I ja bih da pitam... [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : I ja bih da pitam...

jovan_gio
25-04-2010, 11:53
veliki pozdrav svima dugo iscitavam ovaj forum i eto konacno se osmeli da se uclanim i ako smem pitam nesto . Poceo sam se interesovati za astrologiju i traziti neke odgovore sam znam da to sve iziskuje puno vremena rada, truda i ucenja .... Citam o SA u petoj hm ne valja problematicne veze i tako je VE 90 UR nista bolje ... u osmoj kuci r PL r UR i mesec kazu ne valja osma kuca kuca smrti , MO 90 SA 90 SO 90 NE i nekako sve sto probam odgonetnuiti nevalja ili je to uvek tako na pocetku znam da ne treba tako generalizovati stvari ali ....Eto svaki vas komentar jedna moja manja nedoumica a posebno me interesuje mogucnost ostvarenja neke veze u skorije vreme .....
hvala svima:)

http:// (http://img96.imageshack.us/i/jovan.gif/)

jadrankar
25-04-2010, 16:21
tvoj sa u 5 kuci nam govori da si ti jedna ozbiljna osoba i da imas problem sto se opustanja i uzivanja tice.tvoje ljubavne veze su malobrojne a za tebe cak i dosadne .u kasnijim god bice bolja situacija.vise imas srece sa parama nego u ljubavi.veoma si savestan,pun ideja i radoznao o svojim idejama puno pricas ali ih slabo realizujes.okolina te ne razume bas najbolje tako da imas i problem uklapanja u sredinu.mesecu vagi nam govori da si ljubazan,diplomata,izbegavas vulgarnosti,tvoji stavovi i osecanja su uravnotezeni.ljubav i harmonicni odnosi su ti veoma bitni.ti si veran kao partner a tvoja osecanja cesto dozivljavaju uspone i padove.imas moc regeneracije svojih osecanja.za svoju egzistenciju moras sam da se boris.imaces mater.podrsku drugih mozda i preko partnerke i vise srece ces imati sa tim novcem nego sa onim koji sam zaradis.sklon si brizi i patnjama i strahujes od smrti i bolesti.

gasimetrija
26-04-2010, 09:20
Jovane ,evo i malo karmicke...

ASC u Vodoliji-znaci vazdusna karma...
Vazdusna karma (kvantno-mehanicki,odnosno kauzalni nivo pamcenja dogadjaja).
Najdublja I najtvrdja karma uzrokovana je zlodelima koja su nastala iz cistog predumisljaja.To znaci da osoba nije bila emotivno isprovocirana ni strahom,ni revoltom.Imala je izbora,ali je hladnokrvno planirala svoj zlocin.Kao I svaka druga intelektualna aktivnost,I ova se vezuje za element vazduh.Karmicka kazna dolazi preko kauzalne ravni,odnosno iz serije 11.Natus dozivljava takve udarce sudbine za koje se na prvi pogled misli da nemaju nikakve veze sa njim.Ovoga puta nije u poziciji da bira,posto je svoju volju pogresno usmerio onda kada je imao punu slobodu izbora.

1.12.kuca-uvek opisuje onaj deo karma za koji je dusa ostala vezana u prethodnom zivotu
2.Saturn najdirektnije ukazuje na princip karma:kako si sejao tako ces znjeti,dovodeci osobu u iste one situacije koje je sama drugima cinila
3.Poslednja Meseceva konjukcija- - neposredno opisuje predhodne inkarnacije I glavnu lekciju koju je dusa polagala
4.Retrogradne planete-govore o prenesenim ispitima,odnosno o situacijam kroz koje je dusa vec prosla u prethodnom zivotu I kroz koje u ovom zivotu ponovo prolazi.

SMC U 5-JMC U 11.kuci
SMC u 11. kuci-
Ovde su prijatelji,kao I drustvo u celini,oni koji odredjuju put natusu.Osoba ce imati ,sigurno,jednog prijatelja koji ce igrati ulogu njenog licnog”gurua” dajuci joj dobar savet I usmeravajuci je na ispravan zivotni put.Kako je ovde smisao osobe da razvija slobodu I nezavisnost ispred svake druge emocije,ovo je zivot u kome je prijateljstvo uslov za svaku uspesnu emotivnu vezu.Njena svraha je I da se oseca drustveno korisnom,pa ce je svaki volonerski rad u nevladinim organizacijama,udruzenjima I klubovima dovoditi korak blize u ispunjenju sopstvene misije.Sa ovom pozicijom je veoma vazno iskoristiti povoljnu priliku kada se ona pojavi,jer ovde se povoljne stvari iznenada dogadjaju,kao I iznenadne promene na bolje,neocekivana pomoc od nekog…

JMC u 5. kuci-
Sa ovom pozicijom u sadasnjem zivotu cesto imamo ljubavne veze iz proslosti koje su ostale nezavrsene,koje su karmicki opterecene,I u kojima osoba moze imati osecaj da je napustena,odnosno da na neki nacin gubi osobu za koju se vezala.Natus ce imati vecu tendenciju da prima ljubav nego da je daje.Osobe koje ce ga napustiti uvek ce se osecati kao da ih natus nedovoljno voli I to ce biti razlog napustanja.S druge starne natus ce znati da prolazi kroz iskustvo bola sto se vise bude emotivno vezao.Upravo u tom gubitku osoba treba da dozivi oslobodjenje,jer ce I onako cesto biti u pitanju tajne,kroz koje ce osoba doziveti prevaru,samo zato sto je ona cinila istu tu stvar,te se kroz ponovljeno iskustvo,samo na “suprotnoj strani”energija ponistava I natus oslobadja duga.
Osoba ovde treba da naucida daje u onoj meri u kojoj to moze,iako to njoj nije lako I nije svojstveno,jer ona tu gubi kroz sve ono sto voli.Moze da dopusti da se ta stvar prociti,da izgubi ono sto tu treba da izgubi I da gaji veze koje su zasnovane pre svega na bliskom prijateljstvu ,zato to ce emotivna vezanost ovde da dovede do problema I osecaja bola.Ovde osoba mora da razvije prirodu bliske veze na nivou odnosa izmedju dva ljudska bica.Gubici idu kroz simboliku onoga za sta se osoba emotivno vezuje,pa cak moze da bude I kroz dete koje voli gde ponekad moze doziveti osecaj gubitka I razocaranja.Stoga je ucenje u ovom zivotu da se osoba ne vezuje za ono sto voli,jer za natusa se u emotivnom vezivanju krije karmicka zamka.
Imas i konjukciju Saturna sa JMC u 5 kuci-zato ti je emotivni zivot malo dosadan i nezadovoljavajuci.

