Moja natalna karta [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Moja natalna karta

spartanka
09-05-2010, 22:36
Cao..nova sam na forumu..interesuje me vec dugo astrologija,i pokusavam da se snadjem s njom,ali nije nimalo lako..i jako me brine jedan moj aspekt-saturn kvadrat pluton evo moja natalna karta http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2gw_01_tomovic_milica_hp.74039.27039.gif&res=63&va=&cid=viwfilerzM0Sa-u1192661914 pa ako mi neko moze rastumaciti taj aspekt :)

jadrankar
09-05-2010, 23:06
Cao..nova sam na forumu..interesuje me vec dugo astrologija,i pokusavam da se snadjem s njom,ali nije nimalo lako..i jako me brine jedan moj aspekt-saturn kvadrat pluton evo moja natalna karta http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2gw_01_tomovic_milica_hp.74039.27039.gif&res=63&va=&cid=viwfilerzM0Sa-u1192661914 pa ako mi neko moze rastumaciti taj aspekt :)

prvo moras da naucis da planiras da bi ostvarila neki uspeh.emotivno si nesigurna i ne priznajes da drugi znaju vise od tebe.tvoje ponasanje je nepredvidivo i nisi navikla da gubis.strahujes od siromastva.cesto delujes diktatorski.moras da se naucis strpljenju jer bi na brzinu da ostvaris uspeh.saturn vlada tvojom 6 kucom zdravlja i posla.ti volis samostalnost i nisi naklonjena timskom radu.na vreme izvrsavas svoje poslove .brines ponekad i za nevazne stvari .mozes imati probleme sa zglobovima.tvoja ishrana je mozda specificna vegetarijanac i sl.pluton ti je u kvadrat sa merkurom pa obrati paznju u saobracaju.

spartanka
09-05-2010, 23:49
hvala..to je potpuno tacno..i interesuje me jos jedan moj aspekt,ako nije problem da mi napises znacenje ovo mesec opozicija venera..hvala u svakom slucaju.

tori
10-05-2010, 13:52
Draga Spartanka, o opoziciji Mo i Ve imas na ovom forumu mnogo toga napisano, procesljaj malo tamo vamo i naci ces jako zanimljive stvari i sve ono sto te interesuje sigurno.
Imas posebne teme za aspekte Mo i aspekte Ve pa tu narocito pogledaj za pomenutu opoziciju.
Sve najbolje:)

mirab
15-05-2010, 14:59
Kako je ovo predvidjeno za vezbanje na kartama ostalih clanova ovog foruma,mislim da je mnogo bolje analizirati svaku kartu novog clana,nego tog clana slati da pretrazuje aspekte.Vezbajmo ANALIZOM HOROSKOPA- a svako neka trazi detalje koji ga interesuju!!Upravo zelim vezbom analizirati horoskop Spartanke...
NAZALOST,Spartanka tvoja natalna karta se ne otvara jer je isteklo-tako u prevodu sa engleskog pise kada se klikne na tvoju kartu!! Postavi ispravno tvoju kartu da bih je ovde analizirala!!!

spartanka
20-05-2010, 21:03
evo nadam se da sam uspela da je stavim u potpis..ja sam pocetnik i umem da rastumacim aspekt po aspekt i planete i u svojoj i na nekoj drugoj natalnoj karti,ali to je teorija,jer ne umem da gledam se kao celinu,vec samo pojedinacno.. http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2gw_01_tomovic_milica_hp.68597.18092.gif&res=63&va=&cid=viwfilerzM0Sa-u1192661914

capella
21-05-2010, 11:07
Nikakvo čudo da ti je nick Spartanka: VE vladar trećeg polja u Ovnu, Merkur prirodni vladar trećeg u Ovnu :)

spartanka
21-05-2010, 11:37
hahah znam,neznost i nije u izobilju :) sve je u ovnu tvrdoglavom

capella
21-05-2010, 12:02
i ratničkom :)

mirab
21-05-2010, 13:29
Da, konacno si uspela postaviti kartu; sada cemo je malo analizirati- bar cemo pokusati koliko mi to znamo jer smo na pocetku ucenja ove nauke.Ipak, bice ti od pomoci i to nase skromno znanje,verujem.

spartanka
21-05-2010, 13:35
da jer mi je najlakse da vidim kako povezujete stvari kroz moju natalnu kartu jer mi je ona najpoznatija.sad u avgustu idem u ameriku da zavrsim skolovanje i pravac astroloska skola,jer su ovde te skole jako skupe,a tamo je to mnogo prihvacenije,cak postoji i kao izborni predmet u high schoolu.

