Moj natal..i... kvadrat Venere i Plutona! [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Moj natal..i... kvadrat Venere i Plutona!

Ognjenka
23-04-2010, 23:49
Moj natal : http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2at_01_ognjenka_hp.77987.25444.gif&res=63&va=&cid=fpjfileeuQLcU-u1272054898

Nova sam pa eto malo... ako bi neko hteo da me rastumaci... :p :p hehe I sama sam se zainteresovala za tumacenje svoje natalne karte u periodu kada nisam mogla da se pokrenem sa mrtve tacke sredinom prosle god...
Pa eto mozda nekom bude interesantno...

nedda
01-05-2010, 12:04
Uh, uh uh....kol'ko Urana u jednoj karti!

Reci mi, jel imas problem da ukrotis kosu?

Ognjenka
03-05-2010, 13:27
1 ku u Sc pokazuje da si ti osoba koja ima veliku snagu i energiju i da najcesce volis da dominiras.
2 ku u Co govori nam o tome kako mozes dobro da prodjes na finansijskom planu,ali znas vrlo dobro kako da organizujes tvoj zivot i da svemu u smislu novca prostupas raacionalno.
3 ku u Ag u odnosima sa bracom i sestrama znas biti jako otvorena,znas da im se prilagodis i da si jako otvorena zaa komunikaciju sa drugim ljudima..Takodje govori o tome da volis cesto da putujes (kratkaa putovanja) i da ponekad prekines neki prijateljski odnos zbog toga.
4 ku u Pr volis tvoju porodicu,tu se osecas sigurno,ali ces tu cesto biti skola obmanama,ili neces biti sigurna u tvoje osecaje.
5 ku u Ar nam govori o tome da volis decu.Volis zabave i ljubav i puno ces energije u zivotu trositi na zaadovoljenje tih tvojih zadovoljstava.
6 ku u Ta posto ti je u ovoj kuci znak Bika to je pokazatelj da ces ti u celini biti dobrog zdravlja,mozda malo problema sa grlom...Inace si prilgodljiva topla i nezna osoba i kao takvu te ljudi cesto iskoriste.Retko kada se svadjas,ali kad se to desi budes "besna kao Bik".
7ku.....Tvoj Asc je u Skorpiji,a tvoj DSC je u Biku....To bi znacilo ulazak u brak iz ljubavi,ali iz materijalne sigurnosti.U brak se ulazi promisljeno i polako.Ovaj brak je odrziv...Ti i tvoj partner biste naravno imali i malo "iritirajucih" aspekata,zbog tvoje Venere koja pravi kvadrat sa Saturnom...(koji ponekad hladi odnose,ili si ti hladnija u vezi) i Venera kvadrat Pluton,ali ja mislim da nemas razloga za brigu..;)
8ku u Ca pokazuje da ti odbijas stvarnst uz pomoc maste.Mozda od rodnog mesta odes u nekim problemima i ovakakv polozaj 8 ku govori da bi mogla imati ceste depresije.
9 Ku u Le volis da ti se dive,od putovanja pravis zaminljiva putovanja u kojima si ti u centru paznje.
10 ku u Vi uspeh mozes imati u javnim i administrativnim poslovima..Ne bi bilo lose da imas malo vise poverenja u sebe.
11 ku u Li drzis jako do tvojih prijateljstava,pazljivo ih analiziras pre nego sto udjes u odnose sa njima i prvo moraju da poloze tvoj izvestaan test koji se odnosi na njihovu iskrenost.
12 ku u Sc tvoje probleme ces resavati mirno i nikada se neces demolarisati.Obrati paznju na jajnike.

Hvala puno, Iva! :) Interesantno zvuci, ne bih nista menjala jer mi se sve to sto si rekla cini realnim. Jedino me brine ova moja Venera , i ti aspekti sa Saturnom i Plutonom, jer nesto do sada nisam imala mnogo srece u ljubavi... :o Nadam se da nemam razloga za brigu, uvek treba biti optimista! :) I da, ova 8 kuca u Raku! Nekako predosecam da ce biti bas tako kao sto si opisala ;)

Uh, uh uh....kol'ko Urana u jednoj karti!

