Venera i Saturn-aspekat slomljenog srca [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Venera i Saturn-aspekat slomljenog srca

Strane : [1] 2

Wicca
12-05-2010, 16:10
ovo je samo moje subjektivno misljenje koje ne mora biti tacno,ali ja to tako vidim,i sluzi za komentarisanje ova dva.

Dok sam listala neku temu videla sam neka pitanja vezana za Saturn,i aspekat sa Venerom koje pravi, i znam dosta primera sa ovim aspektom u RL i svi imaju jako slicnu konotaciju...i uopsteno,da komentarisem saturn u vezi,iako nisam strucnjak tako da se unapred izvinjavam ako omanem negde.. Venera i Saturn,pogotvo u kon. u sinatriji je zig neke vrste vecne povezanosti. To je po meni karmicki aspekt. takodje i ''aspekt slomljenog srca.''Ali sito tako, to je aspekt par ekselans emotivne odbacenosti.
Venera je glavna shto se tiche harmonije,pokazivanja osecanja ,ljubavi a saturn je nespretan,hladan,pun inhibicija,cudan...zbog toga kontakt ove dve planete u sinatriji ukazuje na ljubomoru,neisgurnost,posesivnost, osecaj nedovoljne privlacnosti. Ovaj aspekt jeste bitan jer pokazuje neku jaku uniju ali kad su saturn i venera zajedno,postoijje loshi osecaji jer saturn osoba zeli da nadoknadi sopstvene nesigurnpsti i greske tako sho ubedi sebe da je venera kriva za sve loshe u vezi.
imam taj prvi primer iz mog RL,muz i zena,imali su ovaj aspekt. muz je bio notorna pijandura koji je zenu otvoreno varao,upucavao se pred njenim drugaricama dok je ona bila prisutna,za sve krivio nju,da mu je ona pokazivala manjak paznje pa zato ima puno pravo da je vara da je ona ta rigidna,i na kraju kad je venera htela da uzvrati slicnom merom poceo je sa nasiljem. Ona je pre braka sa tim covekom bila lepa zena ,drustvena,vesela a izasla je iz njega kao avet. drugi primer koji znam mushkarac je pokushao zenu da kontrolise na sve nacine,pre svega finansijki je vezajuci uz sebe da ne moze da mrde. I shto je cudno,saturn kao drzi neku moc nad venerom.
to i u odnosu dete-roditelj,dete ( venera) pati od nedostatka ljubavi i stalnog osecaja hladnoce.
venera voli saturna,jer je ona plemenita,to je kao lepotica i zver, zveru treba lepotica,potrebna mu je ali je zakljucava u sobu,ne zna kako da iskaze osecaja prema njoj pa je hladan,potrebna mu je ali ne moze to da pokaze,dok Belle pati jer zeli da mu se priblizi
. gde god je saturn tu su poteskoce,a kad je u vezi sa venerom,to uvek znaci da saturn na neki nachin osudjuje tu veneru i ona je uvek ostavljena zeljna paznje i ljubavi,koju ne dobija. ( iako sam ja prvo mislila da ve-sa moze biti znak neke veze is proslog zivota,ali vishe je pluton taj koji govori o proslom zivotu,ne? )

ja mislim da ovo takodje moze biti i aspekt zvanicnog braka. npr Bil Klinton I hilari. Uprkos njihovim poteskocama,ziveli su odvojeno,ali nikad se razveli,i veza im je kao kamen,a hilari ima veneru kvadrat saturn. Ili kraljica sofija i kralj huan karlos koji imaju samo brak na papiru i mediji cesto hvale kraljicu kako je u stanju da otrpi muzeve afere i kad je dosao trenutak razvoda,savetnici su joj rekli,ukoliko se razvede,morace da odstupi od svog polozaja. Umesto da ga ostavi,ona se samo preselila u drugu spavacu sobu. Ili npr Kenedijevi,imali su aspekt Saturn Venra ( ja mislim,neka me neko ispravi ako gresim ) i Kenedi je imao gomilu afera ali Dzeki nikad nije napustila njegovu stranu,nisu njegove ljubavnice pridrzavale njegovu krvavu glavu nego ona. odnosno,uvek neka vrsta crvste povezanosti,cak i kad bi partneri hteli da je vezi kraj.

shta vi mislite generalno o ove dve planete u sinatriji ?:) pisite shta zelite,i druge aspekte koje prave itd :)

anelie
12-05-2010, 16:27
evo ovog primera, venera se ohladila, saturn pokusava da je leci od frigidnosti!!! saturn se ponasa kao zavistan o veneru, a venera u konjukciji sa uranom pokusava da nadje izlaz.

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_61gw_06_02_ona_on.52100.16000.gif&res=100&va=&cid=fedfileCiFGfN-u1132929269

skribent
12-05-2010, 16:40
Vrlo fino napisano za Sa0Ve, ja imam ovaj aspekt u dve sinastrije s tim sto sam u jednoj Sa a u drugoj Ve... Pa vi vidite! I tacno se osecam tako kao sto ti pises, i kao Sa i kao Ve...

thalatte
12-05-2010, 17:30
skribent...moglo bi malo više to opisati...pošto imaš vlastitog iskustva u oba smjera...:)

Ajde...posebno kako je bilo kad si ti Saturn a kako kad si Venera....baš da vidimo paralelno :) hvala

skribent
12-05-2010, 22:13
Evo da pokusam: u jednoj sinastriji, kao sto rekoh, je moja Venera u konjukciji sa njegovim Saturnom. Rec je o ljubavnickom odnosu, gde ja osecam da me on bukvalno gazi sa svih strana i osecam se prilicno nemocno. Sto god pokusam, ne valja i uvek se krivica svaljuje na mene. E sad, ima tu naravno mnogo drugih bitnih aspekata kroz koje se veza mora gledati, ali rekla bih da upravo Ve0Sa daju tu nesrecnu notu odnosu, kao volimo se, i to bas, i osecam jaku povezanost, ponekada zastrasujucu i istovremeno divnu, a nikako vezu ne mozemo da sprovedemo u delo. I ja sam ta koja pokusava, nada se, veruje, a on kao da me samo neizmerno muci... I ja ovu vezu dozivljavam kao nesto "vecno" sto ce da traje iako ustvari nije realno i ne postoji u praksi.
A druga sinastrija mu dodje nesto slicno, samo sto ja nisam bas toliki mucitelj :) Ali ja sam ta koja koci, koja je nezadovoljna, nesigurna, a Ve je ta koja popusta i trpi. To bi i bio neki opsti zakljucak, Ve trpi a Sa ugnjetava na raznorazne nacine. Je li sad malo jasnije? :)

anja28
13-05-2010, 12:22
ja mogu samo da potvrdim sve gore navedeno, s obzirom da u sinastriji imam obostranu konjukciju SA0VE i to sa jedne strane egzaktno (njegov Sa 0 moja Ve). Sta reci, cini mi se da ceo zivot trajemo, pa cak i u periodu dok nismo bili zajedno, neverovatna povezanost, osecanje kao da to prosto tako mora, kao da niko drugi ne bi mogao da zameni tu osobu. Ne umem cak ni da objasnim. A sto se tice mucenja, pa mucimo se obostrano, a i trpimo obostrano :). Ali sto kaze skribent, kada je lepo, onda je to onako sustinski, do kraja i potpuno. Sve u svemu, meni licno ta konjukcija stvarno lici na neki karmicki spoj, jer ne umem drugacije da ga objasnim.

zujalica
13-05-2010, 12:50
Sta reci, cini mi se da ceo zivot trajemo, pa cak i u periodu dok nismo bili zajedno, neverovatna povezanost, osecanje kao da to prosto tako mora, kao da niko drugi ne bi mogao da zameni tu osobu. Ne umem cak ni da objasnim. A sto se tice mucenja, pa mucimo se obostrano, a i trpimo obostrano :). Ali sto kaze skribent, kada je lepo, onda je to onako sustinski, do kraja i potpuno.
Eh, cini mi se da ovo vazi i za druge kontakte Ve i Sa. Daje Sa teskoce, ali bez njega izgleda nema trajnosti.
Imamo obostrani kontakt Ve i Sa...
-moja Ve 90 njegov Sa (separacija)
-njegova Ve 60 moj Sa (aplikacija)
U toj obostranoj Sa prici ka Ve i Ju je dao svoj obostrani zacin ka Ve... :)

anelie
13-05-2010, 14:14
moze li neko da prokomentarise moju ve0ur iz skorpije opozicija njegov mesec0Sa u biku.
S tim da je moja venera egzaktna na mom ascedentu!!!!

selena
13-05-2010, 16:55
ja imam sa suprugom moj saturn 90 njegova venera...
u zadnje vrijeme oboje mučimo jedan drugog..ali imamokad sve stisne vezu unatoč svemu već 13 godina ostajemo zajedno...ko koga više mući i ko na kraju krajeva više pati u ovom braku više neznam reći...ja njega povređujem svojom hladnoćom...on mene svojom impulzivnošću...koju ja opet ohladim...sizifov posao...
ali imamo kćerkicu i zajednički posao i sve bi se raspalo da se raziđemo...i tako evo stalno to

Hekata
13-05-2010, 17:17
Auuu!
Svašta ja ovde načitah.... imaju diskusije na ovu temu! Milsim da ovaj aspekt u natalu i nije tako loš kao što ste ga opisali, čak daje ljubavi kasnije, a sad to je u natalu, u sinatriji je drugo, ali i tu nemam baš problema.
Imala sam vezu sa dečkom kome je Ve neaspektovana, i na mojem Sa, ali i u konjukciji sa mojim Ve, u prvoj kući, njemu u 10 kući.... elem, nemoj te tako kriviti čika Saturna, on samo nas uči da bezuslovno volim, ali osećanja i nesigurnosti više treba kriviti loše aspketovan Mesec i kuće u kojoj se nalaze.... Saturn uči Veneru da ga voli u svakoj situaciji, to je ljubav po nekim ograničenm pravilima, koje vremenom se što smo zreliji oslobađamo, počinjemo da volimo osobu više, njegove mane počinjemo da prihvatamo, ali spolja veza izgleda ok, i daje vernost i lojalnost, Saturnu je poreba da ima lojalnost i sigurnost, .... ta konjukcija ne daje nasilje, ona daje ograničenja ukonzervativnim kodeksima, ljubav koja čeka da joj se druga strana vrati sa dugog puta i odsustva, bezgranično priateljsvo, ljubav u svim vezama se gasi, ali u ovoj ostaje da sazreva, niko nikog ne guši, jednostavno Saturn traži da kad se oseća nevoljenim da ga Venera bodri i daje mu energiju da se bolej oseća.... isto tu su i staromodni poledi na život, moralistički principi.... da bi se veza probudila još više treba da oboje patnera imaju nešto što ih povezuje i što zajednički vole, do čega ima je stalo, u ovom slučaju je zajednička institucija, brak, isto tako u sinatriji i predstavlja instituciju braka, onaj zavet što dajemo pred matičarem!
Što se tiče u natalnom horoskopu, vredno je pomena i to da osoba koja ima natalu ovu aplikacionu konjukciju mora da od malena uči da voli i da pokazuje svoje komunikaciske sposobnosti zavođenja, dopadljivosti drugima, i ljubavi prema nekome, najbolje se razvija prema kućnim ljubimcima, kojima je potreban nega i ljubav konstantna, isto tako sa Sa0ve osoba ima osećaj da je nedovoljno lepa, i privlačna, što dobija posle Satrunovog povratka, osećaj poželjnosti i želje za flertom, želje za vezivanjem, i potrebu za javnijim ljubavnim životom, muškarci koji imaju ovaj tranzit, su preosetljivi, i još recimo ako je Ve i Sa su u škorpijonu, onda se oseća dosta njegove posesivnosti, potrebe za dubljim pokazateljima ljubavi, zavođenjem drugih ženskih osoba u prisustvu njihove žene, radi povećanja strasti, jer Sa gasi strast, ona joj ne da da izađe, a škorpijon ima potrebu za porodiranjem u najcrnje najdublje ljudske želje....
Meni je Ve0Sa u Lavu, tu baš nije prijatno da se nalazi Sa jer udara na ego, na oca, budućeg muža, ali isto tako i na porodicu u mojem natalu, jer mi je Sunce u Raku.... ali takođe opisuje muškarca sa tradicijom i sa potrebom za lepim izgledom u društvu i patrijahalnim vaspitanjem, što meni recimo sa Asc u Lavu i nije baš odogovarajuće, jer moj Dsc u slobodoumnoj vodoliji, koja želi slobodu.... emancipovanost!.... brak bez kodeksa!
Recimo često može se, pa i kod Dupora naći da je Sa0Ve daje starije mukarce do 7 godina, ja nisam imala starije muškarce, ja sam imala malo starije i mojih godina, a mogu slobodno reći i mlađe od mene, tako da taj kodeks isto ne važi!
Da napomenem za Sa0Ve u Lavu, ova konjukcija, je strastvena i vatrena, samo ako osoba suprotnog pola iam dodira sa njom u lepim aspektima, i daje joj puno poverenja i pažnje, pobuđujući u njoj i otvarajući Veneru da pokaže svoju Lavovsku vatricu, nije uvek to moguće, ali se dešava dovoljno za jednu Veneru koju, hedonizmi dotiču, ali takođe i Sa koji je kažnjava ako pretera, znači ni u čemu ne reterivati.... ;)
Toliko od mene... :D

skribent
13-05-2010, 18:24
Lepo objasnjeno, Dancho! Posebno to da Sa uci Ve da voli bezuslovno, i to vremenom daje kvalitet vezi. Da li ovaj opis konjukcije za natal moze da se primeni i u sinastriji? Sa je njegov, i recimo tacno je to sto si navela za tradiciju i konzervativne vrednosti.

Hekata
13-05-2010, 18:34
Meni je recimo, bilo to da sam ko skamenjena, posle malo vremena se otopim, jer ima toplu Veneru, koja meni daje sigurnost... ali Saturn deluje dosta hladno, i suzdržano, meni je on na fizičkom polju, lice pojava, njemu delujem dostojanstveno, ugledno, jer sam mu u 10 polju sa tim Saturnom, neko ko je iskusniji i zna šta želi, to je moj Saturn, ali ja sma raskinula sa njim, ne on samnom, njemu je bilo sve ok i potaman, je osim Venera u istom znaku, tu je bio i Mesec u Raku sa obe strane.... Sinatrija je bila sa jakim konjukcijama.... moja potreba sa tim Sa je bila za stabilnosti.... definitivno je prisutna karma, i često je ponavljao kako mu čitam misli i baš to i misli da je ok!

skribent
13-05-2010, 19:00
Da, i njegov Sa je u 10 kuci, i iskusila sam to "citanje misli", kao i to da je on iskusiji i da zna mnogo toga, a i to za hladni spoljni izgled je poprilicno tacno. A kako to sad pada u mojoj 8 kuci gde se nalazi Ve? Jel se tumaci kroz simboliku 8. kuce?

Hekata
13-05-2010, 19:36
/COLOR][/font][/i]Da, i njegov Sa je u 10 kuci, i iskusila sam to "citanje misli", kao i to da je on iskusiji i da zna mnogo toga, a i to za hladni spoljni izgled je poprilicno tacno. A kako to sad pada u mojoj 8 kuci gde se nalazi Ve? Jel se tumaci kroz simboliku 8. kuce?

Ne znam draga moja, jer imala sma situaciju da ja njemu dođem sa Sa i vVe na vrh 8 kuće, i bilo je skroz destruktivno, jer sam ja se suzdržavala od odnosa sa njim, jer on je bio ipak Asc u Jarcu, a on imao na MC-u SA0SO
njegove natalne a moje 3 kuće, pa je komunikacija dosta bila gruba i hladna, a opet empatska.... i nekad tako topla...

skribent
13-05-2010, 19:49
Hehe, ovaj tvoj muski u vasem odnosu je otprilike ja u mom: Asc u Jarcu, Sa0So, Ve pritisnuta Saturnom... A i konjukcija je na pocetku 8... Nego, imate li i dalje kontakt?

Hekata
13-05-2010, 20:07
Onaj sa Asc u Jarcu, je imao moju konjukciju natalnu u njegovoj 8 kući, a ovaj što je imao Ve na mojem Saturnu, je bio Škorpija Asc, i bio jedevica sa Suncem na mom Marsu! Upoređivala sam slične pozicije, i on što sam čitala o njima, imaš te tekstove na forumu ;)

skribent
13-05-2010, 20:25
Ok, thanks :)

Sirena
13-05-2010, 20:49
Koliki se uzima orbis u sinastriji? Jel losa kombinacija: moja konjukcija SA0VE (12 i 11 st. SCO) i njegova konjukcija PL0VE (8 i 5 st. SC)

Njegova konjukcija je smestena u 11. a moja u 8. kuci.

Hekata
13-05-2010, 21:02
Sinatrija se obično uzima oko 3* orbis, ali zavisi d ali je brza ili spora palneta, i da li je aplikacija.... tako da vaše te natalne konjukcija nemaju veze sa siantrijom u tom kontekstu, jedino po pitanju recimo dispozitora, jer je pluton valdar Škorpije a sve te planete se nalaze u Škorpiji....

zujalica
13-05-2010, 21:36
[QUOTE=Dancho;181785][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=DarkSlateBlue][I]Saturn traži da kad se oseća nevoljenim da ga Venera bodri i daje mu energiju da se bolej oseća.... isto tu su i staromodni poledi na život, moralistički principi....
Sa ovim da Sa trazi od Ve da ga bodri i da mu daje energiju se potpuno slazem! On trazi da ga ja pokrenem... moja Ve 90 Sa - njegov...

Sirena
14-05-2010, 00:46
Sinatrija se obično uzima oko 3* orbis, ali zavisi d ali je brza ili spora palneta, i da li je aplikacija.... tako da vaše te natalne konjukcija nemaju veze sa siantrijom u tom kontekstu, jedino po pitanju recimo dispozitora, jer je pluton valdar Škorpije a sve te planete se nalaze u Škorpiji....

Hvala na odgovoru! Samo da budem sigurna , znaci moj SA na 12. nije u konjukciji sa njegovom VE na 5?

ginger
14-05-2010, 00:58
nije isto nađe li se taj saturn npr u raku ili lavu, ili u vagi, ili u djevici

isto važi i za veneru

ako jedna od osba ima npr saturn u lavu kvadrat sa venerom u škorpiji druge osobe ..to je vrlo kompliciran odnos
tu imamo uključene dvije teško pozicionirane planete (obje u lošim dostojanstvima)
isto kao što se tranzitni saturn na jedan način ispolji kada tranzitira npr lavom i kada tranzitira vagom

Santijen
14-05-2010, 01:07
nije isto nađe li se taj saturn npr u raku ili lavu, ili u vagi, ili u djevici

isto važi i za veneru

ako jedna od osba ima npr saturn u lavu kvadrat sa venerom u škorpiji druge osobe ..to je vrlo kompliciran odnos
tu imamo uključene dvije teško pozicionirane planete (obje u lošim dostojanstvima)
isto kao što se tranzitni saturn na jedan način ispolji kada tranzitira npr lavom i kada tranzitira vagom

i ja isto mislim da je jako bitno u kom znaku se nalaze planete,i naravno dal su voda vatra, zemlja ili vazduh iskombinovani, tj. ko koga "pali" a ko koga "gasi.

Nemojte se zavaravati da je ovo lagan aspekt,(pogotovo kod osoba u braku) mozda moze doneti mnogo ali treba puno,puno vremena....ne zaboravite na saturnove maske ali i na dvolicnost venere...vaga i bik nisu jedno te isto...

Marlen
14-05-2010, 01:27
Moje iskustvo: kao kod Dupora, ohladi kad-tad= "kameni cvet" postane

Hekata
14-05-2010, 11:56
PA o tome, pričam, moja konjukcija je u lavu, i nju opisujem, nije to kvadrat, jeste konjukcija nekad i težak aspket, ali osobe imaju sličnosti, dok u kvadratima su razluičitosti u pitanju..... Saturn u Škorpiji isto tako nije baš lak... ali jedno je sigurno da svaka planeta u znaku i stepenu ima svoju karakteristiku... :D

anelie
15-05-2010, 16:40
ja imam ASC u skorpiji sa egzaktnom venerom u konjukciji sa uranom iz 12 kuce u opoziciji sa muzevljevim saturnom u konjukciji sa mesecom koji lezi na mom DCS!!!

imam osecaj da on zavisi od moje ljubavi, a ja sam se ohladila, i osecam da me gusi!

Santijen
15-05-2010, 18:09
ja imam ASC u skorpiji sa egzaktnom venerom u konjukciji sa uranom iz 12 kuce u opoziciji sa muzevljevim saturnom u konjukciji sa mesecom koji lezi na mom DCS!!!

imam osecaj da on zavisi od moje ljubavi, a ja sam se ohladila, i osecam da me gusi!

Da, gusenje licnosti i slobode je jedan od vidova ovog aspekta i dobro si primetila...saturn upravo treba veneru da upotpuni njegovu hladnocu jer se on plasi da ispolji sve ono sto je venera

anelie
17-05-2010, 02:01
evo konacno sam uspela da naucim kako da postavim sliku!

http://i41.tinypic.com/105s36d.jpg

anelie
17-05-2010, 02:04
a evo i sinatrije:

http://i40.tinypic.com/2rmsaon.jpg

gasimetrija
17-05-2010, 11:21
Zna li neko ..u sinastriji,koliki je orbis za odnos Venera/Saturn
Njemu je venera na mom ASC egzaktno,
medjutim venera mu je na 4 stepenu riba,a moj saturn je na 17 stepenu riba,orbis je 13 stepeni-jel to znaci da nije konukcija,tj. ne obrazuju nikakav kontakt?(al sam zamotala pitanje,ko razume shvatice);)

tori
17-05-2010, 15:14
Kod mene je ovakav slucaj:
moja ve ( u 4 u sco) 90 njegov Sa (u 4 u lavu, u konjukciji sa vrhom mojeg IC),
njegova Ve (u 12 u biku, u konj. sa mojim MC) u trigonu sa mojim sa (u 2 u devici)...
Definitivno smo se nekako sudbinski spojili, nismo ni tren se premisljali kad se postavilo pitanje ljubavi i braka, i evo nas vec 6 godina vencani:)
Ljubav i postovanje je uzajamno, oseca se ali on ume bas da me iskulira ponekad, to je zbog onog kvadrata sa i ve sigurno!
A mene , moju venericu to ume jako da pogodi...
Hoce li ta moja venera ikad malo da ojaca i ne prihvata sve to tako k srcu?

anelie
17-05-2010, 15:15
pa ja verujem da je sve preko 10 previse!!! ali ja sam totalni laik!