gasimetrija
21-05-2010, 14:29
Draga Spartanka,
Saturn u 7 kuci-kasnije stupas u brak,malo teze nalazis partnera jer imas strah od intimnosti,emotivna hvadnoca(zbog Saurna u Vodoliji),imas strah i od exponiranja u vecem drustvu,ali i strah od samoce.Leze ti drustvene nauke,tehnicke nauke,socijalne institucije,istrazivanja.Imas istancan osecaj za pravdu.
Mars u 8 kuci u Ribama-govori o muskarcu,kakvog ces dobiti-on je ravnodusan,malo nemaran,imace razvijenu intuiciju,uzburkanih emocija,verovatno umetnik,ili muzicar...i slicno.Sklon nekim porocima.
Posto je vladar 7 kuce Uran u 6 kuci,i u konjukciji sa Neptunom,upoznaces ga preko posla ili na nekoj javnoj "priredbi"vezanoj za umetnost tipa galerija slika...koncert.
Tvoj Saturn nema lose aspekte,pa ti nisi depresivna,ali kada se osamis cesto se prepustis mastanju.
Ima li nesto tacno?:)

spartanka
21-05-2010, 15:42
mars u 8.kuci promiskuitet takodje,ako sam u pravu..tako da nalazim partnere,ali sve je to prolazno,kratkog daha,u pravu ste,jer se tesko zaljubljujem,jer se plasim vezivanja i da budem povredjena..strah od eksponiranja u vecem drustvu ali to je definitivno tacno i svesna sam toga i radim na tome..da socijalne nauke i istrazivanja,to da,hocu da studiram psihologiju i bavim se nekim istrazivanjima..da definitivno umetnik,samo sam takve i imala nikad nisam uspela da zaobidjem nijednog muzicara..a mastanje mi je spas i beg od svega..hvala mnogo :))

a sto se tice depresija,sklona sam im i te kako..ali brzo se dignem

mirab
21-05-2010, 16:23
Spartanka, sa Suncem u Ovnu i Asdscedentom u Lavu na 15 stepenu; dobra kombinacija za energicnost u sprovodjenju svojih ideja, ali da nije 7 planeta zapadno od meridijana koje govore da ces uvek na neki nacin zavisiti od sudbine drugih i bice ti vazno misljenje drugih.Kako je tvoj podznak u Lavu a Sunce je egzaltirano u Ovnu ti si kao osoba snazna,jaka i odvazna.Medjutim, kako je ono u opoziciji sa prirodnim vladarem 9 kuce Jupiterom moze ti doneti dosta nelagodnosti,ponajvise zbog tvoje neumerenosti i neuvidjajnosti.Ti sukobi mogu biti sa ocem,autoritetima a kasnije i sa muzem a to ce sve ukazati i na problematicnu finansijsku situaciju.Cak i da imas novac ,neces ga znati sacuvati.Kako Saturn nema aspekt ni sa jednom od ovih dveju planeta(u tom slucaju bi stanje bilo bolje) zavisice od tebe kako ces se postaviti u odnosu na novac.Trebolo bi smanjiti megalomanski apetiti, pa bi stanje bilo bolje.Ovo ti kazem jer je Jupiter u Devici u izgonu a vladar je 5 polja koje ukazuje na sve sto mi volimo- pa bi trosenja bilo na sve sto ti se dopada.Mozda ce ti Devica na vrhu 2 kuce pomoci da steknes dobre navike oko trosenja novca jer ovo je znak koji donosi razum u vezi stednje i trosenja.Sa vladarem u 9 kuci novac se moze steci u inostranstvu i kroz obrazovanje.Verovatno ces voditi racuna o zdravoj ishrani.Ti si vrlo sarmantna i komunikativna sa lepim manirima.Kroz ljubav bi mogla imati nevolja,dosta nezadovoljstva i sukoba.Kada se udas mogla bi imati neslaganje sa nekom zenskom osobom u porodici- ti sukobi bi mogli biti uzrok neslaganja u braku.Mozda si kroz detinjstvo vec osetila nedostatak ljubavi pa te to moze pratiti i kasnije.Ako se radi na sebi ovaj aspekt Meseca i Venere u opoziciji se moze dosta umanjiti.Trebala bi izbegavati savete zena.Ovaj aspekt je u tvom horoskopu vazan jer je Mesec peregriniran a Venera se nalazi u izgonu pa su mnogi njeni kvaliteti osteceni.Tvoje veze mogu biti strastvene i jake ali ne moraju da traju dugo jer moze doci do sukoba i svadja a onda i do prekida.Kako 9 kuca predstavlja nase zasluge koje smo doneli iz proslih zivota a Mesec je vladalac 12 kuce to bi moglo karmicki da se ispolji upravo kroz odnose u braku ili odnose sa nekim zenama kroz porodicu.Sa Venerom u 9 polju ti mozes veoma lepo izgledati jer pravi trigon na prvu kucu.Ovaj aspekt Venere i Saturna moze ublaziti neke nepovoljnosti(iako ne donosi preteranu srecu i radost) pa nesto kasnije u zivotu ti mozes doziveti kroz brak i ljubav vise ozbiljnosti.Bices ti dobar diplomata u braku. Sa prijateljima si odana i verna.Ukoliko to ne neucis mozes imati dva braka jer na to ukazuje vise od tri pokazatelja.Tipican aspekt za razvod je i odnos Venere i Urana u kvadratu.Uran je taj koji donosi nagle probleme a Vodolija je na vrhu tvoje sedme kuce(braka).Oba partnera treba da budu na visokom nivou svesti da bi se brak odrzao.Venera u aspektu sa Neptunom(kvadrat) takodje ti moze doneti razocarenje kroz ljubav, sto moze da te dovodi do ocaja.Ovo je takodje aspekt karmickih dugova.Postoji opasnost od otkrivanja ljubavnih tajni, pa tii to moze stvoriti dosta problema.Duhovnim zivotom se situacija dosta moze popraviti.Mozes imati i probleme sa kozom a trebala bi paziti i na to da ne cinis nista sto bi moglo stvoriti secernu bolest jer imas za to predispozicije.Ne znam da li u porodici neko boluje od te bolesti, onda pogotovo trebas voditi racuna.Svakako da aspekt Sunca i Jupitera u trigonu donosi mnogo povoljnosti.Ukazuje na sticanje visokog obrazovanja, mnogo putovanja, kontakt sa strancima i sa osobama na visokom polozaju. Ti se nikada neces zadovoljiti malim stvarima pa se sa ovim aspektom prelaze granice obicnosti.Zapamti da je davanje uslov da se nesto dobije.Ovaj aspekt ce ti uvek pomoci da se otklone prepreke i zastitice kada to bude potrebno.Ovaj aspekt nosi puno povoljnosti: optimizam, veru u sebe,pomoc ljudi sa polozaja,pravednost,pozrtvovanost i naravno velike ambicije. Polozaj Sunca i Urana(kvadrat) moze ti doneti kroz brak zaista velike peripetije; nebi trebolo ispoljavati tvrdoglavost(kojoj si sklona) ni hirove a ponajmanje impulsivno reagovanje,koje je svojstveno tvom karakteru. Cesto bi mogla svojim nepromisljenim postupcima mnogo toga unistiti sto upravo svojom genijalnoscu stvoris.Moze se desiti da se udas za muskarca koji je razveden.Ako zelis da ti brak uspe moraces muzu dati slobodu koju on nebi smeo zloupotrebiti.Kako te je interesovalo polozaj Saturna i Plutona u kvadratu evo malo i o tome: Tvoja sesta kuca je u Jarcu a Pluton je vladar 4 polja to moze doneti dosta negativnosti kroz kucu ili porodicu- ako to vec nisi i osetila.Ukazuje na nesrece,, tragedije, stradanja, smrt.Cuvaj se raznoraznih vradzbina i uvek nosi neku dobru energetsku zastitu.Upravo ovo pokazuje ugrozenost tvog doma od tih necistih sila i trebalo bi ga zastiti nekim pozitivnostima, cuvaj se laznih proroka.U tvojoj genetici je neki deda bio ubijen ili se bavio losim stvarima,mozda to i ne znas.
Ovo je samo mali deo mog doprinosa tvojoj natal.karti a nadam se da ce i drugi tome doprineti.Javi mi kako ti se cini ovo sa nekim tvojim vidjenjem stvari?

