ledra3 [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : ledra3

Vojvotkinja
11-05-2010, 08:37
Nova chlanica me zamolila da joj pomognem u postavljanju karte, a ko je voljan neka protumachi istu :)
http://img293.imageshack.us/img293/8751/ledra3.gif

mirab
17-05-2010, 23:08
Ledra3- rodjena u znaku Ovna sa podznakom u Skorpiji.Vecina planeta se nalazi na zapadnoj strani horoskopa sto ukazuje da si vise pod uticajem sudbine i drugih ljudi,zavisna si od toga sta drugi ljudi zele(odnosi se na bilo koje "druge") ili ocekuju od tebe,kakve su njihove potrebe i zbog toga najcesce gresis.Pa tako iz brige da zadovoljis te druge,pravis greske i na kraju sama ne bivas zadovoljna sobom. Upravo ta potreba da zadovoljis druge u stanju si da dobro osetis sve te druge i njihove potrebe.Ovo ti daje veliku sposobnost da obavljas posao terapeuta ili nekoga kome u nedostatku nekih licnih potreba mozes mnogo pomoci,recimo da budes ucitelj deci sa posebnim potrebama ili za rad sa vecim grupama ljudi.Raspored planeta iznad i ispod horizonta su izbalansirane u pogledu broja tako da si jednako ekstravertna i introvertna- verovatno prema zivotnim potrebama.Kako je u tvom horoskopu dominantna voda ,jer se 5 planeta nalazi u vodenom znaku , ti si verovatno preosetljiva,lako povredljiva i posedujes kreativnu sposobnost.Moras se cuvati da te to ne odvodi cesto u pasivnost,inerciju i melanholiju.Kako nemas ni jednu planetu u zemljanim znacima postoji mogucnost da se cesto oseca neprakticnost u trosenju vremena i novca.Ujedno sa 4 planete u promenljivim znacima i nedostatku zemljanih znakova dolazice do problema istrajnosti(moguce u sprovodjenju nekih namera,ideja itd.) i stabilnosti; a moguce je da osetivsi ovaj nedostatak nastojis ovo nadoknaditi time da cesto planiras i sve organizujes do sitnih detalja,da prekomerno brines o novcu i pritom izgubis osecaj za celinu.Vladar prve kuce u 4 ukazuje na veliku vezanost za porodicu i karmicku vezanost za jednog od roditelja.Sa Skorpijom na Ascedentom ti si osoba koja sve duboko prozivljava i nista ne shvacas povrsno.Sa vladarem 2 kuce u prvoj novac ti je lako dolazio,narocito je to naglaseno preko Jupitera u prvom polju koji je u velikom trigonu sa Saturnom a preko Saturna u sa Marsom koji je vladar 6 kuce(posla).Jupiter koji iz prve kuce pravi trigon sa Saturnom u 9 kuci donosi povoljnosti za studije jer si odgovorna sa radnim navikama. Takodje materijalne vrednosti mozes dobiti preko starijih,ozbiljnih i mudrih ljudi-najverovatnije od nekog iz porodice jer je Saturn vladar trece kuce.Sa Jupiterom u prvoj kuci u Skorpiji lako stices duhovna i ezotericna znanja,a sa dobrim aspeltima kroz ove oblasti mozes i napredovati. Vatrena si u odbrani svojih uverenja.Kako je Skorpija znak mogucih opasnosti,operacija Jupiter ovde daje upravo zastitu od opasnosti.Jupiter je u losem aspektu sa Neptunom(ali separacionom) pa postoji mogucnost obmanjivanja,prevara ili eventualno zabluda u vezi prijatelja a moguce i kroz brak,bracnog partnera; sve je to daleko iza tebe.Kako je i Sunce,koje je egzaltirano u Ovnu a nalazi se u svojoj 5 kuci a pravi opoziciju sa Neptunom iz znaka Vage tvoje preveliko verovanje drugima donosi ti razocarenje od onih koje volis: dete,muz prijatelji.Kako je i ovo separacioni aspekt sa vremenom to prolazi.Ovaj aspekt ukazuje da otac u tvom zivotu nije ostavio neku znacajniji upliv jer nekako kao da ga u tvom zivotu nije ni bilo.Kako Sunce simbolizuje i muza moguce je da i suprug klizi iz braka ili je cesce odsutan iz zajednickog zivota.Sa ovim aspektom treba izbegavati lekove i leciti se vise prirodnim putem.Venera je vladar tvog sedmog polja i egzaltirana je u Ribama u 4 polju pa ti na ljubav gledas kroz ruzicaste naocale,idealizujes je ali kako je u inokonjukciji sa Neptunom potrebna su ti cesta prilagodjavanja porodici(Neptun je vladar 4 polja) a i suprugu. Moguce su zablude, kao i poteskoce da se izboris sa svojim emocijama koje ti mogu komplikovati zivot.Kako je Neptun vladar 4 polja a nalazi se u 11 kuci cesto si bila u situaciji da delis mnogo toga sa prijateljima koji cesto borave kod tebe.Kako je 11 kuca 8 od 4 kuce to nije najsretniji polozaj jer je zivot jednog od roditelja u opasnosti.Vladar 5 polja u 4 ukazuje da ti volis svoj dom i da u tom domu izrazavas svoju kreativnost, najverovatnije volis lepo uredjen dom.Jedan aspekt je vrlo karakteristicanMars kvadrat Uran, narocito jer Mars je vladar 6 kuce zdravlja a Uran se nalazi u 8 kuci,takodje maleficnoj.To ti moze doneti razne nesrece preko bolesti.Cesto ovaj aspekt donosi naglost u reakcijama pa se treba uciti samokontroliKako je Uran vladar umetnutog znaka Vodolije u 3 kuci a nalazi se u znaku Blizanaca kasnije u zivotu moze doci do nesporazuma i raskida odnosa sa bracom,sestrama, ili nekim iz rodbinskih odnosa.Stepen na kome se Uran nalazi 18 to moze da potvrdi jer je to los stepen.Tesko da ce doci do poboljsanja pokidanih odnosa jer i dispozitor Urana Merkur pravi kvadrat sa Uranom.Inace ovaj los aspekt Merkura i Urana donosi nervozu, nemir, ishitrenost, pa kako Merkur ukazuje na dete to moze biti u vezi deteta Uran je vladar umetnutog znaka Vodolije pa ce se to vise ispoljiti kasnije u zivotu.To moze ukazati i na dete koje je uznemireno.Sklona si da uvek kazes ono sto mislis.Merkur u trigonu sa Jupiterom ukazuje da u kuci imas mnogo knjiga, a um ti je sirok uvek spreman za nove poglede i ideje.Imas dobru narav i postenje.Moguce nasledstvo stana ili kuce.Mesec u Skorpiji nije sretan polozaj jer je Mesec ovde u padu, pa je ovo najlosiji polozaj Meseca.On ce ovde dati uznemirenost,uplasenost.Sa tako losim dostojanstvom moze pokvariti mnoge stvari u horoskopu.Temelji tvoje licnosti mogu biti uzdrmani preko porodicnih odnosa.Bice uvek situacija zbog kojih ces mnogo brinuti i biti potresena.To mogu biti bolesti nekih clanova porodice,necijih smrti.Sa ovim polozajem bices veoma ranjiva; sve ovo pojacava i i kvadrat meseca i Plutona koji ukazuje na porodicno prokletstvo jer je Mesec i vladar plutona.Tvoja jaka osetljivost moze ti doneti i mnoge zdravstvene ptobleme jer je Mesec u polukvadratu sa vladarem 6 kuce Marsom. Majka je imala tezak zivot, bila je bolesna i moguce da je imala i neku operaciju.Kako se Mesec nalazi u 12 polju moguca je i ranija smrt majke zbog neke teze bolesti..Sa ovim polozajem Meseca podsvest je izuzetno jaka a emocije su ostale blokirane negde u proslom zivotu., zato se u ovom ne snalazis najbolje. Sa ovim polozajem usamljenost ce biti cesto prisutna u tvom zivotu ili ces se tako osecati
Draga ledra3 ovo je ukratko mala analiza jer za duzu je potrebno jos mnogo toga reci a nadam se da ce jos poneki clan da se nadoda ovim analizama.

