zasto astrolog nije hteo da protumaci [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : zasto astrolog nije hteo da protumaci

yulia
17-05-2010, 19:10
astrolog je pogledao mojim kolegicama, a moju pogledao i rekao da nije zanimljiva, pa sam se zainteresovala i pokusala nesto sama da protumacim ali ne ide bas lako....pa vas molim, bacite pogled i javite jel stvarno nezanimljiva ili ima neceg strasnog..mene plasi ovaj mars u 12. i los aspekt sa neprtunom
poz, evo karte
http://www.astrotheme.fr/partenaires/carte.php?partenaire=9999&lang=en

evo ipak ovako:
478

Majana
17-05-2010, 23:20
Jako se iznerviram kada pročitam tako nešto. Sa vodolijom na Asc, Uranom u Strelcu, Merkurom u Ovnu, Mesecom u Strelcu i Venerom u Blizancima i da hoćeš, ne možeš da budeš nezanimljiva. Mislim da si jedno slobodno biće koje teži avanturama, mada Sunce u Biku to malo koči. Itekako brz um koji voli da istražuje. Verovatno ne želiš da se vežeš za jednu osobu, hm Venera u Blizancima kaže i ovog i ovog ću. ;) a Mesec u Strelcu to potvrdjuje. Mars u XII nije strašan, dolazi iz II, ide u X, možda je vezan za posao i zaradu. Ima lepe aspekte, ne treba da te brine. Na blic sam samo pogledala.

yulia
17-05-2010, 23:57
joj hvala ti puno, bas si me obradovala.. u losoj sam poziciji- ne lecenju od psihoaktivnih supstanci i nacin na koji je astrolog-kolegicin prijatelj postupio pomislila sam sve najgore i krenula da proucavam..i vezala se za 12.kucu jer sam procitala da je vezana za poroke, psihijatrijske ustanove, depresije pa jos mars u njoj i to u konjukciji sa neptunom? imam ja puno da ucim..
sa cim bih mogla da povezem ovo moje stanje, gde se to vidi i da li, kada prestaje?
ako neko ima vremena..
hvala

capella
18-05-2010, 00:04
Osim toga Mars je u Jarcu egzaltiran ali dispo SA mu je u knjunkciji sa Mjesecom (vladarem 6 a smješteni u 10) pa ćeš vjerovatno raditi ili radiš u zatvorenoj instituciji ili daleko od očiju javosti. To bi bilo po definiciji.

yulia
18-05-2010, 00:28
tacno, ja sam inzenjer i ocekujem posao u struci koji odgovara tvom opisu ;)
hvala..poz

Zivkovic
18-05-2010, 00:35
Meni je ovo jako zanimljiva karta:)))
Mislim i ja kad vidim ne zanimljivu kartu ne gleda mi se:P al' ova mi je zanimljiva:D

e koliko nas ima sa ovom pozicijom,bik sa Merkurom u ovnu i Ve u blizancima,ti si msm 7 osoba koju znam da ima:DD

Imas vrlo jaku opoziciju Sunce Pluton,s obzirom da su na uglovima ovo ti je ujedno i najdominantniji aspekt,po meni pozitivan
Bikovi iz prve dekade su jako stabilni nesto ozbiljniji od majskih

Kazes psihoaktivnih supstanci,Neptun u jarcu nisu psihoaktivne supstance;) nesto drugo je u pitanju

Pitanje(licno),da li si vernik?
jesi imala neka transcendentalna iskustva?

yulia
18-05-2010, 00:58
poz zivkovic,
hvala sto me tesis da mi karta zanimljiva :)
ne, nisam imala takva iskustva.. nije valjda da mi predstoje?

zvjezdica
18-05-2010, 01:09
Ja iskreno po tvojoj karti mislim da tebi astrolog nije rekao da ti je karta ne zanimljiva, nego si ti to izmislila kako bi ti ljudi pogledali u kartu navedeni porivom da proturječe tom navodnom iskazu astrologa.

Inače: nice try ;)

ME90NE, sunce u 3. vladar u blizancima ( voliš igru riječi malo), a ME u derivatnoj 12 od 3 na stupnju riba i u ovnu...

yulia
18-05-2010, 01:13
poz zvjezdice i hvala na pogledu

arctiumLappa
18-05-2010, 17:52
Sa vodolijom na Asc, Uranom u Strelcu, Merkurom u Ovnu, Mesecom u Strelcu i Venerom u Blizancima i da hoćeš, ne možeš da budeš nezanimljiva.
:confused: niti je sta u izgonu, niti je sta u sedistu.... ne razumem sta je toliko uzbudljivo :rolleyes:
uran u strelcu je generacijski
merkur u ovnu ima kvadrat od dispozitora i od neptuna -osoba laze ili je sklona obmanama -u zavisnosti od ostatka charta
mesec u strelcu nit' smrdi nit' mirise, ali mu sigurno ne pomaze konjunkcija sa saturnom -kasno emotivno odrastanje, problemi sa genitalijama/stomakom
venera u blizancima isto nema cime da se dici, niti cega da se stidi -jedino sto je ovde upecatljivo i dominantno jeste njena konjunkcija sa ICom

ne zelim da kazem da je karta dobra/losa, nego da je ovo tumacenje gomila nabacanih aspekata/polozaja kojima se kao nesto dokazuje?!

Ja iskreno po tvojoj karti mislim da tebi astrolog nije rekao da ti je karta ne zanimljiva, nego si ti to izmislila kako bi ti ljudi pogledali u kartu navedeni porivom da proturječe tom navodnom iskazu astrologa.