spartanka
23-05-2010, 21:13
ali jupiter i sunce nisu u opoziciji vec u trigonu,ako ja dobro gledam..da sto se tice trosenja novca,uglavnom ga trosim na zadovoljstva,ali ne preterujem,stedim i te kako kada treba.sto se tice obrazovanja i inostranstva,to je zato sto mi je puna 9. kuca i milja je to rekla kad mi je radila natal,kad sam bila mala i rekla da mi preti prekid skolovanja u nekom trenutku.da vodim racuna o ishrani,a kako se to vidi,zbog vladara 2. u 9.?da kroz ljubav sam imala i imam dosta nevolja,ne pruzam onoliko koliko dobijam,ali kako se to vidi,msm koji su pokazatelji za to,jer tako ucim.sto se tice braka,tu ne mogu jos nista da potvrdim ili opovrgnem,daleko je jos za mene.sta znaci mesec peregriniran?da,sto se tice 2 braka,to je neminovno,milja je rekla mojoj mami da cu jos u 1.braku uci u tajnu vezu sa osobom s kojom cu ostati kasnije,sto i lici na mene.da,imam probleme sa kozom,alergije,osipi i tako to.da,vera u sebe,ambicije to je potpuno tacno,ja zivim u buducnosti i to mi izbavlja iz trenutnih problema,tj to je u stvari i bezanje od problema.da impulsivnost,tvrdoglavost i hirovitost,3 stvari koje treba da izbegavam a koje su glavne odlike mog karaktera,bice to tesko..sto se tice vradzbina i tako tih stvari,nekako uvek naletim na takve ljude..sto je najgore od svega,kad sam bila na moru prosle godine startovala me je neka ciganka i kao da mi gleda u karte i rekla mi isto za kucu..da bilo je negativnosti..a ovo da je neki deda bio ubijen ili da se bavio losim stvarima,tj ja ne znam za to,a i da postoji nesto tako,sigurno ne bih nikada saznala..jel to zato sto je pluton na 22.stepenu,ili je retrogradan pa je otisao na 23.tu mi nije jasno.takodje opozicija meseca i sunca,to je pokazatelj razvoda roditelja,jel sam u pravu?iako je tek na orbisu od 10.

gasimetrija
24-05-2010, 11:30
Draga,verovatno ima s bas,bas lepu kosu (zbog ASC u Lavu,rekla bih)..:)

Retro Jupi nam govori o tvom dobrom duhovnom obrazovanju,ali isto tako i o materijalnim gubicima.Kaze nam da ces verovatno otici na skolovanje u inostranstvo,ali i da ces se vratiti jer ce biti onako kako ti nisi ocekivala...medjutim po povratku te ceka neki materijalni dobitak,mozda i nasledstvo.