Reci mi, jel imas problem da ukrotis kosu?

Da! Imam problem da ukrotim kosu! Mada, pazi ona nije kovrdzava, nego onako talasasta, i kad zelim da je ispeglam ili napravim neke lokne ili neki friz koji sam zamislila, joooj majko mila al' se ona ne da! :D Mada, na kraju uvek uspem da trijumfujem! :D

nedda
06-05-2010, 23:49
...da se ne zaljubljujes mozda u glumce?

Santijen
07-05-2010, 13:10
NAGLAŠENA LEVA HEMISFERA: Govori o ličnosti sa dominacijom ega, osobe jako usmerene na sebe, na svoje: telo, psihu, intelekt, svoje potrebe, imovinu ... ona se odnosi na kontakt sa samim sobom. Uvek polazi od sebe, usmeren na samoodržanje i samoiskazivanje.
- Opasnost od ovog nagomilavanja planeta je: da čovek može da se odvoji od drugih ljudi, da se okrene sebi, postane egocentričan, ili da pobegne iz realnosti, jer nema slobodnog protoka energije. Uzdržana je i nesposobna osoba da komunicira sa ostatkom sveta.
- Dobra strana je da ovi ljudi imaju došta snage i mogu da kontreolišu okolnosti i menjaju sudbinu. Pruža im se mogućnost da sami odlučuju - kao da su im odrešene ruke. Vrlo su jake ličnosti.
PRVI SEGMENT: INICIJATIVA: Ove osobe ne znaju o sebi baš mnogo, jako je upućena na sebe na nesvestan način, instinkti su jako naglašeni, sve je usmereno ka samoodržanju. Ovaj čovek sebe izgrađuje, obezbeđuje i stiče identitet; na neki način će izrasti, započeto će završiti.

- KONCENTRACIJA U PRVOJ KUĆI: jako egoistične osobe, imaju potrebu da se istaknu.
- KONCENTRACIJA U DRUGOJ KUĆI: pitanje samoodržanja se svodi na materijalno obezbeđenje, novac ....

- KONCENTRACIJA U TREĆOJ KUĆI: potreba da sebe dokaže na mentalnom planu
ČETVRTI SEGMENT: je kruna ili zrelošt individue jer se dešava potpuna afirmacija i sazrevanje ličnosti. Ona postiže potpunu spoznaju i nalazi sebe.

- KONCENTRACIJA U JEDENAESTOJ KUĆI: Zadovoljan i potvrđen kroz svoje ideje, kroz svoju nesebičnost, humanost i otvorenost, kroz ono što može da da.

SUNCE U VODOLIJI – Porušiti krute forme

Vladar znaka Vodolije je planeta Uran. Fizički odnosi se na cirkulaciju,pačeve i članak. ma muški princip, pa je iskazivanje energije kod nje izrazito. Kao vazdušni znak, vrlo je društvena. Iako samostalac, iskazuje se kroz grupni rad. Kao fiksni znak ona ima čvrsta određenja i snagu. Vodolija je mnogo tvrdoglava. Planete koje se nađu u njoj ispoljiće se na nekonvencionalan način. To može diprineti otušenju i izolaciji. Ipak, suština Vodolijecje prijateljska, dok u odnose ona ne unosi emocije, već ideje. Vodolija je hladna i puna distance. Nema topline.
Sunce u Vodoliji nagoni čoveka da služi čovečanstvu, da misli objektivno, bez oslanjanja na osećanja, i da odbaci, poruši i eliminiše sve ono što više ne može da koristi čovečanstvu, celini, da se poruše sve krute forme. Vodolija je istrajna, ali nije privržena, ključna reč je sloboda, misli i delanja, sledi; prijateljstvo, ravnopravnost, razumevanje, humanizam, društveno angažovanje. Gradjanin sveta, koji zarad njega uklanja staro da bi stvorila mesta za nešto sasvim novo. Često je čovek okarakterisan kao ekscentrik, nekonvencionalan, napredan, ispred svog vremena, originalan, revolucionaran, nesebičan, čovečan. Čovek koji dolazi u sukob sa svojom okolinom, a vrlo malo mu je bitno šta će neko reći. Vodolije su krajnje su nekonvencionalne i ekscentrične. Ona ima potrebu da stekne neku veštinu kako bi drugima pomogla. U ličnim kontaktima ne znači da će uvek biti na usluzi. Nepredvidive su i hirovite.

