Razvod [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Razvod

anelie
26-04-2010, 16:14
Dragi svi...

S obzirom na veneru kao vladaocem 7 polja u konjukciji sa uranom. razvod je vise nego ocigledan.

Kako se moze izracunati koliko ce brak trajati i koliko ce brakova biti?

puno hvala!!

arctiumLappa
26-04-2010, 17:07
Ne moze. Astrologija bi bila nauka kada bi mogla sa sigurnoscu bilo sta da proracuna. Moze se govoriti o mogucnostima, potencijalima, verovatnocama -lici na statistiku, ali nis' 100% :)

Evo moja mama trenutno ima tranzitni jupiter/uran na DCu, saturn u opoziciji sa istim, ali zena rak bi pre umrla neg' od gosn oca se razvela. Ispunjava sibmoliku sudjenjem i kojecime drugim, ali brak je kakav je i bio. Mnogo je nepoznatih u ovim jednacinama za sad.

anelie
28-04-2010, 16:15
Negde sam procitala, s obizrom da je odstupanje od venere i urana 3stepena11min (3 godine i 3 meseca)..da bi brak toliko i trajao. ako izracunam da sam se udala u junu 2007. onda bi ovo palo u septembru 2010.
a gledala sam tranzite i saturn pada u kvadrat sa mojim velikim stelijumom.

moj brak se raspada vec duze vreme...i ja zelim da ga prekinem..a nikako da se desi.
zivim u inostranstvu..gde sam i dosla zbog muza, jer on zivi ovde.
inace u sinastriji imamo ogromnu opoziciju moje venere i urana sa njegovom konjukcijom meseca i saturna u biku (koji su tacno na mom decedentu).

uh. sad sam nabacila brdo informacija.

nedda
28-04-2010, 16:30
Postavi onda sinastriju bolje.

A sto se vremena tice, meni su se neke stvari po tom obrascu racunanja poklapale (1 godina za 1 stepen). Medjutim, moze se racunati i 7 godina za jedan stepen, pa onda ispada da bi ti mogla da budes u braku i 21 godinu...ali ako vec zelis sada da se razvodis....ne verujem da ce te to spreciti ;)

anelie
28-04-2010, 16:39
a da li ce se ta konjukcija venere i urana odnositi na drugi brak..ili se onda gleda 9 kuca?

arctiumLappa
28-04-2010, 17:42
Negde sam procitala, s obizrom da je odstupanje od venere i urana 3stepena11min (3 godine i 3 meseca)..da bi brak toliko i trajao. ako izracunam da sam se udala u junu 2007. onda bi ovo palo u septembru 2010.
mere da bine ne mora da znaci
moj brak se raspada vec duze vreme...i ja zelim da ga prekinem..a nikako da se desi.
sta te sprecava?
zivim u inostranstvu..gde sam i dosla zbog muza, jer on zivi ovde.
uz duzno postovanje:
1. tri planete u drugoj kuci
2. vladar druge u devetoj
3. vladar osme u izgonu i na vrhu tvoje druge, drugi vladar osme u tvojoj drugoj i takodje u izgonu
4. vladar asc-a u drugoj
5. sunce u drugoj
tvoja zelja za novcem je neizmerna i ona te je dovela u inostranstvo, a muza si iskoristila kao povod
a da li ce se ta konjukcija venere i urana odnositi na drugi brak..ili se onda gleda 9 kuca?
venera ce ti se uvek odnositi na partnerstva, jer je vladar sedme kuce, pa ne mozes pobeci od nje. na zalost kako je vladar tvog drugog braka mesec, koji je takodje u izgonu i okruzen sa dve licne planete, ni tvoj drugi brak ne bi bio nista uspesniji

tebe je ovaj suprug razocarao jer si finansijski vise zelela i ocekivala od njega. ne mozes jos da se razvedes jer tri planete u izgonu traze danak. da bi se razvela ti moras misliti da si finansijski koliko toliko stabilna => neophodno je da nadjes novog sponzora. to ce se desiti oko 2012 jer tek tada uran ulazi u trigon sa vladarem tvog novca, jupiter prelazi preko tvog sedmog polja ozvanicavajuci kraj te formalne veze, a sve vreme pluton ti je na suncu i mesecu. ovo ce biti jako bolno razdobolje za tebe prepuno prevara (venera u sco u konjunkciji sa uranom u 12oj), sexa i manipulacija (tranzit plutona)

ono sto je dobro jeste da se radjas ponovo kao licnost te neke 2012

tori
28-04-2010, 17:49
Anelie, odakle ti ove informacije o trajanju braka...? Ja nikad za to do sad nisam cula iskreno. Ne znam da li ima istine u tome, to ti mogu reci iskusniji od mene.
Moj vladar sedme kuce je Uran, a Ur mi je otisao u 4 kucu gde je natalno u konjukciji sa Ve. Pa jel to onda znaci razvod i za mene? Ja duboko verujem u svoj brak, ima tu i loseg ali ima i puno dobrog, zato i cuvam svoj brak:)

Majana
28-04-2010, 19:10
@anelia to nije 3god i 11 meseci, ti bi valjda da se razvedeš što pre ;) Ako si dobro izračunala da je 3st i 11' to je onda sa tvoje 22god i 3mes se ostvaruje taj aspekt.

anelie
29-04-2010, 02:02
ako se stepen racuna kao godina, onda mu 11 min dodje 2 meseca.

@ arctiumLappa: Sponzora? da nije to malo surovo?

Majana
29-04-2010, 07:53
1 stepen = 7 god; 0,3' =3 god 6 mes; 0,10' = 1god 2mes; 0,05' = 7mes; 0,01' = 1mes 12dana.
Tebi se taj aspekt ostvario sa 22god i 3m. Znači od aprila-juna te god. Šta ti se tada dogodilo?

anelie
29-04-2010, 16:29
nisam strucnjak i uzasna sam sa imenima (sad lupam DIREKCIJE), ali sam citala da se 1 stepen racuna kao jedna godina zato sam tako racunala. Samo me ne pitaj gde sam procitala.

A sa 22 godine mi se nije desilo nista sto ima veze sa brakom, niti sam tad bila u nekoj ozbiljnoj vezi.

Majana
29-04-2010, 16:36
Pa ne mora biti vezano za brak, pogledaj Uran i Venera čime vladaju i spoj sa simbolikom XII. VII kuća nije samo brak ;)

lanica06
07-05-2010, 19:37
pozzz narode evo da se i jaukljucim ako dopustite vecina ljudi cije sam karte gledala, sa ovako postavljenim vrhom 7 kuce pri kraju znaka imali su kratak brak (naravno ako se sve ostalo poklopi), konkretno mislim na vrh 7 kao pocetak braka i onda 1 stepen 1 godina, sto bi ovde znacilo da brak nece trajati duze od 8 god (ako dobro vidim DSC je na 22stepena)

a ujedno sam htela da vas pitam i za sebe jer (da se razumemo i ja sam neko ko se astrologijom poceo baviti pre par godina ali ne intenzivno, tako da me slobodno smatrajte pocetnikom i ispravite ako gresim) koliko sam uspela da shvatim iz moje karte i meni je drugi brak neminovan?!?!?!?!?

Merkur
07-05-2010, 20:01
...koliko sam uspela da shvatim iz moje karte i meni je drugi brak neminovan?!?!?!?!?
Na osnovu cega si to zakljucila?:confused:

lanica06
07-05-2010, 20:30
kao sto sam vec rekla i ja sam pocetnik i ispravite me ako gresim ali par ljudi mi je reklo da su pokazatelji za drugi brak ukoliko vladari 1 i 7 kuce odu u 3 ili 9 ili obrnuto meni je vladar 9 u 7 koliko ja vidim, po direkcijama So konj Ve (42god)- ljubav zbog koje se gubi glava, zatim So 60 Ur - u zenskom horoskopu snazan znak za razvod........

mandrak-21
07-05-2010, 22:26
zakljuci sama da to sto si cula je jako uproscena konstatacija no:
po stepenu dsc brak ce ti trajati 23 godine
po orbisu ve 90 ur oko 35 ili 5 godina a direkcije se racunaju od rodjenja ne od momenta stupanja u brak tako da ti je direktovani dsc kao i venera daleko od tih natalnih polozaja.................
sunce nema sekstil sa uranom,ali je u konjukciji sa suncem sto znaci stariji partner
venera je u trigonu sa neptunom sto moze ukazati na tvoju zaljubljenost i ocaranost suprugom ali kasnije si uvidela da u stvari on i nije takav itd........sam brak ti je nekako pun tajni laganja i prevara ili se ti osecas izdanom u neku ruku.................muz se ne ponasa kao kada ste bili u vezi .............
vladari 1 i 7 u 3 i 9 znace i brak sa intelektualcem ili upoznavanje na fakultetu,inostranstvu religiozan brak itd ne iskljucivo dva braka..............
za anelie:
simbolika ur 0 venera ne mora znaciti iskljucivo razvod(sto ti nekako prizeljkujes)
moze znaciti nacin stupanja u brak: preko posla.upoznavanje preko prijatelja ili ste bili prijatelji pa usli u brak ili na kracem putovanju ...........sam dsc ti je u fiksnom znaku a i vladae dsc takodje u fiksnom tako da taj brak moze trajati iako nisi zadovoljna time iz cisto prakticnih razloga navike,lagodnog zivota dosta slobodan brak .................

Marlen
07-05-2010, 22:37
z
po stepenu dsc brak ce ti trajati 23 godine
po orbisu ve 90 ur oko 35 ili 5 godina a direkcije se racunaju od rodjenja ne od momenta stupanja u brak tako da ti je direktovani dsc kao i venera daleko od tih natalnih polozaja.................
.................

Mandrak car:)

Kako to, desc 23* bika pa 23 godine? I nisam znala da se gleda direkcija za desc:doh: :)

lanica06
08-05-2010, 21:38
"po orbisu ve 90 ur oko 35 ili 5 godina"
??????? ovo mi sad nije jasno?!?!?!? jel 35 ili 5?

"sunce nema sekstil sa uranom,ali je u konjukciji sa suncem sto znaci stariji partner"
Muz je mladji od mene!!!!!

Izvinjavam se sto ja ovako ne znam kako da stavim tudji tekst kao citat

kako da stavim tudji tekst kao citat

kako da stavim tudji tekst kao citat

anelie
10-05-2010, 22:51
@ Mandrak: veza sa muzem pocela vrlo naglo, preko prijatelja, muz dosao iz inostranstva, brak nagao, posle nekoliko meseci...
ali je sve samo ne slobodan brak!!!

mandrak-21
10-05-2010, 23:02
Mandrak-21 covek prosto "rastura" astrologiju..Ja bih njemu ovde status glavnog i odgovornog bez broja poruka.:)

Inace,tesko je uopste predvideti razvod u natalu.UR ili Vodoliju na DC svi tumace kao razvod,a ustvari ne mora da znaci,cesto se desi samo neka promena braka (veze)...Ponekad i neki aspekat govori tacno da je kraj braka,a do toga nikad ne dodje....;)

u pravu si.
jako tesko je predvideti razvod,meni trenutno na nebu:
trenzitni saturn 180 natalna venera-kriza u braku teskoce.....
tranzitni uran 0 venera pa i saturn -iznenadni rastanak ili nova veza...(izmedju ostalog razvod).........natalno su mi te tri planete u aspektu sa 0 ve -180 ur:D
jos je sekundarna venera bila na arapskoj tacki braka direktovani saturn presisao natalni smc....pl-0 mars po direkcijama..............neko bi prognozirao siguran razvod a sta je bilo od svega toga (sve problemcice sam imao mnogo pre ovih tranzita i direkcija(ulaskom saturna i tranzitom kroz 7 polje ali daleko od opasnosti razvoda)
ja dobio jos jednu bebu a brak cveta .............

anelie
10-05-2010, 23:20
zar tranzit saturna uvek mora da donosi nevolje? zar nije da ako su stvari dobro odradjene, onda "ucitelj" nagradjuje (beba) ?

mandrak-21
10-05-2010, 23:25
zar tranzit saturna uvek mora da donosi nevolje? zar nije da ako su stvari dobro odradjene, onda "ucitelj" nagradjuje (beba) ?
jeste.
posle problema kroz sedmo polje koji su dobro odradjeni nagradio je bas kao sto kazes.

anelie
11-05-2010, 00:37
meni trenutno tranzitira kroz 10 polje, i nista lepo nije doneo!!!
stari posao mi je na pauzi, dok ja evo vec 2 godine trazim novi, ali mi nikako ne ide!!!!

mandrak-21
11-05-2010, 01:25
@ Mandrak: veza sa muzem pocela vrlo naglo, preko prijatelja, muz dosao iz inostranstva, brak nagao, posle nekoliko meseci...
ali je sve samo ne slobodan brak!!!
napisao sam sta sve ta konjukcija moze znaciti .....ne samo i iskljucivo razvod,nego sve navedeno pa i slobodan brak stu u tvom slucaju nije ali opisi koji problemi postoje pa ti mozda mozemo i pomoci tvoja venera ima i druge aspekte pa se sve to moze ispoljiti u tvom braku ali nezadovoljstvo brakom postoji.

anelie
11-05-2010, 12:58
bojim se da je moja venera uran konjukcija kako donela, tako i odnela emocije. pogotovo zelju za fizickim kontaktom.

plus ogromno nezadovoljstvo zivotom u inostranstvu u poredjenju sa kvalitetom zivota kod kuce. kod kuce imala sjajan posao, stan, 2 meseca placen godisnji, a ovde ne mogu da nadjem posao, radim kojesta, realno zivim manje kvalitetan zivot nego u Srbiji.

evo nase sinastrije, mozda to pomogne.
ja sam unutrasnja karta

selena
11-05-2010, 21:17
imam i ja tranzitni uran na desc-sad mi malo pravi uran reda po 7 kući ali još nema razvoda i neće ga biti još..iako su prave vrijednosti na kojima bi se brak trebao održavati nekako prohujale s vihorom...održava se sve ..na privid sve ok..za javnost.....
a natal mi pun razvoda

anelie
11-05-2010, 21:38
meni je tranzitni uran kroz 4 zaista doneo brdo selidbi! a svoj stan sam kupila kada mi je uran presao preko IC-a. to je bilo 2004. od onda sam se selila...joj ni sama ne znam koliko puta!!!

mandrak-21
11-05-2010, 21:42
evo nase sinastrije, mozda to pomogne.
ja sam unutrasnja karta!
jasna sinastrija,vrati se u srbiju

anelie
11-05-2010, 21:45
tako i osecam da ce se desiti! moram jos nekoliko stvari da sredim ovde!!!
dala sam sebi rok do kraja juna!

@ Mandrak: mislis li da ce moj brak biti uspesniji u Srbiji, ili povratak samo za mene?

Angliana75
11-05-2010, 21:49
bojim se da je moja venera uran konjukcija kako donela, tako i odnela emocije. pogotovo zelju za fizickim kontaktom.

plus ogromno nezadovoljstvo zivotom u inostranstvu u poredjenju sa kvalitetom zivota kod kuce. kod kuce imala sjajan posao, stan, 2 meseca placen godisnji, a ovde ne mogu da nadjem posao, radim kojesta, realno zivim manje kvalitetan zivot nego u Srbiji.

mora da si radila u prosveti pre nego sto si otisla u inostranstvo :rolleyes:
@mandrak....moze li objasnjenje zasto da se vrati u Srbiju?:)

ginger
11-05-2010, 21:52
mene interesira kako se vidi (dal itko od vas vidi?) u karti autorice teme detalj koji ukazuje ne partnera iz inostranstva?

cokolina
11-05-2010, 21:57
ja mogu da dam moj primer udala sam se kad je bi saturnov povratak a razvela kad mi je mars tranzitirao preko satuna kako su ova dva znaka u konjukciji to je bilo veoma brzo u roku od 3 meseca a zabavljali se 5 god ko bi rekao i posto je tu vartex na 29 stepenu bilo je burno kao na filmu?

ochajna domacica
11-05-2010, 22:01
mene interesira kako se vidi (dal itko od vas vidi?) u karti autorice teme detalj koji ukazuje ne partnera iz inostranstva?Ukazuju detalji na kretanja kroz inostranstvo ali mislim da konkretno da li je covek koji je nekada otisao sa ovog podrucja, ili je rodjen tamo ili se pak samo krece posla radi ne moze tacno odrediti. A onda kad se desi tek se nadje i uporedi simbolika. Eto moje skuceno misljenje, tj.kruto. Rada sam da cujem sve... :)

ginger
11-05-2010, 22:07
misliš na ovaj jupiter u 9?
to je dobra pozicija za jupiter ali ne nagovještava da će imati partnerstva sa tog područja (jupi nije ničime povezan sa 7 poljem)

Dragi svi...

S obzirom na veneru kao vladaocem 7 polja u konjukciji sa uranom. razvod je vise nego ocigledan.

puno hvala!!

jel taj brak sa strancem tvoj 1. brak?

partner je rodom stranac?

anelie
11-05-2010, 22:13
@ ocajna domacica: suprug je iz Srbije,ali dugo godina zivi u inostranstvu!!!