ledra3
19-05-2010, 00:50
Draga mirob,sta da kazem ,sem da je sve sto si uglavnom dotakla u tvojoj kratkoj ali jezgrovitoj analizi tacno.Ne znam za sta da se uhvatim i zapocnem diskusiju? Da li o svom zdravlju,porodici,detetu,muzu,kuci ili vec bilo cemu? Zato molim tebe a i druge da zapocnu diskusiju na bilo koju temu u vezi mog natala pa da malo procaskamo! Veliki pozdrav tebi i poziv drugima na caskanje i analiziranje mog natala!

gasimetrija
26-05-2010, 13:32
Ledra 3,
Retro Jupi u tvom natalu i to na ASC dovodi do lakoce u dohovnom napredovanju,medjutim i do osecaja konstantnog materijalnog gubitkka.Dobro je Jupi postavljen ,ako si spremna ili imas sta da "sakrijes"od novca.Inace retro Jupi nam govori i o tome da postoji mogucnost da si pocela fakultet ali si ga i prekinula.Putovanja ti se odlazu ili prolongiraju(jesi to primetila?),a i ako si pokusala da zivis preko granice,vratila si se jer je Jupi retro,i jer tamo nije bilo kako si ti ocekivala.
Retro Neptun vodi u meditaciju,ali i donosi malo zamagljen pogled na tvoje zelje i ciljeve,jer se nalazi u 11 kuci.
Retro Pluton kaze da si sklona okultnom,ezoteriji,vuce u dubinu ,cak moze biti da saznas neke vazne tajne...
Sto se karme tice ti si vodena karma zbog skorpije na ASC ...
pa to znaci da u ovoj inkarnaciji primas iskustva kroz dogadjaje koji ti dolaze kao posledice desavanja iz proslih zivota.
Zbog Konjukcije hirona i meseca , verovatno smatras da imas dosta oziljaka na dusi.
Ima li nesto malo istine u pisanju?;)

ledra3
26-05-2010, 23:26
g.sutanovac , lakoca u duhovnom napredovanju mislim da je tacna a takode i konstantni gubitci materijalne prirode cemu sam u glavnom sama kriva jer su mi obicno svi uvek vazniji od mene same. Ne umem da krijem nista pa ni novac! Sto se tice faksa zavrsila sam ga u roku sa visokim ocenama. Mnogo sam putovala bez vecih problema ,ali je tacno da sam odbila mogucnost da zivim u inostranstvu. Volim da mastam ali mi se zelje sporo ostvaruju. Sto se retro Plutona tice sve je tacno. Karma je za mene nepoznat teren ali koliko znam ona je uvek posledica desavanja iz proslih zivota-tacno! Oziljaka na dusi imam mnogo s obzirom na moj zivot pun preokreta i lomova od samog detinjstva pa nadalje. Ima, ima sta da se vidi u mojoj karti a ja cu ti pomoci koliko mogu. Astrologija je moj hobi vec oko 6 god. ali nekako se ne usudim nikome da kazem nista, mada sve to vidim, jer se bojim da ne pogresim pa da povredim ljude! Najlepsi pozdrav i nadam se lepom druzenju kroz Astrologiju !