IDEALNA VODOLIJA: Originalna, iskrena, slobodoumna, progresivna, intuitivna. Prisutna je širina duha,
nesebičnost, nezavisnost, osećaj za jedinstvo, usmerenost na vrednosti iznad materijalnih. Nema izraženu ekstravaganciju, neupadljivi su, ne izdvajaju se iz gomile. Oni svesno i organizovano daju svoj doprinos čovečanstvu kroz ono što rade; psiholozi, elektroničari, naučnici, istraživači. Vrlo su svesni i izražene kosmopolite. Genijalni naučnici koji menjaju budućnost čovečanstva.
U neharmoničnim aspektima ovo Sunce će verovatno ispoljiti negativne i osobine: Hirovitost, neodgovornost, nepouzdanost, netolerantnost, nepraktičnost, slabost živaca. Ljudi, boemi, lutalice, kockari, raspikuće, anarhisti, buntovnici, revolucionari. Problem ovih ljudi je što nisu u stanju da budu sami, imaju neizgradjen lični identitet, koji steknu u grupi, tražeći nečiju ideju. Iz ovakve Vodolije se najlakše regrutuju ekstremisti za: dobrovoljne žrtve, kamikaze, zaludjeni vernici, fanatici, ekstremisti, jer misle da su iznad ostatka sveta.

Dobre osobine: Originalnost, iskrenost, spontanost, slobodoumnost, progresivnost, intuitivnost, širina duha, nesebičnost, nezavisnost, osećaj za jedinstvo, usmerenost na vrednosti iznad materijalnih.
Loše osobine: Hirovitost, neodgovornost, nepouzdanost, netolerantnost, nepraktičnost, slabost živaca, boemi, lutalice, kockari, raspikuće, anarhisti, buntovnici, revolucionari.

Niži tip: Najnepraktičniji u celom Zodijaku, problem ovih ljudi je što nisu u stanju da budu sami, imaju neizgrađen lični identitet, koji steknu u grupi, tražeći nečiju ideju. Iz ovakve Vodolije se najlakše regrutuju ekstremisti za dobrovoljne žrtve, kamikaze, zaluđeni vernici, fanatici, ekstremisti, jer mislke da su iznad ostatka sveta.

Viši tip: Nema izraženu ekstravaganciju, neupadljivi su, ne izdvajaju se iz gomile. Oni svesno i organizovano daju svoj doprinos čovečanstvu kroz ono što rade; psiholozi, elektroničari, naučnici, istraživači. Vrlo su svesni i izražene kosmopolite.
Najviši tip: Genijalni naučnici koji menjaju budućnost čovečanstva

Delovi tela:Članci, listovi, cirkulacija i nervi.

Izgled: Obično je viša od ostalih, ima vrlo lepih, ali I vrlo ružnih ljudi, znaju vrlo groteskno da izgledaju. Neobično se oblače, naročito žene. One kojima je Saturn naglašen, oblače se kao svoje bake, starinski, dok one kojima je Uran naglašen, obožavaju veštačke materijale, neobične kreacije, oblike, geometrijske figure, PVC

Tipovi: Naučnici, elektrotehničari, telekomunikacije, avio-inženjering, saobraćaj, robotika, vrhunska tehgnologija, komunikacioni sistemi, psiholozi, ekolozi, astrolozi, vođe sindikata ili štrajkova, humanitarni radnici, teroristi, boemi, ludaci.