Juzni cvor u Blizancima,Severni u Strelcu
````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
a) osobine kojih se treba osloboditi ( prepreka ostvarenju karmickog cilja):
- preterana radoznalost i povrsnost zbog interesovanja za vise stvari u isto vreme;
- relativizovanje istine (subjektivnost),cesto menjanje misljenja;
- interes za efekat koji se ostavlja na okolinu;
- lezernost i sklonost nezameranju;
- povredljivost;
- "kukanje" nad sudbinom zbog potrebe za stalnim trudom i ulaganjem;
- osecanje uskracene udobnosti zbog preteranih zahteva iz okoline;
b)osobine koje treba forsirati:
- autenticnost (realno predstavljanje sebe bez ikakve maske);
-orijentacija ka sustini u svemu uz filozofski pristup;
- nametanje licnih ubedjenja,cak i ako nisu u skladu sa nekim iz okoline;
- ocuvanje licnog ugleda (cuvati se kompromitovanja);
- brzo i lako donosenje odluka;
- postovanje date reci;
- vera u sebe.
U prethodnim zivotima nemiran duh terao je ove osobe da budu stalno u pokretu i proucavanju svega i svacega.Nisu mogli dugo da usmere paznju na jednu stvar i posledica toga,u ovom,moze biti cesto menjanje misljenja.Zelja da budu u svako vreme na svakom mestu cinila ih je povrsnim i brzopletim.Duboko u podsvesti, boje se da se posvete samo jednoj strani,jer bi "mogli propustiti nesto vazno" na drugoj.Uvek su okupirani raznim poslovima,a na kraju dana ipak se osevaju daleko od cilja.U jednom trenutku mogu biti u nedoumici da li da zive u gradu ili manjoj sredini.Njihov zivotni zadatak je u potrazi za visim znanjem.Sadasnji zivot treba da imbude obelezen skretanjem prema znanju,mudrosti,religiji i duhovnim domenima.

Retro Saturn
Retro Saturn ukazuje da je u proslom zivotu osoba imala priliku da polozi taj ispit,ali da je negde pala i sada po 3 put pokusava,bivajuci izlozena istim iskustvima u koja se jos davno upetljla.
Ovakva pozicija saturna je najdirektniji znak duga u nekom vremenu,kao I poda na nekom ‘ispitu”.To je I razumljivo jer mnogi ljudi svoje ponasanje zasnivaju na prirodi vremena u kome zive.Zato tako veliki broj ljudi ima retro Saturn u svojoj karti.Mnogo je vaznije videti sta u tom vremenu Saturn zivi,jer ce to odrediti dogadjaj koji ce se desiti u ovom zivotu kada za to dodje vreme.Drugim recima,sam po sebi retro staurn je uvek znak da postoji neko odredjeno vreme u kome ce se dati dogadjaj (signifikovan znakom,kucom ili planetom koja ga lose aspektuje) naplatiti.Natusu ce biti storene iste okolnosti koje je imao u prethodnom zivotu,sto ce sada biti izazov za natusa da ponovo nacini istu gresku.

Retro Merkur-
Ovakav Merkur ukazuje na karmicku vezu sa bratom ili sestrom, a to znaci da je odnos medju njima ostao nedovrsen, I da ce sada prolaziti kroz situacije koje su slicne onima u kojima su nekada bili.Ukoliko je Merkur povoljno aspektovan, osoba ce u ovom zivotu biti veoma intuitivna, iako se pre radi o secanjima iz proslih zivota.U ovom zivotu osoba ima neocekivan I cudan nacin razmisljanja, obrnut od logike, pa je ovoj osobi nemoguce uci u tok misli.No kako je ovo ipak najcesce pozicija duga, ne treba izgubiti iz vida opasnosti kojima osoba moze biti izlozena, narocito u periodima kada je tranzitni Merkur retrogradan.

Retrogradni Pluton-
U aspektu sa licnim planetama opisuje mundalne dogadjaje,u kojima se osoba nalazi,masovna stradanja,opasnosti,dodir sa samom smrcu.Osoba je u proslosti bila blizu smrti,bilo da je sam acinila opasne stvari,ili da je sticajem okolnosti bila izlozena opasnosti koja je ostavila jak utisak,pa je osoba u stalnom starhu,sto ponovo privlaci opasne situacije.Pluton je najdalja palneta pa opisuje najsire dogadjaje I uglavnom utice na veliki broj ljudi.Dobro aspektovan Pluton,opisuje dobar odnos sa proslim iskustvima,mogucnost da ima se covek priblizi I ponovo ih dozivi.Ovo su ljudi koji prozive klinicku smrt.Onaj ko bi uspeo da ovlada svojom seksualnoscu I najdubljim nagonima uspeo bi da polozi ispit I oslobodi se energije koja je vezana za retogradnost