@ angliana: nikad nisam radila u prosveti, i nisam imala priliku do sad! bas me zanima sta mislis da mi je zanimanje!!

@ ginger: to mi je prvi brak, ali sam ja njemu drugi.kao sto napisah gore, on je rodom iz Srbije, ali zivi skoro 20godina u inostranstvu

mandrak-21
11-05-2010, 22:18
mene interesira kako se vidi (dal itko od vas vidi?) u karti autorice teme detalj koji ukazuje ne partnera iz inostranstva?
napisao sam ,kad sam objasnjavao znacenje konjukcije ve,ur i nesto o tome ......njene natalne nema u potpisu i nema je nigde,
@angli....
sinastrija je ocajna,ona je u inostranstvo otisla zbog braka ako sam dobro shvatio .....brak los a u srbiji sve dobro funkcionisalo--zatokazem da se vrati kad razlog njenog odlaska postaje za nju bezvredan

ochajna domacica
11-05-2010, 22:20
misliš na ovaj jupiter u 9?
to je dobra pozicija za jupiter ali ne nagovještava da će imati partnerstva sa tog područja (jupi nije ničime povezan sa 7 poljem)Pa zato se i osvrcem...meni je kontra nesto, skroz...pa evo nikad do sad niti se krecem po inostranstvu niti imam mogucnosti, i bas zbog recepcije mislim na svom primeru da se odnosi na nekog ko odlazi-dolazi...u stvari ovo je tema Razvod, a ja nisam stigla ni do neceg sto se tice zajednice. Ali je jednom neko na forumu mislivsi da sam vec imala brak pitao da li je moguce da se 2x udam za istu osobu?! E to vec ne znam da objasnim... pozzic :o

anelie
11-05-2010, 22:21
evo mog natala!

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_06_ana_lecic.72951.18939.gif&res=100&va=&cid=fedfileCiFGfN-u1132929269

ja sam u inostranstvu bila pre nekoliko godina, i vratila se jer mi se nije dopalo. Onda sam upoznala muza i dosla u isti grad iz kog sam pobegla nekoliko godina ranije. Ne bi imala nista protiv da ostanem ovde, ali trenutno kako zivim, mnogo mi je bolje u Srbiji. Rekli su mi da je to zbog retrogradnog jupitera. A da mi stoji razvod braka jer mi je vladar 7 polja u konjukciji sa uranom!! ja sam svom suprugu 2 brak, mada je prvi bio formalan i nikad sa tom zenom nije ziveo, ali je na papiru bio u braku 5 godina!

ginger
11-05-2010, 22:53
@ ginger: to mi je prvi brak, ali sam ja njemu drugi.kao sto napisah gore, on je rodom iz Srbije, ali zivi skoro 20godina u inostranstvu

to je to.

da je rođen u inostranstvu onda bi bila poveznica između 9 i 7 polja.
ovako je nema.

ali ima druga stvar: vladar 4 u 9- dom u inostranstvu

i s mog aspekta gledišta- nije toliko loše tamo, jelda?
vladar 9 polja ima dobre aspekte za razliku od vladara 4 koji ima manje povoljne (aplikacioni kvadrat sa saturnom, kvadrat sa jmč/smč..a još je u 4 polju i jmč, a primjetila sam da osobe sa tom pozicijom silno žele da odu od doma, domovine..
s druge strane (imamo ovdje dva vladara 4 polja- JU i NE)..obojica imaju tendenciju ka inostranstvu. JU je u 9 a NE je u strijelcu
:)

da dodam još ovo:
mislim da bi odlazak u inostranstvo ali po pitanju posla bila najbolja solucija

anelie
11-05-2010, 22:59
pa rado bi ovde ostala, kao sto rekoh, ali se stvari nikako ne namestaju povoljno! Ne mogu da nadjem posao, evo vec 2 godine!!!

sad da li je to tranzit saturna kroz 10 polje, pa me tera na promenu karijere? evo zaista se trudim, vise ni ne pokusavam ovde da nadjem posao za koji sam se skolovala u srbiji, i koji sam tamo radila skoro 13 godina. Pokusavam nesto drugo, sto totalno nema veze sa mojim pozivom, ali nikako ne ide.

ochajna domacica
11-05-2010, 22:59
to je to.

da je rođen u inostranstvu onda bi bila poveznica između 9 i 7 polja.
ovako je nema.

Jer se moze i odnositi na zacece? Moj "dragi" je samo tamo zacet :o A i mene uvek nadje neko ko je van mog grada rodjenja... ima li to eto logike jer ipak Ju u 7-moj je i moralni principi moji povodom partnera.

Buby
11-05-2010, 23:28
A sto se tvoje 7k tice ocajna domacice vladar 7k je otisao u 9k u Strijelca (a Jupi se nalazi u 7k i ima divne aspekte); moze znaciti i da ce osoba dosta putovati sa svojim partnerom ili da je partner iz inostranstva. Kada os prvog braka nije stabilna tj kada je lose aspektirana moze znaciti i to da problemi nastaju bas kada partner otputuje u inostranstvo. Tvoja Ve je isto u lijepim sekstilima a i cijeli ovaj stelijum u 7k je sav u konjukcijama. Samo Ma tamo zapravo gnjavi!

ochajna domacica
11-05-2010, 23:42
A sto se tvoje 7k tice ocajna domacice vladar 7k je otisao u 9k u Strijelca (a Jupi se nalazi u 7k i ima divne aspekte); moze znaciti i da ce osoba dosta putovati sa svojim partnerom ili da je partner iz inostranstva. Kada os prvog braka nije stabilna tj kada je lose aspektirana moze znaciti i to da problemi nastaju bas kada partner otputuje u inostranstvo. Tvoja Ve je isto u lijepim sekstilima a i cijeli ovaj stelijum u 7k je sav u konjukcijama. Samo Ma tamo zapravo gnjavi!E pa znas sta? Ovaj me stalno poziva da idem vuce na akciju, njegov Ma ne gnjavi :o u sedistu je u Skorpiji/s mojim sekstil :o umetnik je, moj Ve0Ne - ne samo idealizovanje, a vladar 7-mog mu je Pl i Ju ??? I daje casove iz svog instrumenta ali ne tako cesto zbog vremena.
A ne ide ka tome ka braku, za sad, sve smo nekako prijateljski nastrojeni zbog porodica, nije on iz mog mesta rodom.
Ali mnogo mi je tesko kad ode negde preko, taj osecaj ne mogu da osporim. Nije ljubomora u pitanju. I ne mislim da ce ikada prerasti u nesto tako..

Buby
11-05-2010, 23:50
E vidis to ti znaci da trebas da ides jer ti u natalnoj imas pregrst sekstila i konjukcija sa jako malo kvadrata i opozicija sto i znaci da tebi zapravo treba akcija! Prema tome prihvati akciju da vidis sta ce ti donijeti! Opet tvoj SMC je u znaku raka u 4k a Mo je otisao u 7k...bit ces najsretnija u braku medutim dispozitori Ju i Sa su ti divno postavljeni u toj 9k pa bi zapravo bila steta da ne probas otici vani. Da ne pricam o Ve i Ne!
PS-ja sam veliki avanturista pa je ovaj savjet vise prijateljski nego astroloski ;)

Edit: oprostite otisla sam skroz u off topic :rolleyes:

ochajna domacica
12-05-2010, 00:03
E vidis to ti znaci da trebas da ides jer ti u natalnoj imas pregrst sekstila i konjukcija sa jako malo kvadrata i opozicija sto i znaci da tebi zapravo treba akcija! Prema tome prihvati akciju da vidis sta ce ti donijeti! Opet tvoj SMC je u znaku raka u 4k a Mo je otisao u 7k...bit ces najsretnija u braku medutim dispozitori Ju i Sa su ti divno postavljeni u toj 9k pa bi zapravo bila steta da ne probas otici vani. Da ne pricam o Ve i Ne!
PS-ja sam veliki avanturista pa je ovaj savjet vise prijateljski nego astroloski ;)Moj SMC je u 4-oj lepo zapazanje. Ali to i jeste zadatak. SMC tog decka je kod mog IC na 12`, i bas ove godine pada progresivno ali u egzaktne stpene na moj IC.
Ne zivi on preko samo se krece, to mu je svakodnevica. :confused:
Zove me kao svakodnevica akcija.......ali bojim se da bih ako udjem sa njim u nesto/zvanicno tipa papir, doslo do razvoda na pr.bas kad smo na ovoj temi. :(
Jedino sto Sa dispozicijom odlazi u Strelca a znas da osobe koje imaju cvrste religijske i verska nacela moze im se desiti mnogo problema. Cak sta vise i on i ja smo tako nastrojeni, ne da prelazi u nesto lose, samo prihvatam svu razlicitost samo Ju u 7-moj kaze "Jedan stav za sebe, a drugi za druge" u prevodu, ja ne smem da pogresim, ali ako Ti pogresis necu ti nikad naturati na nos, dacu moralnu podrsku i opravdacu onim "desi se svakom". Mislim ne da mislis da kazem da sam nepogresiva. Mesec u 7-moj kao vladar 4-og moze biti da se zivi u kuci partnerovih roditelja, cini mi se 1 od mogucih opisa. Ja se u svojoj kuci osecam kao stranac manje vise.

Buby
12-05-2010, 00:25
Ovako ja bas ne vidim neke prevelike razloge za moguci razvod ili drugi brak kod tebe i to zato jer je vrh 7k u Vagi, Ve ima super aspekte, tamo ti se smjestio i Jupi a bogami sav stelij iz 7k ti je u sekstilima i konjukcijama.
Vrh sedme kuće u znaku Vage
Vaga je prirodni signifikator braka, pa kada se nađe na vrhu sedme kuće naglašava važnost bračne priče. Partner je ljubazan, ne voli svađe i ima lepe manire. Venera, koja vlada znakom Vage, reći će nam kako će se bračna situacija razvijati.
MESEC
Promenljivi Mesec u kući braka donosi promenljivu situaciju u braku, pa u nekim situacijama može doneti i dva braka. U muškom horoskopu, natus u ženi pre svega traži majku. Zbog toga može ući u brak sa ženom koja je starija ili je već bila u nekom braku, a možda je samo birao partnerku po uzoru na svoju majku. U ženskom horoskopu ovo nije poželjna kombinacija, jer žena izigrava mužu majku, što ugrožava seksualni život.
PLUTON
Pluton u sedmoj kući je znak svađa i sukoba sa partnerom, a bračnim odnosom dominiraju jake strasti i ljubomora. Bez obzira što je brak težak, Pluton nije tipičan znak za razvod, jer on uvek govori o fatalnim vezama, koje se izuzetno teško prekidaju.Vrlo često ostaju zajedno dok ih smrt ne rastavi. U najboljem slučaju, kada i drugi pokazatelji to potvrđuju, partner može biti hirurg, pogrebnik, detektiv ili mesar. Pluton vlada kriminalcima, pa partner može biti kriminalac ili se baviti zanimanjem koje je na neki način vezano za kriminal, kao što je rad u policiji, zatvoru i slično.
Kako ti se 7k nastavlja u Skorpionu a Pl ti je dobro postavljen jedina bojazan je zapravo Ma koji pravi kvadrat sa Ur i kojega na neki nacin treba ukrotiti da bi se izbjegle svade i ljubomore.

ochajna domacica
12-05-2010, 00:30
Ovako ja bas ne vidim neke prevelike razloge za moguci razvod ili drugi brak kod tebe i to zato jer je vrh 7k u Vagi
Kako ti se 7k nastavlja u Skorpionu a Pl ti je dobro postavljen jedina bojazan je zapravo Ma koji pravi kvadrat sa Ur i kojega na neki nacin treba ukrotiti da bi se izbjegle svade i ljubomore.U Marsic mi ne diraj :p Ko jos voli monoton brak, a to je onaj aspekt "Daj da malo prodrmam".. :D
Nije to, nego ono sto vladari rade jedan za drugog pa zato je cini mi se nedda pitala "A jer moguce da 2x udjes s istim u brak?"
Sto me je podsetilo da ja sve zapocinjem dvaputa...da ne nabrajam! :rolleyes:

anelie
12-05-2010, 00:42
ahahaha, pa nikad za dance dance, ali se bojim za trziste kao sto je ovo gde sam sad, em sam matora, em je konkurencija ogromna!

anelie
12-05-2010, 00:46
danas sam bas citala da mesec u jarcu kao sto je moj plus vladalac 5 kuce(umetnost) u konjukciji sa tim istim mesecom daje ljude koje se bave umetnoscu. plus venera na ascedentu u konjukciji sa uranom. (negde sam citala da venera u vodoliji daje balerine).
eto...mozda mali odgovor za moje zanimanje.

a bas sam htela da vidim sta vi svi mislite sta je moje zanimanje,
mada ko zna, mozda se kroz kartu vidi neko drugo zanimanje kojim bi se trebala baviti ovde u inostranstvu? ili nesto sto mi vise lezi?

totalno sam izasla van svoje teme , koja je bila razvod braka.

ochajna domacica
12-05-2010, 00:48
ahahaha, pa nikad za dance dance, ali se bojim za trziste kao sto je ovo gde sam sad, em sam matora, em je konkurencija ogromna!Pa da, a ko ce to bolje znati od onog cije je to polje...domaci teren! Inace tesko je kad vidis a moras da zatvoris oci, ni ja se ne bavim svojom "ljubavi", za moje to je bilo "lepo igra"...cak sta vise bilo ih je i sramota. Nadam se da ces naci nacina da spasis svoj brak ili sto je rekao mandrak21 smisao da ne izgubis!!!

anelie
12-05-2010, 00:52
iskreno, bojim se da sam negde uz put vec digla ruke. znam da nije lepo reci, ali se bojim da je ljubav tu nestala i da se sve svodi na trpnju.

sad samo ostaje taj deadline koji sam sebi dala, pa da odlucim da li ostajem ovde ili ne.

ochajna domacica
15-05-2010, 10:57
Ovako ja bas ne vidim neke prevelike razloge za moguci razvod ili drugi brakA jer bi ja mogla uci u brak ko je vec imao pre nesto sto ispunjava tu simboliku?
A Uran/u Strelcu na DC/u Skorpiji kod muskarca nosi ili nezenju ili razvod? Jer onda vladar 9-og polja u Jarcu ipak donosi trajniji brak, jer je Sa u Vagi? Jer postoji mogucnost da se osoba sa takvom postavkom kuca ipak ozeni drugi put?

Buby
15-05-2010, 20:02
Iskreno sa tako punom 7k kao kod tebe ocajna ja se sva pogubim jer ipak imas 4 planete u 7k pa se tu pridruzili i Me a tamo i Sa :confused: ...tu ima toliko kombinatorike da bi se i jako dobar statisticar pogubio a kamoli ja koja statistiku veoma mrko gledam! :eek: Nadam se da ce ti ovi iskusniji znati ponesto reci.
PS-postoji tamo u temi predispozicija za vise brakova tako divnih objasnjenja za pojedine aspekte pa baci oko mozda pomogne! ;)

ochajna domacica
15-05-2010, 20:06
PS-postoji tamo u temi predispozicija za vise brakova tako divnih objasnjenja za pojedine aspekte pa baci oko mozda pomogne! ;)To mi je trebalo - info! ;)

Vladarka
16-05-2010, 12:35
nikako da se vidi karta od anelie
xexe, ima smisla to za VE u vodoliji, evo i ja igram bolje nego sto hodam :)
otkud znam...ako ti je MO u jarcu, i SO i jarcu ne znam kako podnosis promene

anelie
17-05-2010, 01:58
http://i41.tinypic.com/105s36d.jpg

mozda se ovako vidi!

nesica
18-05-2010, 19:21
U braku sam 17 godina, nije idealan. Meni je V u blizancima drugi brak da ili ne? treba mi malo objašnjanja ne mogu da se pohvatam sa svim ovim pitanjima i odgovorima.

jadrankar
18-05-2010, 19:36
U braku sam 17 godina, nije idealan. Meni je V u blizancima drugi brak da ili ne? treba mi malo objašnjanja ne mogu da se pohvatam sa svim ovim pitanjima i odgovorima.

vrh tvoje 5 je u ovnu a vrh 7 polja u blizancima .

nesica
18-05-2010, 19:46
vrh tvoje 5 je u ovnu a vrh 7 polja u blizancima .

