Milina natalna karta [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Milina natalna karta

Mile_vozi_kawasaki
22-04-2010, 17:23
Proucavam je vec neko vrijeme, pocetnik sam, zanimala bi me malo vasa misljenja opcenito karijera ljubav itd :) :cool:

Karta
http://img697.imageshack.us/img697/6880/astrow2gw02alfamuzjakhp.gif

Poz planeta
http://img402.imageshack.us/img402/8827/positionofplanets.th.jpg (http://img402.imageshack.us/i/positionofplanets.jpg/)

Pozicija kuca
http://img215.imageshack.us/img215/6735/positionofhouses.th.jpg (http://img215.imageshack.us/i/positionofhouses.jpg/)

Planeti u kucama
http://img708.imageshack.us/img708/5812/planetsinhouses.th.jpg (http://img708.imageshack.us/i/planetsinhouses.jpg/)

SUNCE U SKORPIONU
Kad je Sunce u ovom znaku dobro aspektirano, daje veliku energiju, hrabrost i nezavisnost. Mozak je aktivan, osoba ima uspjeha u zanimanjima poput kirurga ili vojnika. Također poboljšava financije nakon braka, ali teži ekstravaganciji. Kad je Sunce ovdje aflicirano, osoba ima tupe i nagle manire, osjećaj da je njegov sud bolji od tuđih, i tendenciju da žestoko pregazi preko bilo koga i čega što mu stoji na putu. Često je indiferentan prema patnji te od kirurga može postati pravi mesar.

MJESEC U STRIJELCU
Mašta uzlijeće visoko i ide daleko, plemenita i široka, čak pretjerana. Psihička mobilnost je velika: sa najdelirantnijeg optimizma prelazi se u najdublji pesimizam, katkada zaista bez razloga. To sve može dekoncentrirati okolinu. Mašta ove osobe tjera ju sanjati o dugim putovanjima, dalekim zemljama veselih i vedrih boja i vedrijeg života. Često podsjeća na Don Kihota. Kao neki mađioničar riječi, zna i druge potaknuti na takva maštanja, da ih potjera u akciju, dok će se zadovoljiti time što će ih gledati. Svjesna svog dualizma, svojih kontradiktornosti, ova osoba zna mudro iskoristiti ih, što neprestano stvara i jača njenu fantaziju ...

MERKUR U SKORPIONU ??

VENERA U VAGI
Venera u Vagi donosi eleganciju i šarm. Osobe su blage naravi, nežne, srdacne i predusretljive prema drugima. U toj svojoj predusretljivosti mogu i da preteraju na svoju štetu. Rafiniranog su ponašanja i imaju izražen smisao za estetiku i osecaj za meru. Nisu dovoljno fleksibilne i kada se razocaraju mogu otici u krajnost. Uživaju u društvenoj angažovanosti i zadovoljstvima. Odlikuje ih dobar ukus i sklonost ka umetnosti.
Po svojoj prirodi su emotivne. Svoje emocije i draži ne skrivaju. Romanticne su i idealizuju ljubav, pa se ponekad ne uspeju prilagoditi realnosti u svojoj vezi. Privlacne su drugim ljudima, lako uspostavljaju kontakte i stupaju u ljubavne odnose. Vole igre, zabavu, ples i tada im je najbolje pristupiti. Erotika i seks obavezno idu uz emocije. U stanju su da ostvare sretan brak jer se trude da ugode svom partneru na sve moguce nacine i imaju uspeha u tome.

MARS U BLIZANCIMA
Ovdje se vatreni Mars opet nalazi u zračnom elementu, što znači da mu je opet ponuđena ista zračna domena - ona mentalna. Pa je to ujedno i polje na kojem on troši svoju vatru tj. energiju.

