Moja natalna karta-pomoc pri tumacenju [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Moja natalna karta-pomoc pri tumacenju

Cvrčak
18-05-2010, 20:41
Pozdrav svima, jos jednom.
Kao apsolutni pocetnik u astrologiji, molim za pomoc pri (mom, jadnom) tumacenju moje natalne karte. Naime, astrologija je, naravno, teza nego sto sam ja mislila, i naravno, kad pomislim da sam nesto skontala ispada da sam negdje napravila gresku u koracima. Kad pogledam tumacenje aspekata, onda kazem "ok, jasno, ovo je tako", ali kada pokusam da dovedem stavri u vezu, onda mi bas i ne ide (ocito, potrebno mi je jos mnogo ucenja).
Ono sto nikako ne mogu da povezem je stanje u mojoj drugoj kuci, i bila bih zahvalna kada bi mi neko pomogao da rastumacim sve te planete koje se u njoj nalaze.

Cvrčak
20-05-2010, 02:43
@ivamatic
Hvala. Nesto mi tu nije stimalo, ali nisam znala na koji segment se odnosi, da li na finansije ili na nesto drugo. Zato rekoh, najveci problem mi je da povezem stvari i da razlucim sta je od pozicija dobro, a sta manje dobro za koju sferu (finansije, ljubav, zdravlje, itd.) ;)

mirab
31-05-2010, 19:20
ja cu ti samo ukratko napisati ponesto u tumacenju tvoje natalne karte, jer vece analize se ovde ne rade.Nadam se da ce jos poneko dodati ovom mom tumacenju tvog natala.
Ovo bi ti moglo pomoci u tvom ucenju astrologije.Skorpija na tvom ascedentu sa oba vladara u prvoj kuci.To govori mnogo o tebi.Mars je na 4 stepenu i pravi konjukciju sa tvojim ascedentom.Verovatno si atletski gradjena,zilava i moguce da imas neki oziljak,beleg ili mladrz na licu, ili je moguce na delu tela kojim vlada Skorpija.Tvoj zivot ce biti borba i nista nece ici tako lako.Lako ces ti izaci sa svime na kraj jer ces biti izdrzljiva,hrabra.Kako su ove dve planete prirodni vladaoci 8 kuce morala bi se paziti mnogih opasnosti upravo koje obelezava ova kuca.Sklona si da ulazis u rizike.Verovatno ces se boriti za uspeh u profesiji, jer je Mars prirodno egzaltiran u 10 znaku Jarca, pa ti moze doneti po ovom pitanju mnogo pozitivnosti.Ovo je narocito istaknuto jer je Sunce vladaoc tvoje 10 kuce(karijara) a u sekstilu je sa Marsom.Ovo je aspekt koji uspeva jer je ogromna snaga(Mars) pod jakom zastitom Sunca.Verovatno si uvek aktivna, ne znas za lenjost.Ti svakako znas sta hoces i umes se boriti za ono sto hoces a samim tim to mozes i dobiti.Kako Mesec pravi los aspekt sa Marsom i Plutonom(opoziciju) donece ti debiltaciju 4 kuce u prvu jer je debiltiran u Raku.To moze da ukaze na probleme sa porodicom,majkom,stanovanjem,glavobolje,povrede,pa i operacije.Kako je Vodolija na vrhu tvoje 4 kuce to ce ukazivati na neobicne dogadjaje kroz kucu.Sa Jupiterom u 4 kuci ,gde se on odlicno oseca mogla si imati srecno detinjstvo sa vecim stanom ili kucom. Uspeh mozes postici u drugoj polovini zivota.S obzirom da ima opoziciju na 10 kucu ukazuje da ti tezis ka dobrim delima.Ovaj aspekt pospesuje karijeru. Sa Plutonom u prvoj kuci bilo bi neophodno promeniti svest o sebi; jer iako ti imas duboko i prodorno razumevanje,tvoja nesigurnost ometaju ti slobodno izrazavanje.Potrebno ti je da slusas misljenja drugih o sebi,sto ti nerado cinis sa aspektom kvadrata Jupiter i Pluton.Sa Mesecom u opoziciji sa Plutonom bice obavezno da preuoblicavas osecajna stanja da bi svesno promenila neposredne reakcije na mnoge razlicite situacije.Znaci povecanje svesti moze se smatrati narocito potrebnim da bi imala sklad sa onim partnerima sa kojima dolazis u kontakt, i da ne osecas tu preteranu unutrasnju napetost koja se javlja sa ovim aspektom.Obicno ljudi sa Plutonovom opozicijom vrlo retko shvataju cinjenicu da bas njihovi nedokucivi zahtevi,zahtevi da drugi ljudi budu drugaciji od onog sto zapravo jesu,stvaraju probleme u odnosima.Kako se Mesec nalazi u 7 kuci (kuca braka i drugih odnosa) to ti moze stvoriti vece probleme na tom polju,pa je korisno uskladiti ove energije i postici mnogo vise za sebe.
Ja sam ti napisala samo mali deo i to onaj za koji sam smatrala da je najistaknutiji u tvom horoskopu...dalje ce ti analizirati jos poneko.