U pravu si ali V je prazna a VII ima kiron koji je slaba tačka svih nas, mada i može da nam da snagu.Jedino me brine što je on sam i nema nikakvih dodira sa nijednom planatom. Moja VII se nastavlja u rak , dvojnost VII kuće..:confused:

jadrankar
19-05-2010, 00:46
U pravu si ali V je prazna a VII ima kiron koji je slaba tačka svih nas, mada i može da nam da snagu.Jedino me brine što je on sam i nema nikakvih dodira sa nijednom planatom. Moja VII se nastavlja u rak , dvojnost VII kuće..:confused:

u 7 ti je s.m.c. a u 3 ti je kiron.

nesica
19-05-2010, 16:32
Vladar tvoje VII kuce Me pravi sve fine aspekte..Ja nesto ne vidim da se ti razvodis..Mislim da tvoj brak i jeste analogan VII tacnije vise je analogan Ge (Blizancima)..Nekako ti bi zeleo da se razvedes imas uvek dve opcije izmedju kojih se dvuomis,ali nikako nisi siiguran u vezi sa tim.
Ovo ti je kao Ur na vrhu VII ako ti budes odlucio to moze da bude razvod,ako cvrsto ne odlucis- ne mora da znaci..Po meni ovo nije jak pokazatelj da ces se ti razvesti.Ali ti ipak znas najbolje.;)

Hvala na objašnjenju ali nešto me zeze net pa ne vidim natalnu najbolje,kiron jeste u III??? :rolleyes: .
Blizanac me moj u VII jako muči u poslednje vreme jer se nalazim u razmišljanju gde ću?! U braku mi je postalo smorno a veza u kojoj sam je ok za sada. Nekako me muči za šta da se odlučim?! :confused:

bilja
19-05-2010, 18:17
Mozda jedan odgovor bez gledanja karte-cini ono sto te je volja-rece Alister Kroli,ako ti se ne svidja u braku napusti ga,samo ne razumem sto ti jednu zenu odmah gledas da menjas drugom...

nesica
19-05-2010, 19:41
Jeste u 3 kuci ti je Hiron i SA...:)

Nesice,ja mislim da se ti neces razvesti,sto ne mora da znaci da sam ja u pravu,ali jednostavno tvoj natal nema neke jasne pokazatelje koji bi ukazali na moguci razvod.Cela ova neodlucnost moze kod tebe da potraje jos najvise 3 godine i posle ces vec biti stabilan u odlukama i neces biti toliko neodlucan..Ja znam da ti imas vezu i da bi iskreno mozda i zeleo da se razvedes,ali kad je neodlucnost u pitanju,to coveka moze da odvede na krivi put.Ja ti zelim svu srecu i ako ostanes sa tvojom suprugom ili ako odlucis da se razvedes,samo bih volela da se NIKADA ne pokajes zbog tvojih odluka.

@Biljo..........hahahahha sto mi je smesan tvoj topic....:5rotfl:
Ja ne vidim nista lose u tome sto on zeli da se razvede i sto vec ima drugu zenu u opciji....Po meni to nije nista lose,ne postoji jedna ljubav za ceo zivot,a i mislim da svaki musakrac uvek u svom zivotu ima pored svoje zene neku devojku,opciju ili sta vec...Ne treba smatrati da su oni samo sa nama.....:5rotfl: ..Ako je neki muskarac samo sa svojom zenom-onda je jedini...;)

Hvala puno na lepim željama. Moj brak ne funkcioniše već nekoliko godina i pre nego što sam sreo svoju devojčicu. Ja nisam to planirao, desilo se...
zaljubio ssam se kao nikad do sad.
Deca me jedino koče da se razvedem, jer sam i sam dete razvedenih roditelja a moja devojčica mnogo vredi ...Bas se mučim.
Kako god bude biće.:rolleyes:

nena1
20-05-2010, 00:04
Hvala na objašnjenju ali nešto me zeze net pa ne vidim natalnu najbolje,kiron jeste u III??? :rolleyes: .
Blizanac me moj u VII jako muči u poslednje vreme jer se nalazim u razmišljanju gde ću?! U braku mi je postalo smorno a veza u kojoj sam je ok za sada. Nekako me muči za šta da se odlučim?! :confused:

Ja ne mogu a da ne odgovorim na tvoj post. Izvinjavam se unapred sto nece biti sa astroloske strane ali,....Svako ima pravo na svoj zivot, ali razvesti se zbog dosade (to nije razlog) Naravno da posle toliko godina braka nije huu,huu, zurka, i zabava, ali ja jos nisam cula da ljudi posle toliko godina kazu- e sto mi je ludo u braku, strava. I sa tom tvojom novom devojcicu veruj mi nece biti toliko zanimljivo posle 17 godina....I sam kazes da imas dete u braku. I zamisli ti se razvedes, i tvoje dete pitaju, sto je tata otisa, paa bilo mu je dosadno. Da si rekao da vise ne volis zenu, da se svadjate, tucete,... pa da razumem.Reci mi samo da li bi se razveo od svoje supruge kad bi sada raskinuo vezu sa svojom devojkom. Verovatno ne bi,...Izvini jos jednom, ali i ja sam dete razvedenih roditelja,...Nadam se da mi neces zameriti;)

arctiumLappa
20-05-2010, 00:35
U braku mi je postalo smorno a veza u kojoj sam je ok za sada.
Ajme kako nezrelo i sebicno razmisljanje.
Ovako:
Brak br. 1 opisan je merkurom u jarcu. Merkur je u zemljanom trigonu, ne prima ni jedan los aspekt i u konjunkciji je sa venerom. Pretpostavljam da je ulazak u tradicionalan brak bio svojevrsna nametnuta obaveza, ali i da je ona lepa (konjunkcija sa venerom) i materijalno stabilna osoba (vladar osme u drugoj i zemljani trigon ukljuceni u njen opis). Trigon sa jupijem -brak je, iako tebi trenutno dosadan, bio plodan i srecan.

Brak br. 2 bio bi opisan vladarom devete tj. suncem. Ono je u izgonu u vodoliji i pod dva kvadrata. Izgon je mesto gde mu zakonske sprege ne bi prijale, na vrhu je trece kuce sto je derivatno ovde sedma i opet govori o razvodu, a kvadrat neptuna zaista govori da je nastao zbog prevare ili bi se raspao zbog iste.

Bacila sam samo pogled na tranzite i nije tebi toliko dosadno... nego ti tranzitni uran/jupiter daju zelju da rasturis/prosiris/promenis dom uz konjunkciju sa IC osom. No proci ce to relativno brzo. Cim saturn ponovo krene direktno trebalo bi da osetis znacaj trigona na merkura, tj. znacaj stabilnosti tvog braka.

Ako se ti sad razvedes ja cu da se udam .... a nEje mi namera pa ti vidi.

nesica
20-05-2010, 16:50
Ajme kako nezrelo i sebicno razmisljanje.
Ovako:
Ako se ti sad razvedes ja cu da se udam .... a nEje mi namera pa ti vidi.

Svako ima pravo na svoje mišljenje. Dobro je što to ne shvatam lično jer me ne poznaješ ali ipak hvala na astro objašenjenju.
Kad sam napisao "smorno"-mislio sam na nerazumevanje, svadju, sebičnost, hladnoću i sa ženine strane /strelac /.
Ja sse samo pitam kako dalje?!

ochajna domacica
20-05-2010, 16:55
http://img576.imageshack.us/img576/5711/riptapart.gif

Da li i ovde kad je Juzni Cvor u konjukciji sa muskarcevom Venerom ima opasnosti od razvoda? Stavila sam kartu i mislim da ovakav spoj nisam davno videla a opet mnogo toga govori o nekom povredjivanju...mozda samo u prvim godinama braka? Pitanje je da li ima opasnosti od razvoda?

anelie
21-05-2010, 15:23
ja sam totalni amater, ali koliko znam juzni cvor je proslost...a konjukcija je i jupitera i venere...ne mislim da je to lose u opste...vec da je neka karmicka veza iz prosih zivota, koja je trazila da se sretne u ovom!

vise me brine taj kvadrat sa marsom....mada verujem da je sex odlican!

ochajna domacica
21-05-2010, 16:24
ja sam totalni amater, ali koliko znam juzni cvor je proslost...a konjukcija je i jupitera i venere...ne mislim da je to lose u opste...vec da je neka karmicka veza iz prosih zivota, koja je trazila da se sretne u ovom!Susret je bio neizbezan.

vise me brine taj kvadrat sa marsom....mada verujem da je sex odlican!Kvadrat je i ono sto on nosi natalno - dakle aspekt nevernosti, sam po sebi. dok ona ima natalno Ma60Ve. Sex sam po sebi jeste, ali su sukobi mnogo cesti. Pa on krece da misli kako sex (koji mu inache jako bitan) nije najbitniji. Ugrozava mu s neke strane porodican zivot kakvom tezi i karijeru mu ometaju sukobi. Jer moze pomoc?

predatorica
22-07-2010, 15:15
Da li i ovde kad je Juzni Cvor u konjukciji sa muskarcevom Venerom ima opasnosti od razvoda? Stavila sam kartu i mislim da ovakav spoj nisam davno videla a opet mnogo toga govori o nekom povredjivanju...mozda samo u prvim godinama braka? Pitanje je da li ima opasnosti od razvoda?[/QUOTE]

Evo Ochajna domaćice , vidi moju sinastriju u vježbaonici za taj primjer koji spominješ....
Evo našla sam 3 pokazatelja za razvod
SO90MA
VE90UR
Descedent u djevici,
A vladar 7 kuće je ME u ribama 90NE, plus gore spomenuti SMČ0VE i JMČ0VE u sinastriji. Karmička veza.
Računala sam po onome što je Mandrak napisao za stupnjeve ali nekako to ne kužim baš? Po desc bi mi onda bilo 7 godina braka i 2 mj?! ako je 1.30 stupnjeva desc.

Ja ne želim baš razvod ali budući da je ova karma preteška za mene ako ovako trebam provesti život onda jedva čekam da proteknu još koliko ono do 7.2.... aaa još 2 godine....

spo
23-07-2010, 13:07
Ne moze. Astrologija bi bila nauka kada bi mogla sa sigurnoscu bilo sta da proracuna. Moze se govoriti o mogucnostima, potencijalima, verovatnocama -lici na statistiku, ali nis' 100% :)

Evo moja mama trenutno ima tranzitni jupiter/uran na DCu, saturn u opoziciji sa istim, ali zena rak bi pre umrla neg' od gosn oca se razvela. Ispunjava sibmoliku sudjenjem i kojecime drugim, ali brak je kakav je i bio. Mnogo je nepoznatih u ovim jednacinama za sad.

Imam iste te tranzite kao tvoja mama imoj brak je zaista u velikoj krizi. Ne znam sta ce biti....

iatlove
23-07-2010, 22:03
Ljudi ovaj brak samo prividno deluje dobro. A u stvari nista ne valja. Pokusala sam da protumacim kartu, ali slabo mi ide da proniknem u samu srz stvari. Ovde nesto debelo ne valja!
Evo, postavicu kartu pa ako neko ima zelju neka da svoje misljenje, ali i da vidite koliko par lepih aspekata stvori zabludu.:(

http://yfrog.com/3tastro61gw0204vdavidl718g

predatorica
24-07-2010, 15:45
Ivamatic, hvala na odgovoru. Bilo bi lijepo da tako bude ali sad nema već predugo nikakve normalne komunikacije pa ne znam ni kako to izgleda više biti u normalnom odnosu. Mi smo više susjedi u braku. On bi trebao po karmi meni "otplaćivati dug" međutim, sve je na meni i ja sam ta koja stalno daje a njemu nikad dosta (SMČ0VE).
Da nemamo djecu, davno bih otišla. Jako smo različiti.
A brak nije bio planiran, nakon par mjeseci sam ostala trudna i eto braka.;)
A financije su definitivno nula bodova.:D
U biti je kod mene već omnimozitet počeo i razmišljam kako bih ga trebala početi varati da bar nešto imam od ljubavi,seksa i ostalih stvari koje čovjek treba.
Bilo bi lijepo da se to sredi ali.....

skorpija3010
24-07-2010, 16:08
Zdravo svima,

zelim da kazem da sam odusevljena primjerima koje postujete i analizirate da su mi sad stvari jasnije :) .
kad smo vec kod teme razvoda , znam za slucaj prijatelja koji mi 'mirise'na razvod:confused: :
Vladar 7. k u 8. u natali
SA konj MO od proslog otobra do avg 2010
UR opozicija MO od maja 2010-proljece 2011
JU opozicija MO od juna 2010-proljece 2011

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=xh3fileG7Y8Nd-u1230291884&lang=e&gm=a1&nhor=44&nho2=44&btyp=24&mth=gw&sday=24&smon=7&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

moze li neko please da pogleda jer sam pocetnik:bebadeckic: pa samo razbiram po mraku ,a znam toliko da ovi aspeti nijesu dobri za ionako uzdrman brak?

hvala puno

Majana
08-08-2010, 10:17
Evo nešto iz maminog solara god kada je tata našao ljubavnicu i otišao sa njom. Bračna idila :D
>s.Asc na spici u vagi u 9, rekao bi neko odlično ali to je neočekivan unuk. 9=5/5 tj moje dete
>Venera kao vl.s.asc je u konjukciji sa s.Uranom/haos u s.4/kuća n.1/tj njoj. Ta sol.Ve0Ur se nalaze na nat.Sa0Ve
>s.4 na samom Marsu
>s.So0s.Chiron
>s.8 u s.4 ~ to bi mogla biti i prinova u porodici
>s. R Sa u nat.6 ~ užasna godina, na n.SMC
>s.Pl na nat.Mo
>s.Ne/tajne na 12st u s.4 n.1
>12 u 8
>s.Mo na n.Ur0Pl
>s.Ma na Ju u s.6 n.2, Ma vlada s.2 ~ užasna finansijska situacija.

Rivendell
20-12-2010, 19:26
Ja ne znam što je presudilo kod mene; znam da imam već tri pokazatelja za razvod; 7. u dvojnom znaku, Uran i Neptun u 7. kući -s tim da je Uran u egz. konjukciji s Dsc.
Trenutačno već osjećam Saturnov povratak ali ne mislim daje on uzrokovao promjene koje se kod mene dešavaju. One su doslovno kulminirale, sve se srušilo iznenada iako sam neke stvari mogla predvidjeti.
Mene sad zanima kako će se sve završiti, postoji više opcija. Ne znam hoćemo li nastaviti zajedno ili ću odabrati biti sama, ili me čeka netko drugi. Postavila bih kartu pa ako netko može da pogleda?

WolfWoman
20-12-2010, 21:20
Ja jos uvijek nisam udata, ali u natalnoj karti postoji mogucnost razvoda jer moj Desc. je u Vodoliji. I zapravo, postoji predispozicija za vise brakova. A vidjet cemo kako ce sve to biti. Cinjenica je da astrologija nudi, a mi biramo- jer to vidim kroz brak mojih roditelja i njihovu sinastriju- u sinastriji je sve savrseno, a u stvarnom zivotu bas i nije.

bombona
03-01-2012, 11:40
Jel moze meni neko da kaze da li mi predstoji razvod braka? Udala sam se pre Saturnovog povratka koji mi pravi haos u glavi. 7 kuca mi je u devici sa sve saturnom, marsom i plutonom, a njegova 7 je u znaku vodolije. Zadnjih godinu dana je bila katastrofa. Sad mi pored Saturna i Mars tranzitira 7 poljem - le katastrof :) Ako neko moze da baci pogled na moju veselu 7 kucu, bilo bi jako lepo. Pozz svima!

manila
03-01-2012, 13:56
kad vladar kuće braka ode u 12, radi se o nekoj tajni, ili tvojoj, ili njegovoj, to znam iz iskustva, u smislu da partner natusa uđe u brak s tajnom
MA i PL u braku, nikad nisu dobri, svi planeti u 7 kući su u vagi, a VE ima tri kvadrata
kod tebe ovaj sad tranzit SA u vagi i jače djeluje, jel su i svi ti planeti u vagi i povezani direktno i sa tvojom kućom partnerstva
tranizt SA kroz 7 je težak za svaki brak, al ako brak opstane dok on prođe, trajat će

Jel moze meni neko da kaze da li mi predstoji razvod braka? Udala sam se pre Saturnovog povratka koji mi pravi haos u glavi. 7 kuca mi je u devici sa sve saturnom, marsom i plutonom, a njegova 7 je u znaku vodolije. Zadnjih godinu dana je bila katastrofa. Sad mi pored Saturna i Mars tranzitira 7 poljem - le katastrof :) Ako neko moze da baci pogled na moju veselu 7 kucu, bilo bi jako lepo. Pozz svima!

bombona
04-01-2012, 10:50
Manila hvala puno na odgovoru. Bogami lepo ja to sve osecam i sigurno ovaj tranzit necu zaboraviti :) Okrenuo me za 360 stepeni. Samo da prodje da mogu opet da disem. Ne znam sta bi ta tajna mogla biti :confused: Jbg ja sam u brak usla zaslepljena od ljubavi, a kako su godine prolazile postajala sam sve usamljenija. Kada se pojavio Saturn, probudio me i otvorio mi oci, tako da mozda vremenom i dokucim sta je ta tajna.
Jos malo pa punim 30tu i presipitujem se.
Iskreno ja bih sa ovim delom zivota da zavrsim i krenem iz pocetka ove godine - ali solo. Jos da me planete pogledaju pa da odem daleko odavde.

Venera mi je retrogradna, a to ne mirise na dobro i ti kvadrati i tako to : ) Mislim da u ljubavi necu imati neku srecu - moram poceti da se kockam, mozda me tu ceka sreca :D

@ Agena
Joooooooooooj :eek: pa kud ce duze da traje od trajanja, jos cu i posle tranzita da se mucim . Uh! Ajme meni :)
Mislim da moje kriticke tacke nisu za prevazilazenje :/ Videcemo sta mi donosi 2012.