Retro Pluton nam kaze da nesto vuce ka unutra,znaci sklona si jakoj intuiciji,bices tokom zivota upoznata sa velikim tajnama,cak mozda imas i odlicne predispozicije da budes pisac krimi romana...ali i sklonost okultnom.

a evo malko i iz karmicke...

1.12.kuca-uvek opisuje onaj deo karma za koji je dusa ostala vezana u prethodnom zivotu
2.Saturn najdirektnije ukazuje na princip karma:kako si sejao tako ces znjeti,dovodeci osobu u iste one situacije koje je sama drugima cinila
3.Poslednja Meseceva konjukcija- - neposredno opisuje predhodne inkarnacije I glavnu lekciju koju je dusa polagala
4.Retrogradne planete-govore o prenesenim ispitima,odnosno o situacijam kroz koje je dusa vec prosla u prethodnom zivotu I kroz koje u ovom zivotu ponovo prolazi.

Juzni cvor u Raku,Severni u Jarcu
``````````````````````````````````````````````````````````````
a) osobine kojih se treba osloboditi ( prepreka ostvarenju karmickog cilja ):
-predominantna potreba za sigurnoscu (za trajnom sigurnoscu) koja moze da blokira druge,cak i vaznije zivotne oblasti;
- konformizam i preterana vezanost za porodicu i domace okruzenje;
- nostalgija i stalno vracanje u proslost;
- bojazni i strahovi pred zivotom koji uzrokuju nesigurnost i nepoverenje;
- potreba za cuvanjem za "stare dane";
b) osobine koje treba forsirati:
- sposobnost suocavanja sa zivotnim problemima i preuzimanje licne odgovornosti;
- prihvatanje sopstvenog odrastanja i zrelosti;
- sposobnost licnog izbora bez straha od posledica (sta ce biti posle?);
- odbijanje tutora i potpora;
- angazovanje bez zadnjih,skepticnih misli (sta asko ne uspem?)
- udruzivanje sa drugim osobama koje nije motivisamo sigurnoscu.

U prethodnim zivotima ove osobe su bile suvise emotivne i na svet su gledale sa preteranim optimizmom videvsi da ne onakvim kakav jeste, vec kakav su zeleli da bude.Bili su emocionalno previse popustljivi i nezreli,a centar njihovog interesovanja bili su porodica i sve sto je u vezi sa emotivnim planom.U svakome koga su sretali trazili su zastitu i oslonac i uvek su se trudili da drugima prepuste resavanj problema.U sadasnjem zivotu treba doseci zrelost kroz pravicno cvrst i pouzdan karakter,potpuno zreo,na koji ce drugi moci da se oslone.Karmicki akcenat je na planu zivotnih ciljeva i drugih ostvarenja ,pa je karijera, za njih , veoma bitna.Osim toga,treba da nauce i da se oprastaju od dragih osoba.

SMC u 5. kuci-
Natus je u ovom zivotu okrenut kreiranju,njegova je svrha da nesto stvori kako bi mogao da prosperira I da ide dalje.U principu njemu ce u zivotu biti dato da lako stvara sve ono sto ide kroz srecu I zadovoljstvo.Upravo ono sto treba da nauci jeste lakoca stvaranja.Put ga vodi kroz zadovoljstvo ukoliko je vladar SMC dobro postavljen.Osobe sa kojima se natus zabavlja,ljubavnici,njegovi su nesvesni vodici,oni koji mu mogu dati osecaj pravog puta.Ukoliko je vladar JMC bolje postavljen,onda je osoba sama put.Ono sto osoba stvori cesto je put za njenu svrhu.Svoju misiju osoba mora ostvariti kroz lakocu I zadovoljstvo,jer ce konacni nosilac misije biti njeno dete.U zenskom horoskopu je zato vazno da majka bude vrlo srecna,jer ce to njenom potomku omoguciti veliku ulogu I dobru sudbinu.Zato ovaj natus mora nauciti da su lepota I zadovoljstvo znak ispravnog.To je ono sto ce ova osoba moci lakes da uradi nego drugi I da zna da ide ispravnim putem.Njena sposobnost davanja ljubavi uvek ce biti velika,iako ce vise ljubavi davati nego sto ce je dobiti,sto vise bude davala osoba ce biti srecnija I ispunjenija.Ona je u svakom slucaju na svom putu kada daje ljubav,a u meri u kojoj je losa postavka JMC u 11. kuci-upravo u toj meri ce u ovom zivotu,na ime odredjenog karmckog duga,osoba biti uskacena I primanja ljubavi.

JMC u 11. kuci-
Drustvo u kome se osoba krece najcesce nije ono koje ce je izvesti na pravi put.Da bi osoba pronasla sebe,svoju srecu I ljubav,cesto ce biti potrebno da menja prijatelje ili da ih na neki drugi nacin izgubi.Ovde se nesto duguje nekom prijatelju,I zato je mnogo bolje dobrovoljno dati I odreci se nego razocarati se I imati osecaj gubitka.Natus ovde treba da zna da ce susresti prijatelja kome je karmicki duzan I kome treba nesto da da ,ili da ucini za njega,bez ocekivanja da ce ikada dobiti I rec zahvalnosti.Ovde je sustina uspeha u spremnosti natusa da to cini bez osecaja bola, jer ce upravo tako imati vise srece I zadovoljstva u ljubavi(na sta ce direkto ukazati pozicija vladara SMC).