Cvrčak
04-06-2010, 02:13
Puno hvala na tumacenju ;) Izvinjavam se sto kasnim par dana, internet mi je bio u zastoju.

A da malo prokomentarisem. Imam oziljak na licu, a kao mala sam imala i beleg na celu koji je nestao. Znaci, tu se ispoljio moj Mars :D
Jesam borac (nista u zivotu nije interesantno, ako ne dodje kroz neku malu borbu ;) ), i uglavnom sam aktivna (u stvari, kada se natjeram da nesto uradim, dam sve od sebe, i obicno rezultati budu dobri), ali mislim da mi opozicija MA i MO donosi te periode depresije, kada jednostavno nemam volje ni da ustanem, a kamo li sta drugo, a sto je najgore, u tim periodima sam u konfiktu sama sa sobom, posto onda sjedim i razmisljam sta sve mogu i treba da uradim. Ali volje niotkuda (onda se zapitam, od svih aspekata, gdje bas Mars i Mjesec da naprave opoziciju :confused: ).
Upravo ljubavni odnosi/jednog dana bracni, ako ih bude, nikako nisu za mene... Cini se da sve pogresno radim/shvatam, pa sam skontala da mi je najbolje da se i ne zamaram trazeci nesto dobro na tom polju. Ja sam od onih tipova koji se emocionalno zatvore, i jednostavno pomire sa sudbinom. Nekako sam se preorijentisala, tako da mi je taj dio zivota manje bitan, vise sam orijentisana na karijeru nego na pronalazenje partnera. A ako se ne varam, i planete su mi tako postavljene da je naglasena briga o novcu/materijalnom.
sad, samo da potvrdim, da ne duzim dugo, da, srecno djetinjstvo, u pitanju je veliki stan, problemi sa majkom manji (vise nerazumjevanje nego konflikti), a uspjeh u drugoj polovini zivota... Valjda sam ipak i ja neki Jarac, a nama sve sporije dolazi. Bitno je da dodje.
I da, priznajem, mnogo trazim od drugih. I znam da to ne valja. :5sadyes:

BTW, ne bih da puno zapitkujem i molim ljude (znam da ovo nije servis za ispunjavanje zelja), ali moze li mi neko reci sta u natalnoj karti upucuje na zivot u inostranstvu? Ako ima negdje na forumu, bila bih zavalna da me uputite tamo. Polako se snalazim u kopanju po temama, ali do toga jos nisam dosla :)

gasimetrija
04-06-2010, 11:08
Cvrcak,
Tvoj Hiron retro,u blizancima kaze da imas odredjene probleme u komunikaciji,kao i da ne vrednujes sopstvenu inteligenciju.A njegov polozaj u 8 kuci,ti moze doneti partnee koji ce zeleti preuzeti tvoju imovinu,ili ces ti tokom zivota na neki nacin biti zavisna od drugih.
Sto se tice inostranstva...gleda se 9 kuca za duze puteve,a 12 kuca za prekookeanske zemlje.
Mislim da ces ti imati mogucnost da zivis sa buducim partnerom u inostranstvu,jer tvoja 9 kuca pocinje u znaku Raka,a vladar Mesec je otisao na sam DC,(i tu je u konjukciji sa SMC).
Dalje,tvoja venera je vladar 7 kuce(u Biku)i ima trigon sa Mesecom(kao vladarem 9 kuce),znaci dobar znak eventualni zivot preko...a cak ti je i znak Strelca ukljesten u 2 kuci ( materijalna sredstva,novac)...sa mnogo planeta u njoj...izvestan je prihod u stranoj valuti,mada malo kasnije (zbog ukljestenosti)...
Musakarac koga ces dobiti predstavljen je Marsom,(koji je u Skorpiji na ASC),i u konjukciji sa Plutonom-u svom sedistu...znaci covek velike energije,..
jedino sto ce to biti karmicka veza -jer SU mars i pluton (kao planete koje ga opisuju )u konjukciji sa JMC-pa ce u neku ruku on biti covek kroz koga ces ti odradjivati svoju karmu.(To je dobro da znas na pocetku).
Eto...sve najbolje.