Veliki pozdrav obema! :*

manila
04-01-2012, 10:51
Slazem se.:)
Mada kada prodje neki tranzit Sa on traje jos odredjeno vreme.Mada kada predje te kriticne tacke i ne desi se razlaz do njega nikada nece doci.:D

to je, ako opstane SA, veza se samo jača.
nego ja imam par primjera iz prakse, šta su se razveli kad je SA bio u 8 kući, gledala sam vladare i aspekte, al baš ne mogu skužit poveznicu, pa mislim da je to više ono što je jednom NOVICSLAVICA rekla, da SA ima produženo djelovanje

jojjjjj, vidim sad agena da ti napisala isto, sorry, prebrzo sam čitala:))

manila
04-01-2012, 11:00
Manila hvala puno na odgovoru. Bogami lepo ja to sve osecam i sigurno ovaj tranzit necu zaboraviti :) Okrenuo me za 360 stepeni. Samo da prodje da mogu opet da disem. Ne znam sta bi ta tajna mogla biti :confused: Jbg ja sam u brak usla zaslepljena od ljubavi, a kako su godine prolazile postajala sam sve usamljenija. Kada se pojavio Saturn, probudio me i otvorio mi oci, tako da mozda vremenom i dokucim sta je ta tajna.
Jos malo pa punim 30tu i presipitujem se.
Iskreno ja bih sa ovim delom zivota da zavrsim i krenem iz pocetka ove godine - ali solo. Jos da me planete pogledaju pa da odem daleko odavde.

Venera mi je retrogradna, a to ne mirise na dobro i ti kvadrati i tako to : ) Mislim da u ljubavi necu imati neku srecu - moram poceti da se kockam, mozda me tu ceka sreca :D

@ Agena
Joooooooooooj :eek: pa kud ce duze da traje od trajanja, jos cu i posle tranzita da se mucim . Uh! Ajme meni :)
Mislim da moje kriticke tacke nisu za prevazilazenje :/ Videcemo sta mi donosi 2012.

Veliki pozdrav obema! :*

ma ti nemoj čekat, SA udara kasnije one koji se ne daju i ne žele promjene, pa se bacakaju u blatu i opiru da nešto mijenjaju, a samo u biti produžavaju agoniju, al naravno svatko zna šta je za njega dobro, to ne vrijedi za sve, nekome je brak dobar, pa ga ta kriza prodrma i kasnije ojača
agena ispravljaj me:))) ja premalo znam da tumačim
nego tebi je ME kao vladar 7 bolje aspektiran od JU koji je vladar 9, čak ME ima i trigon sa SA, što bi bila trajnost, po meni, ispravljajte me oni koji znate bolje:))))
sa SA se ti mijenjaš u partnerskom odnosu, sad, na tebi je da vidiš dal se ti kao takva izmjenjena možeš prilagodit tom braku u kojem sad jesi

ivanam
04-01-2012, 11:19

Bombona,jel moze jedno pitanjce ,nadam se da se ne ljutis? Jel se tebi pojavio neko nov proletos ,tamo posle marta?Jer ima dosta pokazatelja,pa zato pitam,da vidimo da li astrologija radi.:)

bombona
04-01-2012, 12:07
Pa vidim ja da od cekanja nemam nista :) Cekala sam dosta i cutala , pa me docekao Saturn. :) Bez zezanja, spremna sam na promene - pa kud puklo. Dosta sam se bacakala u blatu, idemo dalje! : )

@ Ivana, naravno da se ne ljutim :) ELem :) - Tamo negde u septembru se pojavio novi "neko" i to posle 12 godina da mi se svidi neki drugi muskarac. Sa sadasnjim partnerom sam se zabavljala 6 godina pre ulaska u brak, a u braku smo 7 godina i ludo sam ga volela. Nikada me niko sem njega nije zanimao.
E sad - stvar je vrlo cudna - ta osoba je stranac i nije odavde . upoznali smo se preko interneta, ali se uzivo nismo sreli, mada planiram kada zavrsim trenutnu pricu.
Neverovatno se osecam kad razmisljam o njemu, mnogo me privlaci! Jako smo puno pricali - i od tada smo non stop u kontaktu - malte ne po ceo dan. JEl to znaci da astrologija radi? :)
Ne kazem da nesto moze biti za ozbiljno, ali stalno razmisljam koliko sam nesretna i neispunjena u ovom braku - a tamo negde me mozda ceka nesto lepo.

Zene hvala na odgovorima, jako mi puno znace!
Pozdrav!

ivanam
04-01-2012, 12:16
Pa vidim ja da od cekanja nemam nista :) Cekala sam dosta i cutala , pa me docekao Saturn. :) Bez zezanja, spremna sam na promene - pa kud puklo. Dosta sam se bacakala u blatu, idemo dalje! : )

@ Ivana, naravno da se ne ljutim :) ELem :) - Tamo negde u septembru se pojavio novi "neko" i to posle 12 godina da mi se svidi neki drugi muskarac. Sa sadasnjim partnerom sam se zabavljala 6 godina pre ulaska u brak, a u braku smo 7 godina i ludo sam ga volela. Nikada me niko sem njega nije zanimao.
E sad - stvar je vrlo cudna - ta osoba je stranac i nije odavde . upoznali smo se preko interneta, ali se uzivo nismo sreli, mada planiram kada zavrsim trenutnu pricu.
Neverovatno se osecam kad razmisljam o njemu, mnogo me privlaci! Jako smo puno pricali - i od tada smo non stop u kontaktu - malte ne po ceo dan. JEl to znaci da astrologija radi? :)
Ne kazem da nesto moze biti za ozbiljno, ali stalno razmisljam koliko sam nesretna i neispunjena u ovom braku - a tamo negde me mozda ceka nesto lepo.

Zene hvala na odgovorima, jako mi puno znace!
Pozdrav!

Radi,radi! Pa Ur kao vladar 12.kuce i interneta izmedju ostalog,ti od maja 2011.do marta 2012.pravi trigon na vladara 12.(tajne) Ur u 9.kuci(inostranstvo).Pr i tome ti pravi i sextil na Ve vladara ukljestenog 7.polja ,koja je vodoliji koja simbolizuje net.Mislim da ce se ovo razvijati i dalje jer ce ti Ur sledece godine uci i u trigon sa Mo vladarom 5.polja.Druga manifestacija mi mogla da bude beba ili selidba.

bombona
04-01-2012, 13:18
Ivana hvala ti puno na utrosenom vremenu! :) Astrologija je cudo.
Bar nesto lepo da cujem. Mozda selidba - za bebu ne verujem.
Vladar 5 otisao u 9 - pa sam kontala da cu bebu napraviti u inostranstvu, ali otom potom videcemo. U svakom slucaju, nek se razvija - ja to zaista zelim.
Ali, prvo moram da razresim trenutnu situaciju :/
ai ai ai

NOVICSLAVICA
04-01-2012, 22:22
BOMBONA -Saturn u 7-moj kuci i pored nezadovoljstva u braku ne rado se rastaje.
Kod tebe je tu i Mars pa je situacija takva da krenes sa razmisljanjem o razvodu pa stanes.Tu je i Pluton pa ti je verovatno muz sposoban i ima kvalitetne osobine a zna biti i ogavan.

Kazu tamo gde ti je Saturn tamo su ti i teskoce. On trazi u braku red ,rad i disciplinu.
Kad udje u skorpiju ti ulazis u period sade sati, tako da bi bilo pozeljno da budes oprezna kako ne bih dozivela stanje bola, depresije ,patnje.

Drugi brak 9-ta kuca ,tu ti je Uran 0* Mesec ovaj aspekt daje histeriju stres nervozu zato sto mozes stvari videti na sasvim drugaciji nacin.
Moguce da imas razvijenu intuiciju a nemir sigurno a verovatno i poremecaj sna

manila
05-01-2012, 08:31
[QUOTE=Agena;340206]Dobrodosla u klub retro Ve.:) (i ja je imam).
Manila ti znas da tumacis,pa cu na ovo sto si napisala gledati kao na neki vic.:4lol:

jao Agena hvala ti na ovome:), ako ti tako kažeš, možda i ja počnem vjerovat u to:)))

Tina
28-02-2012, 14:01
Ja sam totalni laik za astrologiju, i uopste ne mogu da skontam koji su kod mene aspekti za 2 braka,a rekose mi da imam vise od tri! pomagajte!

moja natalna:

http://www.astro.com/tmpd/cp34filemxJKS2-u1307448100/astro_w2gw_01_x_x_hp.46825.1400.gif

iatlove
28-02-2012, 15:46
Da li neko zna da li sam ja ovo dobro protumacila? Ovo je definitavan razvod po meni. Prvi brak je u pitanju.
Vladalac DC - Jupiter ulazi u 12.kucu i stvara 90Ma90Ju
TrPl u 7.kuci (uskoro i R) u Jarcu 90 So90Ve0Pl
Sa takodje sa kvadratima. R Ma pravi haos u kuci na nivou komunikacije.Sta sam propustila??
Narocito sa Pl u 7.kuci smatram da je kraj braka neminovan.

http://img853.imageshack.us/img853/1980/astro24gw42da2012228524.gif

kosmopolita
28-02-2012, 16:39
Da li neko zna da li sam ja ovo dobro protumacila? Ovo je definitavan razvod po meni. Prvi brak je u pitanju.
Vladalac DC - Jupiter ulazi u 12.kucu i stvara 90Ma90Ju
TrPl u 7.kuci (uskoro i R) u Jarcu 90 So90Ve0Pl
Sa takodje sa kvadratima. R Ma pravi haos u kuci na nivou komunikacije.Sta sam propustila??
Narocito sa Pl u 7.kuci smatram da je kraj braka neminovan.

http://img853.imageshack.us/img853/1980/astro24gw42da2012228524.gif

Možda baš najvažnije,tr Ur se sprema u opoziciju sa Su i Ve,ali to je tek za par godina.

iatlove
28-02-2012, 16:46
Pa da, tacno tako! Za par godina ce mu biti ,,veselo,, ali, da li ti vidis ovde razdvajanje ove godine i razvod nakon toga? Posto licno znam situaciju, jeste rec o razvodu,gde se brak ne samo raspada vec se prave koraci u tom smislu, ali meni se cini da je to i astroloski podrzano?!!?! Jesam li to dobro videla?

malamaza
05-03-2012, 18:14
evo i mene u klubu razvedenih... napokon ... nakon što je saturn tranzitirao preko urana vladara 7.k. i donio najjaču krizu u braku iza sebe ostavljajući emotivnu pustoš i beznađe, pluton na vrhu 6.k definitivno iz korijena donosi promjenu svakodnevnice, u solaru je saturn egzaktno na natalnom uranu, a solarni uran pod kvadratom solarnog plutona ...
trajalo je 13,5 godina, taman koliko je natalnom uranu trebalo da direktivnom metodom promijeni znak ...

kanon
05-03-2012, 19:10
BOMBONA -Saturn u 7-moj kuci i pored nezadovoljstva u braku ne rado se rastaje.
Kod tebe je tu i Mars pa je situacija takva da krenes sa razmisljanjem o razvodu pa stanes.Tu je i Pluton pa ti je verovatno muz sposoban i ima kvalitetne osobine a zna biti i ogavan.

Kazu tamo gde ti je Saturn tamo su ti i teskoce. On trazi u braku red ,rad i disciplinu.
Kad udje u skorpiju ti ulazis u period sade sati, tako da bi bilo pozeljno da budes oprezna kako ne bih dozivela stanje bola, depresije ,patnje.

Drugi brak 9-ta kuca ,tu ti je Uran 0* Mesec ovaj aspekt daje histeriju stres nervozu zato sto mozes stvari videti na sasvim drugaciji nacin.
Moguce da imas razvijenu intuiciju a nemir sigurno a verovatno i poremecaj sna

Upavo sam i ja isto pomislila :) . Rijetko se razvode oni sa Sau sedmoj, a sa Pl u sedmoj jos rijedje. Pl ovdije govori upravo "dok nas smrt ne rastavi".

Primjetila sam nesto drugo (nevezano za prije receno). Naime svaki natal osoba koje poznajem, a koji sam pogledala i ima Ur180Kiron, sve su razvedene. Bez obzira kojim poljem taj Ur vlada.
Je li jos netko to primjetio? Ima li to ikakve veze?

kanon
05-03-2012, 23:56
Agena, ne tvrdim da je pravilo. Samo sam primjetila pa pitam ostale imaju li slicna opazanja?

kanon
06-03-2012, 00:42
Ako mene pitas to ti je 50%-50%.....:)
Imala sam vezu sa covekom koji je imao VE180Hiron i nije se razveo.:)

Nisam rekla Ve, vec Ur :) .

malamaza
06-03-2012, 06:11
Agena, ne tvrdim da je pravilo. Samo sam primjetila pa pitam ostale imaju li slicna opazanja?

mogu ti reći da nisam nikad obraćala pažnju na ovaj aspekt, ali sam se baš iznenadila kad sam krenula u provjeru ...

evo ja sam ti primjer razvoda, uran i kiron su u egzatnoj opoziciji, a uran mi je vladar 7.k

drugi primjer, moj bivši muž koji ima tu opoziciju orbis 3,5 stupnjeva ali su uran i kiron na vrhu osi 1/7 pa to sigurno pojačava ovaj aspekt u ovom kontekstu

jedan moj prijatelj koji također ima egzaktnu opoziciju, te drugi koji ima isto ali orbis 6 stupnjeva

znam ženu koja ima ovu opoziciju sa orbisom 10 stupnjeva, ali je kiron u natalnoj 7.k pa se do 31.g. već dva puta razvela (ima ona drugih pokazatelja razvoda da se razumijemo, ali sad gledam samo ovaj)

pirat
12-03-2012, 00:24
Znam jedan primer Ur 180 hiron razveo se,kod mene je Ve 180 hiron ne znam da li deluje ali mi se cini da cu se i ako jednog dana stupim u brak razvesti....

malamaza
12-03-2012, 06:57
Ali taj aspekat ima svaka druga osoba u natalu.:D

nema, imaju generacije od čini mi se 60 i neke do 80 i neke, znači to je generacijski aspekt i normalno da ne vrijedi isto za sve, čitala sam da je bitno ako je ovaj aspekt orbisa do 2 stupnja u aplikaciji i ako leži na osi 1/7 :)

manila
12-03-2012, 09:10
ako se u 7 kući nalaze ove planete, ovim redom, PL, UR, MO i JU
da li taj JU može biti spas braka?

tara82
27-11-2012, 23:15
Ne znam da li da postavim novu temu ili moze i ovde, neka moderatori isprave, unapred se izvinjavam. E ovako, moja sestra zivi u obligacionom braku poslednjih 4, 5 god.,zive kao cimeri ustvari. Po meni razvod bi trebao da usledi za dve god.2014 na 2015,kada SA udje u znak strelca koji je inace i vladar njenog 7 polja, pravice konjukciju sa DC, kvadrat sa JU kao vladarem njenog 7 polja , sa PL i UR cini mi se isto 90, a UR tranz.180 sa MO. Da li mozete dati svoje misljenje. Cak sta vise i u solaru joj stoji selidba koliko vidim za 2014-15 god.

ibis
27-11-2012, 23:19
Primjetila sam nesto drugo (nevezano za prije receno). Naime svaki natal osoba koje poznajem, a koji sam pogledala i ima Ur180Kiron, sve su razvedene. Bez obzira kojim poljem taj Ur vlada.
Je li jos netko to primjetio? Ima li to ikakve veze?

Ne znam jel ima neke veze, ali dodaj i mene, isto imam Ur 180 Hi.
Zanimljivo zapazanje...

tara82
27-11-2012, 23:53
Zanimljivo zapazanje...

Ibis imam i ja UR 180 HI i razvela sam se. eto jos jedne potrvde. Evo i moja sestra ga ima, ali jos uvek je u braku.

Lahadima
28-11-2012, 00:02
Interesantno zapažanje stvarno. Ipak, moram se složiti sa Agenom, jer mislim da su šanse da je to presudno 50%-50%.

Ja imam taj aspekt, ali još nisam ni udata pa ćemo tek videti. Ima ga i moja mama, nije se razvodila. Bila je u braku 30 godina, dok moj tata nije umro, a ima i uran u sedmoj (ali tata je bio elektroinženjer ;)). Tako da, moraću da proverim to na još nekim primerima...

Razvedena drugarica, jedina za sada koja se razvela, nema taj aspekt, ali dobro, ima neke druge pokazatelje razvoda.

Iskreno, mislim da ako postoji šansa za razvod, da Ur 90 Chiron može samo da ga potvrdi, ali da bez toga, sam po sebi ne znači ništa, ako je sedma kuća dobra...

Ali ok, da ne bulaznim više, proveriću na još karata, pa ću da vam javim :)

ibis
28-11-2012, 07:16
Ibis imam i ja UR 180 HI i razvela sam se. eto jos jedne potrvde.