ME90NE, sunce u 3. vladar u blizancima ( voliš igru riječi malo), a ME u derivatnoj 12 od 3 na stupnju riba i u ovnu...
bravo zvezdice!!!
na tumacenju i cinjenici da si uopste gledala kartu a ne samo procitala text i uklopila tumacenje
astrolog je pogledao mojim kolegicama
to nije astrolog nego neko ko se bavi astrologijom. astrolog =osoba koja poznaje astrologiju i zaradjuje od nje, dakle ako si dala novac niko ti nece reci meni ovo nije interesantno. sve ostalo je na dobrovoljnoj bazi te tako i tumacenje tvoje karte

yulia
18-05-2010, 18:34
rekoh gore- kolegicin prijatelj= astrolog (mislim na coveka koji poznaje astrologiju i zaradjuje) je pogledao njihove karte a moju nije rekavsi da je nezanimljiva.. pare mu nisam dala kao sto nisu ni one..

nisam skontala ljude na ovom forumu kao skrte na znanju..
no dobro..
lazi, obmane i manipulacije su normelna pojava u zivotu jednog narkomana...
a kad se nadje u procesu oporavka malo mu teze ide sa tim prevarama, gotovo nikako iz vise razloga..
aj uzdravlje

Majana
18-05-2010, 18:45
U principu kome ne odgovara tumačenje nas laika, ne mora komentarisati, a pogotovo što je ovo njena tema. A šta je kome zanimljivo je individualna stvar, zar ne? Meni je Merkur u Ovnu jako zanimljiv, bez obzira što je peregriran kao i Mesec u Blizancima.

thalatte
18-05-2010, 18:55
yulija...možda mu se jednostavno nije dalo više tumačiti :D

Samo da ti malo pomognem ti zapravo nemaš konjukciju Marsa i Neptuna, ali imaš Mars u 12.-oj koji bar u jednom periodu daje sklonosti nekim porocima, pa i ovisnostima...imam ga i sama...i znam šta pričam...mada sam ostala na experimentima i na sreću nisam nikada zaglibila u ovisnost...

Imaš Sunce 180 Pluton egzaktno čini mi se , što misliš kako se ispoljio taj aspekt ?

Majana slažem se s tobom...šta je kome zanimljivo, osobna je stvar...

spomenka
18-05-2010, 18:59
mene nešto zanima, jel si imala, mislim sigurno si imala nedostatak ljubavi i pažnje u svom domu, od obitelji??
budući da ti je venera na ic-u u opoziciji sa saturnom.

a to se onda odrazilo na tvoju emotivnu rezerviranost i hladnoću izvana, koja ti služi kao oblik samozaštite (mjesec konjukcija saturn)??

Buby
18-05-2010, 19:10
...ali imaš Mars u 12.-oj koji bar u jednom periodu daje sklonosti nekim porocima, pa i ovisnostima...imam ga i sama...i znam šta pričam...mada sam ostala na experimentima i na sreću nisam nikada zaglibila u ovisnost...

Oprostite sto upadam ali pepuuuu molim te jeli mozes ovo malo objasniti. Mislim i sama imam egzaltiranog Ma u Jarcu u 12k ali nisam nikad ni pusila a kamoli ista drugo...ali s obzirom na lose aspekte koje pravi sa 8k :rolleyes: ...cuj mozda me ceka nesto sto ne znam :cool:

Yulia;
Evo s obzirom da ti Ju pravi te kvadrate iz 1k da ti nesto kazem za njega.
Jupiter u prvoj kući
Ovo su otvoreni, pošteni i plemeniti ljudi. Imaju svojstva predvodnika i prirodno privlače ljude uz sebe. Poseduju sposobnost za organizaciju. Otmene su prirode i sklone elitizmu. Poštuju hijerarhiju, preziru nered, nerad i izbegavanje obaveza. Često su krupne građe i moraju da se bore sa sklonošću ka prekomernoj telesnoj težini. Sebe najbolje pronalaze u visokom obrazovanju, filozofiji ili u inostranstvu.

S obzirom da ti 9k pocinje u Skorpiji a Pl u svom sjedistu i Ma u 12k...hm...a vladar 9k u 9k oznacava puno putovanja i zivot u inostranstvu. Velika zastita i jaka sila koja cuva osobu. Medutim ima dosta ljudi koji ne znaju da privuku te jake pozitivne sile. Potrebna je meditacija ili molitva da bi se podstakla podrska 9k. Onda vladar 9k u 12k opisuje najdalja putovanja i ljude koji odlaze na kraj svijeta. Govori o velikoj spiritualnosti i mistici i opisuje probudene ljude koji su otkrili najdublje dijelove sebe. Kada je ovo lose integrirano donosi sukobe sa zakonom a nekad i zatvor.

kanon
18-05-2010, 19:19
mene nešto zanima, jel si imala, mislim sigurno si imala nedostatak ljubavi i pažnje u svom domu, od obitelji??
budući da ti je venera na ic-u u opoziciji sa saturnom.

a to se onda odrazilo na tvoju emotivnu rezerviranost i hladnoću izvana, koja ti služi kao oblik samozaštite (mjesec konjukcija saturn)??

Spomenka carice ajd" objasni: vladalac četvrte i osme u opoziciji sa vladaocem dvanaeste. Mislim da se ne radi samo o nedostatku ljubavi u domu:confused:

thalatte
18-05-2010, 19:42
[quote=Buby;182773]Oprostite sto upadam ali pepuuuu molim te jeli mozes ovo malo objasniti. Mislim i sama imam egzaltiranog Ma u Jarcu u 12k ali nisam nikad ni pusila a kamoli ista drugo...ali s obzirom na lose aspekte koje pravi sa 8k :rolleyes: ...cuj mozda me ceka nesto sto ne znam :cool:
quote]

Hej ne mogu ništa garantirati...:D ali koliko sam upućena u tvoju priču ...Mars ti vlada 9. i nalazi se u 12...pa ččini mi se da ti u nekoj ''prekooceanskoj zemlji'' završavaš školovanje...jel tako...beskrajna astro simbolika :)

yuli je u svjet poroka dosatno gurnuo Merkur90Neptun (a kako smo rekli Mars vlada tim Merkurom u Ovnu )...a ja natalno imam inkonjikciju Vladara sa Neptunom, a u to vrijeme experimenata Neptun mi je tranzitno kvadriao Mars-a...ipak kao i uvijek treba više pokazatelja :)

spomenka
18-05-2010, 19:46
Spomenka carice ajd" objasni: vladalac četvrte i osme u opoziciji sa vladaocem dvanaeste. Mislim da se ne radi samo o nedostatku ljubavi u domu:confused:

vladalac četvrte-venera, vladalac osme- merkur u opoziciji sa vladaocem 12.- saturnom:confused: .....-e sad koliko ja vidim SAMO je vladalac četvrte VENERA u opoziciji sa SATURNOM, a merkur pravi trigon sa vladaocem 12. :p

al vidim da si očito ciljala na svoju kartu, što se tiče ovog!:o
jadranka je već objasnila dolje u postu;)