@Tori: ja imam moju veneru opoziciju sa njegovim saturnom...sto je mnogo drugacije od kvadrata, jer je kvadrat ipak akcija, i nekako manje zlo od opozicije...ali mislim da venera u skorpiji nije najsretnija opcija (meni je na 22sco u konjukciji sa uranom) i da ume da trpi od strane saturna!!!

thalatte
17-05-2010, 17:25
Ne bi rekla da je kvadrat manje zlo, odnosno ne bi uspoređivala ta 2 zla...:D

Oboje su napeti izazovni aspekti, samo su drugačije prirode...

anele kod tebe je nezgodno što ti je venera u padu i aflicirana Uranom natalno...znači ona sama po sebi loše postavljena i naravno da teško podnosi kada još na nju sjedne i tuđi malefik...tim više svi znamo kako Uran boji veneru ,pa što nastane kada Saturn poželi tu postavljati kruta pravila i red...to je jednostavno previše

tori
17-05-2010, 17:40
I moja je ve u konjukciji sa UR i ma u 4 u sco....eto cisto da se nadovezem na celu pricu....divota bozja! Em veneri nije fino u sco, em joj je jos i ur tu!

thalatte
17-05-2010, 18:42
Tvoja Ve ima nešto veću separaciju sa Ur od orbisa 6. (al ima i anelie 3)

anelia natalno ima i konjukciju MO u padu - Mars u egzaltaciji...to je direktno povreda od muškarca, a baš njen partner ima isti takav egzaltiran Mars na njenom MO...dosta nezgodno, duševno ranjavanje...

Uglavnom ja sam samo htjela reći da kvadrat nije manje zlo...niti veće...jednostavno je i jedan i drugi aspekt zeznut...a koliku će ulogu odigrati u samom odnosu, reči će velikim djelom i ostatak horoskopa...

Na jačinu aspekta može utjecati i orbis kao i to da li se radi o aplikaciji ili separaciji...

tori
17-05-2010, 19:15
A tako:)
Hvala Pepuu sto si nam razjasnila ove stvari!
I kod mene citav stelijum u 4 u Sco: Ve, Ur, Ma, Mo...
Venera se ovde ne oseca lepo,a kao sto si i ti pomenula, ja i sto mislim da ce i kod mene biti povredjivanja od strane muskarca upravo zbog ovog jakog Ma i konj. sa Mo...
Jel tako?

thalatte
17-05-2010, 21:46
Pa tvoja Venera zapravo ne bi bila u konjukciji sa Ma jer je separacija 10, ali pošto je baš pod njegovom vladavinom vjerojatno se pronalaziš u opisima ...

Ako dispozitor priča šta će biti poslje...a dispozitor Ma je doma, to je zapravo dobra stvar...mislim da se s te strane ne moraš bojati povrede...

Nego Ma na IC jest jak i može predstavljati snažnog dominantnog muškarca u kući...i u drugom nekom smjeru Mars može dati i svađe u domu...eto...tako nešto

tori
17-05-2010, 21:59
Bas tako, sve sto se naslo u blizini tog mog Ma je palo pod njegov uticaj pa i moja ve koja je ovde bas slaba nazalost...tako da jest-dominantan muskarac u kuci, ponekad rekla bih po domace i malo zaguljen:) li ja sam ti vaga, tako da se uvek borim za mir u kuci i kad god je moguce ja izbegavam sukobe i stisavam vatru:)
Valjda sam s godinama naucila naci balans i nacin da se dobro osecam pa znam kako sa tim marsom koji naizgled "kontrolise" veneru.
Verovatno i ostali forumasi sa aspektom ve0ma mozda u 4 ili u sco imaju neka slicna iskustva,ne znam.
Ja rekla svoje iskustvo, ajde da uporedimo sa jos nekim:)

anelie
18-05-2010, 14:26
moja konjukcija mesec mars i sunce mi je donelo toliko fizickih povreda, bila sam 9 puta u gipsu!!!! 2 puta sam lomila ruku, i to desnu, oba skocna zgloba su mi bila ozbiljno povredjena, a i desno koleno!!!

moj brak prolazi trenutno kroz ogromnu krizu, i bojim se da je kraj blizu..a kako nam dani prolaze svadje i rasprave su sve gore...
njegov mars lezi na mom stelijumu sunce0mesec0mars....

ja samo zelim da se sve to zavrsi sto bezbolnije po oboje...
bojim se da pored njegovog marsa, njegov mesec0saturn u biku u opoziciji sa mojom venerom0uranom prosto nece dozvoliti da to prodje jednostavno!

http://i40.tinypic.com/2rmsaon.jpg

anelie
18-05-2010, 14:27
mislim da u mom slucaju stelijuma, to takodje predstavlja i oca koji je bio vojno lice!!!

tori
18-05-2010, 14:41
mislim da u mom slucaju stelijuma, to takodje predstavlja i oca koji je bio vojno lice!!!

I moj tata je vojno lice:) To mi je Ma u 4 u sco....

anelie
19-05-2010, 16:57
meni je i majka radila pri vojsci. otac vojno lice. moje sunce i moj mesec u konjukciji sa marsom, sve to u jarcu!
mada ne mogu da kazem da smo odrasli kao super sretna porodica, ali nismo bili ni najgora...bilo je jako puno svadja, koje su se ruzno zavrsavale...ah taj mars.

anelie
19-05-2010, 16:59
@Tori: reci mi, u tvom slucaju, mars u 4 kuci..predstavlja oca. da li to znaci da su kuce uzele obrnuto znacenje. dupor kaze da obicno 4 predstavlja majku a 10 oca.

tori
19-05-2010, 17:09
E vidis, draga Anelie, ni sama ne znam koja sad kuca predstavlja kod mene mamu a koja tatu...
Trebalo bi biti kao sto si napisala, ali zaista i mene to buni:(

Suncica-S
19-05-2010, 18:10
E vidis, draga Anelie, ni sama ne znam koja sad kuca predstavlja kod mene mamu a koja tatu...
Trebalo bi biti kao sto si napisala, ali zaista i mene to buni:(
Po tradicionalnoj astrologiji 4. kuca je kuca oca . Poreklo . Bez obzira dali je muska ili zenska karta u pitanju .

thalatte
19-05-2010, 19:08
....a i moderna čini mi se kaže da u ženskom chartu 4.-ta kuća kod žena je Otac, a 10-ta Majka...mada neki tvrde da postoje i odstupanja od tog pravila..

viksi72
19-05-2010, 22:51
iiiiiiii evo ga opet.. svidi mi se neko posle xy godina i covek opet ima kvadrat venere i saturna.. pa da li ce me ovo ikada zaobici???

dikosava
19-05-2010, 22:58
iiiiiiii evo ga opet.. svidi mi se neko posle xy godina i covek opet ima kvadrat venere i saturna.. pa da li ce me ovo ikada zaobici???

:) izvini, bas me nasmeja, pa moram da dam svoj komentarcic... meni je zapao neko ko ima kvadrat venere i plutona, hi, hi, da se menjamo:rolleyes:

viksi72
19-05-2010, 23:02
menjamo se oma.. ma meni je lakse sa tim aspektom, imam ga i ja, pa znam kako da ga iskoristim (bacim se na coveka, pa ga ne pustam), a sa ovim saturnom nemam pojma sta da radim.. prosli put lomila sam i otapala gromade leda mnogooo godina, a sad me opet strefi isto.. e izes ga, koji sam ja baksuz http://astro.axisdraw.com/forum/../images/smilies/rolleyes.gif..http://astro.axisdraw.com/forum/../images/smilies/rolleyes.gif

dikosava
19-05-2010, 23:08
menjamo se oma.. ma meni je lakse sa tim aspektom, imam ga i ja, pa znam kako da ga iskoristim (bacim se na coveka, pa ga ne pustam), a sa ovim saturnom nemam pojma sta da radim.. prosli put lomila sam i otapala gromade leda mnogooo godina, a sad me opet strefi isto.. e izes ga, koji sam ja baksuz http://astro.axisdraw.com/forum/../images/smilies/rolleyes.gif..http://astro.axisdraw.com/forum/../images/smilies/rolleyes.gif

...evo ovako, ja sa saturnovcima imam iskustvo...strpljenje, kuliranje, strpljenje, kuliranje i tako redjas ko rozen tortu da pravis, sto slojeva, i sve u rukavicama, dok na kraju ne poludi On, i vulkan k'o onaj u Irskoj proradi:), veruj isplati se;)
...smrk, smrk, ovaj plutonko mene nece da pusti, ali nece ni da se skroz prepusti:rolleyes: , imas li neki savet:)

viksi72
19-05-2010, 23:16
pazi 'vako, sto se tice ve90pl poenta je da si mu stalno interesantna, da ga cackas na izvestan nacin.. znaci ides na sexy fore i sve ce da prodje, veruj mi.. ja sam padala u nesvest na striptize koje je meni ex frajer s'vremena na vreme priredjivao.. i ovaj aspekt moras erotski stalno da izazivas, a onda je tvoj 100%..

sto se tice, ovoga sto kazes za saturna, e pa sestro slatka, ja to ne umem.. ipak sam ja u podznaku skorpija, koja hoce sve sada i odmah, bez foliranja.. ne mogu vise da cekam nista, dosta mi je.. a da ne pricamo o kuliranju.. e to tek ne moze vulkan da izdrzi.. a ti ga pomenu.. jesi videla sta uradi:)? e tako je i sa mnom, dok sam kulirala, ja sam kljucala, a kada sam prokljucala, e onda vise ni dunav ni sava vise nista nisu mogle da operu.. a kamoli poprave :):)

Suncica-S
20-05-2010, 12:51
....a i moderna čini mi se kaže da u ženskom chartu 4.-ta kuća kod žena je Otac, a 10-ta Majka...mada neki tvrde da postoje i odstupanja od tog pravila..
To i mene buni po nekad u tumacenju , postoji ona prica da je 4. kuca kuca dominantnog roditelja . Al ko je dominantan za osobu ? Znaci moras sama kroz razgovor da utvrdis . :confused: Ja se ipak drzim toga da smo mi balkanci i da je pater familias TATA te mu dodelim 4. kucu !:D

thalatte
20-05-2010, 13:07
Tako i ja nekako...kome se ne uklapa, vrlo lako to primjeti...

Mene je bunilo jer mi je 4. u Raku i Mjesec u Raku, pa sam neko vrijeme mislila da je riječ o majci, ali kada su mi iskusniji pomogli, uspostavilo se da se ipak radi o ocu, a po dogadjajima koji su se odvijali to je ispalo sasvim točno...

zorana
20-05-2010, 18:43
Viksi72,

smem nesto da napisem, a da se ne naljutis, pliz? "Sto je babi milo ..."

O kakvom crnom VE/PL aspektu i striptizu ti govoris? I stalnom flertu i potpaljivanju erotske vatre, o sexy forama? To je cista VE/MA aspekt u VIII i jos u Ge, da bude eroticno, ali vrckavo i veselo, da ima sarma i duha, sa nekom bezobraznom muzikom u pozadini i jos bezobraznijim saputanjima, ako moze. Da kod tebe radi VE/PL aspekt, ti bi uzivala u teskom SM-u, u sodomiji ili nekrofiliji, da ne nabrajam dalje, ne znam jesu li svi punoletni ovde, otkud bilo kome ideja da je ovo aspekt koji donosi radost i lakocu u erotskom zivotu? U najboljem slucaju donosi femme fatale, ali to je jedna zena u hiljadu zena, inace od erotskog i ljubavnog zivota samo pravi patologiju ... da ga priznajem, kao sto to ne cinim!

I ti si skolski primer preporuke za tantricki seks, mozda jogu. S obizrom da se znak Ge vezuje za ruke ... probaj masazu! :D

VE/SA aspekt je simpatican za one koji veruju da za ljubav morate da "propisate majcino mleko", da "pljujete krv", da "veridba dugo traje" i u "100 godina samoce". Goran Milekic je lepo ovaj aspekt opisao kao ljubav, kod koje ne postoje ni prolece, niti leto, vec samo jesen i zima.

Ostalima ce ovaj aspekt biti u najbolju ruku smrtno dosadan, u najgoru kao kamen oko vrata. U tradicionalnoj SA se vezuju za onog rogatog i repatog, to pod jedan, a Jarcevi, kad se posle tri inkarncije zabavljanja i pisanog dokaza (u osam overenih primeraka) o dozivotnoj vernosti konacno i opuste, u najbolje ljubavnike.

Ako imate strpljenja da vas seksualni zivot procveta u 50-im ...

Zivkovic
20-05-2010, 18:49
hmm..ne vidim zasto je to los aspekt :S bas naprotiv, obe su energije zemljanoig kvaliteta,uz to i pasivne,daje vernost,izbirljivost itd finocu neku

viksi72
20-05-2010, 23:04
Viksi72,

O kakvom crnom VE/PL aspektu i striptizu ti govoris? I stalnom flertu i potpaljivanju erotske vatre, o sexy forama? To je cista VE/MA aspekt u VIII i jos u Ge, da bude eroticno, ali vrckavo i veselo, da ima sarma i duha, sa nekom bezobraznom muzikom u pozadini i jos bezobraznijim saputanjima, ako moze. Da kod tebe radi VE/PL aspekt, ti bi uzivala u teskom SM-u, u sodomiji ili nekrofiliji, da ne nabrajam dalje, ne znam jesu li svi punoletni ovde, otkud bilo kome ideja da je ovo aspekt koji donosi radost i lakocu u erotskom zivotu? U najboljem slucaju donosi femme fatale, ali to je jedna zena u hiljadu zena, inace od erotskog i ljubavnog zivota samo pravi patologiju ... da ga priznajem, kao sto to ne cinim!

e znaci, obozavam te, gde cu na tebe da se ljutim, svasta :):)!! gde da kazem, zeno, sta nosi ovaj aspekt?? ok, kod mene postoji ovaj kvadrat, koji se na srecu odrazio kroz nazovimo spoljne uticaj (citaj: pokusaje silovanja x3, na svu srecu neuspesna), doneo mi je izvesnu patnju sa muskarcem, koji je natalno nosio ve0pl, tako da se nadam da sam odradila bar delimicno ovaj aspekt.. ej, da dika pokusa da siluje tog njenog, da ispostuje taj aspekt:):)?
ps. ne mora da bude bezobrazna muzika, ni saputanje, potrebna je neznost..

I ti si skolski primer preporuke za tantricki seks, mozda jogu. S obizrom da se znak Ge vezuje za ruke ... probaj masazu! http://astro.axisdraw.com/forum/../images/smilies/biggrin.gif

cuj probaj masazu, sve frajere urnisem upravo sa masazom, misim da me negde duboko mrze zbog toga:).. a jogu nisam probala, sve mi se nesto cini da je mlogo spora za mene..

VE/SA aspekt je simpatican za one koji veruju da za ljubav morate da "propisate majcino mleko", da "pljujete krv", da "veridba dugo traje" i u "100 godina samoce". Goran Milekic je lepo ovaj aspekt opisao kao ljubav, kod koje ne postoje ni prolece, niti leto, vec samo jesen i zima.

Ostalima ce ovaj aspekt biti u najbolju ruku smrtno dosadan, u najgoru kao kamen oko vrata. U tradicionalnoj SA se vezuju za onog rogatog i repatog, to pod jedan, a Jarcevi, kad se posle tri inkarncije zabavljanja i pisanog dokaza (u osam overenih primeraka) o dozivotnoj vernosti konacno i opuste, u najbolje ljubavnike.

e znaci, i ovo sam iskusila i ne da mi se ne svidja, negoooo.. nemam rec, kojom bi mogla ovo da opisem.. a stalno mi se upravo takvi frajeri.. zar je moguce da toliko muskaraca nosi ovaj aspekt? ili vecina muskaraca na balkanu:(?

Santijen
21-05-2010, 00:21
Viksi72,

hahahaha, e bravo, svaka cast na pojednostavljenom tumacenju...samo ovo cini mi se vise vazi za sinastriju....zakljucana dusa u natalu je nesto drugo

anelie
26-05-2010, 16:59
sta mu je venera sekstil saturn u natalu. venera u skorpiji sa samog ascedenta ka saturnu u 10 u devici?

dikosava
26-05-2010, 22:10
Viksi 72 [QUOTE ej, da dika pokusa da siluje tog njenog, da ispostuje taj aspekt:)[/QUOTE]

Uuuuuuuuuu Viksi 72, ti si Car!:) ...vrlo rado bih da uradim tako nesto:D :D , al`ne morem, dva put je veci od mene:D :), a i voli da se pravi da je pravi maco-baja... kod mene sto sam starija ova nezna Ve u raku ustupa mesto Mo u lavu, te, sta da ti kazem predem kao mackica, dok ga ne ogrebem...i to ce da upali;)

nanaa
27-05-2010, 01:42
Kada je Sa otključao moju Ve,ja sam raskinula dugu vezu sa rakom.I dan danas je ogromna hemija između nas,tolika da bi se poubijali,svađamo se i vređamo preko poruka,a kada bi se vidjeli ništa od toga ne
bi bilo,osim neverovatnog sexa.Da ,toliko o aspektima slomljenih srca.

Santijen
27-05-2010, 10:49
Kada je Sa otključao moju Ve,ja sam raskinula dugu vezu sa rakom.I dan danas je ogromna hemija između nas,tolika da bi se poubijali,svađamo se i vređamo preko poruka,a kada bi se vidjeli ništa od toga ne
bi bilo,osim neverovatnog sexa.Da ,toliko o aspektima slomljenih srca.

Malo nerazumljivo napisano, govoris li o tranzitnom saturnu, natalnom aspektu ili aspektu u sinastriji....Koliko ja vidim u natalu nemas aspekt saturna i venere...

kanon
27-05-2010, 11:20

Uf sada si mi dala za misliti: . Frajer sa kojim se vidjam ima konjukciju Ve Sa, i ti još u Sco, i još sve to kvadrat Pl u Le. I sada u sinastrij taj njegov Pl radi konjukciju sa mojom Ve u Le, a moj Sa kvadrat sa njegovom Ve već spomenutom u Sco. Pošto oboje u natalu imamo aspekte koji se pojavljuju u sinastriji, mislim da bi ovo moglo biti jakoooooo komplicirana priča:( Malo si me zabrinula sa ovom patologijom i SM pričom . Vidjet ću šta će se iz ovoga izroditi pa ko živ ko mrtav. A ako a preživim pričat ću vam
A sada malo ozbiljno. Ako dvoje u natalu imaju dobro postavljenu Ve, ili barem nemaju loš aspekt sa Sa, mislim da u sinastriji to nema istu težinu kao kad netko u natalu ima loš aspekt Ve-Sa, a to se još potvrdi u sinastriji. Kada gledam sinastrije sa svoja dva bivša muža i nekoliko ostalih veza, u svakoj se pojavljuje loš aspekt Ve-Sa, osim u jednoj gdje njegov Sa radi trigon sa mojom Ve, egzaktni. I ta je veza trajala osamnaest godina. Dakle, da skratim, aspekt Ve-Sa, ko i svi otali aspekti, u sinastriji može biti dobar ili loš, samo ako natal to podržava.

iiiii evo ga opet.. svidi mi se neko posle xy godina i covek opet ima kvadrat venere i saturna.. pa da li ce me ovo ikada zaobici???

A jesi li se zapitala ikad zašto baš takve likove privlačiš ?Negdje sam čitala da ako se planete nađu u istoj kući ili znaku, a kod rebe su u istoj kući i znaku, i još je osma kuća a to nešto govori. Onda se taj kontakt takođe može tumačiti kao konjukcija:confused: Ako griješim ispravi me ti ili bilo tko drugi tko zna više:) A to znači da ni tvojim partnerima sa tobom nije lako. Jer svi koji imaju loš kontakt Ve-Sa traže izuzetno puno pažnje, ljubavi i stalno dokazivanje da su voljeni

viksi72
27-05-2010, 16:21
nisam ni rekla da im je lako, nisam ja bas lagana za odrzavanje:).. potpuno obojena skorpionskom energijom osmog polja, umem da budem teska kao "crna zemlja", mada sam vremenom naucila da se kontrolisem koliko toliko.. a za ovo o konjukciji si u pravu, tacnije objasnjenje je da se planete ponasaju isto, a i gleda se redosled planeta, pa kako je meni na pr. saturn na pocetku osmog polja, tesko ulazim u sex. odnose, ali zatim ide mars, pa kada udjem, ajme boze, a potom venera, te eto ipak nekog izlaska iz ludila.. e sad kako je mars vladar mog asc, ja sam ta koja je teska, jer sam blize saturnu, nosim njegov teret, a partneru je ipak malko jednostavnije.. mada, ubi me sto stalno nailazim na ljude, koji ovo nose u natalu, nikako sa hladnocom da se izborim..

nanaa
27-05-2010, 23:01
Hvala,Kanonu, na odgovorima.Ipak,mi se više sviđa Ve/Ma aspekt,to liči na mene.Slatka bezobraština.Hm,dobar izbor reči si izabrala.Hvala još jednom......ako vidiš nešto interesantno,napiši mi.

viksi72
27-05-2010, 23:31
A sada malo ozbiljnohttp://astro.axisdraw.com/forum/../images/smilies/wink.gif . Ako dvoje u natalu imaju dobro postavljenu Ve, ili barem nemaju loš aspekt sa Sa, mislim da u sinastriji to nema istu težinu kao kad netko u natalu ima loš aspekt Ve-Sa, a to se još potvrdi u sinastriji. Kada gledam sinastrije sa svoja dva bivša muža i nekoliko ostalih veza, u svakoj se pojavljuje loš aspekt Ve-Sa, osim u jednoj gdje njegov Sa radi trigon sa mojom Ve, egzaktni. I ta je veza trajala osamnaest godina. Dakle, da skratim, aspekt Ve-Sa, ko i svi otali aspekti, u sinastriji može biti dobar ili loš, samo ako natal to podržava.

razmisljam nesto o ovom tvom textu.. bivsi decko je nosio natalno kvadrat venere i saturna, dok ja nemam nikakav dodir, sem sto su u istoj kuci i znaku.. teska prica izmedju nas dvoje, jer sam ja pokretala taj kvadrat mojim uranom.. uvek je bio nekako skemban pored mene, uvek sa manjkom samopouzdanja, a da ne pricam o neispoljavanju emocija.. nekada sam imala utisak da me vidi kao svog drzavnog neprijatelja br. 1. e sada,u ovoj prici, za koju sam trenutno zainteresovana, njegov saturn napada egzaktno moju ve/ma konjukciju, pa se sve vreme pitam da li da bezim, pre nego sto zaglibim do guse.. a tu je i njegova venera..

kanon
28-05-2010, 00:24
razmisljam nesto o ovom tvom textu.. bivsi decko je nosio natalno kvadrat venere i saturna, dok ja nemam nikakav dodir, sem sto su u istoj kuci i znaku.. teska prica izmedju nas dvoje, jer sam ja pokretala taj kvadrat mojim uranom.. uvek je bio nekako skemban pored mene, uvek sa manjkom samopouzdanja, a da ne pricam o neispoljavanju emocija.. nekada sam imala utisak da me vidi kao svog drzavnog neprijatelja br. 1. e sada,u ovoj prici, za koju sam trenutno zainteresovana, njegov saturn napada egzaktno moju ve/ma konjukciju, pa se sve vreme pitam da li da bezim, pre nego sto zaglibim do guse.. a tu je i njegova venera.