Retrogradni Jupiter-
cesto opisuje prostore na kojim je osoba nekad boravila I koje ce sada ponovo posetiti.Ta prostranstva se nalaze u bizem ili dalje inostranstvu,vec I od konkretne pozicije jupitera u horoskopu.Na takvom mestu osoba treba da se nadje I uradi ono sto pozicija jupitera u znaku,kuci I aspektu zahteva.Ponekad su u pitanju “nezavrseni racuni” sa ljudima u inostranstvu,a katkad se radi I o novcu koji je potrebno “vratit’i,jer je nekad zaista uzet nezasluzeno.

Retrogradni Pluton-
U aspektu sa licnim planetamaopisuje mundalne dogadjaje,u kojima se osoba nalazi,masovna stradanja,opasnosti,dodir sa samom smrcu.Osoba je u proslosti bila blizu smrti,bilo da je sam acinila opasne stvari,ili da je sticajem okolnosti bila izlozena opasnosti koja je ostavila jak utisak,pa je osoba u stalnom starhu,sto ponovo privlaci opasne situacije.Pluton je najdalja palneta pa opisuje najsire dogadjaje I uglavnom utice na veliki broj ljudi.Dobro aspektovan Pluton,opisuje dobar odnos sa proslim iskustvima,mogucnost da ima se covek priblizi I ponovo ih dozivi.Ovo su ljudi koji prozive klinicku smrt.
Onaj ko bi uspeo da ovlada svojom seksualnoscu I najdubljim nagonima uspeo bi da polozi ispit I oslobodi se energije koja je vezana za retogradnost.

spartanka
24-05-2010, 14:36
Nazalost,najveca fizicka mana..kosa,retka i slaba ali zato loknasta skroz :)..da sklona sam okultnom,i to me ponekad plazi,uglavnom se klonim takvih stvari..lose drustvo,to stoji,znaci karma..sad znam sta mi je raditi pruzati ljubav i okrenuti se ka lepom i suociti si sa problemima,sto je najteze :/ grazie :)

a sta znaci to sto mi je pluton na 22 stepenu,znam da je to opasan stepen,a pluton u mom horoskopu je bas negativan..

mirab
26-05-2010, 22:31
Niko ti nije napisao da ti je Sunce i Jupiter u opoziciji,barem sve pazljivo procitaj a bilo bi dobro da poslusas napisane savete jer ce ti koristiti.

Sto se tice Plutona, ja sam ti dovoljno napisala sta to znaci, sta bi jos htela,rekoh ti citaj analizu tvoje karte pazljivo i odgovori mi sta se do sada izdesavalo kroz tvoju porodicu- kucu? Pluton je vladar tvoje 4 kuce.

spartanka
27-05-2010, 00:04
Procitala sam vise puta,i ponovo sam procitala..da pluton vladar 4.u skorpiji..kuca..nije bilo stradanja,nesreca,a jos manje smrti u bukvalnom smislu..tezak odnos mojih roditelja koji je dosta uticao na mene u detinjstvu dok nisam dovoljna sazrela da steknem svoje objektivno misljenje,koji se svete jedno drugom preko mene,odnosno otac mojoj majci.nedostatak ocinske figure,tezak covek,bivsi alkoholicar..ogromna mrznja njegove majke prema mojoj majci koju i dan danas ispoljava,posle toliko godina,koliko sam ja nacula iz prica(dosta stvari precutkivano) bilo je tu i kao neke magije sa njene strane,jedina smrt to je babin muz,koji je umro relativno rano,god dana nakon mog rodjenja.s babom ne pricam vise,a s tatom sam od tada u znatno boljim odnosima.ali zgrada u kojoj zivim je pravljena za vreme rata,to je bila zgrada za diplomate i njihove porodice,ko zna sta se vuce odatle.i da,sto sam ja jako tesko podnela,to je iznenadno saznanje da je moja majka trudna sa covekom koga sam ja posmatrala kao njenog prijatelja..to je bio sok za mene pogotovo sto sam bila u pubertetu i tu tek nastaje haos u kuci i bezanje i svadje i jako los period,ne zelim da ga se secam..eto,to je najgore sto se izdesavalo kroz moj dom i porodicu.nadam se da nema nista gore sto daje ovaj pluton

i da danas sam istrazivala po forumu i naucila da opozicija sunca i meseca je prihvatljiva i na orbisu od 10.

mirab
27-05-2010, 00:34
Eto sada si lepo opisala tvoju situaciju kroz porodicu i tvoj dom a upravo to ti je doneo taj Pluton koji te toliko zanima.Cuvaj svoje zivce jer Saturn ti vladar 6 kuce(zdravlja) pa ti se moze odraziti na telo, blokada energetskog kanala kada dolazi do nekih oboljenja.Druge ne mozes promeniti vec samo sebe, pa tako sto pre promeni neke svoje stavove i razmisljanja prema onima sa kojima kontaktiras i videces bice sve mnogo bolje.Pluton ukazuje da transformacijom svoje svesti u vezi roditelja i citavog doma mozes mnogo lepse dozivljavati one koji cine tvoj dom.