Buby
18-05-2010, 19:49
Hej ne mogu ništa garantirati...:D ali koliko sam upućena u tvoju priču ...Mars ti vlada 9. i nalazi se u 12...pa ččini mi se da ti u nekoj ''prekooceanskoj zemlji'' završavaš školovanje...jel tako...beskrajna astro simbolika :)

yuli je u svjet poroka dosatno gurnuo Merkur90Neptun (a kako smo rekli Mars vlada tim Merkurom u Ovnu )...a ja natalno imam inkonjikciju Vladara sa Neptunom, a u to vrijeme experimenata Neptun mi je tranzitno kvadriao Mars-a...ipak kao i uvijek treba više pokazatelja :)[/QUOTE]

Okay znaci nista za mene :p ostat cu dosadni straightas i gotovo :rolleyes: ...ma salim se...sve stoji kako si rekla... hvala ti pepuuuu na objasnjenju.
Hej a kada bi Yulia krenula u svijet bi li joj to ista pomoglo?! :o Ili da se skoluje...u simbolici skorpiona? Sta kazete?! Ili pak hodocasca, pjesacenja itd...

Majana
18-05-2010, 19:56
Buby divan si optimista :D Nije joj horoskop ugrožen, mislim da je to prolazna faza. Pluton joj se danas makao sa Neptuna sledi olakšanje...

thalatte
18-05-2010, 19:58
Sad sam nešto vidjela nisam bila pažljiva...

Njoj nije toliko dominantan taj kvadrat sa Neptunom koliko Kvadrat Merkura sa Marsom...koji je dispozitor Merkura i to je ono kvadriranje dispozitora...

Ne znam dal je onda dobro da ona ode negdje vani...ne bi je ja slala :D jer ima Ma u 12. 90 Me i So u 3. 180 Pl iz 9.

jadrankar
18-05-2010, 20:02

vladar 4 moo u 6 kuci ,vladar tvoje 12 neptun u 6 kuci .oni u istoj kuci nikako ne mogu da budu u opoziciji .vladar tvoje 8 jupiter koji je na asc ti je u opoziciji sa vladarem tvoje 12 neptunom u 6 kuci.

Majana
18-05-2010, 20:04
Boravak u inostranstvu, daleko od najbližih, u najtežim situacijama može dati kontra efekat.

Buby
18-05-2010, 20:05
Buby divan si optimista :D Nije joj horoskop ugrožen, mislim da je to prolazna faza. Pluton joj se danas makao sa Neptuna sledi olakšanje...

E draga jesam za druge onda imam strpljenja, volje i ljubavi ali malo manje za sebe :rolleyes: E pa super Yulia znaci dolaze bolji dani! ;)

PS-I zaboravi ono za inozemstvo, cure znaju sta pricaju...ja malo manje ;)

kanon
18-05-2010, 20:49
vladalac četvrte-venera, vladalac osme- merkur u opoziciji sa vladaocem 12.- saturnom:confused: .....-e sad koliko ja vidim SAMO je vladalac četvrte VENERA u opoziciji sa SATURNOM, a merkur pravi trigon sa vladaocem 12. :p

al vidim da si očito ciljala na svoju kartu, što se tiče ovog!:o
jadranka je već objasnila dolje u postu;)

Nisam, nisam, moja Ve nema nikakve veze sa mojom osmom kućom. Vaga joj je ukještena u osmoj kući, pa je onda Ve jedan od suvadara osme.

spomenka
18-05-2010, 21:13
sad ne znam baš razmišljam, a da to možda ne znači da će imat kasnije da tako kažem "patit" ili doživjet neke iluzije u vezama, što se tiče seksa, meni to tako izgleda, pa onda još i ova konjukcija marsa i neptuna...hm....
ili će si sama stvarat neke iluzije...:confused:

kanon
18-05-2010, 22:04
sad ne znam baš razmišljam, a da to možda ne znači da će imat kasnije da tako kažem "patit" ili doživjet neke iluzije u vezama, što se tiče seksa, meni to tako izgleda, pa onda još i ova konjukcija marsa i neptuna...hm....
ili će si sama stvarat neke iluzije...:confused:

Ja se ne usudim komentirati nešto tako osobno i osjetljivo, jer pre malo znaja imam, pa ne bih voljela nekoga povrijediti niti slučajni:( . Zato sam te i pitala. I moje mišljenje je da se ovdije radi o nekim strahovima, inhibicijama vezano za sexualnost. I još prirodni vladalac osme otišao u desetu:confused: ?
I još nešto bih primjetila. Iako je orbis velik, i separacioni, mislim da se ipak radi o konjukciji Ne i Ma. A to je aspekt koji govori (između ostaloga) i o zloupotrebama droga, alkohola. I Ma u dvanaestoj govori o tim sklonostima. Međutim Ne u dvanaestoj govori o naglašenoj duhovnosti i velikoj sklonosti ka umjetnosti. Pa pitanje za Yuliu, prepoznaješ li se u ovome:) ?

ajde
18-05-2010, 22:49
astrolog je pogledao mojim kolegicama, a moju pogledao i rekao da nije zanimljiva, pa sam se zainteresovala i pokusala nesto sama da protumacim ali ne ide bas lako....pa vas molim, bacite pogled i javite jel stvarno nezanimljiva ili ima neceg strasnog..mene plasi ovaj mars u 12. i los aspekt sa neprtunom
poz, evo karte
http://www.astrotheme.fr/partenaires/carte.php?partenaire=9999&lang=en

pitanje je jednostavno - "ima li u karti nesto strasno"

Inače: nice try ;)

i ima li nesto strasno?