A šta je sa njegovom Ve? I interesantno je kako privlačimo muškarce koji imaju neki sličan aspekt u natalu :confused: . Ja sam uvijek tvrdila da su svi moji bivši različiti i gle šoka kada sam otkrila da svi imaju Mo u Ge:confused : . Osim ovoga zadnjeg ali to je još svježe, nisam niti sigurna da će to biti veza. Znimljivo je to što si rekla da svi tvoji imaju ili su imali Ve-Sa aspekt :( To bi onda značilo da je to slomljeno srce, o kome ovdije govorimo zapravo naš izbor, jer da nije ne bi se opetovano upuštale u takve veze, već bi kada srretnemo nekoga takvoga pobjegle glavom bez obzira;) . Nadam se da sam ti pomogla sa odgovorom :)

viksi72
28-05-2010, 00:31
njegova venera retro na 28 blizanaca krece aplikaciono prema saturnu na 20 device.. a moja ve/ma na 21 stepenu blizanaca.. ne moze biti egzaktnije.. a plus mi ta njegova venera ne da mira..i sunce na mom vertexu na 15 blizanaca.. uvek sam se pitala kako bi mi bilo sa nekim bliznacem, s'obzirom na gomilu planeta upravo u njima.. i eto mi sad, trt milojka..

i naravno da si mi pomogla, svaki savet je sjajan, hvala puno :)!

thalatte
28-05-2010, 08:11
Viksi pogledaj što radi Merkur kao dispozitor te VE/MA 0 SA ....i kod sebe i kod njega :) i da li rade još kakve međusobne sinastrijske aspekte...

viksi72
28-05-2010, 19:20
ve/ma90sa.. merkuri su nam u kvadratu.. moj na 10 ovna, njegov na 10 raka.. njegov me 60 moje sunce, njegov merki 180 moj jupi.. i to je to.. hm, nije neko ludilo sinastrija, kada malko bolje razmislim;)

selena
29-05-2010, 10:38
maalo čitajući ovo o saturnu i veneri...ja nemam lično nikakav kontakt između saturna i venere,ali zbog T kvadrata venere .marsa i mjeseca privlačim samo bolesne tipove ...sa saturnem kao vladarem 5 pa još na asc...ne zaljubljujem se lako,voljeti također nije baš moja stvar a u cijelom životu samo to želim...
moj muž ima natalno kvadrat saturna i venere i jeste istina da me guš i gasi ..sadizam je u psihičkom teroru i što se on osjeća dužan paziti kako ja živim tj.da živim po njegovom...u početku mi je to bilo ok..mislila sam da tako u braku mora biti da se partner ugasi..ali nakon izvlačenja iz depresije za što mi je trebalo gotovo 3 godine borbe s vjetrenječama shvatila sam moj brak nije ok....ne kao takav...
drugi muškarac kojeg sam voljela također ima kvadrat saturn venera-on me kad sad gledam unatrag pripremio da budem svom mužu supruga po sadističkoj mjeri...
volio me do bola ..a onda ostavljao poput Penelope testirajući moju vjernost i ljubav...stavio bi me na tron ...a onda tražio od mene da se odrećem svega što sam voljela..dok on nije bio za mene spreman ničeg da se odrekne...nakon takve trogodišnje sadističke veze gdje se stalno testrirala moja ljubav i vjernost i ucjenjivalo me se emocionalano dajući mi ljubav na mjericu na svaku moju grešku ja sam unatoč svoj ljubavi koju sam osjećala sama otišla i prekinula to...da nije bilo posve uspješno i da na neki načiin još i danas manipulira sa mnom...je bolna i sramotna istina...
ono što mi je najzanimljivije jeste da sam nakon takve veze ušla u onu sa suprugom i bila baš onakva kakvu je ovaj prvi želio učiniti od mene...a da sam se ugasla kao što su cure pričale shvatila sam tek nedavno.....
fuj šokantni su ovi tekstovi o saturnu i veneri...
ovaj prvi sa gotovo egzaktnim kvadratem SA u raku i aplikativne venere iz ovna je bio sve što ste navele....kao prava venera iz ovna zaljubio se u mene ii bome se potrudio da i meni on uđe pod kožu....a onda kad sam ja mislila da je sve kako treba počeo pričat da me previše voli i da to nije ok???
i naravno povukao se...ali nije on to nazivao prekid to mu je bilo vrijeme potrebno da se sabere od mene...godine su prošle a on je i dalje muška
kukavica koja je sebi i drugima oko sebe uništila život..jer nemože da meni nađe mjesto u svom životu...a ni da me potpuno pusti...
gotovo je identično preživjela i poživljava moja seka loreley koja sa jednim likom sa kvadratom sa i ve također nije mogla da se nađe na istoj valjnoj duljini..
oboje su bježali od nas ili bolje rečeno svoje ljubavi prema nama ...
dakle cure moje kod lika sa kvadratem sa i ve okrenut glavu i preći ulicu-jer osim povrede ništa nisu sposobni da daju...
vole to je istina..al ideš ti takvu ljubav koja se boji voljeti..koja je rađe sa onima koje ne voli jer se boji da se previše ne veže na onog kog voli???pa rađe pati desetljićima???nije mi to jasno...i nikad neće biti...
udavih vas...ali ljepših riječi za ovaj aspekat nemam...

selena
29-05-2010, 11:10
..............

supernova
29-05-2010, 11:19
Saturn i venera su (ne)par kao što su stari, oronuli starac i lepršava, mlada djevojka...Ona očekuje ljubav i radost, a on daje ozbiljnost, hladnoću, uči je iskustvu, zbog sumnje u samog sebe čini i nju sumnjičavom, ostavlja je danima samu i s vremenom joj slomi krila, ohladi je i pretvori u kameni cvijet...Saturn svemu oduzima životnu radost...ali poenta ovih veza jeste u tome da ih razdvaja neka vremenska barijera poput velike razlike u godinama, sreli su se suviše rano ili suviše kasno, jednostavno ne mogu realizovati vezu u vremenu i što vrijeme odmiče javlja se taj saturnovski "sindrom" jer veza poprima formu tradicije i reda, koji u veneri potkopava optimizam i vjeru, čineći je nesretnom i nevoljenom...

Medjutim, saturn je egzaltiran u venerinom znaku, pa svaka venera priželjkuje da dobije njegov prsten jer joj je potrebna sigurnost i trajnost, iako taj prsten često preraste u okove, sputava i guši...Ovaj aspekt je teže živjeti u mladosti, poslije prvog saturnovog kruga i nakupljenih iskustava venera drugačije gleda na saturna...

nanaa
29-05-2010, 11:26
Super opisano,Supernova.Strava.

cvetak
29-05-2010, 11:47
Imam jednu sinastriju moj Sa u vagi(jarac umetnut u II i suvladar III i dispozitor Mo) i njegova Ve(vladar VII i XII) u raku...Sa egzaltira Ve dok je Ve u padu Sa, i nekako sam stekla utisak da iako je Sa moj je obrnuto dejstvo bilo (ili mi se samo tako cinilo)...

selena
29-05-2010, 11:48
Saturn i venera su (ne)par kao što su stari, oronuli starac i lepršava, mlada djevojka...Ona očekuje ljubav i radost, a on daje ozbiljnost, hladnoću, uči je iskustvu, zbog sumnje u samog sebe čini i nju sumnjičavom, ostavlja je danima samu i s vremenom joj slomi krila, ohladi je i pretvori u kameni cvijet...
svatko ko je volio nekog sa SA90 VE zna na šta se ovo odnosi...
ovo ostavlja je danima samu ....i na kraju djevojka svoje srce pretvori u kamen..jer on ne voli strasno..on ne boli ..on je postojan i omogućava saturnu da njeno srce zauvijek bude kameno....strava:confused:
Saturn svemu oduzima životnu radost...ali poenta ovih veza jeste u tome da ih razdvaja neka vremenska barijera poput velike razlike u godinama, sreli su se suviše rano ili suviše kasno, jednostavno ne mogu realizovati vezu u vremenu i što vrijeme odmiče javlja se taj saturnovski "sindrom" jer veza poprima formu tradicije i reda, koji u veneri potkopava optimizam i vjeru, čineći je nesretnom i nevoljenom...
ovo suviše rano ...mi uništilo mladost i vjeru u ljubav...točno ovim riječim je moj saturn mene hladio da ne izgorim od ljubavi ..pošto on ima još mnogo toga za obaviti...

Medjutim, saturn je egzaltiran u venerinom znaku, pa svaka venera priželjkuje da dobije njegov prsten jer joj je potrebna sigurnost i trajnost, iako taj prsten često preraste u okove, sputava i guši...Ovaj aspekt je teže živjeti u mladosti, poslije prvog saturnovog kruga i nakupljenih iskustava venera drugačije gleda na saturna...ova je rečenica zadanja jeziva jer ono što je najžalosnije ja na nekon svega sad počinjem pomalo razumjevati njegovo nekadašnje ponašanje..

svaki je komentar na sve suvišan..:( :( :(
hvala supernova!!!!

Angliana75
29-05-2010, 12:15
@selena,@Supernova....odlicni tekstovi od vas dve!!!
zaista sam pronasla sad objasnjenje takvog lika koji ima takodje SA90VE kad smo bili u vezi...zbog cega je samo prosto nestao i prestao da se javlja...
sad mi je sve jasno ...:)..i puno mi je lakse!mesecima i godinama sam se pitala zasto??nikad nisam dobila odgovor...
sad znam zbog cega ..
svaka vam cast cure!!!
divim se vasoj umetnosti pisanja,.....

Dadada
30-05-2010, 13:34
S obzirom da sam totalni početnik, mislim da i ja imam taj aspekt. Da li bi neko mogao da mi pogleda ukratko kartu? Sa dečkom sam već deset godina, ali u poslednje vreme nešto definitivno ne štima... On je glavni trenutno, a ja ćutim i čekam, ali sam prilično nezadovoljna trenutnim stanjem, iako mislim da je najgori period prošao i da ide poboljšanje...

Hekata
30-05-2010, 19:53
S obzirom da sam totalni početnik, mislim da i ja imam taj aspekt. Da li bi neko mogao da mi pogleda ukratko kartu? Sa dečkom sam već deset godina, ali u poslednje vreme nešto definitivno ne štima... On je glavni trenutno, a ja ćutim i čekam, ali sam prilično nezadovoljna trenutnim stanjem, iako mislim da je najgori period prošao i da ide poboljšanje...
:) imaš kvadrat aplikacioni na 5*

Dadada
30-05-2010, 20:02
:) imaš kvadrat aplikacioni na 5*

Sto u prevodu znaci..............

Hekata
30-05-2010, 20:26
..pa imaš 90* aspekt koji je kvadrat, i devojke pre strana su raspravljle o tom kvadratu kod muškaraca.... važi i za žene!

alea
29-08-2010, 01:25
Meni je VE 90 SA jedan od najgorih aspekata u sinastriji.
VE obično bude ostavljena ucveljena i slomljena a da nikada ne dobije odgovor šta se desilo i zbog čega je ostavljena i šta je zgrešila...
SA odlazi jer je on tako rešio, bez ikakvog objašnjenja i opravdanja, a ona ostaje zbunjena i skršena, slomljenog srca i samopouzdanja, jer je sadista slomio svu onu lepršavost i zavodljivost u njoj.

Najbolje rešenje da preboli je da shvati da nije kriva nizašta ( SA obožava da izaziva osećaj krivice i griže savesti ) već je on taj koji ne ume, ne zna niti ima sposobnost da bude blizak, i da ga što pre zaboravi i krene napred ne mučeći se traženjem besmislenih uzroka i razloga "zašto".

Little Warrior
30-08-2010, 00:43
VE obično bude ostavljena ucveljena i slomljena a da nikada ne dobije odgovor šta se desilo i zbog čega je ostavljena i šta je zgrešila...
SA odlazi jer je on tako rešio, bez ikakvog objašnjenja i opravdanja, a ona ostaje zbunjena i skršena, slomljenog srca i samopouzdanja, jer je sadista slomio svu onu lepršavost i zavodljivost u njoj.

Najbolje rešenje da preboli je da shvati da nije kriva nizašta ( SA obožava da izaziva osećaj krivice i griže savesti ) već je on taj koji ne ume, ne zna niti ima sposobnost da bude blizak, i da ga što pre zaboravi i krene napred ne mučeći se traženjem besmislenih uzroka i razloga "zašto".

jako, jako, jako lepo objasnjeno! Bravo!:)

radoznal@
27-11-2010, 21:26
moje iskustvo je mnogo gore sa ve0sa nego ve90sa...

anja28
27-11-2010, 22:15
Slazem se sa tobom radoznala u potpunosti. Mislim da je kod konjukcije gore to sto nema odlaska, odnosno, ima, ali kao da Sa ne dozvoljava toj Ve da jednom zauvek ode, pa se to tako nekako odugovlaci godinama (konkretno moj slucaj). Mislim da je to sa kvadratom bolja varijanta, bar covek ode pa znas da je kraj, dok je ovo sa konjukcijom bas mucenje.

Fiorellino
28-11-2010, 00:28

Istina... :rolleyes: Imala sam jedan neobjasnjivo tezak i komplikovan odnos sa jednom osobom. Srecom sam vrlo brzo skontala da taj odnos moze da mi se obije o glavu i prekinula sam sve kontakte i ako to, inace, ne radim... Nekako, ja sam s jedne strane osecala neku povezanost i cak i simpatije prema toj osobi, a s druge strane cinilo mi se da bi u tom odnosu mogla biti upotrebljena, izigrana, osecala sam pokusaje te osobe da me kontrolise, da manipulise sa mnom, da me nekako podcini... Osecala sam i neku iscrpljenost, sputanost, nisam nalazila nacin da dobijem ono sto je meni potrebno u tom odnosu.

Kada sam krenula da citam ovu temu, setim se te osobe, pogledam gde sta u natalu ima u odnosu na mene (mada znam samo datum rodjenja, ne i tacno vreme). I, osoba ima retro Sa u lavu u kvadratu sa mojom Ve u skorpiji! :eek: Sad mogu da zamislim kako bi taj odnos izgledao da nisam poslusala svoju intuiciju! :D

danicaaa
28-11-2010, 00:54
Liz Green, u svojoj knjizi “Saturn, A New Look at an Old Devil,” kaze da se Saturn moze ponasati kao "najnalozeniji" mars. Ono sto Saturn hoce to je venera. Medjutim, Saturn se ne ponasa kao mars, on ne navaljuje, on je mnogo sofisticiraniji, on ceka.
Najcesca stvar koja se cuje od ljudi koji imaju ovaj kontakt u sinastirji je "Nista se nije desilo prvu noc, samo smo se drzali za ruke i razgovarali."

Problem se javlja u slucajevima kad je taj saturn lose postavljen u pojedinacnim kartama. kao i venera.

inace ja i muz imamo kontakt izmedju saturna i venere. Njegov Sa 90 moja venera, moj mesec. U slucaju kad je kvadrat u pitanju, ovaj kontakt se malo teze "hendluje" al mogu reci, da mi je njegov saturn dosta pomogao u osvescivanju nekih mojih zabluda...

thalatte
28-11-2010, 01:39
Da li si sasvim sigurna da se radi o zabludama? Ili je tako lakše da bi mogli skupa živjeti u miru? Mislim, kako biti siguran da je baš tvoje što si imala - zabluda?
SA90MO - bolje i sa vragom...kako ono ide poslovica?

Ja ne želim dovoditi u pitanje vaše hendlanje sa ovim aspektom, svaka čast na tome...zanimam se informatvno...

(naime u vezi sam imala moja VE 90 nj.SA...on doista jeste raspršio mnoge iluzije, maltane bacio me na dno, a najteži dio oporavka mi je bio da vratim svoja uvjerenja koje sam odbacila kada sam bila sa njim, jer me on uvjerio da su zablude....a sada glasno kažem da nisu bile, drugi korak je bio da si oprostim što sam si tako nešto dozvolila, sad još uvijek patim od straha vezivanja, da mi se ne bi dogodilo nešto slično)

danicaaa
28-11-2010, 02:03
pa sad... mislim da sam se ranije dosta cesto osecala povredjenom, i sa osecajem, da to nazovem "stalne prismotre i kontrole" od njegovog saturna, al jedno jeste u pravu njegov saturn, a to je da nema idealnog! ni zivota ni partnera, da se moramo suociti sa realnoscu. Ono sto on trazi je potpuna iskrenost. Istina! Rad na nekim ispravnim stvarima, na kompromisima. Na uzdrzanosti... A sigurno da to mojoj veneri ne prija uvek. Pogotovo ne veneri u biku.
i uvek se ja bunim, i nije mi ok, al kad, i ako prihvatim , shvatim da je ispravno.
ali da, venera i mesec sa saturnom u kombinaciji su fakat "lepak" i tesko da se je lako izvuci...

danicaaa
28-11-2010, 02:08
(naime u vezi sam imala moja VE 90 nj.SA...on doista jeste raspršio mnoge iluzije, maltane bacio me na dno, a najteži dio oporavka mi je bio da vratim svoja uvjerenja koje sam odbacila kada sam bila sa njim, jer me on uvjerio da su zablude....a sada glasno kažem da nisu bile, drugi korak je bio da si oprostim što sam si tako nešto dozvolila, sad još uvijek patim od straha vezivanja, da mi se ne bi dogodilo nešto slično)

A da li je za to bio kriv samo saturn?
Uvek Satruna krivimo, a cesto pluton, neptun i uran u kompinaciji sa saturnom mogu biti zasluzni za krah, a da prodju potpuno oslobodjeni krivice.

thalatte
28-11-2010, 09:50
Puno ti hvala na odgovoru, imala bi samo jos jedno pitanje.
Da li je tvoj suprug, kako bi to rekla, osoba koja ajmo reci, radi na sebi, mislim duhovno, da istrazuje odredjene spoznaje, da nije ostao na razini, ja musko, ti zena? Pitam zato, jer zapravo u knjigama uvijek spominju da se teski aspekti prevazilaze radom na sebi, u sinastriji oba partnera moraju biti spremni za taj rad, spoznaju..mozda ako ste oboje u tom pogledu pridonjeli, bili bi sjajan primjer za ono sto pise u knjigama.
Jer u realnosti najcesce srecemo da jedan radi na sebi , a drugi nema potrebu ili ne zeli spoznati sebe... I tu obicno sve zavrsava, osobe se razidju, a mi ne mozemo provjeriti teoriju iz knjiga..

Joj nadam se da sam uhvatila nit onog sto sam zeljela reci..

Sto se tice te moje sinastrije, da bilo je i drugih aspekata, ali ovaj je bio egzaktan...i bas mogu tocno razaznati na sto se odnosio...i sto je najbolje, nismo radi toga prekinuli, nego radi drugih stvari, ali kasnije sam se osvjestila, i bila vrlo ljuta zbog ovog dijela...
Naime, davno je to bilo, ja ne zalim, prebolila sam ga, vec sam i druge voljela, mozda i vise..samo eto ovo mi je ostalo upecatljivo iskustvo..

danicaaa
28-11-2010, 16:28
Puno ti hvala na odgovoru, imala bi samo jos jedno pitanje.
Da li je tvoj suprug, kako bi to rekla, osoba koja ajmo reci, radi na sebi, mislim duhovno, da istrazuje odredjene spoznaje, da nije ostao na razini, ja musko, ti zena? Pitam zato, jer zapravo u knjigama uvijek spominju da se teski aspekti prevazilaze radom na sebi, u sinastriji oba partnera moraju biti spremni za taj rad, spoznaju..mozda ako ste oboje u tom pogledu pridonjeli, bili bi sjajan primjer za ono sto pise u knjigama.
Jer u realnosti najcesce srecemo da jedan radi na sebi , a drugi nema potrebu ili ne zeli spoznati sebe... I tu obicno sve zavrsava, osobe se razidju, a mi ne mozemo provjeriti teoriju iz knjiga..