Kako element opisuje jačinu i način na koji Mars izražava svoju agresivnost, a agresivnost instikt koji se vrlo teško preobražava...u znaku blizanca je Mars jak i brz na riječima. A jezik taj koji je oštar i pronicljiv do boli. Ovakav Mars daje oštru inteligenciju i dobro zapažanje. Možda čak i malo predobro...samo što on to najčešće ne kuži. To je zato jer je blizanac znak koji ne ide u dubinu, niti blizanac podnosi psihoanalizu ....on više misli da će problem nekako nestati kada se riječima ukaže na njega ili da se Marsovski izrazim....ubode.

Mars također ne voli otezanje, on je kao vojnik uvijek spreman da pripuca, tako da ovakav Mars ima problema s dvije stvari: jedna je koncentracija na jednu temu ili zamisao. Druga je prebrzo prelažnje s pravog problema, naravno pod pretpostavkom da je problem taj koji treba riješiti, a ne upucati (napucaj ga sad, napucaj ga sad ).

Kako je u prirodi ove planete želja za dokazivanjem, Mars u blizancu se dokazuje kroz mentalno poticajne razgovore, verbalne provokacije, um je uvijek aktivan, spreman da dijalogom napadne i porazi protivnika. Ili istjera stvari na čistac. Čovjek ima osjećaj da um nikada ne odmara, jer svaka nova situacija iz okoline ovakvom Marsu daje ideju, a time i poticaj. Tako da je ovaj Mars vrlo spontan, ali bože moj....u prirodi Marsa i jest da djeluje, a ne da omogući čovjeku neki veći stupanj unutarnjeg usavršavanja.

Ima još jedna stvar kod ovog Marsa koja se najviše ogleda kroz seksualnu stranu. Pošto je blizanac duplić i vječni leptirić ovakvom Marsu je vrlo otvoren pogled na sve mogućnosti. Samim time teško mu je ostvariti onu - jednu. Teško mu je postići seksualno i fizičko ispunjenje (sjedinjenje ) s jednim partnerom, pa često to ispadne kao neka igra ili ništa ili dva. On je kao i Mars u vagi sklon flertu, s razlikom da onaj u vagi koketira, a ovaj baš fletuje (recimo to su oni stariji stričeki preko pet banki kada bare prodavačice u dućanima ).

Privlače ga pametne, zabavne i mlade osobe, uzbudljivo mu je ono što ga mentalno uzbuđuje (spika), a uvijek voli i malo pričati o svojim seksualnim dostignućima tj. tofejima. Osim ovoga, Mars je muški princip, a znak blizanca pomalo dvospolan...pa je i tu zrak čist.

JUPITER U LAVU
- Imajte vere u sebe, pomozite drugom
Ovaj Jupiter doprinosi kontaktima sa uticajnim ljudima, podrška više rangiranih ljudi, i njihova naklonost. Ako su DOBRI aspekti treba da se oslobodi te veze i da krene samostalno. Ako horoskop pokazuje sklonost ka religiji, ovo ukazuje na čoveka visoko rangiranog u hijerarhiji nekih loža.

Ako ga imate, stvoriti povoljan utisak (o sebi) vam je vrlo važno, i u tome ste pravi virtuoz. Imate veliko (beskrajno) pouzdanje u sebe i karizmu. Naginjete luksuznom životu i povećan ukus i sklonost prema statusnim stvarima. To preterivanje može vas lako uvesti u kockanje, jer imate tendenciju da često precenite sebe, pa je važno da naučite kada treba stati. Moraćete da osvestite svoj identitet i svoje prave vrednosti, jer ne volite potčinjeni položaj, nefleksibilni ste i ne priznajete svoje greške. I naravno, potrebni su vam drugi ljudi - da bi im nametali svoje stavove i ideje.

Rođeni ste u godini pojave jakih lidera i kada su bila značajna pitanja nacionalnih prikazivanja, pompe, zabava neke vrste, nauke i nešto vezano za decu - svet elite i privilegije. Ukoliko se usaglasite sa ovim uticajima otkrićete svoj kapacitet pobednika, u težnji za slavom i poštovanjem. S’ vašim unutrašnjim potencijalima, verom u sebe i vatrom koja je u vama lako privlačite uspeh. Vera u sebe i samo-poštovanje je ključ vašeg uspeha. Ako uspete da razvijete moć vizuelizacije i planiranja steći ćete iskustvo kreiranja svetle budućnosti. Zapamtite da ljudi baš ne vole da im se puno “popuje”, a vi ne dramatizujte zbog toga, pre, malo sagledajte sebe i potrudite se da budete prijemčiviji i shvatljiviji, i po neki put saslušajte ponekog. Pa ne okreće se svet oko vas!