Billy
18-05-2010, 22:53
Originally Posted by zvjezdica http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/natalne-karte-clanova/6025-zasto-astrolog-nije-hteo-da-protumaci-post182636.html)

Inače: nice try ;)ne,ne,ne,ovo nije bilo lepo :S

I evo,čim uhvatim malo vremena ja ću ti malo pogledati kartu kad niko neće :)

zvjezdica
19-05-2010, 01:13
Ovako: ovo nije forum za miss svijeta, ovo je forum o astrologiji. Ako netko smatra da moja iskrenost "nije lijepa" jako mi je žao, ali ja sam svoj stav potkrijepila onime što sam našla u njezinoj karti. Dakle, ne radi se to o lijepo i ne lijepo već o činjenici.

Naravno, svatko ovdje može iznjeti svoj stav i reći: ja mislim da u njenoj karti nema naznala za laganje ili iskrivljavanje istine, i to je ok, ali mislim da je krajnje apsurdno govoriti mi na razini moje analize karte da "to nije lijepo".

Djevojka je i sama rekla iskreno o lažima i tom svijetu, pa ne vidim razloga da se stvara halabuka.

Ako ne možete podnjeti nečije komentare, čemu onda uopće upiti?

I billy neznam o čemu ti pričaš, jer ja vidim da smo joj svi ovdje dali svoje viđenje njezine karte, a ti govoriš "ja ću da ti pogledam kad nitko neće" ?

;)

thalatte
19-05-2010, 09:03
'' Ko će koga, nego svoj svoga!!!''

Zvjezdica zbilja me čudi da se javljaš sa ovakvim napuhanim stavom na ovoj temi,
kada svi znamo koliko si ti svojevremeno tih navlakuša pootvarala po forumu sa raznoraznim forama samo da ti se istumači ;) :) ...i da, cijelo vrijeme te kužimo

nismo ni mi ostali budale, pa smo te trpili, neki manje (kao ja)...neki više ...;)

Pusti djevojku i nove članove da postave pitanje kako žele i iskušaju svoju sreću u dobijanju odgovora...

Živjela sloboda jednaka za sve ;) :)

ajde
19-05-2010, 10:19
Ovako: ovo nije forum za miss svijeta, ovo je forum o astrologiji. Ako netko smatra da moja iskrenost "nije lijepa" jako mi je žao, ali ja sam svoj stav potkrijepila onime što sam našla u njezinoj karti. Dakle, ne radi se to o lijepo i ne lijepo već o činjenici.

Naravno, svatko ovdje može iznjeti svoj stav i reći: ja mislim da u njenoj karti nema naznala za laganje ili iskrivljavanje istine, i to je ok, ali mislim da je krajnje apsurdno govoriti mi na razini moje analize karte da "to nije lijepo".

Djevojka je i sama rekla iskreno o lažima i tom svijetu, pa ne vidim razloga da se stvara halabuka.

I billy neznam o čemu ti pričaš, jer ja vidim da smo joj svi ovdje dali svoje viđenje njezine karte, a ti govoriš "ja ću da ti pogledam kad nitko neće" ?

;)

ti smatras da tako dobro poznajes astrologiju - da sve svoje zakljucke nazivas cinjenice? :D

necu ulazit u "razinu tvoje analize" - al ono sto vristi iz nje bahatost i mlacenje slame

- vidis upravo - trebala si nac "gde se u njenoj karti vidi taj dasak iskrenosti", koji si joj dodala kao epitet uz neiskrenost - i makar pokusat kao sto oni dobri astrolozi rade (a ti to zelis bit jednog dana? :) )- nepristrasno pristupit karti - i odgvorit na jednostavno pitanje - samo ako si sposobna nac odgovor na isto - ili u krajnjem slucaju rec "ne znam" -"jos uvek ne znam odgovorit a to" "nisam sigurna" - puno je varijacija

to sto si usput zakljucila nesto sporedno
opet nije razlog za razmetanje - jer onda delujes samo suvisna ;)

Billy
19-05-2010, 11:16

;)

Zvezdice,izvuci malo to SO u Vagi iz XII kuće i poslušaj onu staru - 2 puta meri,a treći put seci. Ne ide uz tu Vagu stavljanje ovog MA u Ge u prvi plan ;)
Ljudi pod maskom iskrenosti daju sebi za pravo da vređaju druge ljude,da ih omalovažavaju i prave budalama,idiotima i psihijatrijskim bolesnicima...sve iskreno... Ne odnosi se na tebe,već pričam uopšteno koliko zapravo i u iskrenosti treba imati neku meru.
Da si dobro snimila njenu kartu primetila bi i odakle dolaze te laži i potreba za pažnjom. Devojka je sama rekla (a to ćeš lako naći i u natalnoj karti) o svojoj bolesti zavisnosti...Zar se tako postupa sa nekim ko traži neku vrstu pomoći? Pa i ako laže,zar moraš to i da izgovoriš? Pa zaboga prođi dalje...
Pre nego draga moja Zvezdice kreneš da barataš znanjem i astrološkim činjenicama i iskrenošću,osvrni se malo i na etiku koja ti je, bar što se ove devojke tiče, negde izmakla iz ruku. Pre svega moramo biti ljudi,pa tek onda astrolozi. Ako nekome ne možemo pomoći,ne trebamo ga ni gaziti.
:)

spomenka
19-05-2010, 13:23
Živjela sloboda jednaka za sve ;) :)

tako je!!!!!!! :)

]Zar se tako postupa sa nekim ko traži neku vrstu pomoći? [/COLOR]Pa i ako laže,zar moraš to i da izgovoriš? Pa zaboga prođi dalje...
Pre nego draga moja Zvezdice kreneš da barataš znanjem i astrološkim činjenicama i iskrenošću,osvrni se malo i na etiku koja ti je, bar što se ove devojke tiče, negde izmakla iz ruku. Pre svega moramo biti ljudi,pa tek onda astrolozi. Ako nekome ne možemo pomoći,ne trebamo ga ni gaziti.:)

definitivno se slažem ovdje sa tobom! ;)

malo idem u off, al stvarno si u pravu!

e zvjezdice fakat ga brate mili pretjeruješ, sad ti i ja to moram reć! RELAX!!!!!!
zvjezdice, mislim da je tebi potrebno da savladaš makar osnove ljudske psihologije, jer ako nisi shvatila ovdje se radi o nekome kome prije svega treba neka vrst pomoći, pa makar i lijepom riječi tj. pristupom!
i kad si napisala da je taj naslov stavila samo da privuče pažnju- znaš kak se kaže -svako sudi prema sebi-!!!