Eto...Mozda ranjavamo ili lecimo sebe trazeci svoju individualnost, ili obrnuto, bivamo ranjeni pa odlazimo?...

tara82
28-11-2012, 11:23
Hm...Pa ovaj Ju u 4k moze da znaci svasta,on se obicno nalazi tu kada se neko seli (u pravu si) ili useljava,mada to moze pokazati i Sa u 4k.
Ali sad nisam sigurna da je to dovoljan pokazatelj razvoda u natalu..?
Cak ni taj famozni Sa kada napravi Sa0DC,ne mora nuzno da znaci razvod,jer simbolika 7k je presiroka.;)

Ja sam prosto ubedjena da ce biti selidbe, sto se vidi u solaru, UR ima i natalno u 4 kuci, a i u solaru joj je u sol.IV i pravice opoziciju sa nat.MO sto je po meni isto jedan od pokazatelja selidbe. Ju je vladar sol.ASC i pada na 4 nat. Gotovo je uvek tacno da ko ga ima natalno u 4 kuci, ako je u solaru u 4 kuci takodje, selidba se desava, e sad je pitanje da li ona ili muz, jos i ovaj MA u vodoliji na 11 step. analogno vodoliji u konjuk. sa nat.MC i SA, a ima ga i nat.u 4 kuci. A SA vise aktivira sol.ASC u konjukciji sa MO i samim ASC, pravi i 90 sa JU plus je na 29 stepenu i mozda oznacava kraj necega. Tranzitno takodje ce imati ponavljanje tog aspekta SA 90 JU kao vladar 7 kuce braka, zatim SA 90 HI 90 PL 90 UR i 180 sa ASC. Sam tranz.JU konjukcija MA, i MA tranz. konj. JU i HI mozda bude okidac,UR 180 MO. Ona ne radi vec 15 god. tako da joj nista nece doneti u toj simbolici sigurno, a odnosi su naruseni do te mere da popravke nema, sa tim je zavrseno, samo pitanje je vise materijalno, tj.stambeno,zive u velikom stanu tako da sigurno nece biti zajdednickog sirenja..Po meni rekla bih da ce se pre on seliti?! Ah da da ne zaboravim i cuveni UR180HI ima ga natalno, posto ga pominjemo ovde kao jedan od pokazatelja.

Eto...Mozda ranjavamo ili lecimo sebe trazeci svoju individualnost, ili obrnuto, bivamo ranjeni pa odlazimo?...

Ibis slozila bih se sa tobom s tim sto u mom slucaju ce pre biti da trazim svoju individualnost :D

VagaLibra
28-11-2012, 12:23
Moj uran je u Skorpiji i u losem odnosu sa Saturnom...
Samo ne u kuci koja ukazuje na razvod.
Sad..koliko je moj osjecaj snazan, ne znam...al sam uvijek osjecala da ovo nece bit zauvjek. Drugi brak..to mi je nemoguce zamisliti..a po nekim pisanjima s ove teme, a i s neta ne vidim nista sto ukazuje na to.

U natalu mi je Venera u losem osnosu sa Saturnom i Jupiterom..to je lose..jel tako?

U solaru mi je Uran lose aspektiran s Plutonom..
http://www.dodaj.rs/f/1s/ja/4561E4v7/ja-solar.gif
Jel moze netko pogledati?

edit: nasla solidan link..idem citati do kraja.. :D
http://astrologivonabeara.wordpress.com/category/astrologija/tumacenje-braka-kroz-natalni-horoskop/

sladjana
28-11-2012, 23:25
Ne znam da li da postavim novu temu ili moze i ovde, neka moderatori isprave, unapred se izvinjavam. E ovako, moja sestra zivi u obligacionom braku poslednjih 4, 5 god.,zive kao cimeri ustvari. Po meni razvod bi trebao da usledi za dve god.2014 na 2015,kada SA udje u znak strelca koji je inace i vladar njenog 7 polja, pravice konjukciju sa DC, kvadrat sa JU kao vladarem njenog 7 polja , sa PL i UR cini mi se isto 90, a UR tranz.180 sa MO. Da li mozete dati svoje misljenje. Cak sta vise i u solaru joj stoji selidba koliko vidim za 2014-15 god.

Evo njenog natala sa tranzitima http://imageshack.us/photo/my-images/707/astro24gw04daki20151257.gif
i solara http://imageshack.us/photo/my-images/577/astro31gw04daki20141257.gif

Dosta su pisali pa evo i ja cu .
Mislim da je ona navikla na zivot sa muzem takav kakav jeste i tako joj odgovara . Jupiter kao vladar 7 polja dodatno ce u narednom periodu ima konjukciju sa Ne koji ce je samo jos podrzati da ostane tu gde jeste, zivot joj je obavijen ruzicastim, nista ne vidi kako treba bilo dobro ili lose .To nije dobro za nju ni malo , nit za njenu porodicu , muza, decu ....
Sa tranzitira kroz 7 tada ali on funkcionise po sistemu ako je dobro podrace a ako nije rasturice ..
Ako ona i njen muz rade nesto zajedno, tesko da ce se razvesti .
Mozda gresim ...pozzz

TigaBg
29-11-2012, 03:43
Zanimljivo zapazanje...

Sve sve, ali Ur 180 Hiron. Levi aspekt u natalu, ma kakav god da je.

tara82
29-11-2012, 11:17
Mislim da je ona navikla na zivot sa muzem takav kakav jeste i tako joj odgovara . Jupiter kao vladar 7 polja dodatno ce u narednom periodu ima konjukciju sa Ne koji ce je samo jos podrzati da ostane tu gde jeste, zivot joj je obavijen ruzicastim, nista ne vidi kako treba bilo dobro ili lose .To nije dobro za nju ni malo , nit za njenu porodicu , muza, decu ....
Sa tranzitira kroz 7 tada ali on funkcionise po sistemu ako je dobro podrace a ako nije rasturice ..
Mozda gresim ...pozzz

Ona ne radi nigde vec 15 god sedi kuci., on se bavi svojim poslom i nema nikakve veze sa njom, sem sto izdrzava celu kucu. Mogu reci da ima pristojan zivot. Dete je veliko,u Beogradu na studijama, znaci nemaju nikakav zajednicki posao, jedino sto bi odgovaralo je da se ona stamebeno obezbedi ili ce biti deobe tesko mi je da zakljucim, ali da ce neko otici definitivno hoce. Ne znam jesi li videla solar, gde je selidba bas uocljiva za isti taj period (kada Sa bude usao u 7 polje) da li njena ili njenog muza ne mogu da zakljucim?Da brak ne funkcionise vec tri godine to je sigurno.

VagaLibra
29-11-2012, 11:58
Ti nemas natalne pokazatelje razvoda u natalu.:)
Vladar 7k,VE,Sa,Ur,nista od toga ti nije u duplom znaku.
Uzivaj..:)

Hvala Agena opet i opet.
Gledala sam sinoc do kasno o tome..svasta sam nasla..:D na kraju nisam znala sta da mislim...znala sam samo da sam se zapetljala.
Uvijek sam imala osjecaj da cu odseliti..al nisam vidjela njega uz sebe tada..vec sama.

sladjana
29-11-2012, 22:23
Ona ne radi nigde vec 15 god sedi kuci., on se bavi svojim poslom i nema nikakve veze sa njom, sem sto izdrzava celu kucu. Mogu reci da ima pristojan zivot. Dete je veliko,u Beogradu na studijama, znaci nemaju nikakav zajednicki posao, jedino sto bi odgovaralo je da se ona stamebeno obezbedi ili ce biti deobe tesko mi je da zakljucim, ali da ce neko otici definitivno hoce. Ne znam jesi li videla solar, gde je selidba bas uocljiva za isti taj period (kada Sa bude usao u 7 polje) da li njena ili njenog muza ne mogu da zakljucim?Da brak ne funkcionise vec tri godine to je sigurno.

Zato njoj odgovara situacija , da zivi dobro a nista da se ne muci.

Solar ce doneti neke promene to je definitivno, sledi joj naporna godina, kao da ce biti povredjena mo u konjukciji sa Dc a natalni Mo0SMc - nesto mora da se dogodi.
Uran ukazuje na promenu stanja u kuci , moguca i selidba , poklapanje osa je isto vazno .
A ako i dodje do promena kao da ce sve biti mucno zbog Ma0Sa ,moguce da se otegne. Pogledaj tranzite Sa za celu godinu jer ako bude isao retro sve ukazuje da se nece sve odjednom resiti ...pozzz

andjelikadepeures
29-11-2012, 22:31

Tara, da je njoj lose, menjala bi nesto. ne brini ti njenu brigu
opstalom, chudnije bi bilo da posle toliko godina braka prshti od strasti
ne verujem da ce se razvesti

tara82
29-11-2012, 23:15
Tara, da je njoj lose, menjala bi nesto. ne brini ti njenu brigu
opstalom, chudnije bi bilo da posle toliko godina braka prshti od strasti
ne verujem da ce se razvesti

Na zalost ona se nista i ne pita,nemoze nista da menja, niti zeli, njoj je totalno svejedno, bice finan. obezbedjena ostali u braku ili ne, ali hajde ovako, zet je u vezi sa drugom, ona za to zna, i ceka da bude stambeno obezbedjena, ipak ne moze na ulicu, a za to treba malo uslova. Ne bi ni on dozvolio da se zavrsi bez toga da ona bude prepustena samoj sebi. Prosto imam osecaj da ce to prevagnuti u naredne dve godine, ali hajde da se ipak konsultujem, da ne bude da sam subjektivna.

andjelikadepeures
29-11-2012, 23:36
Na zalost ona se nista i ne pita,nemoze nista da menja, niti zeli, njoj je totalno svejedno, bice finan. obezbedjena ostali u braku ili ne, ali hajde ovako, zet je u vezi sa drugom, ona za to zna, i ceka da bude stambeno obezbedjena, ipak ne moze na ulicu, a za to treba malo uslova. Ne bi ni on dozvolio da se zavrsi bez toga da ona bude prepustena samoj sebi. Prosto imam osecaj da ce to prevagnuti u naredne dve godine, ali hajde da se ipak konsultujem, da ne bude da sam subjektivna.

Vidi... tvoja sestra ima 7. kucu u Strelcu, vladar Ju... i So u 7. kuci...
za nju je partnerov status, drushtveni i materijalni mnogo bitniji od toga da li je vara, voli i sl.
on je verovatno neka "faca" i njoj je to dovoljno...
pretpostavljam da imaju korektan drugarski odnos?
mislim da je ona dobila ono shto je i htela....

tara82
29-11-2012, 23:45
Vidi... tvoja sestra ima 7. kucu u Strelcu, vladar Ju... i So u 7. kuci...
za nju je partnerov status, drushtveni i materijalni mnogo bitniji od toga da li je vara, voli i sl.
on je verovatno neka "faca" i njoj je to dovoljno...
pretpostavljam da imaju korektan drugarski odnos?
mislim da je ona dobila ono shto je i htela....

Pa to je cinjenica, ne bi njoj nikako nista smetalo, bilo ovako ili onako... Ali gledajuci solar za tu god. samo taj Uran u IV sol me je asocirao prvo na preseljenje, a kojim povodom, normalno nego razvodom, to mi je prvo palo na pamet...evo da postavim i njegovu situaciju za taj period...
Sol.Uran aktivira ustvari sol.IV, Sol ASC u strelcu sa MA i Pl (opet ukazuje na selidbu),na nat.IV, a JU na nat.UR Mislim da ce to tih promena doci naglo jer su i sol PL i MA u konjukciji na stepenu vodolije pa ce sve biti naglo, iznenada.

Sve karte su ovde, bice lakse za pregled
http://imageshack.us/photo/my-images/27/astro24gw01m20151258150.gif zet tranziti
http://imageshack.us/photo/my-images/22/astro31gw01m20141148142.gif zet solar 2014
http://img29.imageshack.us/img29/5133/astro31gw04daki20141257.gif sestra solar
http://imageshack.us/photo/my-images/707/astro24gw04daki20151257.gif sestra tranziti
http://imageshack.us/photo/my-images/823/sinastrija.gif uporedni

andjelikadepeures
29-11-2012, 23:57
Pa to je cinjenica, ne bi njoj nikako nista smetalo, bilo ovako ili onako... Ali gledajuci solar za tu god. samo taj Uran u IV sol me je asocirao prvo na preseljenje, a kojim povodom, normalno nego razvodom, to mi je prvo palo na pamet...evo da postavim i njegovu situaciju za taj period...
Sol.Uran aktivira ustvari sol.IV, Sol ASC u strelcu sa MA i Pl (opet ukazuje na selidbu),na nat.IV, a JU na nat.UR Mislim da ce to tih promena doci naglo jer su i sol PL i MA u konjukciji na stepenu vodolije pa ce sve biti naglo, iznenada.
http://imageshack.us/photo/my-images/27/astro24gw01m20151258150.gif
http://imageshack.us/photo/my-images/22/astro31gw01m20141148142.gif

ovo su zetovljeve karte?

heh, kakvuu on zenu hteo a kakvu dobio... nije se bash usrecio...
prehladna je ona za njega u svakom smislu...

ibis
30-11-2012, 04:58

`leba ti....a da ti malo spustis loptu i ne dajes ovako katastrofalne komentare...

ovo niko, ko tvrdi da se ozbiljno bavi astrologijom, a ne lupeta i folira se, ne sme sebi da dozvoli...

ili lupetaj, ali to je onda tvoja slika...

mislim da cu te staviti na blok, povraca mi se od tvog odnosa prema ljudima...

andjelikadepeures
30-11-2012, 05:55
`leba ti....a da ti malo spustis loptu i ne dajes ovako katastrofalne komentare...

ovo niko, ko tvrdi da se ozbiljno bavi astrologijom, a ne lupeta i folira se, ne sme sebi da dozvoli...

1. stavi me na blok, tebe i onako nisam ni primetila ovde :D
2. moj odnos prema ljudima je direktan, al' sta cesh, ne serviramo svi g@vna u zlatnoj foliji :D
3. astrologijom se zabavljam, ne bavim se. da se bavim, naplacivala bih to
4. tebe ovaj komentar bash lichno pogodio? zapitaj se zashto...

5. ja se slazem sa onim da se ljudi privlache na tri nivoa
intelektualnom, emotivnom i sexualnom, i da su sva tri privlachenja i slaganja potrebna za kvalitetnu vezu. kod mnogih

neki se orijentishu samo na jedno od ta tri
neki na dve stvari
neki traze da se sva tri poklope

ne krivim niti osudjujem bilo chiji izbor, nismo svi od istog materijala, nemamo svi iste ni intelektualne ni emotivne, ni sexualne potrebe.

mnogi strast pomesaju sa ljubavlju, ulete u brak, ochekujuci neznost, privrzenost, emociju... a ne samo topli ruchak ili ovlashtjenje za kreditnu karticu...

neki budu posteni prema sebi, pa priznaju da su se zeznuli i razidju se
drugi iz raznoraznih razloga ostaju u tim zajednicama...
svako ima pravo na svoj izbor

ali to ne znachi da cu ja da kukam i zalim nekog shto pije vodu umesto shampanjca, iako sam i sama svesna da mu voda vishe prija.

ako si imalo pametna, shvaticesh shta napisah

tara82
30-11-2012, 09:27
ovo su zetovljeve karte?

heh, kakvuu on zenu hteo a kakvu dobio... nije se bash usrecio...

Andjelka nazalost jesi u pravu, odrzivost braka je nemoguca jer oboje imaju SA90VE90, zatim on SA 90MO, SA90True node i zatim MA(kao suvladar 7)90UR.

Joj devojke nemojte ovako, hajde osecam se ja sada krivom ...Nije nam mesto ovde za prepirke, svadje, vredjanja, nemojmo da odlazimo toliko daleko bespotrebano, ovde smo da ucimo na svojim i tudjim primerima da, vezbamo, nema mesta za licne sukobe. Evo jedna mala molba s moje strane za obe da se vratimo na temu :friends:

andjelikadepeures
30-11-2012, 09:36
Joj devojke nemojte ovako, hajde osecam se ja sada krivom ...Nije nam mesto ovde za prepirke, svadje, vredjanja, nemojmo da odlazimo toliko daleko bespotrebano, ovde smo da ucimo na svojim i tudjim primerima da, vezbamo, nema mesta za licne sukobe. Evo jedna mala molba s moje strane za obe da se vratimo na temu :friends:

nisi ti kriva nista, ne potrisaj se
lepo od tebe shto iskreno kazesh kako stvarno stoje stvari, iako ti je ona sestra, ne pljujesh po zetu
ne kazem da je losha, ali kolichina emocija koje je ona u stanju da primi i pruzi je premala u odnosu na muza joj
raskorak prosto.... losa procena....

ali ok, verujem da ce se razici civilizovano, bez nekih trauma

tara82
30-11-2012, 09:41
nisi ti kriva nista, ne potrisaj se
lepo od tebe shto iskreno kazesh kako stvarno stoje stvari, iako ti je ona sestra, ne pljujesh po zetu
ne kazem da je losha, ali kolichina emocija koje je ona u stanju da primi i pruzi je premala u odnosu na muza joj
raskorak prosto.... losa procena....

ali ok, verujem da ce se razici civilizovano, bez nekih trauma

Nema pljuvanja ni po kome. Ipak ne moze se jedna strana samo kriviti da li za raspad veze, braka, za to treba dvoje, kao i za svadju zar ne?

andjelikadepeures
30-11-2012, 09:47
ako te ne mrzi, napravi njihovu sinastriju i postavi..... pa cu da pogledam kad se vratim

tara82
30-11-2012, 09:54
ako te ne mrzi, napravi njihovu sinastriju i postavi..... pa cu da pogledam kad se vratim

Postavila sam tamo sa svim kartama ....hvala:)

andjelikadepeures
30-11-2012, 11:51
gledam sinastriju... nije losa... bilo je ovde mozda vishe strasti nego emocija ali ih izgleda vreme totalno istroshilo....
po meni, Mo180Mo je bolje nego da nema aspekt.... mada ih je mozda vremenom bash to "jedan u klin drugi u plochu" i ohladilo... pritom ni jedan Mo nije povezan sa Ve "protivnika"....

tara82
30-11-2012, 12:09
gledam sinastriju... nije losa... bilo je ovde mozda vishe strasti nego emocija ali ih izgleda vreme totalno istroshilo....
po meni, Mo180Mo je bolje nego da nema aspekt.... mada ih je mozda vremenom bash to "jedan u klin drugi u plochu" i ohladilo... pritom ni jedan Mo nije povezan sa Ve "protivnika"....