spartanka
27-05-2010, 22:04
trudim se,hvala sto si mi izasla u susret i pokazala na sta treba da obratim paznju :)

tori
27-05-2010, 22:22
Nazalost,najveca fizicka mana..kosa,retka i slaba ali zato loknasta skroz :)...

zanimljivo bas da eto i meni je asc u lavu i ja imam slabu i tanku kosu i loknastu! I moja je bas onako lavovski zlatna,ne znam da li je i tvoja?

spartanka
31-05-2010, 17:54
Da, neodredjena boja, ni smedja ni plava, lavovski zlatna, samo sto se ja farbam ..

gasimetrija
15-06-2010, 08:44
Draga,
lako ces ,i sigurno otici u Amerku.:)
U 9 polju ,visokog obrazovanja ,imas 3 planete;Merkur,veneru i sunce...A vladar Ovna u 9 kuci je mars,u 8 u Ribama(prirodnoj 12 kuci-prekookeanskih putovanja).Jos je i tranzitni Uran (avion)i Jupi u Ovnu...putujes!:)
Jedino sto ti je Jupi retro...pa ti moze doneti prekidanje skolovanja.(Taj aspekt ima i moja cerka-retro jupi).
Citat:

Retrogradni Jupiter

.. retrogradnost je kod Jupitera najbeneficnija jer je Jupiter suvladar Riba
pa mu je retrogradnost bliska.
.. lako dovodi do znanja ili spoznaje, i izuzetno je povoljan za sferu
duhovnog
.. ipak direktni Jupiter ce biti povoljniji na svakom materijalnom planu, jer
ce davati brze i ditrektnije, dok ce retrogradni na ovom polju dovodi do
toga da se materijalno gubi
.. skriveni novac (ako je dobro postavljen osoba je sposobna da sakrije
novac)
.. guru (ucitelj) koji se nalazi daleko
.. lose polozen - odlaganje putovanja, prekid studija i vracanje iz
inostranstva zato sto je tamo sasvim drugacije nego sto je osoba
ocekivala
.. lose postavljen - novac se ne vraca
.. nakon povratka iz inostranstva osobi sleduje dobitak i dobre stvari

spartanka
15-06-2010, 18:41
Draga,
lako ces ,i sigurno otici u Amerku.:)
U 9 polju ,visokog obrazovanja ,imas 3 planete;Merkur,veneru i sunce...A vladar Ovna u 9 kuci je mars,u 8 u Ribama(prirodnoj 12 kuci-prekookeanskih putovanja).Jos je i tranzitni Uran (avion)i Jupi u Ovnu...putujes!:)
Jedino sto ti je Jupi retro...pa ti moze doneti prekidanje skolovanja.(Taj aspekt ima i moja cerka-retro jupi).

Hm..sad shvatam..jupiter suvladar riba i konacan dispozitor mog marsa koji vlada 9.(sad razumem zasto su mojoj mami rekli da ce mi pretiti prekid skolovanja,i milion puta sam buljila u kartu i nisam videla simboliku, tek sada kapiram ..jel moguce da se izbegne njegovo retrogradno delovanje moze da se izbegne,odnosno moram dosta da se potrudim i da budem uporna ? recimo moj bivsi imao retrogradnog jupitera i ostavio najlaksi fax(privatni u srbiji njega svi zavrsavaju! )
A meni se nalazi u devici gde se ne oseca lepo, pa nije valjda da cu se vratiti ranije ili da odustanem od faxa! Uh!

Evo, da postavim pitanje na temi svoje natalne karte,jer sam otvorila vec nepotrebnu temu inostranstva..uglavnom, evo mene u americi na skolovanju, lose je krenulo, porodica u kojoj sam, uzas, ne znam sta me ceka, jel ima neke svetle tacke?ovde se konstantno osecam lose, a to nema veze s nostalgijom..pomoc, pliz! Sta mogu da ocekujem? Hvala unapred!

egerija
01-09-2010, 16:58
Devojko, ti si ziva vatra, ali protivno zakljucku na prvi pogled da si (makar po mom misljenju, po karti)okrenuta sebi i mozda cak i sebicna ti si u svojoj temi tumacila i natale drugih clanova. Eto kako moze da prevari prvi utisak. Svaka pohvala!
Nego, svaki pocetak je tezak, moraces da izdrzis je ne verujem da ce ostati tako lose. Imas retro Jupija pa nemoj da prekidas skolovanje nikako, kajaces se. To ti je moj savet, a vidim da si jaka i da mozes, samo ako te impulsivnost ne ponese.

spartanka
01-09-2010, 23:37
hvala ti mnogo na ovim recima,znace mnogo,pogotovo u ovoj situaciji..moram da izdrzim,ali porodica je zivi uzas,trpim vikanje svaki dan,a nisam duzna..impulsivnost mi je veliki problem,nosim se nekako..samo da budem jaka i izdrzim 10 meseci,i da me retro jupi ne vrati ranije sa puta/skolovanja ili mars udavi :P..hvala ti jos jednom na utesnim recima,stvarno znace!!!

WolfWoman
03-09-2010, 00:30
hmm.. I ja cu pokusati stosta reci, ali ja sam jedna velika neznalica kad je u pitanju astrologija :P

Asc Lav.. rekla bih da imas gustu valovitu kosu, hrabra si , volis biti u centru paznje.. umijes biti i teatralna..Imas neki ponosan hod, uspravan i dignute glave..Dosta si impulsivna i direktna, iskrena.. Volis pomagati ljudima oko sebe..