Ramona
19-05-2010, 15:56
Billy ne kudi mi MA u Blizancima.. :p

Nego salu na stranu, evo da i ja kazem Billy je upravu, onaj komentar koji njen autor zove analizom :D stvarno nije na mjestu..

btw yulia jesi ti placala tom astrologu ili je to bilo onak na njegovu volju hoce nece istumaciti?

monika21
19-05-2010, 16:47
Billy, kao i uvek fin :)
A sto se tice gledanja, ako taj astrolog nije hteo da pogleda, ne mora da znaci da je natalna karta losa, nego jednostavno njemu ne odgovara da gleda, ja kao pocetnik isto tako gledam kome zelim, a ni sama ne znm koliko sam ljudi odbila i nisam htela da im gledam, nema posebnog razloga.
ali, ako je tom astologu trebalo da bude placeno za tu uslugu, i ako nije hteo da gleda, opet ne mora da znaci da je natalna losa, nego jednostavno nece, svi mi imamo pravo na izbor i niko nikog ne treba da sili :)

kanon
19-05-2010, 17:20
vladar 4 moo u 6 kuci ,vladar tvoje 12 neptun u 6 kuci .oni u istoj kuci nikako ne mogu da budu u opoziciji .vladar tvoje 8 jupiter koji je na asc ti je u opoziciji sa vladarem tvoje 12 neptunom u 6 kuci.

:confused: Nisam govorila o svom natalu. Ovdije analiziramo Yuliu:) .

yulia
19-05-2010, 17:37
poz majana

pepuuu,
neka si ostala na eksperimentisanju ;)
ja sam na pocetku ucenja i tek sam naucila da ustvari nije jednostavno citati kartu :).. pa ovo sto pitas za sunce 180pluton ne usudjujem se jos uvek da komentarisem.. ali cini mi se da ipak imam mars0neptun..

spomenka,
"carice" bas kao sto si rekla..roditelji bili rezervisani,a to se odrazilo na moju emotivnu rezervisanost, koju koristim kao oblik samozastite:thumbsup: verovatno si u pravu i za ove iluzije u vezama, tako je bilo i do sada

buby,
ovaj tekst o jupiteru u 1. mi manje-vise odgovara..a sto se tice ovih putovanja..hm..imam planove, uslove za odlazak u ameriku ali za par godina..mada i ovo krsenje zakona mi nije daleko :confused: i hvala na optimizmu i cuvaj ga :cool:

kanon,
rekoh vec, da se pronalazim u ovim recenicama vezanim za strahove uz seksualnost i to, ali nemam nikakve veze sa umetnoscu, a i koliko sam ja skapirala NE mi je 11. ne u 12.?

n.gemini,
rekoh vec, to je kolegicin prijatelj i nismo mu davale novac..da se tako nesto dogodilo pre par godina pomislila bih da sam mu ja najsimpaticnija ;) a sad posto sam u negativi, takvi ocima i gledam..

poz ostalima

Ramona
19-05-2010, 18:27
Onda ne brini ;) nisi neinteresantna, samo on nije znao smisliti nista pametnije u tom momentu da ti ne tumaci :)

spomenka
19-05-2010, 18:33
e pa sad vidim da imaš i chirona u četvrtoj, to je tvoja "rana". a četvrta kuća predstavlja dom...evo još jedan dokaz!

thalatte
19-05-2010, 18:56
spomenka,
verovatno si u pravu i za ove iluzije u vezama, tako je bilo i do sada

Imaš Sunce kao vladara 7.me kuće partnerstva u trigonu sa Neptunom, uz Marsa (mladić) u 12.-oj , potvrđuje da svoje mladiće ne vidiš realno, Neptun je iluzija pa i u dobrom aspektu, a 12.kuća je sve ono što natus ne vidi jer mu se nalazi iza, iza Asc-a.

Mjesec u dodiru sa Saturnom oće da da zatvorenost kao oblik samozaštite, isto tako i sklonost možda depresijama...

Pa onda imamo sliku Sunca koje uz partnera predstavlja i tebe u aspektu sa Neptunom daje sklonost ka bjegu od stvarnosti, a zbog strahova ili inhibiranosti koju daje Mo 0 Sa...Isto tako sam dispozitor Mjeseca,Saturna i Urana vladara Asc je u kvadratu sa Jupiterom što ti je vjerojatno tokom života malo otežalo da osjetiš istinsku sreću , zadovoljstvo ili entuzijazam, ali taj Jupiter je u svom noćno sjedištu Ribama , pa jedan od izlaza bi mogao biti vjera, duhovnost i nada u bolje sutra :)

...naravno ništa ne mora biti konačno i drago mi je da si odlučila se izboriti sa tim što te je mučilo...Na tom putu pokušaj što više se oslanjati na svoju inteligenciju Me120Ur , jer vjerujem da je to ispravan put :)

Zelim ti sretno :)

interglossa
19-05-2010, 19:27
a sto se nije niko osvrnuo na tranzite
ogromno prvo polje setali i Ur i Ne i Ju, Pl na Ne kao suvladaru 1p istovremeno Sa kvadrira Ne?
Sta je sa progresijama ?

ajde
19-05-2010, 19:50
ajde bolje kroz prvo polje nego kroz 12 :D

a to kad je PL na Ne moze donjet teskoce - kako joj je Ne suvladar 2 - moguce je neki preobrazaj

2 kuca je i samopouzdanje - pa mozda moze bit malo nesigurna (malo vise) u svoje vrednosti i pogubljena