Istina, da je moj muz osoba koja radi na sebi. Cak mislim da je on u nasoj vezi taj koji je vise svestan problema koji nosi ovaj aspekt, s tim, da ne voli da se to objasnjava kroz astrologiju :) Ono sto mogu priznati, da je bilo zaista nepodnosljivo izdrzavanje ovog aspekta za mene dok se nisam zaposlila. Jer njegov saturn pada u moje 6to. Ali, opet, jako sam mu zahvalna zbog toga. A da, bilo je pakleno za mene, plakala sam svaki dan, a on je iz dana u dan pokusavao da me ubedi da moram da mislim malo prakticnije. Spremio mi je liste sajtova za zaposljavanje, forme kako pisati CV, motivaciono pismo... maltretirao me maximalno. Svaki dan je bila provera koliko sam CVja poslala, dal sam presla sve tutorijale za programe koji su mi potrebni, dal sam skupila sve radove za portfolio... Ma dodje mi sve sad tako smesno, a fakat da mi je to pomoglo, i da sam mu zahvalna sad zbog toga.
Pepuuu, priznajem da se moze postaviti pitanje dal sam sve to trebala da radim, jer sam se pre njega bavila cistim artom, i nisam imala nameru da budem bilo gde zaposlena. Trenutno sam jako zadovoljna svojim poslom, jer to sto radim jeste neka vrsta arta, primenjen, doduse, al opet volim to da radim, i ono sto je bitno za mene, radno vreme nije fiksno. Ustajem kad hocu, bitno je samo da se ispostuju dedlajni. Al njegov saturn me naterao na sve to...
A sto se kucnih radinosti tice, sve delimo. ..i voli da kuva. A ja ga hvalim, da mu nema ravnog ;)

thalatte
28-11-2010, 16:57
Evo ovo je jako lijep primjer, sviđa mi se :) hvala što si podijelila sa nama :)

Mislim da ni jedna veza nije lagana...najbitnije je na kraju da li partneri uspiju nešto dobro izvući iz toga i napredovati ili ne :)

(možda bi i meni ipak trebao jedan Saturn da me pogura pošto nikako da pronadjem posao :D mada meni je natalno u 6. pa muku živim i bez partnera :D)

danicaaa
28-11-2010, 17:06
pa i meni je saturn na granici 5tog 6tog, al jos u konjukciji s marsom

Little Warrior
29-11-2010, 21:51
i sa osecajem, da to nazovem "stalne prismotre i kontrole" od njegovog saturna, al jedno jeste u pravu njegov saturn, a to je da nema idealnog! ni zivota ni partnera, da se moramo suociti sa realnoscu. Ono sto on trazi je potpuna iskrenost. Istina! Rad na nekim ispravnim stvarima, na kompromisima. Na uzdrzanosti... A sigurno da to mojoj veneri ne prija uvek. Pogotovo ne veneri u biku. Kao da citam sebe. Potpuno tacno. Moj partner ima saturn 180 moja venera...od reci do reci...

Kora
29-11-2010, 22:33
Kolike vi orbise uzimate kod kvadrata Saturna i Venere u sinastriji?

Kod mene je obrnuto, moj Saturn kvadrira njegovu Veneru u Lavu (6*orbis aplikacioni) i moj Saturn egzaktna konjukcija njegov JMč.

Na početku naše veze imala sam taj osećaj-potrebu da znam sve šta se dešava oko njega, gde je, šta radi itd, neopisivu potrebu da mu pomažem, delim sa njim i učim ga iskustvu (jao koliko sam u tome znala da preterujem, i da se nerviram nepotrebno,,,hahah sad tek uviđam) Nekako s' vremenom uspela sam da to prevaziđem, posle izgrađenog poverenja, postala sam sigurnija u sebe, a Boga mi i u njega. Odnoso, kada je i on stekao dovoljno iskustva i usavršio se u poslu, to je i moj ozbiljni Saturn to shvatio i pustio lepšavu Venere da pomaže ona meni. Pomagala sam mu u poslu, i u tome bila saturnovski ozbiljna i predana, ali sa dozom lakoće i šale mu to sve priređivala. Ej, i on na kraju uradi bolje i od mene koja ima više iskustva. Onda nakon godinu i po naše veze, stvari se okrenuše, počeo je onda on meni da pomaže u poslu. (neočekivano za mene koja retko kad dobija ičiju pomoć u poslu, malo sam se čudno osećala, ali mi je prijao taj osećaj da mi nekopomaže zato što mu je stalo do mene.)Tako mi s' vremena na vreme ispucavamo ovu simboliku i mog Sa na njegovi JMČ i 90 Ve. a i nakupljenog iskustva lakše se podnosi ovaj aspekt.

laramaja
10-12-2010, 21:42
A sta mislite za konjukciju saturna i venere u skorpiji,u sinastriji? S tim da je saturn vladar petog polja,jel to malo popravlja situaciju?

cokolina
10-12-2010, 22:04
moja venera ima divne drugare u sexsilu je sa saturnom i marsom i trigonu sa plutonom zaista mi kazu da zracim privlacim ljude a i dalje sam sama tako da ta pozicija venere nemopra generalno da znaci i srecu u ljubavnom zivotu bitni su i drugi aspekti mozda posto mi je saturn u 7 sve se realizuje kasnije u zivotu!!!!

viksi72
11-12-2010, 00:21
mozda posto mi je saturn u 7 sve se realizuje kasnije u zivotu!!!!

coko, ovo ti potpisujem da je tacno.. cak se pitam da li ce mi ikada nesto i dati..

aldebaran
11-12-2010, 00:24
mozda posto mi je saturn u 7 sve se realizuje kasnije u zivotu!!!!

coko, ovo ti potpisujem da je tacno.. cak se pitam da li ce mi ikada nesto i dati..

Ista stvar je i sa Ve0Sa a Saturn vlada 5-om:mad:

cmokic78
11-12-2010, 00:55
Ja imam VE0SA i on isto i te su nam konjukcije u sekstilu. Any comments?

aldebaran
11-12-2010, 01:14
Ja imam VE0SA i on isto i te su nam konjukcije u sekstilu. Any comments?

Ha,ha,ha... A ja u sinastriji s njim Ve0Mo, jest da su nam Saturni u trigonu...
Uopšte mi Saturn i ne smeta, nekako se navikla na njega, u zadnje vrijeme ga ne osjećam ni u tranzitima. Neki dan mi je prešao preko Pl, nisam ga ni osjetila.
Ali da mi treba vremena da se odlučim s nekim nešto početi, treba i to puuunnooo. Ne znam kako sam i uspjela imati ijednu vezu u životu. Ko to još može toliko čekati dok se ja smislim, ja samu sebe ne bi čekala:D
Ali zato od tri veze koje sam do sada imala u životu, najkraća je trajala 4 godine. A da ih je bilo malo, s obzirom na moje godine, bilo je.

Ko čeka, taj i dočeka...:p

mateoty
29-01-2011, 15:58
Koliko sam mogao shvatiti taj saturn donosi trpljenje? Imam moj saturn trigon njena venera i moj saturn trigon njen saturn u sinastriji? Sta donose trigoni?

alea
29-01-2011, 21:57
Da li osećate kada nečiji SA pravi loš aspekt na vaš MA ili VE da ta osoba deluje na vas kao energetski vampir?

Naročito MA0SA ili MA90SA...SA vam krade i blokira vitalnost i životnu energiju, hrani se njom, jer je on u takvoj vezi sadista. Svi vaši pokušaji da mu ugodite rezultiraju time da se on oseća jači, a vi sve više iscrpljeni...

Mada mislim i da SA 90 VE donosi sličnu situaciju...žena je potpuno slomljena, blokirana, beživotna, a on nikad jači.

Kada se takve veze prekinu, obično je SA taj koji na neki način pati u svojoj ružnoći, hladnoći i usamljenosti, hteo to da prizna ili ne, jer nema više čime da hrani svoj bolesni ego, dok se VE ili MA osećaju kao da su bolesni, iscrpljeni, ali tek tada, postepeno, ponovo se vraća život u njih...:o

thalatte
30-01-2011, 19:01
Da li osećate kada nečiji SA pravi loš aspekt na vaš MA ili VE da ta osoba deluje na vas kao energetski vampir?

Naročito MA0SA ili MA90SA...SA vam krade i blokira vitalnost i životnu energiju, hrani se njom, jer je on u takvoj vezi sadista. Svi vaši pokušaji da mu ugodite rezultiraju time da se on oseća jači, a vi sve više iscrpljeni...

Mada mislim i da SA 90 VE donosi sličnu situaciju...žena je potpuno slomljena, blokirana, beživotna, a on nikad jači.

Kada se takve veze prekinu, obično je SA taj koji na neki način pati u svojoj ružnoći, hladnoći i usamljenosti, hteo to da prizna ili ne, jer nema više čime da hrani svoj bolesni ego, dok se VE ili MA osećaju kao da su bolesni, iscrpljeni, ali tek tada, postepeno, ponovo se vraća život u njih...:o

Daaa DAAA sve Daaa....

To je ono Saturn osuši Veneru...iskusila sam to na svojoj koži egzaktan aspekt ' plus i tranzitni kvadrat...kao da mu je dao još više maha...

Al kaj je najgore (ne znam dal kod svih) al kod mene...ja nisam toga bila svjesna...još sam ja durala to i durala bi da me nije ostavio (samo mučenja radi, poslje se htio vratiti)...al kako sam se ja nakon nekog vremena otrijeznila...nije mi padalo na pamet miriti se, pobjegla glavom bez obzira...

Malo poslje sam imala jaVE opoziciju nj.SA vezu , nije me ranio u srce ili nešto, štoviše ovaj put se nisam mogla ni toliko zaljubit (iskustvo čini čuda) al također mi je sisao životnu energiju...ne mogu to objasniti...i ono što je trebalo biti lijepo i zabavno ispadalo je uštogljeno i dosadno i bez života...i tu sam pobjegla glavom bez obzira...više me taj aspekt apsolutno ne zanima...

Dok MA-SA je također ogroman blokator i sisač...al baš mi se uvijek zakači nekako, bar kroz inkonjukciju...i za taj ne mogu garantirati da ću ga uspjeti izbjeći zbog strasti koje nosi...

Kora
30-01-2011, 19:19
Alea, peppu,

U sinastriji sa svojom dugogodišnjom koleginicom imam konjukciju moje Venere i njenog retro Sa, i to egzaktno. Tek nedavno sam otkrila ovo u našoj sinsatriji kao i njeno pravo lice. Bože, sedim sa njom tolike godine, a nisam do nedavno znala da ona svakom na poslu radi iza leđa, pa tako i meni. Meni je dosta energije i vremena oduzela i još uvek to radi....Ona je inače vaga, i kada god priča sa mnom ona se u svemu slaže sa mnom, ma ona se uvek sa svakim slaže, al zato iza leđa, au tu je prava zmija...

Fiorellino
30-01-2011, 19:22

Moj Sa 0 Ma moga muza, orb. 1, aplikacija. Ne bi rekla da sam bas sadista i da ga energetski iscrpljujem, mada znam da budem teska. Vise se osecam kao pokretac u nasoj vezi. Mada taj isti Sa je vladar moje pete kuce, mozda je to do toga....

http://img819.imageshack.us/img819/3910/17340696.gif

Kora
30-01-2011, 19:26
Osim ovog aspekta Ve0Sa, aspekt Marsa 0 Sunce isto tako uzima energiju...moje Sunce baš oseti tog Marsa koji me maksimalno nervira i odnosi mi energiju.

Bosnian GirL
30-01-2011, 20:27
sta ako ovaj apspekat npr. ve90sa imate sa drugaricom? u vezi moze doci do zahladjenja i sta ja znam a s drugaricom kakva je situacija?

ochajna domacica
30-01-2011, 23:12
Alea@imala sam pre 5-6 meseci odnos gde je SA na mojoj VE, plus: njegovo SO, UR ali i ME..mislim da je ME povrh svega šlag na torti od komunikacije, u najnegativnijem smislu :D Uran je ovde "super" odigrao ulogu..on je započeo isto veče kada me je video..ja sam završila. Isto tako naglo! Iznenada, iako je 5min.pre toga "izgledalo" kao da je sve u redu. U ovoj simbolici Urana uradila sam to bas preko telefona i bas zbog nekih glupih(poput Me u izgonu) stvari kao sto je internet saobracaj. Moram priznati bilo mi je JAKO "tesko" da se oprostim od takve osobe.
Mada imam problem koji ne zelim da preraste u nesto drugo! On s vremena na vreme pusti sms.na koji ja ne odgovaram, upozorila sam ga vise puta da se ne javlja..smara koleginicu njegovu koja me zna i OPET sebe pravi budalom. A ne znam da li smo 15 dana bili zajedno. Ne plasim se ja hrabrih osoba, jer poznajem hrabrost ili ludost, vec kukavica. Takvog sam ga ocenila odmah. A to je i ona nadoknada koja se pominje da SA treba od Ve, lecenje kompleksa ili isterivanje necega iz proslosti(SA) i to je tacno. pozz, ;)

dikosava
31-01-2011, 20:35
... a sta je sa aspektom Sa opozicija Ve u sinastriji... ja to imam, ja Sa on Ve.. pa se nesto ne nalazim u prethodnim textovima...

Luftballon
31-01-2011, 21:38
To uopće nije aspekt slomljenog srca ukoliko je riječ o saturijancima ili aspekt postoji u natalu oba partnera. Možda je vrijeme da se saturn prestane promatrati samo kroz prizmu nečega lošega. Svi ćemo skvičati kada pukne sinastrija iz snova, no bez saturna nema trajnosti. Istodobno on daje na ozbiljnosti i emocijama i odnosu, pa tako i samoj veneri jer što je venera? Lepršavost, površnost, zaigranost, on je čini iz djevojke - ženom! Svakako da se dodir ove dvije planete može i negativno manifestirati, no postoje i pozitivne strane o kojima se gotovo uopće ne priča. Pače, ova tema, koliko vidim je pozitivan izuzetak!:)) Upravo taj crno-bijeli svijet koji još uvijek tako rado obitava u astrologiji dovodi do razočarenja i začuđenog pogleda poslije prekida - ali imali smo tako dobru sinastriju. Astrologija nije egzaktna, tko tvrdi suprotno laže, testirajte je! Vrlo je složena, višeslojna i specifična, baš kao i svaki natal i pojedinac. Aspekti se različito manifestiraju i različitim kartama i odnosima.

alea
13-03-2011, 21:10
Daaa DAAA sve Daaa....

To je ono Saturn osuši Veneru...iskusila sam to na svojoj koži egzaktan aspekt ' plus i tranzitni kvadrat...kao da mu je dao još više maha...

Al kaj je najgore (ne znam dal kod svih) al kod mene...ja nisam toga bila svjesna...još sam ja durala to i durala bi da me nije ostavio (samo mučenja radi, poslje se htio vratiti)...al kako sam se ja nakon nekog vremena otrijeznila...nije mi padalo na pamet miriti se, pobjegla glavom bez obzira...

Malo poslje sam imala jaVE opoziciju nj.SA vezu , nije me ranio u srce ili nešto, štoviše ovaj put se nisam mogla ni toliko zaljubit (iskustvo čini čuda) al također mi je sisao životnu energiju...ne mogu to objasniti...i ono što je trebalo biti lijepo i zabavno ispadalo je uštogljeno i dosadno i bez života...i tu sam pobjegla glavom bez obzira...više me taj aspekt apsolutno ne zanima...

Dok MA-SA je također ogroman blokator i sisač...al baš mi se uvijek zakači nekako, bar kroz inkonjukciju...i za taj ne mogu garantirati da ću ga uspjeti izbjeći zbog strasti koje nosi...

Pročitala sam na jednom forumu iskustva, u kojima se navodi, a to tvdri i Liz Green, da je SA tu ranjiva strana, jer se on oseća neprihvaćeno, uštogljeno, neprirodno, ranjivo. Kada je u lošem aspektu sa VE, i ako ga ona posle svih njegovih sadističkih pokušaja discipinovanja zarad trajanja veze konačno sa ono malo snage koja joj je ostala, konačno ostavi, ON je taj koji PATI!
Tako da, ako vam je neka uteha posle svog bola koji ste pretrpele zbog njegove surove discipline i torture, znajte da je, dok se vrama život polako vraćao u iscrpljeno telo i dušu, on je bolovao i patio u samoći, krišom, jer se on u stvari na kraju oseća nevoljen, ružan, iskompleksiran i uskraćen za ljubav koju VE daje.

MA/SA ume jako da privuče, neverovatno ali ga svrstavaju u veoma sexualni aspekt...SA je oduševljen sexualnošću MA, ali kasnije i tu nastanu žestoki problemi, kada SA počne da se povlači što izaziva veliku bol kod MA, jer se oseća neželjenim a njegova sexualnost blokirana. Zato, ako je u pitanju muški MA on može postati veoma agresivan, u želji da izazove bilo kakvu reakciju kod svoje partnerke, pošto ga njena nezainteresovanost frustrira.

Naravno, česti su slučajevi da veze sa ovakvim teškim aspektima traju ceo život. Samo, ja nisam baš pristalica veze u kojoj moram da patim i osećam se sasušeno, da bi to trajalo...a imam VE u Jarcu.

kanon
13-03-2011, 22:29
Ovo je jedini post gdje sam, makar u tragovima, naišla na potvrdu jedne teorije koju sam pročitala iz više izvora. A one kažu da su u sinastrijama napeti aspekti između Ve i Sa znak da osoba Sa želi (svjesno ili nesvjesno, nebitno) financijsku ili neku drugu korist od vlasnika Ve .:confused:
Ima li netko takvih saznanja, iskustava... znam da nam je svima lakše pričati o onim stvarima koje nas čine dobrima, ali hajdmo malo pročačkati po dark side.:o

ochajna domacica
13-03-2011, 22:40
Pa opet, mada je ružno tako nešto reći, gore sam navela da je dečko imao SA na mojoj VE..ja živim u ogromnoj kući, on u jako maloj(izbegličkoj). Ponašanje koje odaje pogrešan utisak o meni. Ali ovde ja ispadam loša kako god okreneš, jer prvo jeste obrnuta situacija od ove koju si pitala,ali ne bih volela da ja imam na nečijoj VE moj SA. Jer ako bih već želela tako nešto, a ne uspem, pa onda dolazi do onog kako je opisano u prethodnim izjavama: VE pati tokom odnosa, a SA nakon.

Pa opet, mada je ružno tako nešto reći, gore sam navela da je dečko imao SA na mojoj VE..ja živim u ogromnoj kući, on u jako maloj(izbegličkoj). Ponašanje koje odaje pogrešan utisak o meni. Ali ovde ja ispadam loša kako god okreneš, jer prvo jeste obrnuta situacija od ove koju si pitala,ali ne bih volela da ja imam na nečijoj VE moj SA. Jer ako bih već želela tako nešto, a ne uspem, pa onda dolazi do onog kako je opisano u prethodnim izjavama: VE pati tokom odnosa, a SA nakon.

ja bih voljela imati ve 120 sa ili60...nebi ja da itko pati :)

kanon
13-03-2011, 23:02
Alea, peppu,

U sinastriji sa svojom dugogodišnjom koleginicom imam konjukciju moje Venere i njenog retro Sa, i to egzaktno. Tek nedavno sam otkrila ovo u našoj sinsatriji kao i njeno pravo lice. Bože, sedim sa njom tolike godine, a nisam do nedavno znala da ona svakom na poslu radi iza leđa, pa tako i meni. Meni je dosta energije i vremena oduzela i još uvek to radi....Ona je inače vaga, i kada god priča sa mnom ona se u svemu slaže sa mnom, ma ona se uvek sa svakim slaže, al zato iza leđa, au tu je prava zmija...

Potpuno se slažem Očajna. I jako te volim i poštujem zbog iskrenosti i hrabrosti. Mene je ovo objašnjenje zagolicalo kada sam pogledala ovu moju sinastriju koja traje. Moj Sa90Ve njegova. aplikacija 2 *. Naravno da je moja Ve u Lavu + Ma u Lavu preponosan da bi pristao na takvo što. Međutim situacija je ovakva. On je na položaju, ima više od prosjeka. Ja imam manje. Objektivno ja imam korist, pa zaposlio me preko svojih veza, a i koliko god se trudila da na poklon uzvratim poklonom, njegovi su vrijedniji.

ochajna domacica
13-03-2011, 23:09
Pa da. On prosto ide u susret i sve jače oseća potrebu da se "izjednačite" kako vreme prolazi. Pritom SA u Lavu...auuuu, jel to drama? (inače s dečkom sam bila nekih 15tak dana, I VE ima na mom JMČ, dakle to je jedna hladnija VE za mene).
On je ovde očigledno mlađi od mene, ali ono što nisam opravdavala je to recimo kako nazivaju lečenje kompleksa(pokazuje mi svoju bivšu devojku i pominje kako je ispucala, na strije mislim..kao da je to važno). A Ve u Lavu mi je rekao: "neću da žena ima više para od mene"..ponos izbija, ali šta ako je prava ljubav? Da li pogaziti ponos ili ponovo pustiti da ubije ljubav...

alea
13-03-2011, 23:21
Ono što on takodje predstavlja je i zatvorenost, blokada...teško se ljudi odluče da o problemu razgovaraju, teško pronalaze način. SA, jer je blokiran i ne zna na koji način da pokaže slabost pošto se plaši da ne izgubi sigurnost za kojom vapi, a druga planeta jer se plaši da neće dobiti razumevanje već samo kritike i pridike, pa se na kraju stvara zid hladnoće i ćutanja.

A SA je najčešće i simbol neke neravnopravnosti u odnosu, ili materijalne ili u obrazovanju, statusu, pa čak i one vezane za razliku u godinama.
SA je i majstor da izazove osećanje zahvalnosti kod druge planete.
Ali, SA je planeta nesvesnog, pa mi najčešće nismo ni svesni kako delujemo i šta se u stvari dešava u srcu one druge osobe ako smo mi SA.

ochajna domacica
13-03-2011, 23:25
Kako rekoše "kraljević i prosjak" ili princeza i prosjak, sasvim svejedno, ali odnos neravnopravnosti(izjava gore je bila suviše lična. ali da bi pokazala i različitost u svesti kod nas dvoje, ne samo sredine, sistemu vrednovanja - pa pobogu ja sam sva u felerima...)

kanon
13-03-2011, 23:46
Pa da. On prosto ide u susret i sve jače oseća potrebu da se "izjednačite" kako vreme prolazi. Pritom SA u Lavu...auuuu, jel to drama? (inače s dečkom sam bila nekih 15tak dana, I VE ima na mom JMČ, dakle to je jedna hladnija VE za mene).
On je ovde očigledno mlađi od mene, ali ono što nisam opravdavala je to recimo kako nazivaju lečenje kompleksa(pokazuje mi svoju bivšu devojku i pominje kako je ispucala, na strije mislim..kao da je to važno). A Ve u Lavu mi je rekao: "neću da žena ima više para od mene"..ponos izbija, ali šta ako je prava ljubav? Da li pogaziti ponos ili ponovo pustiti da ubije ljubav...