Mjesec u Vagi , Mo180So ... Ova vaga bi ti trebala dati neku uravnotezenost, odnosno da tezis nekoj duhovnoj ravnotezi, da ti da neku finu, njeznu notu.. Emotivno imas puno uspona i padova, a ovaj aspekt Mo180So predstavlja suprotnosti,tvoj mjesec je u vagi koja je prefinjena i njezna, a sunce je u ovnu koji je dosta brzoplet i impulsivan, tako da bi ti zbog ovog aspekta mogla biti neuravnotezena osoba u smislu da se kod tebe stalno desava neka unutarnja borba, te su ti emocije nekako neuskladjene... Ovaj aspekt se gleda kao "noc i dan" jer sunce i mjesec jedno drugom predstavljaju sustu suprotnost.
Isto tako, govori o mogucnosti razvedenih roditelja, ili da je jedan roditelj mozda bio odsutan, te da ti, u svom srcu pravis veliku razliku izmedju roditelja, bas kao sto je opozicija( suprotnost).

ovo je samo jedan od svih aspekata, tako da moze biti netacno jer sve ovisi o drugim aspektima i njihovim povezivanjem.. Ali moram vjezbati :) hehe

Santijen
03-09-2010, 00:46
VLADAR DEVETE U OSMOJ KUĆI ima filozofiju života koja se može povetiti sa metafizikom i okultizmom. Njegovu radoznalost bude dublje misterije života i ono posle njega. Izrazito je intuitivan i perceptivan. Ako sledi svoje unutrašnje osećanje i sluša glas "iznutra", nepogrešivo će uvek doneti pravu odluku i izabrati najbolji put.

malo samo dusu closed..imas trigon saturna i meseca a to je idealno za uspostavljanje emotivnog balansa..
relacija trece sedmo polje..

uran ti je trenutno na merkuru u 9 kuci pa to izaziva nervozu a merkur vladar 11 kuce kuce prijatelja i suvladar je horoskopa ali i jupi je tu negde pa ce biti dobro usput jupi je u svojoj prirodnoj kuci..samo da se makne uran malo od merkura..

spartanka
30-12-2010, 21:45
evo ovde da postavim pitanje,na temi svoje natalne karte ..u potpisu sam postavila solar..i prepala sam se jer sam shvatila da mi saturn upravo sada prelazi preko meseca,i bice retro,znaci 2 puta preci ce..a ja sam i dalje ovde,tesko jeste,al nema ali,mora da se izdrzi..e ja sad nikako da povezem sta mozeda mi donese..s obzirom da je mesec vladar 12..i kad satrurnovi trazniti pocinju sa delovanjem,kad su egzaktni ili kasnije,i ako je kasnije koliko stepeni kasnije..hvala

bilo ko..? makar delovanje saturnovih tranzita kada pocinje,makar to :))

oliva
02-01-2011, 15:28
Mislim da ne bi trebalo da se plasis ovog tranzita Saturna preko natalnog Meseca jer oni imaju dobar aspekt u natalnom horoskopu, tako da bi ta konjukcija trebalo samo da aficira, probudi natalni aspekt. Verovatno ce se dogoditi neka situacija u koj ce tvoja emocionalna stabilnost doci do izrazaja. S obzirom da je u pitanju tranzit Saturna kroz Vagu, a Mesec vlada dvanestom kucom, neke karmicke nepravde, mozda i nasledjene, mogu biti ispravljene.
Takodje, moguce je da ce ovaj aspekt vise odraziti na nekog od roditelja, kroz zdravlje, posao i pravne stvari.
Posto je Saturn na vrhu tvoje sedme kuce, moguca je neka nova veza, koja sigurno nece biti jednostavna, raskidi i pomirenja...

spartanka
05-01-2011, 05:20
Mislim da ne bi trebalo da se plasis ovog tranzita Saturna preko natalnog Meseca jer oni imaju dobar aspekt u natalnom horoskopu, tako da bi ta konjukcija trebalo samo da aficira, probudi natalni aspekt. Verovatno ce se dogoditi neka situacija u koj ce tvoja emocionalna stabilnost doci do izrazaja. S obzirom da je u pitanju tranzit Saturna kroz Vagu, a Mesec vlada dvanestom kucom, neke karmicke nepravde, mozda i nasledjene, mogu biti ispravljene.
Takodje, moguce je da ce ovaj aspekt vise odraziti na nekog od roditelja, kroz zdravlje, posao i pravne stvari.
Posto je Saturn na vrhu tvoje sedme kuce, moguca je neka nova veza, koja sigurno nece biti jednostavna, raskidi i pomirenja...
hvala na odgovoru mnogo!drago mi je sto mi je neko odgovorio,i ipak potvrdio moje sumnje..ono cega sam se najvise plasila..da ce ovaj tranzit da utice na moju mamu :/ a ja nisam tu..al hvala bogu da imaju dobar aspekt u natalu,pa se nadam da ce sve biti ok na kraju,bez vecih posledica..jel ovaj tranzit deluje kada je egzaktan ili malo kasnije,s obzirom da je saturn,pa kasni sa delovanjem? hvala jos jednom na odg mnogo!