Jupiter u Lavu ukazuje da osoba TREBA U ŽIVOTU DA: bude časna, produhovljena, ambiciozna - priroda koja stremi najvišem. Tto će postici ako bude u kontaktu sa ljudima iz najviše hijerarhije. Treba da se okrene stvaranju i pružanju podrške drugima koji je nemaju. Može postići dosta ukoliko bude širokogruda, pažljiva i poštuje druge. Ali je u svemu vreba arogancija, egoizam, dominacija nad drugima, sklonost rizicima, kocki. Da ne preteruje u želji da pridobije čast, pa čak i orden za to. Pronicljiva je i zna da se nametne, a dobijanje priznanja je hrabri i tera napred. Ima smisla za politiku, organizaciju društva, diplomatiju. Samo da ne pretera u samovaznosti jer ipak svi smo mi deo nečega, i tu smo s razlogom - sebe (ali i drugih). Davi svojim govorancijama.
SREĆA: ovo je pokazatelj za čoveka koji u životu ima puno sreće. Uspeh kroz rizik i špekulacije. Uspeh postiže bez problema, kao i slavu i prestiž. Generalno SREĆA kroz decu i mogućnost muške dece, pre nego ženske.
POZITIVNA KARMA: u toku života bice u kontaktu sa uticajnim ljudima, podrška više rangiranih ljudi, koji su mu naklonjeni. Ako je osoba sklona religiji ovo ukazuje na čoveka visoko rangiranog u hijerarhiji nekih loža.
PRECI: u prošlosti je bilo ljudi sa društvenim ugledom, aristokratskog porekla.
AFLIKTOVAN: daje aroganciju, sklonost velikim rizicima, kocki.

SATURN URAN I NEPTUN U JARCU ?

PLUTON U SKORPIONU?

ITD... ja sam ove tekstove vadio s neta ovo su kao neke osnove a sad malo po malo gledam po kucama jos....

eto ako ko sta ima reci, nadodat, primjetit voljan pojasnit, samo dajte :)

Mile_vozi_kawasaki
27-04-2010, 02:21
:025:
Hvala Iva! PRocitala si me jako vjesto! :)
Kad bi ja znao tako citat ove karte uf :)

Po cemu citas profesionalne karijere ili porpalice :read: ??

gasimetrija
27-04-2010, 09:18
Od mene malko karmicke.;)
ASC u Blizancima,nam govori o vazdusnoj karmi(blizanci-vazdusni znak).
Vazdusna karma (kvantno-mehanicki,odnosno kauzalni nivo pamcenja dogadjaja).
Najdublja I najtvrdja karma uzrokovana je zlodelima koja su nastala iz cistog predumisljaja.To znaci da osoba nije bila emotivno isprovocirana ni strahom,ni revoltom.Imala je izbora,ali je hladnokrvno planirala svoj zlocin.Kao I svaka druga intelektualna aktivnost,I ova se vezuje za element vazduh.Karmicka kazna dolazi preko kauzalne ravni,odnosno iz serije 11.Natus dozivljava takve udarce sudbine za koje se na prvi pogled misli da nemaju nikakve veze sa njim.Ovoga puta nije u poziciji da bira,posto je svoju volju pogresno usmerio onda kada je imao punu slobodu izbora.

Ljubavi...
konjukcija venere i merkura
Ovo ce
dati ljubavi koje su prilicno razigrane, vesele i zabavne, ali nikada nisu
duboke. Opisuje prilicno povrsne veze, promenljivu ljubavnu situaciju. Ova
osoba ljubav shvata kao igru. Da bi veza mogla da funkcionise natus se mora
stalno igrati, smisljati nesto veselo, jer ako odnos postane previse zahtevan i
ozbiljan moze se dogoditi da mu postane dosadno. Tada moze doci u
iskusenje da potrazi neku mladu osobu koja ce ga vise zabavljati.