Nemam Sa u Lavu. Ja Sa u vodenjaku on Ve u Sco.
E sad to što je rekao taj tvoj sa Ve u Lavu, to ja mogu da razumijem. I ja u vezi volim da sam barem ravnopravna. Sada po prvi puta to nisam.
Sa ovim iskustvom kažem ponos je prepreka ljubavi. Dostojanstvo u svakom slučaju ne smijemo nikada izgubiti. Ali ponos je mana koja nas koči da rastemo, pa i u ljuavi :) .

ochajna domacica
13-03-2011, 23:49
Aj, prebacila sam se na konjukciju..ne na 90° i odmah mi je bilo SA u Lavu - njegovo, interesantno da mi kažeš...a dodatno ponos i zbog Tvog So u polju 5.

moje iskustvo, sa-moja ve-muka živa, trpljenje do tuposti
sa 90 ve- zahlađenje odnosa

Beba977
14-03-2011, 13:34
.......................................

danica_91
15-03-2011, 06:01
hm, kod mene se javlja sa jednim deckom sa kojim se sad kao vidjam, ali nismo zvanicno u vezi,taj aspekt..i to moja venera, pa sam se malo uprpala...za sad je sve bajno i sjajno, mnogo se dobro slazemo, kao da ga znam celog zivota i skroz mu verujem, i inace imamo ok sinastrriju jer imamo sve aspekte sunca i sunca, meseca i sunca i meseca i meseca...i to su uglavnom ok aspekti...a imamo onda i moj saturn opozicija njegov mesec i fatalni dupli aspekt pluton kvadrat venera...e sad zbog toliko jakih aspekata ja ne znam da li ce saturn venera da izadje u prvi plan...:S nekam mi kaz

danica_91
15-03-2011, 06:01
neka mi kaze neko da ni ne zapocinjem tu vezu, ako treba da pobegnem...:D

kanon
15-03-2011, 11:16
neka mi kaze neko da ni ne zapocinjem tu vezu, ako treba da pobegnem...:D

Ne može ti nitko reći da li da bježiš ili ne :eek: , odluka je na tebi. Ti i natalno imaš te aspekte, tako da tvoj horoskop podržava ovu sinastriju. Jedino što ti mogu reći da proučiš ove teme vezane za loše aspekte Venere i da poradip malo na sebi.

nova
18-03-2011, 12:22
Ovako, ja sa jednim tipom imam VE u opoziciji (egzaktnoj)sa njegovim Sa ( moja VE je u djevici, njemu je SA u ribama ) Negdje na netu sam nasla da jedan od razloga hladjenja i taj sto se ovaj aspekat nalazi kod onih koji vole osobu koja je vec zauzeta (veza/brak) ili ih neke dr.objektivne okolnosti djele (daljina, recimo).Kod mene je upravo to: ovaj je u vezi, daljina nas djeli...Mislim da te okolnosti vise njega hlade nego mene...Ja sam spremna da se borim i sa tim, ali on ne!!! Inace, ovaj tip je znao biti jako hladan, distanciran, kao da jedva ceka da te necim prigusi :( Moja VE iako je u djevici mislim da je ipak plemenita...Stalno sam pokusavala da mu se priblizim, da ga omeksam, da ga "odledim"...ali nista...Izgleda da je aspekat odradio svoje.On mi se odjedanput vise ne javlja ( on se valjda ohladio) a ja i dalje mislim na njega ( ne znam je li to neko karmicko prokletstvo)....

Ako neko ima neko iskustvo sa ovom opozicijom voljela bih da to podjeli ovdje...

I jedno pitanje...kakav je aspekt Ve trigon Sa...mislim da je on pozitivniji...da daje dugotrajniji vezu...Dok kod opozicije Sa gusi i hladi VE, kod trigona Sa podrzava, uci VE...jesam li u pravu?

Aeria Gloria
18-03-2011, 15:40
Ovo je jedini post gdje sam, makar u tragovima, naišla na potvrdu jedne teorije koju sam pročitala iz više izvora. A one kažu da su u sinastrijama napeti aspekti između Ve i Sa znak da osoba Sa želi (svjesno ili nesvjesno, nebitno) financijsku ili neku drugu korist od vlasnika Ve .:confused:
Ima li netko takvih saznanja, iskustava... znam da nam je svima lakše pričati o onim stvarima koje nas čine dobrima, ali hajdmo malo pročačkati po dark side.:o

he..ja sam bila u vezi koja je trajala cirka pet godina gde je njegov saturn bio na mojoj veneri (decko je jako dobar inace), licno lika sam volela cini mi se samo u prvoj godini mozda i u drugoj....ali poenta price je da je lik imao OGROMNU finansijsku korist od mene, ali ogromnu pocevsi od toga da je ziveo kod mene u stanu (inace bi morao da iznajmljuje sobu) preko hrane pa do finansijske pomoci

ovo je bilo tacno za ovu vezu...ja sam jako bila nesrecna u njoj i pokusavala da se izvucem ali kad se zavrsila NIKAD ikad nisam zazalila niti sam i pomislila da se vratim nazad dok mi ljudi pricaju za njega da bi on rado bio ponovo samnom

ochajna domacica
18-03-2011, 15:51
Da se vratiš nazad? :rolleyes:
Prosto meni dođe da bežim od osoba koje imaju VE u Raku ili u Jarcu(ovaj je imao).. 90 moj SA. Pa opet ovde sa ovim dečkom su postojali dispozitori koji vode u trigone. Ama ma koliko to bio najsrećniji aspekt i onaj koji je čista ljubav(za razliku od 0°koji je prijateljstvo ili poslovna saradnja 60°), mene prosto uzurpira takva osoba, ženska ili muška i tu nema govora o nekim osećajima vezanim za pravu ljubav.

alea
02-05-2011, 21:38
Ali, opet, jako sam mu zahvalna zbog toga. A da, bilo je pakleno za mene, plakala sam svaki dan, a on je iz dana u dan pokusavao da me ubedi da moram da mislim malo prakticnije.

Opet mene skeptika prema SA.
Ja sam u svom braku koji je trajao 16 godina, imala njegovog SA, suvladara njegovog VII polja koje je u Vodoliji, na svom DSC 180 SO moje i 120 JU i PL.

Ono što SA uvek radi je da izaziva u nama osećaj zahvalnosti, jer je to njemu priznanje koje će da mu nahrani ego i sujetu.
Pa ne može u aspektu VE i SA, ili SO i SA da benefik bude loš a malefik da bude dobročinitelj?

Moj biviši je uživao da me vidi ucveljenu i na neki način slomljenu, možda nije svesno to radio, ali sada nakon toliko godina ja sam toga svesna. Jednom je Sanja Perić na svom starom forumu fenomenalno opisala ovaj aspekt, VE i SA, a koji se može po meni primeniti na svaki kontakt sa planetama koje simbolišu ljubav.
Ono što SA obožava je osećaj zahvalnosti i zavisnosti od njega, a VE u ovakvim odnosima nikad ne sme da zaspostavi svoj rast, jer u njenoj zavisnosti leži njegova snaga.
Njega izaziva žena koja je uspešna, svoja, inteligentna, i baš ona postaje njegov plen.
Moj ex je bio najsretniji dok sam ja bila inferiorna u odnosu na njega, ali onog momenta kada je moje SO počelo da se otima, ja upisala fax, pa jedan posao, drugi svaki sve bolji plaćeniji, on je počeo da se oseća inferiornim i čak da uživa da me ponizi, uživa u momentima kada ja klonem i kada se on oseća superioran, kada me kao teši, kada sam ja jadna a on zaštitnik, naravno sa nezaobilaznim " Znao sam ja da će to tako biti..."

U suštini, SA voli kada je VE nemoćna i kada od njega zavisi, a ona vremenom ume jednostavno da upadne u zamku toga da je on njen dobročinitelj...ja sam jednostavno skeptik prema lošim aspektima SA!:o

anja28
03-05-2011, 00:01
Alea, ovo je kao da si opisala moju proslu vezu! Kao da je svaki moj uspeh bio njegov neuspeh. Ponekad mi se cinilo da prosto ne ume ili nece da podeli nesto lepo sto mi se desilo. Dok je za sve ono lose uvek, ali uvek bio u da me kao "utesi". Moram da se slozim i sa tim da je stalno pokusavao da izmami neku fin. korist, ali sam ja pomalo baksuz:), pa kad sam to prvi put primetila, tek tada nije bilo sanse da bilo sta uradi po tom pitanju. Ma sve u svemu, bas tezak i nimalo lep aspekt.

alea
03-05-2011, 12:14
Ma slažem se anja, pa živela sam taj aspekt predugo, meni i inače sudbinski takav brak bio predodredjen jer imam SA retro u Raku u 7 p. kao i jmč...ja sam npr. na kraju finansijski izdržavala celu porodicu ( što radim doduše i sada ), jer sam imala tri puta veću platu od njega, ja sam nas vodila na letovanja, kupovala, plaćala račune, oblačila, i stalno sa nekim osećanjem krivice što sam uspešnija i bolja...i opet, nikad nisam valjala i što sam bila bolja, sve više sam sa osećajem krivice živela, i stalno sam pokušavala da se dodvorim da se ne bi osećao manje vrednim...Dok na kraju nisam presekla i shvatila da jednostavno za njega nikad neću biti dovoljno dobra osim ako budem potpuno nemoćna jer je to ono što SA želi, i da će se moje SO jednostavno ugušiti! :(

dikosava
03-05-2011, 13:24
...eh bre alea, sta da radim ja moj Sa opozicija njegova Ve... a on uspesniji od mene na nekim poljima, ja od njega na nekim... veza duga, nismo vencani, mozda bolje da se i ne vencamo...
mrzim svoj Sa .:mad:

alea
03-05-2011, 13:26
...eh bre alea, sta da radim ja moj Sa opozicija njegova Ve... a on uspesniji od mene na nekim poljima, ja od njega na nekim... veza duga, nismo vencani, mozda bolje da se i ne vencamo...
mrzim svoj Sa .:mad:

Ne slušaj ti mene...ja sam Jupiterijanac i Neptunovac a SA je planeta koja mi je najlošija u karti, i ni malo ga ne razumem...:D

TigaBg
03-05-2011, 13:34
A šta bi ste rekle za kombinaciju-moj Sa90 njegova Ve?
Kad čitam ovo što pišete, moram malo da preispitam svoje ponašanje :D

Edit:Vidim da ima još takvih slučajeva... :)
Jel može simbolika ovog aspekta da se ostvari kroz razliku u godinama? On je stariji, zato me to buni.

dikosava
03-05-2011, 13:37
Ne slušaj ti mene...ja sam Jupiterijanac i Neptunovac a SA je planeta koja mi je najlošija u karti, i ni malo ga ne razumem...:D

... dupli strelac i Sa:o , ja ga super razumem, moj je lose aspektovan, ali dispozitor mu je Me, trigon moj Ju a i Me je vladar 7... uvek posle mnogo muka dobijem nagradu... uci me strpljenju, ali me nije naucio, los sam djak:) .

alea
03-05-2011, 13:37
A šta bi ste rekle za kombinaciju-moj Sa90 njegova Ve?
Kad čitam ovo što pišete, moram malo da preispitam svoje ponašanje :D

Edit:Vidim da ima još takvih slučajeva... :)
Jel može simbolika ovog aspekta da se ostvari kroz razliku u godinama? On je stariji, zato me to buni.

Pa ja mislim da može, ono, kvadrat je konflikt, a često je ta razlika u godinama ono što nije u skladu.
Ćuti, bitno je da ti nisi VE :D

... dupli strelac i Sa:o , ja ga super razumem, moj je lose aspektovan, ali dispozitor mu je Me, trigon moj Ju a i Me je vladar 7... uvek posle mnogo muka dobijem nagradu... uci me strpljenju, ali me nije naucio, los sam djak:) .

Moj je retro u Raku, a dispozitor mu je moj MO u Škorpiji u 12 p.
Šta misliš koliko mi je puta do sada slomio srce i doneo patnju i bol :(
Kako onda da ga razumem? Čime?
Nije loše aspektovan, a mislim da jedino što valja je što ima 120 ME i UR, pa bih tu mogla da se provučem...mada nisam još skontala kako...

dikosava
03-05-2011, 13:38
pazi, sto da ne? on je tako pokrovitelj, ispunjava simboliku Sa .. i moj je stariji:)

ibis
03-05-2011, 19:55
Nije loše aspektovan, a mislim da jedino što valja je što ima 120 ME i UR, pa bih tu mogla da se provučem....

ne verujem da ti radi Sa 120 Me, 9 * separacije je bas previse...:(

alea
03-05-2011, 20:05
ne verujem da ti radi Sa 120 Me, 9 * separacije je bas previse...:(

Ali ekvidistance ME i UR ima egzaktnih 120 SA, a ja ih jako gledam.:)

dikosava
03-05-2011, 20:14
Moj je retro u Raku, a dispozitor mu je moj MO u Škorpiji u 12 p.
Šta misliš koliko mi je puta do sada slomio srce i doneo patnju i bol :(
Kako onda da ga razumem? Čime?
Nije loše aspektovan, a mislim da jedino što valja je što ima 120 ME i UR, pa bih tu mogla da se provučem...mada nisam još skontala kako...

...draga alea, mnooooooogo bolje se razumes u astrologiju od mene... ja je vise intuitivno kapiram....
e pa sad, kad je meni sa Sa u 7 ovako, sa ok dispozitorom, mogu samo da mastam kako je tebi sa Sa u raku u 7, i Mo u 12:(
...e sad dispozitor tog Mo jeste Ma u Ovnu, kud ces lepse, na granici 4 i 5... pa mislim da ga time razumes... negde tu je resenje;)

alea
03-05-2011, 20:25
Ja mislim da ga najviše u stvari razumem svojim JU, koji je u Vodoliji a čiji je suvladar SA, i VE u Jarcu, jedino to.

Inače, došla sam do i do saznanja, a čitajući Supernovine postove, koja kaže da su drugi samo naše ogledalo, tako i planete u našem 7 p. da, ono što kod sebe imamo najmanje razvijeno, drugi nas teraju da razvijemo.
Ono što su naši najveći strahovi, drugi će nam podsticati još više, da bismo ih na neki način prevazišli.
Ono, čega se ja najviše plašim jeste emotivna hladnoća, hladjenje i ravnodušnost osobe koju ja volim.
A ja sam često upravo brutalno hladna osoba kada nisam zainteresovana za nekoga kome se ja svidjam - VE u Jarcu.:o

Marlen
03-05-2011, 20:27
Ja mislim da ga najviše u stvari razumem svojim JU, koji je u Vodoliji a čiji je suvladar SA, i VE u Jarcu, jedino to.

Inače, došla sam do i do saznanja, a čitajući Supernovine postove, koja kaže da su drugi samo naše ogledalo, tako i planete u našem 7 p. da, ono što kod sebe imamo najmanje razvijeno, drugi nas teraju da razvijemo.
Ono što su naši najveći strahovi, drugi će nam podsticati još više, da bismo ih na neki način prevazišli.
Ono, čega se ja najviše plašim jeste emotivna hladnoća, hladjenje i ravnodušnost osobe koju ja volim.
A ja sam često upravo brutalno hladna osoba kada nisam zainteresovana za nekoga kome se ja svidjam - VE u Jarcu.:o

:025: ..........................

Wicca
21-05-2011, 12:58
Ne znam da li ste primetili , da uglavnom u vezama gde im Saturn-venera kontakt, Saturn spolja drugima deluje super? predusretljiv je, druzeljubiv, i svi imaju divan utisakn o njemu,dok je,kad ostane nasamo sa Venerom pokaze pravo lice... daje joj sve na kashicicu, i Veneru frustrira sto joj niko ne veruje da tako fin, druzeljubiv,korektan decko moze bniti neka hladna, suzdrzana gromada prema osobi koju voli,i tu se javlja taj osecaj zakinutosti.

alea
22-05-2011, 11:24
Meni se desilo da me SA na mom MO totalno odbije, čak i ako sam osetila neku zainteresovanost u početku, vremenom me je ta uzdržanost skroz ohladila i odbila, bez ikakvog osećaja patnje ili bola.

Dok recimo sa VE ( možda i sa vladarem 7 p. nisam baš načisto ) sasvim drugačije osetim kontakt, kako u sinastriji tako i u tranzitima recimo. Osetim baš tako, kontakt sa VE kao bol, hladnoću, nevoljenost, uzdržanost, nesigurnost, patnju...to je zato jer mi je SA loš, a VE u Jarcu.

Zato neće svi jednako reagovati na kontakt SA sa svojim planetama, zavisi od toga šta on budi u nama i kako mi u svom životu genralno sa njim izlazimo na kraj, i kako ga doživljavamo.

Wicca
22-05-2011, 14:00
Aha..mislis ukoliko je nekom Saturn dorbo pozicioniran da ce on ''lakse'' izaci na kraj ukoliko slucajno nagazi Mesec,ili Veneru..? npr veneru u ribama sa saturnom u jarcu itd. Imam drugaricu sa venerom tamo,i upravo je to. Njen bivsi decko, koji je bio Saturn,je sa svima bio predusretljiv,pricljiv,divan decko,a kad bi ostali nasamo,prema njoj je bio hladan,suzdrzan, taj osecaj nevoljenosti i kad bi pokusala da se zali,svi su bili u fazonu '' ma,ne znam,prema nama je bas divan,jesi ti sigurna da je to bas onako kako ti dozivljavas '' i tu se produbljuvala patnja za Veneru.

No,imala sam odnos gde sam ha bila Saturn a on Mesec,ali do povredjivanja sa moje strane nije doslo,valjda zato jer mi je Saturn jak,i pozitivan ( bar ga ja tako vidim ).

kosmopolita
22-05-2011, 14:08
Imala sam priliku da provedem neko vreme sa Sa 0* moj Mo i 90* Ve.U isto vreme je ta osoba imala baš te aspekte u natalu,a oboje Ve u biku,koja me je toliko privlačila,ali na drugoj strani aspekti Sa u početku mi bili ne jasni,kasnije donosili dosta bolne situacije,da bih se na kraju i ohladila,drugačije nije moglo;)

alea
22-05-2011, 14:42
Da, prosto je strašno kada postoje neki jako lepi aspekti koji te ponesu, a kasnije počnu da rade ti teški i loši SA. :(
Meni se to čini još teže, jer osetiš nešto tako lepo pa se pitaš zašto i gde je sve nestalo odjednom i kako je ona bliskost odjednom zamenjena takvom hladnoćom, zidom i distancom...

kosmopolita
22-05-2011, 14:49
Jeste,a znaš i kako je kada je takvo ponašanje potpuno drugačije od tvog,a on muško pa izbegava i da priča o tome.Dolazila sam u situacije kada sam osećala bukvalno bol u srcu i grudima iz razloga jer često nisam imala šansu i mogućnost da pružim osećanja...
Mogu misliti kako je tek takvim osobama u svojoj koži,i pričali smo puno o tome baš ovde:)

alea
22-05-2011, 15:05
Inače, čitala sam skoro, aspekti SA i VE deluju kao lepak, pogotovo ako su vladari 7 p. ili 1 p. Jednostavno se jako teško osobe razilaze a ne osećaju se ispunjene, ako je aspekt loš. :(

makilli
22-05-2011, 15:12
Inače, čitala sam skoro, aspekti SA i VE deluju kao lepak
Misliš bilo koji aspekt sa i ve? ili samo neharmonični?

kosmopolita
22-05-2011, 15:12
Baš tako,njemu je Sa vladar 7p,a pošto mu je Ve u biku,bila je u mom 7p.
Rekla sam sebi vremenom kada je prošlo,da mi je to bilo za nauk kako ne treba da mi bude u vezi,jer očigledno pre toga to nisam znala;)
Moj sadašnji ima Ve u jarcu(isto kao i ti;) ),ali ga uopšte ne doživljavam kao hladnog,naprotiv:)

alea
22-05-2011, 15:18
Baš tako,njemu je Sa vladar 7p,a pošto mu je Ve u biku,bila je u mom 7p.
Rekla sam sebi vremenom kada je prošlo,da mi je to bilo za nauk kako ne treba da mi bude u vezi,jer očigledno pre toga to nisam znala;)
Moj sadašnji ima Ve u jarcu(isto kao i ti;) ),ali ga uopšte ne doživljavam kao hladnog,naprotiv:)

VE u Jarcu nije hladna, ona je samo jako oprezna i suzdržana dok ne stekne sigurnost, pa tu je MA egzaltiran, ona je veoma strastvena, tu je njen triplicitet ( zbog vladavine u Biku ) kažu da može biti čak i pohotna :p
I veoma je privržena i odana partneru, sinonim za nju je odanost i vernost zbog egzaltacije njenog vladara SA u Vagi, i što je duže sa nekim sve je kvalitenija. Tako je ja doživljavam :)

Mislim na svaki aspekt VE i SA i dobar i loš :) Teško se kidaju, ali pod uslovom da veza dovoljno potraje da oni počnu da rade, jer se ne osećaju u početku.

kosmopolita
22-05-2011, 15:28
Draga imamo i Sa u našoj priči:) i to aplikacioni trigon i takođe aplikacioni sekstil.
Sviđa mi se što takva Ve,poštuje partnera,i zna šta su obaveze i odgovornost.Ipak je i moja Ve zemljana(srećom pošto sam dupla voda),pa se dobro razumemo.

iatlove
10-06-2011, 15:55
Slika govori vise od 1000 reci.
Postavila sam sinastriju u kojoj se vidi njegov SA na mojoj Ve, ali i jos po nesto...
E, sad mi smo jako dobri prijatelji koje se VOLE!!!!
Nekako ne mozemo da udjemo u vezu?!?! Bilo je nekih pokusaja koji su nas vratili u prijateljstvo i nista. Vreme prolazi, mi se druzimo, odlicno razumemo, postujemo.....Znam samo da jedno bez drugog ne mozemo.
Imao ili ne neku devojku, bez mene ne moze. Sa druge strane, ja ga jako volim. Ni sama ne znam da li bih pristala da se upustim u ljubavnu vezu s njim. On verovatno misli isto i kao da negde zna i moje stanje uma.
Moze li neko da mi objasni sta planete ovde rade nama?
Cini mi se da ce njegov SA doneti odluku negde u buducnosti i tada ce moja VE reci ne.
Ali, hajde neko pametniji da mi kaze. :)

iatlove
10-06-2011, 15:56
P.S. Ta cuvena ljubav od koje izgaram
:)\http://imageshack.us/f/718/astro61gw0232jaon495341.gif/

alea
10-06-2011, 21:29
Slika govori vise od 1000 reci.
Postavila sam sinastriju u kojoj se vidi njegov SA na mojoj Ve, ali i jos po nesto...
E, sad mi smo jako dobri prijatelji koje se VOLE!!!!
Nekako ne mozemo da udjemo u vezu?!?! Bilo je nekih pokusaja koji su nas vratili u prijateljstvo i nista. Vreme prolazi, mi se druzimo, odlicno razumemo, postujemo.....Znam samo da jedno bez drugog ne mozemo.
Imao ili ne neku devojku, bez mene ne moze. Sa druge strane, ja ga jako volim. Ni sama ne znam da li bih pristala da se upustim u ljubavnu vezu s njim. On verovatno misli isto i kao da negde zna i moje stanje uma.
Moze li neko da mi objasni sta planete ovde rade nama?
Cini mi se da ce njegov SA doneti odluku negde u buducnosti i tada ce moja VE reci ne.
Ali, hajde neko pametniji da mi kaze. :)

Naravno, kada tebi SA vlada 5 poljem pa je to baš ono što ti želiš i što ti je potrebno, stabilnost i trajanje, a to potvrdjuje i tvoj MO0SA koji pada na njegovo SO.

