni zivot je monoton sa jarcem u 5 kuci.I posto je vladar Saturn retro u 3 ,kaze nam da ce ti se povremeno vracati bivsi frajeri.
Zadovoljna?Ima li istine?:)

Ell_
07-06-2010, 19:09
G. Sutanovac :buketzadame:
Hvala na opsirnom odgovoru.
Prepoznala sam se u 90 % napisanog...
Izuzev onoga sa novcem, imam strasan problem, nikako da naucim da koristim tudji
Niko se nije naucen rodio ;)
Svidja mi se ono za andjela-cuvara :)
Nije me bilo dugo ovde, prvo sam bila na kracem odmoru, a onda... nazalost smrtni slucaj, kome sam morala da prisustvujem...
Tako da Mr. Fatalnog nisam videla jos uvek :D
Bice svasta kada se vidimo..:eek: hehe
zanimljivo je... sada se prisecam, drugarica je sada na moru kupila knjigu i tarot karte... pa smo vezbale, iiii ako smo ispravno protumacile dosta toga se u otvaranju poklopilo sa ovim tumacenjem... hmm...
Ima tu necega :)
U svakom slucaju hvala veliko.
A ja cu se javim za dan-dva... posto Mr fatal dolazi sutra...
Ko prezivi pricace :)

Ell_
21-08-2010, 00:50
Dokopala sam se karte mr. fatalnog :D
Nikako da se sastavimo - rastavimo.
I tako, pricace se ko prezivi ili ne poludi :D
Hmm.... cudno nesto, ali posto veze nemam meni je sve cudno. :)
Plasi me ova Venera.
Ukoliko neko ima visak vremena, moji poludeli hormoni ce biti veoma zahvalni.
http://www.astro.com/tmpd/cz1bfilefiRnvH-u1269568542/astro_w2at_14_bb_b_hp.82158.16104.gif

Ell_
22-08-2010, 23:53
Bas cudno.
a tako sam se odusevilaaa, kada sam videla da je neko odgovorio. :(
Evo ovako 20.03.1977. Duisburg, Germany. 07:00.
Hvala puno!!! :)))

Naucila sam ponesto, vidim da i sama imam aspekte koji ukazuju na ravod, ali da li je moguce da sam to vec pregrmela, jer sam zivela sa nekim?
Hvala u svakom slucaju. :))