Sinastriju ni ja sama ne pratim, iskreno....Cinjenica je da su kao suprotnosti uspeli samo fiktivno da odrze zajednicu, jedan cist obligacioni odnos. Kljucno je samo da ona stambeno bude obezbedjena, a mozda taj period i ukazuje na selidbu njenu ili deobu stana u kome zive, pa se isele oboje... Ja sam ubedjena da ce odvajanja biti, preseljenja, sto ce pokrenuti i ostalo, to sam uocila kod njih u solaru.

Hm...Pa ovaj Ju u 4k moze da znaci svasta,on se obicno nalazi tu kada se neko seli (u pravu si) ili useljava,mada to moze pokazati i Sa u 4k.
Ali sad nisam sigurna da je to dovoljan pokazatelj razvoda u natalu..?
Cak ni taj famozni Sa kada napravi Sa0DC,ne mora nuzno da znaci razvod,jer simbolika 7k je presiroka.;)

Evo sad primetih da je Agena spomenula da selidbu moze pokazati i Sa u 4 kuci, on ima i natalno Sa u 4 u svom sedistu, a ima ga i u solaru sad. Da ne bude da on izlazi ranije??? Zbunjena sam sad :cool:
http://imageshack.us/photo/my-images/23/solarzet2012.gif zet solar 2012
http://imageshack.us/photo/my-images/841/dakisolar.gif sestra solar 2012

tara82
01-12-2012, 10:09
Pogledala sam solare na predhodnoj strani, ali ovi sto ti tumace znaju 100x bolje od mene..;)

Ono sto sam zapazila.Tvoj zet ima ovaj Neptun kao vladar Dc-a i po mom nekom vidjenju stvari iz primera bliskog okruzenja i td, ljudi koji imaju taj polozaj za brak bolje da ne ulaze u papirolosku zajednicu, jer postoji mogucnost razvoda.Tvoj zet nije tvoju sestru video na pravi nacin.
Svi solari i sve ukazuje da ce se ona zaljubiti i da to moze poljuljati njihov odnos jer ima JU0Ma,ima gore NE0Ju,i td..On ima Hiron0Dc sto znaci da ce biti ranjen od partnerke.
Zao mi je sto moram da ti kazem,ali se slazem sa Andjelikom da ako bude doslo do rastave njihovog braka to ce biti zbog nje,jer ona ima izrazenije polozaje...:(
Ja sam ovde pomalo subjektivna, pa mozda vidim i ono sto ne treba :)
Strast i ljubav ne traju vecno, pa cak ni posle 20god.braka. Koliko znam sa njene strane nije bilo takvih <ispada>. Nije ni on bas toliko fin u smislu da je znao samo za nju, bilo je i njegovih svrljanja, covek je sarmantan, lepo izgleda VE u vagi, MA i SO u skorpiji, SA90MO90VE. Ispalo je da se on zaljubio pre odredjenog vremena i svi znamo za to. No sve u svemu ta prica je zavrsena, sem sto su jos uvek pod istim krovom. Pitanje je samo da li ce se prekinuti ta zajednica necijim izlaskom iz stana, selidbom...Sta moze po tvom misljenu moze znaciti ovaj Sa u njegovoj 4 sol. u konjukciji sa nat.NE. mada i MA mu pada na nat.4 sa PL, VE u svom sedistu sa MO u konjukciji sa nat.VE u njegovom solaru?

tara82
01-12-2012, 22:04
Ako mene pitas,ovde sve zavisi od nje.
Jer ona ima jace polozaje za selidbu,i uopste ako se nesto bude desilo to ce biti na njenu inicijativu.
Znas i sama da svaki tranzit SA ili Ju kroz 4k moze doneti selidbu,ali i masu drugih stvari po simbolici.
Interesuje me jesu oni u papiroloskom braku..?
Ovde u obe karte su losi polozaji za brak jer i ona ima Ma u 4k ti ljudi ne bi trebalo da ulaze u te papiroloske zajednice,zbog mogucih stalnih konflikta u braku i u okviru porodice.

Agena oni su u braku vec 22 god. Iskreno ne bih rekla da od nje zavisi toliko, ona ustvari ceka samo da bude stambeno obezbedjena, da joj ne fali nista, a kako pare ne padaju nikom s neba, to malo i mora pricekati ili neki jaci okidac, desvanje. Tu ce ustvari zet prelomiti, ne vidim nju nikako kao neko ko je sklon bilo kakvim promenama. Kod nje u solaru sad je i Mars u 7 sol. u jarcu opozicija sol ASC, ni to mi se ne svidja iskreno. Mislim da se vidi ispod njegovog solara 2012-13. NAredne dve godine to ce se okoncati, selidba je kod nje bise nego ocigledna, u pravu si, samo sam htela da cujem vasa misljenja.

tara82
02-12-2012, 15:31
Godine nisu parametar za duzinu braka.
Po nekom mom vidjenju situacije,teze se razvode ti koji su 22 god u braku,a lakse oni koji su 5-7 god u braku..;)

Tara,brak se razvodi kada zena to hoce,a ne muskarac.:D
Prema tome (hipoteticki) da ona nikad ne obezbedi taj novac.nece se ni razvesti,jer da zavisi od njegog muza,on bi je ostavio (da hoce) samo tako i ne bi obracao paznju na njeno stambeno pitanje.
Kada neko nesto hoce,nadje nacin,kada nece nadje razlog..;)

Hehe slazem se sa tobom, ko ce znati sta se njima desava tj.mota po glavama, kako odluce u svakom slucaju. Ja stvarno ne shvatam kako ljudi posle toliko godina kada su maltene kao stranci, kada funkcionisu samo obligaciono mogu da zive u istoj prostoriji, meni je to uzasno bilo, kao veliki teret posle cak tri god.braka iz kog imam cak i sina. Moj brak je recimo zavisio od mene hoce li opstati ili ne, naravno kad sam shvatila da to nije osoba sa kojom mogu deliti zivot, kada znam da mi ne moze pruziti ni na pocetku braka skoro ono sto je potrebno, bukvalno brzo je doslo i do toga da nisam mogla ni prisustvo osobe da podnesem, i tada ja resih da to i prekinem :),ali jeste cinjenica da se brakovi koji krace traju brze razvode, u pravu si. :)

tara82
02-12-2012, 21:30
Ne razumem zasto je tebi bitno da se oni razvedu..?:confused:
Jel tvoju sestru to zanima,ili tebe interesuje astroloski..?
Po meni tesko da ce se oni razvesti, jer im nisu jaki natalni polozaji za tako nesto,a ono cega nema u natalu tesko da ce se desiti bez obzira sto to stoji u solaru ili tranzitima...;)

Daleko od toga da mi nije bitno, pa sestra mi je naravno da mi je bitan sestrin zivot, sa jedne strane, a opet tu su i neke dublje stvari vezane za njen zivot koje ne bih mogla zaista iznosti, a sa druge strane astroloski po meni ima pokazatelja za dva braka i razvod, ipak ovde smo da razmenjujemo misljenja i iskustva pa na cijim cemo primerima ako ne na primerima svojih najblizih zar ne?:) Vidjala sam primere gde natal ne podrzava razvod, tj.nema pokazatelja za razvod, pa je usled tranzita nekog od malefika, a i Ju dolazilo do toga, nema pravila. U svakom slucaju hvala ti puno na misljenju:)

tara82
03-12-2012, 09:14
Za potvrdu razvoda bi ti trebalo bar 3-4 takva pokazatelja,a oni imaju po 2 svaki,koliko se secam..;)

Po meni ima vise, sedma kuca pocinje u strelcu ( daje vise brakova), zatim vladar JU u ribama dvojnom znaku, pravi 0 HI, zatim 180 sa Ur (zaduzen za razvode), 180 sa Pl, Sa 90 Ve (kao cuvar braka) tj.neodrzivost braka. A na kraju nije stvar u razvodu, to se u sudu brzo zavrsi da li sporazumno, vanparnicno ili parncno, a i to je najmanje bitno, prestanak zajednice podrazumeva i kad partner napusti stan, kucu, ja sam kod nje vise tih pokazatelja videla, sto postoji i u natalu, a i u solaru, zbog toga sam i postavila karte,a ne zbog razvoda i sudskim putem.;) to je ono kljucno SELIDBA kojom bi eventualno bio i pokrenut razvod.
Recimo ja imam samo dva pokazatelja za razvod (vrh sedme u ribama, a NE u strelcu, ni jedan sporan aspekt), pa sam se razvela tako sto sam prvo napustila zajednicu, pa tek brak okoncala i sudskim putem.

tara82
03-12-2012, 18:42
To sam primetila da ljudi koji imaju Ribu na vrhu Dc*a ako se slucajno udaju/ozene papiroloski da se obavezno razvode.To je valjda zato sto je priroda Riba na Dc takva da ne trpi to "sudsko vezivanje" jer Neptun je visa oktava Venere,pa zato on ne podnosi te materijalnosti da tako kazem.
Ljudi koji udju u vanbracnu zajednicu sa Ribama na Dc-u duze ostanu u takvog vrsti braka-veze..;)

Jos kad dodje tranzitni Uran na DC u ribama, e to je urnebes, udjes u brak neocekivano, iznenada, ne vidis nista niti partnera kako treba,ali mene je brzo i razveo nakon nepune tri godine braka, natalno imam Ur9o Asc. Tako sam ja samo jedan dan rekla ja ne mogu vise ovo, ne sa ovim covekom i spakujem se i sa mojim sinkom dodjem kuci. Sve se to odigralo zahvaljujuci Uranu i brak i selidba (lepo smesten u mojoj 4 kuci), prekid zajednice, pa onda usledio i razvod i sudskim putem 2010 sto znaci da on nije radio u simbolici kuce kojom mi inace vlada (vladar 6) . Evo tranzita u dan kada sam resila da se iselim i prekinem zajednicu bracnu.:)
http://imageshack.us/photo/my-images/849/tranz.gif
u solaru tad Ic sol sa UR .na nat 7

Ludo_lane
04-12-2012, 00:58
Ups,pa i meni je vrh 7k u ribama,a vladar je otisao u 4k(neptun u jarcu), a u solaru mi uran tranzitira 7k?
Ja se jako malo razumijem u sve ovo,pomoc?

Ludo_lane
04-12-2012, 00:59
Pogrijesih,ipak mi je neptun u strijelcu!

Michael
04-12-2012, 01:09
tara imaš mnogo više od dva pokazatelja za razvod. Na fonu sam i ne mogu videti natal za tvoju sestru i ne mogu ti reći kakva je priča kod nje.

Ludo_lane
04-12-2012, 01:33
Venera 90 neptun, pa to su 4 pokazatelja razvoda ako se ne varam?!Moze li mi neko pomoci da ovo sve rastumaci?

Michael
04-12-2012, 01:36
Nemam još torbu za njega. Stiže za neki dan. Sad nisam kući i nisam mogao da ga ponesem. Imaš neke komplikovanije položaje. Mada me najviše brine neptun na dsc. To je nešto što moraš da središ.

tara82
04-12-2012, 10:39
Ti imas i natalno SO90Mo aplikacija.To daje tvoje roditelje kao principijelno razlicite licnosti,( mozda su se tvoji razveli) ,a onda se to sa roditelja prenosi na dete,pa se ni ti nisi slagala sa tvojim ex muzem.;)
Interesuje me, (ako zelis na napises) sta je bio glavni razlog prekida?
Vladar 7k u 4k,to znaci da je on ili bio alkoholicar ili je bilo tajni za tebe,bio ti tezak covek,varao te,ili krio neke karakterne osobine?
Obicno kod ovakvih polozaja jer je Neptun ukljucen nema bas nekog realnog razloga (Neptun-nejasno),ali osoba mora da prekne takav brak.

Sto se tice mojih roditelja to je tek strasno, tu si u pravu, razliciti su kao neba i zemlji, nikako nisu jedno za drugo, ali brak traje vec 27 god. (mamina sedma pocinje u jarcu, tezak brak, ali i trajan).
Sto se mene tice nije problem da napisem, da mladje uce na primeru kako ne treba :D Kod mene je to kako brzo doslo tako brzo i otislo, naime desava se da moj dragi SA u julu 2006 (tada tranzit kroz 12 kucu) u lavu i egzaktnu konjukciju na moj MO donosi meni tranzit JU90MO nezeljenu trudnocu nakon samo 4 meseca veze), ja u soku velikom plakala tri meseca, zivot mi se okrenuo za 360 stepeni,(taman kada sam resila da prekinem tu vezu). Elem...ziveli smo vanbracno do 2007 kada smo se i vencali, dosao bebac, ali sve to vreme problemi u smislu njegove porodice, svi su ziveli u istoj zgradi i mama, tata, sestra, zet i njihovi klinci, a mi na trecem, naravno problemi su krenuli na samom pocetku, nemas svoju privatnost, on pod maminim uticajem, sestrinim. Plus sto su svi bili u porodicnom poslu, ja ni to nisam mogla da izdrzim, pa cak i posao da mi donosi konstantno kuci, on po ceo dan za racunarom, a mama mu je vodila drugi posao (butik) ...
Nije alkoholicar ( ali jeste njegov tata i to periodicni alkoholicar,njegovi se razvodili, pa mirili, pa opet razvodili), a kamo li varao ili bio tezak. Znaci covek koji je totalno pasivan, nezainteresovan u fazonu ok ti i dete ste tu, pa sta kao da zivim sam, bitno je da ja imam moje kompjutere po ceo dan. Iskreno i to mozda malo emocija sto je bilo, ako se to moze tako nazvati je nestalo na samom pocetku,pa bar da je bilo strasti i seksa ( to je bio pojam za mene, a ja imam VE u skorpiji pa zamisli). I tako ja vrlo brzo dignem ruke od svega jer nisam mogla da podnesem tu pasivnost i nezainteresovanost (on blizanac), njegovu familiju koja mi je ulazila u stan kad god im padne na pamet i da nemam svoju privatnost, a i samu cinjenicu da on ne moze bez mame, a ja cista suprotnost, preuzela sam posao koji je radila njegova mama za njega(i to bio problem mami nije odgovaralo). I tako njima nista nije odgovaralo, a njemu svejedno, ko god da je vuci ce za njega, ja sam vukla dosta zaista, ali nije moja llicnost vise mogla da podnese nesposobnog muskarca koji ceka da mama i bilo ko drugi uradi nesto za njega, koji ne zna da pridje svojoj zeni i da se ponasa kao otac. Kod mene je doslo do te mere da ja njega nisam mogla vise da podnosim u smilu pojave. :D i samo jedan dan resih i dodjem kuci sa mojim sinom koji je tada imao 2 god. To je moja brza prica, ali veruj nemam osecaj da sam uopste i bila sa njim, nemam nikakav dozivljaj, kao da ga nisam upoznala ikad u zivotu.;)
Kad sve saberem razlozi su, nema ljubavi, nema dozivljaja, nema seksa, njegova nesposobnost da bude musko jako, cvrsto, stabilno koji brine o porodici, e nema ni mene tu vise ahahah:D Zamisli da sam ostala jos sa njim, pa ja bih jadna silovala ljude po ulici ahahha:D

tara imaš mnogo više od dva pokazatelja za razvod. Na fonu sam i ne mogu videti natal za tvoju sestru i ne mogu ti reći kakva je priča kod nje.

Hajde Michael dobro bi mi doslo da das svoje misljenje, po meni i nemam neke pokazatelje, ali sta vidis reci slobodno, tu smo da se dopunjujemo ;)

andjelikadepeures
04-12-2012, 10:54
Tara, svaka chast na iskrenosti.
i bolje shto si ostavila tog njanjavka

nego, moram nesto da napisem, shto primetih odavno...
iako tvrde da Sa daje stabilnost i sl. kad bolje pogledate, svi koji su imali dobre aspekte Saturna i vladara 7. polja, razveli se.... pogledajte karte ljudi koje poznajete

tara82
04-12-2012, 13:18
Tara, svaka chast na iskrenosti.
i bolje shto si ostavila tog njanjavka

nego, moram nesto da napisem, shto primetih odavno...
iako tvrde da Sa daje stabilnost i sl. kad bolje pogledate, svi koji su imali dobre aspekte Saturna i vladara 7. polja, razveli se.... pogledajte karte ljudi koje poznajete

Pa bolje da se ucite na primerima, svi oni kojima sedma pocinje u ribama ili dvojnom znaku po meni, evo i Agena je potvrdila ne bi trebalo da ulaze papiroloski u zajednicu. Kao sto vidis i kod mene Sa ima lepe aspekte jos je u Vagi egzaltiran, pa cak i u tranzitima mi ne donosi stabilnost ili sta dobro, vec naprotiv suprotno.