Mnogo jaka veza je izmedju vas...ali razvitak zavisi od više faktora.
Inače, mnogo mi je šarena karta, ne znam zašto uključujete te silne tačke i asteroide, jer oni samo komplikuju da se dodje do prave slike :)

ZzZz
10-06-2011, 21:33
kod mene u sinastriji , ne znam bas da li je konjukcija...njegov SA na 24* riba I moja VE na 0* ovna...........i moja karta je sarena :D ...

alea
10-06-2011, 21:38
kod mene u sinastriji , ne znam bas da li je konjukcija...njegov SA na 24* riba I moja VE na 0* ovna...........i moja karta je sarena :D ...

Jesi li videla njenu sinastriju?
Tvoja je pesma :5rotfl: :5rotfl:

Ja se na ovo ne bih mnogo oslonila, jer je separacija pre svega, a osim toga dva znaka...i što bi kvarila ovu lepu VE 120 SA?

Ali ti je zato njegov SA0DSC i SMČ, tako da on može da te koči i da te nekako drži da ne ideš napred, da te čvrsto ta veza drži, i da se osećaš nekada pomalo sputano, ali je to njemu vladar SO, VE i ASC, tako da je to jako, jako čvrsta povezanost...SA deluje kao lepak kada je vladar a ima ovako jak aspekt.

mini_mimi
10-06-2011, 21:45
Venera je glavna shto se tiche harmonije,pokazivanja osecanja ,ljubavi a saturn je nespretan,hladan,pun inhibicija,cudan...zbog toga kontakt ove dve planete u sinatriji ukazuje na ljubomoru,neisgurnost,posesivnost, osecaj nedovoljne privlacnosti.

h...moj bivsi decko (zabavljali smo se 2,5 god),imamo ovo u sinastriji....moj saturn kvadrat njegova venera....i stvarno je on bio taj koji je uvek vise davao,a meni je sve drugo bilo bitnije....na kraju smo i raskinuli jer ja nisam htela cak ni da zivimo zajedno,a ne nesto vise

ZzZz
10-06-2011, 21:45
Jesi li videla njenu sinastriju?
Tvoja je pesma :5rotfl: :5rotfl:

Ja se na ovo ne bih mnogo oslonila, jer je separacija pre svega, a osim toga dva znaka...i što bi kvarila ovu lepu VE 120 SA?

Ali ti je zato njegov SA0DSC i SMČ, tako da on može da te koči i da te nekako drži da ne ideš napred, da te čvrsto ta veza drži, i da se osećaš nekada pomalo sputano, ali je to njemu vladar SO, VE i ASC, tako da je to jako, jako čvrsta povezanost...SA deluje kao lepak kada je vladar a ima ovako jak aspekt.

:D :5rotfl: :5rotfl:

......sad videh...nisam sinastriju nakitila kao natal, a mislila sam da jesam :D

Imala sam dve veze pre njega i ostavljala sam ja, iako sam volela...zbog ovih i onih razloga.....ali ovog ne mogu.. baksuz :rolleyes:

ja nigde ne vidim VE 120 SA...imamo polusekstil..ili sta vec(ne znam koliko je orbis za to) ..ali moja VE i njegov JU prave apl. trigon

alea
10-06-2011, 21:52
ja nigde ne vidim VE 120 SA...imamo polusekstil..ili sta vec(ne znam koliko je orbis za to) ..ali moja VE i njegov JU prave apl. trigon

VE 120 JU....teta stavila nokte pa vazda kuca koješta....a i radi mi NE 90 SO pa jedno mislim, drugo radim, treće kucam...:D

nolita
10-06-2011, 23:04
alea, sto mislis da li mogu nekako pobijediti njegov saturn na mom asc (koji je btw 90 moja venera)?

iatlove
11-06-2011, 09:57
Naravno, kada tebi SA vlada 5 poljem pa je to baš ono što ti želiš i što ti je potrebno, stabilnost i trajanje, a to potvrdjuje i tvoj MO0SA koji pada na njegovo SO.

Mnogo jaka veza je izmedju vas...ali razvitak zavisi od više faktora.
Inače, mnogo mi je šarena karta, ne znam zašto uključujete te silne tačke i asteroide, jer oni samo komplikuju da se dodje do prave slike :)

Evo draga, skinula sam visak sa karte :)
Na koje faktore mislis? Na osnovu onoga sto sam citala do sada ovde je vrlo jaka karmicka veza. Pored SA0Ve i moj SA stvara vrlo jak kontakt sa njegovim SO. Onda citala sam negde ovde njegov Sa na mojoj Ve govori o neuzvracenoj ljubavi ili da Saturn mora da zakasni. Venera se vec ohladila. Ali nemoguce da je ovaj aspekt toliko jak i los po Veneru (mene) da nema nista drugo sto bi ublazilo ili neutralisalo ili pak dalo malo drugaciju sliku.

iatlove
11-06-2011, 09:57
P.S. http://imageshack.us/f/232/astro61gw0232jaon279384.gif/

alea
11-06-2011, 10:05
Evo draga, skinula sam visak sa karte :)
Na koje faktore mislis? Na osnovu onoga sto sam citala do sada ovde je vrlo jaka karmicka veza. Pored SA0Ve i moj SA stvara vrlo jak kontakt sa njegovim SO. Onda citala sam negde ovde njegov Sa na mojoj Ve govori o neuzvracenoj ljubavi ili da Saturn mora da zakasni. Venera se vec ohladila. Ali nemoguce da je ovaj aspekt toliko jak i los po Veneru (mene) da nema nista drugo sto bi ublazilo ili neutralisalo ili pak dalo malo drugaciju sliku.

Ma nisam ništa od toga ja rekla.
Ovi aspekti se inače osete tek kasnije kroz razvoj veze, jer se na početku uvek osete oni koje prave lične planete, recimo MO0MA, pre će to sada da deluje nego SA0VE.
Taj aspekt ni malo nije lagan, ali zavisi kako ga ko podnosi.
Ko voli i kome nije teško, on je spreman na čekanje, čekanje i čekanje...

iatlove
11-06-2011, 13:02
Ma nisam ništa od toga ja rekla.
Ovi aspekti se inače osete tek kasnije kroz razvoj veze, jer se na početku uvek osete oni koje prave lične planete, recimo MO0MA, pre će to sada da deluje nego SA0VE.
Taj aspekt ni malo nije lagan, ali zavisi kako ga ko podnosi.
Ko voli i kome nije teško, on je spreman na čekanje, čekanje i čekanje...

Da, vise se slazem sa tvojim tumacenjem po principu strpljen spasen.SA zahteva vreme. Takodje, zavisi gde planete ,,padaju,, odn. u koju kucu partnera. Otud ako je Ve u 12.kuci partnera veza moze biti tajna a u 11. kuci je neodlucna, na granici - prijatelji ili nesto vise.
Aspekt MO0MA koji pominjes sigurno mora ranije delovati jer je fizicki i daje strast.Neki astrolozi ovu konjukciju tumace kao losu (grubost, svadju itd...) ali u smislu da je strast na prvom mestu i tek kasnije negativno ispliva. To vec ne znam.
Ali da se vratim na SA0VE, i na osnovu licnog primera da dodam jos i ovo:
definitivno je karmicka veza u pitanju. Ovaj odnos daje ljubav koja se nikada ne gasi. To je trajnost i ogromna sansa za prevazilazenje svakog problema.

kanon
11-06-2011, 15:25
Da, vise se slazem sa tvojim tumacenjem po principu strpljen spasen.SA zahteva vreme. Takodje, zavisi gde planete ,,padaju,, odn. u koju kucu partnera. Otud ako je Ve u 12.kuci partnera veza moze biti tajna a u 11. kuci je neodlucna, na granici - prijatelji ili nesto vise.
Aspekt MO0MA koji pominjes sigurno mora ranije delovati jer je fizicki i daje strast.Neki astrolozi ovu konjukciju tumace kao losu (grubost, svadju itd...) ali u smislu da je strast na prvom mestu i tek kasnije negativno ispliva. To vec ne znam.
Ali da se vratim na SA0VE, i na osnovu licnog primera da dodam jos i ovo:
definitivno je karmicka veza u pitanju. Ovaj odnos daje ljubav koja se nikada ne gasi. To je trajnost i ogromna sansa za prevazilazenje svakog problema.

U svim mojim sinastrijama sam imala Ve/Sa aspekat (sto je i normalno posto ga imam i natalno) i nije moguce da su sve karmicke, i nije istina da se ta ljubav nikada ne gasi. Gasi se znam iz iskustva:o .

Saturn
12-06-2011, 14:49
Dokle god je Saturna...ljubav se nece ugasiti :D....u svakom slucaju, spoj ovo dvoje Sa i Ve u sinastriji se gleda kao ucenje jedno od drugog...opet cu dotaci se onog, setva i zetva! U svakom slucaju gde se Ve i Sa dodiruju to znaci da nesto medjusobno treba da rese po pitanju osecanja...ako je los aspekt, onda da prevazidju i unaprede, jer to nije dug proslosti itd!
Ako je dobar aspekt Sa i Ve, onda da ne uprskaju i zapoustaju se! Jer takva Ve treba da plese oko Sa...jer Sa je suvladar njen u Vagi bas (TA), a Sa u Vagi znamo kako se oseca, bas mu prija taj pentagram Venere i njen ples itd...uostalom, ako je iz bilo kog drugog znaka Sa na ataku Ve i obratno...uzeti onda u obzir pozitivnu stranu znakova u kojim se nalaze i to onda uporediti...zanimljivo, dobice te kombinaciju stabilnosti i poverenja a ne slomljeno srce, pa cak i ljubav sigurnu itd! Jer njih dvoje se uce jedno kroz rugo a zanimljivo, i podrzavaju,jer Sa neda da ona se polakomi a Ve neda njemu da odrveni. Pazi te! Skorpija je isto pozitivan znak verovali ili ne :) a ljudi koji pricaju o Slomljenom Srcu...po meni su sebicni!

kanon
12-06-2011, 14:57
Slažem se ja sa tobom. U teoriji to možda i jeste tako, (a možda si i malčice subjektivna). Međutim mnogi autori tvrde da nikakav aspekat Ve i Sa u sinastriji nije dobar. I nisu to sanjali. Do tog zaključka su došli proučavajući stotine i stotine karata, a i ovdije postoji tema "sinastrije propalih veza" i tamo se vidi da često upravo aspekti Ve/Sa presude.

iatlove
12-06-2011, 15:28
Dokle god je Saturna...ljubav se nece ugasiti :D....u svakom slucaju, spoj ovo dvoje Sa i Ve u sinastriji se gleda kao ucenje jedno od drugog...opet cu dotaci se onog, setva i zetva! U svakom slucaju gde se Ve i Sa dodiruju to znaci da nesto medjusobno treba da rese po pitanju osecanja...ako je los aspekt, onda da prevazidju i unaprede, jer to nije dug proslosti itd!
Ako je dobar aspekt Sa i Ve, onda da ne uprskaju i zapoustaju se! Jer takva Ve treba da plese oko Sa...jer Sa je suvladar njen u Vagi bas (TA), a Sa u Vagi znamo kako se oseca, bas mu prija taj pentagram Venere i njen ples itd...uostalom, ako je iz bilo kog drugog znaka Sa na ataku Ve i obratno...uzeti onda u obzir pozitivnu stranu znakova u kojim se nalaze i to onda uporediti...zanimljivo, dobice te kombinaciju stabilnosti i poverenja a ne slomljeno srce, pa cak i ljubav sigurnu itd! Jer njih dvoje se uce jedno kroz rugo a zanimljivo, i podrzavaju,jer Sa neda da ona se polakomi a Ve neda njemu da odrveni. Pazi te! Skorpija je isto pozitivan znak verovali ili ne :) a ljudi koji pricaju o Slomljenom Srcu...po meni su sebicni!

Saturne, imam potrebu da se nadovezem na tvoje izlaganje. Odlicno je napisano i za jednog Saturna, previse ,,roze,, ;) (joke)
Ipak, u pravu si! Naravno da je neophodno da cela karta podrzi pricu i kada je to tako onda tvoje objasnjenje dolazi do izrazaja i obistinjuje se.
U odnosu SA0VE, Saturn ne moze izbrisati svoju hladnocu, distancu, zrelost, ucenje koje pokazuje i zadaje, niti Venera moze da hoda tromo vec okretno i lagano, leprsavo i sa osmehom.
Ako bas moram slikovito onda: Deda i njegova mezimica unuka. TO TI JE KAO RAK SAMAC I MORSKA SASA - SIMBIOZA. Ako je odnos dobar, dopunjuju se. Ona u ,,ranim,, godinama stice mudrost te je manje naivna i kao kamuflirana je tada, jer sva njena lepota skriva dubinu koja se ne vidi odmah. Sa druge strane, on - Saturn dobija eliksir zivota. I tako traju i traju.
Zasto slomljeno srce? To se desi kada jedna priroda zeli da promeni prirodu drugoga. All in good time, my dear. All in good time.
To su reci kojima sam ja dobila moj Saturna. Da li trajemo?Da.
Da li smo stigli do onoga do cega oboje zelimo? Ne jos uvek. Ali idemo tim putem. Precutno smo se nekako dogovorili oko toga. Ako i dodje do ostvarenja prave veze, ljubavne, onda je to divno, zar ne?! Ako i ne dodje, jedno je sigurno, ljubav koju imamo nece prestati.Samo ce preci na visi nivo. I ja sam ok sa tim. Kako i zasto? Nemam pojma. Valjda sam takva.
Sve ovo sto ja ispoljavam je delo odnosa o kojem pricamo. Mom Saturnu to dodje kao ogroman magnet. Mi smo jos uvek prijatelji.
Radije bih zrtvovala kratku ljubavnu vezu zarad prijateljstva protkanim cistom ljubavlju, zauvek.
Eto, toliko.
Kiss :)

5ra
18-06-2011, 01:02
kod mene je venera vladar ascedenta (vaga) i osme kuće, u natalu mi je saturn iz 12te u konjukciji sa asc i pravi kvadrat na njegovu veneru u raku

inače moja venera iz 12te (u djevici) mi je u konkuciji sa tim saturnom (ali jedva skoro 10 stupnjeva)

može neko pojašnjenje ovog aspekta kvadrat mog saturna i njegove venere i kolko bi bio opasan na dulje staze ako bi ušli u nešto ozbiljnije

inače odnos traje i traje i napet je, ja sam zauzeta i zato nije došlo do konkretizacije, mada je on jasan u namjerama

inače njegov pluton 0 moja venera

Aurora
18-06-2011, 01:45
kod mene je venera vladar ascedenta (vaga) i osme kuće, u natalu mi je saturn iz 12te u konjukciji sa asc i pravi kvadrat na njegovu veneru u raku

inače moja venera iz 12te (u djevici) mi je u konkuciji sa tim saturnom (ali jedva skoro 10 stupnjeva)

može neko pojašnjenje ovog aspekta kvadrat mog saturna i njegove venere i kolko bi bio opasan na dulje staze ako bi ušli u nešto ozbiljnije

inače odnos traje i traje i napet je, ja sam zauzeta i zato nije došlo do konkretizacije, mada je on jasan u namjerama

inače njegov pluton 0 moja venera

Ve 90 Sa u uporednom moze proci dobro samo ako postoji veca razlika u godinama, u protivnom veza moze znaciti mucenje, tesko cete se odvojiti jedno od drugog, tome dodaje i konj.Ve i Plutona, ali opet se mnogo toga mora uzeti u obzir, generalno daje veze koje se razvlace...

5ra
18-06-2011, 10:50
...

razlika 9 godina

5ra
18-06-2011, 10:57
je li gori aspekt venere i saturna ili mars konkukcija saurn u sinastriji (koji imam sa mužem, u braku smo 6 god, u vezi 11)

Lyra
18-06-2011, 10:59
je li gori aspekt venere i saturna ili mars konkukcija saurn u sinastriji (koji imam sa mužem, u braku smo 6 god, u vezi 11)

@Petra, postavi natal, pa ćemo ćirnit ...

alea
18-06-2011, 13:41

Da li ti misliš ovako, da, zato što, je SA sam po sebi u lošem položaju borba za dominaciju i očuvanje i uzdizanje svog ega ( zato svoje najgore osobine ispoljava izmedju ostalog, u Lavu i Ovnu gde se baš može uvideti koliko mu je potrebno "titranje" jer naprosto sve što želi je da nahrani svoj ego, dok je njegova sušta suprotnost SA u Vagi u znaku VE koju on u stvari njaviše i voli, i koji nas uči da svoj ego stavimo u službu nas, našeg odnosa i našeg partnerstva, pa kada prevazidjemo potrebu da dokazujemo svoje lične vrednosti i očuvanje sopstvenog ega i počnemo da mislimo o "nama" onda ovi aspekti SA kao da dobiju prirodu SA u Vagi i predstavljaju veoma čvrst temelj za svaku vezu? :)

Saturn
18-06-2011, 14:44
Alea ja licno ti dajem za pravo do nekle ovo pisano gore od tebe... Ali danasnji Saturn je u tranzitu gde? U Vagi! E sad video sam dasu se vecnacli oni iz Engleske, vencanje je pod pokroviteljstvom Saturna bilo! Silna opozicija na dan vencanja Saturnna na taj dan ce im doneti cvrstinu, donece im sabranost, donece im ukratko opstanak, sabranost i stalozenost... zivi bili pa videli!

U svakom slucaju sa Saturnom u Vagi valja zapoceti trista poslova ali pod uslovom da sve i jedan posao, a i u ljubavi isto, zapocet cista Srca i zdrave pameti! U suprotnom ako nesto zapocinje se a pokriveno je phlepom i zelja da se pkstigne samo visina, onda ce isti Saturn da obori sve to u blato....

E sad, pitala si za Saturna u Lavu i Ovnu....pa to je po mome slicno! Ako je tamo nije dobrodosao onda odakle da ce se pretvoriti u Tiranina, da ne kazem u Hitlera?! Zar taj Saturn u tim znacima neume nista drugo nego da sja gore od Algola? Ne, nebih rekao jer on tamo hoce sve Lavovsko i Ovnovski ponos ali ako se pravilo protumaci...primetice te da je on izuzetan biznismen tamo ako je posao u pitanju! Dobar i pozrtvovan u ljubavi ako se pravilno koristi! U svakom slucaju on u ta dva znaka daje hrabrost i stabilnost, naravno, zavisi od Ac i Mo a i So pa da se proceni na osnovu toga kako ce taj Sa da deluje odatle!
Sve u svemu, Saturn daje sve ono sto treba a sad koliko ga mi svojim postupcima nerviramo, rece Natal kad se fino prouci!
Saturn vlada Zemljom i sve dto je uz nju vezano, a po Bibliji i ostalim Svetim knjigama, Covek je od Zemlje stvoren....

Da tema nebi otisla u drugom smeru, ovde se pise o Sa i Ve....a gore sam napisao svoje misljenje i on podrzava ako se radi od Srca i bori se od srca a Ve to voli, jer i sama voliti ume od Srca!

kanon
18-06-2011, 15:45
Čitam ja tebe Saturne i koža mi se ježi jer znam da bi tako moglo biti i da bi tako trebalo bitii. Ali naj češće nije tako. A znaš zašto? Jer to o čemu ti pričaš jeste osobina čovjeka. Da voli bezuvjetno i da je sretan zbog toga. Da je sretan što voli a ne što ga vole. Ali čovjeka savršeno svjesnog sebe i stvari i pojava oko sebe. Čovjeka koji je jedno sa svime. Samo, takav čovjek je prosvjetljen. A mi ovdije nismo. Većina ovdije ne voli drugu osobu i ne daje joj se samo zato jer je ta druga osoba stvorena na sliku i priliku Božiju. Niti zato što što su te druge osobe, a i svi mi, jesU Budha (samo to još ne znamo). Mi volimo onu drugu osobu jer je lijep, bogat, dobar, jer se brine o nama,...i iz još bezbroj različitih sebičnih razloga.
Kada dajemo a ne dobijamo ništa za uzvrat onda nas boli. Jer nismo realizirani i jer je za većinu bezuvjetna ljubav samo koncept. I onda to jeste aspekat slomljenog srca. I zato kažem da nikakav kontakt Ve/Sa u sinastriji nije dobar.

Saturn
18-06-2011, 16:13
Kanon Saturn je i kontrola i kocnica u zivotu, a Venera...voli biti voljena i ume da pretera u tome...a za Vagu, neko je napisao ovde vec, je svetica ili slepica... A ako Ve i Sa u Sinastriji ili licnom Natalu ne dodiruju se pa ni preko trece Planete, onda ajde da napisem ovako, lekcija iz proslosti (karma) je naucena, i takvi ljudi su stalozeni i mirni, znaju sta hoce a sta nece po osecajima svojim!