Eh da - i meni se svidja njen Me - jeste da dispoziciijom ide 12 - ima gotovo egzaktni 90 sa MA, tj dispozitorom - svaki aspekt Me-Ma daje ostrinu :) a ako je izbalansirano ostatkom natala - onda to nece bit jezik bez kontrole :D
Mozda vise deluje kao napad podvsesti na um - kao neki nemir ili slicno
Ma takodje vlada 9 10 - pa mozda neki nemir zbog majke - jer 10 je po TA majka
ili neir koji ti unosi bilo sta vezano za 9 kucu - moze bit vera - moze bit neki strah od putovanja - al nek to neko drugi bolje skonta

Takodje tu je i ME120MO sep1*30 - i to joj daje jednu finu crtu suradnje uma i osecaja - sto je vise nego pozeljno - jer daje moc shvatanja emocija

uglavnom - ove dve planete MO i MA boje njen Merkur

ovaj aspekt Me90Ne je separacija od 7 - moze se lagano otpisati
a ako neko zeli to racunati - onda ce morati racunati i Me120*Sa koji se desava na istom stepenu :D

a onda imamo taj prekrasni Me120Ur - moj najdrazi :p
jes da je orbis 9*30 - ali je aplikacija

znaci jedan fini aspektovani Me - svestrani pun ideja :)

e sad - uklesten je u 2oj kuci - to bi moglo bit malo problem - u smislu da ne dolazi lako do izrazaja

So napada PL - jak aspekt - ali koliko toliko pomaze sto je bar mala separacija
takodje So ima 120 sa MA - sto je jako dobro - jer taj aspekt daje veliku vitalnost

ovo je sad manje vise uopsteno - nisam puno ulazila u dispozicije - i sta planete postizu tim aspektom - ali ova suradnja planeta je svavako bolja nego "napad" jedne na drugu -

bilja
19-05-2010, 20:31
Devojke citam ovu temu i moram priznati da me je Pepy nasmejala sa onim zivela sloboda,ha ha ,ti Pepy mora da si neka partizanka iz proslog zivota kad imas takve poklice ha ha,a i Zvezdici ne zamerite,ona je samo napisala sta misli,sto se ispostavilo nije netacno. Osoba koja je postavila kartu je ok.eto dala nam je dobar primer za razmatranje i otvoreno je napisala problem. Nego ja cu napisati nesto sto sam primetila kod par zenskih osoba koje su imale problema sa drogom i teskim ljubavnim vezama takodje sa mladicima koji imaju isto problema sa drogom da imaju marsa ili u sedistu ili egzaltaciji i nalazi se u 9 ili 12 kuci sto su na neki nacin obe kuce duha.

zvjezdica
19-05-2010, 21:12
Kao prvo:

@pepuuu da bi govorila o slobodi, moraš razumjeti što znači taj pojam. Dakle, ne možeš govoriti: živjela sloboda!, a meni braniti moje mišljenje.
Kao drugo do prije mjesec dana smo nas dvije imale raspravu upravo po pitanju novih članova u kojoj si ti popljuvala nove članove, a ja sam ih pokušala obraniti. Dakle, neznam što se to događa sa tvojim karakterom, ali djeluješ mi gore od poljuljanog broda sa svojim stavovima. Relax ;)

@spomenka ako se ne varam ja sam ovdje mnogo puta izašla upravo novim članovima u susret i pomogla im u tumačenjima. Pa tako i tebi. Mislim da si ti već mnogo puta ispucala svoju kvotu postova i da si previše puta upravo na svakoj temi ti ta koja temu dovede u spamm jer pitaš samo o sebi na svakoj temi, pa opet ja nisam ni jednom reagirala i sudila ti. Dakle, kada nekome ideš suditi, provjeri prvo svoje postupke i onda pričaj o nekakvoj etičnost. Jer po meni nije etično na svakoj temi pitati: a što je samnom? A što meni? itd. ;)

Zašto mi se čini da se povijest ponavlja? Nisi li me ti pepuu kao i još neke tvoje sljedbenice upravo i prije proglašavale neetičnom osobom radi iskrenih tumačenja, i govorile mi da ja nemam pojma što govorim, a ispostavilo se da su sva moja tumačenja i predikcije bile točne?
Nije li se upravo radilo o mnogim osjetljivim temama poput predviđanja nečije smrti? A što ste ono vi u svojim tumačenjima rekle? Jedina razlika između tebe i mene je to što ja iza svojih tumačenja stojim i ne prozivam druge radi njihovih tumačenja, a ispostavilo se SVAKI put do sada da su upravo tvoja tumačenja bila pogrešna, a moja su se pokazala točnim, pa ne vidim razloga da tako umišljeno kritiziraš svaki moj post i ponašaš se kao da si iznad mog znanja. Ako te to tješi, samo daj, nemam ništa protiv ;)

I zadnja stvar, mislim da ste se kao i obično našle kritizirati bez da ste astrološkim činjenicama kontrirale mom tumačenju. očito je jako lako napisati par isfrustriranih postova, a malo je teže naći neke svoje činjenice i opravdanja sa astrološkog gledišta, pa to konstantno izbjegavate.

Lijep vam pozdrav u nadi da ćete konačno shvatiti što je astrologija i ponašati se napokon u skladu sa svojim godinama.

Onaj tko nije spreman prihvatiti istinu ne bi trebao ni gurati glavu u nju.
Zanimljivo je kako niste kontrirale articumlappi na njezin post, ali na moj jeste, što dokazuje činjenicu da mislite da ste superiorne radi svojih godina nad nekim drugim.

što se tiče psihologije ljudi i ljudskih odnosa, jako dobro sam upućena u nju baš kao i u psihijatriju, zato sam ovoj djevojci i napisala iskreno što mislim jer koliko ja znam iz tečajeva i sudjelovanja u psihološkim grupama i sa ovisnicima, treba ih suočiti sa istinom, a ne lagati i time im pružati osjećaj oslonca u takvim dimenzionalnim pravcima kretanja.
Ako vas zanima koja literatura o tome, rado ću vam je preporučiti ;)

thalatte
19-05-2010, 21:20
Dokle god si ti nećeš priznati realnu sliku o sebi i dok god ne naučiš preispitati samu sebe i svoje postupke kao i način razmišljanja te ophođenja sa ljudima...

DA osjećat ću se superiorno.. ;)

spomenka
19-05-2010, 21:27
Dokle god si ti nećeš priznati realnu sliku o sebi i dok god ne naučiš preispitati samu sebe i svoje postupke kao i način razmišljanja te ophođenja sa ljudima...