Venera 90 neptun, pa to su 4 pokazatelja razvoda ako se ne varam?!Moze li mi neko pomoci da ovo sve rastumaci?

Lane tebi sedma isto u ribama, pa jos tu i MO smesten u opoziciji sa ASC,MA( isto suvladar braka) i VE, NE takodje na 27 step.blizanaca (dvojni znak) u strelcu (nestalan, ali i pokazatelj za vise od jednog braka) pravi 90 sa MO, VE i MA, ali i suvladar JU u strelcu. Nije bas sjajna situacija iskreno, bez obzira i sto SO u skorpiji pravi 120 sa MO u 7 kuci. Jesi li ti u braku?

Lahadima
04-12-2012, 14:53
Hmmm, vidim da se pominju ribe na vrhu sedme kuće, pa ajde da se nadovežem na to. Nije samo to dovoljan pokazatelj razvoda, jer bi onda po tome, svi ljudi koji su devica u podznaku - bili razvedeni (pošto su ribe 180 stepeni od device). Tu ipak treba mnoooogo više pokazatelja, da je taj neptun ugrožen (ili jupiter), da je ugrožena venera, itd.

Recimo, ja mislim da sve osobe koje imaju ribe na DC-u, mogu da to potroše tako što će živeti u vanbračnoj zajednici, venačati se sa ribom (ili osobom koja ima naglašene ribe u natalu, podznak, znak itd.), ako se venčaju sa hemičarom, anesteziologom, umetnikom. Znači, ako njihov partner bude na neki način predstavljen znakom riba. Isto važi i za druge znake i planete u sedmoj...

tara82
04-12-2012, 14:58
Hmmm, vidim da se pominju ribe na vrhu sedme kuće, pa ajde da se nadovežem na to. Nije samo to dovoljan pokazatelj razvoda, jer bi onda po tome, svi ljudi koji su devica u podznaku - bili razvedeni (pošto su ribe 180 stepeni od device). Tu ipak treba mnoooogo više pokazatelja, da je taj neptun ugrožen (ili jupiter), da je ugrožena venera, itd.

Recimo, ja mislim da sve osobe koje imaju ribe na DC-u, mogu da to potroše tako što će živeti u vanbračnoj zajednici, venačati se sa ribom (ili osobom koja ima naglašene ribe u natalu, podznak, znak itd.), ako se venčaju sa hemičarom, anesteziologom, umetnikom. Znači, ako njihov partner bude na neki način predstavljen znakom riba. Isto važi i za druge znake i planete u sedmoj...

Ribe ukazuju samo na mogucnost vise brakova, naravno ako ostali aspekti ukazuju na to. Lahadima sve si lepo objasnila, svaka cast!:)

LavJarac
04-12-2012, 15:05
Meni su rekli vise brakova a ja nikako da stignem ni do prvog :D
...da li je mozda za mene bolja varijanta da zivim u vanbracnoj zajednici? :cool: ...nekako kod mene sve teze ide...

Ludo_lane
04-12-2012, 15:50
Lane tebi sedma isto u ribama, pa jos tu i MO smesten u opoziciji sa ASC,MA( isto suvladar braka) i VE, NE takodje na 27 step.blizanaca (dvojni znak) u strelcu (nestalan, ali i pokazatelj za vise od jednog braka) pravi 90 sa MO, VE i MA, ali i suvladar JU u strelcu. Nije bas sjajna situacija iskreno, bez obzira i sto SO u skorpiji pravi 120 sa MO u 7 kuci. Jesi li ti u braku?

Jesam,vec 4 god. Sve me nekako zbunjuje,(jer sam tek pocela da ucim astrologiju) i gledam tvoj natal i vidim da imamo dosta toga zajenickog.:D
Nemam nikakvih naznaka na razvod (osim ako to ne bude kao u tvom slucaju zbog "njegovih")

Michael
04-12-2012, 16:32
Hajde Michael dobro bi mi doslo da das svoje misljenje, po meni i nemam neke pokazatelje, ali sta vidis reci slobodno, tu smo da se dopunjujemo ;)

Pa evo ovako. Krenucu od najslabijih pokazatelja, pa ka sve jacim.
Ribe na vrhu 7. su pokazatelj za vise brakova. Jupiter brzi vladar Riba je u aplikacionoj konjunkciji ka Uranu, dalje po dispoziciji ide u Jarca (svoj pad), a Neptun vec zivi u tom Jupiteru.

Posto su kuce licnije stoga vladar tvoje 11. je Mesec, koji je u tvom slucaju tvoj licni Uran. Tako da tvoj licni Uran (Mesec) pravi kvadrat sa tvojim Sunce, Venerom i Jupiterom (svim signifikatorima braka). Po dispoziciji tvoj Mesec (tvoj Uran) odlazi u Skorpiju koja predstavlja Mesecev pad, ali posto je on tvoj Uran (ovde je njegova egzaltacija) i samim tim ti pravi konjunkciju sa Suncem, Venerom i Jupiterom.

Nadalje, prema ovome tvoj Saturn nije dobro postavlje. Jeste on egzaltiran u Vagi, ali kada ti dodje u Skorpiju po dispoziciji ima kvadrat sa tvojim licnim Uranom i kada Mesec (tvoj Uran) dodje u svoju dispoziciju pravi konjunkciju sa njim. Sto cini tvog lepog Saturna jako nestabilnim. Pa ti zato ni u tranzitu nece doneti nista povoljno.

Isto tako, tvoj Saturn je tvoje licno Sunce (jer ti Saturn vlada 5.) i to tvoje licno Sunce je u Vagi (mesto njegovog pada i plus se nalazi na spaljenom putu).

Kako god okrenes prica muza i braka nije sjajna.

tara82
04-12-2012, 16:57
Pa evo ovako. Krenucu od najslabijih pokazatelja, pa ka sve jacim.
Ribe na vrhu 7. su pokazatelj za vise brakova. Jupiter brzi vladar Riba je u aplikacionoj konjunkciji ka Uranu, dalje po dispoziciji ide u Jarca (svoj pad), a Neptun vec zivi u tom Jupiteru.

Posto su kuce licnije stoga vladar tvoje 11. je Mesec, koji je u tvom slucaju tvoj licni Uran. Tako da tvoj licni Uran (Mesec) pravi kvadrat sa tvojim Sunce, Venerom i Jupiterom (svim signifikatorima braka). Po dispoziciji tvoj Mesec (tvoj Uran) odlazi u Skorpiju koja predstavlja Mesecev pad, ali posto je on tvoj Uran (ovde je njegova egzaltacija) i samim tim ti pravi konjunkciju sa Suncem, Venerom i Jupiterom.

Nadalje, prema ovome tvoj Saturn nije dobro postavlje. Jeste on egzaltiran u Vagi, ali kada ti dodje u Skorpiju po dispoziciji ima kvadrat sa tvojim licnim Uranom i kada Mesec (tvoj Uran) dodje u svoju dispoziciju pravi konjunkciju sa njim. Sto cini tvog lepog Saturna jako nestabilnim. Pa ti zato ni u tranzitu nece doneti nista povoljno.

Isto tako, tvoj Saturn je tvoje licno Sunce (jer ti Saturn vlada 5.) i to tvoje licno Sunce je u Vagi (mesto njegovog pada i plus se nalazi na spaljenom putu).

Kako god okrenes prica muza i braka nije sjajna.

Hvala sugradjaninu moj (po mestu rodjenja) na lepo iznetom misljenju :D Samo sto ja nemam JU0UR.....Naravno zato se i prica tog braka zavrsila, a ja lepo kazem meni Sa samo izgleda ovako lepo, inace ne daj Boze:D
Mozes pogledati za moju sestru , zeta da li ce biti selidbe razvoda u naredne dve godine imas njihove karte na 9str. Da vidim da li nam se misljenja poklapaju, eventualno dopunis, u svakom slucaju izneses tvoj sud...

Ludo_lane
04-12-2012, 22:43
Da li moze meni neko da kaze da li imam pokazatelje razvoda u natalu? Jedni misle da imam,a drugi ne..:confused:

Koliko ja vidim imas tri pokazatelja razvoda,e sad mozda postoje pokazatelji koji "spasavaju" brak.
Evo i ja dodjoh na ovu temu,i sokirah se,kod mene ima vise pokazatelja.

Molim iskusnije da nam pomognu...:rolleyes:

tara82
04-12-2012, 23:11
[QUOTE=Agena;407853]Sve san razumela osim ove "nezeljene trudnoce.."..?
Zasto je bila nezeljena zato sto si tada odlucila da prekines vezu,a saznala si da si trudna..?
Zasto si htela da prekines vezu tada..?

Tranz.JU90MO sa ostalim pokazateljima koji podrzavaju pot.trudnocu se tumaci i kao nezeljena, neplanirana trudnoca.;)

Lahadima
04-12-2012, 23:21
JU90MO se tumaci i kao nezeljena, neplanirana trudnoca.;)

Imam glupo pitanje, da li taj aspekt može tako da se tumači i u muškoj karti? :confused: Odnosno, da on ne želi da mu devojka ostane trudna... Ili to važi samo za ženske karte?

tara82
04-12-2012, 23:25
Imam glupo pitanje, da li taj aspekt može tako da se tumači i u muškoj karti? :confused: Odnosno, da on ne želi da mu devojka ostane trudna... Ili to važi samo za ženske karte?

Ja samtram da se pre svega to odnosi na nas zene, ipak mi ostajemo trudne, a ako neko zna za primere kod muskih neka nam napise. Inace procitah da tranz.Ju kada radi 90 sa MO ume da donese nezeljenu trudnocu,naravno uz ostale pokazatelje, kao meni recimo. Da ne odemo u off;)

caramaja3008
04-12-2012, 23:26

cini mi se da je mislila na tranzit Ju90Mo...ili gresim :confused:

Lahadima
04-12-2012, 23:32
cini mi se da je mislila na tranzit Ju90Mo...ili gresim :confused:

Ne znam, ja vidim da ga ima i natalno :confused: Zato sam i pitala ovo za muškarce... Zbunih se :o

Ludo_lane
05-12-2012, 00:41
Meni su rekli vise brakova a ja nikako da stignem ni do prvog :D
...da li je mozda za mene bolja varijanta da zivim u vanbracnoj zajednici? :cool: ...nekako kod mene sve teze ide...

Pa tebi 7k pocinje u raku,, ali ti je saturn u toj kuci,i valjda znaci da ce do braka doci u kasnijim godinama...Koliko vidim imas Mo90Ne,malo si nervozna,brza,imala si losih izbora pa si samim tim i razocarana.

LavJarac
05-12-2012, 10:35
Pa tebi 7k pocinje u raku,, ali ti je saturn u toj kuci,i valjda znaci da ce do braka doci u kasnijim godinama...Koliko vidim imas Mo90Ne,malo si nervozna,brza,imala si losih izbora pa si samim tim i razocarana.

Ne znam vise ni kada su te kasnije godine....a jesam razocarana.
Meni brak kao potpisani papir nije toliko bitan koliko da imam muskarca pored sebe...ako imam predospozicija za razvod i ne moram da ulazim u zvanicni brak samo da je tu pored mene neko ko me voli.

sunce01
05-12-2012, 14:30
Što se tiče razvoda sudskim putem ... pored treće i šeste kuće gledamo i 9 jer se odnosi na sud... U solaru je obično istaknuta deveta i treća i sedma kuća kod razvoda, ... nepovoljni aspekti prema Suncu, Mjesecu pa čak i Jupitera... ulaskom Saturna u 7 polje, u biti kako je Agena već u prethodnom postu napisala ... posebno ako je 7 polje u vodenjaku... No, smatram da ne treba generalizirat... sve zavisi od natala do natala u kojima se vide predispozcije za razvod, a tranziti su samo ti koji pokreću da se do njih u određenom vremenu dođe, ai oni mogu biti vrlo različiti...

Michael
05-12-2012, 15:39
Razvod se najbolje vidi u progresijama, jer ako ga tamo nema badava svi tranziti i solari. Naravno da je bitno da ta prica postoji i u natalu.

Michael
05-12-2012, 17:00
Mozda gresim ...pozzz

Izvini tara sto nisam odmah odgovorio. Inace sada gledam ovo za tvoju sestru. Ima ona pricu razvoda kod sebe. One dve opozicije nisu nimalo lake. Kada je ulazila u braka tada je vec trebala da bude jako oprezna.
Inace, slazem se sa tobom da ce nesto biti 2015. kada Saturn bude dosao na 7* Strelca (naravno da bih ti jos nesto konkretnije rekao moram da vidim i progresije i direkcije).
Inace, ako progresije i direkcije daju nesto pored ovoga u tom periodu aktivirace se veliki T-kvadrat koji je formiran od Jupiter, Uran, Pluton, DSC. Pogotovu prati kada joj npr. Mars dodje na ASC, a Saturn na DSC tada ce imati veliki krst. I tu bi moglo biti svasta.

**Obavezno vodi racuna da li ima necega u progresija i direkcijama** ako tamo nema nicega, ovi tranziti nista nece doneti na polju braka.

Tamy
05-12-2012, 19:40
Jel moze meni neko da kaze kakve su moje predispozicije za razvod. Vidim da mi je mesec kao vladar 7 kuce u losim aspektima i u 8 kuci ali bih volela da cujem nesto vise, uskoro ce mi i saturn na MC, a stvari ne stoje bas najbolje pa mi nesto bas ne izgleda sjajna situacija :o

tara82
05-12-2012, 22:51
Izvini tara sto nisam odmah odgovorio. Inace sada gledam ovo za tvoju sestru. Ima ona pricu razvoda kod sebe. One dve opozicije nisu nimalo lake. Kada je ulazila u braka tada je vec trebala da bude jako oprezna.
Inace, slazem se sa tobom da ce nesto biti 2015. kada Saturn bude dosao na 7* Strelca (naravno da bih ti jos nesto konkretnije rekao moram da vidim i progresije i direkcije).
Inace, ako progresije i direkcije daju nesto pored ovoga u tom periodu aktivirace se veliki T-kvadrat koji je formiran od Jupiter, Uran, Pluton, DSC. Pogotovu prati kada joj npr. Mars dodje na ASC, a Saturn na DSC tada ce imati veliki krst. I tu bi moglo biti svasta.

**Obavezno vodi racuna da li ima necega u progresija i direkcijama** ako tamo nema nicega, ovi tranziti nista nece doneti na polju braka.

Evo iskreno za sada se bavim samo tranzitima i solarima, zaista nisam kompetentna niti mogu da brzo povezem progresije i direkcije. Pretpostavljam da si citao postove i video si i to desavanje u solaru sa SA i MO u konjukciji u solASC u konkukciji opet sa DC i 90 sa JU, pa onda taj i UR kojeg ima natalno u 4, tu je i u solar.4(selidba necija). To me je navelo da pomislim na razvod. Jer kako kazu SA kad udje u 7-u ili ucvrscuje ako ima necega ili cisti ono sto ne valja ( u ovom slucaju naruseno je vec par god.tu popravke nema).Kod nje se vidi bolje u svakom slucaju, nego kod zeta. Kod njega i je sve nekako mutno:cool:

Michael
05-12-2012, 23:22
Evo iskreno za sada se bavim samo tranzitima i solarima, zaista nisam kompetentna niti mogu da brzo povezem progresije i direkcije. Pretpostavljam da si citao postove i video si i to desavanje u solaru sa SA i MO u konjukciji u solASC u konkukciji opet sa DC i 90 sa JU, pa onda taj i UR kojeg ima natalno u 4, tu je i u solar.4(selidba necija). To me je navelo da pomislim na razvod. Jer kako kazu SA kad udje u 7-u ili ucvrscuje ako ima necega ili cisti ono sto ne valja ( u ovom slucaju naruseno je vec par god.tu popravke nema).Kod nje se vidi bolje u svakom slucaju, nego kod zeta. Kod njega i je sve nekako mutno:cool:

Pazi bez potvrde iz progresija i direkcija, taj solar ne znaci nista, kao ni svi tranziti. Solar nece izazvati nikakva desavanja ako nesto ne postoji u drugim prediktivnim sistemima. Progresije su cak i bitnije od direkcija, jer su direkcije neprirodno kretanje planeta, dok su progresije zgusnuto vreme.

Da ti ne idem previse u teoriju. Kada budes pocela njih da ucis videces kako to ide. Ali za sada nikada nemoj previse zakljucaka da izvodis iz tranzita i solara.