aaaaaa imam jos jedno pianje..jel moze ovaj tranzit bilo kako da se odnosi na skolu..jer sam ovde,u zapadnoj americi i jedva cekam da se vratim kuci..zamolila skolu da zavrsim god ranije,u aprilu,dozvolili mi,danas me direktor zove i kaze ne moze to,mnogo je rano..sto je mene dotuklo..sama pomisao na 6 meseci jos,me ubija..i treba da obavim jos jedan razgovor sa njim i kapiram da saurn od mene ocekuje da izdrzim,koliko god bilo tesko..

oliva
08-01-2011, 13:12
Pa, znas kako, ja kapiram Saturn kao planetu sazrevanja, ne kao nekog zlotvora. Ono sto sam primetila, baveci se pomalo horoskopima za svoju dusu, da cesto najgore prolaze ljudi ciji Saturn nema aspekata. Na psiholoskom planu,moguce je da ti ljudi nisu u stanju da sintetisu iskustvo, da uce na njemu. Na fizickom planu donosi bolesti koje je tesko dijagnostifikovati i jos teze izleciti.
Posto je Saturn u tvom natalnom horoskopu aktivan i jos dobro aspektovan, on ti ne moze doneti mnogo nevolja u zivotu. Kao ucitelj, on te tera da se suocavas sa zivotom i da odatle nesto ucis, da rastes, u svakom pogledu.
Ako ostanes jos tamo, verovatno ces sresti nekog vaznog, pa se ja, na tvom mestu, ne bih zurila kuci :) Solarni Saturn tranzitira kroz tvoju trecu natalnu - skolovanje, neposredna okolina, komunikacija - to su lekcije koje sada ucis. Nalazis se u pravo vreme na pravom mestu, izdrzi, bices zadovoljna na kraju.
Ne brini za mamu, bice ona dobro.

spartanka
10-04-2011, 06:12
eve mene,na svojoj temi :) imam pitanjce,ne treba mi analiza samo kratko da ili ne vredi..evo ja ovde u usa,i zaljubih se(to mi svi predvideli,ja im nisam verovala,kao verujem ka u astrologiju,al alerikanac nikako,)i evo desilo se..ja se uskoro vracam nazad..i biced mi tesko,sama sam kriva jer sam sebi to dozvolila,nema nazasd sada..ne znam nista o sinastrijama osim da su dobri apekti meseca i sinca vazni..a jel ima ova sinastrija buducnost,jel vredi boriti se ili jednostavno samo da se potrudim da zaboravim,eto samo to ,hvala

:/ pomoc mi je potrebna ako neko moze samo da baci pogled..evo ja cu reci u cemu je roblem,i da iznesem ono sto mogu da vidim iz karte..problem je sto sam se vratila iz amerike,zavrsila 4.tamo,a prethodne tri godine u gimnaziji i bila sa svim peticama i stvarno sam se borila da bih dosla sad u srbiju i kazu mi pa ti direktno upadas na samofinansirajuce(a pritom nisam sig sta da upisem,psihologiju,kao ali plasim se da ne promasim profeesiju to mi najveci strah)pogotovo jer su mirekli zbog retro jupitera!polazem prijemni u septembru,ali ja hocu na budzet ne na samo ginansirajuce..a plasim se da ne upise nista jer ne zelim na legnem, svojima na kicmu i da mi placaju sve to,onda bolje privatno..u sept ce biti pola planeta retro,i moj jupi koji je inace retro,signifikator viseg obrazovanja,mars mi je u ribama u osmoj,nije valjda da ce da mi umre fax :D ako je neko raspolozen,molim vas,i dalje sam zbinjena,neispavana,iamam milin obaveza izucavam sama celo jutro ne ide da otkrijem nista konkretno :/ne znam sta da radim

VitaminK
07-06-2011, 10:53
Zasto mislis da ce da ti umre fax ?? Ja bas mislim da ces zavrsiti, prvo lav u podzanku, uporna si ti ne bi sebi nesto takvo dozvolila, sunce je u 9 kuci obasjava ti to polje, a koliko ja znam za studije se gleda 9 polje. Zasto psihologija ?? Mislim da ces ti da radis sa strancima uopste me ne cudi tvoj odlazak u Ameriku. Zbog marsa u 8 polju mozda imas manjak vere u sebe, ali si i ambiciozna zbog lava. Moguce da ces raditi nesto vezano za bolnicu to moze biti i psiholog.

spartanka
08-06-2011, 05:36
pa to sam pomislila jer je vladar devete mars u 8,iako nema lose aspekte,nije mu dobar polozaj u ribama,pa zato..a planete u 9 nemaju zavidne aspekte..a ranije smo mi vec mnogi rekli da postoji mogucnost prekida skolovanja,io ja kao ma daj..i ovo sad..pa psiholopgija mi je jako zanimljiva,jeste da mi idu jezici,ali vec govorim 4 tecno,ne isplati se ici na filoloski,pogotovo ako postanem prof,to me ne privlaci..ma ja sam se uplasila jer ne znam sta cu sada..ja racunam nije problem upisacu,nabubam knjigu napamet,imam poene iz skole..kad ono,nece..a nemam ideju za opciju drugu..fakultet bezbednosti :/..huh jel znas stsa bi mogle te retro planete da urade..pogotovo ako je moj natalnni jupi retro pa ce bbiti u sept..u svakom slucaju hvala ti MNOGOOOOOOOOO na odg