Opet se gleda Ac i vladar, pa Mo i So... Oni objasnjavaju kroz kakva vrata (saturn) smo prosli! Video sam ovde Natal osobe Vaga Ac i Ve na Ac al ona je u padu u De vice sa 60 Sa...bas fin odnos, al takva osoba nema padavicu kad su osecanja u pitanju! Realno sagledava stvari i voli da voli a ne samo da bude voljena!
A sto se tice ostalih stvari i raskida itd, jednostranost u toj kombinaciji Venere i Saaturna nesme da postoji, jer tu je greska velika, sto jedan od partnera (iatlove je opisala vec) uvek misli da voli vise ili dobija manje u toj vezi...i onda nastaje dezorjentacija u vezi ili braku, a na kraju i tuzan kraj!

Svi smo mi prosvetljeni, da nije tako nebih ni bili rodjeni...rodjenjem se ucimo i cistimo, od Zemlje stvoreni u Zemlju odoh smo...od praha u prah...
Zato sam negde napisao, zasto ljudi ne usklade svoje zelje sa mogucnostima!

kanon
18-06-2011, 16:29
Mali off uz ispriku svima. Nismo prosvjetljeni jer kada takvi budemo neće više biti niti karme niti odrađivanja karme a niti stvaranja nove. Neće biti niti nas. Samo savršeni mir i blaženstvo. Bez patnje, straha i boli. A do onda bauljamo ko guske u magli nesvjesni da smo savršeni i, kao što ti kažeš, u suštini svi već prosvjetljeni.

Saturn
18-06-2011, 17:31
Mali off uz ispriku svima. Nismo prosvjetljeni jer kada takvi budemo neće više biti niti karme niti odrađivanja karme a niti stvaranja nove. Neće biti niti nas. Samo savršeni mir i blaženstvo. Bez patnje, straha i boli. A do onda bauljamo ko guske u magli nesvjesni da smo savršeni i, kao što ti kažeš, u suštini svi već prosvjetljeni.

Saturn je taj, pa izvoli prosvetli se :)

5ra
18-06-2011, 21:53
.............. dupli post

5ra
18-06-2011, 21:56
@Petra, postavi natal, pa ćemo ćirnit ...

evo moj natal
http://i55.tinypic.com/2akmz9x.gif
otkad sam se upoznala sa astrologijom, baš sam nezadovoljna zbog položaja svoje venere, jer ispada da nije moglo gore, em u padu, em u 12 kući, sva aflikovana itd itd... unatoč svemu nisam nikad napravila fizičku prevaru, a emocionalno sam bila nevjerna, ako se to tako može reći...

ovo mi je natal od muža: http://i53.tinypic.com/nx2kbk.gif

a ovo je naša sinastrija:
http://i53.tinypic.com/j6mn1g.gif

tu je moj mars iz 10te u raku konkukcija njegov saturn retro iz kraja 8e, tu mi je i MC
dok smo se zabavaljali 5 godina mislila sam da sam najsretnija na svijetu, onako jako idelna veza, nazirala se njegova zeznuta ćud, onako miran super, malo eksplozivan, ali to me jednim djelom privlačilo, ali u suštini zabavljanje baš lijepo

u braku su odmah počeli problemi oko raspodjele kućanskih poslova i svašta nešto, mogu reći da nas je najviše seks održao na životu i emocije kojih je bilo još uvijek i neka upornost s obje strane, mada su problemi ekslairali jednom prilikom blažim fizičkim nasiljem kada je došlo do razlaza na par mjeseci, ali opet nismo mogli odustati mada se činilo da je sve porušeno, pa smo išli bračnom savjetniku i tako nakon pomirenja stanje bilo drastično bolje, prošlo je 3 godine od tada i sada nemamo buran odnos, svađe i on se puno poboljšao, tako da nemam nešto konkretno da kažem da je presudilo, ali u suštini imam osjećaj da sam se ja skroz izgubila u svemu, da ne znam tko sam i šta želim i ne znam je li to odraz mog unutarnjeg nezadovoljstva i neke unutarnje krize ili je odraz braka, imam osjećaj da sma se ja skroz adaptirala njemu i prilagodila se viziji braka kojoj on teži, koja u biti ne da mi apsolutno ne odgovara, ali s druge strane da sam skroz sputana, ograničena u onome što ja želim, čak više ne znam ni sama šta želim, skupa smo 11 godina, a meni još nije 30... + borimo se sa problemom nepolodnosti što je sigurno odigralo ulogu, gdje on odbija MPO, iskreno razmišljam o razvodu, a s druge strane kao da znam da nemam snage za to i da bih možda žalila, jer je dobar čovjek i negdje ga još uvijek volim i imam neki osjećaj da bi ga to uništilo, osjećam da sam odgovorna za njega, a nekako znam da nije u stanju zadovoljiti moje emocionalne potrebe (bar mi se to neko duže vrijeme tako čini)

sad mi saturn tranzitira ascedent pa se pitam je li to sve samo saturn i hoće li proći?

5ra
18-06-2011, 22:16
izgleda da i moj saturn aflikuje njegovu veneru

alea
18-06-2011, 22:25
Saturn je taj, pa izvoli prosvetli se :)

A ti baš nekad preteruješ u isticanju njegove pozitivne strane...;) :)
VE i SA donose bol VE, hteli mi to da priznamo ili ne.
Nemoguće je da tolike ispovesti uvek sa istim krajem budu samo naša pogrešna interpretacija.

I ja sam imala jednom, njegov SA na mom MA 90 VE moja.
Bukvalno sam se razbolela, jer je SA u Ovnu veoma primitivan i ostavio me je baz ikavog objašnjenja, bez i jedne jedine reči..

I sada sam imala moj SA u Raku 90 ME (vladar 1. MO i 5 kuće u Vagi ) i 120 MA njegov u Škorpiji, a njegov SA u Lavu 90 ME moj.

Treba li da kažem da se ne javljamo jedno drugom na ulici?;)

nefertiti_h
18-06-2011, 22:58
muškarac u kojeg sam zaljubljena,a i on u mene...:) ima aspekt saturn kvadrat venera!

na prvu je djelovao dosta rezervirano, međutim kada us emocije krenule...jednostavno kao da ih ne može da prestane pokazivati.

nismo u vezi, jer je oženjen...( i jako se borimo protiv ogromne kemije među nama- najdalje gdje smo stigli je poljubac i malo pipanja kao u srednjoj školi :D:D..hahahha,smijem se sama sebi)....međutim,primjetila sam da u sinastriji između njega i žene...njen saturn radi kvadrat na njegovu veneru....?

p.s. inače uz jako puno lijepih aspekta..imamo aspekt njegov retrogradni saturn radi kvadrat na moj mars? što bi to trebalo da znaci?da ce me on malo disciplinirati??:) (to pomalo čini:))

Phoenix
19-06-2011, 12:19
p.s. inače uz jako puno lijepih aspekta..imamo aspekt njegov retrogradni saturn radi kvadrat na moj mars? što bi to trebalo da znaci?da ce me on malo disciplinirati??:) (to pomalo čini:))
Saturn kvadrat Mars (iz jedne moje prosle veze) ukazuje na mogucnost svadja,nerazumevanja,napetosti,nesklada.I,bi tako.
Ja,ne znam zasto,ali taj aspekt imam i sa tim i sa poslednjim bivsim (trenutno opet aktuelnim),s tim da je moj Saturn u lavu kvadrat njegov Mars u biku.
I,isto se desava,konflikti,prepirke...
Povrh svega,njegov Sa u raku 90 moja Ve u ovnu u sinastriji.Sa 90 Ve on ima i u natalu,a tr Sa je sada kod mene 90 Ve.
Sta ce biti,videce se ;)

nefertiti_h
19-06-2011, 12:47
Saturn kvadrat Mars (iz jedne moje prosle veze) ukazuje na mogucnost svadja,nerazumevanja,napetosti,nesklada.I,bi tako.
Ja,ne znam zasto,ali taj aspekt imam i sa tim i sa poslednjim bivsim (trenutno opet aktuelnim),s tim da je moj Saturn u lavu kvadrat njegov Mars u biku.
I,isto se desava,konflikti,prepirke...
Povrh svega,njegov Sa u raku 90 moja Ve u ovnu u sinastriji.Sa 90 Ve on ima i u natalu,a tr Sa je sada kod mene 90 Ve.
Sta ce biti,videce se ;)

ja sa 90 ma- se za sada kod mene više ogleda kao kočenje akcije...mislim da se kroz taj aspket ogleda to sto ne možemo "normalno" biti skupa...jer sjedimo u kafiću ja ga ne mogu normalno poljubiti,primiti za ruku (moj mars)...jer on je oženjen,pa to donekle koči (njegov saturn).
također odgađamo sex upravo zbog toga svega...mars(sex) i saturn(kočenje)...ali kemije ima na pretek..

ne razumijem se bas najbolje...ali mislim da su nam mars i saturn u separaciji....pa onda mozda s vremenom taj aspekt popusti.

ispričavam se na ovom oFF-u..mozda najbolje da za ovaj aspket otovorim novu temu...:)

5ra
19-06-2011, 13:20
ja mislim da se saturnovi aspekti u sinastriji više osjćaju kasnije, na početku rade osobne planate kao sunce mjesec i to, tako da se ljudi lako približe i budu skupa u početku ako postoje osnovna slaganja planeta, jer osnove za biti skupa postoje, a kasnije ovi jaki aspekti počinju da djeluju, pogotovo kad je saturn u pitanju jer to je planeta koja traži vrijeme

kako ja doživljavam aspekt mars saturn, mislim da se u prvih par godina kod nas nije nikako osjećao, dok nismo počeli živjeti skupa, mislim da je saturn na neki način agresivan svojom rigidnošću, prije je to vodilo u svađe i moje pokušaje borbe i dokazivanja, ali njegov stav gdje on nije hladan, ali ima nastup sa kojim se ne može raspravljati, doveo je do toga da ja nemam snage da se borim s njim, da dokazujem, ja sam se prilagodila, sputala sam se i sve se to može, definitivno se može, ali negdje sam zakočena zbog svega toga i iako smo se kao složili, u biti to je nešto što me koči
da je aspekt skroz loš, sigurno nije, težak jest, u biti svaki aspekt ima nešto dobro i nešto loše

nefertiti, ja mislim da način koji ti tumačiš taj saturn nije to to, mislim da će on na neki način tebe sputati kasnije, ubiti mars u tebi, na način možda da ćeš pristati na vanbračnu ljubavničku vezu koja će trajati i trajati, da te to neće skroz ispuniti, ali da ćeš biti nemoćna da se odupreš, da ćeš se kao sa svime složiti i bit će sve smo se dogovorili, ali će ispast da si se ti dogovorila nešto što te istinski ne ispunjava u suštini,

inače s obzirom da on ima u natalu saturn venera 90 i žena mu radi saturn na veneru kako si navela, mislim da nema šanse da se taj tip tek tako razvede, osim ako nema drugih rušilačkih aspekata, jer to su aspekti koji daju trajnost, to traje i traje i traje bez obzira na sve, ja nekako u zadnje vrijeme brijem da su stvarno u pravu koji kažu da bez saturna nema veze i braka koji traju, jer stvarno brak je u suštini neka vrsta trpljenja, kompromisi, zajednica koja daje i oduzima i mislim da je saturn koji drži to sve na okupu, mada postoje teži i lakši aspekti, ovo saturn mars je baš nekako težak aspek po mom mišljenu, ali bez toga (mislim na vezu saturna i neke osobne planete, bilo da je venera ili neka druga) ne bi bilo ni brakova koji traju decenijama

kad gledaš na tv neki par koji slavi zlatni pir pa ih voditelj pita št je recept za dugovječnost, sve što navedu svodi se na kvalitete koje stvara saturn, tako da... u biti saturn je planeta tradicije, a brak je tradiocionlna forma i veza i nije čudo da u svojim aspektima čuva te tradionalne forme

Kile Prshut
19-06-2011, 17:12

hvala ti!!! :o:D

manuela
20-06-2011, 10:31
jel kod mene imaa aspekt slomljenog srca.?...više puta se slomilo....srce se umorilo...

kanon
20-06-2011, 12:09
jel kod mene imaa aspekt slomljenog srca.?...više puta se slomilo....srce se umorilo...

Ovdije pričamo o aspektu Ve/Sa u sinastrijema. A u svom natalu ti nemaš taj aspekt :) .

manuela
20-06-2011, 12:43
[QUOTE=kanon;282857]
Ovdije pričamo o aspektu Ve/Sa u sinastrijema. A u svom natalu ti nemaš taj aspekt :) .[/QUOTE

ajme...sorry...nemam pojima još učim:bebadeckic: :bebadeckic: :bebadeckic:

Kile Prshut
20-06-2011, 14:10
Kako li se kod nas ispoljava ovaj aspekt?

Njegov Sa iz druge kvardira moju Ve (ili se obrnuto kaze, ili je svejedno:p)

evo karte, kanon volela bih da bacis oko... profi si:)

http://www.dodaj.rs/f/46/Qd/1sjmkrxz/sinastrija-oa.gif
(ja sam plava i unutrasnji krug)

alea
20-06-2011, 16:02
Kile, ja nepozvana htela da bacim oko :D , ali nisi nešto dobro uploadovala kartu!

Kile Prshut
20-06-2011, 16:04
Uuuu, slobodnoslobodno, obradova me zeno :D

Jesam dobro, nego nesto nije podvucen kao sto link treba da bude, samo je selektuj pa kopiraj u pretrazivac, probala sam i radi:o

I slobodno baci oko na jos koji aspekt, ako ti bude upecatljiv! Al suptilno, da ne offujemo;)
to mi karta sa muzem :cool:

alea
20-06-2011, 16:13
Pa njemu je SA vladar 3 p. i suvladar 4 p.
Odnosi se na neke stvari vezane za komunikaciju, sestru ili rodjake, kuću, tj dom, a može biti i majku.
Može da se odnosi zbog 2 p. na novac, neke njegove prihode, ali i tvoje nasledstvo ( jer je to 8. kuća od 7 kuće - u njegovoj karti derivacijom to je novac bračnog partnera. )

Za tebe taj SA predstavlja isto to, jer i tebi vlada istim kućama.
Oboma VE vlada 7 p. pa možda ponekad imate problem, ili zastoj u medjusobnoj komunikaciji?
SA u Strelcu malo smiruje optimizam Strelca, koji je pričljiv, vedar i optimističan znak, pa nekada možda imate periode kada vam se prosto nekako čini da je nešto bezizlazno? :o

Ili to, kako se slažeš sa njegovom majkom? :o

A karte možeš staviti na temi sinastije pa ćemo se malo detaljnije baviti njima. :)

Kile Prshut
20-06-2011, 16:25
Pa njemu je SA vladar 3 p. i suvladar 4 p.
Odnosi se na neke stvari vezane za komunikaciju, sestru ili rodjake, kuću, tj dom, a može biti i majku.
Može da se odnosi zbog 2 p. na novac, neke njegove prihode, ali i tvoje nasledstvo ( jer je to 8. kuća od 7 kuće - u njegovoj karti derivacijom to je novac bračnog partnera. )

Za tebe taj SA predstavlja isto to, jer i tebi vlada istim kućama.
Oboma VE vlada 7 p. pa možda ponekad imate problem, ili zastoj u medjusobnoj komunikaciji?
SA u Strelcu malo smiruje optimizam Strelca, koji je pričljiv, vedar i optimističan znak, pa nekada možda imate periode kada vam se prosto nekako čini da je nešto bezizlazno?

Ili to, kako se slažeš sa njegovom majkom?

A karte možeš staviti na temi sinastije pa ćemo se malo detaljnije baviti njima.

Joj,strava,bas sam uzbudjena sto mi gledas!:D
Sacu ti kazem: problem u komunikaciji..... hmmmm, pa recimo desavs se da on ili ja pricamo, maximalno uzivljeni u pricu, nesto sto ono drugo u tom trenutku isto tako maximalno ali - uopste ne zanima :rolleyes:
To je sto se tice komunikacije, taj problem jedino. Nije precesto, na srecu. I naucili smo da se smejemo tim situacijama :p

Da nam se cini da je nesto bezizlazno...hmmm,pa to bas i ne.

A njegova majka - savrseno se slazemo - dupla lavica sva u ezoteriji (svim mogucim granama), pa ona me uci astro ,ali na skroz svoj i meni jako drag nacin... Hrani me naaajboljom hranom i aj sad da ne sirim ali - svekrva mi je car!:cool:

Mozda sa njegovom sestrom pre... nekako ne bas dubok odnos, proistekao cini mi se iz njene ne preterane radosti zbog naseg vencanja (ne iz antagonizma prema meni nego ...nesto 16o).

Znaci, nama ovaj aspekt ne daje bas "slomljena srca"?:rolleyes:

A sto se tice novca i nasledstva... ni tu ne vidim neke poteskoce uzrokovane nama samima, za sad bar ne :o
Odo na sinastriju da nas kacim pa dodji kad stignes;)

Hvala ti zeno divna! :*

alea
20-06-2011, 16:35
Možda je separacioni pa je slab, i hvala bogu, nema efekta.
A možda ste jednostavno, fenomen :5rotfl: T i tvoj JIM...:D

Kile Prshut
20-06-2011, 16:36
Bice da je ovo drugo :D:D:D

Dodjes na sinastriju, al gledaj samo aplikacione, ocigledno nas nista drugo ne radi? ;)

Tristran
01-07-2011, 05:58
Kako biste videli sinastrijsku konjunkciju u Blizancima, ako su Sa i Ve vladari natala?
Moja Ve na 11 Ge i Sa na 13 Ge?

Sta bi moglacda da ta kombinacija u Blizancima, a oba puta 180 Ne?

kosmopolita
01-07-2011, 10:21
Kako biste videli sinastrijsku konjunkciju u Blizancima, ako su Sa i Ve vladari natala?

Možda nikada i ne budeš imala priliku da mu pokažeš,pružiš to što osećaš prema njemu,bez obzira što on možda u natalu nema kontakt Ve i Sa.
Aspekt sa Ne samo te zbunjuje,ali mislim manje nego njega:)

Tristran
01-07-2011, 17:16
Možda nikada i ne budeš imala priliku da mu pokažeš,pružiš to što osećaš prema njemu,bez obzira što on možda u natalu nema kontakt Ve i Sa.
Aspekt sa Ne samo te zbunjuje,ali mislim manje nego njega:)

On ima u natalu Veneru u velikom trigonu zajedno sa Uranom i Saturnom, i Mesec mu je dobar sa Saturnom.

alea
01-07-2011, 22:45

Za tebe, konkretno, veliku sexualnu privlačnost, ali i nedostatak jer bi ti nekako taj segment stalno mogao faliti, stalno biti nekako uskraćen...ti ga želiš a on nekako suzdržan...to bi te vremenom moglo ohladiti od njega ( pod uslovom da je recimo velika razlika u godinama ) ili da ti bude izvor nekog bola, jer SA koji nam pada u vodenu kuću ume da bude izvor velike tuge, ali i neizbežne sudbine ( SA ) ...takodje SA u tvom 8. mogao bi lako da manipuliše tobom ( 8 p. ), onda kada ti želiš kontakt, poruku, razgovor ( Bliuzanci ) njega nema ( SA )...jer oseća da ti je to potrebno pa se poigrava ( Blizanac )...:o

Tristran
01-07-2011, 22:55
Nije to 8. kuca vec vrh 9. i sve je bilo u toj simbolici.

Mesto gde smo se upoznali, njegovo poreklo i nacin zivota.

U pitanju je ljubav koja se nije mogla ostvariti, fantasticno razumevanje, reklo bi se - karmicka prica,mnogo medjusobne neznosti i uvazavanja, mislim da cu mu zauvek biti draga, kao i on meni.

Ali, nemoguca prica. Tudj covek. Samo smo razgovarali, ali je i to
bilo uzasno bolno za mene.

Niceg tu skorpijskog nije bilo, cisti Strelac globtroter, putnik.
Price o umetnosti, o idealima, o smislu.

I cela je prica takva, neptunsko/ strelacka, u oblacima...

Tristran
01-07-2011, 22:58
.......................................................

Tristran
01-07-2011, 22:59
Eto sta je dala ova konjunkcija u Blizancima.

Razgovore i pisma.

Ni s od seksa, a privlacnost je bila vise neke emotivne i duhovne prirode.
Kao cista cistacka svetlost, potpuno nematerijalna... :)

Nekakva prica koja nije od ovoga sveta. :)

tatjanaj
24-07-2011, 18:07
Da li moze neko ko je strucniji ili neko ko ima iskustva da mi objasni razliku izmedju venera0saturn, venera120saturn i venera90saturn u sinastriji? Citajuci gornje postove vidim da sve tri kombinacije oznacavaju izvesnu trajnost veze, pa ne razumem u cemu je razlika, pogotovo izmedju aspekta ve0sa i ve90sa? Kazu da je trigon sa saturnom najpovoljniji, a meni je nekako logicnije da to bude konjukcija.... Hvala :)

vagalav
28-07-2011, 11:38
Ja imam sa suprugom opoziciju moj saturn u vagi -op njegova venera u ovnu ..on je stariji deceniju pa i tako ispunjava simboliku ova sinastrija ali...cudno mi je da sam ja tu saturn...on je bika a ja vaga elem ima li neko komentar na to sto ja njega dozivljavam kao jedinu osobu s kojom bih ikada bila u braku..a i ne vidim sebe kao pretnju njemu...ili kao saturna!ne znam...ispalo bi da cu ja njega povrediti :( a to mi je nezamislivo da mi se dogodi mislim da bih umrla :(

CARAPICA
28-07-2011, 11:44
Ma ne mora biti. Evo imala sekstil venere i saturna s jedne strane, s druge strane kvadrat venere i saturna. Mnogo lijepih aspekta... ali uzalud, saturn tu nije podržalo trajnost... a zašto? Zato što je druga osoba bila vlasnik aspekta saturn 90 venera.
Čak je bilo i jako iscrpljujuće i psihički teško.
Nije pravilo.