DA osjećat ću se superiorno.. ;)

ma pepuuu ljubim te!!!!! :)

a zvjezdice- bla bla bla bla bla :p , daj ženo budi normalna!;)

ajde
19-05-2010, 21:31
Kao prvo:

što se tiče psihologije ljudi i ljudskih odnosa, jako dobro sam upućena u nju baš kao i u psihijatriju, zato sam ovoj djevojci i napisala iskreno što mislim jer koliko ja znam iz tečajeva i sudjelovanja u psihološkim grupama i sa ovisnicima, treba ih suočiti sa istinom, a ne lagati i time im pružati osjećaj oslonca u takvim dimenzionalnim pravcima kretanja.
Ako vas zanima koja literatura o tome, rado ću vam je preporučiti ;)

:)

a ne delujes "potkovana" :D

thalatte
19-05-2010, 21:35
:D ej plp, a jeste skužili kak se u svakom postu naFali ko da je Bogom dana :D...kao priča to to to nešto, a usput se nacifra ko puran :D genijalno :)

Evo neću više...ispričavam se moderatorima...sve znam...evo samo sam još to...

ajde
19-05-2010, 21:38
ma samo sam je ovde citala :D
nije to valjda pravilo

na tudjoj temi sija :4lol:

Majana
19-05-2010, 21:57
Devojke malo ste preterale! Ova tema nije mesto za takvo prepucavanje. Malo ružno izgleda, pogotovo nekome ko je tražio analizu a dobio brdo prepucavajućih postova koji mu ništa ne pomažu već naprotiv! Izvinite, ali bilo bi najbolje da ovde prekinemo.

thalatte
19-05-2010, 22:03
Ja sam na prošloj strani napisala yuli što mislim, a ovdje sam malo skrenula...ispričavam se :)

Ramona
20-05-2010, 16:43
joj pepu svaka ti je zlatna hhaahah :4lol:

nevjerovatno al istinito

yulia
21-05-2010, 20:13
pitanje je jednostavno - "ima li u karti nesto strasno"

i ima li nesto strasno?

e, pa ovo ME90NE, kako sam procitala oznacava da lazem, obmanjujem i manipulisem ljudima..rasejana, psihicki nestabilna, sklona depresijama.. i to je sve tako, ali ijuuuuuuuu nisam znala da sam toliki lazov, sad sebe preispitujem..vise sebi prepisujem ovu manipulaciju, mada ima me:confused: .. i taj deo je naravno STRASAN, ali ne znam sta je ovo " ME u derivatnoj 12. od 3.na stupnju riba i ovna" i bas sam nestrpljiva da saznam, pa ako neko ima vremena..

i ljudi bas vas zavidim na znanju...kad li cu ja moci da komentarisem karte sa vama..hm hm

pozdrav:)

thalatte
21-05-2010, 20:30
U kojem postu si to vidla, ne mogu naći...?Da vidim u kojem je kontekstu...

Ej polako stići ćeš do Derivatnih kuća...najbolje je da se na početku ne zamaraš time dok ne savladaš osnove...

yulia
21-05-2010, 20:42
e ne znam zasto se nije citirao ceo post.. uglavnom, na prvoj strani je,zvjezdica je pisala.. ali samo je napisano to: ME90NE i ovo za derivatne kuce..
i da, pokusala sam da citam nesto o tome ali sam brzo pobegla na drugu stranu:)

poz pepuu

thalatte
21-05-2010, 20:54
Aha mislila je kao na potvrdu da ti laškiš...

Merkur je riječ...a 3.kuća je način na koji komuniciramo, i onda po derivatnim kućama ispada da je Merkur u 12. (kući tajni) od 3.

Ugl. ne lažeš ti zato jer te to čini sretnom i zato što si podla...ovo za Me90Ne je istina da je tu psiha slaba, pa se osoba teže suočava sa realnim životom, jer je negdje daleko, u mašti...i umjesno da se malo spusti, obično bježi još dalje, u tablete, alkohol ili drogu ovisno o znaku i ostalim aspektima, a baš ta sredstva je još više vuku na dno...i zapravo su najopasnija...

Isto tako imaš i Me90Ma...i Merkur - ruke....može predstavljati i lopovluk...:D ako si stvarno bila tamo gdje kažeš, onda ti vjerojatno ni to nije strano...

Sa ovim aspektima trebala bi koristiti svoju maštu Ne.MA i Me riječi i pisati nešto, stvarati , raditi rukama...pronaći bilo kakav kreativan način da se energija ovih aspekata usmjeri...

Čime se inače baviš? Da li posvećuješ pažnju duhovnosti i da li te to zanima?

ajde
21-05-2010, 20:58
taj aspekt me90*ne je slab
jer je saparacija od 7

dok su Me90*Ma i Me120*Mo jaki
pa je oni mnogo bolje opisuju

da i - Ma mi se cini vise ko neki napad na njenu psihu - nemir koji tesko kontrolise - crv negde u glavi itd :D

thalatte
21-05-2010, 21:03
Pa je primjetila sam da je slab., separacija..al pošto je yuli i na predhodnim stranama nekako inzistirala da osjeća i MA0NE ja sam ga uključila u tumačenje...