Mesta: Visina, svemir, naučna fantastika

Država: Rusija, Švedska

Gradovi: Salzburg, Brajton, Hamburg

Boja: Fluorescentne i električne boje

Metal: PVC materijal, radioaktivnost

Zivotinje: neobičnog oblika

Biljke: neobičnog oblika

Vladar: Uran (po starom Saturn)

I dekanat: Vladar je Venera. Ona je umetnik, maštovita, radoznala, senzibilna, talentovana za više raličitih stvari, ali tek tokom života otkriva sebe u drugim oblastima. Vrlo su objektivne i kritične, pa je teško zadovoljiti njihove kriterijume. Naglašene je estetike, voli lepotu, ona je od emotivnijih Vodolija. Treba da obrati pažnju na kontrolu svojih emocija, pa mora da nađe sebi neki hobi - ventil. Mane: preosetljivost, misle da su neshvaćene, nežne su i napete, ugroženi su im živci.
II dekanat: Vladar je Merkur. Ovo je najuspešniji dekanat u celom Zodijaku. Najlakše postižu uspeh, pune su samopouzdanja, vrlo inteligentne i izrazite volje, veliki su individualci, veliki su retoričari (Merkur). Imaginacija i logika su podjednako zastupljeni. Jako su energični i ako su negativne mogu biti nepoštene. Izražena je ambicioznost, jako znaju šta hoće, ima malo lutanja kod njih. Mane: bezobzirne, hladne, zajedljive, netolerantne, beskrupulozne.
III dekanat: Vladar je Mesec. Ovo je najkomplikovaniji dekant za analiziranje jer su prilično kontradiktorne. Izražena je inteligencija i intuicija. Humanisti su, sposobni da se žrtvuju za ljude oko sebe., prilično su prilagodljive. Važno im je da žive u srećnom i mirnom okruženju, nego da nešt postignu u životu. Nemaju ambicije i istrajnosti. Često ne znaju šta hoće. Najlakše postanu zavedene. Mane: Nisu odgovorne, praktične, nemaju koncentracije, zanose se iluzijama i vrlo često protraće život. MESEC U VODOLIJI – Otkačena. Hirovita

Ukoliko imate ovaj položaj Meseca, životu prilazite nekonvencijalno jer potićete iz vrlo interesantne porodice (neobičnih odnosa). Sve to će se odraziti na vaše liberalno i prijateljsko ponašanje i doprineti stavu o ravnopravnosti odnosa izmedju polova.
Prisutno je veliko razumevanje za Grupni rad i socijalna pitanja i kada u odnosima postoje razlike, više nego sličnosti. To u vama budi privlačnost ka inostranom okruženju ili experimentalnom životnom stilu.
Mesec u Vodoliji ukazuje na emancipovanu ženu, samostalnu i prilično nekonvencijalnu i pomalo nepažljivu. Druželjubiva je i otvorena prema drugima. Svesna je svojih emocija i ima ih, iako se čini da ih nema. Vrlo teško se uklapa u tradicionalnu ulogu, i ako uđe u brak vrlo često propada brzo. Pazi: ona ne voli zavistan položaj i prilično je hirovita, promenljivog raspoloženja, nepredvidljiva, jakih emocija, ali u trenutku joj svašta pada na pamet i u stanju je da u momentu uradi nešto što uopšte ne očekuješ. Teško ju je shvatiti jer ne voli sputavanje, nije za zajednički život iako se u kući snalazi.
Ovaj Mesec REAGUJE nepredvidljivo, ekscentrično i nepristrasno, požrtvovano, ima brige za drugog, i pomaže sa velikim nadahnućem. Genijalna mašta. Ono do čega joj je stalo to se neće ustručavati da kaže. Velika potreba za razmenom osećanja i da bude uključena u društvo. Potreba za emocionalnom nezavisnošću može izazvati otudjenje i ravnodušnost. Osoba obično ima dosta poznanika i prijatelja i vrlo je privlačna. Zna da bude često nepažljiva, ali je ljudi vole. Nije za zajednički život. Naročito se ne oduševljava obavezama u kući, iako sve može odlično da uradi.
Neharmonični aspekti ukazuju na duševne poteškoće, usamljenost.

SENTIMENTALNI ŽIVOT, pristupa po nahodjenju, slobodno, koliko joj je potrebno.

PORODICA: Razvedeni RODITELJI, čak iako nisu, dešavaju se čudne stvari. Savet je da se što pre odvoji od roditelja jer čim se odvoji od kuće kreće joj nabolje. Majka je bolji roditelj od oca i nasledjuje od nje plemenitost i humanizam.