Bosnian GirL
28-07-2011, 13:56
s prijateljem imam ve0ma, i ve90sa..sta bi znacilo da smo u vezi npr..velika privlacnost koja na kraju se ugasi radi ovog sa? mada za sad nema toga pa me bas cudi ve0ma :D

Mimi82
29-07-2011, 13:37
ja neverujem u to da svaka veze sa sa90ve mora da se ugasi....sta to znaci za nas koji imamo to natalno, da nikada necemo imati uspesnu vezu???

Akarui
02-09-2011, 09:01
A sta kada njegov saturn pravi kvadrat na moju veneru, moj saturn na njegovu veneru i pritom ja imam natalno veneru kvadrat saturn?
Sta reci...Tesko neodrzivo?:D Mada imamo aspekte privlacnosti, i ljubavi cak, mesec njegov moja venera, sunce mesec konjukcija, konjukcija marseva ma svasta nesto...ne mogu da postavim kartu jer ne znam njegovo vreme rodjenja...!

Akarui
02-09-2011, 09:03
ja neverujem u to da svaka veze sa sa90ve mora da se ugasi....sta to znaci za nas koji imamo to natalno, da nikada necemo imati uspesnu vezu???

Ma ne mora da znaci da ce da pukne, moze da traje i zauvek ali uz veliko trpljenje, eto ima tu jedna zena koja se javila i rekla da ona ima saturn njen kvadrat njegova venera i da su u braku i da ga mnogo voli...e sad, pitanje je kako je njemu?:D

tatjanaj
02-09-2011, 09:11
Akarui, u svakoj sinastriji mora biti kontakata venere i marsa, sunca i meseca..... makar kroz kvadrat, jer svi mi imamo i sunce, i mesec, i merkur, i veneru, i mars, i sve ostale planete, planetoide, asteroide i drugo........ Lepo je sto imate dobre aspekte medju ovim planetama, ali i meni se nekako cini da su vasi kvadrati sa saturnom dosta teski... Mada, zasto bi ti negativni aspekti uopste i dolazili do izrazaja? Koristite samo ove dobre. A ako dodje do losih, a pritom budete spremni da rastete kroz izazove i trpljenje, samo napred. Ili, svako svojim putem.

Ja nekako uvek glasam za lagane sinastrije :)

Akarui
02-09-2011, 09:35
Pa i ja sam za lagane sinastrije..ali ne naidjem uvek na takve...A inace, i sama znas da ne mora u svakoj sinastriji da bude kontakta sunca i meseca, kao i venere i marsa, itd..Ili to bude neki pa skoro beznacajan mali aspekt...tako da sta znam...A ajde ti meni reci, da li ja treba da bezim od starijih likova za vezu ili bas da idem ka njima?Pitam te, zbog venere kvadrat saturn u mojoj natalnoj...:)

tatjanaj
02-09-2011, 10:29
Pa i ja sam za lagane sinastrije..ali ne naidjem uvek na takve...A inace, i sama znas da ne mora u svakoj sinastriji da bude kontakta sunca i meseca, kao i venere i marsa, itd..Ili to bude neki pa skoro beznacajan mali aspekt...tako da sta znam...A ajde ti meni reci, da li ja treba da bezim od starijih likova za vezu ili bas da idem ka njima?Pitam te, zbog venere kvadrat saturn u mojoj natalnoj...:)

Pa ne mora Akauri, ali onda u takvim odnosima nema onih kontakata koji su tebi potrebni. A sto se tice aspekta venera kvadrat saturn, mislim da tebi stariji ne odgovaraju, tj. da imas problem s njima, kao i sa autoritetima (jer, po ovom aspektu, ni samoj sebi nisi dobar autoritet), ali ako uspes da prevazidjes taj kvadrat, neces imati problema ni sa mladjima ni sa starijima :)

gasimetrija
02-09-2011, 11:20
Tanja je u pravu...
tvoja venera je mlada,leprsava...jer je venera u blizancima,
dok ti je saturn u devici-zrelo razmisljanje,cvrsti stavovi,neprilagodljivost..
taj kvadrat , pa nije da se nemoze prevazici kroz godine i iskustvo,al ajd polako-pocni ti sa mladjim frajerima;-)

ps
Kod mene se mnoge predispozicije koje planete prave u natalu i donose neke sitne probleme,ili su jednostavno bile moje mane...-groz iskustvo i godine preobracaju i idu na bolje...iz mane u vrlinu.

alea
04-09-2011, 10:05
Kod mene se mnoge predispozicije koje planete prave u natalu i donose neke sitne probleme,ili su jednostavno bile moje mane...-groz iskustvo i godine preobracaju i idu na bolje...iz mane u vrlinu.

Pogotovo kada je u pitanju SA, citala sam, njegove lose manifestacije se prevazilaze negde oko 36-37 godine.

Nisam bila sigurna zbog cega, dok nisam napunila te godine :D
Tada je tranzitni SA napravio 90 natalni, a to znaci da nam je dao sansu da sazrimo i resimo sta cemo sami sa sobom u svom povratku oko 28, a ako tada to nismo resili milom, onda ce nas u tom kvadratu, osloboditi toga silom...

A kada se oslobodimo tereta, onda mozemo i lakse i da disemo i realnije i zrelije da postupamo i razmisljamo...sramota je da u tim godinama razmisljamo infantilno, a to je, po meni jedna od najvecih karakteristika loseg SA, narocito ako je vezan za ljubav.

da igual
04-09-2011, 17:44
meni je u povratku napravio velki kaos, doduše pripomogao je i PL u kvadratu. ali nisam uopće shvaćala u čem je tu bila stvar, tek dok me nije pustilo do prije 10ak mjeseci, pa sam realnije sagledala sebe.
s nat. PL u 4. + ova stavka - shvatila sam da sam osoba koja čezne za osjećajnom sigurnošću i da bi to dobila podilazi i ide ispod sebe. baš žalosno, kakva duša :(

doduše, moji VE/SA su povezani i sa čvorovima i osama IC/MC te sa NE u kvadratu. morala bih prvo ovog NE da razriješim, koj bloka cirkular riba/djevica.
pust život

Jupiter67
17-10-2011, 08:54

Ovo je super objasnjeno, 100% tacno.

cmokic78
17-10-2011, 11:45
Akarui, u svakoj sinastriji mora biti kontakata venere i marsa, sunca i meseca.....

Netacno ..... vidjala sam sinastrije sa neaspektovanim Suncem ili Mesecom

swiss
17-10-2011, 12:04
Citajuci misljenja koja su za Plus a i ona koja kazu da je ovaj aspekt Minus, pronadjoh nesto o Veneri i Saturnu...a ja bih pre rekao da je ovaj aspekt pozitivan jer ume da prevazidje ako ljubav postoji! Procitaj te...

Venera i Saturn u dobrom uporednom odnosu garantuju vernost i trajnost, a ljubav se nikada ne gasi. Nema tog problema koji Venera i Saturn u ime ljubavi neće prevazići i, na kraju, pobediti. Kada imamo dobar uporedni odnos Venere i Saturna, možemo govoriti o sudbinskim i karmičkim vezama. Loš aspekt donosi velike smetnje i ograničenja. Često je velika razlika u godinama među partnerima, ili verske ili rasne razlike bivaju nepremostiva prepreka za ostvarivanje veze. Ako se odnosi i ostvari, previše je stradanja i nevolja.

Akarui
17-10-2011, 12:37
Swiss pa po ovom sto si citirao ispada samo kada je dobar aspekt u pitanju a ne i los...:(

swiss
17-10-2011, 13:33
Naravno al snaga tog aspekta i u losem bi mogao da se prevazidje jer videla si u kom smislu su nepremostive prepreke... A ako ces samo ovaj aspekt uzeti ne obaziruci se na ostale u natalu...bedno ga je uopste i posmatrati onda :)

Akarui
17-10-2011, 19:31
Ok, ako mi je to za utehu hehehe:)

skorpija_strelac
20-10-2011, 14:18
evo gledam jednu sinastriju bracnog para- u braku su vec preko 30 godina

imaju njena Ve u skorpiji 0 njegov Saturn
njegava Ve 180 njegov Saturn

nefertiti_h
25-10-2011, 01:05
jedan bracni par koji su vec podosta dugo u vezi i nekoliko godina u braku..imaju ovaj aspekt.

njen SA radi kvadrat na njegovu VE.

e sada zanimljivo je to da on (VE) nije nikada uspio njoj (SA) reci "volim te",te recimo u tom odnosu nema puno mazenja,dodira i takvog nacina iskazivanja ljubavi....

da su dugo zajedno jesu,ali vidite kako.

isto tako...satrun (ona) se zaljubila u VE(njega), a njemu je sve to onako odgovoralo,osjecao se uz nju sigurno...i na kraju je onanjega zaprosila...

on nju vise voli kao frendicu...dobro naravno da ima neke privlacnosti, ali znaci nema neki intenzivan naboj prema njoj...a ona njega obozava!

CARAPICA
25-10-2011, 01:09
Da li netko od njih dvoje ima natalnog saturna u kvadratu s venerom?

nefertiti_h
25-10-2011, 01:14
Da li netko od njih dvoje ima natalnog saturna u kvadratu s venerom?

da on ima.zasto?

zbog toga su onda dugo zajedno,bez obzira na to sto to imaju medjusobno,jel to mislis?ili?

tatjanaj
25-10-2011, 01:19
Nefertiti, sta bi rekla za odnos gde je njegov Saturn u trigonu s mojim Suncem i Marsom, a moj Saturn u trigonu s njegovom Venerom i Marsom?

Inace, on natalno ima Sunce i Merkur u kvadratu sa Saturnom.

nefertiti_h
25-10-2011, 01:24
Nefertiti, sta bi rekla za odnos gde je njegov Saturn u trigonu s mojim Suncem i Marsom, a moj Saturn u trigonu s njegovom Venerom i Marsom?

Inace, on natalno ima Sunce i Merkur u kvadratu sa Saturnom.

draga,nisam strucnjak...ali to mi zvuci puno bolje od kvadrata...

rekla bi da oznacava nekakvu trajnost,osiguravanje materijalne sigurnosti kroz tu vezu bi trebalo biti prirodno...mislim da zajedno tome tezite...

Nekako ja mislim da je tu naglasak na trajnosti i prakticnosti veze....ako se ti aspekti gledaju izdvojeno,jel:)

tatjanaj
25-10-2011, 01:28
Da, trebalo bi biti tako... Kazu da je trigon aspekt ljubavi, a sekstil i konjukcija vise aspekt prijateljstva i poslovne saradnje, od cega konjukcija cesto predstavlja preintenzivne energije...

Daj boze da je tako, posto mi i materijalna sigurnost puno znaci. Volela bih da moj drugi bracni partner bude neko ko je odgovoran i ko je spreman obezbediti porodicu zajedno sa mnom, a ne neko koga cu ja morati nositi na ledjima, a ovo je iz sinastrije s jednom osobom koja me nimalo ne ohrabruje, a izuzetno lici na mog drugog partnera iz natalne.....

Hvala u svakom slucaju.

CARAPICA
25-10-2011, 01:36
da on ima.zasto?

zbog toga su onda dugo zajedno,bez obzira na to sto to imaju medjusobno,jel to mislis?ili?

Zato što sam uočila baš takve primjere, partnera koji ostaju zajedno. Kao i da je s jedne strane kvadrat venere i saturna, a s druge trigon.
Bilo bi dobro vidjeli dispozitore tih planeta, velika je vjerojatnost da čine neki dobar aspekt.
Zato je on hladan, nije stvar samo u sinastriji, već i u njegovom aspektu, no to ne znači da on ne osjeća ljubav ili da je nije osjećao. Već je ne zna izraziti, ali je isto tako u stanju puno trpiti. Normalno je da saturn s godinama donosi zahlađenje, ovdje njezin saturn udaljava tu veneru, ali opet kao vlasnik tog aspekta, nije mu to ništa novo.
Eto, moje opažanje.

zvjezdica
25-10-2011, 01:51
jedan bracni par koji su vec podosta dugo u vezi i nekoliko godina u braku..imaju ovaj aspekt.

e sada zanimljivo je to da on (VE) nije nikada uspio njoj (SA) reci "volim te",te recimo u tom odnosu nema puno mazenja,dodira i takvog nacina iskazivanja ljubavi....

isto tako...satrun (ona) se zaljubila u VE(njega), a njemu je sve to onako odgovoralo,osjecao se uz nju sigurno...i na kraju je onanjega zaprosila...

on nju vise voli kao frendicu...dobro naravno da ima neke privlacnosti, ali znaci nema neki intenzivan naboj prema njoj...a ona njega obozava!

Ja bih nadodala da će ona njega s vremenom početi gušiti jer je ona SA.
Ali vjerujem da će opstati još dugo, jer su to oni odnosi: kad najviše boli - najbolje mi je. Prirodni sadisti u smislu emocionalnog punjenja i pražnjenja.

;)

nefertiti_h
25-10-2011, 01:55
Zato što sam uočila baš takve primjere, partnera koji ostaju zajedno. Kao i da je s jedne strane kvadrat venere i saturna, a s druge trigon.
Bilo bi dobro vidjeli dispozitore tih planeta, velika je vjerojatnost da čine neki dobar aspekt.
Zato je on hladan, nije stvar samo u sinastriji, već i u njegovom aspektu, no to ne znači da on ne osjeća ljubav ili da je nije osjećao. Već je ne zna izraziti, ali je isto tako u stanju puno trpiti. Normalno je da saturn s godinama donosi zahlađenje, ovdje njezin saturn udaljava tu veneru, ali opet kao vlasnik tog aspekta, nije mu to ništa novo.
Eto, moje opažanje.

ma,naravno da on osjeca ljubav prema njoj,ne bi ni bio u braku da ne osjeca, ali ona ga ne inspirira na romantiku,na pokazivanje osjecaja i sl. vise su kao frendovi,nego kao ljubavnici.

CARAPICA
25-10-2011, 02:00
ma,naravno da on osjeca ljubav prema njoj,ne bi ni bio u braku da ne osjeca, ali ona ga ne inspirira na romantiku,na pokazivanje osjecaja i sl. vise su kao frendovi,nego kao ljubavnici.

Ali nije niti na temelju jednog aspekta zaključiti da radi toga romantike, to je samo podržalo... tko zna kakav im je natal.
Dobro je zvijezdica rekla.
Uostalom upitanju je kvadrat, kod opozicije bi ipak bila drugačija priča. Ma kod saturna je fora, teško otići, vraćaš se dok ne odradiš to što moraš...

nefertiti_h
25-10-2011, 02:06
Ali nije niti na temelju jednog aspekta zaključiti da radi toga romantike, to je samo podržalo... tko zna kakav im je natal.
Dobro je zvijezdica rekla.
Uostalom upitanju je kvadrat, kod opozicije bi ipak bila drugačija priča. Ma kod saturna je fora, teško otići, vraćaš se dok ne odradiš to što moraš...

da satrun upravo to radi..imala sam takve "saturnovske" odnose...koji traju dok ih ne odradis...!

Akarui
25-10-2011, 13:27
Sta znaci dok ih ne odradis? Jel to znaci ako imamo taj aspekt u sinastriji njegov sat moja ven i obrnuto i veza trajala mesec i po kao neobavezan odnos i jedan prekine,da ce se nastavljati prica uz trud neki i nesto ili ono vec smo odradili taj aspekt za tih mesec dana?:confused:

Mimi82
25-10-2011, 13:35
dali saturn sekstil venera moze da dovede do prekin veze? citala sam da ako veza nije stabilna cak i ovaj lep aspekt moze da dovede do otreznivanje i raskid.

Little Warrior
25-10-2011, 17:43
dali saturn sekstil venera moze da dovede do prekin veze? citala sam da ako veza nije stabilna cak i ovaj lep aspekt moze da dovede do otreznivanje i raskid.
Svakako da ce dovesti do prekida, ali sam sekstil saturn venera daje kvalitetnu trajnost, pa ako trazenog kvaliteta nema, sigurno da ce aspekt odreagovati tako sto ce to prekinuti ali bez previse drame jer je sekstil u pitanju.

supernova
25-10-2011, 20:08

Ovaj aspekt moze dati trajanje, uprkos tome sto se radi o kvadratu, jer kvadrat je aspekt kroz koji se SA lakše izrazi i prije osobu nauči nečemu, nego protočan aspekt koji nije u prirodi SA, jer SA "ne voli" lakoću i ne rasipa svoje darove...treba vidjeti da li VE ima neki lakši aspekt gdje se eventualno oslobadja nakupljeni pritisak, jer je VE ta koja ga trpi...U takvim kartama, gdje zenin SA kvadrira VE u muskom horoskopu, predstavlja njenu vlastitu blokiranost i nesigurnost, jer fakticki ona sama sebe ogranicava tim SA, puna je strahova i mozda ne zna na pravi nacin da se opusti kako bi u njemu izazvala potreban nivo topline niti je previse zahtjevna jer prihvata vezu kroz odredjenu dozu svoje zrtve, samoce i partnerove distanciranosti....u suštini ovakva veza se ne zanosi iluzijama i bajkama, možda u početku da, ali vrlo brzo, osobe dodju u jedan realan odnos, lišen lepršavosti i pretjerane bliskosti, ali taj odnos moze da vrijedi ako prezivi iskusenja i onda kada se partner pokaze u pravom svjetlu, u svom tamnijem izdanju i sa ovim aspektom nekako uvijek "surovo" znas na cemu si i negdje u podsvijesti naucis da ne ocekujes previse...

nefertiti_h
25-10-2011, 21:22
Ovaj aspekt moze dati trajanje, uprkos tome sto se radi o kvadratu, jer kvadrat je aspekt kroz koji se SA lakše izrazi i prije osobu nauči nečemu, nego protočan aspekt koji nije u prirodi SA, jer SA "ne voli" lakoću i ne rasipa svoje darove...treba vidjeti da li VE ima neki lakši aspekt gdje se eventualno oslobadja nakupljeni pritisak, jer je VE ta koja ga trpi...U takvim kartama, gdje zenin SA kvadrira VE u muskom horoskopu, predstavlja njenu vlastitu blokiranost i nesigurnost, jer fakticki ona sama sebe ogranicava tim SA, puna je strahova i mozda ne zna na pravi nacin da se opusti kako bi u njemu izazvala potreban nivo topline niti je previse zahtjevna jer prihvata vezu kroz odredjenu dozu svoje zrtve, samoce i partnerove distanciranosti....u suštini ovakva veza se ne zanosi iluzijama i bajkama, možda u početku da, ali vrlo brzo, osobe dodju u jedan realan odnos, lišen lepršavosti i pretjerane bliskosti, ali taj odnos moze da vrijedi ako prezivi iskusenja i onda kada se partner pokaze u pravom svjetlu, u svom tamnijem izdanju i sa ovim aspektom nekako uvijek "surovo" znas na cemu si i negdje u podsvijesti naucis da ne ocekujes previse...

da,koliko znam..ona je bas zrtva u ovom odnosu..u smislu da nista ne prigovara, šutke podnosi njegovu hladnocu i distanciranost....cak i zive razdvojeno zbog posla...i tu mi ona nije nikada bila jasna...zasto ne kaze nesto??zar joj ne fali bliskosti???
to je definitivno odnos koji traje i traje,ali bez bliskosti...
u ovom sluacaju - ovo traje,ali bez pretejrane srece s obje strane - ali sto jest jest traje i traje :) tezak je to aspket,koji iz ovog primjera ne bi ni neprijatelju pozeljela!

CARAPICA
25-10-2011, 22:41
Ma ne znam baš što bi sada mislila. Odlučujem se rađe za venera kvadrat saturn, nego li za neptunove i uranove aspekte :D
Mislim da pozicija venere igra ipak bitnu ulogu.
Imam jedan primjer gdje je venera kvadrat saturn i venera kvadrat uran.
Mnogo teška osoba, jako zahtjevna. Ali venera je u ribama, gdje je egzaltirana, pa tako je više na tajnim vezama što priliči toj ribi, i na mnogo kratkih veza(uran), teško ili skoro nikako ne izražava svoje emocije (saturn) ali ima izlaz u umjetnosti, a s druge strane emotivna je osoba jako... ali teško se otvara drugima i nema povjerenja. (opet saturn)

DaFFe
10-12-2011, 18:13
Venera sekstil Saturn? primetih da nije isto sto i SA sekstil VE.

Tratincica84
11-12-2011, 18:01
uf sad sam iscitala sve postove ja i moj dragi imamo VE0SA aplikacioni moja ve i njegov sa, dok moj sa90ve njegova ali separacioni...
i ono sto mogu da potvrdim to je da je jako hladan prema meni i tesko se otvara...i iskreno ne znam da li cu izdrzati ovo..jos je njegov SA u egzaltaciji u skorpiji,a VE mu je u lavu...dok je moja VE u padu u devici....kontam ako SA deluje kao lepak i odrzava tu vezu mozda i opstanemo,mada ja iskreneo vec nemam snage...sta vi mislite o ovome,evo nase karte...hoce li mi slomiti srce? JA tu ne vidim nista lepo u sinsinatrji a opet mi nije jasan razlog sta nas odrzava http://www.dodaj.rs/f/2/Xq/2hQIm1eE/sanjamiki-svi-imaju-ovak.gif

kanon
11-12-2011, 18:12
Tratinčice odakle ti ideja da je Sa egzaltiran u Sco :confused: ? Mislim da si možda krivo napisala njegov Sa je u Vagi i tu jeste egzaltiran.

A što se tiče Sa0Ve vidjela sam neke sinastrije brakova koji traju 20-30g a koji imaju taj aspekt.

Tratincica84
11-12-2011, 18:19
Tratinčice odakle ti ideja da je Sa egzaltiran u Sco :confused: ? Mislim da si možda krivo napisala njegov Sa je u Vagi i tu jeste egzaltiran.

A što se tiče Sa0Ve vidjela sam neke sinastrije brakova koji traju 20-30g a koji imaju taj aspekt.

Da u pravu si pogresno sam napisala, znam da moze doneti trajnost ali Kaono meni je jako tesko mislim da necu izdrzati...a ako odem da li ce me traziti? Da li cu mu nedostajati? moze li to ovajj aspekt da potvrdi njegovu vezanost za mene ili vise moju za njega?

Nina Sofia
11-12-2011, 20:38
Moj Saturn (11 kuca) u separacionom trigonu sa njegovom venerom u 8 kuci,jel moze neko za to nesto da kaze?