Ono sto ti mogu reci za tranzite je sledece. Kada Saturn tranzitira 7. kucom ili bilo kojom drugom. Vidi koji je to znak i gledaj gde ga vladar tog znaka vodi. Tu ce se on najpre ispoljiti. Npr. ako ti je na vrhu neke kuce Rak i tu dolazi Saturn vidi gde je otisao Mesec (u koju kucu), jer ce on odvesti Saturna u tu kuci i on ce tamo raditi nesto.

Naravno, ukoliko je Saturn u natalu lepo postavljen, on ce svakako doneti dobre stvari u toj kuci, a ako nije nije docice do ogranicenja, zatezanja i sl.

Kad radis predikcije mnogo toga moras da gledas, jer je to najteza oblast Astrologije.

tara82
05-12-2012, 23:31
Pazi bez potvrde iz progresija i direkcija, taj solar ne znaci nista, kao ni svi tranziti. Solar nece izazvati nikakva desavanja ako nesto ne postoji u drugim prediktivnim sistemima. Progresije su cak i bitnije od direkcija, jer su direkcije neprirodno kretanje planeta, dok su progresije zgusnuto vreme.

Da ti ne idem previse u teoriju. Kada budes pocela njih da ucis videces kako to ide. Ali za sada nikada nemoj previse zakljucaka da izvodis iz tranzita i solara.

Ono sto ti mogu reci za tranzite je sledece. Kada Saturn tranzitira 7. kucom ili bilo kojom drugom. Vidi koji je to znak i gledaj gde ga vladar tog znaka vodi. Tu ce se on najpre ispoljiti. Npr. ako ti je na vrhu neke kuce Rak i tu dolazi Saturn vidi gde je otisao Mesec (u koju kucu), jer ce on odvesti Saturna u tu kuci i on ce tamo raditi nesto.

Naravno, ukoliko je Saturn u natalu lepo postavljen, on ce svakako doneti dobre stvari u toj kuci, a ako nije nije docice do ogranicenja, zatezanja i sl.

Kad radis predikcije mnogo toga moras da gledas, jer je to najteza oblast Astrologije.

Bas smo pominjale u prethodnim postovima tranziti Sa, da bez obzira sto jer lepo postavljen u natalu ne mora da znaci da nosi dobro, kao kod mene npr. Meni je jedino ako se tako moze reci lepo doneo dok je boravio u devici na ASC u opoziciji sa Ur i DC razvod i hvala mu na tome jedino hahah. Ali da ne zaboravim u kojnjukciji sa nat.MO mi je doneo trudnocu. Za sad me razara nista lepo. A ocekivala sam i da ce bar da me nagradi malo, recimo jos jednom bebicom :bebadeckic: , ali nista, samo ogranicenja. Izgleda da bolje radi ako je losije postavljen natalno, bar kod nekih.
A polako krenucu i sa direkcijama, progresijama, ali jos uvek sam ja nova ucenica, da savladam malo i ovo. Hvala od srca :15:

Michael
05-12-2012, 23:40
Nema na cemu. Uvek sam tu. Ako ti budu i dalje trebali saveti i sugestije tokom ucenja, slobodno pisi. :)

kaiserin
05-12-2012, 23:44
ljudi, znaci li ova devica na vrhu 7. obavezno da ce se razvesti ?kontam da nije bas najsrecnije to sto je vladar 7. otisao u 12. pa jos u ribe :D sta mislite ?

tara82
05-12-2012, 23:45
Nema na cemu. Uvek sam tu. Ako ti budu i dalje trebali saveti i sugestije tokom ucenja, slobodno pisi. :)

Hvala Michael :friends:

ginger
08-12-2012, 14:46
razvod odnosno bilko kakva promjena po pitanju partnerstava se u najvećem broju slučajeva događa kada je od tranzita prisutno:

-pluton 0 dc ili asc (osoba se odlučuje na radikalne poteze u životu, ako je na dc onda se ti radikalni potezi sami stvaraju)
-uran 0 dc ili asc (doba ludila, osoba je bez kontrole mimo svoje volje ako je na asc, ako je na dc onda je bez kontrole i nije vezano za njezino ponašanje, tj ova druga osobe je bez kontrole)
saturn na uglovima ne donese ništa takvo, ispravite me ako griješim, ja dosad nisam vidila takvih promjena
neptun uopće ne djeluje

dakle te dve planete Pluton i Uran su kobne, ako bismo to tako mogli nazvat
s time da ako je to na asc onda nisu kobne jer osoba sama donese tu odluku. ako je na dc onda jesu
;)
ovo su moja generalna zapažanja

često sve to poprati progresivna situacija u kojoj su uključene navedene planete iako to nije najmjerodavnije. bude npr u prograsivnoj karti, na primjer: mjenja se os asc dc u drugi znak, i u tranzitima bude u tom periodu ovo šta sam prije navela
zna bit i promjena mjesec u direkcijama, ne u progresijama jer tamo je mjesec "brži".

često budu predispozicije u natalu, ali i ne moraju. pa se osoba pita- pa odkud me strefi razvod- ja imam 7 polje u jarcu???:confused:
taj saturn zna bit u antisciji sa uranom- pogledajte to.
da znam uran je moderna planeta, znam to! ali znam i karte gdje je vladar desc u antisciji sa uranom i osobi se stalno dešavaju brzopotezni prekidi.
:cool:

TigaBg
10-12-2012, 02:47
Kako to, Saturn na Asc ili Dc ne donosi promenu na polju partnerstva?

zvjezdica
10-12-2012, 02:56
Najbolje je što u natalu osoba ne mora uopće imat predispozocije za razvod, a razvede se...

Viđala sam karte ljudi koji imaju Uran u aspektima sa vladarom 7. polja, ili venerom i mjesecom i nisu se razveli, a viđala sam i karte ljudi za koje nikad ne bi rekli da će se razvesti pa jesu.

Zanimljivo je koliko u astrologiji simbolika može odraditi drugačije. I to nas uvijek iznenadi.

Nekako vjerujem da ako je netko ispunio simboliku Urana npr, ne mora doći do razvoda.

Što se tiče tranzita, evo nedavno mi se prijateljica javila, prije god dana sam joj rekla da će URan na veneri u 10 polju donjeti razvod i razvodi se sada.

sladjana
10-12-2012, 22:36
Kako to, Saturn na Asc ili Dc ne donosi promenu na polju partnerstva?

Moze biti poslovno partenrstvo ne mora se samo 7 polje gledati kao brak a ASc kao menjanje sebe u takvom smislu .

Oko mene razvedene osobe mama, sestra i drugarica jedna imaju Ur kao vladara 7 polja i on im je u tranzitima doneo brak i razvod tj tranzit odredjene planete na Ur ....

sunce01
10-12-2012, 22:51
Moze biti poslovno partenrstvo ne mora se samo 7 polje gledati kao brak a ASc kao menjanje sebe u takvom smislu .

Oko mene razvedene osobe mama, sestra i drugarica jedna imaju Ur kao vladara 7 polja i on im je u tranzitima doneo brak i razvod tj tranzit odredjene planete na Ur ....

u kom polju im je bio Ur i kakve je aspekte pravio? Te jel su imale kontakata Sa i Ve?

sladjana
10-12-2012, 23:06
u kom polju im je bio Ur i kakve je aspekte pravio? Te jel su imale kontakata Sa i Ve?

Mojoj Mami je Tranz.Sa bio na samom Mc kada se zvanicno razvela a tranz.Ju0Sa a Direktni Uran 0 Pluton koji je u 1 kuci .

Sestri je tranz.Ur bio u 7 kuci tokom cele godine kada je imala probleme u braku a razvela se tj bivsi muz je otisao kada je Sa u Vagi bio u konjukciji sa Uranom .

ZA drugaricu nemam sada podatke jer sam izbrisala natal njen .Pitacu je ovih dana za vreme ponovo ...

sunce01
10-12-2012, 23:13
Mojoj Mami je Tranz.Sa bio na samom Mc kada se zvanicno razvela a tranz.Ju0Sa a Direktni Uran 0 Pluton koji je u 1 kuci .

Sestri je tranz.Ur bio u 7 kuci tokom cele godine kada je imala probleme u braku a razvela se tj bivsi muz je otisao kada je Sa u Vagi bio u konjukciji sa Uranom .

ZA drugaricu nemam sada podatke jer sam izbrisala natal njen .Pitacu je ovih dana za vreme ponovo ...

a natalno aspekti Ur, Sa i Ve? Joj meni Ur uskoro krece direkt na Dc...

tara82
10-12-2012, 23:26
Brak se prekine valjda i kad se neko iseli iz stana, kao ja recimo, pa sudskim putem se onda vuce posle (kako kod koga) i po god. dana do okoncanja postupka i pravnosnazne presude, kod nekog sporazumno, ako ima srece. Ja sad ne vidim aspekte lepo, ali evo tranzita tacno na dan kada sam napustila zajednicu i dosla kod svojih http://imageshack.us/photo/my-images/689/27001066.gif , meni je fakticki bracni zivot tada prestao, a ne konacnom pravnosnaznom presudom. Po meni Ur je vise bio zaduzen za tu selidbu jer ga imam i nat.u 4, MA i JU tu u vodoliji, a SA za razvod (tuzba je usledila meseca dana kasnije nakon moje selidbe i okoncano sve pocetkom 2010 mart. Tada u solaru UR u sol.4 kuci pao na nat.DC.

sladjana
10-12-2012, 23:30
a natalno aspekti Ur, Sa i Ve? Joj meni Ur uskoro krece direkt na Dc...

ALi tebi je Mars vladar 7 polja i imaces Ur120Ma , ne znam da li je to lose ...
A kakva ti je situacija u braku ?
Mozda previse pitam, izvini .

sunce01
11-12-2012, 16:01
ALi tebi je Mars vladar 7 polja i imaces Ur120Ma , ne znam da li je to lose ...
A kakva ti je situacija u braku ?
Mozda previse pitam, izvini .

pa natalno imam Ur 120 Ma, i sad mi se sa tr Ur ponavlja taj aspekt... nisam u braku jos haha, mozda promjena statusa, nemam pojma...

kaiserin
13-12-2012, 19:18
evo vam primer razvedene zene http://postimage.org/image/q2typ72lp/
Vladar 7. u ribama, dsc u devici, uklestena vaga, Pl na samo dsc-u.Nema lose aspekte Me..dvoje dece, musko i zensko, oba porodjaja teska, prvi je jedva prezivela..eto, vezbe radi :)

Michael
13-12-2012, 19:48
A sta ima da vezbam. Ima sve kombinacije za razvod. Merkur nije los, kako da ne. Prvo vladar DSC je Merkur koji je u Ribama (njegov pad). Kroz njega zivi Uran. I sam je u Ribama i ukazuje na vise brakova i jos ide na Jupitera (opet vise brakova). Tako da sam misteriju razvoda resio.

Porodjaji su bili teski jer je Mesec u Vodoliji i zivi kroz Urana i samim tim ga vodi u Devicu i u 6. znaci zdravstveni problemi sa decom, u toku trudnoce i sl. Mars je u opoziciji sa Mesecom. Mozda je cak bio i carski rez.
Trudnoca joj je dobro prosla, tj. nije izgubila decu zbog dobro postavljenog 8. polja.

kaiserin
13-12-2012, 19:56
A sta ima da vezbam. Ima sve kombinacije za razvod. Merkur nije los, kako da ne. Prvo vladar DSC je Merkur koji je u Ribama (njegov pad). Kroz njega zivi Uran. I sam je u Ribama i ukazuje na vise brakova i jos ide na Jupitera (opet vise brakova). Tako da sam misteriju razvoda resio.

Porodjaji su bili teski jer je Mesec u Vodoliji i zivi kroz Urana i samim tim ga vodi u Devicu i u 6. znaci zdravstveni problemi sa decom, u toku trudnoce i sl. Mars je u opoziciji sa Mesecom. Mozda je cak bio i carski rez.
Trudnoca joj je dobro prosla, tj. nije izgubila decu zbog dobro postavljenog 8. polja.

a sta mislis, hoce li joj sledeci brak biti na papiru ?
i ja imam dosta pokazatelja za razvod slicnih njenim..i jos otezano time sto je Me u 12. kuci, i jos iskvadriran sav..

Michael
13-12-2012, 20:10
a sta mislis, hoce li joj sledeci brak biti na papiru ?
i ja imam dosta pokazatelja za razvod slicnih njenim..i jos otezano time sto je Me u 12. kuci, i jos iskvadriran sav..

Pa njen drugi brak moze biti jako ok. Ali ona mora da pazi jako kada bude birala za koga se udaje drugi put, da se opet ne zaleti kao prvi put. Mora da sredi one aspekte sa Neptunom.

Ti sa druge strane si malo drugacija, jer ti je vecim delom Vaga vlada 7. Tako ti je vise Venera vladar 7. sto nije lose po tebe jer je ona bolje postavljena. Ali i ti isto moras da se cuvas ovog Neptuna. Pazi za koga se budes udavala. Moras da razbijes svaku fantaziju koju gajis prema braku i prema svom buducem muzu, tj. potencijalnom buducem muzu. Kada je bratk u pitanju otvori 8-moro ociju.

tara82
13-12-2012, 21:15
evo vam primer razvedene zene http://postimage.org/image/q2typ72lp/
Vladar 7. u ribama, dsc u devici, uklestena vaga, Pl na samo dsc-u.Nema lose aspekte Me..dvoje dece, musko i zensko, oba porodjaja teska, prvi je jedva prezivela..eto, vezbe radi :)

Ako te ne mrzi postavi i solar kada se razvela, da vidimo koji od malefika je aktivirao tu pricu.

kaiserin
13-12-2012, 21:48
Ako te ne mrzi postavi i solar kada se razvela, da vidimo koji od malefika je aktivirao tu pricu.
http://postimage.org/image/4wi3wdqj9/ evo ga :D

kaiserin
13-12-2012, 21:52
evo i tranzita na dan razvoda http://postimage.org/image/asp6phom9/

tara82
13-12-2012, 22:37
evo i tranzita na dan razvoda http://postimage.org/image/asp6phom9/

Uran i Saturn naravno ko bi drugi !!!Tranz.Uran u konjukciji sa vladarem braka ME i sa JU kao vladarem Mc (promena statusa). SA u solaru opozicija nat. ASC i Hi i eto dokaza da je i Sa pocistio ono sto nije valjalo.

Michael
13-12-2012, 23:57
Daj mi progresije i direkcije. Ovu su samo okidaci. Nemam nikakvog konkretnog razloga sta je dovelo do ovoga.

Isto tako ubaci i horoskop vencanja. Kao i njegovu progresiju i direkcije.

Kris
22-01-2013, 23:06
Mene zanima da li neko moze da mi kaze koji su to pokazatelji za dva braka? Jedan astrolog mi je to naglasio da imam... Opet, svaka veza duza od 3 godine mu valjda dodje kao brak, ja je vec imam, ali se ne udajem...

http://imageshack.us/photo/my-images/688/nataly.gif/

noddy
23-01-2013, 00:20
Vladar moje sedme kuce je Merkur,jer je Blizanac na vrhu sedme.Merkur je u 8.polju,pa brak literalno umire.Dolazi do razvoda.U 7.polju mi je Sunce,ali je 190 Saturn... iiiii Venera trigon Uran..dosta :)

sackili
23-01-2013, 00:40
Mene zanima da li neko moze da mi kaze koji su to pokazatelji za dva braka? Jedan astrolog mi je to naglasio da imam... Opet, svaka veza duza od 3 godine mu valjda dodje kao brak, ja je vec imam, ali se ne udajem...

http://imageshack.us/photo/my-images/688/nataly.gif/

Ne gleda se tako za simbolike veze i braka...ima veze da li zivite zajedno a ne vidim ni po cemu je on video razvod...

mirab
23-01-2013, 09:35
Kazes: So 60 Ur - snazan znak u zenskom horoskopu za razvod= Odkad? po kojoj to teoriji?Ti, lanice06, nemas taj aspekt u tvom horoskopu. Mnogo toga zavisi i od drugih cinilaca, a ne samo od jednog aspekta, sto ce usloviti da dodje do razvoda. Ovaj aspekt cini osobu veoma napregnutom, nervoznom i nekontrolisanih emocija, pa bi i to bio okidac za mogucnost razvoda...

mrgud78
04-02-2013, 13:41
Evo vam i primer moje karte za razvod.
Upoznali smo se 2001. na poslu. On je bio ozenjen, razveo se nakon par meseci. Poceli smo vezu 2005. Vencali se 2007. Razveli se 2012.

http://www.dodaj.rs/t/2p/A9/2FMo5zzY/1/biljana.jpg (http://www.dodaj.rs/?2p/A9/2FMo5zzY/1/biljana.gif)

7-ma u Ribama, dvojni znak.
So120Ur, on kao razveden. Po jednom tumacenju trigon znaci miran razvod nakon upoznavanja sa natusom.Tako je i bilo.
Ve90Ur, ja kao razvedena. obris je 0.43, to je oko 5 godina, poklapa se sa racunanjem da je 1 stepen=7 godina.

Uran mi je vec duze tranzitira 7-om kucom.

Ako vam budu trebale jos neke informacije, tu sam. :)