DOM: Neizbežne su selidbe nekoliko puta u životu. Ima neobično uredjen stan.

JAVNI ŽIVOT: prilično je hirovita, promenljivog raspoloženja, nepredvidljiva, bez kontinuiteta. Svašta joj pada na pamet i ne haje šta će drugi reći.

ZDRAVLJE: oticanje nogu.

ŽENSKI HOROSKOP: ova žena je emancipovana, samostalna i prilično nekonvencijalna, dobre intuicije. Svesna svojih emocija i spremna da priča o njima sa drugim ljudima, iako se čini da ih nema, ali to nije tako. Vrlo teško se uklapa u tradicionalnu ulogu i ako udje u brak vrlo često propada brzo. Pored uloge žene, brine se i o svojoj karijeri jer ne voli zavistan položaj. Kao majka je vrlo neobična, jer daje deci veliku slobodu. Prilično je hirovita, promenljivog raspoloženja, nepredvidljiva, jakih emocija, ali bez kontinuiteta. U trenutku joj svašta pada na pamet i u stanju je da u momentu uradi nešto što se uopšte ne očekuje. Teško ju je shvatiti. Slabo je razvijen materinski instinkt, teško ostaje u drugom štanju.

MUŠKI HOROSKOP: muškarac traži savremenu, intelektualku, ekscentričnu (otkačenu) ženu. Ženu slobodnih pogleda. Emotivno je može ispuniti partnerka tipa Vodolija.

ne znam dal si ovo vec citala al ajd da te podsetim...i naravno nema bas uzimanja svega zdravo za gotovo ovo je onako uopsteno...al mislim da se kod natala mora krenuti od pocetka...

Ognjenka
10-05-2010, 22:26
Taj kvadrat VE90PL znaci da ces imati bogat i intezivan sexulani zivot,ali mogucnost nekih strahova koji bi ti eventualno ometali intimu..Ne treba to toliko da te plasi..

Uh! Iz tvojih usta u Bozje usi! :o

...da se ne zaljubljujes mozda u glumce?

Ne uopste! Tj mislim da ne poznajem nijednog glumca...:confused:

PRVI SEGMENT: INICIJATIVA:Ove osobe ne znaju o sebi baš mnogo, jako je upućena na sebe na nesvestan način, instinkti su jako naglašeni, sve je usmereno ka samoodržanju. Ovaj čovek sebe izgrađuje, obezbeđuje i stiče identitet; na neki način će izrasti, započeto će završiti.
True. :) Upravo tako, upucena na sebe na nesvestan nacin, a i instikti su me do sada retko prevarili. I da, bas se trudim da zapoceto i zavrsim, jer se u suprotnom osecam bas onako bedno. Samo da nije nesto tipa "zna od svega po malo, a nista kako treba"

PORODICA: Razvedeni RODITELJI, čak iako nisu, dešavaju se čudne stvari. Savet je da se što pre odvoji od roditelja jer čim se odvoji od kuće kreće joj nabolje. Majka je bolji roditelj od oca i nasledjuje od nje plemenitost i humanizam.

Tacno je, razvedeni su mi roditelji. A i slazem se sa navedenim savetom. ;) Mada i u onom opisu prve dekade sam se pronasla.

Sve u svemu, thank u very much Santijen! :) Inace, generalne i uopstene opise horoskopskih znakova ne uzimam nikada zdravo za gotovo, to mi je nekako isuvise povrsno i nerealno... a povrsnosti se uzasavam! Kada bi se svi pronalazili u tim opisima, ljudi bi bili tako dosadni i neinteresantni. Sta bi ostalo onda da istrazujemo jedni o drugima?!! :p ...

Ne znam... ja na tumacenje sopstvene natalne karte gledam kao na samospoznaju. Najveca vrlina je svesnost, a jos vise od toga, i samosvesnost. I onda su tu neki simboli, znaci, koje citamo i pravimo sebi put, nista lepse! Mozda neke stvari ne mozemo da uvidimo i primetimo sami dok nam drugi ne skrenu paznju na to, daju ideju i sugestiju. :)