Ali sam joj ponovo ubacila i Me90MA...isto je laž možda malo direktnija od one Neptunovske koja je onako više obmana...:D

A stvarno je dovoljno imati Mjesec u konjukciji sa Saturnom....treba čuvat ono iznutra, psihu

yulia
21-05-2010, 21:21
e, taj lopovluk mi je stran..i u vreme gladi za heroinom nisam ni pomislila na lopovluk kao resenje... sve vreme aktivnog drogiranja ja sam studirala..razmisljala sam kako ja nisam kao drugi zavisnici koji kradu i nista ne rade u zivotu, zavaravala se kako ja nemam problem i tako produzavala agoniju..meni je interesantno kako ta moja sklonost porocima nije toliko izrazena na karti..posto je to, pored onih strahova za seksualnost i nedostatka ljubavi u kuci koje je pomenula spomenka, ono sto je dominantno u mom zivotu.. a vidim iz tvog poslednjeg posta, da cak sumnjas u moju zavisnost..a po postovima ostalih vidim da se za tu zavisnost veze mars u 12.kuci i ako se ne varam mars0NE, koji kako mi se cini mogu i drugacije da se shvate..pa se pitam da li bi ste me procitali da nisam u prvom postu rekla o svom problemu:confused:
a pepuu, bavim se saobracajem..

yulia
21-05-2010, 21:24
@ajde,
da, rovac rovari..mada me raduje to sto se ulenjio u poslednje vreme

mandrak-21
21-05-2010, 21:25
taj aspekt me90*ne je slab
jer je saparacija od 7

dok su Me90*Ma i Me120*Mo jaki
pa je oni mnogo bolje opisuju

da i - Ma mi se cini vise ko neki napad na njenu psihu - nemir koji tesko kontrolise - crv negde u glavi itd :D
tacno taj aspekt ne deluje-me 90 ne
me 90 ma posmatram kao jak i dobar aspekt i mislim da taj aspekt bas ne ide u prilol lazi(pre ce biti da tebe lazu) vec suprotno osoba je operisana od lazi iako se cesto kaje sto nije slagala jer bi bolje prosla,moze ukazati i na malo ostriji ton i svadjalacku narav,bas kada je rec o prevari i lazi tada postaje jako zustra.
moze biti pomalo ironicna i zasto astrolog nije hteo da ti tumaci??? verovatno je vas razgovor ukazivao da poznajes astrologiju koliko-toliko i malo mu je povredjena sujeta u principu :''kad vec znas sta da ti ja tumacim''
sto se tice poroka u koji si usla i iz koga izlazis za to je ''kriv mars u 12 u konjukciji sa neptunom koji te je uvukao da probas jer ces samo probati i neces postati zavisnik (kako si tada mislila) ali sam egzaltiran mars ce se i izvuci iz toga a samo priznanje je dobar put ka oslobadjanju i izlecenju i zelim ti uspeh u tome

thalatte
21-05-2010, 21:32
a vidim iz tvog poslednjeg posta, da cak sumnjas u moju zavisnost..
a pepuu, bavim se saobracajem..

Hej a nisam sumnjala...malo sam se krivo izrazila, više sam mislila na to da zapravo ne znam dokle si dogurala i u kakvim si se situacijama tada nalazila...

ajde
21-05-2010, 21:43
pa se pitam da li bi ste me procitali da nisam u prvom postu rekla o svom problemu:confused:
..

ja ne bih - jer ne znam toliko dobro :D

ali probam potrazit to nesto - malo cu spetljat - ko sebi :D

ovako - ti si Saturn u strelcu
u kvadratu sa svojim dispozitorom jupiterom - to je lose
a taj Jupiter je dobar sa Marsom
sto ne postizes ti sa Jupiterom - odradit ce Mars za tebe

sta god da je Mars - duboko ti je u podvesti - napada ti um - i treba ga necim sanirat
cime saniramo, da uslovno kazem "psihicke" probleme - ili pricom ili supstancama

znaci taj problem "suradjuje" sa tvojim dispozitorom Jupiterom
(jupiter vlada kucom novca i kucom prijatelja i sve tebi dolazi pod noge)
i taj problem u tvom zivotu odrzava prisutnim novac i prijatelji
Mozda da nisi s tim ljudima - mozda da imas manje novca - ne bi Mars "cvetao" :D
i jako si okrenuta prijateljima i novcu - bar bi trebalo
i opet - oni ti dolaze pod noge -i sve ide u krug :D

e sad - ti si dispozitor tj vladar Marsa - sto ti daje neku kontrolu nad zivotom
pod uslovom - da dobro biras ljude koji te okruzuju - jer sledis masu .. tako mi se cini

EDIT: Mars se moze potrositi kroz neku drugu simboliku - a tim mozes ovladat

thalatte
21-05-2010, 21:59
Ovaj Ma u 12 mi je poprilično poznat...pa Mo0SA možda bi i spomenula sklonost ''nečem''

Ja ne bi pogodila da se bavi saobraćajem :D , mislim jest ta 3. i Merkur (pa Me20Ur) i Sunce u 3. i sve to skupa naglašeno...al ipak...

Ramona
22-05-2010, 10:33
Ne znam zasto se povezuje napet aspekt NE s lazima :confused: Meni to ne pije vode... Ne u napetom aspektu bjezi iz stvarnosti, sto znaci da nije u stanju da izrekne laz da bi je izbjegao nego se zatvara u sebe.. Njega treba savladati korz stvaranje, kreativnost, iskoristi ga.. To kazem uopsteno..

A jos u ovom slucaju yulia je Sa, vladatelj ASC-a u konjunkciji s MO u X.. mislim da to bas udara na psihu, to je uvijek borba s emocijama, izrazena nesigurnost..

thalatte
22-05-2010, 13:21
Istina gem...Mo 0 SA je tu dosta bitan...neka yuli proba skinuti onu knjigu o SAturnu :)

Isto tako Milekić ipak navodi za ME napet aspekt MA donosi oštar jezik, svađe, ali i laganje ...sklonost kriminalu...

E sad kad bolje razmislim yuli je taj Me u 2.-oj kući...taj Me je njezina imovina (obično sitna, nakit, novac)...a Mars je u 12 (lopov) ,pa neka se onda ona čuva tako tih kriminalaca ...

yulia
06-09-2010, 15:52
jao ljudi, ja sam prsla skroz... bilo mi je ok neko vreme do pre par nedelja..sad me nesto poklopilo, nista ne ide kako treba, osim novca..para na sve strane, prosto se nerviram kad nalete posto ne umem, nemam sa kim da ih potrosim..bezim od ljudi jer mi se desava da od tuge krenu suze same odjednom...ali nemam suicidne misli..a moje skomno znanje mi govori da ovaj saturn u osmoj kuci nije dobar, jel on ima toliki uticaj na mene? a ovaj jupiter u drugoj mi donosi novac?
znam da niste prorocnici, travari ali se hvatam za slamku iz ocaja
poz