U svakom slucaju, sa ovim aspektom nema dubine – ljubavna prica je
pre svega povezana sa komunikacijom, sto govori o vezi na svesnom nivou,
koji je ujedno i najplici. Ako je ova konjunkcija dobro postavljena ona moze
dati dobru komunikaciju, ali samo to ne donosi snazne emocije i strasti koje
bi odrzavale stabilnost veze. Zbog toga je pozeljno da postoje neki drugi
aspekti koji bi ovu vezu ojacali.

Ugrozena konjunkcija daje vise veza (pa i brakova). Postoji problem
jer natus ne uspeva da se veze – radoznalost ga vuce iz jedne veze u drugu.

Mile_vozi_kawasaki
27-04-2010, 21:25
Vidis u meni se bas razvija ogromna strast i emocije ja bi volio da se ne unosim toliko i ne vezem jer sam se u proslosti vezao za partnerice koje mi nisu odgovarale crpile mi energiju i nisu donijele nista dobre niti su bile razumne osobe, iako sam ja od silne strasti vjerovao drugacije, ali ipak odbijam prekinuti takve veze dok ne dodje do sloma i opet nakon toga vjerujem da je moglo uspjet. Cak i dugi niz godina ja osjecam strast pri pomisli na odrejene osobe. Ta strast mi otezava cak i komunikaciju u vezi jer mozda zelim vjerovat da se razumijemo na nekoj visoj razini a to ubiti druga strana vecinom ne razumije niti osjeti.
U sustini me obeshrabruje dosadnost svakodnevnice jedne dugorocne veze to je istina!

Sto je to natus? :)

Mile_vozi_kawasaki
02-05-2010, 22:06
a sta vidis tu sta se tice karijere medicina ili umjetnost????? :)

gasimetrija
02-05-2010, 22:55
Definitivno-medicina!6 kuca pocinje skorpijom,vladar pluton u sedistu,su-vladar 6 te-strelac,jos u strelcu mesec-pa mi to kaze medicina-ginekologija!
Jer skor. je prirodna 8 kuca - znaci gen.organi,i jos mesec analogno-zene...
Medicina!!!:) Jos ti je MC u ribama (kuca tajni,i ponovo vl. neptun u 7 kuci...javnost,bices poznat covek u svojoj profesiji!;)

Mile_vozi_kawasaki
03-05-2010, 00:27
http://img140.imageshack.us/img140/2111/brbr.png
koliko je ova osoba kompaktibilna samnom i ja snjom :D ?

Mile_vozi_kawasaki
03-05-2010, 03:14
Mesečevi čvorovi - Tačka preseka orbite planeta sa planom ekliptike. U praksi, u obzir se uzimaju čvorovi Meseca, jer se planetarni čvorovi smatraju fiksnim zato što se pomeraju oko jedan stepen za jedan vek. Čvor Ascedenta, Severni čvor za jednu planetu označava tačku prelaska sa južne na severnu stranu plana ekliptike. Efemeride daju samo položaj samo Severnog (pozitivnog) čvora, a južni (negativni) čvor, dijametralno suprotan na grafikonu Zodijaka lako se odredjuje. Mesečevi Čvorovi imaju veliku važnost u tumačenju horoskopa. U istočnjačkoj astrološkoj tradiciji čak ih smatraju pravim planetama i zovu ih Rahu i Ketu. Severnom čvoru se pridaje vrednost principa širenja, zračenja, muškosti, aktivnosti, pozitivnosti, a Južnom čvoru princip skupljanja, upijanja, ženstvenosti, pasivnosti, negativnosti.

sve je to objasnjeno u netu al nigdje da vidim kako cu citat takve stvari na svojoj karti....

Mile_vozi_kawasaki
06-05-2010, 23:29
hvala na savjetu Iva.. ucin pomalo...